PROVINCIAAL NIEUWS I Millioenen rookers van gedachte veranderd. r ZATERDAG 1 OCTOBER HOORN WIERINGERWAARD ANNA-PAULOWNA - Afaar nu is het de laatste keer/ NIBBIXWOUD ZWAAG ZUIDERMEER OBDAM BEEMSTER ZIJPE BERGEN KOOG AAN DE ZAAN MARKTN1EUWS OPPERDOES SCHAGEN BREEZAND KROMMENIE BLOKKER PETTEN PURMEREND CALLANTSOOG VENHUIZEN DEN HELDER VOLENDAM WESTER-BLOKKER De RIJP WER VERSHOOF HOOGKARSPEL ASSENDELFT WESTWOUD UITGEEST a i Door van eveneens gehouden Roode Kruis-collecte bedraagt 17.65. j en J. Gortzak R J gemeente 100 Het pro- Woudia I-WT.O. L Forward Santosfonds. De bloempjoeverkoop voor J A 5 J 1 1 1 ling ulj over de slechte opkomst. Naar aanlel de notulen werd door den voorzitter Geen talnboawcursus. X Wordt hier zeer betreurd, dat er dit jaar geen tulnbouwwinter- cursus kan gegeven worden, daar het bestuur de desbetreffende aanvragen niet tijdig aan bet Departement heeft verzonden. ■bruik gemaakt. t den heer Tleken een „Het Witte Kruis". De algemeene verga dering van de N. H. Ver. Het Witte Kruis, afd. Krommenie, zal worden gehouden hedenavond om half negen in het lokaal „Ons Genoegen”. Jongensjengdwerk A.s. Zondag zal het Jongensjeugdwerk weer volledig beginnen. B. Brügeman J. Ranke De verloting. Ten overstaan van Notaris P. H. Hilbrand had in café de Vries de trek, king plaats van de verloting ten bate der RK. Kerk in de Zuidermeer. De hoofdprijzen vielen op: 3145 le pr. automobiel; 14373 2e pr. ameu blement; 14374 3e pr. motorrijwiel; 14360 4e pr. schrijfmachine. het Santosfonds heeft in onze parochie' opge bracht 25.70. 1 I 1 l R. K. Gemengd koor. Plannen bestaan om in samenwerking met Westwoud een R. K. Ge mengde Zangvereenlging te stichten. Voetbalprogramma. Zondag 2 October spelen: De Blokkers ISt. Bavo I (Ursem); De Blokkers II spelen een vriendschappelijken wedstrijd welke nader wordt aangekondigd. De Blokkers jun. aForward a (Hoorn)De Blok kers Jun. bForward b; de Jun. a spelen om half een, het b-elftal om 2.30 uur. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk, zoon van D. van Randen en Gr. Andrea. Ondertrouwd: KI. van Straten van Worrner- veer en G. Klous. Getrouwd: J. Bakker en Gr. Schol. Overleden: Willem Scheer, oud 77 jaar, wedn. van A. Grüne. gezag voor de Het nieuwe Zusterhuis. De bouw van het nieuwe Zusterhuis, dat volgens den steen in den gevel, 't Sint Jacobshuis zal heeten, schiet snel op. De bedekking met pannen is reeds geschied, zoodat met de binnenbetimmering kan begon nen worden. Fraude bij de Coöp. Aankoopvereeniging Bij den kasier P. B. der coöperatieve vereenlging „Ceres”, een vereenlging, welke zich belast met den aankoop van veevoederartikelen, is een aan zienlijk tekort in kas, pijn, 10.000, geconstateerd tevens werd door hem fraude gepleegd. Naar aanleiding van deze feiten is genoemden kas sier ontslag gegeven uit zijn functie en is hij naar Alkmaar overgebracht. Aanvulling Kerkbericht. In verband met beëindiging van den zomertijd zullen Zondag de H.H. Missen zijn te 730 en 10 uur. Om 9 uur gelegenheid om te communiceeren. Zondagavond 7 uur plechtig Lof waaronder inkleedlng van de meisjes in de Marla-Congre. gatle. Voetbalprogramaaa. De West Friezen I spelen tegen Reo I; het tweede elftal tegen DVO II. terwijl het derde elftal een match speelt te gen Union 3. t-. Aardappe- :uks; Appelen ld. II 150— I 1 1 1 I J 1 I 1 1 I 1 t t 1 c I 1 c I l I t 1 1 1 1 I t t t t 1 1 1 I 1 1 I I 1 I I Collecte. De gehouden collecte ten bate van het Dorus Rijkersfonds heeft alhier opgebracht 43.60. zijn Het R.K. Voetbalnieuws. Programma Zondag 2 October: USV 1—Zeevogels 1, 230 uur; GVO 3—USV 2 230 uur; USV 3—Vitesse 4 1230 uur; WO 3—USV 4 1230 uüh 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 I I Schoolfeestje. Het uitgestelde schoolfeestje voor de laagste klassen der R. K. en Openbare school zal plaats hebben op Zaterdag 1 October in het lokaal „Ons Genoegen” waar zal optreden de heer Nico de Vreede met poppen kast en goocheltoeren. Vervolgonderwijs. In den winter 1932—1933 zullen, in deze gemeente cursussen voor vervolg onderwijs worden gehouden in de O.”L. scholen te Burgerbrug, St. Maartensbrug, Oudesluls en Petten. De cursussen aan de O L. scholen te Scha- gerbrug en 't Zand, zullen tengevolge van een te gering aantal leerlingen niet kunnen door gaan. Graalnieuws A.S. Zondag 2 Oct. zullen de Oraalleden en adspirantleden van Purmerend met de Graalleden van de Meeuwenlaan een propagandatocht in onze gemeente houdeen. Vlschdlefstal. Van den heer J. B., visscher alhier, lichtte mén op zekeren nacht de fuiken. Waar dit dezen zomer zeer vaak gebeurd, is dit geen bijzonders en dus niet vermeldens waard. Maar nu heeft men de brutaliteit zoo ver gedreven, ook zijn kaar. behoorlijk van een hangslot voorzien, open te breken en den in houd te ontvreemden. Filmnieuws Deze week draait in het Wil- son-Theater de veel besproken film „M” (mas samoordenaar), waarvan we een bezoek volwassenen niet zouden willen ontraden. Harddraverij Omtrent de harddraverij op Donderdag 13 Oct. a.s. kunnen wij vermelden, dat de prijzen zijn 250.lOO.