30 cents per ’/j ponds-palqe BLUE BAND VERSCH GEKARND MET 25 ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RUKSCONTROLE HALVE PRIJZEN VERKOOP nog slechts enkele uren resten U om te profiteeren Leest aandachtig de V D Courant Smakelijk I ALKMAAR CRUSOE’S AVONTUREN ROBINSON Alle jongens op school dragen HET GROOTE ROBINSONschoenen AVONTUUR I MORGEN DE LAATSTE DAG VAN ONZEN s 1 VRAGENBUS SCHAGEN PROVINCIAAL NIEUWS R.K. West-Friesche Dambond T ZAND TUITJENHORN ZIJPE LIMMEN ZUID-SCHARWOUDE HEILOO SCHAGERBRUG TEXEL OMZETCIJFERS FEUILLETON EGMOND-BINNEN AANGIFTE MOET, BANG OM UIT TE GAAN Hevige aanvallen van rheumatiek Na alles vergeten OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL (Wordt vervoMi. VRIJDAG 10 FEBRUARI Bh i Val- van t van (Adv.) D.O.VX8. kameel en een breng emmer en 9307938.00 1390237190 PTT Pt^ElM En*l* BIKLA^TiIj UN Jlkf Ö1L Vk*R we zullen s was dat zoo het maken. ..Neem hem Fllppity Freddy zijn Uitvoering I. I» B."De R. K. tooneelver- eenlglng I. L. B. te Den Burg gaf Woensdag een In 1933 4.096.60 23.473.81 268 29165 299 721 32 612.61090 216.683.60 384.643.16 200.194.80 13734890 9 864 42 1299 735 20 133 66197 16 56333 5.447 40 1.485946.11 111387.76 209 871.60 329 894 42 10 724.06 124.01191 81.62094 204314.01 1.117.45390 178.19698 109.79895 573371.67 355.593 39 140 016 15334.16 77.42136 35310.60 44.11797 592.01738 Personalia De heer 3. Bos is benoemd tot kaasmaker aan de kaasfabnek „Klein Begin te Westerland. Wierlngen. (Ingezonden Mededeellng). snellen looppas In. dwars dcor het jungle, zon der. naar het scheen, iets te gevoelen van «tin wonden, die van alle kanten bloedden. Kennemerland Vrije veiling Eendracht BeigesIMke Stand Getrouwd: Nlcoiaas Her manns Pronk, 31 j. en Adrianus Marta Antonia van Schalk, 20 J. Cornells Klaaver, 22 j. en Harmke Meijer, 10 j. Heerenweg verboden voor wielrijders Ged. Staten van Noord-Holland hebben het voor het «ot uur dezen gevuld sei hu. Pa- Wij In 1931 6.913.67 33 81649 328 649.21 438.242.34 644 395 80 234 113.68 306.856 11 229.100 86 127.540 80 13360 36 2.064.456.48 141910.11 21.000 5.142.76 1995103.18 95 753.69 33837595 354 804.06 10.917.10 70338 133.490.77 297 630.39 2375.747.35 19731993 147.586 65 827.272.59 606.78793 178.618.33 20 188.17 126.06135 45.820.77 81.000.60 695 956 03 van de veilingen in Noordholland De Provinciale Commissie uit de veilingen in Noord-Holland doet ons de volgende om zetcijfers van de aangesloten veilingen toekomen: Aalsmeer, Bloemenlust Aalsmeer, C. A. V. Alkmaar Avenhom Beverwijk, Beverwijk, Beverwijk, Beverwijk, Tuindersbelang Beverwijk, Exportveiling Bobeldjjk. Berkhout Broek op Langendijk Bussum Castricum, Exportveiling Edam Grootebroek Helloo Hem Hilversum Hoofddorp Hoogkarspel Medembllk, Eendracht Medembllk, St. Joseph Nöordscharwoude Obdam Opperdoes Purmerend Warmenhulzen Westerblokker Winkel Wognum Wijdenes Zaandam Zwaag mevrouw.... zou m’n broertje., trick.... dood zijn? Neen, dat kan niet, zijn al zoo ongelukkig!” „Blijf kalm, kindje, zegt de jonge vrouw op Uefderijk-zachten toon. ..Neen, uw broertje is niet dood.... hem wel weer bij kennis brengen.... Donateuraavond De R. K Propagandaclub .jBt Michaël” houdt Zondag 13 Februari haar Jaarltjkschen donateursavond. Op het program ma komt o.a. voor een lezing met lichtbeelden over Pater Pro. welke lezing gehouden zal wor den door den weleerw. heer Th. Dekker, kape laan te Heer Hugowaard. Vervolgens zullen eenige leden der club op de planken komen met een klucht. Verder zal de avond worden gevuld met een sensatiefilm