1 De Belgen behaalden een verdiende twee-één overwinning Een nederlaag tot besluit 1 Leelijk teleurgesteld Varia I Buitenlandsch W- ONFORTUINLIJK Geen geestdrift MAANDAG 8 MEI Na de rust Gelijke at and De score geopend Ook Adam faalde DE SAMENSTELLING DER ELFTALLEN. België leidt Bel Volgenden keer beter! KEGELEN EEN BENAUWD OOGENBLIKJE VOOR DE TWEEDE MAAL GEPASSEERD! Fouten? Onze tegenstanders -• Het Oranje-team was er Zondag middag volkomen uit De Belgische doelman weerde zich kranig, zooals deze foto duidelijk toont KEGELCONCOURS HAARLEMSCHE KEGELBOND I DUIJNHOUWER (Feijenoord) Van Run zou den bal nog graag uit het doel willen kijken Uitslag Invitatie Bondenwedstryd Het slechte aangeven was de voornaamste oorzaak van ons falen anderiesen (Ajax) d.TIROEK (P.S.V.) „Open doekje” v. d. EYNDE (Beerschot) QPFf saeys desmedt (C.S. Brugge) (Uccle) CLAES^ENS HELLEMANS De wedstryd G, a I Nederland: u OHLSSON (Zweden). Scheidsrechter VOORHOOF 'l S Met best. Tusschen Pelikaan. Adam en het aanvankelijk zoo, alsof er geen diend hebben, zou te veel zijn gezegd, want, eerlijk, de Belgen waren ons te vlug af. Dat we In dit geval de victorie zouden ver- nen maken, staat vast, althans volgens ons. 78 ptn. 65 ptn. 151—148 148—151 Dit te doen 1» echter gemakkelijker gezegd dan gedaan, vooral wanneer de eerste goal komt aan de zijde, waarvan ieder die voor Holland voelt. Kwaad voorteeken? Niet bljgeloovig zijn! Moed houden. als gezegd, geweest, maar wij houden stand. De Belgen eveneens en zoo komt de rust met den stand van 01 in orts nadeel. -- aan het werk, hetgeen hy tot het einde toe vol hield, ook toen een glad veld en dito bal dit zeer lastig maakten. Bjj de Belgische aanvallers voldeden de vleu gelspelers uitstekend. Voorhoof hield er in het midden den gang in. Deze harde werker maakte bovendien een zeer fraai doelpunt datnaar onze meening minder houdbaar was dan het van de tribune af gezien scheen. Ook ditmaal heeft de Nederlandsche ploeg op eigen bodem haar talrijke aanhangers teleur gesteld en het gaat er zoo langzamerhand naar uitzien, dat de Hollandsche voetbalenthousiast een reis naar België. Frankrijk of Duitschland zal moeten maken om de oranjemannen niet alleen op hun best te zien, doch tevens de vreugde van een overwinning te kunnen sma ken. Bjj dezen wedstrijd tegen de Roode Duivels stonden de kansen absoluut in ons voordeel. Allereerst waren de resultaten der Belgen in hun laatste interlandwedstrijden, uitgezonderd de eervolle nederlaag tegen de Italianen en het gelijke spel tegen Zwitserland, van dien aard, dat van een crisis in het Belgische voetbal kon worden gesproken. Vervolgens had Holland de Belgen nauwelijks een maand geleden in eigen huis overtuigend geklopt, zoodat er dus wer kelijk wel termen aanwezig waren om mln of meer op een Hollandsche zegepraal te rekenen. VERSYP (Liereche) (F.G Brugge) VAN INGELGHEM (Daring) DEDEKEN (Antwerp) le prijs, Haarlem met 1199 houten; 2e prijs met 1150 houten; 3e prijs Den Haag met 1147 houten;* 4e prijs Den Helder met 1144 houten. Hoogste werpers: 1. D. Bromer, Haarlem met 136 houten in 20 worpen; 2e A. ter Horst, Haarlem met 135 houten in 20 worpen. Alles is nog mogelyk. Overspeeld zijn we niet en zóó sterk is dit elftal der Belgen toch ook niet, dat ze het met alle geweld moeten winnen. Hoop is er nog in overvloed, maar het is de hoop, die een weinig van overmoed weg heeft. Heusch, zooals de onzen het doen, is het niet slecht, maar tusschen niet slecht en goed ligt dat welnigje verschil, dat onze ploeg noodig heeft om het tegen deze technisch beter spelende te genstanders te kunnen bolwerken. Maar helaas, dezelfde fouten worden her haald. De mlddenspelers plaatsen ofwel slecht of zjj zetten zóó hard voor, dat onze aanvals- linie den bal niet meer kan bereiken Ongeveer alle spelers van onze mTddenllnie bezondigen zich daaraan, met uitzondering mis schien van Pelikaan, die rich daaraan iets min der schuldig maakt. t Zou echter geen echte NederlandBelg'.