PROVINCIAAL NIEUWS A B p M BRANDSTOFFEN-’ Wf?|,V B’ a MAANDAG 7 NOVEMBER HE1LOO ASSENDELFT BARSINGERHORN BEEMSTER I OUDKARSPEL BLOKKER ONDERDIJK HOOGKARSPEL DE NIEUWE CITROEN TEXEL I DEN HELDER IS Tl VENHUIZEN VOLENDAM 2i De weg PurmerendIlpendam WESTER-BLOKKER KROMMENIE WESTWOUD MEDEMBLIK DE VERLAGING DER P. E. N.-TARIEVEN 1 BERGEN AKERSLOOT HEEMSKERK BERKHOUT GROOTEBROEK Meer ruimte, comfort en soliditeit EGMOND-BINNEN ƒ447.56; Nijverheidsonderwijs 4 Alkmaar, W H. A. Jozefus 6 Gemeente - begroot ing eigen schip te 3—2 ..Als ontvangen ontvangen Middelbaar onderwijs: uitgaven 271.92; Hoo- Personalia. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het ingenieursexamen voor electro-technisch ingenieur: de heer P. A. C. du Pui, alhier. Zusterhuis. 't Is nog maar drie jaar geleden, dat de Zusters Ursullnen uit Bergen zich hier vestigden om zich met het bewaarschoolonder- wfjs te belasten. Den 16en November betrokken zij haar nieuwe woning. Het v gemeente-eigendom. zal op 8 huurd worden. Haarlemmermeer Amsterdam gezin. Alkmaar; Benoeming. De heer Peters, burgemeester, is door Ged. Staten van Noord Holland benoemd tot plaatsvervangend lid van het scheidsgerecht voor Provinciale Ambtenaren. Kort door 1 kleinei Wan time. 1 Een middei sprong Me gebo op des ME VEI comité bj] het Novem- ver- Pr(js behaald. Op het Nationaal Solisten concours. gehouden te Diemen, behaalde onze plaatsgenoot de heer Merks een tweeden prijs met 165 p.. in de eerste afdeeling. Bedankt. De heer P. Kraakman, voorzitter van den R. K. Bouwvakarbeidersbond, heeft als zoodanig bedankt. V. V. V. De algemeene vergadering van de V. V. V. wordt gehouden Dinsdag 8 November, ’s avonds 8 uur in de ..Rustende Jager De agenda bevateen negen-tal punten. Onder de pauze zal door dr. I. Cohen een vertooning werden gegeven van een door hem vervaardigde film, opgenomen bij verschillende feestelijke ge legenheden in het dorp. Voetbal. Dé R K. Voetbalvereenlging SSV I speelt Zondag een competitie-wedstrijd tegen het sterke S.E.W. T-elftal uit Heer-Hugowaard. S.E.W. staat bekend als een stoere club, doch als HSV haar spel goed open houdt, belooft het een mooie wedstrijd te worden. Verk de Bot verkoel Donkei 17.35 Haar Jel als 1: kal kui Doodeljjke aanrijding Voor het bericht over de doodeljjke aanrijding, die den afgeloo- pen nacht alhier heeft plaats gehad, verwijzen wij onze lezers naar pag. 1 van het tweede blad. len en te brengen 1 de Hoogmis en na de ken is met tal van nieuwe werken uitgebreid en aangevuld, zoodat voor elk wat wils wordt geboden. Harenkarspel, en be de VVV Zouavi geduri kwam kantet Voel VJOSC met2— VIV S goede in t tempo weer maal welke zijn ec II hac met waard W.F. balwee elftalle valler goed 1 in de haalde ner wi een dc speeld, ment, uitweg terug 1 spelers Union ken. v WF( heeft Wit 2 mei leni sta hoc bin gril len zeit dek ger ste lan hai gra 1 me gei R.K. Kunstkring. Het voormalig Alber- dlngk Thijm-Gezelschap, dat het vorig jaar voor den R. K. Kunstkring optrad met het pak kende drama ..Onder een dak", was dit jaar wederom zoo bereidwillig een avond naar Ber- vroegere Zusterhuis. 8 Nov. publiek ver st. Vincentiusvereeniging. Bü gelegenheid van het 5-jarig bestaan werd door bovenge noemde vereeniging een feestelijke bijeenkomst gehouden in het patronaatsgebouw alhier. Door den eerw. voorzitter den zeereerw. heer A. P. C. Konijn, pastoor der parochie, werd een gloed volle rede gehouden en zijn eerw. bracht in her innering de dagen toen hij als bouwmeester werd aangesteld. Burgerlijke Stand. GeborenNicolaas Fran- ciscus. zoon van Albertus Dudink en Maria Jong; Margaretha Cecilia, dochter van Lauren- tlus Oud en Leentje Karregat. Getrouwd: Cornells Groot en Margaretha Jo hanna Maria de Boer, weduwe van Joannes Schouten, beiden te Westwoud. Melkprijzen. De directie der Coöp. Zulvél- fabriek ..Eureka" te Binnenwijzend heeft aan haar leveranciers over de laatste periode uit betaald 4.31 per 100 K G. geleverde melk of 4.44 per 100 liter gemiddelde noteerlng. dringt de heer voeren, om de Steun aan de eendenhouders. Naar wij vernemen is bij de besprekingen met de re- geeringsvertegenwoordlgers over het verleenen van steun aan de eendenhouders door dezen als eisch gesteld, dat de eendenboeren uitslui tend de Campbell-eenden zouden gebruiken in het bedrijf. Algemeen gevoelt men daar niet veel voor, zoodat wij wel kunnen verwachten, dat de be sprekingen voorloopig nog geen resultaat zul len opleveren Men geeft hier nog steeds voorkeur aan de N H. spreeuwkoppen. Twjjver en A. Dekker. Getrouwd: S. Kuiper en M. Klare. Overleden: D. .Vries, oud 67 jaar, wedn. Personalia. Geslaagd is voor het examen typen vanwege het Instituut „Pont’, J. Berkhout, alhier, leerling der Sint Joseph-avondschool. Personalia. Benoemd is tot postbode te And ijk onze plaatsgenoot de heer J. Koppe- draaijer V.V.V. De Ver. voor Vreemdelingenverkeer