PROVINCIAAL NIEUWS t I V Een tegenstander nn geneesmiddelen slikken wrijft in 24 uur RHEUMATIEK geheel en al weg! VRIJDAG 2 DECEMBER NIEUWER-AMSTEL AALSMEER Mi I HARENKARSPEL HENSBROEK ANNA PAULOWNA HEILOO SPANBROEK TU1TJENHORN TER AAR OUDER-AMSTEL DUIVENDRECHT NIEUWVEEN DEN HELDER EDAM-VOLENDAM HEER-HUGOWAARD EDAM I- PURMEREND GOORN SCHAGEN HOOGKARSPEL L' Velband en Ziekenverpleging- Artikelen .NIEUWKOOP ENKHU1ZEN BLOKKER BERKhOÜT AKERSLOOT WINKEL WORMERVEER. Woning Aula I 4498 1933 Amstelveen 9298 4350 7050 de den De Haan stemde tegen de begrooting f’eering stemde tegen den post voor B ut Ble. Net Bl« j. Biet en B i Net: ten eem „St. Deus Dedlt". De landarbeidersver- eeniglng ,JBt. Deus Dedtt" hield haar jaarver- van den bouw van een aula vcning is als volgt: PMsanalia. Het scheidsgerecht voor werk- ---de heer P. voor- Jaarverslag van den secretaria blijkt, dat de afdeellng 26 leden telt. Het bestuur deelde mede, dat op 8 December 4532 5586 Benoemd Onze plaatsgenoot J. Vossepoel werd benoemd (tijdelijk) aan de Chr. School voor L en U. L onderwijs te Weesp. van den Het jubileum van den heer v. Nuland. Don derdag 1 Dec. herdacht de heer H. v. Nuland den dag, dat hl) voor 12'/^ jaar zitting nam in den Gemeenteraad. Het heeft den jubilaris, die in t Katholieke Vereenlgingsleven. vooral in Schagen, een groote plaats Inneemt, dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Naast talrijke schriftelijke felicitaties kwamen BREUKBANDEN - BUIKBANDEN ELASTIEKEN KOUSEN roa Br. VOO! ond B. t (spi reet V.V v»n J ten Br of 1 »U« He in h Well als 1 listis w: ie van k< stelt grill llbei bew wer< waa men taak zijn verv O< loop heef krac waa: land te k kwa: Peer werk Has stel 1771 5775 4850 4499 6987 6721 4792 4100 5861 4874 7400 5315 wer lett self On» No. N 1 D< begr ise. reed land Zak: men dacl Vc op tot le bt c H.R Bed knl| ven klnj van Wl« als (Sp Bns Hol nen 2 - oaavartroffea alddali als wrijfaiJ- saa-l Krachtig aalt Ga ar da oawitotaaabaaraU apiarpija au Personalia De heer D. Schmidt behaalde te Amsterdam den doktersgraad voor wis- en natuurkunde met als hoofdvak Pharmacia. VERBANDTROMMELS VOLGENS VOORSCHRIFTEN VAN DE ARBEIDS-INSPECTIE N.V. VRIESIA - JAN DE VRIES ZAADMARKT ALKMAAR TELEF. 384 Leverancier van Ziekenfonds Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding en dpodgravers- Kiescollege De heeren J. Dam. A. Kiste- maker, J. v. d. Molen en J. Reuvers zjjn we derom herkozen als leden van het Kiescollege. straatverlichting waar dit eenigszins mogelijk is. De heer 1“- -■ de Burgerwacht. Met 6 voor en lukwenschen. onder wie de Hooeeerw. Heer De ken van Schaven. De Dag Besturen van Kles- vereeniging, den Volksbond, de Hanze en den L.T.B.. die zich tot een klein comité hadden ge vormd. zijn gezamenlijk ten huize van den heer v. Nuland samengekomen, waar bjj monde van den secretaris der R.K. Ktesvereenlgtng. de Ju bilaris werd toegesproken en gehuldigd voor het vele werk wat ’s Raads nestor voor de Gemeente in *t algemeen en voor de Katholieke belangen in t bijzonder heeft gedaan. Bjj een bloemenhulde werd den jubilaris een fraaie rooktafel aangeboden. De heer van Nuland was zeer getroffen door dit blijk van belangstelling en dankte met eenige welgekozen woorden voor de van waardeering getuigende woorden van d enspreker. die hjj ten zeerste op prijs stelde. Gehuw^. Jan Zweerls en Hentfrika Blok ker. Volksbondgebouw Door B. en W. is aan het Bestuur van den R.K. Volksbond, afdeellng Duivendrecht. vergunning verleend voor den bouw van een Vereenlgingsgebouw met feest zaal en conciërgewoning, aan den Rljksstraat- weg. naast en achter de Zusterschool. Het oude gebouw „Pax” zal worden gesloopt, gedeeltelijk voor verbreeding van den Rjjksstraatweg. Op het overblljvende terrein zullen, nadat dit ver kocht is, eenige woningen worden gesticht. Kwt^ekenbos. Nieuwkoop -Muls. Hoofddorp Katholiek Comité voor Werkloozen. Door het Katholiek Comité voor Werkloozen In onze parochie is ter gelegenheid van het St. Nlco- laasfeest aan de gehuwde werkloozen. die er voor in aanmerking kwamen, een ultkeering van 5 In natura verleend, benevens een toe lage voor kinderen. Ook aan de ongehuwde werkloozen la een bedrag ran 2 In natura kunnen uitgekeerd worden. De gelden hiervoor zijn door de parochianen bijeengebracht door het koopen van steunbons, welk liefdewerk nog eens vriendelijk wordt aanbevolen. Overleden. 