Feijenoord -Stormvogels. 4-0 Nederland-Duitschland De Missie-finale te Delft ijl GEESTDRIFTIGE STRIJD VIER-V1ER GELIJK P.S. V.—GO AHEAD 2-1 H.H. V.—West-Frisia 1-0 H.F.C.—ZEEBURGIA 2-1 DAMKAMPIOENSCHAP HAARLEM-DEN BOSCH MAANDAG 15 MEI n HOCKEY Rotterdamsche verdediging in Tweede helft topvorm Zeven minuten vóór het einde leid de Nederland met 42 Ruwe tweede helft 4 Spannende strijd Philips wint Benauwde, onverdiende zege De wedstrijd ITALIË—ENGELAND Persstemmen De tweede helft Haarlem wint met 3-1 NEDERLAND-DUITSCHLAND i I De Noordelijke keurploegen tegen elkaar Ondanks groote concurrentie drie duizend deelnemers De Haarlemmers met één been in de eerste klasse üa rust sprong slotte in de Duitz hoofd st edelijk kampioen: hij slaat Raman Een paard aan 't woord na een spannenden stryd v ’S. Hol- Nederland Daarna aan 0—3 33 de beste. Een combinatie van Alsemgeest en zuiver naar W- Haarlem een Den Bosch: Delft trapt ütoen Haarlem, dat de laatste ronde verspeeld. evahen! :t kreeg. d. Dungen de volgende elftallen zich Beginnen we met de beide keepers dan pre- fereeren we Alsemgeest. Ooien is ongetwijfeld een stijlvol en beweeglijk doelverdediger, doch d. Lans aan de i goeden met de Dit geschiedde twee minuten voor rust. Met 22 stand kwam dus de pauze. De Italiaansche bladen constateeren dat het met een hegemonie van Engeland in Europa uit is. Dat heeft de wedstrijd tegen Oostenrijk reeds bewezen en het gelijke spel tegen Italië spreekt duidelijker taal. Bovendien verklaren sommige bladen, dat het punt van Engeland in buitenspelpositie werd gemaakt. Met dezen uitslag mag Engeland tevreden zijn, schrijven weer eenige andere kranten, waaronder de Lit- torlale. het orgaan van het Italiaansch Olym pisch Comité. Lockemann <DHC Hannover) Mehlitz Ter Haar (Amsterdam) „echt” (HHYC) 0—2 1—1 i succes, het d. Lans, d. &JIT DE SPORTWERELD Du pon (HHYC) veelvuldig moge herhalen! Ook voor z’n ver- eeniging D.OS. is zijn resultaat, hoewel dan dan toch In elk geval J. Oroentenman 4 (6). A. J. P. 1 (7). A. s. Zondag wordt bij .Atlantic" om 10 uur Katzenstein (Harvestehude) Na de hervatting kreeg Stormvogels eenig voordeel van den wind. Het begin Is voor de Umuidenaren. Al spoedig krijgt Schoor! een kans. Een harde schuiver volgde, die Van Male Vallende uit zyn doel hield. Feyenoords eerste aanval was echter weer raak. Groenendijk plaatste ver naar Hendriks, die zeer scherp voorzette. De Waard sloeg den bal wel uit zijn doel, doch voor de voeten van Barendregt, die aan Groenendijk overgaf, die slechts voor het intrappen had en dat ook deed <4—0). Dadelijk hierop kregen de Umuidenaren een kans na een voorzet van rechts, toen Van Male uit loopend, den bal oppikte, maar onvoldoende wegwerkte, zoodat Schoorl vrij kon schieten, maar de doelman greep den bal voor de tweede maal en werkte thans beter weg. Duynhouwer. v.Beek Fhilippini V. Bree spannenden wedstrijd, waarbij voor C. een welverdienden 10 voor verkregen is de overwinning ten de Haarlemmers gebleven, hoewel het H. diende spelens. „Wij paarden eischen nooit iets, maar „wij zijn den heeren achter het autostuur „heel dankbaar, als ze niet zoo vlak langs ons stuiven. En mijn collega's, „die een zwaren kar trekken, vragen U „vriendelijk om hen niet noodeloos te „laten stoppen. „Toe, wilt U niet een klein beetje reke- „ning met ons houden Elk paard, dat „voor mag gaan, ook al heeft hij er „eigenlijk geen recht op, zal U met een „dankbaren blik beloonen.” In een zeer geestdriftig gespeelden wedstrijd, welke na de rust zelfs wat al te onstuimig werd, zoodat er verschillende ongerechtigheden gebeurden, die het spel verruwden en sterk in kwaliteit deden verminderen, ook al omdat meerdere spelers zich moesten laten vervangen, is het aan het beter voetballende Feijenoord gelukt het snelle Stormvogels-team een zware nederlaag toe te brengen. Aan het tempo of ferden de Umulder spelers nauwkeurigheid op, dat was dan ook wel de voornaamste reden, dat ze geen enkel doelpunt konden scoren. Natuur