PROVINCIAAL NIEUWS Wereldconferentie in gevaar MARKTEN DAMES WORDT ZIJ VERDAAGD? MORGEN 10 UUR begint de plaatsbespreking voor het onovertroffen filmwerk DONDERDAG 22 JUNI WORMER SOMBERE VOORUITZICHTEN ENKHUIZEN In de Streek HE1LOO WEESP NIEUWKOOP Kegelen HOORN NES a/d AMSTEL Examen L. O. ZAANDAM ASSENDELFT NIEUWER-AMSTEL 1 SCHAGEN W eer bericht PURMEREND HEEMSKERK BERKHOUT CASTRICUM KAL VERDIJK DEN HELDER KROMMENIE UITHOORN MIJDRECHT VOLENDAM NIEUWVEEN WESTWüUD TEXEL Amerika dreigt met autarkie FIRMA TJ. VAR ALTHUIS Co. BELLAMY8TRAAT 6-7 - TELEFOON BOOM Frankryks dreigement om de con ferentie te laten mislukken laat Roosevelt vol komen koud TER AAR a keurloonen. Storting van op vacature onbillijkheid, dat agendapunt 4 I M idem 1*- 3 Bami meer gedragen aan den heer 8. Kntlwer, alhier. r de be- Criaia-Comité Dinsdagavond vergaderde het bestuur van genoemde Comité. O.m. werd be sloten met ingang van 1 Juli wederom de weke- lyksche bus-collecte langs de huizen te doen houden. Tevens werden dien avond de Jonge- dames-collectrices. die zich steeds zoo voor ons plaatselijk Comité hebben beijverd, ontnaald en werd aan ieder van haar met een toepasse lijk woord aan den voorzitter een doos bonbons overhandigd. Collecte gewapenden dienst. In den loop der volgende week zal de JaarlUksche collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden in deze gemeente worden gehoudn. Personalia. Voor het diploma Engelsche handelscorres[x>ndentie slaagde te Amsterdam de heer J. de Boer, alhier. Het door 1 <1 1 J I 1 1 Geversduin Naar wij vernemen, is nog niet met zekerheid te zeggen wanneer het Gevers duin. dat in de Jongste Statenzitting door de Provincie Noordholland is aangekocht, in het werkelijk bezit zal zijn van de provincie. Of dit jaar al afgifte van wandelkaarten zal geschie den betwijfelen wij. Bewaarschool. Het is zeer wel mogelijk, dat de bewaarschool 1 September nog voor een jaar zal worden opengesteld. De daarvoor benoodigde gelden zouden door vereenigingen es. worden bijeengebracht. Markt. Alhier werden aangevoerd 3100 stuks klpeieren en verkocht voor 2.30 en 3 per 100 stuks. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Lamber- tus Bron van Zaandam en Johanna Snijder. Vacature Gemeenteraad De heer Th. van Leeuwen heeft om gezondheidsredenen ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. De heer van Leeuwen maakte sedert 1923 onafge broken deel uit van dit college en was om zijn gezond oordeel en prettig humeur bij zijn col lega's een geziene figuur, wiens heengaan al gemeen betreurd zal worden. De heer J. Baas te Noorden is de opvolger op de lijst van de R. K. Partij waartoe de heer van Leeuwen behoorde. Concert. Dinsdagavond gaf de mtuiekver- eeniglng .Kunst na Arbeid” haar eerste open luchtconcert in dit seizoen. Het weer werkte mede, zoodat een flink aantal belangstellenden aanwezig was. Een achttal nummers werd op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Dank zij de aanwezigheid der politie hield de jeugd zich ook kalm, zoodat de muziekliefhebbers niet gehinderd werden. K.K.V.V, Wowrtis. Het programma voor Zondag ajs luidt als volgt: Woudla I—DVO II; Woudla II—DVO HL Personalia. Mej. A. de Vries alhier slaagde dezer dagen te Alkmaar voor het diploma han denarbeid. Benoemd Tot senior van de 8t. Josephs- gezellen alhier is benoemd de heer P. 8. Schil der Az. alhier. I* len c coms tocht weer Ge werk! Is d< KM 1 te al wijze dit j Toon All beset ben I •cbot toch mers heid ttjdei te tr eerst vsa 1 i I i I De k d des eelfd eeer K esibe Wi te b Oe Uit den Baad. Verschillende stukken pas- seeren den hamer. De salariskorting werd aan gehouden in verband met de komende salaris regeling. Verzoek van de Chr. Mulo te Allen om 73,39 .wijziging _2J~_1 ge- PaUngdiefstal. Toen de heer B vlsscher alhier, zich naar zijn vlschhouders begaf om zijn paling aan den vlschkooper af te leveren, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat het slot was verbroken en de voorraad paling was ontvreemd. Het schepnet, dat op het erf hing te drogen en sindsdien spoorloos is ver dwenen, is blijkbaar voor dit doel gebruikt. Voor den betrokkene een leelyke schadepost. Roosevelt gaf daarbij te kennen dat Frankrijke dreigement om de Economische Wereldcon ferentie te laten mislukken, Amerika volkomen koud kon laten. stabilisatie van den worden Er blijft Amerika dan zich geheel terug te Gunning. De bouw van een geheel nieuw winkel- en woonhuis voor den heer O. Dorbeck aan de Hoogzyde, óp de plaats waar thans is gevestigd de winkel van de dames de Waard, is bjj onderhandsche aanbesteding gegund aan den heer A. Bakker, alhier, voor 5853.De be- grooting was 6090.De architectuur is op- Gaat mee met Uw Tlid Stuurt de waseb naat de NIJVERHEID Overgepiaatrt. De assistent der Nederl, Spoorwegen, de heer P. W. Weeber, alhier, is met ingang van 2 Juli overgeplaatst in gelijke betrekking naar Bloemendaal. In diens plaats is naar hier overgeplaatst de heer Zijlstra te Bergen-Krulspunt.