ONS BLAD Het geforceerde vraagstuk I M Het nieuws van heden Londen en Moskou MacDonald naar Amerika? I VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS 1 GEEN BOYCOT MEER? Rouw in Amerika DE BAROMETER JOH. LAU WERS fAYGLOP 3 ALKMAAR Watten en Windsels DONDERDAG 6 APRIL 1933 1 f 2— Centrum in de stroom- S versnelling Nieuwe veemmoord? De Duit ache landbouw H. Jaar-medaille Het herdiscontocrediet Thana verkrijgbaar geateld afgelost DE OPHEFFING DER SCHUTZBVND IN OOSTENRIJK Mussolini’s plan Franach memorandum gereed pera HAVENSTAD UITGEBRAND om Het geschil Groenland Waarschuwing van den Engelschen premier Extremistisch complot in Spanje ontdekt Denemarken door het Intern. Juatitie in gelyk geateld Op voormalige theaterdirecteura te Berlijn Diplomatieke rede van Sir John Simon in het Lagerhuia Honderdzeatig syndicalisten gearresteerd Norman Davia heeft te Londen geen vooratellen gedaan in zake oorlogaachulden Rykaregeering in conflict met de buitenland ache Twee afzonderlijke commiaaiea zullen de Akron-ramp onderzoeken Markies Clydesdale en de luitenant-vlieger Macintyre spreken voor de microfoon over hun succesvollen tocht over den Mount Everest. ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20a, ingez. med. 40c DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Een der laatste betoogingen van den thans opgeheven republikeinschen Schutzbond in Oostenrijk in het Wiener Waid. In het midden de bondsleider dr. Julius Deutsch en majoor Eifler NEW-YORK. 5 April (VB.). De Amerikaan- sche marine heeft in verband met de ramp van de „Akron" de vlag halfstok laten uithangen. m w Von Papen en Goering naar Rome p. regel; idem op peg. één 55cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 433 OVER DEN HOOGSTEN BERG VAN DE AARDE iMllllUf/i NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG Na 163 den ▼au Twee commissies van Uitvoer van kaas naar Duitschland. I. De Bedryfsradenwet in de Eerste Kamer. De redders van de „Atlantique” gehuldigd. vor- Uitspraak in de snak Reens en Vrijburg. Mowrer Lidulnafeesten te Schiedam. O O Extremistisch complot tegen den staat in Spanje ontdekt. 160 syndicalisten gearresteerd. Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de landbouw-machtigingswet. Plannen van de K.L.M. voor een extra Indië- vlucht in 4% dag en voor estafette-vluchten. en een BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR TdWoon Administrate 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar.. Voor buiten Alkmaar 12 85 M«l fleïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Vier mannen te Eindhoven aangehouden, die een clandestienen handel in vuurwapenen dre ven. MacDonald gedurende het Paaach-reces naar Amerika T >n x L 1 1. teeren en naar de gevangenis te Fel te brengen. Onder hen bevond zit van den eigenaar van het slot Guten tenstein Schaedler is door de politie tensteln eveneens gearresteerd. Rouw om de „Akron”. ondersoek. Internationale juweelendief te Athene gearres teerd. Een ondersoek naar de ziektegevallen te Tlen- deveen. T i. een dwaalspoor gebrachte bewoners van Sovjet- Rusland er van op de hoogte te stellen, wat er gebeurt. Het eenige wat het Huls kan doen is de regeering het middel geven, om den Sovjet- autoriteiten op directe en ontwijfelachtige wyze te doen weten, dat de wijze, waarop de gerech telijke vervolging geschiedt, en de ongerustheid, welke deze ons Inboezemt, de besprekingen over een handelsovereenkomst ónmogelijk maken. De oppositie heeft de verwerping van bet ontwerp voorgesteld. Vice-Kanselier Von Papen en Minister Goering zullen binnenkort een bezoek aan Rome brengen •r er >1 A 0 3. 