Herfstrit de K.N.A.C van Limvio wint van De Meer De Zesdaagsche H.B.C. GEKRAAKT ZWAAR PARCOURS MAANDAG 7 NOVEMBER Weinig fraaie V.I.C. speelt gelijk QUICK I—ACHILLES I 2—2 De juiste verhouding ATHLETIEK D. H. L.—SPARTAAN 2—2 Ongeorganiseerde staker DE MEER I—LIMVIO 1 5—6 Onverwachte nederlaag HOCKEY H. B. C.—G. D. A. 1—7 Onverwacht groote nederlaag P.H.—VOSTA 2—1 Twee ploegen samengesteld Moeilijk bevochten zege ZWEMMEN H Z. EN P.C. TE ANTWERPEN 8 E. M. M.—WILSKRACHT 7—4 rit zonder fouten B PAARDENSPORT COURSES TE DU1NDIGT i: 3 iR V.I.C.—D.E.M. 2—2 I J Een internationaal sprintprogram gaat den start van de zes daagse^ vooraf WERELDRECORDS VOOR DAMES SELECTIEWEDSTRIJDEN TE HILVERSUM DAMESHOCKEYDAG OP WAALSDORP ztl Wederom een nederlaag voor de Amsterdammers De prijsuitreiking T. Y. B. B. won in Rotterdam van Leonidas De oude garde De finish Slechts zes deelnemers reden den Van Schiphol naar Nijmegen Oudjas op de baan Als er één schaap over den dam is. De Logt 4 A de hardloopen. Miss Lunn (Enge- Miss Didrikson (Vw S.), Vexeenigde Staten, 1 min. 45.8 sec. Miss Shiley en u Meter, 1.29 Meter «nej. Meiss Meter, mej. Heublein Ellen Braumueller 0 i. werd dus In de eerste plaats goed over 2S 3» aanmoedigingsprijs, prü zendra very ’er 1740 meter: 1. Betsy (eig. p. Schurer). 2. Vas Dtas (eig. i i 96 M. rugslag dames Aemoudts s» zs Dat de Herfsttocht van de Koni derlandsche Automoblelclub zich in Boven- Toni 'Merkens Deze kan nog zeer zijn van voor De uitslagen van de op Dulndigt gehoudeö course luiden als volgt: Vijfde i over 1740 meter: x N ZS IS T. IS. Tweede ronde: HOC—BDHC 2—0. HDMDeventer 00. (Deventer na het nemén van doelschoten). Rood WitAmsterdam 01. Demifinales: HOCDeventer 60. AmsterdamLaren 21. Eind wedstrijdHOCAmsterdam 10., Finale B-afdeeling: e. BredaHilversum II 20. Suit de sportwereld k Geen plaatsje mag worden overgeslagen! Toen wij tenslotte via Roermond te Sittard aankwamen, omstreeks half vier, vernamen wij daar aan de hoofdcontröle, dat een deelnemer uit Schiedam nabij Helmond van den weg in een sloot was gereden en gedwongen was den strijd te staken. Te Sittard bleek, dat tegen vjjf uur nog 16 deelnemers van de route Nijmegen moesten passeeren. Om 8 minuten over half 6 kwam reeds de eerste wagen terug van het Limburgsche derde traject. Het was mej. Ter Kuile, die thans haar vierde en laatste etappe aan ving. 96 M. schoolslag dames 1. Bussens (Antw. Zw. Cl.) 1 min. 32 sec., 2. Kremer (H. Z. en P. C.) 1 min. 35 2.5 sec., 3. Rlgamout 'Antw. Zw. Cl.) 1 min. 40 séc. Na eenige opleving van H.B.C. neemt GBA. het spel in handen. Groos komt alleen voor Vosse. doch schiet over, doch dat is maar uit stel, want als de H.B.C.-verdediging even treu zelt, zorgt Lint voor no. 2 en als even later Groos wordt vrijgelaten is «je stand 03. Wel doet H B C. nog hopelooze pogingen om den achterstand te verkleinen, maar het lukt niet, zelfs niet bjj een schermutseling voor het GB.A.- doel, als keeper Lint op een roller nog net zijn hand kan drukken en score voorkomt. Rust 03. Hadden wij gedacht na rust beter spel van brevet van betrouwbaarheid voor dezen rit te verwerven. Voor 1 uur zagen wij te Lent nog binnenko men de deelnemers C. A. B. W. Schade (Vught), Dr. W. K. Brevet (Arnhem), M. de Wit (Am sterdam). En nadat nog een flink aantal rijders gepasseerd was. zochten wij zelf den auto weer op, voor het tweede traject. Dit tweede traject was buitengewoon zwaar en het eischte alle op lettendheid van bestuurder en passagier. De be paling was naar wij nog kunnen mededeelen gemaakt, dat slechts twee personen totaal in den wagen mochten meerijden. Daar eenige wa gens ons vooruit waren, besloot men een kor toren weg te nemen en bjj den geheimen con trolepost de Logt de deelnemers af te wachten. 