der- "Dranken 1 Tweede klassers ld J Zuiverder en gezonder kan 7 niet! K. N. V. B. De KennemereW. M.S. 11 M.H.C. 3Krommenie (41) Wilskracht II—V. V. A. 3—6 R. K. V. V. Liaae ITeylingen I LAWNTENN1S NED. LAWNTENNISBOND IV D. H. V. B.-UITSLAGEN D. O. S. S. l—R. K.A.V 3—3 Haarlem—H. V. V. 4—3 WORSTELEN Go Ahead kampioen P.E.C.—ENSCH. BOYS 1—1 THE UNITY I—N. E. A. I 0—2 Vaarwel illuaie N. E. A. kampioen! ^20 AHEAD—VITESSE 4—1 ZWALUWEN I—VITESSE 12—3 Kampioen! HOCKEY DEVENTER—AMSTERDAM WIELRENNEN PARIJS—CAEN DAMMEN „HAARLEMSCHE DAMCLUB” WAGENINGEN I—A.G.Ö.V.V. I AUTOMOBILISME H. B. C. II—de Meer II 5—4 Clubkampioenschappen Forward IGeel Wit 1 32 Hockey WalesSchotland COMPETITIE DERDE KLASSE Kampioenen Alkmaar-2H. B. S. 2 O3) Neem Hero „Perl" in huis - het blijft altijd goed. Drink het ook als U uit bent - het is zoo goed voor UI Robur moet ondank» de over winning, degradatie-wed- atryden apelen De hoofdstedelingen winnen met 32 MAANDAG 10 APRIL' BERLIJN—HAMBURG IN 2 UUR 2% MIN. ROBUR ET VELOCITAS HERCULES 3—2 W atergraaf smeerZand voort 6—2 r nin. Op de laatate plaata, ondanka de zege Eindelijk de drank, die niet alleen verfrischt en dorst lescht, maar die ook GEZOND is voor iedereen I Hero „Perl" - de nieuwe drank die alles bevat wat ons Hollandsch fruit wereldberoemd maakte: Geur, smaak en gezondheid. - Tractear Uzelf eens op een fleschje Perl. Zie die parelende gouden kleur, geniet van het edele aroma en proef dan dien heerlijken smaak I Worstelwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland y.VA en Vitesse winnen allebei WAARSCHUWING WIEL- t RUDERSI k Uw keta HUPS „Wagtningen” uit het onzekere Blijft „Eerate klaaaer” Een zwaar bevochte Viteaae- overwinning kon ver- reglements-wijzigingen leu- Niet 1 De j. A de de R. An- «erhftndt 10 10 10 10 8 8 3 5 5 4 1 X 0 1 2 2 3 srde n. ton. lem pioen noemen van de reserve 4e klasse L. Het 4e elftal won zijn voorlaatsten wedstrijd van N.E.A. 3 met 14—0 en is daardoor reeds ongeslagen kampioen van de reserve 4e klasse M. J. de Rafter H. K. V. „Haarlem" behoudt HJn titel om KI.) pnt. 18 15 13 12 11 8 <en, oor van xte v?n De gasten traden het meest aanvaltend op, doch hadden toch een behoorlijk spelend Alk maar tegenover zich. Was de Alkmaarsche aan val wat meer doortastend geweest, zeker had HBS dan niet met deze geflatteerde cijfers ge wonnen. De betere aanvallen der Haarlemmers stelden de Vries voor de rust In staat, tweemaal te rer- Einc laar ind rak sen ien er- Big de rüs les ito. bel net k 5. stel, ILL ■art. npo Jien gen. xx>- ring met «en an le n to to to to sh ml ti ler i de aan >pUt ?ge- ers- «ite Sere ook ’iljd ich- ien >cn, vd. igt: 800 ter ras aar een D. en- ;en. sec. M ISS. en af de le- in. ig. >40 ras J7 te •ns De 3/5 (ten sec. n 4/5 ln- de den en ialo lur- se. ien In ta len ida ien !ig. te lde ■o- G. in- LJ4. Tijk wa- tot toed rite- een ;ve- oeg, hun •op- ref. Ifje, rna Bij nas als aga •bij- wU eek, »ats rd I. loed lord rate ien. rerd aak >dat M. J. 5> go ;te gesp. gew. rem. vrl. 8 5 4 4 5 3 Zandvoort speelde dezen wedstrijd met een vijftal invallers. Watergraafsmeer wint den tos en Zandvoort trapt tegen af. Er wordt direct een flink tempo Ingezet en na eenlge wissel vallige kansen geeft Kraayenoord Zandvoort de leiding. 01. Watergraafsmeer maakt uit een penalty ge lijk en neemt even voor rust de leiding. In de tweede helft blijkt deze Zandvoort- comblnatie niet meer tegen die van Water graafsmeer te zijn opgewassen, althans voert Watergraafsmeer de score gelijkmatig op. Voor Zandvoort doelpunt Schuiten nog eenmaal, zoodat het einde van dezen wedstrijd komt met 6—2. ccn leiding. 01. Groote vreugde in het N_E_A.-kamp. ontmoedigd speelt The Unity verder en plots denken wij den mldvoor te zien doelpunten, doch zijn schot gaat hoog over. Even later krijg. The Unity een strafschop te nemen. De bal wordt naast geschoten! Even later 11 het wederom de mldvoor, die zich mooi vrij speelt doch formidabel knalt hij tegen den paal Pech! Hij geeft echter den moed niet op doet, een snellen ren besluit hjj wederom met eer. schat dat naast gut. Hierbij kroop NÜ.A. ver schillende malen door het oog van een naald Wederom trekt The Unty ten aanval. De bal belandt echter bij een NE.A.