PROVINCIAAL NIEUWS Wisselkoersen IIJjJZONDERE VAKONDERWIJS CASTRICUM Jubileumviering UITGEEST NES d. AMSTEL Handel in veekoeken DEN HELDER NIEUWVEEN ABCOUDE WESTWOUD AVENHORN HOOGKARSPEL OUDERKERK d. AMSTEL ASSENDELFT WERVERSHOOF HOOGWOUD ZIJPE W eerbericht WORMERVEER. ONDERDIJK SPIERDIJK GROOT BILJART MIJDRECHT Tweede klaasekampioenschap BOVENKARSPEL ENKHUIZEN TER AAR HOORN BOVENKARSPEL BROEK OP LANGENDIJK NIEUWER-AMSTEL BAAMBRUGGE UITHOORN Van LochemSlikker PRIMA HAARVILT HOEDEN (gxtra la|( Prtjx.n) Fa. CEBRs. VERMEULEN OPRUIMING RudeltheimV erloop OBDAM ^LEEUWARDEN z< pi g« gc re pRAI Ie IAvanVALKEHBURG3 -iLEVERTRA/ÜN Aanbested i n g co een te di< I te voor te d. Weijden alhier. G. M Kamp- Diii di d. van H. Lugteenburg-v. Pel. KATHOLIEKE KRING 1829: DONDERDAG, 5 Jan. ■aam. tooneelstukje Personalia. Tot secretaris-penningmeester van de Banne Bovenkarspel is benoemd de heer J. Botman Sa. Verkooping. Bij de Woensdag gehouden verkooping van een huls met erf en bouwter rein, eigenaar de heer D. Smal, werd de heer P. Zaan Cs. kooper voor 3520. al de de te st si be dl be be tel fS: indruk stem voor- R. K. V. V. „st. George” Zondag 8 Januari ontvangt „St. George” ,De Valken” I van Ven huizen. Trekt deze ontmoeting tusschen deze rivalen altijd veel publiek, ditmaal aal het des te meer zijn, daar beide clubs candldaten voor de bovenste plaats zijn. Speelt „St. George" in denzelfden vorm als de laatste wedstrijden, dan bestaat er kans dat de „St. Oeorge’-aanhang kan juichen. De wedstrijd begint om 2 uur. R. K. Kieavereeniging. De R. K. Klesver eenlging Kiesrecht is Kiesplicht voor Amstel- veen-Buitenveldert zal Woensdag 11 Januari een JaarvergacU-ring houden. Tevens zal de ge legenheid worden opengesteld om candldaten aan te wijzen voor de as. Kamerverkiezingen, nj. voor een omschreven zetel en twee vrije plaatsen. Wanneer een candidaat door tenmin ste 10 leden wordt ondersteund op de. vergade ring, is deze aangewezen als candidaat. net een vo st< De werkloosheid. De werk'oosheid in deze gemeente neemt den laatsten tijd onrustbarend toe. Het aantal werkloozen Is thans gestegen tot 227. „SL Gangulphns**. De R.K. gemengde too- neelvereenlglng heeft voor de as. voorjaars- ultvoerlng In studie genomen de blijspelen „Mll- Uonnalr tegen wil en dank” in drie bedrijven door J. v. d. Poll en ..Corruptie” in één bedrijf van H de Vries. uit 1 Ah trx ter pU bei I bei Dil RU v<x wij J dai gei 1 str ter t vai hei eer hai zor wei I der voc l de vo: HRKREN MODE M AOAZ UNEN Qr. Houtstraat hoek Gr. Mark* b b •ai Wc H C ber- terwijl er 15 huwelijken werden gesloten. Het aantal geboorten onder de katholieken was ongeveer 36 per duizend, wat zeer gunstig ■R 1 bekend. avond worden. R-K Unlversiteit De geldinzameling voor de RK Universltelt heeft in 1933 opgebracht 31680, dX 30 minder dan In 1931. Feestavond. De Maria-Congregatie beeft een feestavond 5 Jan. in t Café Schreuder. CoUeote. De bloertlpjesdag ten bate van ’t Crisls-Comlté alhier bracht ruim f 90 op. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen KopennageB Stockholm Oslo New Tork (cable) tteme Madrid Parochienieuws Het aantal communicanten van Wormerveer, nadat een gedeelte van Zaan dijk van Wormerveer werd afgescheiden door de stichting der parochie Koog-Zaandjjk. bedraagt thans circa 1060. zoodat met inbegrip van de kinderen die nog niet hun eerste H. Communie hebben gedaan, het aantal parochianen veilig kan geschat worden op ruim 1300 zielen. In 1932 werd 50 maal het H. Doopsel toegediend. Verkooping De boerderij. RondehoepWest 15, welke de vorige week ten overstaan van no- taris Brands te Amsterdam. werd verkocht (boerderij met 14 H. A. land) werd door A. Schrama In bod gebracht op f 26.800 en afge mijnd op t 1000. door J. G. de Jong te Oisder- Amstel. Hoogste stand776.6 te Toulouse. Laagste stand: 740A te Seydisfjord. Verwachting: Matige, tljdelljk wellicht toe nemende Zuld-WesteUjke tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk kans op regen-buien met hagel of natte sneeuw, weinig verandering in temperatuur Verminderde handel Dat de tuinbouw aan den Langendijk en omstreken langzamerhand in zijn vollen omvang door den slechten econo- schen toestand op handelsgebied wordt getrof fen, moge wel hieruit blijken dat de verzen ding van groenten per wagon alleen aan de laadplaats te Broek op Langendijk vanaf 1930 is achteruit gegaan met rond 3150 wagons van Pim. 10.000 K.O. Koninklijke