f De aangekleede bloem” geopend Een stem vóór De zanger J. Caro doodgebleven De toestand in Indië DIO-PROGRAMMA TENTOONSTELLING TE SASSENHELM DONDERDAG 16 FEBRUARI Vrijdag 17 Febr. 1933 Mindere militairen betuigen trouw N< nationaal E Fraaie expositiezalen Gevaarlijke jongelui De gevangenen op Onrust Schuldig aan vyftien inbraken Nederland-België OPRUIING DOOR RAADSLID De navigatie KRACHT VAN EEN BANDJIR De schade geraamd op 35.000. Uit schipperskringen NEDERLANDSCH B-ELFTAL Rede van den Minister VERKIEZINGSAFFICHE Voor de R.K. Staatsparty SPANNENDE WEDSTRIJD Steun boomkweekers Ned. B-elftalBristol Rovers 0—1 PATER LUDOLPHUS BOSSE WERKVERSCHAFFING DE TWEEDE KAMER MOORDZAAK ESCHAUZ1ER Doodsoorzaak van Schaaf Voor het Hugsche Hof GESCHOOLDE ARBEIDERS VOOR LAGERE HUREN HET DRAMA IN DE DUINEN Bekroningen Missie-procurator der Paters Franciscanen Vervangen door jeugdige ongeschoolden Voor den wedstrijd tegen Roode Duivels Buitengewone vergadering Raad van Ned.-lndië Evenredige vrachtverdeeling in de Binnenvaart ijdens het abonnementsconcert van het Utrechtsch Stedelyk Orkest in Tivoli Door aanleg van een „nationaal park” Behandeling voor de Alkmaanche rechtbank Wy moeten in dezen tyd inter- economisch denken” In het huis van bewaring opgesloten „Historisch Tijdschrift” De achtergeblevenen op de „Z- P.” terug De onderhandelingen zyn na de schorsing niet hervat Faillissement Kuchenmeister Een verzoek van nagelaten betrekkingen Mr. Duys neemt de verdediging der muiters op zich Het onverwachte Uitkeering by regenverlet Bijeengeroepen tegen Vrydag a.i. alt Dlas, 3e prijs decoratieve groep. leven d. Voet, te Leeuwen en Zn. en eenmaal d. 8 20 weg Beelaerte van Blokland. Petting* en Minister Verschaal 1 i A 5 f heeft te Sassenhelm de offi- plaats gehad van de bloemen- de be- Het Rotterdamse!) raadslid A. Menist van de RJB P en twee andere leden van deze partij G. de W. en A. de W., zijn door de politie wegens opruiing in het huis van bewaring opgesloten. ledaan verzoek tot spoe- de begroetingen betref- Nederlandsch-Indl* voor ven een groote rol. Het een i d. Hoven Bomvbet BEROMÜNSTER. ««0 M.: 1 38 Vloolrecltal door Stefl Geyer. 9.Marek Weber en zyn orkest. E U la D Si dc vc de ar Be ne de dit he nu sa •cl te 1 st< nu tei tb nu •u re be Bi ee so de ki os tr v d en in. te dit oo de rei tal -’Se de I ve be bo ee de Be Ai rel Vb »A g« sta va: in ha ber in de duinen den 25-jarigen strooper Krijn Dekker uit Egmond aan Zee heeft neergescho ten. De ambtenaar van het O. M. heeft tien ge tuigen gedagvaard o.w. dr. Hulst, anatoom-pa- tholoog uit Leiden en dr. Fischer uit Egmond- Blnnen, die het slachtoffer de eerste medische hulp heeft verleend. Voorts de rijksveldwachter Minee, die bjj de ontmoeting met^den strooper tegenwoordig was Als verdediger van verdachte zal optreden mr. T. v. Löben Seis uit Haarlem. 1784 M.: 8.06 Gramc- Concert door Krettly- 'olg concert. 9 05 Sympho- leiding van Eugene BI- De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Vrijdag 17 Februari om 1 uur. In deze vergadering is aan de orde een rege ling van werkzaamheden. De voorzitter zal voorstellen om in ver band met een hem door den voorzitter van den Raad van Ministers dige behandeling vai fende Suriname en 1933 de beraadslagingen over die wetsont werpen aan de orde te stellen tegen Dinsdag 31 Februari 1933 te een uur. Het binnenkort verschijnend nummer van het katholiek „Historisch Tijdschrift” zal gewijd zijn aan Willem van Oranje, terwijl daarin ook op genomen wordt eene reproductie van het on langs ontdekte jeugdportret van den Prins naar een houtsnede van Corn. Anthonisz. Dit nummer wordt ook afzonderlijk beschik baar gesteld. De hoogeerw. pater Provinciaal der Paters Minderbroeders Franciscanen heeft benoemd als opvolger van pater Vlctorianus Kruitwagen z.g. tot algemeen Procurator van de Missiën der Minderbroeders van de Nederlandsche Provin cie pater Ludolphus Bosse. Pater Bosse werd geboren te Haarlem 2 Nov. 1892, priester ge wijd te Weert 30 Maart 1919; in April 1920 ver trok hij als