Een noodkreet uit Rusland Feest bij de P.T.T. Minister grijpt in ^RADIOPROGRAMMA DE ROEP OM DEN DOOD r MAANDAG 1 MEI De 1 Meidag te Zaandam Dinsdag 2 Mei 1933 Het raadsbesluit geschorst J. Barmat uitgewezen Inspecteur gewond Valsche Sweepstakes Brand te Schiedam Valsche muntbiljetten Rede minister Reijmer De vervaardiger aangehouden Nieuwe electr. centrale in Gelderland DE ROODE HAAN IN ACTIE DE ENGELSCHE GEZANT Felle brand te IJsselmonde Mgr. Leven S.V.D. PELSW ALTIJD SNELLER T< MOTOR IN BRAND GEVLOGEN Jenny Kasteyn doen bet De duo-rjjder gewond Teulings’ drukkerijen BENOE1 y*rie«ters het H. Hart HET IJMU1DER CONFLICT BANKBEDIENDE BEROOFD Us wordt niet aan boord gebracht MEISJE ONDER AUTOBUS Slachtoffer dood ZtlLJACHT GESTRAND IEN UIT MAGAZIJN GESTOLEN Nieuw-benoemd Apostolisch Vicaris der Floris-missie Rioleeringswerk van 7 millioen Leening van 9% millioen voorgesteld Binnenkort zyn aftreden te verwachten Prawiradirdja en Sardjono Toen hü geld in zijn tasch wilde bergen De verkooper te Harlingen aangehouden Fabriekspand voor een gedeelte verwoest Nederlandsch B-elftalAnglo Indians 12 MOTORRIJDER OP SLAG GEDOOD W er kver schaf fing te Ambt- Hardenberg geschorst Zullen zij tot het Kamerlidmaat schap worden toegelaten? Werkverschaffing voor de veen arbeiders stopgezet Herdenking van het veertigjarig bestaan Van het hoofdbestuur Laatste brief aan een Zuster in Holland Wy krygen geen stukje brood en dat in het land van het koren Te Wijk aan Zee Het extra-mailschip „Slamat” De broer van den Vrijdag gearres teerden H. Bar mat moet ons land verlaten waarde van ongeveer 5 mille Tegen een boom gereden 9 Als object van werkverschaffing te Apeldoorn Ngen t F t te Rusland, 3 Januari 1933 «.Geloofd BÜ Jezus Christus” Uw vader. 1411 M. „Geloofd zij Jezus Christus”. zich zelf hebben gehouden. Zondagmiddag passeerde te Olst per motor- 19, ter 12 35 3 50 Donderdag vergaderde het bestuur der IJmui- der Federatie met eenige afgevaardigde ijswer- kers, werkzaam te IJmulden. Op verzoek der stakingsleldlng werd besloten in de fabrieken het gewone werk te blijven verrichtenechter te weigeren, ijs aan boord van met zerk willigen bemande trawlers te brengen. de bijeenkomst dat op een zeer BATAVIA. 29 April. (Aneta.i Ook tn Medan werden valsche biljetten van tien gulden aan gehaald, n.I. 240 stuks weg 9. Rotei steld: de pat Heerderweg. provinciaal; AastenH. Amsterdazm ivarleerd progi daarna k< 1635 M. 3.50 Concert 7.20 Harmonteconcert Zaterdagavond te 6 uur brak een vrij hevige brand» uit in het fabriekspand der N.V. Tr. Marsch en Co., conservenfabriek, gevestigd Noord Vest 117 te Schiedam, directeur de heer Middendorp. Het vuur ontstond op de 2e étage en werd door een vrouw, die in de nabijheid in een woonschuit woont, ontdekt. De brandweer, on der leiding van ir. Aikema. was spoedig ter plaatse en gaf weldra met tien stralen water. Binnen het half uur meende men het vuur meester te zijn, doch Juist toen een deel van het materiaal zou Inrukken, sloegen de vlam men uit het dak. Opnieuw werd met kracht de strijd tegen het vuur ingezet In het gebouw, dat voor een gedeelte uit brandde, bevond zich veel brandbaar materiaal. Vermoedelijk wordt de schade door verzeke- ring gedekt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De belendende perceelen konden worden behouden. Naar Reuter meldt, zal de Engelsche gezant in Den Haag, sir Odo Russell, binnenkort af treden. Tot zijn opvolger heeft de Engelsche regee- ring aangewezen sir Charles Hubert Montgo mery. thans als ..Deputy Undersecretary of State" verbonden aan het Ministerie van Bul- tenlandsche Zaken. rijwiel op weg naar den kampioenswedstrijd te Deventer, de heer Damemrs uit Wljhe, met als duozitter de heer Bruggeman. eveneens uit Wijhe. Voor de fabriek der