PROVINCIAAL NIEUWS THE MANCHESTER GUARDIAN I E COMMERCIAL) Ui COTTON: FLAX: WOOL ARTIFICIAL SILK INDUSTRIES Het Geheim van Sir Carew A ROBINSON CRUSOE’S AVONTUREN MARKTEN Alle abonné’s Het merk ROBINSON staat op iedere zool. Let daar op VRIJDAG 16 JUNI Goede kiekjes! AVENHORN N HEEMSKERK NIEUWE NIEDORP PURMEREND BOVENKARSPEL LIMMEN URSEM BAAMBRUGGE CASTRICUM WINKEL WATCH THE PROGRESS OF THE BRITISH W eer bericht WESTER-BLOKKER and through the columns of WER VERSHOOF ZIJPE ENKHUIZEN ZA HOORN HOOGWOUD 1 N.V. Nederl. Linoleumfabriek te Krommenie An annual subscription of 18 shillings, sent to the Publisher, "MANCHESTER GUARDIAN de volmaakte snelle rolfllm ïavïï Sir B.Z R.K. WEST-FRIESCHE DAMBOND FL vm. Polder -- HEUP-RHEUMATIEK Bij elke weersverandering Nu reeds jaren vrij van pijn N. C. Oud behaalde het kampioen schap ft? ASSENDELFT COMMERCIAL'*, Guardian Buil ding, Manchester, England, will Éring the paper to you eve^f Saturday morning. Write for a specimen copy, free of charge. AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL 1 1 UM" in een tMMiMiiiHimiinmimiiiiiiiitfiiKitoiiiiiiiiuiitiiiiiiKiiiii iiiiiihiii aJé Cen Tel wist te hopen, dat de L. T. B. hier ter «paillll» BUt Controleur. Tot contróleur voor het sanee- (Adv.) s Mt i kan krijgen, en daar wil ik nu eens beide I (Ingezonden Mededeellnc) - bxa. fa In klei befst tetter Weetfrisla. In de Dinsdag gehouden ver gadering is men nog niet tot overeenstemming gekomen wat betreft de bestuursverkiezing. De motie van onbekwaamheid van de zittende be stuursleden werd door de zorg van den be schermheer. den heer Emmerling, Ingetrokken. Oud-bur*euieeater. Onze oud-burgemeez- ter. mr. G. J. Bisschop, heeft een dankschrijven gezonden aan het comité uit de burgerij. Mr. Bisschop spreekt hierin zijn hartelljken dank uit voor de vele bewijzen van waardee- ring, welke hy bij zijn heengaan heeft mogen ondervinden, en hoopt binnen enkele maanden alsnog In de gelegenheid te zijn persoonlijk afscheid te komen nemen. no. 2 geworden, terwijl vervolgens De Boer en Kief tenburg om de 3e en 4e plaats nog een be- slissingsparty hebben te spelen. rlngsplan van het bloembollenbedrljf is door B. en W. aangewezen de heer C. Rood In de Weero alhier. Ontslag. Aan mejuffrouw W. *G. van der Veen is met ingang van 1 Mei J.l. eervol ont slag verleend als ambtenaresse ter secretarie dezer gemeente, met dank voor de vele dien sten aan de gemeente bewezen. Overgeplaatst. Onze plaatsgenoot, de heer P. H. Dick, kommies der directe belastingen enz. wordt overgeplaatkt als zoodanig naar de gemeente Amsterdam. Tot kommies der directe belastingen enz. al hier" wordt overgeplaatst de heer A. Haring, kommies der directe belastingen te Oss, Noord- Brabant en zoo werden er gröKi het niet lang duurde, of B. K. Voetbal. Het programma voor Zon dag luidt: WW IAlw. Forward comb. 1 en 3; WW 3—West-Friezen 3; Valken Jun. a—WW jun. a; West-Friezen jun. b— WW Jun. b. Bannebestuur. In verband met de as. ver kiezing van een bestuurslid voor de Banne Wes- ter-Blokker worden alle R. K. stemgerechtigde ingelanden uitgenoodigd tot een vergadering op Maandag 19 Juni as., des avonds te 8 uur n.t., in café „Het Gouden Hoofd’! (A. Hak). Op deze bijeenkomst zal dan een candldaat voor vermelde verkiezing worden gesteld. Op komst is zeer gewenscht. Het betreft hier de vacature-C. Schouten Azn. Personalia. De heer R. Span, hoofd der school voor lager- en uitgebreid lager onder wijs. is aangewezen om zitting te nemen in de commissie van het afnemen van examens ter verkrijging van het Mulo-diploma. OB 5\>iv ’-baai te Aum het la huur. «tnnge De »e< door den et. na. «houder ten over lange, vi 1. Heei 11. groot 2. Heel toesstraa poot 1 l 1 Hui: poot 1 1 4. Hui) poot 1 l De. als Woensda nu d»i foode is Begum morgei net een de ver* m&Qr OV Op het «untie nrtret v ixmden- Hiema vervolger Mg nu Bloemen! stoken li tocht na Orer Set half neg< reikt, mchtaul molijlre ueuwsgh roigden dm heer ffler-i Schanroi comité Namen deze toet gehouden De he< de mede' die S ja Mei Daanu De org pslaagde Opening Chr. School