STADSNIEUWS Sc if Agenda BEURS VAN AMSTERDAM 1 ie H.M. de Koningin Alkmaar, 14 Febr. terug te 19M 3*J4 Dj te voor met de tlgden duikers mantle! de taal den he hi alle mannei liggen waarva aan edi heden i Zekei meestel ligt hei bermor kas voi drie ml tud on talrijke te bergi In de in het met all Het land he evenmli „Black aan bo Voor e schatte ook de ben all bereike Bovei heden zün on zich in schip 1 dreef. I duiker rondwa hun zij tijd m wezens moeillil komt, i «terksti het on derljjke er alle* deelen Er lo de vre uitoefe diepzee bedreig is dat gewoon zoo sn unie V een v< wachtli meesta duiker! te jage bellen de „vil Veel is, hoe zeeaal. Gele tanden bij rookers N.V. Wisselkoersen MARKTEN AU JAN DE VRIES VERBAND- EN ZIEKENVERPLEGINGS .RTIKELEN levert U Verbandtrommels in alle mogelijke modellen en afmetingen. Ook volgens de voorschriften van de Arbeids-Inspectle. Verbandtrommels voor: groote en kleine Bouwwerken, Scholen, Fabrieken, Inrichtingen, Werkplaatsen, Huishouding, Automobiel, Autobussen, enz. Bijvulling van verbandtrommels geschiedt bfj oils correct, goedkoop en zeer spoedig. Alle verband-artikelen en Instrumenten ook los verkrijgbaar naar ge- wenschte hoeveelheid en soort. „VRIESIA” DINSDAG 14 FEBRUARI UIT DEN OMTREK Hl OFFICIEELE MEDEDEELING op DIENSTPLICHT De dagvaarding Eer Getuigen Heden geen Kamerzitting DIENSTPLICHT Ministerraad bijeen Goedkooper reizen HEILOO Verdachte gehoord Tariefsverlaging met 1 April a.s. Wering hinder van muziek VERPLEEGSTER AANGERAND De dader één jaar achter slot LANGENDIJK RANGEERDER GEDOOD Tusschen spoorwagen beklemd JONGENTJE OVERREDEN Willem van Oranje-herdenking Motorrijder geen schuld BURGERLIJKE STAND Een Heldersche ex-wethouder de verdachtenbank VERDUISTERING VAN VEREENIGINGSGELDEN Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling Minister-president by de Koningin s Aan k. Verzoekschrift bloemisten inzake heffing belasting van bloemenventers Den motorrijder treft geen schuld. BERGEN Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling Wijziging winkelsluitingsver- ordening ten behoeve van vischwinkels BIJLAGEN TOT DEN RAAD DINSDAG 14 FEBRUARI 1933 EGMOND AAN ZEE Woensdag 15 Februari Donderdag 16 Februari Onze Speciale Afdeeling CHEMICALIENHANDEL EN oefeningen, rietoefeningen en hoogsprin- de voor ai con- FIIIHHIII1 Eerste M4 Jb. Zijp (344) 106 O. Mettes P. van aiiuiiiiiii Gemeenteraad, De Raad dezer gemeente vergadert Woensdag a.s. om 2 uur 's middags. 16)4 6 8K 60 MM 63h IS '25M 106)4 IJpolder l 320— 101 IOCN 101)4 IS I» 107 1h 1*94 IS -•M» SN Tabak Dell Batavia Oude Dell Ooatkuat Benembabc 6CN OM 19H 17 31K cl IK IM 115 17 138 34 3K 3M I5H 55 34 3 3 ISK 55 16 >54M 83 5 Mi OOK 43*4 <«K 19M 17 31 ALKMAAR Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm Dile New York (cable) Rome e a Madrid 38.25 45.75 43.75 72M 7.37H 20 35 Vorige koersen :3ü R.57M 9.7IN 34.73M 48.05 ..Mei olifant Binnei Vondei kunne: ..Zot toen” ,J7C€ Bever ambtei Wiel st ..Ik I „Ik over e noodlg die oj te zegi vryhei Ik u doet z De Raad stelde op 27 October J l. In handen van B. en W. om advies een adres van stuur maar 16 153 t3H X SM I73M 113 73 S Het Comité stelt rich voor des morgens ko- raalmuziek op het bordes van het Stadhuis ce doen uitvoeren, des namiddags een herden- kingssamenkomst voor de schooljeugd van alle openbare en bijzondere scholen te organiseeren op het Waagpleln en des avonds een herden- kings-bljeenkomst te houden in de Groote kerk welke, om de viering zoo algemeen mogelijk te maken, tegen geringen prijs toegankelijk zal zijn. Het Comité hoopt, dat de gemeente een bij drage in de kosten zal willen verleenen van 500. Het heeft daartoe het ter Inzage gelegde verzoekschrift Ingedtend. Met het oog op de beteekenls van- Prins Wil lem voor ons onafhankelijk volksbestaan en in verband met de omstandigheid, dat het hier gaat om de herdenglng van een moeltevollen tjjd, waarin verschillende Hollandsche steden, ook Alkmaar, medewerkten aan de bevrijding van deze gewesten en naar de mate van haar krachten steun verleenden aan de bereiking van het grootsche doel, waarvoor Willem van Oranje zich geheel gaf, acht de meerderheid van het College dezen gedenkdag ook voor Alkmaar van voldoende gewicht, om een bijdrage