firma Lindhorst raakte de motor in brand De bestuurder stopte onmiddellijk en sprong van het rijwiel. Hij be kwam geen letsel. De duozitter echter kwam te vallen en bekwam eenige brandwonden. De ga ragehouder A. van Keulen, die het ongeluk zag gebeuren, snelde met twee brandbluschappara- ten toe. die echter ondeugdelijk bleken te zijn. Het motorrijwiel verbrandde geheel. De motor rijders zijn per auto naar Wijhe teruggekeerd. Ged. Staten van Gelderland deelen aan de Provinciale Staten mede, dat zij met het be stuur der P. G. E. M. tot de conclusie gekomen zijn, dat de bouw van een nieuwe e'ectrische centrale gewenscht is. Voorgesteld wordt een leening van 9.500 000 aan te gaan, tegen ten hoogste 5 pet. rente, om aan de P. G. E. M. de gelden, noodig voor de uitbreiding, ter leen te «kunnen verstrekken, tot ten hoogste een gelijk bedrag en tegen de zelfde rente. In een buitengewone Statenvergadering op 9 Mei zal het voorstel aan de orde komen. BATAVIA. 29 April. (Aneta). Het extra-inge- legde mailschip van den Rotterdamschen Lloyd, de „Slamat", 13 thans reeds voor 80 pCt over alle klassen volgeboekt, aoodat de inleg een succes kan worden geacht. wu* a»u»iu laauuc» owcuiuuv »c* /hoogte van den Relweg te Wijk aan Zee een aeiljachtje. Het vaartuigje bleek bemand te zijn door vier koppen. Dezen, allen Duitschers. waren op weg van Berlijn naar Engeland, en het was het plan te Esmond aan Zee aam wal te gaan, teneinde proviand in te nemen, hetgeen te vo- Bjj Burgemeesters en wethouders van de ge meenten Vrtezenveen, den Ham, Borne. Hel lendoorn en Ambt-Hardenberg is een telegram ingekomen van den Minister van Binnenland- sche Zaken, waarbij deze mededeelt, dat hij bericht heeft ontvangen, dat de onderbande- lingen over de arbeidsvoorwaarden In het veen- derjjbedrijf zijn mislukt en dat de arbeiders be sloten hebben de werkzaamheden In de veende rijen niet aan te vangen. Op grond van deze mededeellng seinde de Minister, dat de werkverschaffing voor veen arbeiders met Ingang van 1 Mei «s moet wor den stopgezet. Op den Amstelveenscheweg ter hoogte van de Koenekade Is Zaterdagmiddag een ernstig ongeval gebeurd. Een meisje van ongeveer 31 jaar was per flets op weg van Amstelveen naar Amsterdam. Op genoemde plaats wilde zij om een bakkerskar heenrijden. Hierbij is zij ge slipt en kwam juist terecht onder een van den anderen kant komende autobus van lijn H. Het meisje werd bijna onmiddellijk gedood. Het lijk van het slachtoffer is per auto van den G.G. en GD. naar het Wllhelmlnagasthuls overge bracht Op verzoek van den burgemeester van Vee- nendaal heeft de politie te Harlingen aange houden den 36-Jarigen D. B.. die zich In ver schillende plaatsen in ons land zou hebben schuldig gemaakt aan oplichting en het ver- koopen van sweepstake-loten, welke later waar deloos bleken te zijn. De man geeft zich uit voor Ingenieur, reizi ger enz, terwijl hij verschillende valsche na men voert. Tevens zou het hem verschillende malen zijn gelukt van hotelhouders geld los te krijgen, huurde hier en daar rijwielen. Zonder terug te kornet* Zaterdag is hjj op transport gesteld naar Veenendaal. waar hij verschillende oplichtingen zou hebben gepleegd, o. a. zou hü een kapper 12 sweepstake-loten hebben afhandig gemaakt zonder te betalen, de opbrengst zou. hjj voor Bjj de Zaterdagavond te Amsterdam gehou den zwemwedstrijden van de H.D.Z. heeft Jen ny Kasteün kans gezien het record 400 meter rugslag, welk record reeds op haar naam stond, te verbeteren, door dezen afstand te zwemmen In 6 min. 29 sec. (vorig record 6314/5). Tijdens deze zelfde wedstrijden wist de R. D.Z. haar eigen record over 4 X 100 M- *^*8 te verbeteren van 4 mln. 57 4/5 sec. op 4 mln. 52 4/5 sec. 430 Concert t van War- 7 20 In den avond van Donderdag strandde