RIEP ViSJfS Hooge benoeming Ook al Griep? AKKER.OCHETS ¥»Jp«ni recept vos Apotheker Dumont WOENSDAG 1 FEBRUARI Een geleerd priester Weerbericht Wisselkoersen TEN HOEVE’s Roggebrood Fabr. Haart. Houtt. 189, Tel. 40582 MARKTEN S3 43.33 2-«W4i J 4VH. 13.T2H I2.T2H 7.37H - WERVERSHOOF URSEM SCHERMERHORN TUITJENHORN UITHOORN UITGEEST Dr. J. de Jong WORMER T VELD WESTWOUD TER AAR ZAANDAM o HOORN OUDORP WORMER VEER. W 461e STAATSLOTERIJ DE TUINDERS IN NOOD Tydige hulp bepleit OUDKARSPEL ZEVENHOVEN r PURMEREND Een jaar geëischt ZIJDEWIND EN KRABBENDAM WERKHOVEN f Snakelijk en gezond Dr. J. de Jong benoemd tot kanun nik-penitencier van het metro- politaan-kapittel te Utrecht BRANDSTICHTING TE VELSEN? Moderne Neon Lichtreclame Burgemeester van Beverwijk vraagt ontslag "AKKERTJES" vn n SCHAGE^ TEXEL FAILLISSEMENTEN T. ABCOUDE :T 1 groot, goon ordor to klein. het WOERDEN, Kroon 11—15, Jac he li 6—37 iit heer 1 A 5 ii Donderdagavond de en =3 STORMWAARSCHUWINGSDIEN8T Louise, DINSDAG, 31 Jan. X T 3 ft 6 maakt Bedankt De heer J. N. dankt als Ud van het plaats* 40.25 46.00 43.30 I Hennes heeft be- |k Crisiscomité. Burg. 3t*nd Geboren: Magdalena Maria, d. van L. W. de Klein en J. T. Meljzenaar. Dr. de Jong thans te beurt is gevallen, groote vreugde worden begroet, niet alleen het Aartsbisdom, maar in geheel ons land. 1000 7 7 l l 1 L l 1 k I I I I k- I I L I I r i s t 6 0 1 8 7 8 2 3 4 9 7 8 3 k 5 Lg Is in ing R.K. Tooneelvereeniging T. O. V. tooneelvereen van de RK Maandag Stille Omgang Zaterdagavond had in het R. K. Vereenigingsgebouw te Wormerveer een vergadering plaats van de be- Sacramentsvereenigingen in de X Kalf. Koog-Zaandijk, Ijsvermaak Maandagmiddag organiseerde de IJsclub op de Leek wedstrijden op schaatsen met hindernissen, om contanten. De prijswin naars waren de volgende heeren: le pr. Sta- venuiter. Onderdijk; 2e pr. D. Ruiter. Wervers- hoof en 3e pr. F. Meester. Andijk. Een pronte werd toegekend aan M. Steltenpool. Onderdijk Aan»chafflngsko»ten Teer vlug betaald door M us op Ï.3ÏM 30.40 Uitvoering Zondag en Maandag gaf het St. Aloysluspatronaat een uitvoering. Reeds bij den aanvang was het te zien, dat er goed gestu deerd en gerepeteerd was, vooral het hoofdnum- „Knok. de Zuldpool-expeditle”, werd heel goed gespeeld. Het 8t. Aloysius-patronaat heeft werkelijk de aanwezigen enkele vroolijke uren bezorgd. Jam mer, dat de zaal zoo slecht bezet was. - Onder de pauze werd nog een taart verloot, waarvan J. van Dijk op den eersten avond en mej. Gasman op den tweeden avond de geluk kige winnaars waren. en tr- L;- 15 Uk in en ■n ef- er- ilt- lag S.44M 1&4 24-64 <.12 6 Jer an iet - it- rs- en 4 J- n. verkoudheid DIRECT behandelen! Wrijf in met ÏO de ht tn lis A Vorige koersen 8.43M 50.07H 9.71 H 34.60 4B.I2 G Verkooptag Het huls met erf en schuur van de erven Jb Boeder, werd door notaris Rees publiek verkocht aan T. Houten, alhier, voor 1460.—. n. Aaéioer SISTE eieren. K.G. 380—4.15. K.G. 820— biggen 4—8- Die hoofdpijn, dat gevoel van ziek zijn en die pijhen overal zullen dan snel verdwijnen met 20.40 In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Beve-wjj't deelde de burgemeester, jhr. J. C. W. Strick van Lin- schoten. mede tegen 1 Juni as. ontslag als burgemeester te zullen aanvragen. Jhr. Strick van Linschoten is sedert 15 Maart 1898 bur gemeester van Beverwijk. Daarvoor was hij ge durende enkele jaren burgemeester van Texel. is benoemd tot commies bij de directe belas tingen enz. te Vaals CL.). a 9 4 O 6 4 9 3 Burgerlijke Stand Gebopsn: Maantje, d. van P van der Vaart en M. van Leeuwen Jaco bus Cornells, z. van J. F. Pouw en J. EHtgeest Maria Gerarda, d. van C. H. van Bemmel en M. C. Hilgen. Ondertrouwd: Gerardus Martlnus ten Brink. 