STADSNIEUWS E u I Alkmaar, 2 Dec. Agenda Japan valt aan JAAP OUDES I MARKTEN Wisselkoersen ZATERDAC-NUMMER BRANDSTOFFEN?^VB Een tegenstander van geneesmiddelen slikken wrijft in 24 uur RHEUMATIEK geheel en al weg! VRIJDAG 2 DECEMBER Et M Niet geopend TUITJENHORN HEER-HUGOWAARD Zaterdag 3 'December Zondag 4 December WINKEL Opbrengst collecte F aillissementen Sjalantoen bezet Uitslag veiling HOOG KARSPEL BURGERLIJKE STAND NOORDSCHARWOUDE SCHAGEN h; PROVINCIAAL NIEUWS AKERSLOOT HEILOO J TOT 7 UUR ’•AVONDS GEOPEND Heksenvervolging in Columbia Met 20.000 man wordt tegen Soe Peng Wen opgetrokken. En de gijzelaars? Waarschuwing Verband en Ziekenverpleging- Artikelen HET GAAT NU SNEL Nog 3 dagen TE KOOP GEVRAAGD tegen zeldzaam hooge prijzen OUD GOUD zooals gouden oorijzers en alle SPANBROEK 4 1 ■•>1 Alkmaarach Bioscoop-Theater: Tarzan. Alkmaarach Bioscoop-Theater: Tansn. den VERGADERING VAN DEN RAAD Keyser, 72 Jaar. Bestuursvergadering 1933 VRIJDAG, 2 I IS ONS KANTOOR OUD JUWEEL I VOOR HET AANNE MEN VAN ADVER- TENTIEN VÓÓR HET SJANGHAI, 1 Dec. (Reuter). Opstandelingen ondernamen een aanval op een kanonneerboot van Mandsjoekwo, gelegen op de Nonnlrivter. Een wllj handgemeen ontspon zich; tenslotte werden de rebellen teruggeslagen. Twee offi cieren en drie matrozen werden gedood. Noch tans richtte de kanonneerboot haar vuurmon den op de vluchtende rebellen, die op deze wijze talryke verliezen leden. Volgens een nader bericht werd het Japan sche offensief geopend met een groote omtrek kende beweging ten noord-oosten van Tsltslhar. De voornaamste aanval had vóór zonsopgang te Pulardl plaats. 8 Dec. Vorige koersen 8 02H 50.15 9.72H 34.45 47 85 4|l De opbrengst van de bier ter stede gehou- den collecte ten bate van het Dorus-Rijkers- fonds heeft opgebracht Alkmaarsch Bioscoop-TheaterTaran. Harmonie: Sergeant X. 41 .Ti 43.7 41 25 2 48 h 12.60 7.37H 20.25 AJ debi schi M W kom men Con verh Li aan; men eer? óf 1 verz OBorartroffaa middel: al» wrijfmld- •r ds oauiUUanbaarsU spierpijn k«uum wrijvaa. Alom varkrijgbaar A M «L »*r pat. „Laat oprapen.' Di in 11 Pari waa ill us vest hier af ge land biyv eras ui tl: tam en t als l cons te k moe Ban pollt dan heer is o; lijke gem dooi dan ranf allei met looz El als den beta nik De commissaris van politie te Alkmaar geeft een leder 1R overweging voorzichtigheid te be trachten by het aanknoopen van relaties met een als heer gekleed persoon, genaamd Dreyer oud ongeveer 50 jaar, gedomicilieerd te Am sterdam. die dezer dagen verschillende inge zetenen hier ter stede bezocht Hy tracht het medeiyden op te wekken en geldeiyken steun te verkrijgen. Hy spreekt vloeiend Engelsch BOGOTA het dorp schenmenlgte Hulsvlyt In de zaal van den heer A. Rys alhier, werd een algemeene vergadering gehou den voor de leden der hulsviytvereenlglng. De voorzitter wees er op dat de vereenlgingen, In tegenstelling met zoovele andere, zich In een financieel gunstige positie mag verheugen. Verder maakte spr. bekend dat In den ver volge geen Inzendingen zullen worden aangeno men die op scholen of onder leiding van het schoolpersoneel vervaardigd zyn. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat dit jaar een voerdeellg saldo bracht van f 66.73. Gevoegd by dat der vorige jaren bleek er 418.01 In kas te zyn. Verder werd mede gedeeld dat de uitgaven der tentoonstelling de ontvangsten met 7.28 overtroffen. By de bestuursverkiezing werden by accla matie herkozen mevr, van SlootenJonker en M^vr. Van Schalk-Kathman. Gekozen werden mej. Trien Reyne en mevr. ZWarteveenStoutjesdyk. Besloten, werd xllt seizoen een cursus te doen geven in kantklossen, cartonbewerken en leer- bewerken. Tot eind dezer week kunnen deel- nemers(stéra) zich opgeven by mej. Maas. By de rondvraag werd na lange discussie be sloten geen vrooiyk rad