■jet Erfdeel Ui» ha» Engelzch van Joseph Hocking AKKER.UCHETS n, I ill MARKTEN ROBINSON CRUSOE’S AVONTUREN zwart f 4.50 - bruin f 4.90 De ROBINSONheerenmolière kost: DINSDAG 16 MEI UIT D£ PROVINCIE AKERSLOOT EGMOND-BINNEN EGMOND AAN DEN HOEF BERGEN OUDORP HEILOO WARMENHUIZEN sr HEER-HUGOWAARD - W Halt! Voordat het te laat is I "AKKERTJES" ^AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERUES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL F I I zonder beroep, wonende alhier. Crlste-Comité K. Pluteter en richting van een kath. muziekvereenlging. ene brengt verslag uit van de door ten- irna. 42 geld krijg Je je oud tehuis niet JM het het is uw hond, verzekerde Jack het Ik had je dit niet moeten zeggen, ging de (Wordt vervolgd). Maar Ntdflondtch frodut, cher I. r. Fanfare. In deze gemeente circuleert een lijst ter inteekenlng voor bijdragen voor de op- (Jongensmaten naar verhouding goedkooper) (Ingezondep Mededeellng geelt een uitvoerig verslag van van de Groep VeUlngsvereenl- i koopen. r LEERING maakte tegen een bepaald van dit plan bezwaar en stelde voor rovlncle te verzoeken dit te willen wU- erigens ging hij met het plan volko- k>rd. Daar de raad van dezelfde mee- den 11e- iten den i te de om de sing octo idat istlg ving be drijf slug vaa ten kla- sque niet den ddel tge- ond end van re rd per il ie 8P. men PO- ZtJ llng ree- slng rdat ver ven t sa bun tan- bben loon issie. Pa- rga- raak bln- te- J.. z. Fraaijman, 80 j., echtg. Chatlllon, TO J. wednr. v. F. Veer. Levenloos aangegeven: kind H. den Engelse. j van Sv, het ver- naia cht- tui- die van vU»- he- 33- het rin- van ira- 4n- ■er- tal- elt. tod ier- N.V. nent Totale 062 60. De tand heeft een gat en moet gevuld worden. Dagelijks grondig poetsen met de sterk reinigende tandpasta Chloro- dont had het euvel kunnen voorkomen. Chlorodont maakt de tanden niet alleen sneeuwwit, maar houdt ze ook gezond. Overal verkrijgbaar. Probeert U eens een tube, het succes zal U verrassen. Nederlandsch fabrikaat. Tube 35 cent, groote tube 60 cent. Hasdeurg» dering. Gisteravond om 7 uur kwam de raad dezer gemeente in een open bare vergadering bijeen. De VOORZITTER, de heer W. BOB, opende de vergadering en heette allen van harte wel kom. Spr. verzocht de heeren Jonker en van Laar een commissie te willen vormen voor het on derzoeken der geloofsbrieven van het nieuw Daar kan hij ook geen kapitalist van wor sen. CtbniU des veertoee e<Wv»w>d, VotgMs recept vos ApoMstw D'venat Voor haar lag het tehuis van haar kinderja ren; ze zag de lanen en tuinen, waarin ze had gespeeld, ze harkende eiken boom..... meer dan ooit verlangde ze er naar terug. Luister, miss Nancy, ging hij voort. Als u met me trouwen wilt, zullen we het huls nieuw Inrichten. We zullen naar Londen gaan en daar kunt u alles uitzoeken, wat u mooi vindt. Zeg nu ja, miss Nancy, kom nu.... Maar je mag niet weggaan. John, er zjjn zooveel dingen, waarover ik met je wil spre ken. Geslaagd De heer J. Slok, tydelyk ambte naar ter secretarie, alhier, is na gehouden exa men geslaagd voor het schrlfteiyk gedeelte akte van bekwaamheid gemeente-administratie. Met de behardlng van den Zuid- en Weet- djjk van de Schermer, in uitvoering by ,De Gerulschlooze Weg" te Heemstede, is men reeds gevorderd van West-Graftdjjk tot den Westdyk en wat den Westdijk aangaat, Is men in de richting van Alkmaar vanaf den Bloemenda- lerweg flink gevorderd. Ook uit deze gemeente Ujn een aantal personen aldaar werkzaam. Als het werk voltooid is, zal dit een reusachtige verbetering beteekenen, want met goede wegen, verbinding gevende met andere gemeenten, sjjn wij wel stiefmoederlijk bedeeld. Van de vereenlglngen „De Noord”, „West- fries'.and" en „Groenteteelt” Is een voorstel in gekomen om producten, die afkomstig zijn van bedrijven, welke bij executie zijn verkocht, niet ter veiling toe te laten. Het dag. bestuur staat op bet standpunt, dat aan de algemeene vergadering moet worden geadviseerd dit voorstel niet aan te neme®. Betreffende het voorstel van „Groenteteelt” om de agenda voor de - vergaderingen van den Provincialen Veillngsbond voortaan door de aangesloten tulnbouwvereenlglngen te laten be- handelen, wordt besloten dat er niets tegen is om de agenda van bedoelde vergaderingen aan de