s ISDAHL MEDICINALE LEVE TRAAN N.V. JAN DE VRIES - ALKMAAR MARKTEN Wisselkoersen MAANDAG 10 OCTOBER 7 LUTJEBROEK WINKEL De „Ibis’* in den storm ZAANDAM ZAADMARKT TELEFOON 324 SCHOORL D.H.V.B. MEDEMBLIK ST. MAARTEN NIBBIXWOUD ST. MAARTENSBRUG TEXEL ZIJPE OUDENDIJK SCHAGEN KENNEMER SPORTCLUB ALKMAAR URSEM SCHAGERBRUG WARMENHUIZEN SPANBROEK FAILLISSEMENTEN WIE RINGEN VRAAGT DE PRIMA Stoomwasscherij? „DE VALK” ■PW - 1$ MOMENTEEL ZEER LAAG IN PRIJS - ALOM VERKRIJGBAAR ijke 5 a SOB 1—MSB 1 3 au a— a WEER EEN POLDERKWESTIE 5—8 04 5—0 O van ii- 8 HC Er van Noord wyk Wtflc en ZATERDAG, 8 Oct. 20*40 (Deze pagina la gedeeltelijk gecorrigeerd). cl Personalia. Tot onderwijzers aan den alhier te houden cursus voor vervolgonderwijs (cursus jaar 19321933) zijn door B. en W. benoemd de heeren J. Leeuwen en A Boll, belden alhier. 06 a— 'en «e bet Verloting harddraverij. De verloting te Me de m blik van de handciraverij-vereenlglng heeft wederom plaats gehad. De hoofdprijs 2 paarden is gevallen op no. 10342 en gewonnen door den heer Butter te Hauwert. Belangrijke prijzen zyn bijna alle buiten de stad gevallen. Broodwinning Waarschijnlijk door de af sluiting van de Zuiderzee spoelt aan den dijk bij Nieuweschild bijna geen zeegras meer aan De bewoners van dit gehucht, die hoofdzakelijk van het ophalen van zeegras moesten leven, be ginnen zich nu toe te leggen op het visschen op alikruiken, teneinde op deze wijze hun brood te verdienen. Burgerlijke Stand. Geboren: Anne, z. van Ype Bakker en Jannetje Snip. Ondertrouwd: Jan Dekker, 32 jr„ metselaar, te Wieringarwaard en Maartje Veuger, 22 jr., te Zijpe; Cornells Klaas Grootes, 24 jd., mon teur en Hendrika Bouwman, 21 jr„ belde te Zijpe. Getrouwd: Jacob Bellis, 22 jr., huisschilder en Lena Maartje Kootje, 27 jr., beiden te Zij pe; Oerrlt Boontjes, 31 jr, chauffeur, en Aal tje de Leeuw, 22 jr, beiden te Zijpe. Overleden: Gerrit van Doom. 43 jr, echt genoot van Jannetje Keppel; Pieter van Meurs 82 jr, weduwnaar van Aatje Koten, eerder van Aaltje Dekker. jaren voor den te- in Februari 1933 huwbaar eenvoudig, doch *DO 1—Voorw. 1 D Or Will 3—Oilveo 1 DHL 2Westlandla 1 ren ssie Ing Zowaren kuizen) OP Everharda, 785 M. N'ORDF.RK XDE67 6” XIKM X AR nd •ft ien sk- »dt Londen Berlin Parijs BrusseJ Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N*w Tort (eabta) Rome -- Praag - Madrid m. Lont, en tw. ben 82 vr. e rech- asiéén. Storm en Newbold, welke laatste veel fouten Spinazie Spruiten Geen verbetering Door het verhoogen van den zeedijk bij Oort is de weg langs dezen dijk veel smaller geworden. Het verkeer daar ter plaatse zal hierdoor wel moeilijkheden onder vinden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van J. van Assem en E. de Jong; Maria, doch ter van F Kaandorp en H Orjj; Johannes Jacobus, zoo nvan J. Louter en M van Baar; Dirk, zoon van J. Eduwaard en G. C M Lodder; Euphemta Simone, zoon van P. Sevenhuijsen en M. Hoogvorst; Trijntje, dochter van SJ. Min- kema en M. Ch. J. Selhorst. Getrouwd: J. Hartland en H. Koel; E. Hop man en M. C. Hopman; A. M. Oosterbaan en A W. Frlsche; J. J. Bouwen en M Timmerman. Overleden: H. Krillier. 75 jaren; Johannes, oud 2 maanden, zoon van H. Goedhart en A. Dam. Zeg het met.... taarten Deze week vierde het echtpaar KortenhoevenBuis op Texel zijn gouden huwelijksfeest. Dat de feestelijkheden zich in de achting van alle bewoners van Den Burg mogen verheugen, bewees dé stroom van gelukwenschen en cadeaux, welke het echtpaar dien dag werden aangeboden. Behalve groote cadeaux. ontving het echtpaar 52 groote taarten ten geschenke, ’s Avonds bracht Texelsch Fan farecorps een serenade. De uitstage* le klasse V. I. O. S.-jun. moesten tegen Voorwaarts- jun doch daar deze niet kwamen, hadden de jongens vrij. Reserve 3e klasse D Concordia 2 TYBB 3 E. PFC 2DHL 3 Donk 3 Wilhelm. 2 Gelukkig goed afgeloopen BATAVIA, 8 Oct. (Aneta). Aneta verneemt i nader omtrent de beschadiging van de .JUs”. waardoor de ..Duif” verleden week Zondag van Batavia moest vertrekken om de post over te nemen, (dat de ..Ibis" van het vliegveld Koh-Lak opsteeg, doch na twaalf minuten vliegen» boven de bergen aan de kust een hevigen storm ont- moet te. waardoor het vliegtuig wegdreef, op en neer werd gedrukt en met een vaart van 300 K.M. in dezen storm voort joeg. De „Ibis” werd in alle richtingen geslingerd Beide vleugelkleppen braken af. waardoor de vleugels werden beschadigd. Na twintig minuten constateerde de bestuurder, de heer Pellens, dat de „Ibis” met zeer groote snelheid naar Koh- Lak werd teruggedreven. Pellens slaagde erin de „Ibis” weer baas te worden en veilig te landen. De ..Ibis" Is nu opgeborgen, behalve de be schadigde vleugels is alles „all right”. De heer Behagen vermoedt, dat de „Ibis" Vrijdag naar Batavia zal kunnen vliegen. De ervaring van den bestuurder, de deugdelijkheid van het Fokkermateriaal, redden de bemanning en den aan boord zijnden passagier. Het Is heden slecht •weer. De ..Ijsvogel" en een Fransch vliegtuig blijven te Koh-Lak. 2e klasse O Amst.d. 1—Oes Vier 1 1—8 (Geet.) 4e klesae C RCM 1 VBO 1 53 D. WP 1Vlctr. 