T Provinciaal In- V erkoopbureau en jubileert „D.I.N.D.U.A.” geen ambtenarij MARKTEN N.V. JAN DE VRIES - ALKMAAR ZAADMARKT TELEFOON 324 VOOR KOOLTEER - BRUINE TEER - WAGENSMEER CONSISTENTVET - MACHINEOLIE RUWE TRAAN DINSDAG 18-OCTOBER EGMOND-B1NNEN HARENKARSPEL HEEMSKERK N HEILOO PROVINCIAAL NIEUWS HOOGWOUD ANDIJK NIBBIXWOUD ANNAPAULOWNA OUDORP TUITJENHORN BLOKKER D« feestavond ALKMAAR BOVENKARSPEL Uitslag Veiling VENHUIZEN PATER A. OONK OJ». NAAR 'NIJMEGEN Geen concurrentie met den handel M. KATER ALKMAAR BERKHOUT De weg AlkmaarEgmond aan den Hoef De Kamercandidatuur van mr. Wendelaar Commissie samengesteld f ==ss 4750— 2e Klasse nn De haldiging De uitslagen van Zondag zijn: K. Or. 1 begroot op bestaat School Aardswoud De eerste-steenlegglng nij td- A£- lek te Perceel fl, groot 330.00 HA Perceel 10, groot 3.2230 HA. Polderbestuur van den Bovenpolder - Het aantal bedraagt 43. het Op Zondag 23 ‘October a.s. gemeente van het ur en. De tooneelvereeniging .Dindua" heeft giste ren, onder groote belangstelling, haar tienjarig bestaan herdacht. Ter viering daarvan werd des middags te 3 uur in „t Oulden Vlies" een receptie gehouden, waarbij namens vele vereenlglngen het woord werd gevoerd. 19.72— 2208 Kolven In de Ridder St. Joris had een 50 slagen kolfwedstrüd plaats. Er was veel animo. Vooral de bekende veteraan de heer 3. Hage naar heeft zich duchtig geweerd. Deze 84-Ja- In ik. uit en. >n- Ln- «n worden Pastoor toe ooi afgek. 0—2 af gek. f 2280.— 3780.— 5550 5050 1100.— 1620 1210.— 3e pr. serie- om er- ne- Al- be- i de den aan. re en en IK- op ■en en den ^jn, erd 15 •en in- t 8 >u- er- 1O- iet Ik en lat jet BD. en .ie. êd len en, vas en. eer ik tie db mt erd let de rclt Te tter» pa- t de aan, tard. ge ver held® iede. half uur. het itie- aat. een ;ven as.» een en lid rer- ter- Th. ver at tai, sllig i de ron- end ige- lar- pa- >zen e te rin- irde een «en ten. ten, sen, ■zen ond ten. oek de- nen rer- reid len nte op lur. ing en. tiet ler 78 rüe ï*- 933 Naar man ons uit Haarlem meldt, is ook aldaar door de Centrale Klesvereeniging Haar lem van den Vrijheidsbond op de voorloopige Hjst als nummer één geplaatst mr. W. C. Wen- delaar, burgemeester van Alkmaar. Voetbal Zondagmiddag speelde Z. A. P. I een competitiewedstrijd tegen Rood Wit I Ct Veld). Door den regen was het terrein slecht bespeelbaar. De scheidsrechter was niet opge komen. zoodat met goedvinden van belde ver- eenlgingen de heer Portegeys uit 't Zand deze taak op zich nam. Wat het spel betreft, reeds spoedig na den aanvang nam Z. A. P. de lei ding. De wedstrijd eindigde met een 31 over winning voor Z. A. P. Eenlge perceelen welland In den polder Schermeer, aan den Meaning Weersweg: R. K. Floralia-vereeniging Uitgaande van de plaatselijke vereenlglngen. t.w. L. T. B. St. Deus Dedlt, Maria-vereeniging en de Oraal wordt Donderdagavond as. te 7 uur een ver gadering gehouden In het Patronaatsgebouw tot Het oprichten eener R K. Floralla-ver- eenlging. Het plan bestaat bollen uit te rei ken, opdat reeds in het vroege voorjaar een tentoonstelling van getrokken tulpen georga niseerd zal kunnen worden. ok heb ik, aldus de heer Klant, dezer dagen een onderhoud gehad met den secretaris van het bisdom Haarlem en Rector Kok, waarin de mogelijkheid be sproken werd via R.K. Vrouwenbond en 8t. Vincentiusvereeniging de voor menschelijk roedsel bestemde prtxfucten te dlstrlbtiee- ren; deze onderhandelingen leverden reeds een gunstig perspectief. Ook met het Leger des Hells is contact gezocht. Wanneer deze en andere liefdadige in stellingen, zooals de plaatselijke crisiscoml- té’s, haar werkzaamheden op dit terrein nitbreiden, biedt het bureau haar daarvoor een mooie gelegenheid; tevens wordt een veel grootere groep armen geholpen. Een conflict met den handel willen wij vermijden. We zullen integendeel den han del ontzien, er zelfs mee samenwerken; dat is in beider belang. Een conflict met den handel zou ook be- teekenen concurrentie met den tuinbouw. De grondgedachte van heel de gestie van het Provinciaal bestuur is: te voorkomen, d*t het kostelijke voedsel vernietigd wordt. In dit verband herinnerde de heer Klant un de polemiek over dit vraagstuk, die hij enkele jaren geleden met ons voerde, toen, evenals thans, groote kwantums produc ten naar de mestvaalt gingen, terwijl dui mden ernaar snakten en toen hij ons in het gelijk moest stellen, dat zulks niet ftoorloofd was. Toen gold het echter voor namelijk uitschot. Naar