belangstelling H M. de Ko ningin heeft van den kunstschilder J. E. v. d. Weteilng de Rooy aangekocht .Havengezicht" te Enkhuizen. De vereenlglng ter bevordering van het vak onderwijs in West-Friesland Herdenkt binnen kort haar 25-jarig bestaan. De herdenking van dit jubUé zal plaats hebben te Wognum, de bakermat der vereenlglng, op 15 April. In verband met de tijdsomstandigheden over weegt het bestuur een eenvoudige, doch waar dige feestelijke herdenking. Ter bestrijding van de onkosten heeft de afdeeling Wognum van het vak-onderwijs een verloting georganiseerd, welke door B. en W. van Wognum is goedge keurd. Het aantal loten bedraagt 2500. Er zijn 100 prijzen, die bestaan uit werkstukken door de leerlingen van het vakonderwijs vervaardigd. grond- en fundeerings werken aan den provin cialen weg ’s-Gravenland—Bussum. langs den Franschen Kampweg, tusschen het Luie Gat en den Bussummer Grindweg, het aanbrengen van een teersteendeklaag of een deklaag van ander gelijkwaardig materiaal voor de rijbaan op den weg, benevens het aanleggen van een rijwielpad en een voetpad langs bovengenoemde rijbaan met bijkomende werken in de gemeenten Hil versum en Bussum. Ingekomen 23 biljetten. Laagste Inschrijver A. Beerendsen. Doetin- chem. f 55.750. Tooneelaltvoering De uitvoering van het Krulsverbond óp as Zondag, zal beginnen om half 7. Opgevoerd zal worden: „Kruisvaart”, een tooneel.ri.uk in vier bedrijven. Het keurige spel van de Bosschenaren is hier genoeg bekend. Het zal weer een prachtige Werkverschaffing Volgens, besluit van den minister, is kan het gemeentebestuur vergun ning verleend om verbetering van het „Wou- dla"-sportterreln met rijks- en gemeentesteun door de Werkverschaffing te laten uitvoeren Met de uitvoering van het werk zal voorzien worden in «en lang gevoelde behoefte. Nog deze week zal met het werk, dat drie weken tijd zal vorderen, een aanvang gemaakt worden. Donateoroconoerten Dr. Nufjen» De jaar- lijksche donateuraconcerten. te geven door het R.K. fanfarecorps Dr. Nujjens. zijn thans vast gesteld op 18 en 19 Januari, resp. te Hoogkarspel en Westwoud. De humorist August de Laat zal oen avond vullen met een varieerend program ma. R.K. Klesvereenlging. Woensdagavond is de jaarvergadering gehouden van de R.K. Kles vereenlging ,St. Odulphus”. Het bestuur stelde voor om te beginnen voor een jaar de contributie te verlagen van 50 ct. op 40 ct. per jaar, gezien de slechte tijdsom standigheden. Aangenomen. De heer Jos. v. d. Laan, die als afgevaardig de de RUkskleskringvergadering had meege maakt. deed daarvan een uitvoerig verslag en beantwoordde tevens eenige vragenstellers. Hierna het punt candidaatstelling Tweede Kamer. Voorzitter deelt mee, dat het bestuur van haar recht om candldaten te stellen, heeft ge bruik gemaakt en de vergadering voordraagt voor den kwaliteitszetel mr. Hellen berg Hubar; vrije zetels Ch. van de Bilt, Jac. Groen en mr. Rornrne. Van de afd. Assendelft van den R.K. Vrou wenbond is een schrijven binnengekomen, on- derteekend door 51 leden der R.K. Klesveree- nlglng, die voor de vrije zetels candidaat stel len: mej. Annie Meijer en mej. dr. J. Hillen. De heer C. Jak en anderen stelden ter verga dering nog candidaat Jac. Groen en als plaats vervanger F. G. tan Wees. We kregen alzoo een zevental candldaten, voorgesteld door bestuur en leden der R.K. Klesvereenlging ,3t. Odulphus". In antwoord «0? eenige vragen betreffende den kwaliteitszetel, was de voorzitter van mee- nlng, dat Van de Bilt In Haarlem-Helder zeker weer lijstaanvoerder zal moeten worden. Hij Is in Noord-Holland de populaire man en de vertrouwensman van velen. Zijn werkkracht is bekend. Ook de kwaliteitszetel met Hellenberg- Hubar zal velen sympathieker zijn dan de vorige kwaliteitszetel. Op de derde plaats moet Jac. Groen komen, de man die in land- en tuin- bouwkringen een geziene persoonlijkheid is. Dit drietal zal zeker de drie zetels, welke Haarlem- Helder moet veroveren, veilig stellen. Als inzet voor de verkiezingen zal op Don derdag 36 Januari een propagandavergadering worden gehouden. Hierna kregen we eenige vragen over de elec- triclteltsvoorzienlng, In verband met de over dracht van bet G.E.B. aan bet P-E.N. In verband met de crisis die ook in den bln- nenlandschen graanhandel heerscht, is er, ten einde te trachten hierin verbetering te brengen, in een te Amsterdam gehouden vergadering van Commlsslonnairs in Veekoeken in principe