Lijst van dooden en gewonden V E r KWATTAS RADIOPROGRAMMA ■kd' Nieuw record in contanten voor de verbruikers van Van zijn functie ontheven Felle brand te Arnhem ct MANOEUVRE S REEPEN ’s Pausen feest COMMUNISTISCHE EISCH MAANDAG 13 FEBRUARI Dinsdag 14 Febr. 1933 G Va Een spoed-interpellatie? Zesmaal gesommeerd DREIGEND LOONCONFLICT SALARISKORTING IN INDIË HIERIN ZEILSCHIP GEZONKEN komen a.s. de week Van de twee opvarenden namen der prljewin* naars. Receptie bij Z. H. Exc. den Internuntius INVAL VAN DE POLITIE TE ROTTERDAM j 80 70 65 55 45 35 25 15 10 PRUZEH Hprijtf 100 2» re 3* I 4» f 5* f 6» 7» f 8» 9» Mh f f 1 f500 s Brandweer machteloos I i Verantwoordelijkheid keet o.l.v. Adoll Seeker. Loa de Visser naar Indië? van De gedooden Een vuurzee De zwaargewonden O I 500 Maskerade in de hoofdstad o Hoe de sommatie plaats vond ta De dooden naar Onrust Sb bt De O. S. P. te Amsterdam buit het drama uit voor partij politieke doeleinden Spaarzame berichten in de Russische pers De gevangen genomen muiters Van het commando ontheven Ir. Albarda wil interpelleeren De voorzitter van de 8. D.-fractle, J. W. Al barda. heeft den voorzitter van de Tweede Ka mer schriftelijk verzocht, de Kamer ten spoe digste weder bijeen te rrepen. Ir. Albarda wil n.l. de regeering interepelleeren over het ge beurde met ..De Zeven Provinciën”. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag). te 18 di B rukte uit, waarna onder groote belangstelling van het publiek, de schuit geënterd werd en de geheele bemanning werd ingerekend. Wij vernemen, dat tegen enkelen der demon stranten. die in strijd met de wet de kleeding van officieele personen droegen, zonder daartoe het recht te hebben, proces-verbaal is opge maakt. hetgeen voor hen vermoedelijk op een strafvervolging zal uitloopen. De politie deelde ons voorts mede, dat allen, die aan de verkleedpartij hadden deelgenomen, zich op het bureau van huh bovenkleeren had den moeten ontdoen, waarna zjj werden vast gehouden. totdat familie of vrienden de eigen kleeren van de aangehoudenen aan het bureau hadden bezorgd. BATAVIA, 11 Febr. (Aneta). De commandant van de „Zeven Provinciën", de kapiteln-lulte- nant ter Zee P. Eikenboom, is van het comman do over bet schip ontheven. HIJ bevindt zich thans aan boord van de kruiser „Java", tn af wachting van de beslissing door de pas inge stelde commissie van onderzoek aan boord van het eskader. verzoek Aneta beding De dooden zullen op het eiland Onrust wor den begraven. Arrestaties by de stempellokalen. Pamfletten in beslag genomen op sa Mi ste M spe« er t stee Eng lonl gehi lië 1 tes naai Kol. zijn V< snel Stat te Am. Ultg land Et luch Duit lucb Wk lang groo een) vaai land Han han vam een Ber! af „Gn sch« de plar Am. n evei Eur well dezt op I hal zelf: A gro. den sagi aan del! dus dea resj sub per zek dut S alg» stat late ren de wip reg' 250 bak bek ten mid bijt is Zij stai elki hoe ziei hal per ver reg mo ver kei mo Da LANGENBERG, 472 M. 112012 10 Po- 1.50 Concert ol.v. Eysoldt 4.20635 Ves- Frankgfort o.l.v Walter Caspar. 