lijk heeft de hechte verdediging van Feijenoord daartoe ook zeer bijgedragen. Het uitstekende spel, dat Feijenoord Kef grootste deel van den speeltijd vertoonde, dankten de Rotterdammers voornamelijk aan Van Heel, die op de spil- p laats prachtig werk verrichtte. Toen zijn en kel geblesseerd raakte, zakte het Feüenoord- spel af, hoewel de invaller Smit het aardig op de spilplaats deed. Door het keurig aangeven van Van Heel en het zwoegen van J. Paauwe, kreeg de voorhoede van Feijenoord veel te doen. De passes van Groenendijk naar de vleugel spelers waren zeer goed. Koster was in de ver dediging der gasten te langzaam en hoe goed Haak ook speelde, hij kon dit drukke werk niet alleen af. Prins faalde herhaaldelijk. De snelle en zeer open spelende voorhoede der IJmulde- naren kon het niet tot een behoorlijk schot brengen. Doelman De Waard ging bij twee doel punten niet geheel vrij uit. overigens heeft hjj het niet al te moeilijke werk goed verricht. Scheidsrechter Mutters liet zeer ïorsch spel toe en toen dat later leidde tot ruw spel, had hjj groote moeite om de gemoederen van de spelers zoo te kalmeeren, dat de wedstry^f’sfci- der érnstige incidenten kon worden beëindigd. Voor ongeveer 7000 toeschouwers had te Leeu warden de semi-internationale voetbalwedstrijd plaats tusschen Noord-Nederland en Noord- Dultschland. Voor het eerst na acht jaar is het den Nederlanders mogen gelukken een verdiende overwinning te behalen. Er is door de Noord- Nederlanders met een geweldig enthousiasme gespeeld. In techniek en balbehandeling waren de Duitsche gasten ontegenzeglijk beter, maar bet groote verschil zat bjj de beide voorhoedes. In de Nederlandsche aanvalsllnie werd bijna elke aanval met een best schot besloten. De Duit sche aanval daarentegen was wel snel, maar liep geregeld In de bultenspelval en schoot in bet geheel niet. Voor de rust, toen de Dult- schers den wind mee hadden, ging het spel ge- Hjk op en werd door beide partijen eenmaal gedoelpunt, maar in de tweede helft was Noord- Nederland positief sterker en Bonsema bezorg de het een 21 overwinning. Beide ploegen stellen zich volledig op. De scheidsrechter Grootmeyer, die het spel meer malen te veel ophield en te laat beslissingen nam, hield de teugels goed strak, hetgeen voor al tegen het einde wel eens noodlg was. De toss wordt gewonnen door Go Ahead. Er staat hoegenaamd geen wind, terwijl ook de zon van geen invloed is op het spel. Reeds dadelijk na den aanvang komt het Go Ahead-doel in gevaar, wanneer een misver stand tusschen de beide backs ontstaat. Het terrein wordt echter op het laatste nippertje gezuiverd. Go Ahead komt meer in de meerderheid, maar, daar de afwerking van de aanvallen' wel iets te wenschen overlaat, dreigt er weinig gevaar van deze zijde. Visser komt hierna al leen voor het doel te staan, maar zjjn keihard schot gaat voor langs het doel, zonder dat een >der voorhoedespelers den bal kan bereiken. Een pracht-schot van Brilleman belandde buiten bereik van Boumans tegen den paal, terwijl even daarna een ver schot van Strien rakelings langs doel gaat. Beide aanvallen toonen zich weinig productief, ofschoon legio kansen ko- Ook de tweede helft begon met een landsch overwicht. Het spel werd echter te klein gehouden en ongetwijfeld zou meer open spel tot grooter succes hebben geleid. Nu kre- de Muloman is iets onder de Juiste ..keepers- maat”, hetgeen hem ditmaal op twee doel punten te staan kwam. Alsemgeest verwerkte wat hfj te doen kreeg op de hem eigen rus tige wijze. Van de vier achterspelers was Van Bree A En dus is eindelijk de beslissing Duitz, die ’s morgens zijn eerste nul t herstelde ^ich in de avondronde schitterend, door een prachtige winstparty tegen Raman, den nationalen kampioen, te boeken. In het ge heel niet gedeprimeerd dus door z’n. weliswaar normale nederlaag tegen Metz ’s morgens, be gon Duitz 's avonds met frisschen moed tegen Raman, alles op alles zettende. Het werd een fraaie party. zeer onregelmatig (wat kan men van