STADSNIEUWS 41 INDUSTRIES EE THE MANCHESTER GUARDIAN COMMERCIAL 4et Erfdeel isochrom roliilin Alkmaar, 2 Juni Agenda C0TT0N:FLAX:W00L ARTIFICIAL SILK THaiie/inaiie yiN POTJES. MARKTEN Wisselkoersen VRIJDAG 2 JUNI Steun hoog noodig! AMBACHTSSCHOOL Jubileum en afscheid GEVAARLIJKE SPELLETJES GEV Een patroon ontploft ALKMAAR—LEEUWARDEN Kijken is koopen bij CLOECK Voorloopig uitgesteld Rei POLITIE-VOETBAL Benoemd WATCH THE PROGRESS OF THE BRITISH N. and DAGEN LANG HOOFDPIJN through the columns of GRAALNIEUWS Kunstzaal Stenneberg OFFICIEEL Ingepikt BRANDSTOFFEN?, ALKI F Hi st< An annual subscription of 18 shillings, sent to the Publisher, "MANCHESTER GUARDIAN Een middel dat verbetering bracht SELO roltilm geeft de beste kiekjes, zelfs met de goedkoopste camera I Diploma behaald Zondag 4 Jam Joseph Hocking De auto- en motorzegening te Alkmaar Herdenking 300-jarig bestaan van de Schermeer .Alkmaar Packet” Zaterdag 3 Juni 25 jaar boomenkweeker COMMERCIAL”, Guardian Buil ding, Manchester, England, will bring the paper to you every Saturday morning. Write for a specimen copy, free of charge. Programma Gemeentelijk Radiobedryf Apotheker» nachtdienst Uitslag veiling Houckema Leen F Een album vol herinneringen! Een album vol foto’s! Niets Jan aardige beelden, prettige herin neringen. Goede, heldere foto’s krijgt U het allerbeste, wanneer (J voor Uw opnamen gebruik maakt van Agfa-lsochrom Rolfilm. Altijd ■ven goed, altijd even snel, altijd goede resultaten, óók bij ongunstig weerl Gebruik daarom uitsluitend: de groote Bioscoop Harmonie: „Ich und die Kateerin", de Geopend van op MIUIIIIM Wethouders en (Adv.) 50 was er een EINDE. De tentoonstelling van werken van Matth. Wiegman zal worden verlengd van 3 tot 9 Juni. Van 10 tot 30 Juni wordt er een tentoon stelling gehouden van werken van D. W. H Fllarsky te Bergen. De heer Th. van Diepen alhier, ontving van de Mij. tot redding van drenkelingen de bron zen medaille met diploma. Gisterenavond te ongeveer 7 uur werd politie ermede in kennis gesteld, dat op Bioscoop Harmonie: „Ich und die Kateerin”, van 2 uur al. Natuur Historisch Museum. 25 uur. Ingang Laat 35. Het bet de pril* fabriek* Er wa: mooie wi clubs. 37.60 43.25 42.70 2.I0H 12.92). 7.40 21.25 CA L V E -DELFTS Het comité tot herdenking van het 300-Jarig bestaan vergaderde dezer dagen voor de tweede maal; wederom waren er een veertig personen, waaronder verschillende dames opgekomen. De voorzitter, de heer P. Spaan, heette allen, speciaal Ds. Heep en pastoor v. d. Marck, wel kom en deelde voorts mede, dat de Land- en Tulnbouwvereenlglng reeds 100.had toege zegd voor het garantiefonds en de H. M. v. Landbouw 50; van het Witte Kruis was een gift van 50.binnengekomen, terwijl de heer D. Kramer Glynis een welland als feestterrein beschikbaar stelde. Spr. vroeg voorts de goedkeuring van de ver gadering van het besluit van het hoofdcomité, den beer M. C. v. d. Laan tot algemeen pen ningmeester te benoemen; met algemeene goed keuring werd deze benoeming bekrachtigd; be- «Vrd voorts dat de algemeene leiding i feesten en tentoonstellingen bij het Gisteren is door de politie een persoon aan gehouden, die nog drie dagen hechtenis had te ondergaan. Hij is naar het Huls van Be waring overgebracht. De belangstellende lezers en lezeressen ver wijzen wij naar een in dit nummer voorkomen de advertentie der „Alkmaar Packet waarin de nieuwe zomer dienstregeling wordt aange- kondlgd. In verband met den nieuwen zomerdienst heeft de A. P. een handige, kleine dienstrege ling uitgegeven, waarin alle diensten der Mij. vermeld staan. Deze dienstregeling is gratis verkrijgbaar. VRIJDAG, 2 Juni Vorige koersen Heden S.4IH 58.I2H 9.79 34.65 «8.