PROVINCIAAL NIEUWS Zi RAHPSTOFFEH?^.VB| 'DONDERDAG 29 SEPTEMBER ANDIJK PURMEREND ANNA PAULOWNA ASSENDELFT SCHAGEN LllftMEN BEEMSTER BERGEN VENHUIZEN BLOKKER SCHAGERBRUG HOOGKARSPEL DEN HELDER WESTER-BLOKKER WESTWOUD OOSTERBLOKKER OUDKARSPEL ENKHUIZEN OUDE NIEDORP GROOTEBROEK WINKEL T ZAND PETTEN HEILOO HEEMSKERK Uitslag kortebaan draverij te Schagen SCHELLINKHOUT HOORN KANTONGERECHT SCHOORL om dte voorgesch.edenls varj deze O. bieden aan, was de het vierde lokaal be- (belde scholen vereenlgd) dus het peil van het spel hooger op te vofcren te *t van de heer Out- Noordscharwoude 50 W. Kuin, „Het en hunne afgevaardigden ac- Insdag 4 October zal de j te 8 uur vergaderen. Oudste inwoner. Onze oudste Inwoner, de oud-gemeentewerkman K. de Jong, die op 6 October as. 95 jaar wordt, zal dien dag geen inwoner van Heemskerk meer zijn. Naar wij vernemen, verhuist hü as. Maandag naar de gemeente Wijk aan Zee en Duin. Werkloosen Het aantal werklooaen stijgt teeds en bedraagt nu reeds 21. de de Floralia De eerste expositie der Floralia- vereeniging te Wester-Blokker wordt gehouden Zondag 2 October van 3 tot 10 uur en Maandag 3 October van 10.30 tot 3 uur. Des avonds te half acht heeft de prijsuitrei king plaats, alsmede de trekking der verloting. Personalia. Zuster A. Zelle is benoemd als directrice van het Ziekenhuis te Wassenaar. Benoemd. De heer C. Dubbeld. alhier, is bij eenige candidaatstelling benoemd als lid van het bestuur van den polder Schagerwaard. die be heeren K. niet toch «Ün, Zat leden toen verscl Baart afgeb aan Hoe heden plaate herde Hollai langri inogei Daa dag e Zat» kapel Zeeree Boele. dragei Des kantoi van g te £eric lant^a" Floralia-tentoonstelling. Onder groote be langstelling hield de Floralia Ver. „Nieuw Le ven" te Westwoud-Binnenwljzend haar groote jaarlljksche tentoonstelling in de zalen van Hotel Oroot. De Inzendingen bedroegen ruim 600 nummers. In alle afdeellngen waren de inzendingen beduidend groot, zoodat de jury Burgerlijke Stand. Geboren: E. W. Car- mejooleMaarleveld z; O. OoversBakker z; M. A. B. v. GoldeJansen z; L. Mesjer Goudswaardt d: T. de Winter—de Wit z; K. V. d. KraatsPeters z; 8. P. JanzeStroo d: J. Verbekevan Hekken z; K. KlompKnop d. Bioscoop-voorstellingen Men verzoekt ons (richten, dat de bioscoop-exploitatie „Hol- te Haarlem, te beginnen op 2 October as.,’elke week twee bioscoopvoorstellingen zal geven in „De Rustende Jager”, alhier. Floralia. poor de nieuwe Floraliavereeni- ging Westerbjokkeraen Omstr. wordt op Zon dag 2 October een tentoonstelling gehouden van 3 tot 10 uur In het Dorpshuis aldaar. Maan dag Is de zaal geopend van 103.30 uur, waar na te 7.30 uur de prijsuitreiking zal plaats vin den, waarbij muziek en zang ter afwisseling en na afloop bal. Tooneelavond. Door de R. K. Tooneelver- eeniglng Excelsior wordt Zondag 2 October een donateurs-avond gegeven in den R. K Volks bond, des avonds 8 uur. Opgevoerd zal worden: „De ziekte van oom Chris’1', blijspel in 3 be drijven van H. Burger. Opgedragen. Het bouwen van een villa in het bosch aan den Rljksstraatweg, voor reke ning van den heer M. Roggeveen te Alkmaar, is opgedragen aan den heer J. Rus, aannemer, alhier. Dienstplicht. De toewijzing van de dienst plichtigen van de lichting 1933 Is als volgt: 21e Reg. Inf., Ie ploeg, 1625 Juni, J. P. SchoehuUs, H. Welboren en J. M. verboden zijn. Hoorn, de eenigste wilde zich natuurlijk neerleggen. En zoo werd hij op 28 Aug. j.l. geverbaliseerd, toen de 57-jarige A B. een pakje sigaren uit dit insci jmeuj betrok. In verband met de Bouw- en Woningveror- denlng was de heer V. al eens genoodzaakt den automaat van zijn gevel t<_yerwüderen. Daar om was hU nu opgesteld in de deur aan den openbaren weg en op een kist, zoodat kinde ren er niet otf ktr.iden komen. Het OM. achtte deze zaak al lang niet prin cipieel meer in verband met verschillende uit spraken Wat dezen ambtenaar nu weer bewoog zich, wat hü zoo dikwijls doet, eenlgszlns smalend uit te laten over de sociale arbeidswetgeving, w.o. de winkelsluitingswet, is een raadsel. Zelf moest h« erkennen, dat t niets ter zake doen- verUesrekenlng van Grondbedrijf, Gas- Gemeentereinlging. Boekhouding, van :unt dit voorstel om het 15 of'meer. Afslagvervenigtag. Het bestuur van de Velllngvereenlglng deelt mede dat er Dinsdags en Donderdags voortaan geen veiling meer wordt gehouden. Wegens den gerlngen aanrvoer wordt er des Woensdags geen veiling meer gehouden van augurken, alleen des Zaterdags. Collecte voor het Crisis-comité. Om aan geld te komen houdt het Crisls-comité a.s. Zaterdag een speldjesdag. Het comité ver wacht, dat leder zich dan het offertje van 10 cent of meer zal getTooeten, want er zal veel noodig zijn in den df> komst zijnden winter. Benoemd Naar wü vernemen is met in gang