PROVINCIAAL NIEUWS r «K Winterhanden MARKTEN H D ai R Wisselkoersen WIERINGEN FF WINTERVOETEN AVENHORN NES d. AMSTEL WERVERSHOOF AMSTELVEEN SPANBROEK HEEMSKERK WORMERVEER ASSENDELFT WINKEL WIERINGERWAARD BLOKKER HEILOO TER AAR WESTWOUD BINNENWIJZEND UITGEEST ZWAAGDIJK DEN HELDER Automatiseering telefoon KROMMENIE VRAGENBUS 461e STAATSLOTERIJ MONNIKENDAM Weerbericht BRANDSTOFFEN? DE ROOFOVERVAL TE OUDE NIEDORP PUROL r—VOO" «LKF PU het geven van PARTIJEN - DINERS^— SOUPERS Onze koks komen reeds vanaf f3.50 diners bij U aan huis verzorgen Restaurant HILDEBRAND ein^e der Dreef, Haarlem Zelfde directie -DIKKER THIJS - Amiierdam ENKHUIZEN VENHUIZEN VRAAGT SPOOR?GESTAMPTE MUISJES Het huis voor t Comité tot leniging van den nood gevormd r DONDERDAG 19 JANUARI het d ti eh af- Mej. M. G. van Duivenvoorde, t om enkele Personalia te all Bj let a C. Wa- L. de Zilveren jubileum. In den loop van deze maand zal het 25 jaar zijn geleden, dat de Boerenleenbank, alhier, als eene afdeellng van de Raffelssenbank te Utrecht werd opgericht. teerde echter het i-z nog wel een staartje zal hebben. Het telefoonnet te Wormerveer zal in den loop van dit halfjaar geautomatiseerd worden. een hoek het Vr. Worden er ooi-lammeren overgenomen door het rijk? Antw. Neen. een ons en ml kn bu on let Fe Ar. de He ree bec adi der loo OD( get Z al d( BM Po lei An DC 1 R. v<x Br. bl 'He 8.3SJ4 59.11 9.72 34.a <7.94 gemeente- com- 400 4058 4800 5490 9808 200.— 11742 14521 16869 18974 100.— 1759 2284 4510 11713 11795 12454 17769 bU las Br I Zoon Is be Oude >aed< gezin, door dezen hem met messteken hadden bewerkt? heb?? Floraüa. Op 8 Maart zal in de „Zeven Groene Boomen” een tentoonstelling van tul pen worden gehouden. Beschikbaar zijn 9 prij zen voor groepen en 3 prijzen voor elke soort Ook aan bolgewassen zullen prijzen worden toegekend. Tot vice-voorzltter werd benoemd de heer D. Davidson, in plaats van den heer J. Bakker, die moest aftreden. 45.45 42.65 2.4*W 12.75 7.37 283# Personalia. Bij de alhier door de eerw Zusters Ursullnen van Bergen gehouden exa mens zijn geslaagd voor Schoolexamen lingerie, de jongedames Gr. Groen, A. Palmboom, N. Vreeburg, N. Heijne en G. Leek, allen van hier, en A. Kaandorp en A. Verduln, van Akersloot. Tevens slaagden bij het herexamen voor cos- tumlère C. Merks van Heiloo en voor lingerie mej. Stroomer van Oudorp. Vacatures. Door liet vertrek van den heer P. Bakker Mz. naar elders, verliezen de L. T. B. en de Werkdadige Naastenliefde haar voorzitter en de Coöp. Aankoopver. van land- en tulnbouw- benoodigdheden haar secretaris. (Niet officieel) 3de Klasse, 4e Lijst Trekking van Donderdag 19 Januari 1933 HOOO1 PRIJZEN 1000.— 1568 5184 f 19487 19587 Begrafenisvereenlging. De begrafenisver - eenlging „Laatste Eer” hield haar jaarvergade ring in het café van den heer Out, onder lei ding van den directeur, den heer J. de Jong, die in zjjn openingswoord de door overlijden ontvallen leden herdacht. Uit het financieel overzicht bleek, dat het totaal-bezlt der ver- eenlglng 1781.71 bedroeg. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde, d«e. het ledental met 1 was achteruitgegaan en thans 76 telt. De directeur werd bij acclamatie herbenoemd. De heer K. Kaars werd na stem ming tusschen hem en den heer W. Buis, als commissaris herkozen. Besloten werd art. 1 van het reglement, be treffende toepassing van boete, te handhaven. Hierna sluiting. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Hoogste stand: 780.5 te Sodankyla (Finland) Laagste stand: 749.1 te Seydlsfjord. Verwachting: Zwakke tot matigen. Zuidelijke tot Zuld-Oostelüken wind, nevelig tot betrok ken, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt in het Zuiden en Westen; in het Noord-Oosten lichte vorst. Zon op 8j01, onder 4.31. Licht op 4.51. Laatste Kwartier 6.35 vjn. Verknoping Bjj de verknoping van de beuwptaats met schuur en bouwlanden in den Groetpolder, gemeente Winkel, groot 9.78.97 H.A.. eigendom van den heer W. Biesheuvel, werd deze gemijnd door den heer E. E Stoel te Bloemendaal voor f 18025.12. De Nieuwe Dag '5* oo°" 'SS^'hu'O Overdekte tribune. De groote belangstelling welke de voetbal- en athletlekvereenlging ..As sendelft” altijd bij haar wedstrijden heeft, is voor het bestuur een reden geweekt, om na rijp beraad er toe te besluiten een overdekte tribune op het terrein te plaatsen. Het werk wordt uitgevoerd door werklooze leden, bouwvakarbeiders, terwijl het materiaal door de firma Klein en Zoon, aan nemers, alhier, tegen kostprijs is afgestaan. De lengte der tribune zal 50 M. zijn, en zij zal 200 plaatsen bevatten. Verder wordt het terrein door hoog gaaswerk omgeven, zoodat de ballen niet meer in het