be sloten tot oprichting eener vereenlglng. De voorlooplge commissie is samengesteld uit de navolgende heeren: D. J. Voogd. Zaandam; M. J. Hoencamp, Schiedam; J. R. Yetsenga, Leeuwarden: J. D. Vis. Zaandijk en H. H. Ober top. Lagedljk 43, Zaandijk. Waterieidlnguitbrelding Naar wD vernemen heeft de stichting „De Drinkwaterleiding voor Noord-West Utrecht" aan de firma De Ruiter te Alblasserdam opdracht gegeven tot het aan leggen van een drlnkwaterleldlngbuls tusschen Vinkeveen en Mijdrecht langs den Hoflandschen dwarsweg. Niet alleen de weinige perceelen langs dezen weg zullen hiervan proflteeren. De reden van deze uitbreiding is van meer belang. Immers, als deze buis is gelegd, Is een zoogenaamde ring- lUn ontstaan en zal het niet meer voorkomen, dat een groot gedeelte van de gemeenten Mij drecht en Wilnis van drinkwater zal zijn ver stoken, tengevolge van storingen (lekken) In de hoofdbuis onder de gemeente Wilnis. Door den veenachtigen bodem onder den Heerenweg te Wilnis waarover nogal veel zwaar verkeer plaats heeft treden herhaaldelijk storingen op. Vooral de groote bedrijven, als de biscuit fabriek ,De Lindeboom” te Mijdrecht, de melk fabriek aan den Amstel, de wasscher te Bosen- hoven en het R. K. ziekenhuis van Mijdrecht en Wilnis ondervonden daardoor veel stagnatie en ongerief. Gelukkig behoort dit binnenkort tot het verleden. Rudelsheim begon uitstekend, de Utrechte naar kon er echter aanvankelijk in het geheel niet Inkomen. Met series van 34. 45 en 37 in de resp. 7e, 8ste en He beurt liep Rudelsheim uit en na 13 beurten was de stand 158 om 33. In de 14e beurt bracht Verloop het tot 32, doch zijn achterstand bedroeg toen toch nog ongeveer 100 punten. Met kleine series voerden beide spelers hun score op en na 25 beurten was de stand 266—133 In het voordeel van Rudelsheim. 300 caramboles voor deze tweede klasse-spelers bleek toch nog heel wat te zijn, althans het gemiddelde zakte steeds meer naar omlaag en het was weldra duidelijk dat een gemiddelde van 10 niet meer gehaald zou worden. Verloop verraste tenslotte'nog met een goede 53 en een 47, doch ondanks zichtbare nervositeit van Rudelsheim in de laatste beurten werd de Amsterdammer winnaar. Rudelsheim 300 pnt. In 35 brt ha. 45 gem. 8.57 Verloop 369 pnt. in 34 brt hs. 53 gem. 7.91 R.K. Bibliotheek Ter gelegenheid van de tentoonstelling der St. Elisabethsvereeniging, bestaat er Zondag 8 Januari geen gelegenheid tot halen of Inruilen van boeken uit de R. K. Bibliotheek. St. Elisabethsvereeniging Zondag 8 Jan as., des morgens na de Hoogmis, wordt de jaar- Hjksche tentoonstelling van kleedlngstukken, vervaardigd door de dames der St. Elisabeths vereeniging ten behoeve der R. K. armen, offi cieel geopend. Daarna Is de tentoonstelling den geheelen namiddag voor belangstellenden te bezichtigen. Des avonds te 7 uur heeft in het Gezellengebouw de gewone verloting plaats. R. K. Volksbond Algemeene vergadering op Dinsdag 10 Januari. avonejs 730 uur In Gezellenhuis. De heer P. Kalkman houdt lezing over ..Lourdes", met lichtbeelden, en de heer P. Twaalfhoven een causerie over: „Wat is vast recht?" Alle Katholieken boven 16 jaar hebben vrijen toegang. - afsteekt tegen het geboorte-cjjfer van Wormer veer in het algemeen, nj. 20 per 1000, zoodat het geboorte-cljfer der niet-katholieken in Wor merveer ver beneden 20 per 1000 komt. Geen wonder dat er te weinig kinderen voor de open bare scholen zijn. In 1930. toen een gedeelte van Zaandijk nog tot de parochie Wormerveer behoorde, was het aantal H. Communies 39800, In 1931 steeg dit tot 41.100 en in 1932 nam het aantal toe tot 43.625. Een slecht begin Wegens dronkenschap heeft de politie deze week proces-verbaal moe ten opmaken tegen twee personen. Een zekere S. vernielde bovendien een spiegelruit van een café aan den Zaanweg. terwijl een zekere K. tn bewaring moest worden gesteld wegens het tn dronkenschap besturen van een rijwiel. Met zijn nieuwe bewaarplaats bleek hij niet tevreden en gaf dit te kennen door de ruiten van zijn cel. waarin hij was opgesloten, te verhielen en de cel te beschadigen Benoeming In plaats van den heer H. Jan tjes. die wegens het bereiken van den 65-jari- gen leeftijd gepensionneerd wordt. Is tot brug wachter aan de Zaanbrug benoemd de heer W. Oosthuizen. Examens Voor het praktijk-diploma steno grafie slaagden mej. J. BeUerlng en de heer J. P. Sierhuis, terwijl voor het diploma kantoor- stenograaf slaagden de dames