-|et Erfdeel F WWW W 1 T)efft)cfie-ïdio/ie f anneer U 'n meter stof pt, neemt F toch geen genoegen met Hf JF i ROBINSON CRUSOE’S AVONTUREN Wie stevig in zijn schoenen wil staan Alle abonné’s 1 Hij trekke ROBINSONschoenen aan (Ingezonden Mededeeling). COUPON I) DONDERDAG 4 MEI Meervoudige strafkamer r van Gauw bekeken f Het lokaas was al te verleidelijk f Uw f r Nog zoo’n poeiertje Het verloren kampioenschap F/ Te Broek op Langend ijk 4 Basculebrug by Den Helder Onoordeelkundige behandeling stroombesparende Philipslampen veel te weinig licht voor den ver bruikten stroom leveren. Gebruikt onder staande coupon om U te laten aantoonen, hoeveel goedkooper het licht van Philips lampen is. Niet veel lust tot nadere kennismaking Hy leverde oud lood voor oud yzer en kreeg geld toe Verduisteringen by het kan tongerecht te Alkmaar Openbare middagzitting Maandag 1 Mei Een kous, die verder werd af gebreid CHRISTELIJKE TUINBOUW- - SCHOOL GEOPEND Waarom zoudt U zich dan licht tekort laten „goed- dle VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER Uit het Engelsch van 4Joseph**Hocking -'-•.•.VN'.',',’ ARROND. RECHTBANK Va De wet byt als een woedende wolf naar alle kanten 7 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL op doen door x.g. koope" lampen, in vergelijking met Een verzamelaar van handschoenen u F T Robbie had een troe bananen ge rs plukt, oei ze op te eten, maar hjj vond. dat hij meer had dan hij er noodlg had. jri Toen hij een troep aardmannetjes rtl Kg, legde hU de rest van de bana nen over een tak en zelde den aard mannetjes, dat rij de vruchten moes- hoog gelegd, dat Topsy iel: „Ze sul len nooit zoo hoog kunnen reiken”. Tuinbouwschool Robbie wilde de bananen wat lager leggen, toen hij zag, hoe de aardman netjes een soort pyrqmlde vormden. zoodat een van hen bjj de bananen kon komen. ,_Kljk eens, Robbie,” riep Topsy, „ze zullen je bananen wegnemen.” „Dat verdienen ze ook met hun mooien toer”, zei Robbie. Automobiel Nederlandsche (Morgenavond vervolg) I 4 wilde niet hoor voetstappen. Er staat iemand krijgen: (Wordt vervolgd). ten zien te grijpen. Doch Robbie had de bananen zoo V)/1 lichtmeting te doen R—15 Hierop verscheen mej. A.. echtvriendin van den vorigen verdachte, die ook al zoo’n rljwlel- affairetje aan de hand had gehaald en even eens in Augustus 1931 een damesrijwiel, haar in huurkoop aangesmeerd door een agent van een Amsterdamsche rijwielfabriek. voor 120 ten gel de had gemaakt bjj een rijwielhandelaar. Op dit rijwiel was 9 gulden afbetaald. Overigens mar cheerde alles zooals in de vorige zaak. De recht bank is geen vriend van dergeljjke aangiften. Zulke handelsovereenkotnsten zijn provocaties tot verduisteringI Het pleitte voorts in het voor deel van dit vrouwtje, dat zjj het geld had wil len aanwenden om haar man uit de gevangenis te verlossen. Elsch en vonnis 15 boete of 5 dag. De niet verschenen heer C. A. de V. had op 98 Augustus '32 den Alkmaarschen hoofdagent Marbus grof beleedigd en zich bovendien met alle kracht en macht tegen dezen ordebewaarder verzet, toen Marbus hem ten politiebureele wil de deponeeren. Elsch en vonnis f 35 boete of 35 dagen. Onze stadgenoot W. 8., *n bekend locaal kam- pioen-knokker, kreeg het in den nacht van 19 Febr. duchtig aan den stok met den politie agent O. Verbaan, die hem wegens dronken schap wilde inrekene. Een hevig verzet volgde, doch het gevolg van de ontmoeting in het nach telijk duistere op den Dijk was. dat de houder van