4 Oranje benut de kansen Buitenlandsch varia Het Nederlandsch elftal zegeviert in Antwerpen met drie-één I DE ZESDAAGSCHE I Technisch op laag peil <3^ ^1 MAANDAG 10 APRIL <1 HET STOERE TWEETAL - Geestdrift overheerscht DE SAMENSTELLING DER ELFTALLEN B 1 R h EEN BENAUWD OOGENBLIKJE DE BELGISCHE EER GERED I 4 V. D. BROEK P.S.V. VAN DER MEULEN H.F.C. SAYES WELS Unitas HELLEMANS BONSEMA PELLIKAAN L.O.N.G.A. WEBER A.D.O. NAUWENS R.C. Mechelen VER BOVEN Berchem u DEDEKEN DECLERQ VAN NELLEN D.H.C. VAN HEEL VAN RUN P.S.V. VAN DEN BERGHE Daring C.B. VOORHOOF VAN REENEN van Reenen Reenen MJt in het gras zelstr. vï voor zien T Robyns winnaar partijen twee L België floot 3. Robijn»—Vink Scheidsrechter CREW, Engeland De wedstryd Zondagavond Nederland drie- 0 algemeen een moyenne van 0.783. werd Aan den kop: Dr. Gejus kijkt den ba. 5 1. t 1 hs. 4 8 ha. 3 4 den Hollandschen voorsprong te vergrooten (03) DRIEBANDEN KAMPIOENSCHAP 'Beetje nijdig na; tocK nog een gat in Nederlandsche doelt C.S. Brugge F.C. Mechelen DESMEDT Uccle bezoeker» onderschrijven, hoewel *t een sure appel was, waarin zy bijten moesten. Velocitas Kleerekoper Rudelsheim VERSYP F.C. Brugge De spelen van het OostenrijkBch elftal, dat Engeland in Londen zoo prachtig party gaf, kregen voor deze prestatie een fraaie plaquette. Tegelijk kregen de Oostenrijken een medaille, welke zy verdienden door bet winnen van den Europa-Cup. Pijnenburg—Wals 285 pnt. GuerraLlnari 237 pnt. x SchönBuschenhagen 187 pnt. CharlierDeneef 119 pnt. Broccardo—Gulmbretière 108 pnt. Kleerekoper Foeljager 1. Robyns (Amsterdam) 2. Sengers (Rotterdam) 3. Koopman (Amsterdam) 4. Petersen (Rotterdam) 5. Vink (Rotterdam) 6. Kleerekoper (A’dam) 7. Floeljager (Haarlem) 8. Rudelsheim (A’dam) Robyns Sengers Rudelsheim Foeljager 6. 7. 8. 9. brt. 65 64 brt. 86 85 brt. 87 87 brt. 71 70 h.s. 3 3 ha. 5 6 h.s. 5 3 h s. 3 5 8 7 6 8 5 6 7 5 gem. 0379 0374 gem. 0.588 0388 gëikl. 0.793 0387 gem. 0.686 0.746 Meerderheid van het Hollandsch voetbal zonneklaar bewezen De eerste ontmoeting van de twee-jarlge-serie om den Europa-beker ging te T aimanne tus- schen Zwitserland en Italië, waarbij de Ita lianen met 30 aan het langste end trokken. Zoowel technisch als tactisch speelden de gasten een bewonderenswaardlg spel, hetgeen de zege volkomen rechtVRirdlgde. Dat moesten de 38000 Antwerp Antwerp V. D. EYNDE Beerschot geen De- zeer 5. RudelsheimFoeljager pnt. 50 33 3. RudelsheimVink pnt. 37 50 Rudelsheim Vink Robyns Vink KoopmanPetersen pnt. 50 36 pnt. 50 38 pnt. 50 37 pnt. 33 50 pnt. 50 21 brt. 92 91 brt. 63 63 brt. 89 90 brt. 89 90 brt. 63 63 343 320 313 316 297 289 256 388 438 497 579 573 508 578 580 535 ha. 5 8 h.s. 6 5 gem. 0.438 0355 gem 0343 0.417 gem. 0376 0363 0.783 0.643 0340 0351 0.498 0300 0.441 0334 gem. 0.415 0555 emler 5/35. nunld i oud* twee vaak Kleerekoper Koopman Koopman Petersen Sengers Petersen pnt. 46 50 gem. 0.793 0338 ha. 3 7 belang- het gem. 0.704 0.485 setru- ge- öhzer even 1. 3. 4. 