PROVINCIAAL NIEUWS 1 OPENING 1 in alle kleuren HEDENMIDDAG %5 UUR GEBR. VAN DUIVENBODEN N.V. JAN DE VRIES ZIET DE ETALAGE r van de WON INGINRICHTING GROOTE KEUZE GEBR. VAN DUIVENBODEN MARKTEN Wisselkoersen z fl. R VRIJDAG 10 MAART HET WIT-GELE KRUIS In West-Friesland ZAAD MARKT ALKMAAR TELEFOON 324 BOVENKARSPEL KROMMENIE TER AAR DEN HELDER olJBEKARSPEL OBDAM TWISK WESTWOUD haGerbrug HEEMSKERK jCHAGEN HOORN HEILOO Weerbericht voorheen (Camperstraat 7-9rooa a 25 ets. per pak verkrijgbaar Benoeming secretari.»- penningmeetfer 66 JAAR EN NOG ACHTER DE TOONBANK Alle vroegere kwaaltjes verdwenen Bond van R.K. Zangvereenigingen in Noord-Holland De Stille Omgang uit West-Friesland 118 GEDEMPTE OUDE GRACHT 118 Door gecombineerden inkoop leveraa-wij U tegen de laagste prijzen Beleefd tot een bezoek uitnoodigend Netl 5 SPANBROEK wat vereenigingen loss Vertrek P. beek. 10 Maart 2 Burgerlijk Armbestuur R. K. Jt Biedt sic STILLE OMGANG. YVI 9 (Adv.) F ffl// hulp na. wm ond. lett In het „Witte Paard” te Hoorn werd Woens- i van penningmeester een batig saldo Gemeenteraad De raad dezer gemeente is in openbare zitting bijeengeroepen op Maan dag 13 Maart, des avonds om half acht. Beëedigd De heer H. J. Schouwenaar al hier is beëedigd tot ambtenaar van den Burger lijken Stand 630, prjj» Altl ben heel niet weziff! Spr. di Hoogste stand: 774.6 te Breslau. Laagste stand: 747.7 te Vestmandr Verwachting: Zwakke tot matigen, Oosterijka, tot Zuid-Oostenlijken wind, half tot zwaar be wolkt, droog weer, weinig verandering in tem peratuur. Zon op 629. onder 5.53. Licht op 623. Volle Maan 13 Maart. Oudste inwoner overleden Woensdag in den ouderdom van 97 jaar overleden de oud ste Ingezetene onzer gemeente, mej. wed. Stapet te Binnenwyzend Als gend Besloten werd by de bestuursleden brand- stof-bonnen a 25 ct. beschikbaar te stellen, ten einde de leden in de gelegenheid te stellen reeds In den zomer te kunnen zorgen voor de in een winter benoodlgde brandstof. Getracht zal worden een vereenlglng op te richten, welke zich ten doel stelt het verstellen en maken van kleeding voer de leden van den bond voor groote gezinnen. By de rondvraag werd door verscheidene le den aangecrongen op verlaging van de elec- trlciteits- en waterleidlngstarleven. Alsi^g werd besloten op den feestdag van St. Jozef een H. Mis te laten opdragen met algemeene H. Communie voor de intentie: dat spoedig betere tyden mogen aanbreken. De heer C. Vlaar besprak de wensche rijkheid om in Obdam een consultatiebureau te plaat sen. Na eenige besprekingen nam de heer Jn de Boer Wzn. als afgetreden voorzitter afscheid van de vereenlglng. met de belofte, dat hy steeds de groote gezinnen in alle blliyke vra gen zal tegemoetkomen en steunen, zooveel als in zyn vermogen is. Hierna sluitine van Spr. die B.M O Fr.. D e v. halve rijd-. Ml Bur. v de van cilia Dive Geei nes Joh» Petr Gras Hem Or Jaar Ferd Anm Ge Ov Bes i 70 ja Bleek A Ni Le' gen l Br bl trouw. •oor biitrwnwerk MDDEU-GRU5 DONDERDAG, 9 Maart. Vorige koersen Te Utr MUrt. k. wordt nu GRATIS aangevuld door het gebruik van. Edef- weits. Want bij aankoop van 2 pakken Edelweiss Zeep poeder geeft Uw winkelier U een mooie theedoek cadeau, bij 3 pakken een ijzersterke handdoek of 2 fijne, witte zakdoeken. Prijs per pak 14 cents ■iongemai «nverschl ■vizlger tett. O, 5 Bril club 1 ten 1< op La Er Dez vorige punte Than! bij de class If als in gelukt haald. prijs t de spa bij de gen te De i One’ P Bee de hee woude en W. 4. de 1 woude. Noord en Adr Even len en 3. de h gendyk der V heer er 23 pnt. Twuifvi ah ulah ond. leti Land, in burg bezwaar Br Boe A’dam. ..De Hanze”. De voorzitter opent de ver gadering en roept het bestuur der K. J. V., dat voor deze vergadering speciaal was uitgenoodigd. een welkom toe. De voorzitter deed mededeeling van de op richting van de K. J. V. en zegde deze vereeni- ging de volle medewerking toe.