hield een algemeene vergadering. Ingekomen was een schrijven van den oud- b urge mees ter den beer Schoutaen, die ontslag heeft Ingediend als eere-voorzitter der vereeni ging. Het bestuur heeft burgemeester Peters verzocht deze benoeming te aanvaarden, wat deze heeft gedaan. Voorz. hoopte op dezelfde prettige samenwerking. Ingekomen was nog een brief van een Ameri kaan, die op zijn reis ook Nederland bezocht en de Zuiderzee-werken heeft bezichtigd. Bijzon deren lof bracht hij aan de V.V.V. te Medem- Burgerlijke stand. GeborenPieter, zoon ▼an P. Broers en B. van der Gullk, Mattheus koon van W. Kiom en A. van Dijk. Getrouwd: H. Klejjn te Velsen en F. de Kroon alhier. Ondertrouwd: Jan Zweeris en Hendrika Biok- Overleden: P. Otjes. oud 29 Jaren. wonende te Alkmaar; S. Root, oud 64 jaren, overleden te Zuid-Laren (Dr.). een wagon Nationaal Winkeiiersvereeniging. Woensdag 9 Novem ber houdt de winkeliers-vereeniging een alge meene ledenvergadering des avonds acht uur, in Café Flora” van den heer L. Schipper, speciaal ter bespreking der. te voeren St. Nicolaas-reclame. Burgerlijke Stand. Van 17 t. m 31 October 1932: Geboren: Hermanus, z. van H. de Jong en Marg. Pekel; Jan, z. van R. D. Kersbergen en if Bruün; Cornelia, d. van H. van Baar en Com. Glandorf; Afra Catharina Alida. d. van O. L. Patels en C. Plujjer; Chrlstlanus Joannes, z. van M. Gooyer en Com. van Hooff. Ondertrouwd: Com. Koedijk en L. Beentjes, beiden alhier. Getrouwd: Corn. J. Voormeer, 24 j.. en M. J. Blejjendaal, 21 J., beiden alhier; Com. J Been tjes. 30 J, alhier en K. C. Schutz, 23 j. te Alk maar. Burgerlijke d. van Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag voltallig. Ingekomen is o.m. een bericht van den minister van Financiën, dat de vermindering, bedoeld in art. 1, le lid der wet van 18 Maart 1932. St.bl. 104 (Kortings- wet), van de uitkeering uit het gemeentefonds ▼oor elk der jaren 1932 1933, 1933'1934 en 1934 1935, is vastgesteld op 163. Tot bestuurslid der spaarbank te Berkhout Wordt herbenoemd de heer D. Nobel Wz Tot leden van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs worden herbe noemd mevr. C. GrootBakker en de heer K Bergsma. Verzoek van het bestuur van den R.K. Land en Tuinbouwtxmd afd. Berkhout om een sub sidie van 250 voor het houden van een cursus voor de schoolvrije jeugd 1932 1933 in de R.K. school te Goome. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken. De heer Rijpma kan niet met dit voorstel meegaan. Hu acht zijn standpunt voldoende bekend. Mevr. Koster Clay kan ook haar stem aan dttvoorstel niet geven. De o.l. school heeft ruimte genoeg en de deuren staan wijd open voor iedereen. Bovendien vindt zij de kosten te hoog. Zonder hoofdelijke stemming wordt de be grooting onveranderd vastgesteld. De begrooting van het algemeen armbestuur wordt na een opmerking van den heer Rijp'ma die meent dat men niet rond zal komen, vast gesteld in ontvangsten en uitgaven op 8700 Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een bijdrage in of vergoeding van de kosten van vervoer ▼an patiënten naar en van afzondering, onder soek, verpleging, reiniging en ontsmetting van patiënten in een barak voor besmettelijke ziek ten. Prae-advies van B. en W. betreffende het voorstel van den heer G. Rijpma inzake het verstrekken van een kolenbon van ƒ1.per week aan werkloozen en noodlijdende tuin bouwers. In verband hiermede stellen B. en W voor om hierop gunstig te beschikken, doch een en ander uit te voeren met medewerking van het plaatselijk crlsis-comlté. Bovendien is door dat brandstoffen aangevraagd Crisis-Comité te ’s-Gravenhage. Aangenomen. Nadat de voorzitter heeft medegedeeld dat de collecte voor het crisls-comité opgebracht heeft ƒ311.60 en dat is ingekomen een schrijven van Ged. Staten aangaande de keuring van vee en Vleesch, wordt de vergadering gesloten. In de showroom aan het Stadionplein te Am sterdam exposeert Citroen zijn nieuwe modellen 1933. De Cltroën-industrie heeft thans bereikt, u at zij al zoovele jaren heeft nagestreefdeen kleine wagen, die toch aan vier, desnoods vijf personen plaats biedt. Een belangrijke verbetering is de nieuwe rammelvrije carrosserie, die geheel zonder na den electrisch tot één stuk is gelast Alles is van zuiver staal, zonder een splintertje hout. De chassis-balken zijn dubbel vertserkt. In alle ramen is onversplintbaar glas gezet Een geruicshlooze gangwissel en balanceeren- de motor voorkomen alle tilling in den wagen. Een onbreekbaar stuur, veriichtbare transpa rant, nummerplaat en dubbel sibnaal vervol maken het geheel. Daarbij is de nieuwe Citroën zeer zuinig op den weg. Op elke 12 KM. ver bruikt zij slechts één liter benzine De nieuwe Citroën-modellen, welke in ver schillende kleuren zijn uitgevoerd, maken een uitstekenden indruk en zullen op de markt ze ker hun weg wel vinden. Sterkte, ruimte en comfort zijn tot de grens van volmaaktheid opgevoerd. De hooge waterstand. De buitengewoon hooge waterstand doet zich overal in de omge ving als een ernstige ramp gelden. In den Beemster, waar men een dergeijken waterstand in geen tientallen jaren heeft ge kend. veroorzaakte hij groote schade. De Coöp. Tuinbouwvereen. Beemster en Omstreken heeft tn een vergadering by 51 harer leden de scha- le vastgesteld en is voor hen gekomen tot een bedrag van f 16.000.