een Duitz nü anders verwachten?), waar in Duitz reeds vroeg veld 24 bezette. Raman ging hierop af. viel eenige malen aan, maar Duitz hield vol. Langzaam werd het zeker, dat Raman nadeel kreeg, en toen kwam Duitz in z’n element! De eene sterke zet volgde op den anderen, het eindspel leverde nog groote moei lijkheden op, maar ook die werden glansrijk overwonnen, en Raman werd tot abandonneeren gedwongen! Waarmede de D.O.S.er den Am- sterdamschen kampioenstitel in de wacht sleep te. En dus weer eens de traditie bevestigde, dat de Nederlandsche kampioen geen kampioen van de hoofdstad mag worden. Wat nu fettelijk te zeggen van de overige resultaten? Dat Metz de groote verrassing heeft gebracht, door heel regelmatig van Duits te winnen, In een partij, waarin hy voortdurend de leiding had? Dat De Schaap zich tegen Ra man „als een leeuw” weerde, en er voor zorg droeg, dat Duitz na de ochtendronde tenmin ste nog één punt voorsprong behield op Ra man? Het waren twee heel spannende ronden met drie heel spannende partijen, met een In spanning verkeerend publiek Duitz kan nu niet meer achterhaald worden. Met 3 punten voorsprong op Raman, en nog één partij te spelen, Is hij al „binnen". Hulde aan dezen genialen speler, aan een dammer, die zeer zeker verdiende, in dit zwaar bezette tournooi als eerste te eindigen. Wij achten Duitz in zijn genre spel, dat bij vertoont, eenig in Nederland. Hjj is momenteel in een vorm die heel wat belooft voor de toe komst. Dat hij zijn resultaten van vroeger nog men. Wanneer De Vries eenmaal goed op drijft, denkt men. dat Go Ahead de score zal openen. Maar de bal gaat juist naast. Onge veer 25 minuten na den aanvang, nadat Go Ahead eenmaal voor open doel heeft gemist, maakt de linksback van Go Ahead hands. De penalty wordt door Van den Broek slecht ge- nomen. Hij schiet tegen den keeper, die den bal over de lat werkt. Uit den corner, die hier uit volgt, komt de bal bjj Paulissen. Deze zet voor en met een prachtigen omhaal scoort Hunting onhoudbaar. Hunting raakt hierna geblesseerd. Hij valt uit, maar komt spoedig weer terug. P. 8. V., aangemoedigd door het eerste succes, komt geregeld in den aanval. Voor het doel zijn de spelers echter im productief. terwijl de Go Ahead-achterhoede alle aanvallen-onderbreekt. Voor de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na half-time volgt er reeds dadelijk een cor ner voor P. 8. V. »ze wordt achter gezet. Een aanval van Go Ahead wordt onderbroken door hands bij twee Go Ahead-spelers. Een pracht kans voor P. 8. V. gaat verloren, wanneer kee per Halle op het laatste nippertje voor de voe ten van Van den Broek valt en dezen zoo de kans tot schieten ontneemt. Dan volgt plotse ling een snelle aanval over den linkervleugel van Go Ahead. De Vries neemt den bal mee en schiet laag voor doel. De bal komt by den vrijstaanden Th. de Kreek en deze heeft weinig moeite langs dén uitgeloopen doelman te doel punten (11). De spanning komt er nu eerst goed in. maar het spel wordt er, vooral van Go Ahead wordt er ruw gespeeld, niet mooier op. Enkele corners volgen op het Go Ahead-doel, die alle niets opleveren. De achterhoede van Go Ahead houdt goed stand en weet menig maal doelpunten te voorkomen. De druk wordt echter te zwaar en als Visser den bal goed krijgt toegespeeld van Van den Broek, scoort deze onhoudbaar. Er zyn hierna nog ongeveer 10 minuten te spelen en met de overwinning in zicht legt P. 8. V. zich op verdedigen toe. Hoe Go Ahead verder ook zwoegt, om gehjk te maken, er komt geen verandering meer In den stand, zoodat P. 8. V. een verdiende eerste overwinning in de kampioensronde heeft be haald. Ongeveer 35.000 menschen waren in het Spar- ta-stadion aanwezig, om de beide Westeiyke kampioens-elftallen te zien spelen. Een zeer enthousiast begin bracht er direct de spanning in. De Rotterdammers kregen vry spoedig een hoekschop te nemen. Barendregt miste voor open doel op geringen afstand een prachtkans om de score te openen. Stormvogels ontwikkelde daarop