(BH 8.40 57.80 9.78 34.6214 48.05 37 50 43.15 42.67)4 2.10*4 12.90 7.40 21.20 Uit het Engeisch van De Commissie van Voonnbereldlng van den tocht AlkmaarLeeuwarden heeft in verband met een wijziging in de route, waarvan een ver mindering van het aantal deelnemers is te wachten, besloten den tocht op 0 Juni as. tot nadere aankondiging uit te stellen. voor de vele goede lessen, aan den scheldenden leeraar te vertolken. Nadat de beide Jubilarissen en de heer Koop man in eenlge welgekozen woorden voor de vele bewijzen van vriendschap hadden bedankt en de voorzitter van de feestcommissie had gewe zen op de prettige onderlinge verstandhouding tusschen de verschillende leden van het per soneel, bleef men nog langen tijd onder het genot van een kopje thee en een versnapering in gezellig gesprek bijeen. Alle Graalleden, die as. Zondag in de kerken collecteeren. worden dringend verzocht. Zater dagavond aan het Graalhuls, Emmastraat 35, te komen. Met ingang van 15 Augustus is onze vroegere stadgenoot, de heer H. M v. Helvoirt benoemd -tot directeur der strafgevangenis te Amsterdam; ■hans is hij adjunct-dlrecteur der strafgevan genis te Rotterdam. Wat se wisten was. dat Nancy Trevanlon in het oude huls terugkwam en bijna allen ver- Versch |n OJIL 1 2, aan <1 te mach de 3e et een te v dere sch over te aan den vormen aan de 1 Voorts op te rli (en 8ste bouw va 2 aan d Na sa Bos, als meente s< Centraal B en jaar 193 jaar te en 8. d de Llndt en twee f te pi» het m bet opei en B. i ALKMAAR. 2 Juni Kaasmarkt Aanvoer 102 stapels, 182.000 K.G. 49 fabr. kl. 23.50 6 fabr. comm. rood 21.50; blank 19; 14 boeren kl. 22.33 boeren comm 25.50. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Juni. 6335 KG. Tomaten: A 33.60—35 30. B 30.7034.90. C 30.80 CC 11.40 14000 KG. Aardappelen: Schoteche Muizen 8.7010.10. Drielingen 7.608.70, kleine 5.60670. 310 boe Peen 5.20—7.10, 11000 boe Rabarber 0501.00. NOORD-8CHARWOUDE, 3 Juni. 8000 K.G. Ra barber 0 50. 40000 K.G. Kroten 0.60. Doorgedraald 8000 K.G. Rabarber en 39000 K.G. Kroten. LEEUWARDEN. Veemarkt. Stieren 77 En ter 60—120; 116 Twenter 120 tot ƒ2 30 per stuk; 382 vette koeien 75—170, 30—52 402 melk- en kalikoeien 70185 205 pinken 30 80; 87 vette kalveren 1750; 371 nuchtere kalveren 25; 412 vette schapen 513; 215 welde schapen 510; 1317 lammeren 2—6; 332 vette varkens 2065, 2631; 52 magere var kens 1435 per K-G.; 237 kleine biggen 49! 27 bokken en geiten, 80 paarden. Totaal aan voer 4322 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 1318; Goudakaas 1014; Edammerkaas 1535. Aanvoer 24620. Mijnboter 146 per K.G. 1.45 143; Veilingboter 1.43 per K.G. 131. Aanvoer 8/3 48/6 0/12 vaten; Commissie #0. fierhandel. Kipeleren aangevoerd 35000 K.G. Prijs 1.75 tot 3 ent. per stuk. Handelsprijs 35 tot 37% per K.G.. Beneieren aangevoerd 1300 K G. Prijs 2 tot 2.30 ent. per stuk. Handelsprijs 27 tot 32)4 per K.G. 24 Pluimvee: 15 Slachthanen 580 per stuk; 80 Slachtklppen 5090 per stuk; 60 Jonge ha nen 2540 per stuk; 10 Jonge duiven 12% per stuk. Nsar C. B. h opereerd Bij de was bes worden. Londen Berlijn Parite Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid De vereeniging voor Huisverzorging doet een dringend beroep om steun op onze stadgenooten. Deze zoo nuttige, neen onmisbare vereeniging, die helpt in gezinnen waar de moeder door ziekte haar werk niet kan doen, is door geldge brek genoodzaakt haar zegenrijk werk in de maanden Juni en Juli te staken. Zóóver mag het niet komen. Ook