^ avanaalwerken Alhier is een aanvang ge maakt met de werkzaamheden in verband met het te graven kanaal Schagen—Stolpen Men is begonnen met de afsluiting van een gedeelte van de Grootesloot alhier, ten gevolge waar van binnenkort het scheepvaartverkeer alhier zal worden gestremd „onden Berlijn Parite Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo - New York (cable) Rome Praag Madrid R. K. S ,V. Adolf Kolping Zondag gaat Kolplng om half twee per bus naar Zoeter - woude om te strijden tegen Meerburg L Het tweede krijgt om 3 uur de Aarlander- veensche Boys 1 op bezoek. Het derde elftal speelt om kwart over twaal ven tegen v. V N 4. en de Junioren vertrekken om kwart vóór een uur naar de Aarlanderveen- sche Boys 3. Biedt flil RK g< hen. Br handel. sing, als voorzitter der Tex. Middenstands- vereeniging. Hierna had men gelegenheid het prachtig in gerichte gebouw te bezichtigen. Vanuit de ra men heeft men een schitterend uitzicht over de zee en over het eiland. In de woning van den ca té-houder zyn een paar logeerkamers gemaakt, zoodat men hier ook kan logeeren. Verder is het gebouw voor zien van electrisch licht, waterleiding. cen trale verwarming, terwyl ook een telefooncel aanwezig is. Van de gelegenheid, die later bestond voor particulieren, om het gebouw te bezichtigen, werd druk gebruik gemaakt. In de vergadering van het Genootschap „Stille Omgang”, afd. .Heiloo, werd medege deeld dat as. Zaterdagavond om kwart over negen een korte oefening in de kerk plaats heeft voor hen die per flets naar de H Stede gaan; om kwart over elf voor hen die de reis per trein maken. De trein vertrekt om 13 minuten over twaalf van Heiloo. aankomst Amsterdam 1 mi nuut voor één. Opstellen te Amsterdam rechts van het Station. Naar wy vernemen zullen 6 A 7 personen de reis te voet maken, waarbij zich nog meerderen kunnen aansluiten. Men verzoekt ons mede te deelen, dat tot uiteriyk Zaterdagmorgen 8 uur spoorkaartjes verkrygbaar zyn. Het Mobilisatie-kruis”. Woensdagavond werd in het café van den heer Admlmaal een gecombineerde ledenvergadering gehouden door den natlonalen bond ,JIet Moblllsatiekruls”, afd. Heiloo en den Nationale Oranjebond Heiloo. Als voorzitter trad op de heer J. Admiraal, voorzitter van „Het Mobillsatiekruls". Spr. wees er op dat het plan is een gezamen lijk kinderfeest te houden op het feest van Wil lem de Zwyger en het Jullanafeest Hierna verkrijgt de heer Nydam, voorzitter van den Natlonalen Oranjebond. het woord, die zegt dat het de bedoeling is belde feesten te vieren op den dag van het Jullanafeest. Vl KOUDWATERVERF Brandaasurantie. De vergadering van de brandassurantie was slecht bezocht. Aan brand schade was uitbetaald 55. By den Prov. Coöp. Bond bedroeg de brandschade 56.869.45, waar van door eigen risico werd gedragen 15.806.24, zoodat tenlaste van den bond kwam ƒ41.003.21. Daarvan had onze onderlinge te betalen 1803.07. De ontvangsten bedroegen ƒ2993.21. de uitgaven 2637.70. Winst 356.06. Deze winst werd overgeboekt by de reserve, totaal-bedrag 10.10334. Het verzekerd kapitaal bedroeg 2219282— De aftredende bestuursleden werden herkozen. in memoriam A: Deutekom Az. Woensdag avond bereikte ons de droeve tijding van het, na een Kortstondige ongesteldheid, overlyden in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar van onaen vriend en medebestuurder in talrijke vereenigingen, den heer Antoon Deutekom. Door het vroegtydig overlyden van wyien zyn vader op zeer jeugdigen leeftyd gekomen aaa het hoofd van een groentengrosslerdery wist hy deze zaak tot steeds grooter bloei te bren gen. Naast deze veelomvattende werkzaamheden gaf de dierbare overledene zich op velerlei ge bied aan het godsdienstig en sociale leven in onze paroèhie en daar bulten. Vooral als voor zitter der R.K. Middenstamdsvereeniging „de Hanze" laat hy een ledige plaats achter. Vele zijn zyn verdiensten voor de R.K. Middenstand, welke stand hy een zeer warm hart toedroeg. Geen wonder dat het vorige jaar opgerichte R.K. Middenstands Federatie ook Deutekom tot voorzitter koos. Naast bet sociale werk in „de Hanze” was deze onvermoeizame strijder ook voorzitter van de R.K. Tooneelvereeniging „Con stantia”, bestuurslid van de R.K. Landdagen in het Dekenaat Schagen. bestuurslid van „8t. Lodewijks Vereenirine" en JM van het R. K. Kerkkoor. Met groote deernis denken wy naast dit alles in deze dagen vooral aan zyn echtgenoote en jeugdige kinderen, aan wie het RK Vereenl- gingsleven reeds zoovele offers heeft gevraagd, maar die nu alléén