meer te laten draaien op de tentoonstellingen. Om een gezelliger sfeer te scheppen zal getracht worden een theetuin In te richten. Tevens zou getracht worden uit leden der huis- viyt een ..bandjt" samen te stellen dat voor muzikale opluistering zorgen kan. De heer Hoogland zegde toe met zyn dubbel mannenkwartet eenige nummers te zullen zin gen, hetgeen onder applaus werd aanvaard. Men verzoekt ons te verwyzen naar de an nonce In dit blad, waarin de firma’s: Vroom en Dreesmann, Kofa (Sprayt) en Alkmaarsch Warenhuis mededeelen dal zy geen gebruik zullen maken van de door B. en W. verleen de dispensatie, om op Zondag 4 December hun zaken geopend te mogen hebben. 8 06 O 15 -j tM M 45 •7 86 I ‘SIK 87*4 1 37 H 48>M> 12 62H 7 37H 4).c0 Begroetingen bedrijven verworpen De heer Kooy deelt mede, als lid van de commissie van onderzoek der begroetingen, voor te stellen de begroetingen der llchtbedryven te verwerpen en naar de commissie van beheer terug te zenden ter verlaging van de loonen der ambtenaren en werklieden der bedrijven. Hy is van meenlng. dat in deze tydsomstandlg- heden noonsverlaging noodzakeiyk is. De heer Kwadyk is niet van deze meenlng. De heer Schryver merkt op, dat de loonen In óVerheldsbedryven nooit geiyken tred hou den met een beteren toestand, laat dan ook In slechte tyden de loonen ongewyzlgd. Spr. meent dat loonsverlaging afbraak van het platteland beteeftent. De voorzitter zegt dat het voorstel tot verla ging niet op steekhoudende argumenten berust. Verlaging zou gemotiveerd zyn als de loonen te hoog waren, doch dit Is geenszins zoo. Wethouder Ootjers zegt In loonsverlaging niet de redding van den toestand te zien, maar '"Waarop het oogenbllk deze zoo dleptreurig is, vloeit daaruit de noodzakeiykheid voort om de loonen te verlagen. De heer Duijves meent dat de ambtenaren ook wel een offertje kunnen brengen, waar een groote categorie der Inwoners zoo zware offers te brengen heeft. Spr. zou graag willen zien dat de menschen inzien, dat hun salaris ook naar omlaag moet. In stemming gebracht, worden de begroetin gen der llchtbedryven met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Tegen de heeren Kwadyk en Schry ver. Btaschoppelyke goedkenrtng. De R. K. Sportvereenlging „Hollandla" verkreeg dezer dagen op haar statuten de Blsschoppeiyke goed keuring. R. K. Damestooneelclub ..St. Theresia”. In plaats van mej. G. Boekel, die wegens vertrek heeft moeten bedanken als secretaresse, Is be noemd mej. A. Molenaar. BREUKBANDEN - BUIKBANDEN ELASTIEKEN KOUSEN VERBANDTROMMELS VOLGENS VOORSCHRIFTEN VAN DE ARBEIDS-INSPECTIE N.V. VRIESIA - JAN DE VRIES ZAADMARKT ALKMAAR TELEF. 334 Leverancier van Ziekenfonds ~Al dat Innemen van geneesmidd. Jen, ik laat het maar aan de liefhebben over. Ik gebruik liever iels uitwendigs, Zoodoende heb ik, naar mijn inzicht, mijn gezondheid zoo goed kunnen houden. Maar daar wordt ik Zondag voor Ilnksteren wakker met een pijn in mijn schouder om lureluursch van te worden, hn zoo in eens. Ik kon niet meer heen of weer. Ik zeg tegen Klaart je, haal jij me eens een groote pot Akter's Kloosterbalfem. Ik kon mezelf niet w fjven van de pijn, maar liet het mijn vrouw doen. Niet te hard, zeg ik, want alles, ook de geheele fa 4ri* opriektaa te Akkar’s Kloo.terb»l»a» 4*1 ea *1* bols- h.