aanleiding van een door den A. N. W. B. en de K N. A. C. aan het gemeentebestuur van Alkmaar gericht verzoek om verbetering van den in slechten toestand verkeerenden weg van Alkmaar naar Egmond aan den Hoef te bevor deren, ontvingen genoemde vereenlglngen thans bericht, dat een voorstel tot verbetering van dien weg in voorbereiding Is en dit vennoedelijk aan den gemeenteraad in zijn eerstvolgende ver gadering zal worden aangeboden. De verbeteringskosten worden 20.000. ring van de Z. K. werd gehouden in het lokaal van den heer D. Sluis te Hem. De voorzitter, de heer T. Groot, opende deze vergadering. Bespreking fondsvorming. De provincie stelt 100 000 beschikbaar voor betaling van pro ducten. die den minimumprijs niet kunnen op brengen. De voorwaarde is echter, dat de vei lingen zelf tot fondsvorming moeten overgaan door een pet extra marktgeld te heften van alle geveilde producten. De voorzitter leidt dit punt in door weer te geven de voorgeschiede nis hiervan, het ontstaan van de commlssle- Minderhout. waaruit deze voorstellen zijn ge komen. De bedoeling is. aldus de voorzitter, dat er een in- en verkoopbureau komt, waar door getracht zal worden de producten, die aan dit bureau worden gezonden wegens net niet opbrengen der minimumprijzen als menschelijk voedsel zoo dat niet mogelijk is als vee voeder te verkoopen. Door voorbeelden gaf de voorziter aan. hoe de werking van dit bu reau waarschunluk zal zijn. Verder gaf hjj uitleg over het verloop van de steunregeling. Na langdurige bespreking en stemming bleek, dat er voor het voorstel waren 85, tegen 7 en blanco 9 stemmen. Dan werd besproken de vraag of het fonds provinciaal zal zijn, dan wel een plaatselijk fonds. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat het bestuur voorstelde het fonds plaatselijk te doen zijn en waarom. Met applaus goedge keurd. Na rondvraag sloot de voorzitter onder dank de vergadering. lom te vragen, of het bureau al praktisch werk gedaan had. Nog niet, aldus de heer Klant. Over een dag of tien zullen we met den inkoop kunnen beginnen; momenteel ben ik nog bezig afzetgebieden te zoeken; zooals u ziet niet zonder resultaat. Is er voldoende afzet gebied gevonden, dan gaan we tot koopen over en kan ook de distributie beginnen. te zanten 215730 HA. 11340.— II. De perceelen welland In den Eilandspol- der aan de Delft en de Gouw: Perceel 11 groot 1,44.10 HA. Perceel 12 groot 1.95.10 HA. Crisis-Comité Naar wij vernemen heeft de collecte ten bate van het Crisis-comité alhier f 387.47 opgebracht. Dank namens het comité aan allen, die hier toe hebben bijgedragen. Speldjesdag C__ zullen eenlge jonge dames In deze speldjes te koop aanbieden ten bate plaatselijk Crisis-comité. Onderwijs. Dezen winter bestaat alhier gelegenheid een cursus vervolgonderwijs te volgen. Wie dezen cursus wenschen te volgen gehouden bij opbod en Zaterdag 15 October 1932 ten overstaan van M. C. Roos, notaris te Alk maar, van de navolgende perceelen In de ge meente Zuid- en Noordschermer. behoorende tot dc nalatenschap van den heer C. de Boer: L A. D. .O. 2 speelde een schitterende partij tegen het forsche V. V. E. 1-elftal Het spel gaat voortdurend op en neer en belde doelen komen dan ook beurtelings in- gevaar. Even voor rust krijgt V. V. E. een strafschop te ne men dat in een doelpunt wordt omgezet. Na rust hetzelfde spel waarin V. V. E. nog maals doelpunt. A. D. O. houdt echter tot het einde vol; af en toe wordt wel eens te forsch gespeeld. v, A. D. O. 3 moest, hoewel zij tweemaal de leiding had, het op den duur toch tegen S. D E. afleggen. De junioren brachten het er in Heiloo be ter af, door met een 31 overwinning thuis te komen. A. D. O. a heeft op het oogenbllk de beste papieren. De jongste A. D. O.’ers hielden te Wijk aan Zee moedig stand, doch moesten tenslotte door een penalty verliezen. T yet stuit den tuinder zelf ook niet wei- J~1 nig tegen de bbrst, dat hij de produc ten, waar hjj, vanaf het prille voor- jw van den vroegen morgen tot den laten avond zijn zorg en zweet voor gegeven heeft, in den oogsttijd moet laten verrotten op <kn akker of het brengen naar de mest vaalt. Thans is er voor hem een mooie uitweg; kan zijn product tengevolgé van den mas- M-aanvoer, van de geringe exportmogelijk heid of door welke omstandigheid dan ook, hen mlnimum-prijs niet opbrengen, dan hoopt de vertegenwoordiger van het bureau °P zijn veiling die producten om ze te bren- Rn, daar, waar de handel toch niets