- .Financial News” schrijft hieromtrent dat de gouverneur van de Bank van Engeland. Mon tague Norman, klaarblijkelijk met succes het verzet van het Ministerie van de Schatkist te gen een de facto stablllseerlng van het Pond ten opzichte van de Fransche franc heeft over wonnen. Aangezien op het oogenblik geen sta bilisatie van den dollar verwacht kan worden wordt thans onderhandeld over de maatregelen, die men in geval van verdere depreciatie van den dollar eventueel zou kunnen nemen. Maria- Vereen iging Woensdagavond hield de Marla-Vereeniging haar jaarlijkschen feest avond In het Gezellenhuls. De voorzitster sprak haar groote voldoening uit over de flinke op komst welke bewees dat het werk der Maria- Vereeniging gewaardeerd wordt. Vooral in dezen tijd is de actie der Marla-Vereeniging meer dan noodig. zoodat het bestuur vertrouwde op de blijvende sympathie en steun van leden en do nateurs. Met den wensch dat de belangstelling in het werk der Marla-Vereeniging mag ver stevigd «lorden, besloot spr. haar openingswoord. Opgevoerd werd dan „Achter de Coulissen een blijspel in drie bedrijven van Henrl 't Sas. Dit geestige blijspel werd door de leden van de Graal-tooneelclub op uitstekende wijze ten too- neele gebracht. Er werd blijk gegeven van ern stige studie, zoodat den aanwezigen een uiterst genoeglijke avond werd bezorgd. Na afloop werd een speciaal woord van dank gebracht aan de Gtaalleden, die door deze opvoering den avond zoo bijzonder hebben doen slagen. Het onmisbare en steeds beter spelende V. O. P.-orkest verzorgde ook nu de pauzes uitste kend. HOE STAAT DE BALANS VAN UW GEZONDHEID? Waarheen duidt de wijzer van Uw bloeddruk? Van Uw hart en Uw zenu wen? De echte, gegarandeerd coffeïne-vrije Koffie Hag vrijwaart U voor de prikke lende werking der coffeïne, verschaft U het onverkorte genot van een heerlijke, pittige koffie en zij spaart hart en ze- In Nederland behandeld, gebrand en verpakt, onder voortdurende controle van een NederL Laboratorium, voldoet Koffie Hag aan alle eischen, die de Ne derl. huisvrouw aan een gegarandeerd onschadeljjke en beslist coffeïnevrjje koffie stellen moet. Hag, maar dan de echte Hag, is dus in deze tijden bet kopje troost, ook voor U! (Adv.) Personalia De heer K. Veldamp, voorzitter van de vereeniging „Volkshuisvesting”, heeft om gezondheidsredenen als zoodanig ontslag genomen. L.E.T.T. In de dezer dagen gehouden be- stuurs'vergaderlng van de L.E.T.T. is besloten, de tentoonstelling te houden op Woensdag 23 Augustus. Bestaursvacatores. In de eerstvolgende vergadering van de R.K. Kiesvereeniglng .Kies recht is Kiesplicht” zullen twee vacatures in 't bestuur moeten worden aangevuld, welke zijn ontstaan door de ontslagname van de heeren P. Kerkhof! en P. J. van Groeningen. Daar deze laatste tevens voorzitter was. zal ook voor deze functie 'n nieuwe titularis moeten worden ge kozen. Als candidaten worden genoemd de heeren C. Wesseling en H. G. Roeleveld. Begin Juli denkt men met het werk te kun nen beginnen De totale kosten worden ge raamd op 5000.waarvan een gedeelte zal worden betaald door de provincie uit het We genfonds. Voor de eerste maal werd duidelijk uit gesproken, dat de Vereenigde Staten zoo noodig. bésloten waren een politiek van autarkie te voeren. Roosevelt hield er aan vast dat uit nationale overwegingen het pro gram tot verhooging der prijzen in Amerika onbeperkt ten uitvoer diende te worden ge bracht alvorens aan dollar gedacht niets anders c trekken, wanneer Europa het niet eens kan warden met het Amerikaansche standpunt, dat de stabilisatie van den dollar met de eigenlijke taak der Londensche Conferentie niets te maken heeft. De Engelsche en Europeesche prijzen zijn nog steeds beneden de Amerikaansche