tulnbouwvereenlglngen toe te zenden. Indien gewenscht kunnen deze ze dan bespreken. Besloten wordt een afwijzend praeadvles te geven bij het voorstel van .Samenwerking” om de functies van marktopzlchter-keurmeester en schoonmaker gebouw te comblneeren. Ook het voorstel van de afd. L.T.B. Tuitje- horn, om de salarissen van alle functionarissen met uitsondering van den marktbetaalmeester en den secretaris-penningmeester met 10 pCt. te verlagen, vindt geen instemming. Wel wordt salarisverlaging met het oog op de tegenwoor dige omstandigheden wenschelijk geacht en aal worden voorgesteld de salarissen als volgt te bepalen: Marktopzlchter-keurmeester 1165; telefonist /300; schoonmaker gebouw ƒ300; veilinglelder ƒ300; voorzitter-veilinglelder ƒ300; secretaris penningmeester 370. Aan de a'gemeene vergadering zal worden voorgesteld de velllngskosten met 03 pCt. te verhoogen en dus te brengen op 35 pCt. Aangenomen dat een omzet wordt bereikt van ƒ400.000, kan ook na deze verhooglng de rekening nog niet sluitend worden gemaakt. De uitgaven worden begroot op ƒ9298.53, de ontvangsten op ƒ8551. alzoo wordt een nadeellg saldo begroot van 747 53 Daar de rondvraag niets meer oplevert, sluit de voorzitter de vergadering. soort Mei 1933 - Aardbeien, vroege j (Morgenavond vervolg) Bergen tike Stand. Geboren: Willy Nico lette Hermance. dochter van Christiaan Nico- laas Muller en Wilhelmina Anna van der Blee sen; Gerardus Thomas, zoon van Gerardus Roosloot en Elizabeth Maria Draaisma; Hen- drlkus Emil Johannes, zoon van Joliannes Schotten en Magdalena Luise Elisabeth Vosz; Jan, zoon van Leendert Kersbergen en Wijntje Verhagen; Fedde, zoon van Sipke Schoorstra en Jelkje de Jong; Piet Jan Frederik. zoon van Phlllppus Arnoldus de Groot en Elisabeth Ca rolina Maria Wagendrever; Nelly, dochter van Cornells van Alten en Maart je Wijtman; Ca tharina Nellne, dochter van Lourens Theodorus van t Sant en Johanna Anna Llgthart; Neeltje Johanna Maria, dochter van Willem van Koten en Grietje van der Woude Geertruida There sia, dochter van Thomas Ruyter en Mina van Wonderen. Overleden: Johannes BlankendaaL echtge noot van Catharina Kruijer. 56 j.; Coenraad Bogtmaii, echtgenoot van Cornelia Hl ba Groo- tegoed. 59 j.; Aagtje Admiraal, echtgenoote van Cornells Vasbtnder. 61 j.; Johanna Jacoba Age- ma. 54 j.; Jacob Schoen, echtgenoot van Maria Agatha Tekelenburg, eerder weduwnaar van Antje Boerman. Gehuwd: Klaas Strooker, 27 j., chauffeur. alles in de wereld. Maar ik ben bang, dat dit niet gepubliceerd zal worden: hst kost te veel geld. Wst bon ik hier blU om, John, riep meisje uit. te heerlijk. Jongeman voort. Maar ik ben bW. dat ik het weet Het is een mislukking geweest, Nancy.... je maar nooit gekomen, dan had )e niet geweten wat een zwakkeling ik was.... I* met zich bracht. Bovendien was men er voor, dst ook de Zondag in de kermis werd betrok ken. De heer VAN WEES handhaafde zijn voor stel, hetwelk echter werd verworpen, waarmee het voorstel van B. en W. was aangenomen, zoodat de kermis voor Oudorp blijft behouden. Van het R. K. Werkliedenverbond was een verzoek ingekomen, om verhooglng van de in deze gemeente geldende steunregeling. De LEERING stelde naar aanleiding van dit verzoek voor, een toeslag op de huishuur te verleenen van 1. Spr. wilde echter zekerheid hebben, dat deze toeslag ook werkelijk in over eenstemming met de bedoeling werd besteed. Verder bepleitte de heer Leering het tweemaal stempelen per dag door de steuntrekkende werkloozen. HU deed dit op verzoek van ver schillende steuntrekkenden, die een einde wenschten te zien gemaakt aan het misbruik dat door enkelen van het één keer stempelen werd gemaakt. Ook vestigde de spr. er den aandacht op, dat sommige werk’oozen arbelds- schuw waren geworden, hetgeen hij een zeer betreurenswaardlg iets vond, doch hij hoopte dat door er in het openbaar de aandacht op te vestigen, de arbeidsschuwe werkloozen tot Inkeer zouden komen en zouden trachten, waar het mogelijk was. werk te vinden. De heer VAN WEES vroeg, of het mogelijk was, dat de gemeente de ziekenfondspremie voor de werkloozen betaalde. De VOORZITTER antwoordde, dat dit de ge meente door de regeering was verboden, al was hy het met den fieer van Wees eens, dat het voor de gemeente voordeellger