Stroopersdrama de duinen m I PU ROL COUPONS BATCO i ^^'Zonnebrand De vermiste kano aangespoeld /V IN HOOGER BEROEP WERELD Hf WOENSDAG 24 MEI Doos 30 en 60ct. Requisitoir De broer gehoord Te vlug geschoten? Pleidooi Naar een oplossing? Auto te water gereden Een slachtoffer Spoorwegontvangsten AAN HET STATION GEPAKT Zwend Een ontslag by de luchtvaart- afdeeling te Soesterberg De proc.-generaal vraagt bevesti ging van het vonnis der Alk maarsche rechtbank De onderhandelingen in de sigarenindustrie wor den voortgezet ANT1-MILIT AIRISME BIJ DEFENSIE Het tragisch auto-ongeluk te Rotterdam DE ROOFOVERVAL TE WATERINGEN L van een plattelands- wethouder CLYSMA No. 30 MAVRIDES royal CLIX te met ingang van 20 Mei j.l. adjudant hoofdwerktuigkundige bjj die afdeeling W. J. J. B. den dienst bij het be drijf opgezegd met drie maanden, terwijl hü met ingang van dien datum in de uitoefening van zün functie werd geschorst, dus ingaande 2 Mei 1933. i In April twee millioen minder dan vorig jaar Het vermoeden, dat de inzittenden zouden zyn verdronken, wordt pynlyke zekerheid Wederom een verrassend „Bateo" aanbod! Origineel mat Tafelzilver, basis 90 Gr., in het nieuwst», uiterst aparte en eleAnte model, wordt U thans gratie aangeboden voor de Jneronder genoteerde, verbazingwek kend lage Batco Coupon aantallen. Elk stuk wordt geleverd met schrifteliik gajóntie bewijs voor minstens 25 jaar van de wereldbekende fabrikanten. i niet line omdat er daartoe werd bepaald op der - ST. - 290 Donderdag mahoniehouten «ürfoe gratis. ft in aanraking geweest: wel heeft de bevolking van Egmond get. voor ..de kneuters" gewaar schuwd. omdat ze gevaarlijk gewapend waren. Tusschen verd. en Holst bestond een vijand schap; get. heeft ze eens bij een vechtpartij van elkaar gescheiden. Holst fantaseerde en is niet betrouwbaar. Verd. blijft bjj zijn verklaring, uit noodweer geschoten te hebben; de kogel is zoo vreemd terecht gekomen, omdat het slachtoffer in ge bukte houding stond. 840 765 200 achtte en niet, uitgeoefend. De uitspraak 1 Juni. i i I per stuk 115 punten 115 105 105 400 210 210 210 6 stuks 610 punten 610 575 575 Bij de behandeling van het stroopersdrama te Egmond, Dinsdagmiddag voor het Gerechts hof te Amsterdam, was het Hof samengesteld als volgt: Pres. mr. Jolles; Raadsheeren: jhr. Lewe van Nyenstein en jhr. van Geer; Grif fier mr. T. Klaas; Proc.-Generaal mr. Ha- rinxma Thoe Slooten. 'BEZICHTIGT DE PRACHTIGE INDE BATCO TOONZALE gevestigd te Rotterdam, Schiokado 12-14 Amsterdam. Nieuwe Hoogstraat 4 den Bosch, Markt 42 Groningen. Guldenstraot S Eindhoven, Oemer 40 Den Hoog. Wagenstraat SS organisaties de federatie haar Mei as. Na langdurige troonsorganisatles het schieten hulpgeroep gehoord en na het schieten duidelijk hooren roepen Minée - Mlnée. Het is mogelijk, dat er tusschen het tweede en derde schot tusschenrulmte was. De Pres, vraagt verd. of hjj na het schieten niet aan zijn slachtoffer dacht. Verd. zegt voldoende aan den strooper ge- dacht te hebben, doch het zelf niet kon uit houden van de pijn. I De Proc.-Gen. mr. Harinxma thoe Slooten neemt de beweringen van de getuigen, dat verd. vlug van z’n wapen gebruik maakte of met doodschieten dreigde, niet al te ernstig; omdat daarvan nooit met daden iets gebleken is; het zijn maar praatjes. Opzettelijk zware mishan deling is niet toegebracht; het schot is onge lukkig terecht gekomen; van dit tenlaste geleg de moet z 1. verd. dus worden vrijgesproken. Komende tot het subsidiair tenlaste gelegde, mishandeling, den dood tengevolge hebbende, gaat spr. het verhaal van Mlnée na, dat de verklaringen van verd. bevestigt. Spr. gaat dit na en concludeert, dat verd. is aangevallen