achterbiyven en aan zijn oude moeder, die ook dit zware kruis nog te dragen krijgt. Dat God hun sterkte geve in deze zware be proevingen. By zyn vee vrienden zal zyn joviale, eenvou dige en toch steeds behulpzame omgang in dank bare herinnering blyven. Dat hy ruste in vrede. De begravenls vindt as. Maandag plaats na de gezongen H. Requiemmis van 930 uur. Bloembollencultuur. - Bovengenoemde ver eenlglng vergaderde In café Flora van den heer L. Schipper, alhier. üit het verslag van den bleek, dat de kas sloot met van 62. De aftredende bestuursleden, de heeren C. v. Duivenvoorde, P. J. v. d. Ploeg en P. de Vries Tzn. werden by acclamatie herkozen. Tot afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering werd benoemd de heer J. Docter. Vervolgens werd de beschryvingsbrief voor- gelzen en op punt 7 na in zyn geheel goed gekeurd. Vervolgens werd de gewone verloting gehou den en sloot voorzitter deze vergadering. De Stille Omgang wordt dit jaar gehouden voor wat West-Friesland betreft in den nacht van 18 op 19 Maart. De heen- en terugreis worden gemaakt per extra-treln. Heenreis op 18 Maart: vertrek Enkhuizen 23.10; Broekerhaven stept; Bovenkarspel Grootebroek 23.21; Lutjebroek stopt; Hoogkar- spel 23.32; Westwoud 23.38; Blokker 23.44. Aan komst Hoorn 23.50. Vertrek Hoorn 2335; aankomst Amsterdam 0.40. VP1ESIA wateg/ert De belangstelling en de sympathiebetuigin gen. welke de onlangs opgerichte R. K. Bond van Zangvereenigingen in Noord-Holland ten deel vallen, wettigen de overtuiging, dat thans voorzien is in een lang gevoelde behoefte. In de afgeloopen week zyn wederom twee R. K. Gemengde Zangvereenigingen, nj. Zanglust te Zaandam en R. K. Kunstgenot te fdam, tot 1 den Bond toegetrèden. Door aanneming van de benoemingen, bestaat het bestuur nu officieel uit de volgende personen: J. A. Splgt, Hoog- karspel; E. J. Groot, Westwoud; F. Warnlk, Hoorn; B. Poggemann, Medemblik, en G. Nug- ter. Zaandam. Binnen korten tyd zal de plaats, waar dit jaar het eerste Bondsconcours zal gehouden worden, definitief worden vastgesteld. Bond voor Groote Gezinnen Door deze vereenlglng werd een algemeene vergadering gehouden. De heer J. de Boer Wzn., voorzitter, deelde mede dat deze afdeellng thans 100 leden telt. Het jaarverslag van den penningmeester werd in orde bevonden. De seo-etaris memoreerde hierna de gevoerde actie in 1933. By de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredende heeren N. Reus en P. Leek herkozen, terwyl in de vacature J. de Boer Wzn. (deze stelde zich niet herkiesbaar) werd gekozen de heer Jb. Groot Azn. «r biedt Kg. HU om met Oen. Km mej. H Verlas tem Onder de ingekomen stukken was een ver zoek van den voorzitter van het Burgeriyk Armbestuur den heer P. Zonneveld, om eervol ontslag uit deze functie met ingang van 1 April. Ook de secretaris-penningmeester van deze in stelling heeft met ingang van dien datum ontslag gevraagd. Op voorstel van B. en W. wordt het ontslag eervol verleend met ingang van den datum, waarop de ojA-olgers het ambt zullen hebben aanvaard. Van de leden van het Burgeriyk Armbestuur was een schrijven ontvangen, waarin verwon dering wordt geult voor het besluit van den raad tto verlaging van de vergoeding voor de leden, ofschoon de werkzaamheden van het be stuur zyn toegenomen. B, en W. stelden voor om de vergoeding we derom te brengen op 2 per lid en per verga dering. De heer N. HENNEMAN achtte dit te hoog. Een vergoeding van 25 per jaar is volgens spr. voldoende. Willen de leden van het B. A. allee zelf in handen houden, goed, maar Baa. «ERKU b z. a. v. tulne Aanbesteding In het Kegelhuis, alhier, werd aanbesteed het bouwen van een mengbe- drijf met bovenwoning. Laagste inschrijver voor het metsel-, beton- en timmerwerk was J. Mod der en A. Conperus te Heer-Hugowaard, voor 9119 en iflem voor het glas-, schilder- en be- hangwerk Geus. alhl?y voor 48? 