Woensdagmiddag IJ. te half vier vond de officleele opening plaats van de herbouwde Chr. School aan de Max- quettelaan, In tegenwoordigheid van den Bur gemeester, Wethouders en Gemeente-secretaris. Eveneens waren aanwezig deszelfs schoolbe stuur en J. Ijzerman; voorts het onderwijzend personeel, de aannemer en architect der ver bouwing, respectievelijk de heeren C. Nells en Meyrand en vele belangstellenden. Na eenige toepasselijke woorden werd de sleutel van het gebouw aan Ds. Ijzerman over handigd en de school voor heropend verklaard, waarna een rondgang door het inwendige van het gebouw plaats vond. Autorit. By een gehouden vergadering is wederom besloten om de oudjes weer een ge zellig autoritje te bereiden. Er zal bij de inge zetenen met een lijst gecolporteerd worden om de kosten te bestrijden. De dag Is bepaald op 23 Juli as. Burgerlijke stand Geboren: Axis Dirk, zoon van Dirk van der Vlies en Elisabeth Geertruida van Geleen; Catharina Elizabeth, dochter van Simon Johannes de Wit en Weronica Visser. Overleden: Naatje Mantel, 35 jaar, echtge- noote van Willem de Vos; Cornells Weü, 71 jaren. echtgenoot van Aagje Deutekom. Na zijn even hoogstaanden concurrent B. Hoogland te hebben geklopt, is het den heer Oud gelukt het kampioenschap van den Bond le klasse te behalen. Met de laatste partij tegen Hoogland kwam Oud al spoedig een schijf voor te staan, wist dit voordeel te behouden en In partij winst om te zetten. B. Hoogland is alzoo „Ongeveer vier jaar geleden," schrijft ons iemand, „had ik een leelljken aanval van rh«u- matiek In de heup-gewrichten. Vier weken lang lag ik in het ziekenhuis. Nadat ik er uit was, kreeg ik het steeds weer terug als een verande ring van weer op komst was. Toen probeerde ik Kruschen Salts; eiken ochtend niets anders dan de kleine dosis. Het hielp mij zoo goed, dat ik er mee doorging en na ongeveer zes maan den merkte ik, dat de rheumatische pijnen ver dwenen waren. Dat was drie en een half jaar geleden en nadien heb ik nooit meer eenlgen last van de oude kwaal gehad. Iktieem altijd 's mor gens de kleine dosis en hoewel ik 71 jaar oud ben, voel ik me als toen ik 40 was. Een stadsautobusdienat Purmerend krijgt een stadsautobusdienst. De heer P. Jorritsma, automobielhandelaar alhier, zal dezen in den loop der volgende week openen. De autobus krijgt standplaats op de kaasmarkt en zal rij den naar en van het station der Holl. Spoor. Men kan zich ook laten afhalen waar men wil. Daar het spoorstation hier op vrij verren afstand ligt van de stad is deze autobusdienst zeer welkom. Groot Limmerpoider Het bestuur van bo vengenoemde waterschap kwam gisteren voltallige vergadering bijeen. De Dijkgraaf, de heer Pepping, opent deze vergadering en deelt mede dat door het nieuwe reglement de verkiezing van besturen zoodanig is gewijzigd, dat deze opnieuw moet plaats vinden met October. Tot afgevaardigden naar de vergadering der Bond van Waterschappen werd aangewezen de heer C. Pepping, evenals voor de stemming voor Hollandsch Noorderkwartier. De kiezerslijst welke 216 kiezers telt, werd definitief vastgesteld. Bespreking herstel sluisje bij het kanaal. De voorzitter deelt mede dat een vergadering is gehouden door vijf waterschappen. Inzake het herstel van bovengenoemd sluisje. Bij de be sprekingen werd voorgesteld de kosten welke 600 zullen bedragen, naar de oppervlakte van elk belanghebbend waterschap te berekenen. Spr. vond in dit voorstel een onbillijkheid voor den Groot-Limmerpolder, gezien deze geens zins of althans zeer weinig belang heeft Aan het verslac over het jaar 1933 der N.V. Nederlandsche Linoleumfabriek gevestigd te Rectificatie. Zooals in de advertentie in dit blad van Woensdagavond was vermeld, zou de stremming in het verkeer plaats hebben voor het vaarwater der bulten- en binnenhaven aan de Broekerhaven. Deze mededeeling berust op een vergissing. De stremming van het verkeer geldt voor het verkeer over de sluisbrug richting Broekerha ven Venhuizen. ongelukkige vat Dinsdag reed mej. J. K. in het Zuideinde op haar rijwiel, toen zij een auto en een voer mans wagen moest passeeren. Dat men echter ook nog te voorzichtig kan zijn, werd bewezen door het feit, dat zij afstapte, en in de haast kwam zij te vallen, met als gevolg dat zij onder het paard terecht kwam. Het dier werd onrustig en gaf de juffrouw een trap te gen de borst. Hevig ontdaan en met een ver nield rijwiel werd zij by omwonenden binnen gebracht. dit allerminst te toonen nu niet zoo heel veel belangstelling inboezemde. Mr. Nell Brabazon zou Lord Baronswold zün- als zijn oom, de oude viscount, die zoozeer ge- C Mr G.