en uit zelfverweer, na 2 schoten In de lucht, op zijn aanvaller schoot om hem bulten verweer te stellen. Dat de verklaringen van get. Dekker ’tegenspreken, verklaart spr. hierdoor, dat deze niet alles heeft gezien en gehoord. De aanval is uitgegaan van het slachtoffer, dat geslagen heeft vóór het geschoten werd; de slag kar. niet anders dan vóór het laatste schot toegebracht zijn. Er is voor spr. geen reden om aan noodweer te twijfelen. Verd. kon vermoeden, dat hij meer slagen zou kragen; hij was doodmoe en kon niet mper. Zelfverdediging is aannemelijk; dit is geloof waardig en spr. is vast overtuigd, dat verd. de waarheid zegt; hij zegt opzettelijk te hebben geschoten; hij «had het de Justitie veel moel- Hjker kunnen maken door anders te verklaren, hij is politieman en weet hoe hü had kunnen verklaren. Hij beeft echter volmondig bekend en gezegd uit noodweer te hebben gehandeld. Spr. is vast overtuigd, dat de rechtbank in Alkmaar juist heeft geoordeeld door verd. van rechtsvervolging te ontslaan. Spr. vraagt deze uitspraak te bevestigen. TM de belangstellenden behoorde, evenals te Alkmaar, ook de heer Van Vliet, destijds eigenaar van de duinen, waarin verd. voor hem als jachtopziener dienst deed. Uit Egmond waren ook vele belangstellenden aanwezig. Verdediger was wederom mr. T. van Löben Seis te Haarlem. Verd. blijft bü zijn verklaringen voor de Alkmaarsche rechtbank af gelegd; hij schoot uit noodweer; en richtte op een plaats, waar van hij vermoedde, dat het schot niet doode- besprekingen deden de pa- inzake de vacantle-regeling ten laatste het voorstel: In den zomer van 1933 de volle vacantie-vergoedlng (zes dagen) voor hen, die In het gansche jaar vol hebben ge werkt en voor hen, die gedeeltelijk hebben ge werkt. op de bestaande basis (1/52 per week In dienstverband geweest) tot maximum 2 pCt. van het verdiende loon. Na 1933 vier dagen vacantie op basis van 1J4 pCt. vergoeding. De vertegenwoordigers der werkliedenorgani saties zouden dit voorstel in de betreffende instanties verdedigen. Ten opzichte van de loonsverlaging voor de overige werklieden werd door de patroonsorga nisaties een eenigszins lager voorstel gedaan. Echter werd hieromtrent nog geen overeen stemming verkregen. Morgen (Woensdag) worden de besprekingen te Amsterdam voortgezet. 1 Mr. v. Löben Seis is den Proc.-Generaal dhnkbaar voor zijn objectief oordeel. Het heeft Gisteren werd voor t Gerechtshof te Amster dam de hoogerberoepzaak behandeld contra den voormaligen jachtopziener J. v. B. te Eg- mond-Blnnen, die in den avond van den 31sten Njvember van het vorig jaar in de duinen onder Egmond een noodlottig schot loste op den 25-jarigen Egmond aan Zeeschen vlsscher Krijn Dekker, die tengevolge van dit schot eenige uren later, overleed. In Februari werd deze geruchtmakende zaak onder groote pu blieke belangstelling voor de Alkmaarsche rechtbank behandeld, waarbij den verd. jacht opziener ten laste was gelegd, primair zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, subsidiair mishandeling met doodelijken afloop en meer subsidiair dood door schuld. Verd. zeide uit zelfverdediging en noodweer gehandeld 'e hebben en eerst bij een schermut seling geschoten te hebben, nadat het slacht offer hem had toegevoegd: „Nou ga je eran verdommeling.' Dr. Hulst, als get. desk, gehoord, verklaarde, dat de sectie op het Ijjk had uitgewezen, dat de kogel van achter in het lichaam was ge komen en aan de voorzijde. 8 centimeter lager, in den onderbuik, het lichaam had verlaten.’ Het schot moest z.I. op 30 c.M. afstand gelost zijn; hU noemde het toevallig, dat de kogel den slagader had geraakt, waardoor het schot doodelijk werd. De eerste kroongetuige, de rjjksveldwachter B. Mlnée. die verd. dien avond vergezelde, legde, verklaringen af. welke erop wezen, dat er een schermutseling had plaats gehad; hij had hulp geroepen van verd. en drie schoten gehoord. Tegenover dezen get. had verd. eens toegegeven, dat hij voor zijn baantje eigenlijk niet geschikt was. De tweede kroongetuige, Cora. Dekker, die met zijn broer, het slachtoffer, uit stroopen was gegaan, verklaarde, dat er geen schermut seling had plaats gehad, want hij had de lam pen van verd. en zijn broer in voorwaartsche richting zien bewegen en niet,tegen-elkaar- zwaalend, zooals get. Mlnée verklaard had. Hij had vooris twee schoten gehoord, die. blijkens de lichtflitsen, in voorwaartsche beweging gingen. Verd. verklaarde daarop eerst in de lucht ge schoten |e hebben; hij vermoedde, dat het slachtoffer van achteren geraakt was, doordat het zich bij de schermutseling bukte. Verschillende stroopersverklaringen waren In het nadeel van verd. Ook de verklaringen van sommige politiemannen waren niet onverdeeld gunstig voor hem, terwijl enkele andere jacht opzieners en veldwachters gunstige verklaringen aflegden. Door het O.M werd bet beroep op noodweer aanvaard en vrijspraak en ontslag van rechts vervolging gerequireerd. De verdediger mr. T. van Löben Seis uit Haarlem sloot zich hierbij aan. De rechtbank achtte het primair ten laste ge legde bewezen, doch sprak verd. vrij, aangezien de rechtbank aannam, dat hij uit noodweer had gehandeld. Het susldiar en meer subsidiairs ten laste gelegde kwam hierdoor te vervallen. In Egmond was. men echter alles behalve te spreken over dit vonnis en een 300-tal Inwoners uit die ge meente richten tot den procureur-generaal het verzoek om tegen dit vonnis booger beroep te gelasten. De Officier van Justitie was Inmiddels tot het inzicht gekomen, dat het niet onmogelijk ge acht moest worden, dat een hooger gerechts- college een ander inzicht in de zaak zou hebben, zoodat hij hooger beroep aanteekende en de procureur-generaal dus geen beslissing behoefde te nemen* op het hem gedane verzoek Gistermiddag bestond er groote belangstelling voor deze zaak. Naar wij vernemen is de 27-jarige H. Q. uit Den Haag, die Maandag- op vermoeden de dader te zijn van den roofoverval op den 83- jarlgen L. Crispün te Wateringen, werd gear resteerd, weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek heeft verder nog geen resul taat opgeleverd. guldens weer verkocht kunnen worden. De vierduizend gulden zijn aan den wethouder uitbetaald, maar hulzen heeft hij nimmer ge kocht. Dit gaf den officier van justitie te Mid delburg aanleiding last te geven tot aanhouding van den man en toen deze per trein Middelburg wilde verlaten, werd hjj aan het station ge arresteerd. Later werd hij voor den officier van justitie geleid en naar het huis van bewaring te Mid delburg overgebracht. lijk was; hij schoot, omdat hij geen kans zag de stokslagen te ontwijken. Hij had zijn nond vast; wellicht niet op het moment dat hij schoot. Als de man gevlucht was. had verd. zeker niet geschoten. Hoe het slachtoffer van ach teren geraakt is, is voor verd. ook raadsel achtig. Hjj heeft eerst tweemaal in de lucht geschoten. De klappen met den stok waren hevig (de stok circuleert aan de rechtbank). Get. R. Minée, gehoord, noemt de lamp van het slachtoffer een extra zware carbidlamp. Get. geeft een verhaal van het voorgevallene dien avond; zooals hij dat voor de rechtbank te Alkmaar deed. Nadat zij de lichten van de gebr. Dekker gezien hadden, gingen ze elk een kant heen; even later zag hij twee lichten achter elkaar vooruitbewegen; hij dacht verd. gaat er een achterna. Hij hoorde 3 