PROVINCIAAL NIEUWS L MARKTEN Wisselkoersen WOENSDAG 26 APRIL Weerbericht PURMEREND GRAFT HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW HOORN TER AAR Commissie benoemd KROMMENIE Vergunning ingetrokken Jaarverslag ASSENDELFT BEEMSTER BOVENKARSPEL LANGENDIJK CASTRICUM TEXEL ZAANDAM aan T VELD MEDEMBLIK MONNIKENDAM WER VERSHOOF EDAM WARMOND ENKHUIZEN AANKOOP VAN DUINTERREIN DOOR NOORD-HOLLAND Koninklijk Nederlandsch Landbouw-comité De positie der veehouders- bedryven NIEUWE BURGEMEESTER VAN ILPENDAM NOORD-HOLLANDSCHE LANDBOUW-ONDERLINGE SANEERING BLOEMBOLLEN- BEDRIJF Onder C**tricum en Heemskerk M achtigingswet AMSTERDAM, 36 April 33g vette - ^vX*^ 38, vette varkens 33—35, per K.G. Stachtee- wicht; 4 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Dene- Oerrit HET RELLETJE VAN «0 MAAKT i» zou de schapenhouderij vooraf te H. M L. Kreuger te Beemster; BURGERLIJKE STAND Theodorus, kunnen I vluchtig Personalia bot Benoemd tot kerkmeester heer C. Ruljter, de heer H. i i i EmmaNoempje. De verkoop van het Em- mabloempjc ten bate van de T.BC.-bestrydlng heeft 105.50 opgebracht. Dit is in verhouding tot het vorige jaar een veel lagere opbrengst. Zooels wy reeds gemeld hebben heeft de minister van economische Zaken en Arbeid in de regeerlngs-commissie. welke advies zal heb ben uit te brengen over te nemen maatregelen voor saneering van het bloembollenbedryf, be noemd de heeren: mr. M Sllngenberg, lid der Eerste Kamer, voorzitter; A. J. Loerakker, lid der Tweede Kamer, vice-voorzitter; Ernst Kre- lage, voorzitter van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur, T. M. H. van Wave- ren, voorzitter van den bond van bloembollen handelaren. 8. Schoneveld. voorzitter van het Hollandse!) bloembollenkweekersgenootschap, D W. Lefeber te Lisse, J. P. Nijssen te Santpoort, Ir. K. Volkersz, rUkstuinbouw-consulent, en W War na ar te Sassenheim. leden. N. V. Wegenbouw vil. P. C. Zanen te Tilburg voor f 138.700. Ingekomen was een voorstel de Regeering te verzoeken een rijksveeteelt-consulent te belas ten met het toezicht op de contróleurs van de Nederlandsche Varkenscentrale, waardoor tege moet sou zijn gekomen aan een van verschil lende zfjden vernomen wensch. Besloten werd op dit voorstel in te gaan en zich in vereenlglng met de beide andere Cen trale Landbouw-Organisatles tot de Regeering te wenden. Controle op de wegingen en daasifl- catte der varkens. innerd, as. is. Emmabloemple Zaterdag as. zal alhier wederom de jaariyksche Emmabloem-collecte worden gehouden ten bate van de tuberculose bestrijding. Uitvoering. Door de Warmondsche Fan fare zal op Zaterdag 29 April de eerste uit voering in dit seizoen gegeven worden op de verkoopmg. Door notaris Kroeb uit Me- dembllk werd voor de wed. D. Smiers publiek verkocht een woon- en winkelhuis. Kooper was de heer B. J. Kriesmann, alhier, voor ƒ2810. coi SM kw r van ben rek ezb SM 1 1 1 UrgenUeprogram Ken -Ne*. Landboow-OomKé. Geaeuem-damciwb. De Geaellen-damclub heeft besloten toe te treden tot den R. K. W.- Frieschen Damtxmd. Dinsdag 2 Mei, des avonds te half acht, zal een simultaan-damseance ge geven worden door den heer Wagenaar Jr., te Blokker, oud-kampioen van West-Priesland De club heeft tot naam gekozen „Kolplng Voor uit”. Voorzitter is C. Bakker, secretaris A. Groo- teman en penningmeester N. Koopman Jx. Burgerlijke Stand Geboren: Pietje, d. van J. A. Verboomden Braven: Theodorus, Cor nells, zoon van J. WijfjeMeijer. Overleden: A. van Dijk. 89 Jaar, wed. van J. Oudenaarden. Getrouwd: J. de Roof) 23 jaar en J. Hoge nes, 22 Jaar. Patronaat Zondag J.l. werd in De Burg een tentoonstelling gehouden van het door de jon gens vervaardigde houtsnij- en figuurzaagwerk, waaraan verbonden enkele attracties tot st ij ving van de kas, die als zoovele kassen de bodem laat zien Den geheelen dag, maar vooral des avonds, was er veel belangstelling en we geloo- ven wel, dat het patronaatsbestuur, ondanks de „crisis-prijaen”. over het resultaat tevreden zal zijn. Winnaar van de hoofdprijs der georganiseerde verloting, een rijwiel, was de heer F. Hollen berg. Hei len v warer heel i ken, was. We ting. kwaa< atukg< sloege Den nans •f. aa plan akkei de m< •chen aldus Den moest bocv'.c woesta heel i unlfoi brigac en -I we ov het o st root miere: den het si vocht! armei Om blad bedek uit gi huild. brigai Hen i gemo) den 1 wat i een i was! sagob duren oever, motor voor weer gende dag a «ang dwani eten hanei ken. roll hou loof ond OP- de Vla Mei den moe Uet) over ■dig drag an Bill" Of de e •cha ten. voeti Ik loop code was i ten op h jirdei door baret min, niet 39.90 45.30 44.70 2.24H 12.95 7.37)4 21.45 S.fOH 57.12H 9.I9H 34-77 48.OTM 38» 44.50 44.15 2.23N 13.00 7.47 21.45 Gegund Ge uitbreiding van de Z. V. V- Jachthaven is. naar we vernemen, gegund aan de de laagste inschryfster. de fa. Klein en Bleeker alhier, voor 4334. Hoogste