ONS BLAD Interview met MeÓtsoeoka n I vereenigde katholieke pers n Goudembargo in Amerika Wijziging de van vonnissen I Het nieuws van heden TOEKOMSTDROOM Hitler’fr ver jaardag r. De Japanners voor Peking DE BAROMETER JOH. LAU WERS I DONDERDAG 20 APRIL 1933 Het Weer DE Verdere dollardaling? Japans overbevolking Paschen te Moskou BOTSING IN DE LUCHT Communisten roeren zich Matsoeoka’s droom Dyk met dynamiet vernield 'aard Gaat het invoerverbod HITLER VERJAART door? Loupes il Geheimzinnig vlieg ongeval Treinoverval in Mand- sjoerije In Spanje zijn bij de feesten der republiek twee vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. De inzittenden werden gedood. Verklaringen van Roosevelt; hy wil de prijzen omhoog brengen Zy trachten het Chineesche leger den terugtocht af te snyden Uitgebreid organisatieplan ontdekt jn et Onderscheidingen in Italië KLEINZOON DES EX-KEIZERS VERLOOFD DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Groote overstrooming in Missouri 7 16 n- m Vliegtuig met passagiers in zee gestort? „AKRON”-RAMP übernmt) dikke, natte sneeuw viel, stonden honderden menschen bulten de kerken, om door de open deuren de godsdienstoefening te volgen. Paschen was een gewone werkdag. Waarschynlyk levenslange uit wijzing tegen Thornton en MacDonald PAYGLOP3 ALKMAAR Leesglazen en Jndien Nederland myn voorstel met goed zou opvatten, dan zou dit natuurlijk betee- kenen, dat het er mede uit was” De gouden stt prijsgegeven ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20 g, ingez. med. 40c p. regel; idem op pag één 55 g p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 433 Manden vol telegrammen en k geschenken Japans overbevolking - Op de plaats waar het wrak van de Akron” werd gevonden is een krans in zee geworpen. 5 NOORD-HOLLANDSCB DAGBLAD ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 174 it en Nederlander gearresteerd door S.A.-mannen. O I «8 Vs Vs I (United Press) om zyn ge Hoogste stand o* Donderdag 1 aar ms.: 7M Vorige stand o Dorpsbrand nabij Straatsburg i i de viering van Hitler's verjaardag door de Dultsche kolonie te Rome sprak minis ter Goering een lofrede op den „Führer" vit. (Telegrafische foto). NEW YORK, 30 April (Reuter) J. P. Mor gan verklaarde de actie van Roosevelt inzake het verbieden van den goudexport te onder schrijven. INTERVIEW MET MATSOtOKA: NED. OO8T- INDIE. EEN AFZETGEBIED VOOR J AF AN 8 OVERBEVOLKING. met Azië China. GPOE. Zü zullen uit :en. Op voorstel van den Engelschen zaakgelas tigde hebben de autoriteiten besloten, dat de beide veroordeelde Engelschen MacDonald en Thornton voorlooplg hun straf nog niet be- WA8HINGTON, 19 April. President Roose velt heeft een herstel van bet goud-ultvoerver- bod afgekondlgd als eerste maatregel, om de warenprljzen In Amerika te verhoogen. Gisteren werd nog voor 4 mlllioen dollar goud naar Frankrijk uitgevoerd. a in het bijzonder zijn geld- en begrootlngspcll- tlek de beste waarborgen geven voor de ipwen- dige gezondheid van den Amerikaanschen dol lar. Het embargo is onmiddellljk In werking ge treden. n gebaard, is met de den natlo- bataljons- 1 N. FRAUSTADT, 19 April (V.D.). In het district Fraustadt is een groote razzia gehouden tegen communisten, waarbij ruim 100 woningen wer den doorzocht. 