BATAVIA, 29 April. (Anet«.) Ten aanzien van het vraagstuk of de heeren Prawlradjirdja en Sardjono tot het Kamerlidmaatschap zullen worden toegelaten leggen de bladen, ook de Inheemsche pers, groote belangstelling aan den dag. waarbij herinnerd wordt aan het geval van dokter Tjipto Mangkoekoesoemo, die als ge ïnterneerde tot lid van den Volksraad werd gekozen en tot den Volksraad werd toegelaten, doch wien geen vergunning werd verleend .zit ting te nemen. Anderzijds wordt betoogd, dat zulk een geval als van den heer Tjipto niet kan worden vergeleken met de thans plaatsgevon den verkiezing. Daartegenover wordt de aandacht gevestigd op het feit dat een der gekozenen langdurig in bet buitenland vertoefde. De beslissing terzake wordt met belangstel ling tegemoet gezien. Naar aanleiding van een kwestie, ontstaan over de wetkverschgffmgstarieven heeft ir. J. Th. Westhoff. Inspecteur der rijkswerkver- schaffingen. vergezeld van de heeren Blok huis en v. d. Werf. Vrijdag een bezoek ge bracht aan Ambt-Hardenberg om’dfcze zaak te bespreken. De te-werk-gestelden liepen te hoop en be dreigden de heeren. Dezen liepen klappen op, zelfs kreeg de heer Westhoff een messnede In den rug. De inspecteur besloot hierop de werk verschaffing te schorsen. Bij deze schorsing zijn tusschen honderd en tweehonderd arbeiders meerendeels uit Har denberg afkomstig, betrokken. De dader van den aanslag is nog onbekend. De verwonding bleek bij onderzoek niet le vensgevaarlijk te zijn. Zaterdagnacht is Ingebroken bij de firma Taube, handel in pelswaren in de Van Olden- bameveldtstraat te Rotterdam. Het geheele magazijn is leeggehaald. Waarschijnlijk is het gestolene per auto door de dieven weggevoerd. De inbrekers wisten te ontkomen. Er is voor circa 4000 A 5000 waarde ontvreemd. In de Jaarlüksche algemeene vergadering van aandeelhouders der C. N. Teullngs’ Ko ninklijke Drukkerijen te 's-Hertogenbosch wer den de balans en de verlies- en winstrekening over het boekjaar 1932 goedgekeurd en het di vidend vastgesteld op 3 pet. voor de eerste soort der preferente aandeelen (f 15 per pre ferent aandeel, t 750 per preferent onderaan - deel). Tot commissaris werd herkozen de heer Mr F. O. C. J. M. Teullngs. B. en W. van Ape’doorn stellen den raad voor een aanvang te maken met de uitvoering in werkverschaffing, van het rioleeringsplan als object van werkverschaffing. In totaal zal het groote werk een bedrag van zeven milUoen vor deren. De regeering heeft zich bereid verklaard een. nader te bepalen, subsidie te verleenen In de loonen en daarmee verband houdende koeten. Als voorwaarde wordt gesteld dat de dageljjk- sche leiding zal berusten bjj de Ned. Heide- Maatschappij. In verband hiermede stellen B. en W. voor de eerste vijfjarige periode terug te brengen tot drie jaar. Exclusief de loonen Is daarvoor noodig een bedrag van 1 682.000, be nevens een bedrag voor rente en aflossing van 301.116. Voorgesteld wordt over te gaan tot het heffen van een rloolbelastlng, benevens verhooging der straatbel asting. B. en W verzoeken den raad hun een crediet te verleenen van f 1.682.000 voor de ten laste van gemeentewerken te brengen kosten van uitvoering. Het gemeentebeetwor van Zaandam heeft Zaterdagavond van de Regeering bet bericht ontvangen dat het raadsbesluit van Vrijdag avond betreffende het officieel als feestdag verklaren van den 1 Meidag door de Kroon is geschorst. BOERABAJA, 29 April. (Aneta.) De politie te Solo heeft beslag gelegd op verschillende valsche muntbiljetten. De vervaardiger daar van. zekere Djatmiko, is gearresteerd. Op zijn aanwijzingen kwam aan het licht dat een dui zendtal biljetten van tien gulden reeds gereed was. Deze biljetten zijn achterhaald en in be slag genomen. Djatmiko verklaarde aanvanke lijk, dat de valsche biljetten in China waren gemaakt, doch weldra bleek, dat de drukkerij in Grissee moest worden gezocht. Op deze druk kerij konden nog twee van de zeven cliche's in beslag worden genomen. Het .JBoer. Handelsblad" publiceert de mede- deelirig, dat, behalve in Grissee, ook bulten Ned.