een snel spel, dat goed open werd gehouden. Door opstuwend werk van de middenlinie van de Rotterdam mers werd haar middenlinie in staat gesteld talrijke aanvallen te ondernemen, doch de hech te achterhoede van de Umuidenaren bleek zeer sterk. Een mooi schot van Van Heel vloog juist over de lat. Na 11 minuten volgt een goede pass van Barendregt naar Hendriks, die dicht by de outlijn knap voorzette. Duynhouwer kopte uitstekend langs De Waard (10). Een snel open spel van de Umuidenaren deed hem weer gevaariyk worden. Juist had Hendriks weer mooi een ver op hem gespeelden bal voorgezet en De Waard door uitloopen gered, of de rechter vleugel der Umuidenaren brak door, passeerde Van Dgke en Groeneveld kreeg een extra-kans vlak voor Van Male. Slechts een zwak schot volgde en Van Male kon ten koste van een hoekschop redden, die achter werd geplaatst. Dit spel met beide partyen afwisselend In deri aanval, boeide in hoofdzaak door het geweldige tempo. Een tydlang gebeurde er weinig byzon- ders. Na ruim een half uur spelen was een voor set van Hendriks weer noodlottig voor de Umuidenaren. Zyn fraai voor doel geplaatste bal werd door Haak onhoudbaar in eigen doel gekopt <30). De Umuidenaren kregen dadelyk hierna kans op een tegenpunt door goed werk van den rechtervleugel, maar de even tevoren voor Van Roode in het veld gekomen invaller Van Pel miste hopeloos. Feijenoord was daarop weer sterk aanvallend. Van Dyke nam een vrijen schop en geholpen door een slechte opstelling van de verdediging, welke De Waard het uit zicht belemmerde, joeg Van Dyke den bel enorm hard langs De Waard (30). Met dezen stand kwam ook zonder verdere vermeldenswaardlge feiten de rust. r Zondag werden by „Atlantic" aan het West- eirrde de voorlaatste ronden gespeeld van den wedstrijd om het kampioenschap van Amster dam. De uitslagen van de ochtendronde waren: Hoofdklasse L. LultzJ. Metz I. PresburgO. J. B. v. d. Sleen Ph, de SchaapF. Faman 1ste klasse: "(groep B)KoningOosterbeek 20; GlimmerveenBox 11; DruyfVan Zanten 20; GreenDe Jong 30. 2de klasse: (groep B)OversteKrijger 30! Van der Tak—Van der Steeg 30. 3de klasse: (groep B): ZilverbergRaven- steyn 02; JongkindSondy 11; Winter Van der Boom 02. De avondronde bracht de volgende resulta ten: een H. had aan de tweede helft de Zeeburgianen verre in meerderheid zyn geweest. Een schutter ontbrak echter by de Amsterdammers. Partyen doelpuntten toen elk eenmaal, waardoor HFC ten slotte met 21 won. Naar aanleiding van de ongeregeldheden destyds by den wedstrijd tegen D. W. 8. waren uitgebreide orde-maatregelen genomen. Laten wy direct verklaren dat nu de organisatie tip top in orde was. De belangstelling was uiter aard enorm. Vóór den strijd werd eerst Zeeburg!» gehul digd door het E. D. O.-bestuur. dat de Am sterdammers voor het behaalde kampioenschap der afdeellng complimenteerde en een fraaien legpenning aanbood. Daarna huldigde Zeeburgia het H. F. C.-elf tal onder aanbieding van een fraaie bloemen mand. Hierna deed scheidsrechter J. Cs-Hertogenbosch) opstellen H. F. C.: v. d. Meulen; P. Jongeneel. v. Baasbank; R. Jongeneel. Kruyer. Marchant: v. Riemsdijk. Denys. Koper, Hagenaar. Cha- pon. De Haarlemmers misten dus Lamp en Dors man. ZEEB1 Wickel; Een 3000 toeschouwers was toch welwat heel weinig voor deze ontmoeting. Overigens is het een uiterst spannende wedstryd geworden met meermalen hoog technisch spel. Na de begroeting met de beide volksliederen stelden de ploegen zich om ruim half drie als volgt op: vaak gevaariyk naar binnen of gaf goede voorzetten aan het binnentrlo. waar Kurt Weiss lang niet meer zyn krachten toonde als vroeger. Ook de stoktechniek van den Ham- burgschen speler was wonderbaariyk en het was een genot voor vriend en tegenstander om naar dit spel te kyken. In de laatste tien mi nuten voor rust vielen nog drie doelpunten. Na 25 minuten spelen kreeg Weiss den bal goed aangegeven en zyn schot knalde langs van der Does 11. vyf minuten later ontstond het tweede Hol landsere