van 1 October a.s. tot post-stationhoudster 'hier benoemd mej. T. Timmerman—van der Vlies. i Aanrijding. Op den hoek van den Oolger. wegNekkerweg had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van een Amsterdam schen koopman en een nieuwe Ford van een heer uit Hoorn. Belde wagens werden zwaar beschadigd doch persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Voor de draverij stonden 22 paarden inge schreven, waarvan 21 opkwamen. In de eerste, omloop vielen af Mizzilda Peten 285 M., Kapitein de Bruane 270 M., Maggi Hanrl 279 M,. Fanfare 270 M.. Catharine Spier 270 M„ Miss Everharda 270 M. Idljl 270 M-, Prinses Bertha 270 M Noma B 270 M Eulaga 280 M, Politesee 270 M stilstaand paard. Silent Vrancy 270 M. wint van >ollteese. Gretchen L wint in 3 ritten van Janet Harves ter, beiden 285 M Oplooper 280 M. wint van Pleternel 270 M. Lady Bond 285 M. wint van .Navarra 270 M. Waarom Navarra de tweede rit gedlskw werd kon niemand constateeren, ook twee bestuursleden niet. Othilla 279 M wint van Mlntonka 270 M. Edna M. 270 M stilstaand paard. 3de pmloop. De gunstig geplaatste Edna M. wint begrij pelijk van Othella. Oplooper 280 M. verliest in 3 ritten aan Gretchen H 285 M Silent Nancy verliest in 2 ritten aan Lady Bond 285 M. Op het drietal verliest Oretchen aan Edna M. en Lady Bond stilstaand paard. Om den ersten prijs loopen nu Edna M. en Lady Bond weer race, wat gemakkelijk gewon nen wordt door Edna M. Zoodat deze de f 300 voor den eigenaar J. Schoon gewonnen heeft. Om den 2den en 3den prijs (popen nu Lady Bond en Gretchen H. wat door Gretchen H. gewonnen wordt. De 3de prijs f 75 Oplooper, eigenaar Wee. hulzen, 4de prjjs f 25 Silent Nancy, eigenaar W. Geerden. Melkprjjaen. Aan de leveranciers der Coöp. Zuivelfabriek „Eureka” te Binnenwijzend is over het laatste tijdvak voor de melk uitbe taald ƒ2.85 per 100 K.G. of ƒ2.94 per 100 liter gemiddelde prljsnoteering. Patroonsfeest De plechtige viering van het patroonsfeest zal geschieden as. Zondag. Des avonds onder het plechtig Lof zal de feestpredi katie worden gehouden door den oud-kapelaan, den weleerw. heer W. v Lammeren. Benoeming. Tot hoofd der R. K. school te Breezand is, naar wij vernemen, benoemd de heer E. Llgterlngten, thans onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, alhier. Gevaarlijke brug. De hooge brug, gelegen tusschen Llmmen en Uitgeest, over de Schulp- vaart, heeft den laatsten tijd herhaaldelijk on gelukken veroorzaakt bij motorrijders, doordat op deze brug bandijzer is aangebracht ter be scherming van het dek. Er gaat geen dag voorbij of slipplngen vinden plaats. Het zou zeker hoogst wenschelijk zijn dat hierin een afdoende verandering wordt aangebracht. de was De automatenverordening is er om de concurrentiemogelijkheid te verhinderen. In Hoorn zyn alleen automaten voor rookartike len verbóden, omdat anders de verordening, waarbij het verboden is rookartikelen te ver- koopen aan kinderen onder de 14 jaar, in ge vaar zou komen. Volgens het O. M. Is deze automatenverordening bindend. Principieel is deze zaak niet, zoodat alle volgende processen verbaal zullen worden behandeld. Verd. zou In dien tijd anders een onnoodlge voorsprong .ebben op zün concurrenten. De elsch luidde 5.of 5 dagen. Verd. werd juridisch bijgestaan door Mi Bcrdewljk, die meende, dat het zwaartepunt van deze zaak wel zal vallen bij den Hoogen Coöperatie Door de Coöperatieve Aankoop Vereenlging werd de levering der kunstmest stoffen gegund aan de N. V. Handelsraad tc Hoogkarspel. Concurrentie Aan de N.V. Handelsraad van den L. P. B alhier, is als laagste inschrijf- ster de leverantie gegund, publiek aanbesteed door de Coöp. Aankoop Vereenlging te Schel- linkhout. vergadering werd besloten tot oprichting van de z.g. „Pettener Jeugdherberg Stichting”, ten doel hebbende de stichting van een nieuwe jeugd herberg «te Petten. Het voorlooptg bestuur werd opgedragen aan de heeren H 8. Eriks, oud-burgemeester van Petten, K. Jansma, techn. ambtenaar en W Wlese, allen te Petten. Algemeene vergadering „St. Deus Dedit”. Dinsdag jl. vergaderde bovengen, ver. in 1 Patronaatsgebouw, onder voorzitterschap van den heer W. Nleuwboerf die bü de opening de geringe opkomst der leden betreurde. BIJ de besprekingen van den »j. Bondsraad komen van de bestuurstafel voorstellen om le. Bü werkloosheid de leden van contributie plaatselijk vrijstelling te verleenen. 