-Indlè aanmaak van valsch geld plaats vindt. In verband hiermede zet de valsche munt- centrale haar intensief onderzoek voort. Hierbij geven wü een vertaling weer van een brief die met veel moeite over de Russische grens is gekomen. De ouders van een religieuae in een klooster hier te lande, wonen sinds vele jaren in de Sovjet-republiek en worden daar nu om hun geloof ver volgd. De oude vader van 70 jaar heeft voor zijn dood nog een brief aan zijn kind in Holland geschre ven. De brief is gedateerd 3 Januari en eerst dezer dagen aangekomen. Zooveel tijd n.m. heeft een vluch' teling noodig gehad om veilig over de grenzen te komen. Uit het roe rende relaas, waaraan wij niets meer behoeven toe te voegen, blijkt hoe geweldig het lijden van de christenen in het Rusland van he den is. In het Stadion te Amsterdam vond Zaterdag middag de eerste wedstrijd plaats van de An glo Indians in; ons land tegen bet Neder landsch B-elftal. In de eerste helft scoorde de Anglo Indians slechts eenmaal en wel door Sales, den links binnen. Het spel in het veld ging vrijwel ge lijk op. waarbij vooral de Bors met groote en thousiasme strijden. Talrijke comers vielen hun ten deel, doch daarin bleken rij geen meesters te zijn. Of de corner werd slecht genomen, of de bal werd gemist. In de tweede helft maakte Molenburg na een gezamenlijke aanval onzer geheele voorhoede gelijk, vooral Kist had hier in een groot aandeel. Intusschen meenen wij, dat aan deze goal buitenspel niet vreemd was. De scheidsrechters floten veel, heel veel, soms om zulke nietige overtredingen, dat het bela chelijk was om daarvoor het spel te onderbre ken. Het scheidsrechtsprobleem bij hockey ia nog lang niet opgelost. Na den bovengenoem den gelijkmaker kreeg Kist een prachtige ki -s voor open doel, doch zijn schot was te zacht en keeper Patterson kon het witte balletje ge- makkeljjk houden. Kort voor het einde wist Sales na een strafcomer bet winnende punt te maken. HIVIMV. 1411 M. - 4. het Phil harmonie-orkest 5.50 Populair concert 10.20 Dansmuziek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Te IJsselmonde zijn Vrijdagavond een wagen - loods en een boerenschuur van de Gebr. B. en A. P. K. tot den grond toe afgebrand. Niettegenstaande de brand spoedig zeer fel was. gelukte het de heer A. K nog één van de vier dorschmachlnes, twee tractoren en een per sonenauto te redden. Buren wisten nog vijf koelen uit de schuur te redden. Spoedig had ook een nabijgelegen schuur vlam gevat. Daar hier eenige vaten benzine stonden, die ontploften, viel aan redding in het geheel niet meer te denken. De heer A. K. werd bij het reddingswerk door een brandend stuk hout vrij ernstig ge wond. Verzekering dekt de schade. De Hoogsteerw. Pater Generaal en zijn Raad te Rome heeft per Ingang van 6 Mei as be noemd tot Proviuclaal-Overste van de Ned. Provincie dezer Congregatie pater H. Flnke, rector van de Mlssie-procureur. Walenburger dam; tot consult ores zijn aange- ra K. Hermans, provisor rectoraat laastricht; W. Govaart. aftredend v. Hommerich. rector Noviciaat, (ie land, overste, Keozersgracht Over kies- of hoofdpijn klagen Onzin! 