in deze twee zomermaanden mogen de tientallen gezinnen, die aangewezen zijn op de hulp van deze ver eeniging. niet aan hun lot worden overgelaten. Laat ieder toch beseffen, wat het beteekent voor het gezin, wanneer de moeder, door ziekte gedwongen, het niet meer kan verzorgen; wat het zeggen wil ook voor de patiënte, wanneer ze piekert over de verwaarloozlng van haar dier baren. Ze doet een dubbel goed werk, deze vereeni ging. want ze verzorgt niet enkel het gezin, maar bevordert daardoor ook de genezing van de zieke. Laat dan leder, die het even doen kan, zich opgeven voor het lidmaatschap of op andere wijze geldeljjken steun verschaffen. Adressen, waar men zich vervoegen kan, vindt men in de advertentie in dit nummer. torlsche tentoonstelling, terwijl wat de feeste lijkheden betreft, op de eerste plaats aal worden opgevoerd de operette „Tetjeroen", dat in 1913 ook in Schermerhorn werd opgevoerd. Hierna werden de verschillende subcomité'! geformeerd; aangewezen werden een Flnan- cleele Commissie, een Commissie van Advies, een Commissie voor de Veetentoonstelling, een Commissie voor de historische Tentoonstelling, een klnderfeestcommissie, een Harddraverlj- com missie en een Commissie voor de Feestelijk heden. In principe werd besloten tot het laten ontwerpen van een herdenkingsplaat, welke aan alle gezinnen zal worden aangeboden als her innering aan het 300-jarig bestaan en de viering daarvan. Getracht zal worden de mlnisterieele goed keuring te verkrijgen voor het houden van een verloting tot stljvlng van de kas; de financleele commissie zal voorts terstond aan het wterk gaan om het garantiefonds te vormen en géi den voor de herdenking in te zamelen. Besloten werd het pachten van de diverse tentjes en ver- koopgelegenheden zooveel mogelijk aan inwo ners van de Schènneer te gunnen. Na nog eenlge opgewekte discussie sloot de voorzitter onder dank de geanimeerde vergade ring. sloten van de Hoofdcomité zal berusten. De voorzitter ontvouwde voorts in trekken het plan voor de feestviering. Het ligt in de bedoeling de herdenking te vieren op Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 6, 7 en 8 September; na de godsdienstoefeningen in de kerken zal op het feestterrein een groote her denkingsbijeenkomst worden gehouden; voor het houden van een herdenkingsrede zijn aan gezocht de heeren C. Kramer Glynis, dijkgraaf, Mr. J. Belogne, secretaris en Prof. W. Scher merhorn te Delft. Met loudspeakers zal het ge sprokene overal verstaanbaar worden gemaakt Voorts zullen worden georganiseerd een groote land- en tulnbouw-tentoonstelllng en een hls- Nataur Historisch Museum. Geopend van 26 uur. Ingang Laat 35. heeft fortuin gemaakt. Jack, zei dc oude man later toen Nancy en de notaris wa ren weggegaan. en een groot fortuin ook. We bennen verslagen, jong, veegde hij er som ber aan toe, ze is ons de baas geweest! Maar de jonge Jack gaf geen antwoord. Drie maanden later heerschte een ongewone bedrijvigheid in de buurt van Trevanlon Court. Iedereen wist dak Trevanlon Court ontruimd was en dat er groote dingen gebeurden in het huls. Er waren werklieden in de weer, er wer den voortdurend wagonladingen meubels en andere artikelen aangeveerd: tuinlieden maak ten den tuin in orde en teen Kerstmis in het land was, zag men keurig-gekleede dienst meisjes in het huis rogdtrippelen. Gisteren, 1 Juni, was de beer M. D. A. de Jong, beter bekend als de boomensnoeier of Meindert", 25 jaar in dienst der gemeente- plantsoenen als vast werkman. Als leerling was hl) reeds op 11 Februari 1905 bij dien dienst ge komen en speciaal