— In een verzoekschrift aan den minister van Waterstaat is een en ander omsehreven en in verband daarmede verbetering van den toe stand verzocht, door het mogelijk te maken Mat Schermerboeren regelmatig op het IJsel- meer kunnen loozen. Raadsvergadering. De R. K. Militaire- Vereeniging zag haar aangevraagd subsidie ad Bibiotheek. Te beginnen met Zondag 6 Nov. is de pariocheele bibliotheek wederom cpengesteld De gelegenheid om boeken te ha- tat eiken Zondag na >pers De collectie boe- Burgerljjke Stand. Geboren: Mathijs, zoon vail Johannes Cornells Witte en Maria Catha rina Herpers; Johanna, dochter van Gerardus Hendricus Rieswijk en Johanna Buisman; Wil lem Dirk, zoon van Nan Eelman en Grietje Lap. Willem, z. van Arts Jan Eelman en Kor- neha Katharina van Liere Overleden: Tutje Eelman. 63 jaar. wed. van Dirk Buljs; Gerrit Kuüper, geh. met Bet je Anna Petronella Bakker. Ondertrouwd: Albert Dros en Trijntje Roeper Burgerlijke Stand GeborenAdrianus Wilhelmus, z. van Johannes A. Apeldoorn en Agatha G Liefting; Agatha Maria, d. van Pe trus Smit en Maria Schuit; Adrianus Johan nes. z. van Antoon Admiraal en Catharina A. Levering; Johannes Arnold us. z. van Hendrik Levering en Cornelia A. Dongelmans. Ondertrouwd: Johannes Cornells Hopman te Schoorl en Catharina Dirkson, alhier; Johan nes Franciscus Maria Kramer, alhier, en Ma ria Josephina Vluggen te Meerssen. (ondertr. te Meerssem. Getrouwd: St. VincenUu-Vereenlging. De nood der tijden plaatst de St. Vincentius-Vereeniging voor een moeilijke taak. Terwijl de behoefte In de gezinnen der armen, wier aantal voortdu rend stijgt, steeds grooter wordt, zijn de in komsten der 8t. Vincentlus-Vereenlglng vaa dien aard, dat het bestuur middelen heeft rnoe ten beramen om zijn zegenrijk werk van naas tenliefde te kunnen voortzetten In overleg met den eereerw. heer pastoor is daarom besloten, dat de Vincentianen om de veertien dagen een collecte met gesloten bussen langs de hulzen der parochianen zullen houden, in de hoop, dat door aller bijdrage de opbrengst daarvan zoo zal mogen zijn, dat in het meest noodige zal kunnen worden voorzien. Als er een liefdewerk is dat de volle aanbeveling waard is, dan het ongetwijfeld het werk der St. Vincenttus- Vereeniging. R. K. Gemengde Zaagvereemging. voorloopig bestuur der R.K. Gemengde Zang- vereeniging is met de voorbereidende werk zaamheden zoover gevorderd, dat op Woensdag 9 November kan worden overgegaan tot vast stelling van het reglement in de te houden algemeene ledenvergadering. De vergadering heeft plaats in de oude zusterschool, 's avonds 7 30 uur. BurgerlülK Stand over October. Geboren: Magontha, dochter van Jacob Hoek en Allda M. van der Gracht; Margaretha Catharina, dochter van Wilhelmus Ant. Broers en Geer- truida J. Dam; Theodorus Johannes, zoon van Marten Slippens en Froukje Weltenberg; Wil lem. zoon van Cornells Simon Feller en Trijntje Bak Overleden: Grietje Blankendaal. echtgenoote van Pieter Karsten, oud 65 jaren; Clazina van der Laan, dochter van E. van der Laan en M. Korver, oud 21 jaar. Ondertrouwd en getrouwd: Jacobus Cornells Wilhelmus Scholten en Veronica Johanna Geer- truida Appelman, beiden te Blokker. Nicolaas van Hout en Jantje Willem Luijting en Nellie Hendrina Zon; Machiel Ooiievaar en Petro- voorgaande vergadering beter zal werken. De vraag is komen hiervoor in aanmerking. GemeiAiteraad Vrijdagavond de Raad der gemeente. Van den A.N W.B. was het verzoek Ingeko men dat de gemeente zou toetreden als buiten gewoon lid voor 25 per jaar. Daar de gemeen- te-flnanciën geen extra uitgaven kunnen dragen, maar genoemde Bond veel goed doet, stellen B. en W. voor 10 toe te staan, wat wordt aangenomen De V. V. V. van Egmond aan Zee vraagt een subsidie voor reclame. B. en W. meenen. dat deze reclame vooral deze gemeente betreft, en stellen voor afwijzend te beschilkken. Wethouder Dekker voert echter gronden aan om wel eenige subsidie’ te verleenen. wat ten gevolge heeft, dat het verzoek wordt aange houden tot de begroeting zal behandeld worden. Van de gemeente Hello kwam bericht, dal deze niet bereid is den Vennewatersweg in eigendom aan Egmond over te dragen. Zij ziet in een verbetering van dien weg een benadee- ling van de belangen dier gemeente. Deze weigering legt een hinderpaal voor de ver-bree- ding van dien weg en d? daaraan verbonden werkverruiming. Het wordt nu moeilijk tot ver betering te komen. Toch zullen nog pogingen worden aangewend een schikking te vinden. Heilo ziet liever een nieuwen verbindingsweg van het station aldaar langs den Malevaarts- djjk naar Rinnegom. 