*l<ai<M«l- Krachtig solt G. 4* smartelijkst* spit mado wsg I - De tulnbouw-steunwet Aan de orde is thans een algemeene bespre king over de as. tulnbouw-steunwet. Ge memoreerd wordt het geringe bedrag; het be stuur verwacht dat hierdoor de steun van ge ringe beteekenis zal zyn en de hoop wordt uit gesproken, dat de Commissie nog een weg zal weten te vinden om ook die producten te steu nen, die den minimumprijs niet hebben opge bracht. Mede wordt gesproken over de noodzaak om de koolteelt In te krimpen, wat weliswaar een zeer moeliyk punt is, maar waaraan toch onze organisaties hun aandacht dienen te schenken. By de rondvraag komen nog een paar meei ondergeschikte punten In bespreking en wordt nog besloten’den marktmeester te verzoeken in de marktberichten ook aan te geven de onver koopbare hoeveelheid. Hierna volgde sluiting. De raad kwam Woensdagavond In voltallige zitting bUeen. De commissie Inzake den pro vincialen weg door het Ovestmer-Ambacht deelt mede, dat op den prys der landeryen een kor ting van 15 pet. is toegepast. De raad besluit de betreffende landeryen der geméen.et die op f 1725 waren getaxeerd, voor 85 pet. hiervan af te staan aan de provincie. De voorzitter stelt In verband hiermede voor de voorwaarde, dat de subsidie alleen wordt verleend als alle belanghebbenden bydragen, te laten vervallen, daar slechts enkele kleine pol ders weigerden. De heer Kwadyk, gesteund door den heer Schryver, wil de voorwaarde aan de subsidie verbinden, dat de weg als produc tief werk wordt uitgevoerd en niet by wyze van werkverschaffing. De voorzitter merkt op, dat algemeen ge vraagd is om het werk in werkverschaffing uit te voeren en daartoe hebben Oed. ^Staten dan ook besloten. Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen. Weer de schoolkwestie De agenda zou niet compleet zyn, als er geen schoolkwestie by was. Nu was het weer een schrijven van Ged. Staten In verband met een beroep van het R K. Kerkbestuur, waarin zy vragen tot welken termyn de bouw van een gymnastieklokaal is opgeschort. B. en W. stel len voor te berichten, dat de uitvoering is op geschort met de bedoeling vóór 1 April 1934 het gebouw op te richten. De heer Schryver herinnert eraan, dat B. en W. by hun prae-advles van 16 April 1931 als argument voor de opschorting aanvoerden den ongunstlgen tyd. Hy acht het onverantwoorde- lyk om dan nu dezen termyn bd stellen, terwyi de tyden toch veel slechter zyn dan toen. De heer Duyves is ’t hiermede eens; hy wyst er nog op, dat het veel economischer voor onze gemeente zou zyn. Indien het R-K. Schoolbe stuur het lokaal bouwt, daar dan ook de an dere gemeenten bydragen. De voorzitter zegt, dat In hoogste Instantie reeds Is beslist, dat de gemeente zal bouwen Met 4 tegen 3 stemmen (de heeren Duyves, Moge de eerste begrootlngswerkzaamheden ietwat vertraagd zyn, het gaat op dit moment full speed op het einddoel af. Naar ons ter core kwam Is de algemeene rapporteur reeds met zyn ontwerp gereed en zal het rapport In een byeenkomst hedenavond nog worden vastgesteld. Met den grooteten spoed zullen B. en W. dan op de verschillende opmerkingen en be zwaren antwoorden, zoodat binnen enkele da gen rapport on antwoord tegemoet kunnen worden gezieij. Zyn we wel Ingelicht dan worden deze stuk ken dit jaar uit bezutniglngsoverweglngen niet gedrukt, doch gecyclostyleerd. Bjjz Vrijw. Landstorm De afdeeHng Beha gen van bovengenoemd Instituut hield Woens dagavond haar jaarvergadering. De Voorzitter de heer H. van Nul^nd heette byzonder welkom den heer Oolders, %ecr. Gew. Landstormverband Alkmaar. Van de afdeeling Anna Paulowna was een schryven Ingekomen om gezamenl^k schiet oefeningen te houden. Na eenige discussie werd besloten aan den Burgemeester te ver zoeken een lijst te mogen laten circuleeren om gelden byeen te brengen om aan de finan- cieele moeilijkheden tegemoet te komen. Wan neer deze inzameling slaagt^ zal aan het ver zoek van Anna-Paulowna worden voldaan. Naar aanleiding van een schryven van het gewest Alkmaar over de korps wedstry den. werden naast den commandant den heer 6. Knüwer afgevaardigd de heeren C. v. Straa- len, G. Kronenburg en W. Kranenburg. Hierna had de uitreiking der plaatsen plaats. Afd B le prys W. Kranenburg (Zype)2e prys G. Kronenburg (Behagen). Afd. C le prijs Jenne de Jonge (Zype). Afd. D le