prijzen. Roosevelt ver klaarde weliswaar tegen hoogere toltarieven te zijn, doch de machtigingswet gaf hem de noodige volmachten om zoo noodig de ta rieven te kunnen verhoogen ter bescher ming van de Amerikaansche productie. Gemeentesecretarie. - Wegens ongesteldheid is de gemeentesecretarie voorloopig ooencMalu van v.m. 9 tot 12 uur. K LONDEN, 21 Juni. Volgens de „Daily Telegraph” zal de president der Economische Wereldconferentie, Ramsay MacDonald, in de heden morgen plaats vindende vergadering van commissie-voorzitters, rappor teurs en vice-voorzitters voor de vraag worden gesteld, de Econo mische Conferentie te verdagen, in dien geen overeenstemming ^v< valuta-stabilisatie kan worden reikt. De kermis Onmiddeliyk na het beëindi gen van de markt is men Donderdagmiddag druk begonnen aan den opbouw van de ker mis, waarvoor ook nu weder flinke belangstel ling bestaat bjj de diverse exploitanten. Zon dagmiddag 4 uur wordt de kermis gesloten. De overname van het Gem. Electrisch be drijf Naar wij vernemen, is thans door het Prov. Electr. Bedrijf, waaraan het vernieti gend rapport van de Raadscommissie wel niet vreemd zal zijn geweest, een geheel nieuw voorstel aan -B en W. gedaan tot overname van ons Gem. Electr. Bedrijf. Ter orienteering diene dat het eerste aanbod van eenlge maan den geleden ging over een bedrag groot 176.000. waartegenover de Raadscommissie tot de slotconclusie kwam tot een bedrag groot 399.500. Het nieuwe voorstel bevat ojn. het uitkee- ren van een bedrag ineens op 1 Aug. 1933 groot 130.000 en een groot aantal andere be palingen waarop wij te zijner tijd nog nader hopen terug te komen. Vergadering Schager Middenstands™ i eeni- Xlnr In de de«er dagen gehouden leden vergadering werd besloten te ageeren tegen het ra ba tzegelsysteem Als afgevaardigde naar het te Vlisslngen te houden bondscongres werd benoemd de heer J. J. de Vries. Mede op verzoek van de Hard- Een officleele mededeellng bevestigt, dat Mo ley als persoonlijk vertegenwoordiger van Roo sevelt opdracht heeft de Amerikaansche dele gatie in te lichten over de blnnenlandsche ont wikkeling sedert bet vertrek der delegatie. Moley zal een week te Londen blijven en dan dadelijk naar Amerika terugkeeren om verslag aan Roosevelt uit te brengen. Er wordt nogmaals op gewezen, dat Prof. Mo- WA8HINGTON, 31 Juni (VX>.) Roosevelt's vertegenwoordiger ter Economische Wereld conferentie, de onderstaatssecretaris Remond Moley. die heden uit New-York naar Londen vertrekt, heeft gisteren, zooals we reeds meld den, per vliegtuig uit Washington een laatste bezoek gebracht aan president Roosevelt, aan boord van diens jacht „Amber Jack”, teneinde zijn laatste instructies voor zijn optreden te Londen te ontvangen. Het onderhoud tusschen Roosevelt en Moley duurde eenlge uren. de ouders in dezen hun medewerking verleenen. Jubileum De Gymnastiekvereeniging .Olympia” herdacht haar 35-jarlg bestaan in een feestuitvoering, waarbij de Zangvereenl- glng „Zanglust” err-het fanfarecorps de „Vol harding”, haar medewerking verleenden. In 1 bijzonder heette de voorzitter welkom burge meester Best en oud-directeuren A. Kamp en C. Bakker. Nog luisterden de uitvoering op de keurploegen, dames en heeren. van den Turn kring West-Friesland. Het programma waar van door stoornis in het electrlsch net een paar nummers moesten vervallen, was afwisselend en werd vlot afgewerkt. Het wordt een succes. De commissie, welke zich uit de burgerij heeft gevormd, om ook in Assendelft een auto-tocht voor ouden van dagen te organiseeren, heeft niet te klagen over mede werking. Het doorgaan van den tocht op Woens dag 13 Juli is dan ook verzekerd. De penningmeester van de commissie^ de heer 8. Kroon Gz., deelde ons mede, dat door de dames, die met de inzameling van gelden waren belast, ijverig is gewerkt en. inbegrepen de bijdragen van vereenigingen. aan klinkende munt reeds een bedrag van ƒ460 30 bijeen is. Verwacht mag worden, dat de ƒ500— wordt be reikt. Verder is er steun in natura toegezegd. Vele eigenaars van auto's hebben op het ver zoek bun wagen beschikbaar te stellen, goed gunstig geantwoord en zelfs oud-Assendelfters boden hun wagen aan. Het programma voor dien dag heeft de commissie zich voorgesteld als volgt: 's Middags om 1 uur verzamelen op het Raad huisplein. De oudjes die er voor in aanmerking komen, ontvangen bericht hoe laat zij zich