ONS BLAD De Regeeringsverklaring het kabinet-Colijn van Krachtige besparing noodig Opper-Silezië De Joden r heden nieuws van Het pact van vier in Het Tegen eiken vorm van extremisme BERNHEIM’S KLACHTEN DE BAROMETER De Kleine Entente bijeen JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR IN DEN BONDSRAAD VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 31 MEI 1933 Wat den eersten dag besloten ward ZOU Dr. H. Colijn Da toestand V ertrouwensmannen bij de Schupo F/oe hjj zyn taak opvat Wat afgekondigd Dr. Goebbels te Rome De oorlogsschulden Nieuwe heffingen a Joden-smokkel Naar Palestina - e. Spoorbrug ingestort Von Keiler insinueert I t Juridische commissie ingesteld Inperking der publieke uitgaven is niet te ontgaan, ook al zou door belastingheffing het uiterste beproefd zijn Verwoed gevecht in een Spaansch dorp De dure reisjes naar Oostenrijk Naar den vrede in China Boncour betoogt, dat de bonds raad niet de rechten kan laten De Duitsche Rijks bisschop Önderteekening ieder oogenblik te verwachten DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN „HAAGSCHE POST* IN DUITSCHLAND VERBODEN dagen na zijn optreden te Messen en Scharen F. Herder Geen onder hand dingen over een gedeeltelijke betaling V olksbelangen ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20a, ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag één 55 c. p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 vertrappen van een over de heele wereld ver spreid ras £3 ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 209 x Wlllllllllllllllll een onbewaakten over- ot morgen- Weer een feUe brand te Uden. O O f m< iel t i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiimiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ iiiiiuuitiiii len van den Raad heeft alleen de van Italië geen verklaring afge- dit sluitend Opper-I DE REGEERINGSVERKLARING AFGELEGD IN DE B^IDE KAMERS DER STATEN-GE NERAAL. De rapporteur constateerde tenslotte, dat htj de-Duitsche Insinuaties over bet gebrek aan pllchtsbewustzlin bjj den Raad van den Volken bond Inzake de minder heldskwestles ten sterk ste moet afwijzen. De Raad besloot daarop tot het Instellen van een juridische commissie en 48 uur na bet bin nenkomen van het rapport der juridische com missie voor het nemen van een definitieve be slissing in het geval-Bernhelm weer bijeen te komen. De Juridische commissie komt otunlddeUljk bjjeen. B.) In het staatsblad afgekondigd, waarbij TOKIO, 30 Mei (Eigen bericht). De wapen- stllstandsonderhandelingen tusschen de Japan ners en de Chineezen zijn te Tanghu begonnen. (United Press) BERLIJN, 30 Mei (V.D.). Bij de wet tot wij ziging van de wet betreffende politieambte naren moeten direct vertrouwensmannen wor den benoemd voor het jaar 1933 In het vervolg zullen deze vertrouwensmannen, die in de plaats in den Raad levendig was l dit geval, dan geerde twljfeld n In verl heidsk BARCELONA. 30 Mei (Reuter). In het dorp Balsa, in de provincie Huesca, heeft een ver woed gevecht plaats gehad tusschen twee elkaar vijandig gezinde volksstammen. Vier personen werden hierbij gedood en eerst nadat de politie tusschenbeide gekomen was. kon de orde hersteld worden. Vijf belhamels werden gearresteerd. HELSINGFORS, 30 Mei (Reuter). Professor Albert Einstein heeft van de Sovjet-Russische autoriteiten de uitnoodiging gekregen een be zoek te brengen aan Moskou. Naar gemeld wbrdt houdt deze uitnoodiging verband met het 100-jarig bestaan van de hóo- geschool te Moskou, of zooals deze thans wirdt genoemd bet „Instituut voor „Machine Con structie". >nen worden overgedragen aan den Minis ter van Blnnenlandsche Zaken. Met deze regelingen hoopt de Regeering een administratieve indeeling te verkrijgen die bij de behoeften vhn het oogenblik past en voor vele vraagstukken een snellere op lossing waarborgt dan tot heden mogelijk was. Hoogste stand op Woensdag uur vja. 758 Vorigs stand: 7X BERLIJN. 