300 personen werden om te be ginnen gearresteerd. Bij deze razzia Is volgens een officieel rapport een uitgebreid organisatie plan der communistische party ontdekt. De communist Neumann was de instructeur. Be trouwbare, dlch by elkaar wonende personen werden byeengebracht In groepen van 5„ welke door byzondere signalen snel konden worden geconcentreerd en die bepaalde taken hadden. De leider heeft gedurende eenigen tyd zyn woning door gewapende lieden doen bewaken. Op een multlplicator, die In beslag werd ge nomen. werd een communistische krant ver- vaardlgd, welke vooral onder werklooeen werd verdeeld. i DE TWEEDE KAMER HEEFT DE LAND- BOUWMACHTIGINGSWET, BEPERKT TOT DRIE PRODUCTEN, Z. H. ST. AANGENOMEN, Gouduitvoerverbod in Amerika. Onderscheiding voor Kard. Gasparri. De oudste soon van den ex-kroonprins ver loofd. Wetten van het Huls overtreden. De vonnissen der 2 te Moskou veroordeelde Engelschen worden gewyzigd. Elf Japanners gedood by een treinoverval in Manos joerye. JACKSON (Mississippi), 19 April (Eigen be richt). Ter voorkoming van eiken verderen maatregel van zelfhulp van de boeren, die by Talahatshlp den dyk van den Mississippi door staken en aldus uitgestrekte vruchtbare landen onder water zetten, Is *n compagnie militie naar Talahatshlp gezonden. De soldaten hebben de strenge Instructie, dat zy terstond moeten vuren op een leder, die Iets wil ondernemen aan de beschermingsd Ijken. Boeren, die aan den linkeroever wonen, had den den dyk aan den rechteroever doorstoken, om aldus de sterk gewassen wateren van den Mississippi een uitweg te verschaffen. en oorspronkeiyk adellijk geslacht, waarvan een tak ten tyde van Frederik den Groeten wegens geloofsredenen naar Pruisen ult- w?ek. Sedert dien stond deze tak in dienst van staat en leger in Pruisen. Volgens de geiykwaardlgheldsbepallngen van de hulswetten der Hohenzollerns had de prins zyn keuze slechts kunnen bepalen binnen den kring zyner verwanten en onder de buitemand- sche prinsessen Vooral tegen het laatste ver zet de jonge Wilhelm zich echter principieel, waarom hy besloten heeft, met de wetten van het huls te breken. De ..generalverwaltung” van het voormalige Pruisische koningshuis is officieel niet op de Aan de „Voss. Zelt.” wordt uit Moskou ge seind, dat de weinige kerken in die stad, waar in nog ..niet u WASHINGTON, 19 Maart Reuter.1 Minis ter Woodin heeft verklaard, dat bet gtuduit- voerverbod in Amerika beteekent, dat Amerika den gouden standaard heeft verlaten. 1 Geweldige overstrooming In Missouri Vreeeeiyk auto-ongel uk op Voorne; vtjf perso nen om tet leven gekomen. De Eerste Kamer aanvaardde de begroetingen van Suriname, Curacao en Ned.-IndMk. be nevens eenlge kleinere ontwerpen. De werkzaamheid van militaire belangenver- eenigingen; resolutie van minister Deckers. Verdrag geteekend tusbehen Nederland Japan. BERLIJN. 20 April (VX>.) De verjaardag van den nieuwen Rykskanseller wordt herdacht met een lulsterrykheld als eertyds de keizer lijke verjaardagen. Begonnen werd vanmorgen met een parade voor het Pruisische Ministerie van Blnnenlandsche Zaken Unter den Linden, die ondanks het regenachtige weer een groote menschenmenlgte trok. Te acht uur precies klonk de militaire marschmuzlek van onder de Brandenburger Poort en trokken de troepen langs het balkon, waar de polltie-commandant Wecke, de parade in oogenschouy nam ondei de tonen van het Duitachland- en het Horst Wessel-lied. Ondanks een sneeuwstorm trok ook te Mün chen de militaire muziek reeds vroeg door de straten en werden reeds te half acht op drie pleinen militaire concerten gegeven. Overal in de stad is gevlagd. Vanmorgen wordt een groote betooglng In de Feldherrenhalle gehouden, ter- »'J1 vanavond de Belersche Minister van On derwijs Schemm een groote gedenkrede zal uit spreken. Het officleele Nationaal-soclallstische partij- correspondentle-orgaan deelt mede, dat sedeit dagen in de RijkskanselarlJ manden vol mei telegrammen en pakketten liggen. Voortdurend worden bloemen gebracht en onder de geschenken be vinden zich vele schilderijen, boeken en tal van kussens en ander handwerk van tallooze Duit- sche vroüwen. Ook de Obersalzberg by Berch tesgaden zyn groote hoeveelheden post ontvan gen. Alle Münchensche bladen wyden