PROVINCIAAL NIEUWS ALS RECLAME BERNARD KOOMEN c 0 20c f? Ernstige botsing Uit Alkmaar OPTICIEN HIGHWAY JAN DE VRIES Vrijdag 23 en Zaterdag 24 JUNI MARKTEN ZA Laat 142, Alkmaar 1 Pond Metworst 1 Pond s| q Leverworst I Uc 1 Pond i| q Bloedworst I Ue VRIJDAG 23 JUNI Twee zwaar gewonden OPMEER Alkmaar Zaadmarkt 58 het AANBESTEDING ROCHDALE/ ASSENDELFT OUDKARSPEL AKERSLOOT UITGEEST BOVENKARSPEL POLITIE-BERICHTEN DEN HELDER WINKEL WAARLAND W eer bericht ARR. RECHTBANK ALKMAAR Meervoudige Strafkamer Zitting van Dinsdag 20 Juni Uitspraken vorige zitting EDAM WESTER-BLOKKER Ernstig zedenmisdrijf BURGERLIJKE STAND AUTO- EN MOTORZEGENING ENKHUIZEN FAILLISSEMENTEN HEEMSKERK Lichtstoring Examen Nuttige Handwerken Motor in volle vaart tegen onver- lichten vrachtauto gereden Zyn vlieger ging voor *t Kan tongerecht niet op Troost gezocht in hooger sfeer en! ZEDELIJKE VERBETERING DER GEVANGENEN DE FINANCIEELE MOEILIJK HEDEN VAN ZAANDAM DE R. K. VROUWENBOND NAAR HEILOO Telefoon 324 FUL-VUE BRILLEN De aansluiting met Egmond am Meer werd nog niet ver broken Jaarvergadering van Genootschap Een S. D.-voorstel, de begrooting niet te wyzigen Aanrijdingen Kapelaan Houd Ijk sloot rich geheel aan bij de dankwoorden van den heer W. Meijer. Zijn Schotsche K jaarver- Tentoonstelling Peen in Door werklieden nog paedagogisch element, naast rechtspraak reclasseerlng. heeft te vervullen. Bulten Alles de: kozen de heeren A. heeren O. A. herkozen. W Bosch, d. Linden Woensdag heeft de Alkmaarsche R. K. Vrou wenbond voor de twintigste achtereenvolgende maal de beévaart naar O. L. Vr. ter Nood ge maakt. Evenals de laatste Jaren hadden ook ditmaal verschillende afd. uit de Kring Alkmaar rich bij De 18-jarige O. Or., wonende te Schoorl, had rich met gesloten deuren te verantwoorden om trent een ernstig misdrijf tegen de zeden. Ver dachte was aanvankelijk in voorarrest, doch la ter weer in vrijheid gesteld. HIJ werd juridisch bijgestaan door mr. Belonje. advocaat te Alk maar. Gevorderd werd 8 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met 3 proefjaren. 154.451 155.251 179.227 181.227 163.377 165.177 Het is gelukkig voor de steeds achter de pan talon gezeten stroopers in de Egmonder Duinen, dat er een hooger beroepsrecht bestaat en zij zich niet behoeven neer te leggen bij de ge woonlijk niet malsche uitspraak van den kan tonrechter. De heeren kennen dan ook het klap pen van de zweep terdege en maken gebruik van hun bevoegdheid in de zalige overtuiging, dat zij er bij de meerv. strafkamer gewoonlijk minder gehavend afkomen. Ook de H H. gebroe ders Cornells en Teun Zw, die het op 1 Fe bruari met den jachtopziener „neef” Diemeer Jr- te kwaad kregen, terzake hun aanwezigheid in de duinen; van v. d. Vliet met ’n paar hon den en 24 Febr. elk tot 15 boete of 15 dagen werden veroordeeld, bleken nog niet tot aftik ken of retraite bereid en besloten hun geluk nog eens te beproeven bjj de voltallige kamer. Ook deze apellanten achtten den straf wat al te ..gewichtig". Maar ook hier wilde hun ster niet schijnen, aangezien meneer de „Hofficler” even eens bevestiging van het gewezen vonnis, ook wat de straf betrof, requlreerde. gebezigde llggenden Hoogste stand Laagste stand Verwachting: tot Zuidelijken Opening Bad- en Zweminrichting. Woens dagavond vond in tegenwoordigheid van talrijke belangstellenden de opening plaats van de pas in gereedheid gekomen Bad- en Zweminrich ting aan de Marelaan. Nadat de verschillende jeugdvereenlgingen, Voorafgegaan door het fanfarecorps ,J3t. Ce- cUia”, het terrein waren opgemarcheerd, nam de beer W. Meijer (voorzitter der zwemver- aeniglng) het woord en memoreerde de vele moeilijkheden, welke overwonnen moesten wor den vooraleer tot bet aanleggen der Inrichting kon worden overgegaan, wijl verschillende po gingen faalden trots de vele moeiten hiervoor gegeven. d. een Eenv nette direc Paste werk: nend bede: H.H O 33 18 j. broo< O 33 Nett WEB lette Bch beu toni Wo: Bk ken bes mei Bui D» S gktoa* meeste beroenv peen B. ook i werkz letter bove de h verk lette VOO! aan HL IR <2 j., 1 Jul Boekt Een 1 spoed HUL met Utree lettel staan beter, omdat de oorhaken hooger staan op de meest natuurlijke wijze. De neusbrug en de oorhaken loopen van oor tot oor in de elegante lijn, die 't modern kunstgevoel kenmerkt. Zij zijn praktischer.... de oor haken hinderen niet langer en belemmeren evenmin het zijwaarts zien! Groote sorteering. Nieuw! Iets anders! Praktischer. Eleganter. ZIEKENFONDS - LEVERANCIER. 