ONS BLAD r 1 Het nieuws van heden Amerika voor de presidentskeuze HERRIOT NAAR PARIJS TERUG s 8 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS RIJKSBANK WAARSCHUWT SAECULARISATIE IN SPANJE r strijdmacht De kloof niet ES overbrugd DE BAROMETER JOH. LAÓWERS Is de Schupo een I ZATERDAG 15 OCTOBER 1932 Het Weernminii KIESSYSTEEM Candidaten en leuzen I Leuzen DFT NUMMER BESTAAT UIT I TWAALF BLADZIJDEN Paraguay trekt verder Dementi De groepeering der mandaten NIEUWE PUTSCH IN CHIU? Regeering treft maatregelen Pruisen contra Rijk Beslissing trit gesteld Prins Louis Napoléon *t tra Rusland vriend met Japan Hartelijkheid te Londen Verklaring van Hirota Wie volgt Gravina op? &- A- een Onderwijs aan de Kerk ontnomen Wetsontwerp op de kerkgenoot schappen ingediend. Econo mische actie verboden ChineescHe vrijscharen omsingeld Inkomstenbelasting op millionnairs Valuta door contingenteering in gevaar gebracht Men zou den voorspoed willen kiezen SPAANSCHE BUDGET VOOR 1933 Matuschka moet zijn straf uitzitten au Na een afwezigheid van drie en een halve maand is Mevr. Philipsen—Braun weer in Rotterdam aangekomen I N.V. Ned. Verzek.-Maatschappij St. Willibrordus Utrecht - Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam ADMIRAAL DE RU YTER WEG 242 Kapitaal- en Volksverzekering Weer énkele forten ingenomen hevige gevechten Duitschland niet bereid tot een voorloopige conferentie te Genève Engelsche nabeschouwingen Trein verongelukt 'KW WK Duitschlands houding toegelicht EINDELIJK WEER IN EIGEN KRING! la :i 22 Oct. n.m. 5.34. IIIIIIIIIU WASHINGTON, 13 October Regeling vtech-aftvoer naar Frankrijk. O O (United Prees) (United Press) eau eau voren eau eau eau eau •-5® MO O S' h-,4 -» I l? NOORD-HDLLANDSGH DAGBLAD t Aato door trein versplinterd; bestuurder onge deerd. eau 0J5 0.25 ach GRANADA, 14 October ge onlusten hadden heder Cogollos de la Vega. Nad deelnemers aan een pro lerheiligste werd medegec Jouwd, schoten zy op de Na den eersten schrik nemers aan de processie By het vuurgevecht, dat doode, terwyi velen gewo een klein meisje zeer ernstig. De burgerwacht herstelde de orde. Matige tot krachU lijke richtingen, ge, genbnlen. Iets sach Nacht vorst-bericht Verdere voorwftzichi de ontwape- nder dat de de conferen- its wordt ge- t belangryke I van Londen BERLIJN 14 Oct. W B.) De ryksregeering ver klaart in verband met het bericht over een aan haar gerichten brief van de Ryksbenkdlrectie. dat aangaande een interne briefwisseling geen nadere mededeellngen kunnen worden gedaan. Er kan echter worden vastgesteld, lat noch be weerd is, noch tot de feiten behoord, dat de valuta in gevaar is. Herriot weer naar Parijs. Dnitachlands verset tegen Genève toegelicht. Frankrijk verdedigt te Genève de opvatting, dat de Duitsche Schupo tot de militaire macht gerekend moet worden. De beslissing In het proces van Pruisen contra het R|jk tot Maandag verdaagd. Paraguay boekt nieuwe succrsstn. Spaanach wetsontwerp inzake de regeling tw achen Kerk en Staat. Hoogste stand op Zaterdag lawvja.:UI Va eruit. Het Kamerdebat over de Bedrjjfaradenwet be gonnen. Het verblijf van den Prins van Wales in Den Haag. BUREAUX. HOF 6. ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voer buiten Alkmaar f 2 85 Met geïllustreerd Zondagsblad 10 60 hooger Dagblad uitgegeven door de NV Drukkerij De Spaarneslad Haarlem a d® ode- ende De kiezer vraagt zich af, of Hoover alles ge daan heeft om het werkloozenvraagstuk op te lossen, of dat hy meer had kunnen doen. Tevens legt hy zich de vraag voor, of Roosevelt beter zal werken voor den „vergeten man", zooals hy den werklooze noemt. Ook de prohibitie speelt nog een groote rol. niet op de laatste plaats, omdat de tegenstan ders der prohibitie door den vryen verkoop van alcohol mlllloenen arbeiders