STADSNIEUWS Mc Een heilige onderwijzeres BEURS VAN AMSTERDAM N. V JAN DE VRIES Mkmaar, 20 Juni Agenda r 35M 24H 43 36 Er MARKTEN Wisselkoersen Sublimaatpoeder en Pastilles Koper Vitriool, Gebluschte Kalk, watervrije Soda, Normaal Pappoeder ff* »M 22 H ie? W’ girtbuls tobetFi ten toeeti -ccnlker nebtinge tenen t modde 1 ran chrii In Grant pen l*t< er bun ii net» er i tn een F testen va rijk self at de 1 wgen b nein te houding schrijven spruit ui iet node toen fnu Mn nog bouwen ranraarlt «telbaar kin, ter» bui» ver vreemde raring w wr-dlen rarbazinj roemrijke tureele 1 overweeg Omitre de orde confratei nar zij Dit zoi roemruel rein dat no »u ai ker ultbi ran Rot monnlkei beroemd» «ten, die heel bes vonder, popularlt alleen di tot dank jaariyks tomen. 'S°ï DINSDAG 20 JUNI POLITIE-fiERICHTEN DE GROOTE VLECHT VAN BALBO ZANGERSJUBILEUM Gi Woensdag 21 Jam Groote belangstelling HET HANZE-BOEKJE Zomer! FAILLISSEMENTEN Excursie op 19 Juli BURGERLIJKE STAND Personalia DE ORANJETREIN BERGEN TERESA HELENA HIGGINSON CASTRICUM Bloemencorso 9 Aug. De Bruid van den Ge kruisigde 1844-1905 BRAND WEER-VOETBAL DINSDAG 20 JUNI 1933 Spreekuur Kamerlid Van de Bilt Onderscheiding Muziekconcours te iastricum KEURING VAN PAARDEN Een nieuwe zaak in een nieuwe straat IN ELKE HOEVEELHEID TEGEN UITERST LAGE PRIJZEN DE V. V. V.-FEESTEN TE BERGEN TELEFOON 3 24 ALKMAAR n 61 «M De heer B. Landman ontvangt het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice” Roggehandelaren Programma Gemeentelijk Rad iobed ryf ld d* std QUDORP afscheid voor lm- ..Ben afscheid Apothekers nachtdienst Aangifte tot 12 Juli h. in een bloemen- Johé. Catharina reclame- ein lage entree te bezichtigen zijn. Eindexamen Gem. Gymnasium 21.» ■i'l S5ï Zondag voortgebracht. Peuaawa 8t P. J. M. v. d. BURG, Pastoor E. a. d. H. Door Cecil Kerr. Uit het Engelsch vertaald door Th. Kwakman, pastoor. (Pax. Chassé- straat 6, Den Haag) Aan den sergeant-majoor-admlnistrateur K J. de Haas, van het Landstormverband te Alk maar, is de zilveren medaille voor 24-Jarigen trouwen militairen dienst toegekend. Elk Hanzelld houde dezer, dag vrij om deel te nemen aan de Hanze-excursle. de vijfde in I4M 1» 100 16 170H ei OM 101 KOM 100M eiH ■oom 86H «Ut M 19 19 16 62M De A. N. W. B., die dezer dagen zijn 50-Jarig bestaan viert, voert een groote actie om te komen tot een ledental van 100.000. De consul van den A. N. W. B., de heer J. Leyen, Karei de Grootelaan, verzoekt ons mede te deelen, dat men zich bij hem als lid kan opgeven. IK I36M 14 125 90 T6 64 68 De Zondag- en nachtdienst wordt tn de week van 18 tot en met 24 Juni waargenomen door de apotheek van mevr, de Wed. C.M. B. Wan na, Mient 11. 150 I46M 25 154M 34 18 18 16 UM HM mm 33 21 21 30 35 2M 146 14BM 23 153 06 3M UM 16 IBM 2M o 01 3 10 15 18 UM VI Konstnui Piet stenneberg, Koningsweg. Ten toonstelling werken van Fllarski tot 30 Juni. Victoria-Theater: mer”.' 231 140 0> 6M 4644 31.00 Suiker a. v. a Jav Cultuur N 1 8 O ?oei «medio Vorstenlandao sctions idem 1.44 *:Sm 34.15 <8.02)4 J7 5O 43.30 «2.50 2.02M 1X00 Het Kamerlid Van de Bilt is voor belang hebbenden te spreken: Vrijdag den 23 Juni as. te Hoorn, in Bellevue tegenover het station, van 1 uur tot half 3. Te Alkmaar: Hotel Proot, van 4 uur tot half zes. T entoonstellingen ribal Dell Batavia Oude Dell □oetkuat Senemoab Wü 28t. «6h I0H UM De a.s. verkiezingen van Hoofd ingelanden en Plaatsvervangers van het Hoogheemraadschap Noordh. Ncvrderkwartier Pastoor van Ooetwaard. Zondag werd onze pastoor tijdens de H. Mis van 8.30 uur ongesteld. Dit veroorzaakte in de volle kerk eenige consternatie. Gelukkig was de onge steldheid niet zóó erg dat de dienst moest worden afgebroken Den pastoor zijn eenige dagen van absolute rus*, voorgeschreven. Zwart, Hello, f 30; Niedele, eigenaar K. Reyne Kz„ Barsingerhorn. f 40; Olidla, eigenaar, L. Oiy. Heiloo, f 30; Ruchie, J. Rotteveel, Helloo. f 40; Onel, eigenaar J. de Graaf, Schagerbrug. f 