doelpunt, op dezelfde wijze als het eerste. Van der Bergh kreeg keurig langs den grond aangegeven, hy rende door de Duitsche verdediging heen en ook Paffenholz werd ge passeerd 21. Niettemin mocht Nederland zyn voorsprong voor rust niet behouden, want al weer was de snelle Katzenstein er van door, hy passeerde op prachtige wyze onze verdediging, plaatste naar binnen en Lockemann kon gemakkeiyk scoren 22. gen Harenberg en Zander steeds gelegenheid het spel te brekew en vooral de kleine dr. Ha renberg was prachtig op dreef. Niettemin ble ven de snelle open aanvallen verrassend van opze^ en dus gevaariyk en twee maal achter elkaar brachten zy het tot corners, waarby de laatste maal het schot van Weiss rakelings naast ons doel vloog. Nederland, aangemoedigd door het enthousiaste hockeypubliek, kwam weer in de meerderheid en eindeiyk verkreeg ons team weer een voorsprong Door een open aanval ontstonden eenige gevaariyke momen ten voor het Duitschedoel. Als de aanval is afgeslagen belandde de bal by T. van Llerop. Deze passeerde naar van der Haar. De Haag- sche speler passeerde Harenberg. rende op Paffenholz af, doch Zander kwam te hulp. Op het critleke moment plaatste van der Haar echter naar binnen, waar van der Bergh klaar stond om op fraaie wyze het derde en zyn derde Hollandsche doelpunt te maken. Weer kwam Duitschland even in de meerderheid en hardnekkig hielden zy vol om wederom te trachten hun achterstand in te halen. Maar 1 succes kwam weer aan den anderen kant. Van der Haar nam goed een corner, van der Bergh stopt het balletje en op magnifieke wyze scoorde Du pon. hoog in doel het vierde Hol landsche punt 42. Met een 42 voorsprong en nog 6 minuten speeltijd leek de wedstrijd gewonnen. Doch wellicht juist deze veilige voorsprong was fataal voor ons elftal. Twee in zinkingen in onze achterhoede en Duitschland profiteerde er evenzooveel malen van. Mehlitz en Jacob hadden van plaats verwisseld en na 1 stevig doorzetten van Jacob zag deze kans den achterstand 4 minuten voor tyd tot 43 te verkleinen. En het was de schitterend spe lende Katzenstein. die even later op energieke wyze naar binnen liep, onze verdediging in een rush passeerde en van der Does incluis 44. De stand gelijk met nog 1 minuut speeltyd. En btjna had Nederland nog verloren, toen de Dultschers alweer terug kwamen en het schot van Jacob juist over ons doel ging, was het-tyd en bleef de stand 44. Doordat van Llerop in de tweede helft even geblesseerd was geraakt en voor dit ongeval gestopt Was. was de tyd door de scheidsrech ters met twee minuten verlengd. De Deken van Delft trapt dferen Haarlem, dat met wind mee speelt is direct sterker. Het eer ste schot komt van Kemperman, doch het is te eacht zoodat het Colen geen moeite geeft. geen verrassing, succes. De statui luidt nu: L. Duitz 12 (7>. F. Raman 9 (7). O. J. B. V. d. Sleen 9 J. Metz 8 (7). Ph. de Schaap J- Lochtenberg 6 (6), I. Presburg 5 (8). - - - VeMe v. wyk: J. v. Schalkwijk, A. Daalman. P. ter Meulen, J. v. KruiselbergenJ. Daalman. F. Broström. E. v. Dam, v. Leeuwen. C. Boekhoven. H. F. C. valt het eerst aan. maar de bal wordt verwerkt, waarna Zeeburgia al dadelyk een hoekschop op het H. F. C.-doel te nemen krijgt die niets oplevert. Even later boft H. F. C. als P. Jongeneel. In het nauw gebracht, den bal byna In eigen doel kopt. Gelukkig voor de Haarlemmers ging de bal net naast. Na vyf minuten spelen heeft H. F. C. dan succes, hierby niet weinig geholpen door den llnks-back van Zeeburgia, welke leelyk mls- W Alsemgeest Strieder (aanv.) Glgengack Slok v. Lingen Kamer V v. d. Sande Ruigrok Kemperman C. Alsem geest v. d. Lans 'Scheidsrechter: Bokstart v. d. Linde Goosens v. Dorst Mauritz Somers v. Eekeren Sjef van Laarhoven Colen Toen Zondagmorgen de regen onafgebroken neerkletterde zag het er voor de Missie-finale droevig uit. Een droeve morgen brengt echter nog vaak een blyden dag. Om twee uur was het stralend voetbalweer en ondanks de concurren tie die het ..neutrale" D. H. C. den missie wed stryd door een ontmoetinng tegen Longa te or ganiseren, aandeed, waren er circa 3000 toe- schouvre^ - Langs een haag van D. H. L.