1 1 j 1 4 Deze Zwart 1 1 Gewo Pbl—c3 in verbt en doet 1 t De cc het Is of de vc vlkkelir worpen 1 Zwart verkeen >6 moet 9. Pbl- gevolgd Zwart. Gev nam» gri. De Batige goljoelx B daa roer oi Mhaar ge«x» in de F «gevier Tot d Hef ste tbeoriel ter Mli kerk di ipel toe kir. Hiero scher ul Wijd o Richt Ujk met 11 (5 P de. Aht Mieses plaats, tegenwc Engel Zw. en Teunls Br., vlsschers, Egmond aan Zee, strooperfj met behulp van den „licht bak’’. Hooger beroep vonnis Kantongerecht le 1 week hechtenis. 2e 20 boete of 20 dagen met teruggave der in beslag genomen carbid- lantaam. Jacob v. d. P., bloembollenkweeker, Egmond- Binnen. Hooger beroep vonnis Kantonger. Alk maar ter zake overtreding artikel 429 straf recht. Vonnis Kantonrechter bevestigd. Simon N„ timmerman Alkmaar, misdrijf art. 239 strafrecht, 25 boete of 25 dagen hecht. R. K. Fanfare Zondag 2 Juli zal het Fan farecorps ..St. Gregorius” onder leiding van zijn dirigent den heer Jac. Beemsterboer, deelne men aan het groot Nationaal Muziekconcours, dat gehouden wordt te Koog aan de Zaan. Als verplicht werk moet L’ Amour Filial, fantasie van G. Gadenne worden uitgevoerd. Als vrij nummer is gekozen Ure Source A Trianon, fan tasie van O. Coqulet. Banneverkiering. De uitslag van de stem ming voor een nieuw bestuurslid luidt: ullge- bracht 48 stemmen, waarvan 44 op C. Schouten Czn. en 4 op C. Groot. De heer C. Schouten Czn. (R. K.) is aldus gekozen. Inventarisatie Bij de inventarisatie van de be teel de oppervlakte met bloembollen is opge nomen een oppervlakte van 33 H A. 36 A. en 72 c_A., waarvan 18 H A. 52 A. en 33 c.A. vroege tulpen, 36 A. Narcissen en 3 H.A. 25 A. 59 cJk. bijgoed. De teelt wordt uitgeoefend door 71 per sonen. Hoewel de sluitingsdatum voor inschrijving voor de plechtige auto- en motorzegenlng Zon dagmiddag om 3 uur voor de St. Domlnlcuskerk aan de Laat oorspronkelijk was bepaald op 18 Juni, heeft de regelingscommlssie het besluit genomen, allen, dus ook hen die zich nog niet hebben laten inschrijven, in de gelegenheid te stellen aan deze zegening deel te nemen Deel nemers moeten as. Zondag 25 Juni ulterlljk half drie met auto, of motor aanwezig zijn op de verzamelplaats, P ardemarkt te Alkmaar. Deel name is opengesteld voor luxe- en vrachtwagen, motor en motorcarriers. De bij alle toegangs wegen tot de stad met geel-wltte vlaggen ge posteerde R. K. Verkenners verstrekken gaarne alle gewensebte Inlichtingen. >4 <Mk um. Aardappelen, ne- schotsche mutsen I SO Kr bl GEN, mend diens Personalia Voor het examen I. o. slaagde te Amsterdam mej. Joh. Regter, alhier. Autotocht enden van dagen Donderdag 29 Juni zullen ruim 100 Ingezetenen, die daarvoor in aanmerking komen, een ouden-van-dagen tocht houden. Des morgens te 9 uur wordt ver trokken van het gymnastieklokaal, waarna de reis voert naar Muiderberg. Na een oponthoud van.een uurtje gaat het verder naar het res taurant ,De Witte Bergen” nabij Laren. Te 3 uur ongeveer wordt de reis vervolgd naar Soestdljk en Soest en verder naar Hilversum. De reis zal op het traject terug naar Amster dam nog onderbroken worden door een plc- nicje. Te 8 uur ongeveer zullen de 28 beschik bare auto's en bussen weder arrtveeren en wor den de deelnemers in het Dam-Hotel voor de laatste maal onthaald. De muriek-auto der fa. Doets en Molenaar zal onderweg zorgen voor populaire muzek. Als moeder natuur wil mede werken zal het den oudjes aan niets ontbreken. Plotseling onwel geworden Woensdag werd de losse arbeider J. Brugman, die bij den heer 8 8. aan den Waarddljk op het land werkzaam was, plotseling onwel. Met een luxe auto welke passeerde, werd hjj vervoerd naar het café van den heer Leegwater aan de Roskambrug. Dr. Vogelenzang verleende geneeskundige bijstand en achtte overbrenging naar het riekenhuls te Alkmaar noodzakelijk. De toestand van B. was van dien aard, dat hem de laatste H.H Sacra menten moesten worden toegediend. ALKMAAR, 21 Juni. (Rljkskweekschool). Ge slaagd de dames: G. Faber, E. van Amstel, Alkmaar; A. Stobbe, Den Helder: G. Tighe- laar, Julianadorp; W. van Amelde, Broek op Langendjjk en A. de Vries, Behagen. Afgewe zen geen. gesteld te worden van dé betaling van de koe ten voor de waterleiding, werd ingewllllgd. De huur voor de woning bedraagt reeds ƒ300. Besloten werd de kosten voor de waterleiding hieronder te laten vallen. Op een daartoe strekkende vraag deelde de VOORZITTER nog mede, dat de kosten der waterleiding bedragen 31 per