ONS BLAD De twaalf punten Hitler van s f I Het nieuws van heden Oorlogsdreiging De catastrofe te Neunkirchen I Fïtllllllllllllllllllllll I S. KROM VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS =8 R I I B ZIJN WIL EN WENSCH it,; DE BAROMETER JOH. LAUWERS I I1 it 1 DINSDAG 14 FEBRUARI 1933 ADOLF HITLER SPREEKT VOOR DE RADIO Eindelijk positief een program R Levensbijzonderheden De aardbeving in Kansoe De communisten stoken »i| Centrumslachtoffers MARIA-FEEST TE LOURDES Een aansporing van Hoover Conflict te Antwerpen i Terug naar den gouden standaard Hevig onweer boven Berlijn Burgerlijke stand in Rusland gesloten Manda joekwo gaat binnenkort in Jehol opereeren Eerste reis van den Pauselijken trein Heden de begrafenis der vele slachtoffers fZ— f 2.85 „Heel China zal zich verweren” BENOEMING VAN ZES KARDINALEN In het Geheim Consistorie van 13 Maart worden zy gecreëerd Talryke politie-presidenten geschorst Zes dooden vermist of ongeïdentificeerd Uitvaart van kardinaal Frühwirth DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN ut EN 41 xn PAYGLOP 3 ALKMAAR Zei«s-Ptmktal-glazen 10 a Kamerontbinding in Italië? I s 1 ten in JO, Telefooa 1525 I NOG SLECHTS KORTER TIJD 20 pCt. KORTING I op de reeds verlaagde prijzen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinl Van hét Vaticaan naar Rome „China weert zich” Het Weeriiiiinniiinmiiiiinniiiinmniiiiininnii^ ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20g, ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 433 Pe^oneelwisseling in Duitschland Na de muiterij in Indië Een groote menigte luistert voor het Staatstheater in de Duitsche hoofdstad naar de uitzending k Ui 5 i ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 119 NOORD-HOLLANDSCB DAGBLAD I slachtoffers van 539. L brand- (United Press) 8 «F» zal (United Prees) I Hoogste stand: 776.7 te Valencia. Laagste stand: 742.4 te Riga. Hoogste stand op Dinsdag 3 uur n.m. 76L Vorige stond: 762. es ;n dat de Chlneesche regeerlng besloten Is, vast beraden weerstand te bieden aan den door Ja pan beraamden inval in de provincie Jehol. Als de aanval losbreekt, aldus Soong, sullen de strijdkrachten van geheel China rich teweer stellen, en wanneer het tot een treffen komt, wordt maarschalk Tsjang Hsu Liang plaatseiyk hoofdcommandant. Soong gaf als zijn meenlng te kennen, dat wanneer de Japanners Jehol binnenvallen, het nutteloos zal zijn den Chlneeschen gezant te Tokio aan te houden. De ernst van den toe stand blijkt uit het feit, dat Soong, tezamen door het hoofd van den sanltalren dienst, naar terrein uitziet voor de oprichting van soldaten hospitalen. ROME, 13 Febr. (Reuter) Een rouwdienst voor kard. Frühwirth is op plechtige wijze gevierd in de kerk van Santa Maria sopra Minerva. Z.Ein kard. Oranito Pignatelli dl Belmonte. Deken van het H. College der Kardinalen, verrichtte in naam van den Paus de absoute. Verder seint onze Romelnscne correspondent, dat hedenavond plechtig zfjn voorgelezen het decreet „Tuto". tot zaligverklaring van Vincen zo Oerosa, en het decreet, waarbij de wonderen worden erkend voor de zaligverklaring van Ca tharine Laboure. De H. Vader hield by deze gelegenheid een toespraak. en ige GENEVE, 13 Pebr. (V.D.) De secretaris-gene- raal van den Volkenbond heeft in de zitting van de Commissie van Negentien mededeellng gedaan van het antwoord, de.- Japansche regee rlng op de door de Commissie mondeling ge stelde vraag inzake de directe staking der mi litaire operaties in de provincie Jehol. De Ja- pansche regeerlng deelt mede, dat Jehol een deel van Mandsjoerfje ‘-S en dat Japan over eenkomstig zijn verdrag met Mandsjoerye moet medewerken aan het herstel van de algemeene orde en veiligheid. Er zijn lE'.