23 Nov.: Maria de Jong. 86 j., wed van Jan Groot, overleden te*Xlpendam. Gemeenteraad. Een raadsvergadering werd gehouden waarbij alle leden aanwezig waren. De voorzitter feliciteert na opening den heer Van Leeuwen, dat hij weer in de vergadering kan aanwezig zijn. Deze daniy hiervoor en zegt aanvankelijk voornemens te zijn geweest om als raadslid te bedanken, doch op aansporen omgeving, deed me zeer. Zff wreef mij zacht je» om te beginnen, naderhand wat harder en het was of er een won der gebeurde. Onder het wrijven ver minderde de pyn al en toen het 'a avonds herhaald waa, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als altijd. Slikken jullie maar ta bletjes. poedertjes en drankjes. Geef mij maar voor spierpijn en rheuma- ttek Akkers Kloosterbalsem, ze zeggen toch „Geen goud zoo goed." Fr. D. U G. (Origineel ter Inzage.) Tram uit de rails Of het was uit protest dat zij ’s middags niet meer naar Volendam zou gaan of hoe dan ook, maar Woensdagmorgen, op den dag dat 's middags het electrlsche baan vak naar Volendam officieel zou worden ge opend, liep het spoortje van den dienst Kwa- djjk—Volendam nabij den Westerweg in de Pur- mer uit de rails. De weinige passagiers werden per bus verder getransporteerd en smaakten dit roemloos einde *an de stoomtractie-periode volkomen! Burgerlijke Stand Geboren, 24 Nov.: Cor nells Johannes Marla, z. van C. Jonk en G. Mo- enaar; 27 Nov.: Jacobus Augustinus Marla, z. Bijl Vrljw. Landstorm De afdeellng Scha gen van bovengenoemd Instituut hield Woens dagavond haar jaarvergadering. De Voorzitter de heer H van Nuland heette bijzonder welkom den Jieer Oolders, secr. v. h. Gew. Landstorm verband Alkmaar. Van de afdeellng Anna Paulowna was een schrijven Ingekomen om gezamenlijk schiet oefeningen te houden. Na eenige discussie werd besloten aan den Burgemeester te ver zoeken ®en lijst te mogen laten clrculeeren om gelden bijeen te brengen om aan de flnan- cleele moeilijkheden tegemoet te komen. Wan- „Tulndersbelang” ia liquidatie. Een belang rijke ledenvergadering, welke op verzoek van u vele leden der R. K Veilingvereeniging „Tuin- dersbelang" in liquidatie werd uitgeschreven, werd Donderdag gehouden in café Verhoef. De voorzitter, de heer Rekelhof. heette, na opening met den chrlsteljjken groet, in zijn openingsrede behalve de leden, ook den aan wezig zijnden accountant, den heer _H. M. Ver huist. uit Leiden, harteiljk welkom.' Laatstgenoemde gaf dan een uitvoerige uit eenzetting betreffende reeds verrichte werk zaamheden Inzake de liquidatie. Nadien werd een levendige discussie geopend over diverse aangelegenheden, waarna mat algemeene stemmen, zonder eenige uitzondering of blanco-stemmlng.een motie werd aangeno men, te zenden aan het bestuur der Ooöp. Centrale Tuinbouwveiling „Ter Aar en Omstre ken" G.A., De motie luidt als volgft: Ondergeteekenden. voorzitter en secretaris der R. K. Vetlingsvereeniglng „Tulpdersbelang" in liquidatie, te Ter Aar, in algemeene verga dering met de leden dier veihngsvereeniging in Café Verhoef te Ter Aar bijeenzlJnde, nemen de vrijheid u namens de leden, welke hun met algemeene stemmen dit opgedragen hebben, er u bij dezen opmerkzaam te mogen maken, dat bjj de samensmelting der voorheen bestaande drie veilingen, te weten ,J3t. Phocas", „de Hoop geleid Ons" en „Tuindersbelang" absoluut door de toendertljd gehouden ledenvergadering hun ner veillngsvereenlglng is besloten, dat alle be zittingen, vorderingen en schulden zonder eenig voorbehoud in de overname waren inbegrepen, hetgeen zelfs door de heeren v. d. Bosch en Jonker van de Commissie van Advies is toe- gezegd en beaamd. Zij wenschen er uitdrukke lijk op te wijzen, dat aan de uitvoering van bovenstaand geen volledig gevolg Is gegeven, en zij nemen de vrijheid, bij u erop aan te drin gen, dat dit alsnog ten spoedigste moge en zal geschieden. Het bestuur werd opgedragen al datgene te doen, wat wenschelljk zou kunnen zijn voor al gemeene bekendmaking. Nadien werd deze zeer belangrijke vergade ring door den voorzitter onder bijzondere dank zegging aan alle leden, bestuursleden en ac countant met den christelljken groet gesloten. Kapitein Siewerts Gisteren is na 71 kort stondige ongesteldheid overleden de heer S. Sie werts, kapitein van den veerdienst Enkhuizen Stavoren. Overleden: Maria Bos. oud 71 jaren, echtge- noote van G. Borst; Grl tje van der Velde, oud 50 jaren. echtgenoote van S. Kwast, over leden te Alkmaar. „Al dat Innemen van geneesmldd. ten, 4k laat het maar aan de liefhebbers over. Ik gebruik liever iets uitwendigs, Zoodoende heb ik, naar mijn Inzicht, mijn gezondheid zoo goed kunnen houden. Maar daar wordt Ik Zondag voor Finksteren wakker met een pijn in mijn schouder om tureluursch van te worden, hn zoo in eens. Ik kon niet meer heen of weer. Ik zeg tegen Klaartje, haal Jij me eena een groote pot Akker’s Kloosterbalsem. Ik kon mezelf niet wrijven van de pijn, maar liet het mjjn vrouw doen. Niet te hard, zeg ik, want alles, ook de geheele Ia drie opzUktea te Akker*» Klooetorfcsteem ssa d«l sa sis hel»- sa L.