D I.VX.B; Overzicht Huldeblijk voor den A.N.W.B. I i Onze doelman jubileert Ik heb ’m Tegen Hongarije Fraai voetbal ROTTERDAM m. MwMUMPg GOUDA M. GOUDEN JUBILEUM F I ZATERDAG 4 MAART Dankbaar Nederland V.I.C. - De Meer J De A. N. W. B. wijst U den weg r NEDERLAND LANGENUS, BELGIë SCHEIDSRECHTER CZEK II DER1 TICSKA BIHAMI TURAY HONGARIJE SZABO Monument te EEN VAN DE VIJFTIG Amsterdam DE A. N. IV. B. ORGANISEERT WANDELTOCHTEN Huid igingsplannen r Nederlaag te wachten Geestdrift kan helpen De knappe techniek der Hongaren zullen wy niet kunnen evenaren BARATKVfr BIRO SAROSI LYKA KRONENBERGER I I De positie van Achilles zal worden verbeterd Ons Oranje-team komt Zondag voor een uiterst zware taak te staan Vijftig jaar van werken in het algemeen belang 'd Een van de vele fraaie plekjes, welke de A. N. W, B. popB Uw wandeltochten uitzoekt De jubilaris Monument te Amsterdam Ac tie-kiek van Gejus tijdens den laatsten wedstrijd Duitschland-Nederland Er zjjn weinig borden in ons land, welke zich zoo in de alge meene sympathie kun- nen verheugen Het Hongaarsche voetbal VAN DER MEULEN WEBER VAN RUN PELIKAAN ANDERIESEN VAN HEEL WELS LAGENDAAL VAN DEN BROEK BONSEMA VAN NELLEN stalden wy den vljftigsten «Ml XIIIMIIUI I I A ■IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlIlllllllHIIIIIIIIIIIIIIII 4 niet ook en mld- _1 en al I s s 1 iiiiih Hiimiiiiiimmiiiii nu Blauw moeite genoeg hebben. Ë>n gelijk spel In de laatste ontmoeting achten we geenszins ónmogelijk. met Misschien 50 Jaren Bondswerk! 90.000 ledenl - Nederland telt ruim 9 mlllloen inwoners! Van daad werkelijke belangstelling en dank baarheid voor het Bondswerk getuigt dus slechts 1 pCL der bevolking van ons land. Het is zeker niet ongepast aan tienduizenden in den lande te vragen hun heimelijke belang stelling in het Bondswerk. waarvan ook zij ge nieten. om te zetten In tastbaren steun. De 50-Jarige Bond heeft daar recht op. die de AJ4.W.B. zoo kwistig ter informatie langs deze paden gestrooid heeft? Wie heeft ook niet Maar wjj zouden voort kunnen gaan en dui zend dingen noemen, maatregelen van alge- meene nutte, waarvan iedereen ter zijner tijd wel eens gebruik gemaakt heeft. En wie nog niet overtuigd mocht zijn, zou dagelijks bijna In de dagbladen de bewijzen kunnen vinden van de activiteit en werkzaam heid van den A.N.W.B. ten bate van den weg gebruikers, hier door een wegverbetering deel te nemen of deze uit te voeren, daar door faciliteiten voor hen te verkrijgen, elders weer door het veilig gebruik van en verkeer op den weg te bevorderen. Wjj zouden al opsommend wat de A. N. W. B. aan heilzaam werk verricht, komen tot een lange lijst van voortreffelijke resultaten, waarop wy ongetwijfeld eerlang nog gelegenheid te over'zullen krijgen het licht te werpen. Daarom volstaan wij ditmaal met deze sobere aanduiding en merken nog slechts op, dat menig Nederlander, om van de tallooze buitenlanders, die bjj een bezoek aan ons land een onmisbaren gids vinden In den A.N.W.B.. zelfs niet te spreken, de schoonheid van het eigen land gevonden hebben door den toeris tenbond voor Nederland. Het watertoerisme werd al veel eerder aan- gemoedigd en bijgestaan om zich te ontwikke len, omdat ons waterrijke land als het ware aangewezen was voor het toerisme op rivieren en meren, kanalen en vaarten. Zoo wil de Bond alle toeristen en wegge bruikers onder zijn vaandel vereenlgen, opdat zijn arbeid een harmonie zal kunnen scheppen onder al deze toeristen en gebruikers van den weg. Ieder kan bjj eenig nadenken wel bevroeden, van hoe groote beteekenls zijn