schoten; hij had verd. hooren roepen en toen hij er op de plaats van het gebeuren kwam, klaagde verd. over pijn; hij zei, dat hij zoo geslagen was. Het slachtoffer Krijn lag op den grond en zei van een hond gebeten te zijn. Get. zei. dat kan niet en onderzocht, waar Krijn ge raakt was. Hjj zag een wond onder het dikst van zijn bil; naar een wond aan de voorzijde heeft get. niet gekeken. Hij dacht dat de wond niet erg was, omdat hij niet bloedde. Toen get. hem wilde wegdragen verzette Krijn zich daartegen, zoodat get. hem weer neerlegde; toen hij klaagde over kou, gaf get. hem zijn trui. Krijn riep: Ik ben zoo ongelukkig; moeder Ik ga dood. Inmiddels kwamen verd. en de gebr. Valke ring, die Krijn wegdroegen naar het huis van de wed. Valkering. Op een vraag van een der raadsheeren zegt get., dat hij bij de schermutseling het tegen elkaar zwaaien der lichten zag. Verd; weet niet of zün lantaarn steeds ge brand heeft; hü is hem vermoedelijk kwijt ge raakt. Zijn hqnd had hij meegenomen om zich te laten trekken, zoodat hij harder kan loopen. De verdediger vraagt get. Minée of hjj blijft bij zijn verklaringen, dat de lichten tegen elkaar gingen. Get. antwoordt bevestigend. Hjj beeft voor Eindelijk is Dinsdagmiddag in de Konings haven drijvende gevonden het lijk van den 56-jarlgen banketbakker M. Schepers uit Dor drecht, die, zooals bekend, de vorige week Maandag zoo tragisch om het leven kwam, toen hü met zün auto, waarin ook zün echtge-' noote was gezeten, in de Koningshaven reed. Maandag hebben de vertegenwoordigers Patroons- en Arbeidersorganisaties in de siga renindustrie de onderhandelingen voortgezet. Op de in de vorige week uiteindelük gedane patroons voorste Hen waren door drie werklieden- amendementen Ingediend, terwijl antwoord opschortte tot 29 Jafelmes iroest Dessertmes] vrij Theelepel Suikerschepj» Theeschepje Taartvorkje Gebakschepje Servetband Bafco-de -WwreJd-Coupons worden bij de vol Naar ons ter oore kwam staat dit ontslag in verband met anti-militalristische ideeën, die door hem zoowel in het bedrijf als daarbuiten zouden zün verkondigd. Een ter zake bü de Luchtvaart Ingesteld on derzoek ging aan deze schorsing en ontslag vooraf. Bedoelde hoofdwerktuigkundige was eenigen tüd bü het bedrijf als controleur werkzaam en sinds 1 April 1919 in eerstgenoemde functie. Op zün behoud werd in verband met een en ander door het Departement van Defensie geen Prijs qjeer gesteld. gende kwaliteits-sigarettenmerken verpakt: NORTH STATE GOLD DOLLAR PIRATE FLAG (KJSTjuks) De geschatte ontvangsten der Ned. Spoor wegen over April 1933 bedroegen (de tusschen haqkjes geplaatste cüfers zün die over hetzelfde tüdvak van het vorig jaar): Reizigers ƒ4 996 100 (ƒ5.252 636. Bagage ƒ97.100 (ƒ90.950.—). Brief- en pakketpost ƒ275.000.(ƒ335.000. Goederen ƒ4.143.000.— 5.756.216.— Levende dieren en lüken ƒ79300 (ƒ105,802). Diversen 232.100 291.882.—) Totaal generaal Jfv3fe.6OO.— Cf 11.832388.— Totaaal sedert Januari ƒ38.841.174. 45.600.402.’O). De vermiste kano „Flits,” waarmee de heeren H. Stekelenburg en H. Scheen een tocht hadden ondernomen en van wie sinds Vrüdag niets meer is vernomen, is Maandag aangespoeld aan den zeedük bü Oude Mirdum. De kans, dat de beide kanovaarders nog in leven zouden zijn, is dus wel zeer gering. De verslagenheid bü familieleden en kennis sen van de heeren Stekelenburg en Scheen, wien dit bericht gisteren bereikte, is zeer groot. Van zeevarenden, die Zondag jJ. op het Ijsselmeer hebben gekruist, vernam „De Tele graaf’ nog, dat het dien dag onder Schokland erg .heiig” is geweest en dat er een vrü hooge zee stond Men neemt aan. dat de kano bü dwarszee is omgeslagen. Een tragische