ÖC' man Chlneesche troepen Jehol binnengedrongen en de Mandsjoerijsche staat is daardoor bedreigd. De Japansche regeerlng is derha’ve gedwongen deze troepen te verdrijven Indien de Chlneesche regeerlng haar groepen uit Jehol terugtrekt, bestaat voor Japan geer, verdere aanleiding voor het gebruik van ge- weldmaatregelen. De Commissie van Negentien besloot te ver klaren, dat zij dit Japansche antwoord onbe vredigend acht. Man nabij Lisse uit een trein gevallen; zjjn toe stand ernstig. Tegen verdachte inzake den moord te Wanroy werd twee jaar gevraagd. De eaféhoudster te Velsen-Noord van stichting vrijgesproken. De bokser Ernie Schaaf overleden. O ..Wij willen 5 8 L 1 i I' TSJANcAjOEN, 13 Febr. (Reuter) De regee rlng van Mandsjoekwo beeft besloten binnen kort maatregelen te nemen, teneinde de ban dieten en andere ongewenschte elementen uit Jehol te verwijderen, teneinde orde en rust te herstellen. De regeerlng zal hier geen onrust dulden, aangezien Jehol een deel is van Mand sjoekwo. Vóór het vertrek zal de Paus het nieuwe station van de Vaticaansche stad en de korte Vatlcaan-’ sche spoorbaan officieel openen. De tocht, waar aan de grootwaardlgheidsbekleeders van het Pauseiyk Hof voltallig zullen deelnemen, zal zeer kort zfjn. Van de Vaticaansche zijlijn gaat de Pauselijke trein langs een ringbaan naar het centrum van Rome en van daar naar het hoofd station, waar de Paus vóór de koninklijke wacht zaal Zijn trein zal verlaten. Het protocol voor de ontvangst Is nog niet in alle bijzonderheden geregeld, wel staat vast, dat de Konlng den Paus zal ontvangen. Daarna zal ■Mussolini den Paus namens de regeerlng huldi gen en de gouverneur van Rome, prins Bon- compagnl-Ludovicl, zal ditzelfde doen namens het Romeinsche volk. Ter rechterzijde van den Konlng zal de H. Vader door de stad naar La- teranen rijden, om vandaaruit de H. Sacraments processie naar de Kerk van het Heilig Kruis te leiden. ROME, 13 Febr. (Per telefoon). De begra fenisplechtigheid van Kard. Frühwirth, in leven Kanselier der H. Roomsche Kerk, werd bijge woond door Mussolini en de hoogste vertegen woordigers der fascistische regeerlng, door acht tien Kardinalen en door bet diplomatieke korps, geaccrediteerd by den H. StoeL LONDEN. 14 Febr. (V. D.) De „Times” ver neemt uit Peiping, dat volgens betrouwbare be richten uit Kansoe tengevolge van de aard beving alleen reeds In het Noord-Westen der provincie Kansoe 280 personen werden gedood, 300 zwaar gewond, terwijl 800 hulzen werden vernield. In de omgeving van de stad Koati zouden 40 dorpen en plaatsjes verwoest zijn. In een dezer dorpen stortte het schoolgebouw tijdens de les sen in. 300 schoolkinderen en 11 onderwijzers werden bedolven. De „Oseervatore" publiceert de namen der zed kardinalen, die op 13 Maart a-s. zullen worden benoemd. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaamestad - Haarlem ROME, 13 Febr. (Eigen Bericht) Den 15en Juni a.s., ter gelegenheid van het feest van het H. Hart zal Paus Pius XI voor de eerste maal gebruik maken van den prachtig ingerichten pauselijken trein. De reis van den H. Vader zal niet van langen duur zijn. Zijne Heiligheid zal zich van het station in de Vaticaansche stad naar het hoofdstation van Rome begeven, waar Konlng Victor Emanuel en de minister-presi dent Mussolini den Paus officiéél zullen ont vangen. Na de begroeting zullen de Paus en de Konlng gezamenlijk In een statlekoete naar de basiliek van St. Jan van Lateranen rijden, waar de H. Vader voor den eersten keer sinds den strijd tusschen Kerk en Staat aan een pro cessie op Italiaarw.h grondgebied zal deelnemen. Deze reis van den Paus sul van historische ge tuigenis zijn, niet enkel, omdat hjj beschouwd kan worden als een openbaar getuigenis van de voltrokken verzoening, maar ook, omdat de Paus bjj deze gelegenheid als bisschop van Rome en Primaat van Italic Z'jn diocees geestelijk In bezit zal nemen. De pauselUke trein zal uit drie rijtuigen be staan, welke van binnen met zijde en damast bekleed en met verguldsel rijk gedecoreerd zyn. Nader seint onze Romeinsche correspondent d.d. 13 Februari: Het bericht, dat in het Geheim Consistorie op 13 Maart as. zes nieuwe kardinalen zullen worden gecreëerd wordt officieel bevestigd. Op het Openbaar Consistorie ANTWERPEN. 