Prikkeldraad DE KATHOLIEKE STAATKUNDE Mgr. C. Ie Blanc f Het Kabinet-Ruys Para-typhus te Halfweg •t' geen genoegen met 4 ons Als U een pond suiker koopt, neemt U toch H COUPON DONDERDAG 27 APRIL’ Feesten te Schiedam Rijk-begaafd priester Waarheid en leugen F ascisten-demonstr a tie Nederlandsch elftal stelt teleur Admira wint met 1 R.K. HERSTELLINGSOORDEN CONSUMPTIEMELK De oorzaak opgespoord TECHNISCHE AMBTENAREN Pater Leven benoemd BEDRIJFSRADENWET Welke rol speelt hierbij het arbeidersbelang Apost. Vicaris Kleine Soenda-eilanden Majesteitsschennis te Zutphen Stelt zijn portefeuilles ter beschikking Communistisch propagandist aangehouden Mooie aanwinst voor „Dekkerswald” Nog steeds twee katholieke organisaties Wel vele, doch geen kwaadaardige ziektegevallen geconstateerd Waarom xoudt U zich dan op Uw licht tekort laten doen door z.g. „goed- koope" lampen, die (ge- meten en te donker bevon- t den) in vergelijking met stroombesparende Philips- lampen veel te weinig licht voor den verbruikten stroom leveren. Gebruikt nevenstaande coupon om U te laten aantoonen, hoe veel goedkooper het licht van Philipslampen is. I' l r Noam 5±L_ Tegen den stemplicht De burgemeester van Halfweg, de heer L. 5 A t De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 30 April tot en met 13 Mei 1933 de prijs voor bet taxegedeelte van consump- tiemelk, gekocht op regeeringscon tract, voor de verschillende soorten melk is vastgesteld op 4%, 5 en 5% cent per Liter en dat het bedrag der af dracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 3 cent per Liter. De vastgestelde «rijs geldt „af boerderij”. Bedevaart voor de leden der M ariacongregaties De meest veeleischende en rumoerige le den der vakvereenlgingen drijven hunne bestuurders. Deze bestuurders prikkelende eoncurreerende kerkelijke vakvereenigingen- Te zamen drijven zij dan de werkmansafge- vaardlgden in de Gemeenteraden, Provin ciale Staten, Tweede en Eerste kamer. Deze deepen daar hun geestverwanten fractle- genooten mee die zelf bulten de vakbeweging staan. Deze fracties drijven de ministeries. Deze komen dan met wetten, die welgevallig zijn aan de aandrijvers. Maatregelen, die bun niet welkom zijn, worden nagelaten. Als zij toornen verandert een ministerie van inzicht. Te Zutphen is Dinsdag door de politie aan gehouden J. W. V., die samen met anderen een reclametocht per vrachtauto door de stad maakte ten behoeve van den candidatuur-L. de Visser. Hij bezigde daarbij uitdrukkingen welke volgens de meening van de politie beleedlgend waren voor ons Vorstenhuis. Woensdag is V. wegens Majesteitsschennis in het Huis van Be waring ingesloten. Onze Romelnsche correspondent seint ons dd. 26 April: Tot Apostolisch Vicaris van de kleine Soenda- eilanden is benoemd de zeereerw. Pater Hehri- cus Leven 8.V.D. De nieuwbenoemde vicaris is geboren in 1883 te Lauk in het diocees Aken. Verder wordt medegedeeld, dat de plechtige zaligverklaring yan Maria Peletier op Zondag as. is vastgesteld. Te Bilthoven hebben gistermorgen een aan tal stemgerechtigde fascisten aan verschillende stembureaux geweigerd hun stem uit te bren gen. Zij eischten van den voorzitter voorlezing van het wetsartikel aangaande den stemplicht en trachtten met het door den voorzitter aan hen overhandigde stembiljet de lokalen te ver laten, zonder aan bun stemplicht voldaan te hebben. Politie was echter aanwezig en de fas cisten konden niet verdwijnen, zonder hun bil jet in den daarvoor bestemde bus te hebben ge worpen. Bij het binnenkomen en bet heengaan brach ten zü den fascisten-groet. Woensdag is verschenen het Staatsblad (no. 