werk beloven. Hoo ver en zyn partij hebben by de formuleering van het program concessies gedaan, die men niet had verwacht. Hoover en de zynen waren „droog” tot dusver. Nu willen zy de wet in dien zin veranderen, dat’de staten afzonderiyk het recht zullen krygen te bepalen, of zy nat of droog zullen zyn. De bondsregeerlng zou dan met alle machtsmiddelen er voor zorgen, dat in de staten, die prohibitie wenschen, ook alles werkelyk droog zou zyn en dat natte staten qfet zouden proflteeren van alcohotemokkelary naar andere staten. Buitendien zou de grond wet er voor zorgen, dat de beruchte „saloons", de hoekkroegen, niet zouden terugkeeren. Roosevelt’s voorstel is veel eenvoudiger. HU wil de wet eenvoudig schrappen en de wetten over den alcoholhandel buiten werking stellen. Deze .Jionderd-procentlge" etech heeft dit voor deel, dat deze de autoriteiten niet voor een onvervulbare taak stelt en Amerika niet splyt door alcoholgrenzen. Nog meer verward zyn de programma’s op het gebied der douane-polltiek. De republikeinen wagen het niet, om directe protectie te etechen en de democraten onthouden zich er van te spreken over scherpe daling der tarieven en praten alleen wat over het behoud van vrye concurrentie in de economie. Ook over het gebruik der waterkrachten, de concernvorming op spoorweggebied, de behan deling der veteranen enzoovoorts zyn de mee rlingen verdeeld. Maar de menigte vraagt niet naar die dingen, vraagt zich alleen maar af, wie de beste „leider" zal zyn. TSURUGA (Japan). Oct. (Per telefoon). Over de houding van Sovjet-Rusland tegenover Ja pan legde de Japansche ambassadeur te Mos kou Koki Hirota. een verklaring af na zyn aankomst alhier. Hirota gaf als zyn meening te kennen, dat Rusland Japan vriendschappe- lyk gezind is. In Japansche politieke kringen acht men de verklaring van den ambassadeur van groote beteekente en men gelooft, dat tus schen Japan en de Sovjet-regeering binnenkort onderhandelingen over de afsluiting van een wederzydsch nlet-aanvanlsverdrag zuilen wor den begonnen en dat Rusland zich na succes volle beëindiging van deze onderhande-ingen tot erkenning van den nieuwen Mandsjoery- schen staat bereid zou verklaren. BERLIJN, 14 Oct. (VD.) De ..Deutsche Tz- geszeitung" maakt melding van een gerucht vol gens hetwelk de directie van de Ryksbank een brief zou hebben gezonden aan de Ryksregee ring waarin zy er met nadruk op wyst by een doorvoering der contingenteeringspolltiek niet in staat te zyn verder de garantie te kunnen geven voor het op peil houden van de Dultsche valuta. Naar wy vernemen, is het juist dat de direc tie van de Ryksbank tot de Ryksregeering een dergeiyke waarschuwing heeft gericht. Nader wordt geseind, dat de prins over leden is. WEENEN, 14 Oct. (Reuter). De Hooge Raad ■?ft heden het beroep van Sylvester Matuschka. die zooals men zich herinnert tot zes jaar zware gevangenisstraf was veroordeeld wegens et plegen van een aantal spoorweg-aanaia- gen ojl bij Bla Torbagy, verworpen. GENèVE, 14 Oct. (V D.) De regeerlngen van Danzig en Polen hebben in verband mte de vruchtelooze bemoeiingen van den Raad van den Volkenbond, een opvolger voor den over leden Volkenbonds-cummlssarte voor Danzig Graaf Gravina te vinden, voorgesteld den te- genwoordigen chef van de afdeeling Danzig van het Secretariaat van oen VolKenbor.c. den Deen Helmer Rostlng. met de tydeiyke leiding te belasten. De Raad van den Volkenbond zal Zaterdag of Maandag byeenkomen en vaststellen, dat de definitieve verkiezing van den Volkenbonds- comtnissarls voor Danzig in verband met de vergeefsche pogingen een dergeiyken functio- naris te vinden, tot rezlttlng van den Raad in ook niet vast staat, te dit niet te verwonderen). November uitgesteld moet worden. ALKMAAR PAYGLOP 3 Barometers en Thermometers