3 2-10 DBS 3TYBB 4 3—3 F. St. Mlchaél i RVV 1 10—0 8D8 3-VAP 1 IC—3 H. ADO 4-WZ 4 1^—1 Burgerlijke Stand. Geboren: Aagje, dochter van Dirk Sjjswerda en Aagje Wiering; lebeltje, dochter van Abe Veenstra en Albertje Betje v. Buuren; Agatha Cornelia, dochter van Gerar dus Theodoras v. d. Vliet en Johanna Christina Cornelia Koo Ij man; Marla Adina. dochter van Petrus Hendrlcus Spaans en Cornelia Brigltta van Dutn. Overleden: Pieter Tromp, oud 70 Jaren, echt genoot van Johanna van de Pest; Johanna van de Pest, oud 70 jaren, weduwe van Pieter Tromp. 8.57 59.02 9.76} 34.56 48.04 44.60 44.10 43.20 2.48* ker. Overleden: Jacob Deutekogn, 58 J, echtg Maartje <fen Hartog. Verloren. Een portemonnaie met eenig geld; een dop van een radikteur. Bwgerijjke Stand. Geboren: Hendrik, z. van Johannes Jan de Vries en Hemmechlena Engeliena "Knoop. Ondertrouwd: Reijer Schoen, 34 j., en Wyts. ke IJbema. 35 J. Getrouwd: Matthjjs de Boer en Grietje Pos- Vorigs kosrun 8.58} 59.07} 9.75 34.52} 47.97} 44^55 44.15 43.15 2.48* 12.75 7.35 20.35 Loop der bevolking over de maand Septem ber 1932. Ingekomen: Trijntje Over. wed. van F. Rezqlman, van Nieuwe Niedorp naar Schagerbrug, E 24; J. W. H. Laby van der Pol. van Bergen (N.-H.) naar Schagerbrug, E 45; Martinus Bleeker, van Schagen naar ’t Zand, I 19; Felix Budde. van Diiitschland naar X Zand. I 84. Catharina M. Klaver, van Schoor! naar Schagerbrug. F 62; Jacob Wartenhorst en gezin, van Harenkarspel naar Schagerbrug, E 121; Aafje Bakker en Petronella Kistenma ker, van Sint Maarten naar St. 'Maartensbrug, C 18. Vertrokken: Lubbertus van den Brink, naar Opsterland, Ureterp 401Johannes van der Wal. naar Wleringerwaard. Tweewegen, A 129; Cornells A. J. Kager. naar Medemblik, Pen sionaat ..St. Radboud"; Simon Lenting. naar Heemstede, Seminarium; Lebbert de Vos en gezin, naar AndUk, Kleingouw 102: Arte van Schalk en Johannes van Schalk en gezinnen, naar Medemblik. Westersluls; Willem van Zaa- nen en gezin, naar Wijk aan Zee en Duin. Hoog Hoflanderweg 115; Johan Carel Erb en gezin, naar Beverwijk, Groote Houtweg 99; Martha M. Marees, naar Leeuwarden, Nieuwesteeg 1; W. Geissler en echtgenoote, naar Scha gen. Laan 206; Ariaantje Vriesman, naar Den Hel der. 2e Kroonstr. 2; Johannes Klaver, naar Grootebroek. bU D. Out te Lutjebroek; Willem Kleljn, naar Wormerveer, Noord einde 59; Erich Brauckmann, naar Dultschland; Siete Alberda naar Haskerland, Oudehaske, Stobbegat 412g; Else van der Sluis, naar Smallingerland. Drach ten, Oude weg 142; Trijntje Berkenpas, naar Menaldumadeel, Menaldum 198, J. van Leeuwen namens de R.K. Onderwijzers en Onderwijzeressen. Hierna complimenteerde een leerling der meisjesscholen, en zegde een wensch op namens de Eerw. Zusters van J.M.J. Hierna was het woord aan den R.K. Vrouwenbond, bij monde van mevr. Hooljschutjr-Happe. Namens de R.K. Volksbond sprak de heer E Clijnk we gens ontstentenis van den voorzitter, den heer Kuil, woorden van waardeering en dank. Namens de R.K. JXiddenstandsvereenlgtng de Hanze werd het woord gevoerd door den heer Ranshuljzen. n Pastoor Zwart cfaffltte Merna allen Voor hun -^“ne5.r. ™rioop‘ 08 blijken van liefde voor hun herder, doch schoof de hulde voor een groot gedeelte op zijn paro chianen, die met hem gezorgd hebben, dat alles wat hier tot stand gekomen is met hun mede werking kwam. Wat had ik als pastoor alléén kunnen doen? O. L. Heer zou later zeggen tot mij „pastoor dat hebt ge toch niet alles alleen gedaan; ook uwe parochianen hebben hieraan medegewerkt." allen dus mijn oprechte hulde en dank. We moesten hier met alles vooruit en het bijltje erbij neerleggen ging niet. En dat ging nu eenmaal niet zonder uwe gewaardeerde hulp en steun. Dus niet alle hulde op mij schuiven. Ik hoop dat ge ook mijn laatsten wensch, n.m. allen het biljet Invullen ter overschrijving Let nieuwe St. Jan-ziekenhuis zult willen Inwilligen. Na een kprte pauze werd voor allen de gelegen heid opengesteld om zijn eerw. persoonlijk de hand te drukken. Wij schatten het aantal pa rochianen die hiervan gebruik maakte, op pijn. 700. Wel een bewijs dat Pastoor In Zaandam een geliefd herder is. Onder de aanwezigen merk ten wij nog op den