Cup-leed Cup-vreugde en De machtigings wet Sneevliet wil vrij RADIOPROGRAMMA Staten-Generaal DE STRIJD OP WEMBLEY WOENSDAG 3 MEI I Donderdag 4 Mei 1933 Willen i* kunnen Verzoek ingediend Vier wagon* uit de rail* geloopen Zijn vrouw vermoord Tien jaren gevangeni**traf Relletje te Heerlen Lichtzinnige wraak? AUTO CONTRA STOOMTRAM EEN DAPPERE VROUW IN Inbreker op de vlucht gejaagd Hoofdbestuursvergadering ZEEKR1JGSRAAD VONNIST Dubbele moordaanslag HEETE KOFFIE GEDRONKEN Vijfjarig kind gestorven GRAVEUR ONTSLAGEN Conflict bij de K.L.M. De piloten nemen onttlag Toestand zorgwekkend De staart kwispelt Ongerutt en ontevreden NEDERLAND—BELGIË JONGEN DOODGEREDEN TORPEDO OPGEVISCHT UITLOTINGEN WEER OP VRIJE VOETEN Witte Kruisloten „ST. CHRISTOFFEL” DE KRAKATAU WERKT Voor Liverpool was het een glans rijke finale Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig eei pot Sprutol. Bij alle Drogisten Ruimere bevoegdheden noodzakelijk Ontsporing van een goederentrein De Hoogeerw. Pater G. Froewis S.V.D. tot bisschop benoemd Sluitingtzitting der beide Kamer* op Zaterdag 6 Mei Groote hoeveelheid turf verbrand te Vriezenveen Hy voelt zich gedrongen zyn plich ten al* Kamerlid te vervullen Twintig jaren gevangeni**traf geëischt Ook de regeering betreurt de late indiening Aansluiting by het R. K. Werk liedenverbond - A R.K. MIDDENSTANDSBOND HET BISDOM HAARLEM NIEUW APOSTOLISCH VICA RIAAT IN CHINA WIELRIJDER AANGEREDEN Wegens roode sympathieën Inzittenden van vrachtauto met moeite bevrijd Eitchen tegen wachtmeeeter en korporaal Het Belgische elftal gewyzigd Stoke en Spurt promoveeren 1 296 M. t 'V I dan /25 s. 2715 no. 4 bestagn, vocrdbei zijn. Door de inmiddels Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot verleentng van bevoegdheden tot het nemen van buiten gewone maatregelen in het belang van den Landbouw, wordt het volgende ontleend: Zoo gaat t op Wembley. Cup-vreugde en Cup-leed! VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Het legt er nou net precies aan, welken bril men opzet. Klikt men door ^verpoolsche glazen. 12.30 Gramofoon- muziek 4.20 Idem 5.50 Gramoföon- muzlek 6.10 idem 7.20 Gramofoon- muziek. ROME. 441 M. 4.50 Vocaal en instru mentaal ensemble 8.05 Concert o. 1. v. Janssen. 4.35 Gramofoon- 9.35 Populair De leden der Nederlandsche Vereeniglng van Verkeersvliegers, waarvan alle piloten der Ko ninklijke Nederlandsche Luchtvaart Maatschap pij op twee na lid zijn, hebben Dinsdagavond in hun vergadering unaniem besloten met Ingang van 1 Juli as. ontslag te nemen als vliegtulg- bestuurders bjj de K L M. Zaterdag 13 Mei as., des middags te 2 uur, wordt in het Jaarbeursgebouw te Utrecht de algemeene jaarvergadering van de Ned. R. K. Vereeniglng van Handelsrelzigers en Handels- agenten ,JBt. Christoffel" gehouden. De agenda vermeldt o. m. een voorstel van het hoofdbestuur tot benoeming van een com missie van zes leden, van wie drie voorstanders en drie tegenstanders van eventueele aanslui ting bjj het R. K. Werkliedenverbond. Van de afdeellngen Amsterdam, Rotterdam. Utrecht en Vught zijn de voorstellen tot aan sluiting bij hei R. K. Werkliedenverbond. BRUSSEL. 509 M. 4.20 Idem WEENEN, muziek concert. Bjj het torpedo-ateller op de Rijkswerf te Hellevoetsluls is door een vlsschersvaartulg uit Stellendam een deel van een torpedo, vermoe delijk van Engelschen oorsprong, aangebracht. In de buurt van Schever.lngen waareen en an der opgevischL Maandagnacht is de wielrijder NoordwiJkerhout op den Oooweg 8ERANG, 2 Mel. (Aneta) De Krakatau toon de op 1 en 2 Mei een sterk verhoogde werking. Stoomwolken tot een hoogte van 4000 Meter en erupties toe 800 k 1000 Meter hoogte vormen hiervan de verschijnselen. Een en ander was bijkans niet waar te nemen. Een praaibrief van het sa. ,J3out" van de K.P.M. vermeldt, dat heden op zee een sterke zwavellucht werd waargenomen. De doen. 3; s. 2096 no. 14; s. 1001 no. De belde Kamers der Staten-Generaal zijn In vereenlgde vergadering in het gebouw van de Tweede Kamer bijeengeroepen op Zaterdag den 6en Mei 1933, des namiddags te kwart voor drie uur. De Rotterdamsche