uit de ge meentekas te wettigen, al kan zij geen vrijheid vinden het gevraagde bedrag geheel toe te staan In verband met de tijdsomstandigheden B. en W. stellen voor een bijdrage te verlee nen vin 250 en deze uitgaaf nader te regelen bjj suppletoire begroeting. Petroleum OatxMS Kon Olie Perlak Continental OU Peudaw* Maandagmiddag om vjjf uur is een buiten gewone vergadering van den Ministerraad ge houden. De Commissaris der Koningin dezer provincie heeft op 9 Februari JJ. uitspraak gedaan om trent de door den hieronder vermelden Inge schrevene der lichting 1933 dezer gemeente ge dane aanvrage om vrijstelling wegens broeder- dienst. M. L. Kranenburg, uitspraak: voorgoed vrij gesteld. Tegen deze uitspraak kan ulterlljk den tien den dag na den dag dezer bekendmaking in be roep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of diens wettigen vertegenwoordiger; b. elk der overige voor deze gemeente inge schreven personen of diens wettigen vertegen woordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den bur gemeester. ter secretarie dezer gemeente, afd. .Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 11 Februari 1933. De burgemeester van Alkmaar, J. WE8TERHOF, 1O.-B. Heden voormiddag had te 's-Gravenpolder Ti droevig verkeersongeval plaats. E enmotorrljder, de heer v. d. L. uit Terneuzen. overreed het zoontje van den klompenmakeraknecht van S De kleine was onmiddellijk dood. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdag 21 dezer des middags 2 uur ten Raadhuize. I0BM 63H 33 19N I38k 2K 121H I75M 109 69 38 28 06 ic»>4 103 KOM :*i 93H Union Pacific Wabasb Brie Kansas City South. South. Ballw. 1(8*4 63 33 I» 128 2N llfcM DINSDAG, 14 Febr. Vorige koersen 8.56 50.21 I 9.73M 34.68*4 48.06 38.10 45.(0 43.90 2.0)4 2.C 12.7.14 12.72) 7.3714 - 20.53 DROGISTERIJ Mijnbouw Boston MUnbouw Alg gxploratle Red lang Lebong Scheepvaart Java Cb Japan Holl Amerika Lün Dito Oem Etsend. Kon Ned Stoomt» •Bcbeepvaart-Unle 32 De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak ge daan in de zaak betreffende de berooving op het fietspad langs de spoorlijn ArnhemEde. waareen leerllng-verpleegster uit Wolfheaen door den ongeveer dertig-jarigen zwerver G. E. van de fiets werd getrokken, waarna de aan valler haar van een handtasch, waarin zich eenlg geld bevond, beroofde. De man werd veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf, met daarna ter beschikking stelling van de regeering. De eisch luidde drie jaar gevangenisstraf met ter beschikking stelling. 60 54M 63 Naar men ons bericht heeft de koningin Maandagnamiddag den premier jhr. mr. Ch. J M. Ruys de Beerenbrouck in audiëntie ontvan gen. H. M. had een onderhoud met minister Ruys, dat ongeveer twee uren duurde. Shell Union OU Rubber A’dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Berbadjadl Stlau V 1 G O. Allied Interconttn Rubber Voor de arrondissementsrechtbank te Alk maar stond heden terecht de 50-jarige D. C A. de Zwart, eertijds wethouder der gemeente Den Helder, aan wien ten laste was gelegd, dat hij te Den Helder in, of omstreeks het tijdvak van Januari 1923 tot Augustus 1931 opzettelijk een aantal geldsommen, in totaal bedragende ƒ18.743.07, althans een aanzienlijk bedrag aan geld, toebeboorende aan den Bond van Korpo raals der Kon. Ned. Marine, welke gelden hl) uit hoofde van zijn persoonlijke dienstbetrek king als administrateur, althans geldelijk be heerder of bezoldigd bestuurder van dien Bond, in ieder geval anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich had toegeëigend. Geboren: Anna, d. van Dirk Boot en Grietje Xaan; Alida, d. van Antonius Korver en Barta Duin. Overleden: Grietje Tegel, wed. van Phllippus Veen, 80 j.; Jan Blom, 69 jaar. Het WtUe Kruis. De afdeeüng Langendijk van de N. HolL Vereeniging Het Witte Kruis hield hare algemeene jaarvergadering Zater dagavond in „Concordia” te Noordscharwoude. De Mintster van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht Wegens kostwinnerschap betreffende den hier onder genoemden persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: J. M. L. van der Horst. lichting 1933. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tien den dag na den dag dezer bekendmaking in be roep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegenwoordiger; b door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen omkleed en worden Ingediend bjj den burge meester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar 11 Februari 1933. De burgemeester van Alkmaar, J. WESTERHOF, Lo.-B. De Rechtbank was samengesteld als volgt: President mr. A. M Ledeboer. Rechters. Mr. H. Fruin en mr. J. Krabbe. Griffier: mr. Couvée. Het O. M. werd waargenomen door mr. G. B. T. d. Feen de Lille. Er was veel belangstelling op de publieke tri bune. Niet verschenen waren de getuigen i décharge T. d. Vaart en De Nljs. die volgens mededeeling van den President daarom niet op de getuigen lijst werden geplaatst. Van bevoegde zijde verneemt het „Handels- blad”, dat het niet in het voornemen schijnt te liggen tegen heden een vergadering der Tweede RKfher bijeen te roepen. De heer Al- barda heeft, alleen, naar wij hooren, het ver zoek tot met spoed bijeenroepen der Tweede Kamer aan den vioorzitter dier Kamer gezon den. Aan dit verzoek van een enkel lid der Kamer behoeft de voorzitter echter niet te vol doen. Hierin kan de oorzaak schuilen dat de voorzitter de Tweede Kamer niet tegen heden, 14 dezer bijeen heeft geroepen. Nu vernemen wjj echter verder dat de soc- dem. Tweede Kamerfractie hedenmiddag om halt drie In het Kamergebouw in spoedverga dering bjjeen is geroepen. Het ligt voor de hand dat uit die fractie vergadering een verzoek tot spoedige bljeen- roeping der Kamer, door de verelschte tien of meer leden geteekend. zal worden verzonden. Tentoonstelling (Bergen)Tentoonstellint ergadering Kiesvereeniging, Naar de „Telegraaf” verneemt, staat bet nu vrijwel vast, dat de nieuwe reizigerstarieven van de Ned. Spoorwegen met ingang van 1 April, aa. zullen worden ingevoerd, zoodat met de Paaschdagen op 16 en 17 April het reizend pu- bdiek hiervan zal kunnen profiteeren. Voorts verneemt het blad, dat de verlaging van de reizlgexatarievep «jok.^l Upiouden een verlaging van de vacantiekaarten met 30 pet. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze verlaging ook tijdens de Paaschdagen zal gel den. TELEFOON 324 De voorzitter deelde mede, dat in het be- taalkantoor van de Langendijker Groenten Centrale te Broek op Langendljk een tweede Consultatiebureau voor Zuigelingen is opge- .ripht. Spr. bracht,mej. Jonker, den heer S. Wa- genaar en de L. G. C. dank voor de verleende medewerking. Er zal verlenging der Koninklijke goedkeuring op de statuten worden aangevraagd. De secretaris, de heer F. Moetjes Fz. bracht hierna het Jaarverslag uit der afdeeling van het Witte Kruis, waaraan wjj ontleenen dat het aantal leden met 61 is vooruitgegaan tot 1539. Gebouwen en materialen zijn in goede orde. Gememoreerd werd de oprichting op 6 April van een consultatiebureau voor zuigelingen te Noordscharwoude in een daarvoor belangloos ter beschikking gesteld lokaal der firma Vroeg- op. Deze firma en de Commissie voor Kinder- hygiëne werd dank gebracht. Er zijn 10 be- stuurs- en 2 ledenvergaderingen gehouden. De magazijnmeester heeft 1276 stuks materialen sfgegeven. Er zijn 334 porties Ijs verstrekt aan 61 leden. 4 maal zijn ligtenten beschikbaar ge steld. terwijl er nu nog 3 in gebruik zijn. Voor malariabestrijding is 25 liter flyoaan afgegeven Er is één moedercursus en één cursus Eerste Hulp bjj Ongelukken gehouden. Aan het verslag van de Wijkverpleging ont leenen wjj, dat het aantal leden 1013 bedraagt, tegen verleden jaar 1031. Er zjjn door de wijk verpleegsters 5790 bezoeken afgelegd, waarvan voor wijkverpleging 4721, tuberculosebestrijding 897 en voor Zuigelingenzorg 172 bezoeken. Voor wijkverpleging zijn 567 bezoeken meer afgelegd dan verleden jaar. Het aantal onder toezicht staande gezinnen was door overschrijving en andere redenen van 70 gezinnen met 71 patiën ten teruggeloopen op 41 gezinnen met 38 pa tiënten. Er zijn naar sanatorium 3 patiënten, ter observatie naar het ziekenhuis 3 patiënten gezoden. 