ge reed moeten houden, daar zjj voor 1 uur wor den afgehaald. Van het Raadhuis wordt aller eerst een rit door het dorp gemaakt tot aan het station, waar wordt gekeerd, om dan via den Communicatie-weg, door Heemskerk, langs den Ryksstfaatweg op te trekken naar Alkmaar. Deze stad wordt doorkruist en vervolgens langs het Noord-Hollandsch kanaal naar Schoorldam, Schoor! en Bergen, waar gestopt wordt en in den speeltuin „Dulnlust” ververschlngen wor den aangeboden. Daarna wordt gereden naar Bergen aan Zee, waar in hotel „Oranje Nassau" een koffle-maaltUd zal worden geserveerd. Vla de Egmonden, Castricum, Beverwijk en den Zuidwykermeerpolder, wordt Buitenhuizen bereikt, waar de feestelijke intocht in het dorp plaats vindt. De beide muziekcorpsen „Cres cendo" en „Harmonie" staan dan gereed. UH bovenstaande blijkt, dat het nu slechts van moeder natuur afhangt of de eerste ouden- van-dagentocht zal slagen. anderen het innen van gelden op te zooals keurloonen, enz. Feitelijk moet dit schleden door den gemeente-ontvanger, gemakshalve kan dit tevens ter gemeente-secre- tarle worden voldaan. De heer HENDRIKS vraagt of er al Iemand aangesteld is. die kijkt naar hoolbroei. Dit acht spr. van groot belang. B. en W. zullen trachten een deskundige te vinden en in samenwerking met den Hoofd brandmeester zal er Inspectie gehouden worden. Daar hier ter plaatse reeds de Onderlinge haar cliënten inspecteert, zullen er voor de gemeente niet zooveel overblijven. Betreffende het betalen van waterleiding door de veldwachters, zei de VOORZITTER, dat de huur is verhoogd. B. en W. zullen voorts niet lang wegblijven met plannen tot aanleg van een woonwagen kamp. Motorongeval. Bij de Wilhelminastraat nam een bestuurder van een vrachtauto de bocht te groot, tengevolge waarvan een uit te genovergestelde richting komende motorrijder geen kans zag, rechts te passeeren en op net laatste moment probeerde dit links te doen, wat hem echter niet gelukte. Een botsing was on vermijdelijk JJe beskUurder kwam te vallen en werd bij de familie Smit binnengebracht, waar hij van den schrik kon bekomen. De motor werd licht beschadigd. »e afsluiting van de Gedempte Gracht N» de R. K. Mlddenstandsvereeniglng, den Bond van transportautohonders en de bewoners van de Gedempte Gracht zelf, heeft ook de Zaan- damsche winkellersVereenlging een adres aan B. en W. gezonden om de afsluiting van be doelde straat op marktdagen in zoo verre te verzachten, dat aan bewoners van de Gedempte Gracht die noodzakelijk die straat op markt dagen moeten berijden, verlof gegeven worden dit te doen en hetzelfde te vergunnen aan de bestellers die winkelgoederen hebben te bezor gen. Gewezen wordt op de onbillijkheid, dat marktkooplieden wel met een auto over de Ge dempte Gracht mogen gaan, omdat zij er zijn moeten en dit aan bewoners van die straat, die er ook zijn moeten, niet wordt toegestaan. Personalia Tot gemeenteveldwachter van Opsterland is benoemd de heer D. J. Sol lie, agent van politie alhier. Collecte De speldjesdag ten bate der R. K. Klnderuitzending heeft f 73.54 opgebracht. L. O. F. In overleg met den zeereerew. heer pastoor heeft bet bestuur van LO.P. de baten van het afgeloopen Jaar als volgt verdeeld. Herwonnen Levenskracht ƒ50; voor de kerk ƒ25- pa chiaal Jeugdwerk ƒ20; Kindervacantiekolonl» 8t. Pieterspenning en Schoolfeest RK schold’ leder ƒ15; RK.W.8.V. ƒ7.50. Totaal lii w Men deelde ons mede, dat er het laatste jaar zeer slecht was gewerkt en dat zeer zeker ƒ300 kan worden gehaald. De hoop werd dan ook uitgesproken, dat vooral de jongere menschen toch eindelijk eens zouden inzien, waf7te be- reiken Is. todlen ze zich slechts enkele uren beschikbaar stelden en gehoopt werd da^ oofc R.K. Rtfwielclub. In onze parochie is op gericht een afdeellng van de RK. RUwielclub ..Sub tutela Matris”. Het voorloopig bestuur be staat uit de heeren: J. Drubbel, voorzitter; F. Bakker, secretaris en A. Jongeling, penning meester. Verkooplng Door notaris Mr. C. J. de Lange te Alkmaar Is verkocht een huis en erf aan den Heerenweg groot 1 are, 78 centiaren, behoorende tot de nalatenschap van den heer W. Pruim. Kooper J. Boersma voor f 1080. Aanbesteding Dinsdagmiddag werd aanbe steed de verbouw der Concertzaal van café ..De Zon” alhier. Ingekomen 8 biljetten. Jn v. d. Aar alhier ƒ13.881; Chr. de Goede Wijk aan Zee ƒ12.944; Jn v. Tunen alhier 