-back die ver naar voren plaatst. Daar staat de mldvoor gereed en na eenlg gewirwar voor doel, maakt hij aan alle onzekerheid een einde. Goal. 20 voor N.E.A. The Unty houdt manmoedig vol, doch niets helpt. Na enkele minuten blaast de scheidsrechter onder de grootste spanning het einde van deze uiterst faire en op heel goed peil staanden wedstrijd. De leiding was bij den heer Sanou in zeer bekwame handen. Spelers: P. J. van Dartelen J. W. van Dartelen J. P. van Eijk J. B. Sluiter Jr. d. Giessen Joh. Fabel In den wedstrijd om het hoofdklasse club- kampioenschap 1932/1933 der „Haarlemsche Damclub’’ Is thans spoedig de beslissing te ver wachten. De volgende spelers hebben nu alleen nog een kans op den titel: H. B. C. n besloot Zondag haar seizoen met een wedstrijd tegen de candidaten voor de on derste plaats. l H. B. C. in de .eerste helft met den wind in den rug, is een ietsje sterker en weet dur ven te profiteeren door een tweetal goals, doch nog voor rust weten de gasten den stand op 21 te brengen. Als na rust H. B. C. den voorsprong tot 31 heeft vergroot, komt de Meer goed comblnee- rend opzetten. Een goede voorzet wordt door den mldvoor onhoudbaar ingeschoten, 32. En als even later de gasten een penalty benutten, zetten zij er alles op om de leiding te nemen, wat hun zelfs gelukt, 34. Dit is echter het sein voor den H. B. C.- aanval om meer serieus te gun spelen en na dat de gelijkmaker kwam uit een rollertje als de Meerkeeper te ver is uitgeloopen. komt 1 mln. voor tijd met een bard laag schot de win nende goal, 54. en werd gehouden, is door Wales gewonnen met 10. P. E. C. Is zonder Heilof, waarvoor Van der Grönde speelt, terwijl Ensch. Boys volledig zijn. De Enschedeërs zfjn direct in den aanval. Na vjjf minuten geeft Goedhart den Enschedeschen Boys de leiding <01). P. E. C. komt er dan beter In en kort hierna brengt Doorneweerd de partijen op gelijken voet (11). Het spel golft dan verder op en neer, zonder dat het één der partijen gelukt de leiding te nemen. Na rust zijn de Enschedesche Boys aanvanke lijk In de meerderheid. P. E. C. Is geheel de kluts kwijt en brengt er niet veel van terecht. De Enschedeërs weten hun meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. De tijd verstrijkt in middels meer en meer. P. E. C. ziet schijnbaar het gevaar In en komt het laatste kwartier krachtig opzetten. De Enschedesche Boys zjjn thans geheel Ingesloten. Zij verdedigen echter met man en macht, zoodat er voor P. E. C. geen doorkomen aan Is. Verschillende hoekschoppen op het Enschedesche doel leveren geen resultaat op. Het einde breekt spoedig un met ongewjj- zlgden stand. De thuisclub had het nog al gemakkelijk en dat zij desondanks in de meerderheid was. zegt afdoende over de capaciteiten van Krom menie. MHC nam de leiding na ettelijke vergeefsche pogingen van de voorhoede, welke de aanvallen zeer slordig afwerkte en daardoor nogal eens miste. Krommenie vond dan ook een gelegenheid om weer gelijk te maken, maar nog voor de rust bad Mulder toch weer aan MHC de leiding be zorgd. Rust 21. In de tweede helft was MHC eveneens voort durend aanvallend. Menige kans werd echter om zeep gebracht, zoodat slechts twee goals gescoord werden door Beets en Scholte (41). Een wat meer actieve voorhoede der MHC had heel wat meer kunnen bereiken. Hero ..Perl" u een zuiver Natuur product, zonder eenige chemische toevoeging. De gouden kleur en de zuivere, frissche smaak zijn er door de natuur aan gegeven. Hero .Pert" bevat geen alcohol. In een van het begin tot het eind uiterst spannenden wedstrijd is het N.E.A. mogen ge lukken door een 20 overwinning op The Unity beelag te leggen op het kampioenschap der le klasse B. The Unity wint den toss en als NIA. aftrapj, blijkt, dat alle spelers bezield zijn met het verlangen om te winnen. The Unity neemt direct den bal over en schitterend samenspelend gut het op het NJE.A.