4 en H.B.C. scoort negen maal A 1 V.V.A. en R. K.A.V; spelen gelijk GROOTE MEER-ZEGE FORWARD GEKLOPT bai pud af! MAANDAG 19 DECEMBER 7 z'n broederlijk de punten DE MEER—V. V. Z. 5—0 x V. D. Z.—SWIFT 3—1 Spannende Arnhemsche derby G. D. A.—T. Y. B. B. 1—2 Gestaakt wegens beenbreuk LEONIDAS—SPARTAAN 4—3 GYMNASTIEK DONK—H.B.C. (3—9) SANTPOORT 1—S. J. C. I 5—1 ZWEMMEN 'chitterende revanche ZWEMFEEST HEILIGEWEG Recordverbeteringen VOSTA—ACHILLES 5—5 Ruw spel SCHAKEN GRAAF WILLEM II—D. L. 2-2 V. I.C.—WILSKRACHT 2—2 De juiste verhouding De punten gedeeld J Onze GezellenAlw. Forward 4-2 De steenwedatryden DossG ll’B V. v. A.—R. K. A. V. 1—1 Wilskracht IIG. V.O. 1 13 EJN.M.—FORTITUDO 5—4 Utrechtsche ElftalXerxe* Santpoort neemt revanche G.V.O. wint van Wils kracht 2 De gecombineerden uitstekend op dreef Door de zege van DOSS is Geel Wit's kans verminderd Algemeene Vergadering Nederl. Schaakbond AMSTERDAMSCHE TURNBOND KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K. N. G. V. mill! EN ram IIIIIID IP 94 Ook de tweede derby voor de blauw-witten en weet door Negen doelpunten WWt^taal den druk Verdiende, doch geflatteerde overwinning NATIONALE WEDSTRIJD TE DEN HAAG V.l.c. en Wilskracht deelden d. Bob en R. H. van Lampe. R. schot vaardiger d. Horst 2%; 2) J. Edel, ia -kers een R uur de Snijders, dat echter J I een en van tn resul- De Hagenaars waren, evenals de Delftenaren, volledig. Ongeveer 10 min. na het begin opende DHL. de score door C. Alsemgeest met een Zaterdagnamiddag werd te Utrecht do eerste vergadering van den N. S. B. gehouden, waar het nieuw bestaande plaatselijke De uitslagen van de jaorlijksche Turnkam- pioenschap-wedstrijden voor dames-leden van het K N.G.V., welke te Leeuwarden zijn gehou den, luiden: Het begin was voor G.W. nadat de Ultweg-bewoners zonder eerste aanvallen op het G.W.-doel hadden zien, afgeslagen. schoot de G.W.-midvoor uit een af gemeten voorzet van rechts den bal onhoud baar in het Doss-doel. Dat scheen echter het sein voor Doss om beter aan te pakken. Met afwisselend lang en kort spel, goed gesteund door de half-linie. werd het G.W.-doel in ge vaar gebracht en weldra lag de gelijkmaker door toedoen van den rechtsbuiten in het Haar- lemsche net. Geen vüf minuten daarna nam de midvoor uit moeilijke positie voor de thuisclub de leiding, om vrijwel direct daarop den stand op 31 te brengen. Er kwam nu een periode, waarin de strijd gelijk opging, maar waarbij het verband in het elftal van G.W. hoe langer hoe meer zoek raakte. De linksback der bezoe kers wist echter door goed en tactisch ingrijpen herhaaldelijk onheil te voorkomen. In de voor hoede vielen de vleugelspelers op door hun snel heid. maar ondervonden geen steun. De Doss- achterhoede wist met dit onsamenhangende spel wel raad, zoodat het den bezoekers niet ge lukte te scoren. Kort voor de rust vergrootte Doss uit een voorzet van rechts den voorsprong tot 41. Na de thee waren de Amsterdammers weer dadelijk In den aanval en was het binnen de minuut uit een voorzet van den rechtsbuiten door den rechtsbinnen en een fout van den keeper 51. Geruimen tijd ging de strijd gelijk op. maar toen Doss na een 20 minuten spelen met een schitterend schot van hun midvoor den stand op 6-1 had gebracht, verslapte Doss en kwam Geelwit meer en meer In den aanvat Tien minuten voor het einde werd de achter stand binnen de vijf minuten door twee fraaie goals van midvoor en linksbinnen tot 63 ge reduceerd, daarna benutte de centervoor van Doss een goed aangegeven bal, 73. en bracht G.W. uit een elfmeterschop wegens ongeoor loofd aanvallen den stand op 74. waarmede het einde kwam van dezen door Does goed Be speelden wedstrijd. 