jaar. Van Ged Staten was terugontvangen de ge- meente-rehenlng over 1931 met opmerkingen van administratleven aard, waaraan werd vol daan, waardoor het batig saldo van den ge wonen dierst wordt bepaald op ƒ3791.67. De pensioengrondslag van den onderwijzer F. J. C. Speets werd opnieuw vastgesteld op 1294, ingaande Mei 1933. De heer BOS vestigde de aandacht op den toestand, waarin de vuilnisbelt verkeert. Alge meen oordeelde men, dat geen vuil daar te plaatse meer mag worden gebracht. Dienover eenkomstig werd besloten. Hierna sluiting. A Buur, Alkmaar Kloosterboer, Br. op L. J. H. Koppen en Zn., Alkm. Draisma. Arnhem Apeldoorn, Alkmaar Bunnink, Amersfoort Reitsma, Grauw Krjjtenburg, Harlingen Hunnink, Lonneker Veenstra, Haarlem Schiltmeyer, Lonneker Lammers, Enschede Kuit, Amsterdam Holtes, Amsterdam Kes, IJmulden Fokkens, Groningen Busser, Amsterdam Balder, Alkmaar De Bruin, Amsterdam Jansen en Moens, Haarlem De Waard, IJmulden Bouwersbond Wormerveer Bakker. Zaandam Faus, Nieuwe Niedorp Ruisen, Nieuwe Niedorp Doorn, St. Maartensbrug Bot, Alkmaar (ong.) Doedens en Schilder 't Zand-Alkmaar De Vos, Amersfoort Broertjes. Bloemendaal Gunning is aangehouden. Weet Frisia Naar wij vernemen zijn tot bestuursleden van de voetbalveerenlglng „West- Priria” gekozen de heeren Z. Jeles, Ooeterhof, P. Koopen, A. Beat, L 1 «n D. Schermer. Tot voorzitter werd gekozen de heer Z. Jelles, tot secretaris de heer W. Bosch en tot penning meester de heer A. Best. De werkloosheid Met de werkloosheid in onze gemeente is een kentering ten goede in getreden. Waren er geregeld 150 160 werk- loozen de laatste maanden met als hoogste 187 in de maand Februari van dit jaar. dit cijfer is thans gedaald tot 92 steuntrekkende werk- looaen. Ingeschreven bij het correspondentschap Zondag 25 Juni zal de Missieclub een tentoonstelling houden in het R. K. Vereenlgngsgebouw. Tevens zullen daar aan verbonden zijn een Fancy-Fair en een’ver loting. Niemand verzulme deae tentoonstelling te be. ■oeken. Tot slot van de vrijwel emotlelooze mlddag- zïtting kwamen uit hun warm nestje, in casu het huis van bewaring, nog aanzwemmen een paar mannetjeszwanen en wel de heeren neven Pieter en Arie Zw., gedomicilieerd te Egmond a. Zee, die zich op 18 Febr. ongerechtigd hadden bevonden oo het terrein der Berger Dulnmaat- schappij \ergezeld van een paar goed getrainde speurhonden. Hen was op 30 Maart te dier zake opgelegd ieder 15 boete of 15 dagen. Het hoogerberoepsmotief was ook hier het ver krijgen van een lichtere boete, doch zij troffen het miserabel slecht op grond van het feit, dat de officier uitstekend op de hoogte was van hun antecedenten en hen signaleerde als dorpelingen, die geregeld misbruik maakten van het verlei delijk brouwsel van vader Bachus, zoodat voor een strafvermindering geen animo bestond en bevestiging van het in eersten aanleg gewezen vonnis werd gerequlreerd. Waarna de tradltio- neele hamerslag tot sluiting. TER AAR. len gingen minder Dof was het m< Harmonicaspel „Winnubat” op concours. De Zaanlandsche Kapel te Koog aan de Zaan houdt ter gelegenheid van haar achtste lustrum een groot nationaal concours voor harmonie ën fanfarecorpsen. Van de Heldersche muziekcorpsen gaat er Ook wederom een zijn muzikale kracht meten op dit concours as. Zondag 25 Juni. De Harmoniekapei „Wlnnubst”, directeur de heer H. B. Schenkels, komt hierin uit in de Af- deellng Uitmuntendheid Harmonie. Verplicht nummer is: „Ballet de la Source van Leo De- Bbes, arr. J. Bouchel, bestaande uit vier deelen, n.l. 1. Pas des Echarpes, 2. Andante, 3. Danse clrcassiepne, 4. Mazurka. Een bravour-nummer voor de clarinetten, met zeer veel variaties, vlug tempo, waarin ook de tenorhoorn rijn aandeel in het solo-werk krijgt. In het vrije nummer Ouverture „Das Goldene Kreuz” van Ignaz Brüll, met haar zangrijke melodieën voor de saxophones en baswerk. is ook een belangrijk deel aan de houten Instrumenten toegedacht. Aan den marschwedstrijd wordt deelgenomen met de .Keiser Friedrich Marsch” van C. Frie demann, waarvoor het extra oppassen wordt, daar maar één 1ste prijs per concoursdag hierin wordt uitgeloofd. De jury bestaat uit de heeren N. Gerharz. Hilversum, A. L. Hazebroek, Haarlem, en P. Swager, Amsterdam. WU wenschen .Wlnnubst” met rijn leider veel „De Sociëteit Onder Om” Naar wij ver nemen heeft de R. K. Gemengde Tooneelveree- nlging ,,Ons Genoegen” wederom een groot blijspel in studie genomen, n 1. „De Sociëteit Onder Ons” vroolijk