STADSNIEUWS De brandstichter BEREIDE VERFWAREN Alkmaar, 28 Febr. Agenda BEURS VAN AMSTERDAM FORD COACH ’29 keurig mooi, is «eer snel, loopt beslist 100 KJd. Benzlnegebrulk 1 op 9 475. NORTON-MOTOR C JOHANNES Jan de Vries - Tel. 324- - Alkmaar MARKTEN Wisselkoersen KT u:::::::::::::::::::::::::: BruMeJ t DINSDAG 28 FEBRUARI Inschrijvingen Handelsregister N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel Nieuwe zaken Onontwikkeld heethoofd Wijzigingen VOOR DEN KANTONRECHTER BEVOLKING PROVINCIAAL NIEUWS BERGEN Jaarverslag secretaris Districts-Arbeidsbeurs Tel. 838 HEILOO De zaak-Eschauzier Nog steeds het bewuste briefje Betreffende vreemdelingen DINSDAG 28 FEBRUARI 1933 Verhoor verdachten T ZAND I Bond van Ziekenkassen in Noord-Holland boven het IJ DAMES-KAPSALON MARIE VAN VLIET GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN De Hoek HeerenstraatDirk Duyvelsweg had het weer ge daan alsmede GROND VERF - STOPVERF - PLAMUUR - LIJNOLIE - STANDOLIE LAKKEN - VERNISSEN - HUISHOUD-GLANSVERF In alle kl:, 5S et. p. kt1r.hr.» 35’S Heden 4M um 1* 4M 7 4M V Zooals een goed communist be taamt, kwam hy herhaalde- lyk met de politie in aanraking ’n Beschonken stelletje op den rijweg. Auto maakt een dub bele salto! gloed nieuw «85.— TELEF. 20 Vervolgens had het verhoor van verd. K. plaats. Hulde gebracht aan de be dienden van den bewakings post mm 52 36M 1«H wo w mm Thans werd uit een geheel ander vaatje getapt De onveilige hoek Molenbuurt Zevenhuizen kl E on 2^d Aanrijding DAMES ZIJN DUUR Golden Vlies: Feestavond L 8, 720 uur. ge- Noorder- 51, Ed. van den Heuvel. DINSDAG, 38 Febr. r.li eeeee eeeeeeeeee F» land, het Tweede Kamerlid L. de Visser, ver klaarde heden aan het Nederlandsen Corres- pondentiebureau, dat hij den Nederlandschen communist, die bekend heeft den brand in het Rüksdaggebouw te Berlijn te hebben gesticht, niet kende en nooit ontmoet heeft. Zelfs heeft hij den naam in communistische kringen nooit hooren noemen. M Uc a* 11 115 KB 56 52 3SM 164* 105 33 2N 2M 14 O vo c® Ki sl d bi en Een 10 I36M 77 S 5M 51*. 11H MM. 34.75 48 16 140 116 14M 132 65* IN 4*4 OM 35 21 24M 12 25 21 IM. 140 II6M <4 125 33 2M W 14M 41 S v s t l B 1 tl t g b r Bj ka zll 31 ke 1st ho go on de ni ge en in bi. de bo KBN 102*. SOM IOOH «H Tabak Drti Batavia Oude Dell Oostkust Senunbab ge ve bo 1M mi Br d< gi er di 01 ge lit dt be ge vi bi bi rr 1 dei dai hui wei boi kei roe I nof woi een tra Maar elk pakje sou dan 5 cent meer kosten dan nu. Is het dan niet beter, dat U slechte -17 cent betaalt voor een pak „1, 2, 3” en zélf de prachtige resultaten siet? Het overtuigt U waar schijnlijk beter en het bespaart U 5 cent op een pak elke week weer. 28 167 107 *.00 hu Sa tel Bi 75 5 5K 12 25 21 24* 56* knooeweeen Union Pacific Wabash -- Brio Kansas City South. South. RaUw Vorige koersen Heden Vorige koersen 4N 37.70 44.9) 43.40 2.47* 12-0I 7.37* 2Cl.‘3 Deze ving aan met eenige teleurstellingen, die zijn familie op financieel gebied ondervon den heeft, uiteen te zetten en noemde in dit verband ook de transacties met den heer E„ die hem een bedrag Van 100.000.schuldig zou zijn. Na vruchteloos getracht te hebben tot esa schikking te komen, heeft hij toen naar middelen uitgezien om den heer K het hem toegezegde bedrag afhandig te maken. Uit voerig gaf verd. een relaas van sün afspraken met den meda-verd. P. en de wijze waarop hü getracht heeft den heer K in zijn macht te krijgen. Deae verklaringen waren dezelfde als door verd. In eerste Instantie afgelegd. Verd. hield vol, dat hij niet de bedoeling heeft gehad den heer E. te dooden, omdat hij, naar hij aside, dan toch seker geen kans sou hebben gehad het bedrag van 100.000.te innen. De president merkte op, dat verd. aan P. op dracht had gegeven om het slachtoffer In een briefje aan diens familie te doen schrijven, dat hij op reis was. Daarna werden op verzoek van den verd. de verklaringen van get. Meijer, betrekking heb bende op de oprichting van een N.V, voorge lezen. Vragen aan B. en W. De heer T. Koste lijk heeft de volgende vragen tot B.’ en W ge richt: Reeds sinds eenigen tijd heeft het