0. >t 0. De Berlijnsche correspondent van de .JfJt.C." meldt: Naar de voorzitter der Vereeniglng van de Buitenlandsche Pers te Berlijn hedenochtend in een buitengewone algemeene vergadering be kend maakte, bevindt zich sedert ruim een maand de rjjksregeering met deze vereeniglng in conflict. Een hooggeplaatst ambtenaar van de nieuwe regeering heeft den tegenwoordlgen voorzitter den heer Edgar Mowrer. te kennen gegeven dat de regeering zeer verontwaardigd was over een boek ..Duitschland draalt de klok terug”, het welk Mowrer enkele maanden geleden, dus voordat de tegenwoordige regeering het bewind aanvaardde, heeft gepubliceerd. In verband daarmede werd Mowrer verzocht, om redenen van gezondheid af te treden. Mow rer. die zich bewust was dat in zijn boek niets MADRID, 5 April. <V. D.) De politie heeft gisteren een extremistisch complot tegen den staat ontdekt. Te Madrid werden 160 syndica listen gearesteerd, terwijl ook uit Sevilla ver scheidene arrestaties worden gemeld. Het com plot zou tot in bijzonderheden zijn uitgewerkt en ten doel hebben gehad een revolutlonnaire beweging te ontketenen, voornamelijk in Cata- lonlë en Andalusië. NEW-YORK. 5 April. (V. D.) Naar de Ame- rlkaansche consul te Honduras mededeelt, is de havenstad Tela voor drie vierde door een De Engelsche regeering heeft ook niet het geringste verlangen, om de vriendschappelijke betrekkingen met Rusland te verstoren. Er kon echter geen twijfel aan zijn, dat voor werkelijk vriendschappelijke relaties geen dege lijke basis is, wanneer het gisteren gepubliceer de Witboek op Juiste wijze weergeeft den ma nier. waarop ondanks het zorgvuldige ge duld van den Engelschen ambassadeur een mededeeling aan Groot-Brittannië is gedaan. Er bestaat geen enkel direct verband tusschen het Ingediende voorstel en het proces te Mos kou; ik ken echter geen enkel middel, om een ruiterlijk proces te garandeeren en om de op Diplomatieke rede van Simon over de anti- Ruslandwet. Havenstad in Honduras door brand groeten de els vernield. Het Permanente Hof van Intern. Justitie heeft heden uitspraak gedaan in het geschil om Oost-Groenland en Denemarken in het gelijk gesteld. Admiraal Moffett, hoofd tan het Ameri- kaansche luchtvaartbureau der marine, die bij de ramp met de „Akron" om het leven is gekomen. van duizenden Joden, louter en alleen omdat zjj hun afstamming niet kunnen verloochenen wordt nog dagelijks voortgezet, en het is moei lijk tc zien, hoe er een bevredigende oplossing van deze in w*ezen geen probleem zijnde, maar tot een probleem geforceerde kwestie van de zijde der nationaal-soclalistische ..diehards' moet komen. Het zal voor den grijzen „ehren- festen" Rijkspresident een verlichting zijn, dat hij door de machtigingswet van verantwoorde lijkheden ontslagen is, die hij persoonlijk zeker niet zou hebben willen aanvaarden. In hooger beroep bevestiging van het vonnis tegen den moordenaar van Marlet Je van Os ge- eisehL BERLIJN, 5 April (Reuter) Naar wij ver nemen zullen vice-kansclier Von Papen Rijksmlnister Goering over eenige dagen reis naar Rome ondernemen. LONDEN, 6 April. (V. D.) In antwoord op een vraag va» den oud-minister van Buiten landsche Zaken Sir Austen Chamberlain 'ant woordde Minister-President MacDonald in het Lagerhuis, dat een verklaring inzake het plan van Mussolini op het oogenblik nutteloos zou zijn, aangezien de onderhandellngen en de ge dachtewisseling over het plan nog niet zijn af- geloopen. Chamberlain wees op de in de Lran- sche pers verschenen onthullingen over het verdrag, waarop MacDonald waarschuwde, ten aanzien van berichten in de pers over het plan groote voorzichtigheid te betrachten. LQNDEN, 5 April. (Reuter). De parlemen taire correspondent van de „Times” zegt giste ren vernomen te hebben, dat MacDohald ge durende het Paasch-reces naar de Vereenlgde Staten zal vertrekken. n katholieke kringe.i, zoowel binnen als bul ten de Duitsche grenzen, heeft het een al- lerpljnlljksten Indruk gemaakt, dat de na tionaal-soclalistische party onmlddeliyk na de tegemoetkomende