* Geen middel kan blijvende verbetering bren gen van rheumatiek. tenzij het drie verschil lende werkingen verricht. Deze zijn: a. neutrali- seering van het kwaadaardige urinezuur, dat de pijn veroorzaakt; b. verdrijving van het urine zuur uit het lichaam; c. voorkoming van ver dere ophooping van urinezuur. De zes verschillende zouten in Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies. Twee der ingrediënten in Kruschen vormen het meest werkzame oplossingsmiddel van urinezuur, dat de medische wetenschap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aansporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoodoende om het opgeloste urinezuur langs den natuurlijken weg te verwijderen. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in de ingewanden zouden gis ten en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ont staan. Dat is de oorzaak van de blijvende verbe tering door ..de kleine, dagelyksche dosis”. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 160 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Orr Telefoon. Bij beschikking van den direc teur der telefoon te Amsterdam is'de gelegen heid voor doorverbinding verplaatst van B. van Rossum naar A. Haazevoet, garagehouder, Rijksstraatweg, by wlen men dag en nacht bul ten kantoortijd kan telefoneeren. Ovrn hover B«ett by de Continentale Linoleum Union aangeslo ten Vennootschappen, te weten de Deutsche Linoleum Werke A.G. te Bietigheim, de Lino leum Aktien Gesellschaft Giubiasco te Giu- biasco (Zwitserland) en de Linoleum Aktlebo- laget Forshaga te Göteborg (Zweden), en met die van de Continentale Linoleum Union zel ve, waarmede de Vennootschap sinds 1929 door een belangengemeenschap is verbonden, werd gepoold. In de portefeuille der Naamlooze Vennoot schap Handelmaatschappy „Oleum” te Am sterdam, waarin de N. V. door een voorschot van ƒ244.12634 en ƒ756.000 aandeelen, waarop 10 pet. gestort is, belang heeft, .kwam in 1932 geen wyzlglng. De concernaandeelen komen nog steeds voor 110 pet. in de balans voor. Evenmin als verleden jaar is het mogeiyk voorstellen te doen om door kapltaalsafstem- peling het verlies te laten verdwynen. Voor gesteld wordt het verliessaldo ad. ƒ1.011.393.50 (verliessaldo 1931 ad. 1.121.432 minus het wlnstsaldo over 1932 ad 110.02830) op nieuwe rekening over te brengen. U „Of ze zullen Mr. Rutland ontmoet hebben, öf m sullen een bezoek gebracht hebben op Rjrecroft. Dat is maar goed ook. want we wa ren tot nog toe in gebreke gebleven, hem te bedanken voor zyn vriendeiykheid tegenover jullie belden. Sir George heeft hem zeker voor de lunch genoodigd. Hoe jammer, dat de klei ns majoor er nu niet by isl Die is zeker by- sonder gesteld op Mr. Rutland. Ja waariyk, het moet dan ook een zeer knappe jongen zyn, Lucinda!” ^Ja, dat heb ft wel gezegd". „HM doet mij eenlgszins denken aan Sir Oeorge, toen ft hem voor bet eerst zag, al is dan ook niet soo blond." Op de lieftalllgste wyze bedankte Lady Ca rew nu ook Mr. Rutland voor zyn vriendeiyk- beld, haar dochter en Miss Gunn bewezen, en verontschuldigde zich, dat zij dit nog niet schrifteiyk had gedaan. Even later trok Sir George haar wat ter zyde met de geestdriftige opmerking: Krommenie ontleenen wy het volgende: Hoewel de ongunstige economische omstan digheden ook dit jaar haar stempel op de re sultaten van de Vennootschap gedrukt hebben - en de omzetten, In g«j)d uitgedrukt, wederom lager waren dan het reeds ongunstige jaar 1931 en wel 36 pet., wijst de verlies- en winst rekening, nadat een bedrag van 280.909.25 