PROVINCIAAL NIEUWS I WEET U L A BR. MEIJER MARKTEN Wisselkoersen N.V. Gerard A.v. d. Steur DONDERDAG 4 MEI e= DE KWESTIE „ZAANLAND HET WÉ EK NIEUWS VAN GROOTE HOUTSTR 16 Personalia EDAM GROOTEBROEK ZEVENHOVEN ZWAAG Badhuisplannen te Edam HEEMSKERK NES a/d AMSTEL Weerbericht 1LPENDAM NIEUWKOOP DIOC. HAARL. VOETBALBOND ASSENDELFT TER AAR Adviseurswisseling Onoordeelkundige behandeling ABBEKERK AMSTELVEEN Basculebrug b<j Den Helder DE INBRAAK TE AMSTELVEEN Derde verdachte veroordeeld T ZAND BLOKKER UITHOORN Te Broek op Langendük WER VERSHOOF BROEK OP LANGENDÜK WESTWOUD Ci T< Ji ReiscostUMMS i I N. CHRISTELIJKE TUINBOUW SCHOOL GEOPEND Eigen electrische centrale te Wormerveer Homespan Whipcords Bracken Tweed Travel wear Tropical Fresco Palmbeach DE BOYCOT ACTIE TE IJMUIDEN dat de „BLUE STAR garage haar passagiers heeft VERZEKERD tegen ongevallen? Telef. 12953 Tl Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland 462e STAATSLOTERIJ van en 1933 I werden met een daverend F INSTALLATIE BURGEMEESTER IO door Automobiel d. ten tijden wel in bet bijzonder moeten de bedril - 4 Trap van ®en pa*™. werd O. v. D. welde haalde, Opdracht Door het Departement van De fensie is aan den aannemer P. Tuin alhier on derhands opgedragen de afbouw van een maga zijn voor het Loodswezen te Den Helder. i4oa 3559 5887 7848 8935 Gesnapt De caféhouder H. miste In den loop van de vorige maand een 'oedrag van 25. Hij deed hiervan bij de politie aangifte, die er dezer dagen In slaagde den dader op te sporen. Het bleek te zjjn C. R. alhier. R. bekende. Buurtvereenlging- Maandagavond verga derde In het R. K. Vereenlglngsgebouw de buurt- vereenlglng ..Amsteldijk-Zuid" onder haar nieu wen voorzitter, de heer N. J. van Vliet. De bestuursverkiezing vacature Neuteboom bracht den heer H. O. Roeleveld achter de groene tafel. Bij de bespreking omtrent het Waterleidlng- tarief bleek men zeer gekant tegen het kamer- tarlef. Werden meters geplaatst, dan zou een groote grief zijn weggenomen. Een actie in die richting zal worden ondernomen Hierna volgde sluiting. Herwonnen Levenskracht. Het comité voor Herwonnen Levenskracht is gereorganiseerd en bestaat thans uit de heeren: P. Leyen, voorzit ter, P. Pouw, secretaris en L. de Jong, penning meester. Dit comité zal de actie beginnen. Kerkmeester. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Hd van het R. K. Kerkbe stuur alhier, den heer P. M. M. van der Weü- den, burgemeester alhier. R.K.W. „V.V.W.” De RX. Voetbalvereeni- ging „V.V.W.” houdt Vrijdagavond te half acht in het vereenlglngsgebouw een algemeene ver gadering. Nieuwe aardappelen. De eerste partij nieu we aardappelen werd dezer dagen aan de vei ling „B. Jen O." aangevoerd. De partij was af komstig van M. Ammers uit Oudfjk; de op brengst was 22 ct. per KG ..Fijn fruit. Aan de veiling werden reeds aangevoerd aardbeien en perziken, waarvan de kwaliteit zeer goed was. De prijs der aardbeien varieerde van 35«4 ct.. die van de perziken was 31 ct. Hoogste stand: 767.4 te Ahureyri. Laagste stand: 740A te Valentia. Verwachting: Zwakke tot matigen. Zuid-Oos- telijke tot Zuid-Westelijken wind, gedeeltelijk, later toenemend bewolkt met kans op regen at onweer, weinig verandering in temperatuur. Zon op 4.26, onder 7.29. Licht op 7.59. Volle Maan 9 Mei. 300 3489 3931 6573 „Ons van D Bevi R. K D allei boll< eeni moe en med king De zelf wees stan te ir De stau alsn< wet Wi syste het 1 laag sequ< een ten geen ting zlttlr stelle neme Spi selzo zijn. 0.25 1 Appel 8C1 384 3874 4454. nsêf 857< 9430 8.33 58.00 9.79 34.69 48.03 In een Woensdagavond te Amsterdam ge houden bestuursvergadering heeft de voorzitter van den D. H. V. B. pater F. L. Esser OK.8A. woorden van dank gesproken tot den scheiden den geestelijken adviseur rector J. Braakman, voor datgene wat hij In het belang van de katholieke voetbalbeweglng heeft gedaan. De voorzitter Installeerde daarop den nieu wen adviseur, directeur J. Mol, die op het ter rein van de jeugdbeweging zijn sporen reeds verdiend heeft en die als geestelijk adviseur van den R. K. Amsterdamschen Voetbalbond reeds had bewezen, de katholieke voetbalbewe glng een goed hart toe te dragen. Kath. Radio Omroep. Tot correspondent propagandist van den K.R.O- is thans aange steld de heer Jac. Scholten, musicus, alhier. WOENSDAG, 3 Mei. Vorige koersen Heden 8.27m 57.65 9.79 34.75 48.05 37.00 42.50 42.25 2.1014 12.85 7.40 21.25 37.20 43.10 43.00 2.12 I2.87H 7.40 21.35 Londen BerlUn Parite Zwitserland'"."? 