30 Mei. (W. B.) Onder de bladen, die in Duitschland verboden zijn, valt thans ook het Nederlandsche weekblsd .De Haagscbe Post". NOORD-HOLLANDSGH DAGBLAD la» o De Duitsche gedelegeerde Von Keiler wees er op. dat de Raad van den Volkenbond zich uit- d moet beperken tot den toestand in Egtezlë. Duitschland heeft den mlnder- reden de meest verstrekkende rechten verleend. Het voorstel tot Instelling van een juridische commissie achtte de Duitsche gedelegeerde over* HAMBURG, 30 Mel (W. B.) De splitsing! in de Boe. dem. fractie van de Hamburger Buer- gerschaft is thans voltrokken. De leden, die een leidende positie Innamen bij de vakvereeniglngen zijn uit de fractie ge treden en sullen vooreerst als onpartijdige leden in het regeerings-lichaam blijven. i tot den OyE. M. lie Ud is van den Raad, recht van Duitschland te i ^felijke rechten te waar in Duitschland het Joden klein gedeelte beschermd, fa der minderheden moet worden. lister van Buitenlandsche op de internationale be- ■val en eischte een snelle en bodig, daar deze kwestie locaal kan worden op gelost. De Duitsche gedelegeerde meende verder te moeten constateeren, dat gedurende de laatste jaren herhaalde malen minderheidskwestles voor den Raad van den Volkenbond zjjn ge bracht. die echter op geheel andere wijze wer den behandeld als het geval-Bernhelm. Wan neer het gevoel voor rechtvaardigheid bjj de behandeling van de overige rntnderheldsk westtea vap den Volkenbond steeds zoo gejreest als bij de behandeling van a,kou aldus de Duitsche gseiele- Raad van den Volkenbond onge- vaak zoo scherp zijn aangevallen met zijn houding Inzake de minder- Eendracht maakt macht De Regeering ziet in 'de Christelijke volks- aspiraties, die gelukkig een sterk en be stendig element in ons volksleven vormen, een bron van kracht. De erkenning daar van zal spreken uit haar beleid. Zij zal ech ter het toespitsen van politieke en geeste lijke tegenstellingen, ter wille van de nood zakelijke eendracht, vermijden. De Staten-Generaal zullen ongetwijfeld Motorrijder gedood weg b(j Te leringen. Electrische trein b(j Krommenie gederailleerd Drie licht gewonden. Groote materieele schade De Godslasterlngswet voor de eerste maal in toepassing gebracht. Uit jaarverslag van de Nederlandsche Bank. Onder groote aandacht van de geheel ge vulde zaal neeft daarna de Fransche gedelegeer de Paul-Boncour een lange verklaring afgelegd, waarin hl) betoogde, dat de Raad van den Vol kenbond niet de rechten kan laten vertrappen van een ras, dat over de geheele wereld ver spreid is. Frankrijk heeft als eerste staat in de De Indische landsmlddelen brachten In Januari v|jf millloen minder op dan verleden Jaar. Acht jaar geeischt tegen den man, die in de Scheveningscbe Boschjes een vrouw worgde MarineachoolvliegtuJg by noodlanding vernield nleld. Auto-botsing op den Rjjksstraatweg bU Laren (N H.) Roosevelt onderhanden niet over een gedeelte lijke betaling der oorlogsschulden. ,Dt Haagsche Poot" in Duitschland verboden» Minister Van Schalk als voorzitter der Tweede Kamer uitgeluid. De Staten van Gelderland besloten bouw van een nieuwe centrale der P. i te Nijmegen. CHEMNITZ, 30 Mel (W. B.) Tusschen Ber- mersdorf en Halniche is Dinsdagmiddag een spoorbrug in de Strlegis gestort. Zes personen werden soodanig gewond, dat zij in een zieken huis moesten worden opgennmen. Fransche revolutie de Joden van de drukkende bijzondere bepalingen bevrijd. In gelijken zin en met gelijke standvastigheid staat Frankrijk ook thans nog op dit standpunt. Op de Conferentie te* Versailles heeft Duitschland het sluiten van verdragen ter bescherming der minderheden doorgezet en zich verplicht in eigen land de rechten der minderheden op dezelfde wijze te eerbiedigen als Duitschland van andere staten bescherming van de Duitsche mlnderheoen eischte. 