hoogeerw. Deken Hollenberg van Purmerend, alsmede tal van geestelijken uit de omliggende gemeenten. Te ruim twee uur was deze receptie ten einde. Katholiek Zaandam heeft weer eens getoond, dat het haar priesters weet te huldigen en hoogachten. Installatie Crtatecoaymiaaie Zaterdagavond heeft ten kantore van het afdeellngszlekenfonds Zaanland, de installatie plaats gehad van een crisiscommissie in het afdeellng ziekenfonds Zaanland te Zaandam, welke commissie tot taak zal hebben, na te gaan In hoeverre tege moet kan warden gekomen aan hen die door de crisisomstandigheden niet meer in staat zijn hun premie voor genoemd ziekenfonds te be talen. Door den Voorzitter Dr. J. W. de Goeje werd een inleidend woord gesproken en de voor geschiedenis gememoreerd van het tot stand komen van ddeze commissie Allereerst is met dde deelnemers geneeskundigen, specialisten, tandartsen en apothekers uit dé geheele Zaan streek vergaderd om plannen te beramen om de door de crisis getroffenen die door het Ziekenfonds zullen worden geroyeerd, te hel pen. Daar deze besprekingen echter op niets zjjn ultgeloopen, heeft spr. apart met alleen de reeds bovengenoemde deelnemers uit Zaandam vergaderd. Spr. kon tot zijn groote vreugde me- dedeelen dat door alle deelnemers. Doktoren en apothekers slechts een enkele uitgezonderd, is besloten om 5 pCt. van hun honorarium in de kas van het Ziekenfonds te storten om zoo doende hen die geroyeerd zullen moeten worden te helpen lid te blijven tot betere tyden zyn aangeboken Een daartoe aangezochte commis sie, bestaande uit de heeren van DoornKrom mendijk, voorzitter, J. J. Masker, seer., L. A .Brand en K. Glandatfheeft een rapport AGENDA R. K. VEREENIGINGS-GEBOUW Dinsdag: Koffiekamer BUlardgUib W.I.K. Bovenzaal repetitie R K. Harmonie. Zaal J rep. R. K. Harmonie Zaal 2 Personeelsverga dering R. K. Bakkersbond. Woensdag: Zaal 3 van 7.308 uur zitting R.K. Arviesbureau Zaal 2 Leerlingen repetitie R K_ Harmonie Zaal 1 Vergadering van alle R. K. Werklooaen met het bestuur van den RJC. Volksbond. Donderdag: Bovenzaal repetitie Zaandams Muziekkorps Zaal 1 R K. Mannenzangveree- nlging ..St. Cecilia” Zaal 2 Gecombineerde bestuursvergadering. Vrydag: Tooneel Zaandams vereenigde too- neellsten Zaal 3 Wedstrijd avond R. K. Dam- en Schaakclub D.O.S. Zaal 3 Bestuursverga dering R. K. Bouwvakarbeiderabond. Zaterdag Zaal 2 Bestuur afd. Zaand. Herwon nen Levenskracht. Zondag Tooneel repetle Zaand. Ver. Too- neellsten. Zaal 2 Ledenvergadering bond van Spoorwegpersoneel St. Raphael. N. H. C. en N. D. gesteld dr.t ie goedkeuring van net afd. bestuur kon wegdraeen. doch hetwelk nog niet gepubli ceerd wordt. Het betreft hier de uitvoering der steunver- leenlng, waarvoor door de storting van 5 pCt. door alle deelnemers een bedrag van f 8000.ter beschikking der commissie komt die volkomen vrijheid heeft van handelen met dit geld. Ieder geval van steunverleenlng zal apart moeten worden onderzocht, om alleen daar steun In den vorm van contributievrUstelllng te verleenen waar zulks absoluut noodlg is. Na zeer waar- deerende woorden van dank tot de commissie leden. verklaarde Dr. de Goeje de commissie voor geïnstalleerd. Door alle leden der commis sie werd In den geest van een zuivere en nauw gezette opvatting en uitvoering hunner taak ge sproken, waarna de bijeenkomst werd gesloten. jaar. Doch niet ik zal UEerw. compllmenteeren. L Neen, beter is dat dit door een uwer parochianen geschiedt. Het woord was hierna aan den heer Kamp huis. s Deze dankte allereerst dat de parochianen in de gelegheld werd gesteld om te compllmentee ren. 55 jaar, een geluk voor hen die dit mee mogen maken, en een nog grooter geluk, u als herder nog in ons midden te hebben. Hij bracht hulde en dank voor wat z.eerw. in al die jaren hier in Zaandam tot stand heeft gebracht. Is niet alles wat hiér in de omgeving staat, als scholen, klooster, gesticht door u. en is de hoop die gij indertyd koesterde dat gij het nog zoudt meemaken dat een RK. Ziekenhuis hier tot stand zou komen eveneens niet verwezenlykt. En oo kdat is uw werk. 55 jaren is een mijl paal waarbij men stil blijft staan tusschen Goud en Diamant. Velen hebben zich afgevraagd toen het nieuwe ziekenhuis klaar was. of pastoor Zwart zou gaan rusten, maar onze pastoor rust niet, en spr. hoopt, dat pastoor zijn 60-jarig priesterfeest hier zal mogen herdenken als pas toor 'donderend appleus). Spontaan is aan den oproep, om pastoor Zwart iets aan te bieden, gehoor gegeven. Spr. overhandigde hierbij een couvert met inhoud, als een klein blijk van waardeering, hoogachting en liefde van de parochianen.. Een speciaal gemaakt