het kampioenschap op punten verloor. Willem, 'n eerlijk sportsman, was loyaal ge noeg zijn nederlaag te erkennen. Niettegen staande echter deze openhartigheid werd hij he den bij verstek veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf alias liklogies. rvendien ig dezer Aan de hand van de wet trachtte verdediger aan te toonen dat zijn cliënt vrjj uitging en werd van alle zaken ontslag van rechtsvervol- ging of vrijspraak geconcludeerd. De strafka mer zal er deq tijd voor nemen en bepaalde de uitspraak op 16 Mei as. De 21-jarige opperman 8. O., geboren te Den Helder, had zich doen kennen als een Ijverig bezoeker der Alkmaarache leeszaal. Het scheen echter, dat hU, behalve zich te laven aan de bron der kennis, zich ook oefende in de lange- vlnger-sport. Vooral de handschoenen van an dere bezoekers genoten zijn interesse en als ge volg van die abnormale begeerlijkheid, eigende hl) zich de handschoenen van verschillende be zoekers toe. Het jonge mensch stond heden te recht. HU erkende openhartig en werd, dank mede het gunstig luidende rapport van den heer Wlggers, in de hope op volledige genezing van zjjn kleptomanie, voorwaardelijk veroordeeld tot 4 maanden ged. voorwaardelijk met drie proefjaren. IS VOOR VISCHT ALLERFIJNSTE WAT ER IS. ■ï=5-1 1 zich ervan lukt. Mary Judson opende de deur van het labo ratorium. toen ze Nancy met het theeblad hoor de komen. Is het al afgekoeld? vroeg Nancy. De Commissaris van politie te Alkmaar had opsporing, aanhouding en voorgeleiding verzocht van zekeren heer J. F., grondwerker te Anna- Paulowna. Op 24 September JJ. ontmoetten te Den Helder de rjjksveldwachters Vroom en Brouwer den gezochten polderjongen en namen de vrijheid hem op staanden voet in te rekenen. De arrestant, die verwacht werd van diefstal met ter aan de kook gebracht en Nancy maakte voor haar vriendin en zichzelf thee. Ze voelde wonderlijk blijmoedig gestemd; ze was overtuigd, dat de proefneming was ge- A-, kantonrechter of ontslag De Koninklijke Club bericht ons: De basculebrug bij Den Helder, die onklaar was geraakt, is thans weer hersteld, zoodat, om Den Helder te bereiken, de gewone route kan worden gevolgd. De stucadoor Chr. H H, wonende te Alkmaar, had in 1932 in zijn bezit een huurkooprljwiel. waarvan de verlangde som nog niet geheel was afgelost. Toen de eigenaar onder curateele geen kans zag nog meer af te betalen, hakte hij den gordiaanschen knoop door en beleende het kar retje, waarop slechts 6 pop was afbetaald. De opbrengst diende tot des stucadoors eigen on dersteuning, voornamelijk om een huurschuld te voldoen. Heel veel waardeerlng genoot heden, toen H. terecht stónd, den agent van dit rljwiel- bureau niet, dergelijke dubieuze handelszaken geschieden maar al te lichtvaardig. Wat de heer H. betreft, mede in verband met zijn minder schitterende antecedenten, die echter in casu niet zooveel gewicht in de schaal legden, omdat het strafrechterlijk een feit betrof van minder beteeekenis. HIJ werd veroordeeld tot slechts f 10 boete of 10 dagen. Na het ontbijt zullen we het opnieuw pro- beeren. verklaarde ze; en misschien ontdekken we dan, waar die kleine fout in schuilt. Op dat oogenblik kwam Sarah Ellen binnen met de ham-en-eieren. Ik hoop dat het lekker zal smaken, zei ze; ik weet, dat u het graag warm lust, en daar om heb ik het nu pas uit de pan genomen. Terwijl ze sprak, keek ze de vriendinnen on derzoekend aan en verliet daarna snel de ka mer. Sarah Ellen is vandaag in