A de crisis België en De roofoverval te Wateringen onze Hevige brand in Oost Stroopersdrama te Egmond MARKTEN Wisselkoersen 1 VRIJDAG 2 JUNI Onrein zeewater ILPENDAM MEDEMBLIK Z1JPE Postbode door een auto gegrepen o ZIJPE PURMEREND BEEMSTER Briining bij Hitler DE LEENING-PROMOTOR CASTRICUM Vonnis overeenkomstig den eisch Japan tegen Rusland ST. PANCRAS ENKHUIZEN SCHAGEN Veertien dagen achter slot OPBRENGST LANDSMIDDELEN EGMOND-BINNEN GESLAAGDE INVAL TT VELD Weerbericht WARMENHUIZEN Zi tewerk* Dakloozen in kazernes GROOTEBROEK WEERE j NEDERLAND—VENEZUELA ,~Fransche Kamer WER VERSHOOF Arbitrageverdrag goedgekeurd De regeering gered DE MOORDZAAK-BAAS De heer J. J. de Rooy gaat heen WESTER-BLOKKER t Wielrijdster aangereden. Twee gewonden Nog een dader te Zutfen gearresteerd Het verkeer naar Wladiwostock stopgezet Twee en zeventig kedehs ter waar de van f 149.000 een prooi der vlammen Meer licht omtrent de identiteit van den dader? Buitengewoon gezant van Zuid-Afrika Drastische bezuinigingsmaatregt len der regeering Groote hoeveelheid drank in beslag genomen DE HEER D. J. DE VILLIERS OVERLEDEN DE STRAFGEVANGENIS TE AMSTERDAM DOODELIJK ONGEVAL TE HOOFDDORP ERNSTIG MOTOR ONGELUK TE HALFWEG BESMETTE BARAKKEN TE MARKELO DE TREINONTSPORING BIJ KROMMENIE Lut Ver E T strt Verklaring van een gegtelde Het Gerechtshof te Amsterdam bevestigde het vonnis van de Alkmaarsche rechtbank MINISTER VAN JUSTITIE BELEEDIGD ir^Nter. Van rechtsvervolging ontslagen reeds vrijgesproken Obdam z. op O1 betaalde over het tijdvak 21 390 per K.G. melk, dl. 4.02 Burgerlijke Stand Geboren: Jantlna, d. v. Roelof Kok en Annlgje Martens. Arte Jan. z. v. Jacob Brak en Trijntje Brouwer. Jacob, Lourens de Boer en Dleuwertje Bregman. groepen te vormen van Jonge Wachters. Op den tweeden Pinksterdag zullen tijdens het Lof des middags twee groepen op plechtige wijze wor den geïnstalleerd. Het zijn de groepen „Pan- cratius" en „Tarcislus”. De Haagsche rechtbank veroordeelde gister den accountant R. H. te Hillegersberg, die te recht stond wegens beleediging van den Minis ter van Justitie, overeenkomstig den eisch tot veertien dagen gevangenisstraf. Ber Ber De Jonge Wacht. De tweede Pinksterdag zal voor de R K. mannelijke jeugdbeweging in onze parochie een dag worden van groote be- teekenis. A.sdan zullen de eerste groepen, drie in getal, officieel als „Jonge Wachters” worden geïnstalleerd. Deze plechtigheid zal plaats hebben in de kerk tijdens de Vespers. 21 jongens zullen plechtig de Gelofte af leggen. De jongens voelen veel voor hun be weging. zy zijn zich bewust geworden, dat zij zelf mee helpen bouwen aan hun eigen werk. Moge deze jeugdbeweging onder de bezielen de leiding van kapelaan R. Oud en zijn trouwe medehelpers, rijke vruchten dragen voor ge heel de parochie. Op de aanwezigheid van de ouders van de betrokken Jonge Wachten bij deze plechtigheid wordt gerekend. H In _9X Alk v. E Nas B har blij! der het lief» Alk B. K. Kaatkclub. Door de Kaatsclub „West- Friesland I” werd onder veel belangstelling een match gespeeld tegen „Ons Genoegen” van Onderdjjk. Er werd uitstekend geslagen, met als uitslag 4032 voor O. G. Da returnmatch wordt den tweeden Pinksterdag te Onderdjjk gehouden. Het belooft een spannende strijd te worden, met vermoedelijk O. G. als winnaar van de match. van De behandeling van de strafzaak tegen den werkloozen loswerkman Van B. in de moord- zaak-Baas, zal in hooger beroep worden voort gezet op Vrijdag 9 Juni as. De behandeling in hooger beroep werd Zaterdag JX geschorst en verdaagd, omdat een getuige uit Amsterdam niet ter terechtzitting was verschenen. Van betrouwbare zijde wordt aan „Het Volk” thans medegedeeld, dat bij de voortzetting van de behandeling eenlge nieuwe getuigen A dé charge met verklaringen zullen komen, die naar het oordeel van de verdedigers een mln of meer sensationeels wéhding zullen geven. De verklaringen zouden betrekking hebben op een herkenning van den dader, wiens