13 Febr. (Reuter). De werk gevers in de dlamant-lndustrie hebben besloten de werklieden, die de loonsverlaging niet wen- schen te aanvaarden, uit te sluiten. ROME, 13 Febr. (Per telefoon). Mussolini sou voornemens sljn in den zomer van dit jaar tot Kamerontbinding over te gaan. In Maart 1934 zouden dan nieuwe verkiezingen worden Chlneesche minister van Buitenl. Zaken. Soong gehouden. (United Press) 16 Maart zal dan worden gehouden. Wat betreft de nieuw te benoemen gende: Mgr. Dolcl werd op 12 Juli 1867 geboren te Agliano. In 1900 werd hjj bisschop van Gubbio. in 1911 aartsbisschop van Amalfi. In 1914 werd hij benoemd tot apostolisch delegaat te Kon- stantlnopel, waar hU gedurende den wereld oorlog werkzaam was; de dankbaarheid der vol keren vond destijds een uitdrukking in een mo nument voor Paus Benedlctus XV Z4L te Kon- sstantlnopel. Sinds 1923 is Mgr. Dolcl nuntius in Roemenië. Mgr. Eumasoni werd op 4 September 1872 geboren. Reeds als jong priester werkte hy aan de Propaganda Fide, waarvan hij ook korten tijd secretaris is geweest. In 1916 werd hij apos tolisch delegaat in Indië, daarna in Japan. Sinds 1J23 is hy apostolisch delegaat in de Ver- eenlgde Staten. Vennoedelljk wordt Mgr. Pu- masoni secretaris ofwel prefect der Propaganda Mgr. Innltzer is, zooalS bekend, aartsblsschoo van Weenen geworden na bet overlijden van Z. Em. Kardinaal Piffl. Mgr. Dalia Costa werd geboren op 14 Mei 1872 te Vllloria. In 1923 werd hij benoemd tot bis schop van Padua en in 1931 tot aartsbisschop van Florence. Mgr. Villeneuve werd geboren op 2 Novem ber 1883 te Montreal (Canada). In 1930 werd hjj bisschop van Gravelbourg, In 1931 aartsbis schop van Quebec. Mgr. Fossati werd te Arona geboren op 34 Mei 1876. In 1924 werd hij benoemd tot bis schop van Nuoro en in 1931 tot aartsbisschop van Turijn. HIJ behoort tot de congregatie van dë Oblaten van de HJI. Vlncentius en Carolus. Mand- gaat binnenkort In Jehol levensbijzonderheden der kerkvorsten diene het vol- BATAVIA, 14 Febr. (Aneta). Het aantal doo den van de „De Zeven Provinciën” bedraagt thans 23, waarvan een zestal vermist of onge ïdentificeerd. Verder zijn er enkele mutaties onder de lichtgewonden, die uit het hospitaal naar Onrust werden overgebracht. ESSEN, 13 Febr. (V. D.) Door de betrokken regeeringspresidenten zijn op last van den Rljkscommissarts voor het Pruisische Ministerie van Binr.enlandsche Zaken. Goering, talrijke polltieprestdenten in het Rurhgebied geschorst, o.a. dr. Me.ver van Duisburg-Hamborn te Ober hausen, zoowel de polltle-presldent Weyer als de politie-overste Quast, te Bochum, de polltte- cverste Harlinghausen en te Dortmund de politie-president Zoerglebel, oud-polltle-presi dent te Berlijn. Het polltle-presidium te Essen en te Recklinghausen Is tot nog toe ongewij zigd gebleven. Te Halle is de polltie-president Oexle. de vice-president Friedberg en te Weis senfels de polltlespresideni Krueger, evenals vele van de reeds genoemde functionnarlssen, lid van de 8. P. D„ afgezet. Te Merseburg is de regeerlngs-vice-president Corneel ontslagen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHitiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitn Ververij en Chem. Wasscherij Verwachting: Matige, lijdelijk toene- 1 mende. Noord-Westelijke tot Noordelijken wind, afwisselende bewolking, waarschijn- lijk nog regen, sneeuw- of hagelbuien. Aanvankelijk kouder. Kardinaal Binet geknield voor de Lourdes- grot Voor het altaar in de grot de kaars door den H. Vader op Maria-Lichtmts ont vangen en op wensch van Z. H. ter gelegenheid van de Jubileumfeesten te Lourdes ontstoken. PEKING, 13 Febr. (Reuter) Ita een Interview met een Reutercorrespondent, verklaarde de BERLUN, 14 Febr. (W.B.) Hedenochtend heeft boven Berlijn een ernstig onweer ge woed. In het Noorden van Berlijn sloeg de bliksem in een mast van den tram-draad. doch richtte geen noemenswaardlge schade aan. Het onweer ging vergezeld van hevige sneeuw buien. NEW YORK, 14 Febr. (Reuter.) De binnen kort aftredende president van de Vereemgde Staten Hoover hield gisteravond de reeds aan- gekondlgde rede in de Republikeinsche Cluo te New York. Hij sprak over de schade die lan den berokkenen zouden aan de wereldeconomie door den goud-standaard te verlaten of den in voer te contingenteeren. Amerika had. in goud omgerekend, de laagste douane-tarieven, aldus. Hoover, en het zou nooit den goudstandaard verlaten. Hoover wekte het buitenland op om terug te keeren tot den goudstandaard. Hoover zelde voorts, dat schrapping of herziening der oorlogsschulden de wereldeconomie niet zou verlevendigen. Europa kon bovendien best be talen, als het maar minder aan de bewapening uitgaf. De transfer der betalingen zou moeilijk zijn; daarvoor moest een bijzonder fonds wor den opgericht. Amerika sou zich door tarieven moeten be schermen tegen Invoer uit landen met gede precieerde deviezen. NEUNKIRCHEN, 13 Febr. (V. D.) Volgens de offlcleele opgave bedraagt het aantal dooden tengevolge van de ontploffing te Neunkirchen tot nog toe 54, waarvan 24 mannen, 22 vrouwen en 8 kinderen. Van de 24 mannen behooren 21 tot het personeel van de gasfabriek, dertien vrouwen zfjn echtgenooten van personeel der fabriek. Het aantal vermisten bedraagt veertien. Morgenmiddag worden de slachtoffers bijgezet In aanwezigheid van vlce-kanselier Von Papen. De communisten verspreiden een pamflet, waarin ernstige beschuldigingen aan het adres van de directie der Ijzerfabrieken Neunkirchen worden gedaan en waarin tot algemeene staking wordt opgeroepen. Zij zijn voornemens morgen demonstraties te houden te Neunkirchen en te Saarbrücken. Daarom wordt de Landweer uit geheele Saargepied te Neunkirchen geconcen treerd, terwijl waarschijnlijk Schupo’s uit de Ffaltz en, wanneer de regeerlng toestemming geeft, ook Rljksweer naar Neunkirchen wordt gedirigeerd. De autoriteiten zijn Ijverig In de weer, de dak- loozen zoo spoedig mogelijk onder te brengen. In een oproep aan de huiseigenaars worden allen opgewekt zooveel mogelljk leege woningrulmte beschikbaar te stellen. De meestbeschadigde Saarbrückerstrasse zal niet meer opgebouwd worden. Het terrein van de ontploffing is heden door een buitengewoon sterke politiemacht afgezet, daar men het oprulmingswerk met den groot- sten spoed wil voortzetten, teneinde de nog ver misten te kunnen vinden. Het gevaar voor ex plosie van eenlge benzolhouders is nog niet ge heel geweken, zoodat het reddingswerk niet volkomen veilig Is. De stad zelf loopt geen ge vaar meer. Bij het oprulmingswerk werd een helper door het puin bedolven en vrij zwaar gewond. In verband met de rouwplechtlgheden wordt nog medegedeeld, dat Dinsdagmiddag van 1 tot 7 uur alle straten der stad af gezet zullen worden Hitter's poBitief politiek opbonwprogram twaalf punten. Personeelswisseling In Duitschland. Talrijke pu- litie-presldenten geschorst. Heden begrafenis van de Neunkirchen. MOSKOU. 