rechtbank heeft Dinsdag middag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 42-jarigen houtbewerker W., tegen wien het O. M een gevangenisstraf van twaalf jaar had geëischt wegens moord op zijn echtgenoote. W. had in Juli van het vorig jaar zijn wouw mis handeld en door gasvergiftiging van het leven beroofd. De rechtbank, vonnis wijzende, ver oordeelde den verdachte tot tien jaren ge vangenisstraf. tegen welk vonnis W. hooger beroep zal aanteekenen. In het Missiehuis te Steijl is telegrafisch be richt uit Rome ontvangen, meldende dat door den H. Stoel tot Apostolisch Vicariaat is ver heven de Apostolische Prefectuur Tinyangchow Honan en tot Apostolisch-Vicaris is benoemd de hoogeerw. Pater G. Froewis, tot dusverre Apostolisch-Prefect dezer Missie. SOERABAJA, 2 Mei (Aneta) Bij de be handeling door den Zeekrijgsraad werd tegen den wachtmeester Pieckart wegens opruiing, een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van twee jaar. onder aftrek van den tijd, doorge bracht In preventieve hechtenis, benevens ver- Tte Posterholt bij Roermond is het 5-Jarig kind van C. 8. na het drinken van heete koffie overleden aan de gevolgen van de In verband hiermede ontstane ernstige inwendige brand wonde. -» Dinsdagavond omstreeks half negen is op enkele honderden Meters afstand van het sta- ticn-Sliedrecht een viertal wagons van een goe derentrein, komende uit Kesteren, door tot nu toe onbekende oorzaak op een wissel uit de rails geloopen. De gederailleerde wagons kwamen ówars over de belde sporen te staan, zoodat bet spoorwegverkeer ter plaatse geheel werd ge stremd. Onmlddellijk werden maatregelen ge nomen om de vertraging zoo gering mogelijk te dcen zijn, terwijl door personeel uit Dordrecht en Sliedrecht met het opruimIngswerk werd be gonnen. Men hoopte tegen middernacht de wa gons weer in het goede spoor te hebben gebracht. De reizigers uit de richtingen Dordrecht en Gorlnchem moesten op de spoorbaan de treinen verlaten en zich te voet naar het station be geven, om vandaar verder te kunnen worden vervoerd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. WARSCHAU, concert Idem. Bij het Gerechtshof te Amsterdam is door Mr. Dr. Benno J. Stokvis namens den heer Sneevliet, die wegens opruiing door de recht bank werd veroordeeld tot vijf maanden ge vangenisstraf met aftrek van preventief en die van dit vonnis in hooger beroep is gegaan, een verzoek tot. invrijheidstelling Ingediend. Het verzoek is o.m. gegrond op het feit dat hjj bij de op 26 April gehouden verkiezingen tot lid der Tweede Kamer is gekozen en zich nu gedrongen voelt zijn plichten als Kamerlid te vervullen. LANGENBERG. 472 M. 11.20 Populair concert door het West-Dulteche Kamer orkest o. 1. v. Breuer 12.20 Concert 3.60 Veaperconcert o 1. V. Wolf 9.55 Po pulaire en dansmuziek o. 1. v. Eysoldt. DA VENTRY, 1664 M. 11.20 Orgelcon cert 12.05 Concert 12 50 Concert 3.25 Concert door het Metropole orkest 7.20 Concert door het B.B.C.-orkest 10.06 B.B.C.-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (Elfel), 1446 M. 7.60 Gramo toonmuzlek Sedert eenlge dagen is In de veenderijen te Vriezenveen. reeds een drietal hoopen turf, eigendom van de fa. Terwlndt-Arata veen ver brand. Deze branden worden in verband gebracht met de staking, waardoor de toestand In de venen zeer gespannen is geworden. De politie stelt alle pogingen in het werk, om verdere brandstichting te voorkomen. De verveners hebben nachtwachten aangesteld. Het besluit van de verkeersvliegers is niet dan na lang beraad en ampele besprekingen, zoowel met de directie als onderling, genomen. Van de zijde der piloten is het volgende me degedeeld over de redenen, die tot een beslis sing van zoo groote beteekenis hebben geleid. Het huidige conflict is niet in de eerste plaats een gevolg van de economische omstandighe den, waaronder de piloten werken, doch van den algemeenen toestand van het bedrijf. De vllegtuigbestuurders en speciaal de Vereeniglng van Verkeersvliegers, waarin ongeveer alle pilo ten In dienst van de KL.M. zijn georganiseerd, hebben zich ernstig te beklagen over het