-c, 50.en 25.en dat de draverij zal aanvangen om 12 uur ongeveer. Dezer dagen heeft de secretaris der Hard- draverij-vereeniglng, de heer H. Zwart, 12%-jarig jubileum als zoodanig gevierd, bestuur der vereenlging heeft dit feit niet on gemerkt voorbij laten gaan en den jubilaris *n fraai leeren portefeuille met inhoud overhan digd. Wegverbreedlng. In verband met de over name door de Provincie van den dorpsstraat weg, is men thans druk bezig met het verbree- den van dien weg. Hiertoe moeten velen een strookje grond afstaan; met degenen die hier voor nog niet teekenden. worden onderhande- lingen gevoerd. Intusschen zijn reeds vele hek ken achteruit geplaatst en eenige boomen ge rooid. Voor de werkloozen is een en ander een welkome werkverschaffing. Volksbond De afd. van den R. K. Volks bond vergadert as. Maandagavond te half acht in het vereenigingsgebouw. Oa. zal het win terprogram worden medegedeeld. Bloembollenveiling. Op de gehouden bloem bollenveiling zijn de volgende prijzen besteed: Vroege tulpen: Prosperity z. 1011 ƒ0.40; Gele Prins z. 11 op ƒ0.75; R. v. Oostenrijk ƒ0.50 0.90; Brilliant Star ƒ0.550.75; Rembrandt 11 cM. 0.40; Lady Moore z. 11 op 0.80; Rose Precose 11 op 130; La Reine Max. z. 1Ö% op 1.20. Dubbele vroege tulpen: Electra z. 12 op ƒ1.65;’ Vuurbaak 12 op 0.75. Late tulpen: Oranje King z. 10 op ƒ0.75; Leliebl. Eclips 11 op ƒ0.50. Darwintulpen: William Copland 0.40^^0.58; Grenze z. 12 op ƒ0.52; Rev. Ewbank 11 op ƒ0.44; Vlctoire d’Ollviere ƒ0.52; City of Haar lem 0.95. Inenting. Vrijdag had in de Bijz. Schoöl alhier de vrijwillige inenting plaats van bijna alle schoolgaande kinderen, tegen roodvonk en diphtherie. Deze inenting geschiedde geheel kosteloos. Roode Kruis-Collecte. De opbrengst van de Hei Witte Kruis. De afdeeling Assendelft van ,,Het Witte Kruis" hield Woensdagavond een vergadering. De voorzitter, dr. Onderwater, opende de bijeenkomst en sprak zijn teleurstel ling uit c ding vlLn meegedeeld, dat hij van één der timmerlieden in het Noordeinde de toezegging heeft gekregen, dat een llgtent gratis, zal worden gemaakt. Een gelijke toezegging was ingekomen van de R.K. Tooneelvereenlglng om een uitvoering te geven ♦am hete van de afdeeling Kindervacantle- De beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering werd behandeld. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren 8. Gz. Kroon en D. Tot stationhoudster der posterijen is met in gang van 1 October a.s. benoemd mej.dT. Tim mermanvan der Vlies. Operette-uitvoering. De kinderzangklas- seri. onder leiding van den heer Jac. Scholten, zullen op Zaterdag 22 October te Venhuizen een uitvoering geven van de operette „Goudmutl- tje” van Brandt Buys. De Winkelweek met de Octoberkermls Nu de landbouwfeestdag voorbij is, werkt het Win- kelweekcomité weer hard aan de voorbereiding van de Octoberkermis-winkelweek. Deze winkelweek zal voor het publiek weer attracties bieden, welke ongetwijfeld tot koopen in onze stad zullen aanmoedigen. Er zullen wederom verschillende winkelweek- loterijen worden gehouden, waarmede zij, die in Purmerend koopen. als vorig Jaar kostbare prij zen kunnen winnen. Het systeem, dat vorig jaar zoo uitstekend heeft voldaan, zal thans wederom worden ge volgd, zoodat de trekkingen van de loterijen zul len plaats hebben op de Groote Purmerender Verloting. Er zullen zijn 10 loterijen met hoofdprijzen ter waarde van minstens 25, zoodat iemand, die tien loten heeft van verschillende kleur, ook 10 keer de kans heeft om eiken hoofdprijs of wel in totaal een waarde van 250 te winnen. Dat is toch zeker wel iets heel bijzonders. Ook op X gebied van etalageversiering heeft het winkelweekcomlté iets heel aardigs in voor bereiding, terwijl wij binnenkort ook nog verdere mededeellngen over de Octoberkermis-winkel week hopen te doen. Burgerlijke Stand wenFilippo, d. J. G. E. la Rooijde Moor, z. Ondertrouwd: G. Geus en IJ. Zwerver N Dee en A. M. P. Chamot J. M. Holmer en J. Boeseken. Getrouwd: J. Douma en J. v. d. Zandt 8. van Hulsbergen en A. M. Boxmeer R. Otter- vanger en J. Gortzak J. Bosselaar en D. Ritsma. Overleden: F. A. Wurtz, 68 j. J. Zander, 71 J. W. J. M Schik. 