K ONS BLAD den Senaat MacDonald brengt rapport uit l VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden in Uniformverbod in Oostenrijk Staat van beleg te Tientsin TE PARIJS S E OVER ZIJN BEZOEK AAN WASHINGTON DE BAROMETER Onder het bewind van Hitler ANTI-DU1TSCH DEBAT «D I I JOH. LAUWERS VRIJDAG S MEI 1933 ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 188 MANOEUVRES VAN DE FRANSCHE VLOOT a Hitler weigert Maandag urgente zitting De 1 NAAR ROOSEVELT Roosevelt optimistisch Een spoorwegdictator in de V.S. Niets geleerd en niets vergeten Japanners op alles voor voorbereid Van de ontwapenings conferentie De vakvereenigings- nationale Verzoek om Gandhi vrij te laten Beiersch protest tegen de Reichspost De nieuwe ontvoering in Amerika TURKIJE OP EEN GASOORLOG VOORBEREID Vermogen van communistische en aoc. dem. organisaties in beslag genomen Telegram van Lansbury aan Lord Willingdon DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HET KORTZICHTIGE FRANKRIJK In verschillende industrieën valt een lichte verbetering te constateeren De besprekingen met Italië <G Leden van een nationale Chi- neesche organisatie plegen een bomaanslag op het Japansche consulaat „Het resultaat zeer be moedigend” Oproep der Beiersche Bisschoppen geloovigen aangespoord eens gezind samen te werken Het geldt voor namely k voor de nat. aoc. party. Regeeringa- partyen uitgezonderd De Fransche Middelland sche zeevloot is in de haven van Toulon verzameld om voor manoeuvres naar de kust van Zuid-Afrika te vertrekken Het Weer mmmmmmwmnmsmmn hu^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigï Herriot zeer tevreden Boodschap van Roosevelt ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c, ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 Dr. Schacht op de „Deutschland die hem naar Amerika zal brengen Hy heeft voorbehoud gemaakt in zake een tolbestand K- .V NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Roosevelt wil een sp ■wegdictator benoemen. IG- Gernchten rond de Kabinetsformatie. ■f ont- De Oost-C hineesche spoorweg 'te kunnen In vrijheidstelling van Sneevliet door het Am» sterdamsch Gerechtshof geweigerd. De werkloosheid in Februari iets minder. KA er). GENEVE, 4 Mel. (V. D.) President Hender son heeft het presidium der Ontwapeningscon ferentie tegen Maandag in urgente zitting bjj- op 8.91. Generaal Snijders bedankt voor het Kamer lidmaatschap. Akkrum in rep en roer. Te Utrecht vergaderde het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen. Mgr. GiJiswijk op doorreis naar Rome te Bot terdam aangekomen. De wielrenner Ceurremans bjj een val levens gevaarlijk gewond. De Eerste Kamer heeft een aantel crlais-ont* werpen aangenomen. Om de waarde van het pond. De fondsvermeer dering aangenomen. UNIFORMVERBOD TEGEN DE NAZI'S IN OOSTENRIJK. Maandag aa. een belangrijke zitting van het presidium der ontwapeningsconferentie. nex ito- PARIJ8, 4 Mei (Reuter). Naar bet „Journal" bericht, heeft Herriot aan boord van de -He de France’’ verklaard, dat hij zeer tevreden is over de besprekingen, welke hü te Washington heeft gevoerd, ook de Fransche regeerlng zal hierover tevreden zijn. WASHINGTON, 4 Mel (VD.) In offlcieele kringen wordt met voldoening vastgesteld, dat de onderhandelingen tusschen president Roose velt en den Italiaanschen minister Jung vlot zijn verloopen. Jung verklaarde zich bereid, het douaneplan van Roosevelt te steunen en verzekerde, dat Italië de Amerlkaansche plan nen voor de schepping van een nieuwen inter. nationalen valuta-standaard. zoomede een dras tische ontwapening, de verlaging der douane- muren en het Internationale program voor de bevordering van den handel goedkeurt. au- AN. ?ds en én >82 iter. ER. 1 «8 r of :tus. INS. N- n foil, ctus orz. 412. Qlt- ier- Lg.h rfen - en ater. tlon Z.V. lan vol- eco- 9.