20. Continental OO Sbell Union OU Vorige koersen Heden 97H 64*4 30H 23M 148*4 2 I40M Victoria 1neater; mer". Londen BerlUn Parite Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Ingevolge de wet tot „Steun ten behoeve van verbouwers van rogge oogst 1933” zal steunrogge alleen mogen worden gekocht door personen of rechtspersonen, die als verbruiksrogge- of taal handelaar zijn erkend. a. Om als verbruiksroggehandelaar te worden erkend, moet men als regel in de jaren 1929, 1930 en 1931 per jaar gemiddeld minstens zestig ton op Nederlandschen bodem geteelde rogge ten behoeve van zijn handel of bedrijf hebben ge kocht. b. om als zaalroggehandelaar te worden er kend, moet men in de Jaren 1929, 1930 en 1931 per Jaar gemiddeld minstens tien ton op Neder- iandèchen bodem geteelde rogge voor zaaldoel- einden ten behoeve van zijn handel of bedrijf hebben gekocht. Zij, die meenen tot de categorie a te behooren, gelieven aan te vragen, een .Aanvraagformulier voor Verbruiksroggehandelaren". ZIJ, die meenen tot de categorie b te behooren, gelieven aan te vragen een „Aanvraagformulier voor Zaalroggehandelaren”. In belde gevallen dient de aanvrage te ge schieden vóór 22 Juni bij de Centrale Rogge Organisatie, Korte Voorhout 10, ’s Gravenhage. Vorige koereen Heden ll 6M DINSDAG, 30 Juni. Vorige knersen Heden 8.43*» 98.00 9.19M 34.75 46.03*4 3L55 «3 45 «2.65 2.04*4 13.00 7.40 21.25 226*4 130 0* «M 41 31.30 Do m neer da kloosters, toil St. instituut voltooid getaand, op éigen ter telt t de bibl Khildery Natuui durend voor het ten zij opnieuw geving 1 waarbij verwoest Grande- ten opb De tv pU> wai ring bev den ver levenloo val en 1 verwaar De re vat m i ie had stemmii •tal. lm betimmi gericht" bouwsel ongevee slotte n geschiet nieuwe vang v rusthui: de niet bet Ki bun va varen een De een las hadden men, o profess ronden van te bond v Mijnbouw Boeten Mijnbouw Alg Exploratie Red lane Lebong De route van de heenreis, welke gaat van Orbetello over Amsterdam, Londonderry, Reykjavik, Cartwright, Shediac en Montreal naar Chicago. Bij Koninklijk besluit is aan mr. D. Baste rt. op zijn verzoek, met Ingang van 1 Juli, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kan tonrechter te Alkmaar, tevens belast met de waarneming van de werkzaamheden van kan tonrechter te Schagen, onder dankbetuiging voor de door hem In rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. Gistermiddag reed een vrachtauto In de Lan- gestraat tegen den verkeerspaal, staande "oor het sigarenmagazijn „De Frenne" tengevolge waarvan deze paal geheel af knapte. De eigen., ar van den auto is bij de politie bekend terwijl de paal door Gemeentewerken zal worden hersteld. Union Pactflo Wsoasb Erl» Kansas City South. South Bauw 101 '01M ALKMAAR. Afd. A. Geslaagd: mej. G. Blaau- boer. Alkmaar; de heeren: P. v. Esch, Alkmaar; A H. Emmerltng. Helloo; M. Hooge, Amster dam en J. J. Klant. Warmenhulzen. 2 herexamens en 1 afgewezen. (Herpl. wegens misstelling) tndostr Buitenland Anaconda Setplebem Steel 0 a Steel U 8 Leather Intern Nickel Door den eigenaar van een rooibootje was bij de (Militie aangifte gedaan van de vermissing daarvan. Een viertal Jeugdige enapen had dit bootje weggenomen, om daarmede te varen. Zij zijn door de politie ernstig onderhouden. Petroleum Jaooea Kon OUa 16 I61K 03 8 I exdlv. Ten slotte moeten we er nadrukkelijk op wij zen, dat de aangifte tot deelname van af he den reeds kan geschieden, doch onherroepelijk op 12 Juli as. de lijst der deelnemers wordt ge sloten. Tot heden toé kon telken Jare ten dien op zichte nog eenige consideratie worden gebruikt, doch zulks is voor d 11 plan beslist ónmoge lijk. De voorbereiding van dezen reisdag is zoo danig dat op 12 Juli precies moet kunnen war den rekening gehouden met het aantal reisge zellen. Ni dien datum moeten we dus Iedereen be slist teleurstellen. Betreffende de nadere bijzonderheden ver zoeken we aandacht voor een volgend „Hanze- hoekje”. Bebkev A'dam Rubber BAfidAY Dell Batavia Rubber Seroadladl SUau v i a a Allied interoontln Rubber In de thans gedeeltelijk gereedgekomen Kreb- besteeg (die b.nnenkort een anderen naam zal krijgen) is thans de eerste nieuwe zaak gereed gereed gekomen. Op den hoek aan de Nleuweslootzijde heeft de heer Broers een geheel nieuw en royaal ge bouwd pand laten verrijzen. Door den aannemer G. Kuiper van Heiloo. Is onder architectuur van den heer P. v. d. List in drie maanden tijd den geheelen nieuwbouw tot stand gebracht. - Het pand, dat reeds van buiten een goeden Indruk maakt, stelt ook van binnen zeker niet teleur. Alles is even practised en smaakvol in- gericht en voldoet aan lederen redelijken elsch. Alles is in lichte vroolijke kleuren gehouden, terwijl licht en lucht vrij toegang hebben. Van de inrichting noemen we den practi- schen rubbervloer, de uitstekende verlichting, van den heer (Genefaas) het keurige buffet, het flinke biljart en de sanitaire inrichting. Het geheele café heeft een oppervlakte van 74 vierkante meter, terwijl een gedeelte daarvan als vergaderzaaltje gebruikt kan worden. De heer Broers zal zijn zaak als café-restau- rant exploiteeren. opvolging, dus de bekroning van een Hanze- excursle-lustrum. Daarom zal deze excursie iets bijzonders zijn, eene, die al de vorige reizen in belangrijkheid zal overtreffen en bij uitstek interessant be looft te zijn. De plannen der commissie van voorbereiding zijn nog niet in détails geheel en al uitgewerkt, doch langs de hoofdlijnen er van kunnen we thans reeds de verzekering geven, dat een reisje wordt geprojecteerd hetwelk aller belangstelling en deelname ten volle waard zal zun. Natuurlijk wordt er, méér nog dan anders, gerekend met ..crisls-beureen”. opdat elk lid In de gelegenheid zal zijn om zich als mede-relzl- ger aan te melden. Méér kunnen we thans er van nog niet mede- deelen, doch dit stellen we zonder eenlg voor behoud vast, dat men voor zijn reissom niet alleen prima qualiteit, doch zelfs een groote overwaarde zal krijgen. 12M 26u ««M 10 I3M Woensdag 21 Juni: Lijn 1 Hilversum. Lijn 2 Huizen. Lijn 3 London Reg. van 10.351050; Daven- try van van 10.50—11.20; Mlddl. Reg. van 12.20 13.05: London Reg. van 13551336; MMI Reg. van 13 351435; London Reg. van 1435— 1530; Daventry van 153024.00. Lijn 4 Langenberg van 11.051930; München van 19302030; Kalundborg van 203024.00. Gisterenavond omstreeks 7 uur had er een aanrijding plaats bij de Vlotbrug tusschen een wielrijder Th. D. wonende alhier en den bestuur der van een auto, genaamd J. B„ eveneens wo nende te Alkmaar. Omtrent de schuldvraag wordt door de Politie een nader onderzoek inge steld. - Hedenmorgen werd geconstateerd, dat er een gaslantaarn in de Wilhelminalaan vermoedelijk is aangereden, althans de lantaarnpaal otond scheef, terwijl de ruiten en gaskousje bleken vernield te zijn. Een onderzoek wordt Ingesteld door de politie, terwijl de Lichtbedrijven een en ander weer hebben hersteld. Dit •oord inden Missel atschc -He i mjj ten, »el nooit mln i bet n dat i ’oort< meea ten tteke: Het bet ui roos Intuj »etni t Feit is algemeen bekend: de Alkmaarsche brandweer la met de hechtste vriendenbanden verbonden aan de collega's van Wormerveer Toch belet dit niet, dat a.s. Donderdag avond er tusschen deze vrienden allerheftigst zal gestreden worden, t Gaat dan n.l. om de brandweer voetbalcompetitie en de W ormer - veersche spuiters hebben de lang niet gemak- keUj^e taak om op het Sted. Sportpark alhier de Alkmaarders te bestrijden en te overwin nen. Of niet natuurlijk I Want we herinneren ons nog van vorig jaar een uitstekenden wedstrijd om medaille, beker of zoo Iets. Toen waren de mannetjes tegen el kaar opgewassen! We twijfelen niet, of het Alkmaarsche pu bliek, dat Immer zoo n warme belangstelling beeft voor zijn keurkorps vuurbestrUders, zal In massa van deze spannende ontmoeting getui ge willen zijn. In een dezer dagen gehouden