missionaris naar China. Sinds twee jaren verbleef hij In het vaderland voor herstel van zijn gezondheid, en was den laatsten tijd werkzaam aan het Gymnasium te Megen. De Vereenlging van Technici der Koninklijke Marine beeft in een ledenvergadering te Den Helder op 13 Februari een motie aangenomen, welke gebaseerd was op: .persberichten, dat zou zijn gebleken dat de navigatie aan boord van de ..De Zeven Provinciën” door Europeesche onderofficieren zou zjjn geleld”. Aneta stelt er prijs op te verklaren, dat de Aneta-telegrammen dit bericht niet hebben ge bracht, maar dat het afkomstig is uit een tele fonisch verslag dat een der bladen van een cor respondent In Indië heeft ontvangen. Er is Aneta niets bekend, dat de navigatie aan boord van de „De Zeven Provinciën” door Euro peesche onderofficieren zou zijn geleld. O VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KA THOLIEKEN RADIOGIDS SOLO. 15 Febr. (Aneta.)) Het hoofdbestuur van de Vereenlging van Europeeache Mindere Militairen, beeft, namens de leden van die or ganisatie, een telegram gezonden aan den Gpu- -verneur-Oeneraal van Ned.-lndië en aan den Commandant van het leger in Ned -Indië waarin het voorgevallene op de vloot wordt betreurd en de aanhankelijkheid en trouw der Europeesche mindere militairen aan de Regee ring wordt betuigd. Naar men ons bericht heeft het bestuur van de RK. Staatspartij opdracht gegeven tot het maken van een affiche voor de komende ver kiezingen. Aan een drietal kunstenaars is ge vraagd een ontwerp te leveren, n.l. aan Joep Nicolas, Adr. van der Plas en Lou Manche. Uit hunne inzendingen zal een keuze worden ge maakt voor de definitieve uitvoering. n tragisch sterfgeval heeft Woensdagavond trecht tijdens het abonnementsconcert van Utr. Sted. Orkest plaats gehad. Op dit ert, dat ter herdenking van Richard Wagner ivoll gegeven werd traden als solisten op de nde Utrechtsche zanger Jac. Caro en mevr El. PoolmanMeissner. Onderwijl de heer Caro in het eerste gedeelte van het concert zong viel hjj plotseling van het podium voorover In de zaal. Enkele bij het concert aanwezige dok toren, die ijlings toeschoten, moesten helaas constateeren dat de heek Caro reeds was over leden. Men begrijpt dat deze buitengewoon droevige gebeurtenis groote consternatie onder het tal rijke publiek verwekte. Groot was dan ook d« verslagenheid onder de concertbezoekers. On- mlddellijk werd het concert gestaakt en diep ondtr den Indruk verlieten de aanwezigen de zaal. Als tragische bijzonderheid vermelden we nog dat zich ook de echtgenoote en de dochter van den heer Caro in de zaal bevonden. De heer Caro was in Utrecht en ver daar buiten een populaire figuur. HU was een ge zocht concertzanger en heeft zich vooral naam verworven ais vertolker van het Nederlandsche lied. De bekende moordzaak Eschauzier komt op 22 Februari in behandeling voor het Haagsche Hof. Onder de 14 getuigen, die zjjn gedagvaard, is ook de heer Saudeck, een bekend schriftkun dige te Londen. Met hem zullen nog andere deskundigen hun oordeel moeten uitspreken over de echtheid van het briefje, dat de ver moorde aan den verdachte K. moet hebben geschreven. de Korver Coeremans De regeering koestert, naar het „Volk'' be richt, het voornemen steun te verleenen aan de boomkweekers door dezen a fte helpen van hun voorraden boomen en heesters, die zullen wor den uitgeplant in een z.g. „nationaal park." Voor dit doel sou de regeering een bedrag van vUf mllloen gulden willen uittrekken. Het nationale park zal worden aangelegd op gronden van den heer Kröller in de omgeving van Hoenderlo op de Veluwe. Op de touwfabriek te Edam zijn de laatste dagen vele jeugdige ongeschoolde werkkrachten aangenomen, die vroeger voor de visscherlj be stemd waren, terwijl, zoo meldt de „Volks krant”, thans nog honderde. jeugdige geschool den, w.o. vele vaders van gezinnen, rondloopen. die eertijds uit bovengenoemd bedrijf ontslagen zijn, zoodat die menschen worden weggedacht. Voor de gehuwden en volwassenen, die mo menteel nog werken, wordt precies eenzelfde lot