6Q, Vertrek Medemblik 23 06: Abbekerk—Lam- bertschaag 2321; WognumNlbblxwcud 23.29; Zwaagdyk stopt; Zwaag 23.37. Aankomst Hoorn 23.43. Terugreis op 19 Maart: Vertrek Amsterdam Cs. 638. Aankomst Hoorn 7.23. Vertrek Hoorn 7.28; Blokker 7.35; Westwoud 7.41; Hoogkarspel 7.48; Lutjebroek stopt; Bo- 758Broekerhaven Tenslotte brak spr. nog een lans voor de In- cassobank van het Hanze-bureau en beval den tombola-bloemendag, die straks zal worden ge houden, ten zeerste aan. De jaarverslagen van penningmeester en se cretaris werden goedgekeurd. De contributie voor de stands- zoowel als voor de organts’He werd in 1932 bepaald op 7.per jaar. Met een toepassehjk woord werden een 7-tal leden door den geestelyk adviseur geïnstalleerd De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren A. Bunlk, P. Th. Luyckx en J. A. Zoe telief werden herkozen. Mr. F. Bach. directeur van het centraal Han ze-bureau. hield een rede over het onderwerp ..Naar een katholieke Maatschappy-hervorming; naar ordening van het bedrijfsleven. venkarspel-Groote broek stopt; Enkhuizen 8.10. Richting, Medemblik: Vertrek Hoorn 7.36; aankomst Zwaag 7.42; Zwaagdyk stopt; Wog- num-Nibbixwoud 731Abbekerk-Lambert- schaag 739; aankomst Medemblik 8.14. Er zal geen toestemming werden verleend om met treinen van de gewone dienstregeling terug te koeren Treinkaartjes zullen aan de bekende adressen worlen doorgezonden door de Spoorwegen. onderzoeken. Adressanten hadden hun verzoek eerder moeten indienen. Besloten werd om de adressen in handen van B. en W. te stellen om advies. Goedgekeurd werd een voorstel tot overname van strooken grond voor de verbreeding van wegen. rxi Vervolgens kwam aan of'Tirde een voorstel van B. en W. om ontheffing van de rooihjn Assendelftstraat 4. De eigenaar, de heer J. te verleenen ten behoeve van perceel G. v, Henneman, had verzocht de ontheffing te ver leenen van 12 statuten, welke de rooliyn aan geeft, tot 6.67 M., terwyl B. en W. voorstelden niet verder dan 10 Meter te gaan. Hierover ontspon zich een langdurige discus sie, waarby wethouder HENNEMAN het be treurde. dat deze zaak, die reeds dateert van 17 Nov. 1932, zoo door den voorzitter is ge traineerd. Aanvankelijk had de voorzitter ver- loopig besluit, een voldoend feit was (de voor- klaard. dat de ontheffing reeds na het voor zitter ontkende dit) doch later heeft hy de woningwet ter hand genomen en de volledige procedure gevolgd, ofschoon in andere, soort- geiyke gevallen, een rooliyn op eigen houtje is vastgesteld. Ware dit traineeren achterwege gebleven dan had dezen winter 3 A 400 gulden arbeidsloon verdiend kunnen worden. Dat Is geen gemeentebelangen behartigen. De VOORZITTER antwoordde, dat eenvou dig de procedure is gevolgd, zooals de gewij zigde woningwet dit voorschrift. Deze gang van zaken geschiedt zonder onderscheids des per- soons. De gevallen, waarop de wethouder doel de, hadden de sanctie van den raad en datee- ren van vóór de wetswyziging. Verschillende leden verklaarden tegen de aangevraagde ontheffing geen bezwaar te heb ben, waarna het voorstel van B. en W. ten slotte werd verworpen met 1 tegen 8 stemmen. Een verzoek om ontheffing van de rooliyn voor een perceel aan den Kerkweg werd toe gestaan. Vervolgens werden B. en W. gemachtigd om het perceel Maarelaan ondershandsch te ver huren voor minstens ƒ300 per jaar. (Wordt vervolgd) (Ongecorrigeerd). GEMEENTERAAD Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig was de heer C. Baltus. De heer Meilink geeft vervolgens een over zicht van de programma's in den lande en stelt voor den voorzitter van „Het MobilisatiekruU” voorzitter van het uitvoerend comité en den voorzitter van den Oranjebond tot secretaris te benoemen. De heer Ten Bruggencate zegt zeker te weten dat er hier heel wat vereenigingen zyn die gaarne mee zullen werken, maar te klein zyn om zelf *n feestje op touw te zetten. De heer Smits vraagt of het de bedoeling is dat de voorzitters van de vereenigingen in het comité betrokken worden. De heer Nydam zegt dat het de bedoeling is dat deze vereenigingen de leiding houden Het voorstel wordt aangenomen. Tot afgevaardigden naar Delft werden be noemd voor den Oranjebond de heer Smits en voor „Het MobilLsatiekruis de heer J. Admiraal. Na de gecombineerde vergadering werd de jaarvergadering gehouden van den Oranjebond. De jaarverslagen werd goedgekeurd. Hierna komt aan de orde bestuursverkiezing. De voorzitter deelt mede dat de heer Buitjes, in de vorige vergadering benoemd, de benoeming niet aanneemt. Ook de