af- »t. De mlnimum-prijs Is echter nog niet door de provincie vastgesteld. Is het ook uwe meening, dat het groot- gedeelte wel als veevoeder weg zal gaan? Gezien de groote kwantums, ja; niet alleen wat de kool betreft, vooral met de ’roege aardappelen, waarvan er nog heel Poote voorraden zijn, zal dit het geval zijn. Heeft u al afnemers van de voor dier- voedsel bestemde producten? Ja, Ik heb reeds met 50 aankooporgani- •aties in Noord- en Zuid-Holland relatie ge- ®oht, terwijl voor den L. T. B. het Centraal en Verkoopbureau van die organisatie °ch belangeloos zal belasten met de distri- wUe onder de leden. Juist toen wy het hierover hadden werd onderhoud even onderbroken voor een *lefoontje met den heer Schrljnemaker, di- J*teur van het In- en Verkoopbureau van L- T. B. Dit was voor ons aanleiding Personalia Herbenoemd zijn als bestuurs leden van den Rlngpolder tot molenmeester L. Doekes; C. Berkhout Hoofdingeland; J. Dam secretaris-pennlngmeester. te zamen 3 39 20 HA 4180 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag den 22 October 1932 des morgens elf uur, in het café Central aan de Nleuwesloot te Alkmaar, ten overstaan van voornoemden no taris M. C. Roos. van toezicht op het bureau kon de heer Klant ons ook volledig inlichten. Behalve den heer A. Michels van Ged. Sta ten hebben er nog zitting in de heeren P. Slot, Broek op Langendijk, voorzitter van de Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland; Jac. Groen Az.,-Zd.-Schar- woude, vice-voorzitter L. T. B.; K. Kuiper, Midwoud, vice-voorzitter H. M. v. L.; C. Timmerman, Broek op Langendijk, namens den Chr. Boeren- en Tuindersbond; C. Wa- genaar. Alkmaar, namens „de Koophandel*’; en R. Muyen, Heemskerk, namens den neu tralen Boeren- en Tuindersbond, Zaterdagmiddag vergaderde de commis sie; tot leden van het dagelijksch bestuur werden gekozen de heeren Michels, Wage- naar, Slot en Klant. Voorts werd in deze vergadering de prijs vastgesteld, dien de af nemers moeten betalen; deze bedraagt voor vroege aardappelen 20.per 10.000 K.G.; voor overige producten, voornamelijk sluit- kool 10 per 10.000 K.G. Zooals gezegd, is de minimumprijs, dien de provincie aan de producenten uitbetaalt, nog niet vastge steld. Aan de Spoorwegen is voorts verzocht om een reductie op den vrachtprijs, welke voor rekening van de afnemers komt. Zooals bekend, hebben Ged. Staten tegen over dezen steunmaatregel als eisch gesteld, dat de veilingen, die van dezen maatregel proflteeren, ’n X pCt. van haar omzet reser- veeren voor een fonds, waaruit in de toe komst den tuinders steun kan worden ver leend, b.v. in den vorm van een minimum prijs. De kosten van dit In- en Verkoop bureau komen dus niet ten laste van ge noemd fonds, zooals soms ten onrechte wordt verondersteld. Tenslotte vroegen wij den heer Klant nog, of hij bij zijn werkzaamheden als directeur van het bureau zijn functie aan de Cen trale Veillngsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken" bleef vervullen, waarop hij ons bevestigend antwoordde, wijzende op het tljdelljk karakter van het In- en Ver koopbureau. f 4750.Bijzonder ontroerend is het hier, waar alles 4050.draait om de meelijwekkende figuur van een blinde. De al te zware stemming, die hierdoor aou kunnen ontstaan, wordt echter getemperd door de echte volksgeestigheid van de kamer- verhuurster. Méér zullen we over het stuk niet zeggen daar we voor de vlogende bezoekers de glans van het nieuwe er niet van willen afnemen. Wat het spel betreft, mogen we gerust ver klaren, dat de Dindua-dilettanten steeds voor uit gaan onder de bekwame leiding van hui regisseur Jac. Groothuizen. Ook nu weer beheerachten zij hun rollei volkomen, en gaven een bijzonder goede uit beelding van de karakters, welke zij te typee- ren hadden. Vrijheid van bewegen op het tooneel, juist gesticulatie, verzorgdheid van uitspraak, dit alles gaat steeds crescendo. Zoodat alles bijeen van een zeer geslaagde uitvoering mag gesproken worden. Hoewel we b(j dllettanten-spel nooit perso nen heatxvken willen we toch niet nalaten hier extra te vermelden het klnderlijk-nalve spel van het jongste dilettantje, dat de rol van Greet je speelde. We weten aeker, dat ook volgenden Zondag de zaal weer gevuld zal zijn met zeer dank bare toeschouwers. Perceel 1, groot 1.41.40 HA. Perceel 2, groot 23130 HA Perceel 3, groot 3.5930 HA. Perceel 4, groot 3.60.70 HA Perceel 5, groot 0.74.10 H.A Perceel 6, groot 1.0430 HA Perceal 7. groot 9.7330 HA Als leden van het bestuur den Bovenpolder zijn benoemd in de vacatures C. Groot en R. Gul. beiden overle den, de heeren G. C. Bos en R Gul R«. moéten zich vóór 24 October opgeven bij de hoofden van de openbare en bijzondere scho len of ter gemeente-secretarie. Voor den tulnbouwcursus akkerbouw kunnen zij, die dezen willen volgen, zich thans nog op geven. Deutekom. N-Scharwoude, 497 prijs J. Knol. Venhuizen. 