40 patiënten kregen hoogtezon-be- strallng, waarvoor 1240 bestralingen zjjn ge daan. Dat aan het consultatiebureau voor zuige lingen groote behoefte bestond, blijkt wel uit het feit, dat op 31 December 1932 203 kinderen stonden ingeschreven en 1148 consulten waren gegeven in 36 zittingen. Op voorstel van het bestuur werd het bad huis bjj gebrek aan belangstelling opgeheven De rekening van de penningmeesteresse werd goedgekeurd. De ontvangsten der Wijkverple ging bedroegen 4017.61, de uitgaven 3155.41. alzoo een batig saldo van 862J0. De totale ontvangsten van het Witte Kruis waren 7019.17X, de uitgaven ƒ7280.25x, zoodat de vereeniging een nadeelig saldo had van 261.11. De begroeting voor de wijkverpleging slöot In ontvangsten en uitgaven met 3582.20. die van het Witte Kruis met f 3295.18. Beide begroetin gen werden goedgekeurd. „Na lang toeken eindelijk datgene, wat ik voor ml|n tanden noodlg heb'. Nadat ik bet drie maal gebiulkt had, waren mijn tanden helder wit,hoewel tij erdoor tiet vele rooken bruin en leelijk hadden uiigecian Ik aal geen ander merk meer gebruiken danChloro- dont B., Horst Herg Verlangt alleen de echte hlorodont-tandpaata. tube St cent en <0 cent! Overal verkrijgbaar. Suiker K H. V A Jav Cultuur N 1 B U Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Het Comité voor de herdenking van den ge boortedag Pr*"8 Willem van Oranje, dat zich op initiatief van den Burgemeester heeft- gevormd, ia voornemens op 25 April aa. den eersten schooldag na 24 April, den eigenlijken gedenkdag het 4e eeuwfeest van de geboone van Willem van Oranje in deze gemeente te vieren. In overeenstemming met de tijdsom standigheden aaj die herdenking een sober ka rakter dragen. Bioscoop Harmonie: „Moeder”. Gulden Vlies: Feestavond van de Graaf 8 uur. Rustende Jager (Berger): Ned. Pensionhoudersbond, 1.30 uur opening. Rustende Jager GeieUenbuis: 8 uur. Gymnastlekvereeniging „Achilles” De gym- nastlekvereeniging „Achllles” hield wederom haar jaarljjksche groote uitvoering in de zaal van den heer Mulder. De voorzitter, de heer P Dekker, had gaarne den penningmeester gehul digd. die in de 7 jaar van het bestaan d-er ver eeniging 5 jaar achtereen penningmeester is ge weest, doch de penningmeester was ook wegens ziekte niet aanwezig. Hierna werd het Uit 16 nummers bestaande nrogramma vlot en keurig afgewerkt, onder lei ding van den directeur, den heer 8. Budding. Voor de pauze werkten de adsplrantjes aan brug en ringen, in kllmoalen. knotsoefeningen, vrije gen. Na de pauze waren de dames- en hoeren- 'e^en aan de beurt. Zoowel bij de vrije oefenin gen als aan rek en brug werd uitstekend ge werkt. Menigeen had een dankbaar applaus in mtvangst te nemen. Als laatste nummer vermeldde het programma Fantasie oefeningen” door de damesleden. Deze -hytmlsche dans werd zeer goed uitgevoerd en oogstte een daverend applaus. Schljnwerpeis gaven aan het geheel een fantastischen aanblik. Verd deelt op verzoek van den president mee. hoelang hij administrateur van den Bond van Marine-schepelingen is geweest. Vanaf 1 Jan. ■31 had hjj 780— salaris; na 1 Jan. 30 werd hl) volgens besluit van de algem. vergadering tot administrateur benoemd op f 3000.— salaris. Deze benoeming was echter niet volgens de sta tuten. Vóór deze benoeming was hij geen admi nistrateur, doch beheerde hij wel de financiën. President: „Hoe kon U de kas beheeren zon der zelf de boeken hjj te-houden?" Verd.: ,Jk had vertrouwen in den boekhouder en de boekhouding.” Pres.: „Was uw vrouw ook in een of andere functie benoemd?” Verd.: „Zij stortte het geld, wat ze van Groot hof ontving, in de daarvoor bestemde kas.' Pres.: „Wat een toestand! En als U geld in de kas stortte, werd dat dan door U in de boeken geparafeerd?” Verd.: „Neen." Pres.: „Waren op die manier zonder contróle de groote belangen van den Bond aan U toe vertrouwd?” Verd.: We werkten op het kantoor niet als baas en ondergeschikte, maar als gelijken; de boekhouder voerde de administratie. Tijdens het verdere verhoor bleek, dat verd. tot zijn zesde jaar school was gegaan; verdei had hij geen opleiding gehad. Verd. verklaarde voorts wel kasboeken te hebben afgesloten; ech ter niet bet kasboek van 33. Ook maakte hjj balansen op; ook die van ’27. Verd. geeft toe, medio '28 een balans aan de Bondsvergadering voorgelegd te hebben, waarvan de cijfers nlei door hem gecontroleerd waren. Pres.: „Hoe vindt zoon handelwijze?” Verd.: „Als ik normaal was geweest, sou ik *t niet hebben kunnen goedkeuren." De Pres, vond het wonderlijk, dat de gelden op de giro en