H 4et Erfdeel Uit het Engelsch wm Joseph Hocking utofiaal wm den dag zachte, maar besliste stem: 4k zou graag ge fouilleerd willen warden.” i' 1 TORNADO IN AMERIKA Alle abonné’s Katholiek Film- Front GO] ROBINSONschoenenOngeloofelijk sterk Ongeloofelijk goedkpop ROBINSON CRUSOE’S AVONTUREN RJ Ko Vereeniging opgericht I I Het I Wegens aftreden van 3 ministers HET TOL-BESTAND Het doel De politieke toestand Nader overleg noodzakelyk Moorddadige gevechten filminstituten NIEUW KABINET IN POLEN De gekozen Indonesiërs f J Kabinetshervorming te Weenen De kans om in de* Kamer te komen zeer gering, de kans om ge arresteerd te worden, grooter Drieduizend Chineezen zouden gesneuveld zijn BAK] Mekt BELGISCH LEGERVLIEGTUIG GELAND DE KONINGIN OP DEN RUIGENHOEK TERUG waar werk mlick Hu) fli Vertrek van de Heemskerck” Meal biedt •He VolsU{ letter Ieder meisje vindt het een prettige gevat*- De middelen parelsnoer i „J m’n onschuld onmiddellük vast te stellen!” len!” AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL s het V Loo op den Ruigenhoek teruggekeerd. (United Press) J.'vj kan niet zoo jongleeren, nee. fat kan ze niet”, merkte Robbie op. .Inderdaad, dat kan Ik niet”, zelde tvy, een beetje nijdig. „Ik heb geen zier oogen en twee paar handen. Nee, lullie kunnen niet zoo iets van me /erwachten". (Morgenavond vervolg). plotseling een HOOFDSTUK XIX Bied EN DE ÖUDE JACK BEEL! 38. Blad c oazing van Ivy, daarmede te spelen. Ze gooien ze op en vingen ze weer. De tweelingen namen drie appelen »n vier bananen en begonnen, tot ver- pond jengen NEW-YORK, 10 Mei. (V.D.) Het aantal door den tornado om het leven gekomen personen is tot dusverre gestegen tot 120. Plaats 21-jar 19 Jaa een ba Brteve Steens B.K.. liefst reet 1 geen Boekh Utree! onver letter K.K. rieken zich t Croese Biedt Jongei of wl *0316, B.Z.8 17 jaa Boog •an p Berg t Bied Uefat kunne B. aan Naar wij vernemen maken de antwoorden die de kabinetsformateur dr. Colijn van de ver schillende fracties heeft ontvangen, een nader overleg noodzakelijk. Scheen het gistermorgen aanvankelijk, dat de kans op de vorming van een parlementair ka binet gering was geworden, later op den dag trad, naar thans de „Telegraaf” verneemt, een wijziging in de situatie In, die de mogelijkheid der totstandkoming van zulk een kabinet open laat. De formateur zet dan ook zijn onderhande- lingen voort. De: „Noo vergt •enig (Den De: waar uadei De ringsi zich te mt De zie de *ftel< Uit de fii kolon De Dr. L ging, teur i dasse Ver heer I hooge als h< Het N. D< dasse ring e zeer 1 noodii ticulie en vn landgf leden Z. 1 den g juist i heden Z. E met mocht ree las: zal da dat zij opgem de Ko te ben Nassai om als PjKÜtU Gouda loon i letter van «x Griek» gevraa lijke c MA, v (Ingezonden Mededeellng) WeENEM, 10 Mei. (VJ>.) Er Is een verorde ning uitgevaardigd, waarbij de ambtenaren nog maals den eed zullen moeten afleggen. In een nieuwe eedsformule wordt den amb tenaren vooral de plicht voor oogen gehouden, om trouw te blijven aan den Bondsstaat Oos tenrijk en deszelfs regeering. Weigering den eed af te leggen zal beschouwd worden als het nemen van ontslag. Ontslag zal ook geschieden bü opzettelijke bevordering van tegen staat en regeering ge richte actie. Deze paslage heeft ook betrekking op han delingen, die begaan worden door gepenslon- neerde ambtenaren. hem gelukkig maakt. Het Is mijn eenlg kind en ik wil hem gelukkig maken. Ik zal zoo lang niet zoo Woensdagmiddag ongeveer vijf uur heeft het Belgische legervliegtuig „Brequet" een nood landing gemaakt op een bouwland lp de nabij heid van Haaften. De noodlanding verliep vlot, doch door de zachtheid van den grond is het vliegtuig een stuk weggezakt. De piloot, Soors genaamd, deelde mede, dat hij was opgestegen te Tirlemont met bestem ming Antwerpen. Hjj was echter in verband met de slechte weersomstandigheden den weg kwijt geraakt. Hoewel de machine nog voldoen de brandstof had, besloot de piloot een nood landing te maken om zich te orlënteeren. De bestuurder alsmede de Inzittende kapitein dr. Oowerx bekwamen geen letsel. De