werk is ge weest. En wie het niet weet, vrage het maar eens aan 60- A 70-jarigen, hoe het in hun jonge jaren met de wegen in ons land was gesteld en hoeveel verbeteringen er aan den A. N. W. B. zijn te danken. Wjj behoeven niet den nadruk te leggen op het groote nut der wegwijzers, welke de Bond sedert 1893 ten gebruike voor leder, die ze noo- dig heeft en wie is er die ze nimmer noodig heeft gehad! langs de wegen heeft geplaatst: In. geen enkel land ter wereld Is de bebake- nlng van den weg zoo voortreffelijk uitgevoerd als ten onzent. Dit erkent leder, die in het buitenland gereisd heeft. Eigenlijk is het Gejus’ vier-en-vljftigste wed strijd, maar om onbegrijpelijke redenen telt de K.N.V.B. enkele wedstrijden, welke niet offi cieel voor de F.I.F-A. gelden, niet mee. Of b.v. de Jubileumfvedstrjjd BelgiëHol land geen echte interland was! Niet officieel speelde van der Meulen dus Reeds is. na ampele beraadslagingen, beslo ten, dat het huldeblijk zal bestaan In een mo nument, op ^e richten In de hoofdstad des lands, te Amsterdam. Hoe het monument zal zijn, welke kunstenaar het zal ontwerpen, welke plaats het te Amsterdam zal vinden, staat nog niet vast. Reeds zijn daarover met de gemeen telijke autoriteiten besprekingen gevoerd, die ongetwijfeld tot een gunstig resultaat zullën lelden, doch veel, bijkans alles hangt af van de vraag, hoeveel geld er zal binnenkomen. Het Comité heeft zich bereids tot de A. N. W. B.-Ieden gewend met het verzoek een be drag van 0.50 bjj te dragen tot dit huldeblijk. Natuurlijk zijn grootere bedragen zeer welkom, doch juist om het iedereen mogeiyk te maken deel te nemen, is het bedrag uiterst laag gesteld. Hetzelfde beroep doet het Comité thans op de niet-leden. Wij ondersteunen dit verzoek gaarne en geven hieronder de wegen aan, waarlangs men zjjn bijdrage aan het Comité kan toezenden. a. per postwissel aan de Hollandsche Bank voor Zuld-Amerlka N. V„ Amsterdam (te ver- kei zwak momentje van den Haarlemmer tegen de Ieren, heeft by enkelen de vraag doen rlf- aen of dat niet het einde sou beteekenen. Wjj wisten wel beter! Zoo zijn wjj dan genaderd aan het moment waarop Gejus aan zjjn jubileum toe Is. Het zal hem aan belangstelling, in welken vorm dan ook, niet ontbreken. Wjj stellen vertrouwen in onzen doelman en zjjn er van overtuigd, dat Gejus in 't volgende seizoen weer terugkomt. Indien de omstandig heden hem dit althans niet verhinderen. Bjj zijn vljftigsten wedstrijd kunnen wjj niet beter doen dan den wensch uitspreken, dat hy morgen door zijn uitstekend spel ons teatn ter overwinning zal voeren. Mocht het inderdaad zoover komen, dan kan men er van opaan, dat Gejus’ werk in den goal hiertoe niet weinig zal hebben bijgedragen. Van der Meulen, proficiat.... niNHiiiiiniuiiiiniiiiiiiiiiiiiiimnii|iiiMmMMMaHMiinNiiiiiiiHHiHiiiHiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii iiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiitiii!iiiiiiiiiiiiiiiin De Bond, het nut inziende van internationale samenwerking, nam In 1897 het initiatief tot oprichting van de Ugue Internationale des Associations Tourtstes en diende daardoor niet alleen de directe belangen van den toerist, maar propageerde daardoor tevens de verbroedering der volken en de ontwikkeling der vredesge- dachte. De Bond kwam op voor de rechten van den toerist, bracht ontwikkeling aller aard, bescha ving, veredeling, blikverruiming. Door de concentratie der toeristengroepen. door de totstandkoming van de algemeenheid van den Toeristenbond voor Nederland kon ge waakt worden tegen éénzijdigheid