-- ds sskartelijkste spit sieds weg ksaaea wrijvsa- Als» verkrijgbaar b «O «L per pot. heden dezer gemeente benoemde C- van der Meer Pzn., wethouder, tot zijn zitter. Huisvlijt In de zaal van den heer A. Rus alhier, werd een algemeene vergadering gehou den voor de leden der hulsvlljNvereenlglng. De voorzitter wees er op dat de ijêreenlglngen, In tegenstelling met zoovele and/re. zich In een financieel gunstige positie mag verheifgen. Verder maakte spr. bekend dat in den ver volge geen inzendingen zullen worden aangeno men die op scholen of onder leiding van het schoolpersoneel vervaardigd zijn. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat dit jaar een voordeellg saldo bracht van 66.73. Gevoegd bij dat der vorige jaren bleek er 418.01 in kas te zijn. Verder werd mede gedeeld dat de uitgaven der tentoonstelling de ontvangsten met 7.28 overtroffen Bij de bestuursverkiezing werden bij accla matie herkozen mevr, van SlootenJonker en Mevr. Van Schaik-Kathman. Gekozen werden mej. Trien Reüne en mevr. ZwarteveenStoutjesdijk. J3esloten werd dit seizoen een cursus te doen geven In kantklossen, cartonbewerken en leer- bewerken. Tot eind dezer week kunnen deel nemers (steno zich opgeven bij mej. Maas. Bij de rondvraag werd na lange discussie be sloten geen vroolljk rad meer te laten draaien op de tentoonstellingen. Om een gezelliger sfeer te scheppen zal getracht worden een theetuin In te richten. Tevens zou getracht worden uit leden der huis vlijt een „bandjt" samen te stellen dat voor muzikale opluistering zorgen kan. O heer Hoogland zegde toe met zijn dubbel mannenkwartet eenige nummers te zullen zin gen, hetgeen onder applaus werd aanvaard. 7777 8443 Ijsbaan „Heiloo" Gisteravond werd in .De Rustende Jager" een vergadering gehouden dooé' bovengenoemde Ijsclub. De voorzitter, jhr. N. van Foreest, opende de vergadering en heette allen welkom Mededeellng werd gedaan, dat de secretaris, de heer J. J Mann en de penningmeester, de heer H. E. Deckens, bedankten. Tot administra teur werd benoemd de heer M. A. Bosman, Ken- nemerstraatweg. Alkmaar. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental 1140 bedraagt. Namens de rekeningconunissle bracht de heer Kostelijk verslag uit. De ontvangsten bedroegen 1255.61, de uitgaven 1243.77, zoodat er een batig saldo Is van 11.84. Omdat er een ver schil is in de uitkomst der rekening, blijft de rekeningcommissle intact. Tot leden der reke- ningcommlssie 19321933 werden benoemd de heeren Kostelijk. Harder en G. Koning. Plaatsvervangende leden de heeren Hopman, Ten Bruggecate en Ooomsch, de laatste uit Alk maar. De aftredende bestuursleden, de heeren H. E Deckens, P. de Jager Jr. en P. Klopper, worden herkozen. /J In de vacature-Moens, Alkmaar, wordt «geko zen de heer mr. A. P. Offers. Besloten werd een onderzoek in te stellen naar de kosten van egali&eeren van het tenein waardoor het geheel een halven meter lager zal komen. De bouwkundige, de heer Mann, zal een begrooting maken. Zi), die op 1 October geen contributie betaald hebben, moeten, als de baan geopend Is, dub bel betalen. BIJ den Kallenberg is geen parkeerterrein voor auto’s en fietsen. Besloten werd verder een propagandawedstrijd kunstrjjden te houden. Tot penningmeester werd door het bestuur benoemd de heer Voorthuysen te Alkmaar. Hierna sluiting. Voetbal, Zondag 4 Dec. zal 8.D.O. I hear kampioenskansen verdedigen tegen de Blok kers I van Blokker. Het zal voor 8. D. O. een heele toer zijn, dezen wedstrijd te winnen. Uit werd namelijk met 92 verloren. Verdere wed strijden zijn St. Jan I8. D. O. 2; Forward jun. a—8. D. O. jun. a; St. George Jun. b— B.D.O. jun. b. Middenstandspropaganda De georganiseer de Middenstand heeft de actie tijdens de win kelweek voort gezet met een paar vergaderin gen. waar gratis voor de bezoekers een blos- coopvoor^elllng werd gegeven. De zaal van het Patronaat was Woensdagavond overvol met belangstellend publiek. Bovenkerks Fan fare heeft daarbij zijn krachtige medewerking verleend door vooraf een wandeltocht te maken langs de Noorddammerlaan en daarna In de zaal waar Iedereen genoot van de schitterende muziek. Na een vertoonlng van de