12 3/5 sec., 2. mej. Bussens (Antw. Zw. Cl.) 1 min. 15 4/5 sec.. 3. mej. Slama (Brussels Swim ming Club) 1 min. 19 3/5 sec. 96 Meter vrije slag heeren Matthijs (Gentsche Zwemvereeniging) min. 2 2/5 sec., 2. Ingeluyff (H. Z. en P. C.) Voor rust is het spel van beide elftallen van goed gehalte en is ook het tempo erg hoog. Bij D. H. L. is vooral C. Alsemgeest in z’n besten vorm en blijkt ’n voortdurende bedreiging voor de Rotterdamsche verdediging. Na eenige ver- geefsche pogingen scoort hjj op prachtige wijze via den paal, 10. Spartaan houdt echter kra nig vol en door een misverstand in de D. H. L.- verdediging weet Borremans eenige minuten voor rust heel fraai 11 te maken. Na rust is Vervloet van D. H. L. zoo onspor tief z’n club in den steek te laten en weigert verder te spelen. Het geheele D. H. L.-elftal wordt nu dooreen gegooid en C. Alsemgeest gaat l.-back spelen. Spartaan heeft het nu heel wat makkelijker en weet zelfs door Th. Mentink de leiding te nemen, 1—2. Tegen het einde komt D. H. L. geducht opzetten; C. Alsemgeest trekt nog even naar voren, en met een harden stoot vliegt dc gelijkmaker langs Bruijs 22. In een, vooral voor de rust op hoog peil ■taanden wedstrijd, Is VIC er In geslaagd de 11.9 sec. 24.1 sec. Duitschland De leiders speelden Zondag verre beneden hun gewonen vorm en alleen het goede werk van hun doelman heeft hen voor een nederlaag be hoed. Vosta begon erg onzeker en had het eerste 'kwartier niets In te brengen. De P. H.- aanvallen waren niet van de lucht en Haghuls, Eusterbrcek en Franken schoten er lustig op los. Toen doelpunten uitbleven, verslapten de Almeloërs en de Enschedeërs konden het spel verplaatsen, dat van nu af gelijk op ging. UiV een vrijen trap schoot Wiggers hard tegen de' lat, waarna Klensman den bal opving, maar voor open doel langs schutterde. Rust kwam met 0—0. In de tweede helft was het bjj P. H. ean lusteloozer spel. Vosta daarentegen wat actief en’ Blom kreeg telkens gelegenheid keeperstalent te toonen. Een hard schik Klensman, dat van de lat terugketste, had beter lot verdiend. Na een kwartier valt Heupink uit en P. H. speelt met 10 man verder. De Alme loers beginnen nu in te zien, dat een nederlaag verre van denkbeeldig is, zij doen er een schepje op en nemen door Eusterbroek de leiding, 10. Drie minuten later brengt Franken uit een corner met een hard schot den stand op 20. Vosta houdt intusschen braaf stand en even voor het einde komt het welverdiend tegenpunt uit een strafschop wegens hands 21. eerste winst te behalen. En het was volkomen verdiend. Gedurende de heele wedstrijd waren de partijen aan elkaar gewaagd, ja VIC was zelfs een tikje sterker. Een gelijk spel geeft de verhouding dan ook uitstekend weer. OnmlddellUk na het aanvangsignaal gaat VIC tot den aanval over en Schermer’s mooie voor zet wordt door Volkerie onhoudbaar ingezet. Nu trapt DEM af en herhaalt het spelletje van de thuisclub, want met een prachtigen kopbal scoort Vlek (11). Wel een sensationeel begin. Als er nog geen 5 minuten gespeeld zijn, her haalt dezelfde speler dtt. na een misverstand in de oranje-witte achterhoede. VIC trekt her haaldelijk ten aanval en weet door uitstekend spel het initiatief te behouden. De bezoekers blijken over een flinke achterhoede te beschik ken. die aan alle aanvallen hethoofd biedt. Verder dan een off-side goal weet VIC het in deze periode niet te brengen. Langzamerhand werkt DEM zich wat los en vooral Langendijk weet het doel der thuiscub eenige malen in ge vaar te brengen, echter zonder het gewenschte succes. Rust 12. Na de rust pakt VIC meteen flink aan, doch het binnentrio is te onproductief om het DEM- doel met succes te bedreigen. Het mooie spel van voor de rust verdwijnt en het wordt een systeemlooze trappartij. Alleen Sporre weet in deze periode zich zelf gelijk te blijven en steunt prachtig. Als de linksbuiten van DEM een prachtkans krijgt, weet Hendrix keurig te red den. Ongeveer 10 minuten voor het einde plaatst Volkerie een bal uitstekend tusschen de backs en de toeloopende Hermens wordt hier door in staat gesteld den gelijkmaker te scoren. Dit is het sein voor de bezoekers om alles op alles te «zetten. Het spel verruwt