feestlied werd met groot enthousiasme gezongen. Hierna werden de be sturen van eenige organisaties in staat gesteld een Noord van felicitatie tot pastoor te richten. Personalia. B. en W. hebben tot onder- wuzeries) aan den cursus voor vervolgonderwys (cursus 19331933) alhier benoemd den heer S. Janng en mej. W. Krul, beiden alhier. was het laatste half uur overwegend sterker, doch het liep niet mee. V. L O. S II speelde gelijk tegen V, V. O. II 3—3. PRIESTERFEEST PASTOOR ZWART Zondagmiddag zijn de parochianen in de ge legenheid gesteld Pastoor Zwart by gelegenheid van diens 55-jarig Priesterfeest te compllmen teeren De Bovenzaal van het R K Ver. Gebouw was daartoe met groen en bloemen rljkeiyk ver sierd. Te twaalf uur was de zaal stampvol. By het binnenkomen in het gebouw werd zynEerw die vergezelt was van eenige kapelaans en het kerkbestuur, verwelkomd door een spreekkoor van graalmelsjes. Op het trappenhuis, dat even eens versierd was. was een afdeellng patronaats- jongens In unlfor-v-vpgesteld, die by het vpor- bygaan het saluut brachten. In de zaal aange komen waren eveneens patronaatsjongens opge steld met vlaggen en banieren, terwyi weer an deren bloemenmanden voor zich uitdroegen. Nadat zyneerw. had plaats genomen, nam Ka pelaan van den Berg, als oudste kapelaan, het woord. We mogen verheugd zyn, dat we in ons bisdom en wel hier in Zaandam, een priester hebben, en nog wel onzen pastoor, die den rijk dom heeft van 55 priesterjaren. Eerw. heer Pas toor, ik had gedacht deze 55 jaar te gaan uit meten, doch menscheiykerwys is dit onmogeiyk. De biyken van Gods genade In die jaren zyn zoo overstelpend veel, wat we het klein men- scheiyk zou zijn hieraan te beginnen. Al weten we het dus niet in cyfers uit te drukken, dan toch zijn we diep overtuigd dat de hoeveelheid van Gods genade enorm is geweest in die 55 kellng eenlgen vooruitgang in het leven kan brengen. Het Hoofd der Lagere Landbouwschool, de heer Peerear sprak woorden van waardeering tot den spreker van dezen avond en deelde naar aanleiding van het gesprokenen med^ dat de heer Ingenieur Veenstra onder eenig voorbe houd een lezing over het kalkvraagstuk heeft toegezegd. Spreker besloot ztjn toespraak met de opwekking steunt allen .Jong L. T. B. door uw lidmaatschap, dan zal zij nog veel meer kunnen bereiken dan zij In den korten tijd van haar bestaan reeds heeft bereikt. De secretaris deelde nog mede dat bedoelde cursus reeds a.s. Vrijdag om 7 uur beginnen zal. Hierna sluiting. DHL 8D6 3 B— 1 □r Willem 4Rava 3 32 Wilhelm. 3-B1 Zwart 3 3-3 Or. Floris V 3-PFC 3 0—1 V L en 8 38t Wch. 3 63 Rava 4—AVV 4 X Excelsior 3—TOO 3 O. Overschie 1 St. Ignatius 1 Spartaan 4 Leonidas 3 S.E.W. 1—R.G.B. 1 31. Ondanks het slechte weer heeft S.E.W. 1 in een spannenden en pnma strijd den eersten competitie-wedstrijd thuis gewonnen RGB speelde niet minder, doch S. maakte beter gebruik van dc kansen. Technisch is er een uitstekende Wedstrijd ge speeld. Beide partyen gaven zich tfcn volle. Geen moment is er geweest dat K.G B. zich gewonnen gaf, zelfs 10 minuten voor het einde wen S. met 31 voor stond, zat R. er nog ge weldig op. Doch door flink wegwtrken van den S.-achterhoede werden doelpunten voorkomen. Na tien minuten spelens is het Verbeek die Bit een voorzet Witte Bakker onhoudbaar pas seert. Voor de rust komt er geen verandering. Na de rust speel tR voor den wind, en is dit het meest in den aanval. De uitvallen van S. zijn echer gevaarlyker. Uit een misverstand scoort R dankbaar. Geweldig wordt er nog ge zwoegd. Nog eenmaal ziet de midvoor, Guppe- bng. kans Bakker te passeeren, waarmee het pleit beslist is. Arbiter Entius leidde uitstekend. Sparta H—8.E.W. II afgekeurd. S.tW. U—Z.V.V. H 4—0. man en Beukema en N. Balts. Ondertrouwd: J Ba ving en M. H Roossien; J. Koom en N. Klein; A. de Graaf en G. de Beurs; W. Bakker en J. Bakker; J. A. W Bays; J. Gorter en A Stoop; S Holkema en G. Bakker. Getrouwd: M. Mulder en M. Kop; 8. Half- weeg en N. de Jongh; J. Koom en N. Klein: J. Ba ving en M. H. Roossien; A. de Graaf en G. de Beurs. Overleden: A. Kaptein. vr. 80 Jaar; J. Takes, jaar, weduwn. van A. Zomerdyk; G. 67 jaar, echtgen. van G. Omis; te Velsen, W. Haafakker, vr. 36 Jaar. echtgen. van F. J. Nieuwenhuis; A. Muyt, vr. 68 jaar, wed J. Doves. Park-beplanting Dezer dagen is men be gonnen met de beplanting met bloembollen van het Parit te Den Burg. De bloembollen zijn gra tis beschikbaar gesteld door leden van de afdee- llngen van het H. B G. en de Vereeniging voor Bloembollencultuur op Texel. Door den tu'nar- chltect Van Empelen te Heemstede is hiervoor een plan gemaakt, terwijl