'n Mijnhardt's Poeder vragen! Morgen komt ook nog een dag.' zeggen velen: En ze verschuiven het geen thans gedaan kan worden tot den dag van morgen. Maar ze denken niet aan het oude spreekwoord dat waarschuwt niet tot morgen uit stellen wat ge heden doen kunt Morgen komt nog een dag. Zijt ge daar wel zoo zeker van. Een maal zal voor ieder onzer geen mor- t, gen meer ztfn. Wanneer? Niemand weet dag noch uur. Daarom niet te kwistig zyn met de machtspreuk: „morgen komt nög een dag." Het heden is ons: we moeten het benutten. Het morgen is een vraag- teeken. Te Rotterdam is Vrijdag ien bediende van een firma uit de Wijnstraat, die aan de kassa in het kantoor der firma Mees en Zoonen aan het Beursplein geld moest ontvangen van een bedrag van 650 beroofd, toen hy dit in zijn portefeuille wilde bergen. De achtervolging van den dader bleef zonder resultaat, omdat een handlanger de achtervolgers geregeld voor de voeten liep. Het U nog niet gelukt den dader te vatten De politie heeft een signalement opgekregen en stelt aan de hand daarvan thans een onder- ■oek in. DA VENTRY, foonmuzlek eert 6.40 Concert Theaterorkest muziek. PARIJN (Radio). 1725 M. 11 20 Con- K eert door het omroeporkest 6.40 Con cert door het Krettly-orkest 9.20 Ora- mofoonmuzlek. MILA AN. 331 M 4 35 Dansmuziek 6.20 Gramofoonmuziek 7.05 Gramo- foonmuziek - 9.35 Dansmuziek. ROME. 441 M. 4.50 Orkestconcert 7.35 Gramofoonmuziek 8.05 Concert 9.35 Dansmuziek. WEENEN, 517 M. 6.20 Populair con cert door het Otto Römisch orkest 7.00 Vervolg concert 8 05 Concert door het Weensch Symphon ie -orkest 9.45 Dans muziek. WARRCHAU, door 1 schau Concert Zaterdagavond ongeveer tien uur Is op den Ryksweg Eindhoven"Boxtel onder de ge meente Best een motorrijder de heer v. d. W. uit Bodegraven met als duopassagler de heer J. uit Denen Haag, met groote snelheid op een door een paard getrokken groenten wagen ge reden. Belde voertuigen reden in de richting Eindhoven. Beide motorrijders werden tegen de straat gesmakt met het gevolg, dat de heer J. op slag gedood werd, terwijl v. d. W. ernstig verwond naar het ziekenhuis in Eindhoven moest wor den vervoerd. Het motorrijwiel werd totaal ver nield. De voerman van den groentenwagen be kwam geen letsel, terw 1 zyn vrouw, die ook op den wagen was, door de geweldige schok van den wagen viel en licht verwond werd. heid en liefde voor ons, arme menschen Slechts het gebed kan ons redden. Daarom, kind, bid toch veel voor ons, dat Is onze eenige troost. Dat God ons vergiffenis mag schenken voor onze zonden en ons In Zijn schoonen hemel opneme. Daar kunnen wij U onzen dank betuigen voor alle gebeden en of fers, die gij ons altijd In uw brieven beloofd hebt. Nog eens, geve God ons slechts kracht om standvastig te blijven to* het einde. Ontvang nu, lief kind, onze laatste hartelijks groeten, tot wederziens boven bjj onzen Vader in den hemel. Voor het laatst zegen Ik U In den naam van Jezus. Langs niet-officieelen weg werd dezer dagen de benoeming bekend van Pater H. Leven tot Apostolisch Vic&ris der Kleine Soenda-eilan- den. De Overste van bet Missiehuis Uden geeft ons omtrent den nieuwbenoemden Bis ■chop de volgende bijzonderheden Geboren te Lank in het tegenwoordige Bis dom Aken in 1883. deed H. Leven zijn intrede tn het Missiehuis van Steyl voor de lagere studies in 1905. In het Missiehuis St. Gabrië! (Weenen) studeerde hu philosophic en theologie. en ontving er in 1910 de H. Pnesterwudlng. Als jeugdig missionaris trok hjj datzelfde jaar uit naar oe bloeiende Missie van Steyl in Togolana (West-Afrika), moest echter, toen dit mlssie- district tengevolge van den oorlog aan andere Congregaties overging, naar Europa terugkee- ren. Tot zijn groote voldoening ontving hij in 1919 opnieuw het nussiekruis voor de door Steyl overgenomen Missie op Flores-Timor. De eerste jaren was hü werkzaam op het eiland Timor, totdat hij, na bet overlijden van den Provlcaris der Missie Pater Jan van CTeef door Mr. Ara. Verstraelen tot diens opvolger werd gekozen. Van het begin af onderscheidde Pater Leven zich In het veelzijdig bedrijf van een zoo uit gebreide missie als Flores-Tunor met haar thans ongeveer 