pr. B. Kroon (Behagen). Als data der schietoefeningen voor werden bepaald de Dinsdagen in Mei en Juni, des avonds van 7 tot 9 uur. De schietoefenin gen zullen te Behagen worden gehouden. Hierna werd een opwekkend woord gespro ken door den heer Oolders, waarna eenige nieuwe leden werden geïnstalleerd. Het jubileum van den heer v. Nuland. Don derdag 1 Dec. herdacht de heer H. v. Nuland den dag, dat hy voor 13'/2 jaar zitting nam In den Gemeenteraad. Het heeft den jubilaris, die In t Katholieke Vereenlgingsleven, vooral In Behagen, een groote plaats Inneemt, dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Naast talrijke schrlfteiyke felicitaties kwamen zeer vele vrienden den jubilaris persooniyk ge- lukwenschen, onder wie de Hoogeerw. Heer De ken van Behagen. De Dag. Besturen van Kies- vereeniging, den Volksbond, de Hanze en den L.T.B., die zich tot een klein comité hadden ge vormd zyn gezameniyk ten huize van den heer v. Nuland samengekomen, waar by monde van den secretaris der R.K. Klesvereenlglng, de ju bilaris werd toegesproken en gehuldigd voor het vele werk wat 's Raads nestor voor de Gemeente in 1 algemeen en voor de Katholieke belangen In 1 byzonder heeft gedaan. By een bloemenhulde werd den jubilaris een fraaie rooktafel aangeboden. De heer van Nuland was zeer getroffen door dit biyk van belangstelling en dankte met eenige welgekozen woorden voor de van waardeering getuigende woorden van d enspreker, die hy ten zeerste op prijs stelde. Ondertrouwd: Jacob Bergmans en Ankje Bouwer, Johannes Smit en B?mardlra Zonder- huls. Gerard Beckers en Alleg^nda Dreyer, Johannes de Wolf en Theresia Kóster, Juurd van den Heuvel en Elisabet de Llgter, Corne lls Hoogmoed en Antje IJts, Pleter Joon en Pletertjé Leegwater- Geboren: Jacobus', zoon van Jan Hagenaar en Wimple Okhuyzen. Anthonia Geert rulda Maria, dochter van "Jacobus Karaten en Jo hanna Immlng. Overleden: Anna omgeving, deed me zeer. Zij wreef mij zachtjes om te beginnen, naderhand wat harder en het was of er een won der gebeurde. Onder het wrijven ver minderde de pijn al en toen het 'a avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als altijd. Slikken jullie maar ta bletjes, poedertjes en drankies. Geef mij maar voor spierpijn en rheuma- tiek Akker’s Kloosterbalsem, ze zeggen toch „Geen goud zoo goed." Fr. D. te G. (Origineel ter inzage) Usbaan „Heiloo” Gisteravond werd In Rustende Jager” een vergadering gehouden door bovengenoemde Usclub. De voorzitter, jhr. N. van Foreest, opende Je vergadering en heette allen welkom Mededeeling werd gedaan, dat de secretaris, de heer J. J. Mann en de penningmeester, de heer H. E. Deckens, bedankten. Tot administra teur werd benoemd de heer M. A. Boeman, Ken- 1140 bedraagt. Namens de rekenlngcon^nlssle bracht de heer Kostelyk verslag uit. De ontvangsten bedroegen 1255.61, de uitgaven 1243.77, zoodat er een batig saldo is van 11-04. Omdat er een ver schil Is In de uitkomst der rekening, blyft de rekenlngcommlssle intact. Tot leden der reke- nlngcotnmlMle 19331933 werden benoemd de heeren Kostelijk, Harder en O. Koning. Plaatsvervangende leden de heeren Hopman, (Columbia) 1 Dec. (Reuter). In Santa Satlvanorte heeft een men- een krot van een huis, waarin een oude vrouw en haar twee dochters sliepen. In brand gestoken. De drie vrouwen zyn le vend verbrand. De oude vrouw werd beschul digd van toovenary. Tien personen zyn gearresteerd. Dr. Barnhoorn, de voorzitter, kon na afloop Aan ook op een schitterend geslaagden avond wijzen. Het was werkelijk een avond, waarop allen genoten hebben. zooals gouden oorijzers en alle andere gouden voorwerpen b. v. juweelen voornaaiden, kap- spelden, broches, oorknoppen, ringen, enz. - w tabaksdoozen en andere doosjes, beugels enz. BLOEDKORALEN Cornaiynkralen, enz. i rrT VOORAL OP DIT