ë- wedstrijd zyn als er niet een paar echt-span- nende momenten in voorkwamen. Dit gebeurt dan ook bij tijd en wijle en dit vergoedt veel n het overigens matte vertoon. Dat we het winnen zullen begint Intusschen Jblematisch te worden en zelfs een gelijk spel reigt al tot de onmogelijkheden te gaan be- hooren. t Was, zooals ons een Belgische journalist bij den wedstrijd AmsterdamAntwerpen zei. „Gij- lui, gij, gij verdient den victorie, maar gij zjjt-glj te langzaam”. Dat we in dit geval den victorie zouden ver- De Zweedsche scheidsrechter Ohlsson heeft dezen vfjftlgsten strijd tegen de Belgen uitste kend geleid. Erg moeilijk had hij het overigens niet, gezien als vrijwel steeds, ook deze Holland —België wedstrijd er van een sportief standpunt bezien, één van de beste soort was. Jammer dat er voor het publiek voornamelijk de spanning te waardeeren viel. Vooral in de tweede helft was de echte HollandBelglë- stemming er, doch de regen en vooral het tweede doelpunt der tegenstanders bluschten het enthousiasme tegen het einde bedenkelijk. Helaas hebben we het seizoen 19321933 niet met een overwinning kunnen besluiten. Overi gens is er geen reden om over de resultaten van het afgeloopen voetbaljaar in den put te ritten. Maar dat aan den anderen kant cnee Techni sche Commissie de oogen wijd open zal moeten houden, hebben we Zondag toch eveneens op verschillende punten kunnen constateeren. V. d. MEULEN (H.F.C.), smnvoerder VAN RUN (P.S.V.) BREITNER (A.D.O.) v. NELLEN (D.H.G) deze niet wenscht. Toch komt het eerste doelpunt aan dien kant en wel reeds na tien minuten door Desmedt, die op doel afstormt. v. d. Meulen aarzelt tusschen uitloopen of blijven staan. Maar, hij kiest het eerste, in casu het verkeerde en de snelle Belg heeft het leder reeds in de touwen gejaagd (01). De Belgische vlaggen op de tribune, waar de ..gulle mannekens” zaten, vlogen omhoog, de geestdrift der Hollanders daalde, doch slechts even. Voort ging het weer. Onze vleugels blev'-n even actief als voorheen, de Belgen evenzoo. c zoo ontstaan er voor belde doelen soms hacl lijke oogenblikken, waaruit echter, wat den B< glschen kant betreft, de doelman meestal red ding weten te brengen en aan onze, zijde de beide achterspelers Weber en Van Run. die ech ter. of leek het maar zoo? ook schijnen te deelen in het algemeene euvel van ons nationale team. Tal van gevaarlijke oogenblikken zijn er, zoo- Edoch. het heeft niet zoo mogen zijn. De Bel gen hebben gewonnen en niemand zal ontken nen, dat hun overwinning verdiend was. Mis schien is het feit, dat van Heel niet van de party was, hierbij van beteekenls geweest, doch men zou het Hollandsche voetbal al een heel slechten dienst bewijzen, wanneer men er van vertellen ging, dat het ontbreken van een en kelen speler de oorzaak van een nederlaag kan zijn. Ongetwijfeld is het gemis van onzen besten halfspeler van invloed geweest, doch men wyte daaraan de nederlaag in geen geval. Waar de oorzaak dan wel gezocht moet wor den? Vooreerst zijn de Belgen heusch niet zoo slecht als men zou kunnen veronderstellen. Wy hebben hierop al meer gewezen en hebben na de overwinning der onzen in Antwerpen ook niet gezegd, dat dit een gevolg was van een absolute superioriteit der Hollanders. Het voet bal van boven en onder den Moerdijk verschilt zoo weinig, dat de uitslagen van het treffen tus schen Noord en Zuid wel twijfelachtig moeten zjjn. Mogelijk is de Technische Commissie van den KNVB, gedurende den laatsten tijd wat gelukkiger met haar keuze geweest en vervol gens mag men niet vergeten, dat de wissel valligheid van het spel niet altijd even gelijk matig verdeeld kan zjjn. Om kort