uitkwam, wan neer zU deze premies betaalde. Wat het verzoek van den heer Leering in zake het tweemaal stempelen betrof, oordeelde de voorzitter het beter, de toestand te laten zoo- als zij was, doch hij verzocht daarbij tevens, dat, indien er gevallen van misbruik voorkwa men, dit aan hem te melden. Na eenlge bespreking werd dit goedgevonden waarna het voorstel van den heer Leering, om een huurtoeslag van 1 te verleenen, werd aan genomen. Aan de orde was hierna de vaststelling van de suppletoire begroeting over den dienst 1933 De meerdere uitgaven over 1933 bedroegen 14.735, waarvan een bedrag van f 7.91031 on gedekt bleef. Na eenlge opmerkingen werd deze begroeting aldus vastgesteld. Daar er hierna niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter even over half negen de ver gadering. Ik had het gedaan, als ik er succes mee had gehad, maar ik was te veel teleurgesteld en al mijn hoop was vervlogen. Ik geef het niet op, dat niet. Electriciteit te zoo iets wonderlijks, Nancy, ik heb er een nieuwe studie voor in mijn hoofd. Denk eens aan. dat de lucht, die we inademen, er mee gevuld te en als we die krachten dienstbaar kunnen maken, verandert maar Jack Beel; maar ik aanbid u. Er te niets dat ik niet voor u zou doen. Ik zal het heerlijk vinden om al uw wenschen te voorkomen Jack's stem beefde van ontroering. Eiken dag had hij naar haar uitgezien. Hij wist zeker, dat ze den hond zou terugbrengen en dat zou een goede gelegenheid zijn om og>- nleuw met haar te spreken. Eiken dag had hij zijn beate pak aangedaan, om er behoorlijk uit te sten, als zij kwam. Nancy was onder den Indruk van zijn eer lijke bedoeling. En zoo dicht bij het oude huis ontroerde het haar dubbel. Weliswaar was hij maar Jack Beel. de zoon van den ouden Beel, maar hy was toch geen onaardige Jongen. Bo vendien zou hy zyn naam veranderen.... Ze zou Mis. Jack Trevanion worden. Ze rilde by de gedachte. Maar welke andere mogelijkheid was er. belialve Ben Briggs. Kom. drong de jongeman aan; ik zou de gelukkigste man ter wereld zyn.... Hy keek haar smeekend aan. Haar hart klopte wild. Waarom zou ze niet ..ja” zeggen? Voor haar lag het tehuis van haar kinderja- Feest op tweeden Pinksterdag Dezer dagen kwamen eenige personen byeen ten huize van den hegr v. d Holst, met het doel om een comité op te richten voor het houden van Volksfeesten op den tweeden Pinksterdag. In verband met de crisis te het de bedoeling om met weinig geld eens flink feest te vieren. Er werd besloten voor de-heeren boven de 16 jaar de volgende spelen te organteeeren: ringryden per fiets, naar den trein, boegspriet-loopen en zakloopen, dit laatste liefst voor gehuwden. Voor dames boven 16 jasr: ringryden per flets, stoelen dans, tonnetje kruien en hardloopen achter kinderwagens. Voor jongens der drie hoogste klassen en van 14en 15 jaar: hardloopen met hindernissen. Voor meisjes van de drie hoogste klassen en van 14 en 15 jaar: hardloopen met drie ballen op een blaadje. Men moet zich aanmelden voor de heerenspelen by den heer G. A. v. Vliet; voor de dames by A. Tiebte Cd. Voor de groote gezinnen is bepaald dat deze 4 klnderkaarten kunnen koopen voor kinderen beneden 16 Jaar, de overige zyn dan gratis. Het feest heeft plaats op het Meervogels- terreln, en de spelen beginnen om half twee. Rest ons nog te vermelden, dat het bestuur be staat uit de heeren v. d. Holst, voorzitter; O. Graas, secretaris en Th. Bute, penningmeester van het feestcomité. Zangkoor. De heer G. Brouwers heeft ont slag genomen als directeur van het R. K. Zang koor; in zijn plaats te benoemd de heer Wester, hoofd der Kath. School. Vreemd geld Tijdens de kermis aan het Noordelnd alhier, had een bezoeker van het café Groenland, de aardigheid. Belgische vyf frankstukken in betaling te geven, welke in de drukte voor guldens werden aangezien. Hy werd echter gevat en aan de politie overgeleverd, die tegen den persoon, genaamd C. D., wonende te Harenkarspel proces-verbaal heeft opgemaakt. Diefstal In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven zich toegang verschaft tot de zuivelfabriek „Excelsior” alhier en uit den boterkelder zes vaten roomboter, elk van 50 K.G. ontvreemd. Centrale Vefllngsvereeniglng. Dezer dagen werd een vergadering van het Centraal Bestuur