G. Brouwer, A. L. Noordanus en T. Stelling en de heer G. H. W de Grunt, allen te Wormerveer. Postduivennieuwa De Postduivenvereeni- Ktag „De Snelvlleger" Is voornemens op Zater dag 7 Januari haar jaarlijksche tentoonstel ling te houdenditmaal in de zaal van v. Loer.en Buurt over Ouderkerk De zaal Is om 4 uur geopend voor het publiek. door eenige leden opgevoerd. Aan het slot hield de heer Em. Brom een geestdriftige toespraak tot de aanwezigen, die hij aanspoorde om „Kunst na Arbeid” zooveel mogelijk te steunen. Ook den jeugdigen violist bracht spreker htede. Een gezellig samenzijn besloot den genotvollen avond. Donderdagmiddag ving In café Dubois te Amsterdam onder auspiciën van den Neder- landschen Biljart Bond en georganiseerd door de Biljartvereenlglng „Victoria” te Amsterdam het vlerdaagsch tournooi aan om het kam pioenschap van Nederland twee klasse groot biljart. Acht deelnemers hebben zich uit de voorwedstrjjden weten te plaatsen voor den eindstrijd, te weten J. Beumlng (Amsterdam), L. Geheels (Amsterdam), J. W. Verloop (Utrecht), 6. Rudelsheim (Amsterdam), S. van Loghem (Amsterdam). C. Slikker (Anna Pau- lowna). C. Keyzer (Amsterdam). V. Kappel (Amsterdam). Het tournooi zal eerst aa. Zondag beëindigd zijn. De heer J. de Vrieze, voorzitter van de B. V. „Victoria” sprak eenige hartelljke woorden van welkom tot de deelnemers, waarop de heer A. Hamburger namens den N. B. B. het tournooi officieel opende. Burgerlijke Stand van 1 tot en met 31 Dec. Geboren: Jeltje, dochter van Wytze Rle- mersma en van Wiebrlgje de Vries. Louns, zoon van Jacob Glad en van Ouke Slagter. Adrlaan, zoon van Marinus Cornells van Oude naarde en Maartje Koeten. Overleden: Dient je de Haan. 77 jaar, vrouw van Jacob de Beurs. Remment de Boer, 92 jaar, man van Jesje Sas. Ondertrouw d: Cornells Reuerus Nicolaas de Boer, 32 jaar te Hoogwoud met Anna Hamil ton of Silverton HUI, 26 jaar te Sljbekarspel. Loop der bevolking gedurende 1932 Wer kelijke bevolking op 31 December 118 mannen, 1103 vrouwen, totaal 2291, van het vorige jaar (1931). Vermeerdering gedurende het jaar: Geboorte 32 mannen. 29 vrouwen, totaal 61; vestiging: 88 mannen, 85 vrouwen, totaal 173; geheele vermeerdering 120 mannen, 114 vrouwen, totaal 234. Vermindering gedurende het Jaar door: sterfte 9 mannen, 14 vrouwen, totaal 23vertrek 92 mannen, 85 vrouwen, totaal 177. Geheele vermin dering 101 mannen, 99 vrouwen, totaal 200. Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermindering 19 mannen. 15 vrouwen, totaal 34. Totale bevolking op 31 December 1932: 1207 mannen, 1118 vrouwen, totaal 2325. Aantal huwelijken 18. 1 Echtscheiding. Leven loos aangegeven 1 en overledenen behoorende tot een andere gemeente 3. .Kunst na Arbeid" Dinsdagavond gaf het fanfarecorps „Kunst na Arbeid” een uitvoering In de zaal van hotel Fritschy. Onder leiding van den directeur Frans van Diepenbeek werd Ingezet met een mooien marsch en werd een drietal concertnummers cp verdienstelijke wijze uitgevoerd. Hierna speelde de 12-jarige violist J. Klstemaker een tweetal nummers voor viool, wat groote bewondering van het publiek afdwong en waaruit tevens bleek, dat deze Jeugdige musicus veel voor de toekomst belooft. Hierna werden weer vier nummers door het fanfarecorps uitgevoerd, waarna de jonge heer Kistenmaker met een viool- en pianosolo het muzikale programma sloot. Na de pauze werd een leuk De kalme Noord-Hollander won dezen wed strijd met grooten voorsprong. Reeds na 13 beurten was de stand 155 om 41 in het voor deel van Slikker. Wel liep Van Lochem met 37 in de 13e beurt wat in doch Slikker ant woordde met 49 in de 18e beurt, welke serie w»rd beëindigd door een iets te zachte stoot. Na 25 beurten was de stand 251 om 137. Slikker, die aanvankelijk vrij sterk bad gespeeld 'poe delde nadat hij de 300 punten was gespeeld een aantal malen leeljjk, waardoor zijn moyenne daalde. In 29 beurten maakte 'enslotte Slikker de partij uit. Slikker 300 pnt. In 39 brt ha. 56 gem. 7.69 v. Lochem 209 pnt. In 39 brt ha. Tl gem. 535 Voetbal Naar wij’ vernemen is door de R. K. V. V. „Victoria”, alhier, en ,H. 8. V.” Hetloo besloten, den jL Zondag gespeelden wedstrijd niet voor de competitie te laten gel den, dit In verband met het feit, dat niet door een bondsscheidsrechter werd geleld, en de daaruit voortgevloeide Incidenten. Bwgteltjke Stand Geboren: Levenloos kind van Jan d. Lee en Grietje Griffioen Wil lem, a. van W. v. d. Bosch en W. Voorneveld. R. K. Kiesvereeniging. In d« vergadering der R. K. Klesvereenlging werd medegedeeld dat de zeereerw. heer pastoor het eere-voor- zitterschap aanvaardde. Voor de candidaatstelling voor de as. ver kiezing van leden der Tweede Kamer advi seerde bet bestuur A. J. Loerakker dragen voor land- en tuinbouw. Voor de vrije zetels M. P. 1 1 7. 