te gaan. Belgen en Hollanders zijn op voetbelgebied aan elkaar gewaagd en nu Zondag verschillende oranjespelers eenigszins beneden hun vorm bleven, konden de Belgen ons op volkomen regelmatige en even verdiende wijze verslaan. Misschien had Holland met een tikje geluk twee doelpunten kunnen maken en mogelyk ook hadden de Roode Duivels er maar één ge had. wanneer Desmedt in den aanvang den bal niet op een centimeter over v. d. Meulen's voet had gelepeld, doch wjj nemen den maatstaf anders en zeggen, dat de Belgen de overwinning verdienden omdat hun spel in het veld veel zuiverder was en de Hollanders bij herhaling de ballen voor de voeten van een tegenstander plaatsten. Ja. wjj gelooven zelfs den spijker op den kop te slaan, indien we beweren, dat het zeer slechte afgeven van onze halflinie en voorhoede de oorzaak van onze nederlaag zjjn geweest en de Belgische overwinning verdiend maakten. Want, in elk geval waren de tegen standers ons op dit belangrijk punt verreweg de baas. Dat ons elftal Zondag voldaan heeft zal nie mand durven zeggen, doch evenmin zjjn wjj er van overtuigd, dat onze elftalcommissie een beduidend sterkere ploeg in het veld kan bren gen. In het begin leverde hij mooie staaltjes, zco mooi, dat het publiek niet nalaten kon hem een «open doekje” te geven. Maar bjj dat eene applaus is het gebleven, waarmee natuurlijk niet gezegd is dat hjj in den verderen duur van den wedstrijd niet nog goede dingen heeft gedaan, soms zelfs betere dan die, waarvoor hij het applaus ontving, 't Publiek echter is vaak meer ingesteld op din- kuiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiHHiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuiHiiiiniiiiiiiitiiiniiiiiimiiiiiiiinittmiiiiimi'g Jg g J g J IIIIHIHIIIIHIII11111II111 III I Lm Hulde brengen wij den Belgen Op het voetbalveld van eer. Waar het voetbalspel verraste Door voetkundig gejongleerl Hulde ook aan onze spelers Voor hun zeer sportief betoogt Want zjj bleven ook niet achter Waar de voetbal zich bewoog! Voetbalvuur lag nn de schenen En al lijkt het iets gewaagd: Niet eenstemmig, want twee-kantig Werd het doelpunt nagejaagd! Het was spel, zooals men ’t gaarne Op het Stadion aanschouwt. Want er werd, sportief gesproken. Naast getrapt, ook opgebouwd! En het resultaat tenslotte, Was.... nu ja, u weet het wel, Want het gaat niet om de knikkers, Doch men voetbalt.... om het spel! MARTIN BERDEN (Nadruk verboden) Dotjes van kansen zjjn er verknoeid, al moet alweer gezegd, dat Braet op zjjn post was, het geen evenwel niet verhindert, dat, nadat de tweede helft een twintigtal minuten oud is door de Nederlanders de gelijkmaker wordt gescoord <11) en wel door Adam, die na een tellen aanval der onzen, welke Braet noodzaakt zijn doel te verlaten, inschiet. 't Vertrouwen keert terug! Zullen we het nog halen? Er zjjn altijd optimisten, zeker bij een wed strijd NederlandBelgië, en dus blijven we hopen. Tjjd is er nog te over. Alles kan nog gebeu ren. Maar de voetbalkenner heeft iets gemerkt, gezien, dat het .tempo bjj de onzen veel te laag Is, gemerkt ook, dat we tekortschieten In tech niek. s' 't Kan lukken, maar dan moet er ook arfn- gepakt, dan zal de spelmethode der onzen mag- ten worden veranderd. Aanpakken doen ze wel, maar zij blijven in denzelfden, destructieven speeltrant vervolgen. Zóó winnen we het niet. Combinatie is over het algemeen ver te zoeken, het plaatsen blijft nog altjjd slecht, het middentrio blijft talmen. Als we t gelijk houden is er al iets gewonjien® Dan plots gaat het er op lijken of ze toch nog eenlge reserve in petto hebben gehoudenen ondanks het feit, dat het veld door den inmid dels gevallen regen „zwaarder" is geworden, spelen de Oranjemannen heel flink. zoo flink, dat sommige der Belgen het noodig gaan achten het spel op te houden door te gaan