gebrek aan medewerking, dat wordt betoond van de zijde der directie van de KL.M. Met het Inkomen, dat de piloten over het af- geloopen jaar genoten, zijn zij zeer wel tevre den, behoudens enkele jongeren, die naar het inzicht der Vereeniglng voor Verkeersvliegers onvoldoende worden gesalarieerd. De piloten achten het geenszins onbillijk, dat op hun Inkomen in verband met de tijds omstandigheden normale kortingen worden toe gepast. Een andere kwestie Is echter, dat In een kort tijdsbestek talrijke verlagingen van het zuiver inkomen hebben plaats gehad en wel op zoo verschillende en willekeurige wijze, dat bjj de piloten onrust is gerezen en er onzekerheid is ontstaan over hetgeen de dag van morgen zal brengen. Thans weer dreigen nieuwe kortingen; daar tegenover staat een onevenredige verhooging van de arbeidsprestaties van de piloten. Bij de directie aldus de vliegers verder heeft blijkbaar de meening postgevat, dat het „verkeersvllegen” thans niet moeilijk meer Is, althans onder de huidige omstandigheden min der elscht van het moreel en physlek der vlleg tuigbestuurders, dan dit voorheen het geval was. Het omgekeerde Is echter het geval. Door den vooruitgang van de techniek wordt van de vliegers steeds meer geëischt; er wordt nu on der vrijwel alle weersomstandigheden en ook na het Invallen van de duisternis gevlogen. In mist en duisternis vliegen elscht veel meer van de zenuwen dan zooals vroeger het afwachten ▼an mist en het wachten tot het weer licht wordt. Het meest voor de hand liggend voor beeld hiervan is de Indlë-route, waarbij regel matig in duisternis wordt gestart en honderden - kilometers over zee, woestijn, gebergten en oer- 1153 M. 1120 Strijk- Andersen 2.20 1. v. Gröndahl 7.36 orkest 9.36 Weensch het omroeporkest o. 1. v. 10.30 Dansmuziek. De accountant H. te Hillegersberg, die de vorige week werd gearresteerd, omdat hij crl- tiek had uitgeoefend op de Justitie, In verband met een zaak, waarvoor hij ook eerder reeds gerulmen tijd werd gearresteerd, ia weer op vrije voeten gesteld. Oude spreekwoorden sdfn 'n moot bezit. Ook het bovenstaande is een stimulans tot de daad. We moeten krachtig willen iets goeds te volbren gen, iets grootsch te verrichten. Waar een wil is, daar is ook een weg. Intusschen.tja.... je moet toch maar zoo’n spreekwoord met 'n korreltje zout nemen. Het klinkt mooi bij welslagenwillen is kunnen. Doch de meesten zouden hier bene den wel rijk willen wezende wil is stevig genoeg, maar. Van onzen wil zal het niet afhan gen wanneer we bij ziekte niet spoe dig genezen of de crisis onzer maat schappij niet radicaal uit de wereld helpen. Willen is kunnen. De „helderziende" Duitsche wilde te Zaandam o zoo gaarne een schat vinden: willen deed ze wel maar vinden niet. Ze kon niet. Willen is kunnen Spreekwoorden zijn een schoon be zit. Een graveur eerste klasse aan de Topogra fische inrichting te Den Haag, ressorteerende onder het departement van Defensie, la naar ..Het Volk” verneemt, met verlof gestuurd, in afwachting van een nadere beslissing door den minister. De man had de gevorderde verklaring, ver meldende het nlet-aangesloten zijn bij SB.AJ* of modernen vakbond, alsmede de belofte zich ook In de toekomst van die aansluiting te zul len onthouden, ongeteekend ingeleverd met een kantteekenlng. De gevraagde verklaring leek hem in strijd te achten met de in de dagbladen gepubllceerden brief d.d. 18 April van den minister van De fensie, waarin Zijne Excellentie de vraag of ten aanzien van burgerlijke ambtenaren, ver bonden aan diensten, die onder het departe ment van Defensie behooren, ter zake van bet steunen van vereenigingerf op soclaal-democra- tlschen grondslag, hetzelfde «^eldr als voor militaire ambtenaren, ontkennend beantwoordt. Maandagavond laat hebben te Heerlen ern stige relletjes plaats gehad. Toen de in de mijn streek vertoevende Duitschers hun feestverga- dering hadden gehouden ter gelegenheid van het Duitsche IMel-feest, groepten zich voor en nabij het gebobw vele communisten en socialis ten samen. Een sterke politiemacht moest wor den opgeroepen. Toen de