vergadering van de commissie van de V. V. V. voor de Zo merfeesten te Bergen, werd besloten dit Jaar wederom een bloemencorso te organlseeren, en wel op Woensdag 9 Augustus. Reeds zegden *n 10-tal vereenlgingen toe met een groot num mer te zullen uitkomen. De tradltloneele verllchtlngsavond zal wor den gehouden op Woensdag 19 of 26 Juli. Woensdag 28 Juni organiseert V. V. V. een autotocht naar Leeuwarden, tevens bedoeld als propaganda tocht voor Bergen en Bergen aan Zee, naar Groningen en Friesland. ZU, die aan dezen tocht willen deelnemen, gelieven zich daarvoor te melden aan het bureau van V.V.V. Zondag had de officieele viering plaats van het veertigjarig zangersjublleum van den heer B. Landman. Des morgens om half elf werd ter Intentie van dit groote en zeldzame feest door pater Koo ien een plechtige H. Mis opgedragen. Het koor, waarvan de heer Landman reeds zoo lang lid Is, song, onder leiding van den directeur den heer Jac. Al, de mis „Trinitatis” van Hubert Cujjpers. Vóór de H. MIs werd het Veni Crea» tor gezongen en na de H. M.s een feestlied. De jubilaris en familieleden waren voor In de kerk gezeten. Na deze kerkelijke viering werden de heer Landman en de zijnen naar de pastorie geleld, alwaar hem, In tegenwoordigheid van het ge heele zangkoor, door pastoor Baeteen namens het kerkbestuur een bloemstuk werd overhan digd. Hierna werd den heer Landman het pau selijke onderscheidingsteeken, het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice, op de borst gespeld, bjj welke gedenkwaardige gebeurtenis pastoor Baet- aen hartelijke woorden uitte aan bet adres van den heer Landman. Van twee tot drie uur had ten huize van den jubilar-s een receptie plaats van de leden van het zangkoor, tijdens welke receptie de directeur van het koor, de heer Al, een hartelijke toe spraak tot den jubilaris hield. Als geschenk van het koor mocht de heer Landman een fraaie boekenkast ontvangen. Om drie uur had wederom een receptie plaats en wel een druk bezochte. De heer Landman mocht van off.cieele en particuliere zijde vele blijken van belangstelling ontvangen in den vorm van felicitaties, bloemstukken en geschen ken. Zijn woning was tuin herschapen. O. m. waren er bloemstukken van het 8t. Domlnicus- en van het Laurentluseangkoor, terwijl het Tweede Kamerlid Ch. L. v. d. Bilt een schriftelijken gelukwensch zond. er aan, tentoonstellingstrein een bezoek Alkmaar. Deze Oranjetreln arriveert te 7.15 In Alk maar en zal van half 10 tot ’s avonds tegen staatateenliureB 6 Nederland 1019 Nederland 1918 4H Nederland 1917 I Neder lano IV31 5 Nederl (932 414 N Ind 1936 AB 5% Youngleen 1930 Banken Koloniale Bank Indiecbe Bank Oen Handei-Mn. Indoet rteén Unilever carve Delft Ale Kunaullde Van Berkel'e Pat. Nieuwe Pbilipe Kucb Accouatlek Nea Ford Men schrijft ons: In een te Alkmaar gehouden vergadering van het bestuur der Alg. Kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwar tier met haar zittende afgevaardigden en ver schillende genoodlgden. zijn de as. verkiezin gen voor het Hoogheemraadschap uitvoerig besproken. Behalve over de gestie van het Be stuur van het Hoogheemraadschap, de wijze, vzaarop het zijn taak opvat by de werkzaam heden in den aanleg van wegen, werd breed voerig van gedachten gewisseld over de nood- zakeiykheid van bezuiniging, die in algemeenen zin door de vergadering werd voorgestaan, en die van een biliyker lastenverdeellng, zoodat alle belanghebbenden in de provincie in de lasten zullen meebetalen. Met betrekking tot het stellen van candldaten was men het er in de vergadering over eens. dat het aeer gewenscht zoude zyn. dat de ver kiezing by enkele candidaa^stelling zou kunnen geschieden, opdat daardoor de groote uitgaaf zou komen te vervallen, dié op de begrooting voor dat doel is uitgetrokken. De vergadering stelde zich echter op het standpunt, dat zy de beginselen, by de oprichting der Alg. Kiesver eeniging gehuldigd, niet mocht