-junioren komen de spelers op het veld, dat gelijk een billard- laken was. De R. K. Harmonie ,.St Franciscus” speélde het „Aan U, o Koning der Eeuwen,” waarna de ploegen zich als volgt opstelden: Voor een uitverkocht terrein hebben de geel zwarte Hagenaars (die in witte hemden speel den) op ’t kantje af gewonnen van de Enkhul- zenaren. die veel beter voetbal speelden en meestentijds in de meerderheid waren, maar die door slecht schieten niet in staat bleken een doelpunt te maken. HVV was zeer zenuwachUg en daardoor een tempo te traag, waarvan de bezoekers handig gebruik maakten en herhaal- deiyk het samenspel van de Haagsche voor hoede braken. Daarby was het plaatsen by HVV slecht, terwyi de snelle, trapvaste achter hoede, met Oerlemans aan het hoofd. Pasteur geen schyn van kans gaf. Het prachtige veldspel van West-Frisla liep evenwel in het doelgebied volkomen dood, of door erbarmelyk zwak schieten of door het tactische spel van Neuerburg ca Het werd een stryd van gemiste kansen. Toch waren de uitvallen van HVV veel ge- vaariyker dan de uitstekende stormloopen der Westfrislanen, maar door pech gingen, eenige' fraaie kansen verloren. Het eenige doelpunt werd veertien minuten na de rust gescoord, toen Pasteur een pass van Max Janssen opving en met een onhoud baar schot onder de lat aan v. d. Zei geen kans gaf. In de laatste minuut verrichtte Max Janssen een wonderbaariyke redding door een Inzet van Stelling uit het open doel te trappen, hoewel de bal volgens sommigen reeds over de lyn was geweest, maar Boekman constateerde geen goal. besluit de laatste met een voorzêt die Sande naastkopt. Hoewel Haarlem sterker biyft zyn de voorzet ten van de buitenspelers niet zuiver genoeg en veelvuldig rolt de bal achter. Langzaam aan werkt Den Bosch zich los. De Brabanders spe len den bal lage dan de Haalemmes. welke speelwyze veel nuttiger is. Van Dorst is in de Bossche voorhoede de doorzetter en in samen spel met Mauritz bezorgt hy de Haarlemsche verdediging nogal eens last. Kemperman en Al semgeest zoeken met hun schoten het doel waar het niet is. Het brengt heel wat sensatie als door een verren uittrap van Alsemgeest z’n col lega Colen aan het werk gezet wordt. Wat de Haarlemmers ook beproeven, vooral Van Bree is een onoverkomeniyk struikelblok, die alle aanvallen in de kiem smoort. De Bossche rechtervleugel brengt dlkwyls keurig op, doch Kamer maakt het den heeren erg lastig. Van der Linde heeft eens een goede doelrijpe kans, doch Strieder en Glgengack we ten hem den weg nog te versperren. By een algemeenen aanval der Haarlemmers krijgt Ruig rok den bal te pakken. Het lykt of de H B.C.’er voor zal zetten, maar plotseling schiet hy hoog en hard In, waardoor Colen zoo verrast wordt, dat de bal over zün handen heen onder de bo venlat doorgaat, 10. Dan by een fanatieken stormloop van Mauritz maakt Strieder ..hands”. De penalty wordt door Van Dorst onberispeiyk benut, 11. De Brabanders blyven nu eenigen tyd sterker, en Van Dorst kopt uit een corner eens prachtig in, doch nu redt Slok. Rust komt met 1I. - De tweede helft. Met den feilen wind pal tegen krijgt Haarlem het nu zwaar te verantwoorden. Na eenige mi nuten schiet Mauritz de eerste kans reeds Wak naast. By 'n volgenden Brabantschen stormloop voorkomt het hoofd van keeper Alsemgeest vrij gelukkig een doelpunt. In deze periode valt aan beide zyden dikwijls fraai open spel te zien. Na samenspel tusschen Ruigrok en v. d. Sande krijgt Tok een lastige kans, waaruit Colen secuur stopt. De Bossche vleugelspelen zetten Scheidsrechters waren de heeren Evekink voor Nederland en Relnberg voor Duitschland. Het begon met een overwicht aan Holland- sche zyde en nauweiyks was het spel drie mi nuten san den gang of van der Bergh liep schitterend door op een pass en scoorde fraai het eerste punt 10. Duitschland antwoordde met eenige fraaie