5. brt. 67 67 UIT DE SPORTWERELD De Belgen waren het meert in het offensief, maar de afwerking der a&nvallen liet te wenschen over. Die kunst verstonden wij beter en daarom wonnen wij! Vrtj aeker is in de Belgische competitie dit jaar het kampioenschap voor good old Union St. Gillotee weggelegd. Met een voorsprong van drie punten en nog een wedstrijd in handen gaat deze Brusseteche vereeniglng aan de spits. Hoogst merkwaardig is het intusschen. dat deae club geen enkelen speler leverde aan het Bel gische elftal, wat er op wyst, dat er geen ster ren worden gekweekt, doch dat men het op ploeg-éénheid aanstuurt. Weber en Van Run vormden een onoverkomelijken hinderpaal voor den Belgischen aanval Brussel krygt een Inderdaad prachtig besluit - van het seizoen 1932-’33, n.l. het volgende tour- nool. Op 25 Mei BrusselWest-Duitschland en Manchester CityAmsterdam/Rotterdam-com- tdnatle; 27 Mei wedstryd Oost-EuropaWest- Europa en 28 Mei verliezers- en wlnnaarsronde van de wedstrijden van 25 Mei. Feyenoord Liersche Met vyf gewonnen partyen en de wereldkampioen Robyns wederom kampioen van Nederland. enorme van Nadat Hellemans zijn Hollandschen collega v. d Meulen heeft gehuldigd wint Begië den toss en trapt v. Reenen af. Ajax ANDERIESEN Ajax Nog een ander bezwaar is by dezen kamp weer naar voren gekomen, nJ. het gemis aan een behoor lyk stadion. Internationale weds try- den werden tot dusver op de velden der clubs gespeeld, welke zich inspanden een maximum aantal menschen te bergen. Doch ook ditmaal was het met de orde zeer treurig gesteld, of beter van orde kan eigeniyk geen sprake zyn, t was een chaos. De hoogst matige resultaten van het Duitsche voetbal hebben de Dultschers de handen aan den ploeg doen slaan. Een kleine veertig spelers zijn door den rykstralner, Otto Nerz, in het Frankfurter Stadion vereenlgd en volgen een cursus. Begrypeiyk bestaat dit aantal uit een collectie, waarvan men gereedelyk goede ver wachtingen heeft. De cursus bestaat niet uit sluitend uit bal-oefeningen, doch omvat even eens lichaamsoefeningen, theorie, terwyi de ge heel# dagverdeeling is geregeld om de spelers zoo ^lt" mogeUjk te houden. Het bestuur van den Duitschen Voetbalbond en Athletlekbond stuurt de volgende boodschap. Aan de sportbeoefenaars van alle landen! De besturen van den Duitschen Voetbalbond en Athletlekbond verzekerenden buitenlandschen sportbeoefenaars, dat de in het buitenland ver spreide onjuiste berichten over den toestand in Dultschland niet op waarheid berusten. De orde in Dultschland is beter dan ooit. Talryke in de laatste weken in Dultschland gehouden wed strijden tegen bultenlandsche tegenstanders, waaronder enkelen met een bezoek van 50.000 menschen, waarby zich ook buitenlanders be vonden, bewijzen door hun goed verloop vol komen, dat de in het buitenland verspreide be richten tendentieus moeten worden genoemd. vonden onder stelling de slotpartyen plaats banden-kampioenschap. De resultaten waren als volgt: De Zwitsers speelden slechter dan in jaren het geval is geweest. Zeker, hun elftal kon door ziekten niet gehandhaafd biyven en werd danig herzien, doch dit is niet uitsluitend een excuus voor het peil, dat nauweiyks aan de tweede klasse reikte. Pas In de 61ste minuut van den wedstryd kreeg de Itallaansche doelman, Combi, het eerste schot te verwerken! 