op de vaste activa is afgeschreven, een wlnstsaldo aan van 110.03830. Dit resultaat is verkregen, nadat de winst De baviaan stak den punt van den pen in den hoed, en zwaaide dezen in het rond. Toen wierp hy den hoed in de lucht en ving hem weer op. „Het is een buitengewoon goed jongleur!” zeide Ivy. „Weet Je wat? We wormen heen”. Charley deed den laatsten tyd nameUjk druk aan entomologische studiën, zoodat men over al in huls rupsen vond krulpen, wat Miss Gunn al menigen doodschrik had bezorgd. „Zeg. Pat, soms nog een boek uit de bibliotheek dan kan Ik het tegeiyk voor je Besloten wordt, dat B. en W. nog in nader overleg met den polder zullen treden. Aan de orde ia. aanwijzing van een gevolmach tigde voor verkiezing van hoofdingeladen voor het Hoogheemraadschap N. H. Noorderkwartier. De VOORZITTER deelt mede, dat in vongee Jaren den burgemeester deze volmacht werd op gedragen. Als lid van het Burg. Armbestuur in de vaca ture van den Heuvel wordt benoemd de heer P. van Dam. Van de Commissie uit de West-Frtesche ge meentebesturen is een schryven ontvangen, met verzoek wederom 1 ct. per inwoner beschikbaar te willen stellen in de kosten door deze Com missie te maken. B. en W. stellen voor, evenals vorig jaar, deze budrage te verleenen. Aldus besloten. Aan de orde is voorstel van B. en W. om de reserve van het G. E. B. rentegëvend te beleg gen bü de Boerenleenbank. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat aangenomen wordt, dat de Raad indertyd een besluit genomen heeft tot het beleggen van de reserve by de Boerenleenbank. De VOORZITTER deelt mede, dat in de no tulen een dergehjk besluit niet is te vinden, waarom B. en W. voorstellen alsnog bet for- meele besluit daartoe te nemen Met algemeene stemmen vereenigt de Raad zich met het voorstel van B. en W. Ingekomen is een verzoek van Rijks- en Ge- mëentepolitie om vergoeding vervoerkosten voor hondendressuur. B. en W. stellen voor deze vergoeding te ver leenen tot een maximum van 50. Na eenlge bespreking wordt het voorstel van als je noodig hebt meebrengen”. Patty bedankte hem en liep ook de balkon deur uit. Garth Rutland volgde haar en Sir George betrad eveneens het gazon, zoodat en kel de beide dames by het venster bleven staan. Charley liep wat vooruit, de jongelui volgden en de baronet vormde de achterhoede. „Waarde Lady Carew", begon Miss Gunn, „acht u het, met het oog op de omstandighe den, niet onverstandig, om de jongelui zoo sa men te brengen?” „Maar, Lucinda, hoe kom je daar nu zoo bV? Patty is nog veel te zeer een kind voor dien nonsens!” „Ze is byna twintig, moet u denken". „Nu ja, te is immers niet aangelegd voor die soort dingen; daar is ze veel te nuchter voor! Bovendien heeft de erfenis van oom Batch- ford een heele verandering gebracht in haar vooruitzichten. En daar ben Ik biy om. Ik wil je wel bekennen, dat ik eerzuchtig ben voor haar. En wat je daar nu zei van: „of het wel verstandig zou zyn, die" twee by elkaar te bren gen”, de ervaring zal je toch ook wel heb ben geleerd, dat, als je jongelui opzettelijk van Mid In' het wtMude de v »e«« *wonk MS d De J® inerte® insterd. OrtUirtB Mrterdt Het B Gemeenteraad De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag JX Van het bestuur van polder Ursem is schryven ingekomen, waarin wordt medege deeld. dat alle risico voor aflevering van bag ger enz. in werkverschaffing, naar de meening van dit bestuur, voor rekening van de gemeente komt. De VOORZITTER deelt mede, dat dit schry ven is ingekomen naar aanleiding van ’n klacht van den heer Jb. Blauw te Spierdijk, die niet genegen was de ontvangen bagger te betalen, daar de afwerking van het baggerwerk niet tot genoegen was geweest. B. en W. hebben toen den polder verzocht hierin by te dragen. De heer BOL zegt, dat deze kwestie waar bij genoemd sluisje, daar dit waterschap, naast schyniyk door het dagelljksch bestuur behan deld is. Hem is hiervan niets bekend. B. en W. aangenomen. Van de beide voetbalclubs te Ursem is een adres ingekomen am tot afdoende verbetering van het sportterrein te willen overgaan. De -VOORZITTER deelt mede, dat hieraan reeds begonnen was, doch dat door onvoor ziene omstanigheden het werk weer stopgezet is. De Rykssubsidie, waarop aanvankelyk werd gerekend, laat nog steeds op zich wachten. Verscheidene leden achten bet gewenscht iftet een grondige verbetering nog eenlgen tijd te wachten en het terrein alleen zoover in orde te maken dat het weer bespeeld kan worden. Aldus wordt besloten. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bericht igekomen dat de verhooging van de steunbedragen voor georganiseerden en onge organiseerden met 130, waardoor deze resp. gebracht zouden worden op 9.en 7.50, niet kan worden goedgekeurd. Wel gaat deze bewindsman ermede accoord. dat de steunnorm voor ongeorganiseerden wordt gebracht op 6.50. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. het noodzakeiyk achten dat een verschil In steunuitkeering biyft bestaan tusschen georga niseerden en ongeorganiseerden van 3.en derhalve voorstellen de steunregeling voorlooplg onveranderd te laten. De heer BROERTJES acht dit verschil te groot. Een uitkeerlng van 5.50 aan ongeorga niseerden acht hy absoluut onvoldoende. Na eenlge discussie wordt besloten de steun regeling onveranderd te laten. Hierna sluiting. Hjj was zijn loopbaan begonnen als particu lier secretaris by een van de vyf hooge ambte naren. die de schatkist bebeeren: toen had hij diezelfde betrekking bekleed bU een gouver neur van een van de buitenbezittingen In Au stralië, die zich echter zoo onpopulair had ge maakt, dat hy nu een jaar of drie geleden te ruggeroepen werd, zoodat Mr. Brabazon ook weer in het vaderland was gekomen en al heel gauw daar als afgevaardigde had plaats geno men in het Parlement. ,X>it is zeker het beloofde bezoek. Mr. Braba zon?” vroeg Lady Carew. Ze stonden nu in het open deurvenster van de eetkamer, maar waren er nog niet binnen getreden, want Mr. Brabazon had bedankt voor de ultnoodlging, om te lunchen daar hM gebruikt had aan het station te York waar in) had moeten overstappen. Patty was zich wat gaan opknappen. Sir George had Lucinda voorgesteld of ze met den steun van zyn arm niet een wandelingetje door den tuin zou durven doen. (Wordt vervolgd). Hoogste stand: 764.1 te La Coruna. Laagste stand: 743.7 te Reykjavik. Verwachting: Zwakke tot matigen wind, meest uit Westeiyke richtingen, half tot zwaar bewolkt, wellicht eenige regen of onweer, iets koeler, vooral in het Noorden. Zen op 439, onder 932. Licht op 932. 23 Juni Nieuwe Maan. Brand. Donderdagmorgen brak by den heer S. Bakker brand uit. Het vjaur greep snel om zich heen en al spoedig stond de zaak in lichter laaie. De motorspuit van Avenhorn en een handspuit waren spoedig aanwezig; deze tracht ten de belendende perceelen te behouden, nJ. het huls van den heer Bierman, waarvan het dak met riet was bedekt. Men begon te vreezen, dat de 3 spuiten het werk niet afkonden en in va^‘ de*Cv7nnootechaVrmZT'die ““^(te'ovZ^f*116^1 va*? Oudendük tt- e haald. Deze was spoedig ter plaatse. Het vuur was men nu spoedig meester. Hét huls brandde echter tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. kweld werd door de jicht, kwam te overltfden- Hy was knap van uiteriyk en zeer bekwaam- Hy was rechtsgeleerde, had nu al een zetel in het Huis van Afgevaardigden en velen beweer den, dat hy niet rusten zou, eer hU Premier was, zóó groot was zyn eerzucht. ALKMAAR. 16 Juni. Kaasmarkt. Aan voer 173000 K.G., 95 stapels. 47 fabriek», kleine 34.00, 13 boe ren. kleine 33.50. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 16 Juni. 10300 KG Tomaten: A 39 303930. B 39.10. C 38.00. CC 16.90. 14300 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 3304.70, Drielingen 130330. kleine 0.10 0.70 «000 boe Wortelen 3 803.30. 370 stuk» Bloemkool 3306.00. BLOKKER, 14 Juni. „Op Hoop van Zegen" Aardappelen: Schotsche. groote 5.10«70. Idem kleine 5.0G«.00. Andijvie 0.90, Bloemkool le s. 4 800.00. idem 3e soort 3.105 00. Idem kriel 1.401.50, Komkommers 3.80—830. Postelein «00 9.00. Sla 0301.10, Slaboonen 40.0050.00, Snjjboonen 40.00. Wortelen «30, Peulen 14.00— 18.00. Aardbeien 30.0044.00. BLOKKER. 