27 7 schöer te Monster en G. J. M J. MÓlkenboer te Lelden. De vergadering ging hiermede accoord R. K. Klesvereenlging. Woensdagavond vergaderde de R. K. Klesvereenlging in het Vereeniglngsgebouw onder leiding van den vlce-voorzltter, den heer C. B. Wesselingh. Na opening en notulen kwam aan de orde bestuursverkiezing. Gekozen werd de heer p. J. van Groeningen, die tevens wederom tot voorzitter werd gekozen Voor het lidmaatschap van de Tweede Ka mer werden gecandideerdvoor den omschre ven zetel Mr van Hellenberg Hubar en voor de twee vrije zetels de héeren: 1. Jac. Groen Azn 2. P. G van Wees. 3. Ch. van de Bilt. Dat had anders kunnen zijn Toen de gebr. H. uit Zaandam met een groote vracht auto kwamen aangereden vanaf de richting Kattebrug, stak een klein meisje van den heer V. over den weg nabij Papeveer, niet het minst in de gaten hebbende dat er een auto aankwam. De chauffeur deed al het mogelljke om het meisje te ontrijden, haalde zoo diep mogelijk uit, moest zelfs nog een flets om ver rijden die tegen een paal stond, tenslotte kon hl) niet verhinderen dat het meisje een weinig werd gegrepen door den auto, maar dit was van korten duur, want direct stond de wagen stil. Met gekneusde beenen en eenige schrammen aan het gezicht kwart) het meisje vrij, van ernstlgen aard is het niet. De chauf feur treft geen schuld. Alles is nog best afge- loopen. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob en Lam bert. zoons van A. HunnemanBakker; Adria na Clara, d. van M. Borstvan Kints; Arte, u. van D. C. SchoutenGriffioen; Jacqueline Jo- sephlna, d. van R. M. v. d. MeerWillems. Getrouwd: H. Hogens 23 jaar en M. Ver meulen 21 jaar. R. K. S. V. „Adolf Kolping" Vol moed gaat Jtdolf Kolping" Zondag naar Oegstgeest om daar te spelen tegen Koipings Footbalclub I. Men vertrek te kwart voor één uur vanaf het R. K. Vereeniglngsgebouw. Het tweede elftal gaat een moeilijken wed strijd aan tegen Alfensche Boys II op het Alfen- terrein. Vertrek 1 uur per flets. Het derde elftal speelt om half drie thuis tegen de Aarlanderveensche Boys en de junioren gaan naar Aarlanderveen om daar te kwart over twaalf tegen de junioren te spelen. Winnubst Wederom heeft een muziek gezelschap te Haarlem bet aangedurfd dit jaar een groot nationaal sol^ten-kwartet- en duet-, concours voor blaasinstrumenten uit te schrij ven, waarvoor ook de vorige jaren groote be langstelling bestond en dit Jaar zich ruim 150 solisten lieten inschrijven, hetgeen de-stoutste verwachtingen overtrof. Ter gelegenheid van. het derde lustrum der Harmoniekapel „Utile Duld”, dirigent onze oud- stadgenoot de heer C. Jutjens te Haarlem heeft zich aldaar een eere-comité gevormd, waarin o.a. de heer Ch. L. v. d. Bilt, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, zitting beeft, met het doel, ondanks de moeilijke tijden, dit lus trum zoo luisterrijk mogelijk te vieren en hier aan dit concours» verbonden. De Jury beslaat uit de heeren M. C. van den Rovaart en Jos.’de Klerk, toonkunstenaars Amsterdam en Haarlem, welke 8 rubrieken be- oordeelen. t.w. zuiverheid, tempo, nuanceering, voordracht, rhythmiek, klankgehalte, techniek en keuze van het nummer. Door de groote deel name wordt het con-'u-s over drie dagen ge houden, 7, 8 en 15 rl as. De Heldersche deelnemers komen op uUndag as„ 8 Januari. Van de Harmoniekapel Winnubst komen Uit In de 3e afd. de heer J. A. Mulder met het uit te voeren nummer „Andante" van A. H. Foumler, J. C. Greuter met Norma" van G. Wlth- man. Duet: Th. A. Rieswijk en J. C. Greuter met „Dans de La Montage” van A. Decq. In de le afd. A. J. Mulder, Eupho- nleum, met .Morceau de Salon no. 7” van H. Palnpare. Kwartet bestaande uit de heeren C. E. Koopman en A.