Stormvogels’ spel valt tegen Dé regen als spelbreker kan niet scoren H.F.C fcUl WW» BcMt IcJMni a DELFT WINT VAN R.C.H. FORWARD WINT MAAR D.W.S. VERLOOR MAANDAG 10 OCTOBER XERXES—AJAX 3—3 Ajax speelt weer gelijk H.D.V.S.—Z.F.C. 2—1 Geknoei van beide kanten haven Kaarten blyven geldig voor A.D.O.—H.B.S. 1—0 K.F.C.—SPARTA 1—3 Als Form D.H.C.—R.C.H. 6—5 *n Dubbeltje op z*n kant HAARLEM—STORMVOGELS H.F.C.—Alphen 0—0 Alcmaria verloor weer Tweede klasse A D.W.S.Bloemend aal 01 V.S.V.—FEYENOORD 2—3 Tweede klasse B V.V.A.—E.D.O. 1—3 T.O.G.—D.E.C. 3—2 B.F.C.De Spartaan 1 31 BaarnHercules 35 Z.V.V.—Alc. Victrix 1 a In den plaatselyken stryd wist Geel-Wit zich te hand- Zal Velox aandeel nemen in den kampioensstryd Een zwaar bevochten Feyenoord- zege Tegen het einde liepen de gasten een 41-achterstand in V.V.A. I—Vitesse 1—0 go. staakt BLAUW-WIT—’T GOOI GESTAAKT WEST-FRISIA—DF.C. 4—3 nqpoy weer van de ^party is V.S.V. bood Feyenoord hardnek kig maar vergeefs weer stand De zwartjes laboreeren nog steeds aan onvolledigheid Pijnenburg en Braspenning winnen te Keulen Zware nederlaag de Zwaluwen Zal Ajax zyn grootschen vorm nog wel te pakken krygen? Geal-Wit IOnze Gezellen 1 3—2 Teleurstellend spel van de leiders dac zegt de wet. gij van rechts komt, maak dan een verstandig ge bruik ven Uw recht. Wanneer de man ven links niet remt, komen er ongelukken. Ondanks Alw. Forw. IG.V.O. 21 Velox—AJF.C. S—0 I zwaar ge- ia V 15—7 Tweede klasse O ■pakt. i i 2 2 1 1 2 vonden. A d. 2, i en 4 4 4 4 3 3 2 3 2 2 1 2 3 2 2 1 1 1 2 1 1 2 1 1 2 2 3 2 3 3 1 1 1 1 1 2 2 2 3 7 6 6 6 4 4 2 2 2 1 6 6 5 5 5 4 3 3 2 1 de de De wedstrijd van de roodbroeken tegen het leidende Stormvogels heeft niet nagelaten groote belangstelling te trekken, eene belangstelling die wel voor een groot deel zal zijn uitgegaan van het verlangen om kennis te maken met het spel der Vogels, die op zoo uitstekende wijze het seizoen hebben ingezet. Deze kennismaking is nogal een teleurstelling geworden, want het spel der Vogels wettigde zeker niet de eerste plaats op de ranglijst én wanneer niet spoedig beter Na neer. - i- 4 1 2 2 1 2 1 1 1 1 1 3 1 1 2 1 6 S. 2 2 8 2 4 4 2 4 2 (tóO 0.00 0.00 0.00 ooo 1 1 1 2 2 2 3 1 2.— 1.50 133 133 De Alkmaarders komen met twee invallers in hst veld. In het begin ging het 4*1 gelijk op 14—5 8—2 13—7 11—7 7— 11 11—15 8— 12 8—16 4—12 1.— 0.50 0.50 0.50 035 1.50 130 135 135 135 1.— 0.75 075 0.50 035 9—5 13—6 8—6 8—8 1— 2 2— 6 0—2 Na spannenden Btrfjd heeft BFC met 31 ge wonnen. Voor de rust gaat de strijd gelijk op, waarbij blijkt, dat de verdedigingen zeer goed zijn. Na 20 mln. speelt de BFC-voorhoede goed samen en Reygersberg geeft zijn club de leiding 10. De keeper van BFC moet eenlge keeren handelend optreden, hetgeen hem wel toever trouwd is. Na de thee is BFC direct in den aanval en het is Boerhout die met een fraai schot den stand op 20 brengt. Spartaan geeft het niet op en als de keeper van BFC niet goed wegwerkt, is het de rechtsbinnen van Spartaan die den stand tot 21 verkleint. Spartaan zet dan alles op alles, echter laat BFC zich niet overbluffen en nadat Reygersberg vervangen is door Loef, weet Boerhout zijn club in veiligheid te brengen, door met een onhoudbaar schot den voorsprong te vergrooten tot 31. Even voor tijd maakt BFC nog een bultenspeldoelpunt, waarna het einde kcwt met een verdiende zege voor BFC. a i gem. 2.— 2 133 133 1 1— 0.66 0.00 0.00 0.00 E. D. O. Zeeburgia W. F. C. Kinheim Z. V. V. T. O. O. D. E. C. Alc. Victrix H. R. C. V. V. A. 3 3 2 2 1 1 l gap. gew. gl. vri. t. pt. 4 l 1 3 3 2 4 3 2 3 1 gesp. gew. gl. vri. v—t. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 gesp. gew. gl. vri. 4 4 4 4 4 2 1 1 1 i Tweede klasse N pnt gem. 1.75 1 50 1.50 1.50 Wilhelmus Excelsior Teylingen Spartaan 2 Gr. Floris V Leiden P.F.C. Lisse BI. Zwart L. en S. Geel Wit AJw. Forward D.OS3. Vitesse V.V.A. G.V.O. O. G. RKAV. Wilskracht 2 Zwaluwen 6— 7 7— 6 9—10 5=12 1—6 H. F. C. Velox D. W. S. Hercules tf. F. C. Spartaan A. F. C. Bloemendaal Alphen Ba am 3 4 3 3 2 4 1 1 2 1 Veld en bal waren door den hevtgen regen uiterst glad, zoodat aan de capaciteiten der spelers hooge eischen waren gesteld. Hoewel verondersteld werd dat de Haarlem mers zich minder goed aan het gladde veld zouden weten aan te passen, bleek al spoedig dat de E.D.O.