een goed hu meur. zl Nancy, ik heb haar nog nooit zoo spraakzaam gezien. Maar Mary Judson nam er geen notitie van; ze was heelemaal verdiept in haar gedachten. Direct na het ontbijt ging ze naar het labo ratorium terug. En vier uren later kwamen ze teleurgesteld thuis. Mary barstte in snikken uit. Het geeft allemaal niets. Nancy, huilde ze. Neen! riep Nancy. In een maand we ten we waaraan het ligt, daar ben ik zeker van. Dit laatste experiment is wel niet gelukt, maar ik voél dat we het op een keer zullen vinden. We moeten geduld hebben: in ieder geval ben Je al een eind verder gekomen. Als ik daar maar zeker van was! Leefde vader nog maar! HU zou het direct gevonden hebben, het is vreeseiyk je zoo hulpeloos en eenzaam te voelen ik ben zoo blij dat ik jou gevonden heb. r gerecht. Als zoodanig was hjj ook belast met de regeling der transacties betreffende overtre dingen en had hjj gedurende het tijdvak 1932'33 verschillende géiden niet verantwoord en zich wederrechtelijk toegeëigend. had verdachte ten einde de ontdek knoeierijen te voorkomen, processenverbaal, machtigingen en extract vonnissen verduisterd. De verdere behandeling dezer zaak werd echter op requisitoir van den officier niet voortgezet, doch uitgesteld tot as. Dinsdag, aangezien de verdachte als gevolg van bijzondere omstan digheden, die gedureptie het verdere verloop van het proces wel ter sprake zullen komen, niet in persoon was verschenen. Voorts werd op grond voor vrees, dat Wrdachte zich aan de vervolging zou kunnen onttrekken, zijn ge vangenneming en overbrenging naar het huls van bewaring gelast. Als getuige décharge zijn om. gedagvaard griffier, ambtenaar en de heer de Vries, klerk bij het kantongerecht al hier. steld te constateeren, dat een groot gedeelte der uit ons land afkomstig zuiglammeren, welke overigens van zeer goede kwaliteit waren, niet temin een prijs opbrachten, welke 1 tot 2 frs. per K O. lager was, dan de algemeen geldende prijs. De oorzaak hiervan was. dat het vleesch dier lammeren aan de huldzljde veel bloedvlekjes vertoonde, blijkbaar ontstaan door het onoor deelkundig en hardhandig beetpakken der dieren tijdens hun leven. Het is daarom, dat ik, op verzoek van den algemeenen voorzitter en mede in overleg met den voorzitter der groep, tot u richt het dringend verzoek, om, voor zoover u daarop rechtstreeks invloed kunt uitoefenen, zelf afdoende maat regelen daartegen te nemen, en, voor zoover zulks niet het geval mocht zijn, op die maat- regen aan te dringen bij hen. van wie u de lammeren en schapen koopt, teneinde te voor komen. dat deze dieren bij de inlading, het ver voer. de slachting, enz. niet anders dan op de aangewezen wijze (bij het nekvel) worden beetgepakt en te bereiken, dat ook het veel vuldig voorkomend slaan met een stok, hetwelk striemen op de huid achterlaat en derhalve het vleesch der dieren eveneens beduidend in waarde vermindert, vermeden worde”. Het gebeurt niet veel, dat een zemel- droog stuk proza als een dagvaarding in staat is hilariteit te verwekken, doch de door den officier voorgedragen acte van beschuldiging tegen een Schager kippenmelker, vermocht zelfs het ernstig college een glimlach af te dwingen. Het betrof hier een vermakeljjk staal tje van handelsbedrog, echter met een voor den bedrieger lang niet opwekkend slot. De arbeider A. S. te Schagen. was namelijk in 't bezit van een zestal min of meer aftand- sche kippen (men vergeve ons die valsche beeldspraak die hij wenschte