inschrijver f 7400.De raming bedroeg f 4700. - De Fanfare op een avond JubUeum-oonoert By gelegenheid van het 10-jarlg bestaan van de Muzlekvereenlging „Kunst en Vriendschap” wtrd een Jubileum concert gegeven in het R. K. Vereenlglngsge- bouw. Na het openingswoord door den voorzit ter, den beer 8. Vrouwe, complimenteerde na mens de Gem. Tooneelver. „8t. Bonifacius”, de heer Jb. Neelen en bood hierbij bloemen aan. Vervolgens werd de vereenlglng gelukgewenscht door de heeren Schaper en Krook resp. namens de Gem. Zangver. „8t. Caecilla” en T. A. V. E. N. U. Het muzikale gedeelte genoot een keurige verzorging en ondervond van het talrijke publiek een aandachtig gehoor. Burgerlijke Stand OndertrouwdHerma nns Josephus Greuter 22 J. en Brietje Boots man 25 J. van Volendam. Getrouwd: Cornells Koeree 24 J. en Jannetje Buys 24 J. aangesloten organisaties te .ent de wijzigingen en aan vullingen van het urgentieprogramma wel te willen beraden. Texetoche lummeremnarkten. De zes groote lammerenmarkten op Texel zullen dit Jaar zeer vroeg gehouden worden. De eerste wordt ge houden Maandag 15 Mei. teneinde de middelen van het hier noemde fonds te verruimen; 5e. voorloopig worde gelegenheid gegeven tot vrijwillige levering van koeien. Wordt het aan bod hierdoor niet grooter, dan kan verplichte levering worden voorgeschreven; 6e. het is noodzakelijk om te komen tot con stante slachtveeprijzenals het kan ook voor melkvee. Het hoofdbestuur kon zich met deze conclu sies wel vereenlgen doch verklaarde zich vóór verplichte levering daar het van vrijwillige levering niets verwacht. Bovendien wordt het noodzaketUk geacht, hier aan te verbinden een regeling van den aanfok. zal deze afdeeling gehoord het advies van den heer E. DZ. Ooverg bericht worden, dat het plan het Haofdbestuur voorkomt, niet in het belang van de schapenhouderij in het al gemeen te zijn en zeker niet in het belang der bijzonder. Verstrekte van DINSDAG, 25 April. Vorige koersen Heden s.73 57.15 9-79*4 34.76 48.04 Burgerlijke Stand Geboren: Klaas, z. v. Luit Marei en Hendrika Jacoba van der Molen. In verband met het feit, dat eerlang een nieuwe regeering zal optreden werd het wen- scheiyk geacht een leidraad te hebben ten be hoeve van de actie tot steunverleenlng aan den Landbouw. Besloten werd verzoeken zich held is een buitengewoon mooi programma sa mengesteld. zoodat er voor muziekliefhebbers te genieten zal zijn. Deze uitvoering vindt mede plaats in verband met den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Londen Berlijn Parite Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oalo New York (cable) Rome Praag Madrid zwaar bewolkt of verandering in temperatuur reRen' we*nlg Licbt op 7.46. R. K. Rjjwielclub Dinsdag as. houdt deze vereenlglng in „De Burg” een feest-, tevens propaganda-avond, met mewederking van fan farecorps en zangvereeniglng. Als spreker treedt op rector C. Vis te Alkmaar, geest, adviseur van den Bond van Rijwlelclubs. Concert „Lans Deo” De concertvereenlglng „Laus Deo” zul Donderdag 27 dezer haar twee de uitvoering geven in dit seizoen onder leiding van directeur Th. Êttema. Dien avond wordt medewerking verleend door den heer J A. A. Falk, cellist, Th. Ettema, piano, terwijl een medewerkster Mezzo-sopraan eene liederen zal zingen- Dlt concert zal op een bijzonder peil staan, zooals we dat trouwens van „Laus Deo” den laatsten tijd gewoon zijn. Gegund Naar wy vernemen zijn de werk zaamheden voor het maken van een nieuwen weg achter deze gemeente opgedragen aan de gemeentelijke muziektent. Voor deze gelegen- Postdienst Met ingang van 1 Mei zal de eerste kombestelling in alle dorpen op Texel plaats hebben in aansluiting op den eersten hoofddienst uit Den Helder. De bestelling bulten de kommen der dorpen zal in het vervolg direct aansluiten op deze kombestelling. De buitenbestellingen te Den Burg en Oude- schlld blijven op de thans bestaande wijze ge handhaafd. Op 24 April Jl. werd in de Industrieele Club te Amsterdam onder voorzitterschap van den beer Q. Stapel Sr. te Sfjbekarspel de jaarlijk- sche algemeene ledenvergadering gehouden van de Noord-Hollandsche Landbouw-Onderlinge. Afdeeling van de Bedrjjfsvereeniging „De Cen trale Landbouw-Onderlinge''. Uit het jaarvers’ag, loopende over het boek jaar 1 November 1931—31 October 1932. blijkt, dat de Noord-Hollandsche Landbouw-Onder linge bij het einde van het boekjaar 3959 leden had met een jaarloon van 4.335 163. Het ledental van de geheele Centrale Limd- bouw-Onderlinge beliep bij het afsluiten van het boekjaar 33551 met een jaarloon van ruim 52 millioen gulden. In het verslagjaar werden bij de Noord-Hol landsche Landbouw-Onderlinge aangegeven 544 ongevallen, van welke er één een doodelijken afloop had en 55 aanleiding gaven tot het ver- leenen van schadeloosstelling over 'n langeren termijn dan 8 weken. Het aantal ongevallen dat