heer Olgers, penning meester. die periodiek aftreden is. wenscht niet herkozen te worden. Gekozen werden de heeren Houtenbos en S. Met. die de benoeming aannemen. Besloten werd het Jullanafeest te vieren op 1 Mei vierde, dank ook aan den voorzitter. Spr. den wensch. dat allen in liefde zullen blijven arbeiden voor het Wit-Gele Kruis. Mét een dankwoord van den voorzitter werd mrae vergadering met den Christelyken groet gesloten. Personalia Voor het machinistendiploma slaagden te 's-Gravenhage onze plaatsgenooten de heeren G. J. v. d. Kamp en A. R. Zandstra. Opening wachtkamer gebonw T. LS. O, Woensdagmiddag had, in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur van Texel, twee inge nieurs van den Rykswaterstaat en tal van ge- noodlgden, de officieele ingebruikneming plaats van het nieuwe gebouw der N. V. Texels Elg. Stoomboot-My. opde haven te Texel. De heer <5r. A. Wagemaker, voorzitter T. E. 8.0., sprak bet openingswoord, bracht in herinnering de moeiiykheden. aanleiding gaven tot bouwen van dit nieuwe gebouw. Door de uitbreiding van de haven werd T. E. S. O. door den Rijkswaterstaat ge noodzaakt. haar pakhuis op de haven af te breken, terwyl ook bet café, dat als wachtka mer dienst deed, moest verdwynen. Het be stuur besloot toen een flink gebouw te stichten, waarin èn pakhuis én wachtkamer onderge bracht werden en tevens gelegenheid gegeven werd voor woning van den agent en een café houder. Naar een ontwerp van den architect, den heer D. Saai, werd het gebouw gemaakt. Het heeft echter heel wat moeite gekost van den Waterstaat een geschikt terrein los te krij gen. Alles is nu gereed. Dr. Wagemaker ver zocht de vlag te hyseben, waarna het gebouw geopend werd verklaard. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer W. B. Oort, burgemeester van Texel, den beer Ir. v. d. Burg en den heer L Vies dag de algemeene vergadering gehouden ►Het Wit-Gele Kruis” in West Friesland. Naast vele afgevaardigden waren aanwezig oa. den Zeereerw. heer P. C. Konyn, pastoor te Hoogkarspel. dr. J. Scheeren (Lutjebroek) en Het bestuur stelde voor de administrateur, de heer J. van Leeuwen (Hoogkarspel) te be noemen tot secretaris-penningmeester Onder applaus van de vergadering wordt de heer Van Leeuwen als zoodanig by acclamatie aangesteld. Uit het nauwkeurig en goed gedocumenteerde Jaarverslag door den heer Van Leeuwen uit gebracht. stippen wy het volgende aan: Algemeen mag worden gezegd, dat het Wit- Gele Kruis in dit gewest bloeiend is. De zeven zusters hebben ruim 22000 bezoeken afgelegd waaronder t.b.c.-huisbezoek. bescherming van zuigelingen, hulp aan consultatlebureaux enz. Speldjesdagen werden gehouden te Oester en Wester-Blokker, Splerdyk. Zwaagdyk, terwyl in Venhuizen en Wognum moedercursussen wer den gehouden. De totale contrlbutie-opbrengst bedroeg on geveer f 6000.met een ledental van onge veer 3700. De beer Bimmerman brengt namens de fi- nantieele commissie verslag uit. waarna den penningmeester onder dank werd gedechar geerd. Over de begrootlng 1933 wordt langdurig ge sproken. vooral de post salarissen van de zus ters is een punt van bespreking. Dr. J. Scheeren verdedigde op sympathieke *yze deze post. Als gy, aldus spr.. het ver- Tnoelenda leven, den zwaren arbeid van naby kent, zult ge verbaasd zyn over het uithoudings vermogen van onze zusters. Spr. hoopte, dat de verlaging dezer toch al niet te hooge inko mens. het allerlaatste zou zijn. Ook over de parochieele bydragen wordt na der gesproken. De afgevaardigde van Berkhout stelde voor, iedere parochie den moreelen plicht op te leg gen aan het Wit-Gele Kruis te betalen. Gezien de vele bezwaren, vindt dit idee niet Voldoende steun. Tenslotte wordt de begrootlng ongewyzigd op t 12000.goedgekeurd. De aftredende bestuursleden P. Moeskops, J Bolten en C- Beerepoot werden herkozen, ter wijl de heer Frankena wederom zitting neemt in de fin. commissie. 