230.000 katholieken door z«n uitne mende priesterlijke en apostolische liefde en het vertrouwen zijner missionarissen verdienden Daarnaast toonde hij zich bij de organisatie van bet Missiebedruf ë^n man van talent, van uiterste nauwgezetheid en van hoffelijkheid en tact in al zijn relaties met de Gouvernement ambtenaren, zoó dat hü meermalen door de hoogste instanties met buzondere onderscheiding werd vermeld. Geen wonder, dat na het onverwacht heen gaan van Mgr. Verstraelen. de keus op den Provtcaris Pater Leven viel Moge de goede God. de bloeiende Flores-missie onder zün be stuur blijven «egenën. ren geregeld was. Door den hebben zjj Egmond niet kunnen bereiken. Het vaartuig was reeds acht dagen varende en er was gebrek aan voeding en drinken. Een en ander werd den mannen door de politie ver strekt. Bij het opkomen van het tij zün zü Vrüdagmorgen om 4 uur naar Egmond gevaren om van daaruit koers te zétten naar Engeland. De opvarenden verklaarden allen werkloos te zün en dezen tocht uit louter onderneming te heb ben aanvaard. Lief kind, wü willen U voor het laatst nog eens met dezen schoonen groet van ons H. Ge loof begroeten. Ons heilig geloof, waar men ons om beschimpt, bespot, veracht en ons nog slechter behandelt dan dlertn. Ons H. Geloof, waarvoor wü *>u. als God niet helpt, den ver- schrikkelijksten hongeidood moeten sterven Maar we sterven gaarne, we sterven met vreug de, we zün bet leven moe. Dat God ons slechts één genade schenke. om ons toch spoedig te verlossen uit de handen van onze vijanden Lief kind, bid, bid toch om den dood voor uwe arme ouders, broeders en zusters, wü kunnen en willen niet langer meer leven. Eén wensch hebben we maar, den dood! Kind, we kunnen en mogen U alles niet schrijven, hoe men ons behandelt. Men sleept ons van de eene gevangenis naar de andere, van den eenen üskelder naar den anderen Men gunt ons dag noch nacht eenige rust. We -moe ten werken als de dieren, maar zü krijgen hun voedsel, ons geeft men slechts slagen. Wü krij gen geen stukje brood en dat hier in het rijke Rusland, dat het land van het koren is. waar God dit jaar nog duizenden, ja millioenen cen tenaren koren liet groeien, maar men neemt al les af en verzendt het naar het buitenland. Wü mogen het niet aanraken, we weten niet eens meer, hoe brood smaakt. O God. we bidden C om één gunst, ontferm U over ons en laat ons toch spoedig sterven. We dorsten naar den dood als een hert naar een waterbron. We wil len voor ons H. Geloof sterven, we willen den dood opofferen voor iize'arnie geloofsgenoo- ten, want zü lijden evenveel als wij We voelen een inwendige kracht er sterkte voor den dood Lief kind, ik, uw vader, uw arme oude va der van 70 jaar, wordt lederen dag behandeld als een uitgehongerd paard, dat werken moet, maar niet kan. Dat paard zou men uit mede- lüden nog wat te eten geven, maar mü geeft men niets dan ruwe scheldwoorden en schop pen, dat is de dank voj’ al het goed, dat ik 'n vroegere jaren juist aan die menschen gedaan heb. Moge God het rnyi echter vergeven en ons een goeden dood geven, als het met Zün H Wil overeenkomt. Kind, het is hard, het is zwaar, het Is yeel. wat we reeds in al die jaren meegemaakt heb ben, het is met geen pen te beschrijven. En tath, hoe abuden we God den rug toe kunnen keeren en Hem ontrouw worden daar Hü nog veel meer voor ons gedaan heeft. Dat kunnen we niet, dat doen we niet. Maar kind, bid veel voor ons, dat we alles geduldig en standvastig utthouden tot het einde toe. Wat Is het ver- achrikkelük den hongerdood te stety^n, o God, help ons. laat ons toch sterven. Uw broer staat met vrouw en 5 kleine kin deren op straat in d^ hooge sneeuw en ijzige koude. En niemand durft het aan, hen in zün huls op te nemen, als hü zelf niet op straat gezet wil