menigte niet voldeed aan de bevelen van de politie om zich te ver spreiden en door te loopen, voerden de bereden marechaussee verschillende charges uit met den blanken sabel. De politie moest van de gummi knuppels gebruik maken. Eén persoon moest in het ziekenhuis te Heerlen worden opgeno men wegens een zeer ernstige sabelwonde. Er hadden geen arrestaties plaats. wouden moet worden gevlogen zonder landings- mogelfjkheid. Vroeger bedroeg de gemiddelde afstand der dagtrajecten op de Indlë-route circa 1200 KM. Thans zjjn reeds afstanden van 1800 tot 2500 K.M. In de reisschema’s opgenomen; het komt daardoor niet zelden voor, dat de vliegers twaalf tot vijftien uur In de lucht zijn zonder tus- achenlandlng. Er bestaat tusschen de Verëëfflging en de Di rectie der K L.M. een „Reglement vliegtuigbe- stuurders”, waarin een schaal is opgenomen, waarbij de piloten In klassen worden ingedeeld en waarnaar hun arbeidsvoorwaarden worden geregeld. Dit reglement geeft echter aan de vllegtuigbestuurders geen enkele zekerheid, daar de directie er steeds van kan afwijken. Welis waar hebben de piloten onder zekere omstan digheden recht van beroep op een Commissie van Advies, doch een door deze Commissie uit te brengen advies is niet bindend, zoodat de Directie dit advies naar believen kan opvolgen of, na kennisneming, naast zich neer kan leg gen. Het Is zelfs voorgekomen, dat de Directie jonge piloten In dienst heeft genomen in strijd met de „R.V.”-bepallngen. De Directie wenscht een soepele regeling van de arbeidsvoorwaarden barer piloten en ver zekert, dat, wanneer de piloten het aan de Di rectie overlaten, zij zich nimmer te beklagen zullen hebben. De leden van de Nederlandsche Vereeniglng van Verkeersvliegers hebben echter na her haalde besprekingen niet het minste vertrou wen meer in een dergelijke toezegging. Op den hoek van de Terheydenstraat en den Stationsweg te Breda, had Maandagavond een botsing plaats tusschen een vrachtauto der firma Scheepmakers uit Lisse en een tram van de Z. St. Mij. De auto werd met groote kracht In de flank gegrepen, zoodat hij kantelde, waarbij de lading tweehonderd kisten vlscli op den grond terecht kwam. Met veel moeite konden belde inzittenden uit den omgekantel- den tractor losgewerkt worden. De locomotief van de tram ontspoorde en het duurde ruim anderhalf uur, eer de lijn vrij was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar auto met tractor moesten zwaar ge havend weggesleept worden. Bij de op 1 Mei gehouden uitloting, zijn de volgende nummers uitgeloot met ƒ25 elk: 121 no. 20; s. 4607 no. 47; 822 no. 26; s. 2499 no. 42; Op de dezer dagen gehouden vergadering van het Hoofdbestuur van den R.K. Middenstands bond in het Bisdom Haarlem werd besloten onder de leden der organisatie een krachtige propaganda te voeren tot het bezoeken van den a.s. Dlocesanen Katholiekendag. Vooral nu de sociale organisaties ten volle zijn ingeschakeld bij de voorbereiding van dezen Katholiekendag en nu door het bestuur van den Katholieken dag faciliteiten zijn beschikbaar gesteld om het bijwonen van den dag door de leden der sociale organisaties te bevorderen. Ingekomen was de ontslagname als hoofdbe stuurslid van den heer P. J. M. van Tetering te Haarlem. Door den bondsvoorzitter werden In een sym pathiek woord de groote verdiensten, die de heer Van Tetering zich jegens de katholieke middenstandsorganisatie heeft verworven, in ’t licht gesteld. De voorziening in deze vacature zal aan de orde worden gesteld op den a.s. Voorjaars Cen- tralen Raad van den Bond. Het hoofdbestuur besloot In de vacature-Van Tetering candidaat te stellen de heer F. J. M. Kuyper te Amster- dam. De Voorjaars Centrale Raad van den Bond zal worden gehouden op Woensdag 10 Mei as des morgens te 10 uur te Den Haag In het gebouw Amlcitia, Westeinde. Na het uitbrengen van het jaarverslag over 1932 door den bondssecretaris, komt aan de orde een mededeeling over het Diocesaan Voor- schotlnstltuut en de plaatselijke Voorschotfond- sen, door den heer J. Th. Peters, voorzitter van het Diocesaan Voorschotinstituut. Vervolgens