verklaring van de bisschops conferentie te Fulda het initiatief heeft geno men tot de hatelijke en nlet-gerechtvaardlgde boycot-actie tegen de Joden, Zooals men zich herinnert, besloten de Duitsche bisschoppen onder voorbehoud van enkele princlpleele bezwa ren een minder afwijzende houding aan te ne men tegenover de party, die den natlonalen op bouw van Duitschland voor haar zelf tracht e monopoliseeren, en wel op grond van de ver trouwenwekkende regeerlngsverklarlng, welke Rykskanselier Hitler In de Ryksdagzitting had afgelegd. Deze regeerngsverklaring was van dien aard, dat het Centrum, afgezien van en kele détails, daarmee in groote trekken accoord kon gaan, vooral, waar het groote doel de red ding van het ontredderde Duitschland het zwaarst moest wegen. Onder normale omstandig heden zou X Centrum zeker niet vóór de mach tigingswet hebben gestemd, maar onder de hui dige omstandigheden was zyn houding verant woord. De uitspraak van het Duitsche Episco paat bevestigde dit op indirecte, maar duide lijke wyze. Hebben zoowel het Centrum als de Duitsche bisschoppen zich In de eeriykheid van Hitler’s bedoelingen vergist, en te lichtvaardig geloofd, dat de metamorfose van demagoog tot constructief politicus rich In Adclf Hitler defi nitief had voltrokken? Een dergeiyke conclu sie, welke hier en daar reeds met groote stel ligheid werd verkondigd, is op z’n zachtst ge zegd, zeer voorbarig. Sinds de berichten, welke ons vanuit Duitschland bereiken, door een scherpe nazi-censuur worden gecontroleerd, is bet voor een niet In Duitschland vertoevende uiterst moeliyk zich een helder en volkomen betrouwbaar en objectief beeld te vormen van den daar heerschenden stand van zaken. Zoo zou bet mogelijk kunnen zyn, dat de patio naai-socialisten met opzet gewacht heb ban hun antt-semletische neigingen bot te vte- na totdat de katholieke bisschoppen en bet Centrum hun ernstige bezwaren tegen him party zouden hebben laten vallen- Immers het is duldeiyk, dat, Indien zy vroeger daarmee begonnen waren, noch het Centrum, noch het Duitsche Episcopaat een mildere houding te genover hen zou hebben aangenomen dan zi) deden. Was de gematigde regeerlngsverklarlng van Hitler, waarin deze een objectieve posi'ie van de regeering tegenover alle nlet-Christe- lyke belijdenissen en geloofsovertuigingen toe-' zegde, een bewuste misleiding om den tegen stand van het Centrum en van de Duitsche bisschoppen te overwinnen? Indien dit ooit het geval mocht biyken te zyn geweest, treft niet den misleiden, maar den misleider blaam- Captain Heinen van de vlieghaven Lakeburst verklaarde, dat de „Akron” evenals het lucht schip .jBhenandoak" tengevolge van verticale buien in een depressiegebled is vernield. Beidé ongevallen waren, volgens door Dultschers op gedane ondervinden, te vermyden geweest. Het onderzoek van het ongeluk van de „Shenandoah" is deskundig niet goed gevoerd. De marlnelelding en het Congres hebben me degedeeld. dat twee van elkander onafhankelyk staande commissies van onderzoek zyn samen gesteld. De geredde eerste officier van de „J 3” ver klaarde. dat dit luchtschip tydens de noodlan ding aan de kust van New Yersey door plotse linge horizontale buien naar zee is gedreven, eenige malen tegen het watervlak is geslagen en ten slotte is gezonken, nadat de romp was opengescheurd. VATICAAN-8TAD. 5 April. (Reuter.) De of- flcieele medaille van het Vaticaan, ges'agen ter eere van het Jubeljaar, is thans voor pelgrims verkrygbaar. De medaille vertoont aan een zyde een kruis met de woorden: „Ave Crux, Spes Unica (Ge groet, o Kruis, onze eenige hoop), en „Jubi- laeum Humanae Redemptlonis” (Het Jubileum van de menscheiyke verlossing). De andere zyde vertoont de beeltenis van Paus Pius XI met de woorden: ..Pius XI Anno 1933—’34. De medaille is in twee formaten verkrygbaar. beiden in goud, zilver en brons. «ierhandellngen acht. Davis verklaarde tensoltte dat hy tot einde «lezer week te Parijs zal biyven, doch over zyn reis naar Beriyn zyn nog geen definitieve be- •Ussingen genomen. BERLIJN. 