— 6.50 TOKIO, 5 Mei. (Reuter). Volgens een bericht uit offlcieele bron heeft de vice-volkscommls- saris voor buitenlandsche zaken van Sovjet- Rusland in een onderhoud met den Japanschen gezant te Moskou er den nadruk op gelegd, dat de Sovjet-regeering vurig wenscht het geschil betreffende den Chineesohen Oosterspoorweg zoo spoedig mogelijk te regelen. Naar verluidt zou de vice-volkscommissaris ook gezegd hebben, dat het onjuist was van Japan te beweren, dat het hier een kwestie tus schen de Sovjets en de regeering van Mand- sjoekwo betreft, welke door deze twee geregeld moet worden, zonder dat Japan erbij betrokken zou worden. Het Nederlandech elftaL dat Zondag tegen België zal spelen, ondergaat geen wijziging. BERLIJN, 4 Mel. (V.D.) Rükskanseller Adolf Hitler heeft den Senaat van de Technische Hoogeschooi te Stuttgart medegedeeld, dat hü verzoekt hem niet tot doctor honoris causa te benoemen, aangezien hjj voornemens is in principe geen eere-doctoraten te aanvaarden. SALZBURG, 4 Mel. (V. D.) De Christelijk- sociale partij houdt van 5 tot 7 Mei haar con gres te Salzburg. Ojn. zal de kwestie der grond wetsherziening worden behandeld. ISTANBOEL, 4 Mei. (Reuter.) De Turksche regeertng heeft verordend, dat de Turksche be volking, mannen zoowel als vrouwen en kin deren, voortaan In het bezit moeten zijn van gasmaskers en moeten weten boe ze te ge bruiken. Turksche militaire deskundigen hebben proe ven genomen met tien verschillende soorten om uit te maken, welke de meeste geschikte is voor algemeen gebruik. Het Turksche Roode Kruis heeft hiervoor een bedrag van 600.000 Turksche ponden uitgetrok ken en binnenkort zal met het onderricht in het gebruik van gasmaskers een aanvang wor den gemaakt. nlngsconferentie behandelde Engelsche werp-conventie te steunen. Ook hebben wij het schuldenprobleem be sproken; openhartig hebben wij dit vraagstuk in al zijn aspecten bestudeerd. Deze gedachtenwisselingen waren Van buiten gewone beteekenis, daar zü zeer duidelijk de meenlngsverschlllen aan het licht brachten, welke met elkaar verzoend moeten worden, niet alleen in een slotaccoord, maar ook bij de on. middellijke behandeling der Kwestie. Over; de schuldenkwestie kan ik momenteel niet meer uitvoerige verklaringen afleggen, daar de kwestie nog niet het stadium van een accoord bereikt heeft. Ofschoon ik geen overdreven indruk wensch te geven, kan ik over het algemeen met vol vertrouwen zeggen, dat het wederzüdsch be grijpen tusschen ons en de Amerlkaansche regeerlng wezenlijk verbeterd is door de be sprekingen, die ik met Roosevelt heb gevoerd. De vriendelijke gastvrijheid van den Amerikaau- schen president en zijn goed humeur tijdens de geheele serie van besprekingen, verdienen onzen warmen dank (applaus). Lansbury verklaarde zich teleurgesteld over het ..magere exposé” van MacDonald. Hij hoopt, dat MacDonald tijdens de debatten van Dinsdag nadere mededeelingen zal doen. MacDonald brengt rapport uit over zijn bezoek aan Washington. Engelse h voorbehoud aan gaande een tolbestand. i H /f et dit voor oogen zou men allicht den- IA/1 ken. dat Frankrijk, hetwelk nog steeds -L-L |n doodsangst verkeert over de moge lijkheid van een ^Anschluss” van Oostenrijk bij het Derde Rijk, alles in het werk zou stellen om deze mogelijkheid tot een onmogelijkheid te maken en Dollfuss daarbij krachtig zou steunen De Fransche buitenlandsche politiek tegenover Oostenrijk 'begaat echter dezelfde fouten ais die. welke zij tegenover Dultschland beeft begaan, fouten, waarvan zü thans de moeilijk te verdu wen wrange vruchten plukt. De rede, welke de Fransche minister van buitenlandsche zaken Paul Boncour in den Senaat heeft