1 begon, in de De uitslagen van de laatste van Zaterdagavond luiden: pnt. 50 34 Hebt u een voettril-knletje? Consulteert u dsn prof. Foramlttl te Weenen, die er u geheel afhelpt. Infonheert u maar by den Duitschen internationaal Albrecht, die thans deae nachtmerrie aller voetballers vol komen kwyt te. Op een ronde: PelteslerDayen 163 pnt. Tietz—BuUa 134 pnt. WambstLeducq 114 pnt. RonsseLoncke 110 pnt. Op twee ronden: 10. Dt F^acoDlnale 171 pnt. 11. Ignat—Fabre 78 pnt. 2—0 voorsprong met de rust Onmiddeliyk na de hervatting biykt, dat de Belgen rich nog niet geslagen achten. Twee snelle aanvallen der Roode Duivels le veren evenzooveel hoekschoppen op. maar onze verdediging biyft de situatie meester. Reeds den eersteen keer, dat onze aanval een bezoek aan den Belgischen goal brengt, beeft dit een doelpunt tot gevolg. v. Reenen loopt snel naar buiten op een ver ren bal. Een duel met Dedeker volgt, hetgeen in v. Reenen 's voordeel eindigt. Onze mid voor plaatst goed voor het Belgische doel en vindt daar v. Nellen op ayn plaats om met een uit stekenden kopbal Holland de leiding geeft, 01 Een oorverdoovend gejuich begroet dit Hol- landsche succes. Het spel der Roode buivels wordt hierna on- middeliyk iets minder De Belgische verslaggevers vreezen reeds een herhaling van Parys, waar de Roode Duivels na een kwartifer vergeefs aanval- Behalve enkele onderlinge wedstrijdjes en oefeningen tegen een der Zuld-Dultsche kam pioenen „Eintracht" uit Frankfurt, volgt als proef op de som een wedstryden-reeks tegen de Glasgow Rangers, welk elftal in Mei een trip door Dultschland maakt. Op die manier hoopt Dultschland zyn pres tige te herstellen. Spel en de spelers Jan van Kempen moet opgeven Over het algemeen heeft deze ontmoeting tegen de Belgen speltechnlsch op een laag peil gestaan. Het enthousiasme, waarmede zoowel de Oranjemannen als Roode Duivels zich In den stryd wierpen, overheerschte zoozeer, dat ei^oor een goede techniek weinig plaats scheen te zyn. Het steunen der halfllnles, vooral dat der onzen, was vaak onzuiver, terwyi werkeiyk fraaie staaltjes voetbal slechts sporadisch wer den vertoond. Dat intusschen de stryd van het begin tot het einde bet aankyken volkomen waard bleef, kwam door dit eerder genoemde enthousiasme en verder door de snelheid, waarmede bet spel rich dikwyis van doel tot doel bewoog. Neemt men de sterkte der belde ploegen in het veld als maatstaf, dan zullen de Belgen zich wel verwonderd moeten afvragen hoe zy met 03 achter hebben kunnen staan, om ten slotte met 13 te verliezen. Echter, de verklaring ligt tamelyk voor de hand. Een heel voornaam punt ontbrak aan het Belgische aanvalsspel en wel het maken van doelpunten. De Belgische halflinie gaf de ballen steeds goed aan. De aanvallers verwerk ten ze in eerste instantie by herhaling zeer be hoorlijk, doch het was een groote tactische fout van onze tegenstanders dat zy het voor den vy- andeiyken goal te veel in de breedte zochten. Voor een deel was dit misschien te verklaren, omdat zoowel van Run als Weber hun tegen standers geweldig op de huid zaten. Steeds greep dit tweetal op het juiste moment in en waar bovendlea v. d. Meulen weer byzonder op dreef was, kwamen de Roode Duivels er niet door. Een tikje pech hadden de Belgen voor het Hollandsche doel bovendien ook nog, want het is eenlge malen gebeurd dat de bal gevaar lijk dicht langs de Hollandsche doeliyn rolde, zonder dat er een Belg In de buurt was om hem het beslissende tikje te geven. Eigeniyk was het een echte Hollandsche overwinning, die we gisteren in Antwerpen Het spreekt vanzelf dat vooral aller aandacht op Van Reenen was gevestigd. Wy weten niet hoe hoog de T. C. haar verwachtingen ten op zichte van den Ajaxled had gesteld. Daarvan zal het ook wel