STADSNIEUWS 1 Heeft U WAARDEER UW GEZONDHEID EISCH CHIEF WHIP CIGARETTES.DE BESTE VOOR UW GEZONDHEID! ’n Gelegenheids-Advertentie welke eek in een of meer ANDERE bladen moei worden geglsaMT Onae administratie wrisent hiervoor gaarne haar bemiddeling. De prijs van Uwe annooeee wordt hierdoor niet in ha* minst verhoogd. {Alkmaar, 4 Febr, Agenda JAN DE VRIES N.V. MARKTEN Telefoon 324 DUBBELSTERK BLEEKWATER Alkmaar Gebruikt De Vries’ k o ij ZATERDAG 4 FEBRUARI Liefdadigheidspredikatie DE CONTACT COMMISSIE Wezen en doel Centrale voor Sociale Actie n BtUn. o Prof. Beg»erman*-avonden IDE Zondag 5 Februari K.J.M. V. Avond van vroolijke, intieme kunst Mutaties Een Zondagmorgenbegroeting DE K. R. O.-FEESTAVOND OFFICIEELE MEDEDEEUNGEN Hinderwet ’f Was weer hommeles ST. FIDELIS tut- de daa aandeed. Twee gulden of twee dagen. Dokter uit Amsterdam op slag gedood Ernstig auto-ongeluk bij Haarlem Al te veel yver schaadt slechts! Dat ry wiel pad, dat weet wat! VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR Strafzitting van Vrijdag 3 Febr. - Tydelyk verliet van onder scheid ingsvermogen teken links en rechts EEN WINTERSPROOKJE BIJ KOF A AUTQ CONTRA LUIFEL Schandelijke overlading! 2 zeugen 10 varkens waarvan 2 met gebro ken poot en een zeug van 600 pond! Een comparant, die niet alt schriftgeleerde in de ver keerswetten kon worden aan gemerkt i K |AVOND VAN VROOLIJKE I J I INTIEME KUNST I MI 6 Febr. a.». „Het lot der wereld zal afhangen, of wlf, christenen, meer kunnen beminnen dan de mannen der revolutie haten.” Zondag- en nachtdienst apotheken 2Z FEE VAN DE BRON OPERETTE IN 4 BEDRIJVEN fl I •tj van alleni noemens waardig Oi hier- ST FIDELIS 8 ons in heel heel hi DB ADMINISTRATIE. p ENGROS A heel A C met Ow Stn J hec paa Rector C. VIS. Algemeen Adviseur. Harmonie: Turn-vertooning door JDe Hal ter.' 8 uur. C dan boe Set ten 1 Ja. ter me me di b di di B n om van te minder Sportpark; Alcmaria Vttrix II— T.OXJ. n, aanvang 2 uur. Alkm Boys-terreta: Alkmaarache Boy» I— Zaandijk II, aan vang 2.30 uur. Vi com brer vers zulh gaai vern vert zich vele ken. art il reed I h« 1 c boe 1 dat ba te he< da< boe I ▼i la <x m m VRAAGT ÜW WINKELIER De en de ter K gen Pag: Is katl dint hou ven roef de i O hun het ai i Voo wel) katl gevt de i volk gebt hun El K. 1 te n zers het toeg lain bet werl lain G WH bespaart U Mek moeite. Wt) houden oen das aanbevelen! De Wereld is arm aan liefde en loopt over van De schilder Dirk O. uit Heiloo bevond zich op 23 Januari per rijwiel bü Let kruispunt Wester- weg en Schales en reed op de Snaarmanslaan 'het stui speelt te Alkmaar» toe, toen hij eens klaps werd opgeochrikt door een agent met de mededeellng dat hij bekeurd was. De schilder nam vlug zün reflector bel, lantaarn en rem- men in observatie.. Alles was pulk in orde, maar Cor Nlerop, wiens I hij had een Hnkache bocht genomen, wat hem I rtf» dim oandPAd Twpp snikton rrf Lwm rtaaan. Gistermiddag werd voor den zooveelsten keer de luifel van het ..Huls met de Luifel” aangereden in de Hulgbrouwerstraat; dit keer door een auto van de firma J 8. van 8. Zn. uit Amsterdam. Gelukkig viel de schade nogal mee; er werden een paar planken van de lui fel versplinterd. De vrachtauto bekwam geen noemenswaardige schade. „liefde” een grootere Overal haalt man den leer binnen in het soc! doet men er een beroep op het geweten van den mensch en op zijn zedelijke menschen- waarde. Als de sfeer voor toenadering gaat rijpen buiten ons. hoe veel te meer zullen wij dan alles in het werk moeten stellen om elkander dichter te naderen. Als de verschillende ..klas sen” in de maatschappij zijn gegroeid uit tegen stellingen, moeten wij alles doen, om die tegen stellingen op maatschappelijk gebied zoo veel mogelijk te verminderen, eerst in eigen hart: meer sociaal denken en voelen; dan in eigen kring, in eigen huis, in eigen zaak, in eigen stad: meer sociaal handelen en doen. Wanneer zien jntroon en arbeider elkaar? Alleen aan de Communiebank! Waarom zoeken wij niet door allerlei middelen en die zijn er zoo- velen elkander beter te verstaan en te be grijpen? Het zwaartepunt der christelijke actie ligt in de naastenliefde. Het lot der wereld zal afhangen of wij, chris tenen, meer kunnen beminnen, dan de mannen der revolutie haten! Schreef de groote Vredes-Paus Benedictus XV de ontstellende wereld-crlsis. die we thans be leven en ons met den ondergang der mensche lüke samenleving schijnt te dreigen, '"niet toe aan deze vier hoofd-oorzaken: le. De wederzjjdsclie liefde ontbreekt in het samenleven van menschen met menschen. 