PROVINCIAAL NIEUWS 2x100 A Nationale o o ZEKERHEID L TE HOORN Vooral NU JA Nederlanden van 1845 MARKTEN JP Bureau voor Groepsverzekering J VRIJDAG 14 APRIL Algemeene vergadering en LIMMEN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS OBDAM Het Goerreshaus AND1JK DE KWAKEL ENKHUIZEN SPIERDIJK TUITJENHORN NASPEL VAN AANRIJDING HOORN W eer bericht Tegen borgstelling vrijgegeven ’T VELD MEDEMBLIK SL BIJKANTOOR Een adres aan de Tweede Kamer NIEUWSTEEG 23 VE Telefoon 306 VERNIETIGING VAN VERSCHE GROENTE WILNIS WOGNUM ASSENDELFT ZAANDAM ZEVENHOVEN I Nog drie ontslagen bij de marine Aardverschuiving in Peru Woensdag werden te Beverwijk 4000 kisten versche spinazie welke op de veilingen onverkoopbaar bleek, door het Rijks- Inkoopbureau uit de markt genomen en op de vuilnisbelt vernietigd Wrange nasmaak van den rooden hoogtijdag HET SANEERINGSPLAN VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF VOLLEDIGE GARANTIE VAN BEIDE MAATSCHAPPIJEN Vo< SPE VL BOND VAN R. K. RIJWIELCLUBS De •***fa,B,HJ,LQns K Co 22 personen gedood tt BOLL Magere Doorreg Ribstuk Rosbief Biefstul Magere 3 pond SLEC1 boodsch Riondeli «taande tollig pi •choonn Jhen wc haakt. GEVESTIGD TE UTRECHT. Puin* Hehoriklaam 4S Directeur: DR. 6. t HUFFNAGEL JWd 1( Doornik «8 W J singe) 4 Undersi Hollandsche Maatschappij van Landbouw ADVOCAAT vanaf 1.25 fl. Fijne oude CENEVER,, 2.35 fl. BORDEAUXWIJN 0.75 fl. Limonade div. smak. w 0.45 fl. (Voor de kinderen) l aan OPGERICHT DOOR DE TE «S-ORAVENNAOC l te f 750. (United Press, I Middel pri> Is ons gevestigd II ti VRAAGT ADVIES INZAKE OUDENDAOS- EN GEZINSVERZORGING VAN UW PERSONEEL! Paaschconeert Op len tweeden Paaachdag. 's middags te 2 uur, zal Wognum's Zangkoor onder leiding van den heer D. Saai, een Paaach- concert geven in de Hervormde Kerk. tel. utiz TEL. 1ZSJ3 TSL.US7S VLEE: JONG RUkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Hoorn over de maand Maart 1933. Aan bovengenoemd kantoor werd op spaar bankboekjes ingelegd 33.216 77 en terugbetaald f 22.444.96, derhalve meer ingelegd dan terug betaald 10 771.81. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 33. Ingeschreven nominaal op Staatsschuldboek- jes 2900.en af geschreven 300.derhalve meer in- dan afgeschreven 2600. tot het Personalia. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het machinistendiploma B. te Den Haag de heer H. van As alhier. Burgerlijke Stand Gebaren: Simon, z. van H. van Wengerden en C. Vonk; Hubertus Jo seph, z. van A. Bouwmeester en C, J. Droog. Stormvogelsnieuws. Op tweeden Paasch- dag zal de laatste competitiewedstrijd worden gespeeld, n.l. te Utrecht, V. V. A. I—Stormvo gels II, aanvang 2 uur inenting. Woensdag 19 April zal ten huize van den heer 8. Bijman gelegenheid bestaan tot koste loose inenting. Blefsti Bietst, Rosbie Baklai Rollad Lappe, Lappei Gehak Muisje Uitgesi Rauw Zuiver Zeer f het des als 30.000 kilo, aanvoer De Wog, ter z van toe be chau dedig Door ontke doe ld verkil rend reroo: gevan Mr. dient kwam ttellln Dit door uitspn Gehakt lappen Stukjes Kluiven Rollade Schapen LEVENSVERZEKERING-DANK V5 nOVTSaoail kAAAi Magere Carbona p. vi Per Gehakt Leverwoi Bloedwo: Bxtra f|ji Beleefd Wed. MA KL. HOUTSTRAAT ST, TEL. 1M7S JANSSTKAAT 3», -- ATJEHSTRAAT X4, ESSCHILOEBSTR. 