in vijf acten ,JJe Zwarte X" algemeene rij verkeer bestemde gedeelte van den Heerenweg in de gemeente Egmond-binnen, voorzoover gelegen bulten de bebouwde kom dier gemeente, gesloten verklaard voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen, daar uit de terzake Ingewonnen ambtsberichten is gebleken, dat vele wielrijders gebruik maken van het voor het algemeene rij verkeer bestemde gedeelte van den Heerenweg in de gemeente Egmond-bin nen en op genoemden weg n steeds toenemend snelverkeer is te verwachten en dat verkeer ernstig in gevaar kan worden gebracht, indien wielrijders gebruik maken van het voor het al gemeen rijverkeer, bestemde gedeelte van den weg. terwijl langs den Heerenweg aan weerszij den een vrij liggend, stofvrij rijwielpad ter breed te van 135 Meter aanwezig is. 9 IIl 9op dit blad L— Alle dOOnne S ongevallen verzekenl-- Crieto-Comité. Het PlaaZselJjk Crisis- Comlté vergaderde ten Raadhuize. De voor zitter, de heer 8. de Boer Kz deelde mede, dat vanwege het Nationaal Comité onder- tooneeluitvoering in hotel De Zwaan aldaar. Gegeven werd het toon eetstuk „Wantrouwen" van K. Spfjkman. Er werd prachtig spet geleverd. De rollen waren in goede handen en alles getuigde, dat er onder bekwame leiding flink geoefend was De voorzitter dankte aan het einde spelers en aanwezigen, waarna kort gezellig samenzijn volgde. Donderdag werd hetzelfde stuk opnieuw ge- geven. „Patrick!.... Patrickl..., antwoord mijl.... Hij spreekt niet meerl.... Hij hoort mij niet Ik ben het Mary!. O, ik sterf.... Mijn God.... verlaat Gisteravond werd In de zaal van „De Rus tende Jager” een. schitterend geslaagde uit voering gegeven door de gymnastlekvereeniging D.O.VX8. De voorzitter, de heer 3. L. Groot, opende Het moet wel gr ruimen tijd geduurd hebben voordat de rheumatiek van dezen man zoo ern stig werd. Daarover zegt h(j niets. Maar hij maakt het duidelijk, dat slechte vier of vijf maanden van Kruschen Balts-gebrulk noodlg waren om hem alle geleden pijnen te doen ver geten. Dit is wat hij zegt: „Ik heb vaak Kru schen advertenties in de bladen gezien en ik vind, dat het niet anders dan mijn plicht is, dat ook ik een kleine getuigenis zou geven. Voordat ik begon Kruschen te gebruiken, bad ik heel ergen last van rheumatiek, voorname lijk in mijn beenen. Ik had het zoo erg, dat ik herhaaldelijk op straat neerviel. Ik heb nu meer dan twee jaar Kruschen Balts gebruikt. En de laatste 18 of 20 maanden heb ik In T geheel geen pijn meer gehad. Inderdaad, ik heb het allemaal vergeten. Terwijl ik toch vroeger altijd bang was om uit te gaan. Kruschen Balts is goud waard.” I. l. Elke „kleine dagelijksche dosis” Kruschen Balts Is een wetenschappelijke combinatie van minerale zouten, welke al Uw afvoer-organen aansporen meren en maag en deze gere geld aan t werk houden, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Het gevolg van dese Inwendige zuiverheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Giftig urinezuur, dat Uw rheumatische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken weg verwijderd en de pijnen houden op. En als U voortgaat met „de kleine dagelijksche dosis” Kruschen Balts, zal Uw ge heel* wezen lichaam en geest van deze zuiverende verfrlsschende werking den welda- digen Invloed ondervinden. Kruschen Balts Is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 6 090 en 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Zijn naam hoorende noemen door dien blan ken man die hem zooveel goed had gedaan, kwam het goedige dier onmiddellijk aanstappen