over het boekjaar voor rekening van de Centrale Landbouw-On derlinge kwam, bedroeg 7550. Van deze onge vallen hadden er voor zoover de wettelijke ver zekering betreft 17 en voor zoover de vrijwillige verzekering betreft 3 een doodelijken afloop, ▼an deze 30 ongevallen met doodelijken afloop gaven er 11 aanleiding tot het toekennen eene. rente aan nagelaten betrekkingen, alle krach tens de wettelijke verzekering. Kr werd voorts in één geval een rente toe gekend wegens blijvende Invaliditeit. is, tot behoeft Werkverschaffing Naar wij vernemen, zullen uit deze gemeente 15 arbeiders in de WWringermeerpolder worden tewerk gesteld. Steun aan R. K. voetbal Adolf Koiping IMeerburg I, 14. De Junioren mochten thuis de kam- pioensvlag hUschen door een 32 overwinning op Uithoorn. Zjj zjjn kampioen van hun af deeling, spelende in de O. B. C. Zon op 4.42, onder 7.15. Eerste Kwartier 2 Mei. In de maandelijksche vergadering van dit co mité werd o. a. aan de orde gesteld een voor stel van den Katholieken Nederlandschen Boe ren- en Tulndersbond een adres te richten aan H. M. de Koningin, waarbij wordt verzocht in welwillende overweging te willen nemen den wensch, dat een der departementen zoodanig worde hervormd of ingericht, dat het zich on verdeeld kunne wijden aan de belangen van den land- en tuinbouw en aanverwante takken van volksbestaan. Alzoo een actie voor een afzonderlijk Depar tement van Landbouw. Daartegen werd opgemerkt: 7 le. Er is alle kans, dat een ministerie alleen van Landbouw wordt een klein, onbeduidend departement, waarvoor vermoedelijk goen be windsman van groot allure beschikbaar zal zijn. Dit is voor den Nederlandschen landbouw, wiens belangen uiteraard niet altijd parallel loopen met die van andere takken van volks welvaart, een weinig aanlokkelijk vooruitzicht. Hoe aal een landbouw-departement, met een sedert jaren verwaarlooede outillage, ooit in staat blijken de belangen van den landbouw tegenover andere naar den elsch Ingerichte departementen naar voren te brengen? 2e. Ten aanzien van de bij velen bestaande meenlng, dat er zou moeten komen een afzon derlijk Ministerie van Landbouw met een des kundig Directeur-Generaal van den Landbouw, diene het volgende: Een Minister van Landoouw sluit een Dt- recteur-Generaal van den Landbouw onvermij delijk uit, waar beiden het geheele gebied van den Landbouw tot hun werkingssieer zouden hebben. Men zou krijgen een politiek persoon als verzorger van de zaken van den Landbouw, zoodot bij de wisseling van Ministers de con tinuïteit in de staatszorg voor den Landbouw ernstig zou worden bedreigd. Dat dit bij een technisch departement als Landbouw funeste gevolgen zou moeten leiden, geen nader betoog. Om deze redenen kon de vergadering o. m dan ook niet accoord gaan met het voorstel wan den Kath. Ned. Boeren- en Tulndersbond on te ijveren voor een afzonderlijk Landbouw- mlnisterie. Uiteraard Is de kans groot, dat de Minister van Islands economische zaken, of zoo men Hendrika, d. v. Gerrit v. d. Heide en Maria Blom. Cecilia Theresia, d. v. Laurentius Johannes Sikkens en Johanna Draalsma. Ondertrouwd: Jacob Mantel en Frederika van Marie. Willem Rolle en Geertje Mantel. V Johannes Pletersz en Johanna Hendrikje Cor nelia Elleertsen. Getrouwd: Hendrik Marte veld en Catharina Dangermond. Overleden: Albert je Visser, 79 jaar. echtge- noote van Anthonie Aasendorp. Aagje Korft, 80 jaar, weduwe van Cornells Liefhebber. Dit terteln. dat. volgens Ged. Staten, veilig een der mooiste duingebieden in deze provincie mag worden genoemd, ligt zeer gunstig ten op zichte van het centrale punt der waterwinnings - middelen. nJ. het pompstation in het provin ciaal duinterrein te Castrlcum. en biedt boven dien het voordeel, dat het weinig geacciden teerd is en dat dus weinig grondwerk noodig zal zijn om waterwlnnlngsmiddelen aan te bren gen. Het terrein omvat zeedulnen, blnnendul- nen. bosch en bouwland, benevens eenlge Jacht- opsienerswonlngen. een boerderijtje en een hou ten jachthuis met garage. De ligging van dit terrein, uit een hydro logisch oogpunt beschouwd, ten opzichte van die der belendende gronden, is zoodanig, dat er tn het algemeen gesproken geen schade, als ge volg van de wateronttrekking uit het eigen duingebied der Provincie, te vreezen is. Het be- tit van het duinterrein van de N.V. Hollandsche DulnmaatschappU zal Ged. Staten in staat stellen hun voornemen, om de In Egmond aan gekochte gronden als laatste reserve te beschou wen, practisch effect te doen sorteeren. Nadat de aanvankelijk gedane voorstellen tot BU K. B. is met Ingang van 1 Mei 1933 aan A. Peereboom, op zjjn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Ilpen- dam en is als zoodanig benoemd W. A. van Oorschot. De heer W. A. van Oorschot is op 25 Novem ber 1880 te Malang geboren. HjJ was officier in het O. I. leger en daarna chef van exploitatie der