PROVINCIAAL NIEUWS EEN GOEDE BRIL ALKM. BOYS I - R.C.Z. I Alkmaar Kerklijsten 1 MARKTEN Wisselkoersen N.V. JAN DE VRIES - ALKMAAR ZATERDAG 8 OCTOBER ZONDAG A.S. 2 UUR VOOR WEINIG GELD AFDEELING OPTIEK SCHAGEN OFFICIEELE BEEMSTER MEDEDEELINGEN ’T ZAND BLOKKER HEEMSKERK GRAALN1EUWS UITGEEST HEILOO ZUID-SCHARWOUDE ASSENDELFT HOORN URSEM HENSBROEK De Ritsevoort-puzzle VENHUIZEN BURGERLIJKE STAND WARMENHUIZEN BREEZAND Het H.A.B.O.-letterraadsel LIMMEN WORMER NIEUWE NIEDORP WERVERSHOOF OBDAM DEN HELDER BRANDSTOFFEN? ZAADMARKT 58 TELEFOON|324 ziekenfonds-leveraNcier M. KATER ALKMAAH MltNT26i AKERSLOOT i processie „Te en week Is de regeling der in de TUINDERSVERG ADERING Jon- PAROCHIE SINT JAN DE EVANGELIST m Zondag voor geb Schle half 8 Congregatie VRUDAG, 7 Oct Pastoor Verhoeft. Breezand H. H. PETRUS EN PAULUS (cable) t Past op de konijnen! Donderdagnacht lijn uit het konijnenhok van den heer B. aan 't Wad. - alhier, twee vette konijnen ontvreemd. Bedankt Wegens vertrek uit deze gemeen te heeft de heer A. C. Ranke, bestuurslid der R. K. Coöperatieve Leenbank alhier als zooda nig ontslag genomen. Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris J. P. Stuyt te Castricum. in hotel „de Ooievaar" alhier, had de openbare verkooping plaats van een woonhuis met erf, schuur, stal ling en hooiberg en daarachter liggend tuin land. gelegen aan de Langebuurt. Kooper werd A. Koopman alhier voor de som van 2380. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Vonk en A. van Assema. OP zijn umden Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Gate New York Rome Praag Madrid 44.57J 44.10 43.27* 2.48# 12.75 7.37 20.37* 44.55 44.15 43.15 2.48** 12.75 7.35 20.35 Vorige koersen 8.58 59.08 9.75* 34.53 47.98 8.58* 59.07* 9.75 34.52* 47.97* Werkverschaffing. Momenteel lijn alle werkloozen uit deze gemeente tewerkgesteld bij de wegverbreedlng. Het is de bedoeling om ook degenen die na afloop van het tulnbouwseizoen zonder werk komen, eveneens bij de wegver- Het bureau van den Burgerlijken Stand zal op Zaterdag 8 October as. geopend zijn van des voormiddags 11 tot 11.30 uur. Ondertrouwd: A. Sikkena en E van der Mee; A. Blokdijk en J. van Laar: O. Beentjes en KI Schutz; H. Elings en M. Prange; J. de Jong en H. Beets; C. Geels en O. Ruiter; J. Groot huizen en A. Mot; Th. van Rooy en E. Gras. Geboren: Hennlna, d. van G. Nleuwveen en A Meulenbrugge; Cornelia, d. van H. van Llm- beek en C. Haas. j vergaderd worden. Dit Jaar konden geen goed- ,t koope brandstoffen worden beschikbaar gesteld. 1 doch volgend Jaar zal de zaak weer aan het rollen worden gebracht, zoodat na Januari de gelegenheid zal worden opengesteld zijn gelden voor dat doel af te dragen. In de rondvraag werd geklaagd over den hoo- gen prijs van de consumptiemelk, terwijl den veehouders weinig wordt uitbetaald. Besloten werd dat het bestuur zal trachten dat een ande re regeling wordt getroffen. De heer Vaal vroeg of niets te bereiken is bij de regeerlng of de gemeente, dat de werklooze bouwvakarbeiders geholpen worden, waarop de voorzitter antwoordde dat een correspondentie met de gemeente gaande is. Voorzitter wekte de leden op zooveel mogelijk deel te nemen aan den Socialen Zondag op 9 October. In zijn slultingswoord hoopte de voorzitter op een succes volle afwikkeling van het winterpro gram. Sluiting met gebed volgde. R.K. Voetbal. V.V.W. I speelt om 230 een comp.-wedstrijd tegen St. George I van Spier dijk. Het tweede speelt uit tegen Voorwaarts II. De jun. a spelen om 12.30 tegen 8 E.W. Jun. a„ wat een mooi partijtje belooft te worden, terwijl b naar Strandvogels b op bezoek gaat. R. K. Tooneelclwb. Door de R. K Tooneel- club „St. Wllllbrordus" is in studie' genomen het tooneelspel van H. Burger „Bergafwaarts" N. Haarl. Crt. ELF Brand. Woensdag brak branch uit in de slachterlj-rookerij van den heer P. Goed aan het Noordelnde. De kap en zoldering werden een prooi der vlammen. De motorspult der Lichtbe- c rij ven was spoedig ter plaatse en met behulp van een slang op de waterleiding wist men het vuur te bedwingen. De oorzaak is onbekend. Personalia. Aan den heer T. de Jong, bar bier en kapper alhier, is het internationaal per manent-diploma toegekend, hetwelk is uitge reikt door een daarvoor aangewezen commis sie te Parijs. Het examen is te Amsterdam af gelegd. Provinciale Commissie uit de Noord.Holland. Als directeur is en ze moesten eer groeien dan afnemen. Mogen wij U een raad geven? Gaat regelma tig en niet met horten en stooten rond bij de menschen. Ge zult ondervinden, dat de bij dragen op die wijze veel regelmatiger en veel beter binnenkomen. Het arme Fllmpotje