machine kan ónmogelijk meer opstijgen en zal gedemonteerd moéten worden. REISKRABBELS Zegt men, dat gedeelde vreugde Tweemaal zooveel vreugde geeft, Méégedeelde is iets anders, Daar die niet dit meervoud heeft! Prentbriefkaarten zijn geschapen Niet voor hem, die reist en koopt. Doch voor hem die thuis moet blijven En tot werken wordt genoopt! Als Je reist, dan zie Je alles, Zoo is het en zoo het staat. En de prentbriefkaart is daarvan Het gekleurde surrogaat! Men verstuurt ze om te toonen Waar en wat men al geniet, Waarvan echter de ontvanger Niet meer dan de schaduw ziet! Maar die schaduw is voldoende, .Dat hij op zijn lippen bijt "En u, om dat schoone reisje Niet bewondert, doch.... benijdt! Ach, die méégedeelde vreugde Is nog geen gedéélde vreugd, Ook al weer, wijl de bedoeling Des verzenders niet steeds deugt! En de vriendschap mijner vrienden - Is mij inderdaad wat waard. Daarom, als ik eens op reis ben. Stuur ik nóóit een prentbriefkaart! MARTIN BERDEN (Nadruk verboden) Zr bl< leefty ken e Br. Ie een eigen katholieke productie is te het maken van films, die in de na- Woensdagmlddag is Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck” voor een reis van drie weken naar Ijsland vertrokken. Aan boord bevindt zich de koL-vlootaalmoezenier Noordman. UIIIRIIIII De prentbriefkaart men weet, dat hü dan oogenbllkkeljjk overgaat tot het prediken van onrust. Er wordt onderscheid gemaakt tusschen het recht, dat iemand heeft om gekozen te worden tot lid der Kamer en het practische gebruik, dat daarvan gemaakt kan worden wanneer een gekozene ziek is, kan hij van zijn recht ook geen gebruik maken. M.a.w. wkumeer iemand een algemeen recht heeft om gekozen te worden, beteekent dit niet, dat onder alle omstandigheden ook moet gezorgd worden, dat hjj dat recht kan uitoefe nen. In casu: de heer Sardjono is wegens ern stige oproerpogingen geïnterneerd en, zoo wordt betoogd, h(j heeft daarmede zelf bewerkt, dat hjj zijn recht niet kan uitoefenen. De overheid kan niet veroorloven, dat de heer Sardjono weer oogenblikkelijk overgaat tot het prediken van oproer. Zij zal hem in Boven-Digoei hou den. Zooals zij ook destijds aan Dr. Mangoen- koesomo niet toeliet Banda te verlaten, toen hij tot lid van den Volksraad is gekozen gewor den. Onder den titel „Kamerlid of arrestant” lezen we het volgende in het „Batavlaasch Nieuws blad": Alimin is uit het land gevlucht, vóór de poli tieke recherche hem bij zijn jastje kon grijpen. Men kan echter veilig zeggen dat hjj. in Indië terugkeerende. als deelnemer aan de voorberei dingen tot den opstand niet lang op vrije voeten zou loopen en dit geldt dus ook voor Holland. Wanneer het de Indische justitie bekend was. dat Alimin in Holland vertoefde, zou zij waar schijnlijk -onmiddellijk zijn uitlevering verzoeken, en, daar de regeering voor het rijk buiten Europa ten aanzien van de uitlevering van politieke misdadigers niet dezelfde gedragslijn inneemt als voor het buitenland, zou aan dat verzoek on getwijfeld worden voldaan. Ten aanzien van Alimin valt dus de vraag te beantwoorden of de regeering beslissen zal. dat hij. nu hjj tot Kamerlid verkozen is, niet meer gerechtelijk zal worden vervolgd voor hetgeen hij op zijn Indischen politie ken kerfstok heeft. Ook hierin zal wel in overleg met Holland een beslissing woorden genomen, maar er kan dunkt ons geen twijfel bestaan of de re geering zal van meening zijn dat het recht ook ten opzichte van tot Kamerlid gekozen straf schuldigen zijn loop moet hebben. handschoenen draag. omdat ik toevallig bij mevrouw Stone stond toen het licht opging! Ik vraag u daarom ils een gunst. Of ze het zich herinnerde! Ze had het zich de laatste twee Jaar honderd keer voor den geest gehaald. Het verlangen werd naar te machtig; ze maakte zich gereed om mee naar den vijver te gaan.... Maar plotseling bleef ze stilstaan; een man kwam de staldeur binnen: het was de oude Jack BeeL „Gefouilleerd? U?” „Ja,” antwoordde de kleine Pierrette, „want ik word van den diefstal verdacht.” „Dat verbeeldt ge u maar!” „Neen, neen; het is vriéndelijk van u, dat te zeggen, maar ik weet beter! Ik zie het, ik ge voel het! Al uw gasten zien in mij een dievegge, omdat ik niet tot uw kring behoor, omdat ik r LONDEN. 