ADRES PAYGLOP 4 le huis Tunaf de Lentestraat. N B. Bovenstaande artikelen worden ook tegen leer hooge prijzen voor andere goederen verruild Monden txriyn druaeel Switzerland jVeenen Kopen nas«n stocannim jelo Srw Turk (eabae) «nm* Praas Maarte Verkooptag Op de den 29sten dezer gehou den verkooplng van het woon- en wlnke’huls en erf annex smederij, behoorende aan C zyp, werd het perceel in bod gebracht op 3000 en by afslag gemynd op 1000, alzoo in totaal f 4000. Gemynd door den heer P. Kuiper als gemachtigde van den hypotheek houder. Burgerlijke Stand Geboren: Alida Elisa beth Maria, d. v. P. M. Dekker en M. A. Ei- kamp; Jacobus, z. v. W. Verduln en G. J. Dekker. Overleden: Maria Bos, oud 71 jaren, echtge- noote van O. Borst; Grietje van der Velde, oud 50 jaren, echtgenoote van 8. Kwast, over leden te Alkmaar. Gehuwd: Jan Zweeris en Hendrika Blok ker. Stemming Kaagpolder. By de op 30 No vember 1932 gehouden stemming voor den Kaagpolder werden de heeren H. Koning al hier en Jb. wynker te Obdam herkozen resp. als lid van het Dageiyksch Bestuur en Hoofd- Ingelafid. ZWAAG. 30 November. Velllngsver. .Angert en Omstr.” Snljboonen per 100 Kilo 4041. Drui ven 2650. Spinazie 14—16, Spruiten 8.00— 11.—. WlUofoo 18—31, Uien 3.00—4 50, W. Jan 8.4010.90, Comtesse 110018.70. Pr Inc. van Engel 15-36, Goudrelnetten 14.3020.Zoe te Appelen 14—23. per 100 Kilo, Bloemkool per 100 stuk* 7.0016.—. Wortelen per 100 bo* 4.00 6.10, Sla per 100 krop 3.003.20. ZEVENHOVEN. 30 November. Elerenvell. enz Aantal eieren 2263 at.. Kippeneieren 6.7.50 p. 100 «tuk*, kaas 0.160.36 per pond. Kippen 0 801.00 per stuk, Konynen 1.001-20 p. etuk, Banan en0.030.04 per «tuk, Blnaaaappelen 0.04 per stuk. .Neem die spa op." ,jZe is te zwaar voor me." „Denk er aan: twintig man wachten er op.” twintig man die spa hiervan wordt een uitvoerige bespreking gehou den, welke tot resultaat heeft, dat op de as, ver gadering der Prov. Commissie aan de orde zal worden gesteld de vraag of het niet gewenscht is, zoolang de Tulnbouwsteunwet werkt, de mi nimumprijzen bulten werking te stellen. De Voorzitter deelt mede dat een voórraad zilverulenzaad beschikbaar Is en verzoekt de aangesloten vereenlgingen dit ter kennis van hun leden te brengen en eventueele bestellingen op te nemen. Door den marktmeester is met het oog op de groote drukte aan het kantoor wegens de steun- wet, verzocht den leden te mogen bekend ma ken, dat met Ingang van 5 Dec. niet wordt uit betaald, wat In de loopende kalenderweek is ge veild. Eerst Maandagmiddag wordt begonnen met de uitbetaling van het geveilde in de voor gaande week; desgewenscht kan men een voor schot krygen. Het bestuur besluit op dit verzoek in te gaan. Naar aanleiding van opmerkingen over het niet handhaven van minimumpryzen voor aard appelen, wyst de voorzitter erop, dat deze voor aardappelen nooit hebban bestaan; wel is een poosje beproefd om deze op f 1.te handhaven, wat echter niet kon worden volgehouden. Voor stellen voor da vergadering van de Prov. Com missie zullen, behalve hetgeen reeds besloten Is, niet worden Ingediend. Kwadyk en Schryver) wordt het voorstel aan genomen. Aan de orde Is herstemming over het voor stel van 8t. Pancras tot overdracht van den Twuyverweg voor 150 per jaar, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het voorstel aan vaard. Tegen de heeren Duyves, Kansen en Ootjera. De vergoeding voor de byzondere scholen over 1931 worden als volgt samengesteld: voor de School met den Bybel op 589.89 voor 61 yt leerl.; voor de R.K. meisjesschool op 1743.40 voor 182 leerl. en voor de R.K. Jongensschool op f 1807.89 voor 189ti leerl., alles met aftrek van de voorschotten. De begroeting van het Burgeriyk Armbestuur wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 4253.04, waarby inbegrepen 4000 