'Veenen Topenhagen Stockholm Oslo Hew Tort (cable) Rohm Praag Madrid Opheffing Gemeenteschool L. O. Bü bet gemeentebestuur is van het gemeentebestuur van Nieuwkoop bericht Ingekomen betreffende opheffing van de Gemeenschappelijke O. L. school te Noorden. Slechts 3 leerlingen vanuit deze gemeente (Noordsche buurt) bezoeken deze school. vezioung. Bij de gehouden verloting van luxe voorwerpen ten voordeele der kas van den BiJz. Vrijw. Landstorm viel de hoofdprijs ten deel aan A. Aartman, t.w. een spiegel. voorzien door benoeming van den heer P. Kor^ sen. In de vacature Ruyter werd voorzien door benoeming van den heer P. Blokker Pz. Door het bestuur werd voorgesteld met den maandkaarten verknop te beginnen, hetgeen werd goedgevonden. Deze kaarten kosten /0.25. Da werd cmtlei De beeld voor vroeg In 226. Aai taal Als stelt de as verlor was e onkos De dan d sprok groote vooru: Een geensi male, verset Wie i kornet Wij veel Jaren Hee: gebrac zond 1 teleun zondei groot is reet in 193 gen. u visie 1 schot Een rustste die m< der ve Ten met D wacht! dezen gelijk landscl Voor de doe wet en bouw wijze i dan a daad, geering waarva Deze v blicatie land- c er bij 6.000.1 rest ge ten, da verklaa 5.000.1 rlchtpr wonder nieman toe ove wet int gedaan De J den we publicei blijft n De hi bouw S geopenc publiek prijsver geopenc toelicht niet mi steld oi Daarc gemeen zen, en ten voc dwingt kostprjji zelfden Dat d reeds n speuren grenzen de invoi gen ook zicht vc der. Da Het menschi hebben produ niets” o R.K. RtjwielcJub. De RJK Rijwielclub „8t. Werenfrldus” hield Dinsdagavond een algemeene vergadering in het vereenlglngsgebouw, ter be spreking van den Stillen Omgang te Alkmaar op Zondag 7 Mei. De afrit naar den Stillen Omgang te Alk maar werd bepaald op 8.15 uur uit de Hoek Dezen keer zai een andere route gevolgd worden als vorig jaar. De algemeene intentie: bevorde ring der saamhoorigheid der katholieken in Ne derland. Verder de bevordering van de vereertng van de H. Llduina van Schiedam en algeheel herstel van gezondheid voor den weleerw. pater Steltenpool. In het vaandelfonds in ongeveer f 75 gestort. Het bestuur stelde voor rentelooze aandeeljes van ƒ1 te plaatsen, waarmede de vergadering tot oprichting van een eigen electrische trale, om niet alleen Wormerveer, maar Krommenie. Wormer, Zaandijk, Koog R. K. V. V. Woodia Bovengenoemde R. K. voetbalvereeniging hield onder leiding van den heer M v. d. Vlugt een algemeene vergadering. In herinnering werd gebracht het overleden lid van het bestuur Th. Ruyter. Betreffende de resultaten der gehouden wed strijden werd gunstig geoordeeld. Woudia 1 be haalde een waardige plaats op den competitie- stand. Besloten werd om dezen zomer flink te trainen en de Junioren onder leiding te stellen naar eventueels wedstrijdéh. Vanwege het bedanken voor de elftallencom missie van den heer P. Bos, is in de vacature Krnstige val. Op den Handweg is Woens dagmiddag een motorrijder door het springen van een band koenen te vallen. De man brak zijn rechterarm, terwijl hij voorts een schou derblad- fractuur bekwam. Herbenoemd. Door Z. H. Exc. Mgr. Aen- genent zijn tot kerkmeesters der St. Annaparo- chie herbenoemd de heeren Fr. Frltschy en J. H. M J. Geerling. school zijn, die van de Regeering wordt ver kregen. De Lagere Tuinbouwschool staat tus- schen den tuinbouwcursus en de tninbouwwln- terschooi in en is boven deze laatste te preferee- ren, omdat deze op het gewone lagere onder wijs aansluit, yerder behoeven de leerlingen niet den geheelen winter uit het bedrijf. We moeten werken aan de verheffing van het platteland. De tuinders moeten zich organl- seeren. Spr. hoopte dat God zijn zegen aan deze Instelling wil schenken, want van God alleen moet het komen. Hierna sprak de heer P. Slot, burgemeester van Broek op Langendük, woorden van hulde aan de Regeering, al wordt er altüd geen hulde gebracht aan de Regeering. Het voortbestaan van deze tuinbouwschool Is een eerezaak voor ons. Spr. hoopte dat de heer Wltteveen met veel succes zün onderwijs mag geven. De heer 8. de Boer Kz. sprak namens de Langendüker Groenten Centrale, er op wü- zende, dat kennis macht is. De heer Hazeloop wees er op dat de Lagere Tuinbouwschool beter aansluit bü het lager onderwüs en verheugde zich er over dat er een dergelüke school In zün district was. Het laatst werd het woord gevoerd door den heer Wltteveen, het hoofd dezer school, die op zün mooie, maar moellüke taak wees, welke hü tot genoegen hoopt te zullen vervullen. Spr. dankte den heer Van der Heuvel en de plaat- selüke afdeellng voor zün benoeming en deed een beroep op de aanwezigen, dat het hem mo gelük werd gemaakt zich geheel aan de ham opgelegde taak te kunnen geven. Hierna sprak de heer Wltteveen eenlge hartelüke woorden tot de jongens. De voorzitter dankte allen voor hun aan wezigheid. waarna de heer Van der Heuvel voorging In dankgebed. Hierna bleef men nog eenlgen tüd büeen. Comité „Ouden van Dagen” Dinsdagavond kwam het Comité Zuld-Scharwoude—Broek op Langendük voor ouden van dagen büeen in t café van den heer J. de Boer, onder presidium van den heer J. Kramer. Na rekening en verantwoording van den pen- legenheid gebruik op een bakfiets te gaan rüden, behoorend aan den vischventer P. H. te Hoorn. Nauwelüks rüdend. geraakte het voertuig te water, waarbü ongeveer 150 pd. sohol veiloren ging In de moddersloot. De jeugdige stuurman wist intüds van de flets af te komen. Zün vader vergoedde de schade. BARNEVELD. 