büzonder- held is dat, de heer Stekelenburg over enkele maanden in het huwelük zou treden. Dinsdag jJ. zün beide heeren met een blauwe tweepersoons kano, „Flits" genaamd, uit Zwolle vertrokken met het voornemen een vüfdaag- schen tocht te maken over de vaarten en plas sen in Noord-West-Overüsel. Het plan waa Dinsdag te Zwartsluis te zün. Woensdag te Giet hoorn, Donderdag te Blokzül en Vrüdag te Vol- lenhove. Bü gunstig weer zouden zü van Vollen- hove over het Ijsselmeer naar 1 eiland Schok land oversteken, om ten slotte vla Kampen naar Zwolle terug-te keeren Wel hebben de familieleden van de beide hee ren nog briefkaarten en—foto’s ontvangen van hun tocht, o.a. uit Giethoorn, doch sinds da beide kanovaarders Vrüdag JJ. uit Vollenhove waren vertrokken is er niets meer van hen ver nomen. Men kan zich de ongerustheid inden ken van de familieleden toen ook Zondag de heeren nog niets van zich hadden laten hooren. De heer Scheen zou uitkomen op een voetbal wedstrijd, welke Zondag te Deventer werd ge houden. In verband daarmede waren de kano vaarders voornemens om direct van Schokland naar Zwolle door te peddelen, aangezien de heer Stekelenburg er weinig voor gevoelde alleen te Kampen te overnachten. De familieleden van den heer Scheen en ook diens verloofde uit Lochem zün Zondag in den loop van den dag naar Zwolle gekomen om te vernemen of daar wellicht eenige tüding ont vangen was. doch hun reis was vergeefsch. De vader van den heer Scheen is daarop naar Blokzül vertrokken ten einde te trachten in Schokland of Blokzül nadere berichten te ver krijgen, doch hü keerde in den loop van den nacht zonder eenig resultaat terug. Inmiddels werden alle mogelüke pogingen in het werk gesteld om de vermisten te vinden. Bü telefonische na vraag te Schokland bleek dat* de .Flits" daar niet was aangekomen. Met motor- booten en naar verluidt ook met behulp van een vliegmachine werd het Ijsselmeer afgezocht. De redactie van het blad, waaraan de heer Stekelenburg verbonden is, publiceert een oproep aan ieder, die meent eenige aanwüzing omtrent het lot van de beide opvarenden te kunnen ver strekken of die een of ander voorwerp vindt, dat van de vermiste kano afkomstig kan zün, daarvan onmiddellük telefonisch of telegrafisch bericht te doen aan het bureau van het blad, of de heer Scheen te Lochem. TM den inventaris van de kano behooren om. twee blauwe kussens, die ook als zwemvest kun nen worden gebruikt en twee lage rugleuningen. De heer Stekelenburg staat als een uitstekend zwemmer bekend. Hü is 28 jaar oud, de heer Scheen ruim 20 jaar. Maandagavond omstreeks elf uur reed een auto, eigendom van en bestuurd door den neer Rompu uit Zuiddorpe, ter hoogte van het over zetveer van den Abeele. aan het Kanaal van Temeuzen in het water. Een der inzittenden, de heer de Ridder, wist zich uit den auto te redden en ook den heer Rompu op X droge te krijgen. Toen de heer de Ridder den derden in zittende, zün 22-jarigen broer, trachtte te red den, was hü echter geheel uitgeput en kon er dan ook niet meer in slagen zün broer te red den, waardoor deze jammerlük om het leven kwam. Het auto-ongeluk is te wüten aan het springen van een voorband, waardoor de be stuurder de macht over zün stuur verloor. De commandant der Luchtvaartafdeeling Soesterberg heeft aan den Betrrr^Mé' de aanhouding van den land- bouwer'IFTCrabbendüke, die tevens wethouder dier gemeente is, vernemen we nader: De aangehoudene is eenigen tüd geleden failliet verklaard. Zaterdag werd te Middelburg de verificatle-vergaderlng gehouden. Daarbü ia gebleken, dat de man ongeveer 85.000 gld. had Én waf denkt U van de prachtige, mahoniehouten vitrine, die U bij afname inééns