onnoodig, waar tegen rèferee Starren goed optreedt. Het VIC- doel beleeft benauwde momenten, maar bij zonder Hendrix staat een Beverwijksche zege in den weg. Met een overwicht op het VIC-doel komt het einde. Eerst Zondagmiddag werd de uitslag bekend van dezen rit. Het bleek, dat mr. K. Kerssema kers (Nijmegen), J. Staal (Den Haag), Nan C. Brassem (Naarden), A. C. Jurgens (Nijmegen), mr. J. J. Sprenger van Eyk (Heerlen) en J. A. van Beeck Calkoen (Maartensdijk) de zes eenlg deelnemers waren, die het geheele parcours precies op tijd er* zonder een enkele contröle te hebben overgeslagen, hadden afgelegd. De voorzitter van de Automobiel Club, ir. C. L. E. Schiff reikte tenslotte met eenige toe passelijke woorden de herinneringsplaquettes uit, die niet alleen aan bovengenoemde zes deel nemers worden uitgereikt, doch ook nog aan 46 96 M. rugslag heeren 1. G. Blitz (Antw. Zw. Club) 1 min. 17 sec 2. Rakower (Antw. Zw. Cl.) 1 min. 19 sec., 3. Van Aelst (Den Haag) 1 mln. 221/5 sec. G. Wisker). San Remo-prijs, prijzendraverij 3e en 4e H. over een afstand van 2040 Meter. 1 Uilenspiegel (eig. M. Bruijt). 2. Panny See van Kerrigan (eig. H. L. Nijveld). Senatorprijs, ren op de vlakke baan, over 2150 Meter: 1. Rieuse (eig. W. Jochems). 2. Histoire d'Or (eig. W. Jochenis). Dertiende heerrijdersprijs, handicap le klasse: 1. Diamant Blou (eig. C. F Ockhorat). 3 Olympia (eig. W. H. SchuyL Zondag is het Amsterdamsche Wilskracht op het zonder eenig feestbetoon in gebruik geno men nieuwe ’EM M.terreln op sprekende wijze door de Hilversummers verslagen. De bezoe kers telden twee, de thuisclub één Invaller. Het spel ging in den aanvang snel van doel tot doel, waarbij de rood-witten gevaarlijker spel ontplooiden. Terlien opende al spoedig de score, daartoe in staat gesteld door Muller, die keurig den bal vrijmaakte (10). De bezoe kers werden hierna sterker, enkele hoekschop pen op het E.MM.-doel volgen en de gelijk maker blijft niet uit (1—1). E.M M. ontplooit dan een goed aanvalsspel, met als resultaat, dat driemaal wordt gescoord, waarvan een goal wegens buitenspel niet wordt toegekend. Een blunder van de achterhoede der thuisclub stelt Wilskracht in staat den achterstand te verklei nen, doch voordat de eerste speelheift verstre ken is. heeft Lam den stand op 42 gebracht. Nadat keeper Dijkam na de rust eenige Wils- kracht-aanvallen met succes heeft gekeerd, krijgt E.M.M. een penalty te nemen, waaruit Muller doelpunt (52). Wilskracht verdedigt sterk, maar toch ziet Terlien kans den voor sprong tot 62 te vergrooten. Even later ligt het derde tegenpunt echter achter den E M.M.- doelman. Koppel zorgt dan voor 73, terwijl Spiekerman het vierde goaltje der Amsterdam mers scoort. Direct hierop klinkt het eind signaal van den doelpuntenrijken wedstrijd. Zondag hadden op het fraaie Hllversum- terrein aan den Raaweg te Hilversum selectie wedstrijden plaats ter verkiezing van twee elf tallen, die zullen uitkomen in den ploegwed- strjjd. welke as. Zaterdag te Amsterdam tegen elkaar zullen uitkomen ter verkiezing van een Nederlandsch elftal. De uitslagen dezer wedstrijden, welke een zeer geanimeerd verloop hadden, zijn als volgt: Ploeg Witploeg Blauw 25 Ploeg Roodploeg Zwart 53 Ploeg Witploeg Zwart (verliezersronde) 22 Ploeg Roodploeg Blauw (finale) 42 Estafette 5 X 64 M. vrije* slag heeren 1. H. Z. en P. C. 3 mln. 20 1/5 sec. (Reekers, Schrleder, van Kleef, van Aelst, Ingeluyff), 2. Antw. Zw. Cl. (Ie ploeg) 3 min. 24 sec., 3. A. Z. C. (2e ploeg) 3 mln. 271/5 sec. Tenslotte had een waterpolowedstrijd 5 X 64 M. estafette vrije slag dames 1. H. Z. en P. C. 4 min. 8 sec. (van Oud- gaarden, Sleberg, Kremer, van Rossum, Box man), 2. Antw. Zw. Cl. 4 mln. 26 sec. De tribunes zijn reeds zoo goed als gereed en op de baan wordt reeds druk door verschillende renners, die aan den wedstrijd in den vooravond van den 18den November zullen deelnemen ge traind. We zagen toen we Zaterdagmiddag eens een kijkje gingen nemen o.a. Klaas van