12.194; Jn Kalf-Beverwijk 12.100; A Hartog en Zonen alhier ƒ11882; P. Nells, Wijk aan Duin H.660; J. P. de Vries, Wijk aan Duin ƒ11381; N.V. Bouwonderneming ylji Zijpe en Hamburg. IJmuiden 10.9Ó0. De gunning is aangehouden. draverij Vereeniging werd besloten tot het hou den van een winkelweek. Na ampele discussie werd het bestuur machtiging verleend voor deze commissie eenlge personen aan te wijzen, nadat de voorzitter reeds had medegedeeld dat contact was gezocht met de R. K. Midden- standsvereenlging „de Hanze” en „Algem. Be lang". Een uitvoerige discussie ontstond nog over het laten circuleeren van twee lijsten, eene voor de winkelweek en eene voor het bijeen brengen van een bedrag opdat de hoofdprijs voor de harddraverij kan opgevoerd worden tot 1000. Besloten werd één lijst te laten circuleeren. De vergadering stelde een bedrag van 50 ter beschikking voor de Harddraverijvereenl- glng en 100 voor de winkelweekcommlssie. Na rondvraag volgde sluiting. Gecompliceerd ongeval. Omtrent het on geval van den heer D., werkzaam by de ge meentebedrijven alhier, die Dinsdag in een draad den telefoonleidlng, welke door bliksem inslag was afgeknapt, gereden was en ofschoon ernstig gewond, nog per motor naar den genees heer reed, waar hy geheel onder het bloed aan kwam. vernemen we nader, dat zyn collega, een zekere V. die hem zag aankomen, hiervan zoo schrok, dat hy bewusteloos achterovér sloeg en een ernstige hersenschudding kreeg. Gemeenteraad Naar men ons mededeelde, ligt het in de bedoeling, dat de gemeenteraad volgende week Dinsdag in vergadering bijeen zal komen. Alsdan zullen de geloofsbrieven van 't nieuw gekozen lid van den Raad worden onderzocht. In de eerstvolgende vergadering daarna zal de wethoudersvacature worden aangevuld. Installatie burgemeester In aansluiting op ons bericht van gisteren kunnen wy nog mel den. dat wethouder Stumpel in zyn toespraak ook herdacht oud-burgemeester Bisschop, wiens gezondheidstoestand thans zoodanig is. dat deze van de waardeerlng van den raad heeft kun nen kennis nemen. De heer Stumpel noemde de eerste kennis making met den nieuwen burgemeester een hóógst aangename en wees op de moeliyke taak, welke den burgemeester wacht. Vooral het marktwezen, de gemeente-financiën en de drukkende werkloozenzorg vragen de uiterste krachten, vooral In het Jaar, dat thans komen gaat. De burgemeester zal hierin een krachtigen steun vinden in den gemeente-secretarls en ze ker niet minder in de ambtenaren, die spr. een keurkorps noemde, waarop de burgemeester zal kunnen bouwen. Spr. sprak den wensch uit, dat onder Gods zegen het mr. Leemhorst ge geven mag zyn veel te mogen doen In het be lang van Hoorn. Vervolgens dankte spr. allen, die hem hadden terzyde gestaan gedurende de twee maanden, dat hy als loco-burgemeester is afgetreden. Mr. Leemhorst zei in zyn dankwoord, dat hy de moeiiykheden. welke spr. als burgemeester zal hebben te overwinnen, geenszins onder schat. Met de hulp van den raad, de ambtena ren en werklieden hoopte spr. veel te mogen doen in het belang van Hoorn. ..Spaarfonds „St. Ignatius” Bovengenoemd spaarfonds houdt Vrydag 23 Juni 's avonds 8 uur, een ledenvergadering in het R.K. Verée- nigingsgebouw ter behandeling aankoop van brandstoffen. LONDEN, 21 Juni. In het gebouw van de Bank van Engeland is gisteren een conferen tie gehouden van vertegenwoordigers der Euro peesche centrale circulatiebanken waar de mo gelijkheid is overwogen, een Europeeach valuta front tegen Amerika te vormen. Raadslid De heer B. Dobber is als opvol ger van mevr. Mellema-Rexhauser tot lid van den gemeenteraad aangewezen in de Corns. Koning. Naar wy vernemen, ligt het in de bedoeling van de samenwerkende groepen, S. D. A. P. en V. D„ den heer Dobber tot wethouder te kie zen. Vergeten rijwiel Door D. is by de politie aangifte gedaan van vermissing van zyn ry- wiel. dat hy des nachts voor een café had la ten staan. HAARLEM, 21 Juni. Da Costa-Kweekschool. Geéx. twee candidaten, Toegelaten mej. T. Vlaming, Haarlem, en de heer 8. van Popta, IJmuiden. De examens zyn geëindigd. Geëxamineerd werden 26 candidaten, hiervan slaagden 24 can didaten. ZAANDAM, 21 Juni. Geëx. 5 candidaten. Ge slaagd de dames A. J. de Mair te Wormerveer; G. Rol te «Krommenie; H. Schoematter te Zaandam; de heeren A. W. Rosenbohm en M J. Seldenrust te Zaandam. Fiets gerwVnd. Ten nadeele van den heer C. de G„ alhier, is WÓensdagmiddag zyn rij wiel, dat hij voor een café onbeheerd had laten staan, gestolen. Het rywiel was eerst Maandag gekocht. Wel een schadepostje. Hoogste stand: 7652 te Ingö. Laagste stand: 753.1 te Vestmanoer. Verwachting: zwakke veranderiyken wind, matig uit westeiyke richtingen; half tot zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschynlllk nog re genbuien met kans op onweer. Iets koeler. Zon op 439, onder 924. Licht op 954. 