mijn aan dacht getrokken, dat langs den nieuwen Rijks weg door het bosch en langs verschillende openbare wegen In het bosch prikkeldraadver sperringen werden aangebracht. Aanvankelijk heb ik verondersteld, dat dit bedoeld was om enkele voorzieningen te treffen. Bedoelde afscheidingen nemen nu een zoo danig karakter aan, dat wij ons terug wanen tot in 191* aan de grenzen van ons vaderland. Behalve dat bedoelde afscheidingen de mooie omgeving in hooge mate ernstig scha den, levert dit buitengewoon veel gevaar op tot zelfs voor den vreedzamen wandelaar. Ondergetaekende, deel uitmakende van uwen raad, zal het op hoogen prijs stellen van uw college te mogen vernemen in de eerstvolgende openbare raadszitting, in hoeverre eigenaren het recht hebben dergelijke afscheidingen te maken, een en ander aan de hand van onze ve rordenin gen Indien mijn vermoeden juist is, dat derge lijke afscheidingen niet mogen worden aange bracht, willen B. en W. dan maatregelen tref fen. dat aan bedoelden ergerlijken toestand een einde wordt gemaakt en Indien afscheiding gewenscht, gebruik maken van art. 67 van onze bouw- en wonlngveroedenlng? Omdat de rijwielhandelaar en autobestuur der Jac. R. uit Hetloo aan rechts niet de pri meur verleende, ontstond er een aanrijding tusschen zijn auto en de machine van den motorrijder Corn. Zwaan op den beruchten hoek HeerenstraatKanaalkade en D. Duyvels weg. De motor van Zwaan werd zoodanig be schadigd, dat van verdere dienstverrichting moest worden afgezien. De schade bedroeg met elkaar 34.60 en nu wilde de verzekering van den heer R. den reiziger met ƒ20 aischepen, met welk bedrag geen genoegen werd geno men. De heer R., heden terecht staande, quall- flceerde den Kantonrechter eerbiedig, hoewel onjuist als eerwaarde en scheen aanvankelijk zeer geschikt in de conversatie, doch na de uitlegging door getuige Zwaan van het geval, werd hij eensklaps obstinaat, beschuldigde hem van leugens en valsche eed-aflegging en ging self zoo ijselijk te keer, dat de Kantonrechter met uitwijzing dreigde. De heer R. hield zich toen kalm, maar scheen toch niet voldaan te zijn met het vonnis, waarbij hij werd veroor deeld tot 15 boete of 15 dagen en 34.60 schadevergoeding. Hij gaf althans blijk van hoogér beroeps-iBesies. Btaatsleenlncan 6, Nederland 1919 Nederland 1916 4 Nederland 1081 5 Nederi 1983 44 N Ind 1998 SB 6% Dultechl. (Youngleen.) Banken Koloniale Bank tndleche Bank Oer*. Handel-m. Industrieën Unilever Calvé Dem Alg Kunstzijde Ven Berkel'e Pa*. Nieuwe Philips KOeh Accousttek Ned. Ford Als er 10 dames waren, die huis aan hul* konden laten zien, hoe gemakkeltjk en schitte rend men alles kan wasschen met het zelfwer kend waachmiddei „L J“, dan soa ook U seker overtuigd worden. dienstbetrekking zijn. Deze verklaring moet persoonlijk door den werkgever of werkgeefster worden afgegeven en onderteekend en moet er als volgt uitzien: Voorbeeld:* Maria Meijer, Duitsche, bij me vrouw Pietersen op 16 Mei 1933 in dienst ge treden als dienstbode, gaat thans met vacantle naar Duitschland. Get. Mevr. Pietersen. (volgt adres). KM( K«M 991» .3 *2* 87H Het aantal naar Nederland gekomen Jeugdige vrouwelijke personen (veelal Duitsche), neemt den laatsten tijd belangrijk toe. De meesten ko men hier om een betrekking te aanvaarden of te zoeken. Daaronder zijn zeer Jeugdige meisjes, som tijds 14 k 15 Jaar. In het belang van deze meis jes is het noodzakelijk, dat zeker Is, dat zij in een behoorlijke betrekking komen en niet op een of andere wijze in verkeerde handen ra ken. Aan de grens zal dan ook hierop streng toe zicht worden gehouden en zal het voortaan noo- dig zijn, dat vreemdelingen (zoowel mannen als vrouwen) die reeds hier te lande werkzaam zijn, bij een eventueel met vacantle gaan naar het buitenland, behalve hun paspoort, ook in het bezit moeten zijn van een verklaring van Voor 14 dagen stond terecht Dr. V. G„ arts te Bergen, die op 31 December met zijn auto over den bewaakten overweg bij de fabrieks- gracht was gereden, niettegenstaande de af sluitboom aan den kant van Bergen in dalende positie verkeerde. Dr. v. G. erkende