water kunnen komen, wat nu wel het geval is. St. Jozef sgezellen. De St. Jozefsgezellen- vereeniglng houdt Zondag as. haar jaarlijkschen feestavond, toegankelijk voor de ouders, gezel len, verloofden en de donateurs. De R. K. Too- neelvereenlging ..Kunst en Vriendschap", regis seur de heer J. Kroon, zal opvoeren het blijspel in drie bedrijven „Peper” van Henri 't Sas, een spel waar hartelijk om kan worden gelachen. Verder verleent medewerking „Ons Eigen Strijkje” onder leiding van Jas. Jak. Een avond die zeker in den smaak zal vallen. Burgerlijke Stand vierde kwartaal 1932 Ge boren: Jan. z. van R. Bremold en O. van der Ploeg Hestina Johanna, d. van D. Jimmink en M. Hoogland Cornells» z. van Th. Schra- ma en G. Dudink Nelli, d. van R. Buisman en T. Louw Albert Cornells, z. van K. Kaan en M. Blauboer Vries Jan Frederik. z. van Jb. Joh. Groot en J. Kaay Trijntje, d. van Joh. v. d. Wal en G. «nnema. Getrouwd: J. de Boer en G. Woudenberg. Overleden: Jb. Kejjaer, oud 75 jaar K. Wit. oud 80 jaar C Rezelman. oud 74 jaar G de Wit. oud 19 jaar A. Molenaar, oud 80 jaar. cchtgenoote van A. Buis P. Oost oud 71 jaar. echtgenoote van J. Kooy. Bevolking Op den 31sten December 1982 bedroeg het aantal Inwoners 1196. Feestavond De besturen van de afdeelin- gen Blokker van de L. T. B.. de R. K. Bouwvak- organisatie en de R. K. Landarbeidersbond ..St. Deusdedit” hebben voor de leden op as. Vrij dag een feestavond georganiseerd In het Patro- naatsgebouw, met welwillende medewerking van het R. K. Fanfarecorps. Het programma vermeldt een vijftal muziek nummers en optreden van het duo De Laat, uit Tilburg. Ontslag op de Rijkswerf Door het lid van den Raad, den heer W. Biersteker, zijn, naar aanleiding van loopende geruchten omtrent 1 Doos 30-60,Tub» 80 ct Bij Apothen Drogisten B. V. L. Dinsdagavond werd te Aardam in bet café v. d. Acker de jaarlijksche leestavond van den Bijzonderen Vrijwllligen Landstorm ge geven. De opkomst was igroot, ruim 120 perso nen toonden hun belangstelling. Burgemeester Jhr. de Muralt opende de feestvergadcring en heette bijzonder welkom luitenant Karres, secre taris van de Gewestelijke Landstormcommissie, en sergeant de Boer. Nadat het Wilhelmus was gezongen, sprak luitenant Karres de Landstormers toe. Een bij zonder woord van dank richtte deze tot den leider E. de Goede. Spr. hoopte dat de aftite ling in ledental sterk moge toenemen en de samenwerking steeds goed zal zijn. Vele leden zorgden hierna voor voordrachten en ook het duo VerhoefZevenhoven kwam menigmaal met aardige voordrachten ou de planken. Het publiek was gul met applaus. Ook het keurige optreden van een 8-tal meis jes uit Allen verdient alle huid?. De heer P. Kroon, lid van Je p'aa'selykz com missie sloot den feestavond, na alle medewer kenden bedankt te hebben. Propaganda-avond „De Hanze”. De deeling Wervershoof-Onderdijk van de R. K. Middenstandsvereenlging ..De Hanze" neett in het café „De Zwaan” van den heer J. de Vries een propaganda-avond gehouden, welke naar wensch geslaagd is. Bijna alle 70 leden met hun dames waren aanwezig. Door de verschillende aanwezigen werd het woord gevoerd. Den voorzitter van de commis sie van de St. Nitolaasactie. den heer S. N. Weei, werd als huldebcwjjs een rooktafel aan geboden. De heer Weel zeide erkentelijk te zijn en opperde het Idee tot het houden van een groote winkelweek a.s. zomer. Namens de leden dankte de heer C. Bot het bestuur voor de getoonde activiteit en huldigde het idee van een te houden winkelweek. Door v%le aanwezigen werden voordrachten en zangstukjes uitgevoerd. iets bekend is omtrent dat ontslag en zoo ja. of B. en W. dan kunnen mededeelen: a. hoeveel personen dit betreft en b of die personen daar door werkloos worden en geen Inkomen, hetzij pensioen of wachtgeld, meer zullen genieten en derhalve ten laste van de gemeenschap komen. Ten slotte wordt gevraagd of door B. en W. stappen zijn gedaan o mdit ontslag te voor komen ofwel pogingen In het werk zijn gesteld, om ontslag van hen, die daardoor zonder in komen zouden komen, te doen vervangen door ontslag van pensioengerechtigde personen; eventueel vervroegd pensioen. Arme kleine Woensdagmorgen had aanrijding plaats in de Keizerstraat, Westgracht, waarbij een 10-jarlg knaapje slachtoffer werd. Een slagersjongen kwam van de Westgracht en wilde de Keizerstraat inrijden, toen t knaap je de straat overstak, met als gevolg een aan rijding. De jongen werd tegen de steenen ge slingerd en wel met zijn hoofd tegen het trot toir. Hij moest onder geneeskundige behande ling gesteld worden. Bij Koninklijk besluit zijn opnieuw belast met .et geven van de achter hun namen vermelde cursussen aan de Landbouwhoogeschool