3e. Het gezag van degenen, die in overheid zün, wordt geminacht. 3e. De verschillende klassen der burgers strij den op bittere wijze met elkander. 4e. De vergankeltjke en stoffelijke goederen worden zoo begeerig nagejaagd, alsof den mensch geen andere en veel betere ter berei king waren weggelegd (Vredes-Encycllek: Ad Beatissiml) Daarom meenen wij, dat genoemde Commissie niet enkel mag streven naar centralisatie van actie, doch tevens naar meer toenadering, beter verstaan en begrijpen onderling, naar meer broederschap- en gemeenschapzin. Want het zwaartepunt der christelijke actie ligt in de naastenliefde! Op welk een hoogst onbehoorlijke wijze en aan de ruwheid en willekeur der veehouders en expediteurs overgelaten weerlooze marktdie- ren wordt omgesprongen, moge leeren de voort - gezette behandeling der strafzaak tegen den vrachtrijder Jan N uit Schagerbrug, die op Maandag 30 October op de veemarkt te Alk maar was gearriveerd met een als hierboven aangeduid beladen vrachtauto. De agent Web ster. die deze schandelijke overlading had op gemerkt, trad onmiddelljk. na den directeur van het gemalachthuia, den heer Voorthulsen. ter geneeskundige contróle op de markt aanwezig, te hebben gewaarschuwd, krachtig handelend op en liet den auto ontladen. HU nam pen plattegrond van den wagen, heden bjj de voort gezette behandeling door hem overlegd en waar uit hü kon constateeren, dat leder der Inge stampte krulstaarten slechts over een ruimte van 38 bij <3 cM. kon beschikken. De var kens moesten dan ook half op het achterdeel zittende, den lijdensweg afleggen, waarbij nog moet worden aangemerkt, dat twee varkens ieder een poot hadden gebroken, welke invalidi teit reeds zou hebben bestaan vóór het over laden in den wagen van I vracht-auto te ZUpersluis een panne had ®s- haat! Penningmeester BUaondere Raad Sint Vincentius-Vereenlglng: Kennemer- straatweg No. 49, Alkmaar. Postgiro rekening 105019. V Gezelschap FRITS BOUWMEESTER ,»HII |HHimtll»W<HIIIIIHIU*UHIIIIU«MUM>>IIH»*HH«UUMUUatlMlf De jaarlijksche feestavond van de Katho lieke Jonge Middenstands- Vereenlglng, die Maandag 6 Februari as. in „Het Gulden Vlies” plaats vindt, biedt ditmaal een variee- rend programma aan. Frits Bouwmeester en zijn gezelschap bren- gens ons vroolijke, intieme kunst, d wz. een prettig programma, bestaande uit pittige voor drachten en geestige één-acters. w.o. een trans- formatie-schets „Hóe word ik filmster?" Melckert Schuurman met zijn bekende band zal zorgen voor gezellige, opwekkende muziek. Kaarten zijn verkrijgbaar aan onderstaande adressen en bovendien Zondagochtend van 10 12 uur aan de zaal; bij L. de Graaf, Zjjdam 9, tel. 626; W. de Jong. Mlent 19, tel. 281; A. Haakman. Langestraat 31, Tel. 1025 en C. Vlaar, Verdronkenoord 51. Morgen wordt in de 8t. Josephkerk de jaar- lijKsche collecte gehouden ten bate van de St. Vincentlusvereeniging in die parochie. De penningmeester vroeg ons een aanbeve ling hiervoor te schrijven. Om twee ieóenen achten wjj dit echter totaal overbodig. Op de eerste plaats is leder er van overtuigd dat In dezen moeilijken tijd héél veel nood te lenigen valt en dat geven naar vermogen een eerste plicht is. Maar bovendien zullen de pre dikaties gehouden worden door den Zeereerw. Pater Henri de Greeve 82. En waar deze ge vierde kanselredenaar de parochianen zal op wekken de St. Vincentlusvereeniging te steunen, kan het niet uitb'Uven, of de kas zal weer vol doende middelen krijgen om het zegenrijk werk der Vincentianen