film om trent Nederlandsch fabrikaat, hield de heer Jan Mol, propagandist van den R.K. Midden stand een korte maar krachtige rede om de aanwezigen op te wekken bij de plaatselljke winkeliers te koopen en eigen burgers te be gunstigen. Dtt is In aller belang en het Is ook een gemeentebelang, dat er een bloeiende mid denstand Is. Deze zal wel zorg dragen de clien tele goed te bedienen en minstens zoo goed als In de filiaalbedrijven en bij de groote stadswinkeliers. Daarmede dient hij zoowel de belangen van het publiek als zijn eigen be lang. Spreker spoort de burgerij aan zooveel mogelijk .contant te betalen om hun het voor deellg zaken doen mogelijk te maken. Dat is de eerste elsch bij de grootwinkellers, maar ook het middel om te vormen een krach *.igen bloeiende winkelstand, cfle hier ter plaatse toont zoo actief op te treden en zich weet aan te passen. Moge deze winkelweek daartoe bij dragen om een geregeld contact te verkrijgen tusschen burgerij en winkelstand. Na het applaus volgden weer de vertoonlng van een paar leuke films en eenige vroolljke marschen: waarmede deze uitnemend geslaagde avond eindigde. Verkooping Caf de Landbouw dat^zou wor den verkocht, werd waarschijnlijk 'door den verkooper opgeboden tot 8000. De kooper was verplicht den Inventaris over te nemen voor 3250. BIJ den afslag werd het niet gemijnd. Het nog zoo goed als nieuwe woonhuis van den heer P. Koopman van de Wijzend werd gemijnd voor 1610 door den heer D. Beemster Mz„ alhier. Raadsagenda. De Burgemeester van Wor- merveer heeft een vergadering van den Ra^l der gemeente beleged tegen Maandag 12 D* cember des avonds te 7% uur. De agenda be vat o.a. de volgende punten van behandeling: Voorstel tot lijdelijke vermindering van jaar wedden en loonem voorstel tot opheffing der openbare school F; voorstel tot voteeren van een extra-steunuitkeering in 1933; adressen van Joh. de Boer inzake de brandstlchtingsaffaire mededeellng Inzake het bestraten van den not- weg tusschen de Bleckerstraat en den Krom- menlërweg; begrooting dienst 1933. 9836 8780 7593 10537 9268 7236 8400 9779 7884 6975 8329 neer deze Inzameling slaagt, zal aan het ver zoek van Anna-Paulowna worden voldaan. Naar aanleiding van een schrijven van het gewest Alkmaar over de korps wedstrijden, werden naast den commandant den heer 8. Knllwer afgevaardigd de heeren C. v. Straa- len. G. Kronenburg en W. Kranenburg. Hierna had de uitreiking der plaatsen plaats. Afd B le prijs w. Kranenburg (Zjjpe); 2e prijs G. Kronenburg (Schagen). Aid. C le prlis Jenne de Jonge (Zjjpe). Afd. D le pr. B. Kroon (Schagen). Als data der schietoefeningen voor werden bepaald de Dinsdagen In Mei en Juni, des avonds van 7 tot 9 uur. De schietoefenin gen zullen te Schagen worden gehouden. Hierna werd een opwekkend woord gespro ken door den heer Oolders. waarna eenige nieuwe leden werden geïnstalleerd. Uitslag verknoping Woensdagavond ver kocht notaris Hilbrand voor den heer T. Bijl een landbouwbedrijf je. Perc. 1 huls, schuur, erf en bouwland groot 29.40 A., kooper Jac Appelman voor 740; perc. 2 bouwland, groot 6.6.70 A. 28 snees, kooper A. Blauw 41 per snees. Na combinatie perc. 1 en 2 totaal In bod 1888, werd het gemijnd door A. Blauw met 20. Crisis-comité Men deelt ons mede, dat van het Nationaal Crisiscomité toezegging is ontvangen van brandstof, kleedlng en eenige paren klompen. gaderlng. Aanwezig waren behalve een 20-tal leden de heeren Salman van het hoofdbestuur •n P. Zaan, wethouder van Avenhorn Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat asm het hoofdbestuur 643.— is af gedragen. Verdere ontvangsten zijn 63.63 H, uitgaven 40.12^, batig saldo ƒ23.55. Uit het R.K. Kring Dat was een prachtig begin de eerste avond van den Kring in dit seizoen. Bert Brugman’s marlonetten-theater opende de serie van de kringavonden en wel op 'n wijze, welke alle aanwezigen, en dat waren er niet weinigen, In verrukking bracht. De voorzitter, de heer dr. Barnhoom, opende den avond met den christelljken groet en heette allen. Inzonderheid de talrijke eerw. hee ren geestelijken, hartelijk welkom. Met groote vreugde, zelde spr., opende spr. dezen avond nu er zoovelen aanwezig zijn. De goede traditie getrouw was deze eerste avond meer bijzonder aan het amusante gewijd. In korte trekken geeft spr. vervolgens aan wat de leden dezen winter nog te wachten staat, waaruit bleek, dat ongewoon schitterende avonden door den Kring zullen worden gegeven. Hierna begon de voorstelling, voorafgegaan door een meer dan komische inleiding van den