per soon niet identiek zou zijn met die van den door dei het 8cl Kei bon aai eer str sec 3.41 Te 25 Getrouwd: Th. Grooteman en J. M. Windt. S. Valk en A. M. Kok. P. Hoffer en D. Stam. C. Stap en A. Vet. J Ugthart en M. M. Vis ser. Bjj K. B is met Ingang van 15 Augustus 1933 aan J. J. de Rooi), directeur van de Strafge vangenis te Amsterdam, op zjjn verzoek uit die trekking eervol ontslag verleend, met dank betuiging voor de door hem bewezen diensten; MEDAN, 1 Juni. (Aneta). Hedennacht rijn te Rantau Prapat 72 kedehs afgebrand. De schade toegebracht aan de goederen in de ke dehs bedraagt ƒ95.000, de schade aan gebou wen 54.000, Hiervan wordt een bedrag van 38.000 door verzekering gedekt. St. Joeepto-Gezeflen-Veewenigtag. Woens dagavond beeft de sluitingsavond plaats gehad van het winterseizoen. Vlce-praeses R. Oud verheugde zich, dien avond twaalf nieuwe le den te mogen installeeren, leden, die voor het eerst vooraf een adspiranten-cursus trouw heb ben gevolgd. Zjjn Eerwaarde verwachtte hiervan veel voor de toekomst. Nadat de adsplranten de formule uitspraken en de belofte met handslag bekrachtigden, sprak Z. E. een woord van ge luk wensch. Vervolgens werden alle Gezellen opgewekt, trouw de verplichte maandeljjksche bijeen kom sten bjj te wonen. Na een genoeglijk onderons volgde sluiting met Kolplngsgroet en het gebed voor de heiligverklaring van Kolping. Een twaalfjarig Maleisch kind verbrandde. De brand was zoo hevig dat het vuur over de 15 Meter -breede straat sloeg. Een paniek werd voorkomen door het op treden van den controleur en de politie. De gloed was zoo hevig dat de bevolking mijlen uit den omtrek samenstroomde. De dichtstbijzijnde brandput bevond zich op een afstand van 133 Kilometer te Tandjong- BaleL De dakloozen werden ondergebracht in ka zernes en bjj particulieren. De brand brak uit in een Malelschen bult- zakwlnkel, die niet verzekerd was. Waarschijn lijk is er geen sprake van moedwil. Het uitbreidingsplan der gemeente. Naar wjj vernemen is het uitbreidingsplan der ge meente thans zoo ver gevorderd, dat de heer Wlegers Bruin, die met het maken daarvan is belast, het plan aan de raadsleden heeft voorgelegd. Dezen hebben In besloten vergade ring de plannen nader bekeken en besproken. R K. Fanfare -St. PancraUus” Het korps zal op 18 Juni as. deelnemen en het bonds- concours te Castricum. Zjj die wenschen mee te gaan, kunnen zich voor 9 Juni opgeven bjj de heeren J. Schaper te O. Bi. en te W. Blokker. een Een scherven letsel. De auto werd zwaar beschadigd. Naar wij vernemen zal de voorloopige bijzet ting van het stoffelijk overschot van den Zuid- Afrikaanschen gezant de heer de Villiers as. Zaterdag met militaire eer plaats hebben op de Algemeene Begraafplaats te *s-Gravenhage, na afloop van een lijkdienst in de Kloosterkerk, welke dienst te 11 uur aanvangt. In verband met het overlijden van den heer de Villiers zjjn van het departement van buitenlandsche zaken en van de verschillende gezantschapsgebouwen ten teeken van rouw de vlaggen halfstok uit gestoken. De nieuwe O. L.-school. Zeer Binnenkort zal de nieuwe O. L.-school alhier door oud-, burgemeester A. Peereboom worden geopend. Londen Berlijn Partje Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oelo New York (cable i Rome DONDERDAG, 1 Juni. Vorige koersen 8-34M 57.55 9.78 34.SOM 47.97M 3L25 42.90 42.30 2.WM 12.90 7-« 21.35 Aanrijding. De motorrijder Beemsterboer alhier botste in volle vaart tegen den auto van den heer N. Schouten alhier, doordat laatst genoemde zonder signalen te geven een pad wilde inrijden. De motorrijder bekwam een been fractuur en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. De beide motorrljtifl- gen werden beschadigd. De Jonge Wachters In navolging met an dere parochies heeft ook hier kapelaan O. Kroon de taak op zich genomen om enkele De politie, die reeds geruimen tijd het ver moeden had, dat in een perceel aan de Dier- gaardekade te Rotterdam een nachtkroeg werd