3 J. 1 R. K. V. V. „Purmerend I" Purmerend I krijgt Zondag in zijn eersten competitiewed strijd in de eerste klasse bezoek van A. R. C. I van Alkmaar Deze wedstrijd vangt te- half drie aan op het terrein in den Overw. Polder. Purmerend 2 gaat naar St. George 2, en de Purmerend Junioren zullen een thuiswedstrijd spelen tegen de R, E O Junioren a van de Rijp. De snelle stijging in den verkoop van North State, de echte Amerikaansche Sigaret, bewijst, dat millioenen rockers in den laatsten tijd van ge dachte veranderd zijn. Wij weten niet, wat zjj vroeger rookten, doch dit doet ïn ieder geval weinig ter zake. Wat wél ter zake doet is. dat zij allen thans op North State zijn overgegaan. North State is onovertroffen in kwa liteit, altijd versch en kost ll/t cent. Waarschuwing i Wacht U voor goed- koope imitaties van Amerikaansche sigaretten, waarvan de conditie en kwa liteit slechts ontevredenheid en teleur stelling veroorzaken. Brown 6 Williamson Tobacco Corp. (Export) Ltd. Louisville Kentucky U.S.A, Sociale Zondag Evenals verleden Jaar zal door vereenlgde samenwerking van L.T.B., Hanze en Volksbond een Sociale Zopdag genou den worden! De datum is gesteld op 9 October. Als feestredenaar zal aanwezig zijn de Weleerw. Heer J. Kraakman, kapelaan te Am sterdam. Voetbal Voor Zondag a.s. staan de vol gende wedstrijden op het programma: Volendam IWilskracht I op terrein Volen dam aanvang 2 uur. Voorwaarts IVolendam n. uit, vertrek 1 u. Volendam IIIV. V. A. II, aanvang half één, thuis. St. Jan n—Volendam IV, uit, vertrek 130 uur. Districtebondsvergadering. Dezer dagen vergaderde de Districtsbond van Jongenspatro, naten in West-Friesland in het R.K. Vereeni gingsgebouw te Hoogkarspel. De waarnemend voorzitter, Pastoor Konijn, opende de bijeenkomst, waarna Kapelaan de notulen las, welke onveranderd werden vast gesteld. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat het batig saldo 26.19 bedroeg. Tot het nazien der rekening werden benoemd de heeren Schrickx, Ooteman en Kapelaan van Vliet. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werd kapelaan Pouw herkozen, terwijl in de beide andere vacatures werd voorzien dowd^ benoeming van de heeren Jansen te Wer^ws- hoof en Tleken te Hoorn, welke belden hun benoeming aannamen. Hierna hield de heer Tleken uit Hoorn een causerie over het jeugdwerk in nieuwe banen. Spreker gaf een overzicht van de tot nog toe gevolgde méthode en wees vervolgens op de voordeelen van het nieuwe systeem. De voor, dracht werd met groote aandacht gevolgd. Na afloop werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen een druk gel De voorzitter bracht dankwoord voor zijn eerste inleiding op het moeilijke pad der jeugdbeweging. Nog werd besloten dezen winter jeugdlelders- cursussen te houden en zooveel mógelijk het nieuwe systeem in toepassing te brengen. Na een korte rondvraag werd deze zeer leer zame avond met gebed gesloten. Jeugdige fruidieven Sinds eenige weken kwamen telkens bij de politie klachten in over het stelen van appels uit tuinen en boomgaar den. He is de politie thans mogen gelukken een 5-tal jongens van 15 tot 16 Jaar op heeterdaad te betrappen. Het bleek dat zij zooveel fruit hadden geroofd, dat zij er een bewaarplaats voor op na hielden. Zooveel mogelijk glng.inen dagelijks op roof uit, zoodat de voorraad steeds grooter werd. Tegen de jeugdige boosdoeners is procesverbaal opgemaakt. R. K. Drankbestrijding. De feest- en pro- pa^andavergaderlng van de R. K. Drankbe strijding zal worden gehouden op Zondag 2 October in het R. K. Vereenigingsgebouw. Als spreker zal optreden de zeereerw. Pater H. Arts MJS.C. Deze feestvergadering vangt aan te half acht. De toorfeelver. St. Bonifaclus verleent haar medewerking. loosheid aan de Blikfabrieken alhier Overwerk wordt verricht en zou gaarne zien, dat stappen werden gedaan om werkloozen arbeiders te werk te stellen. De voorz. merkt cg>, dat dit niet behoort tot de competentie van den Raad, doch spreekt zich uit vast té houden aan de toezegging van de Directie, dat bij werkgele genheid het allereerst zal worden gedacht aap werkloozen uit onze gemeente. Hierna sluit de voorz. de vergadering. Bloempjesdag. Zondag as. zullen een aan tal jongedames, welke zich daarvoor bereid willig beschikbaar hebben gesteld, bloempjes verkoopen ten bate van het Plaatseljjk Crisls. Comlté. Laat een leder in de beurs tasten voor dit mooie dpel, n.L hulp bieden aan noodlij dende plaatsgenooten, want daarvoor wordt het geld besteed. R.K. Volksbond In een goed bezochte ver gadering van den R.K. Volksbond heeft de geestelijk-adviseur kapelaan C. Pouw afscheid genomen van de afdeeling met een kort woord, dat getuigde van groote waardeerlng voor het werk dezer organisatie met haar altrijke onder- afdeellngen. Spr. wenschte den Bond veel suc ces toe en lelde met enkele prettige woorden den nieuwbenoemden geestelijk-adviseur kape laan Regeer bij de leden in. De voorzitter, de heer J. van Bockxmeer, ging hierna over tot de installatie van den nieuwen G.-A., wlen bij voorbaat reeds vertrouwen en volgzaamheid van de leden werd toegezegd. Medegedeeld werd dat de subafdeeling van het crisis-comité voor het verstrekken van kleedlng weer in werking is getreden. Men kan zich dan weer melden bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Besloten werd dit jaar geen afzonderlijk tri duüm te houden. De jaarljjksche feestavond werd bepaald op 20 November. Aan het slot der vergadering sprak de nieuwe G.