gemeente- subsldie. Bestuursvergadering Noordgrmprktbond De Voorzitter, de heer Ootjers, heet by de ope ning allen welkom en memoreert den nog steeds slechten toestand in het tuinbouwbedrijfook nu gaat het met de kool al weer zeer slecht. Omtrent den tuinbouwsteun is pr. pessimistisch gestemd. De omzet heeft In September 75.583 bedra gen en In October 76.144. Ingekomen is het accountantsrapport over 1 eerste halfjaar 1932, waaruit biykt, dat het be heer van den penningmeester In orde Is geweest. Het nadeelig saldo bedroeg 3434. Van de veiling Purmerend e. o. een verzoek om adnaesiebetuiglng aan een adres- aan de Prov. Commissie, waarin aangegeven Is dat de mlnlmum-pryzen veel te laag zyn en daardoor overname van onverkoopbare producten door de Provincie geen steun aan den tuinbouw betee- kent en integendeel door middel van H pet. hooger marktgeld van de tuinders nog een offer wordt gevraagd. Aangedrongen wordt op een hooger bedrag dan 100.000.—. De Voorzitter toonde eenige onjuistheden aan en acht den maatregel van de Provincie zeer sympathiek. Naar aanleiding van dit punt wordt gewezen op het feit, dat er alle kans Is dat de producten, welke door de Provincie worden overgenomen, bulten den Rykssteun zullen vallen. Hieruit zou volgen, dat dan toch elgeniyk niets naar de Provincie zou moeten gaan, want dit kan slechts schade voor de tuinders zyn. Naar aanleiding Ten Bruggecate en Ooomsch, de laatste uit Alk maar. De aftredende bestuursleden, de heeren H E. Deckens, P. de Jager Jr. en P. Klopper, worden herkozen. In de vacature-Moens, Alkmaar, wordt geko men de heer mr. A. P. Óffers. Besloten werd een onderzoek In te stellen naar de kosten van egaliseeren v^n het terrein waardoor het geheel een halven meter lager zal komen. De bouwkundige, de heer Mann. zal een begroot mg maken. Zy, die op 1 October geen contributie betaald hebben, moeten, als de baan geopend Is, dub bel betalen. By den Kattenberg is geen parkeerterrein voor auto's en fietsen. Besloten werd verder een propagandawedstrijd kunstrijden te houden. Tot penningmeester werd door het bestuur benoemd de heer Voorthuysen te Alkmaar. Hierna sluiting. Gemeentebegrooting 1933 De heer Schryver houdt vooraf enkele ult- •stekend gedocumenteerde beschouwingen. De voorzitter aat hier niet op In, waarna sub sidies worden toegestaan aan de ontsmettlngs- inrichtingen van het Witte Kruis, de R-K. Lees bibliotheek, Stichting Katholieke Kinderuit- zendlng, R.K. Kerkbestuur voor leerpllchtvrlje Jeugd, commissie malariabestrydlng en R.K. Lyceum. Op een verzoek van het Wlt-Gele Kruis om subsidie van 15 ct. per R K. inwoner wil de meerderheid van B. en W. gunstig beschikken; de voorzitter stelt voor 10 cent per inwoner te geven, daar splitsing naar de religie niet wel mogeiyk Is. De heeren Schryver en Duyves wenschen een verdeellng van de f 400.geraamd voor wyk- verpleging; aan het Witte Kruis f 250 en het Wlt-Gele Kruis f 150.—. Dit ontmoet tegenstand by de andere heeren. Besloten wordt aan het verzoek te voldoen. Volgt behandeling der begroeting. By den post; kanalisatie 1000.— merkt de heer Kooy op. dat in de maand October bewe zen Is, dat door de afsluiting der Zuiderzee men Her niet van het water afkomt en na de ka- mllsatle zal dit nog erger worden. Hy wenscht de subsidie tydeiyk in te trekken, zoolang tot de verzekering gegeven is, dat wy door ult- Haling op de Noordzee van het overtollige wa ter bevryd worden. De voorzitter zegt, dat intrekking van een etns toegezegd bydrage niet mogelfk Is. De begroeting wordt tenslotte voorloopig vastgesteld met een post onvoorziene uitgaven van f 428. 