en tegen bevoorrechting van eenlge categorie ten koste van andere. Hierin ligt 't geheim besloten van de groote sympathie, welke zich verder uitstrekt dan tot ons leden-legioen, voor 't werk van den A. N W. B. De auto had nauwelijks ztfn intrede gedaan en zich vertoond op de veel te smalle wegen van destijds, of de A. N. W. B. bond den strijd aan voor wegenverbetering, den aanleg van rij wielpaden en de veiligheid van het verkeer. Zijn krachtige actie, waaraan hjj kapitalen In den vorm van subsidies uitgaf, had eenerzijds ten doel den wielrijders een veilig pad te verschaf fen, anderzijds om het automobilisme een kans te geven zich te ontplooien en het verkeer In goede, veilige banen te lelden. Ondanks verguizing van het rijwiel tot on geveer 1895 en van den auto zooveel jaren la ter, zijn beide onmisbare vervoermiddelen ge worden in dezen mcdemen tijd, welke snelheid en gerief vraagt. Het is de Bond geweest, die, ondanks heftigen tegenstand van de velen, dis toen nog nimmer op een rijwiel of in een auto gezeten hadden, het eerst de toekomst dezer vervoermiddelen overzag en dus ook begreep, dat de tegenstand zou luwen. Toen het genot van het wandelen in het gedrang kwam door fiets en auto, was het de Bond, die de wandelende minnaars van na tuurschoon langs vroeger ooit gekende, aan trekkelijke veilige paden naar buiten bracht |n Gods vrije Natuur. e Kampioen'*, het orgaan van den A N WU. - Toeristenbond voor Neder land. bevat een hoofdartikel in ver band met het as. gouden jubileum van den A.N.W.B. wy nemen er het volgende uit over: Of men wielrijder of automobilist is. motor rijder of wandelaar, ruiter- of watertoerist, koetsier, vrachtrijder of chauffeur, het doet er niet toe alle weggebruikers en toeristen ge nieten van de zegeningen van het uitgebreide arbeidsveld van* den A. N. W. B. De meesten onzer weten van het Hongaar- sche voetbal maar heel weinig en dat is geen wonder, want hoewel we hier talrijke clubs uit Oostenrijk en Tsjecho-Slowaklje op visite hebben gehad, bleef het Hongaarsche bezoek tot op heden beperkt tot een drietal vereenl- glngen. De voetbalsport In Hongarije, welke voor een belangrijk deel In de hoofdstad Budapest ver tegenwoordigd is. Is nog tamelijk jong. Eerst in het einde van de vorige eeuw kreeg het voetbalspel In de Centrale Rijken vasten voet en men kan gevoegeljjk aannemen dat eerst na den wereldoorlog het spelpeil er op een hoog plan is gekomen. Eerst Tsjecho-Slowaklje. daarna Hongarije en naderh..nd Oostenrijk hebben hun spelpeil zoo hoog opgevoerd, dat nog maar weinig voor dat der Engelsche profs behoeft onder te doen. De landenwedstrUd Engeland-Oostenryk heeft dit onlangs nog duidelijk aan het licht ge bracht. Hoewel dus momenteel Oostenrijk den toon aangeeft, doen de Hongaren maar heel weinig voor hun buren onder. Zelfs zjjn zij tot op ze kere hoogte de leermeesters van de tegenwoor dige kampioenen van het vasteland geweest en ook nu nog spelen talrijke Hongaren in de Oostenrjjksche gelederen. In 1926 werd In Hongarije het beroepsvoet bal Ingevoerd. Vanaf dat moment werden de spelers nog meer in de gelegenheid gesteld zich op het spel van king soccer te specialisee- ren en de resultaten bleven niet uit, d.w.z. voor zoover het de kwaliteit van het spel aangaat Overigens gaat het pad van den Hongaarschen prof niet over rozen en men kan het den hee- ren niet kwalijk nemen dat zij de verzuchting slagen dat de kunst zoo slecht wordt betaald Slechts een overvloed van buitenlandsche rei zen houdt de vereenlgingen en dus ook de spe lers op de