D klnj gere ito tod Vi verg gere Eugi H)ds Dl den scbi klan verr troo ken Sj i sam Het lelde onoi eens kwa lieiti voor van hun van zen afscl ben gen veel tight ben te b en v een de kom Massa-mensch Bijzonder invoerrecht op benzine of christen-mensch RADIOPROGRAMMA R.K. BANKETBAKKERS WIJZIGING TIJDELIJKE HEFFING REDE RECTOR J. BOTS WOENSDAG 21 JUNI De onbewaakte overweg Donderdag 22 Juni 1933 het van G< De crisis in de S.D.A.P. Communistische ke ontdekt Congres te Nijmegen Alg. Marine Weekblad HET HET TRANSFERMORATORIUM 1 ONTWERP OMZETBELASTING IN DE TWEEDE KAMER AFWACHTEN DE BOODSCHAP f Jaarverslagen W erklieden verbond Oprichting der crisis- rundveecentrale Staking op Letlandsche houtbooten Vermenging strafbaar gesteld E-GEDEELTE VAN INSUMPTIEMELK AANTAL DOODEN TOT ELF GESTEGEN HET TUX cx|ns c. steeds Auto door sneltrein vernield Een loonconflict de oorzaak Een commissie tot voorbereiding Algemeene beschouwingen T Wie v< Italië en naar De verongelukte vrachtauto Voorgoed opgeheven Rector Bots spreekt uur En de land- en tuinbouw Trekking 15 Juni Gemeen- ii Behandeling in September? 300 130.—, 82 48.— 1 1 I Het eerste lustrum van den Katho lieken Bond feestelijk herdacht Voerman door D-trein gegrepen en levensgevaarlijk gewond Uitlotingen Weerbaarheidzloten Dinsdag werd te Nijmegen de algemeene ver gadering gehouden van den RK. Bond van Banketbakkers welke tevens zijn eerste lustrum herdacht. -VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN KATHOLIEKEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN RADIOGIDS ..Moet een ledigen? Serie «HO 5105 6014 te <1 h h 10.45 Gramofoonmuzlek Gramofoonmuzlek 11.30 halfuurtje door pastoor L. J.P. 12.00 Politieberichten 12.15 KRO-orkeet o. 1. 296 M. t 10.00 en ge- Serie 1216 4816 5787 6551 Serie 1216 3307 3307 3806 4079 5105 5787 5829 6014 6718 Serie 4079 5105 5787 Serie 3307 3307 3307 4079 5105 5787 5787 5829 6718 6951 1.50 per lot. No. 3 38 44 18 6 18 50 37 43 15 No. 40 45 43 M fa m v< bjj bevordering dier wet. No. 15 10 8 47 Le voye op e met voor een twee pern k>g 1792- rijks met om<k oven den het 1 aisch tog wens aan Guvi eent Zo nit i den ten Engi ■n de I Divi er c rena gen< med ofte veld eoW na Frei hen brei en ren bew en Oei late E Bav hal aan Lud ove als gep raa pril Nie bet der ren get zw'i pri No. 41 18 40 30 28 33 38 17 36 49 rjjen ^een besluit moeten 3806, 4079. 4816, 1 en 7207 elk met In de Dinsdag voortgezette Ver bondsverga dering van het R. K. Werkliedenverbond in Nederland richtte de heer A. C. de Bruijn na beëindiging zijner door ons reeds gepubli ceerde rede een woord van gelukwensch tot pater mr. dr. Beaufort O.F.M. in verband met diens promotie. Des morgens werd door den eerw geestelijken ir, den weleerw pater J. Anaers O.FM.. St. Franciscuskerk een H. Mis opgedra- By de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp nadere wijziging van de wet van 19 December 1931 tot tijdelljke heffing van een bijzonder Invoerrecht op benzine. Het Verbond heeft zich reeds eerder uitge sproken over de R. K. Staatspartij en erkent, dat deze partij de éenige is, die de belangen de rarbelders voldoende behartigt. Dit neemt niet weg, dat wanneer In het fas cistisch Duitsbh'.and gqede maatregelen ■bij de moderne marinebonden, een gulden per lid en per Jaar gestort in het M.S F De hoofd besturen deelen thans mee, dat de leden »ich individueel kunnen aansluiten. Als gevolg van een en ander is een contributieverlaging in het vooruitzicht gesteld. Voorts Is het collectief contract met het Ma rine Sanatoriumfonds door de organisaties ver broken. Vroeger werd voor elk lid, aangesloten U Met 10 No. 32 23 23 Met 5 Serie 1216 3307 3307 3806 4079 5105 5787 5829 6718 6718 ven, dat „met Gods genade het lot der mensch- held in onze handen is.” Nadat eenlgen tijd over de inleiding van ge dachten was gewisseld, deelde de voorzitter mee, dat een en ander nog eens afzonderlijk in een bestuursvergadering met rector Bots besproken zal worden. Uit het uitgebrachte jaarverslag bleek, dat 1932 ook voor de banketbakkers geen nieuwe lichtpunten had gebracht; ook zijn ondervon den de lasten van de crisis, vooral ook omdat hun bedrijven luxe-zaken zijn. De Winkelslui tingswet. de opvoering van de prijzen voor de grondstoffen, dat alles werkte mede dat de zaken niet volop, konden bloeien. Dinsdagmiddag