-ers hoofdzakelijk door hun be tere balcontróle hiervan weinig nadeel onder vonden. - V. V. A. won den toss en verkoos tegen wind en regen in te spelen. Direct nam EDO. het spel in handen, doch daar het samenspel te ver werd doorgevoerd, wisten de V. V. A- backs, door krachtig in te grijpen, voorloopig doelpunten te voorkomen. Bij een uitval der gastheeren schoot éénmaal de rechtsbuiten hard langs het EDO.-doel. Hoewel de E.D.O.-keeper het overigens weinig druk had, bleek hij verre van betrouwbaar; zijn te ver uitloopen was vaak benauwend. Na een half uur spelen ontstond E.D.O.’s eerste goal uit een corner (0—1). Spoedig volgde nummer twee <02). Met een 20 voorsprong voor E.D.O. ging de rust in. Bfj de hervatting bleek het dat V.V.A. zich nog niet gewonnen gaf. Munnlk wist weldra den voorsprong tot 21 te verkleinen. V.V.A. behield een goede kans «p den gelijkmaker. De directie van het Amsterdamsche Sportpark deelt mede, dat de plaatskaarten welke waren uitgegeven voor den wegens slechte weersom standigheden gestaakten voetbalwedstrijd Blauw Wit’t Gooi, geldig zullen zijn voor den eerst volgenden op het Stadion te spelen compe titie. wedstrijd. Houders dezer kaarten kunnen eventueel in den loop der week den entréeprjjs aan de cassa van het Stadion terug ontvangen. i duchtig opeetten. En nadat v. d. Laan eens net naast gekopt had, deed hij het den tweeden keer beter en met een prachtigen kopbal bracht hij aan alle onzekerheid een einde <13). EDO. zal echter heel wat beter moeten spelen, wil zij een kansje op de eerste plaats maken. Bij V.V-A. is het spel wel vooruitge gaan. Scheidsrechter Weber leidde strikt neu traal, doch moet zich van toespraken tot spe lers en grensrechters onthouden. trio weg. De bal belandt bij Hillekamp, die op zijn beurt wederom voorzet en Wejj geeft V8V van korten afstand met een goed geplaatst schot de leiding, 10. Direct na het eerste doelpunt voelt Mlchel nogmaals v. Male geducht aan den tand, doch keurig weet hij het onverwachte schot te hou den. Bij Feijenoord is Burg totnogtoe de ge vaarlijkste man in den aanval en het is door zijn toedoen en spéciaal door zijn goed schot, dat v. d. Wint moet zwichten, waardoor de stand weer gelijk komt, 11. Door den gelijkmaker, welke volkomen ver diend was, is de wedstrijd nog aan trekkelijker. Stuk voor stuk geven de spelers zich ten volle. Beide voorhoeden blijven een voortdurend gevaar voor de respectieve verde digingen. Het is Weij, welke na een kleine strubbeling voor het Fejjenoord-doel V8V weer de leiding bezorgt, 21. Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting blijkt het. dat VSV het nog hooger opgevoerd spelpeil van Feijenoord moei lijk meer kan volgen. De Rotterdammers over bluffen de VSV-spelers geheel; het is dan ook geenszins te verwonderen, dat Burg al spoedig op fraaie wijze voor de tweede maal gelijk maak^, 22. Feijenoord blijft nu bet beste van het spel behouden en bij voortduring verkeert het VSV-doel in gevaar. Slechts een enkelen aanval weet VSV hiertegen te plaatsen. Wan neer Kossen Burg eens te veel loslaat, zet deze kalm voor. Barendregt doet met een goed schot v. d. Wint voor de derde maal zwichten, 2-3. Met den moed der wanhoop blijft VSV tegen ’t nog steeds technisch beter spelende Feijenoord zich verdedigen. Wreed wordt de illusie van nog een gelijk spel uit het vuur te sleepen, verstoord doordat Wolf geheel bulten bereik van v. Male tegen den onderkant staander kogelt. Volkomen verdiend eindigt deze wedstrijd in een zwaar bevochten Feijenoord-overwlnning. en beide doelverdedigers moeten handelend op treden. De bezoekers openen de score door Wa tertor, die hard inschiet. 01. Opvallend Is het goede en vele kopwerk van beide ploegen. Met een goed geplaatst schot passeert Van Marie den Alkmaarschen keeper 11, terwijl een harde schuiver van Murris hem te machtig is 21. Na de rust hebben de bezoekers de opstelling van het elftal gewijzigd. Daar zij het spel ech ter te kort hielden bleven resultaten uit. Z. V. V. is thans stukken sterker en weet dit ook in doelpunten uit te drukken. Van Marie schiet goed in 31 en Murris werkt een corner goed af, door netjes langs den keeper te koppen 41. Ondanks dat Alcmaria Victrix tegen het einde goed komt opzetten, komt er in de stand* geen verandering meer. In een prettig en sportief gespeelden wedstrijd is de balans ten gunste^der Geel-Witters over geslagen. De thuisclub, welke tegen regen en wind