160), waarin is afgekondlgd de wet Inzake de instelling van bedrijfsraden. Het kabinet heeft onder dagteekening van 25 April de portefeuilles ter be schikking van H. M. de Koningin gesteld. H. M. heeft de beschikbaarstelling in overweging genomen en den heer en Ministers verzocht zich inmiddels met de behandeling en afdoening zoo mogelijk van de loopende zaken te blijven be lasten. Het Is bijzonder jammer voor den pro fessor, dat hij ter staving van zijn bewe ring zulk een uitermate slecht voorbeeld .pnhaa.lt Want het meest recente staaltje van de gedweeheid, waarmee de Regeering achter de roode voortrekkers aanholt (vol gens den Vrijheidsbonder), is de Bedrijfs- radenwet, waarin notabene precies ont breekt de Ondernemingsraad volgens de Kclaal-democraten conditio sine qua non voor een goede bedrijfsorganisatie, en waaruit de (ook al zoo serviele) Kamer met zeer groote meerderheid dat andere roode desideratum, de onmiddellijke invoering van een verordenende bevoegdheid, weerde. Prof. Eerdmans moge gedeeltelijk geiijk hebben, waar hij erop wijst, dat in de BD-AJ*. feitelijk „the man in the street” dictator is, verder faalt zijn diagnose hope loos. Zonder een zweem van toelichting of uitwerking schrijft hij: socialistische schijn-aanlokkelljkheden! En hoe schunnig wordt niet vah roode zijde geageerd tegen den Katholieken Minister- President, die volgens prof. Eerdmans al maar aan de roode eischen zou hebben toegegeven „Alles wat dit (een bestendig loon) in schijn bewerkt en hem dra in zorgen zet en werkloosheid brengt, is zijn nadeel, al schijnt het gedurende korten tijd ook nog zoo mooi.” Is juister en beknopter in woor den weer te geven, wat den arbeider en ook den producent, want de arbeidersklasse vormt nu eenmaal een groote meerderheid der consumeerende bevolking zou te wachten staan, indien weer eens mocht worden teruggekeerd tot het orthodox- liberale .gehalten und wal ten” des heeren Eerdmans? De burgemeester van Halfweg, de heer L. H. Simons, heeft aan ,De Telegraaf" meegedeeld, dat de besmettelljke ziekte voornamelijk heerscht in Zwanenburg, dat aan de andere zijde van de Ringvaart ligt. De buurtschap be hoort tot de gemeente Haarlemmermeer en is door een brug met Halfweg verbonden. In Halfweg zelf is nog slechts één vermoedelijk geval van paratyphus 'geconstateerd. De plaatselijke geneesheer, dokter 3. P. Bau mann, verklaarde, dat èr geen enkele reden tot ongerustheid is. „Er gaat niemand aan de ziekte dood”, aldus de geneesheer. .Binds het najaar van 1932 was het opgevallen, dat pa tiënten. die leden aan grleperige-verschijnselen, een gele kleur kregen. In tegenstelling met griep waren de ziekteverschijnselen hardnek kig van duur en bleven vele patiënten klagen over buikpijn. Reeds toen werd gedacht aan de mogelijkheid van een endemletje (d. L een plaatselijke epidemie). Een zekere diagnose kon echter nog niet gesteld ivorden.” Dokter Baumann trad in overleg met de af- deeling Volksgezondheid van den O. O. D. te Amsterdam. Besloten werd een versch geval af te wachten. Ongeveer tien dagen geleden deed zich zulk een geval voor en door onderzoekingen mocht het den Gezondheidsdienst in samenwerking met dokter Baumann gelukken, aard en oor- epidemie vast te stellen. Vrijdagmorgen zal te Wijk bij Duurstede een plechtige H. Mis van Requiem voor de zie- lerust van den overledene worden opgedragen door den Hoogeerw. heer Deken van Wijk bij Duurstede. Zaterdagmorgen wordt te Benschop een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den Hoogeerw. heer J. O. van Schalk, proost van het Metropolitaan Kapittel, waar na de