14 Juni. „Op Hoop van Zegen” MlddagveUlng Tomaten: A 33.00. B 33.00, C 31.40. OC 17.30, Kruisbessen 5.80. BOVENKARSPEL (Station), 15 Juni. „De Tuin bouw” Aardappelen: Sulton 1363.10. Nine tyfold 3.00—320, Schotache 3.053 40. kleine 0 851.20. kriel 0 40, Elgenh. 4.03—8.70 per baal. Aan voer 11980 baal. ENKHUIZEN, 15 Juni. Aardappelen: Schotsche, Op zekeren dag zaten Ivy, Robbie en Topsy onder een boom, toen een baviaan aan zyn staart aan den boom hing. En dat gemeene beest nam Ivy’s hoedepen en haar hoed af. Ivy keerde zich met een gilletje om en staarde den baviaan met groote oogen aan. „O, hemeltje, wat zullen we hebben?” riep zy uit. „Zoo’n raar beest heb ik nog nooit van mMn leven gezien!” groote^ SLOO8.06, middenprljs 2.25. Idem klsfae ENKHUIZEN. 15 Juni. Vlsch 7 vasrt,,.^ met 1078 pond Z N. Schol 5.257 50 met 77 pond Ansjovis 0.09 >4, 13 vaartulgeïrïÏÏS 331 pond Bot 30.30—30.75. 10 vaartwel 463 pond Hoekaal 0.31—0.47, 6 vaartuigen SS 328 pond Kullaal 0.370.23. K HEEMSKERK. 15 Juni. HoU. Bloembollenhu., te Llsse. Wy noteerden o m voor 80 bed 'Su? Ornatus 42.00. 38 bed Golden Spur 170 00 inïü; L. Coeter 35.00. 55 bed White Lady 58 00an S3 Darw. Bartlgon 156.00. 50 bed La Nótre i2fion bed Ingleecombe Pink 14 00. 12 bed Clsra» 14.00. 41 bed D. N. v. Slon 37.00, 13 bed MtaT beth 40.00. 17 bed Pride 25.00, 36 bed Baron m3? 46 bed Artur 56 00, 5*4 bed Oostenrijk 30 00 gehouden). 4 bed Murillo 17.00. 17 bed brillant 34.00 (opgehouden), 22 bed EXT TnïE!: 50.00. 6 bed H. I. White Excelsior 38 00 isïï! Imperator 50.00, Eng. Iris per bed 13.00 a S3 Colchlcums 190.00, 6 bed v. Everdlngen 8 00 HOOFDDORP 15 Juni. Boerennoteertngem Granen en Zaden. Rogge 4.004.50, Ch 4.75 6.00. Haver 4.254.75. Dulvenboonen a rw 9.00. Groene Erwten 10.0014 00, Kansri»»*7 5266.76. Karwljzaad 30.0032.50, BlauwnS3? zaad 60.0061-00. Per 100 K.G. ™sn- HOOGKARSPEL. 15 Juni. Aardappelen* Schar sche 2.062.20, kleine 0.70—0.90. Aanvoer tn schuiten. HEM (Zulder-Kogge), 14 Juni. Aardanoel*»- Schotsche. groote 2.203.65, kleine 045--^S’ Aanvoer 1400 baal. Bloemkool I 620e óo II 520—7.30. Sla 030—1.30, Doperwten 13 15.00, Peulen 11.0016.00, Wortelen 6 80—4)jin Slaboonen 41.0062.00, Spinazie 5.009 ÓO a«m’ beien 36 0048.00. Kruisbessen 5.80 LEIDEN. 14 Juni. Coöp., Groenten-. Fruit- en Bloemenvelllng-vereen. „Lelden en Omstreken^ Andijvie 0301.60. Kroten 2.202.80. Komkom' mers 1.50930. Bloemkool I 3.10—8.10 Bloem kool II 1.50330. Peterselie 0.50120 Prei osö —0.80, Radijs 030—1.10. Kropsalade 0 50—L3o Selderie 0.50120. Wortelen 1.807.90 per Ion stuks Snljboonesi 29.00—46.00. Stamboonen 56 00 62.00. Tulnboonen 7.0012.00. Doperwten lann —18.00. Postelein 2.00—5 00. Tomaten: A 32 bo Idem B 31.40. Idem C 30.00, Idem CC 18.40 ner 100 K.G. MEDEMBLIK 14 Juni. Marktver. „St Joseph” Aardappelen: Groote Muizen 220235 kleine Muizen 0.601.00. kriel 0.150.30 per halve HL. TER AAR. 15 Juni. Centrale Veiling. Peulen 0201.70. Doppers 0.65—1.10. Capuc. 0.90lis Tulnboonen 0.800.75, Kasboonen 3 90 4 6o' Kas-stek 1.102.60. Bloemkool 0.02—0 05 dubK Stamboonen 4.706.20. Prlncesseboonen 710 NOORD-SCHARWOUDE Schotsche Muizen f 3 304.00: Drielingen t 1202 00: Kleine I 030 f 0.50: aanv. 13300 K.G. Rbabarber t 030 Aanv. 7000 K.G. Doorgedr 3200 K.G. U11 HOORN. 15 Juni. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 575 stuks. Goudsche kaas le soort met R.M. 22 OO25 00, Idem 3e soort met w u 18.002100 Handel matig. WESTLAND. 14 Juni. Mlddelprys v. d. WesU, Veilingen. Roode bessen 0.600.94. Aardbeien 0 20 —0.38, Druiven 0.601.36. dubbele Boonen 030— 038. Snijboonen 0.300.49. Kruisbessen 0.04— 0.11. Postelein 0.020.05. Spinazie 0 04O.Ó7>4 Aardappelen 0.030.11. per K.G. Tomaten: A 8 7Ó 425. B 3.403.95, C 3.704.00. CC 220—306 per bak. Bloemkool 1308.00. Eieren 2 30330 Komkommers 3.007.00 per 100. Andijvie 0 40—- 0.50 per 100 krop. Meloenen 0 601 10, Perziken 0.020.30 per stuk. Peen 1.506.00. Rabarber 1304 00. SeldèrU 0.400.70. Sjalotten 1.001.50 per 100 bos. Groote Boonen 0.060.09 per K G. WOGNUM. 