Nek Jr„ Jacques vah Egmond. Willems, Hoevens enz. Er wachtte ons echter dezen middag nog een ver rassing. We kregen namelijk ook een tweetal renners van de oude garde te zien. De heeren John Stol en Guus Schilling gingen het ook eens probeeren en het moet gezegd worden, zij kon den het nog. In den beginne was het eerst nog wat vreemd voor de heeren. doch toen zij Een maal ..ingereden" waren gingen zij nog in leen behoorlijk tempo over de baan. Het was een aar dig gezicht deze mannen van de oude garde zoo tusschen de jeugdige renners in te zién rijden. Nadat de noodige foto's van de heeren waren gemaakt en zij weer uit gingen rusten, vroegen wij den heer Stol, die vroeger heel wat Zesdaag sche gereden heeft, hoe hij de baan vond. Hjj verklaarde dat deze bijzonder goed was en dat de buitenlanders er zeer zeker tevreden over zullen zijn. De Duitschers en Belgen worden de volgende week verwacht. Het begin is hoopvol. Fraai combineerend trekt de thuisclub ten aanval. Langzamerhand gaan de partijen gelijk op en T.Y.B.B, dat voor het eerst weer op volle kracht stoomt, doet zich geducht gelden. Evenwel is het Blewanus die Uit den through pass van Haanappel de thuisclub de leiding geeft, ’n Grof buitenspel- geval ziet de scheidsrechter over het hoofd en de stand is gelijk. Eenigen tijd daarna lokt het blauw-witte achterstel het geheele aanvalsquintet in de bultenspelval. Wederom snerpt geen fluitje en de Haarlemmers hebben de leiding Geheel ontmoedigd speelt de thuiscub verder. Van Kinschoten weet tenslotte op fraaie wijze den voorsprong te vergrooten. 1—3. De tweede helft was een parodie op voetbal. Bijzonder weinig fraais werd meer vertoond. T.Y.B.B. achtte zich reeds veilig en de thuis club geloofde het wel. Meer dan lusteloos was het spel van beiden kant. Het werd een strijd van het befaamde „nachtpitje”. Over en weer werd nog eenmaal gedoelpunt, maar daarbij bleef het. 1 Mej. Aernoudts (Antw. Zw. Cl.) 1 min. 28 2/5 sec. 2. mej. van Oudgaarden (H., Z. en P. C.) 1 min. 31 2/5 sec., 3. mej. Sonja Sleberg 1 mln. 34 2/5 sec. Schoo nspringen 1. Stotijn (H. Z. en P. C.) 100.23 pnt.. 2. v. d. Ven (Antw. Zw. Club) 99.26 pnt„ 3. van Heym- beeck (Antw. Zw. Club) 85.33 pnt. Estafette 3 X 64 M. wisselslag dames 1. H. Z. en P. C. 2 min. 41 sec. (mej. Sleberg, Kremer en van Oudgaarden), 2. A. f.. C. 2 min. 45 4/5 sec. Er is dan 5 min. gespeeld en niemand durft naar den uitslag te raden. Na 9 min. maakt A. Toen hands binnen de gevreesde lijnen en v. Bakel benut de kans, 15. Maar dan Is G.D.A. niet meer te houden. Ge durig zwermt de G.D.A.-aanval voor het vijan delijk doel. Kortekaas weet heel wat keeren op luchting te geven, maar het H.B.C.-spel is z<5ó onbenullig, dat iedere aanval door de keurig spelende G.D.A.-verdediglng afgeslagen wordt. Vaak is het of alleen G DA. speelt. Tenslotte krijgt G.D.A. nog een penalty die Lint onbe rispelijk inschiet, 16. Om een veel hoogere score te voorkomen ruilt Dratjer met Ruigrok. Als Nederpelt hoog voorzet. stopt Vosse wel. doch laat het leder Igs, waarvan Groos pro fiteert om no. 7 in de touwen te jagen. Overigens beheerscht de G.D.A.-verdediging het veld. In de laatste minuten gaat 'n kogel van Pijpers ra kelings over. Dan komt het einde en heeft G DA. alleszins verdiend, doch wel met geflatteerde cijfers ge wonnen. Hadden wij de vorige week een goed slui tende ploeg tegen T.Y.B.B. aan het werk ge* zien, nu tegen GJDA. was het een totals mis lukking. Behalve Vinke, die door Vosse in doel was vervangen-,- kwam H.B.C. met haar gewone combinatie, terwijl bij G.DA. v. Zalm door V. Galen als spil was vervangen. Nadat tegen half 3 aan den H.B.C.