treuzelen met uittrappen en uitgooien. Ook het feit, dat zy de buitenspelval openzetten, waar in onze spelers zich helaas laten vangen, duidt wel op eenlge vrees van de zijde der Belgen, die Intusschen het beste van het spel blijven hou den. Hebben we in den loop van dit korte verhaal eenlge welverdiende pluimpjes moeten brengen aan het adres van den Belgischen doelman, die vele en in hun soort gevaarlijke schoten had te houden dan v. d. Meulen. ook aan onzen doel man komt voor de prestaties, die hij, vooral in de tweede helft heeft geleverd, een woord van lof toe. By de Belgen trad het goede verdedigen van Hooydonckx zeer op den voorgrond. Deze ge routineerde back speelde weer als in zijn beste dagen. Braet, dien wU zoowel in de Belgische compe titie als in den wedstrijd BelgiëItalië in actie hadden gezien, bevestigde volkomen den goeden indruk, welken wy toen van hem hebben gekre gen. Ook Dedeken toonde zich een zeer reso- luten back. Verder was Helemans als midhalf uitstekend. De Belgische spil zette zoowel zijn linker- als rechtervleugel steeds met afgemeten trappen HIIHHHimilllllllilllllilllllHIIIIIIIIIHIIHIIIIIIIIIIIIIimilllllllllllllllllllllllllllllHlllHIlUIIHIIHIIIIIIIHnillllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllHIIIIH^ gen die de oogen streelen dan op die, welke voor een wedstryd van goed voetbal iets te be- teekenen hebben. Het zy zoo. Deze speler heeft met min of meer succes dan de anderen getracht ervan te maken wat ervan te maken was. Het is weinig interessant het verloop van den wedstrijd op den voet te volgen, waarom wy ons zullen bepalen tot een overzichtelyk relaas met aanduiding van de voornaamste voorvallen. Daarby valt in de eerste plaats te vermelden, dat onze vleugelspelers dezen middag wel zee’ actief zyn geweest. Zoowel Van Nellen als Wels kregen herhaaldelijk den bal toegespeeld en over het algemeen wisten ze daar behoorlijk weg mee. Alleen het middentrio werd ons inziens te weinig in het spel betrokken. Wat Adam betreft was dit een gevolg van diens eigen speelwyze om zich tusschen voor- en middenhoede op te stellen. Echter wat de anderen, v. d. Broek en Duynhouwer aangaat, dient gezegd, dat zy zich ook niet erg waardig betoonden goede voorzet ten toegespeeld te krijgen. Ze waren te'sloom. te langzaam, te aarzelend, te treuzelend, te besluiteloos. Kansen kregen ze te over, maar zy wisten ze niet te benutten. Te hunner verontschuldiging dient evenwel gezegd, dat de Belgische achterhoede, met doel man Braet als uitblinker, geenszins geneigd bleek zich te doen passeeren. In tegenstelling met onze voorhoede, was die der Belgen een en al snelheid, over de heeie linie. Al zullen Wels en Van Nellen hun confraters v. d. Eynde en Versyp weinig hebben toegege ven. Saeys. Desmet en Voorhof waren stuk voor stuk stukken beter dan Duynhouwer en v. d. Broek. Doch, al deze verschillen In kracht en snelheid in aanmerking genomen, leek het er in den aanvang op. dat wy den „Belzen” behooriyk party zouden geven. U Liep - - - - - Wels vlo! Belgen bestonden. Spoedig echter biykt, dat Braet van rins is een woordje mee te spreken en zyn eerste woord jes laten aan duldeiykheid niets te wenschen over. Onze v. d. Meulen krijgt naar verhouding veel minder werk, maar zien we het goed hy betoont niet de zekerheid, welke we van hem gewend zyn. Er is eenlge aarzeling in zyn optreden. Zyn wegwerken van den bal is niet zoo zeker als ge wooniyk. Moge het zyn, en het is volgens ons zoo, dat Braet voor het Belgische elftal den wedstryd heeft gewonnen, wat v. d. Meulen, ondanks de mindere zekerheid, welke hem als fout zou kun nen worden aangemerkt, gedaan heeft, be hoedde ons elftal voor een grootere nederlaag, dan welke het thans heeft geleden en die een feit werd door een zeer scherp en onverwacht schot van Voorhoof, gelost tien