om twee uur werden de con gressisten officieel ten stadhuize ontvangen door het gemeentebestuur. Per extra-treln vertrokken vervolgens de congressisten naar Berg en Dal, waar dé ver gadering werd vooftgezet in hotel Oranje. Naar aanleiding van de staking op de Let- landsche houtbooten hadden wij een kort on derhoud met den heer F. van Monsjou. Consul van Letland te Amsterdam. Deze vertelde o. a. 1 dat de staking was uitgebroken aan boord van de ..Everest”. Hij had in gezelschap van zijn kfrgretaresse een bezoek aan boord gebracht en ®4?mann:ng er op gewezen, dat zij zich aan ^^klljke muiterij schuldig msakt, daar de mon- MBrrol nog tot 27 Juni loopt. De kapKein van „Everest” heeft gedreigd een nieuwe be- f manning uit Riga te laten komen en de Ma kende bemanning aan wal te zetten. Ook in IJmulden. waar de „Astra” ligt, is een dubbele politiepost bij de boot geplaatst. Dit sehip bad reeds moeten-vertrekken, doch in verband met de staking kon dit vertrek niet plaats hebben. De bemanning, zoo vertelde de heer van Monsjou, bestaat uitsluitend uit Letlanders en de schepen behooren toe aan verschillende maatschappijen. Zij zijn hun reis begonnen uit Russische havens. Behalve de elschen. die wij reeds noemden, wenscht de stakende beman* ntng ook een collectief arbeidscontract. Hrt schijnt, dat door communistische elementen het bericht verspreid was. dat In de Letlandsche havens een staking was uitgebroken. De sta king aan boord van de schepen In de Holland- sche havens moet dan ook als een soort sym- pethle-staking worden beschouwd. Gistermiddag hebben de stakende bemannin gen ook geprobeerd, de bemanning van de ..Everanna’ over te halen. Door de politie van O De moordaanslag te Zeyen f Naar we vernemen, was gisteren de toestand van mej. G. te Zeyen, die door een ontsnapten gevangene uit Veenhulzen met een mes werd mishandeld, nog onveranderd hoogst ernstig. MEDAN, 20 Juni. (Aneta.) De politie ont dekte een communistische kem te Tandjong Balei, welke correspondentie voerde met hen die betrokken .waren btj de „Roode Vloed”- affaire te Soerabaja. De politie verrichtte huiszoekingen by drie Chineesche onderwijzers en zes Chlneesche leerlingen, waarbij zij een vrachtauto vol com munistisch materiaal in beslag nam. Het „Alg. Marine Weekblad”, orgaan van de In het Cambo samenwerkende moderne marine bonden, dat na de gebeurtenissen in Tndtë eenigen tijd niet verscheen en daarna als or gaan voor den Bond van Korporaals en óen Bond van Minder Marinepersoneel, zal thans geheel worden opgeheven, i In het laatste nummer schrijft de redactie ojn.: Naar wij vernemen, verschijnt er eerstdaags een brochure van het soc.-detn. gemeente raadslid P. Langendijk, bestuurder van de Fe deratie Twente der 8.D.A.P., waarin deze zich richt tegen het standpunt van den heer Duys ten aanzien van de Sovjet-Unle. De heer LangendUk, die pas uit de Sovjet- Unle is teruggekeerd, heeft zijn ervaringen en conclusies neergelegd in deze brochure, die uit gegeven wordt door de VV.8U. in Amsterdam en die den titel draagt: „Moet een sociaal democraat de Sovjet-Unle heeft gelijk, Duys of Lange het bureau Spaarndammerstraat zijn naar aan leiding hiervan veertien personen, stakers en Nederlandsche agitatorische elementen, naar het bureau gebracht, waar zij na verhoord te zijn, weer werden losgelaten. Betreffende de gestelde elschen kunnen de kapiteins niet beslissen, doch zullen de reede- rjjen ^een besluit moeten nemen. gen verplichting tot veelvuldige Communie, Mlshooren, deelname aan retraite. Marladevo- tie. toetreding eener godsdienstige vereenlging als Derde Orde of Congregatie enz. c. Deze kernen zouden hare bezieling moeten vinden In het aankweeken van den offergeest, daar het Offer het wezen van hèt Christen dom uitmaakt. Dit besef begint zich dan ook thans op gelukkige wijze in het leven der Kerk te openbaren. De offlcleele kerkelijke boeten wetten moeten weer in eere komen. Daarnaast kleine vrijwillige offers uit apostolische gezind heid, „want er zijn immers booze geesten, die niet anders kunnen worden uitgedreven dan door offers, vasten en gebed.” d. Die kernen krijgen dan ook zoozeer een agressief karakter, dat zich altijd mln of meer vijandig keert tegen anderen, maar een boetend karakter, dat zich voor alles keert tegen zich zelf, om anderen te redden. e. Zoo