110 p. Ie pr. J. Schmidt. Berkhout. 494 p.; 2e pr. C. de Vries. Alkmaar. 473 p.; 3e pr. 8. Schekkerman, Venhuizen. 461 p.; seriepius P. Goch, Z.-Scharwoude. 101 p. 3e Klasse le pr. J. Langereis. Berkhout, 430 p.; 2e pr. J. Wonder. Berkhout. 400 p.. 3e pr A. Bartên. Berkhout. 400 p.; sérieprijs J. Duif Venhuizen, 95 p. Sobriétas-collecte Zondag as. zal de Ma- ria-vereenlging den JaarUjkschen bloempjes- dag houden voor de R. K. Drankbestrijding. De verkoop zal oudergewoonte plaats vinden by de kerken. Voetbal E. 8. V. II—V. V. Z. III 3—3 W. 8. V. I—E. 8. V. I 1—1 De beide wedstrijden voor de Junioren zijn wegens terrein-afkeuring uitgesteld. slagen. De prijzen zijn behaald als volgt: le KI. le pr. F. Molenaar. Z.-Scharwoude, 513 p.; 2e pr. J. Goch. Alkmaar. 503 p.; O. Deutekom. N.-8charwoude, 497 p.; Op het tooneel hadden bestuur en leden van de jubileerende vereenlging plaats genomen, ter wijl in de zaal, naast afgevaardigden van ver schillende tooneetvereeniglngen. talrijke dona teurs en donatrices aanwezig waren. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer Jac. Lansen, voorzitter van het huldlglngs- comité, die er in zijn toespraak de aandacht op vestigde dat de groote liefde van de leden voor de vereenlging geleld door een goed be- bestüur, het mogelUk maakte, dat Dindua zoo veelvuldig heeft kunnen optreden met zoo groot groot succes. Hoewel de vereenlging vele en groote moeilijkheden had te o verminnen, heeft zij toch steeds haar donateurs en dona trices avonden vol genot verschaft, waardoor zü talrijke personen ten zeerste aan zich heeft verplicht. Deze wilde daarom ook niet nalaten hun instemmingen met dit jubileum te doen blijken, hoewel de tijdsomstandigheden aan leiding zijn, dat de huldiging niet zoo grootseh is, als men gaarne had gewild. Onder applaus der aanwezigen bood spr. de jubileerende vereenlging een keurige vlag aan, ontworpen door den heer Theo Groothuizen en vervaardigd door den heer J. Groothuizen en eindigde met den wensch, dat .Dindua” steeds voort zou gaan met het geven van goed roomsch tooneel. De voorzitter, de heer van Veen Sr., zegt, dat .Dindua” geen mooier geschenk aangeboden had kunnen worden. Dit cadeau zal voor alle leden een aansporing zijn om steeds de moei lijkheden het hoofd te bieden. Allen, die iets voor dit cadeau hebben bijgedragen, bre.igt spr. hartelijk dank. De heer Groothuizen feliciteerde de vereenl ging namens de Alamaarsche Zouavenbond. waaruit .Dindua" is voortgesproten. Spr. uit den wensch, dat .Dindua”, evenals dit met den A Z. B. de volgende maand het geval zal zijn, nog eens' haar 50-jarig bestaan zal mogen her denken. Namens de R. K Muziekvereeniging ,JBt. Cae- cilia” voerde de heer J. Groot het woord, die zeide, maar al te goed te weten, wat het be- teekent een vereenlging in stai.d te houden. Spr. huldigde de Initiatiefnemers en spoorde de leden aan hun vocrbeeld steeds te volgen, op dat „Dmdua' nog vele genotvolle avonden zou geven. De voorzitter van „Vondel”, de heer Buls- sink, wees er op, dat dit jubileum blijk geeft van een gezond vereenlgingsleven, zooals vele jubilea, den laatsten tijd gevierd, reeds duide lijk deden uitkomen. De huldiging, die de ver- eeniging ten deel is gevallen, doet duidelijk naar voren komen, dat het verleden te roemen valt. „Vondel" en .Dihdua” zijn belde arbelderstoo- neelvereeniglngen, die het Roomsche arbelders- volk het Roomsche tooneel brengen. Daarin is de jubileerende vereenlging ook volkomen ge slaagd, voor dat streven verdient zij den lof, die haar hier heden is gebracht. Spr. hoopt, dat .Dindua" nog vele jaren op den ingeslagen weg zal voortgaan, om zoodoen de door Inspanning nuttig en door ontspan ning aangenaam te zijn voor haar donateurs. Alle sprekers uoden bloemen aan, terwijl voorts nog bloemen werden geoffreerd door de directie van „1 Gulden Vlies”, de tooneelver eeniging „Pro Domo”, onderafdeeling van de St. Fidelisvereenlglngde tooneelvereeniging „Kolping”, onderafdeeling van de St. Josephs- gezellenvereeniging; de R. K., Dansclub, onder