15 toegestaan. Het verzoen van den Bond voor Groote Ge zinnen goedkoope margarine beschikbaar te stellen voor behoeftige gezinnen, kon niet wor den toegestaan, daar ook door de Commissie der W.-Friesche Gemeenten hierin wordt ge werkt en deze actie dient afgewacht te worden. Naar aanleiding van dit verzoek worden bittere klachten geuit over de stiefmoederlijke behandeling van de Plattelandsgemeenten tegen over de groote steden. Van denze'fden Bond een verzoek om vanaf 1 Nov. 1932 tot 1 Mei 1933 reductie op den efec- trlschen stroomprijs te verleenen. nJ. 10 pCt. voor gezinnen met 45 kinderen beneden 16 jaar; 25 pCt. voor gezinnen met 67 kinderen beneden 16 jaar; 50 pCt. voor gezinnen met 8 en meer kinderen beneden 16 jaar. By nadere beschouwing bleek dat dit voor stel niet zuiver beantwoordt aan het doel, hier in gesteld, daar hiervan niet alleen de behoef- tigen zouden profiteeren. B. en W. willen lie ver een andere wijze van steun zoeken voor de groote, behoeftige gezinnen, welk praeadvles wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen Het derde verzoek, bijslag voor kolen i 1 voor noodlijdenden is eveneens reeds in be handeling bü de Commissie der West-Friesche gemeenten. Bü behandeling der kwamen de tongen los. De heer Jb. Buijsman zag gaarne de heele begrooting voor kennisgeving aangenomen om Ged. Staten te verzoeken er zelf een samen te stellen, waarop de voorzitter te kennen geeft voorloopig liever kapitein op Middenstandsvereenicing. In de laatstge houden vergadering van de Middenstandsver. ..Krommenie’werd medegedeeld, dat de win- zelweek een tekort met zich heeft gebracht van f 250 Den heeren Preüer en Aken alsmede mej. Bosma werd dank gebracht voor de werkzaam heden. door hen verricht. Besloten werd met het oog op de as. 8t. Nicolaas wederom bü contan ten aankoop van 1 een bon te verstrekken en hiervoor drie verlotingen te houden, elk tot een bedrag van 100. benevens een extra prijs. In erband met liet feit, dat de vereeniging 9 'Taart baar 15-jarig bestaan hoopt te herden- n, werd besloten dit niet onopgemerkt te laten orbügaan. Strandvogels IE. V. E. I De Strandvogels hadden E V. E. I uit Enkhuizen op bezoek. De nog jonge thuisclub moest in de bezoekers de meerdere erkennen. Met 144 werd zü Inge maakt. Wegens het hooge waterpeil van het Ijsselmeer was het terrein slecht te bespelen. Raadsvergadering. Donderdag 10 ber 's avonds half acht komt de raad in gadering büeen. De agenda vermeldt oa.: Benoeming commissaris ..Goed Wonen”, we gens bedanken van den heer J. Veenis. Benoeming lid commissie van toezicht L. O. Wegens periodieke aftreding van den heer P. Kleipe Cz Vaststelling vergoeding R. K. Büzondere scho len over 1930. Begrooting 1933. 2e Suppletolre begrooting 1932. Valken IMeeuwen 1 Door droog weer be gunstigd had de wedstrüd plaats tusschen Val ken IMeeuwen I. De uitslag hiervan was 60. Weinig publiek. Aan beide züden was het spel vrü goed Valken-junioren AK. G B A Valken-JuniorenB K. G. B B Overleden: D. Vries, oud 67 jaar, wedn. van E. Jorksveld; C. Vries, oud 74 jaar, echtgenoot van A. van Buren. Stand GeborenDieuwertje. Klaas Hoogeboom en Aagje Stoop; Greta, d. van Jacob Greeuw en Trijntje Welj: Anna Ida. d. van Adrianus Cornells Bruin en Anna Stoop. Ondertrouwd: Zwaan; Vos van nella Quax Getrouwd: WitNicolaas «van Overleden De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben Ged Staten van de provincie Noord-Holland verzocht op de boomen in de buitenbocht van de wegbocht bü de Vurige Staart verticale strepen te doen aanbrengen, zoomede een ver- keerslün op het wegdek, terwül zü voorts aan dacht hebben gevraagd voor een plaataelüke verhooging in het wegdek bü het noordelük begin van de bocht, welke het sllngergevaar vooral voor ter plaatse onbekende bestuur ders. kan bevorderen. Bü hoofdstuk II: uitgaven. Nemel aan wederom actie te gemeente in de vierde klas te doen plaatsen. Van denzelfde een voorstel post ƒ115 voor politiediensten te schrappen, daar deze dienen voor de diensten tüdens de kermissen. De slech te tüden brengen rustige kermissen. Het voorstel wordt omgezet in een verlaging van den post van 80. doch wordt met 47 verworpen. De heer Nemel verzocht bü Hoofdstuk IV opheffing der gezondheidscommissie, daar deze practisch nut niet heeft afgeworpen. De heer K. Kool stelt voor dezen post pro memorie te plaatsen, waar de Raad mee accoord gaat. Over het salaris Vroedvrouw zou nader na geheime zitting beslist worden. Bü eindstemming wordt de begrooting met algemeene stemmen goedgekeurd. Rondvraag De heer Roosje verzoekt B en W. in de vergadering der Broekerhaven te trachten den dreigenden overlast voor de tuinders, door bü de uitvoering van het plan aldaar de draai brug te vervangen door een vaste brug. welke