Staatsspoorwegen in Indié. Thans is de heer van Oorschot woonachtig te Bennekom (gem. Ede) en is daar houder van een landbouwbedrijf en een hoenderpark De heer v. Oorschot is Chr. Historisch. De eigenaresse van het aan de Zuidzijde van net Provinciaal Landgoed onder Castricum ge legen duinterrein, het z.g. Oeverzduin. dat on geveer 744 HA. groot is. heeft deze gronden *an de provincie, aangeboden. Eigenaresse is de Hoogste stand: 770.5 te Wlsby Laagste stand: 748,7 te Stornoway. Verwachting: zwakke tot matigen ZuiH.im» tot Westelijke*) wind, half tot betrokken* waarsehJjnHjk eenlge wil van Landbouw. Handel en Nijverheid, niet deskundig zal zjjn op het gebied van den Land bouw. Daarom is noodig dat overgegaan wordt tot het aanstellen van een deskundig Directeur- Generaal van den Landbouw, als hoofd van de Afdeeling Landbouw 1. c. Directie van den Landbouw, die in staat zal zijn den Minister te adviseeren met betrekking tot de richting van zijn beleid. Alleen op deze wijze is ook de zoo noodige stabiliteit in de Regeeringsaorg voor den Landbouw gewaarborgd. gedeeltelijken verkoop door ons onaannemelijk waren verklaard, beeft de eigenaresse aangebo den het geheele complex voor de som van 625.000.aan de provlncte af te staan. De eenlge restrictie, die daarbij geldt, is. dat een terrein van plro. 5 H.A., waarop het jachthuis met garage is gelegen, levenslang gratis in huur moet worden afgestaan aan een der heeren Ge vers. die ook thans aldaar woonachtig is Na gezette overweging zijn zij in overeenstem ming met het eenstemmig advies van den Raad Van Toezicht op de Provinciale Bedrijven, van oordeel, dat eene gelegenheid als deze om het duingebied der provincie te vergrooten en af te ronden, niet mag worden voorbijgegaan. Wel iswaar is de prijs per HA. hooger dan bij het duinterrein te Egmond binnen en Egmond aan Zee, doch het terrein is volgens het oordeel van den -Rentmeester van het Provinciaal Landgoed, die het taxatierapport heeft opgemaakt, zoo gunstig gelegen, dat de hoogere prijs ten volle verantwoord Is. Ook hier kunnen door het verpachten der bouwlanden en net verhuren der woningen niet onbelangrijke inkomsten worden verkregen en wy leggen er den nadruk op. dat hier de gele genheid bij uitstek geschikt is om aan den rand van het bezit gelegen perceelen, op welker be houd in verband met de waterwinning geen prijs behoeft te worden gesteld, onder bepaalde voorwaarden aan derden te verkoopen of in erfpacht uit te geven. ging een brengen woordige. ring hiervan hardsteen. In verband met deze wijziging zal het nood zakelijk zijn, het voorportaal beneden zoowel Oostelijke als in Zuidelijke richting te vergroo ten. De kosten hiervan worden als volgt geraamd: Materiaal f1096; arbeidsloon f 1.754; te zamen f 2.850. Verbetering van den uitgang aan de achter zijde der zaal door het uitbreken van een twee tal niet-gebrulkt wordende W. C.’s. het plaat sen in den buitenmuur van een dubbel deur kozijn met deuren en het voor deze deuren aan de buitenzijde van het gebouw, aanbrengen van een bordes met ijzeren trap. Raming der kosten: Materiaal t 387: arbeidsloon f 267, te zamen f 654. Vervanging van de thans bestaande houten verbindingsbrug tusschen de tooneelzaal en paviljoen Vrouwen I door een brug van beton met ijzeren balustrade. Voor dit onderdeel be draagt de raming: Materiaal f 667. arbeids loon f 1.022; te zamen f 1.689. Benoemingen inplaats van den Raat; herbenoemd als kerkmeester de heeren J. v. d. Lee en M. Visser; herbenoemd tot arm- meester de heeren A. G Dudink en H. Th. v. d. Wetering. Au to-ongel ukken Maandagmiddag is aan den Westerdijk. in de nabijheid van de beruchte Galgeqbocht, weer eens een auto van den dijk gereden, ditmaal een luxe wagen, afkomstig uit Heemstede. De wagen sloeg tweemaal over den kop en werd tamelijk beschadigd De bestuur der kwam er wonderlijk goed af. Een tweede ongeval vond Dinsdagmorgen plaats aan het Keem bij den Berkhouterweg, waar een vtschauto uit Amsterdam met, een auto van een tweetal aannemers in botsing kwam. Deze was zoo hevig, dat de inzittenden werden gewond en zich moesten laten verbin den. Er is door de politie proces-verbaal op gemaakt. Interessante avond In de zaal der Nijver heidsschool hield de heer Vincent Eras, direc teur der N V. Lips Brandkasten- en Sloten- fabrieken te Dordrecht, een lezing over „oude en moderne” sloten. De lezing, welke door een groot aantal ge- noodigden werd aangehoord, was zeer interes sant en de spreker, die op verzoek van den directeur van gemeentewerken alhier optrad, slaagde er dan ook wel in, zijn gehoor te boeien Na de pauze werd een serie lichtbeelden ver toond. betrekking hebbende op het bedrijf der N. V. Lips Fabrieken. Aan het eind van den wel geslaagden avond sprak de beer Kok, vqorgittgr.yer commissie van toezicht, een dankwoord. R. K. Tooneel Woensdagavond om 8 uur