'gevaardlgde naar de diverse vergaderin- rdt benoemd de heer Nan (Venhuizen). ^Jnpdvraag sprak dr. Scheeren by %f- iBSan pastoor Nlx de vergadering toe. .iSte&voor de groote stemming die op de vergadering heerschte; vervolgens bracht spr. hulde aan de zusters en byzonder zuster Kern (Splerdyk). die dit jaar haar zilveren jubi leum uitte blljvc Hoe trotsch is deze vrouw op haar werk kracht! Maar uit haar brief, dfen wy hieronder afdrukken, zult U zien, dat ze reden heeft om trotsch te zyn. „Ik ben 66 en 15 jaar lang ben ik nu al as sistente in een zeer drukke manufacturenzaak. Tegenwoordig sta ik van 9 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds achter de toonbank. Het zal nu ongeveer drie jaar geleden zyn, dat ik begon Kruschen te nemen, en ik ben er vast van overtuigd, dat myn tegenwoordige energie het gevolg is van „de kleine dageiyksche dosis”. Voordat ik Kruschen Salts nam had ik wel aanvallen van galzucht en leed aan een alge- heele vermoeidheid, zoodat ik het gevoel kreeg, dat ik spoedig myn werk zou moeten opgeven. Hoe X ook rij. nu denk ik daar niet over, hoe wel ik spoealg gepensloeneerd zal worden. De tyd voor pensioeneering zou voor alle employe’s gemakkelljk vijf jaar later gesteld kunnen worden, als ze Ook allen Kruschen Salts na men". Mevr. E. W. Hetzy U nog in Uw voile jeugd bent, of dat Uw beste jaren reeds voorbij zyn, het is nooit te vroeg en nooit te laat om met „de kleine, dageiyksche dosis” te beginnen. Niets dan dat kleine beetje Kruschen Salts, dat U niet proe ven zult, in Uw eersten kop thee of 'koffie, dat is Kruschen-wet voor volmaakten en ongestoor- ”den levenslust. Kruschen is een ideale combina tie van zes natuuriyke zouten, welke de lever, nieren en spysverteringsorganen aansporen tot een gezonde, geregelde tunctlonneering. Daar door bewerken zy een inwendige zuiverheid en een frisschen, gezonden bloedsomloop. Nieuw, gezuiverd bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Begin morgen direct met Kru schen Salts. In den tijd van een week zult U zich al zoo heerlijk gezond voelen en jonger zeker, ontegenzeggeiyk jonger. En dan zult U, als zoovele anderen, erkennen, dat U liever Uw ontbyt zoudt missen dan Uw „kleine, da- geiyksche dosis” Kruschen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten A f 020 en 1.60 per flacon. Naar wy onderzoek. De werk verschaf fingskwestte vernemen, heeft de commissie van die Woensdagmiddag voornemens was den juls- ten inhoud te meten van de karren, in gebruik by de werkverschaffing te Castricum. hiervoor geen vergunning gekregen. Den werkloozen die het werk aldaar hebben neergelegd is aangezegd het werk te hervatten en daartoe heden Vrydagmorgen) om 63Q uur by de garage van den heer 8. Groot aanwezig te zyn. In de Donderdagavond gehouden vergadering der werkloozen Is besloten, weer naar Castri cum te gaan. dan moeten zy er ook wat voor over hebben. Er is aangeboden om de uitbetalingen te doen geschieden door dg penningmeesters der orga nisaties, hetgeen tevens een vermindering van werk tengevolge zou hebben. Maar het werd niet aanvaard. De heer KLAASSEN vreesde, dat, by hand having der verlaging, geen animo meer voor dit ambt zal bestaan. De heer DE WIT onderschreef het betoog van den heer Henneman. Spr gaf toe dat «er veel werk te doen valt, maar de penningmees ters willen het verlichten. De VOORZITTER wees er op. dat het Arm bestuur zelf beoordeelt op welke manier het werk verricht wordt. Feit is, dat de werkzaam heden zeer zyn toegenomen, vooral óok door de uitvoering van de rijkssteunregeling. Wenscht het bestuur de werkzaamheden alle voor zich te houden, dan kan een ander daar niet Intreden. Wethouder J. HENNEMAN merkte op, dat de raad, by de benoeming van het bestuur, het vertrouwen aan dat college heeft geschonken. Door wat de raad nu doet wordt dat vertrou wen geschaad. Op deze manier zullen de leden tot bedanken genoopt worden. Nu de voorzitter en de secretaris reeds bedankt hebben, begint het er reeds op te rijken. Na nog eenige discussie werd het voorstel van B. en W aangenomen met 6 tegen 4 stem men. Tegen stemden de heeren Dokter. De Vries, De Wit en N. Heflneman. Verder stelden B. en W. voor om tydeiyk iemand aan te stellen, speciaal belast met de uitvoering en contróle op de rijkssurunregellng tege neen belooning van ƒ60 per maand, in- gaande 1 Februari. Na eenige bespreking, waarby verschillende bezwaren naar voren werden gebracht, werd tenslotte besloten om de benoeming te doen zyn voor den tyd