geen doorvaart kan geven voor de grootere vrachtschepen, te voorkomen, door alsnog dit plan te doen wüzigen. Door het bestaande plan zou er niet meer in de haven gelost kunnen worden daar de schepen buitengaats moeten blüven. Wordt toegezegd. De raad gaat hierna in geheime zitting. Burgerlijke Stand. Geboren: Douwe. z. v. Luitzen Alberda en Gatske Rekers; Maria, d. v. Klaas de Groot en Minka Numan: Hette. z. v. Dirk Meinema en Pietje Smidt. Geboren: Dirk, zoon van Cornells Bobeldyk en Catharina Roosendaal Klazina. d. van Leendert Prins en Jeltje Ott. Pieter, z. van Arien Gorter en Anna Cornelia van Gemert. Johannes, z. van Pieter Fiet en Cornelia Anna Abeln. Gehuwd: Johannes Cornells Korte en Catha rina Wüdenes'. Waterschapsbestuur. In de vergadering van het bestuur van het Waterschap de Beemster werd besloten om het provinciaal bestuur te verzoeken om het büzonder reglement aan te vullen met de bepalingen, waardoor onder staande heffingen mogelük zullen zün: Voor gebouwde eigendommen een omslag naar de belastbare opbrengst, zooals deze in de ka dastrale leggers is opgenomen, naar onderstaan de schaal: te heffen een omslag van 1 bij een belastbare opbrengst van 75;2.50 bü een belastbare opbrengst van 75 tot 150; 5 bü een belastbare opbrengst van 150 tot 300; boven de 300 een omslag van ƒ7.50. Besloten werd tevens om het land aan het Noorderpad te verhuren voor 85 per H A. Voor het jaar 1933 zullen de volgende sala riskortingen worden toegepast: Dükgraaf 100; Heemraden ieder 100; presentiegeld hoofd- ingelartden per vergadering 2.50; tractemen- ten en salarissen van personeel 10 van het bruto uitbetaalde bedrag. Daardoor denkt het bestuur 3700 te kunnen besparen Van de wegen van den polder is reeds 18 K M geteerd. Nog 54 K.M. is ongeteerd en dit denkt het bestuur thans nog uit te voeren. Besloten werd hiervoor een geldleening aan te gaan van f 40.000, mam. 5H af te los sen in tien jaar. Besloten werd zoo mogelük de loopende 4 y, leenlng te verlengen en daardoor 5000 per jaar minder af te lossen. Verschillende besprekingen werden gehouden inzake den hoogen waterstand. De Dükgraaf en een der Heemraden waren naar de spul- sluizen geweest aan den afslultdük en hadden waargenomen, dat er zooveel mogelük werd ge spuid. Daardoor kan men niet zeggen, dat den Minister van Waterstaat of de regeenng eenige schuld treft. Wél worden nog eenige moeilijk heden verwacht in den loop van dezen win ter, omdat de toestand nog niet geheel is aan gepast. Wit-RoodZ. V. 'V- Gisteren had Wit-Rood Z. V V. op bezoek. Er was groote belangstel ling. De baten van dezer wedstrijd waren be stemd voor onze St. Vincentlusvereeniging. zoodat deze een aardig bedrag in haar kas kreeg De wedstrijd zelf stond op geen hoog peil, maar er werd af en toe gespeeld met 'n élan dat ’n lust was. Na een moellüke 20 minuten wist Wit-Rood de leiding te nemen. Z. V V. is niet ontmoe digd en weet al spoedig den gelijkmaker te sco ren. Lang pleizier heeft ze hier niet van. want al spoedig herneemt Wit-Rood de leiding. Met den stand 21 voor Wit-Rood breekt de rust aan. Na de thee weer hetzelfde spel, met Wit-Rood iets meer in den aanval. Doelpunten kunnen niet uitblüven en tenslotte gelukt het den links buiten den stand op 31 te brengen, waarmee ook het einde kwam. Voor dezen wedstrijd was ’n zilveren tak be schikbaar gesteld, welke onder eenige toepas- selüke woorden van burgemeester Middelhof! aan den aanvoerder van Wit-Rood werd over handigd. Verdere uitslagen: Wit-Rood jun. AUnion jun. 11; Meeuwen 2Wit-Rood 3 13 Machine 12 Burgerlüke Stand. Geboren: Aagie, d. v. L. de Graaf en M. Blauw boer, Marie, d. v. J. W. Blauwboer en K. Braaf. Ondertrouwd: B. Barendkamp en A. A. e - Weikamp; A. D. Stins en P. Mostert; D. van ger onderwüs 1848.61. Aan belasting werd ontvangen f 36408.33. Het electrisch bedrüf sluit in ontvangsten en uitgaven met ƒ19.498.34; de kapitaaldienst met /20 252.67H, winst ƒ909.73. Het gasbedrüf sluit met f 5444.50; de kapi taaldienst met 4297.53 de winst was ƒ87.92. Het Burgerlük Armbestuur ontving 1626.50 en gaf uit 1793.73; nadeelig slot 167.23. Het Algemeen Armbestuur van Wimmenum ontving 469.74 en gaf uit 352.57, batig slot 117.17. In de vacature van wülen C. Groot wordt tot lid der schattingscommissie benoemd de burge meester G. C. Bos. Hierna komt aan de orde de vaststelling van een steunregeling. B. en W. stellen voor te geven aan georganiseerde, gehuwde kostwin ners 9 per week en 50 cent per week kinder toeslag; ongeorganiseerde kostwinners f 7.50 en eveneens 50 cent kindertoeslag. GeorgM^iseakde kostgangers 7 per week en nieUgeorganiseetde kostgangers 6 per week. Bovendien kan als de wonlnghuur meer dan 2.50 bedraagt, 1 huur- toeslag gegeven worden. Onder kostgangers worden niet inwonende zoons verstaan. Dit alles behoudens goedkeuring van den Minister, daar 55 büdrage wordt verwacht. Bovendien kan. volgens