2) J. v. Duineveldt IS. E. W. J. „Doet-ie wat om van doofheid af te komen?" ..Neen, hi) wacht tot z’n kin deren geen muziekles meer heb ben." 2) A. A. Cheizoo W J. Jungman 2. Het pleit is beslecht. En de laatste 20 minu ten waren dan ook voor de gastheeren. terwüj Swift nu en dan een goeden uitval deed, die echter geen resultaat had. Vermelden we nog. dat het aantal belangstel lenden bevredigend was en de wedstrijd on getwijfeld een propaganda voor onze Roomsche ■port was te noemen. |eht, want succes oc de beurt. Bij de d Kamp met 27,73 punten lit mag een mooie prestatie genoemd iar zij nog slechts korten tijd met A. v. d. Bos. DOS; M. Veerkamp. Slmson: A. Hey. DOS; de vertrouwensmannen van de gewestelijke bonden, voltallig Het spookte danig rondom A. v. d. Llefvoort. (Be bü tijdelijke afwezigheid van keeper de Bont zich tusschen de palen had geplaatst. De, internationaal hield zijn hok schoon en hi; kon het dan ook na 20 minuten onbesmet «verdragen aan den reserve-doelman der Oranjehemden. die al dadelijk, gehinderd door de zon. zeer zenuwachtig begon. Hij bleek niet klemvast te zijn, en toen hjj ■b bal van Schut te stoppen kreeg (een strai- ■chopi. viel de knikker uit z'n vingers en H. Pick was er vlug genoeg bij om V.D.Z. de lei ding te geven (1O). Voor rust gaat het nog wat op en neer, terwijl de Rood-Zwarten iets domineeren. doch nauwelijks is de strijd her vat. of H. Piek haalt een goed aangegeven bal achterover, dien de Swiftkeeper niet bereiken kon. 2—0 Swift bleef niet bij de pakken neerzitten. On versaagd vielen de Oranje-mannen aan en 15 minuten na rust, als een goal reeds lang ver wacht Is. scoorde Nass zeer goed uit 'n voorzet van Hachmang. Doch 5 minuten later ver grootte V.D Z. haar kleinen voorsprong alweer als Deun naar P. Jansen centert en deze den rechtsbinnen de kans geeft om in. te schieten. Direct geeft H.B.C.'s voorhoede een vlot spel letje te zien en doorkruist Ruügrok de Donk- verdediglng en geeft zijn club de leiding door een schot in het uiterste bovenhoekje, Toledo geeft op zjjn oude plaats een serie voorzetten. Een dezer geeft Henesey scherp door en als de Donk-backs aarzelen, geeft Toledo met een hard laag schot Vos het nakijken. Henesey maakt direcht hierop den derden goal. Onophoudelijk komen de bezoekers terug en na een half uur is de stand reeds 60 door resp. Ruügrok. Püpers <21. De weinige aanvallen Donk door spoedig maakt de middenvoor er 12 van. na eerst den balmet de hand bewerkt te heb ben. Vlak voor bet einde scoort de linksbuiten met een goed schot, 13. Op den laten Kerstdag zal op het terrein van Hercules een wedstrüd plaats vinden tus schen het Utrechtach elftal tegen het Rotter- damsche elftal Xerxes. In den loop van deze week zal de defini tieve samenstelling van het Utrechtsch elftal worden bekend gemaakt. Maar aaa andwraa kaar gaai kai am. - Da Hnkardaur van aaa auto (aan da rijwegvijda) moavt aiganlifit aooA geopend worden. Maar ais het soms niet anders kan. hijk dan earrt door aan Ider of er geen varkaer nadert. Pas daarnk mag de deur gahaal wor den gene end. Deze wedstrüd Is 20 minuten voor het einde door scheidsrechter Döring gestaakt, nadat de rechtsback van T.YBB.. Flctor. wegens Ln- loopen en tegelük trappen naar den bal als de GD.Aspeler v. d. Zalm, het ongeluk had zün been te breken. Door den Geneeskundigen Dienst werd de Haarlemmer per auto naar het R.K. Ziekenhuis. Westeinde. in Den Haag ver voerd. Zün toestand is gunstig, doch hü zal de eerste dagen wel niet vervoerd mogen worden. Voor de Haarlemmers is dit ongeluk dubbele pech, omdat ze er goed voor stonden en hun kans op de overwinning groot was. daar ze wind en zon in den rug hadden! verandering komt, hebben de bez kostbaar punt in de wacht gesleept. vliegend schot. Graaf Willem was-ondanks de handicap van zon en wind niet zwakker en de linksbuiten v. d. Lans maakte spoedig gelük. toen hü de geheele verdediging onhoudbaar pas seerde. De thuisclub miste daarna nog ver scheidene kansen, terwijl de gasten