5 April. (W. B.) Zooals reeds kort gemeld werd, heeft de voorzitter van den Dult- schen Lanabouwraad, dr. Brandes, in tegen woordigheid van de rijksmlnisters von Papen en Hugenberg een groote rede gehouden. Het herstel van de rentabiliteit van den land bouw aldus spreker is niet alleen van be lang voor het grootgrondbezit, maar voor den geheelen Dqitschen landbouw. Men heeft be rekend, dat da landbouw aan belastingen. lente en lasten rond 350 mlllloen mark per Jaar zan betalen, men vergt echter een bedrag van 1 550 mlllloen, zoodat er een tekort Is van 1200 mll lloen. Rekent men de minlatuur-bedryven mee. dan wordt dit tekort nog 200 mlllloen hooger. Dit is de zeer ernstige toestand, waarvoor de nationale regeering zich gesteld riet. Door ver laging van lasten en renten alleen of door verhooging der pryzen kan het tekort niet wor den weggewerkt; de twee methoden moeten worden gecombineerd en daarWJ moet men vooral uit zyn op een verlaging der lasten en renten. Dat zal met hardheden gepaard gaan, maar een Ineenstorting van den landbouw zou nog veel erger hardheden meebrengen. De inkomsten van den landbouw zijn van 10 2 milliard mark in 1926/-29 tot 73 milliard in IDSl/’SJ gedaald en zy zullen In het loopen de jaar nog slechts 6.5 milliard bedragen, hoe wel het kwantum der productie met 5 pet. is gestegen. Wordt deze koopkracht-vermindenng van den landbouw bestreden, dan zullen arbeid en afzet toenemen. Dat is voor de volksgemeen schap belangryker dan goeakoope margarine. Overproductie behoeft niet voor te komen, wanneer alle takken van landbouw maar over de geheele linie worden gesteund en niet enkele onderdeelen In het byzonder. Het doel moet daarby zyn. niet alleen de levensmiddelen voor de menschen in zoo voldoende mate als moge- lyk is te produceeren, maar ook het veevoeder. Want van vryheld op voedlngsgebied kan geen sprake zyn. zoolang de veevoederbasls in het buitenland ligt. Wanneer het veevoeder In bet binnenland wordt geproduceerd, wordt veel op deviezen bespaard en kan veel meer werk gelegenheid worden gevonden. Eerst moeten echter de melk- en vet-prUzen stijgen, eer men zich met de veevoeder-pryzen kan bezig houden. Een algemeene renteverlaging is noodlg De voorwaarde hiervoor is echter dat het niet meer voorkomt, dat willekeurige bedragen voor wille keurige doeleinden tegen een willekeurige rente worden geleend. Dit geldt vooral ook voor de huishouding der gemeenten. Wat de toekomstige handelspolitiek betreft, zoo ging dr. Brandes voort, elscht de landbouw autonome contingenten en tarieven, omdat dit de eenige doeltreffende middelen zyn om te beletten, dat de Duitsche markt door buiten landsche goederen wordt overstroomt Naar Frankryks trant moet in alle te sluiten handelsverdragen een catastrofe-clausule wor den opgenomen, die de Duitsche regeering het recht - geeft tot contingentaeringen en tarief- herzienlngen over te gaan. schryven. meende aan zulk een druk niet te kunnen toegeven. In deze omstandigheden probeerde de Amerl- kaansche ambassadeur Sackett met den minis ter van Buitenl. Zaken von Neurath om het geschil by te leggen, daar het noch in het be lang van de regeering. noch In het belang van de vereeniglng was. Deze en nog verdere pogingen van andere zyden ondernomen, bleven zonder gevolg. Na wekenlang vergeefs op ant woord te hebben gewacht, kreeg de vereeniglng van ryksmlnlster Goebbels bericht dat de regee ring er by bleef, dat zy de vereeniglng vol komen zou moeten boycotten, tenzy aftrad. In overleg met het overige bestuur, bood nu voorzitter Mowrer zyn ontslag aan, maar de vergadering nam met 60 tegen 7 stemmen een motie aan, waarin