in begon, moest reeds spoedig na aanvang een se rie gevaarlijke aanvallen der zwart-witten af slaan. Speciaal Elfrink was de gevaarlijke man. Een dezer aanvallen besluit O. G. met een hard schot tegen den onderkant van de lat. Geel-Wit onderneemt dan een tegenaanval, waarbij een goed ingeschoten bal van Koomen gesmoord wordt in de veilige handen van De Reus. Onze Gezellen blijft uiterst gevaarlijk. Elfrink onderneemt een solo-ren, lapt de gansche ver dediging der Geel-Witten aan zn laars en met een vliegend schot leidt O. G. De druk op het doel der gastheeren blijft aanhouden en weder om is het Elfrink, wplke in den uitersten hoek plaatst. Direct hierop ia- het rusten. Bij de hervatting zien we een-kleine omzet ting in de halfllnle der Geel-Witters, welke la ter bleek een verbetering te zijn. Thans is het Geel-Wit, welke iets meer in den aanval la. Wouwer maakt zich keurig vrij en met een ver, hard schot verkleint G. W. den achterstand. Di rect hierop wordt een corner O. G. noodlottig. Uit een scrimmage brengt Roozen de partijen op gelijken voet. De verdediging der Geel-Witters is thans in grootschen vorm en het is voor O. G. een onbe gonnen taak de leiding te hernemen. Daarenbo ven begonnen zij de ontactische opstelling met Elfrink In de halfllnle terug te trekken. Roozen breekt nog eens goed door en ouder donderend gejuich brengt hij Geel-Wit in vei lige haven. Wel laat O. G. nog een pracht-kans voorbij gaan en maakt Botte den vierden goal voor Geel-Wit, maar reeds heeft het eindsignaal geklonken en brengt dus de stand geen veran dering meer. Inderdaad een zeer zwaar bevoch ten zege. Ondanks het slechte weer bestond er voor deze plaatselijke ontmoeting in het Haagsche Zuiderpark groote belangstelling. Het bleef ech ter den geheelen wedstrijd bjj driegenden regen, al druppelde het af en toe. Beide ploegen namen de proef een speler uit de middenlinie op de midvoorplaats te probee- ren; bij A. D. O. had dit met Breitner het ter den geheelen wedstrijd bij dreigenden regen, v. d. Bergen een mislukking. Overigens moesten de zwartjes het nog steeds zonder Ophorst, van Romondt en Schoorel stellen, zoodat er van samenspel in de voorhoede weinig terecht kwam en tevens de middenlinie zeer verzwakt «as. Bovendien liet Van Vliet niets bijzonders zien, omdat hij veel te bang was voor den back We ber, die weer een prachtigen vorm vertoonde, «elke het beate belooft voor den as. wedstrijd ‘'in Brussel. In de eerste helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op, al was H. B. S. aanvankelijk door betere technische vaardigheid in de meer derheid, waar tegenover A. D. O. een onsamen hangend spel vertoonde. Prachtige schoten van Van Kesteren werden goed door Koek gestopt. Doch toen Vermettens partner Diehl Sr. begon te knoeien, kon ook de A. D. O.-aantal gevaar lijk worden. Dit leidde na 25 minuten tot het eenlge doelpunt van den wedstrijd, toen Wim Tap den bal mooi vrijmaakte en Breitner met een hard hoog schot Mul geen kans gaf. De H. B. S.-voorhoede hield het spel te kort en zoo liepen tal van fraaie aanvallen op We ber cs. dood, terwijl ook verscheidene goede kansen op den gelijkmaker gemist werden. In de tweede helft is A. D. O. vrijwel voort durend sterk in de meerderheid geweest door haar geestdriftig spel, waartegen H. B. S. nage noeg machteloos stond. De spannendste situa ties schiepen Wim Tap en Breitner voor het H. B. S.-doel, dat'tal van keeren op onbegrij pelijke wjjze aan doorboring ontsnapte, terwijl ook keeper Mul met veel geluk de schoten er uit hield. Tegen het einde' werd het spel zeer forsch, waartegen scheidsrechter Israëls slechts slap op trad. De thuisclub behaalde tenslotte een kleine, doch verdiende overwinning. Voor dezen wedstrijd bestorid, ondanks de slechte weersgesteldheid, een flinke belangstel ling. In den aanvang is Feijenoord iets meer in den aanval geweest en haast al deze aanvallen werden door den rechtervleugel geleid. Hierdoor kreeg Hejjermans volop gelegenheid om op den voorgrond te treden. Deze speler, hoewel geen mooi voetballer, Ws een voor VSV lang niet -te versmaden kracht. VSV weet na dit kort over wicht het spel gelijk op te doen gaan. Er ont wikkelt zich eer> spannende strijd, waarin door de beide elftallen technisch goed voetbal te zien gegeven wordt. Het steunen der beide middenllnies is bij voortduring goed, het weder medespelen