met nog meer kracht voort te aetten. kregen. Uit collegialiteit had de heer Jan N lens vracht slechts uit twee zeugen bestond, de lading overgenomen en kreeg hu dus de klap pen, die feitelijk voor zün collega Nlerop be stemd hadden moeten zün. De heer Webster releveerde, dal laatstge noemde vrachtrijder niet zoo best bekend staat door zün berispelijk vervoer. Hij was deswege door verbalisant gewaarschuwd. t. Het was Intusschen duidelijk, dat de ver dachte er onopzettelijk was ingeloopen. Bij het bepalen der strafmaat werd daarmede reke ning gehouden en de heer N. veroordeeld tot slechts 6 boete of 6 dagen. Bovenomschreven wantoestanden mogen ech ter een aansporing zijn voor ieder, die zijn mensch-zijn respecteert, om met woord en daad mede te werken tot de soo noodige bescherming der dieren. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat zij bt be sluit van 2 Febr. 1933 de voorwaarde, verbon den aan hun besluit van 27 Augustus 1931. waarbij aan B. Koomen. alhier, vergunning is verleend tot het uitbreiden van een slagerij in het perceel Laat nr 142 en luidende, dat de motoren uitsluitend In werking mogen wor den gesteld op werkdagen van des morgens 7 uur af tot des avonds 9 uur en des Zater dags tot des avonds 11 uur, hebben gewijzigd In dier voege, dat de woorden ,j>p werkdagen" vervallen. Opnieuw stond heden een landbouwer, de heer Pieter BI., veehouder te Heer-Hugo waard, te recht ter zake het berijden meteen aange spannen voertuig van het rijwielpad langs de Breelaan te Oudorp. Ook deze overtreder beriep zich op de epidemische prees voor aanrijding met ruwe zandautoryders en was weinig ge sticht. toen hij tot 5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. gelaten. De contróle zal hier zeer streng den hand aan houden, geen enkele uitzondering kan hierop worden gemaakt. Men zij er nogmaals aan herinnerd, dat de kaarten strikt persoonlijk zijn. Bij eventueele verhindering of rullen wende men zich tot den secretaris; W Vermeulen. Julianastraat 7. We vestigen er de aandacht op. dat wegens bijzondere omstandigheden Woensdagavond om kwart over acht aanvang is «dus niet om acht uur)terwijl er Donderdagavond geen kaarten aan de zaal verkrijgbaar sullen zijn. De Zondag- en nachtdienst apotheken wordt deze week waargenomen door mevr. Schouten Oele. Koorstraat 47. Op Zon- en feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zfjn gesloten van des avonds 8 uur (óók Zaterdag) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondag geopend Is, wordt gedurende de daarop volgen de week de nachtdienst waargenomen. In verband met 'de invoering van het werk tijdenbesluit voor apotheken worden genees middelen op Zon- en feestdagen niet meer be zorgd. De dulnopzlchter Snip snapte in den mor gen van Zondag 18 December In de Schoorlsche duinen een paar Jongelieden uit het dorp, den 18-Jarigen R. 8. en den 17-jarigen A. H.. die zich OP verboden terrein in de onzalige nabijheid van wildstrikken ophielden. De heden terecht staande knapen ontkenden nu elke connectie met bedoelde wildstrikken. Zij waren zonder booze bijbedoelingen ojj» weg naar zee. Drie gul den boete voor leder, voor den 18-jarigen te vervangen door 3 dagen hechtenis en voor zijn nog kinderlijken vriend 1 week tuchtschool. De wildstrikken werden niet in rekening gebracht. Men verzoekt ons opname van het volgende: Je kunt ook te optimistisch gestemd zijn. Ge zien het enthousiasme, waarmee reeds, voordat er Iets definitiefs vaststond, circa 500 kaarten besteld waren, meenden we. dat de nog restee- renden in een ommezientje aan den man ge bracht zouden zijn. 1 Was zoo ongehoord, schier sprookjesachtig Menigeen informeerde met een zoogenaamd veelbeteekenend knipoogje bü schrüver dezes, hoe het met die 500 kaarten stond: dat moest wel een suggestief koopmans- trucje zijn. Voor zoo’n avond en tegen zulke prijaen, was dat toch niet te vermetel gerekend. Maar, of men ons niet goed begrepen heeft, of dat er andere factoren In het spel zijn, feit is. dat er momenteel nog