1», ongeval. Spelenderwijs reed J. v. T. per fiets van een helling af. Ongelukkigerwijs kon hij niet remmen, waardoor hjj in de ruit van een huls terecht kwam. Zijn slagader werd af gesneden. Gelukkig was Zr. Rafaël, wijkver pleegster van het Wit-Gele Kruis, in de nabij heid. Zij verleende de eerste hulp, waardoor er ger voorkomen werd. LIMA. 13 April (Eigen telegram). Door een aardverschuiving nabij Chicago in het Noor den van Peru, zijn twee en twintig personen pnt.f 'gedood Dit Bureau is den ge- heelen dag geopend voor het aannemen van abon nementen en adverten- tiën. adresveranderingen en inlichtingen. Zooals reeds gemeld, reed te Dorsten (Duitschland) de achttienjarige L. Ruiter uit Enkhuizen met een auto met ledige kisten m de richting Marl, toen plotseling twee jonge mannen, nl. de 23-jarige Leonard Muller en diens metgezel, de zeventienjarige Ewald Stup- pel, den weg overstaken, met het droevig ge volg. dat beiden onder den auto geraakten. Na een gerechtelijk onderzoek is gebleken, dat den chauffeur niet alle schuld treft. Thans is bij zijn ouders bericht gekomen, aldus meldt het „Volk”, dat hij en de auto tegen een borg stelling van 3000 mark zijn vrijgegeven. KEULEN. 13 April. <VX>.) De Goerreshaus- maatschappfjen publlceeren een mededeellng. waaraan wij het volgende ontleenen: Bij besluit van het kantongerecht te Keulen Is de Inbeslagname bevolen van de Keulsche Goerreshaus A. G. de admlnlstratie-ondeme- ming Koelner Goerreshaus m.b. H„ de Gllde- ultgeversmaatschapU G. m. b. H.. en de Dult- sche Beéldcentrale en Clichéfabriek O m. b. H. Tot sequester is benoemd dr. jur. Boden heem. Aan de leden van het oude bestuur Maus en Stocky is de toegang tot de gebouwen ont zegd. Consul-generaal Maus heeft de m zijn bezit zjjnde papieren aan den sequester overhan digd. Tegen consul Stocky heeft hl) een arrestatiebevel voorgesteld. marktbond. Uien 090. Een senuwaehtige koetsier Een Jeugdige koetsier kwam Woensdagmiddag vanaf de Westerhaven aanrijden 4net paard en wagen en wilde het Achterom oprijden; door een ver keerde besturing of door zenuwachtigheid ge raakte het geheele span in het Achterom. De bestuurder wist er af te springen, paard en wa gen werden na veel moeite uit het modderige water gehaald; een en ander lokte teel be langstelling. btennuitkeenng. Met de uitbetaling der gelden van de tweede steun-uit keer ing is Woensdagmiddag een aanvang gemaakt. Voor den groeten spoed, welken de heer P. Dekker Wz. in dezen heeft gemaakt, komt hem zeer zeker een woord van dank toe. Verkooping. Ten overstaan van Notaris P. H. Hilbrand werden publiek verkocht de onioe- rende goederen van S. van Westen, bestaande uit een huls, schuur, erf en tuin, aan den Dorps straatweg, groot ong. 12.85 A., en bouwland in den Polder Obdam, groot 296.80 HA Koopster werd de N.V. Lev.verz.bank „Vic toria”, Amsterdam, voor f 3970.De koopprijs van ditzelfde landbouwbedrijf moet ong. 19 jaar geleden ruim 14.000 geweest zijn. Plechtige H. Mis pater Jac. Way Tweeden Paaschdag zal voor de parochie Assendelft een gewichtige gebeurtenis plaats vinden, daar onze plaatsgenoot, thans pater Jac. Way, die vorig jaar uit handen van Mgr. Lemmens in het M1&- siehuis St. Jozef” te Helden-Panningen, de H. Priesterwijding heeft ontvangen, in zijn geboor te plaats een plechtige H Mis komt opdragen. Het is langer dan een kwart eeuw geleden, dat een der zonen van de parochie de eer is te beurt gevallen, zoodat er alle reden toe is, om dU feest plechtig te vieren. Groot Nz., Tuitjenhom, 85 pnt.; 4e R. Geertsema, Dirkshom. 83 pnt 5e J. Dekker. Dirkshorn. 82 pnt. Afdeellng 2: le J. Broersen, Tultjenhorn, 88 pnt.; 2e G. Hof. Kerkbuurt, 85 pnt.; 3e H. Spaans, Kerkbuurt, 81 pnt.; 4e J. Spaans. Kerk buurt, 77 pnt.; 5e A. Dekker, Tultjenhorn, 73 pnt. Afdeellng 3: le D. Pancras, Kerkbuurt, 72 pnt.; 2e J. Kieft. Kerkbuurt, 69 pnt.; 3e J. Tes- selaar, Tultjenhorn. 59 pnt.; 4e K. Doekes, Dirkshorn. 