te Wh- geningen: voor het tijdvak van 1 Januari 1933 tot 1 Januari 1934: ir. J. G. Hazeloop, te Alk maar, cursus-sa groenteuteelt; B-. C. Koeman te Aalsmeer, cursus in bloementeelt; vcor het tijd vak van 1 'Januari 1933 tot het einde van hel studiejaar 7932—1933: ir. K Volkers? te LiéWf cursus In btoem bollenteelt; ir. C. Ph. Moerlante, te Boe koop, cursus in boomteelt. HOENDERDOS VOOR ANTHRACIET HOENDERDOS voor kolen HOENDERD OS (zooals U ziet) Houdt zich aanbAolen Jong L. T. B. Dezer Idage L. T. B. in café Groskamp naar ring in combinatie met de afdeellng L. T. B. De heer Peeraer technisch adviseur, hield een lezing over inkulling en de verschillende meest op den voorgrond tredende methoden. Alhoewel bij iedere maandvergadering iets leerzaams wordt behandeld, valt op een groot aantal toe hoorders dikwijls niet te rekenen. In plaats van ook eens wat van het goede mede te nemen, blijft men bever thuis en speelt kaart en laat Gods water over Gods akker loopen. Het ver- eenlgingsletfen ziet er hier al heel treurig uit. Meestentijds zijn het dezelfde personen, soms uit de meest verwijderde deelen der gemeente, die zich de moeite getroosten een vergadering bij te wonen. Uit de lezing van genoemden heer blijkt zeer duidelijk dat de door de veehouders uit dit ge west gevolgde methode van inkullen van gras, klaver enzoovoorts wel de goedkoopste in ver vaardiging maar niet de juiste is, daar uit ge nomen proeven is gebleken, dat daarbij een waarde van 30 pCt. teloor gaat. In Duitschland doet men dat anders, daar maakt men gebruik van chillloons, meestentijds vervaardigd van hout, welke waterdicht zijn. Aan voedingswaarde wordt bij toepassing van die methode hoegenaamd niets verloren, waar door de productiekosten belangrijk worden ge drukt. Het vee absorbeert voorts heel goed het ingekuilde voedsel uit deze chilloons. scha delijk voor de gezondheid van het vee jj het niet en de verteerbaarheld is zeer goed. De kwaliteit van de melk stijgt met tiende procenten. De boter houdt het geheele jaar door de kleur van grasbotec. Ook met de kaasbereiding heeft men geen hinder. Tenslotte spreekt de heer Peeraer nog over de crisiszuivelwet. Velen maakten gebruik van de hierop vol gende rondvraag. W. tot het aangaan eener tijdelijke geldleenlng ter voorziening van kasgeld van ten hoogste 25000 tegen een rente van ten hoogste 5 pCt Hierna sluiting der vergadering. St. Augustinus. Genoemde vereenlging hield een vergadering In het vereenigingsge- bouw. Aanwezig 75 leden. De voorzitter, de heer C. Schrieke, opende de vergadering met den Christe’ijken groet en gaf een overzicht van het wereldgebeuren. De 5 minuten-rede werd gehouden door Jn. Huisman; onderwerp: „Waardeering”, en de 20 minuten-rede door A. Sjerp, sociale ontwikkeling. Na elke rede applaus. Na het beantwoorden der vragen die ingekomen waren, werd overgegaan tot tweede gedeelte der avond: ontspanning. WOENSDAG. 18 Jan. Vorige koersen 8.35)4 59.15 9.72 34.50 <7.93 21 4t?«0 46.55 42.70 2.49 12.75 7.37H 30.34 Ontspanning werkloosen. Op Dinsdag 24 Januari as., des avonds 8 uur, zal door de commissie voor ontwikkeling en ontspanning der werklooze Jeugd een propaganda-avond Heden overleed, door zeer noodlottig ongeval, innig geliefd Zoontje Broertje CORNELI8 in den aanval llgen leeftijd van ruim 2 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders. Broertjes en Zusjes. Jb. DE GROOT A. DE GROOT-de Boer. Schagerbrug, 18 Jan. 1933. Vergadering gemeenteraad. De raad der gemeente Venhuizen hield een openbare ver gadering ten raadhuize. Allen waren aanwezig. Voorzitter burgemeester J. Zijp Kz. heette allen welkom en opende met de gebruikelijke nieuwjaarsrede. B. en W. stellen voor aan A. de Baas en P. Ressellng, huurders van land, 30 pCt. reductie te verleenen over 1932; toegestaan. Voorstel wijziging gemeentebegrooting 1933, betreft de posten ondersteuning aan behoef- tlgen. werkverschaffing, steunver’.eening aan werk looien; er moet voor ƒ9000 dekking wor den gezocht. Na vele discussies werd vastge steld te heffen: 20 opcenten op de grondbe lasting der ongebouwde eigendommen, aantal opcenten op de hoofdsom der personeele be lasting te brengen op 135 en opvoering van het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeente- fonsbelastlng te brengen op 100. Verder werd machtiging gegeven aan B. en tarekorps „Onderling Ge- Zondag 29 Januari des avonds 8 uur in de Nieuwe Concertzaal. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Bregetta, d. van J. J. van Ewjjk en B. Luijting. Ondertrouwd: J. H. A. M. Lampe van Wor- merveer en J. M. A. Blijboom. 