enkele kaarten voor den tweeden avond „zu haben” zijn. En als, dat na het verschijnen van deae courant dus heden Zaterdag-avond niet veranderd, de eerstkomende dagen ook nog. maar dan alléén voor 1.25. Onherroepelijk Is het vanavond met de gere duceerde prijzen gedaan, zooals trouwens reeds bekend gemaakt was. Dus wie nog profiteeren wilmen kent het adresJulianastriiat 7 (Tel. 1105) Laten de georganiseerden zich nu niet meer te lang bedenken, van morgen af geldt de prijs vermindering niet meer En We garandeeren u. dat er spüt van zult hebben, van dese pracht- gelegenheid geen gebruik gemaakt te hebben. Dat de kaarten toch weg gaan, al is het tegen 1.2$. staat als een paal boven water. Wat <?en eersten avond aangaat, t volk zou ■eggen, .AT kan. geen kip meer, hü." Nu. dat is dan ook zoo: totaal uitverkocht. Nu nog enkele mededeellngen Woensdag 8 en Doderdag 9 Februari kunnen aan het Gulden Vlies de plaatsen besproken worden, van 11 tot 1 uur en van 3 tot 3 uur. Niet vóór dien tijd en niet telefonisch. Men gelieve hiermede ernstig rekening te houden. Alle kaarten en uitnoodigingen zün verzon- Vrüdagavond te ruim acht uur reed bij kllo- meterpaal 4 op den Haarlemmerweg tusschen Vlnkenbrug en Liebrug een auto uit de rich ting Amsterdam, terwijl uit de richting Haar lem twee auto's aankwamen. De achterste dezer twee auto's wilde passeeren en bü het is. snij den zün toen de drie autos op elkaar gereden. Hoewel de botsing vrij hevig was en een der auto's In de afrastering van de baan van de electrische tram terecht kwam, terwül de beide andere ernstig gehavend werden, hadden de inzittenden geen letsel gekregen. Zü stapten uit en dr L. L. uit Amsterdam, die toevallig in zijn wagen passeerde, stond ben bü om de lichte kwetsuren te verbinden. Juist op dat oogenblik kwam in razende vaart een auto aanrijden, vermoedelijk uit Den Haag afkomstig. Stoppen was niet meer moge- lijk en dr. Lindeboom werd overreden en op slag gedood. Per ziekenauto werd het stoffelijk overschot van het slachtoffer naar het ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Het duurde geruimen tijd voor de weg weer geheel vrü was, de dienst van de electrische tram ondervond eenige vertraging. De auto's zün in beslag genomen, terwül ook de chauffeur, die de laatste aanrijding veroor zaakt heeft, voorloopig in arrest is gesteld. Een nauwkeurig onderzoek wordt Ingesteld. Onze oude getrouwe klanten, de heeren L. B. en A. Z., die de zaal van het kantonge-echt nog beter kennen dan het interieur van hun broekzak, hadden op 39 December de nacht rust van Jonkheer Six vaa Hillegom 1 gevaar gebracht, door onbevoegd zün duinen te be- loopen, tegen welke brutaliteit de Jachtopziener Daan Koelewün tüdig zün notltiepotloodje had opgestoken. Het onafscheidbaar vriendenpaar, thans weer broederlük compareerende, beweer de dat bedoelde duinen destijds niet meer het eigendom waren van Jhr. Six. maar van een Vacantiekolcnie. Een verbodsbord was niet aanwezig. Het bleek voort., dat zü met den jachtopziener nog een hoogloopende ruzie had den gekregen en werd het noodig geacht as week den verbalisant te hooren. Verdachten hadden geen bezwaar tegen het uitstel Tóch niks te doen Even na hun vertrek moesten zü naboeten voor een oude strooperszonde. Leen met 30 boete of 10 dagen, Ap 13 of 8 dagen. den. Zonder plaatsbewijs wordt men niet toe- ALKMAAR, 4 Febr. Veemarkt 9 paar den 75—175 per stuk; 3 melkkoeien 130— 150 per stuk; 40 nuchtere kalveren 310 per stuk; 40 vette schapen 1315 per stuk; Over- houuers 39 per stuk; 3 bigzeugen 3540 per stuk; 18 schrammen 15—30 per stuk; 105 biggen <10 weken» 510 per stuk. Handel stug. PtepkuikenmarlrtAan voer. 26 kisten. 3 kor ven. Prüs 0 77S—0A0 per K G Handel goed. BROEK OP LANGENDUK, 4 Febr 2000 K.G. Peen 1.70—1.80; 54 000 K G. Roode Kool 1.80—4.20; idem doorschot 090—320; 60 000 K.G. Gele Kool 0 902.00; idem doorschot 0.70—1.70; 105.000 K.O. Deensche Witte Kool 090—0.70; 20.000 K.G. Uien: Gele Uien 2-50 320; Grove X10220; Gele Drielingen 220—3.60; 3500 KG. Bieten 090—120 HBXLOO. 