werklieden In ge meentedienst de beplanting verrichten. Ttis- schen de hooge boosnen belooft deze beplanting volgend voorjaar een fraaien aanbllk te geven. Indien nog bloembollen hiervoor overblyven, zal ook het kleine plantsoen aan de Kooger- straat beplant worden. Filmavond De vereeniging .Jong L. T. B." Weer nam Meervcogels de leiding. V. I. O. 3. aan haar leden en de oud-leerlingen der Lagere Landbouwschool alhier, een genotvollen avond bereidend op Vrydag jl, boekte daarmede een reuzen.succes. De Kal! Maatschappy -projec- teerde nj. gratis een vijftal leerzame film, stukken, onder leiding van den heer Balk. Voorzitter Groot opent de vergadering en heet allen harteiyk welkom in het byzonder den heer Balk, vertegenwoordiger der Kali My. en den heer 8. Vlaar. controleur dier Mü„ tevens daarby zijn biydschap uitsprekende dat een zoo groot aantal personen aanwezig was. Hiefop geeft spreker het woord aan den heer Balk. Ook deze spreker is verheugd over de goede opkomst, vooral over liet groote getal oud.leerllngen der Landbouwschool, wien hy thans in filmbeeld zal laten zien wat door hen op bedoelde school in theorie werd geleerd. Al vorens tot het projecteeren over te gaan, geeft de heer Balk een duldeiyke lezing van^de voor, deelen der kall.bemesttng. weke, vooral in de. zün tijd van depressie, zooveel te wenschen overlaat en toch zoo noodzakelijk is, wil men den grond niet geheel uitputten. Vooral b.v. de aardappel is een zeer uitputtend gewas en door geen kali te gebruiken pleegt men roof, bouw. De eerste film was van komischen aard en liet duideiyk zien wat de kleine, doch practi- sche boer belangryk meer weet te telen dan hjn collega de groote boer. De eerste gebruikt kali en de tweede gebruikt stalmest. De tweede film laat ons op wonderlijk duide- lijke wyze het groeiproces zien van een erwt, een boon, een tarwekorrel enz. Om deze film te vervaardigen had. men ongeveer een Jaar noodlg, omdat op verschillende tyden de groel- stadia fotografisch moesten worden vastgelegd. Deze film mocht zeer interessant heeten in het buzonder wel voor de Oud-leerlingen. Een komische film getiteld: „Het bietenop- bracht weder duldeiyk aan het licht dat roa kall-arme grond geen goed product kan vóórtbrengen. De film over de runderhorzelbestryding mocht ook zeer belangwekkend heeten. Jam- meridat het filmbeeld wat te vaag óp het doek was. Tot slot nog een komische film, getiteld: ,,de magere en de vette koelen”. Nb het projecteeren werd men in de gelegen heid gesteld tot het vragen van inlichtingen. O-* 8af spreker in overweging het kalk vraag stuk nader te bestudeeren, hetwelk hy voor den landbouw uiterst belangryk achtte. De voorzitter deelde mede dat door het Hoofd der Lagere Landbouwschool een cursus voor al- ffemeene ontwikkeling zal worden gehouden, Per persoon 2 50. Wij raden een ieder aan y* gelegenheid gebruik te maken. Men “roenke dat vocral tfcans alleen meer ontwik- I (Latjebroek)— E. E. I (Enk. Z. wint den toss en Z. trapt af op een modderig terrein. Uit een aanval van E wordt den bal corner gewerkt. Deze levert niets, maar uit een schermutseling voor het Z.-doel opent E, de score, 0—1. Dan weer een aanval en de linksbinnen weet mét een mooien kopbal den stand te brengen op 02. Door ultloopen van den Z-- keeper, rolt den bal kalm In het Z.-doel en de stand is 03. Toch ondernemen de Zouaven menigen zeer mooi geleidenaanval, maar succes blijft uit. E. is dan ook het meest in den aanval en het is weer de linksbinnen, die den stand brengt op 04. Toch weten de Zouaven een tegenpunt te maken, 14 Een corner op het Z.-doel wordt mooi weg. gewerkt. Een penalty aan E. toegekend, wordt door den linksbinnen In een doelpunt omgezet, 15. Even daarna wordt de stand gebracht op i—6 Even hierna is het rusten Stand 16. Kort na de rust keurde de scheidsrechter het terrein af. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik je, d. van B. Spaans en R. Breeuwsma; Cornelia, d. van M. van Sup en E. Klerk. Ingekomen: Jan Rus van Beemster: Hendrik Brinkman van Beets; Albert Willem van Schoorl; Willy Korte van Alkmaar. Vertrokken: Caspar Tuinder naar BoLsward; Daniël Abrahamse naar Wëstbroek; Hendrik Brinkman naar Beets. A VANHORN 8 Oct. Coon. Land- en Tuinbouw- *^rktvef Kool: Roods kool 1.20—4.50. per 100 KG unvoer 5000 KO. Oele kool 0B0ISO 7t«n:w?roote maat 4.10-^4.60. gewone maat 4.40 4 70. Drielingen 4 404.30, Nep 3.100.80 alles per 100 K G. Aanvoer 26000 K.O. °2ïote r,0—690 P*r 100 et. Aanvoer lóoooo ’tKI'lne 3 2°—450 Per 1000 Aanv. Slaboonen 0 303 55 per zak. aan voer 700 zak. Wortelen: Plakkee 1.10150 per 100 K.G.. aanvoer 9500 K O. bovenkarspel (Station) 8 Oct. ,X>e Tuin bouw" Aardappelen: Due 3537. Schotse 4850;' Kleine 40M. Elgenh. 