afdeeling van .Dindiia” fn den heer v. Heugten. De heer Schouten huldigde namens de leden de heeren van Veen Sr., J. Groothuizen en Jol, die vanaf de oprichting lid van de vereenlging waren. Spr. feliciteerde de jublarssen en wees op hun stoer werken voor .Dindua”, waardoor deze geworden is tot de vereenlging, zooals die momenteel is. Met den wensch, dat zij allen nog lang hun bestuursfunctie zouden blijven vervullen, bood spr. hun ieder een horloge met ketting aan. De voorzitter dankte voor de gesproken woor den en aangeboden bloemen. Spr had niet kun nen denken, dat .Dindua” zooveel sympathle- be wij zen ten deel zouden vallen. Maar vooral de persoonlijke huldiging had spr. niet verwacht, waarvoor hij allen leden zijn oprechten dank betuigde. Van de hierna geboden gelegenheid om de jubileerende vereenlging te compllmenteeren, maakten zeer velen gebruik, terwijl een strijkje de feestelijke stemming nog verhoogde. Ook onzerzijds willen we na al deze hulde een woord van gelukwensch aan deze vereenl ging niet onthouden. Maar al te goed weten we, hoe moeilijk het is, een tooneelclub voor langeren tijd In stand te houden, omdat heel dikwijls de voldoening van het werk lang niet opweegt tegen de groote opofferingen, welke het vraagt. Er is dan ook heel wat idealisme noodlg om 10 jaar zulk werk vol te houden. Hiervoor, en mede voor den arbeid aan de cultuur vah het Katholieke volk, verdient D.I.ND.U.A dank en hulde. van de openbare lagere school te Aardswoud zal geschieden Donderdag. 20 dezer, des na middags 3 uur. Oprichting Wit-Géle Kruisvereeniging Nadat een voorloopige commissie voorberei dende werkzaamheden had verricht. had Zondagmiddag in het Patronaat de oprichting plaats van bovengenoemde vereenlging. Reeds had de door Z. H. Exc. den Bisschop aange wezen propagandist, de Zeereerw. Heer Rector Elzenbroek, onder de Hoogmis de voordeelen naar de ziel uiteengezet, terwijl na den middag meer speciaal gewezen werd op de andere voordaelen die het Wlt-Gele Kruis heeft boven de z.g. neutrale krulsvereenlgingen. Een flink aantal belangstellenden was opgekomen. Staande de vergadering gaven zich 44 op als lid. De contributie is gelijk aan die van het Wittekruis. nJ. 1.50 per jaar. Wie het verlan gen hiertoe te kennen geeft, kan dit bedrag in drie gelijke termijnen voldoen. Een ieder, die er iets voor gevoelt, kan zich nu reeds opgeven; wanneer de vereenlging officieel is opgericht, kan dan het lidmaatschap van het Witte Kruis worden opgezegd. Gehoopt wordt, dat met de vereenlging te Warmenhulzen kan samengewerkt. De Zeereerw. heer sprak de hoop uit, dat de dames ijverige propagandisten zullen zijn voor het Wlt-Gele Kruis. De heeren commissieleden van Tultjenhom, alsook die van Wannenhulzen, zullen in den loop van deze week door huisbezoek een ieder in de gelegenheid stellen zich als lid op te geven. De contributie behoeft niet eerder worden betaald dan na 1 Januari 1933. Werkloosheid Het aantal werklooaen in deze gemeente bedraagt 43. waarvan er 13 zijn geplaatst bü het uitbaggeren van de Veersloot en de Dwarsmolensloot. Crisis-Comité In de week van 2429 October zal wederom een aanvang worden ge maakt met het houden der wekelijksche bus- collecten ten behoeve van het plaatselijk Comité. De collectrlces worden uitgenoodigd op Maandag 24 October vóór 12 uur ’s middags hun bussen af te halen bij den penningmees ter ds. J. Ijzerman. O. van Assendelftstraat 32. Wij sporen de ingezetenen nogmaals aan de bussen. welker inhoud toch bestemd is voor de armen der gemeente, steeds met ningske te gedenken. erugkomende op de In de K. v. K. naar voren gebrachte bezwaren vroegen we ot er al protesten of klachten uit den Handel gekomen waren, hetgeen de heer Klant ontkennend beantwoordde. Ook is *t onjuist, dat den handel niet om advies ge vraagd Is. In de sub-commlssie, die de com- missie-Minderhoud van advies diende, had ook zitting de heer H. G. Ruhe, als verte genwoordiger van de handelaren in aardap pelen, groenten en fruit. Deze Amsterdam- sche grossier schreef n.a.v. het voorstel van Ged. Staten een artikel in het orgaan van zijn organisatie. Van hevig verzet, waarvan men in de K. v. K. sprak, blijkt uit dat artikel de heer Klant legde het ons voor niets. Ook heeft de heer Ruhe in de commissie-Minderhoud daadwerkelijk aan het advies meegewerkt. Slechts uitte hjj in genoemd artikel den wensch, dat het bureau niet lang zou be hoeven te werken. Wie zal dezen wensch niet