3 Febr Kxportveiling jSt WLUlbror- dus” Brusselsch witlof le soort 0.13—021. idem 2e soort 0.060.10. Sprultkool le soort 0.11— 018, idem 3e soort 0.080 09. Wortelen 0.03 0 04 per K. O.. Prei ie soort 0.480.B3. idem 3e soort 0.17 -033. Selderie 0.200.35 per bos. An- dttvle 120280. Boerenkool 1053.40 per 100. NOORD-8CHARWOUDE, 4 Febr. Aangevoerd: 5000 KG Drielingen 220—2.40; Uien 120—339; grove Uien 220—2.60; Peen 120—220; 150.000 K.G. roode Kool 120—220; doorschot 1 30—220; 150 000 KG D witte Kool 0.00—0.70; doorschot 0.60—0 70; 50 00 K.O. Gele Kool 1—120; door schot 0.00—130 WARMXNHUIZEN. 3 Febr Heden besteedde men voor gewone uien 3203.70. groote idem 3203.40. Drielingen 3203-50. Stek uien 1.10 1.60. Oele kool 1.60180. Gele kool 3de soort 140—180. Witte Kool 0 60—0 80. Peen 3.10. Peen (kleine) 130. Roode kool 2.603.40. Roods 3da soort 120320 per 100 K. O. OBDAM 3 Febr. 1933 .De Tuinbouw" Aaav. 5500 K. O. Roode kool 0.60—3.60. 100 K.G. Gsto kool 0 60. 23000 K.G. Deensche 0.60. 500 K.G. Uien 3.603.70. 15000 K.G. Roode Bieten 0.60 BLOKKER. 3 Febr „Op Hoop van Zegen”. Spruiten 1318 Koks Pomona 1419, Cal vil 13—16. Comtesse 915. Jac Lebel B17. Br. Seed ling 15.Goudrelnet 14.0015.10. Pr. v Enge land 11.0013 50. Wlnterjannen 1320, Wlnter- louw 12.30—15.80. BOVENKARSPEL 3 Febr. Tuinbouw" Uien grot 0951.10, Groote gele 1.40—190. Drie lingen 0.400.60. aanvoer 350 baal Spruitkool 025. aanvoer 2 zak. Copland 12—17, La Reins 37. Murillo 3134. Pitt 25—33. Moore 18. Bar- trgon 35. Victor 2739. Van der Hoel 3438. 1043 bos. x ENKHUIZEN. 3 Febr Bloemen: Prins v. Oos tenrijk 2236. Victor 3035. Bartlgon 3488. Copland 1317, William Pitt 34. CarmoUls Brll- lant li, Vlrgullua 36, La Reine 36—38, Prospe rity 18, Generaal de Wet 25, Mr. v. d. Hoef 35, Narcissen 1332. WESTLAND. 3 Febr. MlddelprWi van da West- landscbe Veilingen. Druiven: 4?69 ct.j witlof 10-20 ct.: Spinazie 35-41 ct.; Andijvie 10-31 ct. per K.G Boerekool 47-69 ct.: Uien 1.10. Sprui ten 3-320. per bak: Eieren 4.30—650. Groens Kool 40120 per 100: dunsel 57 ct. j>er K-Gj Kelen 3—2.10, Peterselie S.10—6.10. Prei 110— 390; Selderij 180—5 10 per 100 bos: Schoree- neeren 8.5010.80 per 100 K.G. Men schrijft Begunstigd door prachtig lenteweer, vond he denmorgen de eerste-steen-Jegging plaats van het nieuwe gebouw van St. Fidelis, dour den hoogeerw. heer deken E. P. Rengs, In tegen woordigheid van het bestuuur. commissieleden, gezellen, selatricen en genoodlgden, waaronder wü 02. opmerkten den zeereerw. heer pastoor Biesta. den weleerw. kap. Persoon, den heer Jos. Vernielden, president der Vlncentius-Vereeni- ging. e.a. steen waa verricht, werd met't leggen der steen- was verricht, werd met het leggen der steen tjes een aan vang gemaakt; daarna werd in de voorzaal het woord gevoerd door den hoogeerw. heer deken Rengs spreker schetste de betee- jcenls der inzegening. Gods genade afsmeeken Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Alkmaar 3 Februari 1933. De directeur van Gemeentewerken maakt bekend, dat bet gymnastieklokaal, ingang Nieuwesloot, met ingang van 6 tot 11 Februari wegens verbouwing niet kan worden gebruikt. hem I de rüwlelwet ambtenaar werk te De broodbakker J. v. B. te Bergen was er met Kerstmis in gezelschap van moeder de vrouw tusschen uitgetrokken naar zijn schoon ouders te Haarlem en zijn inwonende knechts de heeren Verberne. 'n paar ambitieuze Jon gens. zouden op tweeden Kerstdag zorgen voor de versche kadetjes van de hongerige Bergena ren. Reeds vroeg in den morgen, voor dag en dauw, werd onder het zingen van een lustig lied met den arbeid aangevangen. Hoe gauwer gaar, hoe gauwer klaar, nietwaar? Maar de handhaver der Arbeidswet gooide al heel spoe dig wat ijswater op hun enthousiasme, omdat In verboden tijd was gewerkt. De bakker, hoe wel geheel onkundig van de overtreding, stond heden terecht en liep gevaar erin te raken voor tweemaal 1 pop wegens overtreding der Ar beidswet, doch de kantonrechter nam een voor beeld aan Salomo en maakte