-aan- voerder bloemen waren aangeboden, nog ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan, trapt Ruigrok af. De eerste aanvallen zijn van H.B.C., maar al spoedig komt ook G.D.A. een woordje mee spreken. Een abusievelijke beslissing van den scheidsrechter levert voor G.DA. een corner op, die eenig gevaar voor H.B.C. oplevert. Voorloopig houdt H.B.C. het beste van het spel en v. Roode heeft pech, als hij keihard tegen de lat kogelt. Het spel verplaatst zich vliegensvlug, tot na 10 min., door talmen der linkshalf vay H.B.C.. Nederpelt het doel onder schot krijgt en bard Inkogelt, ol. niet onhoudbaar, 01. H.B.C. komt langzaam maar zeker in den aanval. Ruigrok kopt via den verkeerden kant van den paal. C. F. Ockhorst). Santiago-prijs, ren op de vlakke baan 1350 meter; 1. Jasmin Isabey (eig. W. Jochems). 2. W- lano (eig. W. Jochems). ^ieghilde-prijs, prijzendraverij le klasse ove» 2040 Meter: 1. Saffier (eig. F. Kramer). 1 Victoria (els. aanloop, 2.57 Miss Holiday (Engeland). Speerwerpen 44.64 Meter, Ellen Braumueller (Duitschland). Speerwerpen beide handen, 57.05 Meter, mevr. Haux (Duitschland). Discuswerpen, 42.43 (Polen). Discuswerpen met belde handen: 66.48 Meter mej. Konopacka (Polen). Kogelstooten, 13 70 Meter. (Duitschland). Kogelstooten met beide handen: 21.47 Meter, mej. Jungkunz (Duitschland). Driekamp, 248 punten. Ellen Braumueller (Duitschland). 3 X 64 M. wisselslag-estafette heeren 1. Antw. Zw. Club 2 min. 12 se^. <G. Blitz. Decombe en G. L. Blitz). 2. H. Z. en P. C. 2 min. 13 3/5 sec. (Schrieder, van Aelst en In geluyff). 96 M. schoolslag heeren 1. Decombe (Antw. Zw. Club) 1 min. 17 1/5 sec., 2. van Aels (H. Z. en P. C.) 1 min. 17 2/5, sec., 3. Fornhoff (Antw. Zw. Club) 1 mln. 24 1/5 sec. Toen de dag aanbrak verlieten wij Sittard weer om in den kortst mogelijken tijd de finish De Vereeniging" te Nijmegen te bereiken, waar om 8 uur de contröle openging. Als eerste deel nemers kwamen aan de finish de heer G. Stapel (Hoorn), die precies op tijd was. doch niet alle contrólepunten had gehad. In totaal moest de kaart 13 stempels bevatten. Mej. ter Kuile was te vroeg, zij mocht eerst om 8.24 arriveeren. Dan volgde de heer F. W. OUand uit Bilthaven. die niet op tijd was, doch alle 13 stempels in z(jn bezit had. Daarna volgden met onderscheidene tusschenpoozen de deelnemers J. M. J. F. Erens (Heemstede), J. Nieuwenhuis (Scheveningen), C. A. D. A. M. Schade (Vught), mr. C. Jonker (Gouda), Tom Verkade (Zaandam). Uren nadat de eerste deelnemer was binnen gekomen. was de jury van aankomst nog open om laatkomers te noteeren. Achilles wint den toss en Quick opent t spel tegen zon in. Na aftrap trekken ze dadelijk ten aanval. Aan weerskanten volgen vlugge, doch ongevaarlijke aanvallen. Zelfs als de rechts binnen van Achilles een mooie kans krijgt, gaat de bal ver naast. Rlkhof der thuisclub wil het eens alleen probeeren, hij brengt het tot een corner, die geen resultaat oplevert. Het Qulck- doel komt dan eenige malen in gevaar, mede door uitloopen van den keeper. Even later maakt deze speler het weer goed, door een hard schot in den uitersten hoek te keeren. Uit een voor zet van rechts geeft de linksbuiten van Achil les zjjn club de leiding. Dan denken we plot seling de thuisclub gelijk te zien maken, als de A.-keeper den bal niet klemvast heeft en de midvoor der gastheeren net langs den doelpaal plaatst. Dan komt rusten. Daarna is het spel niet meer zoo vurig als eerst. Het spel gaat op en neer, afgewisseld door corners. Bij een aan val der gasten staat oi. de rechtsbuiten buiten spel, het fluitje klinkt en onbegrijpelijk geeft de scheidsrechter een corner tegen de thuis club, die schitterend in een doelpunt wordt om gezet. 02. Even later kent de leider aan Achil les een elfmeterschop toe, waarbij de bal tegen de paal ketst en wordt weggewerkt. Het spel wordt nu forscher. De linksbinnen werkt den bal met zijn hand in 1 doel, hetgeen de scheids rechter niet ontgaat. Uit een vrije schop wordt de bal vlug naar voren geplaatst en de links buiten van Quick maakt met een mooi boog schot het eerste doelpunt, 1—3.» Dit geeft Quick moed en de zwarthemden zweven voortdurend voor het vijandeljjk (joel, doch de acht ver dedigers weten voorloopig. allé gevaar te kee ren. totdat Koopman Sr. over alle spelers, heen, gelijk maakt. 