De 531 kiesmannen zijn zeer ongeiyk over de afzonderlijke bondsstaten verdeeld. De dicht bevolkte staat New-York heeft alleen 47 stem- taen, terwijl de staten Arizona, Delaware, No- vada, New-Mexico. Vermont en Wyoming maar ever 3 stemmen beschikken. Het grootste stemmenblod bestaat ’lit de stemmen der Zuldeiyke farmerstaten, waarin meestal eenzelfde politieke geest heerscht. De tien staten van dit bloc beschikken over 113 stemmen. Het Zuiden is by traditie democra tisch. zyn eenheidsfront werd echter bij de laatste verkiezingen utt elkander geslagen. Ver schillende staten stemden voor Hoover, omdat Smith katholiek en ..nat” was. By de nu komende verkiezingen schijnt het Zuiden weer een eenheidsfront te vormen. Een democratisch front, dat voor Roosevelt zal stemmen. Buiten New-York met zyn 47 stem men beschikken de volgende staten nog over een groot aantal stemmen: Pennsylvania 36, Illinois 29, Ohio 26 en Califomlë 22 stemmen. De omstandigheden zijn zoo, dat 12 staten de meerderheid van 278 stemmen vormen, terwijl de overige 36 staten samen 253 hebben. Zekerheid over den uitslag der verkiezingen is er natuurlijk niet, maar zonder twijfel zal een der candidaten de meerderheid behalen, zoo- dst bet parlement niet zelf zal behoeven te Hezen. MADRID, 14 Oct. (Per telefoon). Het budget voor het jaar 1933 werd in de heden gehouden zitting der Cortes door den minister van Finan ciën, Romeu, ingediend. Dit budget is het hoog ste in Spanje’s geschiedenis en onderscheidt zich bovendien, doordat er voor de eerste maal inkomstenbelastingen in zyn vastgesteld. De totale uitgaven in de begrootlng-1933 worden geraamd op 4.711.159.395 peseta. Het tekort van X loopende begroot ings jaar bedraagt 540.891 274 peseta en zal bestreden worden door de invoe ring van schatklstbons ter hoogte van 550 mil lioen peseta en door uitRave van z.g. „cultuur- bons” door het ministerie van Onderwys tot een bedrag van 25 millioen peseta. Het budget van het ministerie van Oorlog is in vergeiyklng met de begrootlng-1932 met slechts 22 millioen peseta verhoogd, welk be drag ten deele zal worden besteed voor den bouw van een nieuw militair ziekenhuis. De Inkomstenbelastingen zullen niet geheven wor den van alle lagen van het volk, doch alleen van millionnairs, die een jaariyksch Inkomen van meer dan 100.000 peseta hebben. De hoogte der inkomstenbelasting varieert tusschen 1 en 7.7 pCL MADRID, 14 Oct. (Reuter). De Spaansche minister van Justitie diende hedenavond een wetsontwerp aangaande de Kerkgenootschap pen in. In dit ontwerp wordt bepaald, dat de staat de gewetensvrijheid waarborgt en garan deert de vrije uitoefening van de verschillende eeredienstah binnen de kerkgebouwen van alle beiydenisMn. Godsdienstige betooglngen buiten de kerken behoeven de goedkeuring van de overheid. Alle geesteiyken, die hun ambt metterdaad uit oefenen, moeten de Spaansche nationaliteit bezitten. Alle voor den katholieken eeredienst bestem de kerken, bisschopszetels, seminaria, kloosters e.d. worden, met inbegrip van alle voor de uit oefening van den eeredienst noodzakeiyke zaken, tot eigendom van den staat verklaard, met dien verstande evenwel, dat zy aan de kerk voor religieuze doeleinden ter beschikking worden gesteld. Eigen bezit mogen de kerkgenootschappen in de toekomst alleen voor religieuze doeleinden, en wel slechts binnen het kader* van het be slist noodzakeiyke. verwerven. De oprichting van inrichtingen voor de op- ASUNCION, 14 Oct. (Per telefoon). Volgens een offlcieele mededeellng van het departement van Oorlog hebben de Paragueesche troepen In den stryd in het Oran Ctmco-gebied nieuwe successen geboekt. Verscheidene door de Bollvlanen bezette for ten. wx>. de forten Esteros en Moreno, zyn door de Paragueezen Ingenomen. By de