toegerust, zullen die kernen weer het persoonlijk contact moeten terugvinden met die naamlooze en geïsoleerde massa en door vriend schappelijk bezoek, belangstelling en hulpbe toon aan die zoekende menschen weer moeten terugschenken het geschokte geloof in de men- schelijke persoonlijkheid en het verloren geloof in God. De invloed van den eenen mensch op den ander is bijna onbegrensd; dit bewijzen èn de hel èn de hemel! Door die' gedachte geleld durfde Paus Plus Aanvullende artikelen, om de be- nadeeling van den fiscus tegen 'te gaan De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend.dat voor de periode van 25 Juni tot en met 8 Juli 1933 de prijs voor het taxe-gedeelte van eon- sumptiemelk, gekocht op - regeeringscontract, voor de verschillende soorten melk is- vastge steld op 4%. 5 en 5% cent per liter en dat het bedrag der afdracht op andere In consumptie gebrachte melk Is vastgesteld op 2% cent per liter. De vastgestelde prijs geldt af boerderij. Aan de memorie van toelichting wordt ont leend, dat, nu door de wet van 8 Juli 1932 een einde is gemaakt aan het gedeeltelijk ontgaan van de belasting voor motorbenzine door deze te vermengen met, thans mede aan het bij zonder Invoerrecht onderworpen, „white Spi rit” en andere aardoliedistlllaten, welke een tusschenproduct vormen tusschen gewone ben zine en brandpetroleum, de tegenwoordig als motorbenzine verkochte producten in vele ge vallen blijken te zijn vermengd met 30 tot 40 percent petroleum. Door deze vermenging wordt wederom de benzlnebelastlng ontgaan en wel tot een bedrag van 2 cent per liter van het mengsel. Zoo wordt de fiscus benadeeld, wor den de gebruikers bedrogen en wordt aan de groote benzinedlstributiemaatschappiJen, die aan deze vermenging niet meedoen, deloyale concurrentie aangedaan. Voorgesteld wordt nu, de wet nader aan te vullen met enkele artlke- hun stembanden uit als die van sergeant-majoor voor den troep als zij iets bevelen is het een la als een oorfleel.Maar, o wee, iemand anders toevallig eens door~dê omstandigheden wat meer rumoer maakt dan wet oirbaar is, dan is het huis te klein, dan zijn diezelfde men schen, die anders voor geen geruchtje vervaard zijn er als de kippen bij om tot stilte te manen en den ander zijn drukte te verwijten. Maken wij zoo weinig mogelijk ru moer en werken we zooveel mogelijk geruischloos. Er is waarlijk al genoeg rumoer in de wereld. KALUNDBORG, 1154 M. 12.30 Strijk orkest van hotel ,.d’ Angleterre" o. 1. v. V. Holger Meyer Obol 8.20 Gewijd concert uit de Jeruzalemkerk te Kopenhagen 10.35 Omroeporkest o. 1. v. Walter Meyer Raden. KONIGSWUSTEKR.418EN. 1635 M. 1 30 Gramofoonmuzlek 4.20 Concert 5.55 Nlna LUtzow zingt a. d. vleugel Wer ner RichterReich helm 6 20 Das Gö- dlcht, daarna kamermuziek door het Dres- dner Strijkkwartet’ 11.20 Populaire en dansmuziek. I.ASGENBfRO. 472 M. 12.20 Popu lair concert o. 1. v. Erich Klosz 120 Concert o. 1. v. Wolf m. m. v. T. Stelnkrü- ger. sopraan 4.50 Vesperconcert o. 1. v Eysoldt 8.25 Uit de Gold-Baal van de West-Faien-Halle, Dortmund. Vocaal con cert Der Grosz Kalender" van H. Rout ter. Leiding W. Sieben 10.45 Concert o 1. v. Eysoldt. Ie staat voorop, red kan worden door den mensch, door zulke menschen n.l., die zichzelf weer durven opheffen tot God. Vandaar de roep op het einde van Quadrage- «imo Anno on) leeken-aposte'.en. Als tweede practische conclusie komt dan de vraag: Is onze katholieke sociale beweging, zooals zij thans is en werkt, voldoende toege- rust voor die taak, zulke menschen te ver wekken? Spr. zou dan In overweging willen geven de vorming van kernen. a. in deze kernen zou naast de ontwikkeling van den geest de vorming van het hart een groote plaats moeten innemen. b. Daar de redding der persoonlijkheid voor alles een godsdienstig probleem te, zouden die kernen pen sterken godsdlenstlgen inslag moe- advlseur, d< in de I gen. In hotel Bekkers werd om half twaalf het «Ingres geopend. De bondsvoorzitter, de heer C. F. B. Sleyffers uit 's Hage. dankte als bondsvoorzitter voor de kostelijke ontvangst en verheugde zich mede over den groei van den Bond, welke quanti- tatief en ook kwalitatief vooruit ging. De princlpleele gedachte vond steeds meer waardeerlng bij alle leden. Het ledental en aantal afdeelingen ging vooruit. De oudste afdeeling Amsterdam, welke den