van het complete garnituur van 28 stuks, geheel gratis erbij ontvangt? Deze gratis vitrine is voorzien van een zware gefacetteerde spiegelglasplaat, kan ook voor een grooter garnitu ur gebruikt worden en kan tot een willekeurig aantal worden opgestapeld, indien U Uw garnituur oog meer wenscht uit te breiden. hem echter onaangenaam getroffen, dat, waar de rechtbank zeer juist ontslag van Rechts vervolging vroeg, gevolg werd gegeven aan het verzoek om appél; z.1. tengevolge van een drang door de Egmondsche bevolking. Spr. keurt het voorts af. dat allerlei persuitknlpsels in het dossier gelegd werden. PL betoogde, dat verd. wettelük verplicht was, de stroopers te achtervolgen en bevoegd, toen geweld werd gepleegd, om van de hem ten dienste staande wapenen gebruik te maken. Hü deed dit In zün functie als onbezoldigd po litieman; en niet als ondergeschikte van den heer v. d. Vliet; deze kan dus niet clvlel- rechterlük aansprakelük worden gesteld. Spr. herinnert aan de uitspraak van dr. Hulst, dat met den stok, dien Krün Dekker gebruikte, een letsel met lethaal gevolg kon worden toe gebracht. Dat Maandagmorgen en een gedeelte van den middag bril, aan een ernstig verhoor op het Wateringsche gemeentehuis onderworpen door den burgemeester, den heer A. J. Verhoeven, en Inspecteur Weltman van de Haagsche re cherche. G. bleef ontkennen zich aan den overval te hebbn schuldig gemaakt. Echter zün verschil lende aanwüzingen tegen hem, zoodat hü voor- looplg in bewaring is gesteld. De toestand van den bejaarden C. is gunstig. We hebben den man Maandag nog even ge sproken, waarbü hü monter en glimlachend vertelde, „dat ze hem flink geraakt hadden". .Maar ik heb stevig terug geslagen met den stoel,” voegde de krasse grijsaard eraan toe. Crispün heeft een wonde van ongeveer 7 em boven op zün hoofd, en een wonde iets kleiner. Het gebeurde heeft hem wel wat zenuwachtig gemaakt, vooral de drukte van verhoor enz. die erop gevolgd is. maar overigens blüft hü op een stoel vcor het raam al het beweeg rond zün huisje gadeslaan. De politie geeft, In het belang van het onder zoek, slechts weinig inlichtingen over het ge beurde. verduisterd. Hü zou een inwoner van Krabbendüke wüs gemaakt hebben, dat hü met dezen santen twee nieuwe hulzen aldaar kon koopen, als deze hem vierduizend gulden gaf. De huizen zouden on middellük met een winst van enkele honderden Get. L. Dekker: Ja zeker. Verdediger: Ik vraag het aan Mlnée. Pres.: Ik denk dat een strooper het beter went. Get. Mlnée zegt, dat een hond wel eens door een dolk gestoken is. Get. Dekker verklaart, dat de dolk diende, om de honden, als zü de stroopers aanvallen, op te vangen. Daarna wordt gehoord de Wed. A. Valkering. In wfér huls Krijn Dekker door haar zoons werd binnengedragen. Deze get. was op verzoek van Corn. Dekker opgeroepen, omdat volgens C. Dekker zü van verd. v. d. B. gehoord had: Laat geen Egmon- ders binnenkomen anders schiet ik ze dood; haar zoon had dat later bü hem thuis verteld. Get. Valkering zegt, dat verd. erg overstuur was en zei: laat geen Egmonders binnen; van de doodsbedreiging weet zü niet vast of zü dat gehoord heeft. De verdediger vraagt get. Dekker, of hü wel eens door verd. bedreigd of beschoten is. Get. zegt, dat verd. hem en z’n broer wel enkele keeren op den dag achterna geschoten heeft. Verd. zegt alleen af en toe in de lucht gescho ten te hebben, ter waarschuwing van collega's; bedreigingen als: dan schiet ik ze dood, heeft hü nooit geuit. De Pres, doet voorlezing van een schrijven van dr. Hulst aan mr. Fruin, waarin deze get - desk. zegt, te veronderstellen, dat het schot het slachtoffer, terwül dit wegliep, moet hebben ge troffen. i