grensver- sterklngen Arze en Zamaklay vinden op het oogenbllk hevige gevechten plaats, welke ten gunste der Paragueezen scWjnen te verloopen. (United Press) leiding der geesteiyken wordt toegestaan, voor- soover het daar te geven onderwys niet tegen de belangen vah den staat Indrulscht. De kerkgenootschappen mogen geen politieke actie voeren. Hun statuten moeten de goed keuring hebben van de regeering. Öe directe of indirecte deelneming aan handel, industrie en landbouw Is aan de kerkgenootschappen verboden, ook het geven van onderwys. Leden van religieuze genootschappen, die deze willen verlaten, genieten de bescherming van den staat. r l LONDEN. 14 Oct. (Reuter). Het Fransch- Engelsche voornemen, om te Genève een (pre liminaire) vler-mogendhedenconferentle te hou den. is afgestuit op de Dultsche houding. Toen Herriot om 1 uur Downingstreet ver liet, verklaarde hy aan een vertegenwoordiger van Reuter: ,Jk heb geen enkele moeliykheld gehad, om volledige overeenstemming met myn Engelsche vrienden te bereiken. Frankrijk heeft zich bereid verklaard aan een conferentie met Itellë en Dultschland deel te nemen en de En- gelschen hebben er in toegestemd, dat de con ferentie in Oenève, binnen het kader van den Volkenbond, zal worden gehóuden en dat de conferentie een preliminair karakter zal hebben. Helaas heeft alleen Italië de gisteren door sir John Simon naar Rome en Beriyn gezon den ultnoodiging aangenomen. Dultschland schynt althans te weigeren, want op het oogen bllk is het uit Beriyn ontvangen telegram nog niet geheel ontcyferd. Ik geloof echter, dat het duideiyk te dat Dultschland weigert wegens een vormkwestie." In de Fransche ambassade heeft Herriot een lunch aangeboden aan verschillende Fransche en Engelsche persooniykheden, alsmede aan den Amerikaanschen gedelegeerde, Davte. He denmiddag om 4 uur vertrok hy weer naar Parijs. MacDonald en sir John Simon waren by den trein aanwezig en wenschten hem een hartelijk tot weerziens. De laatste woorden, welke Her riot tot MacDonald richtte, waren: „Au revoir, cher aml”: Tot ziens» beste vriend. SANTIAGO, 14 Oct. (Per telefoon.) Een nieu we ^illjtaire putsch zou, volgens hier versprei de berichten, elk oogenbük verwacht kunnen worden. De regeering heeft omvangrijke voorzorgs- maatregelen getroffen, om elke poging tot een geweldadlge omwenteling in de klem te smo ren. In Santiago heerscht U)t op heden rust, terwyi het zakenleven zyn normalen gang gaat. Volgens de geruchten zou de beraamde mili taire opstand tot doel hebben den vroegeren dictator en president Ibanez weer aan de macht te brengen. In politieke kringen gelooft men echter, dat de sterke tegenstand in de breede lagen des volks tegen een terugkeer van Ibanez de mili taristen van hun voornemen zal afhouden. (United Press) OENEVE, 14 Oct. Prins Louis Napoléon, die verbiyf houdt in het kasteeel Pranglns aan het Meer van Genève, te stervende. De toestand van den zieke, die lijdende te aan longont steking, te zóó erg, dat elk oogenbllk de dood kan worden verwacht. De neef van den prins te vandaag op het kasteel aangekomen. Meer dan vroeger komt het thans er op aan, wie op de kiezers psychologtechen Invloed uit oefent en de kiezers kan doen gelooven, dat Juist hij de heraut van den nieuwen voor spoed te. Als Hoover herkozen zou worden, sou dit ge- tul^nte afleggen van een geweldig vertrouwen van het Amerlkaansche volk in zyn persoon en bekwaamheden. Wordt Roosevelt echter gekozen, dan beteekent dit, dat het volk geen vertrou wen meer heeft in zyn leiders van nu en in hun principes. Er zyn nog andere kwesties, die inv’oed heb ben op de verkiezingen. LEIPZIG, 14 Oct. (WJB.) In het proces van Pruisen contra het Rijk voor het ryksgerechts- hof te Leipzig, is de beslissing tot Maandag uitgesteld. LONDEN, 14 