59 pnt.; 5e Jac. de Jong, Tultjen horn, 55 pnt.; 6e W. Bes, Tultjenhorn, 53 pnt. Op 1 handel een m vracht frultko terzijdt van de dat eei Gemeenteraad Woensdag werd een open bare vergadering gehouden. Afwezig de heer Kieft. Door de Verwachting: Matige tot zwakken Noordelijke tot Westelijken wind, licht- tot half bewolkt, droog weer, aanvankelijk kouder. Verdere vooruitzichten: Overdag iets zachter, waarschijnlijk nog droog. Zon op 5.08, onder 6.55. Licht op 7.25. Laatste Kwartier 17 April. Bakhuis ten. Lut Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is het volgende adres gezonden: Het Centraal Bloembollen Comité (waartoe zijn toegetreden de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, de Bond van Bloembollen handelaren, het Hollandsch Bloembollenkwee kers Genootschap, de Vereenigingen „de Nar cis”, „de Hyacinth” en „da Tulp”, de Bloem- bollenveilingsvereeniging _West-Friesland”. de bond van Veillngsvereentgingen „Het West land". de Bloembollenkweekersvereenlging „Flo- ralia” en de Nederlandsche Gladiolus Vereeni ging) heeft in December van het vorig Jaar een saneerings- en steunplan voor het bloem bollen- bedrijf bij de Regeertng Ingediend. Het zocht de oplossing voor de moeilijkheden, waarin het bedrijf verkeert, in een garantie van den pro ductieprijs door het opkoopen van een eventueel surplus van voor uttvoer bestemde bloembollen met een daaraan verbonden inkrimping van dc teelt, en voorts in een verheffing van het prijs- Aanbesteding Alhier werd aanbesteed het bouwen van een tooneelzaal en andere werken aan het café van Mej. de wed. A. Roemer, ar ch it set de heer P. W. Vlaming. Perceel A bouwwerk: Jorritsma. Ooster Blok ker, f 5575; J. Masereeuw, Opperdoes, f 5710; F. de Pie. Med^mbllk. f 5200 Perceel B. schilderwerk: E. Breed. Medem- b'.ik. f 595; Joh. Vermeulen. Medembllk. f 450; B. Glim. Medemblik f 413; BraakmgA, Span broek, I 398. Gunning wordt nader bekend gemaakt. niveau der uit te voeren bollen door middel van Regeeringsvoorschriften bij den uitvoer. Ofschoon een regeling van deze strekking bij voorkeur vroeg in pet begin van het Jaar had moeten tot stand komen, zou zij nog een nuttig effect kunnen hebben, indien hare toepassing onverwijld kon worden tegemoetgezien. Alle hoop was daarom gevestigd op de spoe dige 'behandeling en aanneming der machti gingswet. zonder welke de ontworpen regeling nfet kan worden uitgevoerd. Door het besluit om dit wetsontwerp niet op de agenda te plaatsen, dreigde het geheele bloembollenbedrijf in de grootste moeilijkheden te geraken, die tot een flnancieele ineenstorting aanleiding zouden kunnen geven. Immers, in dien het saneeringsplan niet in een of anderen vorm zou kunnen worden uitgevoerd, zou de geheele bloembollenhandel op het buitenland slechts mogelijk zijn tegen afbraakprUzen, daar de voorloopig vast ges te 1de verplichte minimum prijzen dan niet te handhaven zouden zijn. Na de reeds gedurende de laatste twee jaren ge leden verliezen zou dit nieuwe verlies voor de geheele bollenstreek niet meer gedragen kunnen worden. Met bijzondere ingenomenheid mocht ons comité vernemen, dat uwe hooge vergadering eerstdaags opnieuw bijeen zal komen, waardoor de mogelijkheid geopend zal worden om vóór 26 April de machtigingswet in zoodanigen be perkten vorm tot stand te brengen, dat de uit voering van het saneerings- en steunplan voor het bloembollenbedrijf mogelijk zal zijn. Het Centraal Bloembollen Comité veroorlooft zich tot uwe hooge vergadering het dringend verzoek te richten, hiertoe uwe medewerking wel te willen verleenén en zoodanige besluiten te willen nemen, dat de uitvoering van het sa neerings- en steunplan voor het bloembollen- bedrijf op grond van de machtigingswet ver- zekerd zij. We herinneren er even aan, dat het vorig Jaar in de parochie een comité is