conferencier van het gezelschap. Het eerste nummer was de opvoering van Aquarlumfanta- sle In 3 bedrijven. Het was de geschiedenis van een zeemeerminneke, dat de menschen wilde zien en tot straf den dood vond. Aardig was het de vlsschen over het tooneel te zien zwem men. Ook de opvoering van het sprookje ,J> drie wenschen" was mooi, terwijl bij de ..Diver tissements" na de pauze de lachspieren voort durend In beweging waren. Dr. Barnhoom, de voorzitter, kon na afloop dan ook op een schitterend geslaagden avond wijzen. Het was werkelijk een avond, waarop allen genoten hebben. het ontbreken der geldmiddelen en de bezwaren daaraan verbonden. De heer 1- van het gasbedrijf. van een paar collega’s wil hij hier nog mede wachten. De voorzitter stelt aan de orde het In de vorige vergadering aangehouden voorstel van Burgemeester en Wethouders om tot aankoop over te gaan van een in het dorp aanwezig pand en dit in te richten voor raadhuis. In die ver gadering Is bet voorstel reeds uitvoerig en tot In details toegelicht en spreker heeft daar niets meer aan toe te voegen dan alleen, dat Burge meester en Wethouders een splitsing hebben gemaakt In de koopsom en wel 9.500 voor het pand en 500 voor den Inventaris, ter wijl een raming van 3.000.ruimschoots vol-* doende zal zijn voor de verdere installatie en eenige verbouwing. De heer Stam zegt In de vorige vergadering veel neiging te hebben gehad om er voor te zijn, doch is nu meer gaan aanvoelen het be zwaar, gelegen In de depressie en wil daarom wachten tot de tijden beter zijn om dan op dezelfde plaats een nieuw te bouwen en mefnt dat met een raming van 14.000.hiervoor volstaan kan worden. De voorzitter licht toe, dat thans een gunstige aanbieding aanwezig Is en als gepolg van de depressie de koopsom zooveel l^ff; de ruimte Is veel te beperkt, zoodat ook reeds overwogen is om een paar kamers In een ander huis te huren, wat echter de exploitatie nog duurder zou maken. Het bestaande raadhuis staat In geschreven op de lijst van monumentenzorg, zoodat afbreken niet gaat en al zou dit gaan, dan zou toch naastgelegen terrein moeten wor den aangekocht, waarbij °°k nog komen de kosten van een volledigen Inventaris. Spreker toont verder nogmaals aan, dat de aankoop geheel los staat van de belasting en de ge meentelijke draagkracht. Meerdere leden, waaronder ook de Wethou ders, voeren het woord en allen zijn het er over eens. dat een voorziening noodzakelijk is en het voorstel in zoodanigen vorm is gegoten, dat niemand daar bezwaar tegen maken kan. De heer Oskam stelt voor een plan voor nieuwbouw te laten maken op de wijze als de heer Stam dat wil, wat echter met 10 tegen 1 stem wordt afgewezen. Daarna komt het voor stel van B. en W. In stemming, dat met 9 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. Tegen de hee ren Oskam en Stam. Het R.K. Armbestuur te Noorden vraagt het pand wijk B no 53 niet onbewoonbaar te ver klaren en zal 400 besteden voor verbetering. Besloten wordt daarvan een plan te vragen en dit vbor advies te zenden aan de Gezond heidscommissie. Met 1 stem tegen (van den heer Stam) wordt afgewezen een verzoek van P. Kapteljn en J. Wlngelaar om een bijdrage van 50 voor het verbeteren van de landshoofden voor hun wo ningen In de Zlendevaart. Inzake het brandhout, voorkomende in *t aan gevoerde vul! wordt besloten dat de vervoer der een zijner lossers kan aanwijzen, om dit van de hand te doen. Op voorstel van B. en W. wordt goedgevon den den kolentoeslag niet beschikbaar te stel len voor de ongeorganiseerden met het oog op den prikkel, welke voor organisatie moet aan wezig blijven Bij de rondvraag vestigt de heer Mourlts de aandacht op de moeilijkheden, aanwezig onder Achttlenhoven met het electrisch licht, waarop de voorzitter antwoordt, da tdlt reeds In bij zondere mate de aandacht heeft van B. en W. Voorts vraagt spr. te overwegen om de Gracht kade vanaf de Vrije Haak tot een paar aan wezige huizen te verbeteren met vllegasch, het welk wat bezwaarlijk wordt geacht. Op voor iel van den heer Verhaar wordt be sloten de wetering voor het nieuwe raadhuis te dempen, zoodra de nieuwe vaart gereed ia De heer Zwart stelt voor om zoodra het oude raadhuis leeg is, dit beschikbaar te stellen voor oefenlokaal van vereenigingen en daarvoor een regeling te ontwerpen. Dit zal onder het oog gezien worden. Als datum van overgang wordt voorloopig bepaald 4 Februari 1933. Hierna sluiting. P. Stam en A G. H. Kloosterman, Luwte M. J. Meuleman. Aalsmeer P. Terreehorst,- Aalsmeer A Mullikhulsen, Vinkeveen