gehouden, bewijst, dat Frankrijk nog steeds niets geleerd en niets vergeten heeft. Zooals bet door zijn on- verzoenlijke houding na den „vrede” van Ver sailles Dultschland in den meest letterlijken zin des woords in bet harnas heeft gejaagd, zoo onthoudt het thans aan Oostenrijk de toege zegde financleele hulp, «Warmee Dollfuss de sterke bondgenooten van het natlonaal-socia- llsme, nJ. de ellende en de daaruit voortvloeien de vertwijfeling, zou kunnen bestrijden. Paul Boncour moest erkennen, dat de bondskanse- I Het vermogen der linkache organisaties Dultschland in beslag genomen. eengeroepen. In deze zitting zullen beslissingen van groote portée worden genomen. De hoofdcommissie hield Donderdag een korte zitting, waarin onderstaatssecretaris Eden het op het Duitsch-Engelsche compromis, be rustende nieuwe Engelsche wijzigingsvoorstel voor de berekening der toegelaten militaire po- lltiestrljdkrachten Indiende. Volgens Amerlkaansche 1 mededeelingen zal Norman Davis op de Ontwapeningsconferentie Dinsdag as. een verklaring afleggen betreffen de de veiligheidspolitiek der Amerlkaansche re geering en in het bijzonder over de voorwaar den, welke de Amerlkaansche regeerlng stelt voor de aanneming van het Engelsche ontwa- penlngsplan. Paul-Boncour heeft eveneens doen weten, dat hjj voor den aanvang der volgende week ter conferentie hoopt te zijn. TIENTBIN. 5 Mei. (VX>.) Gisteren zijn te •Tientsin twee ascislagen gepleegd, die gericht waren tegen de Japansche belangen. Twee onbekenden wierpen een bom in het Japan sche consulaat-generaal. Elders pleegde een groep personen een aanslag op de Japansche electrische centrale, die den stroom levert voor de Japansche concessies in Tientsin. In verband met deze aanslagen en dreigende anti-Japansche demonstraties is te Tientsin de staat van beleg afgekondigd. Volgens het onderteek der politie van het Amerikaansch consulaat staan de aanslagen nauw met elkander tn verband. Op bevel van de Japbnsche marine-autoritelten houdt het Japansche garnizoen in Tientsin zich op alles voorbereid. Door een arrestatie zou men heb ben ontdekt, dat achter deze aanslagen een nationale Chlneesche organisatie staat, welke zich tot taak heeft gesteld de Japansche belan? gen te benadeelen. SJANGHAI, 5 Mei. (Reuter). Uit Chlneesche bron te Loeantsjau wordt gemeld, dat de Ja panners in een brief gericht aan den Chinee- schen commandant te Peitaiho, neutralisatie elschen van de zóne tusschen de rivieren Loeanho en Sjlhho, dus van het gebied ten Zuiden van Tsjlngwangtao. De Japanners, zoo zegt men, dreigen met her vatting der luchtbombardementen, gesteund door bombardementen vanaf de Japansche oor logsschepen, in het gebied van Peitaiho, indien de elsch tot neutralisatie geweigerd wordt. Mandsjoekwo sou de rivier Sjlhho opeischen. asl zijn grens en zou tevens contröle willen uit oefenen over het gebied van Sjanhaikwan. WASHINGTON, 5 Mei (Reuter) In ’n voor de Aiperikaansche Kamer van Koophan del gehouden rede wees president Roosevelt op de pogingen, welke hjj had aangewend, om den handel te bevorderen en werk te verschaf fen aan de werkloozen. Roosevelt zeide, dat een lichte verbetering te constateeren viel in verschillende indus trieën. gepaard gaande in de laatste weken, met een stijging der goederenprijzen, doch salarlsverhoogingen hadden zich nog niet voor gedaan. Dientengevolge verzocht president Roosevelt de werkgevers af te zien van verdere salaris verlagingen, doch in tegendeel de loonen zon der dralen te verhoogen, opdat de werknemers zich bij den levensstandaard zouden aan passen. Roosevelt beloofde de medewerking der re geering om overproductie en onjuiste salaris sen te voorkomen. Ook zegde hij zijn medewerking toe. om ver keerde arbeidstoestanden