groote artikelen aan de persoonlijkheid van den Ryks kanseller. felicitatiebrieven, met geschenken (Missouri) 19 April. (Reuter), gewapende mannen hebben den de Tallahatchierlvler met dynamiet r i ROME, 19 April (Reuter). Z. Em. Kardinaal Gasparri, de vroegere staatssecretaris, Pattetta. professor In de geschiedenis van bet Italiaan- sche recht te Parijs, PettazzolM, professor In de geschiedenis der godsdiensten te Rome, alsmede de schilders Carena en Ferrazzl, zyn benoemd President Roosevelt verklaarde aangaande de weer-lnvoering van het gouduitvoerverbod. dat deze maatregel bedoeld was als contróle van de valuta en het crediet. De gisteren gebruikte uit drukking „gecontroleerde Inflatie" achtte Roo sevelt misleidend, daar de V. 8. geen inflatie beoogen In dien zin, dat de regeering haar uit gaven met waardeloos papiergeld zal betalen, dat alleen voor dit doel zou worden gedrukt. Veeleer zal ^.merika aan het beginsel eener ge zonde flnandeele politiek en een gezonde valuta vasthouden. Men Is besloten den stryd tegen bultenland- sche speculatieve aanvallen op den dollar op te nemen en de dollarkoers niet aan zich zelf over te laten. Goudverschepingen zullen ook In den ver volge worden toegelaten. Het doel der huioige geldpolitiek L een styglng der blnnenlandsche prijzen tot een redeiyke hoogte. De Amerikaa nsche regeering hoopt binnen afzienbaren tyd met buitenlandsche regeeringen tot een overeenkomst te geraken, welke de alge- meene terugkeer naar een stablelen gouden standaard mogeiyk maakt. Misschien is de In Amerika voorgeschreven gouddekklng van 40% te hoog. Verder verklaarde Roosevelt, dat men er in Amerika volkomen op voorbereid was. dat de dollar In den internationalen handel tot op 10% zou dalen. Men is er echter vast van overtuigd, dat dit slechts een verschynsel van vöorbygaan- den aard Is, daar Amerlka’s credietpolltiek en BERLIJN. 19 April. Te Bonn a. d. Ryn Is de verloving gevierd van den oudsten/ zoon van den ex-kroonprins. prins Wilhelm iv. Pruisen met Frl. Dorothea v. Salvtati. Prins Wilhelm is op 4 Juli 1906 geboren. Deze verloving heeft daarom omdat zy niet In overeenstem voorschriften betreffende de „Ebei^buertlgkelt". ofschoon prins Wilhelm bekend 1 voel voor traditie. Sedert 1923 neemt de prins deel, nalen weerarbeid. Hy is tegenwi leider in de Stahlhelm. De bruid is gesproten uityCe In Noord-Italië woonachl „Daar vergist U zich," aldus de heer Mat soeoka. Mijn voorstel Is ten eerste gebaseerd op zulk een volkomen vredelievenden geest van begrijpen en samenwerking, dat Ik zelfs niet gedacht heb aan vraagstukken van vlootbelan- gen of Iets dergelyks. Indien ooit dit voorstel van mij werd uitgewerkt, zou dat moeten ge schieden met de volle goedkeuring van Neder land. Indien Nederland myn voorstel niet goed zouopvatten, dan zou dat eenvoudig betteke nen'dat het er mee uit was. Men zou moeten begrijpen dat wjj kwamen als vrienden en me dewerkers en niet anders. Ik zou ook graag hier willen opmerken, dat myn voorstel slechts een „toekomst-droom” of zoo Iets, is. en niets an ders. Ik heb het niet voorgesteld In eenigerlel officleele hoedanigheid en Ik heb het zelfs niet genoemd tegenover Jonkheer Beelaerts van Blokland, alhoewel ik hem In Den Haag ont moette. En werkelyk, men kan het toch heusch nog zelfs geen voorstel noemen; ik heb het slechts terloops genoemd als een voorbeeld van mogelyke samenwerking tusschen de beide lan den. Ik zou ook willen opmerken, dat som mige bladen een absoluut verkeerde voorstel ling van zaken gaven, toen zy zeiden dat ik voorstellen voor een verdrag had gedaan. Ik heb Holland bezocht als een oud vriend, omdat ik Holland wilde zien. Het is het land, waar vele Japanners een zwak plekje in hun hart voor hebben, op grond