de over treding. doch gaf ook te kennen, dat de boom aan de zijde van Alkmaar nog open stond toen hij den overweg opreed. Door het neerlaten van den volgenden boom was de dokter, evenals de mede-lnzlttende dame, mevrouw B„ hevig geschrokken en zeer ontstemd, omdat naar zijn meening door den seinhuiswachter met auto mobilisten een soort van kat en muis-spelletje werd gespeeld. Teneinde nu deze zaak'van alle zijden te be lichten, had de Kantonrechter de behande ling geschorst tot heden er werden alsnu als getuigen a charge gehoord de neeren Wit vliet en de Cock van Delwijnen, die al tal van jzren de toestellen in het seinhuis bedienden. Voorts had dr. v. G. het hooren vpp mevr. B. verzocht als getuige a décharge. Uit de ver klaring van den heer de Cocq van Delwynen en Witvliet bleek' echter ten duidelijkste, welk een uiterst delicate positie deze heeren beklee- den en welk een groote verantwoording voor de veiligheid op dat drukke overwegpunt op hen rust. Er is dan ook geen sprake van het spelen van een spelletje, doch deze overwegwachters trachten met de grootste inspanning en zorg zoowel de belangen van het publiek als van de maatschappij te behartigen. Kenmer kend is het dan ook. dat bij dezen overweg nog nimmer eenlg ongeval plaats greep. De Ambtenaar bracht dan ook oprechte hul de aan de activiteit van deze getuigen en requi- reerde tegen dr. v. G., die trouwens ook al veel water in zijn wijn had gedaan, veroordeeüng tot 13 boete of 12 dagen. Schriftelljk vonnis op 10 Maart e.k. Bovengenoemde vereeniglng vergaderde gis terenmiddag in een algemeene ledenvergade ring to het Gulden Vries, welke goed was be zocht. De voorzitter, de heer H. G. Rijs, opende de vergadering heette allen van harte wel kom. - Hierna werd de notulen onveranderd vast gesteld. De voorzitter deed hierna eenige mededeelln- gen betreffende de besprekingen met verschil lende zusterorganisaties over een eventueele aaneens’uiting, welke besprekingen echter nog geen definitief resultaat hadden gehad. In de *9*k van 31 tot en met 27 Februari 1933 werden to het handelsregister te Alkmaar om. de volgende opgaven ingeschreven: Het verhoor van verd. P. duurde veel korter. Deze bevestigde zijn ta eerste instantie afge legde verklaringen, welke hierop neer kwamen, dat tijdens den rit met den auto de heer E. hem met betrekking tot het verschuldigde geld zou hebben gezegd: „Dat geld krfigt hij wel, maar op de manier, zooals ik het wil”. Nadat nog de gevangenbewaarder P. was ge hoord, ving te 12.15 het requisitoir van «ten advocaat-generaaL mr. de Visser, aan. Deze verklaringen moeten onderteekend wor den door het betrokken hoofd van de plaatse lijke politie, waaruit kan blijken, dat de daarin genoemde werkgever of werkgeefster inderdaad als zoodanig bij hem bekend is. Een gelijksoortige verklaring behoort mede te worden gevorderd van naar Nederland komende werkzoekende dan wel van verlof terugkee- rende. reeds hier in betrekking zijnde man nen van vreemde nationaliteit. De betrokken vreemdeling(e) is verplicht bin nen 4 maal 24 uur na aankomst to de gemeen te van bestemming dpze verklaring bij het hoofd van politie ter plaatse In te leveren. De hierboven bedoelde regeling zal met in gang van 1 Maart as. van kracht worden. 11 Strafzaakjes, geboren utt een aanrijding bij den gevaarlijken hóek MolehbUtlrt—Zevenhui zen, behooren niet tot de zeldzaamheden en zoo had zich ook nu weer te verantwoorden zekere heer F. H J„ vertegenwoordiger van een fabriek vah automatische weegtoestellen te Alkmaar, omdat hü op gezegde kruising had verzuimd een hoorbaar signaal te geven, met gevolg, dat een carambole over twee banden volgde met een driewielige bakfiets, waarmede de zulvelhandelaar G. H. zijn clientèle bedien de. De fiets bekwam eenige schade en drie pond versch gekarnde roomboter had zich gemesal- lleerd met de straatmodder, die de Bergerbrug bedekte, dus was eveneens waardeloos gewor den. De niet verschenen automobilist' huldigde vermoedelijk de stelling, wie zwügt, stemt toe en werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen en schadebetaling ad