minuten voor het einde, welk schot v. d. Meulen, misschien verkeerd, de meeningen daarover blyven steeds verdeeld, trachtte te stoppen met zyn voeten. -In elk geval, t feit was er: t was 12 en daar bleef het by. (Union SlG.) (F.G Mechelen) HOYDONCKX Excelsioraanvoerder BRAET (Q S. Brugge) Meulen na het eerste misfortuintje zyn ver trouwen mln of meer kwyt was, iets, dat depri- meerend op de heele verdediging werkte. Men voelde, dat de samenwerking tusschen het drie tal achter niet zoo was als gewooniyk, waardoor heel wat gevaariyke situaties voor ons doel ont stonden. Noch Weber, noch Van Run hebben achter zooveel werk verzet als eenigen tyd geleden in de Scheldestad. Vooral Van Run werd in de eerste helft nogal eens door Versyp gepasseerd, hoewel dit geen doelpunten tot gevolg had. We ber ruimde veel op, doch trad ook niet zoo op oen voorgrond als gewooniyk. Wanneer wy voorts het slechte plaatsen der ballen zoo zwaar laten wegen, moet hieruit wel haast blyken dat onze halflinie schuld aan den slechten gang van zaken heeft gehad. Dit was ook Inderdaad zoo. Het meest kon ons het spel van Pelllkaannog bekoren, onuiat deze speler sterk is in het ver dedigen en fyn trappen naar voren meestal niet voor een bepaald teamgenoot zyn bedoeld. Peli kaan bleef ook thans weer in verreweg het grootste deel van de duels meester van het ter rein, terwyi zyn harde en hooge trappen naar voren dlkwyis verwarring in de Belgische verde diging hebben gesticht. Ongetwyfeld was hy dezen middag onze beste halfback. Andriesen trad heel wat minder op den vóór grond. Zyn plaatsen was ditmaal heel zwak Zelden kreeg één der vleugelspelers den bal goed van hem toegespeeld. Hadden wy den Ajaxied In vorige wedstrijden niet 50% beter ge zien, dan zouden wy het midhalf-vraagstuk weer naar voren brengen. Nu is daar oJ. niet zooveel reden voor, temeer niet daar het meerendeel onzer spelers minder dan gewooniyk was. Dat Breitner niet in staat zou zijn Van Heel te vervangen wist vrijwel iedereen vooruit. De A.D O.-man is een geweldig vechter, doch de verdediging is van zyn diensten heel wat meer gebaat dan de aanval. Onze voorhoede speelde dus niet onder be paald gunstige omstandigheden, v. d. Broek als midvoor heeft zyn best gedaan en wy zouden niet gaarne beweren dat Van Reenen of Lagen- daal het er beter hadden afgebracht. Van de belde binnenspelers ging weinig uit. vooral ook, omdat zy van de W-formatie een veel te lange W maakten. Steeds zag men v. d. Broek alleen voor het Belgische doel opereeren en herhaaldeiyk konden de Belgische backs on gehinderd den bal wegwerken, omdat zoowel Adam als Duinhouwer niet in de buurt waren. Eerstgenoemde had met zyn bekende trucs wel succes, doch eenig effect sorteerden zyn schyn- bewegingen ditmaal vrijwel niet. Bovendien hield hy het spel vaak te lang op en was zyn plaat sen ook al niet zooals gewooniyk. Duinhouwer voldeed niet. Hy voelde zich biyk- baar als een kat in een vreemd pakhuis. Wij gelooven zelfs niet dat de Rotterdammer zün tweede kans zal krijgen. d. Broek vonden wy Wels den beste in den aanval. Van Nellen doaentegen was zeer zwak in zyn schieten en heeft ook maar weinig ballen gevaariyk voorgezet. De D.H.C.-er is elgenlyk tydens dit seizoen nog geen enkele maal in zyn ouden vorm geweest en zal bin nenkort zeker vervangen worden. Neem b.v. onze verdediging v. d. Meulen had zyn dag niet, of juister is het misschien te zeg gen. dat onze doelman de hoog noodige mede werking van vrouwe Fortuna moest ontberen. Deze is voor een doelverdedlger nu eenmaal noodzaak. Men zou de beide tegen ons ge scoorde doelpunten houdbaar hebben kunnen noemen, omdat in belde gevallen de bal nau- weiyks eenige centimeter^ over den voet van v. d. Meulen het doel trof. Maar men moet hierby niet vergeten, dat er in deze twee ge vallen elgenlyk