prys geven, en dat Alzoo de candldaatstelling behoorde te ge schieden buiten iedere partypolitiek om, zoodat zy de Alg. Kiesvereeniging, die alleen personen wenscht af te vaardigen, welke op grond van hun inzichten nX de belangen der ingelanden behartigen, welke behartiging dus behoort te domineeren by het zitting hebben in het Hoog heemraadschap, de aangewezen vereeniging acht om candldaten te stellen. Van dat be ginsel uitgaande werden voorloopig een aantal candidaten genoemd, die, voozoover aanwezig, een eventueele candidatuur, welke definitief wordt vastgesteld in een binnenkort te houden ledenvergadering, aannamen. Een aantal zit tende leden, afgevaardigd door politieke par tyen, werden ook als zoodanig aangewezen, terwyi hun zal worden gevraagd, een eventueele candidatuur te willen aanvaarden, doch dan losstaande van hun politieke party. Van R.K. zyde was reeds bericht ingekomen, dat zy voor deze verkiezing haar apparaat niet ter beschlk- king wilde stellen voor een gezameniyke actie partyen, omdat die buiten haar bemoeiing valt. Men meende daaruit te mogen concludeeren, dat ook daar meer wordt gevoeld voor een candldaatstelling in den zin, als door de Alg. Kiesvereeniging wordt voorgestaan. Een buitengewoon goed werk deed pastoor Kwakman met ons de Hollandsche vertaling te geven van Teresa Helena Higginson's le vensbeschrijving door Cecil Ken. De verklaring op den omslag afgedrukt, van Kan. Snow, die meer dan 20 Jaar lang de zlels- bestlerder dezer gestigmatiseerde Engelsche onderwyzeres Is geweest, en die van haar ge tuigt, dat zy naar zyn meenlng niet alleen een heilige was, maar een van de grootste heiligen, die de almachtige God ooit in zyn Kerk deed opstaan, wordt na de lezing van het ruim 400 blz. tellende boek ten volle begrypeiyk. Men leest het werk, dank zy zeker ook de vlotte vertaling, maar bovenal om den hoogst spannenden Inhoud, in een adem uit. Al het wonderbare van menschelyken strijd en goddeiyke verheffing, van heldhaftlgen lij densmoed en zelfverzaking, van altyd toe nemend begeeren naar meer geiykvormigheid met den Gekruisten Bruidegom, van verlangen naar de diepste verborgenheid by de meest klaarbiykelyke allerhoogste begenadiging en uitverkiezing, dat alles en nog veel meer vindt men hier met stygende verbazing verwerkeiykt In het leven van een eenvoudige onderwyzeres, in het raam van een alledaagach, meest ge woon en overigens onopvallend vrouwenleven in onzen modernen tyd. Zy leeft met haar fa milie, haar vriendinnen, ze geeft zich geheel aan de kinderen: „haar kleine kuikentjes”, aan haar zorg toevertrouwd, ze zorgt, ze werkt, is bekwaam in het naaien, in het koken, is vroo- lyk. geestig en aangenaam in gezelschappen, doe allereenvoudigst haar eenvoudlgen plicht, maar neemt daarby in het verborgene van haar zieleleven een vlucht naar omhoog zoo gewel dig, zoo subliem, zoo buiten en boven alle maten van het menscheiyk mogeiyke, dat we waariyk moeliyk in de wondere levens van Gods Hei ligen haars ge'.yke zullen vinden. Uit haar talryke brieven, die zy louter uit gehoorzaamheid aan haar zielsbestlerder heeft geschreven, b'.ykt dat ze zeker reeds vanaf haar vierde Jaar volkomen bewust In geheim zinnige aanraking met den Drieéenlgen God en de bovennatuuriyke wereld leefde. En altyd dichter trekt de Schepper haar naar Zich toe, altyd volkomener weet ze zich zelf te vernie tigen in huiveringwekkende vestervingen, ze ondervindt gestadig al de ziels- en llchaams- folteringen van den Goddeiyken Gekruiste, ze draagt ervan de bloedige sporen op hoofd en handen, ze stelt volstrekt geen grenzen, maar geeft zich volkomen voor alles, wat het ook zy. aan geesteiyke en* lichameiyke martelingen om met haar Bruidegom slachtoffer te zyn voor de zondaren, ze leeft Jarenlang met als eenlg voedsel de H. Communie, die haar zeer dlkwyis op wonderbare wijze, vaak door den Godde- Hjken Heiland zelf, werd gegeven: ze heeft het grootste deel van haar leven de heftigste aan- val'en, folteringen en geweldplegingen van den zichtbaren duivel te verduren, ook de min achting, verdachtmakingen en tegenkantingen der weldenkende menschen, priesters en leeken zyn haar niet gespaard gebleven. Jarenlang laat de goddeiyke Heiland haar in een visioen telkens en telkens weer de wonder bare schoonheid van haar eigen in God ver zonken ziel aanschouwen. Maar de gedachte bleek in haar zelfs niet op te komen dat dit haar eigen ziel kon betreffen en terwijl Jezus ALKMAAR. 