geëxploiteerd. heeft dezer dagen een geslaagden Inval gedaan. Een groote hoeveelheid sterken drank werd In beslag genomen en tegen de eigenares proces-verbaal opgemaakt. Donderdagmorgen is op den Sloterweg te Hoofddorp de postbode W. Jansen door 'n auto, bestuurd door ’n ingenieur uit Amsterdam, aan gereden en gedood. De postbode kwam per flets van een boerderij en stak den weg over naar een andere boerderij. Blijkbaar heeft hij den naderenden auto niet gezien. Hij werd ge grepen en tegen het' asfalt geslingerd. Het slachtoffer bekwam een zwaren schedelbreuk en was vrywl onmlddeliyk dooft De bestuur der had nog getracht uit te wijken, doch reed tegen een telefoonpaal op en daarna In een sloot. Een Inzittende dame werd door glas gewond. de bestuurder kreeg geen Hed» s.MN 58.1» S.19 Uitbetaling. De zuivelfabriek ,De Hoop” „rti fcjt 5 Mel is met ingang van 16 Augustus 1933 benoemd tot directeur van de Strafgevangenis te Amster dam: H. M. van Helvoort, adjunct-dlrecteur bij de Strafgevangenis te Amsterdam; en Is benoemd tot Ridder In de Orde van Oranje-Nassau, J. J. de Roof), directeur van de Strafgevangenis te Amsterdam, PARIJS, 1 Juni (Reuter). Ook de Senaat heeft de begroeting thans in haar geheel goed gekeurd. De uitgaven overtreffen de Inkomsten met ruim 3j$ milliard franc. Burgeriyke Stand Geboren: Martha Mar garetha. dochter van N. Veldt en J. J. Neellssen. Petrus Martinus, zoon van P. Veldt en H. Schuit. Jacobus, zoon van A. Brakenhoff en K. Brakenhoff. Overleden: Jansje Zonneveld, 55 Jaar, echt- genoote van fl. Beentjes. Getrouwd: J. P. Zuurbier, 27 jaar, wonende te Egmondbinnen en A. A. Borst, 23 jaar, wonende te Castricum. P. Metselaar, 26 Jaar, wonende te Lirnmen en C. Zoontjes, 22 jaar, wonende te Castricum. De tuinbouwvereeniging „De Noord” hield Woensdagavond een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Opening. De voorzitter, de heer H. Guther, opende deze vergadering, waarna volgde de be handeling van de agenda van de algem. ver gadering der C. V. V. Punt 7 van de agenda, het voorstel van de tulnbouwver. „De Noord” omtrent de boycot- beweglng, deed bij enkelen heel wat stof op waaien, daar het Centr. Bestuur zich niet met het voorstel kan vereenigen. Het Centr. Bestuur is van oordeel, dat de veiling een vrije verkoop plaats moet blijven en dat de veillngsvereenl- doel stelt den afzet van produc- van den beer Th. Sneek. De wagens belde niet meer berijdbaar. Persoonlijke lukken kwamen niet voor. Beide auto’s verzekerd. St, Deus DediL in een vergaderiiw van de afdeeling Beemster van ,J3t. Deus Dedlt” werd behandeld een schrijven van het hoofd bestuur, waarin gevraagd wordt de leden er toe te brengen, zich in een hoogere afdeeling voor de werkloosheid te verzekeren. Na ampele bespreking werd besloten, hierop niet in te gaan. Besloten werd 'Be contributie met een cent per week te verhoogen. Eveneens werd besloten een arbeidsbureau te openen bjj den heer v. Etten. opdat de werkgevers op de hoogte blij ven van de aanbieding van plaatselijke ar beiders, wien zij gaarne de voorkeur geven. iterkelijke geatodten. Volgens de laatste volkstelling zijn de kerkelijke gezindten In Wer- vershoof ais volgt: NederL Herv. 78 m. en 68 vr.; Chr. Gereformeerd 5 m. en 8 vr.; Doops gezind 0 m. en 1 vr.; Genef. kerken 8 m. en 5 vr.; Roomsch Katholiek 1592 m. en 1631 vr.; geen godsdienst 11 m. en 7 vr. Totaal 1694 m. en 1720 vr. de Haagsche rechtbank van B. De verdedigers mr. Van t Hoff Stolk uit Ams#rdam en mr. Stompes uit Haarlem zou den van oordeel zijn, dat de nieuwe getuigen verklaringen sullen leiden tot een terugwijzing van de zaak naar de instructie. JT.g 42.» lliiH *2 Burgerlijke Stand Geboren: Joannes, z. van Johannes Ploeger en Hlllegonda Schuyt; Rlnke, z. van Rinke Troost en Anthonia Booy; Klaas, z. van Klaas van der Molen en Trijntje Maria Kooy; Elisabeth, d. van Jan Glas en Rensje van Gulik. Overleden: Sophia van der Wal, 71 jaren, echtgen. van Jan Ruys. Het werk tot opruiming vande wagons, wel ke dezer dagen by het station Krommenie in vollg vaart uit de rails vlogen en gedeelteiyk in het welland langs den spoordyk terecht kwamen, vordert goed. Gisteren heeft men het In het weiland liggende rijtuig op de baan weten terug te brengen, terwijl men ook met de herstellingen aan de bovenleiding en de draadmasten gereed gekomgn is. De toestand is thans weer geheel normaal. BATAVIA, 1 Juni (Aneta) De opbrengK van de Landsmiddelen over Februari 1933 Be droeg 26200.000. tegen in Februari 1332 f 31JOO.OOO. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus, zoon van Jacob Post en van Neeltje Marree». Elbert Lambertus. zoon van Abram Niezen er. van Maria Winterswijk. Cornells Hendrik, zoon van Nlcolaas Jan Adriaan de Ruljg en van Alida Mijns je Schouten. Ondertrouwd: Augustinus Anthonlus Nootebos. 30 te Beemster en Hendrika Johanna Jansen. 21 jaar. Getrouwd Jacobus Wolff, 21 jaar te Beemster en Grietje Bruin. 21 jaar. Overleden: Klaas Tolk. 42 jaar. Hermanns Bernardus Rykenberg, 72 jaar, weduwnaar van Suzanna Cornelia Pelder. Johannes Dinkla. 71 Jaar, weduwnaar van Evertje Dekker. De laatste dagen doen te Hoorn verschillende geruchten de ronde, dat het water van het Ijsselmeer verontreinigd zou zijn door de vele doode brulnvisschen die hierin ronddrijven. Het water is ter onderzoek naar het Laboratorium te Utrecht opgezonden, waar echter geconsta teerd kon worden, dat voorlooplg tegen het ba den in zee nog geen bezwaar behoeft te bestaan. Bij Andijk, waar vele doode visschen rond- rdjjven, is men van gemeentewege begonnen met de cadavers uit het water op te visschen en te verbranden. Saneeringsplan Bloembollenbedryf Tot controleurs voor het saneeringsplan bloembol- lenbedrljf werd aangewezen de heer W. Witte- brood voor Den Hoef en de heer C. Baltus voor Egmond-binnen. Er zijn hier 142 bloem- bollenbedrljven en nog 15 bedrijven van elders- wonenden, zoodat hiervoor nog aardig wat werk valt te doen. Donderdag zjjn de controleurs met hun werk aangevangen en 6 Juni moet alles ge reed zijn. Hoogste stand: 764.7 te Rtet Laagste stand: 752.6 te Vesttnanflr. Verwachting: Zwakke tot matigen. Ooeteiyke tot Zuldeiyken wind, helder tot Hebt bewolkt, droog weer, warmer. Zon op 4.46, onder 9.11. Licht op 9.41. 8 Juni Volle Maan. BRUSSEL, 1 Juni (Reuter). De regeerli* heeft heden per radio de maatregelen aan- gekondlgd, welke zy ter herstel van de finan ciën overeenkomstig de machtigingswetten wl nemen. De maatregelen bevatten os een verminde ring van 5 pct. van de ambtenaars-salarimoi en pensioenen, ook ouderdoms-pensloen. Alle staats-subsldles worden met 20 pet. be snoeid, alle administratieve credleten met 1< pet. De crisls-belasting zal met pet. worden verhoogd, in afwachting van een regeling to< heffing van een crisls-belasting voor alle fa. komens boven 35.000 franc. De werkloosenzorg zal geheel gereorganiseerd worden, met verplichten arbeid voor werkloozen. Verder een beperking van de opeenstapeling van salarissen 6f pensioenen. De milltainT invalldltelts-pensioenen worden met 10 pet. verminderd. By deze maatregelen zal de regeering nog een program van publie ke werken uitvoeren, oa. door 1100 millloen toe te staan aan de spoorwegen tot verbetering van het net en van het rollend materieel CHARBIN. Juni (VD.) Een paar uur na het sluiten van den wapenstilstand tusschen Japan en China heeft Japan zich door middel van den marionettenstaat Mandsjoekwo egsn de Sovjet-Unie gekeerd. Het heeft in de grens plaats Sulfenho den Oost-Chlneesc hen spoor weg gesloten verklaard en aldus het verkeer naar Wladiwostok stopgezet. Als reden wordt opgegeven, dat de Scvjet-Unle wagons van deze spoorwegmaatschappij naar Russisch ge bied heeft laten brengen en deze niet terug wer.scht te geven. Burgeriyke Stand Geboren: Hermanus Nl colaas, z. van Johannes A. Imming en Lucia Maria Zuurbier; Wilhelmus Johannes, z. van Jan Bulter en Emmerentla Koper; Cornelia, d. van