4 Mei. Aanvoer 3 570.000 eieren. Prys 3 203.70 Handel tamelük. HKILOO, - - - ven Intensief worden beheerd. Hierna gaf spr. het woord aan het Tweede Kamerlid, de heer Van der Heuvel, om de school officieel te openen. Mana-oongregatie. Dinsdagavond werd door kapelaan Schinkel onder de meisjes der Marta-Congregatte de reis naar Lourdes ver loot. De gelukkige winnares is mej. C. Sluys, alhier. Dinsdagavond had in het R. K. Vereenigings- gebouw te IJmulden een vergadering plaats van de leden der bü de Middenstandscentrale aange sloten wlnkellersvereenlgingen. x Deze bijeenkomst was belegd naar aanleiding van den uit het vlsscherü conflict voort- vloeienden boycot van de winkeliers ter plaatse. De voorzitter, de heer Homburg, deelde mede, dat hü van het bestuur der IJmuider Federatie de mededeeling heeft gekregen, dat de bedoeling is boycot van alle vischazken Voor wat den boycot betreft van andere zaken en winkels kaz|. zoolang het bestuur zün goedkeuring daar niet aan hecht, het ook geen verantwoording daar voor op zich nemen. Naar manleiding van deze voor de winke liers in Velsen en IJmulden zoo crltieke zaak, heeft het bestuur der Middenstandscentrale ge meend. de leden te moeten advisee ren, geen énkele party te stellen. Zü hebben een dienende taak en moeten die op de meest reèele wüse ten uitvoer brengen. Deze woorden applaus beantwoord. Over het algemeen was de vergadering van oordeel. dat de winkeliers neutraal moeten blüven in den handel. Iedereen zullen zü leveren en verkoopen op verlangen. Hierna werd de volgende motie aangenomen: De Middenstands Centrale In de gemeente Velsen, vergaderend met de leden der aange sloten Wlnkellersvereenlgingen in het R. K. Vereenigingsgbouw te IJmulden op 2 Mei 1933; kennis genomen hebbende van de boyoot-actle in het vlsscherübedrüf-conflict door de IJrr- 'der Federatie, welke boycot-actie ook door andere organisaties als tegenmaartregel dreigt te wor den toegepast; gehoord de besprekingen en gelet op de moel- iükheden. welke hierdoor voor de winkeliers en handeldrüvenden zün of dreigen te ont taan; van oordeel, dat allq middelen on de winke liers en handeldrüvenden in dit conflict te be trekken, met beslistheid moeten worden afge wezen; besluit, haar taak ten behoeve der consumen ten zonder aanzien des persoons, op moreele wüse te sullen blüven verrichten. Hierna werd de vergadering gesloten. Het Texelsch Schapenstamboek in Noord- Holland ontving van de Vereenlglng van Neder- landsche Exporteurs van Vleesch en Vleesch- producten een afschrift van een door hare Groep „Versch Schapenvleesch” uitgegane cir culatie van den volgenden inhoud: „De algemeene voorzitter, een dezer dagen te Parüs vertoevende, werd daar door een der voornaamste mandatalres in de gelegenheid ge steld te constateeren, dat een groot gedeelte der uit ons land afkomstig zuiglammeren, welke overigens van zeer goede kwaliteit waren, niet temin een prijs opbrachten, welke 1 tot 2 fra. per K.G. lager was, dan de algemeen geldende prüs. De oorzaak hiervan was, dat het vleesch dier lammeren aan de huldzüde veel bloedvlekjes vertoonde, blükbaar ontstaan door het onoor deelkundig en hardhandig beetpakken der dieren tüdens hun leven. Het is daarom, dat Ik, op verzoek van den algemeenen voorzitter en mede in overleg met den voorzitter der groep, tot u richt het dringenj verzoek, om, voor zoover u daarop rechtstreeks invloed kunt uitoefenen, self afdoende maat regelen daartegen te nemen, en. voor zoover zulks niet het geval mocht zün, op die maat- regen aan te dringen bü hen, van wie u de lammeren en schapen koopt, teneinde te voor komen, dat deze dieren bü 0e tnladtng, het ver voer, de slachting, enz. niet anders dan op de aangewezen wüse (bü het nekvel) worden beetgepakt en te bereiken, dat ook het veel vuldig voorkomend slaan met een stok, hetwelk striemen op de huid achterlaat en derhalve het vleesch der dieren eveneens beduidend In waarde vermindert, vermeden