onderschrij ven? Wie zal niet wenschen, dat spoedig het tuindersbedrijf loonend zal zijn; dat er spoedig geen menschen meer gevonden worden, die nog groote behoefte hebben aan die kostelijke producten van den Hollanc schen bodem, die nu waardeloos de veiUni klok onverkocht passeeren? Zoo kwamen wij tot ons laatste uitgangs punt: zal deze proefneming op een misluk king uitloopen? Ach waarom! Omdat men den handel niet kent? Er wordt toen samenwerking gezocht, zoowel met groot- als kleinhandel! Op elke veiling heeft het bureau zijn vertegenwoordiger, gekozen uit den handel. Daaruit blijkt toch, dat er sa menwerking is. Het bureau concurreert niet met den ge wonen handel. Het vervult slechts een be middelende taak om de met gelden uit de Provincie-kas gekochte producten, die den mlnimum-prijs niet kunnen opbrengen, te distribueeren onder de helaas nog zoovele behoeftlgen, die anders weinig of niets van deze producten op hun tafel krijgen. Hoelang zal het bureau werken? Zoolang de crisis duurt; zoolang de tuinders van hun producten afgeholpen moeten worden. Laten we hopen, dat dit niet lang zal zijn. We vroegen voorts de meening van den heer Klant over de hler-en-daar geulte vrees, dat dit bureau weer vermeerdering van de ambtenarij mee zou brengen. Deze vrees bleek ons ongegrond. De ver tegenwoordigers van het bureaur-0ie op de veilingen koopen, genieten, alleen als zij werken, een kleine provisie; voorts is be halve den heer Klant slechts één tljdelljk ambtenaar aangesteld. Over toenemende ambtenarij behoeft men dus niets te vree zen. Over de samenstelling van de commissie *s Avonds te 8 uur werd de eerste van de twee feestultvoeringen gegeven. De Gulden Vlies-zaal geheel bezet was smaakvol versierd en prijkt nog met het mooie vaandel en de tal rijke bloemstukken. De voorzitter der vereenlging, de heer O. van Veen, opende den avond met een hartelijk welkomstwoord, tevens nogmaals zjjn dank uit sprekende voor de in den middag gebrachte hulde. Hierna werd uit volle borst het D I-ND.U.- A.-lied gezongen. Mooi op tijd ging daarna het scherm op, voor «"rste bedrijf van het op te voeren stuk Gespeeld werd: „Als t verleden spreekt”, een tooneelspel in 4 bedrijven door Jos. Smits. Geconstateerd mag worden dat .Dindua" een gelukkige greep heeft gedaan met dit tooneel- werk te geven als jubileumstuk. Immers, het ligt geheel in de lijn van t streven deser vereenlging: het opvoeren van goede volks stukken. In dit stuk, dat technisch misschien onvolmaaktheden mag hebben, weerspiegelt zich het leven volkomen. Daar zijn in de tragische momenten, maar evenzeer de plotselinge op welling van den humor. De traan R. K. Klesvereeniging Denkt hedenavond aan de vergadering der R. K. klesvereeniging. Aanvang 7 uur in het Vereenigingsgebouw. Spreker de héér F. Otten uit Bergen. een pen- -ps e discussie, die in de Woensdag jX ge- 1 houden vergadering van de Kamer van Koophandel Hollands Noorder- fcwartier te Alkmaar, ontstond naar aanlei ding van het betoog van den heer Hoogland, lid dier Kamer, als zou de Handel nadeel ondervinden van het Provinciaal In- en Verkoopbureau van land- en tuinbouwpro ducten, was voor ons een aanleiding temeer, cm gevolg te geven aan een reeds eerder opgevat voornemen den heer P. Klant, di recteur van dat bureau, om een onderhoud te wagen. Dit onderhoud werd ons dezer dagen met groote bereidwilligheid toegestaan. Onze eerste vraag gold de In de K. nsar voren gebrachte meeningen, dat het In- en Verkoopbureau een oneerlijke con currentie voor den handel beteekende; voorts was de handel niet gekend bij de voorbereidende besprekingen en tenslotte varen sommige leden van de K. v. K. even- ali de voorzitter ervan overtuigd, dat deze proefneming van de Provincie op een mis lukking moest uitloopen, omdat zooals de heer Grondsma zeide men zich met den handel bemoeide, terwijl men den han del niet kent. De heer Klant legde er in zijn antwoord op deze beweringen den nadruk op, dat het juist de bedoeling is via het bureau de pro ducten alleen daar te brengen, waar de handel niet komt; n.l. onder de aUerann- «ten, die anders toch geen afnemers van deze producten zijn. Distributie op een an dere wijze zou het prijsniveau drukken en d»t is de bedoeling niet; Integendeel. Zoo zijn er in verschillende plaatsen ge- itichten, b.v. het Kindertehuis ,,St. Joseph” te Haarlem, waar in den winter aan behoef tlgen warme maaltijden worden verstrekt. Met sommige dezer gestichten