12.20- perconcert door het orkest van den West- pulalr concert door het Omroeporkest van dultachan Omroep ol.v. Kuhn. 7.50 Dult- •ebe barockmuzlek. Het Stedelijk Orkest van Munster, o.l.v. Werner Oohre. Volgens een bjj de familie ingekomen telegram, afgezonden van het Hoofd.hospitaal te Batavia, verkeert de 22-jarige marinier der 2e klasse H. Visser, die tengevolge van de ontploffing van de bom op de „Zeven Provinciën” brandwonden en een borstwond bekwam, thans buiten levens gevaar. Gisteren was *t de elfde verjaardag der kroning van Z. H. Paus Pius XI. Te dier gelegenheid bood Zaterdag op den vooravond Z. H. Exc. Mgr. L. Schloppa aan de internuntiatuur te 's-Gra- venhage de thee aan. Talrijke genoodigden boden ZHExc ter receptie hunne gelukwenschen aan. Onder de kerkelijke en wereldlijke overheden werkten wij op: Z. H Mgr. J. D. J. Aengenent. Bisschop van Haarlem, lultenant-generaal Jhr. O. L. van Buchtelen en jhr. O. E. J. M. Verhellen, vertegenwoordigers van het civiele en militaire Huis van H. M. de Koningin, P. F. C. baron Bentinck van Schoonheeten, Kamerheer van H. M. de Koningin-Moeder, het geheele corps diplomatique, de premier jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck. de Ministers Deckers, Ver- schuur en Reljmer, leden van het Permanent Hof van Intern. Justitie, de oud-ministers Bon- gaerts, Harte van Tecklenburg. Kooien, leden van de Eerste en Tweede Kamer, Deken van Dam, de Monsignori dr. Verhoeven, de Gruyter en Evers en andere hoogstaande geestelijken en leeken. Ter receptie, die zeer geanimeerd was, onderhield zich Mgr. Schloppa op de meest be minnelijke wijze met de gasten. Geen particulieren op Onrust De lichtgewonden De luitenant ter zee der 3de klasse A. N. ba ron de Vos van Steen wijk; de Inlandsche korporaal-kok Sadri; de Inlandsche matroos-koks Gaslm en Nltl; de Inlandsche lichtmatroos J. E. Pelupessy. De op de doodenlijst vermelde Inlandsche navigator Tuhumena blijkt In leven te zjjn HU bevindt zich aan boord van de .Java” In zwaar arrest. Desniettemin blijft bet totaal der dooden on gewijzigd. Wie de witte vlag heesch BATAVIA, 11 Febr. (Aneta). De door de bom gewonde beroeps-marinier Bom verklaart, dat hij het is geweest, die op de „Zeven Provinciën” de witte vlag heeft geheschen. Deze mededeeUng werd geverifieerd door een speciale commissie van onderzoek aan boord van het eacader. De leiding van het onderzoek is opgedragen aan den kapitein ter Zee F. W Coster, tevens tijdelijk commandant van de „Zeven Provin ciën”. De dienstweigering te Soerabaya De „Javabode” bericht, dat aan..de commissie te Soerabaya. welke een onderzoek zal instel len naar het gebeurde aan den Oedjoeng diX den landtong ten Noorden van Soerabaya, waar het maripe-etablissement is gelegen drie we dana’s en drie assistent-we dana's van de bestuursschool ter beschikkink zullen wor den gesteld. KALUNDBORG, 1153 M. 1120—120 Strijkorkest van Bellevue Strandhotel o.l. van Harald Andersen 2.204.20 Om roeporkest onder leiding van Launy Grond- dahl. Zangsollste: Elsa Sigfuss; a. d. vleu gel Viktor Fischer 6.504.35 Deensch Phil harmonisch Orkest, onder leidng van Grgoee Hoe berg. Een gemengd koor 9.20 10.06 Operette-concert door Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. Zaterdagmorgen heeft de politie een huiszoe king gedaan in de lokalen van het F. A. 8. in de Maasstraat te Rotterdam. Er zijn een aantal pamfletten In beslag genomen, die Verspreid zouden worden In verband met een vergadering die Zaterdagmiddag plaats heeft gehad De pam fletten werden in beslag genomen, omdat zij volgens de politie opruiende taal bevatten, o.a. stonden er de leuren In „Voor gewelddadig Nu” en „Indië los van Holland Nu”. Een aantal pamfletten zijn nog bij stempel lokalen verspreid en bU dit verspreiden heeft de politie negen menschen gearresteerd, O.W. bet R. 8. P raadslid Menist. De aangehoudenen zijn in bewaring gesteld. BATAVIA. 