-doeI af. De linksback blijkt echter in uitstekende conditie en retourneert alles. De eerste helft verloopt met wisselende kans, maar steeds zijn de verdedigingen de voorhoedes te vlug af. Geleidelijk aan wordt The Unity sterker, doch weet het niet verder te brengen dan tot een serie hoekschoppen. Onder hoogspanning fluit de scheidsrechter half time. Na de rust treedt The Unity direct overrom pelend op. Eenlge comers zijn het gevolg. Echter zonder resultut. Na een van deze corners plot seling een NJEA..-ultval. De linksback onder breekt deze aanval, de bal komt echter voor de voeten van den N_E.A.-llnksblnnen eh met onhoudbaar schot geeft hij zijn club de De Deventer Athletlek-Club „K. D. O.” orga niseerde Zaterdagavond 8 April worstelwedstrij den om het kampioenschap van Nederland (Ie KI.) voor de gewlchtsklasse midden-half zwaar en zwaargewicht. Hiermede zijn de worstelwedstrijden voor bovengenoemden titel beëindigd. Zondag 23 April worden de gewichthefwed- strijden georganiseerd. De wedstrijden vonden plaats onder leiding De hockeywedstrijd tusschen Wales Schotland, die Zaterdag te Standrews doelpunten, terwijl Sorgdrager er voor zorgde, dat nog een derde doelpunt genoteerd worden. De thuisclub strandde maar steeds op de Haarlemsche verdediging, welke telkens op het juiste momeht wist In te grijpen. Het einde bracht dus een verdiende, maar wat geflatteerde 30 zege voor HBS 2 Heracles telde een invaller voor Mor- siqjc, terwijl bij Robur Karsch en Langelaar op het appèl mankeerden. OnmiddeUUk nam Heracles bet spel in handen en forceerde een hoekschop op het Robur-doel, waaruit het le der tegen den pul geschoten werd. Aan den kant, waar men het niet verwacht te. kwam echter het eerste doelpunt, nX uit een schermutseling voor het Heracles-doel. waaruit BlOemheuvel het ledec langs den He- racles-doelverdediger joeg, (10). De gasten bleven in de meerderheid, doch hun aanvallen, hoewel goed opgezet, werden slecht afgewerkt, terwijl zij voorts met schie ten niet bijzonder fortuinlijk waren. Kort voor de rust ontstond een schermutseling voor het Robur-doel waaraan Hintjes een einde maakte door het leder hard langs den Robur-doelver dediger te jagen (11). Ook in de tweede helft behield Heracles het beste van het spel, de een een kwartier spelen weten de gutheeren den voorsprong te vergrooten. 31. Oeel-Wit laat den moed wat zakken en ook Forward neemt de zaak nu kalmer op, waardoor het spelpeil in zakt. Tegen het einde komt Geel-Wlt nog op zetten, maar ze begaan de fout het spel te hoog te houden, wat met den sterken wind hun de balcontróle deed verliezen. Toch hebben ze nog succes en 5 minuten voor het einde weet de rechtsbinnen op fraaie wijze den achterstand te verkleinen. 32. De gasten doen thans nog alle moeite den gelijkmaker te scoren, mur Forward verdedigt stug, zoodat het einde komt met een verdiende zege voor Forward. nogal eens verwarring in de Haarlem-achter- hoede en na 20 minuten schiet Pasteur over den uitgeloopen Kaan in het doel, om 5 minuten daarna uit een hoekschop den stand op 02 te brengen. Een pracht schot van Verwaal wordt keurig gestopt en een goede kopbal van Bloe- mlnk gut juist langs den pul. Uit een straf schop wegens hands brengt Pasteur den stand op 03. Ondanks overwicht van Hurlem in het veld blijft de score tot de rust ongewijzigd. In de tweede helft is Haarlem bijna voortdurend In den unval. hoewel de snelle uitvallen van HVV gevaarlijk blijven. Enkele goede kansen blijven onbenut, maar na een kwartier kopt Verwul een voorzet van Polanen goed in en wanneer ook HW hands mukt voor doel, benut Kam- meyer den strafschop om er 23 van te maken. Verwul en Bloemink wisselen van plaats cn met onmiddellijk succes als Verwul met een goeden omhul den uitgeloopen Da Costa passeert, 33, en even later zijn derde doelpunt scoort, 43. De talrijke goede passes