is geheel in het vergeet boekje geraakt! Weest die arme nog eens ge dachtig! Knolgewas Naar wjj vernemen laat de stand van het koolgewas in deze omgeving heel wat te wenschen over. Dit Jsar betreft het ech ter niet alleen de roode kool, doch ook de an dere soorten. De gele kool staat er nog het minst slecht bij. Het is zeker dat van den winter heel wat minder bewaarkool in voorraad zal zijn. Tatnbouwvuisas. Dezen wlntgy zal alhier een tuinbouwcursus gehouden wprden, waar van 15 deelnemen zullen gebruik maken, onder leiding van den beer van Westen te Cfctrl- cum. R.K. Vrouwenbond. De afdeeling Hoorn van eten RK Vrouwenbond hield gisterenavond een goed bezochte vergadering in het Gezellenhuis. Deze belangstelling gold voorzeker in hoofdzaak den bekenden woordkunstenaar Theo de Witte, die een Maria-avond zou komen geven. Allereerst werden enkele huishoudelijke zaken behandeld. Tot lid van het bestuur werd gekozen mej. A. Haring. Mededeeling werd gedaan over het wlnter- programma. In December zal Pastoor Nolet komen spreken over de H. Llduina van Schie dam. In Januari zal de architect B. Koldewey het een en ander komen vertellen over heden- daagsche woningbouw en woninginrichting. Waarschijnlijk volgt dan in Februari de feest avond. In Maart optreden van mevr. Steiger Asperslagh. Tot 18 October kan men zich nog opgeven voor de diverse cursussen, zooals naaicursus, moedercursus en weefcursus. Crisls-comlté Evenals verleden winter zul len vanwege het plaatselijk Crlsis.comlté ook nu weer wekejjksche buscollecten worden ge houden tot stijving der kas. Het comité hoopt op ieders medewerking, opdat het in staat ge«teld wordt de nooden van hen, die zoozeer te lijden hebben van de bui. tengewoon slechte tijdsomstandigheden, te kun nen lenigen en verzachten. Verloren: Een pakje, inhoudende een schort en bril. Inlichtingen bij de politie. DE NOOD IN DEN TUINBOUW Spoedeischende raadsvergadering Vrijdagmorgen vergaderde de gemeenteraad De burgemeester opende de vergadering met een woord van welkom en memomreerde, dat in deze uiterst moeilijke tilden een buitenge wone taak op het gemeentebestuur rust, daar ónmogelijk aan alle aanvragen om steun etc. kan word onvoldaan. Ingekomen was een adres van het Comité V. Actie, bestaande uit de heeren Speets. Heer tjes, Klinkhamer. De Vries, Dekker en Hom- mert, luidende als volgt: De tuinders van Hensbroek in druk bezochte Vergadering bijeen, elschen een steun van f 15 per week en per gezin. De burgemeester zei. dat. als het Rijk niet •n zeer groot gedeelte voor zijn rekening neemt, de gemeente niet bij machte is een dergelijke steunregeling in het leven te roepen, daar de gemeentekas reeds na 1 of 2 weken zou uitge put zijn. De beer Oudejans achtte den toon van he’ adres, nJ. het elschen, wel wat vergaande; z.i. was hier verzoeken beter op zijn 'plaats. Tevens vond hij het bedrag van f 15 hoog. Het stand punt van den Minister is, dat het loon in de werkverschaffing niet hooger dan f 12 mag zijn. De tuinder heeft toch ook nog zijn producten De beer Visser heeft vernemen, dat er spoe dig een rijksregellng in behandeling zal komen, om den geheelen tuinbouw te steunen. De ge meente zou hlerpo een voorschot kunnen vra gen. De heer Joh. Konlng had niet veel hoop op deze regeling; er is directen steun noodig. De voorzitter, niet op de begrootingsdebat- tsn vooruit willende loopen, deelde mede, dat ondanks alle mogelijke besnoeiingen B. en W. de begroeting niet sluitend kunnen maken. Er blijft een tekort van f 3800, terwijl dan vorr het sportterrein in orde brengen een leening van ruim f 1300 noodig is: anders is de be grootlng op f 5000 na sluitend. De beer Wit zou deze actie door den raad Willen laten steunen. De voorzitter wil deze actie gaarne door den raad gesteund zien, vooral omdat ook in an dere plaatsen een dergelijke actie om een ge lijk bedrag wordt gevoerd. Na nog eenlge bespreking werd met alge- ■seene stemmen besloten, een telegram aan den Minister te zenden, luidende als volgt: De tuinders der gemeente Hen'bro-k el-c' er. gen steun van f 15 per week en per gezin. Ver zoeken de regeerlng dezen steun direct te doen aanvangen en vragen hulp der regeerlng, daar gemeente en tuinders In ilnotod verkeeren. (Een afschrift is gezonden aan Ged. Staten Hot volgende agendapunt betrof de vraag, of de reeds te werk gestelde tuinders van den weg Antobotaing. Donderdagavond had op den Oosthulzerweg alhier een ernstige botsing plaats tusschen twee auto's, een vrachtauto uit Utrecht en een luxe auto uit Hoogkarspel. Hoewel de Inzittenden geen ernstige verwon dingen opliepen, werden de beide wagens zeer ernstig beschadigd. Men vermoedt, dat de chauffeur van den hixen-auto niet ver genoeg Reeft uitgeweken R. K- V. V. „Victoria" Het eerste elftal gaat Zondagmiddag naar Hello, om aldaar H. 8. V. I t« bekampen. Evenals verleden jaar tal het er wel weer geweldig spannen! Of de Vlctorianen succes zullen hebben, zal voornamelijk aan hun eigen spel liggen. 