eersten stoot gaf tot den bond, vierde reeds met opgewektheid haar derde lustrum. Spr. sprak de beste wenschen uit voor den voorspoed van den Bond. Een interessante gedachtenwisseling wijdde de vergadering op een betoog van den voorzit ter, over de uitbreiding van de Arbeidswet, waardoor de banketbakkers de vrijheid kragen om op Zondagen hup zaken vier uur open te houden. Dit succes dankte men aan de or ganisatorische actie bü den Hoogen Raad van Arbeid. Voor dit succes was men reeds dank- Er zijn menschen, die het noodig schijnen te oordeelen van hun aanwezigheid blijk te geven, door het maken van zooveel mogelijk rumoer Alles wat zij doen, al is hét ook nog zoo weinig gaat met groote luidruch tigheid gepaaid. Een deur door hen behandeld wordt nooit eenvoudigweg gesloten, maat dichtgesmeten. Gaan zij zich nederzetten dan schuift eerst hun stoel irriteerend hard over den vloer, vragen zij iets dan zetten zich i een 7 en lawaai als -I Ten slotte werd besloten het volgende adres te verzenden aan den minister van Economische Zaken te 's Gravenhage Bondsvergadering Katholieke Bond van Ban ketbakkers te Nijmegen, gehoord de toenemen de moeilijkheden in aangesloten bedrijven door werking van de Winkelsluitingswet, dringt bij uwe excellentie aan op me^st mogelljken spoed '’j van verruimende herziening Het Duitsche betalings-moratorium Op de vragen van het Tweede Kamerlid Kortenhorst betreffende bet nemen van maat regelen van Regeerlngswege tot verdediging van de Nederlandsche belangen in verband met het door Duitschland ingestelde betallngs- moratorlum heeft minister Verschuur ca ge antwoord, dat, waar op het oogenblik het be sluit van de Rijksbank het onderwerp uitmaakt van internationale besprekingen, de Regeering van meening te. dat de ontwikkeling van deze besprekingen’ af te wachten te, alvorens kan worden beslist, op welke wijze de Nederland- sche belangen ^tegen de door Duitschland ten deze gevolgde politiek op de meest doeltreffen de wijze kunnen- warden verdedigd. We trachten de arbeiders steeds duidelijk te maken, dat zij hun eigen beweging schade doen door die partijen te zijn, waarvan de leiders de arbeiders benadeelen door hun leiders aan te vallen. Daaronder vallen ook zij, die „De Stormer” redigeeren. Naar aanleiding van enkele desbetreffende opmerkingen, deelde de voorzitter mede, dat het Verbondsbestuur afkeuft den maatregel van den Minister van Defensie, waarbij de R. K. bonden van onderofficieren en marineper-. aoneel genoodzaakt waren uit het Verbond te treden. Het verbondsbestuur zegde toe, opnieuw bij de regeering aanhangig te maken de kwestie van steunverleening aan kostgangers, waarvan de toepassing groote fouten bezit. Het jaarverslag werd tenslotte goedgekeurd. dering befiandeldr Het fascisme, zooals wij dat in Duitschland hebben leeren kennen, wordt door ons als stelsel, evenals het communisme, be streden. Dit doen we met he^J ons zijn, heel ons houden en heel ons hebben. cistisch Duitschland gqede maatregelen voor de arbeiders worden genomen, we daar mis schien ter beschaming van onze gezagdragers de aandacht op vestigen. Bij de algemeene beschouwingen werd gewe zen op het steeds feller optredend fascisme. Wij moeten zelf de nationale en sociale idee in onze kringen verscherpen. Gewezen werd op hél onlangs in „De Gemeenschap” versche nen artikel van prof. Pompe over .Nationaal en sociaal”. Scherpe crltlek werd uttgeoefend op lectuur als „De Stormer”, waaruit blijkt, dat de men schen, die dit schrijven, heel niet met de ka tholieke arbeidersbeweging op de hoogte zijn. Door een der leden werd ook gevraagd, (Jat het Verbond zich openlijk en klaar uitspreekt over de R. K. Staatspartij en de afzonderlijke partijen. Moet de pers, ook de katholieke arbeiders pers ons volk niet beter Inlichten over hetgeen in het buitenland gebeurt? De voorzitter zei in zijn antwoord de uit gebrachte critiek te beschouwen als een stuk evolutie van de arbeidersbeweging. Het vraag stuk van het nationaal-socialisme en het fas cisme is reeds vroeger in een besloten verga- De Katholieke Nederlandsche Boeren- Tuindersbond heeft het volgende telegram zonden aan den Raad van Ministers: „Het Dagelijkse!) Bestuur van den Katholie ken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond. in vergadering bijeen, met verontwaardiging kennis genomen