19 Juni N V Alkmaarsche Export- veiling. Aardappelen 3.106.10 per 100 K.O. Aardbeien 0.530.85 per slof. AndUvle 0.505*10 per 100 stuks. Asperges 16.0030.00 per 100 bos. Bloemkool I 6.0010.00. idem II 3.00—-450 per 100 stuks. Doperwten 5.008.00 per 100 pond. Kropsla 0 501.70. Komkommers 3.008.0Ó psr 100 stuks. Postelein 0.110.41 per beAJe. Peulen 7.00—1000 per 100 pond. Rabarber 2.50—530. Ra dijs 1.40—3.10. Selderie 0.502.10 per 100 boa. Spinazie 131 per gr. bak. Bnyboonen 30.0036.00, dubbele Sperelsboonen 25.0037.00. Tuinboonen 3.004.00, Tomaten 13.0017.00 per 100 pond. Wortelen 3.007.00 per 100 bos. BODEGRAVEN. 20 Juni. Kaasmarkt. Aan voer 581 wagens, 26217 stuks. Ie soort met RM. 25.00—28.00, 2e soort met RM. X 00—23.00, zware met RM. tot 31.00. Handel matig. BROEK OP LANOENDIJK. 30 Juni. 15800 K.G. Tomaten: A 33 70—8430. B 3530. C 33.10. 00 31.30— 34 70 300.000 KG Aardappelen: Schotacbe Muizen 2 505 30. Drielingen 1.00—300. kleine 030—0.80. 1700 boa Wortelen 3.40—3.10. 400 stuks Bloemkool 4.30—4 50, NOORD-8CHARWOUDE. 30 Juni. 63000 KG. Aardappelen: Schotacbe Muizen 3.404.60. Drls- Ungen 1.402.40. kleine 030—0.80. 15 K.G. Tuinboonen 6 90. PURMKREI4D 19 Juni. .Afslsgvereen. Beem- ster. Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Schotsche Mulsen 0.80—1.45. Idem kleine 0.45— 0.80 per 35 K.O. Tuinboonen 1.001.10 per 15 K.O. Peulen 5.5013.00. Doperwten 5 00—1000 per 50 K G. Roode Aalbessen 134 per K.G. Kruis bessen 460 per 100 KG. Aardbeziën 0 08—0.17 per pond. Komkommers 4.009.00 per 100 stuks. Tomaten. A 36.0080.00. C 36.00 per 100 K G Bloemkool I 5 00—1180. idem II ISO— 5.00 per 100. Spinazie 0.160.81. Poeteleln 030— 0.76 per mand van 6 K.G. Sla 030130 per 100 krop. AndUvle 030—0 76 per kist. Selderij 4 00, Rabarber 030—3.40, Wortelen 3.80—10.80. Prei 1.10—330 per 100 boe. Slaboonen 0340.80. Snjj- boonen 0390.46 per K.G. PURMEREND. 20 Juni 385 vette Varkens: 66 Slachtvarkens 0 270 33 per KG. handel matig: magere Varkens 10 0018.00 per stuk, handel stug. 236 Biggen 7.0013 00 per stuk, handel vlug 341 Schapen 6.0017 00 per stuk, handel matig. 493 Lamineren 4.009.00 per stuk, handel vlug; 17 Bokken 3.007.00 per stuk, handel ma tig Piepkuikens 045067% per KG Klpelersa 2 302.70. Eendeieren 1.35 per 100. Oude Kippen en Hanen 0.350.45 per K.G. Kenden 030030. Konijnen 0361.76 per stuk. Duiven 0.40 per pond. Al bemerken we het nog niet aan drommen van vreemdelingen en vacantie-menschen. toch zeggen veel dingen ons, dat de zomer op komst is. Lange avonden; in de stad, na 8 uur, stille avonden leder wandelt naar bulten mooi klokkenspel op Donderdagavond; etalages met al of niet bekoorlijke strandbenoodigdheden kooplui in rozen; Habo-advertentles; gedeelte- lyke eclips van dameskousen en japonmouwen; kaasdragers In t wit; 1 zyn alle zoovele tee- kenen, dat de zomertyd (de echte) in aan tocht is. Straks zal Alkmaars omtrek weer profltee- ren van de daar-hun-vacantle-doorbrengende en ontspanning-zoekende menschen. die niet zullen nalaten ook nu en dan de stad der vic torie een bezoek te brengen en die het wellicht prettig zullen vinden als zy, by de gratie van de Kroon, na een snikheeten dag in koelere avonduren ook terecht zullen kunnen by den Alkmaarschen Miduenstand. die zeer zeker dat bezoek byzonder zal op prijs stellen. De zomer is dus zeer naby en het woord „vacantie” begint zun Invloed overal te doen gevoelen, in lederen stand In eiken