worde”. huls. Marken; C. Boes, Marken; Texel. Woensdagmiddag werd de Chrlstelüke Tuin bouwschool, welke is ondergebracht in een der lokalen van de Chr. Nat. School, officieel ge- opend. De voorzitter heette allen hartelük welkom, in het büxonder de heeren Van der Heuvel, Haseloop en burgemeester Slot. Het is, aldus spr., een groote dag voor deze streek. Vak onderwijs la voor onze kinderen noodig. In deze De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde den bekenden recidivist J. R. wegens diefstal in vereeniging, tot een gevangenisstraf van twee en een half jaar. Het O. M. had drie jaar gerequireerd. Op 21 Juli van het vorige Jaar werd Inge broken in een perceel aan de Margaretha van Borselenlaan te Amstelveen, gemeente Nieuwer Amstel. Behalve een spaarbusje en verschil lende sieraden namen de inbrekers, een klein model brandkast met f 340 mee. In de nabü- 'heid van Baambrugge werden de daders aan gehouden. Twee personen een man en een vrouw konden worden gearresteerd, de man werd ver oordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, terwül de vrouw werd vrijgesproken. De derde Inzittende, J. R„ werd later, tü dens een poging tot Inbraak te Zandvoort ge arresteerd, nadat hü een sprong van een bal- con had gemaakt, waarbü hü beide beenen brak. Brand Bü den heer W. Klstemaker ont stond dezer dagen brand in de schuur. Met be hulp van buren wist men het vuur te blusschen. lenioonateumg. Woensdagmiddag had In de Nüverheidsschool een tentoonstelling plaats van het door de leerlingen vervaardigde werk. Er was veel belangstelling. Bü het te Amsterdam door het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart gehouden examen voor schipper bü de Binnenvaart, zün geslaagd: voor diploma Nederland: J. Bakker, Texel; D. O. Kooü. Wleringen; J. ♦isser. Marken; voor diploma kanalen en rivieren: C. de Groot, Marken; C. Teerhuis. Marken; voor diploma kanalenP. Vlas, TexelJ. Teer- C. Krünen. «5.— 782 3433 5331 7583 6666 9533 100.39 10693 De beer Van der Heuvel verheugde zich er over, dat ondanks de slechte rijden men toch nog zooveel veerkracht en energie heeft, om een school te openen. Goed vakonderwüs Is een der belangrijkste dingen die de Regeering kan geven in normale tüden. Dit zal waarschünlük de laatste tuinbouw- Opbrengst collecte De opbrengst van de Emmabloemcollecte ten bate van de T.B.C.- bestrüdlng. alhier gehouden, was bruto 61.05. Vischwagen te water In een onbewaakt oogenbllk maakte een schooljongen van de ge- Woensdagmlddag had een büeenkomst plaats van den gemeenteraad waarin de nieuw-be- nomde burgemeester de heer W. A. van Oor schot werd geïnstalleerd. De raad was voltallig. In de raadszaal hadden tevens plaats genomen de heeren H. Cramwlnc- kel, burgemeester van Purmerend; W. R. Drost, burgemeester van Kwadük Mlddelie en Warder, benevens vele familieleden van den nleuwbe- noemden burgemester en ediverse autoriteiten. By aankomst van Mevr, van Oorschot op het stadhuis werden bloemen aangeboden door Mej. Visser, volontair ter Secretarie. De raadsvergadering werd geopend wethouder Bakker,loco-burgemeester. Nadat het schrüven was voorgelezen van den Commissaris der Koningin, waarin Z.Exc. mede deeling doet dat de verelschte eeden zün afge legd, leidden de raadsleden Visser en Verbree, den burgemeeste r binnen. Wethouder Bakker richtte zich met enkele hartelüke woorden tot den burgemeester. Al lereerst overhandigde hü hem den ambtsketen. Dan sprak hü de hoop uit dat de heer van Oorschot een burgemeester zün zal In den wa len zin des woords, niet minder dan zün voor ganger. Wü hopen, aldus de heer Bakker, met u even prettig te kunnen samenwerken als met uw geachten voorganger, en dat onder uw bur gemeesterschap de gemeente zal groeien en bloeien. Dan overhandigde wethouder Bakker den voorzittershamer aan burgemeester v. Oorschot, die nu de leiding van de vergadering over nam. De heer K. A. Offenberg (AH.) lid van den gemeenteraad, bood zün gelukwenschen aan. Het is zeer noodig dat aan het hoofd van deze gemeente een krachtige burgemeester staat. Er hebben hier in de gemeente groote veranderin gen plaats gehad. In dat verband wüst spr. op het heengaan van den burgemeester, wethouder Koster, de raadsleden de heeren Klooker en Broers. Nieuwe leden zün gekomen, doch het Is de vraag of dit voor den raad een verbete ring zal zün. In het büzonder heette de heer Offenberg burgemeester van Oorschot wekom namens 't A.A dee der bevoking. De heer P. Visser I8D.A.P.) wenschte dat ook burgemeester van Oorschot als voorzitter reke ning met de minderheid zal houden. Dat hü rekening zal houden met de belangen van de bezitloozen, want