*Heyblok. trombone, C. Trap en Jb. Toes Jr. piston met „Quartet Wagner” van Wagner. In de afd. Ultm. de heer J. C. Schenkels, Es-clarinet, met „Nocturne Chopin” Op. 9, J. j. Schenkels, piston, met ,J-e Camaval de Venisse” van J. Betram; C. E. Koopman, trombone, met „Concertino” van E. Sachse. In de eere-afd. Jan Schenkels, clarinet, met „Groot Concert voor Clarinet" van G. Meister. De heer G. Veenstra zal de solisten met piano begeleiden, welke heer reeds zijn sporen hiermede verdiend heeft en de solisten in goede banen zal weten te leiden, vooral als de zenu wen, zooals zoo vaak wil, hun parten speelt..: De leden van Winnubst treden des avonds out 7 uur voor het voetlicht. Vertrek per trein Zon dag «j. 12.30 uur vjn. ZD, die Winnubst wen- schen te vergezellen, kunnen zich opgeven bu den heer A. Heyblok. Secr. Winnubst, Graven straat 65. tot Zaterdagavond 6 uur. Aanbesteding BI) de aanbesteding voor het bouwen van een woon- en winkelhuis waren ingekomen 14 inschrijvingen voor timmer-, metselwerk, enz. Hoogste was firma Mlnneboo en Walboom voor 8790 en laagste G. Groot voor 7150. Beide aannemers zijn alhier woon achtig. Voor het schilder- en behangwerk waren 9 inschrijvers. Hoogste J. P. Langedijk. Alkmaar, voor 1395, laagste Gebr. de Boer alhier, voor f 914. Eaigerltjke Stand Gevaarlijke hond Woensdagmiddag liep te Ouderkerk een tamelijk groote hond, welke, naar later bleek, toebehooide aan den veehouder Gr„ alhier. Eerst werd op de Oudekerkerlaan een man aangevallen en door den hond in het ge zicht gebeten; de man moest zich door den geneesheer S. laten vertinden. Later op den middag liep de hond met den groentenkoopman M. mede; op het H. Einde viel de boud plotseling een schoolgaand kind van M. aan. Hoewel de vader er bij was, kon deze toch niet verhinde ren, dat het kind hevig door het beest aan een been werd gewond. Nadat het kind do-r dr. 8. voorloopig verbonden was, adviseerde deze overbrenging naar een ziekenhftrts, waar de wonden werden gehecht. De hond werd, op last van den wnd burge meester, die juist ter plaatse was,, met revolver- en buksschoten afgemaakt. aLKMAAR, 6 Januari. Kaasmarkt. Aanvoer 55 stapels, wegende 68000 K O„ 42 st. fabr. kl. 265 st. fabr. eomm 23.1 st. fabr mldd. 23 50, 6 st. .boeren kl. 25.Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Januari 1000 KG Peen 140, 38000 KG. Roode Kool 1.70 3 40. Ide mdoorsebot 0 803.70, 47.000 K. O. Gele Kool 0.60150. 16.000 K. O. Deensche Witte kool 0.60—0 70 12000 K. O. Uien: Gele Uien 3 003.40. Gele Drielingen 3 40—3 60. 5000 stuks Bloemkool Reus le 6 008 40. 2e soort 1 10—2 20. BOVENKARSPEL (Station). 5 Jan (Marktber De Tuinbouw”). Groente. Bloemkool le soort f 4.10—7.20. 2e soort f 1.70—360. 3e soort 1.10 1.6O per 100 stuks: Roode kool 140—180; Gele Idem f 1 20. Witte Idem f 0 60 per 100 KG. Aanvoer: 113 150 stuks Bloemkool. 400 K.G. Roode kool 100 K.G Gele en 3150 K.O. Witte koot. KNKHUIZKN. 5 Jan. Aangevoerd werden 14 vaartuigen met 5300 Doiyl Z. N. bot, 135014 95 van 9C tot 1312 pond. 14 vaartuigen 2400 pond. Z N Schol 6.508 05. 2 vaartuigen 1600 pond bot 13.75. 900 pond schol 7.10. HOCFDDORP. 5 Jan. Granen en zaden Boerennoteerlngem. Alles per 100 K. G. Rogge 3.754.Ch. Gerst 5.005.25. Wlntergerst 4 254.75, Haver 4505.Paardeboonen 6.00 650, Dulveboonen 750B.Groene Erwten 10—13. Vale Erwten 88. Gele Mosterd 1418. Kanariezaad 66.15. Karwjjzaad 1819-50, Blauwmaanzaad 3739. LEIDEN. 4 Jan Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenvetllng-vereen. ..Lelden en Omstreken”. Bloemkool I per 100 st. 6.8011.<0; Roode kool 4 509.90: Savoye kool 1.40—4.80: Groene kool 2.104 90: Pieterselie 1 902.80: Prei 110 2.70; Kropsalade 14.10: Selderie 1.503: Knol- selderie 13: Kroten gek. per 190 kilo 46: Wit lof 1015: Boerenkool 5—8: Spinazie 2738: Uien 3 504 90: Wortelen 38; Spruiten I 7 11: Spruiten II 36 MEDEMBLIK 5 Jan. Kool: Bloemkool 56.70, witte 0 60—0 80. Roode 0.60—1.00 per 100 st. NOORD-8CHARWOUDE. 6 Jan. Noordermarkt- bond. Uien aanvoer 11.300 K.G. Drielingen 3 20 350. Uien 3.203.40. Grove idem 2 903.20. alles per 100 KG.. 1800 K. G Pe 130. 275 KG Kroten 6 60. 44.400 K. G. Roode Kool 1.60 —3 30. doorschot 0.702.30. 35000 K. G. W. witte kooi 050—0.70. 11 500 K G Gele kool 140 1.80. 2e kw. 1.101.20. Doorgedraald 300 K.O. rood. 900 K.G. geel. 1200 K.G. Deensche wit. WOGNUM. 5 Jan. Groente. Witlof I 0 09—0 13, idem II f 0.050 08, idem III 0 040 05: Bloem kool le soort f 1—350: Sprultkool f 5 80—0.80: Andijvie 1 104.70: Roode kool f 1250 Peren f 0 110.13 WARMENHUIZEN. 5 Jan Groente. Gewone uien f 2 703.40: groote idem f 3903.10: drielingen f 3 103.50; peen 1.20: roode kool f 1302 20: idem 2e soort f 0.601.80: gele Idem f 1.80; witte Idem 0.60 Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus, van Jan van den Berg en Trijntje Klaren. Overleden: Anna Revers, 69 j„ wonende Castricum, wed. van Hermanus van Tellingen; Jacobus Hendrikus Jenster. 