zal de bondssecretaris, de heer W. Boon, eenlge mededeelingen doen over de jong ste uitbreiding van het Eigen Informatie- en Incassobureau van den bond. Door de afdeellngen zijn een drietal voorstel len ingediend, respectievelijk met betrekking tot de betere wettelijke regeling van de Inning van kleine vorderingen, de Bisschoppelijke bepalin gen voor rekenpllchtlge besturen er de positie van den handel ten opzichte van groenten, die op de veilingen onverkocht blijven. -- v Door den directeur van het Bondsbureau, mr. heeft Wembley nimmer een glansrijker, finale F. Bach, zal een inleiding worden gehouden over het onderwerp: Omzetbelasting. De vergadering zal te 2 uur worden onder broken voor een buitengewone Centrale Raads vergadering, uitgeschreven voor de behandeling van het bestuursvoorstel tot wijziging van sta tuten en huishoudelijk reglement van den Bond. Waar verschillende afdeellngen zij het naar de meening van het hoofdbestuur ten on rechte van ombouw van den Bond tot een „bond van leden” een aantasting van de zelf standigheid der plaatselijke afdeellngen vree- zen, heeft het hoofdbestuur besloten hiertoe geen voorstel te doen. In deze omstandigheden draagt dan ook het voorstel tot wijziging van statuten en reglement over het algemeen slechts een technisch karakter. Het voornaamste in de gestelde wijzigingen is, dat in nieuw in te voegen artikelen in de statu ten is neergelegd, de nieuwe verhouding tus schen stands- en vakorganisatie In de katho lieke middenstandsbeweging, zooals deze Is ver vat in de nieuwe statuten van den Ned. R. K. Middenstandsbond. BERLIJN. 41» M. 3.60 Populair con cert 6.20 Mandollnemuzlek 7.30 Con cert 8 50 Omroeporkest. HAMBURG. 372 M. 10.60 Concert 12.36 Gramotoonmuzlek 1.30 idem 3 50 Concert 9 50 Dansmuziek door het Norag-kamerorkest. KONIGSWUSTERHAUSEN, 1635 M. 11.30 Gramotoonmuzlek 1.20 Idem 3.50 Concert 4.50 Kamermuziek 8.30 Dansmuziek 10.30 Concert. Natuurlijk waren er nog tienduizenden Za terdagmiddag, die aan wat anders dachten, dan aan den Cup. Die vochten tegen het bittere noodlot, dat hen volkomen had verrast. Of vol komen is eigenlijk wat overdreven, elk elftal, dat In de gevaarlijke zóne verkeert, moet op z’n qul-vlve zijn. Men staat nu eenmaal voor de vreemdsoortigste verrassingen, vooral bjj de staartgroep. Nog niet zoo lang geleden stonden Leicester City en Wolverhamptor Wanderers, wat men noemt „geheld” onderaan. Mogelijk hadden ze zich al met een degradatie verzoend, doch één vonkje bleek al voldoende om den geh£elen voorraad geestdrift te doen ontvlammen, en belden sloegen hun slag. Leicester City over rompelde Birmingham op vreemden grond met 40. terwijl Wolverhampton een kostbaar punt aan Blackpool ontfutselde. Als rappe Jantjes klommen belden met hun winst enkele sporten omhoog en laten op het oogenbllk de twijfelachtige eer aan de Bolton Wanderers en Blackpool. Nochtans is Boltons spel niet zoo zwak, dat •t feitelijk een degradatie rechtvaardigt. Veel eer zou men 't fouten in de captaincy en van den manager kunnen noemen, die zich lieten verblinden door de aanvankelijke veilige positie en over het hoofd zagen de lastige ontmoetin gen aan het slot. Toch kan Boltons kans nog keeren. doch dan moet on voorwaardelijk a.s. Zaterdag van Leeds United thuis worden ge wonnen, en daarbij andere teams falen. Want of Blackpool de situatie in Newcastle tegen de United zal kunnen keeren. staat te bezien. In ieder geval brengt as. Zaterdag een slot, dat pakt! PARIJS (RMdla). 1725 M. 7.06 Gra- motoonmuzlek 11.50 Populair concert 6.60 Gramotoonmuzlek 7.30 Rad 1 o too- neel 8.50 Gramotoonmuzlek. MILAAN. 