en zette met bewonderenswaardlge voorzichtig heid de poolen tusschen de wrakstukken. Pennyless streelde zacht de slurf van het beest, fluisterde hem iets vriendelijks toe en terwijl hij wees op de hout- en ijser-massa. maakte hij een beweging om die omhoog te beften. Freddy Vrijdag gaf den een goede afwassching Flop was zoo vuil, dat dacht, dat het noodlg zou iemand te sturen voor een anderen Binnen enkele dagen zullen de persoonlijke kampioenschappen van den West-Frieschen Dambond weer een aanvang nemen. Liefheb bers voor genoemden titel moeten zich vóór Zaterdag 11 Febr. as. mondeling oi scnriftelijk aanmelden aan den bondssecretarls of aan den leider der afdeeling, waar genoemde spelen wordt ondergebracht. Er zal op vijf plaatsen gespeeld worden en wel als volgt: te Wervers- hoof WIK., D.I.O. en Louis Bartellng; te Grootebroek G.8.Z., D.O.O., D.I.D. en TOG; te Blokker Excelsior. B.M.T. en Mannoury; te Wadway: West-Frisia, DOB, Wadway en VJ.O.8.; te Obdam O.N.D. en O.G. Het bestuur, ta wiens clublokaal gespeeld wordt, zorgt voor aanwijzing speelavond en spelleider. Er zal in drie klassen gespeeld worden, waarvoor elke deelnemer elkander eenmaal zal bekampen. Wanneer een klas minder dan 4 deelnemers be draagt. wordt deze met de dichtstbijzijnde af- deellng samengevoegd. De kosten bedragen voor eiken deelnemer 25 ct. en moeten bjj aangifte aan den spelleider afgedragen worden. Voor Grootebroek is dit jaar het clublokaal van T.O.O. aangewezen. Burgerwacht. De jaarvergadering der Bur gerwacht was zeer goed bezocht. De voorzitter, burgemeester Nieuweohuyzen. memoreert bij de opeening. dat de resultaten dit jaar zeer gunstig zijn geweest. Door den secretaris werd een keurig jaarver slag uitgebracht, waarna uitlotlng obligatle- leenlng; uitgeloot werden de nummers 35. 22. 30. 45. De heer J. Stuifbergen werd als lid voor be stuur herkozen. Hierna vond de prijsuitkeering plaats. In klas A waren de hoogste schutters H. Metse laar, Jb. Metselaar, P. Commandeur. 8. Admi raal; in klas B de heeren N. Mooy. C. Weyers en 3. Admiraal, en in klas C D. Metselaar, 3. Valkering en J. Veeken. De prijzen bestonden uit fraaie luxe en huis houdelijke voorwerpen. Vervolgens werd door kapitein Haremaker onder een toepasselijk woord het brevet voor Koningschutter uitgereikt aan den heer H. Metselaar en aan de heeren 8. Pepping, C. Veldt, N. Snel. A. Koot, 8. Commandeur en N. Mooy het diploma voor Vaardigheid. De commandant spreekt vervolgens een har telijk woord van dank aan kapitein Hazemaker en aan allen, welke In het belang dezer afdee ling werkzaam zijn. klein tikje van goedkeuring en vrlend- de slurf van dezen schranderen en vriend en de kapitein helpt zijn „Help Zelf**. Dezer dagen had de 22e al gemeene jaarvergadering plaats van de Veree niging voor Ziekteverzekering „Help u Zelf” In gebouw „Cérès”. Den heer Boenen. die moest aftreden als lid en bestuurslid wegens het eindigen van de uit getrokken 60 weken, werd spoedig herstel toe- ire we nacht Hierna lazen de secretaris en pen ningmeester hun jaarverslagen. De ontvangsten waren f 1034.73 de uitgaven waren t 1037 60. Aan bijgeachreven rente f 50 88. zoodat er een batig saldo is van f 47.93 Het aantal uitge keerde ziektedagen bedraagt 833 en strekt zich uit over 36 gevallen. De beide aftredende bestuursleden, de heeren N. Hoogschagen en A. Kater, werden herkozen. Tot reserve werd gekozen de heer K. Schouten. Tot afgevaardigden naar de algemeene verga dering van den Prov. Bond van Ziekenkassen benoorden het IJ, te Alkmaar te houden, wer den gekozen de heeren 3. Bijwaard en C. Vlas- kamp en tot plaatsvervangers de heeren X Kos en P. Timmerman. Na rondvraag volgde sluiting. Diefstallen? Den laatsten tijd zijn eenige portemonnaies ontvreemd uit damestasch jes, welke In de kleedlokalen hingen van de o. 1. school en de Landbouwhulshoudschool. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Pereoanlia. Inplaats van den heer A. C. Met- hior, vroeger alhier, is benoemd tot correspon dent van de Vereeniging tot bevordering der Beeldende Kunsten, de heer A Konlng alhier roodgeschreide oogen een uitdrukking te zien geven van doodelljken schrik en van lijden. Zij kan nauwelijks meer spreken en fluistert met moeite verstaanbaar: Dank u, mevrouw.... dank u! Red mijn broe der!” Er ligt nu niemand meer onder het bordes. „Goed zoo, Rama, laat den boel maar weer zakken, vrind!” zegt Pennyless, met zijn hand een benedenwaartsche beweging makende. En de olifant laat, alsof hij die In het Fransch gesproken woorden begrepen had. de houten en ijzeren massa zachtjes weer In elkaar zakken. Een schap op sterken vriend en vrouw bjj het verzorgen van den door hem ge redden knaap. Mistress Claudia laat het ventje ruiken aan een fleschje met vluchtig zout, dat zij altijd bij zich heeft. De kapitein wrijft hem de banden, de armen en de slapen. Ongelukkigerwijze zijn al hun pogingen voor het oogenbllk vergeefsch. Het meisje, dit ziende, barst uit In tranen en snikt: „O, den mooien avond met eenige hartelijke woor den van welkom, waarbij de voorzitter memo reerde, dat de vereeniging 33 personeele en eereprijzen heeft behaald. Aan de leidster, mej. Margadant, werd een mooi bouquet aangeboden, terwijl de leider, de heer Jb. Heinls, met een gouden vulpotlood werd vereerd. Niet minder dan 20 nummers vermeldde het program. De uitvoering er van was af. Daverend ap plaus was dan ook steeefi het loon voor de uitvoerenden. Jazz-band-muziek kortte de partijen op aan gename wijze, terwijl gramophoonplaten. wel willend verstrekt door den heer Kluljver, de oefeningen begeleiddep. De ouders van de kinderen, die aan de oefe ningen deelnamen, kunnen tevreden zijn over wat hun kinderen daar leeren. op de wereld.... Wij hebben acht dagen gele den onze moeder verloren, zij is vermoord...." „Arme kinderen!”.... prevelt de jonge vrouw. „En wij waren in dezen emigranten-treln op weg naar vader, die te Peschawer officier Is In het Gordon-regiment.” Mistress CClaudla gevoelde diep wat het voor deze arme kinderen beteekende te moeten rei zen In een trein vol ultgehongerden. Mary ging, snikkende, voort: „De trein is gederailleerd en hij reed toch langzaam.... Wij gevoelden een hevlgen schok.... Wij hebben elkaar vastgegrepen, meenende dat het met ->ns gedaan was.... en., verder.... verder weet ik het niet....” „Moed houden, kindlief, moed houden,” zelde de kapitein op zijn beurt. ..Met dit spoorweg ongeluk dat, helaas, aan zooveel menschen het leven gekost heeft, zal er aan uw beider lijden wel een einde zijn gekomen, weest daar zeker van.” De fakir, de twee zeelieden en de mahoets, die ondertusschen bezig waren geweest eenige Jam merende slachtoffers onder de wrakstukken te voorschijn te halen, kwamen op een draf aan- loopen en bleven op eenige passen afstand staan, terwijl de fakir Pennyless 71 wenk gaf. „Gauw! Sahib.... gauw!” riep hij. „Wat is er?” Er is een hulptrein aangekomen met soldaten en politle-manner. en er zijn zeker ook leden van de rechterlijke macht bij....” „Dan doen we het beste met onmlddellijk den aftocht te blazen,’* zei Pennyless op beslisten meer!.... Patrick! Help. ons niet!”