gehouden. De voorzitter, de heer P. Slot, opent de ver gadering en zet de redenen uiteen waarom reeds weer zoo spoedig wordt vergaderd. De voorzitter stelt voor de voorgenomen sta tutenwijziging uit te stellen tot een volgend jaar. Allen gaan hiermede accoord. Als datum voor de algemeene vergadering wordt bepaald 3 Juni 1933. De voorzitter de vergadering gingen. De secretaris hem bygewoonde vergadering van het U. C. B. Speciaal hetgeen in die vergadering te opge merkt ten aanzien van de koolvelllngen, be treffende ongeregelden aanvper en de wensche- lykheld om de kool onder de temdbouwultvoer- wet te brengen, lokt een uitvoerige discussie uit. Ingekotnen was een rapport van de commissie voor selectie van bewaarkool. In verband hiermede wordt de subsidie be sproken. Hoewel het een nuttige zaak te acht het Centraal Bestuur het met 't oog op den finan- cieelen toestand der vereeniglng niet langer ver antwoord om subsidie te verleenen. Thans komen de' voorstellen voor de alge meene vergadering aan de orde. Van de vereeniglng „Ons Belang” te Krab bendam is een voorstel Ingekomen om de extra heffing voor onderh. verkoopen van 5 pOt. terug te brengen tot 3 pCt. In verband met een ingekomen schryven van de plaatseiyke afdeellng van „Koophandel" stelt het Dag. Bestuur voor de extra-heffing terug te brengen tot !4 pCt. Het dag. bestuur meent dat geen regeling kan worden gemaakt, die een geiykmatlgen aanvoer bevordert. Het afgeven van bonnen voor onderh. ver koop Ujkt de aangewezen weg om den koopman voldoende in de gelegenheid te stellen aan de vraag van de afnemers te voldoen. Een extra heffing van 5 pCt. werkt, volgens het dag. be stuur, te belemmerend, vooral In verband met de voorgenomen verhooglng van de gewone vel- llngskosten. Het voorstel van het dag. bestuur vindt geen byval by het Centraal Bestuur. Met 14 tegen 3 stemmen wordt besloten het voorstel van „Ons Belang" tot een verlaging tot 3 pCt. te steunen Het dier haar op. Je wilt zeker terug naar dat huls, niet? John keek haar aan; h(1 begreep niet wat ze bedoelde. Bent u daar, miss Nancy? Jonge Jack had haar staan opwachten, toen hy haar het veld had zien oversteken. Ja. ik breng den hond terug, antwoordde het meisje. Maar haar, en u moet hem houden. Ik heb in Leeds geen plaats voor hem. Houdt hem dan zoolang u hier bent. Zie maar, hoe hy van u houdt. Nancy streelde het dier, dat haar handen likte. Waarom moe u teruggaan naar Leeds, mtes Nancy? Ik weet dat ik u niet waar-llg ben. u bent een Lady, een Trevanion, en ik ben alleen aanvoer eendeleren ter 100 stuks. Handel matig. f, 16 Mei Veemarkt Aanvoer 245 varkens: 343 zware 3233; 2 lichte 31; handel tamelijk. NOORD-SCHAHWOUDX. Uien: Drielingen 1.70— 90 3000 K benoemde raadslid den heer Schermerhorn. De heeren vonden dit goed en verklaarden na een kort onderzoek de papieren volkomen In orde, zoodat de voorzitter tot het beëedigen en Installeeren van den heer Schermerhorn kon overgaan. Nadat dit geschiedt was en de heer Scher merhorn, na door den raad te zyn geluk ge wenscht. aan de raadstafel had plaats geno men, was de verkiezing van een wethouder aan de orde, in de vacature van wyien den heer Schardam. Met vyf stemmen tegen 3 blanco werd de heer Jonkbloed als zoodanig gekozen. De VOORZITTER wenschte den nleuwbe- noemden wethouder van harte met zyn ver kiezing geluk, waarna de heer JONKBLOED met een woord van dank voor het in hem ge stelde vertrouwen op den open wethouderszetel plaats nam. Hierna werden de notulen gelezen en onver anderd vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden we een brief van het Nationaal waarin werd medegedeeld, dat voor het eerste halfjaar 1933 een bedrag van ƒ3750 beschik baar was gesteld voor extra-uitkeerlng aan de werkloozen in deze gemeente. Verder een brief van den Prov. Waterstaat, d.d. 25 Maart 1033, waarin werd meegedeeld, dat by de werkzaamheden aan den weg Koe- dykN.