spel in drie bedrijven door Gerard Nlelen. De tooneelvereeniging is voor nemens, dit stuk op den tweeden kermisdag op te voeren. de bedevaart aangesloten, o.a. Westwoud, Hoorn, Bergen, Castricum, Uitgeest. Ondanks het minder gunstige weer, hadden zeker een vierhonderd vrouwen en meisjes zich opgemaakt, om te bidden voor de algemeene in tentie: dat op voorspraak van O. L. Vrouw ter Nood in dit jubeljaar de vruchten der Verlos sing steeds overvloediger mogen worden toe gepast op de ontredderde wereld. Nadat des morgens in de St. Laurentluskerk een H. Mis was opgedragen waaronder al gemeene H Communie voor de overleden le den van den R K. Vrouwenbond, werd te ruim half elf een Solemneele H. Mis gecelebreerd in de Bedevaartskerk. Het H. Misoffer werd opgedragen door den HoogEerw. Deken E. Rengs. geassisteerd door de Eerw. Adviseurs der afd. Westwoud en Castri cum, terwijl de Eerw. Tieer N. Fleur, theolo gant van Warmond, als ceremoniarls fungeerde. Onder de H. MIs hield de Alkmaarsche Ad viseur, de ZeerEerw. Rector C. Vis een treffen de predicatle Wegens het slechte weer werd de processie in de Kapel gehouden. Het plechtig Lof werd gedaan door den Hoog Eerw. Deken, met assistentie der Geestel. Ad viseurs van Hoorn en Castricum. De predicate werd nu gehouden door den WelEerw. Heer M. C. van Stijn, kapelaan te Alkmaar. Tijdens de H. Mis en het Lof voerde het da- meskoortje van den heer Joh. Kuyper op voor treffelijke wijze de verschillende gezangen uit. De heer Engel Zw.. 'n welgedane trawler- visscher uit Egmond aan Zee, van middelbaren leeftijd, stereotiep uitgedost in een blauw colbertpak en 'n „ard” bolhoedje, is door de malaise in het visschersbedrijf benevens de eeuwige staking te al-moie weer tot de stroo- persbeanche teruggekeerd en scharrelt bij voor keur rond in de duinen van Castricum. alwaar zijn boezemvriend Dirk Bakker jachtopziener is. Met de vriendschap liep het echter in den vroegen morgen van 6 Februari ook fout, aan- gerien Bakker zijn vriend betrapte in het bezit van een met konijnenstrikken gevulden zak en het dus, met onderdrukking van alle persoon lijke affectie, ambtsplicht achtte, tegen amice Engel procesverbaal op te maken. Op 24 Maart beweerde Engel, toen de Kan tonrechter hem eens aan den tand voelde, dat hij dien zak met inhoud In de duinen had gevonden, welke „vondst" echter zoo weinig effect sorteerde, dat hij werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. De strtlf was. gezien in het licht des Kanton rechters stroopersaversie, niet heel zwaar, maar Engel, die 'n huisgezin van driekwart dozijn 'leden heeft te onderhouden, had er toch geen „tabak" van en kwam in het thans onder han den genomen hooger beroep. Het lied van En gel werd op dezelfde wijze gezongen en ook in den tekst kwam een verandering. Zijn voor naamste bezwaar was de 15 gulden boete of de 15 dagen, die hij bij nalatigheid in de betaling zou moeten opknappen. Maar de officier vond het al goedkoop genoeg en vorderde bevesti ging. J)t Hanze” hield dezer dagen yadering in de zaal van den heer Dekker. De Vergadering was zeer goed bezocht. De leiding bepistte dien avond op den heer G. A. v. Vliet, daar de voorzitter en de 2e voorzitter belden hebben bedankt voor het bestuur. De vergade ring werd geopend op de gebruikelijke wijze De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Met meerderheid van stemmen werden ge- Duin en P. Velseboer; de Vliet en A. Soeterbroek weraen In een Donderdagavond gehouden en druk 1 .-J vergadering der leden D. A. P., Wie hangen moet doet het best de laatste galg af te wachten. Niet onmogelijk is het toch, dat op *t allerlaatste moment de Koninklijke gratie nog wordt verleend. Zoo dacht ook de rijwielhandelaar Jac. R. uit Helloo er over, toen hij op 24 Februari door den Kantonrechter werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen, alsmede 34.60, te voldoen aan den motorrij der C. Zwaan te Alkmaar, wiens motor op 27 December als gevolg van een aanrijding met den auto van verdachte op de Kanaalkade nabij de Friesche brug niet onbelangrijk werd beschadigd. De heer R. kon alstoen met den Kantonrechter niet bijzonder goed opschieten. Deze noemde hem onsympathiek en R. zeer eerbiedig, eerwaarde, maar daar meende hij vermoedelijk niet veel van, althans bij het af scheid dreigde de veroordeelde het er niet bij te laten zitten, *n beeldspraak, waarmede hl) bedoelde in hooger beroep te zullen gaan. Die bedreiging werd dan ook prompt uitge voerd en kregen we heden een reprise van die aanrijdingsgeschledenis voor de meervoudige strafkamer. De zaak marcheerde al niet veel vlotter dan voor den Kantonrechter en de Of ficier requlreerde bevestiging van het gewezen vonnis, ook wat de toewijzing der civiele vorde ring betrof. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag. De VOORZITTER deelde mede, dat B. en W tot plaatseiijken deurwaarder hebben benoemd den heer P van Diepen te Opdam. Van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier was een schrijven Ingekomen, waarbij wordt gevraagd een gevolmachtigde aan te wijzen voor verkiezingen. Totdusver was aan gewezen de heer A. Klaver. Besloten werd den heer Klaver opnieuw aan te wijzen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van P. Limmen om vergoeding voor vervoer vau zijn leerplichtig kind, daar'de afstand niet meer dan 4 K M. bedraagt. Een verzoek van het hoofd der school om vrij- Penonalia. Bij beschikking van den waar- nemenden directeur-generaal van den land bouw is o.a. benoemd tot deskundige bij het eindexamen aan de Rijkszulvelschool te Bol- sward de heer J. Veldstra, directeur van de coöperatieve zuivelfabriek alhier. Tweede lustrum Hengriaarevereeniging „De Morgenstond” 23 Juli *s. zal het tien jaar geleden zijn dat de Hengelaarsvereeniglng ,_De Morgenstond” werd opgericht. Het ligt in de bedoeling om dit feit niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Het plan is om om. voor de twee hoogste klassen van de verschillende scholen in ons dorp een hengelwedstrijd te houden op een nader vast te «tellen datum In de ax. zomervacantle. Hieraan sullen natuurlijk ver schillende fraaie prijzen verbonden worden. Ter bestrijding der onkosten is door de „Mor genstond” een loterij georganiseerd, waarvan de trekking is bepaald op Zaterdag 1 Juli as. Hoofdprijs Is naar verkiezing een heeren- of damesrijwlel. aangekocht bij den heer W. Ro ze meUer en aldaar te bezichtigen. De Ingezetenen worden verzocht het streven der jubileerende vereeniglng te steunen, door het koopen van loten, welke verkrijgbaar zijn bjj het bestuur van „de Morgenstond”. Eerwaarde verzocht dengenen, die van de in richting gebruik maakten, hunnen dank te be tuigen door het hooghouden van het zedelijk peil, en dit In de toekomst ongerept te be waren. Doordat schipper A. tijdens het vastmaken van zijn motor aan de Prins Hendrikkade te Broek op Langendij k de daarvoor ijzeren pen dwars door den daar hoogspanningskabel sloeg van 't PLN, geraak te zoodoende Woensdagavond een gedeelte van Noord-Holland zonder licht. van het electrisch bedrijf werd het euvel des nachts verholpen. Woensdag werd ten stadhulze aanbesteed t bou wen onder architectuur van den heer P. List aliiler, van 62 arbeiderswoningen, winkelhuis en vijf bergplaatsen bp een terrein aan den Bergerweg. Begrootlng f 165.000. Ingekomen 30 biljetten. A Is met 80 pCt., B met 100 pCL Alkmaar sche werklieden. Ingeschreven was als volgt: v Gisterenmiddag reed op den Helderscheweg nabij de tramkrulslng een luxe auto in de rich ting van de stad, toen een driejarig Jongetje, dat aldaar met een ouder buurjongetje aan de kanaalzjjde stond, onverwacht den rijweg over stak en tegen het motorrijtuig aanliep. De knaap kwam onder de llnkertreeplank terecht. Doordat de automobilist, die met een matigen gang reed, direct stilstond, kwam het kind met den schrik en een schaafwonde boven ’t rech teroog vrjj. Het jongetje is per politiemotor thuis gebracht. Uit het Ingesteld onderzoek Is gebleken, dat den bestuurder geen schuld treft. bezochte huishoudelijke van de plaatselijke afdeeling der 8. r is met algemeene stemmen een motie aangeno men, waarin instemming betuigd wordt met een voorstel dat de soc. dem. raadsfractie bij den Raad vornemoens is in te dienen in ver band met de financleele moeilijkheden der ge meente. Dit voorstel houdt in, te besluiten aan Ged Staten en aan de Regeering te berichten, dat de gemeenteraad niet bereid is in de begroe ting-1933, overeenkomstig de voorschriften van de Regeering. zoodanige wijzigingen aan te brengen, dat haar goedkeuring» is verzekerd, en B en W. uit te noodigen aan Ged. Staten en de Regeering te berichten, dat de kasmidde len red gemeente binnen zeer korten tijd niet meer toereikend zullen zijn zelfs om de meest dringende betalingen, onder meer van rente, loon en steun te doen en Ged. Staten en dé Regeering te verzoeken met spoed zoodanige maatregelen