22. Er volgt nog een mooi schot van zijn broer, dat de lat scheert en bet eind signaal klinkt. De gelijke stand geeft de spel- verhouding 'goed weer. jke Ne- belang- stelllng der automobilisten mocht verheugen, bleek Zaterdagavond op het vliegveld Schiphol overduidelijk. Immers, meer dan 80 deelne mers hadden hun wagens geparkeerd voor het restaurant in afwachting van het sein van vertrek. Het traject van 550 K.M. lengte was in vier deelen gesplitst, de eerste route liep van Schiphol via Halfweg. Santpoort. Vijfhui zen, Mijdrecht, Vleuten, Utrecht, Leersum, Wa- genlngen naar Arnhem en vandaar via Bem- mel naar Lent. Natuurlijk waren de te volgen routes niet van tevoren bekend gemaakt en eerst vijf mi nuten voor den start ontving de deelnemer uit handen van den voorzitter van de K. N. A. C„ Ir. E. D. C. Schiff een opgave van plaat sen, welke men in leder geval moest passee ren. De geheele opzet van dezen nachteljjken herfsttocht droeg het karakter van een spor tleven rit, en wel in dien zin, dat het geen snelheidswedstrijd was, doch een betrouwbaar- heidsrit. Zoo was b.v. op de eerste route een aantal geheime controlepunten Ingelegd te Vleuten, Oud-Sulven bij Utrecht, Schalkwijk, Kasteel Doorwerth tn BaaL Van de automo- Zondag vond op Waalsdorp de jaarlijkscha dameshockeydag plaats, waarvoor 14 elftallen in de A-afdeeling en 20 elftallen in de B-af deeling uitkwamen. De resultaten in de eerste afdeellng luidden: Haagsch Lyceum ClubHOC 03 HilversumBDHC 23. Togo—HDM 0—3 Rood Wit II—Kieviten 12. O’ Kay—Rood Wit I 1—2 AmsterdamLeiden 40. Als eerste arriveerde om tien minuten half 1, mej. M. ter Kuile (Den Haag), was om 9 minuten over acht van Schiphol gestart .De formaliteiten waren gauw vervuld, doch wij zagen op de controlekaart. dat deze deelneemster alle vijf controlestempels óp haar kaart had staan. Zeven minuten later arriveerde de heer P. G. Gerlings uit Amsterdam, die als 42ste deelne mer te Schiphol was gestart. Het ging nu vlot ter, Met regelmatige tusschenpoozen kwamen verschillende wagens bij den controlepost aan. In de meeste gevallen reed men in groepen van drie, of vier, hetgeen van zelfsprekend ze kere voordeelen bood, als de leider van het ..peleton" ter plaatse goed bekend was met den weg. Maar wij vernamen meermalen, dat de leider verkeerd reed, en automatisch reed de staart den verkeerden weg in. Met het niet gewenschte gevolg, dat hierdoor wel eens een contrölepunt werd gemist. Van de eerste ze ven aankomenden te Lent zagen wij. dat slechts drie alle vijf noodzakeljjk vereischte vijf contrólestempels hadden. Toen reeds waren dus een groot aantal deelnemers, zonder dat zij het wisten, practlsch uitgesloten om een Nu het ..Zesdagetjveld" is vastgesteld en op de Amsterdamsche winterbaan. waar aanstonds, naar verwacht wordt/ een der meest Interessante Europeesche Zesda agsche wedstrijden verreden zal worden, de training een aanvang heeft ge nomen. kan de directie thans haar aandacht aan de „hors d'oeuvre’ besteden. Deze belooft voor de liefhebbers een kostelijke, lekkernij te worden. Terwijl op Vrijdag, den 18etj November, nadat om half tien de deelnemende koppels aan het pu bliek zullen zijn voorgesteld, om 10 uur het start schot voor de eerste Nederlandsche Zesdaagsche gelost wordt, begint het programma van Vrijdag, naar Zesdaagsche traditie, evenwel reeds om 8 uur. In het buitenland worden dan gemeenlijk van 8 uur tot half tien eenige nationale ama- teurwedstrijden verreden, doch bier heeft de directie, ook al in verband met deze voor ons land geheel nieuwe Zesdaagsche-gebeurtenis, internationale sprintwedsfrjjden voor amateurs op het programma geplaatst, waarvoor onge twijfeld groote belangstelling zal bestaan. Immers de eerste officieele wedstrijd op de «nieuwe winterbaan zal. zooals w(j kort geleden reeds konden mededeelen, den Hollandschen Dlympi- schen kampioen J. van Egmond aan den start doen verschijnen met niemand minder dan sijn Olympischen