10 Mei. (V. D.) Tusschen de En- gelsche en de Amerikaansche regeering is overeenstemming bereikt In zake bet douane- bestand. Amerika heeft de Engelsche wijzi gingsvoorstellen op het Amerikaansche ont- w^p aangenomen. Het douanebestand zal van kracht zijn tijdens de economische wereldcon ferentie. Engeland heeft zich zekere waarbor gen verschaft vanwege zijn positie als land met lage douanetarieven. Het heeft zich het recht verzekerd de loopende handelsbesprekln- gen met andere staten ten einde te gunnen voeren. Een schending der overeenkomsten yan Ottawa is uitgeschakeld. Het definitieve ontwerp zal thans worden voorgelegd aan de organisatie-commlssie voer de economische wereldconferentie, die, zoo mo-, gelijk, Donderdagmiddag in Londen zal bijeen komen. Kr wo 1 van 1' den bet U zoo n den. de jor negen voor lett. I van F daarom heb Jack eenvoudig. Dat is Hef van je. Jack, riep het meisje uit.Je hebt aan alles gedacht om mü plel- zier te doen. U weet waarom; dat weet u toch, niet waar? smeekte de jonge man. Het was niet omdat ik den hond of het paard hebben wilde. maar, maar.U weet het wel Natuurlijk wist ze het. Ze dacht aan zijn woorden, den dag van haar vertrek, dacht aan 'Zijn bezoek na haar vaders begrafenis. WEIENEN, io Mei. (Reuter). Blijkens een offlcleele mededeellng hebben de ministers van Financiën. Handel en Binnenlandsche Zaken, resp. Weldenhoffer (Christelük-sociaal), Ja- koucig (Helmatsblok) en Bachinger (Landbond) hun ontslag gevraagd en gekregen. ZIJ worden resp. vervangen door Buresch (Chr.-soc.), Hoc- kinger en Ir. Schumy (Landboijd). Staatssecretaris Fey, die eveneens zijn ontslag had Ingediend, is ook tot minister benoemd en wel voor het veillgheldswezen. De afgetreden minister Bachinger alsmede NeustAdter-Stilrmer zijn tot staatssecretaris be noemd. Nancy knikte bevestigend. En is dit landgoed vijf honderd zestig waard? Op geen stukken na! Maar da wilde het koopen en ik hoop dat het nog -wel dertig jaar leven, zei et groote huis, door het echtpaar Remaar bewoond, baadde in een zee van licht. Ter opnlng van het winterseizoen hadden de Remaars hun vrienden en kennissen genoo- digd op een bal masqué, dat in hun eigen, weel derige woning, die zich daartoe bij uitstek leende, gegeven werd. De gasten hadden zeer veel werk gemaakt van costuums en vermom mingen, zoodat de spanning, waarmee de ver rassingen van het démasqué, dat op twee uur na middernacht was gesteld, werden tegemoet gezien, den geheelen avond levendig bleef. Tegen twaalf ‘uur noodde Frits Remaar, die het gewaad van een Indischen vorst droeg, ech ter zonder masker, de feestgenooten uit, zich in den grooten ontvangstsalon te vereenigen, waar eenlge zorgvuldig voorbereide tableaux een aangename afwisseling in het dansprogramma zouden brengen. Lachend en pratend drong het geheele gezel schap achter den gastheer aan naar den salon waarin een door een neerhangend scherm ver huld tooneel was opgeslagen. „Allen present?” vroeg Frits Remaar op lui den toon. „Laat mij dan zeggen, dames en hee- ren, dat het eerste tableau ,4e schaking van Helena” voorstelt. Paris draagt de vrouw van Menelaüs. den konlng van Sparta, naar schip, waarin zijn manschappen zich voor een snellen aftocht gereed houden! Opgelet! Alle Hchten in de zaal worden uitgedraald! Het licht in de zaal werd uitgedraald, het verhullende gordijn rees en een gemompel van bewondering verbrak de Ingetreden stilte. Lang zaam zakte het witte doek, het levende schil derij werd aan de blikken der feestgenooten onttrokken, een oogenbllk van volslagen duis ternis volgde. Plotseling klonk een schrille kreet door de donkere zaal; een kreet van een vrouw, zóó angstig en snerpend, dat meer dan een der gas ten een oogenbllk dacht, dat in hun midden een moordaanslag werd gepleegd. Het licht flitste aan; in t midden der zaal stond de schoone gravin Stone in haar smette loos £Jank gewaad van sneeuwkoningin. Ze had haar