afhangen at hy de heeren mee- of tegengevallen is. Een feit is het dat Van Reenen weinig by- zonders heeft laten zien. Door zyn snelheid Is de Amsterdammer gevaarlek. Hy maakt gaten tn een verdediging en wanneer hy daarbij steeds het juiste moment van afgeven koos, zouden anderen daarvan meer kunnen profi- teeren. Zonder te willen zeggen dat het opne men van dezen mldvoor en failure is geweest, gelooven wy toch ook niet dat bet vraagstuk van de mldvoorplaats er door is opgelost. Naast den Amsterdammer was v. d. Broek de harde werker. Van zyn schoten bleven we dit maal vrywel gespeend. Bonsema kan op behoorUjke doelpunten bogen en heeft ook als schakel tusschen halflinie en aanval het werk dat anders voor Adam is nuttige dingen gedaan. De beide vleugelspelers deden weinig elkaar onder. In de eerste helft kwamen de voorzetten meestal van Wel's voet, terwijl na de rust Van Nellen weer meer op den voor grond trad, ook al omdat Pelllkaan zyn vleugel man bijna geen enkelen bal behoorlyk meer toe wist te spelen. Veel wyzlgingen voor de az. match tegen België In Amsterdam verwachten wy niet. Dat ons elftal echter nog beter kan dan Zondag j.l. in Antwerpen, staat als een paal boven water. Een kleine 40-duizend toeschouwers, die zeker tneer dan 10-duizend Hollanders In hun gelede ren tekfen. hebben In stralend lenteweer Hol land met 31 van de Roode Duivels Winnen. Waar bovendien Amsterdam en Rotterdam tevoren reeds over hun Antwerpsche tegen standers hadden gezegevierd, kan men veilig zeggen, dat de meerderheid van het Holland- linksbinnen gefloten, zoodat sche over het Belgische voetbal zonneklaar is bewezen. Over de entourage rond het traditioneele ge beuren In het Antwerpsche Stadion kunnen wy kort zyn. De Scheldestad heeft voor de zooveelste maal haar Hollandsche invasie beleefd, en het mag misschien een malaiseverschynsel heeten, dat ze ditmaal nog een tikje opvallender was dan ooit te voren. Vooral Zondag, toen diverse extra-treinen hun jnenschenvracht aan Statie Zuid hadden ont laden. konden de Hollanders het in Antwerpens centrum wel tegen de Belgen opnemen. En in het Stadion te Deurne zelf maakten de aanwezige landgenooten misschien evenveel leven als hun Belgische broeders. Het Neder!. Elftal was eerst Zondagochtend naar het Zuiden getrokken, doch had den Za terdagavond en nacht in 'n concentratiekamp te Rotterdam doorgebracht. Karei Lotsy wil nu eenmaal de volledige 100 pct. van zyn menschen en men kan het hem dus moeiiyk kwalyk nemen, dat hy .jiach Hltleriaanschen Art” het con centratiekamp voor beroemde voetballers ont dekte. Antwerpen scheen ditmaal voor het auto verkeer smaller dan ooit en een mooie lentedag in Deume’s coritreien beeft nu eenmaal het nadeel, dat men er onmenscheiyke hoeveelheden stof eet. '*-z j- Dit laatste merkt echter alleen degene, die er ambtshalve komt. Reeds uren voor de wedstryd begon liepen de rangen vol en toen eindelyk Hollanders, en Belgen het groene tapyt betraden was alles tot in de nokken gevuld en waren er reeds diverse lieden door gedienstige Roode Kruis-dames op hun verhaal geholpen. De opstelling der ploegen was als volgt: Robyns Petersen Zondag werden In Café de Ijsbreker te Am sterdam de Drle-Banden-kampioenswedstryden biljart voortgezet, waarvan de uitslagen lulden: De totaal-uitslag luidde als volgt: gw. prt. pnt. brt. ha. gem. 5 5 5 