1 Kén wel. doch dan moet eike speler zich geheel geven. Het tweede elf tal, dat vorige week In Nibbixwoud een 41 nederlaag te slikken kreeg, ontvangt morgen K. O B. II uit Bovenkarspel. De geelhemden zullen het ook nu wel tegen de sterkeren moe ten afleggen. Victoria III zal 8. D. O. II uit de Goorne partij geven en hoopt er beter of te komen dan JX Zondag tegen Reo. Geen jeugddefilé. Om verschillende redenen is het ónmogelijk gebleken op den dag van het Parochiefeest ook een Jeugddefilé te doen plaats hebben. Uitstel beteekent hier echter nog geen afsteL R.K. Volksbond In St. Wetenfridls hield de afdeeling Wervershoof van den R.K. Volks bond een algemeene vergadering. De nieuw benoemde voorzitter, de heer J. Langedijk, hield naar aanleiding van deze eerste algemeene ver gadering die door hem werd gepresideerd, een korte toespraak. Nadat met gebed was geopend las .de nieuwe secretaris, de heer Th. Zwaga. de notulen, welke werden goedgekeurd. Ingekomen een mededee ling van An Landarbeldersbond dat de steun regeling 4 September in werking is getreden. Tevens de mededeeling, dat het ziekengeld in werkverschaffing berekend zal worden naar een loon van 2.50 per dag. Dit is hooger dan het vorig Jaar. Het winterprogram dat door het bestuur is uitgewerkt bevat de volgende punten: ie maan delijks vergaderen. 2e het- houden van een ont wikkelingscursus en 3e een propaganda-actie. Het bestuur is er ernstig van overtuigd, dat door het maandelijks vergaderen het actief vereenl- gingsleven wordt bevorderd. Mochten weinig agendapunten voor een vergadering zijn, dan zal de ontwikkellngsavond op een algemeene vergadering gehouden worden. Propaganda zal voornamelijk door huisbezoek plaats hebben. In de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus zal niet breeding te werk te stellen. De weg wordt niet door de provincie, waarvan eerst sprake was, doch door het Hoogheemraadschap Noord- Hollandsch Noorderkwartier, overgenomen van óe Bar.ne of Polder Obdam. Voetbal program ma, De Blokkers I—Reol (De Rijp), scheidsrechter de heer Krijgsman; Blokkers Jun. a—St. Bavo a tUrsem); Blok- i kers Jun. bS. D. O. Jun. b (de Ooom); Jun. wedstrijd aanvang half een. De Directeur der Gemeentewerken van Alk maar maakt bekend, dat de Rldderstraatbrug en de Brillesteegbrug jvegens verlichting van een gedeelte van de Oudegracht tot Maanoag 10 October as. v.m. 12 uur voor het scheep vaartverkeer zijn afgesloten. De puzzle zal bestaan uit een zin van vijf woor den, totaal 29 letters, eerste letter Is een K. Er zijn 29 deelnemers zoodat bij eiken deelne mer een letter wordt geplaatst. Aangezien er op het Rltsevoort ook eenlge letters worden geplaatst van het letterraadsel der mlddenstandsvereenigingen, zal onder de letters van de Rltsevoort-puzzle worden ge drukt „Rltsevoort-puzzle". Men gelieve hier dus wel op te letten. De kaarten worden Vrijdagavond geplaatst. Kanaal plan te Rustenburg Na langdurige or.derhandelingen is het thans zoo ver gekomen dat alle perceelen. d’.e te Rustenburg voor de kanalisatie moeten verdwijnen, zijn aangekocht. Dezer dagen zal de aanbesteding plaats hebben voor den herbouw van het café ,JJe Rustende Man" te Rustenburg, dat geheel moet verdwij nen en op een andere plaats zal worden opge bouwd. 1 Januari a-s. moet het tegenwoordige café ontruimd zijn. Kerkberichten. Zondag de H.H. Missen te half 8 en 10 uur; half 3 de Vespers, waarna Congregatie voor de meisjes en te 7 uur Con gregatie voor de jongens. Woensdagavond te 7 uur Congregatie voor den Vrouwenbond. Donderdag te kwart over 8 gezongen H. Mis Zaterdag van 48 uur gelegenheid om tc biechten en te 7 uur Lof. Catechismus deze week naar gewoonte. De melkprijs. Bij de melkhandelaren be haagt de melkprijs in deze gemeente thans 8 cent per liter. Voor de bij gelegenheid van de kermis Maandag 10 Oct. te. houden harddraverij de volgende paarden ingeschreven: Rudl, Brage, Kapitein de Bruanee, Edna M, Maggy Henry, Grettchen H., Sally Harvester, Rentner, Lady Bond. Quick G.. Noma B„ Othella, Nelly Z_, Mary Magowan, Janet Harvester, Oplooper Cleo Watch, Miss Zelda Peter, Pletemel, Frett- chen, Perle Anvil, Northerman B., Cathrien Spier, Minnetonka, Our Uhlan B„ Uniform. ALKMAAR. 