hebbende van het door de Duitsche regeering afgekondlgde transfermora torium, ten gevolge waarvan de reeds zoo on gunstige positie van de betalingsbalans van ons vaderland nog ongunstiger wordt, de hou ders van onder het moratorium vallende vor deringen op Duitschland ernstig In hun ver mogen en inkomsten worden getroffen en het Nederlandsche bedrijfsleven opnieuw met valu ta-dumping wordt bedreigd, verzoekt de regee ring met den grootsten aandrang om. door het onmlddelljjk in werking stellen der zooge naamde „Devlezen-Clearingwet”, na deze te hebben uitgebreid ook tot vorderingen, voort spruitende uit het geldverkeer, krachtdadig op te treden tegen dezen ongemotlveerden maat regel der Duitsche regeering. No. 2 6 35 4 27 29 37 15 7 47 en een aantal met 2.50 en Bij de op 15 Juni gehouden trekking „Als gevolg van de reorganisatie welke net vereenigingsleven bij de Koninklijke Marine moet ondergaan, zal op 29 Juni as. het „Alg. Marine Weekblad" als uitgave van den Bond van Korporaals der Konhikl. Manne en van 8en Bond van Minder Marinepersoneel voor het laatst verschijnen. Wanneer voor dien tijd de ontwikkeling van de nieuwe militaire belangenvereenlging zoover gevorderd is dat de uitgifte van een orgaan voor de leden van die vereenlging gewettigd is. zal door de betreffende hoofdbesturen overwogen moeten worden op welke wijze in de dan ont- h stane behoefte moet worden voorzien.” Hollandsche Grondkredietbank zijn uitgeloot: Serie 68486/40 met 72 000.—. Serie 10790/20 met 4800.—. Serie 51470/03 met 1200.—. 4373/9 9731/29. 36767/8, 37539/42. 38326/1 e« 480 7882/5, 10790/43, 15268/16. 36102/37. 51470/W. 57640/24. 35. 61697/19, 63486/45, 69759/48 240.—. Verder 40 - L f 86.—, 400 k 24.— en 1260 A f l*w— Uitgeloot serie: 1216, 3307, 5106, 5787, 5829, 8014, 6718, 6951 50 loten. 1 met 500, serie 3806 No. 28; 1 met 1<». serie 5105 No. 37. 1 met 50 serie 6014 Nb. 2 elk met 25. serie 6718 No. 21. serie 7207 No. 46. Besproken werd vervolgens het algemeen huishoudelijk reglement van den Ned. RK. Bond van Banketbakkerspatroons. Het regle ment werd Aangenomen. Vervolgens werd medegedeeld, dat in een Speciale vergadering behandeld zullen worden: het voorontwerp van wet tot subsidleering van vereenigingen met een werkloozenkas en het wetsontwerp tot centralisatie van sociale ve^ zekeringen. Aan de orde kwamen daarna de xi in deze bijna heidensche wereld te schrij- jaarverslagen. h„. i„. Het Verbond telde 5 diocesane- en 25 vak- Jxinden. Het ledental der Diocesane bonden bedroeg 31 Dec. '32 153.249 (aanwinst 8771), terwijl de vakbonden 198.057 (aanwinst 14.002) leden tel den. Het totaal aantal leden was 213.675 (vorig jaar 202.215). De -„Jonge Werkman” telde in totaal 7696 leden. Het aantal adsplranten bedroeg 5369 (verlies 9058). Blijkens het financieele verslag was hetvoor- deelig saldo 13525.26. De rekening van „Herwonnen Levenskracht” wees een voordeelig saldo van 2.336 63% aan. len, waardoor tegen deze vermenging straf- rechtelijk kan worden opgetreden. Strafbaarstelling van de vermenging alleen is niet afdoende, omdat die vermenging na het verbod niet meer in het openbaar zal plaats vinden en de dader dus in de meeste gevallen niet aanwijsbaar jal zijn. Om achteraf met zekerheid te kunnen vaststellen, of een partij benzine vermengd te met petroleum of andere tot het gedeeltelijk ontgaan van de benzine- belasting gebezigde stof, zal volgens het ont worpen, aan de wet toe te voegen artikel 2 bis voorgeschreven kunnen worden, dat petroleum en dergelijke hier te lande zich in het vrije verkeer bevindende stoffen voortaan steeds vermengd moeten zijn met een minimale hoe veelheid van hiertoe aan te wijzen, niet te kost bare en voor het doel onschadelijke reagentia, die bij toevoeging van een zoodanige stof aan benzine mede in die benzine overgaan, zoodat die toevoeging dan steeds is aan te tronen. De bepalingen zjjn dus het middel om een verbo den vermenging, ook al wordt die niet daad- werkelijk geconstateerd, te kunnen achterhalen en straffen. Door verleening van voarwaardelijke vergun ningen voor petroleum en benzine, die voor vrijdomsdoeleinden of althans niet als brand stof voor motorrijtuigen bestemd te, zal niet- beoogde verhindering van bona fide gebruik worden voorkomen. Belanghebbenden krijgen voldoende tijd ruimte om orde op hun zaken