vüf minu ten voor rust het geluk hadden, dat keeper Phllippus bij het onderscheppen van een voor zet, den bal tegen Passé s hoofd sloeg, waarna de Delf tenaar onhoudbaar inkopte <12>. Na de hervatting had Graaf Willem zon en wind mee en gedurende een half uur waren de Hagenaars in de meerderheid. De kamp stond op goed peil en was niet te herkennen van die in Delft, zoodat DHL. geens kans kreeg de debacle der groenzwarten van ver leden maand (101> te herhalen! Slechts een van de vele kansen wist Graaf Willem te be nutten. toen de rechtsbuiten Bakker een voor zet van links onhoudbaar in den linkerboven hoek kogelde <22). Dit gelüke spel gaf de verhouding goed weer. estafette voor meisjes tot 12 jaar. Dit nummer werd gewonenen door Inter Nos in 1 min. 24/5 sec HDZ maakte een tüd van 1 min. 2 sec, doch werd gedisqualificeerd. De 3x50 M. wisselslag etafette voor dames werd gewonnen door HDZ met de dames Kete laar. Kastein en Verbeek in 1 min. 52 4/5 sec. Hetzelfde nummer voor heeren werd na een mooien spannenden strijd gewonnen door DJK in 1 min. 41 sec De ploeg bestond uit de heeren J. C. Scheffer (rug). A. van Kalken (scliool) en Westrus (vrü). Tweede werd de le ploeg van AZ in 1 min. 42 sec. Hierna vond de 10 X 50 M. estafette plaats voor leden van WOA en den ARB. De redders wonnen het van .gemeente ambtenaren” in den tüd van 6 min. 16 sec. Hierop volgde hindemlszwemmen voor dames en voor heeren. De 4 x 100 M estafette vrije slag dames werd gewonnen door HDZ in 5 mln. 26 4/5 sec. Het- zelfde nummer voor heeren bracht een overwin ning aan AZ met 4 min. 36 sec. De ploeg bestond uit de heeren W. Sierenberg, F. H. Wegenaar. N. Zeegers en G. v. Voorst. Tweede werd DJK in 4 min. 4 2/5 sec. Vervolgens was het schoonspringen aan dames was mej. J. v. i winnares. Di worden, daa. spripgen bezig is. Tweede werd N. Levie met 25.55 pnt. Bij de heeren won de kampioen van Amster dam. de heer Emmering met 34.16 pnt. Tweede werd A. Denneboom met 33.73 pnt. Hierop volg de een polo-wedstrijd. In verband met het late uur. het was inmiddels reeds ongeveer 12 uur geworden, verviel het nummer 50 M. vrüe slag en 25 M. popsleepen voor A.R.B.-leden en werd onmiddellük overgegaan tot de laatste nummers de 10 x 50 M. vrüe slag estafette voor dames en voor heeren. Deze werden gewonnen resp. door HDZ in-6 min. 101/5 sec. en AZ in 5 min. 23 2'5 sec. Hiermede behoorde dit zwemfeest weder tot het verleden. Heeren: 1. F. Wedel (SSS). Den Haag. 103 punten, kampioen van Nederland 1932 2. J. v. d. Vinden 'DOS). Amsterdam. 98 p.; 3. J. van Genderen (Hollandia). Vlaardlngen. 96U p.; 4. E. Melkman (UDI). Gergen op Zoom. 95 p.; 5. J. Caranca 'Batoi, Amsterdam. 93 p.; 6. M. Ja cobs <Bato>, Adam. 91 p.; 7. W. Zwaaf (Bato), Adam. 90 p.; 8. P. van Dam 'WIK>, Den Haag, W Verhoex Arnold! t, Rotterdam. N. R. van Kerkckhof (Prins Hendrik). Breda, ider 88'4 p.; 9 G. Ens (Hercules). Oudkarspel). 87'^ p.; 10. H. J. Kok (Rotterdam), 87 p. Dames: 1. W. Wolzak (DOS). Amsterdam. 100 punten, kampioene 1932; 2. J. Hooghuis (Vlug heid en Kracht). 98'e p_; 3. J. van Flick (DO6). Rotterdam. 98 p.; 4. E. Agsteribbe (Bato), Km- sterdam, 88 p.; 5. M Woortman (Vlugheid en Kracht), Groningen, 87t4 p.; 6. W. Snijders (Slmson). A'dam. 85 p.; 7. B. Lasschuit (Donar), Den Haag. 84',3 p.; 8. D. Dpnalh (Quick), Hui- zum. 84 p.; 9. 8. Pieters J<Leeuwarden), Leeu warden. 82 p.; 10. A. Tieseler (DOS)A'dam, 79 p 11 A. v d Bos. DOS). A dam, 77'4 p.; 12. L. de Betue (Kracht en Vlugheid). Amsterdam, 76'2 p. Deze dames en heeren zijn benoemd tot leden van de Keurcorpsen van het K.N.G.V. voor het jaar 1933. Waarschünlük zal de heer W. Halfex. hier aan worden toegevoegd. In de verschillende onderdeelenn plaatsten zich eersten: Ringen: de heer J. v. Genderen. 