worden En het is nog niet genoeg, dat ze ons als honden de straat op sturen, neen ze nemen ook nog onze kleeren af en wü moe ten er maar bü zwijgen om tenminste niet de afgrijselükste godslasteringen aan te moeten hooren. Kind, ge kunt U er geen voorstelling van maken, hoe O. L. Heer hier beleeSIgd wordt. Wü troosten ons er altijd mee, dat bü U in he’ klooster veel gebeden, geofferd en boete ge daan wordt voor de verschrikkelijke zonden en gruwelen, die in Rusland bedreven worden Het is niet te begrijpen, dat over ons land nog geen straf gekomen is als over Sodoma en Gomorrha. het is slechts een wonder van Gods bartnhartig- Meulemans LI XEMBOVAG, programma 7.00 7.45 concert van Causerie over het Fransch ziek 9 00 Deze aanhaling leidde tot de arrestatie van vier Chlneezen. Verschillende huiszoekingen hadden plaats. Zaterdagochtend is in een bijeenkomst In het City-Theater te 's-Gravenhage het 40-jarig be staan van het Hoofdbestuur der P. T. T. herdacht. Deze bijeenkomst welke een feestelük karak ter droeg, werd bijgewoond door den Minister van Waterstaat, mr. P. J. Reijmer. die ontvan gen werd door den Directeur-Generaal der P. T. T. Ir. Damme en den algemeen secretaris mr. van Royen. Nadat allen hun plaatsen hadden Ingenomen, sprak ir. Damme een kort woord van welkom tot de aanwezige autoriteiten, genoodlgden en ambtenaren, waarbü hü vooral deed uitkamen de goede samenwerking welke steeds bestaan had tusschen het Hoofdbestuur der P. T. <Sc T. en de verschillende lichamen waarmede het in contact kwam Ook dankte de heer Damme allen, die bü het organiseeren van deze her- denklngsbüeenkomst hun zeer gewaardeerde medewerking hadden verleend. Vervolgens hield de Minister van Water staat, mr. P. J. Reijmer een rede, waaraan wü het volgende ontleenen; Ambtenaren van het Hoofdbestuur der P. T. T.. van het Staatsbedrüf der P. T. T.. ik heb bü verschillende gelegenheden openlük blük gegeven van de waardeering. die ik heb voor de wijze, waarop het Staatsbedrijf zün taak en U uw taak tn het bedrijf vervult. Kort geleden kon ik daarvan nog in de Eerste Kamer der Staten-Generaal gewagen. Maar het doét mij goed, dat Ik hetzelf de nog eens zeggen kan In besloten kring, tot U allen persoonlük Het P. T. T.-bedrijf vervult in onze moderne samenleving een functie van het allergrootste gewicht. Een snel betrouwbaar gedachtenverkeer Is een levensvoorwaarde voor de maatschappü- En het is een verheugend teeken, dat in onzen tijd van verkeersbelem- merlngen op nagenoeg alle gebied het gedach tenverkeer in de wereld nagenoeg ongehinderd zün gang gaat. Nederland neemt in dit verkeer een belangrüke plaats in. Begrüpt Uw taak ten aanzien van de menschheid, ten aanzien van Uw land. Zü is zwaar, maar schoon. Dan ben ik overtuigd, dat de waardeering, die ik voor Uw werk heb steeds zal blüven bestaan en dat Uw toekomstige werk U voldoening en geluk zal kunnen schenken. Aan U, mijnheer de Directeur-Generaal. als vertegenwoordiger van het geheel en dus aan U allen, mün gelukwenschen met dezen dag. Ik zeg U dank voor Uw plichtsvervulling. En nu, met moed op den weg voorwaarts naar het vijftigjarig jubileumI Hierna was het woord aan ir. Damme, die in een uitvoerige rede een overzicht gaf van de' werkzaamheden en gebeurtenissen In de afge- loopen veertig jaren. Het verdere gedeelte v« was een gevarieerd programtr vlotte wijze werd afgewerkt. BRI NNEE. 509 M. 11.20 Concert door klein-orkeet van N. I. R. o. 1. v. P. Lee mans 12.30 Gramofoonmuziek 12.45 Pianorecital 1.05 Gramofoonmuziek 4.20 Concert door bet omroepeymphonie- orkeet o. 1. Arthur Meulem&ns 7.20 Concert door het radio-orkest o. 1. v. Franz André 8.20 Concert door het omroepsymphonieorkest o. 1. v Arthur 9.30 Gramofoonmuziek. 