van den Minister ontvangen cir culaire van 1 November, 1 per week worden verstrekt voor het aanschaffen van brandstof fen. Als de géorganiseerden uit hun kassen trekken, wordt geen büdrage verstrekt. De heer Van de Reep zou ook voor kleine tuinders een steunregeling willen vaststellen of deze onder bovenstaande regeling laten vallen. De Voorzitter heeft hiertegen verschillende bezwaren. Hij meent, dat de regeling in de getroffen, practisch telkens: Wie Hü acht het t best, dat de betrokkenen hem hun toestand eerlük geheel bloot léggen, dan kan er nage gaan worden, of er steun noodig is. De heer Bras zegt ook nog. dat vele kleine boeren en tuinders er zwaarder voor zitten dan de arbeiders. Na nog eenige bespreking wordt het voor stel van B. en W. aangenomen, in te gaan op 1 November. De Voorzitter deelt mede, dat hü een bespre king heeft gehad met het R.K. Kerkbestuur betreffende de afwatering van het Mallegat. Het Kerkbestur wil grond afstaan achter de huizen, om daarin een sloot te laten graven, welke door een riool naar de Vaart kan loozen. Besloten wordt deze verbetering aan te bren gen. Ook de weg van het Mallegat verkeert in slechten staat. Besloten wordt dezen te laten verstralen. Aan het Burgerlük Armbestuur wordt supple toir 1000 toegestaan, waarbü wordt opgemerkt dat de ziekenhuisverpleging zeer veel gekost heeft. De vraag wordt gesteld of de genees- heeren niet te gemakkelük overgaan tot het voorschrüven van deze verpleging. Na nog eenige bespreking volgt sluiting. Burgerlüke Stand Geboren: G. C. Faber Versluis, d C Oderkerkvan Dok. d. M. BaarsFoechert, d. H. HoekstraZwart- hoed. d. C. Th JacobsLatjes, z. C. M. M. J. Mantevan der Dussen. z. J. M. SlagwaterRiechelman. z. G. KogerMa nuel. z. E Ch. HooglandVries, z. D. Prijs—Dirks, d. E. J. M. Reüs—Wayerink, d. P. J. SpitsMolenaar, d. Overleden: A. Wit—Vel, 57 j. Burgerlüke StaiMl. Geboren: Adrianus Willibrordus, z. van Cornells Petrus van Zeist en Alida Meeuwenoord; Alida Magdalena, d. van Gerard Hommes en Elisabeth Wen tink; Netty Cora. d. van Come’is Jacobus de Graaf en Eefje Vader; Grietje Hermina. d. van Ger rit Joseph Ideco en Guurtje Schuüt; Regina Elisabeth, d. van Cornells Dekker en Anna Mettes; Joseph Bernardus, z. van Petrus Kraakman en Anna Bleeker; Cornells Alber tus, z. van Petrus Nicolaas Hubertus Onderwa ter en Cornelia Petronella Kempen; Willem Lodewük, z. van Cornells Adamse en Aagje Bert je Koekman; Catharinus Bernardus, z. Johannes Verver en Maria Wilhelmina Hug- tenburg. Ondertrouwd: Klaas Spaans, brandstoffen handelaar. 23 j. en Neeltje Schuit, zonder be roep, 26 j. Overleden? Martina Apollonia Van Schooien 6 j.; Sieuwtje Blokker, echtgenoote van Nico laas Blokker. 61 j.; Sütje Veul, weduwe van Willem Hoedjes. 77 j.; Anna Konün, echtge noote van Petrus Jozephus Bünsdorp, 30 j. De heer Van de Reep merkt op, dat het, als er van verbetering niets komt, noodig is de splitsing bü de Peperstraat te bestraten. De rekeningen over 1931 zün door de com missie nagezien en in orde bevonden. Wü lich ten daaruit de volgende cüfers. De gewone dienst sluit in ontvangsten met ƒ45.799.36, uitgaven ƒ33.726.59, batig slot 12.072.41. Het onderhoud van wegen en voet- Teunis Jongebloed en Trijntje Hout en Jantje Zwaan. Cornells Langedük. 86 jaar. wedn. vaA Sütje Nieuwboer: Pieter Mosk. 56 jaar, slager, echtg. van Jannetje van Exter. paden kostte 4527.39 van pompen en riolen 1091.56. Het openbaar lager onderwüs: ƒ5923.65 uitgaven 7902.24 Het büzonder lager onderwüs: ƒ5958.321;, uitgaven f 11.800.62 '/i. R. K. TooneeL De R K. tooneelvereenl- ging ..St. Michael” zal Zondag 13 en Dinsdag 15 November haar uitvoeringen geven in café „De Hoop” Opgevoerd zal worden: „Als de poorten opengaan”, tooneelspel in drie bedrijven, en „Arme Rüken”, klucht in één bedrijf- Inzake het voorstel tot herziening van eleéWiciteitstarieven van het P. E. N. hebben eenige gemeenten, die het hoogste betalen, Mn de Provinciale Staten van Noord-Holland een verzoekschrift gericht Daarin zeggen deze gemeentebesturen, t.w. van Andük. Anna Paulowna Castricum, Eg mond aan Zee., Enkhuizen, Hoorn. Limmen, NaardeVi. Schelhnkhout Zuid- en Noord Scharwdude, dat zü met langstelling kennis genomen hebben van voorstellen van Ged. Staten betreffende de ver laging der electriciteitstarieven. Hoeseer zü ook de voorstellen van Ged. Sta ten om te komen tot een verlaging van de electriciteitstarieven voor die gemeenten, welke stroom engros van het P.E.N. betrekken, waar- deeren, zü zeer teleurgesteld zün door het feit dat die gemeenten, welke de hoogste tarieven in de Provincie betalen, slechts in aanmerking komen voor een onbeduidende verlaging van 10.per K.W. maximale belasting. Ged. Staten zien nog steeds een verschil tus schen onze gemeenten en door hen genaamde - „welwillende” gemeenten. Wü meenen echter, dat. indien er van welwillendheid mag worden