op te ruimen. De kippenkoopman W. kreeg de lucht van deze vermoedelüke negotie en presenteerde den heer 8. een zevental hupsche kippetjes met helroóde kammen. De kooper, die evenveel verstand had van kippen, als 'n geit van mandolinespelen. betaalde voor de kippen 6 x 1. voor de zevende 1.75, terwijl hjj zijn eigen kippen mede in ruil afstond. Vol hoop bestaarde 8. dag aan dag zijn gerestaureerden plulmveestapel.doch de eierpro- ductie bleef uit, wel echter vertoonden de hel- roode kammen zonderlinge verschijnselen en begonnen kennelijk af te geven op de witte halsveertjes. De pluimveehouder begon nu arg waan te krijgen en raadpleegde den vrachtrij der B., die wel niet zoo deskundig was als de heer Ter H„ doch uit de schllverachtlge poo- ten concludeerde dat de kippen beter voor de soep dan voor den leg geschikt bleken. Ook kwam steeds met te meer duidelijkheid naar voren, dat het schitterende karmozijn van de kammen niet was ontleend aan de natuur maar aan de vindingrijkheid van den koop man, die de hennetjes volgens de regelen der kunst met een of andere kleurstof had „opge maakt”. De bedrogen kippenhouder deed nu aangifte bjj majoor Holema, die 'n lijvig procesverbaal opmaakte, doch alvorens het onderzoek te slui ten, den koopman nog de gelegenheid wilde geven zijn fout te herstellen. De koopman deed dan werkelijk een poging om 8. schadeloos te stellen, doch stellig was dit mooie gebaar ook al niet echt, "Want' de kippen die hij nu ter compensatie afleverde, waren zoo mogeHJk nog .meer bejaard dan de collectie met de bijge werkte kammen. De heer W. W heden dan terecht staande, bleef echter bekendheid met het bedrog ont kennen. Onnnoodig te zeggen dat hem niet gelukte den officier tot vriend te krijgen. In verband met den ernst van het feit, nog eenigszins aan gedikt door het niet bepaald smettelooze straf blad van verdachte, requireerde de officier een gevangenisstraf voor den tijd van drie maan den. Het Texelsch Schapenstamboek in Noord- Holland ontving van de Vereeniging van Neder landsche Exporteurs van Vleesch en Vleesch- producten een afschrift van een door hare Groep „Versch Schapenvleesch" ultgegane cir culaire van den volgenden Inhoud: ..De algemeene voorzitter, een dezer dagen te Parijs vertoevende, werd daar door een der voornaamste mandataires in de gelegenheid ge- 32 Het leek Nancy een oneindigheid, ze voelde, of ze het niet langer kon uithouden. Duizend gedachten woelden door haar geest. Het was haar of ze stemmen hoorde. Wat is dat? Wat? Ik bulten. Onzin. Iedereen in Leeds is naar bed, zei Mary. Nog twee minuten. Goddank, de tijd was voorbij. Die twee en en een half uur zouden voor altijd in Nancy’s geheugen gegrift staan. Zelfs een fiasco was beter dan dit elndelooze wachten. Ik zal den stroom uitschakelen. En de vrouw voegde de daad bU het woord. En eenige minuten later tilden beiden het zware deksel op. Nancy kon eerst niets zien. Een zware walm sloeg baar tegemoet en een minuut later zag ze een donkere stof voor zich. Is het gelukt? vrozg ze koortsachtig. ik zal het direct onderzoeken Op den vierden April genoot de heer Willem P., autobusdienstondernemer te Den Helder de dubieuze eer in hooger beroep terecht te staan wegens een serie veroordeelingen hem opgelegd door den Helderschen kantonrechter ter zake overtreding van de arbeidswet met betrekking tot de rusttijden van den door hem in dienst gestelden chauffeur op den autobusdienst Hel- der-Wieringen vice versa. De