tegenstander, den Franschen kampioen Chaillot, die te Los Angeles tweede werd. Chaillot zal na zjjn neder laag bij de Olympiade gaarne van deze gele genheid tot revanche gebruik maken, dien is dan nog de Dultscher voor dezen wedstrijd geëngageerd, gevoegelijk de sterkste internationale amateur, worden genoemd, temeer ook waar Merkens de eenige rijder is. die in den laatsten tjjd dén we reldkampioen Richter heeft weten te verslaan. Naast dfeze drie befaamde renners van interna tionale reputatie verschijnen dan nog de Am sterdammer van, der Linde, die op de winter baan zeer goed thuis blijkt te zijn en de Haar lemmer van Dijk aan den start. Er zal een sprintwedstrijd „match k deux" verreden wor den, benevens een wedstrijd over 20 ronden met 5 klassementen om den door de Directie' uitge loofden eereprüs. Verder zullen nog in het pro gramma van dien avond de twaalf beste Am sterdamsche amateurs op uitgenoodlging der Zesdaagsche Directie voor een sprlntwedstrijd aan den start komen. Een voorschotel dus, welke voor den lüvigen zesdagen-maaltijd ook al geen „lichte kost" genoemd kan worden. De Antwerpsche Zwemclub heeft een groot zwemfeest georganiseerd, tijdens hetwelk een aantal Belgische kampioenen, tevens leden van de club, zijn gehuldigd. Aan de wedstrijden ging een officieele ont vangst van het bestuur der zwemclub op het gemeentehuis vooraf. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door de Haagsche Zwem- en Poloclub. De uitslagen van de wedstrijden lulden: tus schen Antw. Zw. Club en H. Z. en P. C. plaats, welke door de Antwerpenaren werd gewonnen met 105. Wjj kunnen thans de nieuwe lijst van erkende wereldrecords voor damesathletiek pu- bliceeren. Deze lijst ziet er als volgt uit: 100 Meter. Stella Walsh (Polen) 200 Meter, Stella Walsh (Polen), 800 Meter, mevr. Radtke 2 min. 16.8 sec. 50 Meter, mej. Mejzlikow (Tsijecho-Slowa- kije). 6.4 sec. 60 Meter, zelfde athlete, met 7.6 sec. 80 Meter. Stella Walsh (Polen), 9.9 sec. 4 x 75 Meter, estafette. Club Linnetz Paris (Fr.). 38.2 sec. - 1000 Meter land), 3 mln. 4.8 sec. 80 Meter horden, 11.7 sec. 4x100 Meter estafette: 46.9 sec. 4 x 200 Meter estafette, Duitschland. 10 maal 100 Meter estafette. Nationale ploeg, Engeland, tijd 2 mln. 4.4 sec. Limvio is volledig, terwijl de Meer een In valler heeft voor keeper Vos. Na den aftrap blijft de bal geruimen tjjd In t middenveld maar een corner op Llmvio-doel wordt den Amersfoorters noodlottig, want de bal wordt vlak langs den paal geschoten en door 'n klu wen spelers in doel gewerkt 10. Limvio be antwoordt dit doelpunt met een goed opgezetten aanval, maar *t schot gaat net naast. Goed combineerend gaat de Meer-voorhoede steeds ten aanval, en vindt daar reen paar prima backs, die weten wat opruimen is. Uit ’n goed aangegeven bal weet de rechtsbinnen van Lim vio, Agterbosch. na een ren langs 't lijntje met "n dlagonaalschot te scoren. Dat wordt de Meer te erg. maar 1 wil niet lukken totdat de Llmvlo-keeper een handje helpt en een hard schot van Kloosterman over z’n handen laat glippen 21. Even later schiet De Jong in, de keeper werkt onvoldoende weg en Kloosterman is er als de kippen bij om den bal in doel te plaatsen 31. Dan onderneemt A. Fennlglo een ren en de stand is 41. Limvio Is ’n ploeg, die volhoudt, ook al staat ze met 41 achter, en bij een gevaarlijken aan val stelt de actieve rechtsbuiten Strooker in staat te doelpunten. En al maakt aan den an deren kant Kloosterman er 52 van, ’t is weer door toedoen van Agterbosch dat de stand 53 wordt. De thee heeft Limvio goed gedaan, want lang zaam maar zeker komt ze in overwicht. Vooral cAgterbosch weet hoe t moet en uit 'n voor ze’ van links knalt hjj den bal in de touwen 5—4. De uitstekend spelende voorhoede van de Meer blijft echter steeds aanvallen. Uit ’n cor ner wordt naast geschoten. De Jong kont na een moolen aanval net over, en in laatste in stantie zijn het de Llmvlo-backs. vooral Wester- laak. die door prima kopwerk gevaar voor komen. Dan laat de linksbuiten van Limvio even zien, dat hij voor z’n collega rechts niet onder doet en scoort onhoudbaar 55. "t Gaat spannen. De Meer stelt alle pogingen In X werk om de dreigende nederlaag te voor komen maar zonder resultaat. De Limvio rechts buiten denkt er anders over, en deponeert met ’n onhoudbaar schot den bal in 't doel 56. Even later fluit scheidsrechter Draayer, die uitstekend leidde, X einde van dezen wedstrijd met *n korfbaluitslag. waaraan vooral dé beiae keepers niet onschuldig zijn. 3x800 Meter estafette. WAF, Weenen, tijd 7 m. 45 6 sec. 100 M 100. 