begrafenis. Zoo zien we dan, dat in de groote RK. Kamerfractie de zoogenaamde arbeidersbe langen eveneens den doorslag geven en dat er zelfs een streven is tot overtroeven. Zoo genaamd arbeidersbelang! Want het ware belang van den arbeider ligt in een levens positie, waarin hij zeker is'-van een besten dig loon. Alles wat dit kan bevorderen is zjjn werkelijk belang. Alles wat dit slechts in schijn bewerkt en hem dra in zorgen zet en werkloosheid brengt, is zijn nadeel, al schijnt het gedurende korten tijd ook nog zoo mooi. Gelooft deze hooggeleerde nu werkelijk, dat fractieleiders als wijlen Mgr. Nolens en lijn opvolger oud-Minister en thans Rijks- bemiddelaar prof. Aalberse, zoo lichtvaardig louden te werk gaan, dat uitsluitend „zoo genaamd arbeidersbelang” een factor zijn zou bij de beslissingen, door tien en hunne fracties te nemen? Juist zij hebben Meeds op de bres gestaan voor een levenspositie van den arbeider, waarin deze zeker is van een bestendig loon. Daarom steunden en stimuleerden zij lederen maatregel, die het economisch en sociaal liberalisme kon aan tasten. Want juist dat stelsel van ongebon denheid met zijn uitbundige ups en zijn trieste downs, juist dat systeem van de absoluut vrije loonvorming, waarvoor de liberale candidate mejuffrouw mr. Van Dorp thans weer pleidooien hield overal in den lande, juist die liberale ongebonden heid, waarbij de positie van den arbeider op en neer gaat met de grillen van vraag en aanbod ter arbeidsmarkt, zijn oorzaak van ontzaglijk veel ellende. Niet het zoogenaamd, maar het werkelijk' arbeidersbelang leidde de Katholieke fractie bij hare beslissingen. Hoe tal van malen niet werden juist de Katholieke arbeiders- leiders onder rooden smaad bedolven, om dat zij zich, alle propagandistische over weging terzijde stellend, schrap zetten tegen y olgens den liberalen Kamercandidaat prof. Eerdmans, wordt ons land v eigenlijk geregeerd door de heet hoofden In de roode vakvereenlgingen. Dat gzat zóó wij lezen ’t in een propaganda- jrtikel van zijn hand: en Anti-Revolutionnair verkiezingsblaadje wiesch de ooren van de socialisten over hun dubbelhartigheid inzake de multerlj- affalre. In een ander pamflet kwam de 8. D. A. P. nu haar haren terughalen. Dat probéérde zij tenminste, maar wanneer wij de uiteenzetting over waarheid en leugen van die zijde onder oógen zien, blijkt allerminst de beschuldiging van dubbelhartigheid weerlegd. Het socialistische Partijbestuur verklaart eerst, dat de roode Marine-bonden, volgens het voor- loopig onderzoek niets met de muiterij te maken hebben gehad. Een halve waarheid. Het voör- loopig onderzoek Immers strekte zich alleen uit ■tot de directe oorzaken der muiterij en daar hebben inderdaad veronderstel, dat bet anders wasl de Marine-bonden geen opdracht voor gegeven. Indirect zijn de roode Marine-bonden echter wel degelijk schuldig aan de muiterij, omdat 'tij door vergiftiging van de geesten hun leden er toe voorbereid hebben. Bijzonder onoprecht wordt bet socialistische blaadje, wanneer het de verwantschap van de 8. D. A. P. met de roode Marine-bonden eenigs- zlns loochent; die verwantschap toch is zóó lm nig, dat „Het Volk”, vlak na de muiterij uit riep: de Maring is rooder op de graat dan eenlge andere thstelling en het hart van den marinier slaat een booger toerenaantal, wanneer de in ternationale wordt gezongen. In de demonstratie tegen de regeering in Sep tember van verleden jaar, waaraan alleen S. D. A. P.-ers ën N. V. V.