appellant werd als raadsman en verde diger ter zijde gestaan door mr. Buiskool uit Schagen. Het ging hier om het vraagstuk of in casu quo' een rustdagkaart noodlg was voor den chauffeur, ja of neen en waar de officier ge neigd was ja te zeggen, was de verdediging ge reed zijn pertinent: neen te motlveeren. Het vermakelljke element werd gevormd door het feit, dat een hulp-chauffeur, die de ge- heele 6 overige dagen in volmaakte rust had doorgebracht, juist op den eenigen Zondag, waarop hij kon werken, rust had moeten ne men. In een tweetal zaken was de officier het niet eens met den Helderschen kantonrechter en requireerde hij vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Voor de voltallige strafkamer had zich moe ten verantwoorden de klerk in rUksdienst eer ste klas J. P„ ter zake tenlaste gelegde ver duisteringen ten nadeele van den staat der Nederlanden, gepleegd in zijn kwaliteit als Het was bijna middag, toen Nancy wakker werd. Het duurde eenige minuten voor ze tot bezinning kwam; de kamer was even donker als den vorigen nacht, want de mist was nog dichter geworden. Langzamerhand herinnerde ze zich weer alles. Het bezoek aan Elyah Briggs, den autorit met Ben, de experimenten in het laboratorium. Waar is Mary Judson? vroeg ze zich ver wonderd af. en hoe zou ze zich vannacht ge voeld hebben? Ze kleedde zich haastig aan en liep Sarah Ellen tegen het lijf, toen ze naar beneden ging. Ik hoorde u komen en maakte het ontbijt klaar, zei deze. Ik heb een lekker vuurtje in de kamer aangemaakt. Wat een mist is er bulten, hè? Dit was een lang gesprek voor Sarah Ellen’s doen en Nancy merkte op. hoe goed ze in haar humeur was. Meestal was ze erg zwijgzaam en antwoordde alleen met eijkele lettergrepen. - ze- (invullen wat verlangd wordt) Aan de N.\A, .Pfuljps Gloeilampen fabrieken. Verkoopafdeeling Neder land en Koloniën, EINDHOVEN. Kerzoeke b(j mij alt Verbruiker van minstens 10)001/ lampen per jaar. een lichtmeting te doen ver richten. Noam Adm '■.-iï''’, alleen met Nancy maakte hieruit op, dat Sarah Ellen ker aangenaam nieuws had gehoord. Is miss Judson al beneden? Ja, al een uur geleden. Het was even over tienen, toen ze opstond. Ze is direct naar het laboratorium gegaan. Ik heb miss Mary nog nooit zoo gezien. Heeft ze ontbeten. Neen, ze wilde op u wachten. Hebt u goed geslapen? Ja. dank je. En jij? Ik ook. Ik ben om Uen uur precies naar bed gegaan en heb tot 4 uur geslapen. Wat Op 13 Februari stond terecht de arbeider C. 8. uit Harencarspel terzake de tegen hem gere zen verdenking van oplichting, omdat hij ten onrechte steun zou hebben getrokken ten bate van zich en Zijn gezin. Verdachte, die destijds ontkende, werd verdedigd door mr. Smal, advo- caat te Alkmaar. klerk ter griffie bij het Alkmaarsche kanton- Thans werden de heeren v. D. en A. en rijks- veldwachter Klaprogge gehoord. We hebben de vorige ipaal echter deze aangelegenheid reeds meer uitvoerig behandeld en kunnen alsnu kort zijn. Uit overgelegde kwitanties had dan moeten blijken, dat C. 8. loon had genoten in lossen dienst bij de P E N. en de steunregeling niet vol doende daaromtrent had Ingelicht. De verdachte had bU het verhoor door rijksveldw. Kloprogge de valsche aangifte erkend; maar wierp nu de schuld op zijn zenuwen. De Officier kon niet tot volledig bewijs ko men en requireerde vrijspraak, waaraan verde- diger, na nadere toelichting, zich volkomen aan sloot. Vonnis conform requisitoir van Officier en conclusie van