19 p. Dames: W. Wolzak en J. Flick, beide 1914 p. Paard: De heer J. V. d. Venden, 19 p. Dames: W. Wolzak en J. Flick, ieder 17% p. Brug: Heeren: F. Wedel, 20 punten. Dames: W. Wolzak, 19 p. Rek: Heeren:: J. v. d. Vendere, 19!4 P- Dames: J. Hooghuis, 19jj p. Vrije oefeningen Heeren: F. Wedel, 18 p. Dames: mej. L. de Betuwe. 20 p. PaardspringenHeeren: F. Wedel, E. Melk man en W. Zwaaf. 9% p Dames: 1. Hooghuis, M. (J/oortman. J. Las schuit, 9 p. Beide elftallen, overtuigd wat er van het re sultaat afhing, hebben speciaal voor rust een spel laten zien zoo fraai en snel, dat de meest nuchtere voetbal-enthouslast er door in extase kwam. Santpoort was echter even sterker, een gevolg waarschünlük van het eigen veld. Een fraaie voorzet van Kaldenbach kopt Vis ser keurig in de touwen, wat Santpoort direct een moreel overwicht geft. want geen 3 min. later is het Kockx Jr.. de nieuwe debutant, die een fraai doelpunt scoort. S. J. C. het gevaar inziende, pakt enthousiast aan. waardoor het tempo nog hooger wordt opgevoerd. De Sant- poort-achterhoede speelt echter buitengewoon goed, zoodat de gasten geen bekoorlüke schiet^ kans krügen. Spoedig scoort Gerrits opnieuw. 30. De 8. J. C.ers zwoeg in dat 't een lust is. een pe nalty tegen Santpoort stopt Kockx Sr. mees- terlük. Na rust is niet veel büzonders meer te genie ten geweest. S. J. C. met 10 man spelende is de absolute mindere van het Santpoort-team. Door fanatiek verdedigen weet men te voorko men daj het op debacle uitloopt. Van de legio aantal kansen welke de Santpoort-voorhoede geboden werden, wisten zij er twe^ door Tromp te benutten. Angevaare maakte door schitte rend induvidueel spel een mooi tegenpunt. waarmede het einde komt. Santpoort won ver diend. Beide ploegen misten hun middenvoor. De spanning in den kop van de ranglü-st is hiermede enorm toegenomen. v. d. Heuvel en Groen gelyk te maken Maar even later is het weer de thuisclub, die door Terhen doelpunt (32). Na de rust was het een slappe vertooning Beide ploegen weten nog tweemaal het net te vinden, zoodat met een 5—4-stand het einde komt. Zooals men verwachtte, heeft E. M M. kans tfezien Fortitudo beide punten te ontfutselen. Het is echter niet zoo gemakkelük geweest als ®en aanvankelük dacht. Door een bof je een beslissing van den scheidsrechter, waarmede hiet iedereen het eens was is de overwin- htaa aan de Hilversummers gekomen. Nadat de Fortitudomenschen den E34.M.- beeper even op de proef hebben gesteld welke Woef hjj glansrük doorstaat Is t Brcné. die yt «en goed schot de thuisclub de leiding geeft, ^en later is het Terlien. die op doel kogelt. Erotié vangt op en geeft den keeper voor de *weede maal het nakijken. Wanneer A. F. den bal aan het rollen brengt, werpen beide elftallen zich met vuur in den strüd en het spel golft van doel tot doel Freese is er dezen middag al heel goed in en verschillende kogels vuurt hü op het Cr. G.-doel af. Hü treft het niet, dat O. G/s dhelman tn 'prachtvorm is en tot 3 maal toe een zeker doelpunt weet te voorkomen. Het is dan ook O. G, welke de score opent, doordat Wolfres op fraaie wijze den bal in eens in den benedenhoek schiet. 10. Dan weet Onze Gezellen na een half spelen den voorsprong te vergrooten, wanneer bü een schermutseling voor het doel Th. Reus met een omhaal Entius passeert, 20. Direct daarna is het Elferink, die van dicht- bü een enorm hard schot inzendt, dat Entius half stopt, waardoor de bal onder hem door schiet, zoodat O. G. met 30 leidt. Wederom heeft een aanval van O. G. succes, wanneer de bal teruggespeeld wordt naar den vrüstaanden A. de Reus, die met een zuiver schot den bal in de touwen jaagt. 40. Dit schjjnt A. F. te prikkelen alles er op te zetten om de debacle te voorkomen en het lukt hun om het spel te verplaatsen. Op fraaie wijze heeft Freese succes, wanneer hü met een diagonaal schot onhoudbaar voor de Reus inschiet, 41. Direct hierop is het rusten. Na de thee blükt Loos bü A. F te zün ver vangen. Gesteund door den opkomenden wind zet A. F. een geweldig offensief in. De O. G.