deze gemeente bestaat voor een groot deel uit bezltlooze arbeiders en voorts kleine boeren en pluimveehouders, die ontzag- lük hebben te lüden van den druk der tüden. Ook de arbeidersklasse rekent op uw steun. Spr. besloot met een felicitatie aan het adres van den burgemeester en zün familie, en sprak de hoop uit, dat hem hem goed moge gaan. Wethouder Roeleveld (R.K.) heet den bur gemeester eveneens hartelük welkom en richt een bede tot God dat Deze hem de kracht moge geven de gemeente goed te besturen in het be lang van alle gemeentenaren. De heer Verbree (C-H.) hoopte dat de dag van de installatie van den burgemeester een werkelük feest moge zün voor de gemeente, nze fractie verheugt zich over uw komst, gü zult zien naar rechts en wü vertrouwen dat gü een ruimen blik zult hebben voor recht, orde, gezag en vrüheid. Burgemeester Cramwinckel van Purmerend sprak de hoop uit dat de samenwerking blü ven mogen zooals die met den heer Peereboom was. Ook persoonlük heette burgemeester Cram winckel den heer van orschot van harte wel kom in deze omgeving en hoopte dat de lessen welke hü in zyn vroegeren zeer omvangrijken werkkring heeft opgedaan, hem in zün nieuwe functie zeer van dienst moge zün. Dan neemt burgemeester van Oorschot self het woord en geeft de belofte van ernstige plichtsbetrachting. ik meende de tolk te zün van alle gemeen tenaren toen hü zün voorganger een voor spoedig en algeheel herstel toewenschte. Hoezeer dankbaar ik gestemd ben, toch leeft la mjj het besef dat ik, uit menscheUJk oog- ten volle instemde. Trekking van Donderdag- 4 Mei f 5000 13716 I 1000 1937 Prüzen van 343 3526 4352 6846 8535 9393 nlngmeester kwam allereerst aan de orde de vraag of het gewenscht is In verband met den slechten economlschen toestand een autotocht voor de ouden van dagen te organlseeren. Na breedvoerige dlcussle werd besloten eerst de eigenaren van auto's te vragen of deze we derom hun auto's beschikbaar wenschen te stellen voor het doel; mocht zulks wel het ge val zün. dan zal aan de betrokken autoriteiten vergunning gevraagd worden om bü de burgerü met lusten rond te gaan. Mocht dit alles slagen, dan zal de tocht gehouden worden op Donder dag 1 Juni as., terwül bepaald werd dat deze voorloopig zal gaan over Haarlem, Noordwük aan Zee en omstreken en terug langs de bol lenvelden. P. V. „Ons Genoegen” De postdulvenver- eenlging „Ons Genoegen" hield haar eersten wedstrijd van het seizoen 1933 en wel van Oudenbosch met oude duiven. Afstand 75 K.M., los om 8.05 uur, uitslag als volgt: 1, 2, 3. 4 Th. v. d. Beid; 5, 12, 14 A. de Groot; 6. 8. 9 v. Geffen-v.Leeuwen7 J. A. Samson; 10 A. Th. Vendrik; 11 8. Schellingerhout; 13 H. Düsselbloem; 18 G. de Vries; 16, 17 P. van Vliet Jaczn. Aankomst le duif 9.21.51 uur; 17e 935.55 uur. As. Zondag de eerste bultenlandsche wed vlucht vanaf Vilvoorde (148 KM) punt gezien, een ondankbare taak aanvaard, adus spr. De steeds toenemende verarming maakt inperking van behoeften en versobering noodig. Ook In het gemeentelük beheer. De uit gaven daarin moeten tot het hoognoodlge be perkt worden. Bestaansmogelükheld voor ieder onzer gemeentenaren moet het doel zün In ons gemeentelük beleid. De duidelijke taal der cü- fers voorspelt ons In dat opzicht niet veel goeds. t De geschiedenis bewüst dat hier een krachtig volk woont. Men heeft getoond een volk te zün van taaie volharding, koelbloedigheid, plichtsbesef en moed. Wat den held het meest siert, is de zin voor zelftucht. Orde en trouw. Dat is voor al een elsch. Als burgemeester reken ik op uw aller mede werking en naar Ik hoop in de toekomst ook op aller vriendschap. Tot de verschillende sprekers die het woord hadden gevoerd, zei burgemeester van Oorschot, dat hü als leider der raadsvergaderingen niet tegenover hen zal staan als partüman, niet als een lid van de Chr. Hist, partü, doch als man van orde. Eenieder zal de volle vrüheid van het woord gegeven worden. Tegenover u zal Ik alleen komen te staan als gü de wet zoudt over treden. Mijnheer de secretaris en ontvanger, zamen vormen wü met de beide wethouders één ge heel. Werkt één schakel niet in onze keten dan wordt het bestuur bemoellükt. Ik reken op uw steun. Nadat de offlcieele raadsvergadering was ge sloten zegde de secretaris, de heer Kalf, na mens de ambtenaren de volle medewerking toe. Daarna hield de burgemeester een drukbe zochte receptie. 