verwacht. Veel is reeds gezegd en geschreven tegen het aanhangig ontwerp van wet tot evenredige vrachtverdeeling in de Binnenvaart. Naar aan leiding van het te 'sGravenhage gehouden Congres publiceert thans het blad „Ons Kom pas’, orgaan van den R. K. Reeders en Schip- persbond ,jBt. Nicolaas”, een artikeltje, ter ver dediging van het ontwerp, dat wij, verkort, hier onder laten volgen. De algemeene indruk van het gehouden Con gres in den Haag tegen het wetsontwerp van evenredige vrachtverdeeling voor de Binnen vaart is. dat de verdediging of liever de aanval buitengewoon slap was. Dit was de indruk na het lezen van de rede voering in de dagbladen. En wij vernamen ook van deelnemers, dat dit de indruk was van vele aanwezigen. Eigenaardig was ook dit: Het Centraal Bureau voor Rijn- en Binnen vaart had de leiding. En niet alleen dat de grootreeders in dat Bureau zitting hebben, maar vooral de transportondernemers. En nu is juist van deze de felle oppositie uitgegaan. En geen wonder, want zjj hebben er een groot belang bij, dat de schippers in armoede blijven. Elke verhooging, ook de kleinste, zoodat de schipper Juist zou komen aan zijn minimumbestaans- mogelljkheid, is voor hen eene vermindering. ZU hebben belang bij beneden den kostprijs bevrachten. Waar dus ook nu weer duidelijk blijkt, dat: 1. Het Centraal Bureau zich schaart achter de grootreederjj. 3. Het Centraal Bureau zich heeft laten lel den door hen. die het allergrootste belang er bij hebben, dat voor de laagste vrachten wordt gevaren, moet men de actie van dit Bureau ook beoordeelen als niet alleen partijdig, maar als verschrikkelijk eenzijdig. Het gaat hier om een bedrijf, dat tot heden nog wel het meest vrije bedrijf in ons land was. En wel zelden is van een vrijheid zulk een mis bruik gemaakt als van deze! Die vrijheid bestond niet voor den schipper, maar voor de andere partij, en deze heeft die vrijheid zeer dlkwUls misbruikt. Wanneer de Regeering dan ook thans gaat ingrijpen, dan is het juist om die vrijheid te beschermen. De schipper was niet vrU, maar wordt nu door dit wetsontwerp vrU WU kunnen gerust zeggen, dat het Congres tenslotte is geworden een groote verdediging van het wetsontwerp. Immers daar werd erkend: de nood, de ar moede der schippers, daar werd erkend, dat iets gedaan moest worden, daar werden bezwaren gemaakt door eenzijdige beoordeellngen en op vattingen, daar werd niets aangegeven wat eene verbetering zou kunnen brengen om dit bedrijf in het leven te houden, zoodat het feitelijk is geworden een sterke aanbeveling van dit wets ontwerp. BATAVIA, 15 Febr. (Aneta) De „Van Outshoorn” der Koninklijke Paketvaart-Mjj heeft naar de „Zeven Provinciën” overgebracht 5 officieren, 11 onderofficieren. IS mariniers en 65 inlandsche opvarenden van Hr. Ms. „Zeven Provinciën”, die na het vertrek der muiters uit Oleh Leh in Atjeh waren achtergebleven. Het verhoor, ook van deze schepelingen, neemt aan stonds een aanvang. Gedurende de reis was alle contact van bemanning der „Van Outshoorn” met de manning der „Zeven Provinciëh" verboden. De eerste officier van de „Van Outshoorn’ verklaarde, dat dit contact echter wel had plaats gehad, doch hjj zal hierover rapportee- ren. Op een te 's-Gravenhage gehouden protest meeting der socialisten heeft de heer W. Drees, wethouder van Den Haag, meegedeeld dat, ge zien de moeilijkheden voor de gevangenen om zich de middelen te verschaffen voor een goede en behoorlijke verdediging, aan den Algemee- nen Raad van Partij en Vakbeweging voorge steld zal worden, mr. Duys. die zich bereid ver klaard heeft de verdediging belangeloos op zich te nemen, in de gelegenheid te stellen de reis naar Indië te maken. De Ned. Bond van Vereenigingen van huur ders van woningen, gebouwd met overheids steun, beeft aan de Tweéde Kamer een adres gericht, waarin verplicht wordt te bevorderen, dat de huren dezer woningen meer in over eenstemming worden gebracht met de huidige draagkracht der arbeidende bevolking. De Bond heeft ook een audiëntie aange vraagd bU den Minister van Binnen la ndsebe Zaken. Op het verlichte V. U. C.