35 jaar en Petronella Theuns, 23 jaar. Adolf Kolping De tooneelvereeniging Adolf Kolping trad Zondagavond voor het voetlicht met „Het Vierde Gebod van Wesseling, en deed dit op niet onverdienstelijke wijze. Over het algemeen werd goed gespeeld, met hier en daar eenlge 'afwijking van deze kwalificatie naar boven of beneden. Het tweede bedrijf werd het best gespeeld, terwijl het slot wellicht In iets minder vlot tempo nog beter tot zijn recht en niet zoo onverwacht was gekomen. Hot <dégor was ^«hael j overeenstemming Adolf Kolping‘zfï’niet stil, want vóór de Vas ten wil men nog een- uitvoering geven. We twij felen niet, of de spelers zullen ook dan weer het publiek eenlge aangename avonduren weten te bezorgen. Examens Voor het examen Engelsche Han delscorrespondente, afgenomen door de Ver eeniging van Leeraren in de Handelsweten- schappen slaagden de heeren A. Kruüver en J. Breggeman, belden alhier. L. T. B. In de vergadering der plaatselljke afdeeling werd herkozen tot voorzitter de heer C. Vlaar. Dank werd gebracht aan den sec re- taris-pennlngmeester voor diens nauwkeurig beheer. Betreffende den socialen-cursus, uitgaande van het Hoofdbestuur, werd besloten dit tot het volgend Jaar uit te stellen. Ter vergadering gaven zich vier nieuwe leden op. Met een opwekkend woord van den Gees telijken Adviseur werd de goed bezochte ver gadering gesloten. WOGNUM. 31 Jan Groenten. *- Witlof le soort 0.160.18; idem 3e soort 0.130»16; idem 3e soort. 0.06—0.10; uien 150—3 30: prei 5—10.30; sprult- kool 10.70—10.80; roods kool 130—1.00; boere- kool 1.50—3.00. Jaarverslag Eierenveiling 300.000 eieren zijn geveild, 415 pond boter, 3168 pond kaas, 306 stuks pluimvee en verder nog groente en fruit. De Inkomsten waren 10384.64 en de uitgaven 10.351.68 en de uitgaven 10351.68. Batig saldo 3296. De aftredende leden J. J. Könst, W. Domburg en C. J. van Vftn werden herkozen. De besturen van den R.K. Dlocesanen Land en Tuinbouwbond, den Chrtstelijken Boeren en Tuindersbond afdeeling Holland-Brabant en den Neutralen Bond van Land- en Tuinbou wers besloten in een gecombineerde vergade ring in een gemeenschappelijk request tot den Minister van Economische Zaken en Arbeid het verzoek te richten, om den tuinbouw zoo danig te steunen, dat de volle toeslagen tot de gestelde richtprijzen worden uitgekeerd Voorts zal worden verzocht om voor 1933 den tuinbouw te steunen door middel van dezelfde regeling als voor 1932, doch met dien verstan de. dat de steun gedurende en niet na het sei zoen ter beschikking van de tuinders wordt gesteld. Een en ander achten de genoemde organisa ties absoluut noodlg om den tuinbouw in stand te houden en om den grooten socialen nood van zeer vele tuinders en van degenen, welke van hun bedrijf afhankelijk zün, te voorzien. UitbetaHngsprUsen. De directie der Coöp. Zuivelfabriek „Eureka" te Binnen Wijzend heeft over het laatste tijdvak aan de leveran ciers uitbetaald f 5.61 per 100 K.G. geleverde melk of f 5.78 per 100 liter gemiddelde notee- ring. Voor de Reclasseerinc Het Hoofdbestuur van het Nederlandsch Genootschap tot Zede lijke Verbetering der Gevangenen zal op Za terdag 11 Februari alhier een huil- en straat- collecte houden met speldjesverkoop. Indien U belang stelt in Neon lichtrecla ne als Hchtbak in de etalage of buiten de gevel, zoowel letters van welke grootte ook, vraagt dan brochure aan BUREAU y. NEONLICHT, Prinsengracht 1111 b d /Amstel, Amsterdam. Geen order te groot, geen order te Hein. De Graat Op Donderdag 9 Februari ax. fcoudt de Graal hier een ouderavond in het Patronaatagebouw. Er zullen dien avond spreek koren worden uitgevoerd, reidansen worden ge geven en een der dames leidsters van de Graal zal het doel en werken van de Graal uiteen zetten. wij wenschen Zuster Canise hartelijk geluk met dezen bijzonderen dag. De Directeur der Rijkstelefoon te Amsterdam |- wisrhap hofman -opttvdea -rHet iM«or •-K Muziekvereeruging «AM et met hét stuk dit ongetwijfeldeen mooie ---t vast, des te meer daat -- J gegeven zal worden in het Vastenavondseizoen. We raden een leder aan te komen kijken en luiste ren. Er zal gelachen, gebruld warden. De en tree is zeer laag. Een groote opkomst wordt op hoogen prijs gesteld, want zoon avond vraagt veel onkos ten voor „Artl". Personalia. De heer p. C. Prins, klerk ten kantore van de directe belastingen enz. alhier Zeevaartschool Alhier is bericht ontvangen, dat het rijkssubeidle voor de Texelsche Zeevaart school gegeven zal worden tot 1 September 1933. waardoor de opheffing van de school, die vóór 1 April zou plaats hebben, tot dien datum is uit gesteld. Het voornemen bestaat, om nog een krachtige actie voor het behoud dezer school te voeren. R K. Ziekenfonds „8t. Martinus" Dit zie kenfonds houdt zijn jaarvergadering op Dins dag 7 Februari ”8 avonds 7 uur ten lokale van Gedurende het jaar 1933 is in totaal een be drag van 358.50 uitgekeerd. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieter van Leeuwen, echtgen. van M. de Langen. 57 j„ te Leiden; Adriana Blommestein, wed. van H. Blom 83 jaar. BorgertUke Stand. Geboreh: Reinout je en Tine. drs. van Maarten Koom en Dieuwertje Brans; Cornelia, d. van Jacob van Heerwaar- den en Anna Maria Witte. Overleden: Teuntje Bruin, wed. van Jacob Hlllenlus; Gerrit Dros, 91 j.. wedr. van Pieter- nella Tanls. opgegeven door v. d. Graaf A Co. N.V. (Afd. Handelslnfarasatles) Rectificatie Het op 36 Januari 1933 uitgesproken falllieae- ment betreft de N.V. Helmondache Electricitelta- Maatacbappu v. h. Alberta Kluft, gevestigd te Helmond. Z. H. de Paus heeft benoemd tot Kanunnik- Penitencier van het Metropolitaan Kapittel van Utrecht den Hoogeerwaarde Heer Dr. J. de Jong, President ran 1 Groot-Semlnarie .JUjsen- burg” te Driebergen. Mededeellng het K. N. M. I. Geseind te 738 uur aan alle postenh Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten. Dat zal fjjn worden, komt het voor onze R.- Religion! Dat «vond zal worden staat dit de laatste uitvoering is die B. K. Kaaisclub. De R. K. Kaataclub „West Friesland I” hield in het vereenigingsgebouw haar 12e Jaarvergadering. In December van dit jaar zal de viering van het 13H-jarig jubileum plaats hebben. Een feestcommissie Wérd benoemd, waarin zitting hebben de heeren D, Steltenpool, 'C. Dol en Cl. Deen. Ontvangsten f 546.94. uitgaven f 505.63, batig saldo f 41.31. De heeren Koomen en Bakker werden als be stuurslid herkozen, terwijl in de vacature Koop man werd voorzien in de benoeming van den heer P. Sjjm Jz. In de vacature C. Dol (voorzitter), die be dankte, werd voorzien in de benoeming van den heer P. Swart als bestuurslid. Van de Eerw. Paters Grent M.S.C. en Bakker S.V.D.. waren dankschrijvens ingekomen voor de giften. Hiervoor was vorig jaar een missiedag gehouden. Beslot enwerd wederom een H. Mis te laten lezen voor de zielerust van den oud-geestelij- ken adviseur, pastoor Karskens. Besloten werd de contributie te handhaven. Verkiezing van scheidsrechtere had plaats we gens bedanken van de heeren V. Koomen en J. Dol. Benoemd werden de heeren D. Stelten pool en J. Keizer. De voorzitter bracht de oude scheidsrechters dank. Namens de leden bracht der heer D. Stelten pool in goed gekozen woorden dank bij zijn 12-jarig voorzitterschap. De voorzitter dankte en zei Ud te zullen blij ven. Ook het afgetreden bestuursUd, de Koopman, werd bedankt voor al hetgeen hjj in het belang van de vereeniging had gedaan, ook als tweede voorzitter. ,G. Hart Hz. f Maandagmiddag overleed alhier in den ouderdom ran 55 jaar de heer O. Hart' Hz., ontvanger der gemeente, tevoren wethouder. De overledene bekleedde naast het ambt van sedtetarls-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente eenlge belangrijke bestuursfuncties In water schappen. Hij heeft zich doen kennen als hef tig tegenstander van de West-Frlesche kana lenplannen. Met den overledene ging een zeer gezien man heen. Telefoonstations De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Alkmaar maakt bekend, dat met Ingang van 1 Februari ax. de telefoonstations te Krabbendam en Zijdewind tevens zijn aangewezen voor het aannemca van telegrammen. Hoogste stand: 771.7 te Weenen. Laagste stand; 725.5 te Seydlsfjord. Verwachting: Krachtige tot matigen. Zuld- Westelljke tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, mogelijk later opklarend, Ijde- lljk regen; aanvankelijk zachter, later waar schijnlijk zelfde temperatuur. Zon op 7.43, onder 4.45. Licht op 5.1S. Eerste Kwartier 2 Februari. Dr. J. de Jong is 15 Sept. 1885 uit een vroom en talrijk gezin het bracht drie priesters voort, van wie nog twee in leven, en een Zuster CarmeUtes, die overleden is geboren In het kleine Nes op Ameland Het was onder het pas toraat van wijlen den Zeereerw. heer Scholte. die Crescendo. Onder leiding van den nieuwen directeur, de heer M KleU, oud-kapelmeester van het Zevende Regiment Infanterie te Am sterdam. heeft het R K. Harmonlegezelschap „Crescendo" alhier een concert gegeven In het Patronaatsgebouw. Het vlei dadelijk op dat Crescendo, In den korten tijd dat de vereeni ging onder leiding staat van den heer Klelj, flink is vooruitgegaan. er vijftig Jaar heeft geherderd, dat dr. J. AMSTERDAM. 