15 Juni. Aardappelen: groote Mui zen 2.803.50. Tomaten 028. Aardbeien 0 18— 0.38. Komkommers 5.80. Bloemkool le soort 2 50 7.00. SlaboonF’i 0 45—0 47. Doperwten 0.14 0.16. Peulen 0 160.18. Wortelen 3.508.10, Sla 0.501 70. Spinazie 4.004.90. ZWAAG, 14 Juni. Velllngsvereen. ..Bangert en O." Aardappelen 3 205 40. Kruisbessen 5 80. Tomaten: A 32.00. B 32.00. C 31.40, CC 17 30. Sla boonen 42 0052 00. Snijboonen 38 0046 00 Spinazie 2 0010.00. Postelein 4 0013 00 Peulen 13.0019.00. Doppers 14.0017.00. Tulnboonen 10.00. Aardbeien 32 00- 46 00. Druiven 114.00 119.00 per 100 K.G. Bloemkool 4.50720. BU 0.50160, Rabarber 3.00—5.20. Wortelen 5.00— 9.20. Andijvie 0 501.40. Komkommers 5 00—8 10, Perziken 3.0012.00. Pruimen 12.0020 00 per 100 stuks. dien de beschikking heeft over de Noordermolen welke in tyd van nood het overtollig water spoedig wegwerkt. Spr. stelt voor hierin Ged. Staten te hooren, Spr. stelt voor hierin Ged. Staten te hooren. Na eenige bespreking werd aldus besloten. Begroeting 1933. BM de behandeling voor de begroeting werd besloten, de Noordermolen grondig te doen opknappen, en werd dit werk opgedragen aan den heer Jac. Metselaar te Limmen. De omslag werd bepaald op 5.50 per H.A. De begroeting werd voorloopig vast gesteld op een totaal-cyfer van 15.167.06, waaronder een post onvoorzien groot 1250. De boete op de schouw werd bepaald op 50 cent per perceel. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat de tyd van schouwen wordt bepaald in overleg met dé Heemraden, alhoewel niet steeds de juiste datums worden bepaald. De regeling der datums wordt door spr. vastgesteld. Dit ter voorkoming van misverstand. Algemeene vergadering L. T. B. De L.T.B.- afdeeling vergaderde dezer dagen ter bespre king van het Saneeringsplan. Uitgenoodigd waren de heeren Van der Laan uit Voorhout en de heer Tel uit Haarlem, die een uiteenzetting zouden geven van het sa neeringsplan eb het groote nut, lid te zyn van den L. T. B. De heer Van der Laan wist door zyn heldere ulteeneztting de aanwezigen wel te boelen. Op zeer duideiyke wyze zette hy uiteen, het groote E nut van saneering, daar de productie naar het gebruik geregeld moet worden willen de kwee kers nog een bestaan vinden in hun bedryf. Het idee dat de kleine kweekers naar omstan digheden zwaarder zouden worden getroffen dan de groote, aangaande de inlevering der bloembollen wist spr. zeer juist te weerleggen. Het plan aan kleine bedrijven van 1 tot IS f H.A. en daaronder een vermindering tot inle- - veren toe te staan vormt nog een ernstig punt van overweging. De spreker wist te bereiken, dat de gedachten die heerschen omtrent het saneeringsplan by de kweekers veel gunstiger zyn. De heer Tel wist op duideiyke wyze het groote nut van lid te zyn van den L. T. B. aan te toonen. Zeer zeker zal het aantal leden in deze afdeeling vermeerderen. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd een druk gebruik gemaakt. De voorzitter was zeker de tolk der vergade ring toen hy beide heeren van harte bedankte voor de moeite, gegeven om hier dezen avond te komen spreken. De avond kan niet anders dan zeer goed geslaagd heeten. Hy eindigde met een aansporing Zaterdag as. de groote vergadering te Haarlem by te wonen. Het is te hopen, dat de L. T. B hier ter plaatse meer van zulke avonden organiseert. een uitstekende eléctrische bemaling, boven- elkaax houdt, er dan in den regel wat tusschen hen gaat bestaan". .Nuchter zou Patty zyn?” dacht Lucinda in zichzelve. .Neen, dan heb ik haar toch beter leeren doorzién in de vyftien jaar, dat ik haar nu ken! Ik geloof vast, dat zy al liefde heeft opgevat voor dien Jongen Garth Rutland". Sir George, die zyn vrouw hoorde aanko men, ging haar ijlings tegemoet en bood haar den arm, en Patty, die dit zag, stak ook haar arm door dien van Garth en vroeg hem, ter wijl ze met haar lief gezichtje naar hem op keek: „Ik heb toch niet overdreven, vindt u wel?” „Wat bedoelt u?” „Dat moeder knap is?” .Neen zeker niet! zy is de knapste vrouw, die ik ooit gezien heb!” Hy legde eenlgen nadruk op dat „vrouw”, wat Patty echter niet ontging. „Daar ben ik