de bank op bet hoofd van vera stonden. Die gelden op de giro waren hoofd- zakeljjk voor den Bond bestemd. Een heel enkele keer werd er op het giro nummer iets geschreven, wat voor hem persoon lijk bestemd was; alleen dan werd door verd. van de giro geld opgenomen, voor zoover dat voor hem bestemd was, op de bank had verd. geen eigen rekening. President: Wes er wel eens accountant-on- derzoek? Verd.: De eerste 2 Jaar. President: Volgens art. 16 der stat, moest elk Jaar een accountant-onderzoek plaats hebben. Verd. heeft zooveel mogelljk de boekhouding door bestuursleden van den Bond laten troleeren. President betwijfelde of dit wel deskundigen zjjn geweest. Verd. deelt op een vraag van den president mede, dat van 1918 tot 1929 geen accountant- onderzoek plaats vond. Over die andere Jaren is het honorarium van den accountant ad f 50 niet in rekening gebracht. President: Ik heb genoteerd, dat van de ja ren 1914—1917 steeds f 50 voor contróle door een accountant staat geboekt. Ult-Aiet verder verhoor blijkt, dat verd. in 1919 voor privé-doeleinden f 600.uit de kas had aangewend Dit geld heeft hjj besteed voor steun aan een vrouw in Den Haag, waar hjj een ongeoorloofde verhouding mee had. Hij kwam in dien tijd als lid van een minlsterleele commissie, als hoedanig hij f 7 vocatlegeld tn 1ste kl reis- en verblijfkosten genoot, geregeld in Den Haag. Hij beeft dit bedrag weer in de los teruggestort, doch niet geboekt. Later heelt hü met medeweten van het bestuur nog f 600 A f 700 uit de bondskas ontvangen. Op een andere vraag van den president, of hü wel eens geld uit de kas aan get. Mulder heeft geleend, antwoordt verd-, dat hü dit na mens den bohd leende. Het is ook als zoodanig geboekt. --r aantal leden daalde van 415 tot 413. Aan contributie werd ontvangen 399.15. Het saldo is gekomen van 215.48 op 1 Januari 1532 tot 427.63 op 1 Januari 1933. In den loop van het jaar werd 894 keer hulp verleend aan zieken. Voor zuigelingen-bescher ming werden 122 gezinnen bezicht. Voor T3.C - bestrijding werden 273 gezinnen bezocht en von den 364 huisbezoeken in die gezinnen plaats, terwijl 53 maatschappelijke bezoeken werden af gelegd. De boeken van den penningmeester werden In orde bevonden. Voor de wijkverpleging was 1933 een gunstig jaar. De rekening sloot dit jaar en verminderde het tekort van 400.78 tot 393.80. In de bestaande vacature van het bestuur werd gekozen ds. K. Nobel. In 1932 werden weder 3 T. B. C.-patlënten uitgezonden. Met voldoening mag geconstateerd worden, dat twee patiënten geheel genezen terugkeerden. Het nadeelig saldo bedroeg op 1 Jan. 1932 301.92 tfians 503.02. De rekeningen werden goedgekeurd en de penningmeester gedechargeerd. Desgevraagd werd medegedeeld, dat onvenno- genden gratis worden geholpen. Wijzigen de toestanden zich, zoodat de betreffende weer lid kan worden en dat dan niet doet, dan moet hü of zü 2.50 extra betalen, wanneer men weer hulp van de vereeniging noodlg heeft. Vorige koersen Als getuigen waren gedagvaard: H. Jore, des- tüds voorzitter van den Bond: G. W. Groocnof, boekhouder; G. J. van Pappelendam. oud- hoofdbestuurdermej. J. Mulder, oud-bestuuré- lid; D. v. d. Mast, kantoorbediende; KL Tle- mis, bankdirecteur; J. J. Janse, onderwijzer en stenograaf der vergaderingen; als getuige-des- kundige was gedagvaard de heer A. G. C. En- gelgeer, accountant te Haarlem. Als elgen-gekozen verdediger opoponeerde Mr. J. A. E. Buiskool te Schagen. Verdachte, die aanvankelük was gedetineerd, doch later op vrije voeten was gesteld, was per soonlijk aanwezig. Op verzoek van Mr. Buiskool waren nog door den Officier als getuigen 4 décharge gedag vaard: P. 8. v. d. Vaart, secr.-penn. van den Bond van Marine-Schepellngen en soc.-dem. wethouder te Den Helder; J H. de NOs. admi nistrateur van genoemden Bond te Den Hel der; H. J. de Ruyter, gemeentebode te Den Helder, en C. Taljlor, notarisklerk te Den Hel der. Staatoleenlnnn 6 Nsderland 1919 4)4 Nederland 12! 