1 Febr. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 311 vette kalveren: le kw. 50—60, 3e kw. 40—48, 3e kw. 3»—38 per K.G. levend gewicht. 36 nuchtere kalveren 5—10 per stuk. 506 varkens. Vleeschvarkens 34—35. zware varkens 32—33, vette varkens 3132 per K.G. slachtgewicht. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop: Vette kalveren tamelijk groote aanvoer, sleepende handel, prijzen Iets beter en weinig beste kalveren'. Nuchtere kalveren weinig aan voer, vlugge handel en constante prijzen Varkens weinig aan voer, handel traag en prij zen als Maandag. De Meer A. Verlaan 'vraagt wat te doen staat, daar de gemeente ophoudt met steunuitkeerlng? Het Dag. Bestuur zal een Conferentie aanvragen met B. en W. De heer Joh. Rekelhof laakt de houding van den voorzitter van de Centrale Veiling, aan gaande liquidatiezaken. De voorzitter zegt, dat hjj. nog nooit zijn hou ding over deze zaak in het openbaar heeft uit eengezet. doch de heer Rekelhof wil dit nu eens in deze bijeenkomst bespreken. De pastoor kan niet begrijpen het verband tusschen den L.T.B. en de twee veilingen die in liquidatie zijn, deze zaken moet men bespre ken op de veilingvergaderlng, de L.T.B. heeft hier niets mee te ma^en. De heer H. v. Emmerig wil heelemaal niet van schuldenmenging weten. De secretaris H. Markman neemt de gelegen heid te baat een woord van dank te brengen aan den scheldenden voorzitter, alles offerde hjj op Voor den L.T3., wjj als bestuur hebben pieterig samengewerkt. Gij zjjt geroepen naar een andere plaats, wij hopen dat gij daar het verdiende loon zal oogsten. De voorzitter dankt den heer Markman voor zijn waardeerende woorden, en zal altijd blijven strijden voor den L.T3. Pastoer F. N. van Zutphen. Maandag middag is alhier onder groote belangstelling der parochianen begraven het stoffelijk over schot van den zeereerw. heer F. N. van Zut phen. die in den leeftijd van 81 jaren te Over- veen als rustend priester is gestorven en die gedurende 14 Jaren (18921906) pastoor was der parochie 'Wormer. Pastoor van Zutphen is de eerste priester die op het R. K. Kerkhof te Wormer begra ven is. 1 Febr. Kaasmarkt Aanvoer 73 partijen, le soort met RJd. 3831, 3e soort idem 2527. Handel traag. Tot tUdelUk onderwijzer aan de U. L. O.- school te Winkel is benoemd de heer C. Zwart, alhier. (Niet oftlcieel) Se Klasse, 11e LUst Trekking van Woensdag 1 Februari IMS HOOGE PRIJZEN 1197 8789 1735 5803 7143 7825 8443 15870 1365 8474 13483 16661 1701 4080 4787 8180 8306 11651 l»ft«3 14943 15146 16616 17406 19633 30343 12. s. 3776: 5985 met f 70 m. z. 4985 awt I 70; 1*17 m. I 70 Burgerlijke Stand Geboren :Albertine Ce cilia Willy, d. van W. A. van Keulen en H. Dek ker; Adriana, d. van H w. van Wanrooi) en M. A. Smits; Louise, d. van J. Bruning en W. Tjerkstra; Lenl Ank. d. van P. Gorter en J. M. J. Voorthuizen. Ondertrouwd: H. Wey (van Zaandam) en A. M. vaa Gemeren. Overleden: Gerrit Jan Smit, oud 70 Jaar, we duwnaar van T. Braak. De Ne Dag «00.— 300 100 Verbetering" 5e kï. tóe HJst': 3786 m. >85 met f 70 m. z. 4985 *wt 170; 1917 ontbreekt. gecombineerde sturen der H. parochies Zaandam. Wormerveer en Wormer. De voorzitter, de heer N. J.-MBi. Matthjjsen, opende de vergadering met den christelljken groet en heette de éflfftvezige bestuursleden har telijk welkom. Vervolgens memoreerde hj) het overleden van het bestuurslid, den heer J. v. d. Lee, voor wiens zielerust gezamenlijk werd ge beden. Medegedeeld werd de de Stille Omgang voor de Zaansche deelnemers zal worden gehouden op Zondag 19 Maart >s„ den feestdag van den H. Jozef. Na gehouden besprekingen werd overeenge komen, dat de pelgrims uit Zaandam virtrek- ken om IK uur, die uit Wormer 13K uur van Zaanbrug, die uit Wormerveer om 12 K uur van het Vereenigingsgebouw en die van 't Kalf Koog-Zaandljk om 1 uur van de Noorder- brug. Om 4 uur des nachts komen de pelgrims samen op de Spuistraat bij de St. Domlnlcus- kerk Daarna heeft