7 October Kaas Aangevoerd 99 stapels, zijnde 136.000 K G Fabiiekskaas kleine 23 per 50 K.O Fabriekskaai commissie 25 per 50 K G.. Boerenkaas kletae 24.50 per 50 KG. Boerenkaas commissie 27 per 50 KG. handel vlug ALKMAAR 7 October Graan Aangevoerd totaal 1442 H L.. 48 tarwe 44.50. 106 rogge 4.26 6 65. 533 gerst 45.50. 464 haver S6. 71 boe nen: paardeboonen 1417. cltroenboonen 1620. dulvenboonen 8. witte boon en 1721. 16 HL Ceel mosterdzaad 1921 14 KarwUzaad 20—20.50. 48 Blauwmaanzaad 34 5036. 8 Splnazlezaad 8 Tuinzaad 1318. 615 HL. erwten: Groene kl. 914. idem gr. 2025. grauws 723A0. vale 16 23.50. handel goed. «ALKMAAR 6 October Export Andijvie per lijp stuks. Aardappelsn 12J0 per 100 K.G.. Ap pelen 514 per 100 pond. Bloemkool le soort BAO —19 per 100 stuks. Idem 2e soort 1506.60 per 100 stuks. Druiven 1216 per 100 pond. Gele kool 3.60—5.20 per 100 stuks. Groene kool 2—6 per 100 stuks. Kropsla 402.20 per 100 stuks. Komkom mers 18 per 100 stuks. Meloenen 524. Peren 514 per 100 pond. Prei 3.306 00 per 100 bos Postelein per bakje 0.400.70. Roode kool 25 60 per 100 stuks. Selderie 14 60 per 100 boe. Spi nazie 50—135 per bak. Spruiten 510 50 per 100 pond Snljboonen 8 50 17 50 per 100 nond. Dub bele Spercleboonen 303 50 per zak. Uien 3 60— 4.10. per 100 K.G.. Wortelen 150—6 50 per 100 boe AVENHORN. 6 Oct Coöp. Land-, Tuin bouw en Marktvereenlglng A ven horn en Omstreken Kool: Roode kool 0 60— 3.40 per 100 kilo, adev. 15000 kilo. Gele kool 0.60—3.20 per 100 kilo, aanv. 20000 kilo. Groene of Putjeskool 2 80—6 80 per 100 stuks, aanv. 6000 stuks. Cantonner wit- krop 3 503.70 per 100 stuks, ülen: groots maat 3.904.40. gewone maat 4.104.60. drielingen 4.30 450. nep 6 20—650 per 100 kilo. aanv. 22000 kilo. Bleten: groots 3.806 20 per 1000 stuks aanv. 175.000 stuks, kleine 350—4.80 per 1000 stuks, aanv. 150 000 stuks. Blaboonsndubbele s. dr. 0.303.30 per zak, aanv. 1400 zak van H kilo. Wortelen: Flakkee 1.101.50 per 100 kilo, aanvoer 11000 kilo. BOVENKARSPEL. 6 October Bloembollen veiling L’Aurore 0.38. Artud 1215. Brlllant Star 1830. Cramosle Brlllant 1627. Couleur Cardinal 2066. Due. de Berlin 1222. Duch de Parma 10—36. Electra 7288. Flamingo 1630 Fred. Moore 2242. Gen. de Wet 4058. Gele Prins 50, Hermann Schlegel 1338. Schlegel max Inbraak Het l£ de politie gelukt de ver moedelijke daders van de JJ. Donderdagmid dag gepleegde inbraak bij den. heer P. J. v. Schooten aan den RtjksstraatweJ. waarbij een bedrag van circa f 10 werd vermist, op te spo. ren. Het z!1n de 22- en 23-jarige vischventers D. Z. en G. K. uit IJmuiden. Tegen eerstge. noemde bestaan zeer verzwarende omstandig heden. terwijl no 2 als medeplichtige wordt aangemerkt. Een volledige bekentenis hebben zij nog niet afgelegd. Criria-vaifcenswet. De varkenshouders in gemeente, die hun varkens wenschen te leveren aan de Nederl. varkenscentrale, kun nen zich hiertoe vervoegen bij den heer A Klomp, Schermerweg 58, Alkmaar. Baafjeapolder. De schouw over slooten, tochten, wateringen en beken van den Baafjes- polder wordt gehouden op Woensdag 19 Oct. Heden Zaterdag 8 October, des avonds om 7 uur Maria Lof met Rozenhoedje. Biechthoo- ren bij den Weleerw. pater van 5 tot 9 uur. ZONDAG 9 October 21ste Zondag na Pink- steren. Epistel: Broeders! weest kracht vol in den Heer en in de sterkte zijner macht. Evangelie: Heb geduld met mij en ik zal U alles betalen. De H Communie zal worden uitgereikt om half 7, 7 uur, tien minuten voor half 8 en on der de H Mis van half 8. welke zal worden opgedragen tot Intentie van de R. K. Voetbal club. Om half 10 de Hoogmis voor ons aller geestelijk en tijdelijk welzijn. Collecte voor een eenvoudige verfraaiing van ons kerkhof. Des c\onds om 7 uur Smeeklof met Maria.preek Zondag na de H H. Missen tel nog gelegen- worden gegeven om plaatsengeld te be- Er is dezer dagen in onze stad voor naar stige zoekers en rader-, heel wat heerlijks en moois te krijgen voor zooals het op de mark ten populair wel eens heet Jouw Jove” of „louw meljoen”. Behalve de letterraadsels van de midden- standsvereenlglngen en het Rltsevoort. orga niseert nu ook het bekende HAB.O,-reisbureau een gratis wedstrijd. In de garage aan den stationsweg, is een 8 Oetober-gedicht geplaatst. waarvan helaas in een paar regels wat letters op verkeerde plaatsen verdwaald zjjn geraakt. Wlen of wie het gelukt dl’ brokje poezie weer z’n oorspronkelijke schoonheid terug te geven, maakt kans, dat hij of zij voor niets de mooie trip v. d. bureau naar Brussel op 18 Oct. i BelgiëHolland wedstrijd!) mag meemaken. Of daar ook animo voor zal zijn. VoetbaL De R. K. Voetbalvereeniging H. 8. V. zal Zondag aa. haar eersten thuis wedstrijd spelen voor