ƒ4.40. De heer P. Blankman, rentenier te Alkmaar, genoot op 34 Dec. op den rükskanaaldük onder Schoort, tusschen Schoorldam en Züpersluis, het weinig benüdenswaardige voorrecht, met «Ün kalm rüdende wagentjt, te worden aange reden door een met onverantwoordeiüke vaart hem achterop' rijdenden auto. Dit vehikel sloeg ■n paar maal over den kop en kwam weer op de wielen te staan, echter met verlies van twee passagiers uit de z.g. kattebak, die op den weg waren gesmakt en er niet al te best aan toe schenen. Een toevallig voorbijrijdende genees heer verleende nog eenige hulp, maar blijkbaar had geen der passagiers later veel last van het avontuur. Het kwam den heer Blankman, zooals hü heden verklaarde, voor, dat de vier Inzittenden allen stevig onder den Invloed van sterken drank verkeerden en deze toestand de oorzaak was van het onzinnige rüden. De bestuurder had, door Blankman naar zün naam gevraagd, onhoffelük geantwoord: Dat gaat Je niet aan!, waarop de heer Blankman het autonummer noteerde. De automobilist ^bleek dan te zijn de aannemer Joseph M te Schoort. Heden gedagvaard, had hü niet van eenige interesse blük gegeven en werd de zaak dus bü verstek behandeld. Door den heer Blankmkn werd gereclameerd 10 schade, wegens een be schadigt spatbord, welk bedrag hem dan ook werd toegewezen. De afwezige automobilist werd voorts veroordeeld tot ƒ30 boete of 30 dagen efi ontzegging van iübevUègillitiid voor den tijd van 6 maanden. Naar onze meening zal verzet tegen dit krasse vonnis wel niet uitblijven. bonden Zwitserland Weenen Kopenhagen StocUkoim OalC eeee New Fork <cable) Rome Zooals wü elders reeds in dit nummer meedeelden werd Martous van der Lubbe op 13 Januari 1909 te Lelden geboren. Zün ge boorte juist in de sleutelstad was maar toeval lig; immers zün vader was een rondtrek- kend koopman, die door zün vrouw vergezeld werd. Intusschen nam de jongeman al spoedig zün geboortestad tot- vaste woonplaats en in 1938 ongeveer hü was toen dus 19 jaar deed hü voor het eerst van zich spreken In de communistische beweging. Hü woonde toen op de Uiterste Gracht 59. Al vrü spoedig trad hü in de Leidsche afdeeling van de Communistische Partü op den voor grond, en gedurende enkele jarén was hü zelfs directeur van het Leninhuis, Bouwe Louwen steeg 32. Zooals vafi een goed communist niet anders kan worden verwacht, kwam hü herhaalde ma len in aanraking met de politie wegens het houden van betoogingen, het colporteeren met communistische lectuur, verzet tegen de open bare macht en vernieling oa van ruiten bü Maatschappelük Hulpbetoon als protest tegen het feit, dat hü niet voldoende steunuitkeering kreeg. Waar wellicht zün communistische Ideeën op den duur niet geheel overeenkomstig de leer bleken, zün partügenooten althans hem minder in de hoogte staken, dan hü had gehoopt, liet hü zijn positie bü de Leidsche communisten varen. In Maart 1931 verschafte hü zich een geldig paspoort om een reis te maken door Europa en met name door Sovjet-Rualand. Als doel van zün reis gaf hü ep: sport en studie. Het was aanvankelük de bedoeling, dat hü op zün tocht gezelschap hebben zou van zekeren H Holwerda; deze zag intusschen op het laat ste oogenbik van de reis af; hü verbüft thans in de strafgevangenis te n. De wereldreis van van der Lubbe nam ook al spoedig een einde; de Berlünsche politie pikte hem op en liet hem naar de Nederland- sche grens terugbrengen. Hü trok nu weer aan het zwerven; vermoedelük had hü zün vaste woonplaats in Dordrecht, doch ook to Lelden liet 71Ü zich herhaaldelük zien. Een drietal weken geleden nog was hü daar ta de oog- kllnlek in observatie. Waarschünlük was zün pas tot Maart van dit jaar geldig. In Leiden noemt men hem een onontwikkeld heethoofd. Als hü to een vergadering het woord nam, begon hü altüd Vnet: „Ik protesteer". indnatr. Buitenland Bethlehra Bto*i'*L U S Steel 0 8 Leather Intern Nieke! MQnbonw Boeten Mttnbonw Alg Bxploratie Redjans Lebon* Petroieess Osboee Kon Oüe Perlak Peudawa OontinkBUU OU Vanmiddag om half 1 werd de driewielige motor-bakfiets, bestuurd door den vischhande- laar C. Blom op den hoek