de stille omgang gezamen lijk plaats, terwijl om 5y, uur voor de Zaansche pelgrims een H. Mis wordt opgedragen in de St. Dominicuskerk. De koorzangers uit de 5 boven genoemde parochies zullen onder leiding van den heer F. J. Sicking de H. Mis zingen. Twee geestelijken zullen verzocht worden de H. Com munie uit te reiken. In de kerk zullen de Zaan dammers rechts, de overige pelgrims links plaats nemen. Van iedere afdeeling zullen controleurs zorg dragen dat slechts zij, die voorzien zijn van kaarten, tot de kerk worden toegelaten. Het aantal pelgrims wordt geschat voor Zaan dam 400, t Kalf en de Koog 125, Wormerveer 150 en Wormer 17 totaal 825. IJsfeest. Zaterdagmiddag zijn met mooi weer ijswedstrijden gehouden met hindernissen voor de schoolkinderen van de beide scholen Er waren ruim 60 Jongens en meisjes, die aan de wedstrijden deelnamen. De uitslag was als volgt: Jongens van 8 tot 10 Jaar. le pr. D. Volger; 2e pr. C. Stam; 3e V. d. Glesen; 4e pr. P. Mul. Jongens van 11 tot 13 Jaar le pr P. v. d. Maat; 2e pr. A. Stam; 3e pr. B. Piersma; 4e pr. G. Admiraal. Meisjes van 8 tot 10 jaar le pr. R. Stam; 2e pr. G. Schot; 3e pr. N. Leering; 4e pr. A. Bijman. Meisjes van 11 tot 13 jaar le pr. A. Rol; 2e pr. M Balvers; 3e pr. F. Moejes; 4e pr. M. Bakker. De kinderen werden op het Ijs onthaald op chocolademelk en tafelkoeken en bjj het naar huis gaan kreeg elk kind nog een reep cho colade mee. Na afloop werden de prijzen in het patro naatsgebouw door den heer Slot uitgereikt. De Z.Eerw. heer Pastoor, die ook bjj de prijsuitreiking tegenwoordig was, sloot deze met een aanmoedigend woord voor de kinderen, om in het vervolg weer goed hun best te doen. Spr dankte verder de verschillende heeren, die hun medewerking hadden verleend om dit kinder feest op touw te zetten. Verder Is een woord van dank zeker op zijn plaats voor degenen die door hun geldelfjken steun hebben medegewerkt. In het bijzonder de Ijsclub „De Quint" voor de milde bijdragen. R.K. Damestooneelclab „St. Theresia" De Damestooneelclub zal den volgenden Zondag wederom een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „GrooteZus”, een tooneelspel in vier bedrijven en een pantomlne genaamd „Schoon maak”. in een acte. Propaganda-avond R.K. Rtjwtelchib In de gehouden vergadering is besloten een propa- ganda-avond te hoüden op Dinsdag 31 Februari. Medewjrklng^ls verzocht en verkregen van den Bondsvoorzitter, die een uiteenzetting zal geven van het doel en streven van een Rijwlelclub en Stillen Omgang, terwijl het RK Fanfarecorps „8t. Hiltjegardis" het muzikale gedeelte zal ver zorgen. Voorts is de medewerking verzocht van eenlge heeren voor het opvoeren van een tooneeistukje. Tjitvoering. De R. K. Gem. Tooneelveree niging „Eendracht maakt Macht” zal Zondag 5 en Dinsdag 7 Februari het blijspel „Peper” voor het voetlicht brengen. WIJ zijn overtuigd, dat ,X M. M.” weer een sublieme vertolking zal geven. De decors, die dit stuk speciaal verelscht. zijn op eigen ate lier vervaardigd. Vermelding verdient nog, dat op Dinsdag 7 Februari voor gehuwden vrij entrée wordt ge geven. De muziek zal worden verzorgd door trio Oudejans. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft Dinsdag de behandeling voortgezet ran de zaak van de vijftigjarige winkelierster uit Velaen, die te recht staat wegens brandstichting in haar wo ning aan de Burgemeester Weertstraat, op 13 Maart 1932. In haar huis werd na den brand een in petroleum gedrenkte bedsprei gevonden, terwijl bovendien op den grond een vlek zicht baar was, die door meer petroleum zou moeten zijn veroorzaakt dan zij in haar winkel voor den verkoop in voorraad had. De Haarlemsche Rechtbank heeft de vrouw vrijgesproken en de Officier van Justitie, die een Jaar en zes maanden gevangenisstraf had geélscht, heeft tegen dit vonnis appél aange- teekend. Het Gerechtshof beeft onlangs L.T.B. De afd. Ter Aaar van den R. K. Land- en Tuinbouwbond hield Vrijdagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw haar leden-jaar vergadering, waarop Pastoor Bilars als geeste lijk adviseur werd geïnstalleerd. Naar aanleiding van de bespreking op de kringvergadering over de doorgedraaide pro ducten is alreeds een schrijven van den