Mowrer wordt verzocht zyn ontslagaanvraag In te trekken en als voorzitter aan te biyven. Mowrer deelde mede, dat hy In deze omstandigheden zal aanbiyven. In den loop van het daarop volgend debat kwam uit, dat de zooeven aangenomen motie van vertrouwen in den voorzitter in de toe komst de werkzaamheid van het bestuur vrij wel onmogelyk zou maken, omdat de vereenl- glng, als zy geboycot werd, geen reden van bestaan meer heeft. Dat de meerderheid van de vereeniglng noch tans voor de motie heeft gestemd, geschiedde uit de overweging, dat deze vereeniglng ook dan, 'als zy voor den door de regeering op den voorzitter uitgeoefenden druk zou zwichten, evenzeer haar reden van bestaan zou verliezen, zoodat zy ook in die omstandigheden kwalyk meer voor de vryheid van Journalistiek werk zou kunnen opkomen. De dagen van de Vereeniglng der buiten landsche pers te Beriyn schynen in allen ge valle geteld. In een volgende vergadering zul len besluiten worden genomen over de zelf- ontbtndlng der vereeniglng. BERLIJN. 5 April. Naar de „Vossische Zelt." uit Vaduz (Lichtenstein) meldt, is aldaar heden een aanslag gepleegd op de gebroeders Rotter, voormalige theaterdirecteurs te Beriyn. Alfred Rotter en zijn vrouw werden gedood. Fritz Rotter bekwam, terwyi hy uit een rijdenden auto sprong, een schouderbreuk. Een zekere mevr. Wolff, die by de gebroeders Rotter op bezoek was, werd gewond. Het verloop van den aanslag Is nog niet vol komen bekend. Vast staat, dat Be eigenaar van het Kurhaus Gaflein by Triesenberg. Schaed ler, de gebroeders Rotter en hun dames ult- genoodigd had tot een bezichtiging van het Kurhotel, waartoe hy hen met zyn auto af haalde. Toen zy aangekomen waren, wierpen zich zeven jonge mannen op hen. In het hier op volgend handgemeen gelukte het Fritz Rot ter te ontkomen. Hy werd echter door Schaed ler Ingehaald, die van hem eischte, dat hy naar Vaduz zou terugkeeren. Fritz Rotter stapte hierop in den auto, die in zeer snel tempo dai- waarts reed. Toen hy den chauffeur vroeg te stoppen, opdat hy de politie van het gebeurde in kennis kon stellen, werd dit verzoek met een versnelling van vaart beantwoord. Hierop sprong Rotter uit den auto, waarbU hy zyn schouder brak. Alfred Rotter en zyn vrouw werden heden avond in een uitgedroogde beek gevonden, zy waren toen reeds dood. Mevrouw Wolf werd gewond en moest onmlddeliyk onder medische behandeling werden gesteld. De auto, waarajede getracht is Fritz Rotter te ontvoeren, was een Duitsche wagen, met de letters van Baden. De Oostenryksche politie is er echter in geslaagd in Goetzis (Vorarl berg) de inzittenden van den auto te arres- BERLIJN, 5 April (V. D.) Van welingelichte zyde wordt medegedeeld: Voor een verontrusting van het publiek ten gevolge van het besluit der Rijksbank het zjf. redlscontocrediet aan de crediteuren terug te betalen Is niet de minste reden. Zooals bekend werd het herdiscontocrediet door de staatsban ken van Amerika, Engeland en Frankryk en door de Herstelbank in Juli 1931 tot een be drag van 100 mlllloen dollars .ter beschikking gesteld, toen de Rijksbank tèp gevolge van de bankcrisis gebrek aan bétalingsmlddelen had en het gevaar bestond, dat de bankbiljetten circulatie voor minder dan 40 pCt. zou zyn ge dekt. Op 4 Maart liep het credlet weer af. By de onderhandellngen over een verlenging kwam het tot moeilijkheden, toen de crediteurbanken wegens de fluctuaties in den dollarskoers bi- zondere garantie eischten door een speciale goudclausule. Daar het credlet financieel en politiek te duur werd oor de Ryksbank, werd besloten de rest van dit credlet ad 70 mlllloen aan de crediteuren terug te betalen. et voorbehoudlooze stelligheid mogen wy verzekerep, dat alle overtuigde katholieken de boycot-actie en d<* ontrechting van alle Joodsche elementen zon der onderscheid ten scherpste afkeuren, omdat