4 4 2 2 1 worden geannuleerd. Intusschen weten de Belgen het spel tot de rust toch grootendeels op de Hollandsche helft te houden. Het aantal voorzetten, thans vooral van Versyp, is legio, dpch onze verdediging geeft vrywel geen gelegenheid tot schieten. Vyf minuten voor half time komt v. Nellen ineens alleen voor den uitloopenden v. d. Berghe en schiet uit zeer moeilijke positie juist langs den paal. Twee minuten later appelleert de Belgische verdediging tevergeefs voor buitenspel als Wels bet leder krijgt toegespeeld. Onze kleine rechtsbuiten krygt hierdoor ge legenheid om snel naar binnen te komen. Een hard schot volgt, dat v. d. Berghe wel kan stop- py, doch bet leder komt voor Bonsema’s voeten en vliegt tegelykertyd hard in bet Belgische doel. Aldus hebben de Hollanders een 6. KleerekoperKoopman pnt. 39 50 len in no time met 03 kwamen achter te staan, doch voor een zoo pessimistische veronderstel ling biyken direct toch geen redenen aanwezig te zyn. - Integendeel, onze tegenstanders komen spoe dig met hernieuwde energie terug, zoodat onze verdediging byzonder druk werk krygt. Zelfs mogen we van geluk spreken, wanneer Voorhoof bulten v. d. Meulen's bereik uit een hoekschop juist over de lat kopt. Een prachtige omhaal van Desmedt vindt geen genade by onzen keeper, waarna het Belgische overwicht door een tweetal gevaarlijke Holland- fche aanvallen wordt onderbroken. Uit den tweeden weet v. d. Broek, die zeer actief te, zelfs een doelpunt te scoren, maar de scheldrechter had juist tevoren voor freekick van onzen deze goal moest Er zyn dan nauweiyks 5 minuten gespeeld. Nog laten de Belgen zich echter niet uit den toon brengen. Bonsema trekt zich terug en het aantal Belgische aanvallen wordt hier des te talryker door. Men kan nu zelfs spreken van een sterk Bel gisch overwicht. v. Run en Weber werken als paarden, doch als na 17 minuten spelen by een algemeenen aan val der Roode Duivels het leder van Pellikaan’s voet terugstuit, komt het voor Sayes’ voet, die juist langs den vallenden v. d. Meulen laag inschiet en den achterstand verkleint Het Belgische overwicht biyft hierna onver minderd voortduren, waarby de Hollandsche verdediging, boe uitstekend spelend overigens, eenlge malen niet over pech te klagen heeft. Verder spelen de Belgen hun meerderheid iets te veel in de breedte uit, zoodat de beide oranje-backs steeds gelegenheid krijgen rich goed op te stellen. Vermelding verdient een buitengewoon fraai schot van Versyp, dat v. d. Meulen op mlraku- leuze wyze weet te keeren. Een kwartier voor het einde verslapt het spel eenigszins. Verschillende spelers geven teeke- nen van vermoeidheid en het tempo zakt zien de: oogen. Dat op dit moment de strijd reeds in Hol lands voordeel te beslist, moet voor een ieder duidelijk zyn. Het overwicht der Belgen is thans tot staan gebracht, maar fraaier maakt dit den stryd niet. Talryke aanvallen aan beide zyden wor den reeds in de kiem gesmoord. De laatste 7 minuten zyn weer voor de oran- je-mannen. v. d. Berghe te thans herhaaldeiyk in actie en doet zyn werk naar beboeren. Eenmaal is v. Reenen aan de bewerkstelliging van Hollands vierde doelpunt bezig, doch v. d. Berghe verydelt deze krachtdadige poging op De atmosfeer is sterk geladen. De Belgen genieten het geringe wlndvoordeel. Onze tegenstanders stryden direct met een geweldig