- verdedlglng krijgt het zwaar te verantwoorden, doch weet stand te houden. De uitvallen van O. G. blüven uiterst gevaar- lük. doch tot doelpunten komt het niet. Lang houden beide verdedigingen stand, totdat A, F. succes heeft. Bü een voorzet van rechts schiet van Diemen naar voren en met een ffaalen kopbal verkleint hjj den achterstand, 42. A. F., door dit succes aangemoedlgd, valt en thousiast aan. De achterhoeden houden even wel „braef standt”. zoodat Onze Gezellen na harden en sportleven strijd de belde punten thuis houdt. Berkel 2 na loting met 2) A. Smits 2; M. Ringer IK, B. P. Knoop, Nü- megen Eerste klasse groep A. 1) A. A. Gordün 3; 2) W. J. Masdorp 2, A. J. Schilt, Wassenaar 1, H v. d. Veen 0. Groep B. 1) Ir. P. In een spannenden wedstrijd, waarin V. I. C overwegend- in de meerderheid was. is Wils kracht er in geslaagd een puntje te verove ren. Reeds enkele minuten na het begin, weet Schenner een bal uitstekend vrij te maken en met een fenomenaal schot V. I. C. de leiding te geven De bezoekers laten zich hierdoor niet ontmoedigen en weten door goed en enthou siast spel druk op het V.I.C.-doel uit te oefenen. In deze periode vallen Blaas en Hendrix op door uitstekend spel. Geleidehjk komt V. I. C. opzetten en na eenige vergeefsche pogingen, vergroot Westrop, na goed samenspel den voorsprong tot 2—0. Het spel blüft aantrekke lijk en ais de achterhoede van de thuisclub ver- zuunt aan te vallen, verrast Westerveld den keeper met een kalm schot. Na de rust begint V. L C. meteen enorm aan te pakken en Wilskracht moet alle krachten in spannen om scoren te voorkomen Uit een der weinige tegenaanvallen scoort Valkenburg. •Is Schrevel treuzelt met wegwerken. Na dit doelpunt zün de College-menschen doorloopend in den aanval géweest. maar door onvoldoende Productiviteit konden zü van de dikwüls fraaie kansen niet profiteeren. Mede door het goede werk van Hertroys on der de Ut. slaagde V. I. C. er niet meer in te ■ooven en moest zü, alhoewel onverdiend, met een gelük spel genoegen nemen. Houdük geleid, leveren voor v. d. Burg geen bezwaar op. Nog voor de rust geeft Toledo nog maals een schot dat Vos te machtig la. Rust 07. Het behoeft geen betoog dat de situatie voor H.B.C. nogal geruststellend was. Dit is mogelük de reden dat er na rust Biet een kalm tempo wordt aangevangen. De njjd- denlinie der Donkers profiteert onmiddentjk van den toestand om haar voorhoede aan het werk te zetten. Na een kwartier komt dan het wel verdiende goaltje als Duindam een corner veroorzaakt. Dit geeft Donk het noodige ver trouwen en eenige druk ontstaat op het doel der bezoekers, afgewisseld door eenige aanvallen van links. De halflinle der H.B.C.'ers is niet elastisch genoeg en heeft blükbaar voor de rust te veel van haar kracht gevergd. Beelen krijgt dan een opspringenden bal tegen zün lichaam waarvoor Van Haasteren een vrijen trap geeft. Van den Burg wordt eenlgszins het uitzicht benomen en de bal verdwünt in het uiterste hoekje (72). Eenige stormloopen geven Vos de noodige benauwdheid, doch Toledo heeft geen succes als de paal redding brengt. Bierman geeft, ook blük aanwezig te zün en geeft met een mooien omhaal Vos het naküken <82). Beelen wordt dan eenlgszins dubieus aangevallen doch van Haasteren geeft tot elks verbazing een elfmeterschop. die v d. Burg nog aanmakt, doch niet vermag te keeren (83). Elk oogenblik kan de stand in het voordeel der bezoekers gewüzigd worden, doch Ruügrok cs. zien geen kans voor- looplg Vos te verschalken. Toch heeft Ruügrok succes met een yer schot als Vos een formidabelen duik neemt maar over den bal heen (93) Dit is het einde. Sinds onheuglüke tüden kreeg Donk niet zoo n zwaren nederlaag te slikken. - Naarden