verdediger. F gAan de N V. Philips Gloeilampen- J fabrieken, Verkoopafdeeling Neder- land en Koloniën, EINDHOVEN. Verzoeke mij Uw boekje over een doelmatige en economische verlich ting „Licht in Uwe woning" gratis en franco te doen toekomen, blaam 8—15 Adres Inklimmtng, scheen niets gescharmeerd op meer intieme relatie met den politiecommissaris, ver zette zich heftig, stond heden voor deze weder- spannigheid terecht en werd veroordeeld tot f 30 of 30 dagen. was het bulten donker, hè? Zal ik wat toast voor u klaar maken? Sarah Ellen is in een buitengewoon hu meur. dacht Nancy. Ik heb haar nog nooit zoo spraakzaam gezien. Toen kwam Mary Judson de kamer binnen en Nancy zag met één oogopslag, dat. hoe goed Sarah Ellen ook gebuid mocht zijn, Mary diep verslagen was. Het is niet gelukt, bekende ze. Hebben wé geen rubber gemaakt? vroeg Nancy fluisterend. Jawél, maar van heel slechte kwaliteit. Dan komt het wel in orde. Het komt niet in orde, antwoordde de ander. Als we het niet in goede kwaliteit produceeren. heeft het fyen waarde. Het is altijd dezelfde geschiedenis net als in va- der’s dagen. Er ontbreekt een kleinigheid aan. maar wat? wat? Ik wil er naar gaan kijken, zei Nancy. Neen, nu niet. Sarah Ellen mag geen ver moedens krijgen: niemand mag er iets van weten. Je geeft het toch niet op, Mary? Geen sprake van. Den eersten keer is het goed gelukt, er hapert alleen een kleinigheid aan: ik moét vinden wat dat is. Ik ben ervan overtuigd, dat we zullen slagen! riep Nancy uit Nu ze eenmaal had gezien, hoe Mary Judson rubber maakte, had ze een onbegrensd ver trouwen gekregen in het welslagen van het ex periment. Woensdagmiddag werd de Christelijke Tuin bouwschool, welke is ondergebracht in een der lokalen van de Chr. Nat. School, officieel ge opend. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de heeren Van der Heuvel, Hazeloop en burgemeester Slot. Het is, aldus spr een groote dag voor deze streek. Vak onderwijs is voor onze kinderen noodig. In deze tijden wel in het bijzonder moeten de bedrij ven intensief worden beheerd. Hierna gaf spr. het woord aan het Tweede Kamerlid, de heer Van der Heuvel, om de school officieel te openen. De heer Van der Heuvel verheugde zich er over, dat ondanks de slechte tijden men toch nog zooveel veerkracht en energie heeft, otn een school te openen. Goed vakonderwijs is een der belangrijkste dingen die de Regeering kan geven in normale tijden. Dit zal waarschijnlijk de laatste tuinbouw school zijn, die van de Regeering wordt ver kregen. De Lagere Tuinbouwschool staat tus- schen den tulnbouwcursus en de tuinbouwwln- terschool in en is boven deze laatste te preferee- ren, omdat deze op het gewone lagere onder wijs aansluit. Verder behoeven de leerlingen niet den geheelen winter uit het bedrijf. We moeten werken aan de verheffing van het platteland. De tuinders moeten zich organi- seeren. Spr. hoopte dat God zjjn zegen aan deze instelling wil schenken, want van God alleen moet het komen. Hierna sprak de heer P. Slot, burgemeester van Broek op Langendljk. woorden van hulde aan de Regeering, al wordt er altijd geen hulde gebracht aan de Regeering. Het voortbestaan van deze tuinbouwschool is een eerezaak voor ons. Spr. hoopte dat de heer Witte veen met veel succes zijn onderwijs mag geven. De heer S. de Boer Kz. sprak namens de Langendijker Groenten Centrale, er op wij zende, dat kennis macht is. De heer Hazeloop wees er op dat de Lagere beter aansluit bU het lager onderwijs