2e. Een afgevaardigde voor dit gewest aan te wijzen, waarvoor de heer A. Pancras als candldaat genoemd wordt. De Zusterafdeellng zal verzocht worden dit voorstel te ondersteu nen. 3e. Voor de reeds langen tijd asplrant-zünde leden ten aanzien van de werkloozen-ultkee- rlng een wijziging vast te stellen, n.l. hun recht tot ultkeering na 26 weken te doen in gaan Inplaats van na 35 (zooals nu voor vol wassenen nieuwe leden geldt). De vergadering gaat met de voorstellen •oord. Volgt: de werkloozenaorg In onze gemeente Harde en bittere klachten komen naar voren. Het Is niet doenlijk bü een weekloon van 14 al het baggerwerk te verrichten, nog wel met de bepaling, dat voor eigen materiaal moet ge- ■orgd worden. Echter Is bet bestuur overtuigd, dat door de gemeente alles wordt gedaan om M.edededing van het gemeentebestuur Voor oever noodig. wordt bekend gemaakt, dat het In verband met de uitvoering der Crisisvarkens- wet voor de varkenshouders noodzakelljk is hun .-arkens te doen merken. Men kan zich hiervoor aanmelden bij den eer L. van Breugel te St. Marten. Crisls-comité. Het plaatselUk Crisis.comité te Schagen. Ingesteld op initiatief van den heer J. Cornelissen, burgemeester van Scha gen. heeft zijn werkzaamheden aangevangen op 13 Januari 1932. In Januari Is een geldinza meling in de gemeente gehouden door middel van Inteekenljjsten, waartoe verschillende da. mes haar gewaardeerde medewerking hebben verleend. Deze Inzameling heeft een bedrag van 883.30 opgeleverd, terwijl ook van verschil lende particulieren, vereenlglngen, van onder wijzers en leerlingen der U.L.O.-school te Scha gen. van de gemeente Schagen en van het Nationaal Crisis-Comlté bijdragen werden ont vangen tot leniging van den nood der crisis, slachtoffers in onze gemeente. Behalve deze giften in geld werden door ver schillende neringdoenden en particulieren in onze gemeente en door het Nationaal Crisis- Comlté brood, vleeschwaren, kleedlng. schoei sel en brandstof beschikbaar gesteld, welke door ons Comité zijn verdeeld. In het tijdvak van 15 Januari tot heden werd een bedrag van 345.50 aan steun In geld ver leend. terwijl voor een waarde vap 1074.50 alk steun In natura door Schager neringdoen den is geleverd aan de Crlsls-slachtoffers. Thans staat de ‘winter voor de deur. Het laat zich aanzien, dat op ons Comité In grootere mate een beroep zal moeten worden gedaan door menschen. die tengevolge van de crisis In moeilijke omstandigheden verkeeren. Ons Comité wil gaarne helpen, indien daartoe de middelen beschikbaar zijn. De middelen bedragen thans 58.35. In de volgende week zal wederom een beroep worden gedaar te Schagen. lende dames bieden van inl Voor een goed doel Dit jaar werden reeds 7 zwakke kinderen naar een herstellingsoord gezonden Daar de geldmiddelen thans ontbra ken verleende het Gemeentebestuur tot stijving der kas toestemming tot het houden eener ver loting. De 'voorzitter spoort de arbeiders dringend aan. als straks een beroep op de offervaardig heid der aan den arbeid zijnde leden wordt gedaan een offertje af te staan voor hun werk- tooze collega's. Aangedrongen wordt om geen gemakkeljjke taak had te vervullen. De bekroningen werden toegekend als volgt: chry santen le pr. A. Sluis, Afrikaan le pr. C. Vis, Azalia le pr. C. Brouwer. Fransche geraniums le pr. J. Hofstra. Petunia le pr. D. Schuyte- maker; groepen planten le pr. R. Zilver; snij bloemen. Dahlia's le pr. C. Davidson; asters le pr. T. Groot; gemengde bouquetten D. Schuy- temaker le pr., manden le pr. K. Grootewal; planten, le pr. T. Koolhaas; groepen 5 soor ten Dahlia's le pr. K. Davidson; veldbloemen le pr. A. Koolhaas; Cactus$en le pr. wed. P. Appel. Afdeelkng fruit: Triumph de Vienne le pr. J. Paarlberg; Soldat Laboureur le pr. C. Pen- nekamp; Maagdepeer le pr. C. Pennekamp; Clapps Favorite le pr. D. Schuytemaker; Wil liam Duchesse le pr. D. Feller: Zoete Erm- gaard le pr. C. Pennekamp; Vlaamsche Zoet le pr. P. Koeman; Beurré Hardy le pr. C. Pennekamp; Giezen Wildeman le pr. K. Groo tewal; Kleermaker le pr. C. Pennekamp: Pre sent van England Te pr. C. Pennekamp; Goud- reinetten le pr. C. Pennekamp; Winter jan le pr. C. Kreuger. Afdeellng huisvlijt: schilderwerk le pr. C. Tolpoel; houtsnijwerk le pr. C. Galema; tee- kenwerk le pr. J. Sledsma; kunstnaaldwerk le pr. wed. P. Appel; breiwerk le pr. wed. Groot. Tot slot der tentoonstelling werd de groote verloting gehouden, waarna de voorz. L. Berk hout de prijzen uitreikte. Buiten een tweetal autoaanrijdingszaken, gisteren door den kantonrechter werden recht, werd de zitting van Woensdag hoofd zake! ijk In beslag genomen door een Hoornsche automate.-» geschiedenis. Zooals bekend, is te Hoorn een zg. auto matenverordening vastgesteld, warardoor auto maten voor rookarlkelen De heer L- V. te die zoon automaat had. bjj die verordening niet Bedevaart. Zondag 2 October a.s. wordt groote bedevaart van onze parochie naar O L. Vrouw ter Nood gehouden. Bloempjesdag. De bloempjesdag vbor het Vredeswerk van het Roode Kruis heeft 68 opgebracht. V Werklooaen. Naar wy vernemen is het aan tal werkloozen alhier 67. Alg. Ned. Politieblad Bij de viering van het 40-jarig bestaan der afdeellng Noord-Holland van den Algerribenen Nederlandschen Politie bond werd door 't bestuur dezer afdeellng aan den heer jhr. mr. dr. A. Röell. commissaris der Koningin in deze provincie, het eere-voorzltter- schap aangeboden, die dit bereids heeft willen aanvaarden, terwijl den heer P. Vos te Heiloo. mede-oprichter en oud-bestuurslid dezer afdee llng, het eere-lidmaatschap werd aangeboden. Goede waar De koe Yjm.