IK; C. Zaandam 1. Groep C. I) Ir. H. M de 'Munck 2; 2) J. Rinkel na loting met;G./S. Valk IK. J- H. 8u- V. V. V. V. A. heeft het eerst voordeel van zon en wind en zet direct haar voorhoede aan het werk, echter zonder resultaat, daar het kort wordt gehouden, om sircees te De Meer heeft één. V.V.Z. twee Invallers Direct pakken de partüen goed aan en het aanwezige publiek geniet van een fraaien vlug gen strüd. Geheel onverwacht geeft Kloosterman pass naar Tennlglo, die naar binnen zwenkt op gelukkige wüze scoort De aanvallen V V.Z. worden talrijker. Bij één daarvan weet Vos nog net weg te slaan ten koste van een comer Toch is 't de Jong weer die na algemeen opbrengen onhoudbaar Inschiet (20). dan ver oorzaakt de V.V.Z.-keeper een penalty* Wede- wer komt aanloopen en 't is 30. De stand geeft lang de verhouding niet weer Maar de V.V.Z.- backs dringen te ver op en zün niet snel ge noeg om de vlugge spelers van De Meer in te halen, wat even later duidelük gedemonstreerd wordt als v. Veen er gemakkelük 40 van maakt. Ook na de rust blüft V.V.Z. sterker, maar toch minder dan in de. eerste helft Hun aan vallen zün echter gevaarlüker. In deze periode verdienen de Meer backs een extra pluim voor hun stug verdedigen Toch komen er wel kansen, die echter door slecht schieten verloren gaan of voor Vos geen moeite opleveren. Hoewel de Zaansche halfMnie steeds opstuwt slaagt V.V.Z. er niet in de eer te redden. Even voor het einde weet de Jong nog van een misverstand te profiteeren en brengt den stannd op 5—0. Na aftrap trekt de thuisclub direct ten aan val welke aanvallen echter filets opleveren. Als ook GVO er beter in komt, wegen beide par tüen goed tegen elkaar op met wederzüdsche aanvallen en wisselende kansen, doch meestal wordt van te groeten afstand geschoten, terwül de resp. verdedigingen volkomen voor hun taak berekend zün- Met blanco stand breekt de rust aan. Na thee pakt GVO de zaken direct stevig aan en komt iets in de meerderheid, doch het schie ten laat te wenschen over. Vermelding verdient een prachtschot van den GVO-rechtsbinnen, door de deklat gekeerd wordt. De blauw-witten werken zich wat los, waardoor een einde komt aan het overwicht van de gas ten geen der partijen weet echter tot 15 min. voor het einde het doel te vinden, totdat de rxyo -middenvoor scoort uit een voorzet van den rechtsbuiten, 0—1. De gastheeren beant woorden dit doelpunt met een serie aanvallen, waaruit dan ook door een doelworstellng de gelükmaker geboren wordt, 1—1. GVO komt 6u overdonderend opzetten, waar tegen de gastheeren niets kunnen uitrichten, Op 26 December as. zullen in de tumhal aan de Marnlxstraat te Amsterdam de jaarlüksehe steenwedstrüden worden gehouden, waaraan thans weer alle vereenigingen van Amsterdam met haar beste turnsters en turners zullen deel nemen. Voor deze wedstrijden is een zeer groot aantal inschrijvingen ontvangen. Bü de heeren hebben de volgende turners ingeschreven (volg orde na loting vastgesteld) I. Agesteribbe. Bato; E. Fortuyn, Kracht en Vlugheid; N. Kuiper, Zeeburg; G. Knaven, DOSS; J. Snel. Zeeburg; M. Jacobs, Bato; W. Zwaaf. Bato; M. Lopes Dias. Bato: A. Groen, DOS; A. Jas. Pretoria; A. Kloek, Slmson; J. F. van der Vinden. DOS; H. Hakkert. K. en W.; N. Kijchlein. DOS; J. Wagenes, DOS; J. Oa- ranca. Bato, en J. Coester, Kracht en Vlug heid. Voorts hebben dc volgende dames ingeschre ven: J. Lildwlg. DOS; A. Cornelisse. DOS; H. Silas. Pretoria ;N. Labeur. Tonldo; A. Fleseler, DOS; J. H. Flick, DOS; A. v. d. Bos. DOS; J. Helffer, Simson; M. Veerkamp, Simson; M. Snüders, Slmson: A. Hey. DOS; J. Sitter, Simson; O. Wehrle, Simson; W. Wolzak, DOS; A. Kerker. DOS. en M. Post. Simson. Om half 11 vangt men aan met het paard voltigeeren dames, daarna vrije oefeningen heeren. hoogrek dames, ringen heeren, paard springen dames en paardspringen