samengesteld, dat de regeling op zich heeft genomen. Dit co mité bestaat uit de volgende personen: eere- voorzltter, pastoor Nagel; voorzitter J. Huygen; mevr. Trompertvan Noort, penningmeesteres- se; Jac. Brakenhoff, Ant. van den Laan, B. Vrouwe, leden en M. Huygen. secretaris. Door ruime bijdrager, der parochianen en me dewerking van verschillende vereenigingen. zal de jonge priester waardig worden gehuldigd. Het programma voor de feestelijkheden is als volgt: Den leg Paaschdag arriveert de feesteling met den trein Van 16.19 aan het station Krommenle- Assendelft. Om kwart over drie vertrekken de patronaatsjongens en de Graalmelsjes met hun vlaggen, „Crescendo-’ en het comité vanaf het R. K. Vereenlgingsgebouw in optocht naar het station, waarna op het Stationsplein hjj met een spreekkoor door de patronaatsjongens wordt welkom geheeten. Hierna wordt plaats genomen in de auto's, waarna onder de vrooljjke tonen van „Crescendo”, directeur de heer G. J. C. Landsman, wordt gemarcheerd naar het ouder lijk huls. Hier worden weder spreekkoren gedaan ooor de Jongens en Graalmelsjes, waarna deze plechtigheid is afgeloopen. De 2e Paaschdag vormt echter het voornaam ste deel. Om half 10 wordt hjj weder afgehaald door jongens en meisjes en het comité, waarbij weder spreekkoren worden gedaan, terwijl om 10 uur de plechtige H. Mis aanvangt. De feestpre dikatie wordt gehouden door den Weleerw. heer A. Schaper, kapelaan te Rotterdam. Na de H. Mis wordt door het koor een feestcantate ge zongen. samengesteld door den heer H. J. Tiom- pert, directeur van liet koor. Om twee uur plechtig Lof, waarna receptie in de Concertzaal. Vriéndelijk verzoek om de driekleur te laten wapperen. R. K. Kiesvereeniging De rede van Mr. Kropman zal niet hedenavond, doch Vrijdag 21 April plaats hebben In het 8t. WiUibrordus Patronaat te Alk maar werd een vergadering gehouden van bo vengenoemden bond. De voorzitter opent met den Chr. groet en verheugt zich over de groote Uitbreiding van den bond sinds de laatste ver gadering. Spr. ziet door dezen snellen groei, oat in de toekomst alle mannen en Jongelingen van Noord-Holland boven het IJ deelnemen aan de door den bond te houden tochten Volgt behandeling en bespreking statuten verandering De geest, adviseur zegt, dat dit in Verband staat met den groei van den bond, ■waardoor districtsvorming noodzakelijk is ge worden. De districten, waarin de bond wordt verdeeld, hebben dezelfde grenzen als de Dekenaten. Zoo komen er district Alkmaar, Schégen, Hoorn, Wervershoof, Beverwijk en Purmerend Een club heeft dezelfde grenzen als de parochie, waarin de club is gevestigd. Na voorlezing en toelichting worden de sta tuten en het reglement op de tochten, na een enkele aanvulling, vastgesteld. De voorzitter dankt Rector Vis voor den* steun. Daardoor is de bond geworden, wat hij nu is en in de toekomst worden zal. Bespreking deelname aan den Stillen Omgang te Alkmaar op Zondag 7 Mei a.s. Voorzitter deelt mede, dat te 12 uur In de St. Laurentius- kérk aan het Verdronkenoord het Lof zal wor den gehouden. Tot deze kerk hebben alleen toe gang de leden van den bond. Daarna de Om gang en te opgeveer 2 uur de H. Mis. die zal worden opgedragen door den Bonds-Adviseur. Mocht het aantal deelnemende leden zoo groot zijn, dat de kerk op het Verdronkenoord niet allen kan bevatten, dan zullen de laatst aan komenden gebruik moeten maken van de kerk op de Laat. Persoonlijke intenties kunnen worden inge leverd bij de bondsbestuursleden. De clubsecie- tarlssen worden verzocht bij den voorzitter tij dig op te geven van welk café gebruik wil wor den gemaakt voor ontnuchtering. In verband met de Bedevaart naar Heiloo op den eersten Zondag in Juli, wordt men ver zocht minstens 14 dagen daarvoor uitstel vragen van voetbalcompetitle-wedstrijden. Hierna sluiting onder dank. Schietweostrvci. In het Patronaat werd een onderlinge schietwedstrijd gehouden tus- schen de leden der Burgerwacht, Harenkarspel West. De uitslag was als volgt: Afdeellng 1: Je prijs P, F. Borst, Tuitjenhonj. 