Oct. (Reuter). In diplomatieke kringen te Londen beschouwt men ate het voornaamste voordeel, dat by de afgeloopen besprekingen gewonnen te, het feit, dat de hoop op een vler-mogendhedenconferentle te toege nomen. Ofschoon het offlcieele communiqué er geen gewag van maakt, heeft het ..opbouwend plan” der Fransche regeering ongetwyfeld een groot deel der besprekingen In beslag genomen. Dit plan omvat, zooals de lezer weet, een regionaal hulp- en velligheldspact, een contrólepact en een overeenkomst voor de geleldelyke vorming van een internationale strydmacht. Voor de vler-mogendhedenconferentle te nog geen enkele datum genoemd. (Waar de plaats PEKING, 14 Oct. (V.D.)’ Volgens berichten uit Charbin te op den Chineeschen Ooster- spoorweg ate gevolg van een aanslag een Ja pansche militaire trein ontspoord De locomo tief en vier wagens zyn van dénApoordyk ge stort. Volgens nog niet bevestigde mededeelln gen zouden 21 soldaten zyn gedood en 65 ern stig gekwetst. De aanslag te gepleegd door Chl- neesche vryscharen. I Het offlcleuae Wolff-bureau seint uit Beriyn: „Volgens het Londensche communiqué kan de vler-mogendhedenconferentle als verzekerd wor den beschouwd. Het standpunt van Duitsch land ten aanzien van de conferentie te reeds herhaaldelyk bekend gemaakt. Voor Dultsch land moet echter de vraag een rol spelen, waar die conferentie zal byeenkomen. Indien van Duitschland wordt verwacht, dat het voor die conferentie naar Genève lomt, dan moeten de bekende buitóche voorwaarden geregeld worden en in de eerste plaats de kwestie der pariteit, anders zou het gevaar bestaan, dat men Duitschland via een vler-mogendhedencon ferentle in Genève, men zou kunnen zeggen door een achterdeur, weer naar nlngsconferentle terugbrengt, zc pariteitskwestie te opgehelderd. O1 tie in Londen of een andere pla houden, te voor ons een mlndi •vraag. Ten slotte te de aanwyzlni meer voor Engeland dan voor ons een kwestie van prestige. Duitschland te natuuriyk gaarne bereid ook over een andere plaats dan Londen te spreken, echter met de reserve, dat wanneer Genève wordt gekozen, de genoemde voorwaar den Ingewilligd wordën; dit geldt ook voor plaatsen in de naaste omgeving van Genève.” Rykskanselier von Papen bracht heden een bezoek aan president von Hindenburg. Op den achtsten November kiezen de Vereenig- de Staten hun nieuwen president voor de eerste volgende vier jaren. De uitslag der ver kiezingen wordt met des te grooter spanning rerwacht. omdat in de handen van den presi dent een geweldige macht rust De verkiezingen van 8 November, die reeds de beslissing zullen brengen, zyn elgeniyk nog lang niet de formeele presidentsverkiezingen, die in Amerka aan een ingewikkelde en lang durige procedure onderhevig zyn. De president rordt nameiyk niet door directe stemming door het volk, maar door „presidentskiezers” gekozen, die eerst zelf moeten worden gekozen. OD 8 November worden eerst deze presidents- bezers gekozen. Iedere bondsstaat kiest precies novelen van deze kiezers als hy afgevaardigden m senatoren naar het parlement zendt. Deze folks+ertegenwoordigers mogen echter geen pre- ildentsverklezers zyn. Het aantal der kiesman nen bedraagt deze maal 531. Natuuriyk stellen de partyen hun eigen kles- csndldaten op. Als deze eenmaal zyn gekozen, ■eet men reeds, hoeveel stemmen de een of indere presldentachapscandidaat zal krygen en ■ie dus president wordt. De eigeniyke verkiezing vindt plaats op den tweeden Maandag van Januari. De presidents- verkiezers komen in hun staten byeen, om te rtemmen. Op den tweeden Woensdag van Fe bruari wordt dan in het parlement het eind resultaat vastgesteld en door den president van den Senaat (den vice-president der Vereenigde Staten) afgekondlgd. Heeft geen candldaat de meerderheid, dan kiest het