heeren. Des middags half twee worden de wedstrijden voortgezet met de vrüe oefeningen dames, brug heeren, ringen dames, paardvoltigeeren heeren, brug dames en hoogrek heeren. De groote Haagsche Schaakvereeniging „Discendo Discimus" organiseerde Zaterdag en Zondag een nationalen wedstrüd, waaraan niet minder dan 17 groepen van 4 spelers deel namen. De gedérailleerde uitslag luidt: Hoofdklasse groep A. Ed. Spanjaard Utrecht 3 uit 3 (eerste prijs); K. J. Nieukerke 1 (twee de prijs) na loting met P. F. N. Heye 1 en Th. C. L. Kok 1. Groep B 1) Dr W Euwe 2K: 2) K. P. M. Beunders 2. Verder behaalden Th. de Jong. Haarlem IK; P Taube 0. Groep C. 1) M. Epstein 2 na loting met 2) G. Boersma 2 Rotterdam en G. W. Schwencke 2 Wassenaar, G. W. J. Zlttersteyn 0. Groep D. 1) Mr. J. T. Schravesande 2 na loting met 2) Mr. C. J. Leembruggen 2; B. S. Witte IK. I- Samhalden K- Groep E. 1) L. J. Camlnada 2; 2) J. Gouwen tak IK na loting met W. Fortgang IK- Dr. J. Kahn 1. Groep F. 1) B. brandy 1. Groep D. 1) D. Gazan na loting met 2) G. de Bruyn 2; R. v. Vaalen IK. D. L. Hulst, Lelden K- Groep E. 1) D. Staal na loting met 2> L. B. Jacobsen en S. W. Jongepier; S. Boorsma 0.. Tweede klasse. Groep A. 1) P. Zonneveld 3; 2) 8. J. E. van Moonen 2. Ir. J. P. Schouten 1, M. 8. Kortekaas 0. Groep B. 1) M. Katan 2K 2; A. van Urk, Den Helder 1; Groep C. 1) F. Keyzer 2K; 2) J. Timmer C. W v. Diemen 1. H. J. de Kier K- Groep D. 1) P. de Bruyn 2K; 3) J. Levie Dr. A. Toxopeus IK. P. A. van Kuyeren 0. Derde klasse. Groep A. 1) J. H. Degens 2. 2) C. H. de Visser na loting met O. H. C. V. Mingelen, H. Bü'sma 1. Groep B. 1) G. H. Bruins. Utrecht^K^ F. Scheiwe 2. v. d. Smit 0. De s|>elers bü wie geen woonplaats vermeld staat, komen uit Den Haag. Zaterdagavond vond onder groote belangstel ling het jaarlüksehe zwemfeest plaats voor de abonné's van de bad- en zweminrichting aan den Heilige weg te Amsterdam. Gewooniük biedt een dergelük zwemfeest op sportlef gebied niet veel en is het hoofdzakelük gewüd aan eenvoudige zwemnummers en een komisch nummer, flguurzwemmen en dergelüke. Dit was Zaterdagavond niet het geval. Er ston den n.l. een drietal recordpogingen op het pro gramma waarvan er twee gelukt zün. Het pro gramma dat zeer lüvig was, begon met een puntertocht voor jongens en voor meisjes. Hierna ging mej. Jenny Kastein (HDZ) te water. Zü zou trachten het wereldrecord 400 M. schoolslag en het Ned. record 200 M schoolslag te verbeteren. Zü is hierin schitterend geslaagd. Beide records werden verbeterd. Het wereld record 400 M. schoolslag werd door haar ge bracht van 6 min. 38 2/5 sec. op 6 mln. 31 2 '5 sec. Het Ned. record 200 M. bracht zü van 3 min. 8 3/5 sec. op 3 min. 7 3/5 sec. De tweede recordpoging van dezen avond was die van den jongen DJK’er A. van Kalken op de 100 M. schoolslag. Hfj. was ditmaal gelukkiger dan op de Amsterdamsctie kampioenschappen en verbeterde het Ned. record met 4/5 sec. en bracht het op 1 mln. 19 3/5 sec., hetgeen een zeer mooie prestatie genoemd mag worden. De derde recordpoging was die van de heeren J. C. Scheffer (DJK) en J Brink (Dolfün) op de 100 M. vrüe slag. Beiden gingen gelük over de baan en bleven vrü gelük opzwemmen. Schef fer was eerste met miniem verschil. Hü had een tüd gemaakt van 1 min. 4 2/5 sec. Hü bleef dus boven het record. Na deze zeer interessante én -sportieve num mers was de beurt weer aan een meer komisch nummer, n.l. hindemlszwemmen voor meisjes en jongens. Hierop volgde de 3 x 25 M. wisselslag spel te hebben. R. K. A. V. brengt 'eenige tegenaanvallen, waaruit blükt. dat Renches nog steeds de ge vaarlijke man is; eenige fraaie voorzetten zo men aan zün vo^U doch het blnnentrio weet van‘de geboden kansen niet te profiteeren. Na ca. 20 minuten spelen komt een verdwaalde bal bü de spil der bezoekers, die een boogschot inzendt, dat de V. V. A.