been. Het gevaar van die reizen Is, echter weer dat de meest prominente figuren uit de desbetreffende Hongaarsche ploeg er gens in het buitenland blijven, waar de valuta zijn vljftigsten reeds In den wedstrijd tegen Tsje cho-Slowaklje, welke op 29 Mei van het vorige Jaar te Amsterdam werd gespeeld. Wjj mogen even herinneren aan wat wjj toen reeds over onzen doelman.schreven. De eer om vijftig maal tot de uitverkorenen des voetbalvolks te behooren Is maar voor heel weinig spelers weggelegd. Mogelijk komt een keeper iets eerder zoo ver dan «de spelers op andere plaatsen in het elftal, doch een buiten gewone prestatie blijft het in elk geval. Van der Meulen's capaciteiten als doelverde- dlger zijn Jaren achtereen torenhoog uitgegaan boven die van andere keepers. Nu. pas geleden schijnt de T. C. In van Male een keeper te heb ben gevonden, die mogelijk v. d. Meulen’s voet sporen kan drukken. MogelUk, want hoewel de lange Rotterdammer eenlge goede wedstrijden heeft gespeeld Is het nog lang niet zeker dat hl) constant een vorm zal vertoonen als dit by Gejus het geval Is geweest. Het is ons niet bekend op welke wijze dit voetbaljubileum Zondag zal worden gevierd. Van der Meulen's bescheiden natuur zal zich wel tegen al te veel ophef verzetten. Wat wij echter wel weten is dat het den H.F.C.er Zon dag bij zijn entrée in het Stadion niet aan applaus zal ontbreken. Gejus neemt bij het publiek dat de Internationale wedstrijden be zoekt een heel bijzondere plaats in. Dit valt ook niet te verwonderen. Men zegt, dat het baantje van doelverdedlger het meest ondankbare in het elftal is. Er schuilt een kern van Juistheid In deze bewering, doch men dient toch ook niet te vergeten, dat de functie van keeper een heel dankbare kan zjjn. Dat is ze. wanneer mer. In den goal triomphen pleegt te vieren. Dan is de keeper de man van de laat ste instantie, de man die voor ontspanning zorgt wanneer de zenuwen het hoogst zjjft ge spannen. de held van den dag. Men voelt dat hy, meer dan welk ander speler ook, het re sultaat van een wedstrijd heeft beïnvloed. Van der Meulen heeft triomphen gevierd. In de nationale ploeg deed hy het reeds vyftlg- maal. Wjj glommen van trots als wy hoorden hoe bekende buitenlandsche voetbalexperts hem onder de beste keepers van het vasteland rang schikten. wy spraken eens met Gejus over verschil lende voetbalzaken. Daarby kwam ook zyn carrière als internationaal n«ar voren. Van der Meulen verkeerde toen Juist In de minder pret tige omstandigheid, dat een blessure hem be lette ons elftal te helpen overwinnen. Op dat moment had onze nationale doelman erx44 wedstrijden opzitten en vanzelfsprekend 1 in het vooruitzicht. ,4a.” sprak Gejus. .dien vljftigsten wil ik In elk geval zien te halen.” Op dat moment stond het voor ons reeds vast, dat het zoover komen zou. Er was geen enkele reden om Gejus na zijn herstel niet meer In zyn oude functie te plaatsen. Een en- willen wy by deze gelegenheid gaarne van onze groote waardeering getuigen.” Zoo heeft zich, op initiatief van dr. M de Hartogh te Amsterdam, vóór enkele maanden een Comité gevormd, dat den naam draagt Comité-Huldebiyk A.N.W.B. 1933 en dat zich, de naam zegt het reeds, ten doel gesteld heeft om den A. N. W. B. in dit jaar met een hulde- blyk te vereeren. En weer weerspiegelt zich in dit Comité het algemeene karakter van den Bond: terwyi dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam, het eere-voorzltterschap er van gaarne aanvaard heeft, bestaat het Co mité. dat met vertakkingen over onze elf pro vinciën tezamen omstreeks 150 