tegen te gaan. ALKMAAR PAYGLOP 3 Baroneters en Weerhnsjes i LONDEN, 4 Mei (Reuter). MacDonald bracht heden aan het Lagerhuis rapport uit over zijn bezoek aan Washington. Het resultaat zijner gedachtenwisseling en bestudeering der vraag stukken met president Roosevelt noemde MacDonald in de hoogste mate bemoedigend Definitieve actoorden zijn, zooals tevoren te aangekondigd, niet gesloten, zoodat beide lan den met vrije handen ter economische confe rentie gaan. Ten aanzien van de contro^rsj. die zich voordeed aangaande het tolt» achtte MacDonald het zijn plicht om merken, dat de positie van een land als land zeer verschilt van de positie van dj den. welke reeds hooge tarieven en e4 ledig georganiseerde en in werking zijnp nomteche verdedlgingspolltlek bezitten. Ik heb de gedachte van een tolbestand voor den duur der economische wereldconferentie, met instemming ontvangen aldus MacDonald doch ik heb duidelijk doen uitkomen, dat de toepassing ervan ondergeschikt diende te zijn aan gerechtvaardigde voorbehouden wegens het bedoelde verschil in positie. Dit werd dan ook redelijk geacht. Ik maakte van de gelegenheid gebruik, om president Roosevelt de Britsche ontwapenlnga- politlek tn details uiteen te zetten. Het resul taat onzer besprekingen was, dat wij tot een gemeenschappelijk standpunt kwamen, zich weerspiegelend In een daadwerkelijke samen werking der Engelsche en Amerlkaansche ga. delegeerden, om da thans door da oatwape- WASHINGTON, 4 Mei. President Roosevelt heeft het congres in een boodschap opgewekt blzondere maatregelen te treffen voor de reorganisatie van de Amerlkaansche spoor, wegen. Hij heeft daarbij de benoeming voorge steld van een dictator voor de spoorwegen, die tot taak zal hebben concurreerende particuliere spoorwegen te comblneeren, het net te vereen voudigen, noodlijdende spoorwegmaatschappijen te saneeren en uit de overschotten een hulp fonds te scheppen. Ook voor een goede sanee- ring van het personeel moet gezorgd worden Men heeft hiervoor het oog gericht op Josef B. Eastman. De vakvereenlgingen zijn sterk gekant tegen deze blzondere maatregelen, omdat zü vreezen, dat de werkloosheid er door aal toenemen. WEENEN, 4 Mei (Reuter). Een verordening van bondskanselier Dollfuss, waarbij een uniformver bod wordt uitgevaardigd, is door den ministerraad goedgekeurd. Het dragen van uniformen van politieke partijen wordt verboden. Het ver* bod geldt niet voor de organisaties der regeeringspartjjen. Het geldt dus in hoofdzaak voor de nat. soc. formaties. - Licht 9 Mei. PARIJS, 4 Mei (Reuter). Tijdens de debatten over de begroeting van Buitenlandsche Zaken In den Senaat verklaarde rapporteur Berenger te meenen. dat Dultschland onder den dek mantel. de gelijkgerechtigdheid te verkrijgen, zijn stormtroepen voorbereidt en vervolgens de grenzenwelke het elscht, zal overtrekken. Minister Paul Boncour verklaarde os. dat, ofschoon Dollfuss heeft afgezien van den An- schluss, de wensch gekoesterd wordt, dat Oos tenrijk een stabiele regeering bezit. Wat bet pact-van-vier betreft te Frankrijk van meening dat het heden ten dage dolheid zou zijn, aan de grenzen te wrikken. Boncour wees er op, dat de gekazerneerde Duiteche Schutzpollzel te Genève als strijdmacht is gekarakteriseerd, hetgeen bewijst dat haar oprichting in strijd was met het Verdrag van Versailles. Frankrijk wil niet verantwoordelijk zijn voor een mislukking der ontwapeningsconferentie, doch wil ook niet overbluft worden. Wil Duitsch- land Zijn rijksweer behouden, dan moet het zich aan het Verdrag van Versailles aanpassen. - Frankrijk handhaaft zijn verstandhouding met Engeland In het belang van den vrede. MÜNCHEN 5 Mel. (W.B.) De Beiersche Bis schoppen hebben een herderlijk schrijven ge zonden aan