Get. Holst, jachtopziener te Beekbergen, kent verd.. omdat hü oök een paar'jaar in Eg mond jachtopziener was. Hü weet niet, of verd te gauw van z’n wapen gebruik maakte. Hü zegt van v. d. B. niet veel te weten. Get. C. Dekker zegt, dat als deze get. niets wil zeggen, de Pres, den brief maar eens moet voorlezen, dien Holst hem stuurde. De Pres, leest dezen brief van Holst aan get. Dekker voor, waarin hü verd. een bangen, laf- fen aanrander noemt, die te gauw schiet. Uit enkele vragen van verdediger blükt, dat er tusschen verd. en Holst een soort jaloezie de metier, ’n vüandschap bestond; get. Holst noem de verd. wel eens een opruier en een praatjes maker. Get. Diemeer, een collega van v. d. B., vertelt: dat hü en verd. eens in het duin door stroopers zün aangevallen. Tenslotte kreeg v. d. B. een strooper te pakken; hü had niet van z'n wapen gebruik gemaakt. Met de Gebr. Dekker is get. nooit persoonlük er een schermutseling heeft plaats ge had. staat vast uit de verklaringen van Minée, dat de lichten tegen elkaar tndrulschten. De verk'aringen van get. Dekker acht pl. niet zeer geloofwaardig; ze spreken eerder gedAne verklaringen tegen. Als deze get. had gezien, dat twee schoten op z'n broer gelost waren en xiiens licht grond- waarts zakte, had hü niet op de vlucht gegaan, maar zün broer ter hulp geschoten; deze ver klaringen heeft hü kalm opgezet, doch ze ko men pl. niet juist voor. Spr. schildert de mentaliteit van de gebr. Dekker, die bü velen als gevaarlük bekend staan. Wat het schot betreft, dit is tengevolge van de schermutseling zoo vreemd terecht geko men; ook al was geschoten, terwül de aan valler gereed stond om te vluchten, dan nog heeft verd. ambtshalve geschoten. PL blüft bü zün conclusie te Alkmaar geuit en vraagt het Hof het requisitoir te volgen, door verd. van rechtsvervolging te verleenen en als waarborg verd. ook vrü te spreken. De Proc.-Gen. zegt de zaak in appèl behan deld te hebben, omdat hü de zaak belangrijk drang was Get. Corn. Dekker zegt, dat de stok diende om konünen dood te slaan; hü had voorts een lantaarn en een hond bü zich. Toen zün lamp en die van zün broer uit was, zag hü plots v. d. B. achter zich; hü riep vast vast hond en de achtervolging begon. Vanaf een duin zag hü de lampen van z’n broer en van verd. achter elkaar voortbewegen. HÜ zag en hoorde twee schoten; van een scher mutseling heeft get. niets gezien; ze hebben niet tegenover elkaar gest^n. Er was Yiiet meer dan een tiende seconde tusschenrulmte tus schen de schoten; een derde schot heeft hü niet gehoord. Hü vertelde voorts, dat zün broer en hü nooit last hadden met andere menschen; Krün was een nette, oppassende jongen; (toen hü dit zei, huilde hü). Hü dacht na die schoten, dat zün broer vrü was. Dat verd. zoo'n lafaard was, om iemand dood te schieten, had hü niet ge dacht. Pres.: daarom Is hü nog geen lafaard. Get. is toen naar huis gegaan, waar hü hoor de dat z’n broer was aangeschoten. Z’n broer was nooit voor iets anders dan voor stroopers- zaken met de Justitie in aanraking gekomen, Verd. zegt het slachtoffer nooit eerder in het duin ontmoet te hebben; wel had hü gehoord, dat hü gevaarlük was. Get. Minée verklaart daarop dat de Gebr. Dekker hem steeds met respect ontvingen. Het gros van de bevolking noemt ze echter gemeen; enkelen zelfs intens gemeen. Zü zien in den' jachtopziener niet een vol politieman. Verdediger vraagt of get. Minée het aanne- melük acht, dat met een dolk een hond ge weerd kan worden. Tofeflepel Tafelvork Dessertlepel Dessertvork Soeplepel Sauslepel Groentelepel Aardappellepel itoesf- 155 W5 45 90 90 60 130 175

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 5