L. T. B. en de Centrale Veiling gezonden naar de Re- geering. De secretaris heeft een bijzondere mededee llng en zeer belangrijk: de laatste dagen heeft spr. zich verschillende malen in verbinding ge steld met de commissie, zfj hebben kenbaar ge maakt, dat binnen enkele dagen aan de veiling van Ter Aaar 44000.overgemaakt zal wor den, voor uitbetaling van Regeerlngssteun aan de tuinders, en de restant volgt in Februari. Met applaus werd deze mededeellng begroet. Uit het zeer ultgebrelde jaarverslag van den secretaris vernamen wij, dat de afd. Ter Aar met zijn 200 leden, de grootste afdeeling is uit ons diocees. De Gezamenlijke Inkoopcommissie geeft een voordee'.ig saldo aan vaa ƒ55.23. De controle commissie brengt bjj monde van A. C. Hooger- voret verslag uit dat de boeken en bescheiden in orde zijn, op voorstel van hen wordt de penningmeester gedéchargeerd. Bij het punt bestuursverkiezing ontstond nogal eenige discussie over een vacature ont staan in de ledenvergadering van 34 Oct. De heer H. v. Emmerik deed een beroep op den heer P. Hoogervorst Kxn.. om toch plaats te nemen bU het bestuur. Onder applaus besteeg Hoogervorst het podium. Verder waren periodiek aftredend de heeren H. Markman en Fr. Sassen en een vacature wegens het bedanken van den voorzitter C. v. d. Hoorn Azn. Gij leden, aldus de voorzitter, zult het bekend zün wat mü noopte af te treden. Met mijn be noeming als voorzitter van den Centrale Vei ling, wat veel werk vraagt, ben ik besloten als voorzitter van den L.T.B. af te treden. Vele Jaren heb ik pleizlerig samengewerkt, ver ga ik niet van u schelden, want In de veiling ont moet ik u allen terug. Met beide functies zou men gemakkelük in botsing komen. Eerst heb ik het met onzen Geestelijk Adviseur besproken en na deze besprekingen kon hü het werkelijk deelen dat ik heenga. De aftredende bestuursleden Markman en Sassen zagen zich herkozen en als nieuw lid werd gekozen na een tweede stemming de heer Adr. ran Zwieten. Met een groote meerderheid van stemmen werd ‘de heer J. Volgering geko zen als voorzitter. De contributie werd voor dit jaar vastgesteld op 5.00. Om het tekort te dekken zal 40 cent afgehou den worden. Als voorstel voor de algemeene vergadering bracht het bestuur naar voren de richtprüzen te handhaven van 1932, die het bestuur bekend zün, al zün ze wel nog niet officieel, daar de Minister de goedkeuring moet geven. Twee bestuursleden zün aangewezen voor af gevaardigden bü de algemeene vergadering. De heer C. Markman had gehoord dat de vei ling 5 pet inhoudt van den aanstonds uit te keeren steun, heeft zü daar bet recht toe? De voorzitter zegt, dat de veiling wel haar kosten terug zal willen hebben, die gemaakt zün tot uitwerking van de Tuinbouw-steunwet. maar hoeveel dit bedragen zal is nog niet be kend. De heer A. C. Hoogervorst wilde via de orga nisatie een schrijven richten naar het gemeen tebestuur tot vrijstelling van hulsslacbting. Aangenomen. Deze 9g van dames, onderafdeelir.g ”rouwenbond. gaf Zondag en eene goed geslaagde opvoering van het missiedrama „De ChristeHjke Wraak”. De dames geven over t algemeen verdlenstelük spel, terwijl het geheel een welverzorgd karakter droeg. De leiding van de uitvoering berustte voor de eerste maal in handen van de Eerw. Zuster Magdela, hoofd der RK. Meisjesschool, die zeker alleszins tevreden mag zün. Tot slot werd een komische één-acter gegeven ..Als de kat van honk isDe aanwezigen hebben belde avonden volop genoten. GRONINGEN, 31 Jan. Graanbeurs. Inlandsdie rogge 3.703 90. Wlntergerst 4.254 85. Zomer- geret 4004.40. Haver (wit) 3804.50, Zwarte haver 4.304 40. Groene erwten 8.0014 50, Paar - denboonen 56 Wlerdeboonen 56, Waalache- boonen 811.25, Koolzaad 1314.25, Geel mos terdzaad 1313 Kanarlezaad 4 756.50. Blauw maanzaad 33 0039.50, Bultenlandacbe rogge 4.50 4.75. Bultenlandache gerst 4-304.70. Ronde mals 4.404.80 de Jong als eerste priester van Nes sedert de reformatie de H. Mis opdroeg. Dat was in 1908. Na een drie-jarige studie aan de Anima te Ro me promoveerde hü aldaar tot doctor in de wüs- begeerte en op 15 Juli 1911 tot doctor in de god geleerdheid. Op 8 September van hetzelfde jaar werd de jonge doctor benoemd tot assistent te