opgeleid voor snoeien, waar in hij een buitengewone bedrevenheid verkre gen heeft. Geen boom is hem te hoog en er zul len weinig boomen in den Hout, de stad of de buitenwegen zijn, die hij niet heeft gesnoeid. Dat hij van December 1932 at siek is, tempert de vreugde van dezen dag wel eenlgszins. De wethouder voor de Plantsoenen, de heer Klaver, de directeur en de werkbaas van dien dienst bezochten den jubilaris en spraken, on- het aanbieden van de gebruikelijke gemeente lijke attentie, de hoop uit, dat de Jong spoedig geheel moge herstellen om zijn werk bij de plantsoenen, dat hem zoo lief is, te kunnen her vatten. De meesten van u, begon hij, zijn goede vrienden van mij en diegene die ik voor 't eerst heb ontmoet, zullen het gauw ook wor den. hoop ik. Ik wil de gelegenheid niet voorbij laten gaan zonder een paar woorden te spre ken. Vier en een half jaar geleden kwam onze gastvrouw bij mij in Leeds en vanaf den eer sten dag had ze mijn hart veroverd, nietwaar moeder? Zoo is het, stemde mrs. Briggs toe. Ik heb haar meer dan eens gezegd en het zou mijn hartewensch zijn geweest haar tot schoondochter te krijgen. Dat is helaas niet gebeurd, maar daarover wil ik niet spreken op het oogenbllk. U allen kent haar geschiedenis. Dit is het oude huls. Jaren geleden is het ver kocht, maar haar vader liet haar een erfenis na; dat was te probeeren tien duizend pond bU elkaar te krijgen om het huls terug te koopen. Hoe dat moest gebeuren wist ze niet. Maar se had het haar vader beloofd en ze wilde en zou slagen. En ae is geslaagd, riepen eenigen. De geschiedenis is waard om te boek ge steld te worden, ging Elyah voort. Zonder Leeds en Amos Judson zou se niet zijn ge slaagd, maar se is en blijft een kranige meld en ik ben er van overtuigd, dat niemand in Yorkshire haar dit zal nadoen. En ik wil desen Kestavond, die een van de beste uit mijn leven is, op de gezondheid drinken van Nancy Trevanlon. Na dese speeches. John ther. Ze Is een meisje uit duizend, zei hU, maar één ding ontbreekt haar toch. Ben goede man! Als ik twintig jaar jonger was. zou ik een kansje wagen, maar omdat dat niet meer mo- Ze moet duizenden penden uitgeven, zei den de bewoners onder elkander. Waar zou se het vandaan hebben gehaald? Maar nie mand wist te waarheid. En nou ga je m’n erf af, versta je? Al ben ik duizend maal een Beel en Jij een Trevanlon en al zijn we door je vader en grootvader be handeld als oud vuil, daarom hoef ik geen brutale Indringers in mijn huls te dulden. Dat Is heel vriéndelijk van u, zei Nancy rustig In de verte hoorde se een auto na- r*- deren. Dat is de wagen van notaris Handy, zei Nancy droogjes. Notaris Handy? Dus het te meenens? Daar bad u niet aan hoeven te twijfelen. Notaris Handy voegde zich bij het gezelschap met een korten groet. Ik denk dat mijn cliënte je al een én an der verteld heeft. Beel. nietwaar? We hebben heel gezellig gebabbeld, lachte Nancy Ik wilde een schikking voorstellen maar Mr. Beel houdt zich aan de letter van de o v p r cc n k om st Dat te jammer, ze! de oude rechtsgeleerde, voor hém. En hü wees op Beel. Er was ’ets ta zijn stkn en manieren dat den ouden boer nog benauwder maakt* Waarom te het jammer voor mj? vroeg Mi angstig. In de documenten staat uitdrukkelijk dat Een onverwachte gewichteafname Utt dankbaarheid voor het succes dat zU met Kruschen Salts had. schrijft een vrouw ons den volgenden brief: .Vóórdat ik Kruschen nam had ik veel last van rheumatiek en hoofdpijn, soms dagen ach tereen. Gewoonlijk liep ik rond met een ver band om mijn hoofd, omdat dit de pijn iets ver lichtte. 