-terrein te 's-Ora- veahage beeft Woensdagavond een talrijk pu bliek genoten van den emotievoUen wedstrijd, die een Nederlandach B-elftal speelde tegen de Engelsche prof-club „Bristol Rovers”. Vents was vervangen door Duynhouwer. Onze landgenooten hebben den Engelschen goed partij gegeven. Aanvankelijk waren de Engelschen sterk in de meerderheid, maar Veenendaal was goed op dreef. Onze landgenooten kregen daarna Je overhand, waarbU vooral onze mlddenhnie, waarin Pauwe en Prins uitblonken, zich van haar goede zjjde liet kennen. Met schieten wa ren de Hollanders echter niet gelukkig. Kort voor de rust wist Stevenson den Engelschen de leiding te geven. (01) De tweede helft waren de belde partijen beur telings in den aanval, zonder dat echter ge doelpunt werd. In de laatste minuut schoot Duynhouwer nog rakelings langs den doeltal. Het einde van dezen wedstrijd, die op uit stekende wijze geleid werd door scheidsrechter Boekman, kwam dus met een on verander oen stand van 1—4 in bet voordeel Van de gasten. Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o-tn. op de credlteurenlijst van het faillissement der N. V. KucbenmelsteFs Intern. Ultraphoon MU. te Amsterdam. Deae lijst telt dertig crediteuren met een taal passief van 1.320.841.63, waarvan prefe rent 120639. De baten Hjn nog niet voUed» bekend. c Aangezien blijkt, dat de laatste dagen op politieke vergaderingen en in de revolutionnalre pers de bU de ramp der ..Zeven Provinciën" om het leven gekomen Nederlanders als muiters worden geprezen, hebben de moeder en de nabe staanden van den overleden marinier 2e kl. W. A. Kroeskop verzocht, dezen naam niet als pro paganda voor politieke doeleinden te misbruiken en als zoodanig de smart van de moeder te vergrooten. In de eerste plaats Is niet bewezen, dat baar zoon netót- meegedaan en overigens mag niet ongevraagd een dergeljjk oordeel worden uitge sproken en geëxploiteerd. Het betreft hier een jongen man, die hoe wel afgeraden persé naar Indië en naar zee wilde, doch blij was, dat hij ax jaax weer vrij was en naar Holland zou komen. Zoowel op voeding als karakter doen niet vermoeden, dat hij iets met revolutionnalre begrippen te maken beeft gehad Gistermiddag deele opening tentoonstelling, handels- en Industriebeurs en handwerktentoonstelllng, welke gehouden wordt in de gebouwen der N. V. Baartman en Koning, aldaar. De openingsplechtigheid werd bU gewoond door een groot aantal belangstellenden uit de kringen van het bloembollenbedrUf, benevens door het bestuur en de leden van den Raad der gemeente Sassenhelm, de burgemeesters der omliggende gemeenten en voorts door den heer E. H. Krelage, voorzitter van de Algemeene Ver- •eniglng voor Bloembollencultuur. De aanwezigen werden welkom geheeten door den voorzitter van het eere-comlté, den beer J. P. Gouverneur, burgemeester van Sassen helm, die allereerst hulde bracht aan het uit voerend comité, aan wiens arbeid het succes van deze tentoonstelling te danken is. Deze tentoonstelling heeft tweeërlei doel. In de eerste plaats wil zij hulp verleenen aan nood lijdenden door het af staan van de baten aan het Crisis-Comitë en in de tweede plaats wil zU toonen, dat de zakenmenschen uit de bol lenstreek, ofschoon zU veel verloren hebben, toch nog niet allen moed en energie hebben opgegeven. Naast de bloemententoonstelling wordt een handwerktentoonstelllng gehouden, een expo sitie van het werk der Sassenheimsche vrou wen, waarvan de waarde en de beteekenls vol doende gedemonstreerd wordt door, de som van 10.000.waarvoor het noodig was deze expositie te verzekeren. De burgemeester bracht hierna dank aan de eigenaren der gebouwen en aan hen, die medail les beschikbaar stelden. Spr. dankte ook Mi nister Verschuur voor zijn belangstelling voor de bollenstreek. Het Departement van Z. Exc. is in deze tijden van depressie wel het zwaarst belast. Daarom temeer is er dus reden om dank baar te zijn wanneer de Minister door zijn te genwoordigheid blijk van belangstelling geeft. Hierna werd het woord