88-1---- -- 3e Museum voor Bloembollencultuur Deze weck zal het museum voor bloembollencultuur voor belanghebbenden worden opengesteld. WU hebben dezer dagen een kijkje genomen en hebben kunnen (onstateeren dat de pogin gen door de commissie en •tnaondwticld van den heer Boschman succes hebben gehad. Ofschoon alles nog op zéér bescheiden wijze LEVENSVERZEKERING *MU. VAN DE Frop.-club „St. Paulus”. Deze vereeniging hield Dinsdag 11 dezer haar Jaarvergadering ten lokale van den heer Brouwer. 'Na voorlezing der notulen volgt jaarverslag secr. en penningmeester. Dit laatste wees uit, dat nog een 40 in kas aanwezig was. Hierna volgt bestuursverkiezing. Daar de activiteit der vereeniging den laateten tijd wel wat te wenschen heeft overgelaten, heeft het bestuur gemeend, voor den goeden gang van zaken In t geheel af te treden. De heer P. v. d. Stoop stelt zich niet herkiesbaar. Gekozen werden P. Jong, voorz.; C. Bakker, secr.; C. Broersen. pennlngm.; J. Burgmejjer, 2de voorz.; J. Wit Hz., 2e secr., en S. de Boer Cz. en Th. J. Stadegaard, com missarissen. Contributie zoowel als donateursbijdragen zul len spoedig worden opgehaald door enkele leden, die zich hiervoor beschikbaar stellen. Het donateurschap Is dit Jaar niet op een gulden gesteld, maar wordt aan de menschen vrij gelaten tot een minimum van 0.50. Nu volgt verklezingsactle. De voorzitter deelt mede, dat de werkzaamheden op het stem bureau te Zijdewind uit handen zijn genomen door de kiesvereeniging. Wel is er nog propa- ganda-materiaal aan te plakken en te ver spreiden. Ook vraagt de voorzitter de volle me dewerking van de leden, als mocht blijken, dat het noodlg is, dat er gewaakt moet worden te gen bekladding enz. bij de kerk en andere plaatsen. Voorts wordt besloten voor de ver kiezingen een. spreker uit te noodigen. Na rondvraag, welke weinig belangrijks op leverde. sluit de voorz onder dank en met ae beste wenschen voor de taekomst en met den Chr. groet. Polderverkiezing Tot hoofdingeland m van den Oroot-Llmmenpolder zijn gister gekozen de heeren J. Meijne te Heiloo en P. van TH al hier. in te stellen benoemd de werd. Inderdaad voor den beoefenaar van het mooie bloembollenvak zeer interessant en be langrijk. Niet alleen uit oudheidkundig, maar ook vak kundig oogpunt. Alleen reeds wat op Planten- ziektekundigen dienst is bijeengebracht is van zeer groote beteekenls. Wij vernemen dat de commissie ven beheer, welke voor deze insteling Is gevormd, heeft be sloten tot de vorming van een fends, om daar door middelen ter beschikking te krijgen voor de uitbreiding en aanvulling van dit museum. Voor de bezoekers onzer bloemenvelden met de Paaschdagen is een bezoek aan deze Jonge instelling zeker interessant. Goed afgeloopen. Een paard en wagen, bestuurd door den veehouder T., waarin een tweetal kinderen gezeten was, kwam, doordat het paar dschrok, in botsing met een vracht auto waardoor de wagen kantelde en viel, en de kinderen ed uitgeslingerd werden. ZU be kwamen echter slechte eenige onbeduidende schrammen. Ook de voerman wist zich tijdig te redden. Kerkscnapen. De publiek verkochte kerk- schapen. 