.... Mistress Claudia was op de knleén gezonken en vouwde de handen, terwijl de tranen over bare wangen liepen. Daar kreeg Pennyless *n Idee. De olifant!.... Utama, kom hier!”.... Ergerlijke baldadigheid De heer 3. uit Schagen had. terwijl hij hier een bezoek bracht, zün auto geparkeerd in de nabijheid van de garage „De Moor”. Toen de heer V. naar huis zou terugkeeren, bleek hem. dat de beide voor banden van zijn auto met een scherp voorwerp waren doorboord. scheldene kleedlngstukkeri en levensmiddelen waren beschikbaar gesteld En en ander zal weer spoedig een weg vinden, daar de aan vrage om ondersteuning groot is. Verblijdend was het bericht, dat de buscollecte, door Xnge meisjes aan de hulzen gehouden, f 184 had opgebracht. Ten bate der kas van het Crlsls-Comlté organiseert men op Zondag 18 Februari een feestavond. De programma’s zul len door enkele jonge dames aan de huizen worden verkocht. Maar wat beginnen we met deze twee kinde ren?".... „Hoe kunt ge dat vragen, vriend-llef?” zei de gravin levendig. „Ik neem ze natuurlijk mee. Kijk, het ventje opent juist de oogen.” Inderdaad gingen Patrick’s oogleden zachtjes omhoog en kwam er een nauwelijks hoorbare zucht van zijn lippen. HU leeft!.... Hij leeft! riep Mary, mlstiess Claudia bU de hand vattende en die zenuwach tig drukkende. „Gauw!.... gauw!.... vermaande de fakir opnieuw, terwijl hij tegelijkertijd naar de kin deren keek met een eigenaardlgen blik. Pennyless, begrijpende welke een groot en on mlddellijk gevaar hem bedreigde nam Patrick In zijn armen, droeg hem als ’n veertje op tegen de ladder welke de fakir reeds weer aan de flank van Rama had vastgehecht en legde den jongen heel voorzichtig neer In de hoedah. „Nu JU. m’n kind!” zelde hij tot Mary „Heb je kracht genoeg om alleen naar boven te klim men?” Als *n echt soldatendochtertje verzamelde bet meisje al haar moed en kracht en was weldra bij haar broeder. Vervolgens kwam mistress Claudia „aan boord.” daama Marius en Johnny, de fakir en de mahoets. De hoedah was gelukkig sterk van construc tie, want hij was nu overbeladen. De mahoet deed zijn bekend gefluit booren en Rama alsof zij begreep welk een gevaar zegt *t Blue* Band-Meisje en zij heeft recht van spreken - want zij zorgt voor "t smake lijk eten. Er kan immers niets beters ge bruikt worden dan Blue Band versch gekarnd! Lultenberg Hoeveel K M 3. Welke is de weg van Alkmaar naar henburg op de flete? Hoeveel K. M? 4. Over de route van Heer Hugowaard Apeldoorn heb Ik heen 8.15 en terug 730 gereden op een gewone fiets met bagage; is da vlug? Welke is de gewone snelheid van een fletser? Antwoord: 1. Dat Is juist. Ongeveer 134 K.M. 3. De kortste weg voor fietsers is: Apeldoorn. Deven'er, Poggcbelt, Hairle, Luttenberg. 40 K M. I route is 49 K M langer. 3. ZlKmaar, Ma-ken-Binnen Wormerveer, Zaand.jk, Koog a d. Zaar*. Zaandam. Amstei- darr ‘40 K.M.l, L-ulvena-echt. ébcotide Baam- biugge, Loenerèloot, Loencn. Nieuwersiuia. dreu telen, Maarssen, Utrecni, Schalkwpk, Culen- bor i, Buurmanen Geldermaiscn Meieren, W..;inter-burg, Tuil. Zaltbommel Hcdcl, Den Bosch Dungenscne Brug. Helmond. Neder weert, Kelpen. Grathem. Panheel, Weasem. Maas- bracht. Susteren, Geleen, Beek, Valkenburg. 287 K. M. 4. Dal is voor ons niet te beoordeelen: hoeveel •ponclir-ud en rusttijd heeft U onderweg gehad? De cewone snelheid Is 12 tot 15 K M per uur. Vraag 1. Ik ben van Heer Hugowaard naar (Xerleek. Rustenburg. Ursem, Schermerho n. Midden-Beemster, Purmerend, Ilpendam Broek tal Waterland, Buiksloot, Amsterdam. Minden, langs den weg tusschen Laren en Hilversum naar Soest. Soestduk, Amersfoort, Terschulrt?