gebruik van zün bevoegdheid om geen straf op te leggen. over het begonnen werk, verder het vde werk door onzen oud-dircteur kap. v. d. Berg, het be stuur en commissieleden hieraan vooref ge daan, het werk van den architect, welke op de eerste roepstem direct klaar stond, toen h'j hoorde: „het is voor Fidelis", hoe er gewerkt is met fancy-fair en verloting om aan de noodige middelen te kernen. Verder sprak züneerw. de Jongens toe. de hoop uitsprekefide. dat zü zouden worden de- gelüke katholieke jongens en mannen, waarna hü allen dank bracht voor hetgeen door leder voor de vereenlglng Is gedaan. Hierna verkreeg de directeur, kap. het woord. Bpr. hoopte, dat de hechte grond slag door zün voorganger reeds gelegd, mocht blüken te zün een vaste burcht voor het ver dere groeien en bloeien der vereenlglng; hü sprak den wensch uit. dat St. Fidelis moge groeien en grooter worden, niet alleen In grootte van het gebouw, doch ook in grootte, uat ledental betreft en vooral groot In inner lijke kracht; hü bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt aan en voor dit doel en hoopte, dat de bouw spoedig tot een goed einde- mocht worden gebracht. Door alle steenlegeers werd daarna de voor aangelegde lüst geteekend. Naar ons heden ter oore is gekomen en ge zien de opkomst van dezen morgen, waren er verse heid enen verhinderd hierbü tegenwo'rdg te rijn. Ook werd zelfs de vraag gest'ld: „Wie in Alkmaar kan nu op Vrijdagmorgen uit zün zaken”. Door omstandigheden was het ons onmogeUJk een anderen tüd te stel'en. Om die menschen echter terwille te zün, heeft het bestuur besloten ax. Zondag alsnog gelegenheid te geven als steenlegger Ingeschre ven te worden en wel van 131 uur In het ge bouw Verdronkenoord 44. Dat velen hiervan nog gebruik zullen ma ken. wenscht De sergeant-majoor K. J. de Haas, van het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder, wordt geplaatst als administrateur bü het Landstorm- verband alhier. De sergeant-majoor-adminlstrateur J H. TwSnhöfel, van het 21e Regiment Infanterie, ge detacheerd bü het Landstormverband te Alk maar, wordt bü zün Regiment boven de for matie gevoerd en belast met de waarneming van de functie van magazünbeheerder der 2e klasse bü het op te richten Mobillsatie-Centrum hier ter stede. AMSTERDAM. 3 Febr. Ansjovisch: Verhandeld werden 1931-er 4 11.IBSO-er 4 1020 Btrm- mlng prijshoudend. ALKMAAR. 4 Februari Boter: fabriekt, le soort 82—92 3e soort 75—80. Eieren (groot handel) 325—3.75; Eendeleren 325 ALKMAAR. 3 Febr Groenten: Andijvie per 100 stuks 0.808.10: Bloemendaler kool per 100 et. 240410; Boerenkool per 100 »l 110710; Bleten per 100 K.G 80—180: Gele Kool p 100 et 80— 260: Groene Kool per 100 st. 150S00: Knoleel- derie per 100 st. 16; Prei per 100 boe 360 810; Roode Kool per 100 K.G. 1440; Selderie per 100 boe 160340: Spruiten per 100 pond 660 1550, Uien per 100 K.G. 160380: wortelen per 100 KG 160240; Witlof I tier 100 pond 15— 1360; Witlof II jaer 100 pond 450—850. ALKMAAR, 3 Febr. Graanmarkt. Aangevoerd 348 H L,, als S9 H v Tarwe 3 504 00? Sl HL. Gerst chev. 3.004.75, 37 H L Haver 425«90. 54 H L Boonen- Bruine idem 1012 Citroen ld. 11—14. Duiven «0010.—, Witte idem 1000—15— 35 HL Karwuzaad 1820. 3 H. L. Blauwmaansead 38.Gelezen kl gr erwten 16001650. Tuinbonnen 4.003037 H. L. Erwten, groene Kleine i 9 60. Groene (groote) 17.0036Grauwe. 10.00—18.—. Vale 16 00 35—Alles oer 100 K.G Handel goed ALKMAAR, 4 Febr Veemarkt Een brandstoffenhandelaar uit Andijk. de heer P. B.. had op 10 Dec. zün zeswiellgen auto gebezigd voor een gelegenheidsvracht en ver voerd een collectie telefoonpalen. Alles ging zonder stagnatie tot Alkmaar, alwaar op den straatweg de verkeersagent Webster al gauw In de gaten kreeg, dat de zeswlelige wagen niet stond ingeschreven en de telefoonpalen te ver buiten de achteras uitstaken. De goede man stond nu terecht en beweerde van al die voor schriften totaal onkundig te zün. HU zelde nog altüd rustig met zün oningeschreven vehikel verkeerswegen te rüden. adviseerde hem gratis 's avonds bü de 'cache: de motor- nemen, hem Zooals wü dezer dagen reeds berichtten, houdt de Alkmaarsche afdeeling van den K. R. O. Vrü- dag 10 Febr. as. in het Gulden Vlies haar jaar- lükschen feest- en propaganda-avond. De voorlooplge aankondiging, dat op dezen avond het bekende Jan v. Riemsdükgezelschan zou optreden, heeft alom bü de leden veel en thousiasme gewekt. Wat heel begrijpelijk is. Want de heer V. Riemsdijk heeft zoowel vorig jaar bü den Vrouwenbond, als voor eenige we ken bü de Hanze een enorm succes geoogst. Voor den K. R. O.