van de Koning is in de VSV-mld- denllnie best te bespeuren. Als deze speler weer eens fraai naar Wolfjes doorgeeft, zet laatst genoemde scherp voor. v. Male stompt dezen voorzet voor de hoofden van het VSV-binnen- Een kostbaar punt hebben de HFC’errf ver loren doen gaan door op eigen terrein tegen Alphen gelijk te spelen. Deels door zwak spel van den aanval, deels door flinken tegenstand van Alphen konden de HFC’ers het niet tot doelpunten brengen. Ook de Alphenaren mis ten een schutter. Overigens bestaat hun elftal uit een stel harde werkers. De HFC’ers hadden Chapon vervangen door v. d. Berg. Voor heden bleek het alsnog geen bepaalde verbetering. Bij Koper misten wij het noodlge enthousiasme. Hij neemt veel te veel een afwachtende hou ding aan. Hagenaar kan ons nog steeds niet bekoren, terwijl v. Riemsdijk, hoewel niet slecht spelend, eerder moet voorzetten. Denijs wordt steeds beter. Als geheel zit er in deze aanvals- linie nog niet de noodige eenheid en ontbreekt de noodlge „dash”. In de middenlinie viel ditmaal vooral Lamp op. De overigen goed, zonder meer. Van der Meulen kreeg niet veel moeilijks te doen. De beide backs hebben ook goed gespeeld. Scheidsrechter Breithoff leidde correct, alleen zijn kijk op buitenspel was er wel eens naast, waardoor de HFC’ers enkele malen gedupeerd werden. Direct na het begin is HFC in den aanval, maar voor doel geenszins gevaarlijk. Dan komt Alphen enthousiast opzetten, maar haar vlugge aanvallen leveren door gebrek aan schutters ook geen succes op. Hoewel de HFC’ers sterker zijn en er veelal op de Alphenjhelft gespeeld -wordt, kunnen zij dit niet in doelpunten uit drukken. Bepaalde schoten hebben wij niet zien lossen. Als rust daar is, is de stand nog 8—0. Na rust is eerst Alphen aan het woord en moet de HFC-verdediging alle zeilen bijzetten. Zij doet dit naar behooren. Lulde moedigt ,het publiek de Haarlemmers aan en even blijkt het te helpen. Er volgen gevaarlijke aanvallen, maar succes blijft uit. Enkele malen is HFC niet gelukkig ook. De strijd Is overigens meer spannend dan fraai. Als tijd daar Is,‘hebben partijen de punten eerlijk gedeeld, hetgeen ook vrijwel de verhouding was. Dand zjj Bloemendaal heeft DWS, een der gevaarlijkste concurrenten, twee punten ver speeld, zoodat de HFC’ers nog een punt uit liepen. Onder ongunstige weersomstandigheden speelde WA thuis tegen Vitesse, Castricum. De gasten trappen af met wind en regen tegen. De thuisclub zet er direct een snel tempo in, en goed gesteund door halfllnle en wind onder nemen zij aanval op aanval, welke echter niet het gewenschte resultaat opleveren. Vitesse antwoordt met snelle uitvallen die niet van gevaar ontbloot zijn. Na ca. 30 minuten spelen ontfutselt de VVA-mldvoor den rechtsback van Vitesse den bal en geeft den gastheeren de leiding. Verscheidene schoten worden nog op het doel d^r gasten afgevuurd, doch paal en keeper brengen redding, zoodat de rust ingaat met 1—0 voor WA. Tijdens de pauze wordt van verder spelen af gezien door de ongunstige weers- en terrein- omstandigheden. tier voor het einde ziet Boutshoom kans den achterstand te verkleinen. 13. Het spel wordt thans foracher, waartegen scheidsrechter v. d. Kraats niet voldoende op trad en qua voetbal komt er gelukkig spoedig een einde aan den wedstrijd, die in de eerste helft soms zoo aardig was. KJ*.C. hebben wij wel eens beter gezien. gastheeren meer dan hun handen vol hadden. Al heel spoedig was het 01 voor R. C. H., toen Hanze langs den ultgeloopen Boot trapte. Wel maakte D. H. C. er toen door van der Bragt met mooie schoten 2—1 van, doch uit de verra derlijke open aanvallen van de gasten wisten Smit en Bloemlnk er weer 23 van te maken. De D. H. C.-mldvoor v. Ditmars, die ook nu weer een mislukking bleek, maakte uit een voorzet gelijk. 33. Ook in de tweede helft werd er ondanks den stroomenden regen en 1 zware veld ontzettend gezwoegd. Martin, de linksbui ten van R. C. H., was een voortdurende bedrei- Belde teams verschijnen met invallers. Bij den aanvang zijn de bezoekers al direct aanvallend en reeds na 5 minuten heeft Sparta de leiding, ató Oostlander van verren afstand een strak schot inzendt, dat v. t Hof onder zich in het doel laat verdwijnen. 