Amers foort (8t. Franclscus Xaverlus), en 26 April 1912 volgde zün benoeming tot conrector aan het Moederhuis van O. L. Vrouw te Amersfoort. Als zoodanig bleef hü werkzaam tot 16 Nov. 1914. toen zün aanstelling volgde als professor in de Kerkgeschiedenis aan ”t Groot-Semlnarie „Rü- senburg”. In Augustus 1931 werd deze geleerde priester (vertrouwd met t seminarie en de vorming van de aartsdiocesane miles 'Christi) door Z. H. Exc. den Aartsbisschop benoemd tot president van het groot-seminarle „Rüsenburg”. in welke functie hü een waardige opvolger was van Mgr. dr. A. C. M. Schaepman Prof. dr. de Jong Is redacteur van verschil lende tijdschriften: „Archief van de Geschiede nis van het Aartsbisdom Utrecht", „Hiztaeisch Tildscbrift”, „Ons Gaestelük Erf". .Jiederland- scjie Katholieke Stemmen". In deze en andere tüdschrtften verschenen van zün hand ver scheidene uitstekende artikelen van kerkhlstorl- schen en theologlschen aard. o. a. „De strijd om de hiërarchische orde in de zeventiende eeuw”, in .De Katholiek” (1923). In het .Ar chief” publiceerde hü in 1925 de zeer belangrij ke büdrage „Phllippus Rovenlus en zün be stuur der Hollandsche Missie", welke in haar geheel ongeveer vierhonderd bladzüden besloeg. Verder: „De invloed van het karakter der mo derne devotie” in het „Historisch Tijdschrift” enz. In 1929 verscheen het eerste deel van prof. De Jong's „Handboek der Kerkgeschiedenis", dat algemeen buitengewoon zeer gunstig werd ontvangen. Ongetwüfeld zal de hooge onderscheiding, die met in Lotiden Berlün Parijs WeeoeD Kopenhagen Stockbolas Oslo New York (oablai Rome Praag Madrid deelt mede, dat er in de buurtschap Stoppe- laarsbrug—de Waver een telephoongelegenheld zal komen, als de opbrengst der gesprekken minstens f 310 per Jaar zal zün. Aangezien de gemeente O.-Amstel bereid is voor de helft borg te zün, stellen B. en W. voor ook Abcoude voor de helft borg te doen zün. Wordt goedgekeurd. Inzake het uitbreidingsplan voor deze ge meente vragen B. en W. machtiging voor sa menstelling van ‘n I, g Bestemmingsplan, waar op alleen de wegen geprojecteerd zullen worden Dit plan zal aansluiten bü het plan van het Marktveld. De Raad gaat hiermede accoord en stelt f 250 beschikbaar voor het nieuwe plan. Een adres van den Ned. Chr. Landarbeidere- bond om wijziging in de steunregeling, wordt In handen van B. en W. gesteld om advies. Voorts komt in behandeling een verzoek van pachters van het Blomzwaard om vermindering van pacht met 10 cent per roede. B. en W. meenen. dat de j>acht reeds zeer laag is en stellen daarom voor geep verdere verla ging toe te staan. De heer Koenders zegt dat de pachtsom nog te hoog is in vergeHJking met de waarde der producten en stelt voor de pacht wel te verla gen. Andere heeren beweren het tegendeel, waarna tenslotte de pacht niet wordt verlaagd. By het punt: Vaststelling der vergoeding aan de Bijzondere Scholen, merkt de Voorzitter op, dat de kosten per leerling op de Openbare school in 1932 bedroeg f 45.61. De Büzondere scholen hebben volgens de wet daar ook recht op, doch aangezien dit bedrag zeer hoog Is en de ge- meente-flnanciën er niet breed voor staan, heb ben B. en W. aan de Büzondere schoolbesturen gevraagd of zü met f 20.minder per kind ge noegen wilden nemen. Alle besturen der Bü zondere scholen hebben daarin toegestemd. zoo- dat zü nu f 25.61 per kind uitbetaald krügen, d. i. voor de 3 scholen bü elkaar een bedrag van ongeveer f 7000. De Voorzitter wil verklaren, dat hü de tege moetkoming van de schoolbesturen op hoogen prüs stelt. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat er in 1932 aan steun is uitgekeerd f 6038.wat groo- tendeels gedekt is, echter voor f 500 moet nog dekking gezocht worden. B. en W. stellen voor dit af te nemen van de posten voor bureaukos tendrukwerk, verwarming ea. Wordt goedge keurd. Tenslotte deelen Ged. Staten mede, dat zü niet accoord gaan met de korting pp de amb tenaarssalarissen, onlangs door den Raad aan genomen. V Verschillende laden van Ged. St„ doch 7 neer. Hierna sluiting Zilveren klooster jubileum As. Donderdag 2 Februari herdenkt de Eerw. Zuster Ca nise (in de wereld mej. G. Rombouts) haar zilveren klooster- Jubileum. De Eerw. feestellnge werd geboren 18 Mei 1884 te Bergeük (Noord-Brabant), Van uit het St. Ber- nardusgesticht te Am sterdam kwam Zuster Canise pp 18 Dec.1918 alhier In het Liefde- gestlcBt, waar haar onafgebroken de taak van keuken-zuster werd toegewezen. E. H. B. O. Voor het eerste examen van de E. H. B. O. zün geslaagd de heeren P. Os kam, J. Oskam, M. Verburg. H. Verburg. N. Veéburg Jr„ A. v. Baren. K. Voorn en J. v. d. BUI. NOORD-SCHARWOUDE. 