te stellen. Door uitvoerlngsvoorschriften zal ervoor kunnen worden gezorgd, dat particuliere verbruikers en bona fide transportondernemingen, zoo lang hunnerzijds geen verboden vermenging ge pleegd of bevorderd wordt, zich om de samen stelling van door hen op normale wijze aan geschafte of vervoerde •petroleum en benzine niet behoeven te bekommeren. Het niet naleven van het verbod wordt ge straft met ten hoogste vijfhonderd gulden boete voor elke, In strijd met zulk een verbod, vermengde, In het vrije verkeer gebrachte, ten vervoer aangeboden, vervoerde of voorradige hoeveelheid van twintig Hectoliter of gedeelte daarvan. -■ Dinsdagavond ongeveer half negen te de auto, bestuurd door mr. H. Kronenberg, lid van de bankiersfirma Vermeer en Co. te Deventer, op den onbewaakten overweg te Hoenlo nabij Olst gegrepen door den sneltrein, komende uit de richting Deventer. De auto werd een eind meegesleurd en totaal vernield. De bestuurder, mr. K. kwam er wonder boven wonder vrjj goed af, hi: liep slechts eenlge lichte kwetsuren aan het gelaat op. Hij is door dr. Bolt te Olst verbonden De sneltrein had 20 minuten ver traging. Ter plaatse te onlangs een nieuw huls gebouwd, waardoor het uitzicht minder goed is geworden. Op een onbewaakten overweg aan den Nieu wen Terbregtscheweg te Rotterdam te gister morgen omstreeks acht uur een ernstig orifeeluk gebeurd. De ongeveer 40-jarige L. van Je veren uit Rotterdam. die met paard en wagen een groot aantal kattenbakken vervoer de, is door den D-treln 111 uit Hoek van Holland, die dezen orw-g -asseerde, gegre pen,'aldus bericht de „Telegraaf” Van J. weid van zijn wagen geslingerd en jtwam terecht op een steenen wand, welke naast den overweg In de Terbregtsche Tocht, dit is een klein wit ter. is gebouwd ter versterking van dezen over- gang. Van J. werd ernstig getroffen en bleef even op den steenen wand liggen, waarna hij in het water gleed. Het paard, dat een slag van d«i trein kreeg, werd op slag gedood, terwijl de wagen totaal vernield werd. Toen men Van J.. (11e In bewusteloozen toe stand verkeerde, uit het water had gehaald, bleek dat hij er zeer ernstig aan toe was. Men vreest voor zijn leven. Bij het onderzoek te komen vast te staan dat Van J„ die een verkeerden weg was in geslagen, den trein eerst op het allerlaatste oogenblik zag aankomen en toen nog gepoogd heeft van den weg af te springen. Het was ech ter reeds te laat. De machinist van den D-trein, die het ge vaar reeds op geruimen afstand van den over weg zagi was niet meer in staat zUn trein, die een snelheid van ongeveer 80 KM. had, spoe dig tot stilstand te brengen. Nog meer brochures Dezer dagen is in enkele bladen gemeld, dat het ontwerp-Omzetbelastlng niet meer voor het a.s. Tweede Kamer-reces in behandeling zou komen en, dat in verband hiermede de da’um van Inwerkingtreding zou worden gesteld op 1 Januari 1934. FU informatie dienaangaande te bevoegder plaatse te ons gebleken, dat het eerste gedeelte van dit bericht als juist mag worden aange merkt, doch dat het tweede gedeelte van grond ontbloot te. Het moet nj. In de bedoeling liggen, om, wan neer In da, vacant ie het eindverslag van de commissie van voorbereiding zal zijn verschenen, het ontwerp nog in deze parlementaire perede en wel in de maand September In behandeling te doen komen, zoodat gehoopt wordt, da’, de r wet in October of uiterlijk November in wer- ten hebben. AansluiUiur zou moeten meebren- king zal treden. »J^et Gods genade it het lot der menschheid in onze handen" De algemeene gegevens worden verzameld op hoofdkaarten, de bijzondere op bijkaarten, zoo dat de gegevens van één zelfde bedrijf worden vermeld op één hoofdkaart en één bijkaart. Na invulling worden de kaarten door den betref-- fenden veehouder en den opnemer ondertee- kend en toegezonden aan de Gewestelijke Cen trales der Nederlandsche Varkenscentrale, die voor doorzending naar het bureau van de Com missie van voorbereiding voor de oprichting der Crisis-rundveecentrale zorgdragen. De Gewestelijke Centrales zullen nog in de maand Juni vergaderen met de plaatselijke commissies, teneinde deze voor te lichten om trent de wijze, waarop de arbeid zal dienen te worden uitgevoerd en de gestelde vragen moe ten worden beantwoord. Tusséhen 1 en 22 Juli kunnen de opnemin gen bij de veehouders geschieden naar den