11 Febr. (Aneta) De „Evertsen” brengt de door den bom, welke op „De Ze ven Provinciën" werd geworpen, gedoodde schepelingen van „De Zeven Provinciën" aan. BRUSSEL. 509 M. 12.10 Concert door, het Kleine Orkest van het NIR. o 1. van P. Leemans Weensche muziek 1 80 Ora- mofoonmuzlek. 140 Pianorecital door Mej. Sironval. 2,00 Gramotoonmuziek 5.20 door Omroeporkest 6.35 Ora- mofoonmuzlek. 10.30 Idem. Van de gebeurtenissen in en rondom „De Zeven Provinciën" maken de te Moskou ver schijnende dagbladen, volgens het „Handels- blad ternauwernood gewag De bladen van Zondag en Maandag bevatten geen enkele mededeeling nopens den opstand Eerst In de ..Prawda" en „Izwestia” van Dinsdag komen over de gebeurtenissen de eerste telegrammen voor, afkomstig uit Berlijn en Tokio. Zjj zijn niet bepaald uitvoerig en staan niet op een in het oog loopende plaats vermeld, in de ..Prawda" staan zij zelfs op de laatste pagina van de krant. Ook de beide kranten van Woensdag hebben een uit Berlijn afkomstig telegram, dat niet meer dan twintig regels telt, eveneens een zeer summier overzicht geeft van de gebeur tenissen en op niet in het oog vallende plaats staat vermeld. De uitslag wordt iedere week bekend gemaakt in de dagbladen. Inzendingen moeten franco geschieden ean: N.y. KW ATT A - Breda. Afd. Prijsvragen. Een ongeïdentificeerde Europeaan. De Inlandsche matrozen der 1ste klasse J. K. Kawllarang, M. M Parad ja; de Inlandsche matroos der 3de klasse Soegito; de Inlandsche lichtmatroos Sagino; de Inlandsche leerllng-stoker Soewatyo; een ongeïdentificeerde Inlander. officieren. De gevangen officieren hebben geen enkel opzicht hun medewerking aan navigatie verleend. Nader is gebleken, dat de muiters door den commandant van het Java-eskader zesmaal ge sommeerd zijn zich over te geven, alvorens order werd gegeven tot gewelddadigheden over te gaan. Toen na de zesde sommatie nog geen be vredigend antwoord was gekomen, werd de bom geworpen. Bij het overbrengen der gevangen muiters naar het eiland Onrust waren de Euro- peesche schepelingen geboeid. BATAVIA, 11 Febr. (Aneta). Het departe ment van Marine in Ned--Indië deelt mede, dat het vliegtuig D XI geheel overeenkomstig de schriftelijke orders, welke aan dit vliegtuig waren verstrekt, de muitende bemanning aan boord van ,JJe Zeven Provinciën” tot zes maal tce heeft gesommeerd. n.L per radio drie maal op de «00 M -golf en drie maal op de 475 M - golf. Hierna werd den muiters tien minuten be denktijd gegeven, welke zij misbruikten door het drie maal uitrenden van het bekende tele gram, met de toevoeging „Ons niet hinderen". Indien na het werpen van de eerste bom de overgave niet zou zijn gevolgd, dan zouden de vliegtuigen ten tweeden male boven het schip zijn verschenen en bommen hebben geworpen tot een totaal gewicht van 1200 K.G. Groote opslagplaats by Geldersche Eierenveiling door het vuur vernield Bij de firma Roesslngh te Veenendaal dreigt een conflict in verband met een aangekondigde loonsverlaging van 10 k 15 procent. Dit zou ds derde verlaging binnen enkele jaren zijn. Conferenties van de besturen der textielartei- dersorganisaties met de directie brachten tri dusver geen resultaat. Naar wij vernemen, hebben de organladri met hun leden, die bij de firm* werkzaam djn. vergaderd en Is daarbij gebleken, dat zü una niem van meenlng zijn, dat dere loonsverlaging niet aanvaard kan worden. Herta Matzke Horn, piano. 