01. Door meerdere acti viteit blijven de Rotterdammers sterker, al krij gen de Koogers genoeg kansen om gelijk te maken, doch door treuzelen en slecht schieten, tengevolge van de gladheid van het veld, gaan de fraaie kansen verloren» Het Sparta-spel, dat de verwachtingen van de Zaan overtrof, blijft goed en kort voor de, rust slaagt de Jong er in den voorsprong te vergooien. 02. Direct na de hervatting brengt Warburton uit een schermutseling den stand op 03. De thuis club zet thans een fel offensief in en wanneer Jb. Mol wegens een blessure door zijn broer Bram vervangen jv°rdt. die rechts-back gaat, waarbij K. Veen naar voren trekt, komt er een beetje leven in den K.F.C.-aanval en een kwar- is D.W.S. 40 van de 45 >rd geweest, maar tot een blauwzwarten het maar Zelfs werd nog een straf- ging voor de Deutsche verdediging. Uit een corner werd ’t weer 34 voor de Haarlemmers, door Verkerk, doch door een groven blunder van keeper Koe maakte v. d. Sloqt 44. Op fraaie wijze schoot toen dezelfde speler het vijfde punt in, terwijl slechts even later Poet uit een vrijen trap 64 maakte. Met een penalty doel punt besloten de Haarlemmers hun serie, toen Verkerk een vliegenden voorzet van Martin In- eerif inschoot, 65. Onder lievige spanning verstreken de laatste minuten en was de vierde achtereenvolgende overwinning van de benja mins een feit. Ten aanschouwe van 4000 toeschouwers we^ In de Rhelnlandhalle te Keulen bet zoen ingezet. Het hoofdnummer werd gevutmd door een 75 KM. koppelwedstrijd. Onze landgenooten Pijnenburg en Braaf*1* nlng wisten dit nummer met een ronde v<**r~ sprong op RauschHuertgen te wkmen Jn®1" Ülid van 1 uur 50 min. 343 sec. In een emotievoUen wedstrijd hebben- DeUtenaren ook nu weer gewonnen, doch' cijfers wijzen het al uit, dat er hard voor ge vochten is, aldus de „Maandagmorgen". R.C.H. speelde een flink partijtje voetbal, waaraan de Zeer tegen de verwachting in, heeft Bloe mendaal kans gezien om D. W. S. op eigen veld een nederlaag toe te brengen. D. W. S. heeft deze nederlaag hoofdzakelijk te danken aan haar schotlooze voorhpede, die te zacht en te onzuiver schoot. Bovendien begingen de Amsterdamnuners de fout om Bloemendaal in de tweede helft geheel In te sluiten, waardoor er, met de reeds genoemde tekortkomingen, geen doorkomen aan was. Toch mag Bloemen daal een woord van lof voor haar goed ver dedigend spel niet worden onthouden. Voor de rust ging het gelijk op en scoorde Bloemen daal uit een corner het eenigste* doelpunt van den wedstrijd. In de tweede helft minuten aan het wool doelpunt wisten de niet te brengen, schop gemist. Zoo kwam het einde met een kleine overwinning voor Bloemendaal. De eerste thuiswedstrijd der blauw-witten in een onverwachte zege ultgeloopen. Het terrein was uitermate glad, dit lijkt ons evenwel noch voor H. D. V. S. noch voor Z.F.C. die aan dergelijke omstandigheden gewend zijn een excuus Veel aantrekkelijks is er dan ook niet vertoond. De eenig sensatie was het vrij dikwijls onbenut laten van de onbenulligste kan- sen. De Schiedammers speelden in 1 veld nog de minst slechtste partij. De Zaansche aanval was iets agressiever maar de rood-wittte voor- waartsen vonden Beun in een prima conditie. Direct na den aftrap wisten zij hem als bij ver rassing te passeeren. maar direct er op werden de Zaankanters geheel op eigen helft terugge- 1 drongen en in den aanvang van dit offensief kwam de gelukkige gelijkmaker toen y. d. Tuyn T’ door talrijke beenen heen het leder in de Zaan- sche veste priemde maar daarna was het veelal een parodie op voetbal. Evenals in het tweede gedeelte van de ontmoeting toen het missen van kansen aan de orde van den dag was. ’n Grove blunder van Kuiper deed den bal haast in doel belanden de blauw-wltten waren te onthutst om den „dot" te benutten. Tegen het einde kwamen de Damlaanbewo- ners heftig opzetten, v. d. Griendt wist een serie kansen te scheppen en eerst in de laatste minuut sleepte v. Oordt de zege uit het vuur. v.t. pnt gem. 11—2 16—6 13—4 10—7 9—8 8—13 7— 12 8— 14 8—23 Forward speelt “voor de rust met het voordeel van den wind, die Inmiddels aanmerkelijk suK ker is geworden. Veel voordeel heeft F. erkflet van, meermalen ziet men ver boven de hoofden der spelers den wind met den bal spelen. F. schijnt er echter meer van te willen qiaken dan de vorige week, er wordt flink at F. heeft het beste spel en menig goed te aanval had beter lot verdiend. A» Fruse verdeelt het spel goed. Een gevaarijke' door braak van F. wordt besloten met een scherp schot van R. v. d. Gracht, wat echter keurig gestopt wordt. G.V.O. beschikt over een heel goeden doelwachter, menig gevaar voor doel wordt door hem bezworen. F. is niet gelukkig en had in deze periode wel een doelpunt ver diend. Na een hernieuwden aanval van F. zien we de heele voorhoede van F. op de doellijn van G.V.O. worstelen en wanneer de bal inder daad over de witte lijn heen is, geeft de scheidsrechter buitenspel. De F.