4 Nederland 1981 -- --- 5 Naden IM2 '21 4% W N Ind 1926 AB Bsakea Koloniale Bank Indische Bank Cerl Handel-MU IndaatrteCn Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel'a Pat Nieuwe Pblllpe KUch Accoustiak Ned. Ford iBdsetr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steal U 8- Steel U S Leather Intern Nickel Voorheen had de Minister van imische Zaken eh Arbeid, ondanks de daarc ent ge geven uiteenzettingen, vooralsnog bezwaar tegen de bepaling betrenende openstelling van visch winkels op Zondgg gedurende 4 acte reen vol gende uren tusschen 9 uur v.m. en 8 uur njn Om deze reden zijn in de winkelslultingsver- ordening geen bepalingen opgenomen betref fende vischwinke's. Gevolg hiervan is. dat deze winkels de wettelijke bepalingen moeten na leven en des Zondags slechts tot 13 uur 's mid dags oj»en mogen blijven. Daardoor lijden de vischwinkeliers Inderdaad groote schade In ver band met een sterk verminderden omzet. Het blijkt n l. In een groot aantal gezinnen gewoon te op Zondagavond gerookte of andere onmid- dellljk voor het gebruik gereed zünde vlsch te koopen. Naar aanleiding, van een door een der be langhebbenden bij den Minister Ingediende klacht hebben B. en W. opnieuw gelegenheid gehad, uitvoerig het be'ang van een afwijking der wet ten behoeve der vischwinkels uiteen ie zetten, onder overlegging van een rapport van den Commissaris van Politie. De Minister heeft daarin aanleiding gevonden het aanvankelijk bestaande bezwaar tegen afwijking der wet te laten vervallen In zoover, dat thans op goed keuring van een openstelling van 4 tot 8 uui des namiddags mag worden gerekend. B. en W. stellen den Raad voor de winkel- sluitingsverordenlng dienovereenkomstig te wij zigen. Afgezien van het gebruik van luidsprekers voor reclamedoeleinden aan en op den open baren weg. wordt dikwüte overlast ondervonden van luidsprekers, in het bijzonder door de aan grenzende bewoners. Gelukte het In den beginne veelal aan de po’ltie HeK 'bezitter van’ 'den 'HrtdsprekW te be wegen aan de wenschen van zijn buren tege moet te komen, in den laatsten tijd stuit politie wel eens op onwil om het maken van hinderlüke geluiden met radiotoestellen te ste ken en voelt zü het gemis van een strafbepa ling, waarmede tegen eventueele onwliligen kan worden opgetreden. In verband met vorenstaande stelt de Com missie voor het ontwerpen van strafverordenin gen den Raad voor, dat de Algemeene Politie verordening wordt aangevuld met een bepa ing. die het geven van radlomuziek e. d. aan of op den openbaren weg verbiedt, behoudens toe stemming van B. en W., alsmede een bepaling, die in het algemeen hei. veroorzaken van voor de buren hinderlüke muziek e. d. met radiotoe stellen verbiedt en waarvoor geen ontheffing mogelük behoort te zün. Belde bepalingen zijn zoodanig geredigeerd, dat daaronder valt niet alleen muziek van radiotoestellen, maar ook van pick-ups, gramofoona en muziekinstrumenten. Vragen axn B. en W. Het raadslid Kos telijk heeft aan Burgemeester en Wethouders te Heiloo de volgende vragen gesteld: Ondergeteekende. Teunls Kostelijk, lid van uwen raad, brengt hierbij in herinnering, dat ten behoeve van den aanleg van een weg Hei- loo dorpN.-H. Kanaal door de toenmalige wegencommissie in overleg met B. en W., na der vastgesteld ïn den 'openbaren raad van ix>-’ vengenoemde gemeente, den 27sten October 1932, is besloten tot aankoop van een strook grond pl.m. 375 M2, van perceel B 1038. Zooals nu is afgepaald geworden en uit na dere inlichtingen is mü gebleken, dat van be doeld besluit wordt afgeweken. Indien dit inderdaad Juist is, willen B. en W. aan den raad mededeellngen doen, welke mo tieven hun ertoe hebben kunnen leiden, om van een dusdanig besluit af te wüken zonder den raad hierin te kennen. Opgedragen. Het bouwen van een villa aan den Rüksstraatweg voor mej. A. Kieft is opge dragen aan Fa. van Steeg, aannemer, alhier. Katholieke Kring. De praatavond op gods dienstig gebied wordt gehouden op Donderdag 16 Febr. a.s. ’s avonds 8 uur in de Bibliotheek Uitslag verfcooping. Door notaris G. A. Ver- i kade te Alkmaar is verkocht een woonhuis met i schuur en erf, weiland en 5 perceelen bouw- terrein aan den Heerenweg, eigendom van mej. de wed. N. Apeldoom-Dekker. Kooper de heer Joh. Apeldoorn te Alkmaar voor f 8330.