KientWaagplein aangereden door een auto van de Berger Bo- tercentrale, bestuurd door R. D. te Bergen. Belde bestuurders hadden signaal gegeven doch niet gehoord. De bakfiets werd ernstig bescha digd. de schade werd onderling geregeld. De politie stelt een onderzoek to. Probeert het toch zelfstandig en aegt self of U ooit een zoo uitstekend waschmiddel hebt gehad. „1, 2, 3” is werkelük büsonder goed; het is bovendien NEDERLANDSCH FABRIKAAT en koot maar 17% cent per pok. Personalia De door den burgemeester ta- gestelde sub-commissle uit het Plaatsehjk Cri siscomité. die zich zal bezighouden met het verstrekken van extra-hulp aan werklooze ge zinnen, waar, ten gevolge van de langdurige werkloosheid met betrekking tot de aanschaf fing van kleedtog. schoeisel, beddegoed e.d. zoodanige achterstand is ontstaan, dat ver strekking van genoemde goederen noodzakelük blükt, bestaat uit dan burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen. voorzitter en de heeren J. van Exter, lid van den Nederlandschen Aannemers- bond, Jac. Houtenbos, Ud van de R.K. Bouw- vakpatroons, L. den Dus, Ud van den Algemee- nen Nederlandschen Bouwvakarbeldersbond en D Kerkhoven, lid van den R.K. Bouwvakar- beldersbond ,JBt. Joseph”. De R.K. Vereeniglng voor Kraam-, Wük- en Huisverzorging, welke met 1 Januari JJ. over ging in het Wit-Gele Kruis, heeft als jaarver slag het volgende over de werkzaamheden en de ftoancleele uitkomst: De kraamverzorglng behandelde 12 gevallen met 267 bezoeken. De wükverpleglng 16 geval len met 758 bezoeken. De huisverzorgng 58 gevallen met 1846 uren. De inkomsten bedroe gen aan contributies 1350, subsidie 300, giften 29, totaal 1679. De uitgaven 1679. Inmiddels is de vereeniglng het Wlt-Gele Kruis sül> werkzaamheid begonnen sn heeft t samenwerking gezocht met het Witte Kruis, aan welks bestuur het volgende voorstel werd gedaan Het Wlt-Gele Kruis verbindt zich *1 haar le den lid te doen worden of te doen blüven van het Witte Kruis tegen een vergoeding van 1«— per jaar; het verbindt steh deae bij drage per Hd te verhoogen tot het normale peil, wanneer door subsidlén onze lasten wor den verminderd. Heden overleed na voorsten te sQn van de H H Sacramen ten der stervenden, onze ge liefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder MeJ de Wed. DUIN VAN DER MOLEN in den ouderdom van 89 Jaar. Uit aller naam: FAMILIE DUIN en BEENTJES. Heemakerk-Caetrtcum. Febr. 1933 J. G. van Gugten. bakkerü. Dorpsstraat A 215. Zuid-Scharwoude. Zaak overgenomen. C. Huisman, Weverstraat 39, Den Burg, filiaal gevestigd te Texel. Café „de vergulde Valk”, Dorpsstraat 42, Oude Niedorp. Zaak overgeno men. Mei Hllckmann, winkel in manufactu ren. Langestraat 27. Alkmaar. Zaak overgeno men. W M. H. Pels, en Zoon, handel ta wü- nen etc., Koorstraat 51, Alkmaar. Wüziglng eigenaar. j. c. Kok. rijwielhandel. Burger- brug A 107, Züpe. Zaak overgenomen. Café „Holland”. Kanaalweg 138, Den Helder. Rudi Zimmermann, kapper. Hector Treub- straat 74. Den Helder. N.V. Tavamer Han- delmaatsehappü. bankzaken beheer en exploi tatie van roerende en onroerende goederen. Van «Ier Wückplein 2, Bergen aan Zee Geopend voor werknemers van 912 uur. Voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Bemiddeling voor vrouwelük personeel dage- iüks van 25 uur (uitgezonderd Zaterdags) en op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. De Directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven; Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 waterb. opzichter, 1 bouwk. opzichter. 3 opz. teekenaaxs, 3 glas in loodzetters. 11 betonwerkers, 1 stuc, opperman. 2 steenhouwers, 1 steenbikker. 11 voegers, 13 stucadoors, 26 opperlieden. 76 tim merlieden, 56 schilders, 42 metselaars, 92 grond werkers. Groep metaalnüverheid: 6 vuurwerkers, 5 wagenmakers, 2 instrumentmakers, 3 kernma- kers, 1 electro-technicus. 1 radiomonteur. 3 voorslaanders. 3 constructiewerkers. 1 tand- technlker. 3 mach, teekenaars. 1 metaalschaver, 2 metaalslüpers, 1 fitter, 2 rijwielherstellers. 3 lünwtrker», 1 operateur, 1 zandvormer, 1 zand- bereidér, 5 carrosseriebouwers, 12 smeden, 4 plaatwerkers. 