10.30 idem BATAVIA, 11 Febr. (Aneta). De Volksraad heeft heden gestemd over de moties, ingediend door de heeren Pastor en Wirjopranoto, beide strekkende tot vermindering der salariskorting. De motie-Pastor werd verworpen met 3036 stemmen en de motie-Wirjopranoto met 3519 stemmen. DA VENTRY, 15M M. 12.20 Orgelconcert door Sydney Gustard 1 06 Concert door het Cormodore Grand-Orkest o.l.v. Joseph M. Muscant 4.45 Concert door René Capponnier en zij norkest in het Carlton- Hotel 10.25 Pianorecital door Elsa Karen (Russisch programma). PARIJS, Eiffel. 1445 M. - 7.50 Con cert door het Jean Iboskwintet. De commandant van de „Zeven Provinciën” voert niet meer het bevel Een zonderlinge maskerade, waarvan de be doeling. die de bedrijvers er mede voorhadden, het ingrijpen der politie noodzakelijk maakte, beeft Zaterdagmiddag op de Munt en den Sin gen te Amsterdam de noodige sensatie ver- oorzaakt. Te ongeveer kwart over drie werd In den Klo veniersburgwal bij de Raamgracht een groote aolderschult zichtbaar, welke, voortgeboomd in de richting van de Munt, blijkens een groot bord, dat op de voorplecht stond. „De Zeven Provinciën” was gedoopt. Op de schuit bewo gen zich eenige vreemd uitgedoste personen. Een van hen droeg de officleelee mlnlsterieele dracht, van witte broek, gekleede jas en steek, anderen waren gestoken in het witte costuum der Indische planters met zoonehelm, enkelen waren voorts als matroeen-lnlanders uit gedost, terwijl ten slotte een geheel In het zwart gekleede figuur zich met den hoogen hoed, een Bijbel en een petroleumkan had uit gedost. Van alle kanten stroomde het publiek toe. om dit zonderlinge schouwspel gade te slaan, waarbij het opviel, dat op de schuit te vens borden met leuzen werden meegevoerd, waarvan er een de onderwerping der opstande lingen der .ieven Provinciën" als moord qua- lificeerde. Terwijl de schuit onder den doorgang Van de Munt naar den Singel werd geboomd, werd op het Muntplein en omgeving door een groot aan tal colporteurs exemplaren van „De Fakkel", het orgaan der OS P, alsmede gedrukte op wekkingen tot bezoek aan de in de Diamant beurs te houden vergadering van dere partij onder de honderden toeschouwers verspreid. Inmiddels had de schuit den Singel bereikt ctn in de richting van het Koningsplein te va ren en het was op dit oogenbllk. dat de politie van het bureau Singel tot krachtig ingrijpen overging. De geheele bezetting van het bureau dat als worden Het Tweede Kamerlid L. L. H. de Visser heeft het volgende schrijven tot den voorzitter van de Tweede Kamer gericht; „Namens de Communistische Kamerfractie verzoekt ondergeteekende de Tweede Kamer oogenblikkelijk bijeen te roepen ter behandeling van een door ondergeteekende te houden spoed- interpellatie over de bloedige gebeurtenissen, die zich hebben voltrokken bij het onderdruk ken van den opstand op „De Zeven Provinciën”, waarbij ondergeteekende tevens den eisch zal stellen oogenblikkelijk verblijfstoegang tot In donesië te krijgen, teneinde een onderzoek naar de gebeurtenissen te kunnen instellen, waarbij hü in de gelegenheid gesteld moet worden, zich door een advocaat van de Internationale Roode Hulp tot bijstand van de bemanning van JDe Zeven Provinciën” te doen vergezellen". BATAVIA. 