331 M. 4.30 Orkestconcert 7.06 Gramotoonmuzlek. Evenals verscheidene leden betreurt ook de regeering, dat het ontwerp eerst den 24sten Maart is ingediend. In aanmerking moet wor den genomen, dat het ontwerp de vrucht Is van een geleidelijk zich vormend Inzicht, dat vooral ontleend is geworden aan een geleide lijke ontwikkeling van de omstandigheden. Im mers wilde de regeering met zoover strekkende maatregelen eerst komen op een moment, dat zij strikt noodzakelijk zouden moeten heeten. Daarbij mag ook in aanmerking genomen wor den, dat de regeering van te voren niet kon rekening houden met de ontwikkeling der po litieke gebeurtenissen. Door deze laatste Is de gelegenheid tot een meer rustige overweging dezer noodzakelijke en urgente maatregelen aan de Staten-Generaal tot leedwezen van de regeering ontvallen. Met genoegen las de regeering, dat de hier aan het woord zijnde leden erkenden, dat de uitgebreide bevoegdheden onmisbaar zijn. In derdaad zijn de voorgestelde maatregelen van een zeer wijde strekking, doch het wil de regee ring voorkomen, dat een meer rustige behan deling. in de Staten-Generaal er toe gevoerd zou hebben, dat* aan de regeering de mogelijk heid niet onthouden zou zijn voor verschillende soms verrassende omstandigheden over de noo- dige bevoegdheden te beschikken. Met de hier aan het woord zijnde leden is de regeering echter niet van meening. dat het beter ware geweest een ontwerp in te dienen, dat de be perkte strekking van het amendement-van den Heuvel zou hebben gehad. De minister var Economische Zaken en Arbeid heeft in de Tweede Kamer de redenen aangegeven, waarom hij slechts noode met deze beperkte strekking kan genoegen nemen en de regeering .jriijft van meening, dat voor omstandigheden, die thans in, en andere, die zich nog meer kunnen -:n, ruimere bevoegdheden noodzakelijk tot stand gekomen amendeering is het wetsvoorstel thans weinig gelukkig van vorm. Ook de regeering kan het in zijn tegenwoordigen vorm slechts ten deele bevredigen. Tegenover den geopperden twijfel, dat het niet zeker is, dat de minister van Economische Zaken en Arbeid gedurende het komende be wind met de uitvoering der voorgestelde maat regelen zou belast worden, wijst de regeering er op, dat er naar haar meening geen termen aanwezig zijn niet aan te nemen, dat het komende kabinet de goede gedachten, welke in de bepalingen van de onderhavige wet zijn belichaamd, zal inzien en ovememen. Ook de volgende met de zaken van den Landbouw be laste minister zal Immers over ruime volmach ten de beschikking moeten krijgen. De regeering meent dan ook. dat in dien twijfel geen reden voor de aarzeling, als waarvan ettelijke leden hier blijk geven, behoeft te zijn gelegen. Het deed daarom de regeering genoegen, dat van andere zijde met zooveel woorden de bereid verklaring werd gegeven aan het zittend kabinet op het laatste moment van zijn leven nog de onder de huidige omstandigheden onmisbare, ver strekkende bevoegdheden te verleenen. Gaarne zegt de regeering toe te overwegen, ook één of meer leden der Staten-Generaal te be noemen in de bij art. 25 bedoelde Centrale Com missie, indien en voor zoover de samenstelling dier Commissie zulks gedoogt. Inderdaad zal. zoolang nog een Directeur-Generaal van den Landbouw ontbreekt, het in het bijzonder deze Centrale Commissie zijn, die der regeering van bericht en raad zal moeten dienen fii landbouw crisis-aangelegenheden. 8; a. 5203 no. 22; 3; serie 5697 no. 21; s. 5697 no. 48; s. s. 5697 no. 40; s. 2409 no. 33; s. 2096 no. 20; 5. s. 2529 no. 38; s. 1601 no. 18; s. 1813 no. 32; s. 4607 no. s. 4094 no. 29; s. 1700 no. 24; a. 2715 no. 30; a. 2499 no. 23; a 6394 no. 39; s. 2715 no. 20; a. 2715 no. 32; s. 822 no. - 8; s. 3601 no. 24; 5; a. 4758 no. 23; 4; s. 1071 no. 48; a. 2715 no. 20; 2; a. 4750 no. 45; a. 2715 no. 44; a. 1071 no. 40; aanschouwd, als die van verleden Zaterdag. De jongens uit Manchester echter zjjn „down”, en hun stemming weerspiegelt zich volkomen in hun beeld over de match. Deels ongeluk hebben laatstbedoelden dan ook niet, doch daarbij past tevens het verwijt, dat die geringe voldoening aan het matige tegenspel hunner favorieten Is te wijten. Wij zullen nog enkelé notities toevoegen aan het verslag, dat uw lijfblad u bereids bracht. De ergste zondaar yas keeper Langford. De man bleek eenvoudig op van zenuwen, en stond af en toe te schutteren, als een beginneling. Normaal had hij stellig geen van de drie goals laten glippen, doch nu.... Ook Manchesters aanval bleef onder de verwachting, waarvan het ontbreken van