44 stuks, met 15 lammeren, brachten slechte 445.25 op. Ged. Staten was aanmerking gemaakt op de begroeting, in hoofdzaak op den post werkverschaffing, welke te laag geraamd werd geacht. De voorzitter deelde mede dat vorig jaar een bedrag van f 3200 voor werkverschaf fing is uitgegeven. Daarna is de RUkssteunre- geling ingevoerd waardoor de gemeenten min der voor werkverschaffing behoeven te geven. De Rljkssteunregeling bedraagt f 2000 en de werkverschaffing is geraamd op f 1300. alzoo meenen B en W. da» dit ruimschoots voldoen de kon worden geacht. Besloten werd In dezen geest Ged. Staten mededeellng te doen. Een regeling, bepaald in art. 252 der Ge meentewet, voor het G. E. B. werd aangehou den tot 1 Juni 1934. Hierop werd een verordening vastgesteld te gen het beschilderen van wegen en muren. Besloten werd een geldleening aan te gaan groot f 1000 voor den aankoop derg. Munreke- horn. Aan de' orde is een verzoek der Holl. Spoor Mij„ tot aansluiting der blokwachterswoning aan het G. E. B.. tevens heeft de commissie onderzocht de aansluiting voor nog eenige per- ceelen aldaar, doch moet dit ontraden, daar de kosten niet gedekt kunnen worden. Het eerste verzoek werd goedgevonden. De voorzitter geeft vervolgens een overzicht van hetgeen vanaf 1 December 1932 tot 1 April jj. can steun onder verschillenden vorm Is ver strekt; en wel als volgt: Uitkeeilng werkloozen- kassen f 7000. werkloozensteun f 1350. werkver schaffing t 996, tuindeissteun f 1300, crisis comité f 800. mestverstreUcing f 625. burger lijk armbestuur f 750. i3em f 200. in totaal f 13021. Medegedeeld werd dat einde April de steun aan de tuinders zal eindigen. Behoudens in die gevallen waar geen steun gemist kan worden. Hierna sluiting. Gouden huwelijksfeest Zaterdag 15 April hoopt het echtpaar KI Hauwert en J. Hauwert- Laan Zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Het zal dit echtpaar zeker niet aan belang stelling ontbreken. Burgerlijke Stand Geboren: Laurentius Jo hannes. z. van Christiaan Gerardus Sikkens en Julia Wilhelmina de Jong; Jacob, z. van Jaco bus Gerardus Koopen en Wilhelmina Catharina de Vos; Albert, z. van Jan Lode wijk Bosch en Geesje Romkes: Aaltje, z. van Roel Oebele van der Heide en Catharina Visser; Cornelius An- tonius, z. van Johannes van Gelderen en Geer- truida Rood. Ondertrouwd: Hendrik Harteveld en Cathari na Dangermond. -- Overleden: Geesje Pasol, 81 J., wed. van J. Peerdeman; Jacobus Hendrlcus Welson, 78 - - --- --- wed. van M. A. Wlelinga. geëxposeerd. Is hetgeen reeds bijeengebracht t 0.80—0.90 per 10C-- Bieten t 0.60 per 1000 st.: WortelenFlakke 4300 kilo. Coöperatieve Aan voer 162.000 kl| |zen: 1»O3 per 2 102.40 per Het Dagelijksch Bestuur vergaderde dezer da gen onder leiding van den vice-voorzitter .den heer K. Kuiper, in Den Haag Naar aanleiding van in de Crisis Veeteelt- en Zuivelcommlssie gevoerde besprekingen werd besloten, de positie van de veehouderij ander maal te bespreken In de eerstvolgende Hoofd bestuursvergadering Alsmede het Hoofdbestuur voor te stellen, dit punt te plaatsen op de agen da der algemeene vergadering, waarvoor als voorlooplge datum wordt genoemd 24 Mei as. Deze jaarvergadering zal belegd worden In Am sterdam. Het Dagelijkrch Bestuur besloot het Hoofdbe stuur te adviseeren tegen de Omzetbelasting te ageeren. Het werd ten zeerste betreurd, dat het Wets ontwerp, tot verleenlng van bevoegdheden tot het nemen van buitengewone maatregelen in het belang van den landbouw, de z.g. Machti gingswet wellicht niet meer in deze Kamerzit ting behandeld zal worden, aangezien de regie ring hieraan ongetwijfeld bevoegdheden had kunnen ontleenen tot het doen van snelle stap pen Inzake de steeds urgenter wordende beper king van den Rundveestapel en zulvelproductis. In verband met de door de Centrale Organi satie gestelde vraag, of het mogelijk en