-avond komt hü met iets geheel nieuws, nl. zün hier nog nooit opgevoerde non-stop cabaret-revue, waaraan het yeheele gezelschap van 5 personen meewerkt. In deze revue Is alles büeen: levenslied, muziek, zang, dans, de origlneele Veluwsche bruiloftsliederen en ook twee blüspelen In één bedrijf. Het belooft iets heel moois te worden, een avond van beschaafden en gezonden humor. Het is vanzelfsprekend, dat de leden in «roo ien getale van dezen moolen avond zullen willen profiteeren. Omdat de onkosten voor dit feest geweldig hoog zün, heeft het bestuur de vergoeding voor een toegangsbewijs Iets hooger moeten stellen dan andere jaren, maar gelukkig toch nog zoo laag, dat ze voor weinigen een bezwaar zal zün Ieder lid heeft het recht op vertoon van zün geldend diploma ten hoogste twee toegangs bewijzen te halen 4 50 cents per stuk, alles In begrepen Deze kaarten zün vanaf Dinsdagmorgen 9 uur as. tot Donderdagavond te verkrijgen tn den boekhandel v. Putten en Oortmeyer, Payglop alhier. We raden de leden, die van deze buitengewone gelegenheid gebruik willen maken aan, zich zoo spoedig mogeluk van kaarten te voorzien, daar het ledental groot en de plaatsruimte uiteraard beperkt Is. Wachten tot den laatsten dag zou teleur stelling kunnen geven. Werkelük, het is heden ten dage niet meer noodig verre reizen te doen, om de heerlükhe- den van vreemde landen en zaden te kunnen genieten. Ondernemende zakenmenschen zor gen er wel voor.' dat heel dicht bü huls geboden wordt, wat vroeger al'een maar In de vVre verte te vinden was. Het is nog niet zoo lang geleden, dat de firma J. Spruyt 'Kofa-maga- zün, Langestraat) de bewoners van Alkmaar en wüde omgeving voerde naar het land waar de kersen bloeien, het kleurenrijke Japan. En komende week worden wü dosr dezelfde firma meegenomen naar het uiterste Noorden van Europa, het land van sneeuw en Een Noorsche week! Dubbel te genieten, nu de ..genoegens" van eenige dagen echt Noorsche koude al weer achter ons liggen. Verbluffend mooi is de Noordelijke sfeer hier aangevoeld en met betrekkelük eenvoudige middelen den bezoekers gesuggereerd. Het geheele winkel perceel is In een ijspaleis herschapen. De verkoopsters, allen in Noorsch costuum gekleed, staan onder ü’dsken. terwijl het blauwe „noorderlicht” uit de kwlst'g aan gebrachte lantaarns den indruk van koude nog verhoogt. Bü den ingang is een ystemp”! opge steld met draaiend gekleurd licht In den koe pel. Midden In de lichthal verheft zich e»n majestueuze llchtzull waarvan de koele stralen een Juiste belichting geven van de keurcollectie kunstvoorwerpen, welke daaronder zün opge steld. Voordl de Noorsche tinwerken zullen hier de aandacht trekken. Doch, hoe mooi dit allee ook Is. het zou niet ,xf” zijn, wanneer er éen Ustent ontbrak. Maar gelukkig, die is aanwezig, en nog wel een met verfünden smaak ingericht Hierin wordt den bezoekers gratis een kopje Keg's thee geschon ken en Verkade's biscuit te proeven gegeven. Onder het genot van dit alles kan men lu sie ren naar de muziek, die uit de eigen s’Udto wordt uitgezonden. Deze eisen studio stelt de firma in de gelegenheid telkens langs „draad- loozen" weg speciale aanbiedingen en koopjes bekend te maken. Vanzelfsprekend is ook aan de etalages bij zondere zorg besteed, zoodat deze een voor- proefje bieden van wat binnen te zien is. Wü wenschen de firmanten, die in deze cri sistijden den durf hebben nieuwe ideeén naar voren te brengen, een groot en verdiend suc ces. langs