's Avonds heeft een huldiging plaats gehad door de schoolkinderen, de belde muziekcorp sen en de zangvereenlgingen. Opening rijweg Centrale Veiling. Op zeer eenvoudige, bescheiden wüze is Dinsdag de rij weg naar de Centrale Veiling, welke aangelegd is door de gemeente, geopend. Tegen het offl cieele uur van opening waren aanwezig burge meester Jhr. de Muralt, beide wethouders, de gemeente-secretaris Lok, het bestuur van de veiling, de directeur, de heer Post. De burgemeester hield voor dat de weg ge opend werd een toespraak. Hü hoopte, dat het gebruik van den nieuwen weg, welke aanleg door de inwoners van Ter Aar in hun belasting- penningen moet worden betaald, moge strek ken tot groei van het Veillngswezen, hetgeen dan aan de gemeentenaren ten goede komt. Dank brengt spr. aan de wethouders en den Raad die hebben meegewerkt tot deze verbe tering te komen. Het geheel is door onzen ge- meente-opzichter den heer Lok tot groote te vredenheid uitgevoerd, waarvoor hem hulde werd gebracht. Hierna opent de burgemeester officieel den weg met het doorknippen van het tradltloneele lint. Het Gemeentebestuur bereed het eerst den weg. In de koffiekamer van de Veiling werden ververschlngen geoffreerd, waarmede de plech tigheid ten einde was. Deze weg is voor de Veiling een belangrijke verbetering te noemen. Het velllngsgebouw met de aangrenzende loodsen zün nu altüd, met welk vervoermiddel ook, te bereiken. Het staat langs een groot vaarwater en het ligt aan een grooten püblleken weg. Tevens Is er ruimte In overvloed voor parkeeren. Te Edam vergaderde de commissie tot stich ting van een badhuis met annexen aan het IJselmeer. De voorzitter der commissie, mr. Riepma leidde de besprekingen in en besprak aan de hand van eenlge teekenlngen den aard en omvang der complexen en terreinen. Een groot badhuis zal verrijzen met ongeveer 100 kleedkamertjes. Door toepassing van het z.g. wis- selsysteem, zal het mogelük zün. dat 600 personen per uur zich gereed kunnen maken om te zwemmen. Een groot speelterrein en een kunstmatige vüver zullen aangebracht worden evenals een restaurant met ruim terassen, dat verrüzen zal bü het havenhoofd. Vanaf de plaats waar het badhuis zal komen, wordt een kunstmatig strand aangelegd ter breedte van 40 meter. Verder zal vanaf de plaats waar het tegenwoordige badhuis der zwemvereeniging ..Edam" staat, tot aan de z.g. „pruthoek zand in zee gestort worden, waardoor een kunstmatige afglooiing zal ontstaan. Verschillende aanwezigen maakten gebruik van de gelegenheid tot het verkrügen van in lichtingen, welke om. betroffen de mogelükheid de uit te geven aandeelen van 50.te split sen in aandeelen van 10.en de wü^e waarop de exploitatie zal plaats vinden t o. van de be langen van den Middenstand. Naar aanleiding van het In de pers verschenen bericht, dat de exploitatie van het restaurant opgedragen zou worden aan een bekenacn restaurateur te Amsterdam, werd medegedeeld, dat hieromtrent nog geen enkele zekerheid be staat en dat dit bericht voorbarig was. Mede gedeeld werd nog, dat door een instituut wü meenen te weten, dat dit de N. Z. H. T. M. is ruime flnancieele toezeggingen geaan zün. Wü kregen dezen avond niet den indrun, dat de plannen voor 100 zullen slagen. De Koninklüke Nederlandsche Club bericht ons: De basculebrug bü Den Helder, die onklaar was geraakt, is thpns weer hersteld, zoodat, om Den Helder te bereiken, de gewone route kan warden gevolgd. Stille Omgang Dinsdag vergaderde het Genootschap van den Stallen Omgang. Besproken werd de bedetocht naar Alkmaar In den nacht van Zaterdag 6 op Zondag 7 Mei. In de parochiekerk alhier wordt des avonds om 9 uur een kort Lof gehouden, waarna op stelling en vertrek der pelgrims. De omgang te Alkmaar vangt aan des nachts 1 uur, waarna om 2 uur de H. Mis. Bü beëindiging kan van de autobus worden gebruik gemaakt. Vrüdag 5 Mei wordt voor den verkoop van autobuskaartjes zitting gehouden door het be stuur in het R K. Vereenlglngsgebouw, des avonds van 8 tot 9 uur. Gonden huwelükrfee»* 19den Mel hoopt het echtpaar K. van T Veer-Koomen, wonende aan het Fransche pad alhier, het feit te herdenken, dat zü voor vüftlg Jaar terug in het huwelük zün getreden. Het zal den krassen oudjes op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De Raad der gemeente Wormerveer heeft Woensdagavond een belangrijke beslissing ge nomen. Zooals reeds gemeld, betrekt de Elec- trlciteitsvérkoop Maatschappij ..Zaanland” sinds 1912 stroom van het-P. E. N. Dit-contract loopt 10 Aug. 1924 af, terwül de provincie niet bereid is dat contract te verlengen, doch zelf stroom wenscht te leveren aan de particulieren, die bü de Maatschappü „Zaanland" zün aangesloten. De aangeslotenen zullen dan een veel hooger tarief moeten betalen, terwül de Zaansche ge meenten een belangrijke winstultkeering van de „Zaanland” moeten derven. De gemeenteraad van Wormerveer heeft nu met 10 tegen 