P. Bos, Amstelveen Gebr. Zorn. Uithoorn Fa. C. Rljnsveld, Uithoorn R. Kleefstra, Aalsmeer Jansen Moens, Haarlem Firma L. J. van Vliet, Aarlanderveen De Vries Boogaert. Aalsmeer 4833 C. Bromet en L. Koot, Amstelveen J. Terraehorst, Aalsmeer-Oost H Strijk P. Akerboom, Oegstgeest Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. van O. Haverkom en T. Overkamp. Ondertrouwd: P. ten Bokkel en M. Hooge- iteger. C. Hoogmoed en A. H. L. IJfs. Overleden; W. H. MoolmanNells. Met 6 voor en 5 tegen stemde de raad voor bezuiniging op de t—- Stemming Kaagpolder. Bij de op 30 No vember 1932 gehouden stemming voor Kaagpolder werden de heeren H. Koning al hier en Jb. Wljnker te Obdam herkozen reep, als lid van het DagelUksch Bestuur en Hoofd ingeland. Bisschoppelijke goedkeuring. De R K. Sportvereenlglng ..Hollandla” verkreeg dezer degen op haar statuten de Bisschoppelijke goed keuring. R. K. Damestooneelclub „St. Theresia”. In plaats van mej. G. Boekel, die wegens vertrek heeft moeten bedanken als secretaresse, is be noemd mej. A. Molenaar. 5 tegen werd besloten lOpCt te korten op alle subsidies. De heer Neerlng stemde tegen den post voor schoolfeestjes op den verjaardag van H. M. de Koningin. De post steun voor crisisslachtoffers wordt op voorstel van den heer Timmer met 1000 ver hoogd. De wethouders stemden tegen. De voorzitter zegt dat er nu een tekort te van 1900 die spreker wil vinden door de gemeente te plaatsen in de 3e klas voor de gemeentefonds belasting. Dit voorstel wordt verworpen, waarna de voor zitter voorstelt de beide aangenomen verhoogln- gen te schrappen, hetgeen bij den raad geen voldoende Instemming vindt. Besloten wordt den post onvoorziene uitgaven te verminderen met 1000. de post onderwijs met 700 en de ertetepost met 300. Hierna wordt de gemeentebegrooting in stem ming gebracht en aangenomen. Tegen stemden de heeren Timmer, Vrolijk. De Haan en De Lange. Hierna volgde sluiting der openbare ver gadering. Na een jubileumfeest Onlangs werd het zilveren jubilé gevierd van de Hoogstraat als winkelstraat. De winkeliers dier straat hadden daarbij hun beste beentje voorgezet. De Middenstandsvereenlglngen alhier zagen defeestviering met leede oogen aan. In de laatste vergadering van ,J3e Hanze" werd zelfs besloten een schrijven van afkeuring dier ac tie aan de Hoogstraatsche feestvierende win keliers te zenden. Naar wij vernemen te door hen het schrij ven als beleedlgend opgevat en bij de Justitie een aanklacht Ingediend. 30-jarig bestaan De Werkmansvereenlgtng Eigen Hulp hield haar 30e Jaarvergadering de secretaris gaf een overzicht in het verslag van de stichting der vereeniglng. In verhang met tijdsomstandigheden, werd afgezien om deze gebeurtenis feestelijk te gedenken. R. K. Land- en Tuinbouwschool. De afdee llng Nleuwer-Amstel van den R. K. Land- en Tuinbouwbond hield Woensdagavond een al gemeene vergadering, die ditmaal goed bezet was. Na opening en notulen werd een schrij ven medegedeeld van het hoofdbestuur in ant woord op een schrijven ten aanzien van den verbouw van tarwe en den prijs. Het hoofdbe stuur achtte limlteerlng van het aantal te ver bouwen H.A. gewenscht en daling van den prijs niet te voorkomen. De voorzitter, de heer Joh. van der Zwaan, lid van het hoofdbestuur, zegt dat dit schrij ven niet is behftndeld in het hoofdbestuur. Spreker te het met dit schrijven niet eens, daar hij van ongellmlteerden verbouw opleving van het zuivelbedrijf verwacht doot fcheurlng weiland. Ook acht hij handhaving van richtprijs van 12 gewenscht en mogelijk door beperking van den invoer van tarwe en meel. Deze actie wordt ook gevoerd door den IJpolder en Haarlemmermeer en dient te worden ge steund. De heer P. G. van Wees is van dezelfde meenlng, dat de richtprijs moet worden ge handhaafd en dat de Invoer van de artikelen, die ons land zelf heeft, zooveel mogelijk wordt beperkt. Hij acht dit in het belang der geheele bevolking. De vergadering spreekt zich uit voor dezelf de meening en dat elke actie in dien geest moet worden gesteund. Nog bericht 't hoofdbestuur, dat het niet ac- coord gaat met de uitspraak van den Hoogen Raad als zou tuingrond niet vallen onder de crisispachtwet. De tuinders behoeven zich aan die uitspraak niet te storen. Voorts deelt het hoofdbestuur mede dat de veilingen niet den tuinbouw vertegenwoordi gen; doch de organisatie van den L. T. B. en andere. De voorzitter deelt nog mede dat gebracht is om verlaging van stroomprljs te verkrijgen voor licht en kracht; doch hierop werd afwij zend beschikt. Op verzoek zette de heer Van Wees uiteen waarom dit niet mogelijk is. Hierna gaf de heer Tel van het L. T. B.