van Smit halen voort durend de HW-verdediging utt elkaar, maar Da Costa houdt verder alles en Bloemink schiet een strafschop naast het doet Met 43 voor Haarlem komt dan het einde van een vlot ge- speelden goeden wedstrijd. Door een 4—1-overwinning op Gezellen Vier 2 is De Meer 3 er in geslaagd als le op de rang lijst te eindigen. De gisteren gespeelde wedstrijd wu het einde van een nek aan nek race met Gezellen Vier, waarmee De Meer dus het kam pioenschap behaalde van de 3e klasse (reserve) C van den D.HV..B.. waarvoor hun wel een pluim toekomt. Het 3e elftal van V.V.A speelde gisteren zijn lutsten wedstrijd tegen Victory 3 en ver loor mpt 2—5. Desondanks kan het zich kam- Zaterdagmiddag hield de Neder!. Lawn- tennisbond in het Carltonhotel te Amsterdam, zijn jaarlijksche vergadering. De voorzitter, den heer Ir. A. Broese van Groenou herdacht aan het begin van zijn openingsrede het overleden bestuurslid M. Dutilh. Voortgaande besprak de voorzitter de plan nen voor het komende seizoen. Er gingen dit jaar meer clubs in competitie dan het vorige jaar, nJ. 329 tegen 296. Er werden in den loop van de vergadering verschillende reglements-wljzlglngen aange nomen. Bij de bestuursverkiezing werden in de open gevallen functies van de heeren mr. Diemer Kool en M. Dutilh, de heeren G. Leembrugge en D. Croll benoemd, terwijl de rest van het dage- lUksch bestuur herkozen werd. Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat er bezwaren zijn ingekomen tegen het feit, dat de kamploenschapswedstrijden in Hilversum worden gespeeld. Hilversum heeft, volgens sommigen, niet de juiste centrale lig ging. Het bestuur Is het hierin in principe eens. Hilversum is wel genegen afstand te doen. De kampioenschappen worden nu eind Augustus op de banen van Festina te Amsterdam ver speeld. De Ooatenrijksche com reur FrEinkd hceTt samen met LehmannGuben een recordrit BerlijnHamburg gemaakt. De automobilisten vertrokken Zondagochtend om kwart voor zes met een Mercedes-wagen uit Berlijn en arri veerden te Hamburg In den tijd van 2„uur 2 min. 35 sec., met een gemiddelde uursnelheid van 135 K M. De „Zepeplln-op-rails" maakte bij zijn laatsten recordrit een tijd van 2 uur 21 min. Het nog te spelen kwartier verstrijkt met wedei zijdsche kansen, doch noch de gasten, noch de gastheeren weten hieruit het winnen de puntjes te fabriceeren, en zoo eindigde deze wedstrijd met een gelijk spel, 11, waarmede Wageningen zich „safe" weet. De roodbroeken speelden tegen H.V.V. een aantrekkelljken oefenwedstrijd waarbij een 30 achterstand met rust In de tweede helft in een verdiende 43 overwinning werd omgezet. Haarlem speelde met: Kaan, Van den Berg en Huisman, De la Mar. Oldenburg en Vreeken, Bloemink, Verwaal, Polanen, Smit en Kammeyer. H.V.V. met: Da Costa, J. v. d. Bosch en Blan kenberg, Adam, Colthoff en Van Suchtelen, v. d. Haaren, Sillevis, W. v. d. Bosch, Pasteur. Jansen en Snoek. Onder leiding van scheidsrechter Vrugt opent Haarlem direct den aanval waarbij het samen spel tusschen Smit en Kammeyer zeer goed is, waardoor Da Costa reeds in de eerste minuten enkele schoten krijgt te stoppen. De HW-doel man bleek echter In goeden vorm en de regel matig terugkeerende Haarlemvoorhoede kwam dan ook niet tot scoren. Polanen schiet tegen den paal en wanneer Smit den uitloopenden Da Costa passeert redt een achterspeler op de De kansen van Van Eijk, de titelhouder Slui ter en van Joh. Fabel zijn echter theoretisch, want wanneer meester van Dartelen nog slechts twee punten scoort, zijn zij in den strijd om den titel definitief uitgeschakeld. De strijd om degradatie naar de 2de klasse te ontgaan is eveneens nog bijzonder spannènd. Om in de hoofdklasse te blijven moeten de deelnemers minstens 10 punten hebben behaald. Aebe de Jong. Joh. Fabel, D. Kleen, J. Poppen. J. Balk en H. Greeuw hebben dit puntental ech ter nog niet bereikt. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit puntental nog van 10 op 9 zal worden terugge bracht. Het reglement spreekt namelijk, dat zij degradeeren. die „minder dan 0.70 moyenne” behalen. Het puntental van 9 is echter even onder dit moyenne (0.692), terwijl 10 punten een moyenne van 0.769 uitmaakt. De billijkneid zou dus medebrengen, dat In dit bijzondere ge val 9 punten zou moeten warden aangehouden. Door dezen wedstrijd slechts gelijk te spelen, hebben de Wij kers hun kampioenskans ver speeld. Door krampachtig verdedigen gelukte het den Amsterdammers den stand gelijk te houden, waardoor O. V. V. O. het kampioen- schap behaalde. Het begin was geheel voor de Wijkera, doch Amsterdams verdediging was uit stekend. Aan de overzijde kan Stoppa enkele malen juist redden. Dan bij een goeden Kenne- mers-aanval geeft Groot op tijd af aan Gordijn, die den Kennemers de leiding geeft. 10. De vreugde is echter van korten duur, want als Stoppa een hard schot fraai stopt, komt de bal weer voor ’t K.-doel waar de Kennemers- doelman ongelukkiger wijze in eigen doel slaat. Hier ontging het den heer De Korte, dat de K.-doelman in den rug werd aangevallen. Rust komt met 11. Na de rust is Kennemers weer het meest in den aanval, hoewel de aanvallers van W. M. S. niet van gevaar ontbloot zijn. De Amsterdammers gaan zich dan tot verde digen bepalen, zoodat het een opeenhoping van spelers voor het W.-doel wordt. Enkele wijzigen In de voorllnie der thuisclub helpen niets. Een 2-tal handsgevallen laat de scheidsrechter on gestraft. terwijl een doelpunt van Lindner ge- anuleerd werd. Enkele minuten voor tijd lukt het W. M. S. bijna de leiding te nemen. Onder groote spanning komt het einde. BThe Unity 1— Nes 1 0—3 CHBC 2—De Meer 3 54 3e klasse B Vitesse 3— WSV 1 43 C Alliance 1 B8M 1 2—8 3e klasse D Victory 2 PVCB 2 2—a Reserve 3e klasse CWllskr. 3 India 3 6—1 Zwal. 3— RKAV 3 4—5 Gez. Vier 2 □e Meer 3 14 Reserve 4e klasse OHSV 2—Vit. 3 2—3 laatste compeUtie-wedstrlid is dan voor Wageningenverloopen zooals de meeste harer supporters zulks hoopten, ri.l. in een gelijk spel tegen de „Blauw-n", pant hiermede werd het onzekere voor het volgende seizoen. In het ze kere veranderd: „Wageningen" blijft Oosteljjke le klasser. Onder leiding van den heer Boekman, stellen beide elftallen zich op, A. G. O. V. V. telt een tweetal invallers voor Koers en v. d. Kamp. Wageningen heeft Beekhuizen In de gelederen ter vervanging van Hulshof. De aftrap is aan de bezoekers; terstond golft het spel in vlug tempo op en neer. De gasthee ren krijgen eenlge corners te nemen, zy weten hieruit echter geen succes te behalen. Ook Kluln lost eenige gevaarlijke schoten, doch van Foeteren weet alles te keeren. Bij een aanval van Wag. maakte een der achterspelende blauwen .hands”, in het be ruchte gebied; bij de hiervoor toegestene straf schop, door v. d. Heijden genomen, treedt de lat als redder op. Rust komt met blanco stand. Na rust is Jochems bij W. vervangen door v. d. Werf. Deze speler krijgt na vijf minuten het leder onder zijn bereik, zet goed voor en Hejj tipt den bal in t doel. 10. Wederom volgt hierop het op- en neergaan de spel. Na een half uur .weet Landaal goed voor te zetten en Kluln doelpunt onhoudbaar. 1—L Forward verschijnt met 1 invaller en Geel-Wlt wet 3 invallers. Voor de rest hebben de gasten het wlndvoordeel en zijn al direct in den aan- Forward pakt eveneens goed aan en weet het overwicht der gasten te bedwingen. Na 10 minuten spelen weet Forward uit een goed °Pgezetten aanval te doelpunten 1-0. We krijgen hierna een mooie gelijkopgaande strijd met G«el-Wlt iets in de meerderheid. Na een half uur spelen hebben de gasten eindelijk succes •J» de linksbuiten uit een snellen aanval op bui tengewoon fraaie wijze den gelijkmaker scoort. 