Jan Abbo en Cornelia Meyer; Jozefus Si mon, z. van Petrus Gaarthuls en Trijntje Llef- tlng; Catharina Cornelia, d van Petrus Schil der en Johanna Bentveld. Ondertrouwd: (te Castricum) Jacobus Petrus Zuurbier, alhier, en Anna Anthonia Borst te Castricum; Jan Kelder alhier en Geertje Kes te Alkmaar; (te Bergen)Cornells van der Mo len, alhier, en Margaretha Nanne te Bergen; Cornells van den Berg en Jannetje Hoogeboom, beiden alhier. Getrouwd: Simon Bakker en Cornelia Kra mer, beiden alhier; Willem Kuiper en Anna Stevenhaagen, beiden alhier; Cornells Baltus te Heemskerk en Jacoba van der Molen, alhier; Gerardus Baltus en Maria Cornelia Sinnlge, beiden alhier; Johannes Brakenhoff te Castri cum en Jansje Burger, alhier; Jan Kelder, al hier en Geertje Kes van Alkmaar. Overleden: Arendje Prins, geh. met Jan Kui per, 57 i. Autobotsing. Donderdagmorgen botste een vrachtauto, geladen met een betonbak, bestemd voor de Wieringermeer, tegen den vrachtauto waren onge- waren In den nacht van 23 November van het vo rige Jaar was een bekend strooper uit Egmond aan Zee In de duinen onder Egmond-Binnen met zyn broer op de konijnenjacht, toen zy betrapt werden door een jachtopziener en een rijksveldwachter. De jachtopziener achtervolgde den strooper Krijn Dekker; plotseling klonken kort achter elkaar drie schoten en de strooper viel kermend op den grond. Het bleek, dat de man In het dikst van het dUbeen was getrof fen; tydens het vervoer naar een nabugelegen woning stierf hy door verbloeding. De jaclitopziener J. J. v. d. B. had zich voor de Alkmaarsche rechtbank te verantwoorden, verdacht van zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend. Het O. M. requireerde ontslag van rechtsver volging. daar de jachtopziener volgens zyn ver klaringen uit zelfverdediging had gehandeld. De stroojier viel hem met een stok aan en na twee waarschuwingsschoten had hij een derde schot op de beenen van Dekker gelost, met het ge noemde tragische gevolg. De rechtbank sprak verd. van een deel van de tenlastelegging vry en ontsloeg hem voor een ander gedeelte van rechtsvervolging. Van verschillende kanten werd er op den Of ficier aandrang uitgeoefend om hooger beroep aan te teek enen, om de zaak voor een hooger rechtscollege behandeld te krijgen. Ook by de behandeling voor het Hof te Amsterdam beriep verd. zich op noodweer. De Procureur-Generaal Mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, vroeg bevestiging van het Alkmaarsche vonnis. Gister wees het Hof arrest en bevestigde het vonnis der rechtbank te Alkmaar. De auto- en motorongelukken op den druk ken Ryksstraatweg te Halfweg zyn momenteel weer niet van de lucht. Woensdagavond om streeks kwart over zes had een ernstig motor ongeluk plaats. Op haar rUwiel uit de richting Amsterdam komende stak mej. v. d. L. tegenover de Wil- helmlnastraat plotseling den Ryksstraatweg over. Tezelfder tyd naderde eveneens uit de richting Amsterdam een motorrijder met duo- passagier. Hoewel de motorrijder op het laat ste oogenblik nog trachtte de wielrijdster te ontwijken, kon hl eene botsing niet meer voor komen. Mej. v. d. L. werd daarby van haar rij wiel geslingerd en bekwam een ernstige been wond en eenlge lichtere verwondingen aan de hand. Bovendien waren haar kleeren deeriyz gehavend. De duopassagier, de 19-jarige 8. uit Amsterdam, kwam er minder goed af. Hy werd van de duozitting afgeslingerd en kwam eenlge meters verder met zUn hoofd op den rand van den vluchtheuvel van de tram terecht. Met een viertal tanden uit den mond, een gescheur de bovenlip en een ernstige kaakwond bleef de man op straat liggen. De motorryder zelf, de 21-jarige W. A. W. ww eveneens uit Amsterdam afkomstig, kwam er CriUcKU XlaCllK UI QC met een lichte kniewond nog goed af; boven dien klaagde hy over, pyn in een zyner enkels. Aangezien dit ongeluk juist tegenover de wo ning van dr. Baumann gebeurde, was deze spoedig aanwezig. De gewonden werden by hem binnen gebracht