houdt de R. K. Tooneelvereeniglng „St. Gene- sius” een ledenvergadering in het R. K. Club huis. Aangeslen ook de Zeereerw. heer pastoor voor deze vergadering is ultgenoodigd worden de leden nadrukkelijk verzocht op tijd aanwe zig te zijn. Na de vergadering is er repetitie. Door de Crisis Veeteelt- en Zuivelcommlssle waren de volgende conclusies aan het Hoofd- bestur voorgelegd. le. wij blijven voorstanders van beperking van den toeslag der C.Z.C. tot b.v. 80 pCt. van de gemidelde productie per bedrijf (over een nader aantal vast te stellen basisjaren). Dit systeem moet beschouwd worden als een prik kel om tot aanbod van vee te komen; 2e. het is dringend noodzakelijk, bjj het K N. L.C. er op aan te dringen, dat er maatregelen worden genomen ter bevordering van den ex port naar Rusland. Hiervoor dient de groote Rusische Invoer zoo noodig als middel tot be reiking va ndit doel te worden aangewend; 3e. onder de hulge omstandigheden is het niet te verdedigen, dat de Regeering een ac cijns heft van een bijna waardeloos product als het rundvleesch. Opnieuw ware aan te drin gen op afschaffing van den accijns op het ge slacht, óf het beschikbaar stellen van de op brengst van dezen accijns ten bate van een fonds voor uitkoopen van vee: 4e. naast deze accijns dient dan nog een ma tige heffing op het vleesch gelegd te worden, voorge- Tegen de leuning Een met groenten be laden vrachtauto reed een dezer dagen in den ochtend tegen een leuning van het met Uitvoeringen ten bate van hei Crisis-Comité R K. Tooneelvereeniglng en de R K. met tevredenheid terugzien paar goed geslaagde avonden. De 2en werden een zestal taarten verloot, wat zeer bij het publiek in den smaak viel. Aan het slot van den avond werd, even een schema opgemaakt van de ontvang sten en uitgaven waarna door wethouder Bak ker werd medegedeeld, dat het batig saldo voor het crisiscomité ongeveer f 40 zal bedra gen. Visscherij Men besteedde alhier voor: 460 pond schol 8 tot 11 cent per pond; voor 175 pond bot 12 tot 16 cent per pond, 2385 pond aal 30 tot 59 cent per pond en voor 18 tal ha ring 30 tot 49 cents per tal. De heer C. de Boer 8z. alhier slaagde te Hoorn voor het diploma melkcon- troleur. De Vader des Vaderiands Begunstigd door heerlijk voorjaarsweer heeft Maandagmiddag voor de schoolkinderen van de R. K. School op het R. K. Sportterrein de Willem-den-Zwlj- ger-herdenking plaats gehad. Reeds om hall één gingen groote groepen kinderen met blijde gezichten, gesierd met Oranjelinten en strikken, naar het Sportterrein. Om haii drie verscheen de burgemeester die namens de kinderen door den hoofd-onderwjjzer M. Robertz werd begroet en welkom geheeten als de drager van het hoogste gezag in de ge meente. Spr. hoopte, dat de hulde zou worden aanvaard als een blijk van trouw en aanhanke lijkheid aan het Vorstenhuis. Hierna sprak de burgemeester eenlge harte lijke woorden tot de kinderen en bedankte hij het hoofd en het feest-comité voor de moeiten die zij zich getroost hadden voor deze passende herdenking. Daarna werden eenlge liedjes ge zongen, de spelletje^ voortgezet en de versna peringen rondgedeeld. Ongeveer zes uur gingen allen voldaan huiswaarts. De kinderen van de andere scholen hebben het feest gevierd op het terrein van den heer Cats te Aardam. Ook daar was het een echte feest stemming. een mooie Oranje-herdenklng. Naar wij vernemen, zal het relletje, waarvan wjj op 20 Maart hier getuigen zijn geweest, nog een staartje hebben Er wordt een Justi tieel onderzoek ingesteld naar de schuldigen van de mishandelingen, welke zijn gepleegd, terwijl ook de Jongelui, die met de A-J.C -vlag- gen een demonstratie hebben gegeven, zijn ge verbaliseerd. Blijkens een door B. en W. aan den Raad ge daan voorstel overweegt men, aan het arbel- dersmuziekgezelschap, dat deze straatdemon- stratie aanmoedlgde door van uit een gemeen telijk repetitielokaal de Internationale en an dere socialistische liederen te spelen, geduren de een maand den toegang tot het gemeente lokaal te ontzeggen. SL Josephsgexelien De maandvergadering op Dinsdag was niet druk bezocht. Kapelaan van Ginkel hield een zeer leerzame causerie over het H. Misoffer. Enkele mededeellngen werden gedaan over de viering van het 2de lustrum van den stlch- tlngsdag op Zondag 28 Mei as. Als vereenlglng, die op de eerste plaats het godsdienstig belang bevordert, zal Vrijdag en Zaterdag te /oren door den praeses, pastoor van Noord, een confe rentie worden gehouden ter voorbereiding. De jongere afdeellngen worden er aan her- dat hun bijeenkomst op Donderdag R. K. Volksbond Maandagavond hield bo vengenoemde afdeeling een vergadering in het Gezellenhuis. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de Centrale Raadsvergadering te Den Haag. Tot afgevaardigden werden benoemd de voor zitter en penningmeester. Vervolgens kwam aan de orde de geweste- Ijjke encycllekmeetlng welke Zondag 14 Mei te Hoorn zal worden gehouden. Als sprekers zullen werden ultgenoodigd Pater Dr. Vrlj- moed en de voorzitter van den R. K. Volks bond in het Bisdom Haarlem J. W. van den Akker. Hierna werden mededeellngen gedaan om trent het program van de feestviering by ge legenheid van het 40-jarig bestaan der afdee ling. De herdenking zal plaats hebben Zondag 15 October. Een triduum zal het feest gaan. Verbouwing Prov. Ziekenhuis Ged. Staten vragen by de suppletoire begrooting van ont vangsten en uitgaven van het Provinciaal Zie kenhuis te Bakkum een bedrag van f 5.193 voor de verbouwing in en aan de tooneelzaal. Ten einde een vluggere ontruiming der too neelzaal van het Provinciaal Ziekenhuis Dul- nenboech in geval van brand mogelUk te ma ken. wordt voorgesteld in en aan genoemde zaal de volgende verbouwingen te doen uitvoe ren. wyziging van den hoofdingang door vervan- van de thans bestaande wenteltrap door recht-doorloopende trap, de laatste te op de dubbele breedte van de tegen- Het ligt in de bedoeling de uitvoe- te doen geschieden in beton en Gedeputeerde Staten van Noord-HoUand hebb en,overwegende dat uit by hun College in gekomen berichten is gebleken, dat de onder nemer J. J. Bruns, te Amsterdam, aan wien vergunning is verleend tot het in werking hou den van een au tod lenst van Amsterdam naar Ouderkerk en terug, ondanks herhaalde waar schuwingen de by dit besluit opgelegde voor waarden overtreedt, zyn dienst op slechte wyse exploiteert en het onderhoud van zyn mate riaal verwaarloost, besloten, de aan J. J. Bruns verleende vergunning tot het In werking hou den van een autobusdienst van Amsterdam naar Buurt over Ouderkerk en terug in te trekken. Texelsche schapenhouderij in het Uit enkele door den heer Gevers mededeellngen biykt, dat de verdeellng het z. g. „Schapenpotje'' gevormd uit de hef fingen op den export naar Frankrijk waar- schyniyk binnen enkele dagen by Ministerieele beschikking geregeld zal worden Op voorstel van het dageiyksch bestuur zal de H. M. v. L. haar medewerking verleenen by het asmenstellen van een commissie van voorbereiding voor de stichting van een des tructor in het Westen (eventueel Zuiden) des lands door de landbouworganisaties. Besloten werd, de volgende voordracht doen aan de Algemeene Vergadering der Ge- westeiyke Varkens Centrale Noord-Holland voor de benoeming van een afgevaardigde der L. in het bestuur dezer Organisatie ter voorziening in de vacature, ontstaan door het benoemen van den heer A. de Haan tot contro leur: 1. L. Kreuger te Beemster; 2. J. Plas J Rzn. te Middelie. Aan de afdeeling Purmer, welke er by het Hoofdbestuur op aandrong, dat pogingen wor den aangewend om te komen tot verlaging der waterleiding-tarieven in Noord-Holland. zal worden bericht, dat het Hoofdbestuur in deze aangelegenheid reeds sinds meerdere jaren werkzaam is, doch dat de resultaten hiervan tot op heden gering zyn en weinig uitzicht op beter resultaat bestaat. die juist ten tydb der vergadering door de Tweede Kamer der Staten-Generaal werd be handeld. werd besloten, dat het Dagelyksch Bestuur eventueele maatregelen ten aanzien van de Bloembollencultuur door de Regeering te treffen, direct aan een bespreking zal on derwerpen indien de teelt van bloembollen op landbouwbedrijven daarby als zoodanig worden betrokken. Naar aanleiding van de door de afd. Texel cs. ingediende voorstellen tot Het hoofdbestuur dezer organisatie heeft in zyn byeenkomst van 19 April besloten op de algemeene vergadering, welke op 24 Mei as. te Amsterdam zal warden gehouden, in bespre king te brengen, de positie der veehoudersbe- drijven. Dit punt zal namens het Hoofdbestuur worden Ingeleid. Omtrent de Geboren: Pieter Theodorus, z. van C. A. Merts en J. P. Tambach; Irene, d. van G. Vink en A. C. Koppen; Marlnus. z. van G. J. E. Bergman en M. M. de Vreede; Orselina, d. van M. ledema en A. Jansma; Selma, d. van J. C. Heystek en B. Elburg; Annie, d. van G. Boomsma en A. Kragt; Aldert. z. van J. Groo- tes en N. Schaap; Gerard Jan. z. van J. A. Bakker en J. de Boer; Maria Anna, d. van J. M. Hooyschuur en H. Schaar; Carl OscarS- van O. van Dam en A. H. van der Horst; Dirk, z. van C. Kat en T. Valk; HUtje, d. van A. Huisman en M. Lust; Jacobus, z. van J. P. de Vries en T. W Keyzer; Lambertus Cornells Paulus, z. van P. Roos en A. van Zon; Bernar dus, Jacobus, z. van J. van Galen en N. van EMjkum; Anton, z. van P. Tolsma en M. van Vught. Ondertrouwd: P. Bank en G. van Oosten- brugge; K. Jansen en J. de Lange; C. Hartog en A. van Veen; A. Kuüzer en A. Rozema; L. Hoff en C. A. Neele; C. J. A. Swagerman en G. W. de Bruin; A. Rozemeyer en O. Graaf. Getrouwd: J. Minderaa met J. H. Bender; A. O. Kammlnga en G. Raveane; J. Schipper met J. W. Rogge; A. van Willigen met J. C. Swyg- hulsen Reigersberg; O. Michies met H. A. Hes- selingen; C. Borst met M van