personen om vat, uit personen van allerlei politieke en gods dienstige richting en van de meest uiteenloo- pende maatschappeiyke positie. By zyn beraadslagingen heeft dit Comité zich voorgesteld, dat ieder Nederlander, die wel eens op eenigerlel wyze van het werk van den A. N. W. B. geprofiteerd heeft, gaarne van deze gelegenheid gebruik zal maken om van zyn waardeering daarvoor te getuigen. De Bondsleden in de plaats, die uiteraard niet in gebreke zullen willen zyn om hun Bond en zyn leiding te huldigen, de nlet-leden daarby, die op deze wyze.... iets goed kunnen maken Jegens den Bond, die vyftig Jaren ook voor hen gewerkt heeft, ondanks het feit, 'dat zy geen lid waren. Voor alles stelde het Comité zich hierby op het standpunt, dat deze hulde een hulde moet zijn van geheel Nederland. Hoezeer een hulde van de leden ongetwyfeld op prys gesteld zou worden, zy zou voor den Bond van veel groo tere beteekenls zyn, wanneer zy daarin zou kunnen zien een hulde van het geheele Ne- derlandsche volk. melden op de strook voor mededeelingen)ten gunste van het Comité-Huldebiyk A.N.W.B. b. door storting of overschryving op post rekening No. 42650 ten name der Hollandsche Bank voor Zuld-Amerlka N V., Amsterdam. <te vermelden op het strookje): ten gunste van het Comité-Huldebiyk A.N.W.B c door storting of overschryving op reke ning No. AA 1784 by het Giro-kantoor der Ge meente Amsterdam, ten name der Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika N. V., Amsterdam, (te vermelden achter het woord wegens): by- drage voor het Comité-Huldebiyk A.N.W.B. d. door storting aan de Kasafdeellng der Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika N V, Heerehgracht 438. Amsterdam. e. door overschryving door tusschenkomst Uwer eigen Bankrelatie naar de Hollandsche Bank voor Zuld-Amerlka N V.. Amsterdam (met aanduiding) ten gunste van het Comlté- Huidebiyk A.N.W.B. Met warmte bevelen wy dezen oproep by onze lezers aan en hopen volgaarne, dat het devies van het Comité werkelykheid zal wor den: „Iedereen doet mee, aan het feest van den A.N.W.B."! hun in elk geval een belangryk voordeel boven het eigen land geeft. Doch wy zullen ons niet verdiepen in de moeiiykheden waarmede de Budapester heeren te kampen hebben. Een feit is het dat zy nog een party voetbal demonstreeren. dat heel ver boven het middelmatige uitgaat. In dit verband willen wy even herinneren aan het bezoek van Ferencvaros. welke club hier in ons land het beste Hongaarsche voet bal heeft gedemonstreerd. Het is nog niet zoo lang geleden dat dit Fe- rencvaros in Rotterdam met groote cyfers van een Bondselftal won. Het daar vertoonde spel der Hongaarsche gasten was zoo geraffineerd goed, dat de bondsploeg er een droevig figuur tegenover sloeg. Van dit standpunt bezien kan men onze nationale elftal Zondag-tegen de Hongaarsche profs maar weinig kans op de overwinning geven. De groote kracht van het Hongaarsche spel is. afgaande alweer op de Rotterdamsche ont moeting. dat er met zooveel raffine wordt ge speeld. Men plaatst den bal hoogstens enkele centimeters over den voet van een tegenstan der of desnoods tusschen zyn belde beener. door en het gevolg hiervan is dat die tegen stander minstens tweemaal zooveel tyd noodig heeft om zich te herstellen dan wanneer hij de pass langs zyn voeten, als 't ware van te voren voelt aankomen en zich kan draaien, nog voor de bal hem goed en wel Is gepasseerd. Het Nederlandsche Elftal sou een groote tac tische fout begaan, wanneer het de Hongaren met hun eigen wapenen trachtte te bestrijden Daartoe zfjn