's Ochtends waren mijn ledematen meest al zóó stijf, dat ik nauwelijks kon opstaan. Nu heb ik zeer zelden hoofdpijn en 's morgens voel Ik me frtech en uitgerust. Tevens wil ik nog vermelden, dat mijn gewicht verminderd te van ruim 76 kilo tot 57 kilo. Zes maanden nam ik Kruschen Salts vóór ik voelde, dat ik inder daad beter werd. Nu sou ik het nooit meer willen missen.” Mevr. W. H. C. Meestal beginnen de hoofdpijnen wanneer Uw inwendige machine niet goed functlonneert walmeer Uw afvoerorganen onvoldoende wer ken en Uw organisme niet meer vrij houden van afvalstoffen. Het gevolg te, dat onzuiver heden in Uw bloed komen. Laat daarom de zes zouten van Kruschen Uw afvoerorganen nieren en Ingewanden aansporen tot re gelmatige werking, zooals dit voor een gezond lichaam noodig is. De „kleine, dagelijksche do sis” Kruschen Salts zorgt dat alle afvalstoffen geregeld en volkomen uit het lichaam verwij derd worden. Het gevolg van deze inwendige schoonheid te. dat verfrtetht en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. U voelt zich gezonder en energieker, vrij van hoofdpijnen, vermoeid heid, zwaarlijvigheid en dergelijke hinderlijke kwaaltjes. Kruschen Salts te uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k 020 en 1.60 peryiacoo. Stralende gezondheid voor één cent per dag. heugden ze zich over dat feit. Op Kerstavond ongekende drukte aan het kleine stationnetje Verscheidene auto's kwamen aan gereden en uit den trein stapte een groot aan tal vreemdelingen die door de wagens nsar Trevanlon Court gereden werden. De Alkmaarsche Politie Sportvereeniging te niet erg gelukkig bij haar wedstrijden om het Neder- landsche kampioenschap. Eerst werd tweemaal op het nippertje van Rotterdam verloren en gistermiddag moesten de Kaasstadmenschen weer het onderspit delven tegen de Utrechte naren. Het behoeft natuurlijk niet te verwonderen, dat in deze zware competitie tegen corpsen uit de groote steden, die uiteraard over veel meer spelers beschikken, de Alkmaarders tot de zwak keren behooren. 't Zou abnormaal zijn als het anders was. Toch was ook in dezen wedstrijd' het krachts verschil niet zoo groot als de 04 uitslag zou doen vermoeden. Met rust was het nog maar 01 en een heel stuk in de tweede helft had het er nog allen schijn van, dat Alkmaar gelijk zou maken. Inplaats van den gelijkmaker kwam echter onverwacht een doelpunt van Utrecht en toen speelde Alkmaar een verloren wedstrijd. Heel erg trad bü deze match aan het licht de weinige productiviteit der voorhoede; er zijn, vooral vóór rust kansen genoeg geweest om te scoren, doch ze werden niet of slecht ge bruikt. Er haperde nog iets anders: de politie-voet ballers moeten nog eens leeren tegenslagen te verdragen zonder elkaar daarvan de schuld te geven. Men bedenke, dat ieder speelt voor zijn plelzier en dat het ontmoedigend werkt, wan neer er by missers ot minder goed spel „ge kift” wordt. Zwijgen tijdens het spel, onder alle omstandig heden. zóó hoort het. Dit gold ook voor een deel van het publiek, dat het vooral den buitenspelers nogal eens las tig maakte. De scheidsrechter had het spel wil in handen, al floot hij wel eens, wanneer dit in het voor deel der overtredende partij was. aan elk een fraai geschenk aan. Gelijktijdig werd deze bijeenkomst benut om officieel afscheid te nemen van den heer M. Koopman, die gedurende 38 jaren als leeraar in het smeden aan de school is werkzaam geweest en wegens het bereiken van den 65-Jarlgen leeftijd per 1 Mei jX zijn betrekking met pen sioen heeft verlaten. Ook hU mocht in de hartelijke en welgemeen de woorden