-ers mochten deelnemen, liepen dan ook de vrouwen van de mariniers, die zélf geen verlof hadden kunnen krijgen, mee te betoogen. Huichelachtig is het pamflet ook in zijn voor stelling van zaken over de afkeuring van muiterij door de 8. D. A. P. Het Is niet ondienstig, er thans nog even aan te herinneren, waarom professor Goudriaan werd voorgedragen voor royement als lid door de afdeeling Eindhoven van de S. D. A. P. Deze had in de „Groene Amsterdammer" geschreven: „In de tragedie van „De Zeven Provinciën" is de houding van bet Tweede Kamer-lld Ir. Cramer en van de redactie van „Het Volk” een der droevigste tafereelen. En dit uit den band springen van enkele op zichzelf staande personen van het tweede' en derde plan Is nog niet eens het ergste. Veel erger is de houding van den voorzitter der 8. D. A. P., die in zijn radiorede over .De Zeven Provinciën-krant”, welke werd verboden, en de acht tot elf provinciënkranten, welke nog komen konden, bet onwaardige spel der verbo den blaadjes lustig beeft meegespeeld. Het ergste is het feit, dat noch hij, noch de voorzitter der Tvteede Kamer-fractie duidelijk en hard heeft uitgesproken, dat de 8. D. A. P. de muiterij onvoorwaardelijk afkeurt. Neen! Wij laten ons wat de treurige houding der 8. D. A. P. inzake de muiterij ba- I treft door de roode heeren niets vrijs maken Wij houden hen aan hun houding! Dezer dagen werd te Nijmegen de algemeene vergadering gehouden van de landelijke groep „Technici” der Alg. R. K. Ambtenaren-vereenl- ging. Na een korte Inleiding deelde de voorzitter, de heer P. J. van Oostveen, mede, dat de plan nen tot oprichting van een plaatsingbureau, in dien het congres daaraan zjjn goedkeuring geeft, spoedig zullen worden verwezenlijkt. De kwestie, voortvloeiende uit het bestaan van twee R. K. organisaties van technische ambtenaren, kon nog niet tot oplossing gebracht worden, doordat zich omstandigheden voor deden, welke het aanknoopen van onder han delingen minder gewenscht maakten. Deze omstandigheden, eenerzljds gelegen in de moge lijke aansluiting van de A.R.K.A. bij bet Werk liedenverbond, anderzijds In de voorstellen tot reorganisatie van de AJIK.A., kunnen de voor genomen samenwerking zoowel gunstig als on gunstig beïnvloeden, zoodat het bestuur het noodlg oordeelde eerst de beslissing over deze aangelegenheden af te wachten. Inmiddels Is betreffende de aansluiting bij het Werklieden verbond de beslissing gevallen. De secretaris gaf hierna verslag van de ver schillende door het bestuur gevoerde acties, waarbij om. een sphrjjven aan den Minister van Woensdagmorgen is na een korte ongesteld heid op ruim 90-jarigen leeftijd te Wijk bij Duurstede overleden de HoogEerw. heer Mgr. C. F. Ie Blanc, de nestor van de seculiere gees telijkheid in het Aartsbisdom. Tot voor enkele maanden vervulde deze kras se priester nog het ambt van herder der pa rochie Cothen (Utr.), uit welke functie hem op Zijn verzoek met ingang van 1 Maart jj. door Z. H. den Aartsbisschop van Utrecht, eervol ontslag werd verleend. Mgr. Ie Blanc, die zich na zijn ontslagname als pastoor te Cothen gevestigd had In het 8t. Lambertusgesticht te Wijk bij Duurstede, werd op 14 Maart 1843 te Boxmeer (N.-Br.) gebo ren: hU studeerde eerst op de welbekende on derwijsinrichting te Rolduc, daarna achtereen volgens aan de seminaria te Culemborg en Rü- senburg. Na op 10 Augustus 1867 in de kathedraal te Utrecht de H. Priesterwijding te hebben ont vangen, volgde zijn benoeming tot kapelaan te Amersfoort (par. H. Franciscus Xaverlus) als hoedanig hjj daar ongeveer 10 jaar met voor- beeldlgen Ijver werkzaam was. In opdracht van den Aartsbisschop van Utrecht vertrok de jeugdige priester naar Re gensburg om aldaar in de kerkelijke muziek te