1 Februari. Aan gevoerd werd: 6000 Kg. uien: drielingen 3.60; uien 5.60380: grove uien 3.903.30; 43600 Kg. roode kool 1.303.80; Idem doorschot 1.603.30; 34600 Kg. Deenache witte kool 0 600.90: Idem door schot 0.60—0.80; 14700 Kg gele kool 1.30—280; 1de mdoorachot 0.901.50. Doorgedraald 5000 Kg. Deenache witte. Burg. Stand. Van 24 tot en met 30 Jan. 1933. Gabaren: Willam Jan, z. van W. J. Schol en G Wllkers. Cornells Anton, z. van W Krom en A. M. Ter Horst. Pieter Jacob, z. van. 8. de Vries en F. Braun. Petronella, d. van N. de Vries en C. J. Zonneveld Gerbrand, z. van A. Scheeve en B. Muusse. Maria Fellcité Barbara, d. van H. Dijkstra en M F. B. Ragetlie. Anna Geertrulda, d. van T. Lagerweü en W. Blank. Ondertrouwd: H. W. J. de Mooü en A. M. C. Randshulzen. A. I. Vaatstra en A. M. Kools. A. Helj en H. Brand. Getrouwd: G. Krijt met G. Duivis. C. de Vries met G. de Vries. P. Hoff met F. Fleur. G. D. van Westrop met J. Hoebeke. A. Otten met J. Koomen. P. J. van Hoften met A. Thesing. OverledenAnna Maria Geertrui) Dernee, oud 27 jaar, gehuwd met A. Leüen (overt, te Gouda). Arts Goezinne, oud 72 Jaar, weduwnaar van C. J. Offeqberg. Cornells van Soest, oud 34 jaar, geh. met H. Tavenler. Jannetje Koste- HJk, oud 81 Jaar, weduwe van J^Heekelaar. Eli sabeth Helena Hamaker, oud 35'jaar. geh. met J. F. Kessels. Wljbrandus Oerhardus Fust, oud 48 jaar, geh. met M. C. Valk (oyerl. te Zaan dijk). Adriana Ammerlaan, oud 37 jaar. ongeh. Jan Hooft, oud 68 jaar. geh. meUG. Dekker. BLOKKER. 31 Jan. „Op Hoop van Zegen” Comtes 1530. Groninger bel 815, Calvll 14—16. BODEGRAVEN. 31 Jan. BODEGRAVEN. 31 Jan. Kaas Aanvoer 133 partijen, waaronder 130 Rljksmerk. 4813 stuks, wegende pl.m. 43308 kilo. Prijs: Goudsche kaas me* RJjkamerk le soort t 38—30. 3e soort t 36—37 Handel flauw. 1 Raadsvergadering De Raad vergaderde Dinsdag in voltallige zitting. Ged Staten hebben voor dit jaar wederom vrijstelling van Lich. Oefeningen-onderwijs ge geven, doch den wensch uitgesproken dat er voor 1934 een gelegenheid geschapen zal zün, om dit ónderwüs wél te kunnen geven. De Voorzitter stelt voor aan Ged, St. te berichten, dat de geldmiddelen niet toelaten aan dezen wensch gevolg te geven. Het Rapport der Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt voorgelezen en goedge keurd. - Betreffende een schrijven van de gemeente Ambt-Hardenberg om Instemming met ”n ver- zoek aan de Regeering tot afschaffing der grondbelasting op Onbebouwd, besluit de Raad aan dergelljke verzoeken geen aandacht te schenken, aangezien de Nederl. Vereeniging van Gemeenten daar het aangewezen lichaam voor is. De heer de Groot stelde voor dit adres wèl te steunen, 4o«h na langdurig debat trok hü zün voorstel in. Eveneens werd ”n adres der gemeente Kerkra- de afgewezen. PURMEREND. 31 Jaq. Coöperatieve Centrale Elerenvelllng G. tA. Aangftpoerd 16000 stuks eendeneieren, PrUs: 3.353 50 per 172277 klpeieren. Prüs: 70-80 Kg. 4.30—5.80; 65-66 Kg. 3.70—3.90; 64-64 Kg. 3.603 80: 60-63 - 3.70; 58-59 Kg. 3303.50; 56-57 Kg. 1.40: 31 Jan coöperatieve Centrale 100 at.. 75000 3.353.1 10-80 Kg 3 70—3 90; 64^64 Kg. 3.603 3Ö: 00-63 Kg. 3.40-^- 3.70; 58-59 Kg. 320—3.50; 56-57 Kg. 3.30- 53-55 Kg. 3.10—320; 50-53 Kg. 3.90—3.30. PURMEREND. 31 Jan. Kaasbeurs. Op de hier gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende pl m 33000 Kg. Handel goed, hoogste prijs 33 per 100 pond. •s BOSCH. 31 Jan. 1933 N V. Maatschappij ran Botermljnen voor Coöp. Roontooterfabriekan te 's-Hertogenbosch. Heden wgrdén aangvoerd: 15475 kilo. Hoogste prijs t 1.80, Laagste prijs Middel prijs I 1^76. TEXEL, 30 Jan. Eieren. -- 58—63 K.G. 3.60—00; 63—Ma-K-C Prijzen per 100. Kleine ejeren AO-65 Vee. 1 Koe. 3 nuchtere kalveren, 14 3.60.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 3