gevoerd door den heer W. Warnaar, wethouder van Bassenheim, die een uiteenzetting gaf van de beteekenls der tentoonstelling en van de bloembollencultuur in Sassenhelm en omgeving. De narcissenteelt is van ouds de cultuur van Bassenheim. Deze tentoonstelling geeft blijk van de groote liefde, welke voor het vak bestaat en van de schoone resultaten, welke er bereikt zijn. De bollenstreek behoort tot de rijkste cul tuurgronden van ons vaderland en spr. riep de hulp van den Minister in, om dit centrum van bloembollencultuur te behouden. Wanneer de regeering ook het bloembollenbedrUf, voor on zen export van zoo groote beteekenls, de hel pende hand biedt, zal zij later ongetwijfeld de baten hiervan kunnen genieten. De Hollandsche bloembollen en bloem heb ben in de wereld een onmisbare plaats ge wonnen. Het Is van het grootste belang, dat dit centrum van cultuur voor de toekomst be- 4 waard blijft. Het feit, dat in de laatste twee jaren vijftig mlllioen minder is ontvangen, vergeleken bjj de voorafgaande jaren, zegt vol doende. Spr. hoopte dan ook, dat de roep van bet bedrijf, om het te helpen In den vorm van een korte crisiswet en een eenvoudige bescher ming, gehoord zal worden. HILVERSV.M, 1873 M.: 8.— VARA: Ora- moloorunuzlek, IO.VPRO: MorgenwUdlng, 10.15 VARA: Notenkrakers onder leiding v. Daaf Wins. 11.10 Onze keuken door P J. Kerk Jr„ 11.40 Carel Rijken draagt voor, 12.Sluiting. AVRO: Lunchconcert door het AVRO-kamerorkest onder leiding van Nico Oerharz. afgewisseld door Gramofoon- muzlek. 2Causerie door C. Veenlng Ma rokko”, 2.30 Het AVRO-kleln-orkest onocr leiding van Nico Treep. 4.— VARA: Fliere fluiters onder leiding van Hugo de Groot. 4 50 Na schooltUd. WonderlUk avontuur van Oome Keesje, 5.30 Notenkrakers onder lei ding van Daar Wins. 6 10 Orgelspel door Oer. Steyn. 6.40 Van leed en strijd, van hoop en geluk in Sovjet Rusland Ir. W. van FUen: Bouwkunst en beeldende kun sten. 7.Flierefluiters onder leiding van Hugo de Groot. 8.VPRO: Cursus: De jeugd In het heden. 8.30 Concert Egbert A Vos, orgel. 9.Cursus de functie van het beroep In volk en cultuur. Prof Ir. Scher merhorn. 9.30 Concert. 10.VrUz. Goda Persbureau. 10.05 Vaz Dlas. 10 15 Decla matie door Mien Emels van Buuren: „Kin deren van ons volk”, door-Antoon Coolen, 10.45 Gramofoonmuzlek. VARA: Tl.Gra- mofoonmuzlek. 12.Sluiting. BRUSSEL. 509 M.: 12 20 Oramofoonmu- zlek, 1.30 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. onder leiding van Plet Leemans, vloolsolo, M. Wlgy. 5.20 Oramo- foonmuzlek. 6 35 Gramofoonmuzlek. 8.20 Concert door het Omroeporkest onder lei ding van Jean Kumpe, met medewerking van mej. Cauconnler. zang. 9.20 Vervolg CHERIBON, 15 Febr. (Aneta.) Tengevolge van een bandjir van de Tjl Keroehglrang zijn van een brug, op den weg tuzachen Radjagaloeh en Madjalengka drie spanningen tot een lengte van 30 meter plus een landhoofd weggeslagen. Van den weg werden 10 meter geheel weg geslagen. Hierdoor is het verkeer op dien stremd. De aan den brug en den weg toegebratate schade wordt geraamd op ƒ35.000. Voor de rechtbank te Alkmaar zal Dinsdag terecht staan de jachtopziener J. v. d. B. te Egmond-Binnen, die op een avond in Novem- De drie jongelui uit Zeist, de ongeveer 19- jarigen H. H.. J. van E. en A. V.. die de vorige week te Rotterdam zijn aangehouden, hebben den Inbraak in de Huygenslaan te Amersfoort, waarbij 400 en een paar hor’oges werden ver duisterd. bekend Zij zijn ter beschikking van de justitie te Utrecht gesteld, waar zjj zich te verantwoorden zullen hebben over vijftien Inbraken, te Amers foort, Zeist, De Bilt en Driebergen gepleegd. De volgende bekroningen werd toegekend: O. Zandbergen ter Wege, Sassenhelm, le prijs voor des mooiste groep narcissen, zilveren medaille van H. M. de Koningin. Braam en Zn., Heemstede, le prijs voor de We moeten one voorbereiden het onverwachte. LANGENBERG, 472 M.: 11.2812.10 Po- pulalr concert door een orkest van werk- looze musici onder leiding van Anton No wakowski, 12.201.50 Concert onder leiding van Kysoldt. 