centreforward Tilson, waar schijnlijk een der hoofdoorzaken moet worden genoemd. Goed beschouwd is Everton's zegepraal geen oogenbllk in gevaar geweest, ondanks het feit, dat men Manchesters kansen het best noteerde aan de voetbal-beurs. Aanvankelijk wat onrus tig werd de Toffee-club geleidelijk zekerder, en kon tenslotte Dixie* Dean den Cup uit de han den. van den Duke of York in ontvangst nemen. Na afloop was ’t natuurlijk feest. In de dressingrooms van de Liverpool-dub speelden zich de wildste scènes af. De Jongens waren zoo uitgelaten, dat ze arm In arm een heuschelijke can-can dansten. Nadat de eerste storm van enthousiasme was geluwd, verscheen In de deuropening Liverpools Lord-Mayor, die door Evertons chairman, Mr. Cash, aan de spe lers werd voorgestelu. In een geestig speechje feliciteerde hij zijn stadgenooten, waarop cap tain Dean repliceerde: Ik ben zoo gelukkig, dat Ik niet spreken kan! In de appartementen van de City kon men ook niet spreken, doch dat was niet van geluk. Een gebroken elftal plofte neer op hun stoelen en had zoo wat een kwartier noodig om de grootste teleurstelling te overwinnen. Zelfs wa ren er sommigen, die het hullen nader stond dan het lachen! HILVERSUM. M. AVRO 8.00 Gramotoonmuzlek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramotoonmuzlek 10.30 Cello- recital door Theo van Houten. A. d. vleu gel Egbert Veen*11.00 Knippen van klnderkleeding door mevr. Ida de Leeuw van Rees 11.30 Zangvoordracht door Mia van den Eynden. a. d. vleugel Egbert Veen 12.00 Lunchconcert door het om roeporkest o. 1. v. Nico Treep, afgewisseld door gramotoonmuzlek 2.15 Zenderver- zorging 2.30 Gramotoonmuzlek 3.00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuwvan Rees 3.45 Gramotoonmuzlek 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen 4.30 Vioolrecital door Annie Mesritz. A. d. vleugel Egbert Veen 5.00 Voor de kinderen. Radio too neel..Het Paasch-rap- port” door Cor Hermus 5.30 Kovacs La- Jos en zijn orkest m. m. v. Bob Scholten 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Kovacs La Jos 7.30 Cyclus Vacantle- gangers. Attentie: Jhr. Jan Felth Neder land Voettochten ..De beenen opgenomen” 8.00 Persbureau Vaz Dias. Daarna Gra- mofoonmuziek 8.45 Het omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. solist Adolph Poth, viool 9.10 Zang door het liederen- en oratorlumkwartet. To van der Sluys, so praan. Annie Woud, alt, Marcus Plooyer. tenor. H. Koning, bas. Felix de Nobel a. d. vleugel 9.30 Het omroeporkest 10.00 AVRO-tooneel„Intermezzo”, blijspel van J. B. Schuil 10.30 Omroeporkest 11.00 Persbureau Vaz Dias 11.10 Gra motoonmuzlek 12.00 Sluiting. 8; 8. 2499 no. 22; 4607 no. 38; 1813 no. 38; 1700 no. - s. 4542 no. 22; a. 2086 no. s. 3601 no. s. 4466 no. 10; B. 3001 no. 32; 1881 no. 22; 8. 1700 no. - s 1700 no. s. 1813 no. 8. 1885 no. 2; 1601 no. 28. Alle overige aaixteelen met /M. HUIZEN. 1875 M. KRO 8.00 Mor- genconcert NCRV 10.00 Gramotoonmu zlek 10.15 Morgendienst door dr. P. Boendermaker 10.45 Gramotoonmuzlek KRO 11.00 Gramotoonmuzlek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln 12.00 Politieberichten 12.15 Het KRO-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen NCRV 2.00 Fraaie handwerken door mej. AbHj 3.00 Vrouwenuurtje 3.30 Zen- derverzorglng 4 00 Bijbellezing door de. C. Boema. Zang door mej. C. de Jager, orgel F. Reymerlnk 6.00 Pianorecital door mevr. A. J. van Duin—Koerts 5.46 Fraaie handwerken voor de jeugd door H. J. Steinvoort 6 15 Onze Nederlandsche monumenten. „Willem de Tweede" door D. Schooltz 6.46 Knippen en stofveraleren 7.00 Polltle-radloberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Wat er op de we reld gebeurt, door Corn. A. Crayé 8 00 Christ. Radlokoor o. 1. v. Jan Couveé. Het versterkt NCRV-klein-orkest o. 1. v. P. V. d. Hurk 9.00 ..De Film". Iets over haar geschiedenis en techniek door P. J. v. Mullem 9.30 Vervolg concert 11.15 Gramotoonmuzlek 11.30 Sluiting. 