2. T23 loopende geruchten omtrent Overleden: Barber ra Jongeneel, 68 jaar, echt- ontslag van personeel aan de Rijkswerf alhier, gen. van J. Noom. Adriana Cornelia Verburgt, eenlge vragen gesteld, o.a. of er aan B en W. 29 jaar, echtgen. van W. A. Greuter (overleden 'te Noordwijk). Men zij voorzichtig Woensdagmiddag bevon den zich drie Jongens op de Durgsloot alhier en zakten gedrieën door het nog onbetrouwbare Üs. Twee er van waren spoedig op het droge. De derde kon met moeite en met behulp van een ladder nog bijtijds worden gered. Tijdelijk stopgezet In verband met de vorst is de werkverschaffing te Castricum stopgezet. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Jo- worden gehouden in de achterzaal van café annes. z van J. Castricum en P. G. Punt; Ja- R. K. Vrouwenbond. Voor de Jaarvergade ring van den R. K. Vrouwenbond bestond dit maal zno goed als geen belangstelling. Uit het jaarverslag van de secretaresse vernamen we, dat dóór de onderafdeellng „St. Elisabeth” evenals In vorige jaren zeer nuttig werk was verricht en veel kleedingstukken ter uitreiking aan de armen waren vervaardigd. Ook werd in het afgeloopen jaar een Moedercursus ge geven, waaraan 20 vrouwen deelnamen. Aan de hulp in sommige gezinnen geboden, werd 117.50 uitgegeven. Wegeni tusschentljds bedanken van mej. Kljjn was het voorzitter schap tijdelijk waargenomen door mej. Klaver Groot. Het jaarverslag van de pennlngmees- teresse werd afgesloten met een nadeellg saldo van ƒ4829. Bij de bestuursverkiezing werd het periodiek aftredende lid mej. KlaverGroot herkozen, terwijl als nieuwe leden voor de openstaande vacatures werden gekozen de dames A. Zonjee en C. N. Schaar. d. Laan (R.K.) pleitte voor een subsidie van 200.voor de R.K. Vereenlging tot uitzending van zwakke kinderen te Wor merveer. De burgemeester deelde mede, dat het Centraal Genootschap afd. Wormerveer eerst niet wilde voldoen aan den wensch van katho lieke ouders, die voor hun kinderen uitzending naar Katholieke vacantlekolonles vroegen. La ter is dit Genootschap hiervan teruggekomen. De heer Tak (S. D.) wilde bij de toekenning van het subsidie aan de afd. Wormerveer van het Centraal Genootschap dat bestuur verplich ten rekening te houden met den weij^ch der Katholieke ouders. De afd. Wormerveer der R. K. Vereenlging kreeg geen subsidie. Naar aanleiding van een uitlating van den heer Bakker (8. D.) over het bijzonder onder wijs, waar de heer T. v. d. Laan (R.K.) fel op reageerde en den socialist figuurlijkerwijze in den hoek drukte, deelde de burgemeester mede, dat hij het bijzonder onderwijs te Wor merveer, het katholieke zoowel als het christe lijke, als buitengewoon goed kon prijzen aan liand van hem door deskundigen verstrekte in lichtingen. Hierna werd de begroeting aangenomen met de stem van den heer KuUper (communist) te gen, waarna besloten zitting. Buurtvereeniglng Maandag 23 Januari zal een algemeene vergadering gehouden wor den van de buurtvereeniglng AmsteldUk Zuid. Aan de orde komt ojn. rekening en verant woording penningmeester. bestuursvoorstellen, bespreking nachtwacht en bestuursverkiezing. Verwacht wordt, dat vele leden in deze ver gadering aanwezig zullen zjjn. teneinde de reeds zoo lang slapende vereenlging nieuw leven in te blazen. Woestrijders In de buurtschap Zwarte Kat reed een luxe-auto tegen een electra-paal, zoo- „Christeiijke Naastenliefde”. Dinsdag hield de vereenlging „Christelijke Naastenliefde" haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering had ge opend, verzocht hij den leden een gebed te storten voor de zielerust van het overleden lid den heer C. van Diepen. Uit het jaarverslag blijkt, dat er 112 leden zijn. Er is gewerkt voor 18 zieken, in totaal 376 werkdagen. Er zijn aan ontvangsten 39.75, aan uitgaven ƒ28.79 Batig saldo 10.96. De aftredende bestuursleden de heeren P. Groot Jzn.. C. Boots, G. Besseling, P. Zaan werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Het bestuur stelde voor om het voorstel, gedaan op een vorige vergadering, om de con tributie te verhoogen, in verband met het 25- jarlg bestaan der vereenlging, nog een jaar uit te stellen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven voor of •taande de algemeene vergadering. Bij de rondvraag drong de heer Smit er op aan het uur, waarop de Jaarmis begint op de convocatie bekend te maken, aangezien alle leden niet uit deze parochie komen. De heer C. Ruiter bedankte voor de hulp tijdens zijn ziekte ontvangen. Nadat de eere-voorzitter, Z. eerw. heer pastoor Roodt, een opwekkend Woord gesproken had, sloot de voorzitter op de ge- brBHjplijke wijze. Traiwportarbeldentxmd St Bonifacins Deze Bond hield dezer dagen een ledenvergade ring. beproefd worden, maar nog vreugde kennen, wanneer een BROEK OP LANGENDIJK. 