enthousiasme. Nauwelijks heeft v. d. Meulen in samenwer king met Weber een Belgischen aanval onder broken of de Roode Duivels zijn alweer terug voor bet Hollandsche doel en heel de 10.000- kopplge Nederlandsche kolonie houdt het hart vast als Voorhoof den bal aan den vrjjstaanden Desmedt geeft, die tot veler opluchting maar balf raakt, waardoor het leder achter loopt. Dan echter komen ook de oranjehemden los. V. Reenen zet eenlge malen zoowel v. Nellen als Voorhoof aan 1 werk, doch veel gevaariyks krygt 9. d. Berghe toch nog niet te doen. Een tikje gevaariyker zyn de Belgen aanvan kelijk wel. v. d. Meulen krygt een goed schot van Desmedt te stoppen en kort hierop rolt de bal gevaarlyk dicht langs de Hollandsche doellijn, zonder dat hy het beslissende tikje krygt. Na een kwartier spelen nemen de onzen dan Vry onverwacht de leiding. Als v. Reenen den bal krygt toegespeeld on derneemt hy een snellen ren. Nauwens weet niet beter te doen dan corner te trappen. Wels neemt den hoekschop uitstekend. Wel stoot de Belgische keeper den bal weg, doch deze komt by den vry- staanden Bonsema, die met een laag onhoud- baat schot De sprints van Zondagnacht twee uur werden resp. gewonnen door Pynenburg. Llnari, J. van Kempen, Llnari. pynenburg. Plet van Kempen. Jan van Kempen, Llnari. pynenburg en Llnari. Om even over twaalven viel er een Incident voor by het verryden van een premie, die werd toegekend aan Mouton. Het publiek was van oordeel, dat Coupry de prys toekwam. Het publiek gaf zyn ontstemming met de beslis sing van de jury te kennen door het smUten met sinaasappel- en bananenschillen en andere rommel. De herrie was oorzaak, dat de stryd vyf volle minuten moest worden gestaakt! Om den toeschouwers tevreden te stellen werd op nieuw een premie beschikbaar gesteld. Om kwart voor zes zag Jan van Kempen zich genoodzaakt op te geven, omdat hy weer last had van zyn knie. Pynenburg en Wals verkeeren in uitsteken de conditie, maar klagen beiden over de hitte. De vreeseiyke warmte, die in het gebouw heerscht, is oorzaak van de ongelooflyk vele bandjes, die springen. Wals heeft alleen al vyf- tig lekke banden gehad! Als men naar de premies »w die voor den dag van gisteren 58.980 frs. bedroegen, vraagt men zich af, waar de crisis blyft. In totaal zyn nu reeds premies uitgeloofd tot een bedrag van 225.900 frs. De stand na het mlddagklassement luidde als volgt: behaalden. U kent dat wel. In het veld heele- maal niet de meerdere; herhaaldeiyk een doel punt tegen verwachten en dan tenslotte uit eenlge snelle aanvallen het noodige succes boeken. Meer dan een kans of vyf zes hebben onze aanvallers niet gehad en hiervan werden er 3 benut. Aan den eenen kant is dit natuur- iyk zeer te loven, doch het bewyst toch ook wel eenigszins dat we onze overwinning niet danken aan een absolute meerderheid over de tegenstanders. De twee door Bonsema gescoor de doelpunten waren niet byzonder fraai, doch in elk geval zeer verdiensteiyk. Ze waren belde een gevolg van het feit dat de Groninger het leder vlak voor den goal voor zyn voet gespeeld kreeg en in alle twee gevallen hield de Noor deling er niet alleen zyn vort, doch ook het hoofd by. De fraaiste goal van den wedstryd was die van v. Nellen. Ingekopt na een voorset van van Reenen. Verdiend was de overwinning naar onze mee- nlng wel. Men kan nu eenmaal niet de verhou ding in het veld alleen als maatstaf nemen. Holland heeft van de kansen geprofiteerd, ter wijl de Belgen dit niet deden, voornameiyk niet omdat onze achterhoede hen dit belette, wy gelooven tenslotte ook dat de superioriteit van onze verdediging boven die der Belgen den doorslag heeft gegeven. Wat de spelers van de Oranjeploeg betreft kunnen v. d. Meulen, Weber en van Run wel tn één adem worden genoemd. Buitengewoon veel heeft de H. F. C.