gesproken, onze gemeenten in de eerste plaats aanspraak op deze kwalificatie mogen doen gelden, daar zü vanaf de stichting harer G.E.B.’s de allerhoogste tarieven hebben betaald en hierdoor de financleele belangen van het P.E.N. toch zeer zeker in büzondere mate heb ben gediend. Wij nemen de vrüheid U er op te wüzen. dat de sinds 1925 voor deze groep gemeenten gel dende tarieven 46% hooger zün dan die. welke voor de z.gji. welwi.lende gemeenten toepas-’ sing vinden en ons inkooptarief beginnende met 150— per K.W. en 45 cent per KWh. P arief hier ta lande belangrijk oveititft. Bü aanvaarding der voorstellen van Ged. Staten zullen de zgn. welwillende gemeenten hebben te betalen maximaal 100 per K.W. en 2.4375 cent per KWh., terwül de verlaging voor opgemelde gemeenten hierop neerkomt, dat de vergoeding voor maximale belasting zal worden teruggebracht tot maximaal f 140.— per K W., doch de uitermate hooge inkoops- nriJs per KWh. van 45 cent blüft gehandhaafd. De bestaande onbillijke belasting dezer ge meenten door deze zoo zeer hooge tarieven wordt dan ook bestendigd. Motieven, welke een gereede aanleiding «ou den kunnen zün om onze gemeenten in een on gunstiger positie te plaatsen dan de zgn. wel willende gemeenten zün ons niet bekend en uit de voorstellen van Ged. Staten vernemen ii daaromtrent niets. Het streven naar i. eerdere genikheid in de electriciteitstarieven door de Staten steeds voorgestaan, komt in de voorstellen van Ged. Staten niet tot uiting, integendeel, de voorge stelde verlaging zal deze verschillen nog ver- grooten. De sterke differentie der bestaande inkoop- taneven moge U blyken uit onderstaand over zicht der gemidd^de inkooptarieven per Kwh. ontleend aan de P.E.N -statistiek over 1930: Tarief groep I (hiertoe behooren bovengenoem de gemeenten) 12.4 et.; Tarief groep II (de zgn. welwillende gemeenten) 7.2 ct.; Tarief groep III en lila (deze groepen bestaan uit ge- die nimmer of slechts tüdelük een toeslag op den contractueelen prijs betaalden) 3.7 ct.; Tarief groep IV (hiertoe behooren drie ge meenten die nimmer of slechts tüdelük *n toe slag op den contractueelen Prijs betaaden) 58 en 3.7 ct.; Tarief groep IV (hiertoe behooren 3 ge meenten met speciale stroomcontracten) 6.4 ct. Wij meenen. dat de billijkheid vordert gelük- stelling van de tarieven voor de gioepen I en n. hetgeen een inkomstenderving van ca. lao.OOQër voor het P E.N zal beteekenen Op grond van bovenstaande verzoeken wy U beleefd de voorstellen van Ged. Staten zooda nig te amendeeren. dat ook voor bovengenoem de gemeenten vanaf 1 Januari ag. het tarief wordt gesteld op 100.per K.W. en 2.4375 per KWh Franciskus Gerardus van den Berg en Cornelia Maria Zoon, beiden alhier; Johannes Cornells Hopman te Schoorl en Ca tharina Dirkson, alhier. Overleden: Gerardus Theodorus Egbers. 42 jaar (overl. te Alkmaar). blik voor de medewerking, waardoor deze tocht hoogst interessant is geweest. Vervolgens bracht de secretaris een uitvoerig jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat van de rond vaart per boot, Alkmaar Packet. 3000 personen gebruik gemaakt hebben. 54 nieuwe leden gaven zich dit jaar op., De V.V.V. viel dit jaar de eer te beurt'dat haar secretaris werd gekozen als lid van het Hoofdbestuur. Voorzitter dankte voor dit verslag dat door de leden met luid applaus wferd beloond. Verslag penningmeester: saldo 1931 17.47, echter moest nog een post worden betaald. Ont vangsten ƒ787.90. Uitgaven ƒ728.46. Kassaldo 76 .91. Bü de bestuursverkiezing werd in de vacature J. Teunis, gekozen de heer P. Heerdt. De periodiek aftredende heer P. J. Koomen werd herkozen. De voorzitter deelde in verband met het 5- jarig bestaan mede dat het bestuur heeft ge meend. dit niet in een gewone vergadering te moeten herdenken, maar hiervoor een spe dalen avond te moeten nemen. De heer van Deventer, voorzitter hoofdbestuur V.V.V., heeft toegezegd een causerie te houden, welke bioscopisch zal worden verlucht, boven dien eenige komische films. Deze avond zal op 21 November worden gehouden. De heer Zwagerman besprak de autobus welke ’s Zaterdags naar Middenmeet en Sloot- dorp rijdt en had guame dat V.V.V. een kleine subsidie gaf. De voorzitter zag het groove nut hiervan in, echter gezien den stand der kas achtte hü sub- sidleeren niet mogelük. Bü stemming werd de aanvrage verworpen met 19 tegen 6 stemmen. De heer Boll vroeg spoedige afwerking van de toegangswegen uit de Meer naar Medembllk. De burgemeester antwoordde dat deze a.s. voor jaar reeds gereed zullen zün. De heer D. v. Dyk verzocht actie te voeren om het kantongerecht te behouden. De voorzit ter meende dat het niet zal geven, echter zal het bestuur deze zaak ter hand nemen. De burgemeester besprak de Rüksbezuiniging en achtte het verlies niet zoo groot. Na nog eenige bespreking volgde sluiting. Ingekomen en vertrokken personen Inge komen: K. Troost en gezin. Den