onze spelers eenvoudig niet in staat en tegenover de ver doorgevoerde tech niek der tegenstanders zullen onze oranjeman nen hun wapenen uit open spel en snelheid moeten smeden. Zooals wy hierboven reeds zelden, het spel van de Hongaren schynt ons te knap om met succes door de Hollanders bestreden te kunnen worden. Voor dengene dien zich niet blind staart om een overwinning van onze nationale ploeg za’. er Zondag In elk geval in het Stadion veel te genieten vallen en wy geven den thuisbiyvers daarom by voorbaat reeds ongeiyk. -J--S r zal Zondag weer wat te genieten zyn In het Amsterdamsche Stadion. De Honga- ren. die zich in betrekkeiyk korten tyd een wereldreputatle hebben veroverd, komen tegen onze oranjemannen in het veld en nog wel onder byzondere omstandigheden. Het wordt n.l. een feestwedstryd voor onzen nationalen doelman. Gejus van der Meulen, die elgeniyk reeds eerder, n.L In den wedstryd tegen Tsjecho-Slowakye in Mei van het vorig jaar te Amsterdam gespeeld, dit Jubileum vierde, maar er zyn en- kele interlands o.a. de jubileumwed- stryd België—Nederland, welke door den K-N.V.B. niet als oflicieel zyn meegerekend. Zondag na het gebrulkelyk diner zal v. d. Meulen gehuldlg wbrden en het feit van zyn gouden Jubileum, dat alleen Harry Denis tot heden mocht vieren, zal voor onzen popu- lalren doelman zeker een reden zyn, om met nog meer bekwaamheid dan anders ons doe! te beschermen. Wij gunnen onzen nationalen doelman en aanvoerder gaarne, dat hy zyn elftal Zondag ter overwinning voert, maar eeriyk gezegd lykt ons die kans buitengewoon klein, al is het een feit, dat tegen welke tegenstanders ook, ons Oranje-team nimmer van te voren een gesla gen elftal is. Wat ons elftal betreft, achtertrio c, denlinie hebben ons volste vertrouwen zullen de onzen niet kunnen tippen aan de weergalooze techniek van onze tegenstanders met het wapen, waarmede wy al zoo vaak succes hadden is in elk geval een eervol resul taat te bereiken. Geestdrift, dat moet het m doen! In den aanval moet Adam verstek laten gaan. Dit beteekent een handicap voor onzen aanval, maar ook voor onze halflinle, die in den kleinen snellen blnnenspeler steeds een buitengewone hulp vond. Deze hulp is o.L van Lagendaal, die nu op de rechtsblnnenplaats staat, niet te verwachten en wy gelooven ook stellig, dat Lagendaal dezen wedstryd niet op de rechtsblnnenplaats zal blyven staan. De lange Xerxesman blyft Qverigens een raadsel, want na zyn absoluut falen tegen de Zwitsers heeft ny in den oefenwedstryd te gen Swindon zoo voortreffelyk gespeeld, dat zyn verkiezing alleszins te rechtvaardigen leek wy hopen dat het ons „kanon" In dezen wedstrijd niet tegen zit en dat hy den doel- verdediger van onze tegenstanders een beet je ontziet, want de Zwltsersche keeper had den laatsten keer wel wat erg veel van hem te verduren! De snelle, kleine Wels staat weer op de rechtsbuitenplaats en zal zeker wel voldoen. Dubbel jammer, dat nu Adam niet .naast hem staat, wy kunnen van onzen aanval nog wel tets goeds verwachten. ver enkele maanden zal het vyftig Jaar I geleden zyn. dat de A.N.W.B. Toeristen va' bond voor Nederland, werd opgericht. Een halve eeuw van gewaardeerd werk op het gebied van wandel- en wlelertourlsme. in al haar geledingen, zal dan zyn verstreken en men heeft reeds kunnen vernemen, dat dit feit niet onopgemerkt zal voorby gaan. Natuuriyk niet, zouden wy byna zeggen! En al zullen de feesteiykheden, waarvan zooals men eveneens heeft kunnen vernemen, het voornaamste gedeelte zich te Amsterdam zal afspelen, met het oog op de moeiiyke