van 3 maanden, ingaande 1 Maart. Er waren nog eenige adressen ingekomen, te laat om nog in deze vergadering te kunnen worden behandeld. In een dezer adressen, van den Neutralen Boeren- en Tuindersbond. werd verzocht om beschikbaarstelling van mest voor noodiydende tuinders. De heer KLAASSEN drong aan op omnid- deliyke behandeling van het verzoek. Er is groote behoefte aan meststoffen, juist in dezen tyd; straks zullen de tuinders er voor dit jaar geen practisch nut meer van hebben. En velen zyn niet in staat om het* zelf te koopen. De VOORZITTER antwoordde dat B. en W. ▼WX rvi ibis VVJ deze aangelegenheid in elk geval eerst moeten inhmld u KNKHUIZEN 9 Maart. Granen Grauwe Erwten 911, Vale Erwten groote} 1012. Wy- ker Vale Erwten 89. Bruine Boonen 7309, Mosterdzaad 1718.50. Karwdzaad 9. Mn inreed 1819 LEIDEN, 8 Maart Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver ..Lelden en Om streken". Roode kool 1907, Savoye kool 130 590. Pieterselie 430—7.40, Prei 0.902. Krop salade 2.10430, Selderie 2306.40. Knolselde- rle 1.606.40 per 100 stuks. Kroten, gekookt S7. Witlof 1521. Boerenkool 614. Spinazie 1622 Uien 1302.50. Wortelen 310. Spruiten I 10—18. Idem II 311 per 100 K.Q. LEIDEN, 8 Maart Melkvelllng. Verkocht om in de week van 1118 Maart per dag te leveren 43 902 Liter melk. Cor-sumpUemelk hoogste Prijs laagste prijs 6.25. Industrtemelk hoogste I, laagste prils 3.60 NOORD-SCHARWOUDE. 10 Maart. Noorder- marktbond 1000 K.G Aardappelen: Scbotsche Muizen 0301.10. Bl. Aardappelen 0.40 11300 K.G. Uien: Drielingen 0 801.9Ó. Uien 1.40—1.70. Grove Uien 130—140. 1300 K.G. Peen 0901. kl Peen 0.60. 12600 K.G Kroten 0.60. 33800 K.G. Roode kool 3304 30. idem doorschot 2 70330. 87900 K.G. Deensche Witte kool 0.600.70. 17300 KO Gele kool 190290. idem doorschot 130 3.10. Taaie Gele kool 1.30330. Alles per 100 K.G. Doorgedraald 300 K.G. Peen. 11000 K.G. Kroten. 40000 K G Deensche Witte kool. W ARMENHUIZEN. 9 Maart. Heden besteedde men voor: Gewone Uien 130130. groote Uien 1.101.40. Drielingen 11.10. Peen 120130 Bieten 030136. Roode kool 3 705.30. idem 3de' soort 2 103 70 Gele kool 2 102.70. Idem 3de soort 1.702.40. Witte kool 0.600.70. Per 100 K.G. WOGNUM 9 Maart Witlof I 0.190.33. Idem n 0.150.19. Idem III 0.110.14 per K.G. Aan voer 6000 K.G. Uien 0301.10. Spinazie 026. Sprultkool 0.150.17. RadUs 7.Prei 8 108 «0. Selderie 8 Andijvie 3Ï70 ZEV'ENHOVEN. 9 Maart. ElerenveUlng. enz. Aantal eieren 5733 stuks. Kippeneieren 3—3 10. Bendeleren 1.70190. per 100 stuks. Konijnen 1 per stuk. Kaas 0.18030 per pond. T. B. C.-Vereenlglng Bovengenoemde ver- eeniglng hield haar jaarvergadering. Blijken» het Jaarverslag gaat het ledental gestadig voor uit. De Inkomsten werden 287.00. de uitgaven f 136.07. batig saldo 16093. Het aftredend bestuurslid ds. Waraink ward herkozen en in de vacatures van de heeren Van RooUen en S. A. van Zwieten werden ge kozen E. J. Kerkhoven en P. N. Dobbe. De heer P. Kroon drong aan op meer pro paganda Burgerlijke Stand - Geobren: Johannes Petrus, zoon van N. J. Hoogervorst-Voortman. Overleden: H. van Harten. 54 jaar. echtgen. van J. Vis. Bijz. VruW. Landstorm. In het lokaal van den heer Stadegaard werd een jaarvergadering gehouden door den Byz. Vryw. Landstorm, onder voorzitterschap van burgemeester N. Dekker. Deze heette allen welkom Het deed spreker genoegen dat zoo velen van hun belangstelling deden biyken. In 't byzonder richtte de voorz. een woord van welkom tot den heer P J. Ool- ders uit Alkmaar, die zich steeds geheel en al geeft om het instituut B. L. V. zoo hoog mogelyk op te werken. By de prysuitreiking sprak de voorzitter een' toepasseiyk woord tot de winnaars. Klasse B: 1. T Leek, 97 punten; 2. J. Vlaar. 96 p.; 3. Am. Henselmans. 96 p.; 96 p.; 5 P. Bakker. 