Nus; J. de Graaf met B. C. Smit. Overleden: Alida Dunstroo, oud 78 Jr„ wedu we van E. v. d. Horst; Trijntje Muusse. oud 27 jr., geh. met H. J. Heermans (won. te West- zaan); Gerrit Exalto, oud 76 j., geh. met H Nieuwenhuls; Genit Peters, oud 77 jr. weduw naar van T. Pauw. Burgrriyke Stand Geboren: Jacob en Wil lem, zoons van Valentius Maria Smit Jbz. en Alida Maria BchlUemans. Willem, z. v. Nlco- laas Kos en Hendrika Jacoba Moerbeek. Ondertrouwd: Adrianus Kleft, 23 Jaar van Z. en N. Schermer en Klaslna Wals 23 jaar. Nlcolaas Petrus Kramer, 33 jaar te zype en Catharina Agatha Veldman, 26 jaar. Jaco bus Langendyk, 27 Jaar te Velzen en Maria Agatha Kramer, 22 jaar. Burgeriyke Stand Geboren: Jacobus Mar cus. z. v. P. de Boei* en M. Voe. Johannes Theodorus, z. v. A. Dekker en M. Tambach. vroegen Dienaarssluisje, met als gevolg dat het yzer- werk geheel van de voetstukken afknapte Ge lukkig wist de chauffeur verdere onheilen te voorkomen. Purmerend. GA. Aangevoerd 200000 prijs 1.401.60 per 100. Kipeieren70-80 K.G. 2 603.40. 65-66 KG. 2 302 50. 83-64 K.G. 2.102 40, 60-62 KG. 1 902 20. 58-59 K.G 1.908.10, 56-57 K.G. 1 802.00. 53-55 K.G. 1.701.90. 50-52 kO. 1.601 80 PURMEREND 25 April. Kaaabeurs. Op de ge houden gemeentelijke kaaabeurs werden verhan deld 30 partijen, wegende pl.m. 54250 K.G. Han del goed Hoogste prijs 20.00 per 100 pond ROTTERDAM. 25 April. Veemarkt. 211 paarden. 2 veulens. 1803 magere runderen. 864 vette run deren 242 vette kalveren 1463 nuchtere kalve ren. 231 graakalveren. 259 schapen of lammeren, 8 varkens en overloopers. 29 biggen. 11 bokken of geiten Koelen 0.15—0.1714. 0 22—0 26 02714 —0.30 per V4 K.G. Oseen 0.150.17. 0.20—0 22. 0 2426 per 'A K G. Stieren 0.130 15 0.17— 0.18. 020—0.22(4 per (4 K.G. Vette Kalveren 027(4 —0.35. 0.40—0.45. 0.50—0.55 per (4 K.G. Prijzen per stuk van mager veeMelkkoeien 106.00225.00. Stieren 50.00260.00. Graakalve ren 20.00«0 00. Werkpaarden 100.00190 00. Slachtpaarden 90.00190.00. Hitten 35 0080.00, Fok nuchtere kalveren 5.0010 00, Slacht nuch tere kalveren 2.00—4 00. Kalfkoelen 115.00— 245.00. Pinken 40.0075.00, Vaarsen 70.00—115.00, Biggen 5.0010.00. Biggen per week 0.400.75. Overzicht: Vette koelen en ossen ruim aan gevoerd. de handel redelijk, prijzen statlonnalr; een enkel beet spoellngbeest een cent boven no teert ng. stieren met grooten aanvoer tamelijke handel, prijzen le en 2e soort iets hooger. die van 3e soort geiyk. Aanvoer vette kalveren flink kal me handel, de prijzen van le en 3e soort gelijk, die van 2e soort Iets lager: een enkel prima exem plaar ging 2(4 cent boven noteerlng Op de ma gere markt was de aanvoer zeer ruim, de han del tameiyk. dezelfde prijzen bedongen. Jong vee met grooten aanvoer, handel niet vlug, dezelfde nrljzen toch nog bedongen. Nuchtere fok- en slachtkalveren eveneens met grooten aanvoer, handel lui. de prijzen bleven aanvankelijk sta- tlonnalr, afloopende markt. De aanvoer van graekalveren ook groot, de handel lui dezelfde Prijzen moeilijk te bedingen. Werkpaarden, enz., waren flink aangevoerd, handel lui, de prijzen bleven vrijwel statlonnalr. Biggen kleine aan voer. handel sleepend. dezelfde prijzen bedon gen. De aanvoer van schapen niet groot, handel wat stroef, dezelfde Prijzen met moeite bedon gen WOERDEN, 36 April. Kaasmarkt. Aanvoer 212 partijen, le soort 22.0024.00. 2e soort 18.00 2100 Handel traag. WOGNUM. 25 April Witlof I 0.06—0,11. idem II 0 050 07. Idem III 0 020.05 per K.G. Aan voer 20f00 K.G. Uien 1.30160. Bloemkool 0Ó4 0.15, Rabarber 0 05 Sla 1.403 80. Radijs 1.90. Andijvie 1.70. Selderie 1.20. WARMENHUIZEN. 25 April. Gewone Uien 1.60 2.00. groote Uien 1.301.70. Drielingen 0.60 0.70 Gele kool 2 003.10. Idem 2e soort 1.30 1.90 Roode kool 4.006 20. idem 2e soort 220— 3.80 Witte kool 0 600.70. Per 100 K.G. WESTLAND. 25 April. MlddelpriJs v. d. Wert- landache Veilingen. Export: Sla 0.404.60. Bloemkool 10.0017.00 per 100. Peen 13.0037.00. Radijs 0.701.30 per 100. Spinazie 0.09—020 per bak Tomaten 0.48—0 66 per K.G. ZWAAG. 24 April. Veillngsvereen. „Bangert en O.” Spinazie 3.60—720. WlUof 8.1013». Postelein 19 00—24.00. Slaboonen 97.00—100.00. Snljboonen 81.00. Tomaten 56.00, Goudrelnetten 29.0030 00 per 1O0 K G Bloemkool 13.00—25.00. Sla 2 204.50. Radijs 1203». Rabarber 4.00- 7.00, Komkommers 15.00. Andijvie 1.00—2.90. Wortelen 13.00 per 100 stuks. le kW. 58-64. 2e kw. 4A-56, 3e kw 32^£ KG. levendgewicht; 114 nuchtere kalveren’ iao Marktverloop: Vette kalveren groote aanvne, weinig prima kwaliteit, handel sleepend d.’ eerste kwaliteit pryzen styf duur en de soorten lage pryzen. Varkens matige aanvoer zeer matige handel en de prijzen als Maandag’ ALKMAAR, 36 April. Paardenmarkt. Aan gevoerd 138 paarden. Rijpaarden 250 00—3804» Werkpaarden 120.00—250 00. Slachtpaarden 130.00240.00. Hitten 80 00—225 00 1-jarige Paarden 60 00—110.00, 6 Penny's 90.00—130 m Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. 