25 j., wonende al hier, overleden te Alkmaar; echtgen. van Cor nells Bakker. .Uitbreidingsplan De Puilunan Naar wij vernemen is door Ged Staten van Noord-Hcl- land goedkeuring verleend aan het besluit van den Raad der gemeente, waarbij het ultbrei- dihgsplan aan den Rüksstraatweg, genaamd De Puikman. is goedgekeurd. In afwijking van het Ingediendé plan' Is alleen goedkeuring verleend van het gedeelte wat hoofdzakelijk De Puik man betreft, waardoor de bebouwing ter plaat se voortgang kan vinden en dus niet afgewacht behijeft te worden totdat het plan voor het ge heele, gebied ter plaatse is goedgekeurd. Door dit besluit van Ged. Staten zal de bebouwing aan da* overzijde van de spoorlijn voorloopig künnen dnprgaiui en krijgen we vrijwel een af gerond project,'^ Nader vernemen wij, dat door de firma De Moei en Hermes, aannemers van het straten plan op dit project, al met de werkzaamheden zyn aangevangen, zoodat dezen zomer reeds met de bebouwing kan worden aangevangen. Inwonerstal Naar wjj vernemen was het aantal Inwoners dat per 1’ Januari 1933 bedroeg 5595 met 1 Januari 19335760, een vooruitgang van 16ó. hetgeen de laatste jaren alhier niet werd bereikt. Wel een bewijs, dat Castricum wordt gezooht. Personalia Voor de akte schoonschrijven slaagde dezer dagen de heer J. C. Klljn. alhier. Onbewaakte overweg Op den onbewaak- ten overweg aan den Molenweg Is een particu liere auto In aanraking gekomen met een uit Amstelveen komenden trein. Als door h won der is een en ander met slechts Uchte mate rieels schade afgeloopen. Besmettelljke ziekten In de afgeloopen week zijn In deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Fletronella, d. v. F. Snoek en H. Oudkerk Cornells Frederik. z v. F. de Konlng en M. H. Dirks; Petrus, z v. J. L. v. Lammeren en A. M. Pouw. Woningonderaoek. Vanwege de directie van Openbare Werken wordt deze week een onder soek Ingesteld naar den toestand van tal van woningen, om na te gaan welke niet voldoen aan de hedendaagsche begrippen, die ook aan de eenvoudigste woning mogen worden gesteld. Een rapport van het onderzoek zal aan den gemeenteraad worden voorgelegd. R.K. Bond voor Groote Gezinnen Worps- dagavond was in het patronaat een vergadering belegd om te komen tot oprichting van een R.K Bond voor Groote Gezinnen. Burgemeester Middelhof! sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot den spreker van dezen avond, dr. De Boer uit Den Haag. Hierna hield dr. De Boer een buitengewoon interessante rede, die met de grootste aandacht werd gevolgd. Tijdens de vergadering gaven zich reeds 57 leden op, welk aantal nog wel belangrijk zal worden vermeerderd. Enkele vragen werden door dr. De Boer be antwoord. Burgemeester Middelhof! sloot onder dank de schitterend geslaagde vergadering. Het was een goede gedachte om, nu we dit jaar van de voortreffelijke concerten der con- cert-vereeniglng .Johan Messchaert" verstoken blijven, ter afwisseling eens een zangavond te geven. Dat voor deze gelegenheid de bekende so liste Truus ter Steege was geëngageerd, deed de beste verwachtingen koesteren voor dezen Krlngavond. De hooggespannen verwachtingen zijn gisteren geenszins beschaamd. Integendeel, door haar mooie stem en door de keuze van een eenvoudig doch schoon programma is deze so praan er in geslaagd een uitstekenden van haar kunst achter te laten. Haar heeft een warmen, vollen klank, haar dracht is uiterst beheerscht, doch nog ietwat schoolsch. Het programma werd reeds direct goed inge zet met een tweetal Kerstliederen van J. Seb. Bach, waarvan vooral het lieve „O, Jesuleln stsseuiterst fijn werd gezongen. Ook de an dere Kerstliederen vielen zeer in den smaak. Bijzonder goed, licht en frisch. met lossen zwier werden de belde laatste Fransche herderslied jes voorgedragen. Het goed gekozen program vertoonde slechts klein, licht werk en we hadden weinig gele genheid deze sopraan te beoordeelen in de hoo- gere klankenreglonen. Toch heeft zfj misschien iodieën het dankbaar gestemde publiek goeden dienst bewezen. De soliste werd op uitstekende wijze aan den vleugel begeleid door mej. Groot (Hoorn), die zich, nadat aan mevr. M. Moeskops-Lampe Dinsdagavond bü de repetitie een ongeval was overkómen, dadelijk welwillend voor deze taak beschikbaar bad gesteld. Soliste en pianiste werden bloemen aange boden. Na