-keeper volkomen ver rast. V. V. A. pakt de zaken thans beter aan; her- haaldelük zit haar voorhoede voor het doel der gasten, doch zü laten de mooiste kansen onbe nut. terwül voorts de R. K. A. V.-verdediging resoluut ingrijpt, ten slotte doelpunt de V.V.A.- rechtsbinnen uit een schermutseling, .-net wel ken stand de rust komt. De tweede helft brengt hetzelfde spel V. V. A. is steeds In den aanval. Eenige fraaie voor zetten van haar rechtsbuiten worden met moeite wegewerkt. Reeds denken wü, dat de gasthee ren de leiding nemen, doch haar linksbinnen weet een opgelegde te missen. De thuisclub brengt thans een wüziging haar elftal, doch ook dit blüft zonder taat. Wel noteeren wü aan de andere xüde bü een plotselinge uitval nog een schot tegen de lat. De spelers raken thans zichtbaar vermoeid van het zware veid en zonder dat er verder Ver moeten wü teruggaan om 'n dergelüke ontmoeting in onze herinnering wakker te roe pen. Negentig minuten lang hebben beide ploe gen op uiterst fraaie en faire wüze om de he gemonie van de Maasstad gestreden, de geluk kigste ploeg die bovendien iets was ging met de eer strijken. Spoedig schiet Teppema onhoudbaar in. Het tempo wordt direct hoog opgevoerd. Met zeld zaam élan wordt gestreden. De handige Theo Mentinck jaagt een door Ham terug geslagen bal in het net. Maar v. Deurzen benut dan fraai ’n pass van A. v. d. Sande. In de tweede helft blüft het hoogopgevoerde tempo gehandhaafd. Huls vergroot direct den voorsprong. Spartaan zet de tanden op elkaar en scoort in twee minuten tüd twee fraaie goals (33). De spanning stügt ten top. Burgers sleept de zege uit het vuur, die pas een voldongen feit is wanneer scheidsrechter F. v. Veen die schit terend leidde het einde aankondigt van den uiterst fraaien kamp. van verkozen lichaam de ..Bondsraad,” uit en aanwezig was. In hoofdzaak was men tezamen gekomen om de punten der agenda die op 26 Nov. niet be handeld konden worden af te doen. Nadat er veel tüd was besteed aan de behan deling van het concept-reglement. ging men over tot het verkiezen van zeven bestuursleden. Als voorzitter werd gekozen de heer B J. van Trotsenburg te Amsterdam, als secretaris de heer J. G. Hartogensis te Den Haag, als pen- ningmester de heer G. van Harten te Amster dam. als commissaris van het tüdschrift de heer if. D. Eggink te Den Haag, als 2e secretaris J. W. H. J. Wlldenboer te Den Haag, terwül als 6e en 7c bestuursleden de heeren J. Schol te Breda en J. v. d. Gevel te Rotterdam werden gekozen. Als hoofdredacteur van het tijdschrift werd de heer Dr. M. Euwe met algemeene stemmen herkozen en als probleem-redacteur de heer J. Hartong te Rotterdam. Vermoedelük zullen in Maart 1933 1 Bestuur van den N. 8. B. en de Bondsraad wederom te Utrecht samenkomen. Onmiddellük ontspint zich een vinnige strüd. De uitvallen van Achilles zün zeer gevaarlük. Na vüf minuten spelen weet de centervoor te scoren uit een bal. die de outljjn schünbaar reeds gepasseerd was. De gasten hebben echter niet lang plezier van dien voorsprong, want Vosta maakt spoe dig gelük. Opnieuw neemt Achilles daarna de leiding, doch even spoedig volgt de tweede gelükmaker van de thuisclub. Voor rust weet Achilles nog tweemaal te acoren. terwül Vosta een derde tegenpuntje maakt Na rust pakken de Enschedeers aanstonds flink aan; de Achilles-doelman weet echter op bet nippertje te redden. Er wordt intusscheu nog al ruw gespeeld waartegen door de leiding niet voldoende wordt opgetreden De Vosta-aanval- heeft tenslotte succes, zoodat de stand wederom gelük is. Door een misverstand in de Vosta-achter hoede doelpunt Achilles ongeveer een kwar tier voor het eind voor de vüfde maal. Vosta geeft het echter niet op en zorgt even eens ten vüfden male voor den gelükmaker. Met dezen stand komt het einde.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 9