deze tn stryd zyn met het gebod der naasten liefde. De rassenkwestie, welke voor de Nazi's een probleem schynt te zyn. bestaat voor de katholieken eenvoudig niet. Alle menschen zyn als dragers van een onsterfeiyke, voor de eeuwige gelukzaligheid geschapen ziel, gelyk en geiykwaardig, onverschillig of zy blank of bruin of zv^art, of Jood of Germaan of Mon gool zyn- Zou het, gezien deze princlpleele op vatting, ondenkbaar zyn, dat de beperking van de boycot-actie tegen het Joodsche ras tot éen dag mede gedankt moet worden aan de be sliste wyze, waarop Centrum en Episcopaat ondershands hun afkeuring over deze actie te genover de betrokken autoriteiten hebben ken baar gemaakt? Dat de Nazi’s zoowel uit politiek als uit eco nomisch ais uit ethisch oogpunt met hun antl- Joodsche actie een ernstige fout hebben begaan, welke het beginnend vertrouwen in hun posi tieve politieke quallteiten deerlijk moet geschokt hebben, lydt geen twyfel. Want al is de felle boycot-actie thans ook voorlooplg af gelast, de nawerking daarvan zal zich nog geruimen tya doen gevoelen. Trouwens, de broodeloosmaklng WASHrtfGTÓN. 6 April. (Reuter). Hoogge plaatste onibtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken spreken de berichten te gen, dat Norman Davis gedurende zyn verbiyf te Londen een of ander voorstel gedaan heeft ten aanzien van de oorlogsschulden, of dat ny een verlaging van de Britsche oorlogsschuld heeft voorgesteld. Overigens heeft men wel den Indruk dat pre sident Roosevelt levendig hoopt, dat Mac Donald spoedig naar Washington zal komen om de schuldenkwestie te bespreken. Reuter verneemt, dat het wetsontwerp, waar op Roosevelt zich by zyn onderhandellngen over de tarieven-kwestie zal baseeren, thans opgesteld is. Onder buitengewone belangstelling Permanente Hof van International hedenochtend om 10 uur uitspraak de zaak betreffende het juridisch st« sommige deelen van Oost-Groenland, trent tusschen Denemarken en Noorv schillen bestonden. Zooals men zich zal herinneren had Noorwe gen op 10 Juli 1931 verklaard te zyn overgegaan tot de inbezitneming van een bepaalde streek op Oost-Groenland. Naar aanleiding daarvan had Denemarken by het Hof een vordering aanhangig gemaakt tot onwettlg-verklaring van de in bezitneming, als zynde een inbreuk op den bestaanden rechtstoestand. Met twaalf tegen twee stemmen heeft het Hof beslist overeenkomstig de conclusies van Deensche regeering en de conclusies van Noorsche waren, verworpen. de de regeering, welke hiermede in stryd Radicale maatregelen ten behoeve Daitechen landbouw voorgesteld. LONDEN, 5 April. (Reuter) By de behande ling in tweede lezing van het wetsvoorstel In zake een verbod van Russlschen invoer ver klaarde Sir John Simon, dat de Engelsch-Rus- slsche handelsbesprekingen een bevredigend verloop hebben. De Britsche regeering zal het oprecht betreuren, wanneer een of andere by- komende gebeurtenis een hinderpaal zou men voor een redelijke regeling. Nader wordt gemeld: De dad eenige mannen uit Duitschland en Lichtenstein zyn. Hun namen word helm gehouden. PARUS. 5 April. (Reuter) Een ministerraad onder voorzitterschap van president Lebrun keurd/hedenmiddag het door Paul-Boncoui op- RestelÖe memorandum Inzake het vlermogend- hedeen-plan goed. Boncour zal er waarschyn- •Uk Vrydag in de Kamer het een en ander van mededeelen. Boncour voerde heden besprekingen met Tl- hilescu en den Poolschen ambassadeur. In een onderhoud met een vertegenwoordiger van „Intransigeant" heeft Davis o_m. verklaard, «lat hy slechts een Lnformatorische reis door Europa maakt. De Amerikaansche regeering heeft niet de bedoeling te Genève een eigen ontwapenlngsplan in te dienen, zy sluit zich veeleer aan by de voorstellen der Engelsche regeering, welke zy een nuttige basis voor on- 1 k l

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 1