en nadat zy verbonden waren, konden zy naar hunne woningen wor den vervoerd. Het rijwiel van mej. v. d. L. werd aoo goed als vernield, terwyi ook het motorrUwiel ern stig werd beschadigd. ging zich ter ten te bevori De heer G. Groet was er van overtuigd dat het Centr. Bestuur zich door deze manier achter het bankkapitaal stelt. Öe heer W. Guther was het met deze uitlating lang niet eens en besprak de moeiiykheden, die er uit voortvloeien. Breedvoerig is hierover gediscussieerd en zal dit punt op de Algem. Verg, verder worden uit gewerkt, de afgevaardigden hebben vry man daat. Rondvraag. De heer K. Molenaar bracht ter sprake de nieuwgestelde mlnimumpryzen en wat byzonder in 1 oog valt, de prys der witte kool voor 40 ets., wat vorig jaar 60 ets. was. Spreker was van oordeel, dat wat dit product betreft, de regeering niet met de situatie de hoogte la. BERLIJN, 31 Mei. (VB). Rykskanseller Adolf Hitler heeft Dinsdag een bespreking ge had met den partyielder van het Centrum, dr. Briining, gehjk van Centrumzijde wordt medegedeeld. Het betreft hier het voortzetteo van de politieke gedyhtenwissellng. die onge veer 14 dagen geleden In een onderhoud tus schen Briining en den rykskanseller is Ingeleid. Vanaf 8 Mei waren een 70-tal werkloozen uit Velsen tewerkgesteld in de werkverschaffing te Markelo. Dinsdagavond zjjn deze naar wy reeds meedeelden op grond Xan onzuivere ba rakken teruggekeerd. Volgens verklaring van een tewerkgestelde aan ,JDe Volkskrant” ge daan, is de toedracht als volgt: Maandag vervoegde zich in het kamp een per soon voorzien van ontsmettingsmiddelen. Hier door ontstond argwaan onder de arbeiders, wat, hoewel eenlgen reeds vermoedens had den, aanleiding was een nader onderzoek in de barakken In te stellen. Dit onderzoek had tot gevolg dat eenlge doode en verschillende leven de „gasten” werden waargenomen. De opzich ters en de kok-kampbaas werden hiervan In kennis gesteld. Deze vonden het een vry on schuldig geval, doch stelden voor een dag vry te geven om te ontsmetten. Hier werd geen genoegen mee genomen en men verklaarde naar huis te willen terugkeeren, totdat het kamp geheel was ontsmet. De rijksveldwachter Smal en de gemeente- pol.tie te Wateringen, onder leiding van bur gemeester Verhoeven, zün er in samenwerking met de Haagsche Recherche in geslaagd te Zutphen. waar hy zich ophield in verband met zyn militaire plichten, te arresteeren zekeren H. Z. uit de Oog in 't Zellstraat te Den Haag. In verband met den roofoverval, vorige weck gepleegd op den 82-jarigen Chnspyn te Wa teringen. H. Z. heeft een volledige bekentenis afgelegd. HU is gisteren met ChrispUn gecon fronteerd en heeft tegenover dezen zyn spUt betuigd. Het biykt dat de reeds voor eenlge dagen aangehouden C. A. tezamen met H. Z. den inbraak met overval heeft gepleegd. De inmid dels ook aangehouden G. uit de Rozemaryn- straat te Den Haag, die met de plaateelyke toestanden goed op de hoogte was. heeft hun de noodlge inlichtingen verschaft, doch was by de misdaad niet aanwezig. Thans is komen vast te staan dat toch nog iets ontvreemd is, n.l. een busje van een liefdadige instelling. Hierin bevond zich echter vermoedeiyk slechts een luttel bedrag. A. als Z. zyn naar het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. Naar thans bekend is geworden, zou de roof, indien deze was doorgegaan, goede resultaten hebben opgeleverd, daar er op dat moment een belangrijke som gelds in huls aanwezig was. PARIJS, 1 Juni (Reuter) Den geheelen nacht hebben Kamer en Senaat vergaderd over de begrootlng. Het voornaamste geschilpunt tusschen belde regeeringsllchamen was de kwestie van het pe troleum -monopolie. Op aansporen van de socialisten verlangde de Kamer de instelling ^ah een dergeiyk mono polie. terwUl de Senaat zich heftig verzette. Nadat de regeering de kwestie van vertrou wen had gesteld werd besloten een studie commissie te benoemen. De Kamer volgde de regeering met 359 tegen 203 stemmen, de Senaat