1 Tenslotte eischte Paul-Boncour een definitie ve zakelijke beslissing In het geval-Eternheim op zoo kort mogelljken termijn. T T et den 26sten dezer maand opgetre- I-1 den Kabinet heeft er prijs op gesteld zoo spoedig moge lijk voor de Kamer te verschijnen tot het doen van enkele me- dedeelingen met betrekking tot het te vol gen regeeringsbeleid. Het is de Kamer en U, M. d. V., erkente lijk voor de geboden gelegenheid om reeds enkele kunnen doen. komen van de commissies van ambtenaren, per kalenderjaar worden benoemd uit die ambte naren, van wie vast staat dat zij reeds oor 20 Juli 1932 tot de natlonaal-sociallstische be weging waren toegetreden. Zij zullen den schakel vormen tusschen de politieofficieren en de lagere politiebeambten. De toestand hier te lande en in Neder- landsch-Indië biedt in menig opzicht een beeld van volkomen ontwrichting en vraagt dus om snel en krachtig ingrijpen. In beide gebiedsdeelen van het Koninkrijk doet de economische inzinking thans haar Invloed In soo bedenkelijke mate gevoelen op de algemeene volkswelvaart en op de daarmee verband houdende publieke geldmiddelen, dat wachten met verdere maatregelen tot een ineenstorting zou voeren. De Regeering is dan ook-diep doordron gen van den plicht alles te doen wat mo- gelijk is om verdere Inzinking te voorko men. Het is om die reden, dat zij zich ver heugt over den door den President der Ver- eenigde Staten gepubllceerden oproep tot saamwerklng der - Regeeringen op de ko mende economische conferentie te Londen, waarmee Hare Majesteit de Koningin in ondubbelzinnige bewoordingen instemming heeft betuigd. De Regeering is «dan ook voornemens door hare delegatie naar die conferentie in deze richting krachtig mede te werken. Intusschen mag de actie die men zelf ter hand nemen kan daardoor niet achterwege blijven. Eerste eisch is daarbij, dat het op nieuw verstoorde financieel evenwicht wor de hersteld. Dit is reeds noodzakelijk, omdat iedere nalatigheid op dit punt het Intreden van een beteren toestand economisch en sociaal in zeer sterke mate zou vertra gen. Voor het financieel evenwicht is aller eerst een belangrijke inperking der publie ke uitgaven onafwijsbaar. Deze Is niet te ontgaan, ook al zou het uiterste beproefd zijn om door belastingheffing het even wicht te herstellen. De Regeering beschouwt het als haar plicht om, met Inachtneming van de finan- cieele mogelijkheden, de cultureele en so ciale volksbelangen te blijven behartigen. Zoowel om tegemoet te komen aan de door de crisisomstandigheden zoozeer ver swaarde elschen met betrekking tot de Volkswelvaart als ter wille yau de door die- BERLIJN, 30 Mel (V.D.). De Evangelische Rijksbisschop dr. Friedrich Von Bodelaohwinsh heeft in een persconferentie heden eenige bij zonderheden over de wijze waarop hij zijn taAK opvat medegedeeld. HU sprak de hoop uit, dat de kerk een vrije bondgenoote zou kunnen zijn van den zich vernieuwenden staat. De kerk heeft van haar recht om nu en dan waar schuwend den vinger op te steken gebruik te maken. Met allen eerbied voor de geschiedenis wil zij echter geen beschermster van verouderde vormen zijn. Hier en daar zal men oude mede werkers die men voor al wat zij gedaan hebben dank verschuldigd Is, moeten verzoeken, plaats te maken voor jongere krachten. Personen in de kerk, of het theologen of leeken zijn, die innerlijk niet zijn opgewassen tegen de gevaren van onzen tijd, sullen verwijderd moeten wor den. De Rijksbisschop verklaarde alle stroomln- gen en bewegingen die in de kerk leven, de broederhand te willen reiken en wel in het bij zonder de Beweging van Duitsche Ohristenen. In antwoord op hem gestelde vrafeen ver klaarde dr. Von Bodelschwingh dat de betrok ken regeerlngsinstanties niet voornemens zijn de Luthersche, Gereformeerde en andere kerker met geweld samen te smelten, doch al deze kerken zullen vertegenwoordigd zijn bU de medewerkers van den Rijksbisschop. BERLIJN, 30 Mei van heden wordt de 1 wordt vastgesteld, dat Duitschers die naar Oos tenrijk reizen. 