26 April. 13000 Ka Roode kool 3.506.30. idem doorschot 2 60—vi' 32000 K.G. Gele kool 1.002». 20000 K O Dee?' sche Witte kool 0.60 9400 K.G Uien Geie Uien 9 8010°- Grove Uien 6 801.00 335 bos barber 320-2.60. 2800 K.G. Bleten 0.60 v-uEV^RWI?K' 28 April. Coöperatieve Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruitveiling WA St>in*«1- 0.10—0.40. Sla 0.15—0.56. Zurteg o 16 ror^Sït Witlof 0.050.08, Spinazie 0.02-^6.06(4 per kg' Pret 0.02—0.05. Hout 0.04—0 06 per bos ENKHUIZEN. 25 April Vlach 22 vaartuigen 1<Xy P0"0 801 33.50—21.50. 1200 pond sXoi e ®?rr* 05 4 vaartuigen met 80 pond Paling o 20 0.41 per pond. GRONINGEN. 36 April. Graan beurs Inlandsche Rog?e Wibtergerst 3.80410. Zomer- gerst 375—4 00. Haver (wit) 3.75—4 10. Hsvér 3 76—4 10. Karwjjzaad 16.0021.00. Bul ten!. Gerst 3.804.30. Ronde Ma is 3 90 on Platte Mals 3 603 90 4 TO' GRONINGEN. 25 April. Veemarkt. Aanvoer 2581 runderen. 600 vette kalveren, 249 schapen 923 lammeren. 649 varkens en 426 biggen Vette kalveren le soort 0.48—060. 2e soort 0-36—0.40. Weldelammeren 2604.00. Vette varkens le soort 0 27—028, 2e soort 0.25—026 Marktverloop. Het Kalf- en Melkvee en de Stieren werden prijshoudend verhandeld. In t slachtvee en het weldevee was de handel bjj overgrooten aanvoer minder vlug en niet geheel Prijshoudend. Vette kalveren by slechten han del lager Nuchtere kalveren hooger. De pryzen hiervoor varieerden van 2604.00. In Wolvee verUep de handel, evenals In de Weidelamme- ren. zeer traag. Vette varkens by grooten aan voer iets lager. De pryzen voor Zouters en Biggen ondergingen geen verandering. HONSELERSDIJK. 25 April. Ex port veiling Sla le soort 1.103.20, idem 2e soort 0.401.00 per 100. Radijs 1.50 per 100 bos Tomaten A 0 66 Idem C 0 «0. idem CC 0 40. per K.G. Spinazie 1 75 —3.75 per 100 K.G. P HONSELERSDIJK, 25 April. Coöp. Centrale Weetlandsche Bloemenveiling. Wm. Copland 0 07 0.10, Bartlgon 0.11—0.13, Prinses Elisabeth 0.10 0.15, Fame Sanders 0.080.13, Yellow 0 14 020. Irissen, blauw 0.140.17, idem geel 0.11 0.14 per dozUn. Violieren 0.370 39 per hoé. LEIDEN. 24 April. Coöperatieve Groenten- Prult- en Bloemenveiling-Ver. „Lelden en Om streken'' Bloemkool I 6.0014 00 Roode kool 8 10—14 40. Savoye kool 1.507.00. Peterselie 1103 10, Prei 0.501 50, Radijs 1403 80 Kropsalade 0.404.00. Selderie 0.50120 per 100 bos Kroten gek. 1004.00. Witlof 7.0015» Postelein 25.0031.00. Spinazie 2.004 00 Worte len 1.50—10.00 per 100 K G NOORD-8CHARWOUDE. 26 April. Noorder- marktbond. 14000 K.G. Uien: Uien 0»—0», Grove Uien 1.00—160 600 K.G. Peen 1.10 17000 K.G. Roode kool 3.70—5.70. idem doorschot 3.70. 72000 KG. Deenkchë Witte kóól 6.00-^70 21800 K.G. Gele kool 1.00—199. idem doorschot 070— 080, taaie‘Oele kool 3 90. Per 100 K.G. Door-) gedraald 5200 K.G. Uleh en 49500 K.G Deen- sche Witte kool. PURMEREND. 25 April. Coöperatieve Centrale Elerenveillne r*- - stuks Eendeneieren, 155000 r Coöp. Boerenleenbank Dezer dagen werd de algemeene vergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank „Ter Aar”. By de mededeellngen worden de wijzigingen van de kantooruren tiaar voren gebracht. In Nieuwveen zal de Bank 's morgens geopend zyn van 912 uur en op Dinsdag- en Donder dagavond vana 5.308 uur; in Papenveer zal het bykantoor Vrijdags geopend zijn van 530 S uur. De leden betuigen hun instemming met deze wyzigingen. De rekening en balans werden vastgesteld. De rekening sluit op f 2.263.045.34 en de balans op f 1.206.143.81. De winst ad f 464523 wordt voor f 4.000 by de reserve geschreven, waar door deze aangroeit tot f 49.345.61. De rest van de winst wordt afgeschreven van het bankge bouw. Uit het jaarverslag stippen wy aan: Aantal leden 343. De Spaarbank telt 1502 spaarrekeningen, w.o. 113 nieuwe. De ontvang sten bedroegen f 608986 en de uitgaven f783.595; bijgeschreven rente t 36.398; saldo op 31 Dec. 1932 f 1.023.053. Door de leden der Centr. Veiling, die hun gelden over de Bib. van Nieuwveen lieten loopen. werd in 1932 ontvan gen f 278.071, of ruim f 31.000 minder dan in het vorig boekjaar. Op 31 Dec. hadden zy nog een te goed by de Bank van f 26.187. Het getal uitstaande hypotheken, voorschot ten en oogstcredleten bedroeg 353 stuks, die een kapitaal vertegenwoordigden van f 928 316 tegen een som ad f 971.806 op 1 Jan. 1932. De totale omzet der Bank was byna 7 mil- lloen (vorig jaar 8 mllioen). By de verkiezingen worden de heer J. W. Kelder en J. C. Bulk herkoaen, resp. als be stuurslid en als lid van den R. v. T. By de sluiting der vergadering dankte de voorzitter allen voor de medewerking, nu en in het afgeloopen jaar ondervonden, tot handha ving en uitgroei van de thans niet ongunstige positie der Bank. aanvoer. ALKMAAR, 26 April. Paardenmarkt, gevoerd 138 paarden. Rijpaarden 120.00—250.00. Hitten

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2