^en.hcer P Stapel alhier, die op de landbouwtentoonstelling te Alkmaar den eersten prijs behaalde In de afd vette koeien, woog levend 1764 pond. Een aardig, vet beestje. Botsing Dezer dagen heeft nabij de Stol- pervlotbrug alhier een botsing plaats gehad tus- Kolven. De uitslag van de in de kolfbaan van den heer C. Vis, alhier, gehouden drledaag- sche kolfwedstrijden was als volgt: Eerste klasse: Eerste prijs P. Molenaar, Zuld- scharwotide 237 punten, 2e prijs P. Gelder, Oud- karspel 219 punten derde prijs A. Berkhout, Zuidscharwoude 188 punten. Tweede klasse: Eerste prijs P. Goet, Zuid scharwoude 213 punten. 2e prjjs P. Langendjjk, Zuidscharwoude 201 punten, 3e piljs C. Vlug, Oudkarspel 198 punten. Serieprijs P. Langendjjk Cf., Oudkarspel 54 punten. Derde klasse: Eerste prjjs L. Stokman, Oud karspel 209 punten. 2e prijs S. Ton, Oudkarspel. 182 punten en 3e prijs K. Ruiter., Oudkarspel 174 punten. Serieprijs punten. Aanbesteding. Maandag a.s. 3 October fal door het bestuur van de Banne Oosterb'okker een aanbesteding worden gehouden van het kroozen van de Blokdjjkervaart en de Kleine Wijzend. De voorwaarden liggen ter inzage bü den voorzitter der Banne, den heer C. Schou ten Jz. Vergadering van den Raad. De Raad de zer gemeente vergaderde gistermorgen. De notulen werden zonder bemerkingen goed gekeurd en conform vastgesteld. Ingekomen was o. m. een missive van de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te Haarlem, houdende goedkeuring der gemeen- tebegrootlng voor 1932, alsmede van die van elk der bedrüven voor dat dienstjaar. Voor kennisgeving aangenomen. Voorts een missive als voren, houdende me- dedeeling dat bij Konlnklük besluit van 12 Augustus 1932, no. 17, Is goedgekeurd het Raadsbesluit d.d. 8 Juni J.L tot vaststelling eener verordening regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting in de gemeente Schoorl, ingaande 1 Mei 1932. Als voren. Verder een proces-verbaal van kasopneming d.d. 31 Augustus 1932 bü den gemeente-ont- vanger. tot een bedrag van 4214.02 en bü den administrateur van het G. E. B. en van het G G. B. d.d. 6 September 1932, tot bedragen van respectlevelük ƒ3684.53 en ƒ2018.24, met welke bedragen de betrokken boeken overeen stemmen. Als voren. Een missive d.d. 3 September 1932, no. 14576 afd. W. en S. van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken te 's-Gra- venhage, waarbü in principe medewerking wordt verleend voor eene regeling der ge meen telijke werkverschaffing (plan aanleg wandelweg), doch waarbü wordt te kennen gegeven, dat de 'ingezonden regeling Inzake de belooning enz. In haar geheel dient te wor den ingetrokken, Indien de Gemeente prüs stelt op de ontvangst van subsidie van rüks- wege. B. en W. stellen voor de loonregeling d.d. 11 Augustus JA dienovereenkomstig In te trekken. De heer Gutter wil de regeling nog even af wachten. om er dan nader over te spreken. De heer Schermer vraagt, of de Minister met het plan-wandelweg accoord ging. De voorzitter zegt van wel, doch nadere tee- kénlngen en begroetingen worden eerst inge wacht. Hoogstwaarschünlük gaan de werkloozen 3 October weer in de duinen werken. Conform voorstel van B. en W. werd s. h. st. besloten. Aan de orde was een voorstel van B. en W„ tot vaststelling ts.v. het dienstjaar 1931. van: a) . de rekening en verantwoording van het Burgerlük Armbestuur: ontvangsten 4647 41 uitgaven 4403.29. batig saldo ƒ244.12. De heer Gutter brengt namens de desbe treffende commissie rapport uit, advlseerende tot goedkeuring en vaststelling van deze en de volgende rekeningen. b) de rekening van den Keuringsdienst in den Vleeschkeuringsdlenst „Schoorl”: gewone dienst: uitgaven ƒ3129.52, ontvangst ƒ3129.52, met een boeking naar winst van 322.10: ka pt taaldlenstontv. ƒ622.10, ultg.622.10, saldo nihil. c) balans en winst- en verliesrekening van de Wonlngbouwvereenlglng „Schoorl”. per 31 1 December 1931, met een nadeellg saldo voor bouwblok A ad ƒ1530.61 en voor bouwblok E ad ƒ71438. d) de rekening van het Gemeentelük Elec- triciteitobedrüf. Balans: bezittingen en schul- Wltte Kruis” Ledenvergadering op Vrijdag 30 September 1932, 's avonds acht uur, ten huize van den heer H. J Kassen. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming van plaatsvervangers. Verkiezing van bestuursleden wegens aftre ding van de heeren J. Bakker Jz. Jr., C. de Boer en P. Fluister. Vrouwen of meisjes binnen den kring der af- deeling, die zich willen beschikbaar stellen tot het verleenen van bakerhulp en hulp In de huishouding In gevallen van ziekte van de huis vrouw, gelieven zich aan te melden bü zuster Kok, op Woensdag 28 of Donderdag 29 Septem ber as., tusschen 6 en 8 uur n.m. de plaatselüke In »<Vval geraakte afdeellng van Herwonnen Le venskracht opnieuw te steunen. De heer O. Kenter stelt voor de Inning der gelden te doen geschieden door dames. Volgen eenige mededeelingen. Aan den Raad Is op een adres, gezonden met verzoek om toe slag op brandstoffen, afwüzend beschikt. Een ander verzoek, om toeslag op de hooge huls huurbedragen. dito. In verband hiermede wordt de wenschelükheid betoogd een Bond van Huurders op te richten. De heer Th. Peerdeman bepleit men saam- hoorigheid. Nadat nog enkele vragen door den voorzitter naar genoegen beantwoord zün, volgt de slui ting. Ongeval Woensdagavond kwart voor zeven uur toen de schipper van Hurcks Je. zün motor in den botter wilde aanslaan, geraakte hü met zün voet tusschen het vliegwiel, met het gevolg, dat hü zwaar gewond werd opgenomen en werd overgebracht naar het Snouck van Looyenziekenhuis alhier. Men vreest, dat hü zün been zal moeten missen. botklng plaats gehad tus schen een luxe-auto en een motorfiets. De be stuurder van de motorfiets werd ten gevolge van de aanrijding over den grond geslingerd. Won der boven wonder kwam hü met den schrik vrtj- Zün motor was echter zwaar beschadigd en moest voorlooptg op de plaats van bet ongeval worden achtergelaten. Ook de auto werd eenigs- zins beschadigd. Door buitengewoon sterk rem men bleef deze aanrüding beperkt tot mate- rieele schade. Wie hier de schuldige was, is niet met zeker heid te zeggen. Oranje-Wit. In het Parochiehuis „St. Maarten alhier, werd een ledenvergadering ge houden door de R. K. voetbalvereenlglng Oranje-Wlt, welke zeer druk was bezocht. De ruime recreatiezaal der Gezellen was ge heel bezet. De praeses, de weleerw. heer kapelaan De Rooy, opende de büeenkomst op de gebruike- lijke wijze en sprak z’n voldoening uit dat de leden zoo flink waren opgekomen. Vervolgens werd uitvoerig door den eerw. spr. uiteengezet, het doel der katholieke jeugdbe weging en als onderdeel daarvan de sport. Door zeer velen wordt dit nog steeds te veel uit het oog verloren. Gewezen werd op het feit, dat wil men lid zün van Oranje-Wlt. men eerst als lid der Ge zellen moet zün Ingeschreven. Nog steeds zün er enkelen welke dit lidmaatschap schünen te willen ontwüken. In den aanvang Is daar niet zoo nauwlettend het reglement toegepast. Thans zal daar echter verandering in gebracht worden en dit mag zeker niet onbillük genoemd worden. Op de-eerste plaats eischt het principe het, maar ook het feit dat door de St. Joseph-Ge- zellen de voetbalvereeniging grootendeels gefi nancierd wordt. Zeer terecht werd er den na druk op gelegd dat ook uit het oogpunt van waardeerlng voor al hetgeen door de St. Jo- seph-Gezellen voor de vereen, is gedaan het qen plicht mag genoemd worden lid te zün der St. Joseph-Gezellen. Vervolgens werd de contributieregeling sproken, ook dit punt zal in het vervolg streng gehandhaafd worden. Hierna had de verkiezing plaats van aan voerders in de competitiewedstrüden. Aange wezen werden hiervoor Jn. Stuifbergen Zz.; Cor Beentjes: Nic. Glorie Cz. en Nic. Snel. Medegedeeld werd vervolgens dat Oranje-Wlt I is Ingedeeld In de 2e klasse B. Het 2e elftal Is ingedeeld in de reserve 3e klasse B, en het 3e elftal in de 4e klasse B. Bü de rondvraag werd de wenschelükheid uit gesproken om den leden meer gelegenheid te geven tot trainen en het slot van deze bespre- king was. dat de heer Jac. Dekker Pz. zich be reid verklaarde als trainer de oefeningen te lei den. Besloten werd dat deze oefeningen zullen ge houden worden Dinsdagsavonds van 89 uur op het plein der katholieke school. Het bestuur vertrouwt, dat een goed Oranje-Wlt-lid gaarne deze oefeningen zal volgen en trouw de wenken R. K. Kiesvereeniging. De vergadering van opvolgen door den trainer gegeven, ort al- rllio Vvni nzxil iron hot e-rxftl V. nzwwnw eww én «rnAxvnM Hierna sluiting. Witte Kruis De afdeellng Venhuizen en Hem van het Witte Kruis hield een vergadering op Dinsdag 27 September 1932 in het lokaal van den heer D. Sluis te Hem. De voorzitter, de heer J. ZüP Kz., opende de vergadering, heette allen welkom, betreurde de slechte opkomst. De notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer D Schoenmaker, werden onveranderd goedgekeurd. Bestuursverkiezingen. Aftredenden waren de heeren: J. Goesinne, C. Vis Cz. en J. J. Bakker (niet herkiesbaar). In de plaats daarvoor werden met algemeene stemmen gekozen de heeren K. Balk, J. Lenger