wit-zijden maskertje afgerukt, hield haar hand om d’r hals geklemd en staarde verschrikt om zich heen. .Mijn parelsnoer!" bracht ze uit; „1 Is weg'" weg!” Frits Remaar naderde de ontstelde dame en vroeg: „weet u zeker dat u de parels vanavond hebt om gehad?” „Wat een vraag! Natuurlijk weet ik dat zeker.” „Eki hebt u bemerkt ,Jk voelde, dat iemand ze los maakte! Ik gaf een gil. maar het was te laat. De dief ,Jk kan niet aannemen, dat zich onder m’n gasten een dief bevindt. We zullen alle kamer? doorzoeken. U moet uw parels verloren hebben, als u ze tenminste werkelijk gedragen hebt. „Ik heb gezien, dat mevrouw Stone het parel snoer om haar hals had," klonk een stem. „Ik ook! Ik ook!" vielen andere stemmen bij. „Ik zeg u toch" zoo wendde de gravin zich tot den gastheer „dat ik twee handen voelde die behendig de sluiting losmaakten. Twee han-” denin handschoenen gestoken! Ik was als verlamd van schrik en begreep niet direct, dat ik bestolen werd! Wat moet ik doen? Helpt me dan toch. Ik moet mijn parels terug hebben Wie had kunnen denken De oogen der aanwezigen keken onwillekeurig naar de gemaskerden, dW de bij hun costuum passende handschoenen droegen. Hun aantal was niet groot, zoodat de meeste gasten ter stond tegen verdenking gevrijwaard waren. In de onmlddelHjke nabijheid van gravin Stone bevond zich een kleine, bevallige Pier- riette, wier armen tot aan de ellebogen door zwart-züden handschoenen waren bedekt; van onder haar grappigen steek kroesden goud blonde krulletjes te voorschijn en haar kort wijd uitstaand rokje deed haar kleiner en ten gerder schijnen dan ze was. De kleine Pierrette kromp even inéén, toen ze er zich van bewust werd, dat vele blikken op haar bleven rusten; een oogenbllk slechts; daarna was haar hou ding weer rustig als te voren. „Er moet hier iemand binnen geslopen zijn, die hier niet hoort!” opperde een der heeren. .Maskers af!” gebood Frits Remaar. „Nie mand mag de zaal verlaten!” En zich tot de bedienden wendend, die op den achtergrond het pijnlijke tooneel bijwoon den: „Bewaakt de voordeur en de deuren naar den tuin! Laat niemand door!” Het démaskeeren. waartoe de gasten nu ou- middellijk overgingen, bracht een verrassing. De kleine Pierrette, die haar zwarte masker had weggenomen, was een onbekende voor de gasten van den huize Remaar! Verwarde uitroepen klonken op! nieuwsgie rige vragen; vage beschuldigingen! Wie was dat jonge meisje? Hoe kwam ze hier binnen? En met welke bedoeling? De gastvrouw trad naar voren, ging voor de kleine Pierrette staan en sprak: „Deze jonge dame is op mijn uitnoodiging hier gekomen. Zij heeft het costuum gemaakt, dat ik vanavond draag. Toen ze het kwam aanpassen, spraken we over het as. bal, en ik zag dat ze van ver langen brandde om eens een dergelijk feest mee te maken, en zoo gaf ik haar verlof te komen, mits ze vóór het demasqué wegging. Haar tegenwoordigheid hier is dus volkomen gerechtvaardigd I Louise Remaar zweeg en terstond herhaalde zich het verwarde, opgewonden gemompel, dat door haar woorden een oogenbllk tot zwijgen was gebracht. .Mijnheer Remaar,” klonk Oude Jack zag in, dat rijn zoon niet te over reden was. Misschien heeft het Jong toch gelijk, dacht hij bij zichzelf. Ik heb nooit een gentleman willen wezen, mair hjj wel. Iedereen spreekt over hem als de zoon van den oudén Jack Beel, maar als hij haar trouwt, wordt-ie de man van Nancy Trevanion. De oude boer moest toegeven, dat ze geen gewoon meisje was. Ze was wel wat bleek en zag er eenvoudig gekleed uit. maar ze verschilde hemelsbreed van Selina Nancarrow en alle anderen. Waarom wist hij niet.... Oude Jack hield er niet van. zijn ge voelens te analyseeren, maar hij bezat een goed verstand. Het is een verschil tusschen een volbloed en een werkpaard, dacht hü; er moet toch wel wat van aan zün van dat gepraat over fa milie: zü is een Trevanion en mijn jongen maar een Jack Beel. Dat is het verschil I Hü hoopte voor zün zoon, dat hü zün zin zou krügen. Hü zou zün best doen en het scheen hem een gunstig teeken, dat ze het oude tehuis was komen opzoeken. Morgen, liefje, groette