-Scharwoude 0,76 pCt. van de tewerk- Testelden uit deze gemeente zouden worden ge nomen. Het verzoek van de commissie uit de West- Frlesche gemeente, om een subsidie van 1 cent per Inwoner, werd ingewilligd. Ten behoeve van het Kanalenplan was van den Prov. Waterstaat 'n verzoek ingekomen, om van de gemeente Oudorp eenige strooken grond te moge: De heï onderded aan de I zigen. O men acc nlng was, werd aldus besloten. Verder was van Ged. Staten bericht ontvan gen. dat de begrooting over het jaar 1933 was goedgekeurd, zy het met enkele zachte verma ningen. Van B. ep W. van de gemeente Oude-Nledorp was een brief ontvangen, waarin de meening van den raad werd gevraagd betreffende de afschaffing der kermis. Naar aanleiding hiervan stelden B. en W. voor, de kermis alhier te handhaven, doch het sluitingsuur te, behalen op 13 uur. De neer VAN WEES bepleitte een nog groo- de zich een voorstander van de z.g. volksfees- tere beperking van het kermisvermaak en toon- ten. Spr. stelde voor het sluitingsuur te bepalen op 11 uur. De heer LEERING kon zich hiermede niet vereenigen en was van meening, dat wanneer het sluitingsuur op 11 uur werd bepaald, de kermis zoo goed als geen zin meer hal. Spr ging accoord met het voorstel van B. en W. Over het algemeen was dit ook het gevoelen van den raad. Men oordeelde, dat de kermis aan organisatie niets koet, terwijl het organteeeren van een behoorHjk volksfeest zeer groote kosten Ben je dan niet boos op me, Nancy? Nancy’s hart klopte heftig. John's woor den hadden een «nbekend gevoel in haar wak ker geroepen. Het mysterie van de liefde werd haar opeens geopenbaard: Ik wou dat ik Je kon helpen, fluisterde ze. je hebt me geholpen, riep hy uit. Je hebt me tot alles aangespoord. En ik zal mijn doel bereiken, ging hy voort, met schitterende oogen. Niet dat myn nieuw boek me geld zal Inbrengen, maar Ik wil aantoonen. dat electri citeit de bron te van alle leven! Je zult zien, dat ik Iets groots ontdekken zal.... Niet dat ik ooit geld zal verdienen, ik zal altyd wel een arme drommel bUjven. maar, maar.Oh, Nancy Je moet me een exemplaar sturen van je boek, zei het meisje, of neen, ik weet wat beters, morgen moet Je het komen brengen. Ik durf niet, zei hy heesch. Ik sou alle zelfbeheersching verliezen. Ik zou je vragen myn vrouw te worden, hoewel ik je niet eens een huls kan aanbieden. Maar als ik je ooit kan helpen, moet Je het zeggen. Nancy. Ik zou door het vuur voor Je gaan, om Je een dienst te kunnen bewyzen.... Ja. morgen zal ik het Robbie en Topsy troffen Edwin, de giraffe, die een beetje keuvelde met drie aardmannetjes en toen ze nader kwamen, konden ze booren, wat zij zoo zeiden. „Iaat ons een^ spellet je van „Hup, zei Kees” doen,” zeide een van de aardmannetjes tot de giraffe. „Wat is dat „Hup. zei Kees”?” vroeg Topsy nieuwsgierig. „Dat zul je wel zien, ate Edwin op •Ai z*n rug gaat liggen," antwoordde Robbie. FwUtiehoDden-deinonstraUe. De politie honden dreeeeerclub „Kazan” alhier heeft Zon dagmiddag op de Vlnkenkrocht een schitte rend geslaagde demonstratie met een zevental politiehonden gehouden. Onder de talryk opge komen aanwezigen merkten wy op den burge meester, de wethouders, verschillende raadsle den, burgemeesters uit de omgeving, den sub- stltuut-officier van justitie en verschillende po litiemannen. De dresseerclub werkt al een paar jaar on der de bekwame leiding van den heer van Daat- aelaar en het was begrypelyk. dat ze eens heeft willen toonen, hoever de honden (Belgische Herders en Bouviers) zyn gevorderd. Een acht tiental nummers werd uitgevoerd, waaronder vooral het weigeren van aangeboden voedsel, het zonder lyn volgen en het werken met den inbreker deden zien, hoe schrander de hond als menschenvrlend is. De reuk van den hond moet wel buitengewoon scherp zyn en het was wel zeer merkwaardig het schuldbewustzyn van de dieren te zien, als zy neiging toonden een voor hen begeerlyker spoor te volgen, doch daarvan afzagen om het door den meester ge wilde spoor na te gaan. Slechts de toon in de stem van den geleider doet bet beest gehoorzamen. Van slaag te geen sprake. Het beest zou daardoor nerveus en dus onbruikbaar worden. De heer Daatselaar deelde mede, dat de club uit liefhebberij oefent en gaarne de honden In dienst van de bevolking stelt om verloren voor werpen enz. op te sporen. Dat de mensch van deze afgerichte dieren nuttige diensten kan verkrygen, werd Zondagmiddag ondubbelzinnig bewezen. Dit kwam In een verzoek van een be woner van de Prlnsesselaan tot uiting, wiens vrouw voor 14 dagen een trouwring had ver loren. Nu te 14 dagen een te groot tydsbeetek, doch de