j Italiano Uit Alkmaar a J 8 TE MIDDEN o o o o o o o o o bovenkarspel Zaadmarkt Alkmaar o N.V. Jan de Vries VRIJDAG 27 JANUARI 0 BEEMSTER OPMEER BARSINGERHORN SCHAGEN BURGERLIJKE STAND ’T ZAND HEILOO SCHAGERBRUG Maria RECHTSZAKEN Meervoudige strafkamer ZWAAGDJJK KERKLIJSTEN WOGNUM 379 HEERHUGOWAARD VRAGENBUS TEXEL WESTWOUD VENHUIZEN FAILLISSEMENTEN WOGNUM NOORDSCHARWOUDE „VEEFONDS” WORMER WESTWOUD OUDKARSPEL w BRANDSTOFFEN?^ VB! De barmhartige Samaritaan. „Een onbegrypelyk mitdryf in deze dagen" r i i n. U If 0 ZIJPE vrijdag tjyg.j gezongen H Mis voor vers Groot; 7 uur Lof Dfc- Een automobilist uit Hilver sum met succes in appèl OPENBARE UITVOERING te geven ta hei lekftal van den Heer Jn. KNIJN -• Drie jeugdige struikroovers op de zondaarsbank BERGEN ZAANDAM (’t Kalf) Groote keuze KAMER-THERMOMETERS zoowel in de eenvoudige als in de meer laxe altveeringen. Thermometer» vortzKaateoelen, J Minima- en 0 &1ÉRDIJK I 4. Telefoon 324 te OPMEER Aü I. en*. van Fa. G. KUYPKB o notulen na 17 Elders; Jan w»s het Parochie nn ten H. Martin» ült het jaarverslag stippen we aan: 3e geslagen volkeren. r 2 S 1 8 1 van Et- I voor a B 1 I I L I 5 I I J 9 I l 3 3 9 5 1 9 I 2 2 I 9 2 3 4 2 3 9 0 l 2 5 T 3 t half 8 biechthooren Half 8 Lof en rozenkrans. VRIJDAG eerste van de maand, toegewtyd aan het H. Hart van Jezus. Communie-uit rei ken te 6 uur, kwart vóór 1, half 8 en onder de H. Mis van kwart voor 8, algemeene H. Communie der kinderen. Zegen van den H, 10 3 uur o 0 1 5 0 3 7 8 5 1 7 5 1 O 4 1 De vereeniging „Veefonds tegen voor slacht bank bestemd hoornvee” vergaderde gisteren- Hamc. A'datn DONDERDAG 7.45 congregatie7 uur gezongen H. Mis en Dt 6 rt ont hiel een Gemeenteraadsvergadering, ïh aanvang de he^r C. Smit. t- p I. )l n 13 I. o i. ZATERDAG 7.45 le( schap van den H. J neval wtMt _-2; -twtftwip 7.45 In de te Zwolle gehouden wedstrijden In het schoontijden om t kampioenschap van Overii- sel behaalde onze plaatsgenoot de heer c. P. Timerman den 3en prijs. In den wedstrijd voor paren werd de 2e prijs behaald door mevrouw SchoortKeetman te Barslngerhom met den heer C. P. Timmerman te Behagen. kind de waach doen en bleef verdediger weinig gras te maaien over, zoodat hij zich veilig aan requisitoir kon refereeren. Een drietal veelbelovende jongelieden uit Den Helder, de 17-jarige Jan W. (in hechtenis), de 18-jarige Albert P-. ook gedetineerd en de 17- jarige Jac. de stonden terecht ter zake ver schillende diefstallen, voorafgegaan door braak kaarten en lichtprocessie; des avonds van 6 tot of inkljmming, gepleegd te Den Helder. In de eerste plaats hadden de heeren op 5 September een inval gedaan in het kantoor van de firma OorgUzen. Zij waren aldaar binnengedrongen, na uitsnijding van een glasruit en hadden buit gemaakt een cylinder revolver met patronen. zekere intentie; 10 uur Lof ter eere van Noordscharwoude bet »O KI iü <3 )8 W U »4 K> w 16 >1 >6 2 >8 19 8 9 13 •C van hoest, verkoudheid «n griep bewijst ITALIANO - eiken d«g weer ppnieuw zijn geneeskrachtige samen stelling. Let op den naan op de rollen en de spviish zakjes. Onder voortdurende schei kundige contrAle van he Laboratorium Dr. Rooa o Marmens, Getrouwd; Leonardos van Szazen en Marga- etha de Groot; Hubertus van der Last en Antje van der Pol; Berend Martensen en Marte Arge- llnk; Jan Harder en Ida Vermeer; Johannes van der Horst en Cornelia Alferlnk. Geboren: Anna Geertrulda. d. van Jacobus van Montfoort en Geertrulda Veen. Overleden: Aagje Covers, wed. van Wilhelm Inhuteen. 89 jaar. Antje Prejjer, 74 jaar. boete, vermoedelljk niet en het moet mat leed, wezen maar In waarheid gezegd worden,. dergelijke zaken Is er een final brak ook hier niet, aafigezlen de heef KL bovendien ook -trog was veroordeeld tW <h ten der beloopen schade groot 49. In deze appélzaak van dubieuze belangrijk heid waren gedagvaard 5 getuigen, waaronder ook een polltle-agent der gemeente Hoont, de heer Jelkers. Natuurlijk ontbraken niet de noodlge teeke- nlngen en de geheimzinnige voor den armen verslaggever driekwart onverstaanbare bespre king b(j de groene tafel. Mevrouw Steen, uit Doom, had In de ge lukkige omstandigheden verkeerd passagier te rijn In den auto van den heer Klaas B„ wier verklaaring uiteraard niet was in het nadeel van den appellant. Zij verklaarde dat als de heer Kok was doorgereden, er niets van ’t onheil was gebeurd. Nadat nog enkele getuigen waren gehoord, verkreeg de heer officier het woord, die zijn requisitoir geestig Inleldde met te seggen: dat hU’zlch met betrekking