12 Februari (VJJ.) In verband met de uitgifte van nieuwe paspoorten heeft het commissariaat voor Binnenlandsche Zaken besloten alle bureaux van den burgerlijken stand In Groot Rusland te sluiten, ten einde ver der geknoei met paspoorten onmogelijk te ma ken. Voorlooplg kan dus niemand trouwen of schelden. De verordening geldt voorlooplg tot 5 Maart en kan dan met een maand worden ver lengd. Oorlogsdreiging in het Verre Oosten, sjoekwo (Japan) opereeren. Burg. Stand In Rusland gesloten. OverstroomIng nabij Cheribon, v(jf menscnea omgekomen. Minister Ruys ten hove. Heden geen Kamerzitting. Memorie van Antwoord aan du Eerste Kamer over hoofdstuk I der Rljksbegrootlng voor dit De heer M. Fernhout, burgemeester van Kam pen, benoemd tot burgemeester van Middelburg. Gewezen wethouder van Den Helder staat te recht, beschuldigd van verduistering van ver- eenlglngsgelden. Zes dooden van „De Zeven Provinciën” vermist of ongeïdentificeerd. drager der Duitsche natie In het tiende punt spreekt Hitler den wil uit: „den Duitschen geest de mogelijkheid tot ontplooiing te verzekeren, en de waarde der persoonlijkheid, de scheppen de kracht van den enkeling te herstellen in haar eeuwige voorrechten.” In het elfde be toogt htj „met alle verschijnselen van een be dorven democratie te willen breken en deze te vervangen door het eeuwige Inzicht, dat alles, wat groot is, slechts voort kan komen uit de kracht der indlvidueele persoonlijkheid en dat alles, wat behouden moet worden, weer toever trouwd moet worden aan de bekwaamheid van de persoonlijkheid op zich. HU zal strijden „tegen de verschijnselen van ons parlementair-democratlsch systeem.” Ten slotte spreekt punt twaalf van het herstellen „van de onkreukbaarheid In ons volk, op alle gebieden van ons leven, onkreukbaarheid in het bestuur, het openbare leven, en ook In onze beschaving.” „Om God en het eigen geweten te bevre digen, hebben wij” aldus Hitler, „ons nog één maal tot het Duitsche volk gericht. Het moet nu zelf medehelpen en zelf beslissen.” Of de hongerende en vertwijfelde scharen In Duitschland aan dit geestelijk krachtvoeder rich zullen verzadigen, dient te worden af ge wacht. In leder geval heeft de RjjkskanseUer nu duidelijk getoond, wat men van zijn posi tief politiek program voor het binnenland heeft te denken. ROME. 13 Febr. (Reuter.) Naar de „Osser- vatore Romano” meldt, zullen by gelegenheid van het conslstorlum op 13 Maart a_s. tot kar dinalen benoemd worden: de Apostolische Nuntius in Roemenië, Mgr. Dolcl: de Aposto.lsche Nuntius te Washington, Mgr. Fumasonl-Blondi; de Aartsbisschop van Turyn, Mgr. Fossati; de Aartsbisschop van Quebec, Mgr. Villeneu- de Aartsbisschop van Florence. Mgr. Dalla Ceeta en de Aartsbisschop van Weenen, Mgr. Innltzer. Mgr. Fumasonl wordt tevens genoemd als opvolger van Z. Em. Kardinaal van Roesum, als prefect dei Propaganda-Flde. Anderzyds herinnert men zich het bericht, waarin er spra ke van was. dat de H. Vader persoonlijk de lei ding der Propaganda op zich zou nemen. Zon op 7.20. onder 5.09. Licht op Laatste Kwartier 17 Februari. Dr. Blesten, hoofdcommissaris van politie te Coblenz, die Ud van het Centrum is, heeft voor looplg verlof gekregen. Ook de regeeringspresldent van Aken, de Centrumman Stleler, is voorlooplg met verlof gestuurd. Verder zyn nog als slachtoffers der nieuwe regeerlng gevallen de politle-presldenten van Harburg-Wilhelmsburg, Cassel, Waldenburg (81- lerië), Breslau en Hannover. Alleen van den laatste wordt gemeld, dat hij socialist is. e Amerlkaansche president Woodrow Wil- 1 son is vermaard geworden door zyn inter- nationaal program van 14 punten, een no bel program, dat de overwonnenen van den grooten wereldoorlog vervulde