1000 mark moeten betalen voor Iedere reis, dat zij de Oostenrljksche grens over schrijden. Hiervan vrijgesteld zijn slechts zU, die uit hoofde van hun beroep de grens passeeren of om dringend zakenbelang de grens over schrijden. Ook de grensbevolking kan het gewone ver keer onderhouden. Wel worden hierdoor getroffen de In grens plaatsen verblijvende touristen, die uitstapjes over de grens maken. Overtreding van deze wet wordt boete van tenminste 3000 mark genisstraf. In de hedenmiddag gehouden vergaderingen van de beide Kamers der Staten-Generaal, beeft de minister-president dr. H. Colijn de met zooveel spanning verbeide regeeringsverklaring af gelegd. Nadat deze mededeelingen in de Tweede Kamer gedaan waren, stelde de voorzitter voor de besprekingen naar aanleiding van die verklaring morgen en zoo noodig Vrijdag te voeren. Wjj laten de regeeringsverklaring hieronder letterlijk volgen: ROME, 30 Mel (VD Rljksminister dr. Goeb bels heeft vandaag een autotocht gemaakt naar Llttorla, waar hij een bezoek heeft gebracht aan de drooggelegde moerasgronden. Hierna begaf hij zich naar de Luce (het Italiaansche filminstituut); waar een noenmaal werd aange boden in villa Folclniere, welke vroeger aan den ez-kelzer heeft toebehoord. Om drie uur keerde het gezelschap in Rome terug. Hij zou nog een bezoek brengen aan Starace m het Palazzo Lit terio. Vanavond zal de Duitsche ambassadeur een banket aanbieden. GENèVE. 30 Mei. (V. D.) De Raad van den Volkenbond behandelde heden in openbare zit ting de klachten van Franz Bernheim, over den toestand der Joodsche minderheid in Opper- Silezië. De rapporteur Leicester (Ierland) stelde voor, dat een juridische commissie zou worden be noemd om de door Duitschland gemaakte op merkingen te onderzoeken, welke commissie binnen 8 tot 14 dagen rapport zou uitbrengen. De rapporteur wees er echter op, dat het lelt, dat hij niet Inging op de Duitsche verklarin gen, niet moet worden opgevat als een goed keuring van het Duitsche standpunt. Een dergelijke verklaring legde de Engelsche staatssecretaris voor Buitenlandsche Zaken Eden af, die bovendien mededeelde, dat hij het in beginsel niet eens was met de Duitsche op vatting. Hoog het gezag Dat het gezag zal worden hooggehouden stelt de Regeering met nadruk op den voor grond. Tegen extremisme, van welke zijde dit zich ook openbaart, zal met beslistheid worden opgetreden. Het oefenen van ter reur tegenover de ordelievende bevolking en het verwekken van onrust zullen zonder aarzeling worden tegengegaan. De plaatse- lijke overheid kan daarbij op den steun der Regeering rekenen. De Kamer zal verstaan, dat het Kabinet, zoo kort aa zijn optreden, zich moet bepa len tot mededeeling van de hoofdlljnen van zijn beleid en nog niet in staat is dit in onderdeelen aan te geven. De Regeering doet een ernstig beroep op de medewerking der Staten-Generaal. De hachelijke toestand van ons volk eischt eendracht van allen om het door de moei lijkheden, die zich voordoen en die nog te wachten zijn, heen te helpen. ROME, 3Q Mei (Reuter). De onderhandelln- gen over het pact van vier zijn momenteel ge staakt. Men wacht het laatste woord van Ber lijn af en wil de houding der kleine Entente kennen. De laatste besprekingen vonden plaats tusschen Engeland en Frankrijk. De tekst zelf is dus gereed. Artikel 3, dat tot het laatste oogenblik een voorwerp van discussie was, heeft men onge veer geredigeerd zooals Frankrijk den lOen April reeds had voorgesteld. LONDEN, 30 Mei (Reuter). Uit het Witte Huis wordt medegedeeld, dat Roosevelt het be richt, dat hij sou onderhandelen