11 Februari (Aneta) Het De partement der Marine in Ned. Indië deelt mede, dat 28 Europeesche schepelingen van „De Ze ven Provinciën” zijn gearresteerd en door de ..Orion" alhier werden aangebracht, terwijl aan boord van de .Java" zich 184 Inlandsche sche pelingen van „De Zeven Provinciën" bevin den. Conferenties tot nu toe zonder resultaat Vrijdagavond had te Kopenhagen een Inter nationaal Zwemfeest plaats, waaraan Neder- landsche. Dultsche en Deensche zwemsters en zwemmers deelnamen. Onze landgenoot Willy den Ouden heeft bfj dere wedstrijden het grootste succes behaald, door een nieuw Europeesch record te vestigen voor den 100 M. vrijen slag. Zij zwom dezen afstand in 1 mln. 7 sec. Het oude record stond eveneens op haar naam met 1 min. 7.4 sec. en dateerde van 7 September 1932, toen zij dit record te Amsterdam op haar naam bracht. Tweede werd Lilli Andersen in 1 min. 189 sec. Willy den Ouden won bovendien den wed strijd 100 M. rugslag in 1 min. 22.4 sec. voor Lilli Andersen, 1 min. 28.8 sec. Onze tweede vertegenwoordigster Mej. Brou wers was eveneens in uitstekende conditie en werd eerste in den wedstrijd 100 M. schoolslag voor dames, voor de Deensche Else Jakobsson. De Deensche had eerst een kleinen voorsprong, doch moest het In den eindspurt tegen Mej. Brouwers afleggen, die met 1 mln. 275 sec. win nares bleef. De t()d van Mej. Jakobsson was 1 min. 28 sec. BERLIJN. 419 M. 7.00 ,X»e Hochzelt" een fragment van R. Wagner, koor en or kest. onder leiding van Julius Pruwer. daarna populair concert door de Eddy- Wallskapel 11.20 Concert BREM.Al'. 325 M. 3.30 Sollsten-con- cert. Kurt Reich, baa; Schrelter, viool, en Hanna 6.40 Gramotoonmuziek 10.5012.20 Dansmuziek. HUIZEN. 29« M K.R.O. 8.00—9T Mor genwijding 1011 Gramotoonmuziek 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje, door Pastoor L. H. Perquin 12.12.15 Politie berichten 12.151 45 KRO-sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer 1.452 Verzorging zender 2.235 Mlddenstandscursus. J. G. van Neerven..De moderne zakenman”. 2.2353 30 Vrouwenuurtje: a. Mevr. J. KallerWlgman ..Het openbare leven der vrouw": b H. Sikkes: .Een souper-schotel" 3 304.30 Modecursus door mevr H. CuppensGeurs 430530 KRO-or- kest o.l v. Johan Gerritsen 5.306.30 Het Be red In-kwartet, bestaande uit Nannie Jamieson. Ie viool. Berta Volmer. 2de viool. Gert Berlage. altviool. Hilda Jamle- aen. violoncel 6.507.10 „De aa. Jaar vergadering van den R K. Hanzeband van Slaogerspatroons te Maastricht en de daaraan verbonden slagersvaktentoonstel- llng". door G. C. Scholtes Daarna Gra ntor oonmuzlek 7 107.30 Polltlebelch- ten 7.458.00 Verbondakwareltrje 8.009.00 De Harmonle-ver. ..Sursum Cor ds". Vlaardlngen. en Vlaardlng's Mannen koor ..Orpheus" 9 009 05 Vaz Dlas 9 059 25 Beurspanlek In New-York. blij spel door Ossip Dymow. Personen: Mr. Smith. Felix Bakkers: mr. Black. Gralln- ger Kelner. Pierre Balledux: 8 2510 25 De Harmonlever. ..Sursum Corda" 10.25 10.45 „Het Roode Masker", hoorspel door Ossip Dymow. Personen Kocltalsky. Pierre Balledux: Lukasch. Felix Bekkers; Het Roode Masker. Wim Grellnger. Bendeleden en politie. 