23 Juni Nieuwe Maan. Naar wy vernemen, zullen de eindwedstryden tusschen de vertegenwoordigende teams van Alkmaar en Den Helder worden gehouden op de kegelbanen te Behagen In Hotel „Vrede- lust”. De elndwedstryd sal worden gehouden Zondag 2 Juli aanvang 5 uur. Huldiging „Crescendo" Het R.K. Hanno- nlegezelschap ..Crescendo" heeft Dinsdagavond zyn directeur, den heer M. Kley. gehuldigd by gelegenheid van de behaalde overwinningen te Castricum. By de huldiging waren om. aanwezig de hoogeerw. heer deken Hollenberg, burgemeester Cramwinkel. de weleerw. heer kapelaan Plaat en voorts de besturen van verschillende organi saties. Het was een mooie huldigingsavond. Katholieke Kinderuitzendlng De opbrengst van den Speldjesdag, Zaterdag en Zondag jj. gehouden, is: Speldjesverknop te Weesp 9732, speldje». verkoop te Weesperkarspel 49.41 K. speldjes- verkoop a. d. kerk: voetbalterr. 2290, op brengst voetbalwedstrijd f 3227 H, tntól 202.39. Onkosten 2428. Netto bedr. m H Veiling Deser dagen had een groote hui zenveiling alhier plaats ten overstaan van no taris G. H. A. Snel. De bestede prijzen waren als volgt: Breedstraat no. 8 en 8a, ingezet door J. van Zwal op 5000.—, niet afgemynd. Tb- renstraat perc 1, 3. 5, 7, 8, 11 en 13 elk ingezet door denzelfde op 2000—, niet afgemynd. Torenstraat perc. 15, ingezet door G. de Lange Abcoude op 2200.—, perc. 17 door denzelfde op f 2300 perc. 19 door H Mtihl op f 2400—, geen van alle afgemynd. Combinatie f 20900—, eveneens niet afgemynd. Torenstraat perc. 2, 4 6 en 8. Ingezet door H. Houtkamp op resn 2250. 2300.—, 2250.— en 2400 niet afgemynd. Combinatie f 9300.niet afge mynd. Achtergracht perc. 89 en 89a, ingezet door N. Dalmulder op 4258.—, niet afgemynd. Alle perceelen werden gegund. In het by programma: EISENSTEIN'S ROMANCE SENTIMENTALE. Zaterdagmiddag 2.30 uur Jeugd- bloscoop: de dolle klucht DE BOKSENDE SERGEANT. Kinderen 12 ets. De Dlr. van HITZE ,J>E LIEFDE” Da Costakade 74-102 - A'dam W. TeL 84893 Gemeenteraad Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig de heer Jac. Valentyn. In verband met de tydeiyke korting der ambtenaarssalarissen stelt Nieuwveen voor, de salarissen der ambtenaren van den Vleesch- keuringsdienst met hetzelfde percentage te ver minderen.- Goedgevonden. Het verzoek van het Chr. Nat. Schoolbestuur om medewerking tot aanschaffing van leermid delen. Wordt toegestaan. Een verzoek van den heer J. Versluis om be taling van vervoerkosten op grond van art. 13 der Lager Onderwijswet voor vier kinderen, die de R. K. Sfehool te Langeraar bezoeken, werd ingewilligd. Het volgende agendapunt was „wyziging raadsbesluit inzake korting op Jaarwedden ge- meente-veldwachters". Indertyd had de Raad besloten de salarissen van de gemeenteveld wachters te verlagen met 5 pet., doch hiermede nam de Minister geen genoegen. Hy vond deze methode te eenzydig. Wanneer alle ambtena ren deze korting ondergaan, is goedkeuring piet Herstel van de Beemsterbrug Sedert een aantal weken is de toestand van de voorloopig gerepareerde Beemsterbrug zoodanig, dat deze allesbehalve ongevaariyk is voor het vry drukke verkeer. Gelukkig echter is het einde in ziel] dag. bestuur der gemeente heeft plannel den gemeente-architect te laten ontwerpen. Reeds heeft een inschrijving plaats gehad en is de voorziening opgedragen aan de fa. Penn en Bauduin te Dordrecht. AMSTERDAM. Aangevoerd door 11 motorbot- tera. benevens conslgnatlezendlngen. Atgesluen aan de gemeente Viachhal, De Ruyterkade. Am sterdam Besomming der botters 48.80317M Hanrtachol per kist 1317, Kleine schol 550— 10. Schar 1703.10, Tarbot per stuk 3.60. Groote tongen per K.G. 1125. Mlddeltongen per K.O. 901.05. Kleine tongen per K.G. 34—«0. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal per pond 1540, Bot per pond 1530. Makreel per 25 K.G 2 50 ALKMAAR. 