te nemen, dat aan de financieele verplichtingen van de gemeente kan worden voldaan nu de gemeente zelf door het Inhou den van de ultkeering uit het Gemeente-Fonds daartoe bulten machte gehouden wordt. Engel trachtte een beter bod te snappen 770 te Vardö 749.15 te Hamburg Zwakke tot matige Westelijken wind. Htüf tot zwaar bewolkt, aanvankelijk opklarend, later opnieuw kans op regen. Weinig verandering in temperatuur. Zon op 439, onder 934. Licht op 9.54. - Nieuwe Maan 1.42 vm. In den afgeloopen nacht heeft op den Haar lemmerweg te Amsterdam nabij het Kruithuis een ernstig ongeval plaats gehad. Een onverantwoordelijke chauffeur had zijn vrachtauto onverlicht op den weg laten staan, terwijl' er eep dikke mist hing. De man was nergens te vinden, toen automobilisten, die slechts op het allerlaatste moment den auto bemerkt hadden en konden passeeren, hem op deze overtreding wilden wijzen. Op een gegeven moment, toen een passee- rend automobilist pogingen deed om het licht in den wagen te ontsteken, botste plotseling een motorfiets met groote kracht tegen den wagen op. Tot zijn grooten schrik zag hij, dat twee zwaargewonden bewusteloos naast den ge heel vernielden motor lagen. De motorrijder, een 28-jarige man uit Am sterdam, was levensgevaarlijk aan het hoofd gewond, terwijl de duo-passagier, een achtt- tienjar.g meisje, hoewel minder ernstig ge wond, er toch slecht aan toe was. Nadat ter plaatse-, de” eerste hulp was verleend, zijn bel de slachtoffers door den G. G. D. naar het Wilhelminagasthuls overgebracht. De vrachtauto, genummerd G 87359 die een dagelijksche dienst onderhoudt tusschen Am sterdam en Rotterdam, was defect. der Arbeidsbemiddeling. AU oorzaak daarvoor kan aangemerkt wor den de opneming van een groep fabrieksarbei ders in hun bedrijf, terwijl ook de bouwvakken eenlge opleving boekten. Verder de seizoen- drukte in het landbouwbedrijf, dat het cijfer deed dalen, zoodat alles bijeen genomen, weer een toestand is gekomen, welke hoop op be tere tijden levendig maakt. Moge het bewaar heid worden! A B f 155 900 f 157.500 155.500 157.00Q 164.000 165.500 169 800 170.500 159.750 18 000 180 400 183 000 157.900 158.400 159 800 160.500 163 500 165.500 187.000 187.000 163 700 164 700 163 450 - 165 180 179 500 182 5Ö0 176.000 p 178350 K 162.518 168.000 179 195 179 195 160.000 160.009 158.615 158 915 182.000 183.000 189.925 189.9B5 172 430 172.430 155 300 155.930 159.510 160 000 154.600 156.600 159.500 159.500 142 600 146.600 153.000 155.000 Geboren: Alfonsus Victor Joannes. z. van Willem Stierhorst en Maria v. d. Wlele. Getrouwd: Cornells Petrus Kleef en Wilhel mina Molenkamp Simon Kaandorp en Ma ria Anna Boersen Nlcolaas Oibers en Agatha de Vries Wilhelmus Jacobus der Kinderen en Maria Jacoba Termaat Jacob Balder en Klaasje Jonker Jacobus Cornells van der Pijl en Bemardina Mulder Gerrit Krap en been tje Guurtje van Veen. Overleden: Jan de Jonge, oud 15 dagen. Te omstreeks 6 uur gisterenavond had een aanrijding plaats op den hoek Marktstraat- Waagplein tusschen een wielrijder, komende vanuit de Marktstraat en een vrachtauto, welke utt de richting Pieterstraat kwam aanrijden. Het achterwiel van het rijwiel werd vernield, t Motorrijtuig reed door, doch is bij de politie bekend. Door de politie wordt naar de schuldvraag 'n onderzoek ingesteld. Al.KMAAR. 23 Juni Kaasmarkt. Aanvoer 103 st„ 156.000 Kg. Fabr. kl. 48 st. f 25: Commissie 5: Boeren kl. 13 stapels f 22.50: Cornm. 37 sta pels f 26. AVKNHORN. 22 Juni Groote Schotsche 1 3.70 per 100 K G 65.000 K.G.; Kleine Schotsche 0.751.40 per 100 K.O.. aanvoer 5000 K.G BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juni. 4800 KO Tomaten A 30 60. B 27.7029.70. C 3810 CC 68.00. 225000 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 0.904.40, Drielingen 0.752.00. kleine 0.20 0.70 400 K.G Roode kool 4.00. 1150 stuks Bloemkool 3 403 90 HOORN. 22 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 43 sta pels, wegende 30936 Kg. Fabriek kleine f 25: Boeren kleine f 2130; Boeren commissie t 26. Handel vlug. HEM. 21 Juni Zuider-Kogge Schotsche groote 0.751.45. Kleine 0.40—3.55. Witte 0 70 0 80. Aanvoer 1100 baal; Bloemkool Ie 5 30— 8.80: idem II 3.206.20: Sla 0.90160; Spinazie 8508.80; Wortelen 58 60; Peulen 716; Sia- boonen 4349; Tuinboonen 6.20—6.40; Aard beien 1527; Kruisbessen 4. HOOGKARSPEL. 22 Juni Aardappelen. Schot sche 90125, Nlnltyfold 8595. kleine 6090. Aan voer 50 schuiten. MEDEMBLIK. 