van bestuur en directeur beluisteren dat zijn arbeid en paedagogische bekwaamhe- heden door allen op hoogen prijs werd gesteld, terwijl een aan hem aangeboden geschenk van het geheele personeel getuigenis aflegde dat de oud-coUega's bet hiermede volkomen eens wa ren. Ook van de zijde der leerlingen mocht de heer Koopman meerdere blijken van waardee- ring en hoogachting ontvangen en de verschil lende jeugdige woordvoerders wisten op uitmun tende w'ijze hun aanhankelijkheid en erkenning gelijk is hoop ik dat ze een flinken Jongen kerel trouwen zal. Na deze toast vroegen allen om een speech van Nancy en se voldeed glimlachend aan het verzoek. Ik ben vanavond tusschen vrienden, zei se. tusschen de beste vrienden die een meisje op de wereld kan bezitten en ze sprak verder over Mary Judson, herdacht den ouden Amos, in het kort, ze vertelde nog eens de geschiede nis van haar leven. En ze vergat Elyah Briggs en zijn vrouw niet voor alles te bedanken. Maar één ding wou ik nog zeggen, besloot se, en dat is iets dat een antwoord geeft op de woorden van Jack Crowther. HU zek dat mij een man ontbreekt. Wel. ik moet iets beken nen. Ik heb het al dien tijd geheim gehouden. Ik sou nooit in mijn plannen zijn geslaagd zonder de hulp van Mr. Trefry. die hier naast tnlj zit. Want het belangrijkste van de uitvin ding te zijn werk. We kennen elkaar al J*1®® en er is iets anders ook.... het meisje hlajd op met spreken en keek blozend de kamer rond. Toen vervolgde ze: Ik heb u niet «U**1 hier gevraagd om Kerstmis in mijn oud tehuis te vieren, maar ik noodig u meteen uit voor mijn huwelijk, dat overmorgen in ons oud kerkje zal plaats hebben. Ik ben bang, dat deze ultnoodlging niet heelemaal volgens de quette te maar ik hoop dat u toch allemaal zult willen komen. Nietwaar John? t John probeerde te antwoorden, maar de roering maakte het hem ónmogelijk. En. waar het heele verbaasde en gelukkige geselschap bij was, trok hjj Nancy naar .zich toe en 0»1 haar een harteljjken kus. 2ULterd*< 3 Juni: Lijn 1 Hilversum; lijn 2 Huizen; lijn 3 Ds- ventry van 1035 tot 24.Hjn 4 Langenberg van 1035 tot 1420; Zeesen van 1420 tot 1620; Hamburg van 1630 tot 1730; Zeesen van 173)„_ tot 24.—. De Zondag en nachtdienst wordt in de week van 28 Mei tot en met 3 Juni waargenomen door de apotheek van Mevr, de wed. P. A. P. Schouten, Verdronkenoord 121. Trevanlon Court binnen vtjf Jaar het onbe twist en volledig eigendom wordt van Miss Trevanlon als zij een bedrag van 10.000 pond betaalt, zonder eenlge kwalificatie en dat be teekent volgens de wet met al het te velde staande koren en andere gewassen.... Maar dat kan niet waar zijn Immers. God beware me.... Het te niet anders Beel. En daarom te het jammer dat Je Je niet een beetje inschikkelijk getoond hebt tegenover miss Trevanlon.... Een minuut later at de barsche Jack Beel Senior uit de hand. Hij was de deemoed in per soon en smeekte: Dat te toch niet waar, dat kunt u toch niet meenen.... dat zou me duizenden ponden kos ten. Ik handel precies volgens de wet. Dus miss Trevanlon is werkelijk.... Mis Trevanlon te bereid de som van tien duizend pond te betalen laten we zeggm: mor gen. Zullen we elkaar ontmoeten laten we zeg gen in Truro morgenvroeg om elf uur? Ik zal alle papieren in orde maken en.... Nee nee. viel Nancy die medelijden met den ouden man kreeg hem in de rede. Ik wil niet zoo strikt op mijn recht staan. Meer waar zijn in 's hemelsnaam die tienduizend pond vandaan gekomen? Dat te mijn zaak mr. Beel. Op één ding moet ik echter aandringen. Hst huls moet di rect ontruimd worden. Het spijt mij