van oude betrekkingen. Dat Is alles. Ik ben zelfs ook niet van plan om voorstellen in die richting te doen als Ik in Ja pan terug ben. Gelooft U my, ik heb andere en meer dringende zaken af te handelen op *t «ogenblik! Ik heb slechts het onderwerp opge worpen, zonder eenlge bygedachte, zooals men wel meer een onderwerp bespreekt met een oua vriend, en men moet niet twyfelen aan myn goede bedoelingen. Er Bis gelegenheid voor prachtige samenwerking tusschen de Japan ners en Nederlanders In Oost-Indië. In de verre toekomst. Ik heb een „droom” onder woorden gebracht, ’n belangwekkenden droom, die ver wezenlijkt kan worden.... doch slechts als alle betrokken partyen er mede accoord gaan en met belde handen een vriendschappelijke sa menwerking zouden aanvaarden.” (United Press) Nadruk verboden PARUS, 20 April (VB.) In de nabyheld van Straatsburg Is gisteren het dorp Altdori door een groot en brand voor eeh groot deel in de asch gelegd. In minder dan een half uur stonden zes boerenhofsteden in lichter laaie Toen de brandweer uit Straatsburg arriveerde slaagde zy er niet meer in het vuur tot zlju haard te beperken. Tegen tien uur gisteravond w’is een gedeelte van het dorp nog slechts één groote vlammenzee. Negen groote boerderijen met bygebouwen en alle opgeslagen voorraden werden een prooi der vlammen. Ook veel vee DUBLIN, 20 April (VX>.) Gisteravond schynt zich by het eiland Anglesey een geheim zinnig vliegongeval te hebben voorgedaan, dat tot nog toe niet is opgehelderd. Negen personen hebben gezien dat een uit de richting van Ier land komende groote eendekker, die door twee andere machines vooraf werd gegaan, in zee stortte. Een reddingboot van Moelfre voer uit en zocht geruimen tyd de zee af, echter zonder het minste spoor van een vliegtuig te vinden. Na informatie te Dublin gelooft men. dat bet verdwenen vliegtuig een toestel was, dat met bruiloftsgasten van een bruiloft te Dublin naar Engeland terugkeerde. Isdienstoefeningen plaats hebben te stellen overvol" (unvorstellbar varen met Paschen. Ofschoon er TOKIO, 19 Apg^fElgen bericht). Volgens een bericht uit Tsjangtsjoen zijn by een trein overval In Mandsjoerije door een- 3000 man sterke bende 11 Japansche passagiers gedood en velen gewond. De bandieten hadden den trein laten ontsporen. Met pantserwagens wordt de vluchtende bende achternagezet. (United Press) Verwachting: Zwakke tot matigen. Noor delijke tot Oosteiyken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Afnemende kans op nacht-’ vorst. Hoogste stand: 774A te Vestmanoer. Laagste stand: 7SL5 te La Coruna. - Licht 24 April. SUMMER Driehonderd dyk van vernield. Duizenden hectaren land zyn overstroomd en de stedert Swaulake. Glendora en Blackbo- you zyn door hoog water geteisterd. PEKING, 19 April. (VX>.) Het Japansche Oppercommando deelt mede, dkt de Japansche cavalerie den straatweg van Tsisjau naar Toensjau heeft bezet en is opgerukt Cbt in de onmiddeliyke nabyheld van Peking. De Japan sche troepen trachten klaarbiykelyk Peking te omsingelen en het Chineesche leger den terug tocht af te snyden. Naar Jn welingelichte Chineesche kringen ver luidt, zouden de Japanners voornemens zijn na de Inneming van Peking ook de stad Kalgan aan den Grooten Muur te bezetten, waardoor alle verbindingen tusschen China en de Sovjet Unie verbroken zouden worden en de Japan ners den strategisch zeer belangrijken weg van Kalgan naar Mongolië In handen zouden krijgen. Staten zulk een plan opvatten? Het zou Japan een overwegende positie geven in het hart van de Zuidzee.” ..Het geheele vraagstuk berust op de vraag of de andere naties al dan niet zouden geloo- ven In de vreedzame bedoelingen van Japan," gaf de heer Matsoeoka ten antwoord. „U moet vooral Inzien dat Japan geen gebied