hij. Je tam toch niet wegblüven, hè? Goeden morgen, Mr. Beel. Neen, ik kon niet langer wegblüven. Het ziet er goed uit. hè? Toen ik het kocht was er niet veel moois meer aan. Neen? Dat spüt mü- Maar ik heb alles op laten knappen. Ik heb het zoo uitgerekend: geld is 7 pet. waard en acht duizend pond tegen 7 pet. is vijfhon derd zestig pond per jaar, is het niet zoo? slacht had haar familie er gewoond, ze droeg den ouden familienaam in de streek en als ze Jack Beel's voorstel aannam, zou ze er voor goed kunnen wbnen. Dit waren de twee mogelükheden. Ze dacht aan de optie die ze twee Jaar geleden had be dongen, maar het leek hoe langer hoe onwaar- schünlüker dat ze de tien duizend pond bü elkaar zou krijgen. Het was even moeilijk, als om de kroonjuweelen van Engeland te be machtigen! Ze had geen keus: met een vaqpbeiden moest ze trouwen, of ze moest haar plannen opge-’ ven; afstand doen van het liefste dat ze be zat in de wereld. Maar tot welken prijs! Ze moest zichzelf er voor rullen, zichzelf! Waar om eigenlük niet? Honderden meisjes deden Immers hetzelfde. Maar neen, ze kon er niet aan denken! Ze wilde liever sterven.... Maar als ze toegaf werd het huis, dat haar zoo dier baar was, opnieuw haar eigendom, zei een an dere stem in haar. Wilt u niet eens naar den lelie-vüver kü- ken? vroeg Jack. die is op het oogenbllk zoo prachtig; duizenden leliën staan in vollen bloei, net zoo als vroeger. Herinnert u zich dat nog? H. M. de Koningin is gistermiddag van het Jw-a.-Aaa De oude Jack bekeek haar crltlsch. Hü wist, dat ze in Cornwall was aangekomen, en had zich voorgenomen, dien morgen met haar te spreken Dorcas Uren had hem verteld, dat Nancy er was. en hü begreep wel, dat ze direct Tteva- nlon Court zou gaan bezoeken. Zün zoon had hem de laatste twee Jaar heel wat hoofdbre kens gekost. Hij had, zooals hü Nancy indertijd verteld had, een goede vrouw voor zün zoon gevonden: de dochter van een landbouwer, die een uitstekende echtgenoote voor hem zou zün en hü hoopte, dat zün zoon Nancy wel verge ten zou, zoodra die naar Yorkshire was ge gaan. Maar de Jonge Jack was halsstarrig. Hü weigerde Selina Nancarrow met een blik te verwaardigen en ondanks het praten van den ouden man veranderde hü niet van ge dachten. Miss Nancy is de eenlge vrouw ter wereld, vader, had hü gezegd, ik houd meer van één lok van haar mooie krullen dan van de heele Selina Nancarrow. Je bent een stommeling, smaalde de oude man, ze wil Je immers niet hebben? Boven dien. wat heb Je aan zoo'n vrouw? Ze kan niet eens koeien melken, of melk koken, of een pond boter maken. Dat behoeft ook niet, antwoordde de Jonge Jack. maar bet is het eenlge meisje waar ik sin in heb. De regeering heeft maatregelen genomen, tengevolge waarvan de derde gekozene der communistische groep, Alimin, die zooals be kend, geen Nederlandsch onderdaan meer is, verhinderd zal worden zich hier te lande te vestigen. Hem zal als ongewenschten vreemde ling het verbluf hier te lande worden ontzegd Daarom wordt dezen inlandschen communist de mogelükheid ontnomen zich opnieuw het Nederland^chap te verwerven, ten einde daar mede te kunnen plaats nemen in het Parle ment. Voorts achten, aldus de parlementaire cor respondent van .Haarlem’s Dagblad”, bevoegde kringen het niet aannemelük, dat de overheid Sardjono uit het boven-Digoelkamp zal ont- Freddy Vrijdag had Ivy goochelen geleerd en liet nu Robbie en Topey en de tweelingen zien, hoe ze het moesten doen. Eerst Jongleerden zü met drie appe len en toen met vier bananen en ze vingen ze alle op. De toeschouwers klapten in de handen. „Wü kunnen het tegelük met appelen en bananen”, riepen Loutje en Loetje. Jjoutje zal zeker met de appelen jongleeren en Loutje met de bananen” zeide Ivy. ,Jiee, wü willen tegelük de appelen en de bananen jongleeren”, riepen de tweelingen. WARSCHAU, 10 Mei. (VT>.) De president der Republiek, Moscicki, heeft de leden van het nieuwe kabinet benoemd. Prystor is als minister-president vervangen door Janus Jedrzejewlcz, die de portefeuille voor openbaar onderwüs behoudt. Ludkiewicz