voor u. maar Trevanlon Court is niet geschikt voor boerderij. U kunt zoolang in het Old Dower- hute uw Intrek nemen, als u dat wilt. Old Dower-hute. stotterde Jack. Juist, en daar kunt u tot Kerstmis blij'* ven. Maar dit buis moet direct ontruimd wor den, mr, Beel; direct; want ik wil hier Kerst mis vieren. i toast kwam er geen eind aan de Professor Sheepshranks sprak en Shawcross en ook de oude Jack Crow- het huis mooi vindt. Nancy's oogen schitter den van geluk. Hoelang had ze naar dit oogen- blik verlangd! Het is iets bijzonders, begon de brave Yorkshlrer opnieuw. Ik wou dat Ben.... Neen, neen, viel zijn vrouw hem in de rede, daar praten we niet meer over. Daar komt Jessie met haar verloofde. Vind je bet niet mooi. Jessie? Het is magnifiek, riep het meisje uit, niet waar Walter? En Nancy zag den jongen Yorks hlrer fabrikant, met wien se kort geleden bad kennis gemaakt. Wie is dat? vroeg Jessie fluisterend, toen er een nieuwe gast binnenkwam. Het was een lange, geleerd-uitziende man. Professor Sheepshranks, kondigde de oude Adam Trebll- cock aan. Mijn hartelijke gelukwenschen. zei de pro fessor, Nancy's handen schuddend: het te het mooiste huls dat ik ooit heb gezien. Geen wonder dat u er trotsch op bent. Mr. Shawcross, Mr. Greenwood, kondigde Adam aan. We zijn allemaal bU elkaar! riep Elyah verheugd uit. Dat is braaf van je. Nancy, om al je vrienden uit Leeds uit te noodlgen! Een nieuwe stem deed zich hooren. Crow ther. neen niet Mr. Crowther, ik heet gewoon maar Jack. Ah. miss Nancy, riep hij utt. op Nancy afstappend, dat had ik nooit verwacht; Leeds te goed genoeg voor me en Kerstmis te Kerstmis, maar ik ben blij dat ik gekomen ben. Jacks bewering werd gevolgd door gelijklui dende uitroepen. Eindelijk zaten ze allen Min de lange, keu rig gedekte tafel. Het was een vroolljk en op gewekt gezelschap. Het gelach was niet van de lucht. Plotseling stond Elyah Briggs van stin plaats op. Ja Nancy, ik ben bW Je terug te zien! Het is prachtig, hoor meisje, prachtig mooi, nietwaar moeder? Dat te het. beaamde Mrs. Briggs. Ik ben er trotsch op om Je gast te zijn in dit prachtige huis, Nancy. U weet wel. dat ik daar altijd naar heb verlangd, mrs. Briggs. om u te kunnen uit- noodlgen voor Kerstmi* en ik ben blU dat u De auto- en motorzegening te Alkmaar Zondag 25 Juni aA. belooft een groot succes te worden. Nauwelijks waren de geel-witte bil jetten naar de Z.Z. EK. H.H. Pastoors in Noord- Holland verzonden, waarvan de meeste ze spon taan in de kerkportalen lieten ophangen, of de inteekeningen kwamen reeds binnen. Niet al leen de kop van Noord-Holland meldde zich, doch reeds kwamen Inscjhrijvingen van verschil lende plaatsen uit de Zaanstreek, Kennemer- land. West-Friesland en zelfs uit Amsterdam en Haarlem. t Is dan ook wel het juiste moment, dat door het wakkere 8L Chrtetoffelbestuur van de afdeellng Alkmaar gekozen is. Mlddenzomer en dan aan de hoog te prijzen auto- en motor zegening een rit verbonden door t prachtige Kennemerland naar de beroemdste kaasstad van de wereld met haar vermaarde ruiter-klok- kenspel en haar prachtige ligging bij mooie bosschen en zeebadplaatsen. De inschrijving is tot 18 Juni opengesteld, niet alleen voor luxe, doch ook voor vracht wagens, motors en motorcarriers. Ja, de voorzitter van het schoolbestuur, Ir. Ph. M. Bosscher, heeft wel gelijk, er zijn dagen in ons leven dat het goed te eens even stil te st*zn, als het ware om adem te scheppen en eens even achterom te zien, al was bet alleen maar om nieuwen moed en kracht te putten voor den weg die nog voor ons ligt. De heeren