parlement den pre sident, Iedere bondsstaat heeft dan maar één stem. Ongeveer 40 millioen kiezers zullen op 8 No vember ter stembus gaan. Niet alleen de presi- dentsverkiezers worden gekozen, maar ook 432 afgevaardigden (de staat Maine heeft zjjn drie afgevaardigden reeds gekozen) en een derde van den Senaat. Er zyn drie candidaten voor het presldent- Khap: de republikeinsche president Herbert O. Hoover, de democratische gouverneur van den staat New-York Franklin D. Roosevelt en de socialist Norman Thomas, die zonder twyfel vele stemmen der ontevredenen in de andere partyen op zich zal vereenigen. Hy heeft echter geen schyn van kans, om gekozen te warden. Wat de partyen betreft valt nog te bemerken, dat de namen „republikelnsch” en „democra tisch” alleen maar namen zijn en dat de repu blikeinen evenmin vijanden der democratie zyn •Is de democraten tegenstanders der republiek. De laatste drie jaren waren economisch de •lechtste. die Amerika ooit heeft beleefd. Geen wonder dus, dat de massa’s ter stembus gaan onder den indruk der geweldige werkloosheid, van het geslonken volksvermogen, der prys- dallng op alle gebieden en der enorme private schulden en dat zy alleen maar interesse heb ben voor de beëindiging der depressie. Iedere kiezer legt zich de vraag voor, of de teruggang der economie op het conto van de lepubllkelnsche party moet worden gezet, die •edert 1931 aan het bewind is, of dat de regee ring een offer® van noodlottige ontwikkelingen t* geworden. Is de bewering waar, dat Hoover Amerika tot de depressie heeft gebracht, of te het waar, dat Hoover op den besten weg te, Amerika uit de depressie te redden, zooals de lepubllkeinen beweren? Het resultaat der verkiezingen zal byna ult- •lultend daarvan afhangen, hoe de groote massa op bet laatste moment deze vragen beantwoordt. Zakelijk ijjn die vragen niet te beantwoorden. GENèVE, 14 Oct. (Reuter). In de nlet- openbare zitting van de commissie voor vermin dering en beperking der legersterkten heeft de Fransche gedelegeerde Massigll vanmiddag de aangekondigde rede gehouden betreffende de Dultsche Schupo’s. Na afloop der zitting verklaarde voorzitter de Broucquere in opdracht der geheele com missie aar de pers, dat van een „vormteslng" van Dultschland geen sprake was geweest. In het Hooverplan wordt voorzien, dat Duitsch lands gewapende krachten ate baste voor de besprekingen zouden worden genomen. Massigll heeft nu de opvatting verdedigd, dat niet alleen de Ryksweer, maar ook de Schupo tot de Duit- sche strijdkrachten gerekend moeten worden. Naar uit commlssie-kringen verder verluidt, zeide Massigll, geen rapporten te willen pu- bliceeren, maar slechts dingen naar brengen, welke iedereen bekend zyn. Massigll toonde een aantal Dultsche provin ciale bladen, die foto’s bevatten ovér manoeu vres der Dultsche Schupo in verschillende dea len des ryks. Hy noemde het optreden der Schu po in strijd met de verdragen en beweerde oa., dat de Schupo machinegeweren bezat. Op deze gronden etechte hy, dat men by de vaststelling der legersterkten ook rekening zou houden met deze politiemacht, die officieel 140.000 man sterk te, hetgeen niemand verder kan contro- leeren. Het Wolffbureau merkt op. dat van de 140.000 Schupo’s er wel 35.000 voor den bureaudlenst noodlg zyn. terwyi de opleiding geheel ver schillend te van 'die der militairen. MOEKDEN, 14 Oct. (Per telefoon). Een slag van grooten omvang tusschen Chlneesche vrij scharen en Japansche troepen is In het Hal- loen-geboed elk oogenbllk te verwachten Drie Japansche brigades hebben in dit gebied on*- geveer 3000 man vryscharen omsingeld en zyn besloten, den stryd met de vryscharen op te nemen, wanneer deze zich niet overgeven. (United Press) ultge- 1 .I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 1