hun diocesanen, dat moet bijdra gen tot opheldering en geruststelling en tot terugkeer van den inwendigen vrede, van de broederlijke gezindheid en de christelijke naas tenliefde. In den brief wordt gezegd, dat de groote en moeilijke taak van de rijksregeering, met het oog op den verschrikkelijken nood en ver scheurdheid slechts ten uitvoer kan worden ge bracht, wanneer allen, die hun vaderland waar lijk lief hebben, eensgezind en offervaardig zich aaneensluiten en samenwerken. Niemand mag thans uit ontmoediging en verbittering ter zijde blijven staan. De Bis schoppen roepen de diocesanen op den blik niet meer naar het verleden te richten, doch naar datgene wat vereenigt. e alarmeerende geruchten over Putsch- plannen der Natlonaal-eoclalisten aan de Beiersche grens van Oostenrijk zijn officieel tegengesproken, maar dit neemt niet weg dat Weenen daardoor In groote opwinding heeft verkeerd en dus blijkbaar ernstig in de mogelijkheid van een poging der Dultsche en Oostenrüksche Nazi’s om het land te overwel digen heeft geloofd. Of de door de Christelijk- sociale „Reichspost" verspreide geruchten slechts op de grootspraak van loslippige nationaal-so- claltetteche fantasten dan wel op werkelijkheid berustten, te, nu zij in ieder geval niet de ge stalte van feiten hebben aangenomen of heb ben kunnen aannemen, van minder belang Hoofdzaak te en blijft, dat Bondskanselier Doll- luss in de hachelijke positie verkeert van een ervaren en kordaten berggids, die, bezwaard met zoowel naar den rechtschen als naar den linkschen afgrond wankelende „ansgeseilten”, zich op een messcherpen bergkam bevindt. De kleine man kent wel-is-waar geen duizelig heid, maar bet te de vraag of hij het zal kun nen houden. Op het oogenbllk staat hij nog vast. Bevrijd van den zijn bewegingen be lemmerenden rugzak, het parlement, doet hij. dat, wat hem onder de gegeven omstandigheden goeddunkt. Zoowel den sociaal-democraten als den nationaal-socialisten te hij den eersten Mei de baas gebleven, dank zij het imponeerend mi litair machtsvertoon. En thans heeft hij een uniform-verbod uitgevaardigd voor alle poli tieke partijen, welke niet de richting der regee ring zijn toegedaan. Vooral de nationaal-socia- listen warden door dezen maatregel getroffen en dat is ook juist zijn bedoeling. Want het grootste gevaar, dat Oostenrijk momenteel be- areigt. komt van de zijde der door het geweld dadig succes in Dultschland oververhitte Oos- tenrijksche Nazi’s, die vooral ouder de jeugd Steeds meer aanhangers winnen Ofschoon Doll- fuss niet blind te voor de vele banden, welke het Dultsche volk met het Oostenrüksche ver binden, wenscht hij als principieel patriot de onafhankelijkheid en bet eige» volkskarakter van Oostenrijk te waarborgen. Hij wil niets van een .Anschluss" weten, nu minder dan ooit, omdat hü ziet, hoe de jonge Oostenrükers, die zich onder de Hakenkruisvlag scharen, hun na tionaal karakter verliezen om heelemaal te ver- pruisen, en hoe de aanknooplngspunten tus schen het katholieke Oostenrijk en het overwe gend protestante Dultschland sinds de over winning van het Hitler-régime angstwekkend zijn verminderd. BUREAUX: HOF ALKMAAR Tghfoon Administratie 433, Radactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar f 1 Voor buiten Alkmaar f 2.85 gadlustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Verwachting: Zwakke tot matigen, Znid- Oosteiijke tot Zuid-Westelijken wind, aanvankelijk toenemende bewolking met kans op regen of onweer, later tjjdelijk opklarend. Iets koeler overdag. Hoogste stand: 769J8 te Stockholm Laagste stand: 747.7 te Valentia Zon op 4.24, onder 731. Op 8.01. Volle Maan DRESDEN. 4 Mel. (V. D.) De Rljkscommls- saris voor het land Saksen heeft bepaald, dat het vermogen der ontbonden communistische en soc.