tot deze zaak had ge voeld als een leerllng-schaatsenrljder op een gladde Ijsbaan en een valpartij dreigde. Spreker kreeg dan ook volkomen den indruk, dat In dien hier een schuldige was. het de heer Kok moest zijn. Een en ander nog eens memoree- rende. kwam de officier tot de conclusie, dat het vonnis aan vernietiging moest worden prijsgegeven en vrijspraak moest volgen. In het pleidooi van mr. Prins kon dus een te te Hoorn veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis, omdat hjj op 33 Juni met het door hem bestuurde vierwielige motorrijtuig roeke loos en onomzichtig op het Breed aldaar een Unksche bocht had genomen, waardoor hij een aanrijding veroorzaakte met het vierwielig mo torrijtuig. bestuurd door den heer C. Kok, auto- moblelhandelaar te Hoorn. Veroordeelde was over dit vonnis niet voldaan en kwam In hoo- ger beroep, dat, heden werd behandeld en waar in hij in rechten werd bijgestaan door mr. Prins als raadsman en verdediger. Een ernstige aanrijding was het, gelet op de dat en erg vervelen. Doch gewocÉüljk utëttete ’ï^érgrónlTéh dftèjmt- De 44-jarige heer Klaas B„ caféhouder Hilversum, was door den kantonrechter Aanbesteding Bij de Woensdag door gemeentebestuur gehouden aanbesteding voor x maken van hekwerken langs het aan de Hof laan aan te leggen rijwielpad, werd ingeschre ven door: Jac. Houtenbos voor f 880; o. A van der Steen f 880, Jan Houtenbos t 863 N Smit 844.40, D. IJedema f 816, C. Noort f 813 J den Das en Schut f 800, A. C. Klomp f 800enGebrs Kops f 578. Het werk is gegund aan de laagste inschrii- vers, Gebrs. Kops te Bergen. B. K. Vrouwenbond. Bovengenoemde bond hield Dinsdagavond zijn jaarvergadering. In het jaarverslag wordt melding gemaakt van de ge wone verdeeüng aan de behoeftige en groote gezinnen In den vorm van kleeren; zoomede van de gezamenlijke bedevaart naar Helloo. Met de bloemenhulde, bij kerkelijke feesten, aan het H. Sacrament gebracht, zal bjj voorkomen de gelegenheden worden doorgegaan. Vit het financieel verslag vernemen wij. dat er een saldo is van f MM. Bjj de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de dames Appel man—Deken. M. Vtear en Cec. Slot, herkozen. Door het lot daartoe aangewezen zullen de dame» Dor* Bot 'en Marljt je Vlaar uit bet re- Schaatswedstrijden. De uitslag van de hardrijderij op schaatsen luidt: Voor meisjes van 13—13 jaar: le pr. Jatapl Wage naar; 3e pr. Geertje Tromp; 3e pr. Gl< Drent. Voor Jongens van 1313 jaar: le pr. Jan Modder; 3e pr. KI. de Boer; 3e pr. Kees Tho- masz. Voor meisjes van 1011 Jaar: le pr. Betsie Kult; 3e pr. a. Lena Lobregt; 3e pr. b. Dieuwer- tje Boontjes; 3e pr. Jannle van Eeten. Voor jongens van 1011 jaar: le pr. Dik LIgthart; 3e pr. 8. Rentenaar; 3e pr. D. Jlm- mlnk. Failliet verklaard; L. O. v. d. Walle. Den Helder. R.-c. mr. A. M Ledeboer. Cur. mr. A. J. Veldman. D. de Wit. meubelmaker te Uitgeest. R.-c. mr. J. Krabbe. Cur. mr. H. Th. H. v. d. Loos. C. v. d. Velde, bloembollenhandelsar te Alk maar. Huiswaard R.-c. mr. W. Ubbens. Cur. mr. E. H. J. Wynne. ZONDAG, half 8 overt, fam. de Roeck; uur Parochie; kwart overt Catechismus; Vespers. MAANDAG, 8 uur gez. Jaargetijde voor Ab da Sombroek. DINSDAG. Dirk Klaver en Marl* Hooyachuur. WOENSDAG. Jacoba Hooyaehuur—Goedhart 7 uur Maria-Congr .voor de meiajes. DONDERDAG, 8 uur get Corn, de Jong en overt, familiefeestv. Maria Lichtmis; vóór de H MIs wijding en uitdeellng van kaarsen; 7 uur Lot ter eere van de H Maagd met Roaenhoedje 68 uur biechthooren. VRIJDAG, le Vrendag, toegewUd aan het H. Hart; 8 uur gez. H. Mla voor de leden van de Oed. Aanb 7 uur Lof er eere van het H. Hart, daarna vergadering 3e Orde. ZATERDAG, ter eere van den H. Antonius tot aekere Intentie: 38 uar biechthooren Huldiging schaatsenrijders. Dinsdagavond *erden In de bovenzaal van hotel „De Brede- mde" de schaatsenrijders J. Langendijk en J. v»n zijl, ter gelegenheid van hun terugkeer uit Davos, gehuldigd. Zooals men weet, was Langendijk no. 3 van de Neder'anders In het totaal klassement. Als de beide rijders met een lauwerkrans om gangen de zsal binnentreden, is een groot aan tal belangstellenden aanwezig. De beide wet houders van Oudkarspel. de heeren Bukker en Kostelijk, waren tegenwoordig, alsmede het be stuur van de IJsclub „Nut en Vermaak" van Klokkenist Aan den heer J, Strulff te door B. en W. eervol ontslag verleend als klokkenist aan de kerk te Haringbuizen. |e. [nmunle-ujtr® lacob Koopmi ir eere van het H. Hktrf. ide leden der Broeder- eph; 330—7.30 biecht hooren. .4, ZONDAG 