1- Forward komt nu geweldig opzetten, maar upgelegde kansen worden niet benut. Als For- **rd wederom een goeden aanval opzet, Rebben te eindelijk succes en schiet de linksbuiten on houdbaar in 2—1. Vlak daarop weet Geel-Wit uit een corner te doelpunten, maar de scheids rechter had buitenspel geconstateerd. De rust •••t in met 21 voor Forward. Na de rust heeft Forward het vrind voordeel komt dan ook aanstonds in den aanval, «teeds houden ze het beste van het spel en na Na een zeer spannenden wedstrijd is Amster dam erin geslaagd, in de laatste tien minuten van den wedstrijd, de overwinning te behalen. De De ven tenaren begonnen dadelijk in een snel tempo en waren in de eerste speelhelft voort durend in den aanval. Langzatnerhand bracht de Amsterdamsche voorhoede eenige bezoeken aan het Deventerdoel en toen er vlak voor het net een worsteling ontstond, verdween de bal onverwacht in het doel, zoodat Amsterdam op gelukkige wijze aan de leiding kwam (1—0). Deventer gaf echter niet op en bleef het beste deel van den strijd houden. Met een 1—0 voor sprong voor Amsterdam ging de rust in. Na de hervatting kwamen de Deventenaren fanatiek opzetten en uit een voorzet van Schoevera bracht van Getsen de partijen op gelijken voet. Voortdu rend moest nu de Amsterdamsche doelman red dend optreden en weldra kreeg met 21 Deven ter de leiding. De Amsterdammers bleven krach tig aanvallen en tien minuten voor het einde was de stand nog ongewijzigd. Een hooge bal van van Leuven kwam tegen de lat van het Deventerdoel en v. d. Berg wist den terugsprin- genden bal in te zetten (2—2). Vijf minuten voor het einde liet de Deventerdoelman een bal van v. Erven Dorens loopen, zoodat Amsterdam tenslotte de zege behaalde. In een door belde partijen vlot gespeelden wedstrijd is Go Ahead er In geslaagd een over winning te behalen op de Arnhemmers, die een invaller telden voor Horsten. Reeds na twee mi nuten namen de gasten de leiding toen Meuw- sen een mooien voorzet gaf en Dommering on houdbaar inschoot, zegt de Courant. Acht mlnuj ten later wist de Deventer voorhoede snel door te breken, waarbij J. Kreek de partijen op ge lijken voet bracht. Nog voor de rust zorgde Brilleman er voor, dat Th. de Kreek aan de thuisclub de leiding kon geven (21). In de tweede helft zakte het tempo een weinig en wogen de elftallen vrij goed tegen elkaar op. De Go Ahead-aanvallen bleven echter gevaar lijker en nadat J. de Kreek met een fraaien pass het leder naar Brilleman had gespeeld, schoot laatstgenoemde hard in (31). Bij een straf schop schoot J. de Kreek tegen den paal, doch korten tijd later gelukte het De Vries toch, den eindstand op 41 te brengen. doch kwam op een gelukkige wijze aan leiding, toen een der Robur-spelers bü schot van Fronroth het leder verkeerd raakte en in eigen doel plaatste <12). Dit bleek Robur echter niet ontmoedigd te hebben, want extra hard werd thans door de Roburianen gewerkt. Een half uur was er verstreken van de tweede helft toen er uit een corner een worsteling voor het Heracles-doel ontstond, waaraan C. Kres een einde maakte door den stand op 22 te brengen. Dit Inspireerde Ro bur blijkbaar want het laatste kwartier gaven de Roburianen een goed sluitend spel te zien. Eenige minuten voor het einde scheen één der spelers van Heracles een overtreding te be gaan. Een Strafschop werd althans toegekend. Wel wist de Heracles-doelverdedlger het leder te keeren, doch de scheidsrechter liet de pe nalty overnemen omdat de eerste keer een overtreding was begaan. Thans gelukte het Kres het teder langs den doetverdediger in te jagen, waardoqr Robur In de laatste minuut de overwinning bevocht. Een kans om opnieuw gelijk te maken, kreeg Heracles nog, doch men wist deze niet te be nutten. Door het gelijke spel van Wageningen moet Robur degradatie-wedstrijden spelen. De Nieuwendammers nemen direct het spel |n handen en met snelle open aanvallen be jagen zij het Wilskracht-doel. V.VA heeft aan ook spoedig succes, als de I.-back van W. mist en de V. V. A.-midvoor met een hard achot de score opent. W. onderneemt nu ook eenige aanvallen, die echter niet het ge- wenschte resultaat opleveren. V. V. A. is dan ook veel gevaarlijker, mede door het zwakke verdedigen der W.-defensie en spoedig weet dan ook de l.-bulten het W.