-dem. organisaties, zoomede van alle rechtspersonen (vereenlgingen en gezelschap pen), welke op communtettechen of soc.-dem grondslag stonden, tot een nadere rijksregellng in beslag wordt genomen. Op Woensdag 10 Mei zullen in het Pruisische Landdaggebouw de vertegenwoordigers der „naar den geest der Dultsche revolutie” ver- eenigde vakvereenlgingen büeenkomen. om in het openbaar de eeuiieid der Dultsche werkne mers te documenteeren. Gemeld wordt dat thans ongeveer 8 millioen georganiseerde werkers bü het nieuwe Dultsch land zijn ingelüfd en onvoorwaardelük achter Hitler staan. Tot bestrüdlng van alle pogingen tot sabotage van welke zijde deze ook komen, richt het Prui sische ministerie van Justitie een aparte afdee- llng in. LONDEN. 5 Mei (Reuter) Lansbury, de leider der oppositie. Heeft het volgend tele gram aan Lord Willingdon, onderkoning van Indië, gezonden: „Ik verzoek U Gandhi in vrüheld te stellen. Zijn voortdurende hechtenis of zün dood in de gevangenis zou den Chrtetelüken Godsdienst en onze natie voor altüd schandvlekken.” lier door het althans op papier sluitend maken van de Oostenrüksche begrooting en door het Invoeren van drastische bezuinigingen aan de financleele voorwaarden, verbonden aan de Voi- kenbondsleening, heeft voldaan, maar daarte genover meende hü, dat de politieke voorwaar den nog niet waren vervuld. Hü wenscht in Oostenrijk eerst een stabiele regeerlng te zien gewaarborgd, alvorens Frankrijk zal kunnen overgaan tot het verleenen van het credlet, dat bet voor zijn rekening heeft genomen. Maar hoe kan Dollfuss' tegen elke poging tot .An schluss" zich keepende regeering ooit stabiel wor den, wanneer de tn het uitzicht gestelde Vol- kenbondsleenlng steeds maar weer naar een verder uitzicht wordt verschoven? Zal men hem tenslotte in Oostenrük niet gaan verwüten, dat hü hersenschimmen najaagt en zün politiek ge baseerd heeft op een kinderlüke illusie, wanneer het buitenland hem in den steek laat? Hoe eer der de economische toestand in Oostenrük door een internationaal credlet gestabiliseerd word’., hoe eerder ook de politieke verhoudingen in evenwicht zullen kunnen worden gebracht. Dat Frankrük dat niet inziet, is diep te betreu ren. Zal het met Oostenrük even ver moeten komen als met Dultschland, vóór Frankrük van zün kortzichtigheid zal genezen? Maar dan zal het te laat zün. zooals het thans in Dultschland waarschünlük reeds te laat is. WEENEN, 4 Mei. (V. D.) Tegen de door de „Reichspost” verspreide mededeellng betreffen de „Putachplannen" heeft de nat.-soc. lands- inspecteur voor Oostenrük, afgevaardigde Ha- bicht, bü bondskanselier Dr. Dollfuss stappen gedaan. Habicht sprak bjj die gelegenheid van Intriges tegen de nat.-soc. beweging in Oosten rijk en tegen bet Dultsche Rük. Het Wolffbureau meldt uit München: Het alarmeerende bericht der Christelijk- soclale ..Reichspost". volgens hetwelk van nat.- soc. zijde aan de Belersch-Oostenrüksche grens een „putsch* werd voorbereid, wordt door de Beiersche staatsregeering en den óppersten 8A.- leider een tendenz bericht van de ergste soort genoemd, waarvan geen woord waar is. Nie mand in Beleren denkt eraan, zich in Oosten- rijksche blnnenlandsche aangelegenheden te mengen. Hoogste staud wp Vrijdag 1 TM ,V«Uë Maud: 7M HARWICH PORT, 4 MeL (Eigen bericht) Vermoedelijk Is het 10-jarig dochtertje van den staalkonlng McMath door dezelfde misdadl- gersbende ontvoerd, welke schuldig is aan den roofmoord op het zoontje van Lindbergh. Generaal Needham, de leider van de na- zoeklngsexpeditie, die dit vermoeden heeft ge- uit, verklaart verder, dat men te doen moet hebben met beroeps-ontvoerders. (United Press) 0

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 12