Andüks kantonrechter kosteloos om 's avonds bü studie van de motor- en hand te nemen. terwül de niet minder hem waarschuwde maken van de inschrijving in het belang van zün portemonnale. Waar overigens werd aan genomen dat de verdachte ter goeder trouw was, kalm had gereden en selfs nog getracht scheen te hebben door het uitsteken van een rooden. later verloren geraakten zakdoek, de aandacht te vestigen op de gevaarlijke uitsteek sels, werd de opgelegde straf beperkt tot twee maal 10 boete of tweemaal ’0 dagen. Men kan echter veilig aannemen, dat de aldus be gunstigde pog met overliep van dankbaarheid. Behalve onderlinge samenwerking op maat schappelijk terrein, beoogt de Contact-Com- mlssle verder nog de verschillende sociale groe pen of standen dichter bü elkaar te brengen, een geestelüken band te leggen tusschen de ver schillende klassen, waardoor de soljdariteits- gedachte en de gemeenschapszin versterkt zal worden. Immers voor ons katholieken is de gemeen- schapegedachte een geloofspunt; gemeenschaps zin is de godsdienstige roeping van alle katho lieken. Velen beschouwen die broederschap en gemeenschapszin niet meer als een levend en daadwerkelijk ideaal, doch als een eerbied waardige relikwie uit de middeleeuwen of eer sten christentijd. Al heeft de veertiende eeuw dat katholiek gemeenschapsideaal het prach tigst verwezenlükt. toch heeft de Kerk dit ideaal altüd gepredikt en ter verweaenlüking voor gehouden. Waar we de Katholieke Kerk in de geschiedenis zien verschonen, daar zien we ook de christelüke naastenliefde optreden. De practük der naastenliefde zit vast en is ont staan met het christendom. Het heidendom zocht het zwaartepunt van de cultuur buiten den mensch, het christen dom kwam het in den mensch zoeken. Voor den heiden gold het devies: homo homlnl lu pus, d w z. de eene mensch beschouwe den andere als een wolf. Christus leerde lederen mensch een broeder zien. In de chris telüke maatschappü-ordenlng kon daarom geen plaats overblüven voor de slavernü: het chris tendom heeft de slavernü afgeschaft. Dat was de eerste triumf op het terrein der praktische naastenliefde. Na eeuwen van ontkerstening der samenle ving. na' 2000 Jaar christendom, staan we thans weer voor een heidensche maatschappü. Steeds sterker wordt de gelükenis tusschen dezen tüd en het heidendom. Onmeedoogend-hard en wreed is de menschelüke geest door het mate rialisme. de stof-vergoding geworden; achter het glanzend masker van het heden ligt zoo veel bitterheid en haat, omdat de verhouding van den mensch tot God Is bedorven, Is ook de verhouding van mensch tot mensch bedorven. De menschelüke samenleving ligt verscheurd; de christelüke naastenliefde gaat verdwünen en dit is zoo beangstigend, dat de Paus In „Qua- dragesimo Anno” dit het gevaar voor den on dergang noemt. Men leze maar eens de felle aanklachten hierover bü den socialen ziener: Emil Fiedler In „Meesters van Morgen!” In Quadrageslmo Anno” verwüt de Paus de maatschappü. dat er „k 1 a s s e n” zün ont staan; klassen die in de christelüke maatschap pü „naast” elkaar leven en in de socialisti sche maatschappü „tegenover” elkaar le ven, elkander „bestrüden”. Ons streven moet gericht zün op toenadering en beter begrijpen van elkaar. Is het geen verrassend verschünsel, dat bü vele socialisten het geloof in den „klassen strijd” evenals het geloof in het „geweld” en de ..haat” gaat wüken. Zelfs Albarda noemt de een grootere kracht dan de haat. Christus en diens Uefde- cHülstisch kamp. Overal Telefoon, Radio, is IV» >1 KO BOTTEMANNE - Kappen- en Ornamentenhuis - Telefoon No. 7*2 .Magdalenenstraat 17 - Giro 126777 HARMONIE - VRIJDAG 19 FEBR. Groot Koor en Orkest - Prachtige décors en costumes. - Elfendansen onder leiding van Mevr? JONKER—JONKER. - Dirigent: JOH KUIPER. SlIUUUK XIIHailKIIIIHHUUUHUIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIKIIIIIIKHIXHIlUllllllinnKKIU ÊHARMONIE - VRIJDAG 19 FEBR. - - - RRnNr IMHIlllllllOdtlHUIIIIIIKÓ

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 11