voor onzen keeper geen andere mogelykheld was dan zyn beenen te gebruiken. De eerste bal werd van te kort-by ingeschoten om er naar te vallen en de tweede was zoo onverwacht en hard, dat een val naar den bal absoluut te laat had moeten zyn. v. d. Meulen weet maar al te goed, dat in dergelyke gevallen de beenen het laatste redmiddel beteekenen. Aldus had onze nationale doelman geen ge lukkigen dag. Men kreeg den indruk, dat v. d. 5 r1liiiiiiiiiiiiiiiiiitiitiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiifiin||||iiiiiiiiiiiiiiintllililillH|- T) eeds van vroeg in den middag stroomden -Tde duizenden naar het Stadion om maar r vroegtydlg aanwezig te zyn. Het verkeer op straat was drukker dan ooit, een record aan tal auto's, bussen, motorrywielen, fietsen waren geparkeerd of gestald in en of naby het Stadion. De geheele Stadionbuurt, alle omliggende stra ten was een wagenpark. Vanzelfsprekend had de verkeerspolitie handen vol werk om alles zoo ordeiyk mogelyk te doen verloopen en het dient erkend te worden, dat het verkeer zoowel naar als van het Stadion op voortreffeiyke wyze ge regeld was. Dat alles op zoo prachtige wyze ver loopt, schünt alleen in Amsterdam mogelyk te zyn; in het buitenland hebben wy dat wel eens anders aanschouwd. Binnen het Stadion de bekende drukte. Im mers, een record aantal toeschouwers zou weer getuige zyn van den jaariykschen strijd tus schen Noord en Zuid. In het restaurant van het Stadion recipieerde de Nederlandsche Sportjoumallstenvereenlglng, wier voorzitter jhr. J. Feith de Belgische pers broeders toesprak. Intuschen vernamen wy, dat van Heel niet kon uitkomen. In zyn plaats zou de ADO-speler Breitner op de llnkshalfplaats komen te staan. *t Spel Is begonnen, ze staan tegenover elkAar van beide zyden vastberaden en bezield om te winnen, en daar lykt het dan ook de eerste oogenblikken op. Er wordt razend snel gespeeld en ieder begint zich al by voorbaat te verheugen op een van die ouderwetsche wedstrijden, waar in goed spel gepaard gaat met geestdrift tot welke categorie hy ook behoort, tot die der ras-voetballiefhebbers, die fraai en voor alles goed spel willen zien en tot degenen, die van een wedstrijd houden, waarin het aan span nende oogenblikken niet ontbreekt. Dezen middag moeten deze beide partyen, dunkt ons, teleurgesteld zyn geweest, want noch is er,goed gevoetbald, noch werden er zooveel spannende momenten geboden, dat de op doel punten azende menigte zou kunnen zyn be vredigd. Daarby kwam dat het weer niet meewerkte en zoo beleefden we in het roemruchte Olym pische Stadion een vrij saaien middag. Maar saai of niet, de wedstryd dient versla gen en dus tygen we aan het werk om zoo natuurgetrouw mogelyk een relaas te geven van wat de tweemaal elf gisterenmiddag hebben te zien gegeven. We stellen voorop, dat de Belgen wat dit be treft. vooraan stonden. Ze waren snel, doortas tend, gevaariyk, technisch boven ons uitstekend en zoo vol goeden moed, dat het voor onze ploeg, zelfs met den bekenden factor van den geestdrift, op het laatst vrijwel onmogelyk werd, nog een behooriyk resultaat te bereiken. Vooral in onze voorhoede faalde het. Adam was daar wel actief en ofschoon hy heel dlk- wyls van zyn plaats dwaalde, hy scheen daar voor reden te hebben, wist hy herhaaldeiyk goede, neen, zeer fraaie kansen te scheppen, welke door *n actievere voorhoede dan die thans aan het werk was, zeker zouden zyn benut. Roemen wy, dan moet daarachter ook ter stond de opmerking gemaakt, dat vele van de door hem aangegeven ballen absoluut kwamen bulten het bereik, voor wlen zy waren bestemd We hebben den kleinen H.V.V.'er wel eens beter gezien. WEBER (A.D.O.) PELLIKAAN (L.O.N.G.A.) WELS ADAM (Unitas) (H.V.V.) Hongarije Oostenrijk Is Spanje zyn tydperk van voetbal-glorie ge passeerd? 