Dz. en K Paarlberg. Benoeming afgevaardigde. Als afgevaardigde werd benoemd de heer C. Sjerps Jzn„ als plaats vervanger de heer J. Brugman. Den afgevaardigde werd vrü mandaat gege—.J J ven. use De beschrijvingsbrief der algemeene vergadé" >-r ring gaf geen reden tot op- of aanmerkingen. Bij de rondvraag werden nog eenige huishou delijke zaken afgehandeld, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank voor de aangename afhandeling der agenda De kennis Volgende week staat Assendelft in het teeken van de kermis. Van Zondag tot Donderdag is er weer volop gelegenheid tot ver maak, al zullen ook hier de gevolgen van de be narde tijdsomstandigheden zich wel laten gel den. Behalve de traditioneele vermakelijkheden bieden ook de café's verschlllende attracties Speciaal willen we er echter op wijzen, dat voor de eerste mtud ook het R.K. Vereenlgingsgebouw zün deuren opent voor kermlsvlerders. Hoewel in het centrum der kermis gelegen, mag- verwacht worden, dat dit een succes zal daar de groote tooneelzaal hiervoor be schikbaar is gesteld. Zooals vanouds onder het katholieke deel der bevolking gewoonte is, valt kermis-Zondag er bulten vanwege het Aanblddingsfeest in de pa rochie. Maandag echter treedt de R.K. Gemeng de Tooneelvereeniglng .Kunst en Vriendschap” voor het voetlicht met een blüspel in drie be drüven, getiteld „Baby, Mijnheer en Puckie”. Voor een kermlsultgaansavond is dit spel uitne mend geschikt en wie eens hartehjk wil lachen, kunnen wü een bezoek ten zeerste aanraden. Gemeenteraad. Din Gemeenteraad 's avonds De agenda vermeldt em.: Algemeen rapport der betrokken Raadscom- missie over de gemeente-rekenlng. dienst 1931, met voorstel tot voorlooplge vaststelling van de balans met winst- en het Electricltaitsbedrijf, fabriek. Waterleiding, Zweminrichting, Centrale Boekhouding. Op haal- en Stortingsdienst en van Gemeente werken en tot voorlooplge vaststelling van de Inkomsten en Uitgaven van de Gemeente- rekenlng en rekening en verantwoording van het Burgerlük Armbestuur, Algemeen Wees huis. Armenraad en Gezondheidscommissie. Verder nog een voorstel tot het aangaan van een deposito-rekening met de Bank van Ned. Gemeenten; voorstel tot het uitbaggeren van een gedeelte van het Heldersche Kanaal; ver zoek om verlaging van de personeele belasting ten aanzien van koffiehuizen, enz., met advies van B. en W„ enz. enz. Afslagvereen. Beenwter, Purmerend en O. Wegens den gerlngen aanvoer zal er Dins dags en Donderdags geen veiling meer gehou den worden. 's Woensdag wordt er geen veiling van augurken meer gehouden, dus alleen 's Zater dags. Zeer waarschünlük zal de laatste augurken veiling gehouden worden op Zaterdag 8 Oc' den 135.893.885^winst- en verliesrekening: verlies en winst 23 76321, met een boeking naar winst van 1418.27. e) de rekening van het Gemeentelük Gas bedrijf. Balans: bezittingen en schulden ƒ93.039 55; winst- en verliesrekening: verlies en winst 14.383.58, met een boeking naar verlies van f 2555.62. De heeren Dapper en Duin maken er be zwaar tegen, dat 1000 reserve uit de gemeen tekas wordt aangewend om het nadeelig saldo van het gasbedrüf te verminderen; reserve kan h. 1. alleen voor uitbreiding gebruikt worden. De heer Dapper vindt dat elk bedrüf zich ze'f kan bedruipen. De heeren Duin en Dapper wenschen geacht te worden te hebben tegengestemd. De rekeningen worden conform vastgesteld. Hierna volgt de voorlooplge vaststelling over het dienstjaar 1931 van de Gemeenterekenlng: gewone dienst: uitgaven 120.714.88, inkomsten f 118 883.31, met' êen nadeelig saldo van ƒ1831.57; kapit.dienst: ontvangsten ƒ76.800. uitgaven ƒ76.449.15, met een voordeellg saldo van 350.85. In overeei de "meerdert voor de verbouwing or<jt met 5 tegen 2 st. aan- Dapper en Schenner. B7 en W. voor den grond voor 75 cent per M2, te verkoopen. De heer Duin stelt voor 25 ct. per M2. Dit laatste voorstel wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de wethouders. De voorzitter: de heer Hoogland heeft dan nog een goeden dag vandaag. (Gelach.) Tenslotte was een voorstel aan de orde om voorlooptg als proef voor een half jaar I Postduivensport Zondag JJ. hield de postduivenvereniging „Altüd Verder" een wedvlucht vanaf ^Queverain; afstand 287 K M. In concours waren 28 dulwsn. De duiven wer. den losgelaten om 8 uur. De eerste prijswin naar werd waargenomen om 10 u. 43 min 21 sec-, de laatste om 10 u. 46 min. 12 sec. De uitslag der prijzen is als volgt: N. Splgt 1-2, Jb. Cornelissen 3, 4 en 7, P. de Vries 56. de R. K. Klesvereenlging in de „Landbouw” was slecht bezocht. Het te behandelen onder werp: Bespreking van het concept-program van actie voor 1933 had meer belangstelling verdiend. De voorzitter, de heer J. Bol, mocht zich dan ook terecht beklagen, dat men over al crltiek