5368 per beal aanv 2900 baal Uien Grof 3.10196. groote géle 3-2Ó —2.35. Drielingen 1.853 06, Nep 3.40890. per baal, aanvoer 335 baal. Ie Bloemkool 890 —18.10. 2e soort 3.5011.3e soort 1.803 50. per 100 ataanvoer 23400 stuka. Roode kool 1.40 3 70 per 100 K.O. aanvoer 5800 K.GOele kool 3.503 I« per 100 K.G. Aanvoer 4500 K. O. Oele kool 3 508.10 per 100 K.O aanvoer 4500 KO. WHt» kooi 066—140 per 160 ICO: aan- voer 17500 K.G., Slaboonen 0.30—186 per 15 I K O aanv. 575 zak. Bleten groote 390—3 70 per IOOO et. ektivoer 6990 «tuks LEIDEN. 8 October Botermarkt prima fabrieksboter (controle! 160. prima boeren 196 1.70 goede boeren 1 4Sy-l.M. aangevoerd 66/8 14 Vaten, wegende 1485 K.G. Handel matig. LEIDEN. 7 October Coöperatieve Groenten-. Fruit- en Bloemen velllngver. „Lelden en Om- treken AndUvIe 0.40120. Kroten 1—180. Komkom men 1—7.90. Bloemkool I 7.40—15. Bloemkool II 1—890. Roode kool 3.906. Sevoye kool 6A0— 9. Groene kool 3.905.40, Meloenen 1—33. Pie terselie 0 50—090. Prei 1.903.50, Kropsla 0.40— 3 40. Selderie 0.50190. Bleekaelderte 30—38. Knolselderle 2.404. Wortelen 1.40—6 per 100 •tuks. Kroten 1190. Kroten gek. 38. Snyboo- nen 531. Stokbeonen 1644. Pronk boon en 2- 6. Stamboonsn <—36. Witloof 1017. Postelein Uien 390—5. Spruiten I --- 5—8 per 100 kilo. LEIDEN 38 Oct. Turfmarkt. Lange turven en Idem korte geen aanvoer, prijs 78. ZWAAO. 7 October Vellingvereenlglni gert en O” Tomaten A 7.60. idem B 9. 7.30 Slaboonen 337. Snyboonen 1934. Druiven 1957. Noten 19—33, Kleermakers 6 108.50. Maagdeperen 1113. William 1131. Hardy 31 8033. Bonne Louis 1742. Confetens 1000—18.50. Gleser 10.00—14 50. Orstlosl 5.80 - 7.70, Triumph 1430. Nouveau 8.40—15.40. Boe- regroen 67.30. Doyenne 3346. Soldat 1120. Elza 1118. Durandeau 1114.10. L. Brun 1719. W Louis 11.30—13. Appelen 8—17 per 100 K.O. Bloetnkool 7 50—15.80. Wortelen 390520. Komkommers 1 503 80 POELDIJK. 8 October Coöp. Centrale Weet- landsche Snybloemenvelllng Pulling 13 per 100 stuks. Chsb. Anjers 9. Harvester 13—15. Phoe nix 915. Dahlia 913 per bos. POEt DIJK. 8 October Vereeniging Omenten en Fruitveiling Black Alicante 38—31 per K.G.. Tomaten C 106. idem CC 40 per 13tt K.O. Vermist. Een schaap en een kat. Cevonden. Een bril, een halsketting, een naafdop, een kat, een rozenkrans. Burgerlijke Stand Geboren: Jan, z. van Jb. de Boer en G. Soün; Dlewertje, d. van Jb. Zwaag en M. Landman; Jan. z. van K. Bakker en G. Gias; Pieter, z. van G. van Dijk en F Gasemler; Marie Anna. d. van H. Boomkamp en A. van den Klooster. Getrouwd: C. Oukes en G. Krap. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cor nells, z. v. Cornells Johannes Buisman en Geer- truida Margaretha de Lange; Johanna, d. v. Lambertus den Tuinder en Maria Johanna Kuy- pers; Jan, z. v. Lucas Cornells Brouwer en Wil helmina L. Harthoom; Jan, z. v. Johannes Pau las Voorthuizen en Maria Catharina Kooy. Ondertrouwd: Johannes Corneils Korte en Catharina Wydenes. Overleden: Sake Dykstra, 68 j.; Hilbrandus Wönanders Boenna. 73 j. V. I. O. S. IMeervogels I 12 In een goed gespeelden wedstrijd heeft Meervogels de overwinning weten te behalen. Voor rust was het een geiyk opgaande strijd en wist Meer vogels met een strafschop de leiding te nemen, rust maakte V. I. O. S. spoedig geiyk- Burgerlijke Stand "over September Gebo ren: Petrus Adrianus, z. van Th. v d Lee en C M Oudejans; Catharina, d. van Jac. Koppes en A M Deells; Maria Margaretha, d. van H Lenting en M O M Sistermans; Joannes Theo, dorus, z. van Th J Konlng en A Nooy; Anna Petronella, d. van Heren. Inslng en C C Seyts; Maarten, z. van Joh. Langereis en M. Vormer. Santpoort 5Conc 3 63 3eel Wit 3Vogelenz. 2 4-3 PP Topsieu. 8-Santp. 6 I H Vae 3WP 3 in 1/3, 1/1 en Liter-flesschen Burgerlijke Stand. Geboren: Derk, D. Dokter en E. de Jonge; Anna Gert je, d. van G. Garrelts en G. Willems; Lou we. z. van B. Boerema en J. C. v. d. Heide; Aaltje, d. van M. Braaksma en S. Eilander; Wilhelmina Ja coba., d. van Dirk de Jager en M. C. v. Aspe ren; Annie d. van H. Kaan en G. de Vries; Willem Reinder, z. van J. Vermeulen en J. Hummel; Bernardus, z. van G. H. Reis en S. C Lubbers; Geessien Elisabeth, d. van Geert Hekman en C. Knip; Wlntje Retno. d. van G. Willemsen en D. Mledema; Abraham Pieter, z. van A. W. v. d. Walleen M. Rubbe: Anna Hll- degaard, d van J. Veenstra en C. E Haase; Gerrit, z. van J. de Krijger en G. J Dëker; Joost, z. van J. de Kroger en G. Dekker; Bea Jeanne Catharina, d. van L. P. Comelisse; Leendert, z. van W. Jansen en A. Romeyn; Hendrik Jan, z. van A. Ba ving en