-A. kapelaan Regeer nog een propagandis tisch woord en beloofde in het komend seizoen eenige praatavonden te zullen houden op gods dienstig en sociaal gebied. De film .Kentering” van het R.K. Werklie denverbond zal vermoedeljjk worden vertoond in Januari of Februari. Na rondvraag volgde sluiting. Oranje-Vereenlging. jn een vergadering dezer vereenlging werden de aftredende be stuursleden herkozen. In plaats van den heer C. Neefjes, die bedankte, werd gekozen de heer P. Bakker. Het bestuur werd uitgebreid met den heer P. v. d. Molen. De jongste feestelijk heden brachten een klein batig saldo in de kas. Den heer A. Wit werd dank gebracht voor het afstaan van zijn land tot feestterrein. Patroonsfeest. Zondag zal het feest van Patroon feestelijk worden gevierd. Des avonds te 7 uur is er plechtig Lof waaronder de weleerw. heer W. van Lamme ren, oud-kapelaan dezer parochie, de feestpre dikatie zal houden. Agenda van 3 tot 9 Oct. Maandag repetitie „Crescendo”; spaarkas St. Antonlus. Dinsdag 6.30 uur gymnastiek, 7.30 uur gym nastiek. 8.30 uur gymnastiek leden St. Michael, 7.30 uur bestuursvergadering gymnastiek. Woensdag „Laus Deo”. Donderdag Vrouwenbond. Vrijdag Zangkoor St. Nlcolaas. Zaterdag contributie-betalen der verschWende vakvereenigingeen en R.K. Voetbal, 730 uur Centrale Spaarkas, ingang steeg. Zondag 9 Oct. Filmavond K. S. A. Bij een gehouden stemming voor een be. stuurslid van den polder ’t Hoekje is benoemd H P. de Wit (aftredend). Mastklimmen heeren: 1. A. van Braam, 2. J. Edel, 3. G. Jonker, 4. H. Veltrop, 5. J. Struvlng, 6. J. Dekker, 7. J. Jonker, 8. H, Lommers. Heeren Hlndemlsbaan1. H. Slooten, 2. J. Demmers, 3. D. de Wolf, 4. G. Jonker, 5. F. Post, 6. Jb. Daman, 7. A. van 'Braam, 8. Heke ls ar. Dames Hlndernlsbaan1. B. Tromp, 2. P. Prent, 3. J. Simons, 4. E. de Vries, 5. A. Prent, 6. T. Buys, 7. B. Ypma, 8. G. Hekelaar. Autoped- Zakloopen dames: I. G. Fontijn, 2. T. Groot, 3. B. Tromp, 4. A. van der Berg. 5. B. Ypma, 6. T. Zijp, 7. A. Prent, 8. T. Simons. Fietaplaatje ontvreemd Rijwielbelastlng- plaatjes blijven toch maar begeerlijk. Nu was ’t de heer R., die bij de politie aangifte kwam doen van ontvreemding van zijn fietsplaatje. De volksspelen op de Westerstraat. De uit slag van de gehouden volksspelen op de Wes terstraat is als volgt: Sprletloopen heeren: 1. P. Slooten, 2. H. Lom mers, 3. J. Mus, 4. A. Tromp Sr., 5. W. Cnos- sen, 6. H. Demmers, 7. J. Voet. Competitiewedstrijd. Zondag as. speelt Victoria I haar eersten competitiewedstrijd van dit seizoen, en waj tegen SEW I uit Nlbbix- woud. Een goed begin is het halve werk, Vlc- torianen, dus opgepast en zorgen voor de over winning. Het 2e elftal zal in Nlbbixwoud, ook voor de competitie, SEW II gaan bekampen; dit kan eveneens een spannende strijd wor den. 8. R. C. Voor 8. R. C. begint as. Zondag weer de competitie, waarin het voor t eerst zal uitkomen in de 2e klas D. H. V. B. Het krijgt nu de volgende tegenstanders: 8. V. W. I Heer- Hugowaard; 8. E. W. I Nlbbixwoud: Victoria I Obdam; H. S V. I Helloo; K. G. B. I, Boven karspel en Forward II. Hoorn. Zondag is de strijd tegen Forward II Hoorn. S. R. C. zal uitkomen in de volgende opstel ling: C. Sprenkeling A. Berkoens A. Deutekom Brügeman H. Brügeman. A. Ploeger J. Haverkamp C. Berkvens P. Stam De wedstrijd vangt aan-2.30 uur. Heden. Zaterdagavond, houdt S. 'R. C. om 8. uur haar jaarvergadering in het Patronaat. De gemeente wint het proces Door de heeren v. d. Vliet en Matzer was bij de recht bank te Alkmaar een elsch tot schadevergoe ding Ingediend voor het langer maken van de helling van de brug. Deze zaak is in kort ge ding behandeld en de gemeente werd vrijge sproken van het geven van een schadevergoe ding. Aanrijding. Aan den Westdijk had een aan rijding plaats tusschen den luxe auto van v. d. W te Purmerend en een autobus van de N.Z.H.T Beide auto’s werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Oplichting en diefstal Door de politie is aangehouden een zekere 8., verdacht van op lichting en diefstal te Bergen en elders ge pleegd. Na verhoor is hij in het Huls van Be waring te Alkmaar opgesloten. 