7.30 uur voor Pieter en Plet Spruit; 10 uur voor de parochie. Eucharistische dag. V8n 13—3 uur Uitstelling van het Allerheiligste. Maxima-Thermometer», Zuivél-Thermometers, Koorts-Thengwwetera, Voorts GRADEN-METER3 Voor Chloor. Loog, Siropen, Spintas, Zwavelzuur. Accuzuur, volgena BEAUMÈ. AFDEELING OPTIEK De 43-jarige arbeider Joh. W. uit Harencar- spel stond terecht als verdacht van een In deze dagen van blggenovervloed vreemd aandoend misdrijf en wel dat hjj op 31 October, 3 No vember of omstreeks dien tijd, zich wederrech telijk had toegeëigend-vier biggen, eigendom van den niet verschenen getuige H. J. Koeman. Althans dat hij bedoelde biggen, die hjj op straat had aangetroffen, In zijn eigen schuur had gedeponeerd en opzettelijk verzuimd had van deze vondst aangifte te doen, wat de wet noemt verduistering. De verdachte ontkende eenig kwaad opzet en beweerde dat hij de armzalige zwervers uit menschllevendheid had opgenomen en In zijn schuur hospitaliteit had verschaft. Het was zijn voornemen den eigenaar van zijn vondst kennis te geven, doch vóór hij dit plan had kunnen reallsèeren, was de rljksveldwachter Kloprogge gekomen en had de biggen in beslag genomen. De electricien Appelman, die tegenover verd. woont, had de biggen in de schuur van W. hoo- ren gieren. De officier was zoo vrij aan de goede inten ties van verdachte te twijfelen. Daarvoor was hU met zijn aangifte wat al te traag geweest. Het was een kleine moeite geweest om den eige naar even te waarschuwen. Gevorderd werd ter zake verduistering 35 boete of 35 dagen. Slechter biggenspeculatle dan deze heeft verd. wel nooit gedaan, doch er te nog hoop, want de zaak te verwezen naar den rechter-commissaris voor nader onderzoek. Jaarverslag Uit het Jaarverslag, dat de secretaris de heer Zwaag hierna uitbracht, vermelden wjj het volgende; dan. Dell, Langsar, Kota Radja, allemaal plaat sen, welke we gisterenavond bezocht hebben en kennis gemaakt hebben met de bewoners er van en hun gewoonten en gebruiken. Op onze autotocht van de eene plaats naar den ander bewonderden we het heerlijke berg landschap. Aangenaam verteller als de heer Ten Bnig- gencate te, deed hl) ons met een en ander kennis maken, waarbij gevechten met slangen en tij gers niet ontbraken. TWas een mooie, bovenal leerzame avond en de aanwezigen gaven herhaaldelijk door bij valsbetuigingen en applaus hun ingenomenheid te kennen. Allen stemden dan ook geheel in met de hartelijke dankwoorden van den voor zitter, vooral toen hij den heer Ten Bruggencate een tot weerziens in het as. najaar toeriep. De uitslagen waren: Klasse B.: H. Vendel, 93 punten: P de Wit Dr 93 punten; P. Roet, 90 punten. Klasse C: J. Konijn, 95 punten; P van fit ten, 91 punten; J. Stroet. 90 punten. De heeren C. J. van Etten, C. Mulder, j. Ro lling Dz. en J. Ruyter werden overgeplaatst naar klasse A en aan hen werd een brevet door den Heer Oolders van Alkmaar uitgereikt het Noorderlicht, de moedige herauten van die „Heilige Kerk”, die door de eeuwen heen da ophefster en redster geweest is der gevallen eA FATHER LEFEBER St. Bonlfacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 130937 Er ontbreekt iets aan het Roomache hart. de Missie en de opleiding van missionarissen niet steunt. De Zeevaartschool De heeren I. Vlesslng. W. H. Lap en Parlevllet zijn deze week door den minister In audiëntie ontvangen, teneinde de ophffing der Texelsche Zeevaartschool te be spreken. De minister heeft toezegging gedaan te zullen overwegen of er termen bestaan de opheffing eenlgen tijd later te doen plaats heb ben dan 1 April van dit jaar. De Mlddenstandsvereeniglng wil nu nog een adres laten circulalren bij de Kamerleden om behoud van de school. TUdelljke benoeming - Door het bestuur der Berger Schoolvereeniglng te tot tijdelljk leerares In het Engelsch aangesteld Mej. A. M Voae lenzang te Amsterdam. Personalia Tot volontair ter secretarie de zer gemeente te aangesteld de heer K. Pater te Goom. MobiUsatiekrnia In het lokaal van den heer J. Admiraal werd door den heer Ten Brug gencate een 'Uchtbeeldenavond gehouden voor de leden en hun dames en genoodlgden van bo vengenoemde vereeniging. De heer J. Admiraal, voorzitter van de ver eeniging. opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Inzonderheid den heer Ten Bruggen cate. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat de opkomst niet grooter te, doch het ongunstige weer, ijsvermaak enz. droegen het hunne er toe bü om geen groote opkomst' te verwachten. De heer Ten Bruggencate. begon daarop zijn vertelling over Indlë met lichtbeelden, met een Inleidend woord, waarbij spr. verschillende op merkingen maakte over «ML gewoonten enz. In Indlë En toen kregen we e«ti reeks llftitbéelden te zien van noordelijk-Soautra, Pand Jong, Me- ZONDAG 730 uur tot uur voor de parochie; T.30 de H. Maagd. MAANDAG 7.45 voor Jah Kuiper en Antje Vraag: Welke Is de beste en de kortste weg van Hoogwoud per fiets naar Helmond (Noord- Brabant)? Hoeveel K. M.7 Antwoord: Hoogwoud, Sljbekarspel, Wognum. Hoorn, Scharwoude, Oosthuizen. Purmerend, 11- pendam. Het Schouw. Buiksloot. Amsterdam. Duivendrechtsche Brug. Dulvendrecht, Abcoude, Baambrugge, Loenersloot, Loenen, Nieuwerslute, Breukelen. Maarssen. Utrecht, Houten. Schalk wijk, Culemborg. Buurmateen, Oeldermalsen. Waardenburg.. Tuil, Zaltbommel, Hedel, Orthen. 's-Hertogenbosch, Vught, 8t. Mlchetegestel, n.h.d. - middag in café „Central". De voorzitter, de heer D. Govers, opende de vergadering, en heette allen van harte welkom. Spr. sprak zijn spijt uit over het feit, dat on danks dat de vereeniging zoovele leden telt, de opkomst zoo gering was. HU zou niet spreken over de crisis, want dat werd reeds zooveel ge daan en bovendien had de vereeniging, tot nu toe. van de crisis nog niets te lijden. Hierna werden de notulen onveranderd vast gesteld De flnancieele commissie bracht rapport uit over het jaarverslag De heer Kramer deelde namens de commissie mede, dat het jaarver- s’ag In de beste orde was bevonden. Een woord van dank aan den penningmeester was hier aeker op rijn plaats. Op 33 November kwamen zij weer in actie en wisten door opschuiving van een raam binnen te dringen in een vaartuig, waarin te gevestigd het Rljks-geologlsch station. Daar was de „poet” belangrijk grooter en wel 75 aan bankpapier, die ztf zich toe-eigenden uit een opengebro ken bureau, benevens 7.80 uit een Ijzeren kastje. Tenslotte trok het Inbrekerstrio op 38 November nogmaals op roof uit en had dit maal zijn keus bepaald op het'pakhuis der fir ma v. d. Lee, alwaar eveneens een ruit werd uitgesneden en den dieven een hoeveelheid wijn en sterken drank, advocaat enzoovoort. totaal 8 flesschen. In handen viel. Deze begeerige col lectie werd onder een gezellig pandoertje sma kelijk in de kraag geslagen. Dit uitstapje bracht hen echter figuurlijk gesproken aan den galg en Jan W. en Maarten P. verhuisden achter de tralies. Mr. Seegers was aangewezen deze verwaarloosde knapen te verdedigen, terwijl de heer Wlggers werd gehoord in zijn quallteit van reclasaeerings-tmbtenaar. Deze heer noemde de jongens niet bepaald slecht, doch spoedig tot het kwade geneigd. Een goede leiding ontbreekt hun, helaas I Het was duidelijk, dat deze ver dachten den heer Wlggers veel zorg hadden ge baard en hij zich voor hen zeer veel moeite had gegeven. De heer officier bleek het met den reclassee- ringsambtenaar grootendeete eens te zijn. Het waren allen oude klantjes van den kinderrech ter. aan wlen de besteede zorg verspild bleek te «Dn. Het was echter nu uit met de zachte pae- dagogteche maatregelen en Moest meer krach tig worden Ingegrepen, «rilde er nog iets van terecht komen. De officier requlreerde thans tegen verdachte A. P. 1 jaar gevangenisstraf met beschikkingstelling en tegen Jan W. en Jac. W. ter beschikkingstelling der regeerlng en plaatsing In een opvoedingsgesticht. Tevens ge vangenhouding van Jac. W. Mr. Seegers, opponeerende voor Jan W. en Jac. de W drong aan op een lichte straf en zoodanige voorzieningen als in het belang van zijn cliënten nuttig kunnen worden geacht. De officier In zijn repliek releveerde nog dat het met de Heldersche Jeugd droevig gesteld te. Het Is schrikgarend, zooals de criminaliteit onder hen toeneemt. De gevangenneming van de drie verdachten werd daarna gelast. Verdachte P. wond zich hierover nog geweldig op. wat hem echter wei nig baatte. Ook hij werd direct ingepikt. ZONDAG, Vierde Zondag na Driekoningen. Half 8 tot zekere intentie uit dankbaarheid. 