10.4511 Gramotoonmuziek; 1111 05 Vaz Dlas 11.0512 Gramo- foonmuzlek. HAMBURG. 372 M. 5.55 Concert 635 Vervolg Concert 10.50 Concert door het Kleine Orag-Orkest onder leiding van Eug. Wllchen 7 20 Concert door het Sympho- nle-orkest van Bremen o.l.v. Walter Sto ver. met medewer. van Paul Gummer. ba riton 9.50 Concert door bet Norag-or- Zaterdagavond om ongeveer zes uur brak brand uit in de groote loods van de Geldersche Eieren veiling te Arnhem, welke gelegen is op n terrein, dat begrensd wordt door den Wester- voortschendjjk. Veilingstraat en de Rijnkade. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd en verscheen ?eeds een kwartier na het uitbreken ter plaatse. Het vuur, dat in de loods was ontstaan, had zich echter in dien korten tijd met schrikbarende snelheid uitgebreid, waar het een gretige prooi vond in het hout, waaruit de loods is opgetrokken en de vele fruitmanden en houten kratten, die in het gebouw lagen op gestapeld. Met onstuitbaar geweld joegen de vlammen, aangewakkerd door een stevigen Oos tenwind voort en het duurde slechts betrek kelijk korten tijd of het gepeele gebouw stond in lichterlaaie. De loods wordt aan de Noordzijde begrensd door een steenen gebouw, waarin vroeger de „Aravellra” gloeilampenfabriek gevestigd was, dat thans leeg staat. De dakgoot van dit gebouw vatte spoedig vlam, maar de brandweer wist vanaf het dak verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Geruchten, dat er in het gebouw ontplofbare stoffen opgeslagen waren, bleken gelukkig on gegrond. Aan de Westzijde achter de brandende loods ligt het huis van den directeur van de Geldersche Eierenveiling, dat men door nathou den wist te behouden. Ook de andere omliggende perceelen konden voor het vuur worden gevrij waard. Met' vier slangen op de kleine motorspuit en eveneens vier op de groote, welke het blusch- water uit den Rijn pompte en een achttal slan gen op de waterleiding, grepen de branweer- mannen, onder leiding van den commandant, den heer Jonker, het vuur krachtig aan en weed alle kanten zooveel mogeljjk water in het daverend geweld der vlammen geworpen. Op het terrein van den brand waren o.m aan wezig de burgemeester, de officier van justitie mr. Lasonder. de commissaris van de Koningin, baron van politie v. d. Wal. de oud-brandweer- commandant Hiddink, de directeur van ge meente-werken. de heer Brinkman Visser, de heer Heukers, adj -directeur der gasfabriek, de burgemeester van Renkum, de heer J. v. d. Molen Jr„ de directeur van het Electriclteitsbedrijf. de heer Ehrens. de hoofdinspecteur van politie Scheepmaker, wethouder Everts, de directeur van de veiling, de heer O. Klomp en verschil lende raadsleden. BATAVIA 11 Febr. (ANETA). Op van den dlvlsie-commandant maakt bekend, dat particulieren onder geen op het eiland „Onrust" zullen worden toege- laten. Volgens een speciaal bericht aan „De Tele graaf" is uit een Ingesteld onderzoek gebleken leider der muiters beschouwd moet de Europeesche korporaal-machlnlst Boschart, die aan boord van „De Zeven Provin ciën” steeds de leiding heeft gehad en o.a. lui tenant De Vos van Steenwfjk van de radk>- kamer verwijderde. Naar het blad voorts verneemt is de com mandant van „De Zeven Provinciën” de beer Eikenboom van zijn functie ontheven. Wat de navigatie tijdens de vaart van „De Zeven Provinciën” langs Sumatra’s Westkust betreft, staat bet thans vast, dat dere geheel in handen is geweest van Europeesche onder in 8» BATAVIA. 