1 fralser, 1 scheepsbouwer. 5 ke- telmakers, 2 bllkbewerkers, 13 stokers, 3 scheepstimmerlieden, '2 scheepsteekenaars, 3 autog. lasschers. 1 metaalvü Ier, 10 kilnkers«»17 bankwerkers, 10 electriclens, 5 monteurs, 7 ü«er- werkers, 9 loodgieters. 6 machinisten, 7 mctaal- draaiers. Groep voedtags- en genotmiddelen: 16 bak kers, 3 slagers, 2 koks, 1 botermaker, 1 suiker bewerker, 5 sigarensorteerders. 2 sigarenkist Jes- plakkers, 3 tabaksbewerkers, I tabaksstripper, 1 rtogster, 45 sigarenmakers. Overige beroepen: 23 pakhuisknechts. 5 in casseerders. 5 mach, houtbewerkers, 4 letterzet ters. 1 machlnezetter, 2 borstelmakers. 13 meu belmakers, 2 kistenmakers, 1 kalkbrander,^ 9 boerenarbeiders, 6 peh. stoffeerders. 1 schoen maker, 10 vertegenwoordigers, 12 kantoorbedien den, 15 tuinlieden, 3 bloemisten, 1 rietweheer, 3 drukkers, 3 kappers, 4 kleermakers, 1 kellner, 3 winkelbedienden, 3 zakkenstoppers, 6 boek binders. 3 chem. reinigers, 1 chem. perser, 5 koetsiers, 39 chauffeurs, 10 magazünbedlenden, 1 carrosseriebekleeder, 41 transportarbeiders, 367 loe-ar helders. Gedeelteiük werkloos: Metaalindustrie sigarenindustrie 21, overige beroepen 8. Jeugdige personen in diaerae beroepen: 33. Geplaatst: 11 werkzoekenden. De Directeur van het Gem. Bureau voor Sociale Zaken, Nog een voorbeeld, to geval de betAkken vreemdeling nog in dienst moet treden Maria Meüer, Duitsche. is als dienstbode aan genomen door mevrouw Pietersen en zal haar dienst aanvaarden op (volgt datum). Get. Mevr. Pietersen. (volgt adres). Het Haagsche Gerechtshof heeft heden de behandeling van de moorzaak-Eschauzier voortgezet. Bü den aanvang der zitting verzocht de ad- vocaat-generaal mr. J. A. de Visser het Hof nogmaals als getuige te doen hooren den hoofd commissaris van politie van T Sant. Deze heeft het Hof daarop verschillende mededeellngen ge daan omtrent de lectuur, welke aan verdachte K. in het Huis van Bewaring was verstrekt. O. a. was hem ter lezing gegeven een Jaargang van „De Prins” van 1913, welke jaargang thans uit het Huls van Bewaring Is verdwenen. Door de politie was namelük ontdekt, dat to het nummer van 11 Mei 1913 vim „De Prins” de op het bewuste briefje geschreven woorden .Joe” en „blnatang” voorkwamen. Voorts deelde de advocaat-generaal mede, van twee gevangenbewaarders ta het Huls van Be waring een briefje te hebben ontvangen. Hü verzocht het Hof alsnog deae belden als getui gen te hooren, waartoe het Hof besloot. De gevangenbewaarder S. deelde daarop me de, dat verd. K. hem een briefje had getoond en daartoü zou hebben gezegd: „Al* het Hof dat weet, zul je nog wel wat anders den.” De president toonde daarop get. hat bewuste briefje, waarop get. zei. dat het er veel op ge leek. Naar aanleiding van dit verhoor ontstond *n discussie tusschen den advocaat-generaal, verd. K. en de verdediging, terwül mr. Nederveen op een opmerking van den advocaat-generaal, <iat hij door de gedane mededeellng verrast was, thans mededeelde, dat hü het bewuste briefje reeds drie maanden eerder to zün bedt had. HU had het aan verd. K. ter kennisname ge geven. Onderstaande persoon wordt verzocht rich zoo spoedig mogefük aan te meldMb ter ge meente-secretarie. afd. bevolking.*?** Leonafdus Johannes Roovers. koopman, woond hebbende Keizerstraat 36a. Vorige koenen 8.14* 8.«M 56.UH 59.15 9.75**' 9.75M 34.75 48.17)4 37.75 45.00 13.95 7 37M 20.56 Shen Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Berbodladl BUau V: I. O. O. Allied Interoontm. Rubber Scheepvaart Java Cb Japan Holl Amerika UJn Dito Oem El*ex}<l. Kon Ned Stoomb Bcbeepvaart-Unle Suiker MVA Je» Cultuur N I S U Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem trokken kassen zich voor minstens 3 jaar zullen moeten aansluiten. Dit voorstel zal door het bestuur nader overwogen worden. Tüdens de rondvraag stelde de afdeeling Venhuizen voor, die kassen die vroeger bü den ouden Bond waren aanges’oten, tot aansluiting bü den huldigen Bond te bewegen. Dit werd aangenomen. Diezelfde afdeeling vroeg hoe te handelen met een lid van een plaatselüke kas. dat naar elders verhuist en toch