beer Daatselaar verscheen desniette min met zijn zeer scherpen hond in den tuin van den bewoner en wy waren er getuigen van boe bet beest in korten tyd een vingerhoed van de dame, die den ring verloren had. als mede een klein schaartje apporteerde. De ring werd In onze aanwezigheid niet gevonden. Het was bovendien niet zeker, dat hy in den tuin verloren was. Met veel geduld bleef de heer van Daatselaar echter met zyn hond zoeken, omdat hy overtuigd was. dat het beest hem sou vinden, wanneer hy inderdaad in den tuin verloren was. nu ben ik eenmaal hier en ik moet het je zeggen. Ik houd zoo van je, Nancy, ik houd zoo van je.... Hy wilde de kamer uitgaan. Ze hield hem tegen. 16 Mei 3400 K.G. j 0.80. Uien 1.401 90. Drove Uien K.O. Kroten 0.60. 1300 K.G. Roode kool 6.00—7 00. 56100 K G. Deensche Witte kool 0.60—1 30 6600 KQ. Oele kool 3.40—3 10. Door gedraald: 3000 K Q. Kroten en 4000 KO Deen- eche Witte kool. PURMZREND. 16 Mei. 14 stapels kl. boerenkaas 34.00 per 60 K O. 3 stapels Goudscbe kaas 23 50 per 60 K.G Handel matig. 3430 K.O. Boter: Melkboter 1.40—1.58. Welbeter 1.35—1.40 per K.O. 781 Runderen: 336 vette Koelen 0 540.60 per K G., handel vlug. 530 Melk- en Oeldekoelen 80.00 185.00 per etuk, handel stug 36 Stieren 0.44 0 48 per K.O.. handel matig 50 Paarden 70.00 160.00 per etuk. handel matig 37 vette Kalveren 0 600 80 per K.O., handel matig. 526 nuchtere Kalveren 3.0014.00 Der etuk. handel vlug: Fok- kalveren 6.0018.00 per etuk. handel vlug. 347 vette Varkens 0.30— 033 per K O., handel matig. 37 magere Varkens 9 0023.00 per etuk. handel matig. 386 Biggen 7.0013.00 per etuk, handel matig 507 Schapen 6 0019 00 per etuk. handel vlug. 1061 Lammeren 4.0013.00 per stuk, handel vlug. 65 Bokken 3.009 00 per etuk. handel ma tig. Piepkuikens 0650 70 per K.G. Klpeleren 3.10250 per 100. Oude Kippen en Hanen 0.50 0 55 per K G. Benden 0 350.70 per etuk. Ko nijnen 0.303.00 per stuk. Duiven 0 40 oer pond. TEXEL, 15 Mei 10 koelen 80 tot 130.—, 30 nuchtere kalveren 3.tot 5.22 schrammen 15.00 tot 20.00, 48 biggen 10.00 tot 15.00, 2220 lammeren 5.— tot 9.00 Vlugge handel. ‘teXel, 15 Mei Aangevoerd 119156 eieren. 58-63 kg per 100 2.— lot 2.30, 62-64 kg. per 100 2 20 tot 2.40, 64-70 per kg 2.30 tot 2.70, kleine eieren (50-56 kg.) 1.65 tcC 2.10, oude kippen 0.525$ per kg kuikens 0.75 per kg. boek sturen, maar zelf komen durf ik niet. Hy ging haastig de kamer uit en Nancy keek hem door het venster na tot hy uit het oog verdwenen was. Toen ging ze langzam naar haar kamer. Er flitsten honderd gedachten door haar hoofd. John Trefry’s liefdesverklaring had haar meer ontroerd dan ze direct besefte. Arme, lieve, onpractlsche John! De jongen die altyd een droomer was geweest, zonder Iets te bereikenEn toch was hy een gentleman. Wat een verschil met Ben Briggs of Jack Beel. Ze was biy dat hy zoo had gesproken, ze was biy dat ze hem had aangespoord by zyn werk. Hy begreep haar; hy begreep wat Trevanion Court voor haar beteekende, begreep hoe ze er naar terug verlangde. Ate ze van John het geld zou aannemen, zou ze niet het gevoel hebben, dat het een onwaardig geschenk was; integen deel, ze zou er trotsch op zyn. Ze zat lang in gepeins verzonken. Ze wist niet waarom. Ze was biy om zyn bekentente, al scheen de toestand nog zoo hopeloos. Toen miss Judson terugkwam, was Nancy kalm en rustig. Is de jongen weg? vroeg Mary. Ja. Hoe lang te hy nog gebleven? Een half uurtje ongeveer. Je zei dat hy electro-technlcua was? Ja. Heeft hy een goede betrekking? Ik denk dat hy drie pond per week ver- dicntie Waarom? vroeg het meisje. Omdat je dan zyn hond niet mag houden. Hy zal het ate een aanmoediging beschouwen, en ate je toch niet met hem trouwen wilt, moet je den hond terug sturen. Maar het te myn hond, antwoorde liet meisje. Dat te hy "let en je hebt geen recht hem al die dagen hier te houden. Zonder een woord te zeggen, ging Nancy het huis uit, gevolgd door John. Byna zonder te denken, sloeg ze den weg In naar Trevanion Court. Ze vroeg den hond: Hou je van de vrouw. John? kwispelstaartte en sprong tegen s» veraekerinnvoorwaarden tegen t bU levenslange geheels ongeschiktheid tot werken door 7C/1 bU ongeval met f O Ei) hy verlies ven een hand f 1 *^C oy verllee van een f Efl by een breuk van Z^/) b|j verUee van 'n Alle abonné S Sgevallen verzekerd voor een der volgende ultkeerlngen 1 JvvUt* verllee van belde armen/celde beenen at belde oogen f doodelyken afloop f een voet at een oog f 1 duim at wyevlnger J *Jv«~been of arm f TV.” anderen vinger Plotseling rolde de giraffe op den grond en stak haar vier pooten In de lucht. Toen klommen de aardmannetjes tegen een der pooten op en gingen er, al balanceerende, op zitten. ^en je klaar?" vroeg Edwin, „voor uit dan,” en de kleine aardmannetjes begonnen van den eenen poot naar den anderen te springen. „Dat Is een aardig spelletje.’ zei Robbie, „maar niet ate Edwin in slaap valt en zyn pooten laat zakken.” HolL Maatsch. van Landbouw Zaterdag avond werd een vergadering gehouden door de afdeellng Helloo van bovengenoemde maat schappij. De voorzitter, de heer P. Frans, open de de vergadering en heette allen harteUjk wel kom. De notulen worden vervolgens gelezen en goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester volgt. De ontvangsten bedroegen f 925.58, de uitgaven f 891.20, zoodat het batig saldo f 34.38 bedraagt. De rekening wordt goeth- gekeurd. Naar de hooge premie brandassurantle zal door het bestuur geïnformeerd worden. Wat de gereedschappen betreft, welke In de landbouwschuur zyn opgeborgen zal onderzocht worden welke verkocht kunnen worden. Breed voerig werd dit onderwerp besproken. De schuld by de Boerenleenbank is f 1423.14, welke thans vermeerderd wordt met de by ge schreven rente. Vervolgens komt aan de orde de agenda van de algemeene vergadering op Woensdag 24 Mei as. te Amsterdam te houden. Een zeer levendige discussie werd gehouden over een schryven betreffende de afslachting van 200.000 stuks vee. Algemeen was men van oordeel, dat beperking van de productie noodig te. Maar, zegt de heer Zeeman, we zitten met groote kwantums Deensch vleesch, waarvan da- geiyks 5, 6 of 7 wagons In ons land komen. We hebben dit vleesch heelemaal niet noodig. Ons land komt verschrlkkeiyk In de verdrukking. Andere landen vangen de vliegen af. Gewezen wordt op de Malta-aardappelen, welke hier in groote kwantums binnen komen, waardoor onze vroege aardappelen waardeloos zullen zyn. De voorzitter zou het radicaler vinden wan neer de margarine-fabrieken beperkt of stopge zet werden, waardoor veel meer boter gebruikt zou wonjen en de prijs, welke nu voor de con sumptie f 0.90 te, spoedig op 40 i 50 cent zou komen. Dan was de productie loonend, daar nu de waarde omstreeks een kwartje te. Algemeen was men van oordeel, dat van voor deel van den steun niets te merken valt. Besloten werd de rente van de obllgatieleenlng te betalen. Uitloten van aandeelen te vrijwel on- mogeiyk. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting. Raadsvergadering Vrydagavond hield de gemeenteraad een vergadering. Na opening werd meegedeeld, dat de steunverleenlng door den Minister van Blnnenlandsche Zaken te ver lengd tot 27 Mei. De Commissaris der Koningin wilde in de vergoeding van toekomstige veldwachters nog meer bezuinigen: de vergoeding voor kleedtng en schoeisel kon wel op 100.worden terug gebracht, en voor het gebruik van een rijwiel op 30.Ook achtte hy het gewenscht, dat de gemeente vryheld behield om polltle-mannen met ervaring ook boven 30 jaar te kunnen oe- noemen. De verordening wordt aldus gewyzlgd. Besproken zou worden het verkorten van den duur der kermissen. B. en W. voelden voor een beperking tot 2 dagen. Daar de derde dag van de kermis a. d. Hoef echter op een verplichte kath. feestdag valt (15 Aug.) en geiyk te met de kermis te Castricum, werd beter geacht, voor dit Jaar den bestaanden toestand te handhaven. Vastgesteld werd een nieuw tarief voor groote electrlclteitsgebrulkers: voor de eerste 500 k.w.u. wordt betaald 25 cent, voor de volgende 500 20 cent, voor de volgende 1000 15 cent, de dan vol gende 1000 10 cent en verder 5 cent. De straat verlichting werd ook van 35 cent op 25 cent verlaagd. Besloten werd de kosten van het vervoer van kinderen naar de Chr. School te Alkmaar te verlagen en dit geiyk te brengen op de koeten van vervoer naar Bakkum. Dit besluit zal op 1 Mei in werking treden. Hy te heel knap, vertelde Nancy, hy heeft een boek geschreven over electriciteit. Nooit van gehoord. Heeft het succes ge had? Ik