tyds- omstandigheden een soberder cachet dragen, dan zy In een gunstiger tyd waarschyniyk zou den hebben gehad, het Is goed, dat Nederland de gelegenheid zal hebben van zyn waardee ring voor den AJ4.W.B. te getuigen. Want de A.N.WB. verdient waardeering. Er zyn, dunkt ons, slechts weinig bonden In ons land, die zich zoozeer in de algemeene sym pathie mogen verheugen als de A.N.WB. En terecht! Men behoeft eiken dag. waar men zich ook bevindt, slechts om zich heen te zien om het Werk van den A.N.WB. waar te nemen, werk in het belang en ten gerieve van den wandelaar, den wlelryder, den automobilist. En wie zou zich buiten een dezer drie hier genoemde categorieën kunnen plaatsen? Wie heett niet eens een blik geworpen op de bekende blauw-witte wegwyzers. die op zoo tallooze plaatsen In ons land staan opgericht en af gelezen richting en afstand van den weg. die nog voor hem lag? Wie heeft niet eens ge bruik gemaakt van de prachtige wandel- of fietspaden, die de A.N W.B. overal In het land heeft doen aanleggen en wie heeft daarby weer niet de aardige „paddestoelen" geraadpleegd. De oogst is de vorige week nogal meegevallen want onze vrees dat diverse velden zouden wor den afgekeurd, bleek nagenoeg ongegrond. Zoo zyn we dus in enkele afdeellngen weer een flink stuk gevorderd, maar tot een oplossing Is het vrywel nergens gekomen. Uitgezonderd in Af- deeling 1 D heerscht er overal nog volop span ning. terwyi in de genoemde afdeeling slechts de vraag nog rest wie de onderste plaats zal moeten bezetten. Morgen kan dat voor een goed deel beslecht worden, want alle candldaten ko men In actie. Blauw Wit's positie wordt er natuuriyk beter op want dat de kampioenen zich maar één puntje zullen laten ontnemen is niet aan te nemen. By SwiftGrol zal meer span ning heerschen en hier is het resultaat geen mogeiykheid te voorspellen, draalt het op een geiyk spel uit. Achilles' kansen op den eeretitel In de eer ste klasse E komen morgen niet in gevaar, eer der zullen zy er zelfs beter op worden. Zelf winnen de leiders ongetwyfeld van Denekamp, wier positie dan hoogst bedenkelyk wordt, maar in de ontmoeting P. H.NEO zit voor Achilles eveneens winst. Een geiyk spel In den laatsten wedstryd is lang niet denkbeeldig, maar beide zullen er weinig aan hebben. Vosta krygt op eigen terrein een goede gelegenheid zich wat veiliger te stellen daar we dit elftal wel in staat achten het bezoekende Quick een puntje af te snoepen. Volendam blyft In de eerste klasse F op den goeden weg voortgaan, ook wat betreft haar achterstand op H. M. S. De wydbroeken heb ben momenteel nog maar een wedstryd minder gespeeld dan de Zullenaren en waar deze laat sten morgen vry zyn, komen de Volendammers geiyk en wordt hun voorsprong drie punten ip H. M. S. Het Is niet aan te nemen dat Llm- vlo in Volendam eenig succes boekt. Misschien kan de club van het Ignatius College by dezen gang van zaken profijt trekken want in plaat- seiyke ontmoetingen zien we dikwyis de meest verrassende uitslagen. De Amsterdamsche der by V. I. C.De Meer zou op papier zeer zeker een overwinning voor De Meer doen verwach ten maar juist de kans om van de laatste plaats af te komen, zal de College-menschen tot groot- sche daden inspireeren, zoodat we een V. I. O.