1191 M. Bell GramofoonmuzleL Weeroverzicht 7.50 Symphonisch gramofoonmuziek 8 30 een actueel onderwerp in 8.40 lichte gramefoonmu- Nieuwsberichten in het Fransch 9.10 Voortzetting concert lichte gramofoonmuziek 9.45 Nieuwsberich ten in het Duitseh 9.55 Dansmuziek en een gevarieerd programma van gramo foonmuziek; daarna koersen en sportbe richten. BERLIJN. 419 M. 3.50 Concert 5.20 idem 7.25 Populair concert 9.50 Concert. IMMBI RG, 372 M. 10 30 Concert door het stedeltyk theater orkest Gramofoonmuziek 1.30 idem Concert 5.15 Muziek van Brahms 7.20 Populair concert 9.50 Concert door het Noragorkest. KONIGSWINTERHAIHEN, 11.20 Gramofoonmuziek 5 50 Concert 10.20 Concert. LANGENBERG, 472 M. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf 3.50 Vesperconcert. 1154 M. 1120 Gramo- 12.20 Concert 3.45 Con- door het 8 40 idem 9.55 Dans- Naar wij vernemen, heeft de minister van Justitie aan den heer Julius Bannat, den broe der van den te Amsterdam gearresteerden Henri Barmat, doen mededeelen, dat hij hier te lande beschouwd wordt als ongewenscht vreemdeling en dat hij daarom het land moet verlaten. De heer Barmat, die te Amsterdam In de Minervalaan woont, zal tegen deze beslissing persoonlijk bü den minister protesteeren. sterken stroom HITZEN. 1875 M. KRO 8.00 Mor- genconcert 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Willem van Oranje-herdenking in de Koninklijke Militaire Academie te Breda 11.30 Godsdienstig half uurtje door pastoor L. H. Perquln 12.00 Poli tieberichten 12.16 Het KRO-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 1.45 Verzorging zender 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Gramofoonmuziek 3.30 Voordracht door Ad. VerziJl 3.50 Liederenrecital door Joh. Lammen, bas 4.10 Voordracht door Ad. VerziJl 4.30 Vervolg Liederen- recital 4.50 Gramofoonmuziek 5.15 de KRO-boys o. 1. v. P. Lustenhouwer. Refrein zang Jack Mossel 6.00 ,J>e vyf- provincietocht rond het Ijsselmeer'* door J. Th. W. J. Vermolen 6 20 De KRO- boys o. 1. v. P. Lustenhouwer 6.40 Es- perantocursus door P Hellker 7.00 Po litieberichten 7.15 De KRO-boys 7.25 dr. G. F. van Balen: „Teleologie in de ge neeskunde** 7.45 Verbondskwartlertje 9.00 Gramofoonmuziek 8 15 De Haar lemse he Orkest vereen iging o. 1. v. Frits Schuurman» soliste Hans Gruys. HILVERSUM. 296 M. AVRO >.«0 Tijdsein Avro-klok 8.01 Gramofoonmu ziek 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Och tend con cert door eep ensemble o. 1. v. Otto Hen driks 11.00 Kook- en Bakpraatje door mevr. R. LotgeringHillebrand..Beslag maken en bakken'* 11.30 Voortzetting ochtendconcert 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Lunchconcert door het omroep orkest o. 1. v. Nico Treep 2 00 Verzpr- ging zender 2.15 Concert door het om roeporkest 3.00 Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 26e les 4.00 Zangvoordracht door P C. Brederode 4.30 Radio-kinderkoorzang o. 1. v. Jacoo Hamel 5.00 Uitzending voor kleinere kinderen VPRO 5.30 Jeugdhalfuur door ds. B. J. Arts AVRO 6.00 Gramofoon muziek 7.00 Causerie door L. BÜckman: ..De beperking van den rundveestapel** 7.25 Overschakeling van den zender 7.30 Willy Rosen-programma, uit te voeren door Kovacs La joe en z^n orkest als diri gent, pianist en zanger. Intermezzo: ..Het ensemble 4 en 1 vleugel” 8.01 Vaz Dlas 8.05 Voortzetting Willy Rosen- programma 900 Clinge Door en bos 9.20 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Het concertgebouworkest o. 1. v. dr. Mengelberg m. m. v het Toon- kunstkoor. afd Amsterdam, solisten Mla Peltenburg. sopraan en Herman Schey, bariton. Brahms-feest Ein Deutsches Requiem” 10.30 Gramofoonmuziek 11.00 Vaz Dlas 11.10 Aansluiting met het Carlton-hotel te. Amsterdam. Dansmu ziek door Crazy Tom en zijn band 12.00 Tijdsein en sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 7