over een ge deeltelijke betaling van den 15 Juni ver vallenden schuldentermijn, dementeert. LONDEN, 30 Mei (Reuter). Naar in goed Ingelichte kringen te Londen verluidt zal bet viermogendheden-pact vanavond ochtend te 'Rome onderteekend worden. De Poolsche gedelegeerde Graaf Raczynski hield vervolgens een felle rede tegen de gebeur tenissen in Duitschland. Poleiy sluit zich, ver klaarde hl), geheel bU de Verklaringen van Frankrijk en Engeland aan en constateert, dat Duitschland zijn tot nu toe Ingenomen stand punt Inzake de bescherming der minderheden heeft opgegeven. Elke mogendheid, die heeft het moreele i elschen het Jodendom borgen. Thans wordt liy dom slechts voor een _kl Het bestaande syst principieel gewljzigi De Spaansche N Zaken Zulueta wé teekenis van het ge definitieve beslisAin Verklaringen van gelijke strekking werden daarna afgelegd door de gedelegeerden van Noorwegen, Tsjecho-Slowakjje en Guatemala, die zich met- nadruk tegen het Duitsche stand punt vera Van de gedel legd. Bestendiging van de geldende lijdelijke heffingen of vervanging door een equiva lent daarvan, zoomede invoering van nieu we heffingen waarbij in de eerste plaats gedacht wordt aan het reeds Ingediend ontwerp op de omzetbelasting zullen echter, naast sterke bezuiniging, althans Voorshands onvermijdelijk blijken. Om herstel van de welvaart voor te be reiden, zal ordening van het bedrijfsleven ter aanpassing aan de gewijzigde economi sche wereldstructuur van overheidswege moeten worden bevorderd. Zonder hierover reeds In bijzonderheden te treden, wenscht de regeering vast te •tellen, dat hierbij geen enkele maatregel reeds vooraf mag worden buitengesloten, dus ook niet een eventueele wijziging in onze handelspolitieke methoden. Voorts heeft het vraagstuk der werkloos heid de volle aandacht der regeering. Zij is er zich van bewust, dat een grondige verbetering in den tegenwoordigen toestand slechts denkbaar is door een krachtig her- •tel van het bedrijfsleven, da!t ook om die reden onophoudelijk om belangstelling en Inspanning van den kant der overheid vraagt. Daarnaast moet evenwel niet minder aandacht worden geschonken aan verrui ming van werkgelegenheid en aan de werk verschaffing. PRAAG, 30 Mei. Dinsdagmiddag werd de con ferentie der Kleine Entente plechtig geopend met de overhandiging der ratlficatie-oorkonden van het verdrag in zake den permanenten raad van de Kleine Entente. Vanochtend hebben de ministers van Buiten landsche Zaken van Zuid-Slavlë en van Roe menië kransen neergelegd aan het graf van den Tsjechlschen Onbekenden Soldaat. Over de zitting van vandaag werd een com muniqué uitgegeven, waarin o.a. tot het vier- mogendheden-pact en de problemen der ont wapeningsconferentie stelling wordt genomen. Naar aanleiding van het vler-mogendheden- pact wordt er op gewezen, dat de nieuwe, den ministers van Buitenlandsche Zaken der Kleine Entente-staten medegedeelde tekst van het ver drag met het memorandum der Fransche regee ring van 10 April IX overeenstemt, waarin wordt vastgesteld, dat het peet slecht» kwesties kan behandelen, die uitsluitend de ondertee- kenende mogendheden betreffen. De Kleine Entente, zoo heet het verder, neemt kennis van de verzekering der vertegenwoordigers der Wes- tersche mogendheden, dat de cwnpetentie van dén Volkenbond niet door actie* der onderlee- kenaars zal worden aangetast De Fransche re geering heeft den staten der Kleine Entente for- meele garanties gegeven, dat alle pogingen om een revisie van de vredesverdragen te verkrij gen, zullen worden tegengegaan. Derhalve kan het vler-mogendheden-pact niet op revisie dër grenzen ultloopen. De drie ministers van Bui tenlandsche Zaken zijn er van overtuigd, dat de onderhandellngen te Genève positieve resulta ten moeten opleveren. Zjj nemen het Engelsche plan als basis aan. Met voldoening