—. Benoemd. Tot hoogheemraad van het hoog- hemraadschap van de uitwaterende sluizen in Kennemerland en Westfriesland is benoemd de heer A. Schrooder. alhier. Gegund. Het bouwen van een woonhuis voor den heer J. Kraakman alhier Is gegund aan den laagsten Inschrüver, den heerH. Balder te Alkmaar voor ƒ2140. Hedenmorgen omstreeks zeven uur werd op het stations-einplaoement der Nederlandsche Spoorwegen te Stadskanaal het lük gevonden van den heer A. Medendorp, beambte by de Nederlandsche Spoorwegen. Vermoedelljk is de heer M. by het rangeeren tusschen een paar losstaande wagens geraakt. Het laatst werd ge rangeerd om 6.15 uur. De heer M. laat een vrouw en drie kinderen achter. Langendüker Kolfbond. De LangendUker Kolfbond heeft zün wedstrüden voortgezet Nadat 1st de banen van De Bakker, Rüper en Kramer is gekolfd, is Zondag In de kolfbaan van den heer C. Vis te Oudkarspel gegolfd voor de eerste en tweede klasse, met de supe rieure afdeeling. De uitslagen waren als volgt: de tusschen haakjes geplaatste getallen geven de tot nu toe behaalde punten aan: Vriendenkring, Noordscharwoude. Eerste klasse: O Langendük <376> 117. T Kostelük (381) niet gekolfd; G. Hop (409) 135; G. Deu- kom (436) 126 p. Tweede klasse: C. Dekker (204), 2 keer niet gekolfd; C. Pranger (400) 117, J. Bakker (353) 103, K. Langendük (262), 126 punten; K. Boot 96 punten. Superieure afdeeling: T. Pranger (373) 134, C. Langendük (404) 129 punten. Gezellig Samenzijn. Zu'd-Scharwoude. klasse. W. Kraakman (375), 113 punten. Tweede klasse: J. Züp (277), 88; J Bruin (304) 111; C. Kraakman (294) 90; (347), 95 punten. Superieure afdeeling: punten. Volharding, Oudkarspel. eerste klasse: P. Langendük <4061, 113; P. Gelder (424), 131; C. Vlug (3821, 123 punten. Tweede klasse L. Stokman (334). 120; D. Plakman (311) 108; K. Kat (394), 142 punten; Op Maat, Zuidscharwoude. Eerste klasse: P. Goet (356). 146; J. Reüne (373) 142; der Welle (200). 2 keer niet gekolfd. Tweede klasse: C. Berkhout <382* 102; P. Glas (354). 105; P. Langendük (243). 97; 1 keer niet gekolfd; J. de Geus (380), 109; A. Boon (319) 116 punten. Superieure afdeeling: P. Molenaar (422), 181 punten. Ons Genoegen: Noordscharwoude. Eerste klasse: F. Mulleboom (365), 60 punten: tweede klasse: A. Moeües <325) 106; 8 Maakal (349) 132; C. Hopman (274) 91; Jb. Hopman (365) 98, C. Balder (340), 110; D. Bakker (207) 89; P. Jes (362) 8 punten. Onder Vrienden, Oudkarspel: Eerste klasse: J. Schrleken (388), 28; A. Eecen (336) 99; O. Bakker (301). 130 punten. AMSTERDAM. 13 Febr. Aardappelen: Bevelanders 120ISO. Zeeuwsche Bonte 3.50 Groenten: Hollandsen Lof 1116, Bruas. lof 3033. Spruiten 1016 per K. O.. Andüvie 15 18, Pieterselie 1530, Selderie 713. Prei 410 ct. per boe. Uien 3.002.80. Drielingen ISO2.40 per 100 K G. het be de r Bloemisten-Patroonsvereeniging Alk en omstreken en eenige bloemlsten-win- kellers. niet bü die vereeniging aangesloten, d d. 25 October tevoren, houdende het verzoek, van bloemenventers een belasting te heften om de door dezen veroorzaakte concurrentie te weren, althans te doen verminderen Hoewel B. en W. gereedelük aannemen, dat ook de bloemisten den Invloed ondervinden van de voor velen zoo bezwarende tydsomstandig- heden, gelooven zü toch, dat het onjuist zou zün, in de door adressanten aangegeven rich- ting stappen te doen. Zoodra de gemeente maatregelen gaat nemen om den particulieren handel binnen haar gron- zen te beschermen in dien zin, dat zü belem meringen In den weg legt aan elders gevestigde handelaren, begeeft zü #ich op een zeer gevaar- lük terrein. Immers de winkelstand in Alkmaar is op zyn beurt in hooge mate afhankelük van de omliggende gemeenten. Zal de stad ook op handelsgebied een centrum biyven, dan gaat het niet aan, verkoopers van elders te weren of hun handel binnen deze gemeente te belem meren en tegelükertüd te verwachten, datAlk- maarsche verkoopers wel elders ongehinderd af let voor hun waren zullen blüven vinden. Bovendien gaat het verzoek in tegen de strek king van art. 274 der Gemeentewet, volgens welk artikel de plaatseiyke belastingen den in voer uit andere gemeente niet mogen belem- min dit geval geldt echter bovendien, dat adres sant biyubaar geen oog heeft voor een andere zijde van den in het verzoekschrift bedoelden verkoop. Het venten met bloemen bevordert het koopen van bloemen. Het moge zün, dat de Kwa liteit te wenschen overlaat, toch staat vast, dat de koopers er aan gewend worden, hun woning van een eenvoudige bloemversiering