10 uur voor de Parochie. Elders voor overleden ouders en familie van Etten Ruiter. N<xt elders: t. e. van de H. Maagd uit dankbaarheid. MAANDAG Willem Stroet. Elders; voor de be- .DINSDAG Cornells Ros. Geertje v. Amtnertf Meisjes ftn overt kind. Elders: Nlcolaas Groot en VRIJDAG Overt. Óuders. WOENSDAG Jan Renekens. Appelman en Joanna El. Kuip. DONDERDAG Cornelia Maria Ursem— N.euwboer. Elders: voor de geloovlge zielen. VRIJDAG Maarten Keunlng, Elders: Petrus en Amalia Kooter en Catharina Wever. ZATERDAG in het 8t. Agnesgesticht Trijntje Jong. Elders: voor de geloovlge zielen. ZONDAG, half 8 Dirk Broers en Grietje van der Lee. 10 uur voor de Parochie. Elders: mej. Grietje Commandeur, o Heden na den middag te 3 uur de Vespers, waarna lied no. 37. DONDERDAG, feest van Marla’s zuivering of Maria Lichtmis. Des morgens te half 8 ge zongen H. MIs: vóór de H. Mts de wijding der kaarsen en processie. Des middags van 5 tot 7 uur Lof ter eere van de H Maagd, tevens Con gregatie voor de jongens en meisjes, die In de voorste mannen- en vrouwenbanken plaats ne men, en opdracht van de nieuwe leden. Na het Lof lied no. 38. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand. Des morgens te half 8 gezongen H. MIs en des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jesus. Tevens feestdag van den H. Blasius, patroon tegen de keelziekten. De zegen van den H. Blasius wordt gegeven voor de Parochianen na de H. Mis. voor de jongensschool te 9 uur en voor de meisjesschool te half 10. ZATERDAO-morgen te 8 uur Biechthooren vor de hoogste klassen der meisjesschool en des middags van half 4 tot 5 en va n6 tot halt 8 uur. 1 1 -gwwgg 1CDIOICO «O «CD BOBO BOBO BCDBC3 EOECdBCDB C3BC3 Schaatswedstrijden. De uitslag van de al hier gehouden wedstrijden in hardrijden op schaatsen voor schoolkinderen, uitgaande van de plaatselijke Ijsclub te als volgt: Hardrijden voor jongens van 87 jaar: le prijs J. Broens; 3e prijs P. Brugman; 3e prijs S. Brak. Hardrijden voor meisjes van 6—7 jaar: le prijs C. Vries; 3e prijs 8- Hopman. Hardrijden voor jongens van 89 jaar: le prijs P. Kult; 3e prijs M. de Graaf; 3e prijs D Rentenaar. Hardrijden met van 89 jaar: le prijs B. Vries; 3e prijs Berg; 3e prijs A. Brugman. Uitvoering De gemengde zangvereenlglng „Excelsior", onderafdeellng van den parochlalen jeugdraad, gaf Zondag In café G. Duin een uit voering voor een stampvolle zaal. De Zeereerw. heer Pastoor opende den avond en hoopte dat deze avond goed zou slagen. Spr. betreurde het. dat er zoo velen zijn die den wensch van Paus en Bisschop niet volbrengen door zich te vereenlgen. Hierna werd het programma uitgevoerd. De zang was prachtig, terwijl bij de voordrachten de aanwezigen volop genoten. In de pauzen werd een nummertje geblazen door de fanfare „Accprdando”. Aan het einde sprak de Zeereerw. heer Pastoor een dankwoord tot spelers en speelsters die den Jeugdraad In een schoon daglicht hadden ge steld. Ook de heer Coffeny werd bedankt voor zjjn prestatie. Bijzonder dank bracht spr. aan den vlce- voorxltter van den Jeugdraad den weleerw. heer Kapelaan en aan de andere leden van den Jeugdraad. Inzonder Dr. Bloem en den heer A- C. Overtoom. Hierna volgde gezellig samenzijn. ZATERDAG (morgen) gezamenlijke H. Com munie van de schoolkinderen. ZONDAG. Vierde Zondag na Driekoningen. Evangelie: Jezus doet den storm bedaren. Half 8 stille H. MIs, 10 uur de Hoogmis. 3 uur de Vespers, voor en na de H Mis te half 8 wordt de H Communie uitgereikt, zoomede te 9 uur. In de week de H. MIs te 8 uur. tevens Kin dermis. WOENSDAG. 1 Februari. deze maand te toegewijd aan de 7 Smarten van Maria, le der 7 Woensdagen van den H Jozef. DONDERDAG, feestdag van O. L. Vr. Licht mis. VRIJDAG, le Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. Des avonds 7 uur Lof ter eere van het H Hart van Jezus. ZATERDAG van 35 uur en van 68 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Alida Braas geb. Koomen. Aaltje van Amrners en Henrietta Opmeer, die met de H.H. Sacramenten der Ster venden zijn voorzien en voor Catharina van Kampen geb. Buis, die in den Heer te over leden. Uitvoering De R.K, Gemengde Tooneelver- cenlg.ng „Vita Nuova” gaf een uitvoering In het vcreenlglngslokaal. Opgevoerd weiden „Als je r.og een moeder hebt”, levensschets In vier be drijven. en „Arme Rijken", vroolljk rpel In een bedrijf. Beide avonden was de zaal goed bezet en werd door de aanwezigen genoten van het spel. De aanwezigen gaven blijk van hun enthousiasme door luid applaus. ZONDAG 39 Januari 1833. Vierde Zondag Driekoningen. De H.H. Missen te half 8 en te 10 uur de Hoogmis. Half 3 vergadering voor de leden van de Derde Orde. In de week de H.H. Missen te 7 uur en te 8 uur de Schoolmte. WOENSDAG 1 Februari. Des avonds te half 8 Maria-Congregatie voor de jongens. DONDERDAG 3 Februari Feestdag Lichtmis. Te kwart voor 7 wijding der kaarsen, uitdeellng en processie. Daarna gezongen H. Mis. Dea avonds half 7 biechthooren, te half 8 Lof met Rozenhoedje. VRUDAG 3 Februari. Eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan hei H. Hart van Jezus. Tevens feestdag van den H. Blasius. Na de H.H. Missen zal de H. Blaslus-zegen gegeven wor den. Des avonds te half 8 Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG 4 Februari te kwart voor 8 Schoolmte. waaronder algemeene H. Communie der kinderen. Des avonds van 8 tot uur ge legenheid om te biechten. hindernissen voor meisjes ZONDAG Communieultreiken te 6 uur en kwart vóór 9; Vroegmis 7 uur. Hoogmis 10 uur. Te 3 uur paronaat; 7 uur Lof en Rozenkrans Te 8 uur in Ons Huis uitvoering van de 8t Josephsgezellenvereenlglng. De zaal wordt eerst geopend na afloop van het Lof. MAANDAG-avond Jongenscongregatie. DINSDAG te 8 uur gezongen Requiem, jaar getij voor Anna KoelemeyerDekker; *s avonds half 8 Meisjes-congregatie. DONDERDAG feestdag van Maria Lichtmis Communie-uttreiken te 8 uur, kwart voor 7, half 8 en onder de gezongen H. Mis van 8 uur Vóór de H. Mis. te kwart vóór 8. wijding der ..Btfsondere Vrljwfllge Landstorm. In een bij eenkomst van den Bijzonderen Vrljwllligen Landstorm ten huize van den heer P. van Et ten. heeft de prijsuitreiking plaats gehad voer dr schietwedstrijden In het afgeloopen seizoen. Wedstrijd schoontijden Dinsdag werden op öe Molensloot wedstrijden gehouden in het whoonrljden. De uitslagen waren als volgt: Dames: le prijs mevr. Borst-Hart. 3e prijs A. Pranger. Heeren: le prijs K. Boot, 3e prijs C. Langen dijk Cz. Paren: le prijs mevr. A. Langendljk-Slooves de heer K. Boot; 3e prjjs: Mevr. Borst-Hart en de heer A. de Geus. De jury bestond uit de heeren A. Tlmmer- ni*n, J. Kos en S. Timmerman. Schipper. DINSDAG 7.45 Jacob Slkking en Petronella Commandeur. tWf' - WOENSDAG 7.45 OVert familie Mol—van der Lee. Eerste der zeven Woensdagen. voor leden der Meisjes- lommunle-ultrelking; 7.45 wkding der kaarsen; 330 Het aantal leden «ras In 1932 met 13 geste gen. Het aantal ingeschreven koelen bedroeg 3743. een aantal dat nog nimmer te bereikt. Als men dit vergelijkt met 1907, het jaar. waar in de vereeniging werd opgertcht, en het aan tal Ingeschreven dieren 233 bedroeg, dan te dit een enorme vooruitgang. De ontvangsten bedroegen f 13.34387. en de uitgaven ƒ8.973.49. zoodat er een batig saldo viel te constateeren van ƒ4370.40. Vergeleken met het batig saldo van het voorgaand jaar. 3919.43, is dit een vooruitgang van 1351.06. Wegens het gunstig batig saldo was In een bestuursvergadering voorgesteld de premie met 080 te verlagen. Dit voorstel kon In het be stuur echter geen meerderheid vinden op grond van het feit, dat dit de vereeniging op onge veer f 2000 per jaar aou komen te staan. De mogelijkheid bestaat echter, dat, wanneer de vereeniging nog meer groeit, het bestuur het volgend jaar een dergelUk voorstel aan de ledenvergadering sal voorleggen. Over het algemeen was de toon van het jaar verslag zeer opgewekt, wat gezien de boven staande cijfers, alleszins gemotiveerd was. Het jaarverslag werd met een hartelijk woord van dank goedgekeurd. Het bestuur stelde hierna voor de premies voor 1933 opnieuw vast te stellen en wel voor koelenleden f 2.50. nlet-leden 380 en voor Amsterdam ƒ5. Voor pinken sou de premie bedragen 1.25 voor leden en het dubbele voor nilet-leden. Na eenlge bespreking werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. -en de leider der droge trai ning. de heer P. Nap. De eere-voorzltter, de heer A. Timmerman, opende de bijeenkomst met een hartelljk woord van welkom en wees er op, dat de te Davos gehouden wedstrijden zoo’n groot succes zijn geweest voor de Nederlandsche rijders, In het nijzonder voor onzen plaatsgenoot Langendijk. Ook onze jeugdige Jan van Zijl heeft lang geen slecht figuur geslagen. We zijn trotschóp hem en hopen dat hij zoo doorgaat. Bpr. bracht den K. N. 8. B. dank voor de gestelde gelegen heid van uitzending. Maar een groot aan deel In het succes heeft zeer zeker de trainer de heer P. Nap. wlen spr. hartelijk dankt voor het vele gepresteerde werk en hem namens de vereeniging een schitterende bloemenmand aanbiedt. Spr. hoopte, dat de heer Nap de jongens nog lang zal trainen. (Applaus.) Na een dronk aan deze drie te hebben gewijd werd het woord gevoerd door wethouder Bak ker, namens het gemeentebestuur. De heer T. Kostelijk sprak namens de Ijs club „Nut en Vermaak" te Noordscharwoude en bood den rijders leder een bouquet aan. De heer Jan Langendijk dankte hierna voor de hun gebrachte hulde. tealte-fonds aan een retraite deelnemen. Door het bestuur werd voorgesteld, een moedercursus te organteeeren. waarmede de aanwezigen zich konden vereenlgen. De geheele cursus bestaat uit zes lessen. De kosten bedragen voor leden voor nlet-leden ƒ3.