19 Jan. 500 KG. Peen 1.40; 52.000 K.G. Roode Kool 1.103.20; ld. doorschot 0.702.70; 72 000 K.G. Gele Kool 0A01.70; 57.000 K.G Deensche Witte Kool 0.60—030; 10.000 K.G. Uien: Gele Uien 2.40—3.20; Grove 2.10— 2.80; Gele Drielingen 2.803.10. BEEMSTER. PURMEREND ra OMSTREKEN., 18 Jan. Witlof 1725 per 100 Kg., bloemkool 7 per 100 stuks, roode kool 1.307 per 100 stuks, savoye kool 0.705.10 per 100 stuks, sprultkool 1ste soort 1.603. idem 2e soort 0.501.50 per 15 Kg. boerrtool 0 400.90 per kist (10 Kg), andijvie 0 050.50 per klat. selderie 1220 per 100 bos, bleten 5 per 1000 stuks, wortelen 026— 0.52 per zak. uien 0 63—0.90 per 25 Kg., prei 100 bo®, Reinette, goud 18 per BOVENKARSPEL. ..De Tuinbouw”. Aange voerd werden; 47 baal uien; Grol 1.45, groote gele 1.551.65. 19144 stuks bloemkool: 1ste kwa liteit 7.10—1450. idem 2e kwaliteit 190—6 20, Idem 3e kwaliteit 1 per 100 stuks. 3 zak sprult kool 1 50 per wik Bloemenmarkt: Copland 0.09—0 23. La Reine 0210.24. Moore 0.170.18, Prosperity 0.18031. Ibis 0.16. Star 0.08. Victor 0.17 OBDAM. 18 Jan. JDe Tuinbouw” Aanvoer 6000 K.G. Roode Kool 0.603 20, 2000 K G. Oele Kool 0.60—1.80. 1500 K. G. Deensche Kool 060, 4000 K.G. ülen 1.703. HOORN. 19 Jan. Kaas. Aanvoer 6 stapels. 7538 K.G. Kleine fabrlekskaas 24; kleine boeren kaas 25. Handel goed. NOORD-8CHARWOUDE. 19 Januari 14200 gk. uien: drielingen 2.70 tot 3.uien 3.— tot 3.20, grove uien 250 tot 2.80; 1000 kg. kroten 1.20, 111.300 kg. roode koqj 1.50 tot 3.60, door schot 0.70 tot 2.20; 53.700 kg. D. witte kool 0.60 tot 0.70, doorschot 0.60; 33.700 kg. gele kool 1.— tot 1.80. doorschot 0.70 tot 1.40. Doorgedraaid: 21.300 kg. Deensche witte kool, 2700 kg. rood, 400 kg. geel. WOGNUM 17 Jan Witlof I per K.G. 0.15— 0.18. idem n 0.12—0.13. Idem III 0.06—0.10. ülen 0602 70. Andijvie per 1000 st. 3.80—550. Sprult kool 8.70—11.10, Prei 5.408.70, Roode kool 1.102.30. WARMENHUIZEN. 18 Jan. Heden besteedde men voor: Gewone uien 3.10320, drielingen 33.20: stek uien 1.80: roode kool 2 503.40: idem 2e soort 1.502.60: gele kool 2.30; idem 2e soort 1.70; witte kool 0.80 per 100 Kg. dat deze geheel afknapte, wat veel ongerief veroorzaakte. De automobilist wist niets beters te doen, dan vol gas te geven en in razende vaart te verdwijnen. Een pientere jongen no- -—- nummer, zoodat dit muisje Maximum snelheid. De aanvulling der mo tor- en rijwielverordening. waarbij ook voor de kom van Oosterland een maximum-snelheid is bepaald (25 K.M.) en waaromtrent op 20 December j.I. ontvangstberleht van Ged. Staten werd ontvangen, is na afkondiging in werking getreden op 16 Januari. Aansluitingen waterleiding Daar nog niet alle perceelen in de laatst-aangesloten niet- I rendabele gebieden van de waterleiding van huisleiding zijn voorzien, is deze week weer tegen enkele weigerachtigen proces-verbaal op- gemaakt. Raadsvergadering De raad kwam In spoed- eischende vergadering bijeen. Na de opening deelt de voorzitter mede, dat Gcd.Staten bezwaar maken tegen den post van f 49553 van de le suppletolre begrooting over 1931, betreffende den toeslag op de ult- keerlngen uit werkloozenkassen aan werkloozen gedurende den winter 19301931, daar zij van oordeel zijn, dat deze toeslagen alleen hadden mogen worden verleend ingeval van crisis- werkloosheid. B. en W. zijn een andere meening toegedaan, doch om de zaak thans te kunnen af werken, stellen zij voor den post uit de be- grootlng te laten en deze aldus gewijzigd op- nieuw In te zenden. Aangenomen. B. en W. bieden hierna aan de rekening over 19311932. Tot leden der missie voor het nazien der rekeningen worden aangewezen de heeren Boersen, Doves Bosker, die zich allen bereid verklaren. De voorzitter deelt mede, dat J. Hekman, die een perceel grond van de gemeente heeft 1 gekocht, thans van den koop wil afzien, zoo- dat spr. voorstelt het in de vorige vergade ring genomen besluit tot verkoop In te trek ken. Hiertoe wordt besloten. De heer P. Kooij brengt nog ter sprake de ondersteuningen van werkloozen nu de vorst is Ingevallen. Er zijn er heel wat, die niet ge rechtigd zijn te trekken. Spr. stelt voor tot den minister een verzoek te richten, dat wel steun uitgekeerd mag worden. De voorzitter voegt hieraan toe, dat Kooij vermoedelijk op het oog heeft de categorie van arbeiders, die eenigen tijd geleden ont slagen zijn en niet naar de werkverschaffing 1 zijn gegaan, omdat zij meenden weer gauw aan het werk te komen, doch op het oogenblik nog werkloos zijn. Dezen mogen niet worden on dersteund. Spr. ondersteunt het voorstel van den heer Kooij Algemeen goedgevonden. /z’ De glijdende huurschaai Dinsdagavond werd voor den L. T. B.