Helder; Mej. C. M. ,van der Gulik. Bovenkarspel; C. Ko- nyn, Heer-Hugowaard; Mej. J. E. Schaak. Lochem; C. Wester en gezin. Schagen; Wed. J. van EsQuist. Bergen (K. H.j. J. Rook, idem: 8. M. M. Kaag. Amsterdam; P. Qroo- tes en—gezin. Bussum: W. J. P. Musscher en echtg., Wieringen; R. Geerlings. Alkmaar; D. J. Booü en echtgen., idem; A. C. J. Oost- veen. Amsterdam; R. Tippersma, Hennaarde- radeel; J. Ph. Reuling en gezin. Alkmaar. G. B. Hettema en echtgen.. Boekel; K. Kossen, zype; Mej H M. Bruin, idem: Mej. A. G. Koeleman, Vlnkeveen c.a.; Mevr. J. J. Schou tenLamboo, Haarlemmermeer; Wed. E. KroonStoop, Amsterdam; A. C. J. A. Kosters en gezin. Alkmaar; G. Balder en echtgen.. Zuid-Scharwoude. D. Bos en gezin. Alkmaar. H. Spaans. Egmond-Binnen; Wed. A. L. de JonghScholtz, Alkmaar; P. Bakker. Maartensdük (U.): Mej. J. C. Billekamp, Ber gen (N. H.j; F. Wie th aar en echtg.. Alkmaar. K1. Klaase, Koedyk; J: Evers en gezin. Utrecht. Vertrokken: C. P. Konü’n. Heer-Hugowaard; Mej. P. P. Hoorn, Alkmaar. Mevr. A. Oostra Bruin. Apeldoorn; Mevr. A. de Boervan der Wolff, Alkmaar; G. Hofma. WÜchen; Q. P. J. Kroon, Utrecht; Mevr. M. J. Schermerde Waard. Castricum; Mej. H. J. Heüt, Medem- blik; M. Hofma, Kofedyk; A. BOS en echtgen., J. E. v. Lemel en gezin. Haarlem; Mej. T. Brak, Alkmaar; W. H. A. van der Meer en gezin. Alkmaar; L. Stoelinga, Sneek; Mej. W. J. M. Willekens. Amsterdam; C. Kemp en echtg.. Alkmaar; J. van Straaten, Harenkarspel; P. E. van Straaten. Amsterdam; G. Vermeulen. Delft. Mej. Th. Neumeier, Den Haag; P. Kuiper en gezin. Alkmaar; Mej. G. E. Lutke, Coevorden. gen te komen, ditmaal met de vrooiyke klucht „Filmmaniakken” van H. Bakker. Een vrooiyke avond in crisistüd moest het worden. In de sfeer van den crisistüd bracht ons al dadelük de eerste scène, die speelde op het terras van het pension „De Duinroos" een niet-floreerend pensionnetje, voor Bergen speciaal een teeken des tüds. Het 4-bedrüvige kluchtspel mogen we overi gens bekend genoeg achten. Het is in de stad en de provincie, en ook in Bergen al menig keer met succes opgevoerd en bü vorige gele genheden gaven wü er reeds een uitvoerige beschrüving van. Succes hebben de „Thümers-van-voorheen" gisterenavond in Bergen wederom geoogst, meer dan zij mochten verwachten. De stampvolle schouwburgzaal van „De Rus tende Jager” wat was het er warm! daverde heel den avond van den lach om de snaaksche streden van Slok en Zwüntje, de twee lustige vagebonden, als de incarnaties van cje wereldberoemde filmartisten Watt en HalF Watt. Zü wisten het talryke publiek heel den avond niet alleen te boeien, maar ook kostelük te amuseeren. Beiden zoowel de „gastrol-spe- ler” als zün „compagnon" gaven spel om van te smullen. De overige spelers kweten zich ieder voor zich uitstekend van hun dankbare taak Het is onze gewoonte niet de spelers afzon- derlük te noemen; het zou ons ook te moeilük worden, want elkeen zou een pluimpje ver dienen. Het publiek toonde zich heel den avond bui tengewoon dankbaar; zelfs menig open-doekje viel den acteurs ten deel. In een der pauzes bracht de heer A. Koll- mer namens het Kunstkring-bestuur den spe lers dank voor hun kostelük spel; speciaal richtte spr. een woord van dank tot den heer J. Haakman, die voor de totstandkoming van dezen avond heel veel werk gedaan had van dankbaarheid werd in de persoon van mej. R. bloemen aangeboden; namens Alk- maarsche bezoekers had mej. Kühne. die we derom met veel flair de rol van miss Bella Blackhead vervulde, een doos bonbons in ont vangst te nemen. Met spontaan applaus stemde het publiek met deze eenvoudige hulde in. De entr’acte muziek werd verzorgd door de heeren Joh. Kuiper <9iano) en Melch Schuur man (vioob. Wat meer belangstelling voor dit muzikale gedeelte van den avond zou wel zoo aangenaam zün. De R. K. Kunstkring kan met veel voldoe ning op dezen eersten avond van dit winter seizoen terugzien. Dood gevonden. Toen verschillende leve ranciers gisteren geen gehoor kregen op hun gebel aan de woning van mevr de wed. 8. in de Rondelaan. waarschuwden zü de politie, die een onderzoek instelde; de alleenwonende dame werd dood aangetroffen. De familie werd hiervan in kennis gesteld. 4 De loonen in werkverschaffing. In de laatst gehouden vergadering van den raad de zer gemeente werd besloten in verband met de eventueel aan deze gemeente te verleenn Rükssubsldie in de kosten der werkverschaf fing, bü den Minister vanjBinnenlandsche Za ken pogingen aan te wenden ten einde het uurloon van de arbeiders verhoogd te krijgen. Deze pogingen hebben succes gehad, daar thans van genoemden Minister bericht is ont vangen, dat bü nader overleg is besloten het gemiddelde uurloon te bepalen op 35 cent en de vergoeding voor regenverlet op 28 cent per uur. Als stoffelük blük het gezelschap Kühne. de vergaderde j •vi ▼e te’ gn en aa

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 1