48. R.K. Kring Dat was een prachtig begin de eerste avond van den Kring In dit seizoen. Bert Brugman's marionetten-theater opende de serie van de kringavonden en wel op 'n wyze. welke alle aanwezigen, en dat waren er niet weinigen, in verrukking bracht. De voorzitter, de heer dr. Barnhoorn, opende den avond met den chrlsteiyken groet en heette allen, inzonderheid de talrijke eerw. hee ren geesteiyken. harteiyk welkom. Met groote vreugde zelde spr., opende spr. dezen avond nu er soovelen aanwezig zyn. De goede traditie getrouw was deze eerste avond meer byzonder aan het^-amusante gewijd. In korte trekken geeft spr. vervolgens aan wat de leden dezen Winter nog te wachten staat, waaruit bleek, dat ongewoon schitterende avonden door den Kring ziillen worden gegeven. Hierna begon de voorstelling, voorafgegaan door een meer dan komische Inleiding van den conferencier van het gezelschap. Het eerete nummer was de opvoering van Aquarlumfan ta ste In 3 bedrijven. Het was de geschiedenis van een zeemeerminneke, dat de menschen wilde zien en tot straf den dood vond. Aardig was bet de visschen over het tooneel te zien zwem men. Ook de opvoering van het sprookje „De drie wenschen" was mooi, teryljl by de .Diver tissements" na de pauze de lachspieren voort durend in beweging waren. 1 Dec. Uien 3.003.10, Bloemkool 100 st. 4.306.80, Sprultkool 5.30 9.60. Roode kool 1.60380. TOKIO, 1 Dec. (Reuter). Uit Tsjangtsjoen wordt gemeld, dat op de uitdaging van gene raal Sou Ping Wen de Japansche troepen naar Chailar oprukken Uit Sjanghai wordt nader geseind, dat de Japanners na een snellen opmarseb langs den Chineeschen Oosterspoorweg. de stad Sjalan toen bezetten, waar de Russen tyden* den Ja- pansch-Russisehen oorlog greote kazernes heb ben gebouwd. Twintig duizend Japanners, gelooft men, nemen deel aan het offensief dat meer ten doel heeft Soe-Ping-Wen te dwingen In on- derhandelingen te treden dan hem te nood zaken dc sterke Chlnresche posities in de ber gen van Khingan op te breken. Men zal zich herinneren dat Soe-Ptng-Wen 250 Japanners als gijzelaars vasthoudt ”n tot heden heeft geweigerd ze uit te leveren Vol gens berichten uit het hoofdkwartier van Soe- Plng-Wen. hebben zes Japansche vliegtuigen de stad Sjalantoen overvlogen en tien bom men uitgeworpen boven het station, waarby twaalf burgers gedood en het station alsmede de kazernes verwoest werden. Men vreest dat Soe-Pmg-Wen de- 9 KM. lange spoorwegtunnel door de bergen van Khingau zal opbiazen. Men zegt dat de Chlneesche vrijwilligers in 1 Mandsjoerye steeds meer geld en proviand ontvangen van hun aanhangers in de rest van China. Met pensioen De heer C. Peetoom, die 32 jaren zyn dienst verrichtte by de posteryen. gaat den dienst verlaten met pensioen. Markt Appelen 4—15. peren ƒ1—9, kool ON)0.70, aardappelen 0.80—1.10, koolraap ON)0.70, sprultkool f 46, uien 1 IN) per 50 K.G. OUD ZILVER gehouden hy opbod op Woensdag 30 Novem ber 1932 ten overstaan van notaris G. A. Ver- kade, te Alkmaar, van een heerenhuis met erf en steeg te Alkmaar aan het Verdronkenoord 46, staande In bod op 5350. De afslag blyft bepaald op Woensdag 7 De cember 1932, ‘s avonds om half 7, (aanvan gende alzoo om half 8), In Café _t Gulden Vlies Koorstraat. ALKMAAR, 3 December Aangevoerd totaal 730 hectoliters 33 H L. tarwe 4j0—5.26. 114 H. L. rogge 3.10. 93 :u gerst 36, 204 HL. haver 5.255 90. 75 H.L. boonen bruine 1316. citroen 1825. duiven 8.50—9N), witte 1820. oude 16. 36 H L. geel mosterdzaad 16. 91 H.L. Karwljzaad 18.502130. tulnboonen 1319, 94 HL. erwten groene 12.75. Idem groene groote 1831. Idem grauwe 1318, ld. vale 1318 per 100 Kilo, han del goed ALKMAAR. 3 December Kaasmarkt 74 stapels, 80.000 K.G.. 46 fabrleks kleine t 36. 7 fa- brleks comm. t 26. 3 fabr. mldd. f 36. 8 boeren kl f 36, 11 boeren comm. f 26, handel matig. ALKMAAR. 