-afdeeling over boven genoemd actueel onderwerp een inleiding ge houden door d0p heer C. P. Jong van Wester- blokker. die op zeer duidelijke wijze dit pachtstelsel uiteenzette. Het feit, dat we reeds eerder een ultgttjreid verslag hebben gepubli ceerd over een door deken Hollenberg zelf over dit onderwerp gehouden redevoering, en nog begin dezer week hierover een artikel hebben gepubliceerd, metaren we thans met de vermel ding van de gehouden Inleiding te kunnen vol- staan. Na de inleiding vond een geanimeerde gedach tenwisseling plaats. Blauwhoff. Behoudens de film van het bedrijf der staatsmijnen en een bijfi’m, zal door den voorzitter den heer van Altena worden ge sproken over het doel der commissie en de gevormde plannen. De toegang is geheel vrij. Alle werkloozen worden opgewekt de pro- paganda-avond bij te wonen. ;en hield Jong maandvergade- Concert Het fanfi noegen” concerteert l’itvowing. Door het Fanfarecorps .Dr. Nuyens" werd den parochianen van West- woud in de groote zaal van den heer A. Bul- teman een genotvolle avond bezorgd. Door den heer E. Groot werd het welkomstwoord gesproken. De aanwezigheid van den zeer- eerw. heer L. Th. Mulder, pastoor dezer parochie en burgemeester Haverkamp stelde spr. zeer op prijs. Onder de bekwame leiding van den directeur, den heer Leo Koning. werd door het corps een zestal pracht nummers op de meest onberispeijke wijze ten gehoore ge bracht. De stilte bewees ten volle, dat door allen werd genoten. In herinnering werd ge bracht het binnenkort 15-jarig bestaan van het corps ,J>r. Nuyens” en de wensch werd uitgesproken, dat bij gelegenheid van het derde lustrum de club, thans zetelende In de eere-afdeellng, op waardige wijze een bonds- concours ter plaatse zal kunnen houden. Na de pauze werden de aanwezigen aangenaam bezig gehouden door het humoristen-gezelschap De Laat” uit Tilburg. Door burgemeester Haverkamp werd een woord van dank gesproken, In bijzonder tot het bestuur en het corps J3r. Nuyens” en het gezel schap „De Laat". Burgerlijke Stand Geboren: E. C. nele- mans-v. Horik, z.; M. M. v. d. Zee-van Beve len. z.; G. Vos-Rijkers, d.; J. O. M. Hessels- Anderweg. ze; J. C. Boon-Pollé, z. Overleden: A. Krul, 84 j. Aanbesteding Door B. en W. Is aanbestecd bet maken van twee bruggen en drie duikers van gewapend beton In den weg Brakkeveldweg- Doggervaart te Den Helder. Er waren 15 In- achrijvingen. Hoogste was P. Tuin, ’t Zand (NJI.) voor 27.500 en laagste D. de Graaf, te Koegras voor 13.000. Begrafenisvereeniging ,J)e Laatste Eer" Dinsdagavond hield bovengenoemde vereenl- glng haar jaarvergadering in café „Flora” van den heer L. Schipper. De voorzitter, de heer P. v. d. Bom, sprak namens het bestuur de leden een hartelijk welkom toe en memoreerde datj dit tevens de vijfde jaarvergadering was. alzoo het eerste lustrum. De aftredende bestuursleden, de hec.t^i P. v. d. Bom. W. v. Doom en B. v. d. Kolk, werden op voorstel van den heer C. de Vries bij accla matie herkozen. Vervolgens gaf de voorzitter een overzicht van het 5-jarig bestaan der vereenlging. Spr. zei dat met genoegen op het 5-jarig bestaan te ruggezien kan worden. Alle artikelen die aange schaft zijn, zijn reeds betaald en op heden be draagt de bezitting van het fonds 129. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur gemeend had de ultkeeringen bU overlijden met 10.te verhoogen. daar voor heen 30.— werd uitbetaald wordt dit bedrag dus nu 40.Ook de contributie werd ver laagd van 250 op 2voor hoofden van gezinnen en voor alleenstaande personen van 1.50 op 1.per jaar. Daar de dragers ook gaarne verhooging ontvangen werd besloten het draagloon zoo te laten. R. R. Bouwvereeniging. De R. K. Woning- bouwvereefiiging .jBt. Joseph” hield Dinsdag avond In café „De Zwaan" een ledenvergade ring ter vaststelling van de statuten en huis houdelijk reglement. De voorzitter, de heer C. J. Groenewoud Hzn zette uiteen, dat de sta tuten ontworpen zijn door het secretariaat van den R. K. Bond van Wonlngbouwvereenigingen in het bisdom Haarlem en dus deskundlgjsta- tuten en reglement werden goedgekeurd. Het bestuur werd gemachtigd de Kon. Goedkeuring aan te vragen en daarmede de rechtspersoon lijkheid en toelating krachtens de woningwet. De penningmeester deelde mede, dat op 31 December totaal circa ƒ70.