lid wil blüven, wan neer dit dan ultkeering behoeft. De voorzitter gaf in overweging van het be trokken lid een schriftelüke verklaring te ver langen, welke verklaring of door den behande lenden geneesheer of door het gemeentebestuur van de gemeente waar dat lid woonachtig is. geteekend is. Hierna sloot de voorzitter met een hartelük woord van dank en een opwekking de ver gadering. Eenige jaren geleden hadden wü het genoe gen de oi>entog aan te kondigen van de nieu we kapsalon van Marie van Vliet en Co. aan de Bierkade. Thans is deze intusschen bekend geworden zaak overgeplaatst naar het Rltsevoort no. 33. Hier is door vakkundige verbouwing door den aannemer P. W. Visser. Westerweg, al hier. een aardige zaak ontstaan. Het Interieur riet er origineel en aantrekke- lük uit en biedt plaats aan een 3-tal kap- boxen. Een lange, moderne bank biedt den wachtenden een aangenaam zitje. De prettige conversatie wordt niet gestoord door het mo- torgezoem, daar de motoren onder den vloer zün Ingebouwd. Het geheel is modern verlicht. Vermelden we voorts, dat er een keurige af- deeling van parfumerieën en byouterleën aan deze zaak verbonden is. Ongetwüfeld heeft Marie van Vliet, door haar zaak in het cen trum der stad te vestigen, een groot bezwaar voor haar cllënteele weggenomen. Epakamp, slagerij. Rustenburgerweg O 375. Heerhugowaard. D. Buisman, winke lier to zuivelproducten. Züdam 5, Alkmaar. Leesbibliotheek De gelegenheid om boeken te ruilen Is vanaf heden alleen des Zondag* na de Hoogmis. Geslaagd Bü het te Alkmaar gehouden bakerexamen (afd. Wlt-Gele Kruis) is ge slaagd onze plaatsgenoote mej. M. Verduin ALKMAAR, 37 Febr. N.V. Alkmaarache w*-* SSX^erkool*’^ P^Ttrukl%<^ kool 190-11.30 per 100 .tuk. Geleikort 80- 3.70 per 100 K G. Kropsla 2 30. Knolselderle 1 30 —3 70 per 100 stuks. Prei 1.10—7.70 per 100 boe Roode kool 604 10 per 100 K G Selderie 3 70-^ 5.80 per 100 bos. Spinazie 1.03—1.40 per bak Spruiten 0.5012.50 per 100 pond. Uien 9O—2.7Ö per 100 K.G. Wortelen 801.50 per 100 KG Witlof I 780—10.50. Idem II 4—5.50 p. 100 pond BROEK OP LANGENDIJK. 28 Febr. 32000 K.G. Roode kool 1.104.10, Idem doorschot 60320. 00000 K.G. Gele kool 902.40. idem doorschot 001.60. 110000 Deenscbe Witte kool 6070 18000 KG. Uien: Gele Uien 801.80. Grove 120 170, Gele Drielingen 80120. 3000 KG. Ble ten 901.20 BODEGRAVEN, 28 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 82 wagens. 3527 stuks. Ie soort 2628, 2e aoort 3325. Handel flauw. NOORD-SCHARWOUDE. 28 Febr. Noorder- marktbond 19500 K.G. Uien: Drielingen 1 120, Uien 1.401.70. Grove Uien 1.50—L70. 1600 Peen 1.40—190. 10000 K.G. Kroten 60—1.40 92000 K.G. Roode kool 1.303.70, idem doorschot 1102.50. 323100 K.G. D Witte kool 60. 37000 K.G. Gele kool 13.10. Idem doorschot 70—160. Alles per 100 K.G. Doorgedraald„ 170000 K.G. Deeneche Witte kool. 9800 K.G. Kloten. PURMKRKND, 33 Febr. Kaaabeura. Aanvoer 16 partijen. 16000 K.G. Hoogste orUs 22Handel matig BEVERWIJK. T7 Febr. R K Coép. Tulnderaver. „Kennemerland” Boerenkool 10055. Sla 1.35. per kist. Rabarber 16%8%, Prei 138 per bos. Witlof 100% per pond. Spruiten 33% —17%. Uien 2%. per K.G. Roode kool 6 2%. Gele kort 2%. Knollen 5—2%. per stuk. LEIDEN. 28 Februari. Varkensmarkt Aan voer *75 stuks. 343 zware 2930. 33 lichte 28. Handel tamelijk vlug. PURMEREND. 28 Febr. 2 stapels Kleine Boe renkaas. wegende 400 K.G. 25.per 50 KG. Handel matig 519 KG. Boter. Welboter 1.40 1.86. Melkboter 1551.70. per K.G. 683 Runde ren. waaronder 335 vette 5660 per K.G. en 330 melk- en geldekoeien 80220 oer stuk. Handel stug. 16 Stieren 44*8 per K.G. Handel stug. 30 Paarden 60130 per stuk. Handel matig 55 vette kalveren 6080 per K.G. Handel matig. 854 nuchtere Kalveren, slacht 514 per stuk. Idem fok 912 per stuk, handsl matig. 992 vette Varkens 28 -32 per K.G. Handel zoatlg. 25*"' magere Varkens 718 per stuk. Handel stug. 195 Biggen 610 per stuk Handel stug. 830 Schapen 620 pee. stuk. Handel easUg. 