ben bang van niet. Ah.... de vrouw zweeg eenige seconden, toen ging ze voort: wat jammer.... alle menschen schijnen te mislukken in de wereld Maar hy zal niet mislukken, riep Nancy uit.... je kunt toch slagen zonder er geld by te verdienen. Zonder terug, zei Mary somber. Gedurende de twee volgende dagen wachtte Nancy ongeduldig het bezoek van John Trefry af, maar hy stelde haar opnieuw teleur Ein- deiyk bracht de postbode haar een boek. Het was maar klein en dun en het was Grieksch voor Nancy; ze wist niet zoo veel van electri citeit en ze zuchtte, toen ze de bladen omsloeg. Maar het deed haar plelzler te zien, dat het al een tweede editie was en dat de uitgevers er uittreksels hadden bygevoegd van gunstige erttteken. Daar heeft hy my niets van gezegd, dacht het meisje. Ze liep den heelen dag met het boek rond en toen ze slapen ging, legde ze het onder haar hoofdkussen. Nancf zei Mary den derden dag. ben je van plan met dien boerenjongen te trou wen? wonende alhier, en Jannetje Kooy, 24 j„ zonder beroep, wonende alhier; Johannes Phlllppus de Groot, 34 j., vrachtrijder, en Elisabeth Auguste Wehner, 28 j„ dienstbode, beiden alhier; Cor nelia Wilhelmus Wetellng, 47 j., chauffeur, wo nende te Amsterdam, weduwnaar van Elisabeth Johanna Sophia Huesken, en Catharina van Gelderen, 36 J„ winkelierster, wonende alhier, weduwe van Cornells Roosendaal; Jacobus Ja cob Oudhoff, 25 j., kaashandelaar, wonende te Alkmaar, en Joaephlna van der Steen, 27 j„ Borgertyke Stand Geboren: Johanna He lena, d. y. J. P. Entlus en M. Jonker; Frederik Gerardus, z. v. a. Brink en A. Masteling; The resia Geertruida, d. v. J. V. Behagen en A. G. Schuyt; wynandus Jacobus, s. v. L. J. Veldman en C. Bakker; Frederik, a v. W. Blokdyk en N. Hink; Catharina, d. v. W. Blokdyk en N. Hink; Theodorus, z. v. N. C. Bes en O. Leek. Ondertrouwd: C. J. de Vries, 22 j. en E. J. Groot, 21 jaar; P. Klaver, 31 j. te Spanbroek en A. P. Groen, 28 j.; A. A. Beers, 22 j. en K. J. Scholten 23 j.; F. H. C. Kreiken, 30 j„ ’sOra- venhage en IJ. Zomer 28 j.; J. Kossen 28 j. en J. C. BUlenkamp, 22 j.; N. Dekker 23 j„ Spanbroek en M. C. Oudhuls 24 j.; J. Potter, 29 j en E. C. Byvoet 27 j.; J. H. de Jong, 29 j. te Wleringen en W. Boekesteln 25 j. Gehuwd: P. Klaver en A. P.Groen; F. H. C. Kriken en IJ. Zomer; A. A. Beers en K. Scholten; J. Kossen en J. C. BUlenkamp; C. J. de Vries en E. J. Groot. Overleden: Maart je Mol, 85 j. wed. P. Nlerop: Klaas Commandeur 68 j. echtg. v. A. Schouten (overt, te Alkmaar); Adrianus Hoogeboom, 54 P. Hoogeboom en A. Klaver; Antje J. Smit; Hendrikus ALKMAAR.. 15 Mei Export Aardbeien per doos 938; Andyvie 3.50—6.90 per 350 etuke: Bloemkool le soort 1836. Idem 3e soort 1016; Kropsla 403 60 per 100 stuks: Komkommers 7—13 per 100 stuks: Prei 1304.10 per 100 bos; Postelein per bakje 631.30: Rabarber 14 per 100 boe; Raapstelen 40130; Radijs 1.305.30; Selderie 703.10 per 100 boe; Spinaals 85—1.18 per gr. bak; Tomaten 1633 per 100 pond; Uien 3.503.60; Wortelen 73014 per 100 bos. BROEK OP LANOENDUK. 16 Mei 3350 K. Q. Tomaten: A 44.20; B 4430—46.10; C 412.0; CC 1430; 1650 K.G. Uien; Gele Uien f 030—1.80; Grove 1.20—1.30; 3000 boe Rabarber 030. BODBORAVKN. 16 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer 433 wagens, zynde 17834 stuks, le soort met R.M. 38.00—30.00. 3e soort met RM 33.00—36.00. Handel matig. HEILOO. 13 Mei 1933 Exportveiling .31. Wllllbrordue” Aardbeien, vroege f 0.31—034 per doosje. Radijs f 030035. Prei f 0.150.40. Rabarber t 0.130.33. Wortelen f 0.901.15 per 10 boe. Spinazie f 0.30038 per kistje, Kropsla f 130—3 40 per 100. Bloemkool, le soort f 0.14— 0.30. Idem. 3e soort f 0.060.08 per stuk. Asper ges. dik wit t 0340.43. Idem, dik bteuw f 031 0.33. idem dun wit f 0.140.14. Idem dun blauw t 0 070.13 per boe. LEIDEN Elervelllng 23144 stuks. Klpeleren f 3.1 f 1 803 per 100 stuks. LeLDEn, Voelt Ge U rillerig en on prettig, zoo echt grieperig Neem dan avonds voor het naar bed gaan 44n of twee "AKKERTJES” en tien tegen een, dat Ge U 's mor gens weer zoo frisch ate een hoentje voelt, want "AKKERTJES” rijn echte koorts-verdrijvers I Onover troffen bij rheumatiek, spier pijn, spit, zenuwpijn, enz. Per 19 stuks slechts 50 cent. V ïv

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 13