11 Febr. (Aneta) De volledige Hjst der gedooden aan boord van „De Zeven Pro vinciën" bevat de volgende namen, volgens de laatstbeschlkbare voorlooplge gegevens: tamboers der 2de klasse P. Bakker en J. C. de Bree; marinier der 2de klasse W. A Kroeskop; Inlandsch korporaal-telegrafist W. N. Ru- nambi; Inlandsche matrozen der 1ste klasse Moha mad. Baslr en F. Kasehung; Inlandsche matrozen der 3de klasse Amir, Misman en Salt; Inlandsche lichtmatrozen D. N. Keramas. O. H. Koluod, F. G. Latupeirissa, Miskam, Soe- wardi, alias Hapapl; Inlandsche stoker der 1ste klasse Oemar; Inlandsche stoker der 2de klasse P. Arito- nang; Inlandsche jongen Lila; alsmede nog vier onge identificeerden. HILVERSUM. 1875 M. AVRO. 8.00 Hjd- ■eln en tot 10 uur Gramotoonmuziek 10.00 Tijdsein, tot 10.15 Morgenwijding 10.1510.30 Gramotoonmuziek 10.30- 1100 Kamermuziek door het Haydn- kwartet: P. Kramer. Ie viool; A. de Groot, 2e viool; H van den Bosch, altviool. H. J. Ljjsen. cello 111130 Kook- en bak- praatje door mevr. R. LotgeringHllle- brand: „Diverse vleeschschotels". 1130 12.00 Voortzetting Kamermuziek 12.00 Tijdsein tot 2 15 Lunchconcert door het Omroeporkst o.l.v. Nico Treep. Tusachen- spel van Gramotoonmuziek. 2 15—230 Rustpoos, verzorgen van den zender 2.303 00 Omroeporkest 3.004.00 Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 16de les: 4 004.30 Gramotoon- muzlek 4305 00 Radlo-Klnder-koor- zang o.l v. Jacob Hamel 5.006.30 Ver halen voor kleinere kinderen, door mevr. Ant. van Dijk VPRO 5.30 Menschen in den bijbel. 16de voordracht. Job Spre ker: dr. B J. Arts. AVRO 6.006.30 Omproeporkest o.l v. Nico Treep 630 7.00 Radio Volksunversltelt dr. Th. van Schelven: „Klnderen-psychologie 7.00 730 Omroeporkst 7 308 00 Engelsche les voor beginners door Fred Fry. 16de les 8.00 Tijdsein en 8 06 Nieuwsberich ten van Vaz Dlas8 068 1 5 Gramofoon- muzleX. 8.158.15 Aansluiting met de Harmonie te Leeuwarden. AvRO-con- cert door Edltb Lorand en haar orkest. Tusachenspel van Gramotoonmuziek 1030 Non-stop Avro-variét*. Kovacks Lajos en zijn orkest. Bob Scholls. Avro girls Plerra Pal la. Han Hollander, con ferencier Guus Weitzel, verbindende tekst D. J. Wessel. 103011.00 Kovacks La- jps 1111.35 Nieuwsberichten Vaz Dlas. 11.0612.00 Gramotoonmuziek en sluiting. Zn deze dagen gevoelt men te meer de zwaarte van den last der verant woordelijkheid- Zij, die verantwoordelijkheid dra gen, hebben een zworen plicht. Ze moeten doortasten. Ze moeten naar eer en geweten het beste kiezen voor de gemeen schap. Ze dienen persoonlijke voor ingenomenheden op zijde te zetten, ze hebben eigen belangen achter tè zetten voor het algemeen belang, ze moeten soms hard zijn om nog harder optreden later niet noodzakelijk te maken, te voorkomen. Verantwoordelijkheid dragen velen onzer- We moeten van jongs-af leeren verantwoordelijkheid te dragen. Van den loopjongen, die een boodschap doet, waarvan veel kan afhangen, tot den hoog st geplaatste in den lande heeft een leerschool der verantwoor delijkheid te doorloopen. PARIJS. Radio. 