- bureau een uiteenzetting van de crtelspacht- wet en de wijze van werken. De heer Bosma achtte de wet een aanslag op het eigendomsrecht, ingaande tegen -de en cycliek Rerum Novarum; waarin het eigendom verdedigd wordt. HIJ vreest dat er veel mis bruik van deze wet zal worden gemaakt. Hiertegen wordt aangevoerd dat de wet slechts ingrijpt als overleg tusschen de betrok ken partijen niets heeft opgeleverd. Juist wordt gestreefd naar rechtvaardigheid; hetgeen voor belde partijen van belang te. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam voltallig bijeen ter behandeling van enkele onderwerpen en in hoofdzaak de gemeente begrooting 1933. De voorzitter, burgemeester J. A. Straman, stelde na de notulen aan de orde de benoeming van een waarnemend secretaris; waarvoor de heer J. van der Feer wordt aangewezen. Op de aanvrage van het bestuur der RK school te Ouderkerk om gelden voor eèii rljwiel- bergplaats tot een bedrag van 475 werd gun stig beschikt. De verzoeken van de RK. Mtddenstandsver- eenigingen te Ouderkerk en Duivendrecht tot het Instellen van een ventverbod, worden van de hand gewezen met het oog op de bezwaren daaraan verbonden. De heer Neerlng verzoekt adressanten te be richten hetgeen te besloten en de motieven te noemen. Hieraan zal worden voldaan. Een aanvrage om straatverlichting door N. C. van Paddenburg wordt afgewezen, wijl deze verlichting op particulier terrein zou komen en daardoor een precedent zou worden geschapen. Het geldt hier een persoonlijk belang. De heer P. H. Geijsel wordt voor vast aange steld als boekhouder van het G E B Als ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt aangewezen de heer T. de Haan. Een gewijzigde suppletoire begrooting 1932 moet opnieuw worden gewijzigd op verzoek van Ged. Staten, waardoor een gewijzigde begroo- tlngswljziging zou moeten worden gewijzigd vol gens de eerste wijziging. B. en W. stellen voor om Ged. Staten te vragen of op deze wijziging niet weflerom een verzoek tot wijziging zal komen, om zoodoende uit deze administratieve puzzle te geraken. Besloten wordt tot overdracht van een gedeelte een H. MIs zal gelezen worden en verzocht den leden del* bij te wonen en zooveel mogeliik de H. Communie te ontvangen. Hierna volgde verkiezing van een voorzitter wegens bedanken van den tegenwoordlgen De heer P. Vriend werd als penningmeester her kozen. Hierna dankte de geestelijke adviseur, de weleerw. pater van Gent, den afgetreden voorzitter voor het vele, dat hij voor de ver- eeniging heeft gedaan. Bjj het punt loonstandaard deed de heer Salman de toezegging, dat binnenkort contact zal worden gezocht met het bestuur van den L. T. B. Nadat de heer Salman de leden nog gewaar schuwd had tegen de’ agitatie van S. D. A. P. en Communisten sloot de voorzitter de vergade ring. ran J. Koning en M. Veerman; 26 Nov.: Corne lls, s. van C. Kras en E. Jonk; Gerrit Jan. z. van W. A Fr. Visser en E. M. van Setteu; 27 Nov.: Catharina Agatha, d. van D. Tol en W. Roet; 29 Nov. Cornells Clemens, z. van D. de Boer en M. Tol; 2» Nov.: Nicolaas Petrus, z van S. Hansen en N. ToL Getrouwd, 26 Nov. Evert Butter, 30 Keeltje Koning, 28 j. Afscheid Daar de heer J. Bleek met in gang van 1 December, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, den ge meentedienst als ambtenaar ter secretarie gaat verlaten, werd dezer dagen voor den aanvang der raadsvergadering door den raad afscheid van hem genomen. De scheidende ambtenaar werd op hartelljke en waardeerende wijze toe gesproken door den burgemeester en hem na mens het gemeentebestuur een cadeau aange boden, als blijk van waardeering. In den vorm van een practlsch kasje, hetgeen den heer Bleek, die in vele vereenigingen en corporaties be stuursfuncties vervult, zeker ten stade zal ko men. De heer Bleek dankte voor de hartelljke woorden en sprak den wensch uit, dat het den gemeenteraadsleden en de gemeente wel moge gaan. Woensdagmiddag werd door de mede-amb- tenaren en beambten van de gemeente Ouder- Amstel In een bijeenkomst afscheid genomen. Nadat de secretaris den heer Bleek had toe gesproken en hem een goeden ouden dag, kan het zijn in gezondheid, toegewenscht had. werd eveneens als blijk van herinnering een cadeau aangeboden, bestaande In een rustbank (divan) met kleed. De heer Bleek was zeer aangedaan door de vriéndelijke woorden en het cadeau en bracht dank, mede namens zijn aanwezige echt genoote, aan wie bloemen werden aangeboden. Nadat eenige ververschlngen waren gepresen teerd. bleef men nog gezellig een uurtje bijeen en richtte leder der aanwezigen zich tot den scheldenden ambtenaar, die aller sympathie genoot. Personalia. De heer P. C. van Klaarwater alhier slaagde voor het machinistenexamen diploma B. Mej. A Jansen alhier te geslaagd voor het examen van klerk bU de departementen van algemeen bestuur. K.R.O.