wensche- lijk is de Invoerrechten op agrarische producten te verhoogen zonder boven het fiscaal tarief te komen, met de bedoeling 's lands financiën te versterken, werd besloten het K.N.L.C. te berich ten, dat tegen een dergelljke verhooging alleen dan geen bezwaar bestaat, wanneer de meerde re baten daarvan ook gebruikt zullen worden tot steun aan onzen landbouw en in het kader der crisismaatregelen wordt opgenomen Gezien de geringe vergoeding, die aan de H.H. bijzitters, leden der Kamers voor Crisis- Pachtzaken voor hun tijdverlies, reizen en ver dere bemoeiingen wordt gerestitueerd, wordt be sloten, aan het K.NX.C. te verzoeken, dit punt te willen behandelen in de vergadering der 3 CI O. en bij de regeering aan te dringen op een vacatie van 10.per zitting met inbegrip van reis- en verblijfkosten en van 1.per uur voor ter plaatse in te stellen onderzoeken in op dracht van den Kantonrechter. Eveneens wordt besloten tot het K.N.L.C. een schrijven te richten, waarin nog eens wordt ge wezen op de mogelijkheid van export van vee en aardappelen naar Rusland en aan te dringen op het doen van ernstige stappen, waardoor de credletregeling voor een dergelijken export, die onze markten ten zeerste zal kunnen ontlasten, zoo spoedig mogelijk tot stand kome. Als lid der door de 3 CL.O. consumptlemelk-commlssie werd heer A -N. Vaandrager. Besloten werd adhaesle te betuigen aan het adres, door de afd. Holland-Brabant van den C.B.T.B gezonden aan den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid, waarin wordt verzocht geen credlet te willen verstrekken voor bouwen van een destructor in het Westen lands, doch aan de landbouworganisaties eenlg belanghebbenden, de gelegenheid te ver schaffen, de stichting van een destructor voor het Westen en eventueel Zuiden) mogelijk te maken. In samenwerking met den R.K.L.T.B. is in take deze aangelegenheid een adres gezonden aan de leden der Tweede Kamer der Staten- Generaal inhoudende het verzoek, het door de Nederlandsche Thennochemische Fabrieken ge vraagde voorschot voor het bouwen en inrichten Van bedoelden destructor niet te verleenen. Medegedeeld werd, dat de 3 C.L.O. van den Minister van Binnenlandsche Zaken het be richt hebben ontvangen, dat Z. Exc. zijn stand punt, dat geen 1 oor.toeslagen moeten worden gegeven voor het te werk stellen van werkloo zen, ten volle handhaaft. Ook zal niet kunnen worden goedgekeurd, dat gemeentebesturen voor eigen rekening dit stelsel toepassen Besloten wordt 25.subsidie te verleenen voor een proefneming, in te richten door den Plantenzlektenkundlgen dienst in samenwerking met de Interne Kliniek der Veeartsenijkundige Faculteit over het gevaar, dat voor in boom gaarden grazend vee is gelegen in bespul ting der bootnen met Bordeauxsche pap als gevolg van de daaruit voortvloeiende kopervergiftlging via het gras. Thans is, zooals ..Het Volk” weet te melden, ook een drietal afgetreden hoofdbestuursleden van den bond van marineschepelingen uit den zeedienst ontslagen. Het zijn de korporaal-ma- chinist H. H Jore, de stoker eerste klasse L Pols en de marinier eerste klasse O. P. Suuring. Zu zijn Indertijd gestraft met vijf dagen streng .ardrest wegens het opwekken tot deelnemen van marlne-vrouwen aan de 8 Novetnber-demon- stratle. Het blad vernam, dat Pols slechts eenige maanden diensttijd te kort komt voor den pen sioengerechtigden diensttijd, terwijl Jore onge veer 24 en Suuring ongeveer 15 dienstjaren heb ben. wilt U zonder veel uit te geven gezellige Paaschdagen hebben. Het is mogelijk, onder handhaving on zer uitstekende kwaliteiten, zéér lage prijzen. 