21 Juni Aardappelen 2.204.10, Aardbeien per alof 1548. Andfivle 50—3.10 per 100 etuka: Asperge» per 100 boa 15—31. Bloem kool ie 5.508. Idem 2e 1.503.50 per 100 «tuks. Doperwten 710 per 100 pond. Kropala 50150 per 10 «tuks. Komkommers 27 per 100 stuks. Postelein 11—51 per bakje. Peulen 7—12 per I<X) pond. Rabarber 46 per 100 boa. Radijs 60310. per 100 bos. Selderie 90—2.60 Der 100 boe. Spina zie 501 38 per per kist, Snljboonen 2336 per 100 pond. Dubbele Idem 2528 per 100 pond. Tulnboonen 1.50—5.50 per 100 pond. Tomaten 13-16 per 100 pond. Wortelen 1-50550 per 100 BARNEVELD. 22 Juni Aanvoer 1830000 it_ks; prijs 23.75. Handel vlug. ..BROEK OP LANOENDIJK. 22 Juni 18W0 K.G. Tomaten A 3320—34.10. Idem B 32.10—34, Idem C 31903220. Idem CC 23.10. 230.000 K.G. Aardappelen: Schotsche muleen 1.805. Drielin gen 060-3. Kleine 0.50—0 70. 3400 KG. Worte len 1902 80. 530 stuks bloemkool 4 604.70. BLOKKER. 21 Juni. „Op hoop van Zegen.” Schotache aardappelen groote 1503.50, idem kleine 0 801 40, andijvie 150. bloemkool 1st» soort 4.306.50. Idem 2e soort 3.104.60. kom kommers 6.10—8.10. postelein 7. sla 060090, slaboonen 5154. tulnboonen 5, wortelen 4.106, peulen 11—16, wlndsla 1.40. BLOKKER. 21 Juni. Mlddagvelllng Tomaten A 33 00. Idem B 33. idem C 31.80, idem CC 3040. kruisbessen 4 aardbalen 1333. BOVENKARSPEL. 21 Juni De Tuinbouw Aardappelen Sutton 0.500.70. Idem Ninetyloid 0.70—0 80. Schotache 0.75—1.60, Idem kleine 045065, Idem Elgenh. 1.653.65, Kriel 0.40— 050. aanvoer 9320 baal. HAARLEM. 31 Juni Tomaten 0.30—0.38 ner K.G., Heerenboonen 0.500.60 per K.G.; Aard beien 0.40—1.40 per slof. Andyvle 0 60—1 10 per kist. Spinazie 0.20—0.45 per kist. Postelein 0.1» 0 35 per kist. Komkommer 0.030 08 per stuk. Bloemkool 0.040.07 per stuk. Peulen Ö.45—190 per zak. Rabarber 0.03—0.05 per bos. Asperges 0.40 per boe. Radijs 0.030.04 per boa. Wortelen 0.030.08 per bos. Pieterselie 0 04—0 10. Selde rie 0.030.10, Sla 0.60—2.40 per 100 krop. Raap stelen 0.800.10 per 100 boe. HEILOO. 21 Juni. „St. Willlbrordus.” Asrd- belen vroege 1215. Idem late 1420. doperwten 1319. peulen 14—20, tulnboonen 4—8. dubbel» stamslaboonen 5068 ct. per Kg., rabarber 30— 45. wortelen 45—80 ct. per 10 bos. kropala 050-4. bloemkool 1ste soort 6.4010.10. Idem 2e soOT »la3.30—4.50, andijvie 0 30—4.40 per 100 stuks, asperges dik wit 3633. Idem dik blauw idem, dun wit 610. Idem dun blauw 41 e«- per boe HCOOKARSPEL. 21 Juni De Eendracht Schotache 60—90. Kleine 40—70. Aanvoer schuiten aardappelen. MEDEMBLIK. 20 Juni. .J8t. Joseph.' —G™®" muizen 0.851.15. Idem kleine 0.40—055 per na* ve H.L.. aanvoer 3608 baal. NOORDSCHARWOUDE Aangevoerd weroeii 73400 Kg. aardappelen. Schotache mulaen 1 3.80. drielingen 0 80—1 40 kleine 0.30—0 50, OBDAM 31 Juni De TuinbouwAangevoera werden 30300 Kg. groote aardappelen 1150, «w Kg. drielingen. Afslagvereeniglng Beemster. oS Omstreken. Aaardappelen. schotache mulaen 0.75: Schotache muizen 0.35055. Groenten en Fruit. Tulnboonen 0.60—05». P*“ len 5.5013.00. doperwten 3.607. AAtdbezlen 0 14. komkommers 48. tomaten A 28—-SO. w ten 2028. bloemkool le soort 58.60, 1 50—6 00. spinazie 0.13—0 85. postelein Ó34-OJ" sla 0.50—130. andijvie 0 30—0.65. P*tereene* seldert) 1—0. rabarber 1—3.40. wortelen 3 30—*-; prei 1603.80, slaboonen 0 530.59, snijboo 0.30—0 48 a. VOLENDAM. 31 Juni. Heden werden »»n veiling aangevoerd 382156 eendeleren 13» 706 klpeieren 3 20350. WESTLAND. 20 Juni. Mlddelprüs van de landsche veilingen. Druiven 0.80—1.10. beien 1037 ctgroote boon en 5—-10 ct. tomaten A 3 904.46. B 3.504.10. C 3 3», „gQ CC 320—3.80 per bak: bloemkool >50^^ eieren 3 30— 2 80 per 100. groene kornkonm* 3.606 40 per 100. meloenen 3650 ct. pe peen 27 per 100 boa. a—tsadde WARMENHUIZEN. 21 Juni. Hede» jjem men voor: Schotache muizen 1.70—STia drielingen 0.80—1.80, idem kleine 0 30—»"* W?LNT8 30 Juni. Eierenvelilng. -- 65389 stuks. Klpeieren 3—3.90, eendelsre» 150 per 100 stuks. Ofschoon men in „De Streek" nog slechts aan het begin van de aardappelcampagne staat, heeft zich toch reeds een ruïneuze prysdaung voltrokken. De prijs voor de gele soort is momenteel voor export ƒ1.06, voor de witte soorten ƒ0.80 per 60 kilo. By een teelt van gemiddeld 25 kilo per roe, wat door velen nog niet bereikt wordt. Is deze prys ontstellend laag. De export op En geland Wordt door een Invoerrecht van om streeks ƒ2 per baal verlamd, Dultschland boy cot den invoer van Hollandsche aardappelen op iedere manier. 