't Heeft er vee» van, want na de 01 nederlaag tegen de Franschen in Parijs volgde thans een 11 tegen de Joego Slaven te Bel grado. Nadat de Joego Slaven in de eerste helft een bal in eigen doel hadden geschopt, waren ze na de doelverwissellng zoo sterk, dat de Spanjaarden zich hoofdzakeiyk op verdedigen hadden toe te leggen en er in slaagden, zy *t ook met de grootste inspanning, niet meer dan eén treffer te laten passeeren. In deze Westelyke contreien hoort men be- trekkelijk weinig van Joego-Slaven. en ook niet van Roemeenen. Toch zou men zich in de speel- sterkte dezer landen danig vergissen, en men doet goed deze vooral niet laag aan te slaan. Hoofdzakeiyk komt dit door het contact met Oostenrijk e.a- Want geven byv. twee Joego- Slowaaksche profs in het bekende Zwitsersche Grasshoppers-team niet den toon aan? Ook de Roemenen zyn specialisten in het vlotte short- passing, dat zy tot in de perfectie uitvoeren, ook al gaan ze aan dezelfde fout mank, die men zoo veelvuldig ziet te weinig schieten. *t Was gisteren wel een dag van internationaal voetbal, want behalve de HoiandBelgië-match werden bovendien gespeeld Zwitserland tegen Joego Slavlë. ItaliëTsjecho SlowakUe en aS seml-lntemationale ontmoeting Luxemburg te gen West Duitschland. waaraan we nog kunnen toevoegen België B tegen Holland B. In Zwitserland behaalden de Grasshoppers of ficieel het kampioenschap van groep I, daaren tegen moeten voor groep II de Young Boys en Servette FC. op 14 Mei een beslissingswedstrijd spelen, daar beide teams met gelyk aantal pun ten hun competitie beëindigden. In Duitschland zyn de verschillende afdee- lingen begonnen met den groeten stryd om het kampioenschap. Er staan een aantal spannende en uitstekende wedstryden op het programma, waarvan de match tusschen de beide oude ri valen uit Frankfurt ongetwyfeld het glanspunt vormt. Intusschen zal nog danig voortgemaakt moeten worden om voor de maand Juli gereed te komen, daar deze zooals men weet voor voet bal verboden is. Na de nederlaag tegen de Tsjechen is Oos tenrijk met een gelyk spel 11 uit het strydperk getreden tegen de Hongaren te Boe dapest. Circa 38000 men.sehen. waaronder 4000 Oostenrykers, 'omzoomden de Franzstadtar Platz: het veld is een kale zandvlakte, zonder een enkel grassprietje, die voor deze speciale gelegenheid geheel was omgeploegd en gerold. Wel "n scherp contract met de velden in Holland Echter was er van het Oostenrykach elftal geen sprake, tenminste niet in dien zin, zooals wy het kennen. Met Hlden. Zlschek, Gschweidl, Vogel, Smistik en Gall mankeerden er zes spe lers uit het oorspronkeiyk verband, allen we- 'gens blessures. Desondanks speelde men een zeer goed spel en pasten de meeste invallers zich zeer goed aan. En onder aanvoering van den kranlgen Slndelar hield men tot vyf minu ten voor het einde 10 leiding, welk doelpunt was gescoord door den Rapid-man, Osterman. Het Hongaarsche publiek maakte een leven als een oordeel, en vuurde onafgebroken zyn favorieten aan, die men thans ook in staat achtte om de Oostenrykers te verslaan. Tus schen beide landen heerscht een even groote nayver, als ons land kent met België. En het gejoel, dat met den gelykmaker uitbarstte, tart elke beschrijving. -ft Het Hongaarsche team leverde een minstens even hoog klasse-spel, als de Weensche gasten. Een krachtige verdediging maakte het den te genstanders lang niet gemakkeiyk om Torwart - Szabo al te dicht te naderen. In het midden blonk Ferencvaroe-spU. Sarosi, vooral uit. ter- wyi in den aanval de drie Bocskai-spelers Mar kos, Telekl en Engelhardt hoogeschool-voetbal te genieten gaven. De linksbuiten Markos zag tenslotte zyn intelligent spel door den gelyk maker bekroond. De vergelykende staat tusschen belde landen is na dezen wedstryd. 72 31 17 24 72 24 17 31

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9