-junioren moe digen hun groote broers luidkeels aan, hetgeen niet kan verhinderen, dat G.V.O. moedig komt opzetten en een ernstige poging doet het F.- doel te doorboren. Na 20 minuten spelen wordt na een fanatle- ken aanval op het F.-doel, die een corner op levert, het eerste doelpunt gemaakt. F. zet alle zeilen bij en is weer in den aanval. Een mooi schot van R. v. d. Gracht komt juist op de lat. De G.V.O.-keeper levert ijjboi werk en houdt zijn doel schoon. A. Freeze probeert het op een flinken afstand, wat echter ook niet gaat. F. heeft werkelijk het beste spel, maar kan het door onfortuin voor doel niet in doelpunten uitdrukken. Wanneer het rust is, noteeren we 10 voor G.V.O. Dan komt de natte periode. De rust wordt wat verlengd, doch de regen houdt niet op en er wordt besloten te beginnen. F. trotseert alle regen, zet er alles op en komt na een goed opgezetten aanval voor bet vijandig doel. Een val- en glijpartij veroorzaakt een elfmeterschop, die heel kalm in de touwen verdwijnt, en de stand is 11. Beide ploegen zwoegen nu om de leiding en het is Forward, die het na vqpl Inspanning gelukt door een mooi geplaatst schot van R. v. d. Gracht, de leiding te veroveren. Wanneer scheidsrechter Limburg, die den geheelen wedstrijd de touwtjes goed in handen had, einde blaast, heeft Forward wel verdiend gewonnen. Forward II had in den strijd tegen S.V.W. 1 een voorsprong van 31 en moest aan het einde een nederlaag boeken van 54, wat zeker een teleurstelling genoemd mag worden wordt gespeeld, zullen zeker nederlagen volgen. Ditmaal werd het nog een vrij fortuinlijke, over winning, waarbij de doelpunten nogal gelukkig werden verkregen. De Haarlem-voodhoede had bij meerdere doortastendheid den wedstrijd o.i. wel kunnen winnen maar toonde vooral voor de rust een wel wat overdreven vrees voor de stevige maar volkomen eerlijk spelende achter hoede der Vogels. Het begin van den wedstrijd was veelbelovend. Aan belde zijde werd snel en behoorlijk gespeeld waarbij Stormvogels gevaarlijker was daar de gladde bal door de Haarlem-achterhoede niet altijd voldoende werd geraakt. Ketting, feltelijk de eenlge speler In den aanval van Stormv., die goed schoot, stelde Hoeben nogal eens op de proef en toen de Haarlem-doelman na een half uur spelen een schot voor de voeten van Van der Steen stompte, had deze speler den bal slechts In het leege doel te plaatsen. 01. Bijna is het 02, maar Hoeben brengt redding. De midden linie van Haarlem stelt den Haarlem-aanval regelmatig in staat aan te vkllen. waardoor en kele goede kansen ontstaan, maar behoudens enkele harde schoten van Kafnmeyer die over het doel gaan en een onverwacht hard schot van Polanen in den hoek, keurig door de Waard ge keerd. wordt met schieten te lang gewacht, waar door de resoluut spelende backs steeds kunnen ingrijpen'' Even voor de rust „trekt" ketting een bal in de richting van het Haarlem-doel en Hoeben, blijkbaar verrast,-werkt den bal zelf in het doel. Rust 02. De tweede helft begint met een aantal goed opgezette snelle aanvallen van de bezoekers, waarbij het Haarlem-doel op ge lukkige wijze blijft gespaard. Na 10 minuten neemt Haarlem het spel echter gerulmen tijd in handen, maar ook nu slaagt de Haarlem-voor- hoede er niet in de solide verdediging van Stormvogels te passeeren. Na een hoekschop weet Bieshaar tenslotte het net te vinden, waar bij de bal juist voldoende van richting werd ver anderd door een Stormv.-speler, om De Waard te passeeren. 12. De gelijkmaker schijnt op komst, maar bij een der uitvallen der Vogels negeert scheidsrechter Grootmeyer het appel van den grensrechter voor buitenspel van De Waard, een hoekschop is het resultaat waarbij een Haarlem-speler den vrijen bal slecht raakt en Schoort slechts voor het intrappen heeft. 