3 stemmen besloten, over te gaan tot oprichting van een eigen electrische cen- ook Krommenie, Wormer, Zaandük, Koog a. d. Zaan en Westzaan. die tot dusver ook stroom van de „Zaanland" betrokken, op de thans gebrulke- lüke goedkoope wüze van stroom te voorzien. Het benoodlgde geld, ruim een half mlllioen gulden. Is Wormerveer reeds op blllüke voor- waarden ter leen aangeboden door „Zaanland”. Een voorstel om deze kwestie aan te houden om het P. E. N. daarover te hooren. Ingediend door de 8. D. A. P„ werd met 5 tegen 8 stem men verworpen. St. Josef Gesellen Vereeniging Dinsdag had de propagandavergaderlng plaats van boven genoemde vereenlglng. Nadat de Weleerwaarde vice-praeses, kapelaan R. Oud, den Zeereerw. spreker. Rector v. Galen, had verwelkomd, ving deze zün rede aan met waardeerlng uit te spreken voor het werken van den Grootebroekschen vice-praeses en zün Ge zellen. In een schitterende rede, vol tafereelen die Ingrepen In de zielen der jonge toehoorders, en die een beeld gaven aan het tekort aan gods dienstbeleving en begrijpen, zette de ZJE. spre ker het doel en streven der 8t. Jozef-Gezellen Vereenlglng uiteen. Zü wil n.l. voorzien in de hedendaagsche be hoefte aan godsdienstkermls, godsdienstbeleving en beschaving. De jongelieden van thans moeten de actueele vragen van den dag niet aan zich voor bü laten gaan, en onzen godsdienst, een rijkdom van schatten, weten te waardeeren. Wü móeten zuivere cultuur beoefenen daardoor aan onze eigen beschaving medewer ken. Tot dit alles werkt mede de 8t. Jozef Gezellen Ver. door haar ontwikkellngsclubs, lezingen enz De rede werd onder ademlooze stilte aange hoord. In een peroretl wekte de centraal praeses op, tot aansluiting bü de vereeniging, en de leder, tot vernieuwden üver en activiteit. Na een hartelük dankwoord, waarin den bur gemeester dank werd gebracht voor zün tegen woordigheid, volgde sluiting. - --Woensdagmiddag alhier, toen hü een paard uit de wv.-o -zoodanig door het dier in de borst getrapt, dat twee züner ribben braken. Hü werd per auto naar een ziekenhuis overge bracht. klp- 3 Mei. Exportveiling ,.8t. WUlibror- due" Aardbeien, vroege 0.430.48 per doosje. Brusselsen Witlof le soort 0.100.17. idem 3e s. 0.060.09 per K.G Rabarber 0.350.50 Wortelen 1.041-30 per 10 bos. Spinazie 0.120 19 per kistje Kropsla le soort 2.903.40, idem 3e soort 1.402 20 per 100. Asperges, dik wit 0.35 - 0.47, Idem dik blauw 0.340.33. Idem dun wit 0,13 0.18, Idem dun blauw 0.090.13 per boe. HEM (Zulder-Kogge).v 3 Mei. Witlof 1150— 17.50. Idem n 5 00—930. Sla 1.00—3.30, Mem U 030—030, Spinazie 1303.80, Bloemkool 8.00—18.00. NOORD-SCHARWOUDE. 4 Mei. 6300 K.O. Uien: Drielingen 080. Uien 0801.00, Grove Uien 0.80 1.10 30000 K.G. Roode kool 3.807.30. idem doorschot 0.604.90. 39100 K.O. Deensche Witte kool 0.60—0.90. 15000 K.O. Oele kool 3 00—4.90, Idem doorschot 0.802.80 Doorgedraald: 2600 K.O. Uien en 18000 K.O. Deensche Witte kool. PURMEREND, 3 Mei. .Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken” Aardbeziën 0.16 0.30 per doosje van 3 ons. Witlot I 15.0019.00, Idem II 6.001230 per 100 K.O. Bloemkool 3 00 —31.00, Roode kool 3.00—8.40, Savoye kool 1.70 6.40 per 100 Spinazie 0 080 33 per mand van 6 K.O. Poeteleln 0.660.84 per mand van 6 K.G. Sla 030—330, Andijvie 0.180.67 per 100 krop. Radijs 0.70—3.40. Peterselie 3.006.00. Selderij 3.0010.00. Raapetelen 0 80 -180. Rabarber 230 —«30. Wortelen 13.00—15.00 per 100 bos. Uien per 25 K.G. Prei 1.003.40 per 100 bos. Zure >len 9.0010 00 per 100 K.O. SCHAOEN. 4 Mei. Veemarkt. 11 Ptnkstleren 50 00150 00, 295 magere Geldekoelen 80.00 150.00, 58 vette Geldekoelen 130.00—190.00, 100 Kalikoeien 120 X»180.00. 30 Pinken 30.00— 65 00 5 Öraakalveren 20 0036 00. 165 nuchtere Kalveren 5.0013.00. 365 Overhouders 8.0013.00. 255 Lammeren 8.0011.00. 6 Bokken en Geiten 3.0010.00. 30 magere Varkens 13.0013.00. 32 vette Varkens 0.38030 per K.O. 167 Biggen 10.00—14.00, 40 Kippen 0.75—1.25, Haantjes 0.50 —1.00. SCHAOEN. 4 Mei. Elervelltng. 150000 klpeie- ren: 52-04 130, 55-57 3.00230, 58-60 2.103.30, 61-63 2.20—3.40. «4-67 2 40—6.50. 8000 eenden eieren 3.70. 30 kalkoeneieren 4.804.90. TER AAR. 3 Mei. Centrale Veiling. De handel was zeer slecht te noemen, os. groote partijen Spinazie en Sla draalden door. De Peulenprys kon zich handhaven, was zelfs Iets vlugger. Peu len per pond 3531 cent. Snüboonen per pond 34—38 cent. Stek 31 cent. Postelein per kilo 7 13 cent. Spinazie 1H3 cent per kilo. Aardbeien 1334 cent. Peen 1315 cent. Bloemkool 333 cent. Doppers per pond 35 cent. Andüvle per kist 34—31 cent. Prei 0.40—130. Radijs 1.00—1.80. Ra barber 1.001.50. Sla 0.403.30, Komkommers 710 cent. Raapetelen 0.80. Lathyrus per bos 3 VOLENDAM. 