Joh. Overtoom en L. Folkers, res pectievelijk leeraren in het metselen en kleer maken, herdachten gisteren 1 Juni 1933 den dag dat zij voor 25 jaren aan de Ambachts school alhier werden benoemd. In aanwezigheid van het schoolbestuur en het geheele personeel der school 'met hunne dames, werden de beide jubilarissen met hun familie in de feestelijk ingerichte groote teekenzaal ontvangen, waarbij rij door den voorzitter op het thema van het bovenstaande op hartelijke wijze werden toegesproken en. in een van veel waar- deering getuigende rede met dezen, voor hen gewichtlgen dag, werden gecomplimenteerd, ter wijl aan belden namens het bestuur een keurig bloemstuk werd aangeboden. De Directeur herdacht in een prettige, opge wekte rede de 25-Jarige loopbaan van beide heeren, er op wijzende dat de metselafdeelmg aan de Ambachtsschool 25 Jaar geleden begon met 4 leerlingen en thans 28 deelnemers telt, terwijl deze cijfer* voor de kleermakersatdeeling respectievelijk 5 en 45 zijn, waaruit overduide lijk blijkt dat beide heeren tot de onmisbare krachten van de. school moeten worden gere kend. Namens het geheele personeel bood spreker de .de Laat een ongeluk was gebeurd. Bij onderzoek bleek, dat de 11-jartge C. J„ wonende alhier, met zijn 13-jarig broertje in de steeg tusschen de perceelen van De Wild en Jacobse aan de Laat, een losse patroon hadden verwarmd bo ven een kaarsje, met het gevolg dat de lading buskruit, welke in een dergelijke patroon rit. ontplofte en de koperen huls uit elkaar werd gescheurd. C. J. kreeg de stukken van die huls In zijn gelaat en werd op Verschillende plaatsen aan zijn hoofd en vingers verwond. Hevig bloedend werd hij bij den heer Jacobse bin nengebracht, alwaar hij voorloopig door den onmiddellijk gewaarschuwden dr. Dijkhuizen en den reeds aanwezig zijnde dr. Sluijmer was verbonden. Zijn rechteroog was er ernstig aan toe. Het jongetje is per auto naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht en onder verdere behandeling van dr. Van Kleef gesteld. gehouden bjj opbod te Alkmaar op Woensdag 31 Mei 1933 ten overstaan van den notaris, mr. C. J. de Lange, van de volgende perceelen te Alkmaar: 1. Een winkel en woonhuis met werkplaats, aan het Luttlk-Oudorp no. 45. hoek Annastraat, groot 64 cA Verhuurd aan den heer L. v. d. Leden, voor 9.— per week, 3395. 2. Een huls en erf aan de Overdlestraat no. 29, groot 1 A. 10 c.A. Verhuurd aan Mej. wed. Kaal voor 325 per week, 1000.—. 3. Een huls, waarin voorheen logement, met erf, aan het Klein Nleuwland no. 2, groot 1 A. 23 c.A. Laatst bewoond geweest door den heer J. Hagenaar, 2760. 4. Eeh huis en erf, aan den Geesterslngel no. 9, groot 1 A. 27 c.A. Onbewoond. Eigendom van den heer C. Spruit, 3410. Te zamen 10.565. De afslag en eindtoewljzing blijft bepaald op Woensdag 7 Juni 1933, des avonds 7 uur, in 1 café „Het Wapen van Heemskerk”, aan Breedstraat te Alkmaar. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat bestuurders-collatoren van het Houckema-Leen te Bolsward voornemens zijn over te gaan tot de begeving van een stuliebeurs. Nakomelingen uit de familie van den stich ter, die naar de beurs wenschen te dingen, zul len rich, onder overlegging van een geboorte- acte, vóór 20 Juni az schriftelijk moeten aan melden bü ds. J. Vink te Bolsward. Zij dienen dan den leeftijd van 12 jaren te hebben be reikt. De begiftigde zal vrij *Un in de keuze van een vak van studie. De datum van het vergelijkend examen wordt nader bekend gemaakt. Alkmaar, 1 Juni 1933. Burgemeester vooraoemd. WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 14