11 Bok-„t ken 37 per stulr. Handel matig. Klpeleren 3 3.75 per 100 stuks. Eendeieren 2.75 per 100 at. Piepkuikens 08092% per K.G. Oude Kippen en Hanen 0850 60 per K.G. Konijnen 0.401.50 per stuk. Benden 0 50120 per stuk. Duiven 0 40 per paar. Aan hét jaarverslag van den secretaris, den heer H. Vlnke. ontleenen wü dat de Bond op het oogenblik 11 kassen telt met 1023 leden, waaronder 63 vrouwen, terwül het bezit than» 19.049.84% bedraagt. Het aantal ziektegevallen bedroeg in het af- geloopen jaar 2»6 en het totaal aan uitkeerin- gen ƒ10.1568». K De voorzitter bracht dén secretaris namens de vergadering dank voor zün juist verslag. De heer Stammes van Broek op Langendük deelde namens de kas-contró’e-oommissle me de, dat de boeken en de bescheiden van den penningmeester volkomen to orde waren be vonden. De commissie was unaniem van meening dat het vele werk daar den secretaris-penning- meester, den heer H. Vlnke, verricht, niet lan ger onbeloond mocht blüven. DU bleek ook de meening van het bestuur te zün, waarom' het voorstelde den secretarls- pennlngmeester een vergoeding van 50 toe te kennen, waarvan 35 voor rekening van den Bond en 35 voor het Herverzekeringsfonds. D* heer Schagen stelde voor dit bedrag 150 te doen «ün, welke voorstel door het bestuur om practische redenen werd afgewezen. ^fdeeüng Nieuwe Niedorp stelde hierop voor de vergoeding van 50 van terugwerkende kracht te doen «ün, dus ook voor het afgeloo- pen jaar te doen ultkeeren. Dit voorstel werd door anderen gesteund. Na eenige overweging werd”met algemeene instemming aldus beslóten. De heer. H. Vtoke Wacht hiervoor hartelük dank. Hierna werd de rekening van den Bond vast gesteld op een bedrag aan inkomsten en uitga van aan ƒ546.84. en de rekening van het Her- vérèekeringsfonds op 70491 aan Inkomsten en uitgaven. r De begroeting varj den Bond voor 1933 werd aan inkomsten en uitgaven begroot en vastge steld op een bedrag van 164.74. Hierna was aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden in de vacatures'' H. Vlnke en H. Vrouwe, welke beide herkiesbaar waren. Beide heeren werden met algemeene stemmen herkozen. Voorstellen van het bestuur. Het bestuur stelde voor de Koninklüke goed keuring aan te vragen op de statuten, daar ge zien artikel 5 der statuten van den bond, het welk voorschrijft dat leden van den bond kun nen zün rechtspersoonlükheld bezittende Ver- eenlgtogen, het in dit verband al te absurd is. dat de bond daarin ten achter bluft, terwül wat betreft de verantwoordelükheid het nood- zakelük is, dat tot aanvrage wordt overgegaan. De kosten deaer aanvrage zullen geaamenlük door de kassen worden gedragen. De voorritter lichtte toe, dat bü latere In formatie te bevoegder plaatse twüfel over de noodzakelijkheid van een Koninklüke goedkeu ring is ontstaan. Spr. adviseerde daarom in principe het ge dane voorstel aan te nem«n. zoodat, wanneer een Koninklüke goedkeuring noodig is, deze ■ongevraagd kan worden, terwül In het andere geval hiervan kan worden af gezien Na eenige overweging werd aldus bésloten. Na eenige overweging werd besloten den naam van den Bond te veranderen inplaats van- .Bond van Ziekenkassen ta Noord-Hol- land boven het IJ” In .Bond van Ziekenkassen ta Noord-Holland”. Verder stelde het bestuur voor, een nteuw artikel in het ontwerp-reglement van het Her- verzekerlngslonds op te nemen, hetwelk luidde als volgt: .Jpdien aangesloten kassen leden »«wwamen die den leeftüd van 50 jaar be reikt hebben, ontvangen ^eze ka«en voor »ulke Jrit^rVerveroekeringsfonds. Deze bepaling is tevens van toepassing voor die leden der kas- sen, die hun bestaande ultkeering bü ziekte boven dien leeftijd verhoogen In de toelichting werd gezegd, dat, In ver band met de statistische gegevens, waaruit blükt. dat de riektekansen bü oudere personen grooter is dan bü jongere, het bestuur toelating als lid en verhooglng van ultkeering boven dien leeftijd van voornoemde personen, een groot gevaar voor de financiën van het fonds acht Na ampe'.e bespreking werd Deae bepaling wordt beschouwd te zijn gwyn op 1 Januari 1933. merna werd het ontwerp-regtement Herverzekeringsfonds na een kleine aanvulling T*rw^a»r^*eHnc Schoorl stelde voor, dat de be let w< Hj

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 10