4.205 35 Vesperconcert, 9.50 tot 11.20 Populaire en Dansmuziek onder leiding van Éysoldt. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft den inspecteurs bij de werkverschaffing ver zocht den volgenden brief aan de gemeentebe sturen te richten: „BU verzuim wegens regen mag de vergoe ding niet worden toegekend over het eerste uur regenverlet op lederen dag afzonderlijk, zulks tot een maximum van drie uren per week. Heeft u bUv. in een werkweek de volgende uren regenverlet: Maandag 4, Dinsdag 2, Woensdag 1 en Donderdag 5 dan wordt aan regenvergoedlng toegekend: Maandag 3, Dins dag 1, Woensdag 0 en Donderdag 5 uur. in totaal 9 uur. Omtrent de doodsoorzaak van Schaaf valt nog te zeggen, dat dr. Norris, de eerste genees heer, die Ernie Schaaf hulp verleende, van meening la, dat de dood van Schaaf niet ver- oorzaakt is door den slag van Camera. HU B van meening, dat de door den ongelukkigen val In den ring veroorzaakte bloeding in de herse nen oorzaak is van den dood van den boteer. Hiertegenover staat de meening van eenige an dere doctoren, die eveneens den wedstrijd b8®" ben bijgewoond. Het onderzoek woedt nog steeds voortgezet op Het onverwachte speelt in ons le- BATAVIA, 15 Febr. (Aneta.) Hedenmorgen had een buitengewone vergadering plaats van den Raad van Ned.-lndië. Deae vergadering werd voorgezeten door den Gouverneur-Generaal van Ned.-lndië, terwijl eveneens aanwezig waren de commandant der Zeemacht in Ned.-lndië. de commandant van het leger in Ned.-lndië, de algemeene secre taris, de directeur van het Departement van Justitie, de directeur van het Departement van Binnenlandse!) Bestuur en de Procureur-Gene- raal bl) het Hooggerechtshof van Ned -Indlë. In deze vergadering werd, evenals vorige week het geval was, de algemeene situatie besproken concert. 1030 Gramofoonmuzlek. gevraag de platen. KALUNDBORG, 1133 M.: 1130—1235 Het strijkorkest van hotel .Bellevue" onder leiding van Harald Andersen. 2302.40 Zang door Otto Hanschell. a. d. vleugel Viktor Fischer. 2 404 20 Het orkest van het restaurant „Wlvex” onder leiding van Teddy Petersen. 7308 Orgelrecltal door Oscar Rlngberg. 9.3510.20 Mandoline-con cert door Alberto Bracony-trio. K5NIG8WUSTERHAU8EN. IMS M.i 830 Concert, 5.20 Frans Osborn, plano speels vijf preludes van Debussy. 8.55 Populair concert door Eddy Walls-kapel. 103011 20 Concert. (DFC), v (Velox) en DEN HAAG. 15 Febr. Na afloop van den wedstrUd tegen Bristol Rover te 's Gravenhage heeft de keuze-commissle van den K. N. V. B. het definitieve B-elftal samengesteld, dat op 28 Februari ax op Mardi Gras te Brussel «al spelen. Het ziet er als volgt uit: Doel: Veenendaal NaaldwUk) Achter: Haak (Stprm vogels) (Hermes DVS). Midden: Jaap Pauwe (Feyenoord). Prins (Stormvogels) en Van Ooyen (Feyenoord) Voor: Weis (Unites), Vente (Neptunus). Duynhouwer (Feyenoord), Breitner (ADO) en Wepster (DFC). Reserves: (Longa), (AJrx). HUIZEN, 296 M.: 8.— NCRV: Schriftle zing en meditatie, 8.15 Gramofoonmuzlek, 10.30 Morgendienst door Mevr. G Feddema Hoogland. 11.Concert door het trio van der Horst, Chr. Mengeveld. vlooi. 12.Po litieberichten. 12.15 Gramofoonmuzlek, 12.30 Bespeling van het NCRV.-orgel, 1 15 Trio van der Horst en Chr Hengeveid, viool. 2.Zenderverzorglng. 2.30 Lezing Chr. lec tuur „Stleske” door J. A. Visser. 3 Huts- houdelUke raad: mej. T. Hagenbeek „Op knap- en reparatleweik”, 3.30 Concert, 5. Botanisch halfuurtje voor de jeugd. Rlnke Telman ..Plantenbloel In Februari”. 530 Halfuurtje voor Jeugdlve amateur photogra- fen, C. A. Deul „Artistieke Landschapspbo- tografle”, 6.Jac. Blenend Pzn. Consump tie melkvoorzlen'lng. 6.30 Het aanleggen an een rotstuintje door A. J Herwlg, T— Lite rair halfuurtje Dr k. H Mlskotte „Leven en Lezen", 7.30 Politieberichten. 7 45 P. T- kwartlertje, L. J. A M Lammers „De Tele graaf In huls". 8.Concert door het Am- sterdamsch Symphonle-orkest onder leiding van M. De Haas, 8.30 John's Accordeon Duo. 8.45 Orkest. 9.Lezing door Dr J. C Roese: „Zijn Jullie ook zoo.” 9.30 Or kest, 9.45 Accordeon Duo. 10.Vaz 10.10 Orkest. 