wordt als minister van landbouw opgevolgd door Nakoniecznlkof Klukowskl, die tot nu toe onderstaatssecretaris van den premier was. wording als iemand van haar houdt. Of ze op hun beurt van den man houden, of- dat ze niets om hem geven, hun üdelheid is toch ge streeld. Op dit oogenbllk stonden de kansen van den jongen Jack beter dan die van Ben Briggs. Ze moest file beiden in zichzelf vergelüken. Ze dacht aan Ben’s resolute optreden, zün vol hardendheid, zün typisch Yorkshire-karakter. Hü was iemand, die de hoop nooit opgaf en zich tïfSÓIt geslagen wilde toonen. Maar Ben was een echt stadsmensch die niets afwist van paarden en honden; heel het buitenleven leek hem iets belachelijks. Jack Beel mocht misschien minder gentleman zün en een min der goede opvoeding hebben gehad dan Ben, in dit opzicht trok hü baar meer aan; hü was een echte buitenman en had het land lief, met alle beesten, die op de hoeve leefden. Bovendien bewoonde hü Trevanion Court; hü was de eigenaar van de velden en lande rijen die hAAr tolAwboard hadden en hü ver langde dat ze bü hem terug ..kwam. Hü had Phoebe en John gekocht en het meisje voelde een groote dankbaarheid, toen ze hieraan dacht. Op dit oogenbllk dacht ze vriendelüker over Jack dan over Ben Briggs en ze moest zichzelf bekennen, toen ze Jack’s bruin-ver- bAind, prettig gezicht zag, dat hü een aardige Jongen was. En beiden boden haar aan waar naar ze verlangde. Maar als ze Ben’s aanbod aannam moest ze in Yorkshire wonen en zou alleen af en toe op Trevanion Court kunnen komen. En ze wilde niet in Yorkshire leven. Ze was geljoren in Cornwall, geslacht na ge- TSJANGT8JOEN, 10 Mei. (Eigen bericht). De Japansche troepen hebben na verbitterde gevechten de stad Yungptng Ingenomen. Er zouden 3000 Chineezen en 100 Japanners ge sneuveld zün. Momenteel spelen zich hevige gevechten af nabü Tsjlenan. Het doel der vereeniging is drieledig. In de eerste plaats wil het Katholiek Film Front de eigen positieve katholieke productie bevorderen, zoowel door het verleenen van opdrachten aan katholieke cineasten als door het steunen van initiatieven van anderen. In de tweede plaats wil het Kath. Film Front een tijdschrift stich ten ter voorlichting van het katholieke publiek. Ten derde wil de vereeniging de distributie van katholieke films zelfstandig of met hulp van anderen bevorderen. Onder verstaan tuurlüke of bovennatuurlüke orde het katho licisme huldigen, die dus rechtstreeks of indi rect de katholieke cultuur kunnen dienen, zoo wel in documentaire films als in speelfilms. Nancy snikte als een kind, toen de ruige Airdale zün poolen op haar schouders zette en haar gezicht begon te likken. John heb Je ook gehouden? wendde ze zich tot den jongen landeigenaar. Natuurhjk! Denkt u dat ik hem iemand zou toevertrouwen Ik was heelemaal niet van plan hem te koopen. tot ik een van de dagloo- ners hoorde zeggen: dat is Miss Nancy’s hond. Haar hart zal breken als hü verkocht wordt, ik hem genomen, vervolgde Om tot een zoo grootsch doel te geraken zal de medewerking noodig zün van tienduizenden. Daarom meende de vergadering, dat een zoo laag mogelüke minimum contributie moest gesteld worden, een contributie, die redelüker- wüs voor iedereen gemakkelük te dragen zou zün. Iedereen, die deze contributie stort, kan door het bestuur als lid van het Katholiek Film Front worden aangenomen. Het te stor ten bedrag is vüftig cent minimum per Jaar. Uit dit bedrag volgt reeds vanzelf de noodza- keiükheid, dat Inderdaad tienduizenden zich als lid opgeven. Zonder deze tienduizenden is het doel onbereikbaar en mét deze tienduizen den zullen de donateurs niet overbodig worden. Wanneer echter allen meedoen, dan is de eigen katholieke productie verzekerd en dan zal het qtfi katholiek Nederland te danken zün, dat ■Ef filmorganisatie werd gesticht, die zich tot Sen>'. groote internationale macht kan uitbrei den. Een nauwe samepyexking zal worden ge zocht met de reeds bestaande filminstituten onder de katholieken. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Bernard Verhoeven, voorzitter; J. van Vonde- ren, seer.; A. van Domburg (Close-Up) 2e secr.; Jan Derks, penningmeester; Irma Meüer, Kees Spierings, C. Vos, leden. Tot het doen van nadere mededeelingen zal het bestuur bü voorkomende gelegenheden een beroep doen op de Pers. Nog zü vermeld., dat onder de aanwezigen zich bevonden Prof/ Tltus Brandsma. Rector- magnlficus der Katholieke Universitelt te Nü- megen en verschillende andere geestelüken. voorts belangstellenden uit de kringen van Kath. Soc. Actie. Kath. Filmcentrale en Eido- phon, terwijl talrijke adhaesiebetuigingen wa ren binnengekomen. 4 Dezer dagen heeft te Utrecht de oprichtings vergadering plaats gehad van de vereeniging Katholiek Film Front. Ter vergadering, die onder leiding stond van Prof. Mr. W. Pompe, waren talrijke uitgenoodigden aanwezig. Na mens het voorloopig comité, dat tevoren een manifest tot de genoodigden had gericht, gaf de heer A. van Domburg een uiteenzetting van het doel der vereeniging, waarna uitvoerige discussies plaats hadden. De aanwezigen, vertegenwoordigers van alle groepen uit katholiek Nederland waren alge meen van meening, dat een Katholiek Film Front niet alleen gewenscht maar uiterst nood- zakelük is. De tüd tot het vormen van een eigen front is thans beter geschikt dan ooit, daar algemeen een verdieping van de filmpro ductie in de wereld is waar te nemen. Deze roep om verdieping en levensinhoud alsmede de groote kansen, die een katholieke productie zoowel in eigen kring als daarbuiten biedt, moge ook en zelfs allereerst gehoord worden door de katholieken, die de film als een mach tig wapen voor een cultuur beschouwen. Ter vergadering werd meermalen de aandacht ge vestigd op de regeeringen in Sovjet-Rusland en Dultschland. die, zü het ook bulten of zelfs tegen het katholicisme, zich meester hebben gemaakt van de film als het moderne propa gandamiddel tot verbreiding en versterking van hun overtuiging. 11111111111; niiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii: meer leven: ik ben Zeventig; al ben ik gezond al* een visch, er schiet niet veel tüd voor over. U kunt Nancy vriendelük. Denk Je? Maar luister nou es goed, deern tje. Elke penny die ik bezit, is voor Jack, en als ik sterf wordt hü de rijkste man uit Corn wall. Een kleine vüftig Jaar terug was ik hier stalknecht! Ik heb bü je grootvader gewerkt, bü je vader, en nou behoort het geheele spul aan mü. Ik zal je es wat zeggen, deerntje, he* meisje dat Jonge Jack krijgt, mag van geluk spreken. Kom nu, vader, protesteerde Jonge Jack Waarom: kom nu, vader? Is het soms niet de waarheid? Ik houd ervan, om eerlü* v<x5 mün meening uit te komen! Je houdt f°cn nog altüd van het oude huis? HÜ wendde zich tot Nancy. Natuurlük! riep ze uit. Dat begrijp ik ook best! Ik herinner me Je grootvader nog: hü was trotsch als de ko- ning zelf en behandelde me als een hondsvot, maar hü hield van zün mils. Net als Je vadeh Zou je het niet heerlük vinden om het terug te hebben? vroeg hü vriendelük. .Wordt vervolg* Frits Remaar wist niet dadelük antwoord te geven op het verzoek van het jonge meisje. Levendige discussies" volgden, waarbü bleek, dat verscheidene leden van het gezelschap, het ver langen der kleine Pierrette deelden en, zwich tend voor de overreding van z’n vrienden, riep Frits Remaar de hulp der recherche in. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Al de aanwezigen werden op eigen verzoek gefouil leerd; de bedienden werden In verhoor geno men en het heele huls werd doorsnuffeld. Het parelsnoer werd niet gevonden en de mooie oogen van gravin Stone stortten tranen om het verloren sieraad, dat een fortuin vertegen woordigde. De feeststemming was echter voor goed voor- bü. de gasten vertrokken en toen de laatste auto was weggereden, begaven Frits Remaar en z’n vrouw zich nam- hun slaapkamer, onder den indruk van het fiasco, waarop hun eerste bal- avond was uitgeloopen. Met wüd-open oogen lag de heer des huizes in de duisternis te Staren, en zocht naar een oplossing van het raadsel, dat de feestvreugde had verstoord. Hü zag het verschrikte, vertrok ken gezichtje van het arme