1724 M. Populair con cert door het Krettly-orkest 7.40 Idem. MILAAN. 331 M. 4.50—535 Orkestcon- cert 6.00 Gramotoonmuziek 6.50 Gramotoonmuziek 730 Operetteultzen- dlng ROME. 441 M. 7.35 Gramotoonmuziek 8.05 Operette .Xa Donna Perdata". OSLO, 1083 M. 430 Kamermuziek d. h Radlo-enaemble o.l.v. Oscar Gustavsony. viool 605 Accordeonmuziek 730 de Javaanache zangeres Condo KerdWt zingt 93510.35 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Hugo Kramm. WEENEN. 517 M. 4.05 Concert door het Weensche Vrouwen-Symphonieorkest o.l v. van Julius Lehnert 7 10 Ernstige mu ziek van operette-componlsten. Het Ween sche Sympohlne-orkest o.l v. Max Schon berg. 10.10 Dansmuziek door de 'Charly- Chaop Jazzkapel m m van Tilly Hautt, zang. WARSCHAU. 1411 M. 4.20 Concert door het Phllharmonlsch Orkest van War schau, oJ.v. G. Fltelberg. BEROMUNSTER. 459 M. 7 20 .Re quiem”. Berllos. voor gemengd koor, groot orkest. Louis van Tulder tenor Lel dl: Hermann Hofmann. 9 009 35 Com dooc het Omroep-orkest. KëNIGSWUSTERHAUSEN. 1635 M. 5.507.20 Populair Concert 7.50 Concert 9.00 Liederen van Spohr voor zangstem, klarinet en piano. Uitvoerenden: Hede Turk, sopraan. Adoll Mutsenburg, klarinet, Mlchaël Taube, plano. Hans Werner, plano 10.20—1130 Concert. Omstreeks half acht was het gebouw één vuurzee. Het dak was reeds Ingestort en de brandweermannen trachtten met lange haken de geblakerde muren omver te trekken. In het begin werd met eenige slangen het huis van den directeur der gasfabriek nat gespoten om te voorkomen dat dit zou gaan branden en daardoor groot gevaar zou op leveren voor de daarachter gelegen gasfabriek. Na eenigen tijd was het gevaar van uit breiding aan deze zikle geweken. De brandweer bad een uiterst moeilijke taak en stond tegen de telkens oplaaiende vuurmassas vrijwel mach teloos. - Per week stellen wn bescfnTbaar 10 totaal f 500. voor de beste slagzinnen o| slagwoorden of rijmpjes, toepasselijk 0^ een of meer Kwatta-produden. Inzenaingeü binnengekomen tot en met Zaterdag, doen nog in die week mee. De beste inzending ontvangt den eersten prijs, en zoo vervolgens^ De beoordeeling geschiedt door de Directie van Kwatta te Breda, en is zonder beroep. Iedere inzending moet vergezeld gaan van 5 heele etiketten van Kwatla’s 5 ets. Ivïanoeuy©" reepen. Men mag méér dan één inzending per week doen, mits men zich aan boven* staande voorwaarden houdt Men gelieve bij elke inzending duidelijk naam en adres te vermelden. Alle inzendingen blijven hei eigendom van Kwatta. De deelnemers staan door de deelname hun rechten aan Kwatta aL In gevallen, waarin bovenstaande voorwaag den niet voorzien, beslist de Directie van Kwatta. Over deze prijsvragen wordt oiel gecorrespondeerd. geen spoor Zaterdagnacht te op de Amer bij den polder De Koekoek gevonden het zeilschip „Onderne ming”. metende 120 ton. geladen met zand, toe- behoorende aan H. van Dongen te Made (Noord-Brabant). Twee zoons van den heer Van Dongen rvsp 30 en 21 jaar oud, zouden het «chip brengen naar de haven van Drimmelen Men heeft van de beide jongens geen spoor ontdekt. De roei boot hangt nog achter het schip. Het schip, dat op een iandbank zit, steekt nog gedeeltelijk vermoedettjke oorzaak voor het rinken ne^t aan. (Ut het schip In aanvaring te BeDeBRljks-rivierpoUtie te btetf dreggen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6