studeeren. Na schitterend volbrachte studies keerde hij naar ons land terug en werd benoemd tot ka pelaan van de St. Catharina-parochle te Utrecht; Jn deze functie verwierf kapelaan le Blanc zich niet alleen groote verdiensten door zijn parochlalen arbeid, maar ook als bevor deraar voor de Palestrljnsche muziek. „Wie de geschiedenis van de oprichting en van de eerste wordingsjaren der 8t. Gregorlus- Vereeniglng nagaat" aldus lezen we In de April-aflevering van het Sint Gregorius-Blad „zal daar den naam van Mgr. Le Blanc vermeld vinden als een van de meest toegewij de en Ijverigste leiders i Aan hem was het vooral te danken, dat de „nieuwe” St. Gregorius-Vereenlging van den beginne af een glans en aanzien had, die haar als kerkmuziekvereeniging moest sieren en het bewijs daarvoor is onder meerdere de reeds decennia-lange hooge reputatie van het ka thedrale kerkkoor te Utrecht, welke onder hem haar aanvang heeft genomen.” Tot zoover het Sint Gregorius-blad. Nog kapelaan te Utrecht zijnde, dwong zijn wankele gezondheid hem rust te nemen en dit duurde een achttal jaren. Toen kapelaan le Blanc in zooverre hersteld was, dat hij zich weer aan de zielzorg son wijden, werd hij den 18en October 1868 tot pastoor te Everdingen (Utr.) benoemd. Pastoor le Blanc maakte zich voor deze parochie bijzonder verdienstelijk door den bouw van een nieuwe kerk. Bijna 22 jaar later, n.l. op 21 Januari 1910, werd pastoor le Blanc belast met het herder lijk ambt van de parochie Cothen (Utr.). Hier bouwde hjj een jongensschool, welke In 1921 In gebruik genomen werd. Het volle vertrouwen van zjjn Aartsbisschop genietend, was deze hoogst verdienstelijke en werkzame priester reeds eerder en wel in 1904 tot deken van het dekenaat Culemborg, be noemd. In Mei 1905 ziel hem de onderschei ding te beurt van te worden benoemd tot ka nunnik van het Metropolitaan kapittel; voorts werd hij provisor van de beide seminaria. Het hoogste kerkelijke gezag erkende zijn vele en groote verdiensten, toen Z. H. Paus Pius XI hem op 9 April 1929 benoemde tot ge heim kamerheer. Hoewel zwak van gestel, bezat Mgr. le Blanc een sterken geest, die hem in staat stelde op velerlei terrein groot werk te doen. Eenvoud in optreden was steeds een zijner kenmerkende eigenschappen en deed hem in breede krin gen van geestelijken en leeken groote sympa thie verwerven. De rljk-begaafde priester, wiens bemoeienis sen met de kerkmuziek hem door heel het land groote bekendheid deden verwerven, heeft een welbesteed en vruchtbaar priesterleven ge had. De paratyphus wordt waarschijnlijk veroor zaakt door besmetting, die voorkomt uit be paalde voedingsmiddelen. Er Is hier kwestie van een bijzonderen stam, die tot dusverre niet als paratyphus herkend was. daar de verschijn selen niet identiek waren met die van beken de gevallen. Nu echter door het actieve optreden van den plaatselljken geneesheer de oorzaak der ziekte is opgespoord, wordt uitbreiding niet meer waarschijnlijk geacht en zal de epidemie spoe- dlg tot het verleden behooren. Nadrukkeljjk wordt dan ook nog eens ver zekerd, dat er geen enkele reden voor ongerust heid meer bestaat. Te Halfweg is zooals we reeds In een ge deelte van onze vorige oplaag berichtten de besmetteljjke ziekte paratyphus uitgebro ken. Tot heden zijn reeds eenlge tientallen Be vallen, waarschijnlijk 30 40, geconstateerd, waarvan de meeste in de nabijgelegen buurt schap Zwanenburg. Gelukkig is de ziekte niet van emstigen aard; tot nu toe zijn geen slacht offers te betreuren. Dinsdagavond werd het Lof gecelebreerd door kap. W Mulder, terwijl pastoor Th. v. Noord uit Langendljk