- overwinning lang niet onmogelyk achten. De derde Amsterdamsche eerste klasser gaat by D. E. M. op bezoek. Voor Wilskracht ongetwyfeld een lastige ontmoeting en o. 1. bly ven de puntjes in de wyk. In Culemborg een wedstryd tusschen twee geiykwaardlge tegen standers, n.l. Fortitudo en E. M. M. Vermoede- iyk dat het terreinvoordeel de balans ten gun ste van de thuisclub doet overslaan. D. H. L. heeft Zondag J. 1. de kans voorby la ten gaan om zich vrywel zeker van den eereti tel in de eerste klasse G meester te maken. Het aantal kamploenscandidaten Is daardoor weer gestegen waardoor het thans vast staat dat het eerst In de allerlaatste wedstryden tot een be slissing zal komen. Deze laatste wedstryden zul len nog genoeg sensatie en verrassing geven. Van het viertal kampioenscapdldaten, S. J. C. achten we uitgeschakeld, heeft Santpoort het morgen al zeer gemakkelyk. De Kennemers moeten nJ. by DONK op bezoek en dat draait natuuriyk op een stevige zege voor hen uit. Maar zoowel D. H. L. als Graaf Willem en H. B. C. krygen lastige tegenstanders te bekam pen. D HL. ook omdat het meer dan eens is bewezen dat T.Y.B.B- tegen de sterkste elftal len de beste resultaten weet te behalen. En voor H. B. C. en Graaf Willem ziet het er In de uitwMstryden resp. tegen G. D. A. en Leonidas niet rooskleurig uit. Zelfs achten we verlies voor de bezoekers niet uitgesloten. Opmerkeiyk dat alle Haarlemsche ploegen morgen uitspelen. Vooral in verband met het feit dat er op neu traal gebied niets is te doen in de Spaarnestad. had er toch zeker één thuis kunnen sjjelen. Ten slotte zal S. J. C. haar geringe kans op het kampioenschap tegen het bezoekende Spartaan niet verspelen. In de tweede kleine N bereikt de spanning haar hoogtepunt. V. V. A. heeft nog steeds theoretisch de beste kans, maar krygt morgen een kansloos Onze Gezellen te bestryden. En wat dat wil zeggen, hebben diverse kampioens- candldaten reeds aan den lyve moeten onder vinden. D. O. S. 8. behoudt haar kansje door een zege op Zwaluwen en in den stryd om de laatste plaats zien we R. K. A. V. van Wilskracht II winnen. Excelsior heeft het in de blangrykste wed stryden om de bovenste plaats in de tweede klasM O niet kunnen „redden” en thans heeft P. F. C. de leiding. De Schiedammers staan morgen voor een moeiiyke taak want Lisse op eigen terrein valt niet mee. Een nieuw Schie- damsch échec is dan ook niet uitgesloten. P. F. C. ’s positie wordt dan weer aanmerkeiyk beter, want de Poeldykers winnen natuuriyk van Lei den, terwyi Wilhelmus vermoedeiyk een veertje laat in Rotterdam tegen Spartaan II. Graaf Florls kan thuis winnen van Zwart en Teylingen zal met L. en 8. genoeg Er zou geen aanleiding zyn om thans reeds de aandacht te vestigen op dit Jubileum, ware het niet, dat zoowel in als buiten den Bond plannen gerypt waren voor een grootsche hul diging. Ook buiten den Bond. Want dit is de eigenaardige en ook merkwaardige positie van den A. N. W. B.. dat hy niet alleen werkt voor zyn leden, doch dat een leder van zyn werk kan proflteeren. Er wordt niet gevraagd naar een bewys van lidmaatschap, wanneer men zich wil oriënteeren op een wegwyzer. nóch als men gebruik wil maken van een wandel- of rywielpad. Dat Is de byzondere positie van den A. N. W. B. In ons land; hy doet zyn werk voor het algemeen in den rulmsten zin van het woord en het Is zyn groote verdienste, dat hy zyn algemeen karakter In de halve eeuw van zyn bestaan volkomen heeft weten te behouden. Daarom is het begrypeiyk. dat niet alleen uit den Bond, van de zijde der leden, de be hoefte Is gevoeld om by deze gelegenheid van het 50-jarig bestaan iets voor den Bond te doen, doch dat ook een aantal nlet-leden el kander gevonden heeft en tot elkander en tot elkander gezegd: „Voor dezen Bond, die zulk prachtig werk ook voor ons verricht heeft.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9