95 p- Klasse C.: 1. C. de Boer. 88 p.; 2. J. Immlnk, 87 p.; 3. S Kaag. 85 p De burgemeester sprak de hoop uit dat de winnaars tevreden zouden zijn. Heirna volgde uitreiking van een brevet aan de heeren Js. Langedyk, C. Henselmans en S. Kaag. Ook hierby een toepasselijk woord van den burge meester Daarna kreeg de heer Ooiders het woord, die allereerst een toespeling maakte op de uitge reikte diploma's. Spreker vertrouwde dat allen een voorbeeld zouden nemen aan de verkrygers van de diploma’s en besprak de mogelykheid dat deze veteranen als eereleden zouden kunnen worden benoemd. Spreker hoopte dat deze oude ren wedstryden zullen organiseeren tegen de jongeren, waardoor ook het verband blyft be staan. De heer Odder» wilde het Landstonnblad, vooral ook voor de jongeren gaarne aanbevelen. -zeer belangryk en houdt de p V.L leden geregeld van de toestanden enz on hdogte. De heer Oolders hield hierna een betoog' öveZ het doel en wezen van den Byz. Vryw. Land storm. waarschuwde tegen het socialisme en communisme, deed een beToep op alle byz. vrij willigers en kenschetste daarby de Juiste toe standen in Rusland, welke spreker van een ooggetuige had vernomen. Dit was een interes sant onderwerp. De burgemeester bracht namens allen dank aan den heer Oolders voor diens nuttige wenket en leerzame mededeellngen. Op voorstel van den voorzitter werden de af gevoerde leden benoemd tot eeie-leden. In ver band met een vraag van den heer J. Vlaar. werd na besprekingen besloten, de 3 vrijwilligers die aan den corpswedstryd meedoen, te vergoeden uit de kas Loeningsbesluit In de Woensdag gehouden zitting van den Rad0 van State is voorlezing ge- daan 'ven een Kon Besluit, waarby ongegrond werd verklaard het beroep van den raad der ge meente Sybercarspel tegen de beslissing van Ged. Staten van Noord-Holland, waarby goed keuring werd onthouden aan het raadsbesluit dezer gemeente van 26 Juli 1932 tot het aangaan van een geldleenlng van 27.500 voor schooL bouw op grond o.a. dat de aflossing in elk der jaren 1933—1962 van 1/30 voorkeur verdient boven een regeling, waarby tot en met 1937 slechts 500.— behoeft te worden afgeloet. dr. Bloem uit Splerdyk. Den Geest. Adv. Pastoor Nlx was verhinderd. De heer C. Deken (Blokker) opende de byeen- komst en constateerde, dat ondanks den slech ten tijd, het Wit-Gele Kruis vooruit ging. Van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent was een eigenhandig schrijven binnengekomen in verband met het 12S-Jarig bestaan van net Wit-Gele Kruis in West Friesland. Byzonder dankte Mgr. den voorzitter, den heer C. Deken, Voor zyn grooten yver. Dit sympathiek sahrijven werd met applaus ontvangen. Beëedigd De heer J. W. London. Herzog- straat alhier, is beëedigd tot makelaar in on roerende goederen. Rriwielcfiib „St. Bonifacius” De Stille Om gang zal worden gehouden van 18 op 19 Maart. Vastgesteld wordt dat men om half acht ver trekt van c&té Bijman. Om 10.30 gaat men naar het Lof te Purmer- end. De heer Eeken is van oordeel, dat de bydra- ge door niet-leden voor een bedevaart te hoog is en zou deze van 50 op 25 cent per bedevaart willen stellen. Dit voorstel vond geen steun. Immers, de leden betalen Jaariyks 50 cent con tributie en 50 cent voor het vaandelfonds, te zamen 1.Deelgenomen wordt aan dale be devaarten. Dit is dus financieel voordêellger voor niet-leden. bygevolg niet bevorderlyk voor het ledental der vereenlglng. Zy, die per autobus den tocht wensenen me de te maken, moeten zich tydlg by den heer J. Stam aanmelden. De bus vertrekt om 9 uur van café BII—t ^ALKMAAR. 10 Maart Aanvoer 46 stageU wegende f1009. K.Q. l>br. 34.50. Bandel goed. BROEK or’’ LANGENDIJK. 10 Maart. 1000 K.ta Pea» 1.10~^<3(K-30000 K.G. Roode kool 330 K mém doonsttHflT2 30—430. 50000 K.G. Gele -* kool 130390. Idem doorschot 0,90330. 86000 K.G. Deenecbe Witte kool 0 60—0 80. 4000 K.G. Uien: Gele Uien 1.601.80, Grove 1.40, Gele Drielingen OM1. 16000 K.G. Bieten °.^--0S0. ENKHUIZEN. 9 Maart. Bloemen: hfSrillo I 0 130.15, idem H 0.07—0 09. Bartigon I 0.14— 0.17. Bartigon II 0.090.11, Copland 0-13—0.15, idem II 0.09—0 10, Theeroos 0.15—0.18. Ro^ hui sante 0.190.21, idem II 0.140.16. alles p$r dozijn. Varens 0.11 per pot. Primula’s 0.110.25 per pot. Azalea’s 0.340.50 per pot. Crocus per kistje 0.19—0.16. idem 0.050 06. Hyacinten 0.09 —0.15, Anemonen 0.140.16. idem 0.12, idem 0.08. Narcissen (wit) 0.040.06, idem (geel) 0.05 —0.10. K ENKHUIZEN. 9 Maart Visch 40 vaartuigen met 6117 pond bot 13.218.45. 1981 pond schol 6766.20. ENKHUIZEN, 8.62 -8-95 9.79« 34.76 <6.00 56.90 9.W 34.7 48.12b 38.50 46.50 44.00

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2