Z. Bloem; Elisabeth Agatha d. van M. Kaptein en T. A. Dekker; Grietje, d. van Jan Rengers en J. Ottens; Trijntje Dieuwina, d. van C. Wleg- M. A J. Brandt; Maarten, z. van H. heer Hooy? En wanneer moet een nieuwe ver kiezing plaats hebben om in de vacature we gens periodieke aftreding' te voorzien? Zóó gesteld is het antwoord hierop eenvou dig te geven, n.l. dat de dykgraaf zijn ambts periode ziet eindigen in Februari 1933, omdat dan de vereischte 5 jaren zijn verstreken en derhalve dient daarna in de vacature een nieu we benoeming e.q. eene herbenoeming te ge schieden. Maar hlerby is over het hoofd gezien, dat In het algemeen reglement van bestuur voor de- waterschappen in Noord-Holland. vastgesteld by besluit van de Staten van 17 Nov. 1903 no. en hetwelk voor dezen polder thans nog ten volle van kracht is, een bepaling in artikel 11 is opgenomen, hetwelk zegt: „dat hy die ge kozen wordt ter vervulling eener vacature bui ten den rooster bepaalden tyd ontstaan, af treedt op het tydstlp waarop deze djen hy ver- Bxcda 3-Or. Wlllun 3 7—1 D Diemen 1Bt L. 3 80 Reserve 3e kisaee WA 3—V1C 3 FYBB 3—OO 3 HBC 3DBS 3 L 3W 3—WA 3 M Pancr. 8—WA 4 H De Meer 4— Wllekr. 4 33 chambeau 224 2/5. Present H. 3.36 1/5, Newtek! 329 3 5. Stormlooper 329 4. 5, Saffier 3.40, Flam beau 3 43 3/5. Gedistanceerd: Edna M„ afstand 1630 M tijd 2 44 1/5, Sire Axworthy K„ 1660 M„ 3.44 3,5 Ingehouden: Sir Kerrigan 1610 M. en Rolls Royd 1636 M. 3e Heat tevens beslissende f 600 Brichambeau, eig stal Blrkhoven. afstand 1616 M„ tijd 325 4/6. 100 Quettevllleaoon, eig. J. In 1 Veld, afztanrt 1610 M„ Ujd 2 35 4/5 Ongeplaatst Present H, 1650 M 2 37 2/5. Flambeau 1690 M.. 327 VS, Saffier 1650 M. 328 1/5. Stormlooper 1610 M. 3.413 5 en Newteld 1650 M. 2.43 3/5. I.-prya Kortebaandravery-handicap. Ie serie: Otelha, Kooora. Qurville Patrick D„ Wanda Scott. Rudi. Uniform. Geplaatst: Qurville Pa trick Dtljd 1 06 1/5* 780 M. 2e serie: Ockland Baron B„ Frettchen. Op looper. Noma B. Sire Axworthy K.. Grettchen H. Geplaatst. Oplooper, tljd 1 09, afstand 785 M. 3e sene Roulette. Ago Kan. Sir Kerrigan. Fatima. Wilhelm. Idylle. Geplaatst Ago Kan. tljd I. 11. afstand 790 M 4e serie: Peter Kerrigan St. L„ Maria P. Catabora T„ Chllene, Omega Geplaatst: Cata- bora T„ Ujd 1.11. afstand 750 M. 5e serie: Monte Carlo* Nordthernmann B„ Miss Everharda Kenneth. Kaptein de Bruane. Kaptein de Bruane als eerstaankomende. wordt gedisquahficeerd wegens springen door het stuk, Nordthernmann B. wordt eveneens gedisquallfl- ceerd wegeru pacegang. Miss Everharda wordt geplaatst, afstand 786 M„ Ujd 1.14. Uitslag. Ie prijs: Catabora T„ eig. en rijder Joh. v. Twlsk. Afstand 750 M„ tyd 1.10; 3e Prijs Ago Kan. eig. H W de Jong, rijder B. H. de Jpng. afstand 790 M.; 3e prys Oplooper, eig. P. Weehuizen. rijder K Bakker, afstand 785 M4e prys Qurville Patrick D.. eig. R. Bahetna, rijder W. Geersen. afstand 780 M. Ongeplaatst: Miss eig. en rijder P. Korster, afstand Wanda Scott 327, Robbedoes B. 327 3/5, Victoria 3.43 1/5. Gedistanceerd: Vita lity 1610 M. 2.513/5, Catabora T. 1610 M. 3 031/5. Ingehouden Chllene 1630 M. Beslissende heat 500: Wanda Scott, eig. Mevr, de Wed. J. Oosting (A. T. v. d. Veen), af stand 1590 M Ujd 226. 50 Robbedoes B eig T. Vos (J. Vos), afstand 1810 M. tyd 228 3/5. Ongeplaatst Victoria 1670 M. tyd 2 421/5. H.-prljs. Heatdravery met handicap le klasse. Ie Heat aankomst QuetteviUeaooa 2242, 5, Brl- r Opgegeven door v. d. Graaf 8B Co_ W.V. Afd. Handelslnfonnatles). Failliet verklaard: 6 Oct. H Witmaar, amid. Den Haag. Jan van Riebeekstraat 38. C. J Bakker, huisschilder. Den Haag Pria- segracht 232. Y. Verhoeve Br Weverslaan 18. Voorburg. A. H v. d. Hulst, landbouwer. Oegstgeest. P. Verschragen, kleermaker. D enHaag. Thom- sonlaan 309 A Koetsier, Den Haag, Herman Coeteratr. 373. Mr K. F. Kats. advocaat en procureur, Den Haag. Nassaupleln 23. A. Anker, koopman te winkelier. Boskoop, Zandkade 99 *- 7 Oct B Th. Mennenga bakker. Haren. F. Postma, amld en koopman. Noordwyk gem. Marum WA Poort Feykers,. Den Bosch. H de Man. sigarenwinkelier. Tlel. Chr A. Pinsteren. koopman. Prlncenhage. Heuvelstraat 9a. In de week van 38 October 1933 «yn in Ne derland 93 faillissementen uitgesproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van P. van Ba vel. Den Haag; R. H. Burghgraef. koopman. Groningen: O. de Vries, koopmpn In fruit. Farmsum; H. Beereboom. Bon der beroep. Groningen; A. G. Smite, Esch; A. M. Smits. Den Bosch. Onder vele Ingelanden van den ZUper-pol- der is een belangryke gedachtenwisseling gaan de. Wyl wy ons geen party stellen, geven wy zonder meer de feiten weer. De gedachtenwisseling