8. is reeds meer malen met de politie in aanraking geweest. R. K. Vrouwenbond De R. K. Vrouwen bond zal op Donderdag as een vergadering houden, waarop de heer Theo Witte uit Den Haag een Marla-avond zal gev^n. sle tot nazien der rekening werden gekozen de heeren W. Way. K. de Graaf en G. de Vries. Op een vraag van een der aanwezigen, of de afdeeling bij een gezin in het Noordeinde, dat zich hier nog maar kort gevestigd heeft en geen Ud is van „Het Witte Kruis” hulp ver leend had en flinke bedragen er aan ten koste zou hebben gelegd, antwoordde de voorzitter, dat deze geruchten ook hem ter oore waren gekomen. Hij kon echter meedeelen, dat de ver leende hulp, welke In dat geval dringend ge boden was, geheel van particulieren uitging. Zoo ook wat betreft de wijkverpleegster, xdle daar helpt enkel uit menschlievendheid. Het bestuur houdt zich wat betreft hulpverleening, strikt aan het reglement. Raadsvergadering. De Raad onzer ge meente kwam Donderdag jl., des avonds half acht, in openbare zitting bijeen. De Raad is voltallig en ook de heer Baars blijkt wederom van de partij. Naar aanleiding van het voorstel tot het uit voeren van een tijdelijke korting op loonen en salarissen, schrijven B. en W. aan den Raad: „Tengevolge van de weigering van Ged. Sta ten om de suppletolre begroeting voor 1932, waarbij f 20.000 nader subsidie voor het Bur gerlijk Armbestuur wordt voorgesteld voor steun aan werkloozen, goed te keuren, omdat tegen over deze uitgaafpost geen dekking staat, heb ben Wij op 1 dezer een conferentie gehad met de leden van Ged. Staten, de heeren Bomans en Gerhard, die er ons een grief van maakten, dat niet was voorgesteld de salarissen en loo nen zoodanig te verlagen, dat de kortingswet (wet van 18 Maart 1932) niet zou zijn toegepast en ons ernstig waarschuwden maatregelen te nemen, teneinde tot een sluitende begroeting te komen, opdat de gemeente haar autonomie niet verliest en niet onder voogdij wordt ge steld van het Rijk en de Provincie, wat zeer ernstige gevolgen voor de gemeente en haar inwoners ten gevolge zou hebben. Zoolang geen loonkorting en geen gasprjjsverhooging heeft plaats gehad, zal de gevraagde som voor werk- loozensteun niet worden toegestaan. De nood zaak dwingt ons daarom. Uwen Raad voor te stellen, ingaande 1 October as. op de loonen en salarissen, welke niet door hooger worden geregeld, te korten tot 97% bedragen, welke geldende waren gedurende het jaar 1931, waardoor de normale verhooglngen, toegekend in 1932, komen te vervallen en op deze laatste loonen en salarissen van het in 1931 geldende bedrag ook 3% wordt gekort. Al- zoo zal dan, ingaande 1 Mei 1933, geen korting meer op de ultkeering uit de gemeentefonds belasting plaats hebben. Omdat het niet moge lijk is over de nog resteerende drie maanden van dit Jaar volledige dekking te verkrijgen van de geraamde 20.000, meenen wij te we ten, dat een nadeellg saldo van pl.m. 13.500 voor 1932 wel geaccepteerd wordt, indien de wettelijke lbon- en salarlskortlngen zijn inge voerd en de gasprjjs op een door Ged. Staten beoordeeld peil is gebracht. Teneinde een regelmatig verloop der steun- uitkeeringen te kunnen waarborgen, zijn wij genoodzaakt voor te stellen 3% loons- en sala risverlaging in te voeren. Mitsdien stellen wij voor te besluiten, dat ingaande 1 October as. op de salarissen en loonen, voorzoover deze van gemeentewege worden geregeld, wordt gekort tot 97% van het in 1931 geldende bedrag tot 31 Dec. 1934. Na verschlllende Jjesprekingen wordt ten slotte het voorstel in ’stemming gebracht en aangenomen met 65 stemmen. Tegen 8.D.AJ*. en Comm. Het voorstel tot verhooglng van den gasprijs wordt na enkel» besprekingen aangenomen met 65 stemmen. Tegen S.D.A P. en Comm. Vaststelling eener 2e suppletolre begroeting voor de gemeente, het gasbedrijf en het bedrijf der gemeentewerken dienst 1932. Vastgesteld. Aan het einde gekomen van de agenda ver krijgt de heer de Roo gelegenheid tot vragen stellen. De heer de Roo vindt het een abnor- maleté -toestand, dat in dagen van groote werk- Benoemd. In de vacature W. v. d. Stok is benoemd tot correspondent van den Kath. Radio Omroep de heer C. Dagelet. R.K. Vrouwenbond. Het bestuur van de afdeeling Assendelft van den R K Vrouwenbond verzoekt ons mede te deelen dat, behoudens voldoende deelname, dezen winter een Moeder- cursus zal worden gehouden. De leden, die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, moeten zich opgeven vóór 9 October bij een der be stuursleden. Deze cursus is bedofeld als een onderdeel van het winterprogram. Gezien het groote nut van een dergelijken cursus, wordt op een groote deelname gerekend. R. K. Voetbal Het tweede en derde elftal zetten Zondag de competitie in met een wed strijd resp. tegen DVO 2 en EVE 2. Aanvang 2.30 en 12.30 uur. Het eerste speelt uit tegen Wit-Rood L De Jun. a spelen hun eersten comp. wedstrijd uit tegen de ZW jun. a. De opstelling van dit juniorenelftal is minstens zoo sterk als bij den aanvang van de comp, van het vorig seizoen. Wij zouden ons dan ook zeer vergissen als zij geen emstigen gooi naar het kampioen schap zullen doen. Deurwaarder Kantongerecht Voor de vaca ture van deurwaarder aan het Kantongerecht alhier, is het volgende drietal naar alphabeti- sche volgorde opgemaakt, n.l. J. W. Biersteker. Den Helder; 8. Prins, Texel en J. N. v. Schoten, Hoorn. Burgerlijke