1-3. Bieshaar gaat in de vooroede. Kammeyer spil, maar ook hierna leveren de talrijke aanvallen van Haarlem geen doelpuunt op. Waarom Groe- neveld en Schoort de laatste minuten nog pogin gen deden om Hoeben ongeoorloofd aan te val len was onbegrijpelijk. De wijze waarop de Haa^- lembacks hierop Reageerden, was mogelijk ver klaarbaar. maar eveneens verkeerd. Totaal over bodig was hierdoor de stemming van den overi gens rustig gespeelden wedstrijd op het laatst nog geprikkeld. Er zijn nog slechts drie minuten gespeeld, als Wout Buitenweg er op z*n eentje van door gaat, de Utrechtsche grensrechter vlagt voor buitenspel, maar de scheidsrechter merkt niets en in zuiver buitenspel is het eerste doelpunt gemaakt. Luide protesten van het publiek. Baarn is echter niet ontmoedigd en reeds drie minuten later lost de linksbinnen der gasthee ren één harden lagen schuiver, die den Hercules keeper te machtig bleek. Aangemoedlgd door het succes, valt Baarn fanatiek aan en de achterhoede der gasten krijgt het hard te ver antwoorden. Als er een half uur is gespeeld, komt er bij Baarn een kleine Inzinking en de Utrechtenaren weten hiervan te provlteeren. Na 33 minuten rwh EJJ.O, het gevaar 'ztende. kwam ge- spelen zet Schquten prachtig voer doel en .Wout Na de overwinning door Velox de vorige week behaald op de blauw-witte stadgenooten, is de hoop op een kampioenschap in het geel-zwarte kamp grooter dan ooit. En er wordt voor ge streden op fraaie wjjze. Vorige week wezen we er reeds op, dat Velox in technisch opzicht steeds vooruit gaat, wat ook tegen A. F. C. werd gedemonstreerd. Over het geheel was de strijd niet zoo eenzijdig als de cijfers zouden doen vermoeden, doch het Haperde bjj de gas ten aan de noodige schotvaardlgheid. Het eerste doelpunt kwam na ’n goeden voor zet van rechts door Lith Jr., terwijl het tweede werd gemaakt door Smit, die vanaf de zijlijn op doel schoot en succes had. Rust 20. Na de rust lieten Lith Sr. en Jr. eenlge goede staaltjes samenspel zien en bracht eerstgenoem de den stand op 30. Na snel opbrengen van rechts volgde het vier de punt, wederom van Lith Sr„ terwijl ten slotte Hettlnga voor nummer vijf zorgde. Buitenweg is er als de kippen bij en scoort onhoudbaar het tweede doelpunt. De laatste 10 minuten zijn voor de thuisclub. Joos Willi gen maakt met een harden schuiver, zuiver in den hoek geplaatst, het tweede doelpunt voor de gastheeren en brengt hiermede den stand op 22. Baarn blijft sterker, maar de Hercules achterhoede weet voorloopig van geen wijken. Het Baamsche overwicht blijft bestaan, meer dere aanvallen worden ondernomen, maar blij ven voorloopig zonder resultaat, totdat de mld- voor van Vulpen met een vliegend schot zjjn club de leiding geeft. Even later is het rusten. In de tweede helft is er niet veel bijzonders vertoond. Er werd van beide kanten hopeloos geknoeid, wat voor een deel ook wel mag war den toegeschreven aan het gladde terrein. Her cules valt fanatiek aan, maar te ver doorge voerd samenspel redt de situatie voor de Baam sche verdediging. Tot op een kwartier voor het einde is de stand nog steeds 32 voor de thuisclub, maar dan maakt Goomilligen even buiten het be ruchte gebied hands. Wout Buitenweg geeft met een harden kogel in den rechterhoek Onrust het nakjjkjn. Tien minuten voor het einde profiteert de linksbinnen der gasten van een fout der Baam sche verdediging en scoort onhoudbaar het vierde doelpunt. Dan geeft Baarn den moed op en wederom weet dezelfde speler van deze In zinking te proflteeren en 5 minuten voor het einde scoort hU het 5e doelpunt op fraaie wjjze. Gerulmen tijd gaat het spel over en weer, doch de meeste kansen liggen voor W. F. Ram- kema weet den bal op een gegeven moment te bemachtigen, geeft door aan Tikus, die langs de lijn rent, een voorzet geeft, waaruit Stelling met een kopbal W. F. de leiding weet te geven, 1O. Direct na den aftrap komt de mid-voor van D. F. C. voor open doel te staan, doch schiet hoog over. Een doelpunt kon echter niet ult- bljjven. Toen de keeper Mastenbroek had uit geschoten. werd de bal door D. F. C. opgevan gen, de spil schiet ver naar voren. De Kroon mist, waardoor de rechtsbuiten den bal weet te bemachtigen en met een voorzet naar den links binnen schiet deze onhoudbaar in. 11. Weer wordt de bal midden uit genomen en we behoe ven niet lang te wachten of W. F. neemt door middel van Ramkema de leiding opnieuw, 21. Beide partijen geven elkander geen haar breed te toe. W. F. is dan ook weer de oude ploeg van het vorig jaar. Verschillende gevaarlijke en mooie aanvallen van W. F- stuiten jammer ge noeg op buitenspel. Zoo gaat de rust in met een 21 voorsprong voor W. F. de thee stroomt de regen aanhoudend Dit ontmoedigt echter de beide partijen niet. Direct na den aftrap moet D. F. C. West- Frisia als zfjn meerdere erkennen. Een aanval van D. F. C. we^t Krul ongedaan te maken, door den bal hoog ovr eigen doel te koppen. Een corner volgt, doch zonder gevolg. Een mooi open spel krijgen we thans te zien van W. F. Ook nu weet Ramkema den bal te bemachtigen, weer een voorzet naar Tikus. die den bal schit terend voor het D. F. C.