de predikatie hield. Gistermorgen werd de dag Ingezet met een H. Mis met algemeene H. Communie voor de Schledamsche huismoeders. De bedevaart van gisteren bestond uit 2000 leden der Mariacongregaties. onder leiding van de Vrouwen van Nazareth. De Hoogmis werd gepontificeerd door Z. H. Exc. Mgr. J. D- J. Aengenent. Als presbyter-assistens fungeerde de zeereerw. heer B. M. de Jong uit Den Haag: troondiakens waren pastoor A. J. Rat té uit Slooten en pastoor A. T. L. Hendriks uit de Vredeskerk te Amsterdam. Uitgevoerd werd de Mis van Perosl. door een gemengd koor onder directie van broeder Paduano. De predikatie werd gehouden door de Bis- schop zelf. Het is een indrukwekkend schouwspel, aldus Mgr deze 2000 katholieke vrouwen hier aan wezig te zien en er zouden er nog meer ge weest zfjn, als slechts de ruimte in de kerk het had-toegelaten. Ge komt hier niet om Uw jeugd te uiten en ook niet om de grooten der aarde te huldigen, doch om in devotie en heilige ernst de vrouw te eeren; die hier 500 jaar geleden, heeft gestreden in stille lijdzaamheid. In verschillende treurige tijdperken der ge schiedenis zijn vrouwen geroepen om Gods zegen wederom over de wereld te doen neer dalen, zoo ook met Llduina. Zij was geroepen om de zonden der menschen te boeten- GU zijt hier als echte Maria-kinderen, zoo vervolgde Z. H. Exc., en het verheugt mij. dat ge bij uw Llduina-vereering. Maria als voor beeld neemt. De vereering van Llduina voor Maria muntte uit door twee eigenschappen door kinderlijken eenvoud, en door verlangen Maria na te volgen als Koningin der martelaren Het Is vandaag vooral een gewichtige dag. omdat op dit oogenblik gestreden wordt de strijd aan de stembus. Bidt daarom, dat Maria en Llduina door haar voorspraak bij God maken, dat de stemming zoodanig uitvalt, dat de christelijke regeering voor ons vaderland behouden blijft en de ka tholieke eenheid niet worde gebroken. Gistermiddag is het Lof gecelebreerd door rector J. Voorman te Amsterdam, die tevens een toespraak hield- De meisjes hernieuwde onder dit Lof haar congregatie-opdracht. Evenals eiken dag ge beurt, zijn ook de mimische tafereelen weer opgevoerd. Het Nederlandsch elftal, dat gistermiddag op het Spartaterreln te Rotterdam tegen het Weensche Admira uitkwam, was zeer gehavend. Behalve de Feyenoordspelers en van der Meu- len was ook van der Broek niet verschenen en hU werd vervangen door den Nfjmegenaar Looy- schilder van S.C.H. Het Weensche team bad aanvankelijk Vogl op den linkervleugel, maar al spoedig werd ook hij vervangen. Gedurende den geheelen wedstrijd had Admira het beste van het SP61, en alleen het fanatiek en forsch vef||edigen van v. Run en Weber was oorzaak, dat de Oostenrijkers in de eerste helft geen voorsprong konden verkrijgen. De Hollandsche aanvallen beperkten zich tot een aantal door braken, die niet al te gevaarlijk waren. Neder land scoorde het eerst na een kwartier spelen, toen Mulders voorzette en Blomvllet met een kopbal den Weenschen keeper passeerde, 10. Vlak voor rust kwam het eerste tegenpunt van Admira door Klima 11. Na de rust kreeg de Hollandsche voorhoede eenlge kansen, die zij niet wist te benutten. De Weeners drongen meer en meer op. de Hol landsche verdediging* geraakte uitgespeeld en alleen Pellikaan, die den geheelen middag goed gespeeld had, hield stand. Vlak na elkaar ko gelden de spil Hummenberger en de midden voor Stoiber den bal langs de Korver, 13. De doorbraken van Nederland bleven onbe langrijk, hoe zeer Looyschllder en Wels ook him best deden. Admira doet bet daarna wat kalmer aan en de invaller-llnksbulten scoorde nog