de pauze was de beurt aan de R. K. Ge mengde Zangvereeniging „Virlbus Unitis”, die voor deze gelegenheid het oratorium .Die Hei lige Caecilia” van Wiltberger had Ingestudeerd, een werk, dat ongeveer drie kwartier in beslag neemt. Het moet direct gezegd, dat de zangver eeniging gisterenavond goed op dreef was, Weefden dan, vermoedelUk in verband met korte voorbereiding, nog vele fouten aan Uitvoering van dit werk. De harmonie was goed. Echter liet zoo nu en dan het klankvolume te wenschen over. Bijzonder goed was het tweede koor „In lockenden Wasen”. Als soliste traden op mej. C. Schuytemaker, sopraan en de heer E. Breed, beiden uit Me- demblik. t Kon niet anders, of na het optre den van mej. ter Steege, moest bet te veel vl- breerend stemgeluid van mej. Schuytemaker een eenlgszlns armen Indruk maken. Toch zong zij niet onverdienstelljk. doch wat zwakjes. Ook de tenor was niet krachtig genoeg, al was hij technisch beter dan zijn partnerin. De zang Werd begeleid door een klein strijkorkest, dat er helaas niet sooveel van terecht bracht. Alles was veel te zwaar en stroef en te hard voor de betrekkelijk lichte solisten. Doch, naar we var- namen, school ook hier de fout In een te korte voorbereiding. Toch mag, alles bijeen genomen, directeur R. M. Moeskops, niet ontevreden zijn over de eerste opvoering van dit werk, dat voor „Vlri bus Unitis" een gevaarlijke krachtgreep betee- kende. De moeilijkheden werden glansvol over wonnen. t Was een goed geslaagde avond. Den 25sten Januari geeft de „Katholieke Kring’’ een extra-dansavond. Loop der bevolking In 1932 Aantal inwo ners op 1 Jan. 1932 5961 m„ 6211 vr„ totaal 12172. Vermeerderd door geboorte toet 116 m 134 tr.. totaal 340. Vermeerderd door vestiging met 394 m„ 418 vr„ totaal 812. Algeheel totaal 6471 m„ 6753 vr„ totaal 13234. Verminderd door overlijden met 55 m„ 54 vr„ totaal 109. Vermin derd door vertrek met 424 m„ 454 vr„ totaal 878. Aantal inwoners op 31 Dec. 1932 5992 m 6245 VT„ totaal 12237. Aantal voltrokken huwelijken 79. Aantal echtscheidingen 6. Alhier overleden, niet behoorende tot de wer kelijke bevolking dezer gemeente 31 m„ 34 vr„ totaal 45. Land en Tuinbouw. De totaal omzet aan de velllngver. ,De Tuinbouw” te Bovenkarspel Grootebroek heeft bedragen 1.485.845.11. Door het uitblijven van den winter bedroeg de Vfftnengst voor de bloemkool In de maand De cember ƒ220.000. Ter Illustratie van den geweldigen achteruit gang die het tulnderstjedrljf al reeds jaren doormaakt, laten we de omzetcijfers van de vei ling over de laatste vijf jaren hier volgen: 1933: ƒ1.485845.11; 1931: ƒ1895.103.18; 1930: ƒ3.606828.29; 1929: ƒ3859863.67; 1928: 3.997879.48. Hoop en Liefde gaan steeds Eveneens als Haat en Nijd; Maar „Goed en niet Duw" is ‘t amalgaam, van Hoenderdos met kwaliteit! Tooneetvereeniging „Benedictus XV”. De RK. gemengde tooneelvereeniging „Benedlctus XV” gaf Dinsdag- en Woensdagavond In café .De Roos haar Jaarlljksche uitvoering Er was op de belde avonden groote belangstelling. Het tooneelspel in drie bedrijven: „Een. die niet geteld wordt” werd zeer goed opgevoerd. Dat het spel door de vele aanwezigen gewaar deerd werd, bleek wel uit de groote stilte tij dens- de opvoering van dit stuk Benedictus XV" heeft de roep die van haar uitgaat, weder om hooggehouden Ook de keuze van het stuk was bijzonder goed. Na de pauze werd het kluchtstukje in één bedrijf: „Hoogmoed komt voor de val” opge voerd. Op de belde avonden bracht kapelaan P. M. v. Vliet dank aan de leden van ..Bene dictus XV”, tevens aan allen die op eenigerlel wijze aan het slagen van deze avonden hadden medegewerkt Z. Eerw. hoopte, dat de tooneel- club nog vele van deze prachtige avonden zou laten genieten. „The Antonlo-Band" zorgde met züp uitste kende muziek, dat het gezellig samenzijn als slot van den avond alleraangenaamst verliep. Benedictus XV” kan op schitterend geslaagd uitvoeringen terugzien. Ondertrouwd: 8. Blom en E. van t Hert. G. J. Leusman en J. C. Vera. H. Groen en J. H M. Visser. J. A. van Rijn en A. E. Veldhuizen. K. Doolaard en H. Leeger. H. C. N. v. Konijnenburg en D. v. d Plas. Geboren: K te m le le n t( st Jj st N< VI pu Bi te wei Dondeixlagmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland in het Gouveme- 8.31 S9.I5 9.72H 34.47H 47.91 43.00 i5.25 42.10 12.75 7.37H 20.35 8.3DK 59.20 9.71 34.47M 47.85 45.35 42.75 2.48^ 12.75 7.34 20.30

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2