06 to®8tand- die in de Streek door een reeks Van slechte Jaren toch al zoo precair is, iaat zich ook voor dit Jaar zeer somber aanzien I L. Bosscha A. WijngaardBacker; d. v. L. d. Reek—Bakker; z. v. L. Godding— Gemeenteraad De raad dezer gemeente zal vergaderen Zaterdag 34 Juni 's middags 2.30. Behandeld zullen worden: Benoeming lid Al gemeen Armbestuur, Idem agent Arbeidsbemid deling, Verlies- en winstrekening T. E. M Re geling jaarwedde klokkenist Burg. Aanleg voet pad langs den Koogerstrandweg, Verhuring strookje grond den Hoorn, Voorstel aangaan geldleening. Voor uitvoer naar Frankrijk. Op Texel werden Dinsdag te Den Burg lammeren ter markt gevoerd, die voor uitvoer naar Frankryk in aanmerking zouden komen. Aahgekondlgd was, dat ongeveer 250 lammeren zouden kunnen worden geplaatst, die zorgvuldig zouden worden uitgezocht. De Texelsche veehouders hadden echter Qver de prijzen, die gegeven zouden wor den, niet veel verwachting. Er was een prijs genoemd van 40 ct. per K.G. De aanvoer was in totaal minder dan 250. De pryzen vielen nog tegen en verschillende vee houders willen voor de getaxeerde waarde hun prima lammeren niet eens verkoopen; de prijs was slechts zoo weinig boven den thans uiterst lagen marktprijs, dat de moeite van tweemaal vervoeren niet vergoed werd. Naar men ons mededeelt, werden door de boeren, die hier voor dit doel waren overgeko men. slechts ongeveer 100 lammeren gekocht voor pryzen van zes tot acht gulden. De Oranjetrein Dinsdag had den Helder net bezoek van den Oranjetrein. Den geheelen dag was het een druk af- en aankomen van bezoekers. Ofschoon de sluiting op 10 uur '«avonds was bepaald, verlieten de laatste be zoekers omstreeks 12 uur den trein. Woensdag morgen ia hy weder vertrokken. Emmabloem-coUecte. De collete, dezer dagen alhier gehouden, heeft opgebracht uo •om van 48827 H. Burg. Stand Geboren: z. Zwlers; d. Bot. Overleden: wed. J. Voorthuljsen 66 J. uitgesloten. Op grond van deze beslissing hebben B. en W. naar een weg gezocht om te probeeren de goedkeuring te verkrygen. zy stellen voor, alle salarissen boven de f 1400.— met 10 pet. te korten, daar de vorige maal de meening geult is, om in salarissen van 1400.— en minder het snoeimes niet te zetten. De heer VAN DER WEIJDEN stelt voor, te beginnen met salarissen van 1000.en dan 5 pet. te nemen. Lang werd gediscussieerd. Unaniem was de Raad van meening, geen korting toe te staan op de mindere salarissen. De heer VAN VLIET distilleerde een tus- schenvoorstel en wilde beginnen met 1200.—. stUks Een moeizaam debat! Stemmen gingen op, om een gratificatie te geven aan hen, die vol gens den Raad terwille van deze methode gedupeerd zouden worden. De VOORZITTER bracht de voorstellen In stemming. Reeds bby het eerste voorstel van B. en W. staakten de stemmen. Het komt dus een volgende vergadering nogmaals aan de or de. Vóór stemden de wethouders v. d. Hoorn en Holscher en de heeren P. Hoogervorst, J. v. Vliet en P. Post. Het Raadsbesluit, waarby de kindertoeslag van 18 jaar naar 14 is gebracht, kon ook geen goedkeuring ontvangen van den Miister. Alzoo bluft 18 Jaar gehandhaafd. Het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een tweetal verordeningen ingevolge art. 122 der Gemeentewet, werd na toelichting van den secretaris aangenomen. In hoofdzaak be helst dit, dat B. en W. gemachtigd zy ook aan dragen. Bloemkool 0 04—0.07 per stuk. ge- maar by dragen in het telfort; werd -50 pet. toege staan. Een besluit werd voorgelezen, het ontslaan van H. Reineker als lantaarnopsteker met in gang 1 Jan. 1922, wegens verzuim nu vastge steld. Pensioengrondslag van verschillende ambte naren vastgesteld. Regeling van waarborgsom. Wyziging op eleotrlsch licht vastgesteld. Boezemvraagstuk. In verband met het steeds hooger bedrag voor waterloozlng aan den Polder, wordt besloten tot rioleering en demping van betrokken boezem uit te voeren in werkver schaffing in 't najaar. Kohier hondenbelasting vastgesteld, *t biykt dat veel aan de aandacht van betrokken amb tenaar is ontsnapt, ér worden 20 aanslagen meer opgenomen. T.B.C.-vereeniging verzocht voor te houden bazar op 27,- 28 en 29 Juli lokalen der openbare school te gebruiken, hierover rijzen bezwaren; getracht zal worden dezen bazar op een andere plaats onder te brengen. Rondvraag sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2