de competitie tegen Vic toria uit Obdam. H. 8. V. komt dit seizoen uit In de klas A van den D. H. V. B„ 'n zware klasse. H. 8. I is een snelle ploeg en zal zich in deze competitie wel weten te handhaven. De supporters kunnen dezen winter van spannende wedstrijden genieten. Het 2e en 3e elftal Komen uit in de reserve 4e klasse. Volgens mededeeling van het bestuur zal H 8. ten bate barer kas een verloting orga niseer en. De trekking zal plaats hebben op den feest avond vermoedelijk in de maand Januan Voor deze verloting zullen waardevolle prijzen wor den aangekocht. Ieder die de R.K. sportbe- weging wil steunen, koope een lot. In- en Verkoopbureau voor Tuinbouwpro ducten Naar wij vernemen, zal het kantoor van het In. en Verkoopbureau voor Tuin bouwproducten worden gevestigd te Alkmaar in het Landbouwhuis in het kantoor van de Veilingen benoemd de heer P. Klant, secretaris van de Prov. Com missie uit de veilingen, wonende te Warmen hulzen. W. 8. V. Het programma luidt: D. E. M 2—W. 8. V. 1. W S. V. 3—D. E. M. 3. U. 8. V 2—W. S V. 3. 8. D. E, jun—W. 8. V. a. G. V. O. b.—W. 8. V. b. W. 8. V. O—V. V. Z. C. ZONDAG schaalcoliecte voor de kerkschul- den, welke nog eens bijzonder wordt aanbevo len. temeer omdat de buitengewone sch^alcol- lecte voor de verwarming 60.minder aan verleden Jaar opbracht. Wegens de feestelijke inwijding van het voet- balterreiri geen catechismus en geen Vespers, maar te 7 uur Rozenkrans-Lof. MAANDAG H. Mis in de kapel. 730 kerk. Deze week lederen avond te 730 uur Rozen kranslof: Zaterdag te 7 uur. DINSDAG-avond na het Lof korte congrega tie afd. dames. DONDERDAG-avond congregatie afd. Jonge mannen. ZATERDAG van 4 tot 8 uur biechthooren7 uur Rozenkrans-Lof. ZONDAG aa„ 16 Oct., schaalcoliecte voor de schoolschulden. welke dringend wordt aanbe volen. Dagelijks is de kerk van 4 tot 5 uur geopend voor een bezoek aan het Allerheiligste Sacra ment. Biechthooren voor de schoolkinderen van klas 1, 2 en 3. VRIJDAG 1130 uur biechthooren voor meis je*. ZATERDAG 13 uur biechthooren voor gehs. i Ijveraars, de kermis is weer voorbij) komt nu weer eens flink voor den dag. e kunnen die bijdragen onmogelijk missen lof met a feestpredikatie, Deum". MAANDAG 8 uur, H. Famile (mannen DINSDAG 8 uur, H. Familie (vrouwen, half 9 St. Josephgezellen. WOENSDAG, Meisjes-Congregatle, half 8 le afdeeling. 8.15 3e ofdeellng. VRIJDAG half 8, Congregatie der Jongelin gen le afdeeling. half 9 2e afdeeling. ZATERDAG, van 4 tot 9 uur biechthooren. Eiken avond 7 uur Lof met Rozenkrans gebeden. Na deze mededeellngen was het woord aan Theo de Witte, die met een rijk gevaceerd programma een Maria-avond heeft gegeven. Middeleeuwsche legenden en hedendaagsche Marialiefde-fragmenten uit de werken van een Dante, een Guldo Gezelle en van Pater Jac. Schreurs wisselden elkander in bonte menge ling af. Diepe devotie werd gevolgd door een lichten lach. Hier was een kunstenaar, die Mlddeleeuwsche traditie met hedendaagsche kunst tot een schoon geheel wist te paren en wiens werk zeker niet zonder vrucht zal blijven. Voor de komende clubs als volgt: Maand-g 8 uur tot 8.30 uur: Zangclub voor de Congregatie; Engelsch. Dinsdag 7.45 uur tot 930 uur: Handwerken; Tooneel; Inoefening bededans; 7.45 tot 9 uur: turnen voor de jongenen; 8 uur tot 930 uur turnen voor de ouderen. Woensdag 8 uur tot 930 uur: Algemeene ont wikkeling; Dultsch; Handenarbeid; Naaien en knippen; Repetitie der spreekkoren, waarna praat-halfuurtje voor de Graalleden, die graag Ingekleed willen worden. Vrijdagavond 8 uur tot 9K uur turnen; Rhyt- mlsche dansen; 7.45 Dadenclub; 8.15 Dadenclub. Zaterdagavond vijf tot zes uur en* half acht tot negen uur gelegenheid om de contributie te voldoen. Wie zelf in diep tijd niet komen kan, geve de contributie aan een zusje of vriendin mede. Doch op Zaterdag (en Zondag) moet ale contributie worden voldaan. Van half acht ot negen uur gelegenheid om te sparen. Donderdagavond na de congregatie leidsters- vergaderlng. Zondag na de Hoogmis tot één uur eveneens gelegenheid om de contributie te voldoen. Zondagmiddag om 3 uur wandeling naar bul ten. waarvoor de herfst wel de heerlijkste tijd Is. Na afloop thee en praathalfuurtje op „de Graal". De navolgende nieuwe clubs zullen worden afgericht. een club voor 't vermaken en opknappen van bovengoed»* een kousenstop-club; een club om geschenken te maken; een club voor occldenbal. Bovendien is er deze maand gelegenheid voor eerstbeginners om zich bij een club voor Dultsch of Engelsch aan te sluiten. af moeten en door de gemeente moeten worden gesteund. Er is momenteel een tuinder aan den weg. Algemeen was men