- net te vinden, 02. W. komt er dan iets beter in en bij een hun ner aanvallen wordt de W.-midvoor voor doel .genomen”. Uit de daardoor toegestane pe nalty weet W. den achterstand te verkleinen, 1—2. Aangemoedlgd door dit succes, valt W. on stuimig aan en weet spoedig den stand gelijk te maken, wanneer de W.-spll een schot inzendt, dat de V. V. A.-keeper achter de doellijn weg haalt, (22) Nu heeft W. dan ook al haar kruit verscho ten en den resteerenden tijd is V V.A. absoluut meester van het terrein en weet haar meer derheid dan ook in twee mooie doelpunten uit te drukken (34). Met dezen stand komt de rust. Ook na thee is het V. V. A. dat onmiddellijk weer de W.-veste in moeilijkheden brengt. De W.-verdediging Is er dezen middag dan ook absoluut uit, hetgeen de watervlugge V. V. A.-voorhoede in staat stelt spoedig weer de score te verhoogen (25). W. ziet in, dat het zoo toch ook niet langer gaat en weet het spel pruimen tijd naar de V. V. A.-helft te ver plaatsen. Hoewel de trapvaMe V. V. A.-backs, niet veel kans geven, weet de mldvoor van W. uit een voorzet van rechts met een mooien kopbal het derde doelpunt voor W. te maken. (3—5). Aan beide zijden worden dan eenlge kansen gemist, waarbij ook paal en lat redding bren gen. V. V. A. vindt het echter nog niet genoeg en hun rechtsbuiten weet het zesde doelpunt voor hen te maken met welken stand hek einde komt. De zwart-wltten zetten er aanstonds, ge steund door den wind, een vlot tempo in en bedreigen de Doss-veste, voorloopig zonder ge vaar. Aan den anderen kant zijn de aanvallen minder talrijk en niet zoo gevaarlijk. Na 15 mi nuten doelpunt H. Postma ult> een pass van Schrama. De vreugde is echter kort, want als v. d. Wende den bal van dichtbij Inschiet en keeper Kluyskens het leer laat vallen scoort J. Ruiter gemakkeUjk den gelijkmaker. Doss wordt nu even iets sterker en als A. Ruiter fraai voorset kogelt Lammers onhoudbaar ineens in, 22 voor Doss. R.K.A.V. herwint dan het ter rein en H. Postma brengt de partijen spoedig op gelijken voet, terwijl Borst even voor half time keurig voor RK A V. de leiding herneemt. Na de thee speelt Doss met den wind in den rug en hoewel het terein van den strijd meer en meer naar de R.K.A.V.-helft wordt ver plaatst houdt de zwart-wltte achterhoede kra nig vol en geeft weinig gelegenheid tot schieten In de voorhoede van RK A V. is het speciaal de linkervleugel die gevaarlijke aanvallen weet op Se zetten, vooral de snelle Borst op den vleu gel Is op dreef. Tot scoren komt het echter niet. Bij Does wordt Peel vervangen door Eg- gelte, die spoedig een paar fraaie voorzetten geeft; uit een daarvan plaatst J. Ruiter het leer voor doel waar de snelle v. d. Wende keu rig voor Doss gelijk maakt. In den reeteerenden tjjd wordt heftig oen de leiding gestreden. Post- ma schiet een elfmeterschop tegen den staan der. terwijl aan den anderen kant een schot van Eggelte achter de lijn wordt gestopt, het geen door den scheidsrechter, die te weinig met het spel meeliep, niet werd gezien. Tenslotte kwam onder groote spanning het einde van dezen wedstrijd, die meer spannend dan fraai was te noemen. Rest te vermelden dat de waterleiding in gebruik werd genomen en uitstekend functio neert. i De kampioenscandidaten zijn ternauwernood «ntglipt aan een gelijk spel en waren zij in de eerste helft van den wedstrijd niet zoo fortuin lijk geweest, wij gelooven dat zij met een ne derlaag naar huis waren gezonden. Gedurende den geheelen wedstrijd was dan weer Zwalu wen aanvallend en op zijn beurt wederom VI- tesae en was het een gelijk spel gebleven, dan was eerlijk gezegd de juiste krachtsverhouding weergegeven. Vitesse krijgt voor de rust twee uet goedkoope doelpunten en rust breekt aan met een 20 voorsprong voor V. Na de thee wil Zwaluwen zich ook niet ge- wonnen geven en zij doen al hun best om den achterstand te verkleinen. Het gelukt hun en zelfs even daarna wist Koopman met een voortreffelijken doorloopbal den stand gelijk te maken. We dachten nu een dóórzetten van