— was ontvangen. Dc voorzitter hoopte, dat God Zijn onmis- baren zegen aan het werk der vereenlging zou geven, opdat het doel: de arbeiders aan goede woningen te helpen, kan worden bereikt. Gemeenteraadszitting In de Maandag avond gehouden raadszitting begon de burge meester met eenlge gevoelvolle woorden van dank en hulde te wijden aan de nagedachtenis van twee onlangs overleden mannen, die in Wormerveer geboren waren, n.l. prof. Kouwer en dr. Boekenoogen. Deze gedachtenisrede over twee groote zonen van Wormerveer werd door den Raad met aandacht en instemming aange hoord. Van de afdeelingen Wormerveer der Natio nale Vakbonden was een mededeeling ingeko men, dat de reglementaire ultkeeringen der Bondskassen van verschillende groepen belang rijk lager zijn dan de Rjjkssteunregeling Hier door worden de zich zelf helpende arbeiders ge dupeerd. B. en W. verwijzen die arbeiders naar het Burgerlijk Armbestuur, terwijl die arbeiders juist door zelfhulp het Burgerlijk Armbestuur willen ontwijken. Daarom verzochten zij een toeslag op de bondsuitkeeringen, zoodat deze gelijk staan met de ultkeeringen volgens de Rijkssteunregeling. Nadat verschillende raadsleden dit adres hadden •ndersteund. deelde de burgemeester mede, dat B. en W. aan het verzoek niet Kun nen voldoen, omdat de Regeering het niet toe staat. Wel zullen B. en W. het Armbestuur verzoeken het ontbrekende zoo mild mogelijk aan de georganiseerden te geven. Maar het is nu eenmaal uitgesloten, dat deze ultkeeringen geschieden via de'penningmeesters der vaa- vereenigingen. o Verder deelde de burgemeester mede, dat B. en W. de beschikking hadden gekregen over een aantal speenvarkens en dat nét vleesch dezer dieren slechts tegen den prijs ran het slacht- loon zou gedistribueerd worden-op vertoon der margarine-kaarten voor groote gezinnen. Het voorstel van B. en W. on) tot uitzending van werkloozen naar de werkverschaffing te Castricum nver te gaan, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Er stoijd een bedrag van 45.000 subsidie voor steunregeling aan de werkloozen op het spel. Reeds Vrijdag as. zullen de eerste 20 werkloozen voor uitzending worden aangewezen. rf Eveneens werd besloten den grond tusschen de spoorbaan en den in aanleg zijnden Provin cialen Weg, tusschen het station Wormerveer en de Watering voor 1.55 per M.2 te verkoo- pen aan de Provincie Noord-Holland, terwijl een bouwterrein van 20 x 9% M. aan den Beu kenweg is 't uitbreidingsplan West voor 1435 werd verkocht aan K. Hart te Krommenie. Voor rijwielen met hulpmotor werd het bruggeld voor de Zaanbrug bepaald op 0.05 per keer; een weekabonnement 030 en een Jaarabonne ment 10. De N. V. Radio Centrale Holland te Wormer veer moet in het vervolg f 0.20 per strekkenden Meter betalen voor het aanleggen en hebben van draden voor radio-telegrafie, wat 112.20 zal opbrengen. Ook werd goedgekeurd aan het Nationaal Crisis-Comité te verzoeken 5.per werkloo zen arbeider beschikbaar te stellen; de gemeen te zal er dan een bedrag van 5.per werk looze bijdoen, waardoor, gerekend op een ge middeld aantal werkloozen van 426, een bedrag van 2130 voor extra-steunverleening aan werkloozen beschikbaar komt. Aan den onderwijzer W. F. Korrelboom werd eervol ontslag verleend met ingang van 1 Febr. 1933, terwijl in diens plaats de onderwijzer F. Mars werd overgeplaatst van school F naar school B De kleine openbare school F met to taal 113 leerlingen krijgt daardoor 4 in plaats van 5 onderwijzers, waardoor het aantal boven tallige leerkrachten in Wormerveer daalt van 6 tot 5. Tot leerling-verpleegster aan het Gemeente ziekenhuis werd benoemd mej. G. Bosch, ter wijl tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herbenoemd de heer Jb. Vonk. Hierna was aan de orde de reeds meermalen behandelde begrooting dienst 1933. De voor- stellen van B. en W. tot verlaging der loonen van het gemeentepersoneel en tot opheffing der openbare school F waren door een overeenkomst tusschen het liberale en socialistische deel van den Raad teruggenomen, en tot dekking van t tekort was besloten 16.000 meer te reserveeren uit de kas van de Stroomverkoop-Maatschappij „Zaanland". De heer T. Het jaarverslag van den penningmeester had een batig saldo van 14.16. Besloten werd, dat vóór 1 Augustus de ach terstallige contributie moet zijn aangezuiverd. Bij de bestuursverkiezing werden candldaat gesteld de heeren G. Tool en J. v. d. Jagt; laatstgenoemde werd gekozen. Besloten werd de vergoeding voor administra tiekosten voor den penningmeester met twee cent te verhoogen. Hierna sluiting. Crisiscomité Alhier had een bijeenkomst plaats van het plaatselijk crisiscomité. De voorzitter, burgemeester Mackay, gaf een resumé van het werk der sub-commissie van 18 April af. De heer F. Veen bracht verslag uit over de contróle der balans-, verlies- en winstrekening, waarna vaststelling der rekening plaats vond. De heer Th. Lub werd benoemd tot lid in de plaats van den heer D. Henstra. De lijst circuleerde van hen, die in het afge loopen jaar steun hadden ontvangen. Dit aan tal ia niet gering en een woord van hulde is dan ook zeker verdiend voor den arbeid van het werk-comité. Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba Hen driks, d. van KI. Brouwer en H. Leeninga; Jan, z. van T. Sietzes en J. Buis; Akke, d. van H. Jorritsma en G. Kort; AUda Cornelia, d. van H. de Graaff en M. v. d. Molen; Johanna Gesina, d. van M. Maartenszoon en A. G. van Dok; Hendrika, d. van J. Ph. Schouten en H. Goed. Overleden: H. Kof man. 79 j., wedn. tering; M. Jonkman, 67 j„ echtgen. Wit; C. Degellng, 67 j., echtg. van S. Buisman. bekend, is dezer dagen in de gemeente lorp de heer M. Smit, vader van een jt twee onverlaten aangevallen. Nadat ben ze hem een actetasch met een inhoud van 2140.ontroofd. Dit bedrag was bestemd om denzelfden avond aan vele kleine veehouders te worden uitbetaald voor de door hen geleverde melk aan de Zuivelfabriek aldaar, waarvan de heer Smit penningmeester is. Een korte, maar veelzeggende tijding. Naast het lichamelijk leed, den heer Smit toegebracht, staat het ontzaglijk leed der „klei ne luyden”. hun tengevolge dezer ontroering bezorgd. Zjj, die In dezen crisistijd al zoo zwaar een sprankeltje qpn uitbetaling der Zuivelfabriek wordt tegemoet gezien zjj zien zich nu die geringe vreugde in dezen som beren tijd ook ontgaan. Hun zorgen worden hierdoor des te grooter. Het eere-comité, bestaande uit de heeren B J. F. Mejjer, burgemeester, voorzitter. Oudé Nledorp; P. Fluister, burgemeester. Nieuwe Nle- dorp; M. J. v. d. Burg, pastoor. Oude Nledorp Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Lid van dé Eerste Kamer; Ch. L. v. d. Bilt, lid van de Tweede Kamer, belden te Haarlem, en wq co mité, waarin zitting hebben de heeren J. Wit Jz., directeur Zuivelfabriek, voorzitter. Oude Nledorp; Jac. Wit Cz., bestuurslid Zuivelfabriek Nieuwe Nledorp; F. C. Jong, gemeente-ont vanger. Oude Nledorp. penningm., post-giro no. 173603 en H. F. v. Nuland, lid Prov. Staten, Oude Nledorp, secretaris, post-giro no. 147692? hebben daarom gemeend pogingen te moeten aanwenden, om den velen gedupeerden bijstana te verleenen. Sympathie met him strevij vermeenen zij te mogen kennen. Zij vertrouwen, dat de gedu peerden, waarvan de meesten vaders zijn vay groote gezinnen, te helpen, allen zeker tot een eere-taak zullen beschouwen. De comité s doen daarom beroep op allen, dat goede werk te willen steunen, door op’ een der postgiro-nummers van den penningmeester of den secretaris een bijdrage te doen over schrijven. c.q. storten. Het Comié geeft de verzekering, dat alle gel den ten goede zullen komen aan hen. die thans in bange zorgen en groote moeilijkheden vei- keeren. De afdelingsvoorzitter, de heer P. man, verzoekt den voorzitter, wanneer naar de protestvergaderlng gaat, namens de afdeellng Heiloo te protesteeren tegen deze plannen. De voorzitter zegt toe. dat in de vergade ring naar voren te zullen brengen. De heeren Klaver en Freker zullen zich be lasten met het ophalen van de contributie. De uitbetaling aan werkloozen zal na deze weck plaats hebben in de bibliotheek op Za terdag van 3 tot 4 uur. Na rondvraag sluiting. cobus Petrus, z. van N. van Baar en Cl. Kraak man; Maria Alida Cornelia, d. van Th. N Knaap en J. M. Keet; Mathilda Afra, d. van Kr. de Groot en Cath. Kok; Willem Jasper, z. van P. Jansen en A. W. v. d. Laan. Ondertrouwd': Jac. Welling en A. Hlnke, bei den alhier. Overleden 30 j. Bouwvakarbeidersbond St Joseph. Dins dagavond werd in de bibliotheek een vergade ring gehouden door bovengenoemde afdeeüng van den R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer G. van Lieshout, open de de vergadering en betreurde de slechte op komst. Ingekomen is o.m. een schrijven betreffende uitvoering van werken in de werkverschaffing, opdat dit in meer reeele banen komen. Ge vraagd wordt om een betere samenwerking In deze te krijgen.' Verder wordt gevraagd om wanneer het bekend wordt dat werk lp werk verschaffing zal worden uitgevoerd, dit zoo spoedig mogelijk wordt bekend gemaakt aan het bestuur van den vakbond en dan aan het hoofdbestuur. Getracht moet worden dat be doelde werken niet uitgevoerd worden tegen werkverschaffingsloon. Ingekomen is verder een schrijven van het bondsbestuur Inzake de plannen van de re geering betreffende de subsidie werkloozenkas. Deze plannen worden bestreden. De secretaris merkt op, dat het een woord van protest eischt, dat menschen, die 65 jaar zijn, na 1 Juli geen steun meer zullen ontvan gen; ook, dat die leden, welke na 1 October lid zijn geworden van den bond, een jaar lid moeten zijn willen ze steun optvangen. De afdeelingsvoorzltter, de heer P. Kwak- deze B al 3 Al wc sel on g< se ui tf' en Ll< on b E TI An vt »A.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2