3 Mei. Heden werden aan da vei ling aangevoerd 372795 eendeneieren 1.68185, 604 klpeleren 2 053.15. WARMENHUIZEN. 3 Mei. Heden besteedde men voor: Oewone Uien 080080, groote Uien 080—1.00, Drielingen 0.80. Gele kool 3.30—3.60, Witte kool 0.60. Per 100 K.O. WESTLAND. 3 Mei. Mlddelprüs v. d. Westland- sche veilingen. Roode bessen 1.502.95. Aardbeien 0.90—3.40, Druiven 170—3 30. Tomaten 0 34— 0.50. Dubbele boonen 0.900.95. Snüboonen 0.50 0.70, Poeteleln 0.130.18. Spinazie 0.010.04, Witlof 0.050.09. Aardappelen 0.18036 per K.G. Bloemkool 15.00—30.00. Mem 3e soort 3.0017.00, Komkommers 73019.00. Sla 0.403.40. Eieren 3.30330 per 100. Perziken 0.04—0.31 per «tuk. Asperges 037—0.36, Peen 10.0018.00 p. 100 bos. 167 3096 3681 6668 7873 8359 9033 9328 11384 11672 In de vergadering der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor West-Frlesland te Hoorn werden besprekingen gevoerd over de wüze. waarop de gespreksduur van bultenlandsche telefoon-verblndlnjen wordt bepaald. Het bu reau zal deze zaak nogmaals onderzoeken, om zoo mogelük te komen tot het voorschrift dat die duur zelfstandig zal kunnen worden be paald door de directeuren der kantoren te Hoorn. Medembllk en Enkhuizen. De voorzitter ontving een schrüven van den heer Mr. G. J. Bisschop naar aanleiding van diens ontslag als burgemeester der gemeente Hoorn. Voorlezing werd gedaan van dit schrij ven en van het antwoord daarop. De Kamer stemde In met de woorden van den voorzitter, waarin deze de beste wenschen uit sprak voor een spoedig en algeheel herstel van den heer Bisschop. Het Ud der Kamer, de heer Peereboom, had wegens gezondheidsredenen ontslag genomen als burgemeester van Ilpendam De voorzitter richtte zich ook tot deze en Wenschte hem nog vele jaren van gezondheid. Ook hlerbü betuigde de Kamer haar instem ming. Van den Inspecteur der P. T. en T. is bericht ingekomen, dat op grond van het geringe ver keer en In verband met de tüdsomstandlgheden, welke tot bezuiniging nopen, door den Directeur- Generaal tot de opheffing van het station te De Purmer. voor zoover het den postdienst be treft, is besloten. Het bestuur van de Lagere Landbouwschool voor Hoorn en Omstreken vroeg voor 1933 een subsidie van 100. Besloten werd voor 1933 een subsidie te ver kenen van 25.—. Ingekomen was een schrüven van den direc- teur-generaal van Handel en Nüverheld hou dende mededeeling, dat uit verschillende klach ten van de züde van den Zwitserschen export- handel Is gebleken, dat het voorkomt, dat Ne derlandsche firma's bü het plaatsen van bestel lingen In Zwitserland de voorwaarde stellen, dat voor eenzelfde bedrag aan Nederlandsche goederen door Zwitserland zal moeten worden gekocht. Het komt mü voor, schrijft de D G., dat dergelüke voorwaarden achadelük kunnen zün voor de goede handelsbetrekklngen tusschen Nederland en Zwitserland. Dergelüke voorwaar den zün trouwens over het algemeen niet aan bevelen, tenzü het betreft het .handelsverkeer met landen, welke ultdrukkelük Zaken doen op compensatiebasis. Het zal op prüs worden ge steld, Indien medewerking wordt verleend, dat dergelüke voorwaarden over het algemeen en zeer zeker In het büzonder ook tegenover Zwit serland niet worden gesteld. In het büzonder wordt er nog op gewezen, dat de Nederlandsche handelsbalans ten opzichte van Zwitserland een actief saldo aanwüst. Steun werd verleend aan een aanvraag van de W. A. C. O. om den autobusdienst Edam— Amsterdam over te nemen en de dienstregeling zoodanig te wüzlgen. dat een aansluiting wordt verkregen op den dienst EdamHoorn, waar door dus een dienst ontstaat van Hoorn naar Amsterdam via Edam. Besloten werd nog, aan den Minister toestem ming te vragen tot den bouw van een kluis. Opbrengst speldjesverkoop De speldjes- verkoop, ten bate van de t.b.c.-bestrüdlng In deze gemeente gehouden, heeft opgebracht f 63.67. Wij toonen V gaarne onze verschei denheid in wollen en katoenen, ge breide kinder-jumper» en jurkjes. Even aantrekkelijk door vorm en kleur, als door materiaal en bewer king. Een lust voor het oog,' het mooist wanneer een kind er levendig heid aan geeft. In het geheel niet duur I (Niet officieel) 4de klasse, 4de Ityst HOOGE PRIJZEN 883 3540 5417 7687 8871 11763 12008 12360 12836 12872 13056 113 3260 5107 7227 8624 9425 13230 13362 13523 13570 13836 14054 14103 14278 14481 14942 15301 15321 15501 15677 15834 15945 15953 15977 16221 16513 16748 17471 17531 17768 17790 18080 18317 18349 18693 .18751 18704 18836 19384 19666 19693 19734 19746 19811 19888 30410 20543 30964

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2