toestand op 1 Juli 1933, terwijl uiterlijk op 22 Juli de kaarten bij de Gewestelijke Centrales moeten zijn Ingeleverd. Uiterlijk 1 Augustus zullen de kaarten, be nevens de van de hoofdkaarten door de Ge- westeiyke centrales gemaakte verzametetaten bij de bovengenoemde commissie van voorbe reiding zijn Ingeleverd. In verband met dpi zeer omvangrijken ar beid, welke zal moeten worden verricht, zal het duidelijk zijn, dat vroegere inzending door de bedoelde commissies aan de Gewesteliike Centrales uitermate welkom zal zijn, aangezien als gevolg daarvan ook de Commissie van Voorbereiding tijdig in het bezit van het voor haar arbeid noodlge materiaal zal kunnen ge raken. Ten behoeve van de binnenkort te houden rundveetelling zullen de gegevens plaatsetijk worden 'opgenomen door de zorgen van de plaatselijke commissies der Gewestelijke Var- kenscentrales, voor welke de opneming ge schiedt door de secretarissen of leden der plaat selijke commissies of door andere, door die commissies aan te wijzen personen. baar- maar de neringdoende middenstanders willen nog meer vrijheid in bedrijf hebben om hun zaken te kunnen doen bloeien. In verband met deze zaak werd ook de auto matenkwestie behandeld waarover de mee- nlngen zeer verdeeld waren. De automaat werd maar een onvolmaakt hulpmiddel geacht. BRUSSEL, 509 M. 12.20 Gramofoon- muzlek RE8EF 1.30 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. o 1’. v. P. Leemans 5.20 Concert door het Om- roep-symphonle-orkest o. 1. v. Arthur Meu- lemans 6.50 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. 820 Concert door bet Radlo-orkest o. 1. v. Walpot m. m. v. M. Broquet, tenor 920 Concert 10.30 Orarnofoonmuzlek. DAVENTBY, 1554 M. 1220 Orgel concert door Reginald Poort 1.05 Con cert o. 1. v Charles Sbawell 820 Concert door bet Commodore Orand-Orkeet o. 1. v. J Muscant 9.55 Concert door Ben Da vies. tenor en Maurice Cale, plano 11.05 Het B.B.C.-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. PARUS (Eifel), 1446 M. 8 50 Oramo- foohmuzlek. PARUS (Radio), 1725 M. 8.06 Gramo- foonmuzlek 2.50 Populair concert 6 30 Gramofoonmuzlek 7.40 Concert door het omroeporkest 9 05 Gramofoon muzlek 920 Roemeenache muziek m m. v Magda Tagllafore. mevr. Modrakowska. Georges Enoece. Jac. Thlbaud, Maurice Vieux, Marcel Mauae. HILVERSUM. 296 M. AVRO 8.00 Gramofoonmuzlek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuzlek 10.30 So- Ustenconcert. Jean Antoinette, plano. Lola v d Ben. zang 11.00 Knippen van klnderkleeding door mevr. I. de Leeuw van Rees 11.30 Voortz. Sol la tenconcert -12.00 Lunchconcert door het Omroep orkest o. v. Nico Treep. afgewisseld door het Apachen-orkest „Les Oceaniens de Paris" 3 00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw—van Rees 3.45 Gramofoon muzlek 4.00 mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gramofoonmuzlek 5.00 Radlo-tooneel voor de kinderen: „Op en top William”, naar de boeken van Rlchmal Crompton Spelleldlng Kommer Kleyn. „De familie Brown krügt logé’s” 5 40 Omroeporkest o. 1. v Nico Treep 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Voortz. Concert 7.30 „Vacantlegangers. attentie". H. J. Pepnlnk: ..Autotochten In ons land” 8.00’ Vaz Dlas 8.05 Gramofoonmuzlek 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw té Amsterdam. Concert onder Avro’s auspi ciën. door het Concertgebouworkest o. 1. v. Paul Abraham. Solisten: Marla Elsner, sopraan; Louis Graveure. tenor. Werken van Paul Abraham. In de pauze Gramo foonmuzlek 11.00 Vaz Dlas '11.10 Aansluiting met hotel „Hamdorff” te La- ren. Dansmuziek door „The Ramblers” o. 1. v. Theo Uden Masman 12.00 Sluiting. Gistermiddag is op eenlge Letlandsche boot schepen, in de havens van Amsterdam, Zaan dam en IJmuiden een staking uitgebroken in verband met een loongeschil. De bemanningen' elschen in de* eerste plaats loonen. gelijk die-ln 1930 werden uitbetaald en vervolgens een reke ning houden met den koers, waarin de gages worden uitbetaald In buitenlandsche havens. De schepen, waarop de staging Is uitgebroken, zijn: in de haven van_ Amsterdam de Everest, de Ausma en de Skauts. in Zaandam de R«- mava en in IJmulden de Astra. Een vierde houtboot in de haven van Amsterdam, de Everanna heeft zich nog niet by deze stakings beweging aangesloten. De Amsterdamsche po litie heeft in de nabijheid van dit schip enkele posten uitgezet om eventueele ongeregeldheden te voorkomen. Naar wij vernemen hebben de stakende be manningen gisteravond vergaderd in een café In de Spaarndammerstraat. Zij hebben een lijst opgesteld van hun grieven. LUXEMBOURG. 