-fUm In het Patronaat werd alhier de K.R.O.-film vertoond. Des middags werd een voorstelling gegeven voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen. Onder de aanwe zigen zagen wij de belde Z.Eerw. heeren pastoors, kapelaan Kroon en dr. J. Barnhoom De heer Jos. van Turenhout, als vertegen woordiger van den K.R.O., opende den avond en expliceerde de film. Na een aardig teekenfllmpje. werd de K.R. O.-film in 6 acten afgedraaid, waarin wij de ontwikkeling zagen van enzen eigen omroep. Een gehouden collecte bracht 7.62 op. Het was jammer, dat er niet meer belangstelling bestond, het was interessant! Verkooping In ’t Dorpshuis werd publiek verkocht het woonhuis met erf en bouw’and van J. Buis. Door notaris v. Houwenlngen werd herttpfefeMxlden öp ƒ7000. electrlsche geleiding onder de gemeente Ab coude aan de Prov. Utrechtsche Electr. Mij tegen boekvtaarde. die thans bedraagt 896.58. Besloten wordt op voorstel van B. en W. om de opcenten op de gemeentefondsbelasting te verhoogen van 40 op 80 opcenten. Voor de behandeling der gemeentebegrooting en die der bedrijven wordt de rondvraag ge houden. De heer Neerlng dient het voorstel in om agn de werkloozen wederom een Kerstgave te ver strekken n.l. ƒ2.50 extra toeslag, ƒ2.50 uit het Burgemeester Van Damfonds en een kolenbon De voorzitter zegt dat B. en W. dit onder de oogen zullen zien. Iedere uitgaaf in den vorm van steun aan werkloozen moet door den minis ter worden goedgekeurd. De heer Neerlng wil een besluit van den raad en stelt voor 5 voor elk gezin van de werk loozen. De heer Primus zegt dat daarvoor reeds een post op de begrooting staat. De voorzitter zegt dat alleen de bedeelden krijgen uit het Burgemeester Van Damfonds. De heer Verkerk spoort aan tot voorzichtig heid, daar er verleden jaar te gegeven aan menschen. die 1 niet noodig hadden. Er te mis bruik van gemaakt. De heer Neerlng kan zich dat niet begrijpen. Dergelijke menschen baden zich niet in Verkooping Op de den 29sten dezer gehou den verkooping van het woon- en wlnke’hute en erf annex smederij, behoorende aan C. Zijp, werd het perceel in bod gebracht op 3000 en bij afslag gemijnd op 1000. alzoo in totaal 4000. Gemijnd door den heer P. Kuiper als gemachtigde van den hypotheek houder. Burgerlijke, Stand Geboren: Alida Elisa beth Maria, d. v. P. M. Dekker en M A. Et- kamp; Jacobus, z. v. W. Verduln en G. J. Dekker. Met pensioen De heer C. Peetoom, die 32 jaren zijn .dienst verrichtte bij. de posterijen, gaat den dienst verlaten met pensioen. Markt Appelen 415. peren 9, kool ƒ060—0.70, aardappelen ƒ0.801.10, koolraap ƒ0600.70, spruitkool 5, uien 160 per 50 K.G. Tehuis voor werkloosen. De bazar, welke gehouden te ten bate van het Chr. Tehuis voor werkloozen, heeft helaas niet zooveel bezoe kers kunnen trekken. De opbrengst bedraagt na aftrek van de onkosten ongeveer 38o terwijl de overgebleven artikelen bU opbod zul len worden verkocht. Op den j.l. Dinsdagavond gehouden kunstavond in de zaal van café Blauwhoff was mede burgemeester Haspels aanwezig. DergelUke menschen baden zich niet in weelde.vele vrienden den jubilaris persoonlijk ge- zoodat 1 H.L. brandstof en 5 altijd welkom zullen zijn. De heer Verkerk zegt dat de heer Neerlng daardoor toont de toestanden niet te kennen. Door nevenbedrljven zijn er soms eigenaardige omstandigheden. B en W. zullen deze zaak verder afhandelen. Na de algemeene beschouwingen wordt over gegaan tot artlketegewljze behandeling der ge meentebegrooting. waaraan vooraf gingen cc bedrlJ f sbegrootlngen. Het voorstel-Tlmmer om 5 procent loonsver laging van het gemeentepersoneel toe te passen wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Bodegraven, Neerlng. Kool haas, Van der Hulst, Verkerk en Primus Het voorstel-Tlmmer om den lichtprljs niet te verhoogen met 2 ct., dus van 23 cent weer terug te brengen op 25 cent, wordt verworpen Voor stemden de heeren Timmer, Vrolijk. De Lange en Neerlng. Deze heeren stemden ook tegen de begrooting van het electriciteltsbedrijf De heer J. de Haan stelde voor om water meters in te voeren, doch de voorzitter wees op

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2