en afbrekende uitdrukkingen hoort, doch afwezig is wanneer opbouwend werk te verrichten valt. De algemeene indruk van het concept-program was, dat het in theorie alles bevat, wat wordt gewenscht en noodzakelük geacht. Bü de rondvraag wordt de wenschelükheid betoogd om bü de verkiezingen van 1933 meer vertegenwoordigers van tuinbouwbelangen in de Kamer te brengen. Aangedrongen werd op meerderen steun aan het groote gezin, vooral door kindertoeslag in werkverschaffing en steunregeling. De medewerking van het kieskringbestuur zal tngeroepen worden tot een spoedige vervul ling van dit billük verlangen. B. en W. machtiging te verleenen. bü wijze van tüdelüken crlsls-maatregel. m. i. v. 1 Oc tober a.s.. het keurloon, als bedoeld bü art. 2 der verordening op de heffing, voor varkens als volgt te bepalen: A Gewone slachtingen: ƒ1.50 voor varkens t/m. 50 K.G. levend gewicht; ƒ2.50 voor var kens van 50 tot 100 K.G. levend gewicht; ƒ350 ,voor varkens van 100 K.G. en hooger levend gewicht. B. Voor de noodslachtingen in denaelfden zin eene regeling te treffen. Conform besloten. Van omwonenden van de Paardenmarkt een verzoek Ingekomen, dit gedeelte openbaren weg te bestraten voor den winter. B. en W. stellen voor dit adres in hun han den te stellen om prae-advies; het is de be doeling belanghebbenden te laten büdragen, o.a de Jongh, den autobusondernemer. Weth. Bijl vraagt een prlnclpe-beslutt van den Raad. De heer Duin wil eerst kosten-opgaaf enz. Conform voorstel van B. en W. werd z. h. st. besloten. Na rondvraag, welke niets belangrijks op leverde, volgde sluiting. Maiming met het gevoelen van ld der Commissie van onderzoek, werden de rekening van het Gasbedrüf en die der Gemeente bereids zoodanig gewüzlgd. dat in mindering van het nadeelig saldo van het Gasbedrüf ad 2555.62, een boeking werd ge daan van 1000.uit de reserve van gemeld bedrüf. groot 1078.26, waardoor het nadeellg saldo van de gemeente-rekenlng, ge^pne dienst, werd teruggebracht tot 1831.25. Dienovereenkomstig stellen B. en W. voor, ook deze regeling alsnog te willen goedkeuren. Conform besloten. Burgemeester en wethouders dienstjaar 1933: a) de begroeting van het Burgerlük Armbe stuur, in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van ƒ4268 01; b) de begrooting van den Vleeschkeurings dlenst in den Vleeschkeuringskring Schoorl: gewone dienst, in ontvangst en uitgaaf ƒ2952.50; kapitaaldienst, in ontvangst en uit gaaf ƒ300—; c) de begrooting - van het Gemeente-Electri- citeitsbedrüf in ontvangst en uitgaaf 21.935. d) de begrooting van het Gemeentelük Gas bedrüf in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 13.800. e) de Gemeente-begrooting: inkomsten ge- wone dienst ƒ112.449.32, uitgaven gewone dlerufT 112.449.32, saldo nihil; kapitaaldienst in ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van f 22.650.85, saldo nihil. De voorzitter zegt, dat verschillende belas- tingverhoogingen te verwachten zün. In de Commissie tot nazien der begroetin gen worden alle raadsleden benoemd, inclusief de wethouders. Z. h. st. wordt besloten de wedde van den schoolschoonmaker aan de O. L.-school te Schoorl (kom), J. Ridder, m. i. v. 1 Septem ber j.l. te brengen op f 275.per jaar. wegens ingebruikneming van het vierde lokaal dier school. Aan de orde was voorts een voorstel van B. en Wom bü voldoende deelname <10 leer lingen) een extra crediet te verleenen van 100.voor het geven van een eenlgszlns ge- reorganlseerden wintercursus voor de rüpere jeugd zoowel als voor belangstellende ouderen. De hoer Duin acht het vervolg-onderwüs voor Schoorl niets; er is gelegenheid genoeg om op andere wüze hierin te voorzien. De heer Schermer Is een voorstander van dit ondetwüs. dat zeker in een behoefte zal voorzien. Spr. acht succes niet uitgesloten en wil het nog eens voor het laatst probeeren. De heer Gutter wijst op het succes van een dergé'lüken cursus in St. Pancras; de heer Kaag wil alleen medewerken, als de cursisten ook loyaal medewerken en de opkomst goed is; de heer Bül zegt, dat de heer Maars al leen met den cursus begint als er goede mede werking der leerlingen is. De heer Dapper wil het aantal cursisten ver- hoogen; b.v. op 15. De heer Duin stel getal te bejjaleïi op Besloten werd het getal te bepalen op 12 per school en de gevraagde medewerking 360 (voor 3 Jaar) te verleenen. Tegen de heer Duin. Het aantal cursussen mag ten hoogste twee (aan elke school een) bedragen; B. en W. werd ojig^dragen te trachten te bereiken, dat één cursus (belde scholen vereenlgd) gegeven wordt. De heeren Dapper en Bül meenen, dat de Katholieken er geen bezwaar tegen zullen hebben. De heer Duin zou vóór het voorstel zün. als er één cursus komt, hetgeen bezuiniging brengt. Vervolgens was aan de orde een voorstel van B. en