te voor zien, een gewoonte, die tenslotte toch in het al gemeen het koopen van bloemen zal stimu leren. zoodat. zonder dat dit nu bepaald aan wijsbaar is ook de bloemisten daarvan profüt moeten hebben. Juist op dit gebied kunnen be hoeften worden gekweekt, zeker ook door den invloed van wat gemakkelük bereikbaar is. Op 'grond van een en ander stellen B en W voor afwüzend op het verzoek te beschikken. Witte Kruis Onder voorzitterschap van den heer B. A. van Kleef, hield de afdeeling van het Witte Kruis haar jaarvergadering in de zaai van het Witte Huls. Uit het jaarverslag vermelden we het vol gende! Het Gulden Vlies: Viering 40-jarig bestaan afd. Alkmaar van den Ned. Bond van Kofflehuis- Restauranthouders en Slyters. Aanvang 6 uur. Wllltbrodusgebouw; Jaarvergadering Volks bond, 8 uur. l Fruit: Peren Winter jannen 1420. Appelen Goudrelnetten extra 3633. Ie 1630. Bellefleurs extra 1821, le 1314. Kulemana 9—13 ct. per Kilogram. Bloemen: Fresia’s 15—24 ct. per boa. Beringen le 1330, 3e 710, Blauwe 1O15 ct. per tak. Sn Ugroen 3per rank Tulpen AUard Pierson 3.003.50, Gele Prins 3.00—31», Copland 1.50— 3.00. Moore 1.001.50, Proepertty 1502,00. Crimson Queen 1.00150. Cram. Brillant 1.00 150 per 100 stuks. Rose la Reine 1.503.00, Bar- tlgon 3.00— 3 00. William Pitt 3 AO6.00. Vlctolra d' Olivera 3.503.00, Murillo 1 AO—2.60 per 100 stuks. Gele Narcissen 1.00—1A0. Witte 0.80—130 per 100. Fransche Bloemen: Mimosa 3.004.50 p. mand. Anemonen 3535. Bneewklokjes 1315 ct. par bos. ALKMAAR. 13 Febr. N.V. Alkmaaracbe Export veiling. Groenten. Andijvie 100 stuks 0.304.40; Bloemend kool 100 stuks 37.60; Boerenkool 100 stuks 36011.80. Bleten per 100 KG.: 0 70—180; gele Kool per 100 K.G 0.603.40; groene Kool per 100 stuks 0.603 60, Knolselderie per 100 stuks. 2.608.80; Prei per 100 boe 60—8 30; Roode Kool per 100 K.G 60410; Selderie per 100 boe 3.606.60; Spruiten per 100 pond, 3A0, Uien per 100 K.G., 603.60 Wortelen per 100 K G. 110—190 Witlof I per 100 pond 753II; Wit lof II per 100 pond 3606. BROEK OP LANGENDIJK. 14 Febr. Aange- ▼oerd werden: 3500 Kg. peen 1201.40, 40 000 Ka. roode kool 1.403 50. Idem doorschot 1.3O—3A0, 95000 Kg. gele kool 13.10, Idem doorschot 0 60 tot 1.50 83000 Kg. Deensche witte kool 0.60, 17000 Kg. uien: gele uien 1203 10. grove uien 1.703. gele drielingen 0 801. 1000 Kg. bleten 1.10. LEIDEN 14 Febr. Veemarkt. Aanvoer: 3*4 var kens: 333 aware 3930; 31 lichte 38—39. Handel vlug. NOORD-SCHARWOUDE. 14 Febr Noordsr- marktbond 15800 K.G. Uien: Drielingen 1*0— 1.50, Uien 150—3.50. Grove Uien 150—330. 5000 K.G Peen 1.303.10, kl. Peen 0.70. 3000 K.G. Kroten 0.60. 1*5300 K.G. Roode kool 1A0— 3.90. doorschot 0.60170. 338000 K.G. D. witte kool 0 600.70 59200 K.G. Gele kool 130—320, doorschot 0201.60. Alles per 100 K.G. Oóorgedraaid 2800 K G Kroten 3800 KA Roode kool. 1*9300 KG. Deensche witte kooL OBDAM. 13 Febr. Groenten. 10 090 roode looi-, 0.603.50; «000 gele kool 0.803.30 76000 Deen se he 0.600.70; 8000 uien 3.003.10; 1600 roode bleten 0.60 PURMEREND. 14 Febr. 1933 3 stapels kleine Boeren, wegende *33 K.G. 35.50 per 50 K O. Handel goed -*91 K.G. Boter: Wetboter 1.45165, Melkboter 1.701.75 per K.G. 488 runderen, waaronder 337 vette 0 560.60 per K.G. en 139 melk- en gelde- 80320 per stuk. Handel stug. 13 stieren 0.4*0 *8 per K.G. Handel stug- S3 paarden 50130 per stuk. Handel matig. 60 vette kalveren 0600.80 per K.G. Handel matig. 617 nuchtere kalveren, slacht. 716 per stuk. Han del matig Bok-en 914 per stuk. Handsl matig. 283 vette varkens 0260.30 per K.G. Handel vlug. 43 magere varkens 716 per stuk, handel stug, 135 biggen 610 per stuk, handel stug. Oude kippen en hanen 0.500.55 per Kg.. Ben den 040—1.30 per stuk, konünen 0.40—3 35 per stuk, duiven 0.40 per paar, piepkuikens 0.70— 083*4 per Kg 740 schapen 6—1® per stuk, han del vlug. 13 bokken 31 per stuk, handel msUg, kipeleren 45 per 100 stuks, eendeleren 3 50 per 100 stuks. M WARMENHUIZEN, 11 Febr. Gewone uien 320 3 00, Groote uien 3.403.60 Drielingen 320. Roode kool 180—3.40, Roode 3de soort 100—120, Gele kool 1.603.30. Gele kool 3de soort 150 180. Witte kool 0 60 per 100 K. O. WARMENHUIZEN 13 Febr. Groenten. Roode kool I 1.40; witte kool 0.60.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 10