tegenaanvallen, doch al spoedig bleek, dat van een Duitsch overwicht in techniek en spelpeil geen sprake was. Onze Oosteiyke buren had den in de Oranjehemden hun tegenstanders gevonden. Wagener kreeg een prachtige kans, toen hy op een scherp naar voren gespeelden bal snel inliep. Paffenholz kwam uit zyn doel en via diens voet ging de bal corner, welke niets opleverde. Het eerste kwartier was Ne derland iets sneller en in de meeste gevallen ook gevaariyker voor doel. Doch daarna ging het spel geiyk op. de aanvallen golfden van doel tot doel en In zeer hoog tempo speelden de ploegen verder. Alleen het ongeloofiyk vele fluiten der bel de scheidsrechters was opvallend en hinderiyk, daar telkenmale het spel onderbroken werd by werkeiyk geringe overtredingen, waarvan 3een der partyen als het ware voordeel had. Het viel op. dat Duitschland in haar linksbuiten Katzenstein een ultnemenden speler nad, uiterst snel rende deze langs de lyn. zwenkte binnen of gaf waar Hoofdklasse C. J. LochtenbergMetz 11 O. J. B. V. d. Sleen—A. J. P. v. d. Velde 3—0 F. Raman—L. Duitz 02> 1ste klasse: Koningv. Zanten 30 2de klasse B: Van der SteegOverste 03; Van der TakMok 1—I. 3de klasse B: Van der BoomEreira Weiss (Berl. SC> Jakob (DHC Hannover) (Berliner SV) Kirberg Klelngeist David (Marienb. THC) (Berl 8V) (DHC Hannover) Zander Dr Harenberg (Berliner 8V) (Bonner THV) Paffenholz (Schwarz Weiss Keulen) Duitschland hun comers keurig voor, doch v. L-„ Haarlemsche zyde geeft geen enkelen voorzet. Een hoekschop van v. d. Sande raakt So mers zoo raar, dat Colen er aan te pas moet komen, om het gevaar te bezweren. Prachtig mooi driehoekspel van het Bossche binnentrlo strandt op buitenspel van Goosens. Geregeld wordt de Haarlemsche veste nu belegerd en al is het achtertrio hier ook buitengewoon op dreef, een doelpunt kan haast niet ultblyven. En het blijft ook niet uit, zy het dan aan den anderen kant dan waar men het verwacht. Het duo v. d. LansKemperman krijgt een bevlie ging en gaat er aardig van door. Tok krygt den naar achter gespeelden bal te pakken en voor Colen goed weet wat er gebeurt, suist de bal weer juist onder de lat over hem heen in het doel. 2—1. Er zyn riii nog 12 mln. te spelen en er kan nog van alles gebeuren. De spanning stygt ten top als Kamer weer „penalty" maakt. Van Dorst schiet nu echter niet zoo zuiver als de eerste maal en de bal gaat juist naast. Dan weer een razend snelle uitval van v. d. Lans. Kemperman bemachtigt den bal en plaatst Alsemgeest. Deze laat v. Laarhoven z’n hielen zien en schiep van dlchtby in, 31. Met den moed der wanhoop spelen de Bra banders verder, doch niets luk» Mauritz heeft weer pech door tegen den staander te schieten en dan komt met Haarlem In den aanval het einde. De wedstryd was van goed gehalte, werd In een vry hoog tempo gespeeld en boeide tot het eindsignaal. Toch hebben we in de competitie vaak ontmoetingen van betere structuur gezien. Individueel lieten de spelers soms keurige voetbalstaaltjes zSen en dergelyk materiaal kan de I. V. C. B. sterkste K. N. V. B.-club goed party geven. Maar toch kon men zien, dat de spelers over het algemeen niet aan elkaar gewend waren. Indien deze ploegen zich eens in konden spe ken. zou men nog iets anders en beters zien. Nu was het „teamwork” dikwyis allesbehalve in den haak. trapt, waardoor Koper alleen voor den Amster- damschen doelverdediger kwam en hem geen schyn van kans gaf, 10. De Haarlemmers komen langzaam maar ze ker flink in de meerderheid, maar Zeeburgia verdedigt dapper. By de Amsterdammers blyven In den Aanval de binnenspelers te veel achter, waardoor te groote gapingen in den aanval ontstaan. Reeds denken wy H. F. C. haar voorsprong te zien vergrooten. maar de rechtsback kon den bal nog juist uit het verlaten doel trappen. Met een 10 voorsprong breekt rust aan. In de tweede helft vertoonden de Amsterdam mers veel enthousiaster en beter spel. Zy wa ren nu t grootste gedeelte van den stryd verre in de meerderheid. H. F. C. was totaal de kluts kwyt. Duidelijk bleek nu dat Zeeburgia geen schut ters bezat. De druk bleef echter aanhouden op F. C.