van gevoelen, dat deze in Un bedrijf thuishoort. De heer Wit echter vond het bedrag van f 15 voor dit geval te hoog. De voorzitter meende dat nu we A hebben gezegd, ook B moeten zeggen. Wij vragen aan de regeerlng f 15 steun per gezin. Als voor beeld moeten wij dus dit bedrag beschikbaar stellen. Het is de bedoeling alleen in dit eene geval steun van de gemeente te geven en als er uit Den Haag bericht kosnt omtrent de regeling en deze onverhoopt niet zou doorgaan, zal ook deze steun direct ophouden. Besloten werd om te beginnen Maandag dezen ttilnder f 15 te verstrekken en hem in zijn bedrijf tA-ug te brengen. Nadat de burgemeester den heer Konlng be dankt had voor hetgeen deze in zijn alhoewel korte zlttlngspjerlode voor de gemeente heeft gedaan en deze den raad voor de samenwer king had dank gezegd, sloot de voorzitter de vergadering. Burgemeester Naar wij uit goede bron ver nemen heeft de burgemeester dezer gemeente ontslag genomen als voorzitter van het Witte Kruis, als secretaris van de Holl. Mij. v. Land bouw en als voorzitter van den Bijz Vrijwilllgen Landstorm. 26. Ibis 20—42. La Reine 8—80. Lady Moore 48 Murillo 1460. Mon tresor 72—100. Mr. van der’ Hoel 5872. van der Meer 3842. Oranje Nas sau 1.101.15. Peach Blossen 60—78. Prosperity 1318. Princes Juliana 3446. Progression 38 Prins van Oostenrijk 4060, Proserpine 52. Queen Flora 1322. Queen Mary 38. Rüsende Zon 64. Rose la Reine 10—26. Rose Lulaant 1038. Scar let due 1822. Theeroos 4056. Vuurbaak 44 Vermilion Brlllant 3030. Witte Zwaan 24—66- Witte Valk 5368. Witte due max 3340. Allard Pierson 6076, Baron de 1* Tonnay 1016. Bar- tlgon 1232. Bouton d'Or 1230. Clara Butt 7 13. Farncotnbe Sanders 1033. Inglescotnbe Tel- low 1036. Inglescombe Pink 20. Le Notre 22 Miss Wlllmott 34. Moonlight 40. Prlncre Elisabeth 1426. Ph. de Commlnea 16. Sundew 33, Will Pitt 1030, Will. Copland 718, alles In centen per K.G. De eerstvolgende veiling wordt gehouden It October. Ook gladiolen zullen dan geveild wor den BOVENKARSPEL (station). 7 Oct. Makrtber. „De Tuinbouw"). Aardappelen. Due t 35—39. Schotache I 3545. Geldereche. kleine. 5360. Elgenh 4171. Aanvoer 3900 baal Groente. Uien grof 1.601.75. groote gele 1.95325. drielingen 1952 05, nep 3 253 58. alles per baal. Aanvoer 350 baal: bloemkool le soort 8.1016.60 2e soort 3 607.40 3e soort 1503.30 per 100 stuks Aan voer 36950 stuks; slaboonen 0 301.15 per 15 K.O Aanv. 710 aak: bleten, groote, 33.60 per 1000 stuks. Aanvoer: 12 000 stuks BROEK OP LANGENDIJK. 7 October 1932 4500 stuks Bloemkool: Le Certe 8.9013 50 Reus le soort 8.10—13.10. idem 2e soort 190320. 875 KG. Tomaten A 8 10. idem C 4—4.20. Idem CC 3 10. 16000 K.G Aardanpelen 0500 70: Eigen heimers 150. Blauwe Eigenheimers 1.90 Duo ot York 0400.50 Drielingen 1.30. 5000 K G Peen 1.11.50. 40.000 Roode kool 0 6010 30. 3300» K.G. Gele kool 0 60250. 40.000 K G. Vroege witte kool 0 601.10 19000 K.O. ülen Gele Uien 4.30 450, Gele Drielingen 4.704.90. Gele Nep 6 60 6 80. 500 K.G Slaboonen 2 4015 60 9000 K.G. Bleten 0.902.00. 565 Druiven Allkantere 19— 37.20. Frankenthalers 18 9024.80 DEN BOSCH Boter. Aanvoer 19 300 KG. Hoog steprijs 154: laagste 1.40: middel 151. ENKHUIZEN 7 Oct. Bloemen. Dahlia's 0.06 0.10. Asten 0 030.07. Vlcalle 0 17—0.35. Treela 0.180.22. Anjers 0 100.18. Rozen 0.903.00. Fruit: Jack Libel I 7 90—8 50. Jaap en Dirk 6 20. Campagne Zoet 5.90. Grasylolen 4.00. Beurré Dleu 13 50. Co Oranje Plonllng 10 50. Bergers 1.00. ENKHUIZEN. 7 Oct. Vlach. Aangevoerd werden 7 vaartuigen met 1200 pond blnnenschol. prijs 6.957 15: 1 vaartuig met 99 pond paling 031. ENKHUIZEN. 6 October Vlach Aangevoerd werden 5 vaartuigen met 1500 pond schol I 7 8.25. 1 vaartuig met 316 pond sleepbot t 1853 18 30 3 vaartuigen met 1900 pond hoekbot ortta f 19.6618 35. HEILOO. 7 Oct. Groenten. Dubbele stamala- boonen 0 060.22; enkele Idem 0.080.19; snij- boonen 0.210 32; augurken 0.080 14: tomaten 0.040 07; sprultkool 0 070.13 per K G.: wortelen 0 600 85 per boe; kropsla 0 40120: andijvie 0.601.60 per 100 RK. Coöp Tulndersvereenlglng ..KENNEMER- LAND". Prljsnoteerlng van 7 October: Aardbeien per doosje 40 e.: Bramen ld. 2530: Snljboonen 10—23; Troeboonen 933: Spercleboonen z dr. 626; ld m dr 1324 dikke spenflen 6--37; Sla per kist 35125: postelein ld. 60—70: Spi nazie ld 6090: Andijvie 10—35: Bloemkool 5-17 per stuk: komkommen 49 Meloenen 7—16 p. stuk: roode kool 45, groene kool 46. gele kool 36 per stuk. Wortelen 58 per bos. Raapstelen 34. Selderie 1— X Pieterselie 26. Prei 49. Knollen 36 per bos: Uien 3. Appelen 1014, Peren 812. Tomaten 4—10, Druiven 3635 p. kg. HERTOG .1VBO6CH. 7 Oct. Boter Aanvoer 4 Oct. 18.125 K.G. 18.125 K.Q.; aanvoer 7 Oct. 19.300 KG.; Hoogste prijs 4 Oct. 155. 