met 167 tegen 131 stemmen. Wel blijven nu nog een aantal kleinere ge schilpunten bestaan, welke een het heen-en- weer-gaan van de begrootlng tusschen Kamer en Senaat noodzakeiyk maken. Hedenochtend om zeven uur nam de Kamer in zesde lezing de geheele begrootlng met 385 tegen 150 stemmen aan, waarna de begrootlng weer naar den Senaat terug werd gezonden. In de begrootlng overtreft het deficit een weinig de amortisatie. Bargeriyke Stand over April. Geboren: Alber tus Theodorus en Catharina Margaretha, z. en' - d. van J. Desounols en C. Dodeman. Paulus, z. van J. J. Kok en Elisabeth Sleeker. Paulus, z. van Willem Reus en Anna Vlaming. Wilhelmi na Catharina, d. van J. van Straaten en G. Ap pelman. Annie Elisabeth, d. van Meindert de< Boer en O. A. Vljselaar. Elias, z. van D. J. Ott en Geertje Zeeman. Johanna Elisabeth, d. van M. F. Lakenman en A. Oud. Paulus, z. van P. Stap en A. Jong. Adrianos Antonlus, s. van Corn. Kok en O. M Keeman. Martinus Nlco laas, z. van N. J. Buis en C. M. Koppes. Cor nells Jacobus, z. van Floris Smit en Martha Ruiter. Overleden: E. M. T. Bakker, oud 12 d. A. J. M- Jong 11 maanden. J. van der Oord 40 Jaar, echtgen. van 8. Zwaan. K. Reus 83 jaar echtgen- van A. Rood, Het parlement van Venezuela heeft het op 5 April IX te 'sGravenhage gesloten arbitrage- en vriendschapsverdrag tusschen Nederland en Venezuela met algemeene stemmen goed gekeurd. Burgeriyke Stand Geboren: Cornells Her manus, z. v. Germen Souvereln en Hermlna Elisabeth Zaal. Xaverius, z. v. George Cor nells Pastel en Catharina Hulst. X, Gtrouwd: Pieter Brouwer en Trijntje Kuiper. Jan Blom en Maria Antonia Peereboom. Cornells van der Horst en Slbbeltje Smith. Christiaan van der Horst en Jacoba Gysberta Roozendaal. Overleden: Aafje Vriend, 51 jaar. Trijntje Kooiman, 45 jaar, echtg. v. Pieter Koorn. ALKMAAR, 2 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 1(B stapels, wegende 182000 K.G. 40 fabriekskletae 2350, 14 boerenkleine 22.00. Handel goed. BOVENKARSPEL (Station), 1 Juni. Aardappe len: Scbotache, grof 3.00450, kleine 350—4.40, kriel 3.20350 per baal. Aanvoer 310 baat Bloemkool ie soort 9.60. 3e soort 6.40 per 100 at. Aanvoer 93 stuks. Rabarber 0500.60, aanvoer 14630 K.Q. Knollen 3.70, aanvoer 1000 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Juni 6335 KO. Tomaten: A 23.6025.30. B 20.70—24.90, C 2030. CC 11.40. 14000 KG. Aardappelen: Schotacbs Muizen 8.7010.10, Drielingen 7.60—6.70. kleins 5.60—6.70. 810 boa Peen 520—7 10. 11000 bos Rabarber 0501.00. ENKHUIZEN. 1 Juni. Vlsch 28 vaartuigen met 1040 pond Hoekaal 0.350.47. 18 vaartuigen met SM pond Z N Bot 26.6529.10, 6 vaartuigen met 1720 pon<TZ.N. Schol 7.10—«J6. ENKHUIZEN. 1 Juni. Granen. Grauwe grwten 8.0011.00, Vale (groote) 8.00—12.00. Wljker Vals 6 00—0 00. Bruine Boonen 6.00—8.00. Mosterd zaad 17.00—18.00, Karwyzaad 11.001150. Maan zaad 29.00. HOOFDDORP, 1 Juni Boerennoteeringm)- Granen en Zaden. Rogge 4.004.M, Ch. Gerst 4.755.00. Haver 41&r--4.75. Dulvsnboonen 8.00— 9.00. Groene Erwten 10.0014.00. Kanarlssaad 5.355.75, Karwyzaad 24.00—35.00, Blauwmaan- zaad 60 00—61.00. Per 100 K G. LEIDEN. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloetnen- velllng-Ver. .Leiden en Omstreken" Andijvie 1.503.00. Komkommers 35010.00. Bloemkool I 6.8015.40. Idem n 1.507 50, Peterselie 0.60— 1.30, Prei 0501 30. Rad (Je 0501 30. Kropsa lade 050—3 00. Selderie 0 50—100. Wortelen 8.0015.00. Perziken 13.0014.00 per 100 etui* Kroten, gek. 1.003.00. Snyboonen 66JX)8050. Stamboonen 70.00110 00. Peulen 38 0046.00, Postelein 5.00—BjOO. Spinaste 6.0013.00. Toma ten: A 26.60. B 23.60, C 2320, CC 750 per 100 KG. NOORD-8CHARWOUDE. 3 Juni. 8000 K.G. Ra barber OM. 40000 K G. Kroten 0.60. Doorgedraald 8000 K.G. Rabarber en 39000 K<* Kroten. TER AAR. I Juni. Centrale Veiling per 10 K.O. 3203.70, Snyboonen 5 305.60, 61» 090. UITHOORN. 