naaistertje voor zich, dat zoo wreed uit haar schoenen droom van weelde en genot was wakker geschud. Hü wist, dat men haar algemeen voor de schuldige hield, al was het gestolen sieraad ook niet op haar gevonden, en z’n rechtvaardigheidsgevoel dreef hem. om de geheimzinnige zaak tot eiken prijs tot opheldering te brengen. Hü zelf kon evenmin als z’n goedhartige Louise aan de schuld van het meisje gelooven. Maar wie was dan wèl de schuldige? De bedienden kwamen niet voor verdenking in aanmerking. Ze hadden aan het uiterste einde van de zaal gestaan en het tijdsverloop tusschen den angstgil van gravin Stone en het opgloeien van de lichten was te kort geweest, om aan één hunner de gelegenheid te bieden, zich na het plegen van den diefstal weer naar z’n plaats te begeven. De lüst der genoodigden wees uit, dat geen hunner de zaal verlaten had na het schokkend gebeuren. Het geheim moest dus in den groo ten ontvangstsalon liggen en wees een der gasten als dader van den diefstal aan. Allen waren echter gefouilleerd en de salon was met de grootste nauwkeurigheid door zocht. Het parelsnoer was niet gevonden en toch kon het onmogelük door den dief buiten den salon zün verstopt, want één der bedien den had onder eede verklaard, dat de deur, waarbij hü had gestaan, niet open was ge weest tüdens de algemeen opschudding, en dat hü zelf die pas geopend had, om op last van zün meester wachten uit te zetten bü de buitendeuren. Allen waren gefoufifeerd..'... behalve de be stolene natuurlük. De schoone weduwe van graaf Stone was in de deftige kringen der stad een goede beken de. Men fluisterde, dat zü uitstekend de kunst verstond, om het groote fortuin, haar door haar echtgenoot nagelaten, naar alle wind streken te verstrooien en Door een plotselinge gedachte getroffen, richtte Frits Remaar zich met een ruk om hoog in z’n bed. Hü bracht den verderen nacht wakend en peinzend door en liet zich den volgenden mor gen reeds om tien uur bü de gravin aandienen. Zü ontving hem in haar boudoir in een elegant ochtendkleed. „Waarom deed u het, Mevrouw?” vroeg hü- „Wat?” riep ze verbaasd. „Waarom speelde u die diefstal-comedie, waardoor een arm, onschuldig meisje in ver denking gebracht werd?” .Münheer Remaar.... U beleedlgt mü!" „Ik ben zoo vrü geweest, van morgen eenlge inlichtingen naar den stand van uw financiën in te winnen. Wat ik vernam, versterkte mü In m’n overtuiging omtrent de ware toedracht der zaak. Biecht eerlük op, anders konden de za ken wel eens een zeer onaangename wending voor U nemen”. Gravin Stone barstte in tranen uit. .M’n parels zün" verzekerd,” snikte ze. „Ik verkeer in groote geldverlegenheid. Ik wilde de verzekeringssom innen, zonder m’n parels t» missen. Het was een invallende gedachte. Ik weet zelf niet, hoe Ik er toe kwam. Verraad mü niet! Spaar mü! Ik zal alles doen wat u van mü verlangt.” Aan al de gasten van den huize Remaar werd meegedeeld, dat het parelsnoer van gravin Sto ne teruggevonden was in de ruime plooien van haar fantastisch gewaad, waar het door een defect aan de sluiting was afgegleden en de kleine Pierrette ontving een kostbaar geschenk als schadeloosstelling voor de onrechtmatige verdenking. op dit blad Zün ingevolge de verzekerlngsvoorwaarden tegen f bü levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f bü een ongeval met f OCfl bü verlle» van een hand f 1 qü vertlee van een bü een breuk van f dB - bü verlies van *n ongevallen verzekerd voor een der volgende ultkeerlngen TüUUUt" verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen T f doodelüken afloop f een voet of een oog duim at wijsvinger f ifV» been of armanderen vinger NEW-YORK, 10 Mei. (Reuter). De staten Kentucky en Tennessee zün heden door een hevige tornado geteisterd. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werden minstens vüf en dertig personen ge dood. Het district Overton In den staat Tennessee werd het zwaarst door deze catastrophe geteis terd. Volgens United Press vreest men voor 83 doo- den en verscheidene honderden gewonden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 12