30 Nov. N. V. Alkm. Exportveiling. Andijvie per 100 stuks 0 402 40. Bloemkool I per 100 stuks 8—Ij. Bloemkool II IN)4.50. Boerenkool per 100 st. 1.104.80. Druiven per 100 pond 1525. Gele kool per 100 K.G. 0.60 I. 10, Groene kool per 100 stuks 1.604.80, Knol- selderle per 100 stuks T.60230. Prei per 100 boa 4.406.70. Roode kool per 100 K. G. 0 60 330. Selderie per 100 bos 3306.Spinazie p. bak 134. Spruiten per 100 pond 1.50630. To maten per 10 Opond 3.507.Uien per 100 K.G. 3.60430. Wortelen per 100 bos 630—13.60. Witlof 1 per 100 pond 6300Idem II per 100 pond 4.60. BEVERWIJK. 30 Nov Boerenkool 1560 pei kist, Breekpeen 100116. Spinazie 4060, Andij vie 3560 pér kist. Bloemkool 812. Roode kool 36, Groene kool 46. Gele kool 34 per stuk. Selderie 3. Prei 610 per boe. Witlof 1618 per K.G., Aardappelen 2314. Uien 35(4, peen 3— 4. Bleten 2. Tomaten 723, Spruiten 813. BOVENKARSPEL (Station), 1 Dec. ,J3e Tuin bouw” Aardappelen: Due W. 3838. Schotsche 3833 Elgenh. 5666. per baal, aan voer 770 baal. Uien groote gele 2.20, Drielingen 1.75, Nep 335. aanvoer 42 ball. Bloemkool le soort 730 12.30 per 100 st.. Idem 2e soort 530730. ld. 3e soort 3.703.60. aanv. 66475 stuks. Gele kool 1.401.60 per 100 K.G.. aanvoer 1500 K. G.. Ble ten per 1000 st. Kleine 0.601.10. aanvoer 3900 KllograS. BROEK OP LANGENDIJK. 2 December 1700 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 1.60. Due of York 0.60. 25000 K.G. Roode kool 1.103.60. Idem 1 2 20. 22000 K.G Gele kool 0.80—1.90. 16000 K.G. Deensche Witte Kool 0.601.00, 11.000 K.G.. Uien 3.704.30. Gele Drielingen 3.804.00. 6600 K.G Bleten 0.601.60. 1800 stuk* bloemkool: Reu* 7.10— 10.70, Idem 34. HOOFDDORP. 1 Dec. Granen en zaden. (Boe- rennoteerlngen). Rogge 8.754,-r, Ch. gerst 4.75 5.35. Wlntergerst 4.164.75, Haver 4308. Paardeboonen 6.00630. Groene Erwten 10.00 12.50. Vale Erwten 9.0010.Gele Mosterd 1620 Kanarlezaad 6.006.35. Karwljzaad 18.00 20Blau wmaanzaad 3840. - Alles per 100 Kilogram. ENKHUIZEN. 1 Dec. Bloemen: Orauford Yel low 0 140.16, Sunset 0.130.75, Mont Blanc 0.250.37. Prof. Belledau 0.07—035. Herco 034 —036. Buckingham 0.070.11. Glory King 0.05 —0.06, Hadley 2.202.70, Columbia 3—335. NOORD1JSCHARWOUDE. 3 December 10.000 K.G. Aardappelen Schotsche Muizen 0.50. Groote 0.600.70, 7200 K.G. Drielingen 44.10, Ulen 3.904.30, Grove Ulen 44.20. 2500 K.G. Peen 140120. 5500 K.G. Kroten 0.601.20. 1700C K.G. Roode kool 1.50—2.80. 3800 K.G. Gew. witte kool 0.90. 12500 K.G. D. witte kool 0.600.90 5800 K.G. Gele kool 1.402.10, 230 stuks Bloem kool 6.90 per 100 stuks. LEIDEN. 30 November Melkvelllng Ver kocht om In de week van 513 Dec. te leveren 31855 liter melk. Hoogste prys 6.40, laagste prijs 5 20 per 100 Liter. LEIDEN, 30 November Coöp Groenten-, Pruil- en Bloemenvelllng-Ver. .Lelden en Om streken." Andijvie 0.702 00. Kroten 11.50, Bloemkool le soort 7.0018.40. Idem 3e soort 10. Roode kool 1.905.70. Savoye kool 3.405 Groene kool 1 503J>0, Pieterselie 0.70.30. Prei 1.103.50. Kropsalade 0.403 50. Selderie 1 2.50. Knolselderle 1—3. Wortelen 1.106, per 100 stuks. Kroten 12N). Kroten gek. 68, Witlof 18—33. Boerenkool 58. Uien 45. Wortelen 2T, Spruiten le soort 913, idem 2e soort 37 per 10C K.G. UITHOORN 1 Dec. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 525 stuks. Prys Goudsche kaas Tste soort R.M 31—33. Idem 2de soort 2830. Han del vlug. WOGNUM. le soort per Alkmaar, 1 Dec. Failliet verklaard: J. J. de Graaf, bloembollenkweeker, te Heiloo. R.- comm. mr. J. Krabbe; cur. mr. J. Belogne. M K. Boogerd, bedrijfsboer, Mlddenmeer, Sluis III do. 9, Wleringen. Verknoping Caf de Landbouw dat zou wor- verkocht. werd waarschyniyk door den verkooper opgeboden tot 8000. De kooper was verplicht óen inventaris over te nemen voor 3250. By den afslag werd het niet gemijnd. Het nog zoo goed als nieuwe woonhuis van den heer P. Koopman van de wyzend werd gemynd voor 1610 door den heer D. Beemster Mz., alhier.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 14