Vitesse te zien te krijgen, ipaar het offensief is voor Zwaluwen. Vitesse neemt het echter over maar de weinige schoten van hun voorhoede worden door Vlaming schitte rend verwerkt. Toch doelpunt Vitesse op keu rige wijze uit een corner. De Zwaluwen trachten rog gelijk te maken maar de korte speeltijd geeft geen gelegenheid meer en met dezen stand komt het einde van dezen spannenden wed strijd. Alle spelers, van Zw. hebben zonder uitzon dering uitstekend gespeeld. Indien dat in de resteerende wedstrijden (V.V-A. en Alw. For ward) bet geval zal zijn dan hebben beide wreenlgingen hun handen vol en zal er wor- ,♦»- gevochten voor de overwinning. KRoda 2—NVA 3 6—3 St. Pancratlus 3— St. Martlnus 3 33 LZPC 3— St. Louis 3 33 WA 3—The Vlet. 3 2—5 MSt. Mart. 3— St. Pancratlus 3 40 WA 4—Nea 3 4—0 Constantlus 3 The Unity 3 01 N Doss 4 WlUkr. 4 1—3 De Meer— St. Martlnus 4 32 Diemen 3 Gez. Vier 3 12 NNDoss 5— Wllskr. 6 3—6 O SVP 3—Oda 2 7—1 Gez. Vier 4 Vlc. 3 0—4 RKAV 4—WA 5 0—6 doellijn. De open aanvallen van HVV brengen van C. H. Bekker, Haarlem en verliepen als volgt: Mlddenge wicht Kampioen J. Portengen „Sandow”, Zaandam met 0 strafpunten en heeft hiermede zijn titel schitterend verdedigd. 2e prijs H. Beekman ,3. S. 8.”, A'dam met 5 strafpunten. 3e prijs J. F. Schouten D. O. K„ A’dam met 6 strafpunten. Half zwaargewicht: Kampioen J. de Ruiter H. K. V. „Haarlem" met 2 strafpunten. 2e prijs A. v. d. Horst „De Halter", Zaandam met 3 strafpunten. 3e prijs H. Heinsbergen H. K. V. „Haarlem" met 7 strafpunten, welke had ingeschreven voor de afd. middengewlcht doch door overschrijding van de maximum lichaamsgewicht in deze af- deeling moest deelnemen, alzoo nog een mooie prestatie. Zwaargewicht Kampioen D. Korver „Sandow" Zaandam met 0 strafpunten en wist hiermede voor de 5e maal beslag te leggen op den titel van zwaargewicht. 2e prijs B. Dorends „K. D. O", Deventer met 3 strafpunten. 3e prijs J. Muls ,J>. O. K.", Beverwijk met 8 strafpunten. Hiermede kwamen van de gehouden worstel wedstrijden 6 kampioenstitels In handen van athleten ressorteerende onder het district A’dam en omstreken en 1 titel in dat van het district Arnhem. Lisse verschijnt met een invaller voor zijn doelman en deze heeft zijn doel goed schoon- gehouden. Dank zij het goede verdedigen der backs mocht het Teylingen niet gelukken tegen te scoren. Ook had Lisse een gewijzigde opstelling. De mldvoor speelde nu linksulterst Dit was een groote verbetering. Nu katernen er voorzetten en het blnnentrlo zorgde voor de rest, hoewel het af werken niet altijd tip top was. Over den wedstrijd het volgende: Als om even vóór 3 begonnen wordt, neemt Lisse het spel in handen en het duurt niet lang of de midvoor van Lisse heeft succes, 10. Teylingen niet ontmoedigd, tracht het spel te verplaatsen en oefent eenigen tjjd een druk uit op het Llsser- doel, doch van doelpunten komt niets. Eensdeels omdat de achterhoede van Lisse goed is ingo- speeld en ten tweede omdat Teylingen o. 1. het spel wel een beetje kort houdt. Lisse houdt het sp>el goed open, wat dan ook succes breiigt, als de linksbuiten op de zijn bekende wijze een kogel Inzendt, welke doel treft 2—0. Met dezen stand Is het rusten. Na de thee' hetzelfde spel met Lisse in meerderheid, waardoor de linksbinnen In gelegenheid wordt gesteld no. 3 in de touwen te deponeeren, 30. Zoo verstrijkt de tweede helft. Teylingen verdedigend en Lisse aanval lend. De voorhoede van Lisse vindt bet nog niet voldoende en als niemand tneer ergens aan denkt, weet de mldvoor er nog een vierde doel punt aan toe te voegen. Met Teylingen in den aanval breekt het einde aan en heeft lisae een verdiende 40-overwln- nlng behaald. Dr wegwedstrijd ParijsCaen over 245 K.M. eindigde met een verrassende overwinning van Le Greves in den tijd van 7 uur 1 mln.; 2e. Le Calvez (op 1 lengte); 3e. Mauclair lengte). 8. Bartomi en 5. Parisiet. De gemiddelde uur snelheid van den winnaar was 35 KM.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9