-doel. Toch kwam de zeker ver- geiykmaker eerst na een half uur toen de rechtsbuiten van Zeeburgia fraai een hoogen voorzet van dén links-half In kopte. H F C. zag ’t gevaar in en even ébrtoonden de H. F. C.’ers zich sterker. Gelukkig wist Chapon in deze periode te doelpunten. 21. Groot werd nu de spanning. Zeeburgia het meest in den aanval. m*aar ook nu bleek weder dat de schutters-capaci- tetten by de Amsterdammers niet groot waren. Het H. F. C.-doel ontkwam enkele malen ter nauwernood Ook de Haarlemmers deden nog eenige ge vaariyke uitvallen, maar de Zeeburgia-verde- diging bleef de baas. Onder groote spanning kwam het einde met een 21 overwinning der H. F. C.’ers. Na afloop heerschte er natuurlijk groote vreugde by de H. F. C.’ers. Toch zal met Zeeburgia nog terdege reke ning dienen gehouden te worden. Het was een meer spannende dan fraaie ont moeting. uitstekend door v. d. Dungen geleid. Met dat al staat H. F. C. er nu uitstekend voor. Van der Does (HOC) De Waal Rees Amsterdam) Hilversum Braat Ter Haar Van Llerop (HHYC) (Amsterdam) (Hilversum Wagener „echt” Van der Bergh (Amsterdam) (HHYC) (Amsterdam) Van der Haar (HHYC) die last van zyn knie kreeg, liet zich vervan gen door Linssen. Na een kwartier kreeg Van Heel weer last van zyn enkel en moest hfl bet veld worden afgedragen. Hy werd vervangen door Smit. Het spel was intusschen ruw gewor den. Stormvogels’ harde spel werd door Feijen oord met jreiyke munt betaald en al het moois was van den wedstryd af. Langzamerhand kwa men de Rotterdammers weer In vorm. Van Heel werd lang niet kwaad vervangen. Hendriks slaagde erin, nadat Groenendyk door fel door zetten het den doelman lastig had gemaakt, een vyfd^ doelpunt te maken, doch Groenen dyk lag in hlnderiyke buitenspelpositie en scheidsrechter Mutters kende het doelpunt niet toe. Herhaaldeiyk moest thans de scheids rechter vrye schoppen uitdeelen. In het laatste kwartier gebeurt er niet veel byzonders meer en wordt er door geen van beide partyen meer gedoelpunt. Dit heerschap beschikt over' 'een fighting spirit van Jewelste. In opstellen en afnemen is hy onverbeteriyk. en al deden Strie der en Glgengack niet veel voor hem onder, zy waren toch zyn minderen. Sjef van Laar hoven is reeds lang over zyn hoogtepunt heen, maar toch deed de aanvoerder nog veel goede dingen. De Bossche middenlinie was beter dan die der Haarlemmers. In de laatste viel Slok niet op en zoowel Van Lingen als Kamer kunnen beter spelen. In de Brabantsche halfllnie speel den zoowel Somers als Fhilippini een keurige verdedigende en steunende party. De voorwaartsen van beide elftallen troffen het niet, dat zy zulke puike verdedigers op hun weg vonden. Voor rust wilde het in den Haar- lemschen aanval niet erg vlotten. Ruigrok zoo wel als v. d. Sande zyn geen buitenspelers en wisselden nog al eens van plaats. Met v. d. Sande op derf vleugel ging het nog het beste en vooral in de tweede helft deed de Rotter dammer vaak voortreffeiyk werk. Ruigrok was niet in z’n besten vorm en ook Alsemgeest vatte z’n taak nogal eens te gemakkeiyk op. Hy sleepte de overwinning echter weer uit het vuur en dat maakte alles weer goed. Aan Kemperman en v. d. Lans had hy bovendien niet veel steun. Van der Lans is ongetwyfeld een snel en gevaariyk vleugelspeler, doch z’n voorzetten bleven slecht. Kemperman heeft aan snelheid en schot- vaardigheid veel ingeboet. In den Bosschen aanval waren v. Dorst en Mauritz de gevaariykste menschen, al „zwemt* de T. V. V.’er nogal en heeft hy veel ruimte noodlg. Ook de vleugelsplers waren hier goed, terwyi Gooeens als l.-binnen maar matig be koorde. Na afloop vereenigden spelers en officials zich aan een gemeenschappeiyk diner in het D. H. L.-gebouw. Als voorwedstryd van de missie-finale be- kampten twee D. H. V. B -ploegen elkander van Den Haag en Rotterdam. Rotterdam won met 84.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9