met de hoop op een rechtvaardige behandeling van de zyde der overwinnaars. Die hoop is niet bepaald verwe- zeniykt. want van de 14 punten van Wilson bleef In de practyk niet veel meer dan punten over, punten volgens het meetkundige begrip d.wz. denkbeeldige dingen zonder eenlge reëele afme ting. Adolf Hitler, wlen men zoowel in Duitsch land zelf als ver daarbuiten by voortduring verweten heeft, dat hy geen gedetailleerd posi tief politiek program had, heeft thans deze ver wijten te schande gemaakt. In zijn eerste open bare rede als Rljkskanseller in het Sportpalast te Beriyn heeft hy een verwonderiyk helder en scherp omschreven program ontvouwd, dat slechts twee punten minder telt dan Wilson's puntenboekje. Om Hitler’s verrassend concreet opbouw-program volledig recht te laten weder varen zullen wy uitsluitend zyn eigen woorden letteriyk aanhalen. Het eerste programpunt luidt: „Wy wUlen niet liegen en willen niet be driegen?'Zooals Ik zelf veertien jaar lang heb gearbeid, onverstoorbaar en zonder wankelen, aan den opbouw van deze beweging, en evenals het my gelukte twaalf mlllioen aanhangers te winnen, evenzoo wil Ik en evenzoo willen wy bouwen en werken aan de wederoprichting van het Duitsche volk." Tweede punt: Jk wil u niet beloven, dat dit herstel van ons volk van zelf komt. Alles wortelt in den eigen wil, in den eigen arbeid." Derde punt: „En ten derde willen wy onzen geheelen arbeid laten lieden door een erkenning, door een overtuiging: geloof nooit aan vreemd- de hulp, nooit aan hulp, die buiten onze eigen natie, ons eigen volk gelegen Is." Vierde punt: „De wetten des levens zyn altyd geiyk en altyd dezelfde, en wy willen den opbouw van dit volk ondernemen niet volgens grauwe theorieën, die het een of ander nlet- Dultsch brein verzint, maar overeenkomstig de eeuwige wetten, welke ondervinding en geschie denis ons leeren en welke wy erkennen.” In zijn vyfde concrete programpunt vat Hitler deze wetten aldus samen: J3e grondslagen van ons leven rusten op wet ten, welke niemand ons kan ontnemen, maar waarvan wy alleen ons zelf kunnen berooven. Volk en aarde, dat zyn de beide wortels, waar aan wy onze kracht willen ontleenen en waarop wy onze besluiten denken te bouwen.” In het zesde punt komt dan helder het doel van den titanenstry d naar voren„de Instandhouding van dit volk en van dezen grond, de instand houding van dit volk voor de toekomst in de erkenning dat dit alleen voor ons een levens doel kan vormen. Een doel, dat niet in zes weken en niet in vier maanden bereikt wordt, Indlerf veertien Jaren aan de ondergraving daarvan konden werken. En de partyen van den klassenstryd kunnen ervan overtuigd zyn. dat, zoo lung de Almachtige my In leven laat, mün besluit en myn wil om haar te vernietigen -pntembaar zullen zyn. Nooit zal Ik op dit punt bereid zyn tot een compromis, één doel kan er maar zijn: óf het Marxisme óf het Duitsche volk.” In het zevende punt verklaart hy willen een opvoeding van jongsaf; wy het geloof In een God en het geloof in ons volk en in den wil, dat volk te vertegenwoordigen, in de jonge hersens planten” Punt 'acht is gewyd aan den landbouw. Daarin heet het: „wy wil len vervolgens verder gaan en dit volk opbou wen op den Duitschen boer als op den grond- pyier van elk volksleven.” In punt negen wordt dan verder „de tweede pUler van ons volk” aangegeven n.l. „de Duitsche arbeider, die in de toekomst geen vreemdeling meer zyn zal en zyn mag In het Duitsche Ryk, en dien wy weer terug willen voeren In de gemeenschap van ons volk, en voor wlen wy de poorten zullen open breken en opblazen, opdat hy binnen kan trek ken In de Duitsche Volksgemeenschap als een r

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9