W„ hun machtiging te verleenen om met P. Hoogland te Groet, wiens aangebouwde schuur staat op gemeentegrond, een regeling te treffen tot afbraak, verplaatsing en weder opbouw, eventueel met overdracht van den daartoe benoodigden grond. Van den heer Hoogland was een schrüven ingekomen, dat hü den grond, waar zün schuur op staat, voor een redelüken .prüs wil koojjen. De hger Schermer vraagt, of de grond niet beter verpacht of verkocht kan worden; spr. ziet en begrüpt de noodzaak niet, dat de schuur verplaatst wordt; alleen als. hem duidelük ge maakt wordt dat het noodig is, zal hü voor stemmen. De heer Bül wüst er nogmaals op, dat de schuur met toestemming op gemeentegrond ge bouwd is. De gemeente moet z. i. de kosten dus ver goeden. Het Ujkt spr. niet noodig; de kosten hadden voorkomen kunnen worden. De weg is daar ter plaatse erg bochtig; het is een on- mogelüke situatie. De voorzitter merkt op, dat nooit toestem ming van B. en W. is gegeven die schuur te bouwen; na een brand is herstel van het af gebrande huis gevraagd; daarvoor is toestem ming gegeven; toen hebben B. en W. uit goed moedigheid toegelaten, dat ook de schuur her bouwd werd. Er is getracht den weg anders te leggen, doch dat is niet geslaagd^ Na uitvoerige discussie ter stemming. De heer Kaag wil beginnen den grond aan Hoogland te verkoopen; voor de rest wil hü het voorstel aanhouden. Weth. van Lienen: daar heeft Hoogland niets aan. De heer Duin wil den grond voor zoo laag mogelüken prüs weggeven; b.v. per M2. De voórzltter zegt, dat B. en W. voorstellen ƒ0.75 per M2. De heer Kaag voelt er als raadslid niet voor iemands woning te verbouwen, omdat de ge meente de situatie daar bedorven heeft. De heer van Lienen deelt deze meenlng niet en bracht een andere voorstelling van zaken, waarvan de heer Kaag zegt niets te begrüpen. Het voorstel tot aanhouding wordt verwor pen; voor de heeren Dapper, Kaag en Scher mer. Het voorstel van B. en Wwaarbü hun een crediet van 180.^? voor de verbouwing ge geven wordt, won genomen. Tegen Voorts stellen 1 Koe, Willems; 21e Reg. Inf.. 2e ploeg: 110 October, G. Patels, W. H. Kranendonk en C. Stengs; le Schoolbatterü, 2e Reg. Onb. Artillerie, le ploeg 110 September, R. F. de Groot. 10e Reg. Inf., le ploeg 1625 Juli, G. N. Henneman. 6e Reg. Veldartillerie (beredenen), 2e ploeg 110 Juli, P. B. Kroon en P. H. Voormeer. .flop de Ingezetenen der gemeen Wbderom hebben zich verschil, •reid verklaard, door het aan iteekenlüsten aan de geldinzame ling mede te werken. Het Crisis-Comlté wekt de Schager ingezete nen op zooveel mogelük in te teekenen op deze lüsten. Deze medewerking is voor het Comité onmis baar bü het verleenen van hulp in den aan staanden winter aan die gezinnen, welke door de crisis zün getroffen. dit feit strafwaardlg en de dader srafbaar is. Natuurlük is /Je verordening wel overtreden, doch op materleele en formeele gronden wilde spr. aantoonen, dat deze verordening in strüd is met de winkelsluitingswet. Materieel is deze verordening niet juist, om dat de automatenverkoop bulten de wet valt. Spr. herinnerde aan een rondschrüven van den Minister d d. 20 Febr. 1932. Een verbod moet gebaseerd zün op zorg voor de openbare orde. Dat is deze verordening niet. Het’betoog van het O. M. is gevaarlük Men zou op die manier koffie en thee ook kunnen verbieden, omdat er coffeïne en theme in zit De gemeenteraad van Hoorn Js verder ge gaan dan hü gaan moest. Degene die hier als getuige staat, is geen kind, doch een man. man. Ook formeel is de verordening niet Juist, omdat volgens art 9 le lid, voor de verordening büzondere omstandigheden moeten zün aan te voeren. Hiervan is niets gebleken. De veror dening is tevens in strüd met den geest van de wet. Tenslotte vraagt olelter voor zün diént ont slag van rechtsvervolging en schriftelük von nis. Bü de re- en dupliek werd nog gesproken, of de verordening Inzake het verstrekken van rookartikelen hier wel bü te pas kwam. Daarna kreeg de heer V. pog de gelegenheid om dte voorgesch.edenls vaq deze zaak, die Intusschen overbekend mag heeten, te belich ten. Hlerbü Het hü zich verleiden tot een feilen persoonlüken aanval op den burgemees ter, hetgeen hem een reprimande van den kan tonrechter bezorgde. Deze vond n 1. de wüze. waarop de crltiek was uitgebracht, beneden alle crltiek. Over 14 dagen zal schriftelük vonnis worden gewezen. Ultbetalingsprijzen. De directie van N. V. Zuivelfabriek Hoogkarspel heeft over laatste periode aan haar leveranciers uitbe taald ƒ3.68 per 100 K.G. geleverde melk of 3.79 per 100 Hter gemiddelde noteering. vc B< N le oi Ie K f( V V M T k< el X v jadering >e Volharding" nis-Maandag” 10 Oct. as. een harddraverij te i houden om prüzen van 200, 100, 50 en

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2