een ma^l, 14. Het Nederlandsch elftal was als volgt samen gesteld: Doel: D^ Korver; achter: Weber en van Run; midden: Pellikaan, Anderiesen en Graafland; voor Wels, Blomvllet, Looyschllder, Bonsema en Mulders. Scheidsrechter was de heer Boekman. Onderwijs en het daarop ontvangen antwoord breedvoerig werden besproken. Na goedkeuring van de jaarverslagen van secretaris en penning meester volgde de bestuursverkiezing, waarbij de aftredende bestuursleden, de heeren P. J. van Oostveen, H. W. Michels en J. v. Mellck i werden herkozen. De volgende jaarvergadering zal te Bergen op Zoom worden gehouden. Een voorstel van de groep Amsterdam, ten doel hebbende, dat het bestuur er voor Ijvere, dat In de examencommissie voor het M. T.- onderwjjs ook onze organisatie wordt vertegen woordigd, werd met algemeene stemmen aan genomen. Tot afgevaardigde naar het congres van de AR.K.A. werd aangewezen de heer Ed. F. J. Langer. Bjj de behandeling van de agenda van dit congres werd met betrekking tot de aan hangige plannen tot centralisatie van de ver- eeniglng besloten, nadere omschrijving van de voorstellen af te wachten en daarna het stand punt van de groep te dien oprichte te bepalen. Nestor van de seculiere geestelijk heid in het Aartsbisdom Utrecht Op 23 April JJ. is In het secretariaatsgebouw. Oosterpark 63 te A’dam de Jaarvergadering gehouden van de vereenlging R. K. Herstellings oorden voor longlijders en zwakke kinderen. De secretaris, dr. P. W. C. M. Busch te Am sterdam gaf een zeer uitvoerig ver slag van de gebeurtenissen In het afgeloopen laar, waarbij hij os. wees op den bevredigenden toestand der vereeniglng en de sanatoria „Dek kerswald” en „Hellomare". De nieuwe penningmeester, de heer A. leeuwenberg, had een moeilijke taak, die hij echter met goed resultaat heeft vervuld en *aarvoor hem door de vergadering dank werd gebracht mede aan den gedelegeerde van den Raad van Bestuur, den heer P. F. Anlnk. Vervolgens werden de aftredende leden dr. R- P. van Spanje te Amsterdam, dr. J. G. M. Mastboom te ‘s-Gravenhage, Mgr. dr. G. A. Rauduln te Roermond, dr. G. H. A. F. Fehmers Rotterdam bij accalamatle herkozen. Tot hieuw lid van den Raad van Bestuur werd her kozen mr. G. O. J. D. Kropman, wethouder tier gemeente Amsterdam. In de na afloop van de algemeene vergade ring plaats hebbende vergadering van den Raad »an Bestuur werd besloten de inrichting van Röntgen kamer van het sanatorium „Dek kerswald” met Robuizen van Philips’ op te *agen aan de N.V. Eerste Nederlandsche Röntgenapparatenfabriek te Delft, waardoor -Dekkerswald” mede in verband met de ver- grooting en verbouwing van de Röntgenkamer *net bljlokalen in het bezit komt van de meest Moderne inrichting van ons land. Ofschoon ge bukt gaande onder groote zorgen, meende het bestuur in het belang van het Sanatorium •Dekkerswald” deze nieuwe uitgaaf van ruim 12.000.—toch te moeten doen, hetgeen voor den voorzitter aanleiding was opnieuw aller Medewerking te verzoeken tot uitbreiding van het ledental en om toezeggingen van schenkln- I 8en en legaten te verzoeken. I I’ Kolomen, EINDHOVEN. over een en economische verlich- in Uwe woning** Aan de N.V. Philips’ Gloeilampen fabrieken, Verkoopafdeeling Neder land en Verzoeke mij Uu> boekje doelmatige ting„Licht gratü en franco le doen toebomen. Aét.,- Cinvullen wat oerlangd wordt Aan de N.V. Philips’ Gloeilampen fabrieken, Verkoopafdeeling Neder land en Koloniën, EINDHOVEN. Verzoeke bij mij al» verbruiker van mintien» twaalf lampen per jaar, een lichtmeting te doen richten. *■14 Naam Adres

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 5