en verheugde zich er over dat er een dergelijke school in zjjn district was. Het laatst werd het woord gevoerd door den heer Witteveen. het hoofd dezer school, die op zjjn mooie, maar moeilijke taak Wees, welke hjj tot genoegen hoopt te zullen vervullen. Spr. dankte den heer Van der Heuvel en de plaat selijke afdeeling voor zjjn benoeming en deed een beroep op de aanwezigen, dat het hem mo- gelUk werd gemaakt zich geheel aan de hem opgelegde taak te kunnen geven. Hierna sprak de heer Witteveen eenige hartelijke woorden tot de jongens. De voorzitter dankte allen Voor hun aan wezigheid. waarna de heer Van der Heuvel voorging in dankgebed. Hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen. op dit blad zijn Ingevolge de verzekertngsvoorwaarden tegen f Qfïflfi bjj levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f •fCft bij een ongeval met 9C/1 bij verlies van een hand t 1 oU verlies van een Z Cfk bU een breuk van Z Z/l bU verUea van ongevallen verzekerd voor een der volgende ultkeerlngen f OWU»” verlies van beide armen belde beenen of belde oogen f t doodehjken aflooplbdVr' een voet of een oog I l^D.duim of wijsvinger T OlL’been of arm J TV.” anderen vinger Maar Nancy kon niet wachten. Met den stok waarmee Mary de Ingrediënten had gemengd, voelde ze in de pan. Het was niet langer vloei baar. Daarvan was ze zeker. Iets anders was er voor in de plaats gekomen. Mary Judson nam den stok uit Nancy’s hanr den en voelde ook. Het is rubber! riep ze opgewonden; het is rubber! Nancy was zoo o^bwonden, handen wilde voelen, maar Mary hield haar terug. Pas op! schreeuwde ze dit is witgloei end! We moeten wachten tot het afgekoeld is. Het was dus mogelijk. De vloeistof in den oven was veranderd in een vaste massa. Of die goed was, was een tweede vraag, maar in leder geval was er al vast een resultaat. Ik ga in huls om een kop thee te zetten, zei Nancy. Graag. Je kunt het gastoestel gebruiken als het vuur uit is. Nancy deed de deur open en verdween in de duisternis. Maar een oogenblik was ze er zeker van, dat ze iets hoorde, dat op het ritselen van kleeren geleek en op zich verwijderende voet stappen. Het moest verbeelding zijn geweest. Mary Judson had beweerd dat iedereen al lang naar bed was en toch meende ze de voetstap pen te herkennen. Maar toen ze het huls bin nenkwam. was alles er doodstil en donker. Ze moest zich hebben vergist. In haar opwinding dacht ze natuurlijk dingen te hooren die er niet waren. Eenige minuten later was het wa- s V dat ze met haar Dat duurt nog minstens een uur. Rn zou de proef geslaagd zijn? Ik geloof het wel, maar ik kan het zeker zeggen voor het is afgekoeld. De thee smaakt heerlijk. Een uur later hadden de belde vrouwen den Inhoud van de pan overgeschud op de tafel, terwijl Mary de stof nauwkeurig bestudeerde. Ik geloof dat het mislukt is, zei ze ten slotte dof. Mislukt! Ónmogelijk; het is toch rubber. Ja, het is rubber, maar het is niet zoo goed als wat Ik straks gemaakt heb. Het heeft niet dezelfde substantie, dezelfde kwaliteit. Ik dacht, dat ik het ontdekt ha^, maar ik geef den moed op. Hoe kun je dat zeggen! ik weet zeker dat het rubber is en dat het zich zal laten vulcani- ceeren. De vrouw gaf geen antwoord en staarde eeni ge oogenbllkken voor zich uit. Ik ben doodmoe, ik kan niet meer, zei ze eindelijk. Of ik gelijk heb of niet, éérst moet ik wat rusten. We zullen de deur sluiten en naar bed gaan.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 14