in de Zuid zee noodlg heeft voor eenigerlel oorlogzuchtige doeleinden. We zoeken juist begrip en samen werking, ook voor de oplossing van het zeer dringende vraagstuk onzer zeer groote ovei be volking.” ..Ondanks dit alles." weerlegde de vertegen woordiger van de „United Press", komt het me voor dat uw voorstel de geheele Zuld-Zee-po- lltlek zou veranderen zooals die tot dusver door Japan gevolgd werd. Indien Japan zulke be langrijke nederzettingen had in de Zuld-Zee, zóu de tyd zeker kunnen komen dat Japan zich genoodzaakt voelde door de Internationale wryvlng b.v. er op te letten, dat geen andere natie in die streken' in kon grypen. Zou dat niet beteekenen dat de Japansche vloot baar vlag moest demonstreeren. duizenden mylen van haar eigen land vandaan? De politiek van Ja pan is het geweest, tot nu toe, om al haar be langen in één hand te houden, dat wil zeggen om haar verdediglngsmachten dicht by huis te houden, klaar om van zich af te slaan, wan neer agressieve krachten haar zouden aanval len. terwijl tegeiykertyd de betrekkingen 'haar .hinterland” op ’t vaseland van gecultiveerd werden, en wel in Reeds luitenant-generaal Kojlro Sato. ook wel de Japansche Bernhard! genoemd, wees in zijn boek ,Jf Japan and America fight” (uitgegeven in 1921) op het enorme voordeel van Japans positie zoolang als het tevreden zou zyn met het beschermen van den „Japanschen tuin", zooals hy het noemt. Uw voorstel zou niet slechts de geheele kwestie van de Zuld-Zee ver anderen, voor zoover het betreft de andere na ties. maar het komt my voor dat het tevens de geheele strategische positie van bet Japansche Rijk zou wijzigen.” WASHINGTON, 20 April (Reuter) Veèrnoe- deUJk zal morgen aan het Congres een wet worden voorgelegd, waardoor Roosevelt „infla- tle-dlctator” wordt. Men meent, dat Roosevelt de voorstellen zaï goedkeuren, waarby hy wordt gemachtigd: lo. nieuw geld uit te geven. 2o. het goud-gehalte van den dollar te wij zigen. 3o. een Raad tot stabilisatie van den dollar In te stellen. Bovendien zal hy by een gemachtlgc worden tegen zekere voorwaarden betaling van de oorlogsschulden in zilver in plaats van in goud te aanvaarden. MOSKOU, 19 April. (Reuter) Het Centraal Uitvoerend Comité zal morgenochtend het ver zoek Inwllllgen tot wijziging der vonnissen, uit gesproken over de Engelsche Ingenieurs der Metro Vickers Cy„ MacDonald en Thornton. Men Is hier van meening, dat het vonnis waarschynlyk veranderd zal worden In levens lange verbanning uit Rusland. Te Londen verwacht men, dat een dergeiyke wyzlglng van het vonnis waarschynlyk voor de Engelsche regeering aanleiding zal zyn, om bet Invoerverbod van Russische waren op te beffen. De grootste zorg der Engelsche regeering was immers steeds de veiligheid van de staats- onderdanen. I yr-lijdens zyn kortstondig verbiyf In Londen I I stond de heer Y. Matsoeoka, de voor- I -L naamste gedelegeerde van Japan tydens I de jongste Volkenbondsvergadering in Genève. I een onderhoud toe aan den heer H. C. Buurman I van de „United Press”. Dit onderhoud werd nu I eerst „vrügegeven”, maar- het bevat voldoende I sctueele punten om het thans nog in ons b'ad I af te drukken, vooral omdat het er in behan- I delde van steeds grooter belang voor ons land aal worden. „Fr is plaats voor honderden mlllioenen men- I schen in Nederlandsch Oost-Indië. Wij Japan- I nere hebben steeds de allerbeste relaties met I Rolland gehad, wy hebben land noodlg voor I onze over-bevolking en Holland heeft menschen I noodlg om Nederlandsch Oost-Indië te kolonl- I seeren. Om die reden heb ik voorgesteld In een I interview, hetwelk ik In Hollandtoestond, dat I Japan gelegenheid sou worden gegeven om iets I bjj te dragen voor de ontwikkeling van deze I eilanden In Oost-Indië, Ihdlen zyn onderdanen I daar welkom zouden zyn.