Stand, i- Geboren: Trijntje, d. van Klaas Druyf en Grietje Mazereeuw; Arie, z. van Arie Visser en Grietje Kossen; Maart je, d. van Simon Visser en Aaltje Zwaan; Grietje, d. van Jacob Buller en Mijntje Rustenburg; Nicolaas, z. van Jacob Zwaan en Antje Bak ker; Pieter, z. van Jan de Leeuw en Trijntje Bakker; Jan, z. van Pieter Zwaan en Agatha Wjjdenes; Reinouwtje, d. van Hero Vjjn en Antje Kee; Hendrik, s. van C. van der Doorn en Geertje Brouwer; Antje, d. van Klaas Bos en Trijntje Vijn. Gehuwd: Jan Bakker en Aaltje Trompetter; Jacob Smak en Gerritje Goed: Cornells Zwaan en Aafje Bos; Petrus Bont en Antje Burger; Dirk de Hart en Maartje Bos;’ Folyert Botte en Jantina Reints; Pieter Bos en Gees jen Dragt. Overleden: Trijntje Meurs, echtg. van Maar ten Klopper; Neeltje Smit, echtg. van Floris Verweij; Cornells Meijer, echtg. van Bijtske Faber. Bloemenncorso Zondagmiddag 2 October van half 2 tot 6 uur zal in de Zaanstreek, on der de auspiciën der Zaansche Vereenlging voor Vreemdelingenverkeer een groote optocht ge houden’ worden, in verband met de Ingebruik neming der stoomponten aan Hembrug en Bui- ténhulzen. Aan deze optocht nemen 75 auto's deel, ter wijl de colonne 1 K M. lang zal zijn. De wa gens zijn in 4 groepen verdeeld: a. Luxe auto's; b. Vrachtauto's; c. Reclame.auto's; d. Motor rijwielen. Het grootste deel met bloemen versierd, ter wijl evenmin allegorische voorstelingen praal wagens zulen ontbreken. Voor het Bloemencorso zijn door de Z. V. V. V. 17 prijzen beschikbaar gesteld. Er bestaat in de Zaanstreek groote belang stelling voor dezen kolossalen optocht, het eer. ste Bloemencorso ooit in de Zaanstreek ge houden. De route van de colonne is: half twee ver trek van Zaandam door Koog aan de Zaan. Zaandijk, Wormerveer, Krommenie, Assendelft, Westzaan terug door Koog aan de Zaan weer naar Zaandam. Mechanische muziek zal de stoet door de ge- heele streek vergezellen. terwijl de heele begroottag van 240.20838. I Rondvraag. De heer-iKoomen feliciteert den burgemeester met zijn herbenoeming. Hjj hoop te dat de voorzitter onder de kracht en zegen van God de gemeente ónder betere omstandig heden moge besturen en op een volgende her benoeming mag hopen. Applaus. De voorzitter dankte hierop de leden en de ambtenaren voor de prettige samenwerking en ook de pers voor de onpartijdige en sympathieke medewerking. De heer Stammes bedankte hierna als lid van den raad. Hij gevoelt zich er niet meer thuis. De voorzitter drukte in zeer hartelijke woor den zijn spijt uit over het heengaan van den heer Stammes, die twaalf Jaar lid van den raad is geweest, waarvan 8 Jaar als wethouder. Hjj hoopte dat de heer Stammes nog een keer als lid van den raad terugkeert. De heer Stammes bedankte voor de sympa thieke woorden hem toegesproken. Hjj prees zich gelukkig dat hij ook nog in andere corpo raties met den voorzitter kan samenwerken. Hierna volgde sluiting der vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Ca tharina, d. van C. G. Conijn en A. M. Broers; Cornelia Maria, d. van L. Kortekaas en A. C. Ronjjn; Ale Simon, z. van 8. F. v. Dijk en H. J. A. Lunshof; Susanne, d. van H. Loer en A. Groenbeek. Burgerlijke stand. Geboren Helena Catha rina, dochter van C. G. Conijn en A. H. Broers; Cornelia Maria, dochter van L. Kortekaas en A. C. Ronjjn; Ale Simon, zoon van 8. F. v. Dijk en H. J. A. Lunshof; Susanne, dochter van H. Loer en A. Groenbeek. Dijkgraaf en Heemraden is de voor dracht voor secretaris van den polder Wlerin- gerwaard samengesteld uit de heeren: No. L D. Kaan, alhier; No. 2. Chr. v. d- Kolk, alhier; No. 3 O. L. B. Witkop, Schagerbrug R.K.V.V. Woudia. Zondag begint voor onze Voetbalclub Woudia de competitie, gramma luidt: 1230 uur: Woudia Jun. BWit-Rood jun. B. 230 uur 1230 uur: K.G.B. a jun.Woudia a jun. De wedstrijd tegen Forward kan voor Woudia II niet doorgaan. Geboren: C. v. Leeu- r. d. HoekRiemens, z. Trambaan verwijderd. Dezer dagen is het laatste gedeelte van de voormalige trambaan door onze gemeente, n.l. de z.g. kluft aan den Purmerenderweg bij Purmerend en langs den Zulddijk tot de Trambrug verwijderd. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente kwam in openbare vegaderlng bijeen. De voorzitter heette allen van harte welkom, waarna de secretaris de notulen voorlas, welke onveranderd werden goedgekeurd. Mededeellngen. a. De verordening vastgesteld ingevolge de winkelsluitingswet is goedgekeurd bij Kon. Be sluit d.d. 25 Augustus 1932, no. 18. b. het besluit tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een tijdelijke geldleenlng is door Ged. Staten goedgekeurd d.d. 14 Sept, no. 100. c. Ged. Staten hebben goedgekeurd de op 30 Aug. JJ. vastgestelde suppletolre begroeting d-d. 7 Sept. no. 98. d. tot tweede ambtenaar ter secretarie is benoemd mej. A. C. Haringbuizen te Wlerin- gerwaard. e. De levering van brandstoffen voor de O. L. scholen en het raadhuis Is bij inschrijving gegund aan J. Muntjewerf. alhier. f. Wegens aftreden van den heer Willemsen als lid van de commissie van toezicht op 't on derwijs worden voorgedragen: 1 N. Zwarthoed. 