10.30 Gramofoonplaten. gewone doen moge nog zoo t sleur aan om voorbij gaan plotseling duikt een moeilijkheid of een verblijding voor ons op waarop we geheel niet waren bedacht. Ons leven wordt voor een deel ge- richt door het onverwachte. Wel hem, die het onverwachte geluk te grijpen weet. Wel hem die voorbereid is op het onverwachte en te handelen weet, wilszeker en cordaat wanneer het onverwachte in zyn leven komt. Wel hem die het onverwachte leed moe dig weet te dragen omdat hij voorbe reid was op het onverwachte. Wel hem voor wie(n) de dood nooit een geheel onverwachte bezoeker kan zijn doch steeds een. zy het plotseling komende, maar dan toch immer ver wachte bevryder. Het onverwachte in ons moet het meest verwachte zyn. Want y kennen tijd noch uur.... wy kennen dag noch datum.... Op de vragen van het Eerste Kamerlid de Savomin Lohman betreffende de voortzetting der Nederlandsch-Belglsche onderhandelingen heeft Minister Bee- laerts van Blokland Minister van Bui- tenlandsche Zaken, geantwoord: Aangezien de Comfnlssie voor bultenlandsche za ken van den Bel gischen Senaat met gesloten deuren pleegt te vergade ren en van het daar besprokene geen officieel ver slag wordt gemaakt en geen communi qué aan de pers wordt verstrekt, heeft de Minister geen kennis kun nen nemen van mededeellngen, door den Bel gischen Minister van Bultenlandsche Zaken in die Commissie gedaan. Tusschen twee nabuurlanden als Nederland en België hebben uiteraard vrijwel te allen tUde onderhandelingen plaats over verschillende on derwerpen. Aannemende evenwel, dat met de In de vraag vermelde onderhandelingen bedoeld zijn de ten vorigen jare onderbroken besprekin gen met betrekking tot de herziening van de verdragen van 1839, verklaart de Minister dat deze na de schorsing niet zijn hervat en dat evenmin nieuwe besprekingen ter zake zijn in geleld of oude zijn voortgezet. mooiste groep hyacinten, gouden medaille der Coóp. Veiling te Hillegom. Gebr. Eggink, Voorschoten, le prijs voor de mooiste groep tulpen, verguld zilveren medaille. N V. L. v. Leeuwen en Zn.. Sassenhelm. ver guld zilveren medaille voor de mooiste narcis Poeticus Glorious. G. Zandbergen ter Wege, zilveren medaille voor narcis Inc. Fortuna. J. A. v. Reisen. Sassenhelm, 2e prUs voor decoratieve groep, kleine zilveren medaille. M. Beelen, 2e prijs voor de mooiste groep tulpen, groote zilveren medaille. Gebr. Eggink. 2e prUs, decoratieve groep, verguld zilveren medaille. L. Onderwater. Llsse, 2e prijs groep hyacin ten, verguld zilveren medaille. Papendrachet v. d. Voet. Sassenhelm. mooiste Poeticus narcis, groote zilveren medaille van H. M. de Koningin Moeder en bronzen medaille N. V. L. v. Leeuwen en Zn., 3e prijs groep narcissen, groote zilveren medaille van H. K. H. Prinses Juliana. Braam en Zn., zilveren medaille. G. Lubbe Tzn., Oegstgeest. 4e prijs, groep narcissen, groote zilveren medaille van Z. Exc. Minister Verschuur. A. Koper. Bennebroek, speciale prijs voor in zending bloemstukken. In de bloemententoonstelling is opgenomen de groote narcissen-wisselbeker-tentoonstelllng. die sedert 1930 door de tentoonstellingcommlssle „Bloemlust” gehouden wordt. De wlsseibeker wordt toegekend voor de van een Sassenheim sche firma afkomstige beste inzending gefor ceerde narcissen, bestaande uit minstens 30 variëteiten. De wlsseibeker is dezen keer toe gekend aan de fa. Papendrecht Sassenhelm. De beker is tot dusver tweemaal gewonnen door de N.V. door de N.V. Warnaar en Co. De jury bestond uit de heeren J. F. Ch. Dix. Heemstede; C. Eggink, Voorschoten; W. v. Laan. Voorhout. D. W. Lefeber, Lisse en J. dJ Wllden, NoordwUk. De tentoonstelling blijft tot 24 Februari ajs geopend. - Hierna was het woord aan Z. Exc. Mr. T J. Verschuur, Minister van Economische Zaken en Arbeid, voor het houden van de openingsrede. De Minister ver klaart met genoe gen gehoord te hebbeta naar de klanken van eigen kracht, die in de gesproken woorden te hooren waren. WU moeten in de zen tijd Interna tionaal economisch denken. Want de oorzaak van zoo veel bedrUfsachter- uitgang is