1 Juni. Op de kaasmarkt wars» aangevoerd 1150 stuks. Goudsche kaas le soon 32.00—35.00. Idem 3e soort 18.00—31.00. Handel mzV?AAO. 31 Mei. Velllngsvereenlglng .Ranged en O." Aardappelen 4.008.60, Tomaten: 3720. B 2720. C 23.40, CC 10.60, Slaboonen 6OW 85.00, Snyboonen 57.0062.00. Spinazie 4.00— 1600. Postelein 13.00—18.00. Peulen 34.00—475A Aardbeien 73.00—104.00. Druiven 190.00 per 1<" K.O. Bloemkool 9.00—18.00, Sla 0.50—3.00, barber 3 00—7.00, Andyvle 120—3.50. Wortel® 8.00—13 40, Komkommer- 4.00—11.00, PVrtikaS 690—0.00. Burgerlijke Stand. Geboren: AU, d. v. C. Eriks en A. Stammes; SUbe. z. v. W. van der Haag en G. Kuiper; Trynle, d. v. A. Schoor! ën C. Blokker. Getrouwd: L. Doom, 29 J., en G. Visser. 22 j. Tjaddlncxryterpolder In dit waterschap is de rletschouw bepaald op 12 JunL De Haagsche Rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in de zaak tegen een gewezen bankdirecteur J. L.» thans gedetineerd, tegen wien door het O. M. ter zake het verduisteren van twee obligaties van 1000 dollar en een obli gatie van 500 dollar, ten nadeele van het kloos ter ,,Den Goeden Herder” te Konradshammer (Dantzlg) anderhalf jaar gevangenisstraf was geëlscht. De Rechtbank wees vonnis overeenkomstig den eisch, doch bracht drie maanden voorarrest In mindering. Burgeriyke Stand Geboren: Catharina Anna en Jacobus Nlcolaas, dochter en zoon van Johannes Adrianus Snaas en Claslna Johanna Bras. Trijntje Neeltje, dochter van Pieter Smit en Aaltje Kos. Cornells Antonlus, zoon van Jacobus Koopman en Cornelia Maria Sjerps. Getrouwd: Gerrit Zwart en Engeltje Leuslnk. Overleden: Albert Pool, 80 Jaar, weduwnaar van Anna Hlllegonda Kraan. Gevonden: een portemormale met eenlg geld, eenige postzegels; een nummerbord; een schaaf; kinderspeelgoed; een dekzeil; geldswaardig papier. Verloren: een knipmes; een kindertaschje. Burgeriyke Stand Geboren: Pieter Johan nes, zoon van Johannes Adr. Dekker en Geer- truida Johanna Arends. Trijntje Jacoba, doch ter van Stoffer Bosscher en Aaltje Boer. Simon, z. v. Johannes Roosendaal en Helena van Diepen. - Ondertrouwd: Gerrt SUmon de Jong en Cor nelia Divera Bot. Getrouwd: Cornells Jacobus Groot en Anna Berendina Wichman. Overleden: Johannes Gerardus Geenen. 63 Jaar. ongehuwd. Grietje Lage veen, 67 jaar. weduwe van Gerrit v. d. Duin. Hugo Vrooman, 28 Jaar. Willem de Vries, 57 Jaar, belden gehuwd en woonachtig te Utrecht. Donderdagnacht is in den ouderdom van byna 60 jaar plotseling overleden de heer D. J. de Villiers, buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister van Zuid-Afrika te s-Oravenhage. Niet zonder ontroering zal men in breede kringen van ons land kennis nemen van dit plotseling verscheiden. De heer de Villiers waz sinds geruimen tyd ongesteld; zyn ziekte was echter niet van em- stlgen aard, zoodat men voor ongerustheid geen reden aanwezig achtte. Nog gisteren heeft hy in zyn woning een receptie gehouden ter gelegenheid van den „Uniedag”, den nationalen Zuid-Afrikaanschen feestdag. Zyn gezondheidstoestand liet echter niet toe zyn gasten persooniyk te recipieeren doch ver schillende der aanwezigen brachten hem nog aan zyn bed een kort bezoek. In den vroegen ochtend is hy onverwachts overleden. De heer Daniel Johannes de Villiers werd in 1873 geboren. HU genoot zUn opvoeding aan verschillende gouvemements- en particuliere onderwysinstelllngen in den Oranje-Vrijstaat. HU was gedurende eenlge jaren procureur en notaris in den Oranje- Vrijstaat en bekleedde voorts verschillende functies in het openbare leven. HU trad in dert republlkeinschen staats dienst en was president van de gemeenteiyke associatie. In 1914 werd de heer Villiers lid van den Provincialen raad van den Oranje-Vrijstaat en van 1917 tot 1928 was hy lid van den Uitvoeren den Raad. In 1928 werd hy door de Zuld-Afri- kaansche Regeering benoemd tot Handelacom- missaris voor het vasteland van Europa met standplaats te Milaan. Als zoodanig was hy werkzaam tot 1929 toen hem de hooge functie van gezant in Den Haag werd opgedragen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6