517 M. 6.26 Muziek wijdering uit den militairen dienst. Tegen den korporaal Severljnse werd een jaar geëischt, onder aftrek van den tUd, door gebracht in preventieve hechtenis, benevens verwijdering uit den militairen dienst P. H. Uit aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer H. uit Rtjnsburg. Zeer ernetig gewond werd het slachtoffer op genomen en nadat eerste geneeskundige hulp waa verleend, werd H. naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden overgebracht, waar hu ter verpleging werd opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. Voor de rechtbank te Arnhem stond gister morgen terecht de 22-jarige G. J. de K.. slager te Nijmegen, terzake, dat hjj In den nacht van 8 op 9 November 1932 een viertal revolver schoten heeft gelost op de 66-jarige alleen wonende J. v. Druten te Hessen-Bemmel. waar door genoemde J. D. ernstig werd gewond, en dat hjj eveneens in dien nacht den agent van politie Kn. te Nijmegen door een revolverschot heeft gewond. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte de subet.-Officier van Justitie, mr. Lasonder. de maxlmum-straf, na melijk twintig jaar gevangenisstraf. rechtbank zal over 14 dagen uitspraak Naar wij vernemen is het Belgische elftal, dat Zondag 7 Mei a.s. te Amsterdam tegen Ne derland uitkomt, nog op een belangrijke plaats gewijzigd. In verband met het feit, dat de mld- voor Capelle van Standaard Luik j.L Zondag niet In vorm bleek te zijn, is hjj vervangen door Desmedt van Uccle Sport. Het merkwardige feit doet zich thans voor, dat Desmedt, die in het Belgische B-Elftal, dat op denzelfden dag te Hasselt tegen het Nederlandsch B-elftal uit komt. op de mldvoorplaata was gekozen, thans in het A-team op de mlddepvoorplaats zal spe len, terwijl juist Capelle te Hasselt in het B- elftal op die plaats speelt. Voorts is in het Belgische B-team nog een wijziging gekomen, n.l. van Calenborgh van de Union St. Gilloise is op de rechtsblnnenplaats opgesteld in de plaats van Deculot. In de tweede Divisie is het pielt beslecht. Zoowel Stoke City als Tottenham Hotspur promoveeren. Doch het meest merkwaardige is, dat beiden fuifden op een dag. dat beiden ook verloren. De City liep met 23 klem In Bury's netten, terwijl de Spurs het slachtoffer werden van West Ham’s wanhopige pogingen om het degradatie-spook den rug toe te keeren. Een dikke 35.000 toeschouwers waren op Upton Ground verschenen om hun .side” een verwoe den kamp te zien leveren tegen de bewoners van White Hart Lane. Fraai was de match al lesbehalve en de Hammers speelden zuiver op afbraak. Tot 25 minuten voor het einde het groote oogenbllk kwam. Kras doorgevoerd open spel van linker- naar rechtervleugel rukte de Spurs-achterhoede uit elkander, waardoor Wil son een gemakkelijke kans kreeg om zijn club voor de tweede divisie te behouden. Een kans, die hij niet met beide handen, doch met zijn rechterbeen gretig accepteerde! Zondagnacht werd ingebroken In de woning van den heer S. te Lutterade-Geleen. De dief bracht eerst een bezoek aan de slaapkamer der dienstbode en daarna aan die van mevrouw, die wakker werd, om hulp schreeuwde, den dief met de schemerlamp sloeg en tenslotte een partijtje worstelde met den Inbreker. Deze laat ste moest het hazenpad kiezen, na een hamer en een das^te hebben achtergelaten. Hij ver dween door een raampje van de W.C. LUXEMBOURG. 11»! M. 7 00 Dultsch programma, lichte gramotoonmuzlek 7.46 Weeroverzicht 7.50 Symphonisch concert van gramotoonplaten 8.30 Cau serie over een actueel onderwerp in het Dultsch 8.40 Gramotoonmuzlek 9.00 Nieuwsberichten in het Fransch 9.10 Voortzetting lichte concert van gramo toonmuzlek 9.45 Nieuwsberichten in het Dultsch 9.55 Dansmuziek (in pauze: koersen en sportberichten). KALUNDBORG. lioo orkest o. 1. v. Harald Omroeporkest Phllharmonlsch concert door Fritz Mahler - Maandagavond werd in de Jozef Hollmann- straat te Maastricht een twaalf-jarige jongen A. A. G., wonende aan den Brusselschen weg, aangereden door een auto, bestuurd door H., wonende aan het Orleansplein. Het ventje, dat een rijwiel bereed, was op slag dood. Het lijkje is overgebracht naar het ziekenhuis. 1441 M. 6 30 Populair 7.20 Gramotoonmuzlek 9 45

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 5