biy om. En ze is van binnen even mooi als van buiten. U begrijpt dus wel, dat vader haar aanbidt.” „Di.t merkte ik aan alles”. .Natuuriyk. Toch zyh ze al ruim twintig ja ren getrouwd". Ineens hielden belde paren stil, want uit het kreupelboschje was duidelijk Charley’s stem waarneembaar „Hallo. Mr. Brabazon. U daar? Ik dacht, dat u nog lang met die Tartgfwet bezig was”. Het viertal stond nu ook v4qk tegenover Mr. Brabazon en zoo werden er griJëtqn gewisseld, waarna op dit blad rijn Ingevolge de verzekerlngsvoorwaarden tegen f by levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7C/Ï by een ongeval met f QCfï b(J verlies van een hand f 1 oy verlies van een f by een breuk van f by verlies van *n ongevallen verzekerd voor een der volgende ultkeerlngen f verlies van belde armen, belde beenen ol belde oogen I doodeiyken afloop veen voet at een oog duim of wysvlnger f v V»-been of arm f Tr(/»“ anderen vinger nemen hem mee naar het kamp, dan kan de zee man met hem spelen.” Freddy Vrijdag moest lachen toen hy den baviaan zag, dien ze voor hem mee hadden gebracht. .Nee maar!" riep hy uit. „Het is zoowaar Benjamin, dien hebben we eenige maanden geleden uit het bees tenspel verloren.” (Morgenavond vervolg). „Wat Is dat een. flinke jongeman, Alice! En wat is hy trotsch!” „Trotsch, waarop?" vroeg de lady. „Wel, op dat oude Ryecroft, op zyn naam en zyn familie. Ja, wy zyn nu eenmaal niet zoo aangelegd maar dat hy trotsch is op zyn oud buis dat kan ik mjj begrijpen. Je moet er toch vooral ook eens heen. Het is de moeite waard en juist iets, waar jy zoozeer van houdt. Hy- zelf is een knappe kerel, zoo forsch gebouwd en met zoo’n flinke houding, vind je ook niet?” ^Ja, plaag my nu niet meer, George. Dat is allemaal waar. Hy ziet er uit, precies zooals ik dit verwachtte en zooals Ik het niet gewenscht had”. M Sir George begreep niets van dezen uitval en er volgde ook geenerlel toelichting op, want Lady Carew wendde zich nu tot haar dochter, die naar haar toe kwam met de woorden; .Mt. Rutland zegt dat hy gaan moet. Hy kan niet langer van de fabriek wegbiyven”. Lady Carew reikte den jongen man nu ook de hand en sprak den wensch uit dat zy hem spoedig hoopte weer te zien. „We zyn te nA-buren, niet waar, dat wy zoo vormelijk met elkaar zouden omgaan. Al heel gauw zal ik u dus eens vragen, of u my uw oude heerlijkheid wilt laten zien. En dan wilt u ons ook wel eens de fabriek rondlelden, niet waar? Carley”, dit laatste tot haar neef, die op eenlgen afstand stond .moet jy Mr. Rutland ook niet goedendag «eggen .Nog niet, tante, ik ga met hem mee naar de stad. Hjj weet daar iemand, bjj wlen ik zyde- land en Charley Carew liepen naast elkaar, in de richting naar het hek van Capheaton, ter- wyi vier paar oogen hen volgden. .Noe eigenaardig! Ik wist in het geheel niet, dat u Mr. Rutland kende”, zei Lady Carew. „Och neen, ik geloof ook niet, dat ik ooit zyn naam genoemd heb. Als jongens hebben we elkaar dikwyls ontmoet, terwijl ik dan op Ba- ronwold- was. Hy is, geloof ik. een paar jaar jonger, maar in sport was hy my altyd de baas. Nu hebben wy elkaar al in geen jaren meer ontmoet, zoodat het mü nóg verwondert, dat hy my herkende. Houdt u vanaoudheid- kundige schoonheden. Lady Carew? Dan zult u genieten van Ryecroft, ofschoon het in som mige gedeelten niet veel meer dan een ruïne kan genoemd worden: de familie is zéér, zéér achteruit gegaan”. „Ryecroft is in het geheel nog geen ruïne!” zei Patty, den arm van haar vader nemend. .Dan heeft u het zeker in den laatsten tyd niet gezien, Mr. Brabazon”. ■Baat eens kijken: het zal een jaar of vyf geleden zyn. Miss Carew, of mischien ook lan ger. Heeft u het onlangs nog gezien?" „t Is juist dank zy deze Jonge dame. Mr. Brabazon, dat wy iets van Ryecroft en Mr. Rutland afweten”. En toen deed de baronet een eenlgszins over dreven verhaal van Patty's avontuur, waar de vriéndelijke causeur blijkbaar zelve van genoot, sseld, maar dat Lady Carew ongeduldig maakte en Rut- I Mr. Brabazon, ofschoon hij zyn best deed, nu

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2