22 Juni St Joseph Aard appelen: Groote muizen 0.95- 1 35 per HL, Kl. muizen 0.450.70. Aanvoer 1500 baal. MEDEMBLIK. 31 Juni. Aardappelen: Groote muizen 0.90- 1.15; kleine muizen 0 450.65 per halve HL. Aanvoe; 3025 baal NOORD-8CHARWOUD8. 23 Juni. Gr. Schotsche muizen f 2; Schotsche muizen f 0.753.40; Drie lingen f C.751.40;; Kleine f 0.400.70. Aanvoer 66.000 Kk 140 krop Sla t 0 50; 65 Kg. Tulnboo- n ent 1 70. OBDAM 22 Juni De Tuinbouw 29000 K G gr. Aard, van 1—1.40. PURMEREND. 23 Juni Afslagvereentglng Beemster. Purmerend en Omstreken Aardap pelen: Schotsche muizen 0.200 85 per kist van 25 KO.; Kleine aardappelen Schotsche mutsen 0.200.52 per 25 KG.; Tuinboonen 0 530.65; Peulen 5.5010 per 50 K.G.; Doperwten 330 6.50; Aardbeziën 0 050.15 per pond; Bloemkool 1.505.90: Spinazie 0.12—0.34 per 6 K.G Sla 0 50 0.76 Andijvie 0 100.36 per 100 krop; Wortelen 4306 40; Prei 2 20 per 100 bos 8CHAGEN, ElerenveUlng. Aanvoer 106000 kipeleren. Prijzen: 52-54 Kg. 160, 55-57 Kg. 1.80 tot 2J0. 58-60 Kg. 2.10—2.40, 61-63 Kg. 220— 2.40, 64-67 Kg. 2.402.50 5000 eendeleren 130 1.40. 20 kalkoeneieren 9110. 8CHAGEN. Veemarkf, Aangevoerd werden: 3 pinken 4080. 121 magere geldekoeien 80120, 9o vette geldekoeien 130210, 8 kalikoeien 120 tot 180, 45 nuchtere kalveren 512, 139 biggen 10—14, 181 schapen vette 10—1330, 158 lam meren 610, 26 varkens vette 032—0.34 per Kg. 31 Juni Centrale Veiling Peu- vlot weg. de aanvoer wordt belangrijk oppers komen nu los. een iets flauwer iet den prijs. Sntjboonen bleven op den- zelfden prijs, zelfs iets vlugger. Peulen 0.352 30. Doppers 0.751.10, Cape 0.90 1.15, Tuinboonen 4050 cent. Snfjboonen 330 4.00. Kas-stek 1.402.50, Dubb. stamboonen 4.605.40. Wagenaars 3.30. Witte Cape. 1.70, Bloemkool 27.80, Komkommers 18 cent. Me loenen 316 cent. Postelein 36 cent per kilo, Andijvie 1135 cent. Peen 4—7 cent. Aardbeien per slof 4590 cent. UITHOORN. 21 Juni. Kaas. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R M 22--25. Idem 2e soort 16—21 Aan gevoerd 675 stuks. Handel matig. WARMENHUIZEN, 22 Juni Aardappelen. He den besteedde men voor: l_:.„1“ —520 .idem drielingen 0 802 30. idem kriel 0.40’ —0.60. WOGNUM 22 Juni. Aardappelen: Muizen, gr. 0.85, idem kleine 0.450.55 per H.L. Tomaten 0.26. Bloemkool 2 208 00. Slaboonen 0 48034. Snljboonen 0 46, Doperwten 0.12. Peulen 0 18 0.17. Wortelen 3.206.70. Sla 0.500.90, Spinazie 2 00 2 20 Aardbeien 0 140 20. WESTLAND, 32 Juni. Mlddelprljs v. d. West! veilingen. Tomaten: A 3.304.20, B 3.003.70. C 3.004 10. CC 3.003.90 per bak Bloemkool 3.00 4.00 per 100. Meloenen 0.340.46 per stuk. Peen 1.502.00 per 100 bos. ZWAAO. 21 Juni. Veillngsvereen. ..Bangert en O.” Aardappelen 1.003.60. Kruisbessen 4.00. Tomaten: A 33 60. B 33.00 C 31.80. CC 20 40. Sla boonen 33.0053.00, Snljboonen 43.0049 00 per 100 K G Snlnatele 5.006 00. Postelein 2 007 00. Peulen 13.00- 30.00, Doppers 9.0016.00. Tuin boonen 3 007.00 Aardbeien 13 0028 00 Drui ven 68.0097.00 per 100 K G Bloemkool 5.10— 10.90, Sla 0.501.00, Rabarber 3.606.00. Andij vie 1.203.30. Wortelen 4.0011.00. Komkommen 3 007.00. Perziken 3.0013.00. Pruimen 8 00 12.00 per 100 stuks. Everdina Maria Bruin, wed. van H. Kuis, schoenwinkellerster te Bergen, Oude Prinsweg Rechter-Comm. mr. A. P. Ledeboer. Curator mr. P. Langveld. Te Helloo is Donderdag de jaarvergadering gehouden van het Genootschap tot ZedelUke Verbetering van Gevangenen, welke werd voor gezeten door den heer G. A. M. de Bruyn (Rotterdam). Deze heette de aanwezigen welkom en memo reerde In zijn openingsrede het overlijden van het zoo verdienstelijke hoofdbestuurslid, den heer H. Frank, terwijl spr. een speciaal woord van welkom richtte tot den heer Veenstra als vertegenwoordiger van den Minister van Justi tie. wiens optreden als zoodanig met groote in genomenheid door het Genootschap en ongetwij feld door de gansche particuliere reclasseerlng wordt begroet. Voorts heette de voorzitter welkom den ver tegenwoordiger van het Centraal College der Reclasseerlng, mr. A. Fentener van Vilssingen. Spr. constateerde, dat de taak van het afge loopen jaar om in afwachting van betere tij den het bestaande te behouden, niet ten volle vervuld is- Naast vee! teleurstelling in het werk, staan toch ook weer enkele lichtpunten. Met instemming werd begroet de groeiende belangstelling voor het denkbeeld eener be langrijk ruimere taak aan de Reclasseerings- raden toe te wijzen, dan tot nu toe het geval is Het rapport, uitgebracht door de commissie tot onderzoek