7 Oct. 154; laagste 4 Oct 148; 7 Oct. 140; middel 4 Ort. 153 7 Oct. 151 H»<. 7 October Zuider-Kogge Slaboonen 2—6 80 Snljboonen) 10 30—35. Meloenen 5—10. Tomaten 3 206 20. Graclolen 6 908.30, Willi ams 9 -15. Appelen 1020- 22. Elza 11.30—14.10. Glezer Wildeman 13.40—13.90. Andijvie 0 50130, EUoemkool 7.4013.40. Noten 19.00. Druiven 23 HOU i KN. 7 October Fruitveiling Goud- relnetten I 10—15 c.. Idem n 6—0 e.. Idem extra 1622 c_. Idem val 4-10 c., Campagnezoet I 10 - -- -.. i Tl 68 c.. Gold •19_c.. Rembouwen 58 c„ Zure Dubbele bellefleurs I heid talen. In de loop der week zijn de HJI Missen om 8 uur en wel voor de volgende intenties: MAANDAG voor Joanna Verhoeff. DINSDAG voor de overleden familie Duin hoven v. d. Meer. WOENSDAG voor Wilhelmina Zonneveld. DONDERDAG voor een overledene. VRIJDAG voor Afra Nljssen geb. Groot. ZATERDAG voor Alardus Barbara Nanning. ZONDAG óm half 8 voor Joanna Timmer, geb Hoogevoen. VRIJDAG-avond om voor de jongemannen. ZATERDAG biechthooren van 6 tot 9 uur en om 7 uur Mana-Lof. gezongen door het Congregatie koortje met Rozenhoedle. Het Kerkbestuur betuigt zijn bij zon derf dank baarheid, dat reeds op het eerste verzoek ruim 2/3 van het plaatsengeld Zondag IJ. binnen kwam. Nog eenmaal zullen ze na de Vroegmis en na de Hoogmis zitting houden en vertrou wen, dat ook zij, die nog niet betaalden, hoe moeilijk het ook moge vallen, dan hunne nood zakelijkste verplichting nJ. het betalen van huurgeld vóbr hunne eigen plaats, zullen vol doen. Tot nu toe was bü meerdere Katholieke Bree- zanders het gebruik hunne bijdragen voor een eigen parochiekerk welke voor de overige pa rochianen in maandelijkache termijnen betaaid werd, eens in het jaar te overhandigen. Door de ontzettende tegenslag in zaken kwamen deze bijdragen nl. f 900. niet binnen. Nu wil ik allerdringends verzoeken die jaarlükache bijdragen over 12 maanden te verdeden, en zul len de 2 zelatrlcen: Bertha PUnacker en Annie Huyg ook bij deze Parochianen om eene maan delijkache bijdrage aankloppen. Laat mijn meeken niet tevergeefs zijn, opdat door alle Parochianen gezamenlijk de testen gedragen worden. L. T. De afd Wervershoof van den L.TJB komt Maandagavond om 7 uur in het vereenl- gingsgebouw in buitengewone vergadering bijeen. In het café van den heer K. de Boer ver gaderden Donderdagavond alle tuinders. De voorzitter van het comité, dat deze verga- lerlng belegd had. de heer Speets. opende met een woord van welkom en zette het doel van deze bijeenkomst uiteen. nX de tuinders van den weg en in hun bedrijf terug te brengen. Spr. vroeg hierover het oordeel van de ver gadering. speciaal van aanwezige raadsleden en den burgemeester. Burgemeester Koolman las een bericht voor, waarin wórdt gezegd, dat de rUkasteunregellng spoedig in behandeling zal worden genomen, en vroeg, wat bet comité In dezen dacht te doen. Uit de besprekingen bleek, dat men van de regeerlng niet veel verwacht; men verwees naar den steun aan de veehouders en de varkens vet, welke toch vrijwel een mislukking blijken te zün. h Het comité wil een steunregeling voor alle tuinders van f 15.per week, ongeacht het geen wordt verveild. De burgemeester wess op de gemeente-flnan- cièn en zei, dat deze van zoodanigen aard zijn, dat de gemeente ónmogelijk zelf een steunrege ling kan uitvoeren. Lang werd hierover gediscussieerd. Tenslotte werd besloten het volgende schrijven aan den Raad te richten: De tuinders, in drukbezochte vergadering bij een, elschen een steunregeling voor alle tuin ders van 15.— per week. De burgemeester zegde toe, dat reeds Vrijdag vergadering zou worden gehouden. Onze Indruk is. dat men in dezen wel wat ver gaat en wU vragen ons af, of dergelijke ver gaderingen nog in het belang van de tuinbou wers zijn, of dat hier zooveel mogelijk onte vredenheid moet worden opgewekt en men alle maatregelen der regeerlng als absoluut verkeerd wil doen beschouwen. Een waarschuwing tegen dergelijke actie ia wel op zijn plaats. Schietwedstrijden Bjj de alhier gehouden schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Land storm werden de volgende resultaten bereikt: C. Mak 79 p., P. Groen 80 p., P. Nooy 81 p„ J. Mulder 85 p., L. Borst 85 p., J. Zoon 89 p„ G. Kuiken 89 p., J. D. Gerritsen 90 p., G. Hoo- gewerf 90 p., Q. Schaap 92 p., Th. v. d. Lee 93 p., J. Eeken 95 p. Posterijen Men verzoekt ons mede te declen, dat wegens bezuiniging de buslichtlng van 3 uur is vervallen, zoodat er nog slechte twee keer per dag poet vervoerd wordt, n.l des morgens te 7 uur 15 en des avonds te 7.30 