-doel brengt. Stelling heeft er niet veel moeite mee den stand op 31 te brengen. Zichtbaar vermindert het spel van D. F. C„ waarvan W. F. weet te proflteeren. Vlug als de wind leidt Jelles nu den bal langs alle spelers heen en schiet den bal over den uit- geloopen keeper in het net, 41. D. F. C. ziet in. dat het zoo niet langer gaat en met tien spielers (de linksbuiten van D. F. C. verlaat het veld) wordt een nieuwe aanval opgezet. Hoe wel het niet gemakkeljjk gaat, weet D. F. C. door te breken. De linksbinnen komt voor open T doel en geeft den W. F.-keeper het nakjjken. 42. In de laatste vjjf minuten zet D. F. C. alles op alles. Gevaarlijke momenten ontstaan voor het W. F.-doel. Een noodlottige corner, door Kroon veroorzaakt, verkleint den achterstand van D. F. C. op 43. Nog eenlge gevaarlijke spielmomenten voor het D. F. C.-doel volgen, waarna scheidsrechter v. d. Vrugt het eindsig naal geeft. Reeds 5 minuten na het begin, nam DE C de leiding, toen de te laat ultgeloopen T.O.G.- keeper den doorschieten den gladden bal niet meer bereiken kon (0—1). T.O.G. werd daarna sterker en bij één der vele goede aanvallen maakte de rechtsbuiten op handige wjjze ge lijk (11). Even later hernam D.E.C. weer ed leiding toen de rechtsbinnen uit een vooraet van Brapke fraai Inkopte (1—2). Nog voor de rust wist T. O. G. door haar mldvoor gelijk te maken (22). In de. tweede helft is er hard om de leiding gestreden. Met wisselende kansen ging de strijd gelijk op, totdat de mldvoor van T.O.G. met een kopbal onhoudbaar scoorde, waardoor de over winning voor T.O.G. een feit werd. Wel heeft D.E.C. zich in den resteerenden tijd nog ge ducht doen gelden, maar de thuisclub wist met veel inspanning stand te houden en al- zoo verdiend te winnen. Het spel is van den aanvang af zeer snel; nadat Hoeboer het eerst in actie Is geweest, vindt van Reenen den doelpaal tweemaal op zjjn weg. Wasserval en Hoeboer moeten om beurten in actie komen bjj fraaie schoten van Volkers en de Jong. Even houden de gasthee ren ’n klein overwicht. Hoeboer en de backs zijn zeer betrouwbaar. Direct erop ’n klein Ajax-offensief. Onverwachts krijgt v. Reenen van Anderiessen een through in van dichtbij geeft hjj Wasserval geen kans. Er Is ruim een half uur gespeeld. J. v. d. Broek zit er In de volgende periode geweldig op. Direct na het eerste doelpunt ziet Diepenbeek zijn hardhan dig optreden met een strafschop te straft. Westdjjk maakt geen fout. Juist voor de rust staat Plet v. Reenen na een voorzet van Mulders weer in dezelfde po sitie als toen hjj het eerste doelpunt maakte, nu wipt hij juist over. Mulders moet nog voor den aftrap v. C helft wegens ongesteldheid het veld ruimen wordt vervangen door van Wijngaarden. Een corner wordt den Ajacleden direct nood lottig. Hoeboer stompt weg. Weber vangt op, passeert ineens naar Lagendaal en als een kanonskogel suist de bal in het net. Snel wisselen de aanvallen nu elkaar af, de thuisclub is iets sterker. Ramaker krjjgt ineens ’n bevlieging, van precies het midden van-het veld schiet hjj hoog in de richting van het doel en Hoeboer, die één pas te ver naar voren staat, laat de bal over zjjn toppen in t net glippen. Het veldspel der Ajacleden wordt in de volgende periode steeds beter, ’n Fraai doel punt noteeren we dan van den links-buiten, die op "n pass van den goed voedenden Anderiessen naar binnen zwenkt ei» onhoudbaar schoort. Na. dat v. Reenen den blauw-witten aanhang me nig angstig oogenbllkje bezorgd heeft en hjj zeker geen geluk had. moet Hoeboer vervolgens verschillende malen in actie komen, hjj toont zich nu weer betrouwbaar. Tot slot forceert Ajax in de laatste minuut n corner, v. Wijngaarden zet fraai voor en van Reenen kopt keurig in (33).

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 10