—. Voor deelneming Tooneel De R. K. Gezellentooneelvereem- glng „U, V. O. S.” alhier gaf Zondag- en Dins dagavond j.l. een tweetal zeer geslaagde uitvoe ringen In de zaal van den heer Wester. Op beide avonden werd ten tooneele gebracht het drama In drie bedrijven, naar de bewerking van den bekenden tooneelschrljver J. Grosfeld: „Neo, een held der Catacomben”. Dit stuk, dat zware etechen stelt ten aanzien van de uit te beelden personen, werd niettemin door de spe lers heel goed weergegeven. Het publiek, dat vooral Zondagavond In grooten getale aanwezig was, toonde zich na afloop van ieder bedrijf uiterst tevreden over het gebodene én gaf dit dan ook telkens door een krachtig applaus te kennen. Medewerking werd verleend door het Dubbelmannenkwartet „Willen te Kunnen", onder leiding van den heer H. Hoogland, dat tijdens de pauze enkele fraaie nummers liet hcoren. en „The Twinkling Band" van Helloo. welke het geheel op waardige wijze aanvulde. Een woord van aparte hulde verdient hier zeker de heer J. Feldberg, die op uitmuntende wyze de juiste sfeer In de verschillende toonee- len had weten te scheppen. Vooral het vorpen tooneel van de catacomben trad in het bijzonder op den voorgrond; door ccu juiste belichting kreeg dit een effectvollen in- uruk, welke zeer goed met de werkelijkheid overeenstemde. Ook de grlmeering berustte bij Benoemden persoon in goede handen. Met dit alles een paar avonden, die er toe hebben bijgedragen, de eer van de tooneelclub V. O. 8. hoog te houden. B. K. Bijwielclnb De Rljadelclub ,JBt. Hie ronymus" hield haar Jaarvergadering te Wad- way. Uit het jaarverslag stippen we aan: Deel werd genomen aan den Stillen Omgang: 37 personen naar Amsterdam, 18 naar Alkmaar en 23 aan bedevaart Helloo. Bjj de bestuursverkiezing werden alle leden herkozen, t. w. de heeren Th. Mol, K. O. Vlaar en Jac. Bakker. Bjj loting kwamen voor rekening van het Re- traitefonds voor een retalte in aanmerking J. Commandeur en B. Mol. De club telt thans ruim 40 leden. Mogen nog velen zich hierbij aansluiten. B. K. Tooneelvereenlging Zondag 39 en Dinsdag 31 Januari zal de R. K. Tooneelver- eenlglng „Ontspanning na Inspanning" te Op meer wederom voor het voetlicht treden. Een geheel nieuw programma zal ten tooneele ge bracht worden. Als hoofdnummer wordt opge voerd; „Een Paardenmiddel," een vroolük spel In 3 bedrijven van Gerard Nielen. Verder een modem tooneetepel In één bedrijf genaamd „■n Vriend." Gezien den goeden naam welken deze ver eeniging zich heeft weten te veroveren, is ver dere aanbeveling niet noodlg. Aan de beurt van aftreden als bestuurslid waren da heeren Schermerhorn en Swaag. Bel den werden met algemeene stemmen herkoaen. De voorzitter wenschte de belde heeren met hun herkiezing geluk. De rondvraag, die hierna gehouden werd, leverde niets op. waarna de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze sloot. C9BC3BC QBCDBCDlQBCDBCDiCD1CDBOBOBOBCDBC38CDBO21OIOI Blasius, telkens na het Communle-ultrelken en na de H. Mis; -s avonds half 8 Lof ter eere van het H. Hart en Rozenkrans. ZATERDAG van 3 tot 5 en van 8 tot 8 uur gelegenheid om te biechten Verduistering. Te Amsterdam te aan het politiebureau gebracht een 26-jarige bakkers knecht. die te Helloo verduistering In dienst betrekking zou hebben gepleegd en te dier zake gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad. Ijsvermaak Op de Ijsbaan Helloo had een wedstrijd plaats voor schooljongens. Deze wed strijd ging uit van de vereeniging Hollands Noorderkwartier. De prijzen bestonden voor eer ste prijzen uit schaatsen, voor tweede prijzen uit riemen en hielriemen en voor derde prijzen uit boeken. De uitslag was als volgt: Voor jongens van 9 tot 10 jaar: ie prijs W. v. Dok, 3e prijs J. Adrichem, 3e prijs KL Kov- mer. Van 11 tot 12 Jaar: le prijs G. Kaandorp. 3e prijs H. Kaandorp. 3e prijs B. Keuris. Van 13 tot 14 Jaar: Ie prijs J. v. Dok, 2e prijs Cor Holten. 3e prijs W. van Westrienen. Er was veel belangstelling van de zijde der jeugd. 