-keeper wel niet te doen gehad, doch hy heeft er toch enkele gevaar lijke schoten op de hem bekende wyze uitge houden en éénmaal zelfs een zeker schijnend doelpunt voorkomen. Weber was ook thans weer de rots in de branding en vertoonde zich schier overal waar maar even gevaar dreigde. Alle duels eindigden vrywel in zyn voordeel, terwyl ook zyn trap pen niets te wenschen liet. Van Run sloot rich uitstekend by zyn part ner aan. Wel trad de Eindhovenaar iets min der op den vóórgrond, doch zyn verdiensten deden toch niet veel voor die van Weber onder. In de halflinie was, wy zouden haast zeg gen begrypeiyk. Van Heel weer de man. Voor al het afgeven der ballen van hem was heel was beter dan van Andriessen en Pelllkaan. Deze beide laatsten hebben verdedigend heel goed werk verricht, doch konden ons als steun voor den aanval niet zoozeer bekoren. De flin ke trappen b.v., waarmede Hellemans zyn belde vleugels herhaaldeiyk aan het werk zette, heb ben wy van Andriessen niet gezien en nog veel minder van onzen rechshalf, die zwak spoedig op 'dreef kwam, om tenslotte tweede helft tamelyk ultgespeeld te raken. De Belgen De Belgen ritten In den>put. Zy hebben verschillende goede spelers In hun team. De- deken b.v. te een back, die weinig voor Weber behoeft onder te doen, doch noch van den Berghe, noch Nauwens kunnen in de schaduw van v. d. Meulen en Van Run staan. Daarom valt een vergelyking tusschen deze belangryke onderdeelen van de Hollandsche- en Belgische teams ook absoluut In ons voordeel uit. De Belgische halflinie heeft zeker schuld aan de nederlaag. Hellemans en clercq vooral hebben hun aanval steeds goed opgestuwd en het feit dat de Belgen wel het meest in den aanval zyn geweest moet dan ook worden toegeschreven asn het beter voeden der Belgische halfs, wy vonden Hellemans den beste en na hem den Antwerpman^peclercq. In den aanval der Belgen vlrt^öSwerk van v. d. Eijnde voor de rust en’ daFvanlden an deren vleugelman Versyp In de Uveede helft, zeer te roemen. Voorhoof was de harde wer ker, wiens stevig spel echter by herhaling op onze verdediging dood liep. Het juiste moment van schieten wist hy. noch zyn beide partners Sayes en Desmedt slecht te kiezen. Dat het den Roode Duivels nogal eens tegen zat mogen we niet onvermeld latep. Crew Is één' van de beste Engelsche arbiters. Hy liet tamelyk veel charchtng toe en soms weer als er geen aanleiding toe was. Een gunsteling van het publiek kon deze Engelach- man zich zeker niet noemen. Bond voor Athletlek, Handbal en Zomerspelen Halt Hassler Duitsche Voetbalbond Linnemann Dr. Xandry. De toestormende Belg kan het niet van Gejus winnen en het gevaar is weer beswaren v i even stevige wyze. v, en de bal rolt naast. De laatste minuten hebben weinig meer te betéekenen en als scheidsrechter Crew voor het laatst, fluit te de Hollandsche zegepraal een voldongen feit.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 7