hebben ze de bijdrage van pre sident Roosevelt aan de idee der veiligheid geconstateerd. Door het feit, dat de vertegen woordigers der Kleine Entente de uniformeer! ng der continentale legers en de vermindering der bewapening voorstaan, hebben zij het principe der gelijkgerechtigdheid, die etappe-gewljs en in het raam der veiligheid voor alle naties zal moeten worden verwezenlijkt, goedgekeurd. Naar de correspondent van „The Times" uit Beiroet bericht, heeft zich aan de grens tus schen Palestina en Syrië in belde richtingen een levendige smokkelhandel ontwikkeld. De Noord waarts gaande contrabande bestaat uit alle mogelijke gemakkelijk te vervoeren en te ver bergen koopwaren, de Zuidwaarts gaande be staat uit Joodsche immigranten. De Joden, die niet voldoende geld bezitten om In Palestina te worden toegelaten, landen te Beiroet, dat op 80 mijl afstand van de Pales- tljnsche grens is gelegen. Daar vinden zij een regelmatig werkend bureau, dat hen Palestina in helpt. Onlangs is een zes-en-veertig-tal fan zulke zgn. „touristen". die over de grens ge smokkeld waren. Ie Samakh aan het Meer van Galllea gearresteerd en uit het land gezet. BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS» Per kwartaal voor Alkmaar f Z— Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.v, Drukkerij De Spaarnested - Haarlem De Duitsche Wet op het reizigersverkeer met Oostenrijk in het Staatsblad afgekondigd. 4* De Kleine Entente te Praag bijeengekomen. Het vraagstuk der Joden In Opper-Silexië voor den Rauul van den Volkenbond. zelfde omstandigheden in het leven geroe pen werkloosheidszorg, heeft de Regeering het noodig geoordeeld, wijziging te brengen In de verdeellng van den departementeelen arbeid.- De Minister van Economische Zaken dient in de toekomst zijn onverdeelde aandacht te kunnen schenken aan de be langen van Landbouw, Handel en Nijver heid en dus ontheven te worden van zijne bemoeiingen met Arbeid en Arbeldsverze- kering. Daarnevens is het der Regeering wen- schelijk voorgekomen deze bemoeiingen te vereenigen met die betreffende de Werk loosheidsverzekering, Arbeidsbemiddeling Werkverschaffing, Steunverleening en Volksgezondheid, welke alle te zaam onder gebracht behooren te worden in een Minis terie van Sociale Zaken. De Regeering verwacht van deze concen tratie van verwante belangen eene zooda nige besparing op de uitgaven, dat zij de beperkte kosten, die dé vorming van een nieuw ministerie meebrengt, verre zal over treffen. Voorts zal de Minister van Financiën zich zoozeer hebben te concentreeren op het herstel van het financieel evenwicht, dat hij ontheven behoort te worden van de vaak veel tijd vorderende zorg voor de rege lingen der ambtelijke salarissen en wacht gelden, terwijl de Minister van Waterstaat, die in belangrijke mate betrokken zal wor den bij het vraagstuk der werkgelegenheid en die zich meer dan ooit zal hebben bezig te houden met het ook uit financieel oog punt zoo gewichtige vervoerwezen, zal moe ten worden ontlast van het bestuur van het bedrijf van de Posterijen, de Telegrafie en de Telefonie. De zorg «oor de belangen die aan de Departementen van Financiën en Water staat zullen worden onttrokken, zal kun- met de Regeering beseffen, dat de onge kend moeilijke vraagstukken, waarvoor wij ons gesteld zien, niet tot oplossing kun nen komen, indien men voor het nemen van onaangename en voor velen harde maatregelen zou terugschrikken. Zonder schroom zal men de tallooze problemen moeten aanvatten. Ook, ja Juist in dezen zwaren tijd, acht de Regeering een gestadige samenwerking en voortdurend overleg met de Staten- Generaal van het grootste gewicht. Bouwende op Gods hulp vertrouwt zij. dat het doel, dat Regeering en Volksver tegenwoordiging beide voor oogen staat, zal worden bereikt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 1