2 J. Th. Dudock. Benoemd wordt N. Zwarthoed met 92 stemmen. Wegens periodiek aftreden van mevr. Waiboer van Elteren worden voor gedragen: 1 mevr. Waiboer van Elteren, 2 mevr. RaapAtema. Gekozen wordt mevr. Waiboer van Elteren, met algemeene stemmen. g. Voor 't geven van een tuinbouwcursus te Breezand hebben zich beschikbaar gesteld. 1' de «heer Kager, uit X Zand en 2 de heer Schroevers uit Jullariadorp. Al deze mededeellngen worden voor kennis geving aangenomen. Benoeming personeel voor het vervolgonder wijs. Benoemd worden aan school I de heeren G. X Hart en C. K. Ha- melink, met 18 leerl. school II: B. de Vries en P. F. J. de Wilde met 11 leerlingen. school m: 8. Tj. van Dijk met 16 leerlingen. Bij de besprekingen over de vaststelling der begroeting van het Jaar 1933 wil de heer Smit het rooken op de vergadering afschaffen, ter wijl de heer Kullen het presentiegeld wil brengen op 230 en het salaris van de wet houders op 200. Na eenige besprekingen trek ken beiden echter ten slotte hun voorstel weer in. Voorts wil de heer Smit aan de ambtenaren 300 minder geven. Dit voorstel wordt afge stemd met 38 (Voor Smit, Koom, Kuiken). Op alle nu komende posten o.a. polltiecursus, straatverlichting, gratificaties politiepersoneel, onderhoud straten en pleinen, schoolbaden, steun aan Alego enz. wil de heer Smit bezuini gen, doch alle posten werden afgestemd. Het salaris der onderwijzers bij het vervolgonder wijs wil hij brengen van 1.75 op 135. Ook dit wordt afgestemd. Regeling pensioensbijdragen voor de ambte naren 3 pCt en voor wed. en weezenpensioen 5% pCt. met aftrek van 1000. Hiertoe wordt in beginsel besloten. De aftrek bedraagt echter een tijdelijk karakter. Bij de vermakelijkheidsbelasting wil de heer Smit publiek aanbesteden De voorzitter is hier tegen. Het voorstel wordt afgestemd met 29. (Voor: Smit en Kuiken). Besloten werd nog aan de rijksveldwachters 30 minder uit te keeren voor het onderhoud aan fietsen. Overwogen zal worden om den ophaaldienst van vuilnisemmers te verhoogen met 5 ct. per week. Hierna worden afzonderlijk de begroetingen van Burg. Armbestuur’ Grondbedrijf en elec- t triciteit goedgekeurd. De geheele begrootin* wordt hierna met al gemeene stemmen aangenomen. Het bedrag voor onvoorziene uitgaven wordt nu ƒ3505.97, sluit met een bedrag ALKMAAR, 30 September Graan Aange- rogge 3 754 65. 564 gerst 46. 343 haver 6—6. voerd totaal 2.101 HL als; 24 tarwe 3.76, 161 167 boonen. oude bruine boonen B. nieuwe 1316 citroen Idem 14—18. duiven idem 8.10030. witte Idem 2123. rood mosterdzaad 25 50. geel Idem 173020.00. 40 karwüzaad 19 7520 00 38 blauwmaanzaad 3435. 4 Splnazlezaad, 3Ó gele zen kleine groene erwten. 16.50. erwten groene gr. 143023. 740 erwten groene kl. 513, idem grauwe 923. tdem vale 13.5025.00. tulnboonen 1318, handel goed. ALKMAAR. 30 September 1933 Kaasmarkt Aanvoer 94 stapels. 147.000 kg. 46 fabr. kl. 23 3 Idem oomm. 25. 11 boeren kl. 32, 34 idem comm. 26. Handel goed. ALKMAAR. 1 Oct. Vee. 13 Paarden 80—3 50: 33 Melkkoeien 75235: 10 Nuchtere kalv. slacht 615; 316 Vette Schapen 1215; Overhouders 1014; 104 Biggen 10 weken 810; 4 Bokken en geiten 1 1.50 Handel stug. ALKMAAR, 30 Sept. Export veiling- Aardappe len 1 201.80 per 100 Kg. per 100 stuks: Appelen 512 per pond; Bloemkool I 8.5019; ld. II 130 5- 50: Druiven 1117; Gele kool 802.90; Groene kool 1.60—5.80: Kropsla 803 10; Knolselderle 3805.20, Komkommers 1.508.00; Meloenen 5— 30: Peren 515; Prei 4.105.10: Postelein 29 64; Roode kool 17.30: Selderie 13.10; Spinazie 1O18: Snjjboonen 8 5020.50; Spercleboonen dubbele 40280; Uien 1.603 80; Wortelen 15.50. AVenHORN. 29 Sept. Groenten. 6500 K.O. roode kool 0.60330; 4000 KG. gele kool 1.30330; 3500 groene of Putjeskool 230630; 80.000 KG. uien: groote maat 8 203 50: gewone maat 3.30 3.60; drielingen 3.108.60; nep 6 206.90; .j 120.000 bieten groote 4308.00; 70.000 bleten kleine 3.604.80: 1000 rak A 15 KG. slaboondh: dubb. z. dr. 035—2.60; 10.000 K.G. wortelen: Flakkee 080130 p. 100 K G. BOVENKARSPEL (station), 30 Sept. Aardappe len: Due 1530: Scbotache 3670: kleine 67; blauwe 45; elgenh. 5664 aanvoer 43000 baal. Groenten: uien grof 130130; groote gele 1.50 130: drielingen 1301.70; nep 3.10330, aan voer 685 baal: le soort bloemkool 8.9015.80; id. 2e soort 2.306.00: ld. Se soort 0 75—1.40. aanvoer 30120 stuks; witte kool 0.70, aanvoer 2500 K G.; slaboonen 0350.95 per 15 K.G., aan voer 700 zak. BROEK OP LANGENDUK. 