kring, dus ook in den Middenstand. De een hecht er aan. zijn vacantie in onaf gebroken tyd door te brengen; een ander neemt nu en dan eens een dag of een paar dagen, maar In elk geval Iedereen neemt va cantie of is minstens voornemens zulks te doen. En de Hanze maakt daarop geen uitzonde ring! Ze heeft haar vacantledag, of Juister ge zegd haar Jaariykschen dag varf" Hanze-ex cursle zelfs reeds vastgesteld. haar scheen gezegd te hebben dat haar biecht vader met die ziel békend was, poogde ze voortdurend van dazen te .achterhalen wie het wel zUn mocht, opdat ze met die ziel zich m verbinding zou kunnen stellen. Eerst als zy de hoogste toppen der geesteiyke volmaaktheid had bereikt, op den dag van haar mystieke Huweiyk met den Hemelschen Bruidegom, blijkt haar de identiteit van bet visioen met haar eigen zielewezen, maar dan zal ze ook nooit met geen enkel woordt dit visioen meer aan raken. Geheel eenlg in haar leven zyn haar geheim zinnige Missiereizen, waarby ze in of buiten haar lichaam In verre landen vertoeft, aan wilde heidenen het Geloof predikt en het Doop sel toedient. Het wonder der bilocatie schynt by haar en werkeiyk en veelvuldig te zijn voor- gekomen. Een voortdurend wonder in haar leven is ook de nauwkeurige Juistheid barer zielsontledln- gen en beschryvingen van haar extasen en geestverrukkingen die we in haar brieven vin den. Terwyi ze zoo goed als nooit las, geen geesteiyke schryvers kende, stemmen haar sub tiele uiteenzettingen en weergevingen van wat er by haar bovennatuuriyke verheffingen in haar ziel plaats greep, volkomen overeen met wat St. Teresla of Joannes van het Kruis over deze zelfde zleletoestanden ons in hun diepzin nige werken hebben nagelaten. *t Behoort bo vendien tot het allerschoonste en meest ont roerende van wat daarover door Gods uitver koren zielen is neergeschreven. Uit alles biykt dat de GoddeL Leermeester de vorming en onderrichting dezer ziel geheel en volkomen aan Zich Zelf had voorbehouden. Zeldzaam duidelijk blijkt ook In dit wondere leven de terugslag van de beleving der opeen volgende graden van de geesteiyke volmaakt heid, tot de hoogste mystieke vereeniging toe, op de ulteriyke natuurlijke levensgedragingen. Nog 17 Jaar leefde ze na haar geesteiyke Bruiloft, of de mystieke vereeniging met het Goddeiyk Lam. Dan wordt het uiteriyk aspect van haar leven al meer heel gewoon. Ze neemt weer voedsel, ze beeft niet meer dat harts toch tal ijk verlangen naar lyden, 't is als een stille klare zee geworden In haar gereinigde ziel, geen enkel verlangen meer naar dit of dat, naar leven of dood, naar lyden of troost, maar slechts een enkele hartstocht, die alles be- heerscht, één brandende liefde, de Liefde tot den Heiligen WU Van den Bruidegom, wat die haar ook moge brengen. Het meest merkwaardige echter, het eigen kenmerk en karakter van dit leven, het klaar- biykeiyk doel barer byzondere uitverkiezing. Is de devotie tot het Heilig Hoofd, waarvan de Heiland haar tot Apostel had uitverkoren geiyk Margaretha Maria van de vereering van zyn Goddeiyk Hart, niet om deze vereering door iets anders te doen vervangen, maar om ze hiermee tot haar voltooiing te brengen. De vereering van het Heilig Hoofd, zinnebeeld en zetel van Zijn goddelyke Wijsheid, evenzeer als zyn Hart goddelyke eer en aanbidding waardig, is bedoeld als een voltooiing van de devotie tot Zyn Goddeiyk Hart, symbool Zijner Liefde, die toch met zyn Goddelyke wysheld volkomen één. door die Goddelyke wysheid in alles geleid wordt. Dat is de taak die de Goddelyke Meester haar oplegt, de gedachte die haar aldoor bezig houdt. Heel haar leven Is eraan gewijd om de beteekenis dier devotie, zooals de Goddelyke Leermeester die Zelf haar verklaarde en de groote zegeningen, die Hy aan de «verbreiding ervan toezegde, al meer bekend te maken. Moge dit ontroerend schoone. diepe en ver heven leven, onmlddeliyk al’.e aandacht trek ken en de ruimste verspreiding vinden, opdat