is reeds con tact gezocht. Naar ,JBt. Janskl.” officieus vermeldt, to de weleerw. pater Athanasius Oonk, kapelaan der St, Joseph parochie, door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen benoemd tot assistent der St. Do- minlcusparochle te Nijmegen. Velen zullen van dit bericht met leedwezen kennis nemen. Pater Oonk toch heeft zich ge durende de jaren, dat hij In Alkmaar werk zaam is geweest hij werd In den zomer van 1926 tot kapelaan van de St. Joseph benoemd vele vrienden verworven. Dit bleek op on dubbelzinnige wijze bjj zijn zilveren priester feest, dat op 15 Augustus 1930 in de St Joseph- parochle hartelijk gevierd werd. Pater Oonk werd 15 Augustus 1905 te Utrecht door Mgr. van de Wetering priester gewijd en was vervolgens werkzaam te Zwolle. Lange- boom, Nijmegen (H. Hartparochie), nel, Schie dam en Utrecht. Nadat een ernstige ziekte hem aan den rand van het graf had gebracht, werd hU, toen ftljn herstel volledig was benoemd naar Alkmaar, waar hij zich als een werkzaam parochiepriester deed kennen. Totdat de Oraal zich met de vrouwelijke jeugd bemoeide, was hij directeur van het meisjespatronaat Kruls- verbond en Mariavereenlglng hadden in hem een belangstellend adviseur. Als oprichter en adviseur van de afd. Alkmaar van den R.K. Politiebond ,Bt. Michaël" heeft pater Oonk reusachtig veel werk verricht. Tenslotte werd hij nog adviseur van de Roomsche voetbalclub AR.C. Ongetwijfeld zal het werk van pater Conk in Alkmaar bü zeer velen heel lang In dank bare herinnering blijven. Bü Informatie bleek ons, dat de offlcieele be noemingsbrief nog niet op de pastorie aan de Nassaulaan ontvangen was, zoodat men ons ook nog niet kon mededeelen, wie tot opvolger benoemd is. Schouw. De schouw over het heinen en kroozen der slooten in der. Oosterzüpolder wordt gehouden Woensdag a s. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer 8. van Tongeren, is bü het te s-Hertogenbosch gehouden examen ter verkrüging van het po- Utiedlploma van den Ned. R. K. Politiebond „8t. Michaël” geslaagd. ALKMAAR. 17 Oct. N. V. Alkm. Exportveiling. Oroentenveillng: Andijvie per 100 stuks 50—3. Appelen per pond 58. Bloemkool I per 100 stuks 9 0015.50. idem II per 100 st. 2304.50. Boeren kool per 100 st. 2.904 80. Druiven per 100 pond 1216. Gele kool per 100 stuks 3.00520. kool per 100 stuks 1 90730. Kropsla per 100 503...Knolselderle per 100 st. 1.903.70. Kom kommers per 100 st. 1505.—. Meloenen per 100 stuks 4-13. Peren per pond 38. Prei per 100 bos 1 805Perziken per bakje 4466. Roode kool per .100 stuks 3.607 30. Selderie per 100 boa 130 6.30. Spinazie per bak 891.44. Spruiten per 100 pond 6 5013.Snljboonen per 100 pond 1430 17.50. Dubbele Spercleboonen per zak 804.75 Tomaten per 100 pond 130730, Ulen per KG. 26.006 60. Wortelen per 100 bos 28. Witlof I per 100 pond 10. AMSTERDAM 16 Oct. Marktoverzlcht der vorige week. Ingezonden door de firma Jac. Knoop, ma kelaars In aardappelen, groenten en fruit. Naaeau- kade 158 Teler. 81431 Amsterdam. De toestand aan de Amsterdamse!» aardappelmarkt bluft hetzelfde. Aanvoer niet groot. Prijzen hetzelfde als vorige week. Hoofdhandel ia in Bonten en Ronde Blau wen uit Zeeland, daarna komen de andere soorten. Heden 17 October 1932 werden de volgende prijzen gemaakt per 70 K G. Zeeuwsche Bonten 1303 Zeeuwscbe Blauwen 1303.Zeeuwsche Eigenh. 1 10130. Zeeuwsche BI. en Bonte poters 1.10- 130. Zeeuwsche Blauwe Eigenh. 130L40, Duin zand 1752.10, Flakkeesche Eigenh. 7.20140 Flakk. Eigenh -poters 1.00110. Flakk. Blauwe Elgerth. 1 201 30. Spuiscbe Eigesah. 1201 40. ld. Elg. Poters 1 10120. N. H. Eigenh. 1.10130 Upoider en Haarl.-meer Eigenh. 1201_3(L Idem Blauwe Eigenh. 1 20130. Idem Bonten 1.7^-240. IJ poiderpoters 0.901.Drentufche Nleuwl Zand I. 76—2.10. BEVERWIJK. 17 Oct. R. K. Ooóp. Tulndersver- eenlglng „Kennetnerland” Snljboonen 1032. Troeboonen 3235. Spercleboonen z. dr. 1232, Spercleboonen met dr. 10—25. Dikke Spercleboo nen 830. Sla per kist 2095. Postelein per kist 7085. Spinazie per kist 601.10, Andijvie p. kist 1540. Bloemkool per stuk 619. Komkommers jer stuk 37. Meloenen per stuk 720. Roode rooi 36. Groene kool per stuk 3—6, Gele kool ?er stuk 5. Wortelen per bos 59. Raapstelen p. soa 34. Selderie per boa 1—3. Pieterselie per bos 13. Prei per bos 6—11. Knollen per bos 3—7^, Uien per KG. 46. Spruiten per K. G. 1130. Tomaten per K G 618. Druiven per K.O. 3832. BOVENKARSPEL (Station) 17 Oct. „De Tuin bouw 1933. Aardappelen Due 3333. Schotache 4661. Blauwe 47. Eigenh. 