200. 8Q0 Meter, tijd 3 min. 29.8 sec. Club Feminins Sport. Frankrijk. Verspringen met aanloop: Hltomi (Japan), 5.98 Meter. Hoogspringen. 1.65 Meter. Miss Didrikson (belden V. S Hoogprlngen zond ?r aanloop, mej. Testonl (Italië). Verspringen zonder Van Nijmegen naar Grave was snel gevonden en toen het Brabantsche land In vla den Elft- schen weg. Na veel gezoek vonden wij tenslotte in de nabijheid van het dorpje Boekel. niet ver van het gesticht Huize Padua, het vlek ,De Logt". Op een eenzaam punt, temidden van het Bra- bantsch bouwland, de bosschen en de heide velden, scheen plotseling een schijnwerper ons tegemoet. De geheime contrölepost. Heftig werd met gele vlaggetjes gezwaaid: we moesten stil houden. „Oh, pers”, klonk het uit den mond van een der controleerenden K. N. A. C.-leden, toen hij het persvlaggetje op onzen wagen ontdekte^ En de pers behoeft niet gecontroleerd te worden. Een half uurtje hebben wij op deze stille, een zame plek de drie controleurs gezelschap ge houden. Wij vernamen, dat mej. ter Kuile reeds gepasseerd was en daarna volgden Tom Verkade (Zaandam), J. M. J. F. Erens (Heemstede) en de Wit (Amsterdam). Dezelfde vragen werden steeds door de rijders aan de controleurs gesteld. „Veel wagens al voorbij? Goed op tijd? Reeds te Lent was gebleken, dat vele deel nemers ver over tijd waren. Op dit tweedf tra ject met zijn kleine plaatsjes en bochtige, moei lijke tertiaire wegen werd veel gevergd van rij der en passagier. Terwijl de bestuurder onaf gebroken zijn lichten de donkere diepten in laat schijnen, turend naar bochten, naar weg wijzers, leest zijn metgezel voortdurend de kaart. bllisten kaartlezen gevraagd. Precies te 8 uur vertrok van Schiphol als eerste deelnemer dr. G. A. Schaly uit Arnhem. Hierna werden met tusschenpoozen van 1 mi- nut de andere deelnemers gestart. Wij hebben den start van een tiental wa gens bijgewoond, doch toen vertrokken wjj in de persauto, welwillend door de K. N. A. C. ter beschikking gesteld, vla Amsterdam direct door naar Lent, het eindpunt van de eerste route en waar de eerste deelnemers om on geveer 12 uur verwacht werden. Nog voor twaalven bereikten wij de pont bjj Lent. Nog geen enkele deelnemer was ge passeerd. Hier zou men door de controle voor zien worden van de opgave van het tweede traject. De volgende ploegen werden hierna samen gesteld Ploeg A: Doel: v. d. Does (H. O. C.): achter: de Waal (Amsterdam), A. Tresling (H. O. C.); midden: C. v. d. Hagen (Hilversum), de Looper (Hilversum) en van Lierop (Hilversum); voor: Slopboom (Haagsch Lyceum), de Geer <H. D. M.), v. d. Berg (Amsterdam), Dupont «Haagsch Lyceum)', v. d. Haan (Haagsch Lyceum). Ploeg B: Doel: Hardebeck (Amsterdam); ach ter: Donk (Bloemendaal), Overing (H. D. M midden: v. d. Roovaert (H. D. M), Terhaar (Amsterdam), Ankerman (H. D. M.); voor: Wa gener (Amsterdam), J. v. d. Hagen (Hilversum). Schnlttger (Prinses Wilh Kist «Togo), Kwast «Amsterdam). De speler Gunning van Bloemendaal was fei telijk in het A-elftal verkozen, doch is wegéns studie verhinderd in den ploegwedstrijd uit te komen. min. 2 3/5 sec.. 3. G. L. Blitz (Antw. Zw. Club) 1 min. 3 4/5 sec. H3.C. te zien, de 2e helft zou nog droeviger worden. Nauwelijks is afgetrapt of Vosse grijpt over een kalm rollertje heen, terwijl even later Lint een v«x>rzet v^n G. Stein Ineens inkogelt,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 8