door zyn uitverkoren Bruid de Heiland Zyn verhevene doeleinden spoediger moge bereiken eh zyn Goddelyke Oogmerken ruim en diep wortel schieten in de zielen. Waar in dit artikel de termen: heilig, wonder en dergel. gebruik worden, is het volstrekt niet de bedoeling het oordeel van de Kerk vooruit te loopen. Het proces der Zaligverklaring is reeds aanhangig gemaakt nog geen 30 jaar na haar dood. Scbaepvaart Java Cb Japan ■Holl Amerika UB □Ito Gem Klaend Kon NeU Stoomb Sr heen vaart-Unie Zondagavond tegen 9 uur vingen de eere- wedstryden aan voor de korpsen die dezen dag een eersten prys hadden behaald. Hieraan werd deelgenomen door Accordando van Spier- dyk, St. Pancratlus Blokker, Muzieklust Ob- dam en Crescendo van Purmerend. De uitslag Is als volgt. Hierbij zijn ook ge rekend de korpsen die den eersten hebben deelgenomen. 1. Afdeeling Fanfare: le prys met 162 pun ten St Pancratlus Blokker; 2e prys Muziek lust Obdam met 152 punten. 3e prijs Accor dando Splerdyk met 147 punten. 2. Afdeeling Harmonie: le prys met 189 p. Crescendo Purmerend, 2e prijs St. Caecllia Lutjebroek met 168 punten en 3e prys Caecllia Haarlem-Noord met 138 punten. Het was wel een succesdag voor Crescendo van Purmerend, die al dr.e eerste pryzen wist weg te halen, den wisselbeker kreeg voor het hoogste aantal punten in den muziekwedstryd en een extra-prys voor het hoogste aantal Hengelsport WV vernemen, dat eenige liefhebbers van de hengelsport het plan hebben opgevat om een vereeniging op te richten en daartoe een vergadering hebben uitgeschreven op aanstaanden Donderdagavond in café ,De Hengelaar” alhier. Gezien de belangstelling, wordt er niet aan getwijfeld of de vereniging I zal er komen. 1 Wy herinneren voor zoover de auto dat gisteren niet reed deed enze lezers dat morgen. Woensdag, de rijdende brengt aan Vrijdag werd alhier vanwege de Provinciale Regelingscommlssle voor de paardenfokkery In Noord-Holland de gewone jaariyksche keuring Behouden. Van rubriek trekpaarden werden 2 veulens Llze en Lena, van den heer J. A. Haan, te Anna-Paulowna. waarvan Lena een premie kreeg van f 10. De keuringscommissie bestond uit de hee ren: B. Puylaert, Sas van Gent en J. de Vries, te Brummelen. LandbouwtuigpaardenKeuringscommlslse de heeren L. Zyimans te Hoofddorp; M. G. van Baaien te Asperen; J. C. Colder te Alblasser- dam. Secretaris de heer W. Slob te Heemstede. De premies werden toegekend aan 2-jarige merries. Uiltje, eigenaar A. Buurman. Heem stede, f 20. Uranle, eigenaar de heer K. Reyne wr Barsingerhorn f 30; Ocl, eigenaar K. Buurman. Heemstede, f 20. Udona, eigenaar M. van Wleringen,-Anna-Paulowna f 30. 2-Jarige merries. Telusa van F. A. Melchior, te Winkel, f 15; Ferena, eigenaar P. D. Timmer man, te Schagen, i 30; Trien, eigenaar M. van Wierlngen, te Anna-Paulowna. f X. 4—7-jarige merries. Prinsesje, eigenaar 8. Geboren: Cornells, z. van Cornells van Dam en Neeltje van Horih. Maria Aleida Johanna d. van Petrus CEstricum en Christina State- hoef. Wilhelmina Catharina Maria, d. van Qulrinus Bosma en Cornelia Koning. Wilhel mina Maria dementia, d. van Petrus Dissel- dorp en Maria van Ruiten. Kea Mary, d. van Nlcolaas Blokker en Aafje v. Wierlngen Getrouwd: Jochem Schuyt en Antje Schaaf. Failliet verklaard: J. Bos, lotendebltant, vroeger landarbe'.ier H. H. Waard-Noord, r.c. Mr. A. M. Ledeboer, cur. Mr. H. Scholte; en A. Koning Zadelmake- en winkelier, Texel, Weverstraat 88, r.c. Mr. J. Krr/'oe, cur. Mr J. P. Windhausen. J. Smit, meubelen, Veerstraat 10, Alkmaar. R.-c. mr. W. A. Ubbe en curator mr. Q. H. Wynne. een extra-prys voor het hoogste punten in denzelfden wedstrijd. Dat de mu zikanten opgetogen waren, laat zich begrij pen. Dit werd ook vertolkt door het blazen van twee extra-nummers. Hierna had een' vuurwerk plaats. Door een ontzaglijke menigte werd dit bygewoond. Het was een waardig slot van deze prachtige da gen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 8