5165, aanvoer 3660 baal. UI engrof 1.76. Idem groote gele 1.70320. idem drielingen 2.15. idem Nep 3.50. aanvoer 365 baal. Bloemkool le soort 10.0016 30. per 100 st, 3e soort 4 607.80. idem 3e soort 1.70—3.30. aan- voer 44400 stuks. Roode kool 3.703.80 per 100 f- K G aanvoer 3100 K G, Gele kool 1.802.per 10O K G, aanvoer 4400 K G, Witte kool 0 601.40 ser 100 K.G, aanvoer 14300 K.G, Slaboonen 160 3 05 per 15 K.G aanvoer 300 zak. Bleten groote 3.per 1000 stuks. Idem kleine 3.80—4aan voer 36600 stuks ENKHUIZEN. 17 October Bloemen: Hadley I3. Columbia 1.303, Wlnterlouwtjes 7.20 7.50. N. Polteau 5 806.20. idem 3.904.10. Gle- ser Wildeman 6 707 30. idem 4204.50. Jac. Lebel 77.50. idem 5 506. Andijvie 1.101.90 per bos. Slaboonen 1.65 per 30 pond. Eigenhei mers 0 851 20. k Vlsch Aangevoerd: 1 vaartuig met 60 - pond paling 0.31 8 vaartuigen 503 pond, boek schol 10.6011.55. 17 vaartuigen met 3600 pond hoekbot 16.5517.30 HEM. 17 Oct. Zulder-Kogge. Slaboonen 5.40 1990. Snljboonen 37.Meloenen 514. Andijvie 0.50—3.30. Graclolen 8.30—9.40. Wlnterlau 1020 II. 90. Glezer Wildeman 1313.90. Wlnterjannen 813.30. Druiven 3434. Williams 3334. Appels 11.9037.Bloemkool I 10.6014.idem II 4 600 80 MEDEMBLIK. 15 Oct. Marktv. ,St. Joseph.” Aardappelen: Groote muizen 0.30060 per halve H. L, Kleine Muizen 0.400.56. Wilde Due 0 35 0.35. Bloemkool 6.0015.90 per 100 stuks. Witte kool 0.600.75, Roode kool 1.003.10. Uien: groo te gele 3.053.35 per halve HL, Idem kleine gele 1753.Nep 3 05325, Slaboonen 0.30IJ— p. zakje. OBDAM. 17 Oct. .De Tuinbouw”. Aanvoer 13000 Kilo Roode Kool 1.603.70. 7000 K.G. Gele kool I. 30—3.30. 37000 K.G. Witte kool 0.600.70. 4000 K.G Uien 3.804.60. 1000 K.G. Drielingen 320— 4 30. 100 K G Nep 6 50. 45 zak Slaboonen 0604.45 OUDEWATER 17 October 1933. Kaasmarkt. Aan gevoerd 53 partijen 3340, stuks, wegende ongeveer 11700 K.G. le soort van 3933. 3e soort van 35 38. zware met R. M. 33 partüen. Handel vlug. Zon der R M geen aanvoer. PURMEREND. 1 October Afalagver. Beem- ster. Purmerend en Omstreken Aardappelen: Schotache muizen 0 370.51. BI. Eigenheimers 0 380.33. kl. aardappelen: Schotache muizen 0 30 per 35 K.G.. Slaboonen: Dubbele 0.30—3 40. idem z. dr. 1.404.65 per 16 K.G, Snyfeoonefl 0.90 per 15 K G, Tomaten A 0.603.20, idem B 0.6Ó— 2.10. idem C 0.61 65. idem CC 0.30—0.50 per 10 K.G Bloemkool 6-17. Roode kool 32010.30. Savoye kool 48.10 per 100. Spruitkool 0.45 3.85 per 15 K.G, Boerekool 0.300.35 per kist van 10 K.G, Spinazie 0 361.32 per 6 K.G, Pos telein 0.140 16 per K.G, Sla 0 601.00 per 100 krop. Andijvie 0.402.40 per 100 krop. Bleten 3.50850 per 1000. Wortelen 2608.10 per 100 boa, Uien 0.901.16 per 35 K.G, Uien Drielingen 0.800 95, Uien Nep 1.101.48 per 35 K.G.. Drui ven: Frankenthalers 0.340.44 per kilo. Allcant 0.160.33 per kilo. Meloen 3—18 per 100 stuks. Appels: Brabantsche Bellefleur 714. Zoete Bellefleur 1018. Bramley Seedling 713. Jack Lebel 719. Groninger Kroon 614, Present vsn Engeland 933, Reinette. goud 1324. Reine!te, oranje 611. Alles per 100 K.G. Peren: Benton Scbonauwen 6—10, Beurré Le brun 1623^^Boerengroen 3 509. Conference 834. Doyenne du Cornice 1347. Bt. Germain peer 2.806.50. Gleser Wildeman 714. Kamper veen 47 50. Louise Bonne 3361, Maagdenpeer II19. Nouveau Polteau 518. Boldat Laboureur 1130. Wlnterlouwt je 610. Wlnterjan 3.50 9.30. per 100 K.G. TER AAR, 17 October. Centr. Veiling. Snijboo- nen 3 803.50, Kaa-stek 1.40—3.00. Witte Pron kers 0.651.15. Bloemkool 114. Sla 0.803.50. Andüvle 1.00120, Postelein 7. Spinazie 3666 p. kist. Peren 37 per pond. Kroten 1 ct, Savoye kool 4. Peen k4. Uien 4. Tomaten A 10.10. Idem B 10 50. ld C 8.40, ld. CC 320. Gesch. 4.10, To maten E. A. 13.60. Idem B 13.10. idem C 8.60. WARMENHUIZEN 17 October 1933. Heden be steedde men voor Schotache muizen 0.400.60, idem groote 0.40. per 100 K.O. WINKEL. 17 Oct. Appelen 3-0, Peren 38, Druiven 1118, Tomaten 46. Slaboonen 6.00 8 50. Bleten 1.00140. Aardappelen 0201.10, Uien 1.50—3.— per 50 K.G, Andüvle 060—1.18 per 100 stuks ZEVENHOVEN. ElerenveUlng Het bestuur der De grondgedachte van de gestie van het Provinciaal Bestuur is, te voorkomen, dat kostelijk menschelijk voedsel vernietigd wordt. R. K. V. V. A. D. O. Uitslagen van 16 October Purmerend 1A. D. O. 1 O. 2—V. V. E. 1 O. 3—6. D. E. 2 U. 8. V. 3—A. D. O. 4 H. 8. V.—A. D. O. a U. V. E.—A. D. O. b D. .O. 2 speelde een het

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 3