30 Sept Vrijdag JJ. werd in het gebouw van de Langend ijker Groen ten Centrale de 10e contante droge bloembollen veiling gehouden. De aan voeren beginnen nu aanmerkelijk minder te worden, terwijl de prijzen ook zeer laag rijn Aangevoerd waren 30.000 stuks leverbare en 3500 Kg. plantgoed. De leverbare zijn alle verkoebt. doch van het plantgoed konden Artus. Dream. La Mervellle, Centenalre. Ornatus en een groot gedeelte der Clara Butt niet worden verkocht. L 1 De volgende prijzen werden besteed voor lever bare: Baron de la Tbnnaye 23: Clara Butt 20; La Reine 85: Murillo 3565; Will. Copland 10—20; Will. Pitt 30. alles per 100 stuks. Voor plantgoed waren de prijzen als volgt: Ba ron de la Tonnaye 5; Bleu almable 12; Brill Star 14; Clara Butt 69; Fred Moore 17: L* Precleuse 16 Murillo 17—22. WM1. Copland 5—7; WU1. Pitt 11. allee per Kg HEM. 30 Sept. (Zulder-Kogge). Groenten en Fruit. Slaboonen 3 807.00; snijboonen 1430 45.00; Oraclool 6.006 90: druiven 2633: maag- deperen 8.901130; andjjvle 1.10230; bloem kool 5.7011.70; meloenen 1319; tomaten 3.00 620; laatjes 912. R.K Coöp. Tulndersvereenlglng „Kennemer- land”. 30 ept. De prijzen waren heden: aardbeien per doosje 2225; bramen 25; pronkboonen 56; snijboonen 1127; troeboonen 1324; spercle boonen z. dr. 10*0; ld. m dr. 420: dikke boonen 317; sla 551.10: postelein 6070: spi nazie 40125: andijvie 2045 per kist; bloem- koo 614: komkommers 311; meloenen 518; roode kool 3—5; groenne kool 35; gele kool 2 5 per stuk: wortelen 57; selderie 13: pieter selie 12 prei 69; knollen 26 per boe; uien 34; tomaten 511; druiven 3640 per K.G.; HEILOO. 30 Sept. Exportveiling ..St. Wllllbror- dus”, 30 Sept. Groenten en Fruit. aardbelden. vroege 0 14027 per doosje: meloenen 0 080 25 per stuk: tomaten 0 030 06: tulnboonen 0.04 0.06; dubbele stamboonen 0.06—0.15; enkele ld. 0 070.16; snijboonen 0.120.36; augurken 0.06 0.24: sprultkool 0 080.12 per K.G.: rabarber 0150.30; wortelen 0.450 65 per 10 bos. spinazie 0.47058 p. kistje; kropsla 0301.70: andijvie 0 40—140 p. 100. Mach Zes MEDEMBLIK. 30 Sept. Aardappelen: Groote Muizen 4555; Kleine ld. 5060; Witte Wilde Due 3035: Uien gr. gele ISO1.95; ld. kl. gele 1.30— 1.50; Nep 320—3.45. NOORD-SCHARWOUDE. 1 Oct. Aardappelen 33.200 Kg Schotache Muizen 90. gr. 801.00; Drielingen 7090: Du ken 50—70: 1400 Kg Sper cleboonen 21320: Uien 20.300 Kg. Gele Nep 66.60. Drielingen 3.70—4.00. Uien 3.40—4.00, Grove Uien 3 203.60; 5100 Kg. Peen 1.101.60. ld. klein 60; 20.600 Kg Roode kool 60—3.00; 37.500 Kg Gew. witte kool 6070: 9200 Kg. Gele kool 60—90. OBDAM. 30 Sept. (Marktbericht. .De Tuin bouw"). Groente. Aanvoer: 18.000 K.G. Roode kool f 0 60—320: 800 K.G. gele Idem f 2; 30 000 K.G. witte ‘dem f 0.60; 10.000 K.G. uien f 3.403 70; 3500 K.G. drielingen 3203.40; 1500 K.G. nep f 6.606 80; 1200 K.G. wortelen f 0.80—0.80; 600 K.G, witkop f 2.90570; 400 K.G. slaboonen 0.30—2.40. PURMEREND. 30 Sept. „Afslagvereenlglng Beemater, Purmerend en Omstreken". Aardap pelen: Schotsche muizen 0250.56 per kist v. 25 K.G. BI. Eigenheimers 0.210 60, Bonte 0.72 Slaboonen Dubbele 0.32126 per 15 K.G., idem z. dr. 0.392.25, Enkele z. dr. 1.61, alles per 15 K.G. SnUboonen Stok 0.301.60, Stam breede 0.301.90 per 15 K.G Komkommers 0 60—6.40. per 100. Tomaten A 3.606.40 per 100 K.G To maten B 3.606.40. Tomaten C 2.003.90 per 100 KG.. Bloemkool 1.0011.per 100 K. G.. Roode Kool 3.106.40, Savoye kool 3.406^—, alles per 100 K.G., Sprultkool 1.001.70 per 15 K.G., Spinazie 0231.03 per mand van 6 K.G., Postelein 0.480.72 per 6 K.G., Sla 1202.50 p. 100 krop. Andijvie 0.100.35 per kist. Bleten 9.00—11.per 1000, Wortelen 2.00—5.60 p. 100 bos. Uien 0.800.98-per 25 K.G.. Uien Drielin gen 0.660.72 per 25 K.G. Druiven Franken- thalers 0280.34 per kilo. Allcant 0.280.34 p. Kilo. Meloen Suiker 423 per 100 st.. Idem Net 419 per 100 st.. Ananas 623 per 100. Appels: Zoete Bellefleur 416 per 100 K. G., Bramley Seedling 411, Godlln Keswlek 513. Groninger Kroon 4—10, Relnette, goud 1114, Transparante de Cronsels 920, alles per 100 Kilogram. Peren: Beurré Hardy 826, Beurré Lebrun 616, Boerengroen 4—6, Bon Chrétien Williams 617. Diamant 1014. Durandeau 416, Du chess Williams 618, Gleser Wildeman 620 12. Herzogln Elsa 416, Kamperveen 4—3650. Louise Bonne 1456. Maagdenpeer 311. Nou veau Polteau 418, Soldat Laboureur 4—13. Trlomphe de Vlenne 1032. alles per 100 K. G. WARMENHUIZEN. 30 Sept. Heden besteedde men voor Gele nep 6.406.60, ld. drielingen 3.40 320. ld. uien 8503.80. ld. uien (groote) 350 —3.50; Roode kool 1.50150. Witte kool 0.60. gele kool 1.102.40, Schotsche muizen 0.50. ld. groote 0.400.70. ld. (drielingen) 1.00 per 100 kg. WOLLE. 30 Sept. Boter. Aanvoer 590 kg.. WMJ- van 18 1/8 vaten, 2 1/16 vaten en 420 stukken van een V. kg. Prijs f 1.601.70 per kg. per 1/8 vat van 20 kg. prima 32.50. afwijkende 30, per 1/16 vat van 10 kg. f 1516.50. Handel vlug. Eieren. 80.000 klpeieren 4.50—6.50 per 100 stuks.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2