^ Oud-Milllngen. Nieuw-MUllngen, Apeldoorn ge leden. Alles volgens de wegwijzers. Is dat juist? Hoeveel K. M.? X En vanaf Apeldoorn naar Deventer, Raai**. opmtb^s^^vo^rerrekerin^^^^^.^^^^^ f 125.-S^^v^ f SO.-^ f 40.‘ Rama haalde twee of driemaal sterk adem met knorrend geluld: „Oermphf.... Oermph!.. Oermph!” Het kolossale voorhoofd rimpelt zich, de ooren komen In beweging en de oogjes lichten. HIJ heeft begrepen wat zijn nieuwe vriend van hem verwacht. Dan brengt hij langzaam, zonder zich te haas ten, met ongelooflijke schranderheid en kracht zijn slurf onder het schuin liggende bordes en werkt dit In de hoogte als met een koevoet. En aanstonds treden licht en lucht toe onder de verpletterende massa die de arme kinderen dreigt te doen sterven. ..Moed houden!” roep Pennyless. „moed hou den!" En tegelijkertijd kruipt hij tusschen de wrakstukken, die door den olifant stevig wor den omhoog gehouden in een hoek van zoowat veertig graden. Hij voelt een tenger lichaampje dat op een wagon-overloop ligt. hu werkt het met de uiterste voorzichtigheid los. neemt het op, geeft bet over aan Marius en roept hem toe: „Zachtjes behandelen, m’n jongen.” Het Engelsch» knaapje Is geheel bulten ken nis en doodsbleek. Pennyless keert naar de wagon-ruine terug en vindt, afgaande op de tot hem doordringen de klaaggeluiden, een tweede lichaam. Hij brengt ook dat te voorschijn en reikt het over aan ziin vrouw met de woorden: „Neem jij de zorg op je voor dit kind, Clau- dia,** Het is een allerliefst jong meisje, wier blonde haren emmer water. Muriel, de lepelaar, stond naar ze te kijken, zoodat de zeeman besloot van Muriel een nuttig gebruik te Indlë Is het klassieke land der „kasten” oC „klassen" en dus ook van de slaafsche onder worpenheid. En wat de Engelschen ook gedaan hebben om die eeuwenoude instelling te doen verdwijnen de „kasten” zijn, ook onder het Britsche be stuur, blijven voortbestaan met haar wetten, haar gebruiken en geheimen, haar vooroordee- len en haar tyrannle. De Engelschen hebben de gelijkheid tusschen al hun onderdanen in het Britsch-Indlsche rijk kunnen proclameerendie onderdanen blij ven onderling taal vasthouden aan een hiër archie, waarvan zij niet bevrijd willen wor den. De groote. erfelijke „kasten” zijn vier in ge tal: die der Brahmanen, waaruit al de priester* voortkomen: die der Ksattlryas of krijgslieden; die der Vaicyas. kooplieden of landbouwers; die der Soedras of dienstbaren. Uit deze vier families zijn de lagere kasten gesproten, ontelbaar vele en waarvan de leden- zelven elkaar somtijds ternauwernood herken nen. Al die categorieën van personen, zelfs de ge- ringsten onder de laagste categorie, hebben hun rechten en voorrechten. Benoemd Tot onderwijzer aan de R. K. School te Kerkbuurt is benoemd de heer H. E. Kruiper van Wolvega. Dese benoeming heeft plaats gehad in verband met het aa. vertrek van den heer G. T. M. Lunter naar Warmen hulzen. De lepelaar nam den emmer tu>- schen haar klauwen en vloog er mede naar de «ee. Doch Muriel had aoo*n haast om het water naar den zeeman te bren gen, dat ze met den emmer tegen een van de bulten van den kameel stootte en het meeste water over Flippity Flop's hoofd stroomde. „Kijk eens, wat je gedaan hebt.” riep Freddy. „Ik geef den kameel een goede afschrobblng. Hij moet geen douchebad hebben!" (Morgenavond vervolg.)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 17