79 deelnemers hadden zich aangemeld. op ZONDAG en DIN8DAO 31 JANUARI, ’a avonds 7 n. precie- Mooi p-rrrS'tnjhi Schitterende muziek. oemeemeraadavergadertng. Afwezig bij den aanvang de h«£r C. Smit. Na opening volgde vaststelling der van 13 December 1932 Bij de gehouden kasopname bij den gemeen teontvanger bleek, dat in het kas moest rijn en /2218J4; bij de Coöp. Zulvelbank 49589.29 en op de Girorekening 645.41. Ingekomen was de balans en verlies- en winstrekening over 1931 van den Keuringdlenst voor waren In het gebied Alkmaar. Uit de re kening bleek dat er voor 1931 een saldo aan wezig was van ƒ494 44. In behandeling kwam een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot regeling van bet ontslag van: a. onderwijzeressen aan de O. Lu Scholen bij huwelijk vóór het bereiken van den 45-jarlaen leeftijd; b. onderwijzers en onderwijzeressen aan de O- D. Scholen bjj het bereiken van den 65- jarlgen leeftijd. Met 8 tegen 3 stemmen goedgekeurd. Tegen Blom, Rens en Nannte. Voorstel inzake het verstrekken van een kerstgate aan werklooeen die ultkeering uit een werkloozenkas genieten. Met algemeene stemmen goedgekeurd. BIJ de behandeling van de circulaire van het Nationaal Crtete-Comité d.d. 15 December 1933 betreffende het verstrekken van extra-hulp aan werkloozen voor het jaar 1933, zou de heer NANNIS het gewenscht vinden aan het plaatselijk Crtete-Comité, met de uitvoering belast, een sub-comité toe te voegen uit de or ganisaties, Zulks overeenkomstig de circulaire van den Minister. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. reeds hebben verzocht om de uitvoering aan het plaatselijk comité over te laten en achten het niet gewenscht meerdere comlté’s In het leven te roepen.' De heer DIGNUM te van meenlng, dat hoe meer menschen er mee gemoeid zijn, des te langzamer het zal werken. Met 8 tegen 3 stemmen werd het voorstel goedgekeurd. Tegen de heeren Blom, Rens en Nannlfc Medegedeeld werd nog dat B. en W. het op prijs stellen er on Je wijzen, dat bqgfngeagemde ctrCUteBre M^edfyerd. ïfi December 1W, aoo- dat de*Ln de vorige raadsvergadering (gehou den 13 December 1932) gedane mededeellng. dat er t bij het gemeentebestuur niets bekend ;rent de steunverleenlng door het Na- tlonaaï Crtete-Comité voor het jaar 1933. vol komen juist en overeenkomstig de werkelijk heid isTgeweest. Bij de rondvraag informeert de heer BRUIN of het niet mogelijk Is dat arbeiders uit deze gemeente worden tewerkgesteld bU den school- bouw te Behagen. Daar de gemeente Ztfpe straks zal moeten bijdragen In de bouwkosten VOORZITTER zegt dat er wel weinig aan te doen zal zijn, en dat men alleen nog kan ver zoeken. De heer DIONUM zegt van meenlng te zijn, dat men door In den bouw bij te dragen ook rechten verkrijgt. Vanuit mijn raam kijk ik op een sneeuwvlak. De onge boompjes teekenen zich er dunnetjes tegen af Daar te een zwarte lijster óf merel' met korte snavetetooten onder de sneeuw aait het peuteren Een twintig meter verder klau tert een zwartwitte kat behoedzaam over een stai>el palen. Er overheen zwiereneen paar meeuwen. Het is allemaal erg rustig. Mijn gedachten gaan onvrtllekeurig naar die kloeke missionarissen In Alaska, het land van het eeuwige Ijs. en naar die koene St. Bernard- monniken, waarvan wij dezer dagen jreieeen hebben, die zich gaan afzonderen In de sneétrw- beladen bergen van Thibet. Laat de „Tribune" gerust schrijven: St. Ber- nard-monnlken vertrekken naar Thibet. gaan een klooster stichten. Nu de imperialisten van Thibet een der aanvatepoorten Voor de verdeellng van China maken, blijft de „Heilige Kerk” niet achter." Gelijk hebt ge, „Tribune". En zoo Is het alttjd geweest. Toen om Oost- en West-Indlë gevoch ten werd, waren de katholieke misslnnarissen er van het eerste begin af bl), en alleen daar waar zij een kans kregen, bleef er iets van de door u zoo beklaagde Inlandsche bevolkingen over. Vergelijk maar eens bijv. Zuld-Amerlk*. de Phlllppijnen. Ja, onze (eertijds Portugee- sche) eigen koloniën inet Noord-Amerika en Nleuw-Zeeland. Onderzoek maar eens wie mede den stoot gaven tot het beëindigen van de Congo-gruwelen, «de een groot gedeelte van de nog weinige overblijvende Maori's aan een on afhankelijk vrij bestaan hielpen, wie honderden kleine, door hun pachtheeren letterlijk lUtge- zogen, boeren In Bengalen den weg weren en. hielpen om aan hun uitbuiters te ontkomen. Waar zullen wU den communlstischeii Pater Damlaan en Petrus Donders vinden? Waar Is. de, enfin, de communistische St. Bernard? De sneeuw- en Ijsvlakten (van Siberië) worden door den bolsjewiek niet uit het oog verforen. Maar zij denken er alleen aan om de ongeluk- kigen heen te zenden, die hun niet behagen, en blijven zelf thuis. Ja, waar nieuw terrein geopend werd, wordt of zal worden, vond, vindt en zal men einden', hetzij aan de Zuidpool, onder den Evenaar of In

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 3