1191 M. 7.00 Lichte gramofoonmuzlek 7 45 Weeroverzicht 7.50 Symphonle-concert van gramofoonpla- ten 8.30' Causerie over een actueel Dultsch onderwevp 8 40 Lichte gramo foonmuzlek 9.00 Nieuwsberichten In het Fransch 9.10 Lichte gramofoorunu- ziek 9.45 Nieuwsberichten In het Dultsch 9.55 Dansmuziek en gevarieerd programma van gramofoonplaten. In de pauze: koersen en sportberichten. MADIOEN, 20 Juni (Aneta). Het aantal dooden als gevolg van het een vrachtauto van Taits Manilla Show overkomen ongeluk, is thans tot elf gestegen. Drie gewonden, on. de chauffeur die een AmerlkaanSch onderdaan is, werden gehoord De officier van Justitie bij den Raad van Justitie te Soerabaja overweegt vervolging van den chauffeur, die beweert met een vaart van 25 K.M. gereden te hebben, doch in een tijds een afstand van 50 K.M. aflegde. MILAAN, 331 M. 8.00 Gramofoonmu zlek 8.50 Paust. opera van Gbunod. Mu zikale leiding Rlccard Santerelll. ROME. 441 M. 8.35 Gramofoonmuzlek 9.05 Symphonle-concert. WEENEN. 517 M. 5.45 Sollstenooncert 820 „Hans Helling", romantische ope ra door Henrich August Marschner. Tekst Philip Eduard Devrlent 11.10 Gramo foonmuzlek. WARSCHAU, 1411 M. 6.55 Gramofoon muzlek 8.20 Populair concert door het omroeporkest o. 1. v. Namvslowskl 10.30 Dansmuziek. 4 BEROML'NSTER, 460 M. 5.30 Pop. orkestconcert 6.30 Gramofoonmuzlek 8.50 Concert 9.45 A-CapeUa-zang door het^gterklsche Prlvatchor”. In den namiddag sprak de zeereerw. heer J. F. A. Bots, die een begeesterende rede hield over: „Massa-mensch of christen-mensch”. Het probleem der menscheiyke persoonlijk heid heeft nooit buiten den gezichtskring en de belangstelling gestaan onzer sociale bewe ging, maar ondanks dat wordt het met den dag nijpender. Het verdient onze volle aan dacht, want dit benauwende probleem raakt godsdienst en maatschappelijk leven tegelij kertijd. Deze Inleiding wilde slechts het begin zijn van ernstig beraad, wat deze tyd van ons elscht. De erkenning van den mensch te de kern van de blijde boodschap van het Christendom, naar het woord van St. Jan: „En het Woord is ▼leesch geworden”. Omdat het individualisme onchristelijk was, heeft het zich ook geopenbaard als onmen- scheiyk. Meer en meer beleven wfj thans de uiterste consequenties van dit noodlottig steteeL Als concrete illustratie volgen enkele beschouwin gen over: a. Den modernen mensch In de economie. b. Den modernen mensch en de machine. c. Den modernen mensch in de •chap. d. Zelfs zijn er reeds stelsels, die geheel op den massa-mensch zijn gebaseerd. Er te thans een reactie merkbaar tegen de vernederende positie van den mensch en het komt er voor ons op aan. deze reactie te voe den, booger op te voeren en te lelden. De vraag te maar: boe? Als eerste practische concli dat de mensch alleen maar BERLIJN, 419 M. 8.30 Volksliederen ^.00 Concert in F. gr. t. voor saxofoon en orkest o. 1. v. dr. R. van Sclunldtaeck m. tn. v. Sigard Rasch er. saxofoon 9.25 Om roeporkest de Oscar Joost Kapel. Het omroepkoor. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor- genconcert NCRV 10.00 Gramofoonmu zlek 10.15 Morgendienst door ds. H. C. v. d Brink KRO 11.00 Godsdienstig H. Perquin O. Joh. Gerritsen NCRV 2.00 Fraaie handwerken door mej. G. Abllj 3 00 Het Philadelphia-orkest o. I. v. Leopold Stokowsky (gr.pl.) 3.40 Zenderverzorglng 4.00 Bijbellezing door ds. M. v. Grieken. Mej. C. de Jager, zang; M. F. Jurjaanz, orgel 5.00 Arnhemsch mandollne-kwintet „Vita Nuova” o. 1. v. Daan van Teeseling 5.45 Handenarbeid voor de Jeugd. H. J. Stelnvoort: ..Het blad onder het rookstel” 6.15 Onze Ned. Monumenten. D. Langed^k: „Kol. Thom son” 6.45 Knippen en stofversleren 7.00 Politieberichten 7.15 Spreker H. Amelink 7.30 Wat er op de wereld ge beurt. door Corn. A. Crayé 8.00 Gramo foonmuzlek 8.10 Concert uit de Hoog- landsche Kerk te Leiden. Gemengd koor „Sursum Corda” o. 1. v. Anthon v. d. Horst. Solisten: Jaap Stoten, hobo; An- ;hon v. d. Horst, orgel 9.45 dr. L. W. Scholten: ..Gewetensvrijheid” 10.15 Vaz Dias 10.20 Gramofoonmuzlek II. 30 Sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 13