naar den toestand der Vrouwen gestichten, zal In het najaar bekend kunnen worden gemaakt. Het zal de aandacht vesti gen op nieuwe nooden en spr. hoopte, dat het hernieuwde belangstelling zal Inluiden voor het gevangeniswezen in het algemeen, dat helaas niet met zijn tijd is medegegaan, en thans stellig niet naar behooren de rol kan vervul len. die het volgens de nieuwe begrippen aan gaande de bestrijding der criminaliteit ook als en de grenzen groeien nieuwe systemen en de aan dacht dient er op gevestigd te worden, dat op dit gebied achterstand hier te lande bestaat. Spr. sprak den wensch uit dat niet langer gewacht moge worden met de invperlng van „Arbeid in beperkte gemeenschap” in gevan genis. Men is nog steeds niet tot een proef neming overgegaan, ondanks het feit, dat de desbetreffende wet vier Jaar geleden rseds Is aangenomen. De toeneming der criminaliteit die al gerui- men tijd in verband met den steeds ongunsti ger wordenden economlschen toestand ver wacht werd, bleef tot de helft van het vorig jaar uit. Eerst de beide laatste kwartalen van 1932 toonden een toename, maar van zoo be trekkelijk geringen omvang, dat het doorsnee- cjjfer van 1932 toch nog onder dat van 1831 bleef. Deze stijging is gebleken geen tjjdelijke te zijn. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelde mede, dat de bewerking van de binnen kort door het Bureau te publiceeren index cijfers reeds zoover gevorderd is, dat daaruit wel zal blijken dat sommige cijfers van het eerste kwartaal van 1933 o.a. die betreffende de economische misdrijven, zich In stijgende Hjn bewegen en In totaal een ongunstigen aan wijzing geven betreffende de criminaliteit dan in het overeenkomstige tijdsverloop van 1932. En ook de jeugdcriminaliteit stijgt. Spr. eindigde met den wensch uit te spre ken, dat slechts door grootere inspanning er naar gestreefd kan worden het effect van de leemte aan voldoende middelen te neutrall- seeren, en onverkort te blijven doen, wat in deze moeilijke en nog moellljker wordende tij den van het Genootschap gevergd zal worden. Na de openingsrede kwam aan de orde het jaarverslag van den algemeenen secretaris, mr. dr. N. Muller. Uit het verslag bleek, dat het ledental belang rijk achteruitging, in een jaar tijds van 3400 tot 3215. De omvang van den inlichtingendienst 1932, gaf reden tot tevredenheid en Is in wer- geUjkheld niet onbelangrijk toegenomen. Reeds een aantal jaren is het aantal rapporten door'het genootschap in zijn 'geheel uitgebracht, vrijwel gestabiliseerd omstreeks 1400. Het aantal aan het Genootschap in 1932 oevertrouwde (voor „hulp en steun" opgedragen) voorwaardelijk veroordeelden, is zeer belang rijk gestegen bij het vorig jaar vergeleken: van Van 372 tot 494. 'Het aantal voorwaardelijk veroordeelden, dat aan het eind van het jaar onder Genootschapstoezicht stond, vermeerderde van 932 op 31 Dec. 1931 tot 1130 op 31 Dec. 1932. Het uitgebreide en gedocumenteerde jaar verslag werd bij acclamatie goedgekeurd. Besloten werd om de beschouwing in het jaarverslag over crisis in het strafrecht, met het oog op de belangrijkheid ervan, in het maandblad op te nemen. Na goedkeuring van de rekening en verant woording van den penningmeester, werden de afdeelingen Amsterdam en het Gooi aangewezen om de rekening van 1932 na te zien. Besloten werd om mr. Wjjnveld, advocaat- generaal bij den Hoogen Raad,, uit te noodi gen het buitengewoon lidmaatschap van hét Hoofdbestuur te willen aanvaarden, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. C. C. Franck. Na eenlge bespreking hechtte de vergadering haar goedkeuring aan het convenant tusschen het hoofdbestuur en Joodsche reclasseerders, voor de reclasseerlng van Joodsche gevallen in bet Genootschap. Hierna volgde sluiting. Na afloop hield de geneesheer-directeur van de inrichting, dr. J. Barnhoom. een belangwek kende voordracht over de reclasseerlng van Psychopaten. Dr. Barnhoom besprak eerst de reclassee- ringsmogelljkheid van psychopaten en behan delde vervolgens de elschen, welke aan de re classeerders behooren te worden gesteld, om tenslotte op het groote belang te wijzen van de voorbereiding van reclasseerlng van psycho paten. De Interessante voordracht lokte een lang durig applaus uit. Nadat in een der zalen van de Inrichting de lunch was gebruikt, werd de stichting, be nevens het daaraan verbonden psychopaten- asyl, door de deelnemers bezichtigd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2