houdt verband met de vraag of de dykgraaf niet reeds veel langer zyn betrekking waarneemt dan eigenlyk regle mentair geoorloofd Is. zonder dat hy in dien tusschentyd is herbenoemd; of wel: verloopt de gewone termyn van 9 genwoordlgen dykgraaf JJÉts Een vraag, die scl niet zoo gemakkeiyk is óp te lossen. Men weet dat de vorige dykgraaf, de heer Jb. Bos, op 19 April 1927 als zoodanig is her- Allereerst werd het woord gevoerd door den hper dykgraaf TOlgens het byzonder reglement van den polder om de 5 jaren af treedt. zou de heer Bos derhalve op 20 April 1932 zich weder aan een verkiezing hebben moeten onderwerpen. Maar jammer genoeg: de heer J. Bos is intusschen overleden nj. in oen winter 1927—1928. In de door dit overiyden ontstane vacature is toen gekozen de tegen woordige dykgraaf, de heer C. Hooy, n.l. in Februari 1928. r - De vraag is dus gewettigd: vangt móest aftreden.” Derhalve krUgt het antwoord op bovenge noemde vraag een zeer byzondere beteekenia. Door de bep^ing van art. 11 van het alge meen watersch»sreglement, moest dus de tyd van aftreding vA den dykgraaf zyn gesteld ge weest op 20 April 1932, dus den dag. dat de vorige functionaris indien deze nog leefde zoude hebben moeten aftreden en niet zooals thans is bepaald op den 3en Woensdag van April 1933. Zou dus reeds eenige maanden geleden eene verkiezing voor dykgraaf hebben moeten plaats vinden? Zie daar de vraag. De Harddravery trof heg zeer slecht met de siultingsmeetlng. De aanhoudende regenbuien maakten het ver- biyf op de baan niet aangenaam, wat aeer jammer was. daar de gegeven sport van uitste kende kwaliteit was. Voor de 4e kL pry zendraverij kwamen 6 paar den uit, waarvoor Wilhelm spoedig de leiding nam en ver uitliep. Vorstin Maria en Vliegende Hollander kampten om iien 2en en 3en prijs, waarby eerstgenoemde succes had. Windekind werd ingehouden. i' In de 2e en 3e klasse Heat-prijaendraverij liepen 11 paarden. Wanda Scott nam direct de leiding, doch moest haar plaats in het rechte einde afstaan aan Robbedoes B. Vier paarden Uilenspiegel. Uitblinker K.. en Quford en -Roulette werden gedistanceerd. terwijl Uniform werd ingehouden. In de tweede heat startten 6 paarden en nu bleef Wanda Scott overwinnaar met Robbedoes als tweede. Victoria was nog tydlg, ondanks haar fouten, de finish gepasseerd. Chllene werd Ingehouden, terwijl Vitality en Catabora T gedistanceerd werden. In de 3e heat ging de strijd alleen tusschen Robbedoes en Wanda. Laatstgenoemde nam echter de leiding en stond dezelve niet af. n de heatdravery met handicap 1ste klasse startten eveneens 11 paarden, waarvan Quette- villezoon voorop ging en zeer lang de leiding behield. Bnchambeau kwam in de laatste bocht geweldig opzetten en in denzelfden tyd passeer den beide paarden de finish. Brichambeau werd één verklaard volgens artikel 164 van het regle ment. terwijl Quettevtllezoon de plaats liep. Sir Kerrigan en Rolls Royce welden ingehou den, Edna M. en Sire Axworthy K. werden ge distanceerd. Zeven paarden startten nog in de 2e heat, waarvan spoedig de strijd tusschen Brichambeau en Quettevtllezoon weder aangevangen werd. Ook ditmaal werd m denzelfden tyd de terstoel gepasseerd, doch Brichambeau wi Present H. en Flambeau stelden teleur. 81 looper maakte, hadden geen kans. Kortebaandravery handicap. Van de 46 paar den kwamen 28 uit. Er werd gereden in 3 series van 6 en 2 van 5 met plaatsing van een paard. Aan de beslissende ronde namen deel Qurville Patrick D.. Oplooper, Ago Kan, Catabora T„ Miss Everharda. In pracht-stryd werd Catabora T. tegen Ago Kan één. Hiermede is het seizoen 1932 voor Alkmaar weer gesloten. „8t. Louis" luisterde de meeting met mu ziek op. De gedetailleerde uitslagen zyn: F. -prijs. Pryzendravery 4e klasse. Afstand 1700 Meter, ƒ250 Wilhelm, eig. G. Wisher te Haarlem (A.Witteveen) 1660 M. in 2.50 1/5; 50 Vorstin Maria, eig. A P. Kaiser (W. Geer sen) 1700 M. in 2.54 1/5. Ongeplaatst Vliegen de Hollander 1740 M In 224 1 5, Willy Belwin 1660 M. in 2.58 2/5, Quford 1740 M. in 3.10 1/5, terwyi Windekind 1660 M. ingehouden werd. G. -prijs. Heat-Pryzendraverij 2e en 3e klasse, le Heat: Robbedoes B. in 229 1/5, gevolgd door Wanda Scott 2.40 2/5, Catabora T. 2 40 3/5, Chl lene 3.414/5, Vitality 2.45 1/5, Victoria 2.47. Gedistanceerd: Uilenspiegel 1610 M. In 3.49 175, Uitblinker K. 1650 M In 320 3/5, Roulette 1610 M. in 320 3/5, Quford 1610 M. in 222. Ingehou den Uniform 1610 M. 3e Heat: en ran oet sen de 1- ir 1. ker ssie J- tx> m oe r t n- K. S- en 0 e r»8 e- ■n. h- ie- m- »- jf- n 1 a. 1. le R. O1 !t. 1- tn a- er je es *n in

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 3