interna tionaal. Wanneer in Twente de tex tielfabrieken leeg- loopen is Japan hiervan de oorzaak. Het pro- ductie-niveau is daar veel lager en zelfs zware loonsverlaging en verlaging van ons levens niveau zijn niet in staat om bet verschil te nivelleeren. Dit geldt ook voor tal van andere producten. Ten opzichte van de bloembollen leek het den Minister, dat dit bedrijf een bijzondere plaats inneemt. Moet men zich bij andere producten afvragen wat het kosten-niveau is van den concurreerenden fabrikant, bU de bollen is dit eenlgszins anders. Tot heden is er van een belangrUke internationale concurrentie geen sprake. Het Internationale vraagstuk is afhan kelijk van de internationale koopkracht. In Ne derland zal men verstandig doen het leed der verminderde koopkracht niet te vermeerderen. Laten de bollenmenschen in eendrachtige sa menwerking zich als levensvraag stellen: hoe kunnen wij tegenover de bultenlandsche afne mers het beste optreden. Regeeringshulp wordt niet gaarne gegeven. ZU kan soms een gif zijn, dat verlammend werkt op de eigen werkzaamheid der bedrij ven. Men moet geen kwaad kweeken door een ander kwaad op te heffen. Op die manier krUgt men geen krachtige bedrUven meer. Vele stor men, welke thans over ons heen gaan, zUn nog niet volop als rampen te beschouwen. ZU kun nen ook veel goeds brengen en dit is een troos tende gedachte. De Minister wenschte allen toe, dat deze tUd de krachten niet zal breken. Voor een deel is dit afhankelijk van den flnancleeten kant, doch uiteindelUk zal het afhangen van de moreele kracht Wie moreel den langsten adem heeft sal winnen. Sassenhelm toont thans de edele deugd van vasthoudendheid te bezitten. De bollen streek kan hiermede worden gelukgewenscht. Moge deze tentoonstelling groot succes hebben en moge het een voorbeeld zUn om het Jioofd in deze tUden van depressie hoog te houden. De Minister verklaarde hierna de tentoon stelling voor geopend. Nadat de eerewUn rondgediend was, werd een rondgang gemaakt door de prachtige ex positiezalen. DAVENTRY. 15M M.: 19.20 Orgelrecltal door George Metzler in St. Stephen's Wal- brook. 1.05 Concert door Shepherl's Bush Pavilion-orkest onder leiding van Harry Fryer, 3,20 Schoolconcert onder leiding van Sir Walford Davies. 4.10 Concert door het Schotsche studlo-orkest onder leiding van Guy Dalnes, 6.50 Vera Moore speelt piano sonates van Beethoven, 8.20 Concert door BBC-orkest onder leiding van B. Walton O'Dennoll Noorsch prog.. 10.40 Vloolrecltal door Bratza. 11.1512.20 Geraldo en or kest. gevolgd door het Savoy Hotel or- pheans. PARUS (Eiffel) 1445 M.: 7.50 Concert on der leiding van M. Flament, Wagner-her- denklng, 8.35 Muzikaal uurtje voor de jeugd. PARUS (Radio) loonmuxlek. 12.50 orkest. 7 40 Vervi nle-orkest onder got. WEENEN. 517 M.: 4.06 Gramofoonnqualea, 6.35 Het Tautenhayn-kwartet speelt popu laire muziek. 7.25 Concert door 't Ween- sche Symphonle-orkest onder leiding van Dr. Hermann Scherschen. 9.45 dansmu ziek door Jean Lltwlns Syncopators en de Loe Pamperoe-tangokapel BATAVIA. 15 Febr. (Aneta). De lijst der Europeesche marineschepelingen, die zich op Onrust in arrest bevinden, vermeldt de volgende namen: De seinersmaat J. B. Mervel; de matroeen- konstabel L. Schouten, H. J. Hassing; de kor- poraal-monteurs H. C. Everhard, G. D. Kryten- burg; de matreeën der 1ste klasse: J. Snoey, J. Sturm. G. Panman. T. de Jonge. L. J. SnUders; de korporaals-machinisten B. van Leeuwen, 'W Tiggelaar, M. Boshart, M. Dooyeweerd; de kor poraal-stoker G. P. Dannau; de stokers-olieman C. A. Vermeulen, F. J. B. Verschuur, W. Snel (deze is nog aan boord van de „Gouden Leeuw”, gewond). P. A. Peten; de mariniers der 1ste klasse C. Holswilder. J. A. C. van der Laak, G. Helwegen; A W HordUk. A. de Graaf, L. H. Biegstraaten. J. M van Hoven; de mariniers der tweede klasse: J. Koring. J. D. Smit, A. M. Steffens, H. van Putten, J. den Besten, J. den Boer; de matroos der 3de klasse L. van Schalk; de matroos der 1ste klasse A. van Iterson. Minister

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6