uur. Jbngens-jeugdwerk. Dat het jongens-jeugd werk zich hier geleidelijk aan uitstekend ont wikkelt moge blijken uit het feit, dat dezer dagen weer een nieuwe groep van „Jonge Wach ters” is opgericht n.l. de ..André de Thaye"- groep. onder leiding van den heer E. Konlng Jr. Na gehouden examen slaagden de volgende jongens voor de belde eerste groepen: Tem- me, N. v. d. Lee, F. v. d. Lee, G. Vlekke. G Boon. J. Hoogland. Joh. v. Wleringen, J. Jansen. O. Lieshout. W. Temme, A. Peerdeman, H. de Boer, C. Pommerel, P. Peerdeman, Th. Stjm A. Weyltng. E. Boon, F. Hoek. W. Smit en J. Wagemaker. Radio-storingen Men schrijft ons: Sinds den overgang van de Radlo-CentraJe in deze gemeente worden de uitzendingen regel matig verstoord en wel zoodanig, dat velen hun toestel afzetten. Ofschoon reeds meermalen een ernstig onder zoek is ingesteld, en een beloonlng voor het op sporen van de oorzaak is uitgeloofd, is deze nog niet ontdekt. Het is opmerkelijk, dat de storingen plaats vinden wanneer er een mooi K. R. O.-pro gram ma wordt gegeven. De vraag mag gesteld worden: zou het misschien ook wenscheljjk zijn slechts één station uit te zenden? Voetbal. Zondag «s. speelt V.I.O.8. T haar eersten competitle.wedstrijd tegen het sterke Meervogels I. De wedstrijd wordt ge speeld op het V.I.O.S.-terrein en vangt aan om half drie. Bij deze sporen wij allen aan. om toch V.I.O.8. zooveel mogelijk te steunen.' en dan ook op de eerste plaats de wedstrijden te be. zoeken. V.I.O.S. n gaat naar V.V.O. II. V.I.O.S. Jun. spelen thuis om 12 uur tegen Voorwaarts Jun. ZONDAG 9 October, Dag van Aanbidding De H. H. Missen zijn te half 8, 9 uur, half 11 de plechtige Hoogmis. 3 uur aanbidding met Rozenkransgebeden, 7 uur plechtig Sluitings- 14 c„ Idem extra 1516 c idem permam 14— t? r--- bloemé 813 c„ Grauwe hoollaare 1216 e Ela- ?;ner„ kiumpjee 8—10 c„ I 1316 c„ Zoete relnetten 1315 c„ Present van Engeland 1618 c„ Benderzoet I 1314 c Idem 11 610 c„ Ermgaarden I 1316 c.. idem II 69 c„ Lemoenappela 1015 c„ Groninger kroon 9 12 c„ Hulsmannen 810 c„ Notarisappels II18 c„ Sterappels 17—23 c.. Keizer Karei von Wüsten- burg 1618 c.. Triumph de Vlenne 1736 c. Gleeer Wildemannen 11 14 c.. Idem II 6—8 c Patrlsperen 80 e„ Klaasperen 4e„ Joden peren 810 c.. Beurré Clalrgean 1318 c„ Nou veau pateau 1316 e„ Groenperen 810 St. Germain 1014 c.. IJsbouten 913 c„ Leghl pont 1224 c.. IJzendljkera 7—0 c Maagdeperen 8— 13 c.. Wlnterlannen 69 e.. Celebes tlrlemont 14 16 c„ Blanke bede 810 c.. Lauwtjee 910 c. Aller per K.G. OBDAM. 7 Oct. Aaardappelen. 1800 KG gr. aardappelen f 120; 900 Dr 160 Groenten. 35 000 roode kool 0303.60; 3500 gele kool 1.40—3.30: 16 000 witte kool 0.00: 3800 uien 420—4.70: 200 drielingen 4204 30; 300 nep 6306.00; 7500 roode bleten 3.10320; 3600 wortelen 0.60—1.10: 400 slaboonen 0.30—325 PUREREND. 7 October Afelagvereenlglng Beemster. Purmerend en O Aardappelen: Schotache muizen 0.47. BI Eigenheimers 020056, Bonte 0620.74 per kist van 35 KG Slaboo nen: Dubbele 0 302.10. Idem z. dr 0.303.80. Enkele 0.303.10. Idem s. dr. 0 30—3.40 SnUboo- nen: Stok 0.304 96 ner 15 K.G.. Tomaten A 450 8.70. Tomaten B 4.608 70 Tomaten C 38.40 per 100 K G.. Roode Kool 3 606.60. Bloemkool 1—11. Savoye kool 3.40—7.00 per 100 stuk*. Sprultkool 0 30—3.15 per 15 K G Spinazie 0.17— 0.92 per maand van 6 K.G Postelein 0.90 per KG. Sla 0 401 70 per 100 kron. Andijvie 0.10— 0 45 per kist Radii» 080 per 100 boe. Bleten 550— 10 50 per 1000. Wortelen 3 40—630 per 100 boe. Uien 0381.20 per 25 KG.. Uien Drielingen 0 70 o m cl- -.zzzz zz ven Prankenthalere 0260 34 oer kilo, 0240 34 per kilo. Appels: Zoete Bellefleur 814. Bismarck-appel 411. Bramlev Seedling 613. Groninger Kroon 411. Notarls-apoel 1018. Present van Enge- Cronseis 1012 alles per 100 K G. 18. Beurré Buperfln 12 Boerengroen 4750. Com- Durandeau 822. Duchess Williams Kamperveen Uien Nen l.ei—1M oer 35 K.O. Drut- -I- - :-- 2ZZ ZZ1LT^s Alicant 0.340 34 per kilo. Bramlev Seedling 613. Groninger Kroon land 3^-16^ Reinette. goud 8-—19. Transparante de Peren: Beurré Hardv"13—34 Beurré Lebrun 5— aw, a-»vttlit oviuswrazzu Ate. XJWi VIHI uxril -W aAZ, waaa-* ♦ease de Paria 611. Dovenné du Cornice 1650. r z, z zz. r__8—ie. et Germain peer 4—7. Oleser Wildeman 6—1150. Herrogln Elaa 928. Kamperveen 47. Loulae Bonne 1351. Maagdenneet 6—12. Nouveau Poi- teau 413, Soldat Laboureur 722. Trlompbe de Vlenne 727. WARMENHUIZEN. 7 Oct. Groenten. Heden be steedde men voor: gele nep 7.10: gele drieling 4 70; gele uien 4 90: ld groote 3.90; stek uien 120; eigenheimers 0.80; witte kool 0.60 per 100 K.O.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2