* I Jiet gedeelte van Nleuw-Guinea. dat aan I Holland behoort, Is 397.204 vierkante myien I groot, hetgeen ongeveer zoo groot is als Japen. I De bevolking daar bestaat uit eenlge honderd- I duizenden wilden en eenlge honderden blanken. I Aan den anderen kant Is aan de Japanners het I recht ontzegd om te emlgreeren naar de Ver- I eenigde Staten en naar Australië, hoewel Ja- I pan een steeds toenemende overbevolking heeft. I Nleuw-Guinea Is geen land waar een Euro- I peaan zich blyvend kan vestigen, omdat bet I een tropisch klimaat heeft. De Japanners, die I vertrouwd zyn met een heet klimaat, door de I heel warme zomers die zy hebben in hun eigen I land, kunnen leven en werken In zulk een ge- I bied, zooals ze getoond hebben op de eilanden I in de Zuidzee, die ze onder mandaat bestmen. I en ook op de plantages In Nederlandsch Oost- I Indië. Dit alles wijst op een mogelijkheid voor I samenwerking tusschen Japan en Holland, op I de allerbeste en intiemste wyze, voor de wel- I vaart van de Nederlandsche bezittingen. I „Nog iete anders is er dat de Nederlanders I niet moeten vergeten.” aldus de heer Matsoeo- I ka, „en dat is het feit dat de meest vrlend- I schappelijke relaties tusschen de taree landen hebben bestaan voor meer dan driehonderd jkren. U zult bekend zijn met het feit, dat de I Hollanders gedurende bijna driehonderd jaren I de eenlge Westersche natie waren, die in Japan I mochten verbUjven, In den tyd dat Japan ge- I sloten was voor de buitenwereld. Japan bleef Hollands beste vriend en Holland bleef trouw aan Japan gedurende de jaren dat de Wester- sche machten er met kracht op aan drongen, dat Japan „geopend" zou worden. Toen de Amerikaansche admiraal Perry in 1853 het dui delijk maakte aan Japan, dat *t nooit zich zou kunnen handhaven als er geen vloot geschapen werd, was het Nederland, dat een marine-mis sie stuurde en schepen leverde, die Inderdaad de basis vormden van de Japansche Marine. Dat alles toont aan. dat de twee landen steeds relaties hadden, die ontegenzeglijk hun we- derzydsche vriendschappelijke gevoelens de monstreerden. Nederland moet niet twyfelen aan Japans bedoelingen. Indien de Japanners naar Nieuw-Guinea zouden komen en men zou moeten begrypen en aannemen, dat slechts de allerbeste dryfveeren achter deze voorstellen schuilen. 4> „Laat ons als vaststaand aannemen, mynheer Matsoeoka," aldus de heer Buurman, „dat Ne derland de vriendeiyke bedoelingen van Japan volkomen begrypt en waardeert, maar moet U dan toch niet tegeiykertyd toegeven, dat Uw voorstel de kern zou raken van het geheele probleem van den Stillen Oceaan? Het Is niet zoozeer de vraag hoe belangrijk die op zich- «elf ook Ts op welke wijze de Nederlanders Uw plan zouden opvatten, maar het is meer «le vraag wat de Australiërs er van zouden denken, indien In den loop der tyden, laat ons zeggen, vyttig mlllioen Japanners een nieuw tehuis zouden vinden zoo dicht by Australië. Hoe zouden de bewoners van de Vereenigde BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR jlltfoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS f^r kwartaal voor Alkmaar f 2. ^oor buit«n Alkmaar f 2.85 geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de H.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem LONDEN. 19 April (VB.) Het heden af- gekondlgde Invoerverbod voor Russische goede ren geldt voor 80 pCt. van den Russlschen in voer, oa. voor boter, graan, ruwe katoen, petroleum en hout. Het verbod treedt heden in werking. MOSKOU, 19 April (V D.) De vrijgelaten Engelschen Monkhouse, Cushny en Gregory hebben na op vrije voeten te zyn gesteld, hun passen gekregen van de Sowjet-Unle vertr

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9