'n Greep uit onze artikelen: (de Paaachdrank (’n Feest borrel) ('n Goed |iu, ook *U TaUelwtJn) IN DB WINKZL8 VAN: rtülL PrU: kilo f kilo f Aan voer 2000 eendeleren. Prijzen f 1.202 per 100: 10 ganzeneieren. 18 kalkoeneieren ALMELO. 13 April. Weekmarkt. Stroo per 500 -- Ham 0 28 -0 32, Nagelhout 0 22 Vi Varkensvleesch 0.450.50. Spek 0.20-— 1.501.75 per 100 AMSTERDAM. 13 April Eierenveiling Klpeleren: Hoogste prijs f 3.70. Middel prijs f l.BO3. Laagtse prijs t 1.60. Eendeleren fl.301.00. Dagaanvoer 380 000 stuks. Weekaanvoer 700 000 •tuks. Handel: kalm. AVENHORN. 13 Maart 1933 Coöp Land- en Tuinbouw- en Marktvereenlglng Avenhorn en Omstreken Witte kool f 0.60 per 100 kilo, aan voer 18400 kilo; Roode kool t 1.603.20 per 100 kilo, aanvoer 1950 kilo; Gele kool f 0.901 40 per 100 kilo, aanvoer 4000 kilo; Uien; Gewone maat f 0.80o 90 per 100 kilo. 6500 kilo: BletenGroote - s-- ---- aanvoer t- f 0.60 per 100 kilo. Zuld-Hollandsche EiervelUng 162.000 klpeleren 56-56 kilo f 180—1.90 per 100. M-68 --r 100. 60-63 kilo f 3 per 100. 63-66 per 100. Bruine 60-65 kilo f 1.90 2 80 per 100. Kleine eieren f 1.701.80 per 100. 10 ganzeneieren. 18 kalkoéneieren KG. 6.00. Ham 0.38—0 33. —0.37%, v_: 0.30. alles per pond Eieren- - stuks. Kleinhandelsprijs 3.00 per 100 stuks. Veemarkt. Aantal wagens met biggen 13. Prija 1.35I SO per week. Kaasmarkt Aanvoer 3 wagens met 600 K G. Verkocht 3 wagens met 600 K G. Prijs 0.3114— 0.17% per pond. BROEK OP LANOENDIJK. 14 April. 6000 KG. Roode kool 1.404.60. Idem doorschot 1.103.10. 18000 K G. Gele kool 1.40—3 60 25000 K O Deen- sche Wit* kool 0 60. 2700 K.O Uien: Gele Uien 0.80. Grove Uien 0.80—090. 2100 K.G. Bieten 0 60. ENKHUIZEN. 12 April Bloemen: Lathyrus 0 03 0.10, Anemonen 0.050.15. Pride 0.06—0.08, Copland 0.07. Prosperity 0 04 W Pltt 0 08 Clara Butt 0.090.10. Bartigon 0.080.10. Victor 0 06 0 08. Columbia OSO—0.47, Butterfly 0.35—0.50, Prtn» v. Oostenrijk 0.07—0.09. Hadley 0 53—0.5». Doronlcum 0.10, Due de Berlin 0.06. Narcissen 1.402.00. HOOFDDORP. 13 April. (Boerennoteerlngen). Granen en Zaden. Rogge 4.004.50, Ch. Gerst 5.006.25, Haver 4 505.00. Dulvenboonen 8.00 9.00, Paardenboonen 6 006.50. Groene Erwten 10.0614.00. Vale Erwten 7.008.00. Gele Mos terd 14.0018.00 Kanarlezaad 6.606.00. Kar- wljeaad 19.0030.00, Blsuwmaaniaad 56.00— 57.00. Per 100 K.G. ENKHUIZEN. 13 April Vlsch 15 vaartuigen met 650 pond Bot 13A0—13.10, 410 pond 8chol 5 66690 3 vaartuigen met 57 pond Hoekaa* 0 35 NOORD-SCHARWOUDE. 14 April. Noorder- 3700 K.G. Ulen: Ulen 0.80. Grove 5800 K.O. Kroten 090. 7500 KO. Roode kool 3.905 30, Idem doorschot 1 70. «5200 K.O. Deensche Witte kool 0.600.70. 6900 K.O. Oele kool 1.50—2 80 Per 100 K.O. Doorgedraald. 2400 K.G. Ulen. 4500 K.G. Kroten en 47400 K.O. Deeneche Witte kool. WOONUM. 13 April. Witlof I 0.040.07. idem n 0.030.04 per K.G. Aanvoer 15000 K.G. Uien 1.001.10. Andijvie 0.90—1.40. Sla 1.504.50. Prei 150—3 50. Spinazie 135—380. WARMENHUIZEN. 13 Sept 1933 He’?„en J’?! sleedde men voor: Gele kool f 1.602.30. Gele kool 3e soort f 0.80—130. Roode kool t 2.80—4_ 5». Roode kool 2de soort f 1.30190, Witte kooi I 0.60 per 100 kilo ZWAAG, 12 April VeiUgsvereenlglng ..Bangeri en O.” Splpagle 160700. Witlof 200—700. Postelein 1700—1500. Slaboonen 7589. SnU' boonen 6774. Tomaten 46. Ooudrelnetten 21 25. Boerenkool 800—1900. Sla 180—350. Radijs 100 —360. Rabarber 700—1000. Komkommers 11—1». Andijvie 0.90—170. Aardbeien 270600 ZEVENHOVEN. 13 April. Elerenvelllng. enz. Aantal eieren 8593 stuks. Kippeneieren 2 002 «ui Eendeleren ISO170 per 100 stuks. Konijnen 0 70—0 85 per stuk. Kaas 0.130.16 per pond. Spinazie 090—0.34 per kist. Bloemen 0.0409» per boe. Slnae-^p^rien C.— CX3 per stuk.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2